PDA

Teljes verzió megtekintése : Feiyu Tech FY-21AP es AP-117 OSD

gabor2009
2011-04-20, 14:05
Szeretném, ha itt összeszednénk a Feiyu repülő stabilizáló és robot-al kapcsolatos kérdéseket, megoldásokat.
A Feiyu rendszere 2 részből áll össze:
FY-21AP - ez végzi a repülőgép stabilizálását
AP-117 - OSD modul, ami a videojelet feliratozza

QQC
2011-04-20, 15:46
Szuper a téma, most rendelnék egy szettet.
Egyből lenne kérdésem is.
A rendszer (stabilizátor) a netes képek alapján egy csillapított gumigyűrűs tartóhoz csatlakozik. Ez rendben, a rezgést ne vigyük át. Fel lehet tenni gyro szivacsra is?
Másik kérdés. A null potot (vízszint minden tengelyen) be kell állítani, vagy tanulja, esetleg csak a kitérést érzékeli. Ez azért érdekel, mert a bekapcsolás során a bútolás közben valahova teszi magát a térben. Ha ez mondjuk egy ferde talajon, vagy szöget bezáró indítási ponton történik, nem érzékel tévesen? Honnan tudja a pontos állásszöget?

csillagvzs
2011-04-20, 16:58
A rezgés csillapító platformot nem muszáj használni adnak hozzá dupla mennyiségű szivacsot is.
Az IMU-s dobozkát repülési síkra kell tenni. A giró null állapota reszetelhető és megjegyzi.
Bekapcsolás után a giro reset alkalmával megtanult helyzetet veszi fel és ezért mindegy, hogy hogy áll a gép bekapcsoláskor. A rezgést nem szereti de a saját csillapítója nagyon jó.
A pontos helyzetet a 3 giró + 3 gyorsulás érzékelő és a digit iránytű adja.

Amit nem bír és figyelni kell rá (tapasztalat):
kb 20 C fokos hőkülönbségnél giro resetet kell csinálni. (pl otthon beállítva télen kiviszem repülni az már sok neki)
Nagy rezgés.

Beállítása:
Gépen:
Dobozka repülési síkra feltesz (nem máshova nem ferdén hanem oda)
IMU alá rezgés csillapító kell! (adják hozzá)
3 potival beállítható a szervók iránya és a girók érzékenysége.

Távon:
1 csati 3 állású kapcsoló (stabilizálás ki / be / be+ magasságtartás)
1 csati 3 állású kapcsoló (Robotpilóta 120m sugarú körözés/ ki / RTL (gyere haza ))
1 csati potméter (Osd képernyőket lehet váltani (6 db képernyő a telitől a semmi-ig)

Tudja a normál repülőt is és a delta szárnyú gépeket is saját maga mixeli és nem a rádió.
!!!! A GÁZT NEM KEZELI ROBOT PILÓTA ÜZEMMÓDBAN SEM !!!!!

Start:
összedugás után megvárni az 5 db műholdat és már el is dobhatod és örül.
(ha beállítottad a potikat nyugodtan mehetsz pisilni is repülés közben (tapasztalat)) ;D

Ne is keressetek beállító szoftvert vagy osd menüt mert nincs és nem is kell.

Sabilizálásnál a gépet lehetetlen kb 45 foknál jobban bedönteni bármely irányban.
RTL üzemmód aktíválásánál automatikusan kapcsolódik a stabilizálás is a magasságtartással.
Minden üzemmódnál vezethető a gép!

RTL aktíválása:
Távról saját csatorna bekapcsolásával,
Vevő failsafe tanítása robot csatornáját rtl-be kapcsolva és gázt a szintben repülésre állítani!
((( ha a távodat nem kapcsolod be és bedugod a gépet akkor a boot után gázt ad a vevő és elindul a motor mert failsafe-ben van!!!!))))

Ha valami kérdés van akkor nosza rajta én meg válaszolok. ;D

csillagvzs
2011-04-20, 17:11
Már rengetegszer megmentette nekem a gépemet RC vétel kiesés miatt.
Ha repülési síkba teszed és potik is be vannak állítva akkor teszi a dolgát.
Kivéve nagy rezgés és nagy különbség esetén.

Nem zavarják az IMU-t a tereptárgyak (a fát, autót, házat, stb.. nem kerüli ki) és a felhő sem.

További infók:
http://forum.feiyu-tech.com/
http://feiyutech.ning.com/
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1238294&page=1

Gyártó:
http://www.feiyu-tech.com/

Aki megkukkolná közelebbről én már régóta használom.

Osd szállítási tartalom:
http://www.feiyu-tech.com/?p=138
Imu szállítási tartalom:

pbr110
2011-04-20, 21:23
Zsolt azt mondod 20°C!!!

Hát az ciki. Ez azt jelenti 0-ról 2000-3000m magasra feljutva reszetelni kell?

gabor2009
2011-04-20, 22:16
Van egy hiba.
A vsn7000-es kamerával nem működik.
Nem ismeri fel, hogy pal a videojel.
Igy semmit nem iratoz fel, csak a kamera képe látható.
Most készül egy kis erősítő, azzal felismeri és működik rendesen.
A pontos okát nem tudni. A kamera jelszintje teljesen rendben van.

Van más probléma is, de azt megirtam a gyártónak, megvárom a válaszát.
Gabor

Stallmaster
2011-04-20, 23:08
Zsolt azt mondod 20°C!!!

Hát az ciki. Ez azt jelenti 0-ról 2000-3000m magasra feljutva reszetelni kell?

4000m-nél elég. De különben is, akkor már be kell jelentkezni a légiirányításnál is:D

mmormota
2011-04-20, 23:11
Van egy hiba.
A vsn7000-es kamerával nem működik.
Nem ismeri fel, hogy pal a videojel.

A vsn700 videojele a gond, abban nem szabványos valami. Pl. a Piano DVR sem hajlandó működni vele, ki-be kapcsolgatja a színt, nem lehet normális felvételt készíteni. Ez a vsn500 kamerára is igaz. Más PAL kamerákkal működika Piano, és a vsn500, 700 NTSC változatával is.

csillagvzs
2011-04-21, 06:05
Nekem gong nélkül megy PAL kamerákkal is. DX-201 mind a 2 normát használja.
De én alapból az NTSC-t használom mert az jobb minőségben jut át a videó linken.

gabor2009
2011-04-21, 08:51
A vsn700 videojele a gond, abban nem szabványos valami.

Én is erre jutottam. De nincs látható nyoma a hibának. Ha egy egyszerű video erősítőt teszek mellé, akkor egyből jó lesz.
Az érdekesség, hogy nincs az erősítőben semmi, amitől frekvenciát tolna, emelne.
Valami nagyon a szélén van a 700-asnál amitől nem veszi a pal-t.
Viszont ha induláskor meglátta, hogy PAL akkor utána már tökéletes lesz. Ki-be kapcsolás után is.
G

GPeti
2011-04-21, 13:20
Nekem gong nélkül megy PAL kamerákkal is. DX-201 mind a 2 normát használja.
De én alapból az NTSC-t használom mert az jobb minőségben jut át a videó linken.

Érdekes, hiszen a PAL és a SECAM rendszert pont az NTSC rendszer átviteli hibáinak kiküszöbölésére találták ki, a PAL tulajdonképpen egy megbonyolított NTSC.
Szerintem is így van, ahogy csillagvzs írja, sejtem is miért.

gabor2009
2011-04-28, 12:09
Megszületett a megoldás.
A vsn700-as kamera video jele kapott egy video erősítő kis modult.
A modulon egy potméterrel lehet állítani a jelszintet.
Előnye, hogy illeszti a videojel impedanciát.

Amióta van az erősítő modul, azóta az ap-117 mindig felismeri a videojelet.

G

jpeti29
2011-04-28, 12:24
Ez a kis modulod jó lehetne a Gopro liveView képének a javítására is?

gabor2009
2011-04-28, 12:29
Nem javít. Erősít. Nincs benne kiemelés, elnyomás fázis korrekció, vagy hasonló.
Nem tudom, lehet, hogy jó.

Gábor

jpeti29
2011-04-28, 15:24
Ok, csak azért gondoltam, mert írtad az egyik topicban nemrégen, hogy megmérted a gopro videójelét és lezárás nélkül se érte el az 1Vpp-t lezárással 0,5Vpp körül lehet és hogy erősíteni kéne rajta. De akkor nem jó erre.

QQC
2011-05-11, 23:18
Sziasztok!

Hosszas harc után megjött az enyém is.
És máris kérdések:
-A Fatshark RCV922/Pal kameráját ntsc-nek látja, így a kép "kilóg". A durung nagy kamerát persze felismeri pal-nak >:(
-A failsave hogyan aktiválható? Kipróbáltam "szárazon" és adó kikapcs után menne arra, mint előtte. Nem vált át RTH-ra...
-Mennyire tolerálja a csűrő nélküli gépet? (EasyStar)

Köszi az infókat ;D

QQC
2011-05-12, 23:56
Ezt nem hiszem >:(

Eddig a "gyors"posta szívatott, most a Feiyu vs. Futaba. Talán tényleg a műhelybe költözök, amit a párom már javasol :(

Nem sikerül a fail safe.

Valaki magyarázza el nekem, mint egy indiai gyapotvadásznak, hogyan állítsam be a Feiyut, hogy magától álljon távkikapcs esetén RTL funkcióba..

A rádiómon (T12FG) a 3. csatira adja ki a fs-t. Ezt babrálhatom fel-le ki-be.
-Ha egy vevőt csak bedugok a delejbe, a 3. csatin egy gázszervóval táv kikapcsolva, akkor ugye semmi sem történik, vagyis a szervó tányért tekergethetem, nincs ellenállása. Ez OK.
-Bekapcsolom a távot, kapcsolódik a vevő, távot fs módba kapcsolom pl +0 (közép állás).
-Táv feltolt gáznál a szervó teljes kitérésen, a Feiyu pl: RC állásban vagyis repülök...
-Táv kikapcs, a gázszervo belibben közép állásba ahogy kell, de a Feiyu továbbra is RC-n áll :-\
-Táv bekakpcs, letolt gázkarral, mert így sipákol a táv, mint a szomszéd szól a zene.
-A gázszervó ismét megtalálja a helyét, mert van info. A Feiyu továbbra is Rc-n ketyeg :-X

A vevő bekapcsolásakor, amíg az első adójelet meg nem kapja nem ad ki jelet a szervóknak. Ez eddig rendben is van.
A vevő fs utáni visszaállásnál tartja a szervókat pozícióban, ez is OK, ezért nem potyog le a gép (általában).
Fs alatt a gázszervó (3. csati) a megadott ponton tart, a többi az utolsó helyzetéhez ragaszkodik ez is rendben. Szerintem.

Ezt a játékot végigjátszottam két Futaba T12FG adóval, 2db R617FS, 1db R607FS és 1dbR6014HS vevőpárossal.
Lassan úgy érzem magam, mint a hülye gyerek a modellboltban, mindegy mit csinál, csak a szervó ciceregjen.... :'(

A teszteket a távról kikapcsolt fs-vel is végigjátszottam. Ráadásul blineltem kikapcsoláskor-bekapcsoláskor kis gáznál nagy gáznál, nevetve, sírva, stb...

A Feiyu az adóról szépen kapcsolható, de magától nem áll át.

A stab. honlapján és különböző leírásokban nem jelzi a gondot, a rendszerek a kotta szerint kompatibilisek.

Ismét belecsaptam a legegyszerűbb hibába, ami mást elkerült...

SEGÍTSÉÉÉG!

A jó megfejtő kap három doboz sört!!! Az ajánlat áll, egy asztalon összeállított, működő teszt esetén is!

Még egy érdekesség by Feiyu:
Nála az észak:S, a kelet:W, a dél:N, a nyugat:E.
Mint Helsinki nyugat-e: "kelet-nyugati, felebaráti"

csillagvzs
2011-05-13, 06:12
Titok nyitja:

A vevőnek tudnia kell a failsafe állapotot nem csak a gáz csatornán!!

Arra a csatornára kell failsafe állapot programozni ahova a robot rtl kapcsolója van bedugva.

FF12 nem tudom hogy tudja e a vevői a rendes failsafe állapotot vagy nem.
Az R607FS vevő biztos nem tudja. (csak a 3.as csatornát veszi le jel vesztés esetén)
Nekem az aurora9-nél programozható mind a 9 csatorna failsafe állapota.

Ha gáz van akkor a vevő kapcsolja be az rtl módot mintha a távról kapcsolnád be!
A Feiyu nem figyeli a vevőből jövő hibákat. Pl jel kimaradások, stb...

Ha még maradt kérdés akkor csörögj rám.

QQC
2011-05-13, 08:26
A nyertes Zsolti Barátunk!!! ;D

Ez a ....... Futaba (T12FG), 7 csatis üzemmódban, csak a 3.-ra adja ki a fs-t.
Multin az összes csatorna állítható.

Szóval 7 csatorna és alatti rendszer felejtős Futabából, hacsak az Orange vevő fs-je nem hat minden csatornára. Ebben nem vagyok biztos, nincs ilyen vevőm, de valahol olvastam róla. Talán.

Szóval Zsoltinak rendel három doboz hideg sör ;D

u.i.
A N-S, E-W keveredés továbbra sem tiszta....

gabor2009
2011-05-13, 16:16
-A Fatshark RCV922/Pal kameráját ntsc-nek látja, így a kép "kilóg". A durung nagy kamerát persze felismeri pal-nak >:(

Én gépemen van a video kamerának egy kis erősítő (szint és impedancia illesztő) ami helyreteszi a kamera-osd illesztést, jelszintet. (Egy kis potencióméterrel lehet állítani.)

Arra gondoltam, hogy csinálok egy apró kicsi változatot belőle. (De kellenénk többen hozzá...)

Van másnak is ilyen gondja?

QQC
2011-05-13, 22:19
Nekem, vagy két darab kellene ;D
Ne unatkozzon egyedül...

Ltomi78
2011-05-17, 11:30
Akinek van az alábbiakkal, tehát Assan modul Futaba 6 csatornás rádióval, vagy Assan modul Flysky Th9x 9 csatis rádióval + a FY-21 AP robot kompatiblitás, működtetés, kérem reagáljon a két kérdésre:
1. Utánnanéztem az Assan modulnak, és azt írják hogy automatikusan tudja minden csatornán a failsafe-et. Ki is próbáltam, úgy hogy:- (Futaba 6EX assan modul, 8 csatis Assan X8R vevő) bekapcsolat adót ,
-beállítottam a trimet 1-4-5 csatornára hogy látható legyen az eltérés,
-majd bekapcsoltam a vevőt is és ami azonnal beállt az új trim-re,
- majd ezután az adón a karokat elhúztam egy eltérő pozicióba és így tartva kikpacsoltam az adót
= a gépen a vevő piros/zöld vilogott jelvesztést jelezve és a szervók visszaálltak a beállított bekapcsoláskori trim helyzetbe.
Gondolom akkor ez azt jelenti hogy felvették az automatikus failsafe értéket.
Remélhetőleg a Fyetech AP 21 robotja és annak veszi majd és bekapcsol a robot?!

2.Ezen kívűl még az lenne a kérdés hogy ha csak egy 3 állású kapcsolót tudok létrehozni a Futaba 6EX adón Assan modul+ vevő társaságában, mondjuk mix-el az 5 ös csatornára (gyro kapcsoló) a 6 -os flap kapcsolóval kombinálva, akkor ez elegendő lesz e a robot RTL és Cyrcle (körzés) kapcsoláshoz ; úgy hogy nem akarom használni a stabilizátort be sem dugnám az fY21 ap-be kihagnyám ez a switchet?

köszi

Ltomi78
2011-05-20, 11:06
Sziasztok!

A fenti kérdés nem mozgatot meg senkit? Írjatok ha van ötlet tapasztalat :)

Köszi

Paraglider
2011-05-20, 12:50
nekem is hasolnló problém van a csatornaszámmal. és in is csak egyet tudok rá szánni ahol egy 2 állásu kapcs van( 0-RTH) ..CsillagvZs a megmondója...türelem fog biztos válaszolni.

csillagvzs
2011-05-20, 16:53
Akinek van az alábbiakkal, tehát Assan modul Futaba 6 csatornás rádióval, vagy Assan modul Flysky Th9x 9 csatis rádióval + a FY-21 AP robot kompatiblitás, működtetés, kérem reagáljon a két kérdésre:
1. Utánnanéztem az Assan modulnak, és azt írják hogy automatikusan tudja minden csatornán a failsafe-et. Ki is próbáltam, úgy hogy:- (Futaba 6EX assan modul, 8 csatis Assan X8R vevő) bekapcsolat adót ,
- majd ezután az adón a karokat elhúztam egy eltérő pozicióba és így tartva kikpacsoltam az adót
= a gépen a vevő piros/zöld vilogott jelvesztést jelezve és a szervók visszaálltak a beállított bekapcsoláskori trim helyzetbe.

2.Ezen kívűl még az lenne a kérdés hogy ha csak egy 3 állású kapcsolót tudok létrehozni a Futaba 6EX adón Assan modul+ vevő társaságában, mondjuk mix-el az 5 ös csatornára (gyro kapcsoló) a 6 -os flap kapcsolóval kombinálva, akkor ez elegendő lesz e a robot RTL és Cyrcle (körzés) kapcsoláshoz ; úgy hogy nem akarom használni a stabilizátort be sem dugnám az fY21 ap-be kihagnyám ez a switchet?

köszi

Bocsika de mostanában kissé elfoglalt lettem és kevés időm akad a fórumra.
Sajnos nem emlékszem az Assan vevőre hogy csinálja a failsafe tanulást.
De még nem hallottam olyan vevővel ami bekapcsolásként tanulja meg a failsafe állapotot.
A Feiyu-nál mivel nincs gáz kezelése és emiatt a gázt is failsafe állapotba kell tanítani az RTL csatorna max kitérésével együtt. Általában a vevőn vagy az adón kell nyomva tartani egy gombot ami eltárolja a failsafe értéket.

Ha 1 szabad csati van 2 állással akkor az ötletem:
Az a csati legyen a robot kapcsolója 0%-Kikapcsolva 100% RTL
Ha a stabilizálás csatorna nincs bekötve a vevőbe akkor alapból a stabilizálás barometrikus magasságtartás nélkül aktív.
Osd csatorna alapból vevő nélkül a középső képernyőre áll be.
(Vagy szervó tesztert neki és akkor bármelyik képernyő beállítható a potijával)

csillagvzs
2011-05-20, 16:59
Az még lemaradt hogy a rendszer csak akkor jelöl ki home pozíciót ha a műholdak száma legalább 5!
A robotot ha pontosan a repülési síkra teszitek akkor nem lehet baj. Ha nincs a rep síkban akkor a saját helyzetét veszi síknak és aszerint fog stabilizálni.(pl. ha balra dől akkor a repcsi is balra fog dőlni)
A stabilizálási módokban a gépet nem engedi 45 fokban jobban bedönteni egyik irányban sem!

A 2. pontot megmagyaráznád hogy értetted? Nem értem.

mmormota
2011-05-20, 17:32
aszerint fog stabilizálni.(pl. ha balra dől akkor a repcsi is balra fog dőlni)

Gondolom inkább fordítva, a gép jobbra dől mert így lesz vízszintben a doboz.

csillagvzs
2011-05-20, 17:36
Mmormota úrnak igaza van mint mindig!
Sietve írtam. :'(

Ltomi78
2011-05-23, 14:15
Sziasztok!

Köszönöm ismét a válaszokat. Ha megnézitek az assan leírását, nekem az derült ki hogy tudja a failsafe-t, vagyis azokat az értékeket amiket bekapcsoláskor tanítok meg vele az adóval. A futaba 6ex-nél ezen kívűl konkrét failsafe-t csak a gázra tudok programozni. Találtam egy érdekes fórum leírást ami sokmindenre választ ad, főleg Turnigy adó és Fy21Ap kompatibilitás tekintetében, lásd alábbi kép és fórum link:
http://www.fpvflying.com/product_images/uploaded_images/Tx-setup-1.jpg

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1238294&page=58

folyt köv...:)

köszi

Bocsika de mostanában kissé elfoglalt lettem és kevés időm akad a fórumra.
Sajnos nem emlékszem az Assan vevőre hogy csinálja a failsafe tanulást.
De még nem hallottam olyan vevővel ami bekapcsolásként tanulja meg a failsafe állapotot.
A Feiyu-nál mivel nincs gáz kezelése és emiatt a gázt is failsafe állapotba kell tanítani az RTL csatorna max kitérésével együtt. Általában a vevőn vagy az adón kell nyomva tartani egy gombot ami eltárolja a failsafe értéket.

Ha 1 szabad csati van 2 állással akkor az ötletem:
Az a csati legyen a robot kapcsolója 0%-Kikapcsolva 100% RTL
Ha a stabilizálás csatorna nincs bekötve a vevőbe akkor alapból a stabilizálás barometrikus magasságtartás nélkül aktív.
Osd csatorna alapból vevő nélkül a középső képernyőre áll be.
(Vagy szervó tesztert neki és akkor bármelyik képernyő beállítható a potijával)

Ltomi78
2011-05-23, 14:26
folytatv ami kérdés még felmerült bennem még mielőtt beépítem a robotot a fenti adóval:

- A feiyu tech leírásában több helyen is szerepel hogy nem tudja vezérelni a második csűrő szervót. Kérdés az, hogy ha Y-kábelt használok (easy glider esetén) tehát nem mix 1-es csatorna és 6 -os, hanem csak egyes akkor milyen megoldás jöhet szóba a robot használata esetén:
1. Y kábel bekötve az aileron out robot csatija és a két csűrő szervó közé, és az egyik szervót meg kell fordítanom a szárnyon, hogy az egyirányú mozgást megfordítsam?
2. Y kábel bekötés hasonlóan az 1-es kérdésben leírtaknak és plusz még egy szervó irányfordító elektronika?
3. nem használok Y kábelt és az aileron out csatira a hátsó oldalkormány (ruddert) kötöm rá? de akkor kérdés hogy továbbra is tudom -e mixelni a csűrő szervókat 1-es és hatos csatorna használatával, vagy ez lehetetlen mert a robotból csak egy aileron out kimenet van?
4. az összes szervó csatihoz csak a roboton keresztül mehet az út, vagy használhatom külön az 1 és 6-os csűrőmixet közvetlen vevő és szervó között és a roboton keresztül csak a magassaági és hátsó oldalkormányt kötöm be??, hiszen azzal is elég jól fordul az E glider és talán RTH módban hazafelé is tud navigálni. ?!

Melyik a jó megoldás, létezik e Y kábel fordító elektronikával, vagy olyan kábel ami eleve reverse módon mozgatja a csűrőszervókat :-X

Peck
2011-05-23, 14:37
Az 1-2-es szóba jöhet :) meg még1: átforraszthatod úgy a szervó elektronikáját, hogy eleve fordítva működjön, de én nem vacakolnék vele.
De a szárnyak általában szimmetrikusak, ki hitte volna :) Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy a szervók is általában "tükrözve" vannak egymásra, és akkor nem is kell servo reverser, csak 1 sima Y kábel.
Biztos, hogy nálad nem így vannak?
4.: persze hogy használhatod a robotot kikerülve is a csűrőket, de akkor mint írtad, a robot biztos hogy nem fog neked csűrni.
A robotot nem ismerem, úgyhogy arra inkább nem válaszolok, hogy melyik lenne a legjobb megoldás.

Egyébként meg csak guglizni kell:
http://www.ashfordmodel.co.uk/y-lead-servo-reverser-727-p.asp

Ltomi78
2011-05-23, 15:10
Köszönöm!
Hasznos ötletek megnézem kipróbálom! Sajnos eredetileg nem én raktam be a szervót és jól be van ragasztva de majd kirángatom és türkörzöm őket. ;)

Az 1-2-es szóba jöhet :) meg még1: átforraszthatod úgy a szervó elektronikáját, hogy eleve fordítva működjön, de én nem vacakolnék vele.
De a szárnyak általában szimmetrikusak, ki hitte volna :) Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy a szervók is általában "tükrözve" vannak egymásra, és akkor nem is kell servo reverser, csak 1 sima Y kábel.
Biztos, hogy nálad nem így vannak?
4.: persze hogy használhatod a robotot kikerülve is a csűrőket, de akkor mint írtad, a robot biztos hogy nem fog neked csűrni.
A robotot nem ismerem, úgyhogy arra inkább nem válaszolok, hogy melyik lenne a legjobb megoldás.

Egyébként meg csak guglizni kell:
http://www.ashfordmodel.co.uk/y-lead-servo-reverser-727-p.asp

Ltomi78
2011-05-23, 15:16
Mivel FPV-el kapcsolatos a téma és volt kérdés assan és Fy21 miatt amire Ti is válaszoltatok nekem ezért alábbikat is bemásolom, remélem nem baj.
Ami lejön nekem az alábbiakból, hogy kell a failsafet- programoznom a V2-es assan vevőn, ha a semleges fail safe értéktől eltérő beállítást akarok "signal loss" esetén. Ezenkívűl úgy látom, hogy az assan is foglalkozik az FPV témával, és elméletileg tesztelte a vevői még 2.4-2.4 rc és videó tx használata esetén, de ezt én is megteszem majd 1.3 ghz adó mellett. :D
Köszi mindenkinek a segítséget

1.Although X8 2.4GHz radio control system has outstanding anti-jamming ability and it is proved that X8 2.4GHz system works well along with the high-power 2.4GHz video transmission equipment, we still strongly recommend that the users in such kind of need perform the range check in the field before each operation of the radio control model.
In some special circumstances, the signal could be lost. X8 2.4GHz system has a safer and more intelligent measure to
deal with signal loss.
2.When the signal loss occurs, the receiver will automatically start up the signal loss protection procedure: each of the control surfaces will be recovered to the neutral position, i.e. when the signal is loss, all the control surfaces will get back to the initial position as when the equipment is just turned on.
Usually in that moment, each of the control surfaces will be at the neutral position and the accelerator will be in low run (the fuel-driven model will be in idle speed while the electro-model will be in shutoff status).
This is the safest measure for signal loss protection. If you have special requirement for the control surface, please preset the position of the joysticks at where you want when turning on the equipment.
*The signal loss protection mode of V2 series receivers can be set by computer. Please refer to the setting instructions for V2 series receivers for details.

zafir38
2011-05-31, 09:30
Lehetséges összekötni egy FY-21AP-t egy Eagle Tree osd+loggerrel?
....hogy csak a Feiyu gps-e maradjon!

Paraglider
2011-06-08, 19:45
ha a z fy21ap kivul foglal helyet mondjuk a szarny alatt kozel a torzshoz,repulesi sikon,a legaramlatok befolyasolhatjak a barometrikus szenzort?vagy mindenkeppen a gep belsejebe kellene rakni?

Ltomi78
2011-06-10, 10:44
Sziasztok!

Akinek esetleg volt problémája a robot 6 csatornás rádióval történő használatával, amint csak kétállású kapcsolók vannak, ennyit tudok segíteni:

Elkészült az Easy Glider+ Futaba 6ex + assan modul és vevő+ Fy 21AP és AP117 OSD szett:
:P

Sikerült beállítanom a futaba 6ex-el , az 5-ös (kétállású) csati lett a robot be=RTL, robot ki=RC, a 6-os (kétállású) lett a stabilizáló ki=RC, stabilizáló be= FAF (fixed altitude flying), de ez utóbbi áttehető az end point állításával auto balancing=ABM -re. AZ ACM-et (pozi feletti körzés) az 5-ös csatin egyértelműen nem tudom kapcsolni, de az most nem is fog kelleni.
Egyenlőre tudok az assan-nak egy kezdetleges módon failsafe-t is , a jelevesztés esetén való hazarepüléshez (Return to launc=RTL)tanítani:
-vevő bekapcsoláskor, már előre 30%-ra teszem a gázt és az 5-ös kapcsolót RTL-re állítom (közben a 6-os is kikapcsolva van de ezt amúgy is felülirná az RTL) így a vevő ezt megjegyzi.
-ezután gázt leveszem, RTL kapcsolót (5-ös) visszaállítom kikapcsolásra, kijelzőn megjelenik újra az RC felirat vagyis minden robot és stabilizáló ki van kapcsolva.
-tesztként, a rádiót kikapcsolom: kijelzőn megjelenik az RTL felirat, a motor felpörög 30%-ra :), remélem a gyakorlatban haza is talál :o
Technikailag a lentieket tudtam megoldani, még repülési teszt nem volt, de a funkicók jól kapcsolhatók, kivéve az OSD az megy teljes képernyőn, mivel nincs több szabad csati. (Bár lehet az egyik kapcsolót meg lehet osztani egy Y kábelle és akkor auto balancing mode-ban átkapcsol egy másik osd képernyőre?!)

L1P1
2011-06-10, 14:46
siman megoszthatod Y-nal jo lesz

RC Zumuld
2011-06-10, 17:46
Sziasztok,
Nekem FY-20A- val kapcsolatban volnának kérdéseim. Nem szeretném összerondítani ezt a topikot, ezért az volna a kérésem, hogy aki kompetens FY20A ügyileg, vegye fel velem a kapcsolatot PÜ- ben!

Előre is köszi!
Zs

csillagvzs
2011-06-13, 21:29
Sziasztok,
Nekem FY-20A- val kapcsolatban volnának kérdéseim. Nem szeretném összerondítani ezt a topikot, ezért az volna a kérésem, hogy aki kompetens FY20A ügyileg, vegye fel velem a kapcsolatot PÜ- ben!

Előre is köszi!
Zs

Talán tudok segíteni ha még aktuális.
Telcsin hamarabb utolérsz. Telcsi számom az avatarban.

Nem árt tudni: (ma tapasztaltuk ;D)

Az Fy21-APII 10.-ik kilométer után mivel csak 4 karakter van 10 km helyett 9km-től kezdi a számolást felfelé.
Vissza felé ugyanez a helyzet. 9999 méter alatt már rendesen számol!

Ltomi78
2011-06-14, 10:32
siman megoszthatod Y-nal jo lesz

szia!

Ok. köszönöm, kipróbálom.
Még egy kérdés. Jelenleg a 6-os csatorna kezeli, az RC/FAF funkciót. Ha a hatos D/R (dual rate)-ét átállítom, lehetséges hogy egy bizonyos értéknél amikor FAF módra váltok és utánna kapcsolok egy D/R akkor FAF-ból, átvált ABM auto balancing módra?

köszi

Ltomi78
2011-06-14, 14:25
Szia!

Ahogy korábban írtam a teljes cuccot szabályszerűen beépítettem az Eglider-be. Kérdés a potik beállítása, hogy történjen (elnézést lehet naiv leszek).

Összegdugom az akksit, a robot és osd boot-ol ok, kijelzőn látom az adatokat.
-Bekapcsolom mondjuk a Fixed altitude Flying módot és figyelve a szervók mozgását, ha lefele döntöm a gép orrát akkor ugyeber a magassági kormánynak pont az ellenkező irányba kellene mozdulni, hogy korrigáljon? Esetleg ez csak magasság csökkenéskor történne így?
-Tehát a kérdés az lenne hogy mit tudok és hogyan beállítani a FY-21AP 3 potméterén? Józan paraszti ésszel gondolom minden irányváltásra (jobbra döl, balra döl, fel az orr, le az orr) a szervóknak ellentétes mozgással kellene válaszolniuk? Vagy a potméter csak a kitérés értékét adja meg nem az irányt.?!

Köszi

Már rengetegszer megmentette nekem a gépemet RC vétel kiesés miatt.
Ha repülési síkba teszed és potik is be vannak állítva akkor teszi a dolgát.
Kivéve nagy rezgés és nagy különbség esetén.

Nem zavarják az IMU-t a tereptárgyak (a fát, autót, házat, stb.. nem kerüli ki) és a felhő sem.

További infók:
http://forum.feiyu-tech.com/
http://feiyutech.ning.com/
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1238294&page=1

Gyártó:
http://www.feiyu-tech.com/

Aki megkukkolná közelebbről én már régóta használom.

Osd szállítási tartalom:
Imu szállítási tartalom:

loorio
2011-06-15, 09:26
Hobbcity is elkezdte árulni a Feiyu termékeket.

pl a FY-21AP osd nélkül 258 helyett 195 ért adja kedvezménnyel :-)

csillagvzs
2011-06-15, 09:29
Hobbcity is elkezdte árulni a Feiyu termékeket.

pl a FY-21AP osd nélkül 258 helyett 195 ért adja kedvezménnyel :-)

Mit ér a robot a saját osd-je nélkül?
Nem látszanak az üzem állapotai.
Mert másik osd-vel nem látsz rajta semmit sem csak ha mindent megduplázol.
gps, áram mérő, stb...

jpeti29
2011-06-15, 12:16
gondolom azokra gondolnak, akiknek más esetleg van ilyen osd-jük robot nélkül.

Ltomi78
2011-06-15, 12:59
Sziasztok!

Leírás alapján állítottam a potmétereken a roboton. Normális az, hogy FAF stabilizáló módban a földön kicsit felefelé mozdul a magassági kormány a középértéktől, teljesen vízszintben repülési síkon a gép. RTL módban meg tartja szépen a vízszintet középen a hátsó kormánylapát? :o

Köszi aki válaszol előre is.

Gaben
2011-06-15, 14:21
Sziasztok!

Leírás alapján állítottam a potmétereken a roboton. Normális az, hogy FAF stabilizáló módban a földön kicsit felefelé mozdul a magassági kormány a középértéktől, teljesen vízszintben repülési síkon a gép. RTL módban meg tartja szépen a vízszintet középen a hátsó kormánylapát? :o

Igen. Repülés közben rendben lesz.

csillagvzs
2011-06-15, 17:16
gondolom azokra gondolnak, akiknek más esetleg van ilyen osd-jük robot nélkül.

Akkor tehet fel gps-t is még egyet.
De attól a robot üzemállapotairól, műhorizontról, stb... még fogalma sem lesz.

Az osd maga nem kerül sokba hozzá. Érdemes megvenni hozzá.
(De ez az én véleményem mert használom és tudom mennyi macerával járna és miket veszítene el az ember)

Szpeti
2011-06-15, 17:21
Sziasztok.

Az AP117 működik már magában is? Nem kell hozzá más kiegészítő? (stab, stb)

csillagvzs
2011-06-15, 17:26
Sziasztok.

AP117-be megy az árammérő, AV IN/OUT, videó akku,és soros porton keresztül olvassa az FY21-APII-ből az adatokat.
Önmagában nem jó semmire sem mert el sem indul.

Ltomi78
2011-06-15, 18:02
Elnézést mint kezdő nem akarok okoskodni. De mikor raktam össze a cuccot előszőr csak az az OSD (AP117)-et dugtam össze a videóval meg GPS-el és működött rajta minden, mért távolságot, írányt szóval ment a full osd.
De asszem ez a leírásában is benne van hogy önmagában is osd-ként műkszik. Vagy nem ez volt a kérdés?

Sziasztok.

AP117-be megy az árammérő, AV IN/OUT, videó akku,és soros porton keresztül olvassa az FY21-APII-ből az adatokat.

Ltomi78
2011-06-15, 18:04
Sziasztok!

Köszi, remélem már hamarosan tesztelhetem :D

Szpeti
2011-06-15, 22:09
De igen pont ez volt a kérdés, csak vagy Zsolt értette félre, vagy én nem fogalmaztam egyértelműen.

Szóval akkor a kérdés, hogy ez a szett, így működik egy gépbe szerelve, amin van egy kamera, és egy videó adó? :)

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17498

Elnézést mint kezdő nem akarok okoskodni. De mikor raktam össze a cuccot előszőr csak az az OSD (AP117)-et dugtam össze a videóval meg GPS-el és működött rajta minden, mért távolságot, írányt szóval ment a full osd.
De asszem ez a leírásában is benne van hogy önmagában is osd-ként műkszik. Vagy nem ez volt a kérdés?

Sziasztok.

Ltomi78
2011-06-16, 10:44
Igen, ezt írják is a használatiban, és így is van. A data in helyére megy a GPS csati, ahova az FY-21ap robot kábele menne.

Ltomi78
2011-06-16, 13:05
Sziasztok!

Szpeti kollega kérdései kapcsán, felmerült bennem is egy kérdés.
Tudja valaki, hogy lehet beállítani a jumperrel vagy anélkül, hogy az AP117 osd, A-mode-ban, vagyis mindent kijelezzen?. Ez az egyetlen mód ami mutatja a gps koordinátákat.?

Sajnos mivel egyenlőre 2 db kétállású kapcsolóm van, ha Y kábellel osztanám meg, úgy néz ki csak FAF kitérő értéke hozná működésbe az osd (SW-n keresztül) az A teljes képernyős módot.

Valami ötlet, vagy a 9 csatis táv használatáig mondjak le a teljes kijelzésről RC módban!?

Köszi

Paraglider
2011-06-16, 13:09
A modba nem tudod jumperolni,csak B -be.egy szervo teszter lehet a megoldas,és még a repülés elött beállitd vele a kivant nézetet.

Szpeti
2011-06-16, 13:20
Most kérdeztem utána Zsoltinál, hogy mit tud erről a koordináta formátumról, mert ez nem az a formátum amit pl a Google earth használ. Azt mondta, hogy sajnos át kell számolgatni.

Tud valaki olyan OSD-t (az RVOSD-n kívűl), ami kijelzi, és az általános koordinátákat használja?

karee2
2011-06-16, 14:11
Szia Peti!

Ez elvileg tudja 38 dodóért!

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?aff=5361&idProduct=17141

Ü:Kari

Szpeti
2011-06-16, 14:27
Ha a kép tükrözi a valóságot, akkor sajnos ez a koordináta formátum sem jó nekünk. :(

http://hobbyking.com/hobbyking/store/catalog/HKGOSD-2.jpg

GPeti
2011-06-16, 16:56
Az osd fejlesztője két szendvics közt még beírhatott volna 20 sort a programba hogy kiszámolja a home pozíciót meg a távolságot, ezek nagyon egyszerű dolgok. De innen mindig lehet "újat" felmutatni kis felárakért.

Paraglider
2011-06-16, 17:52
Tud valaki olyan OSD-t (az RVOSD-n kívűl), ami kijelzi, és az általános koordinátákat használja?

azt hiszem a black stork azt hasznal.

Ltomi78
2011-06-17, 12:58
Most kérdeztem utána Zsoltinál, hogy mit tud erről a koordináta formátumról, mert ez nem az a formátum amit pl a Google earth használ. Azt mondta, hogy sajnos át kell számolgatni.

Lehetséges ez megoldás a kérdésetekre, vagyis legalább a gyors átszámolásra google megjelenítésre!?
lásd link: http://code.google.com/p/happykillmore-gcs/ 8)

Szpeti
2011-06-17, 13:10
Ez elég körülményes. Lehet, hogy inkább olyat kell keresnem ami a megfelelő koordinátákat jelzi ki. A Black stork videókat nézegettem, de állandóan az sem mutatja, csak ha fail safe módba kerül a rendszer.

Egyébként azért vagyok felakadva ezen, mert sokat segített a videofelvételen látható koordináta egy gépkeresésnél, amikor nem volt benne a tracker.

Visszanéztük a videót, kimásoltuk a koordinátákat, és egy Geo progis navi mutatta az irányt, meg a távolságot.

Paraglider
2011-06-17, 13:40
viszont a legtöbb gps nel ki tudod választani a keresendö formátumot,pl:
ff.fffff
vagy
ffpp.ppp(ezt produkálja az ap117 is)
vagy
ffppmm.m

Szpeti
2011-06-17, 13:49
Kösz, akkor ennek utánanézek.

Paraglider
2011-06-17, 14:37
Kösz, akkor ennek utánanézek.

Az IGO biztos tudja

Ltomi78
2011-06-17, 14:42
1-2 napon belül lesz az első repülésem a robottal, előtte rc link teszt, video teszt.
Külföldi fórumokon sok jót meg tesztet is olvastam rólat. Azért érdekelne, hogy aki már használt ilyet annak, hogy működött. Tényleg visszajött RTL-ben a gép? Kb mekkora területet számít home poziciónak, amikor a visszatérés után elkezd körözni? Tesztelni lehet, hogy kiengedem 150-200 m-re a EGlidert, akkor onnan is megfordul és a felszállási pont felett kellene körözni?

Várom a tapasztalatokat, a veteránoktól.

Köszi:)

Sziasztok!

zafir38
2011-06-17, 20:11
1-2 napon belül lesz az első repülésem a robottal, előtte rc link teszt, video teszt.
Külföldi fórumokon sok jót meg tesztet is olvastam rólat. Azért érdekelne, hogy aki már használt ilyet annak, hogy működött. Tényleg visszajött RTL-ben a gép? Kb mekkora területet számít home poziciónak, amikor a visszatérés után elkezd körözni? Tesztelni lehet, hogy kiengedem 150-200 m-re a EGlidert, akkor onnan is megfordul és a felszállási pont felett kellene körözni?

Csáó Tomi!

Ez egy kicsit "vak vezet világtalant" lesz és egyenlőre a kérdés is több bennünk, mint a válasz
de hiteles első tapasztalat!

Nincs beépítve és bekötve se, az oldalkormány, csak csűrők(ez elég vad és lehet, hogy ez problémáink fő oka
de a leírás szerint ezt a konfigurációt is ismeri a Feiyu).

Összerakás után, szobában szemre minden ok, jól és jó irányba dolgoznak a csűrők.
Mezőn, teljes készenlétben, dupla kék(home saved), eldobás előtti "before take off checklist" és STAB MODE-ban
teljes káosz, görcsbe rándult szervók.......
de ezt csak a levegőben lehet tesztelni.....
Ezen a videón STAB MODE-ba kapcsolom. Ijesztő de ami szép benne, hogy nem nyúltam hozzá
és végül is gyönyörűen korrigál:
http://www.youtube.com/user/TheZafir38#p/u/0/aYo_XpTRaO0

Az összes mode-ot kipróbáltuk de mintha nem sok minden változna,
beleértve az RTL-t is, b*szott visszafordulni.
Aztán kaptunk egy rövid, igazi fail-safet és akkor, mintha tette volna a dolgát:
http://www.youtube.com/user/TheZafir38#p/u/1/QnCDiaWcyYI

Szóval izgalmas de érzem, hogy működni fog, az oldalkormányt is installáljuk!
Volt egy elég komoly hőmérséklet-különbség is a szoba és a mező között, azt se szereti.

csillagvzs
2011-06-17, 20:24
zafir38 ha gondolod egyszer gyere velünk és akkor lesz összehasonlítási alapod meg infó stb...

zafir38
2011-06-17, 20:43
zafir38 ha gondolod egyszer gyere velünk és akkor lesz összehasonlítási alapod meg infó stb.

Kösz Zsolti!
Akkor hétvégén telefoncsörgés, furcsa dallam...:-)

Paraglider
2011-06-19, 18:03
Ma háromszor szálltam le igy, és fogalmam sincs miért.egyszerüen kb 15 méterről,ABM módban.

http://www.youtube.com/watch?v=nzD8Y5shF0U&feature=player_embedded#at=415

mmormota
2011-06-19, 18:35
Jó látom, hogy több km-es körzetben telibe találta az egyetlen követ? :o

Sokat segítene egy olyan felvétel amelyen az osd is látszik, a műhorizont viselkedéséből lehet következtetni arra, mi történt.

Paraglider
2011-06-19, 19:43
igen a kis hidat sikerült telibe.
itt van ,megvagni sajnos nem tudom most.
http://www.youtube.com/watch?v=XO7ulmTxmhY
ugy tünik a a mühorizont el van csuszva egyik irányba.mindharom esetben fordulásból fordult lefele és lespirálozott ,vagy caak egyszerüen stallba került.

csillagvzs
2011-06-19, 21:39
Sajnálom a gépedet.
Ami biztos a feiyu nem tud ilyet produkálni azt látom, hogy nagyjából jól van beszerelve és beállítva.
ABM módban 45 fonál jobban be sem tudod dönteni a gépet.
Valami mást találtál véletlenül? Már ami megmaradhatott a gépből.
RC módban hogyan repült a gép?

Paraglider
2011-06-19, 22:18
a kár nem nagy ,a motor tartó szakadt le meg a bloggie tartója tört szét,meg a látó kamera görbült el.de az már az elsötől fogva./talán ezért tünik elcsuszva a mühorizont/
talán még annyi lehet hogy a robot nem teljesen a tengelyre kerülhetett,nme volt világos és még most sem az hogy melyik lehet a robot hossz tengelye;a dobozka fele,vagy a nyil iránya?ami kb kicsit balra van.
ugy tünik hogy abban a pillanatban a mühorizont átfordul és szerintem a gépet a robot fejreállitja.vagy csak egyszerüen leválik az áramlat és stall,vagy valami turbolencia,a fasortól...
az elsö egy percben biztos rc ben szálltam,mert ugy szálltam fel.

mmormota
2011-06-19, 23:35
Sajnos nem jöttem rá a video alapján hogy mi a baj. A sebesség kicsi volt a kanyar megkezdésekor, így lehetett átesés. Ennek ellene szól, hogy a repülés során többször is kanyarodott hasonlóan kis sebességgel, baj nélkül. Talán az történhetett, hogy a leszállási manőver során a szokottnál erősebb bedöntésre kapott parancsot, és ez a kis sebességgel párosulva a jobb szárny átesését okozta, amitől a gép lebillent, majd orral lebukott már le is ért.

Próbálta valaki, hogy a robot mennyire jó nagy állásszögű manőverekből mentésben? (pl. kézi vezérléssel orral lefelé, vagy hanyatt helyzetbe vinni a gépet és így bekapcsolni a stabilizált módot - persze biztonságos magasságban)

Paraglider
2011-06-20, 00:21
köszönöm szépen ,valami ilyesmi lehet tényleg.
olyan 30km/h körül fordulva kicsit megcsuszik oldalra ez többször látszik is.elötte egy balosnál 27 km nél szintén kezd csuszik le.

Ltomi78
2011-06-20, 11:11
Szia!

Köszi a választ , tesztet. Remélem sikeresen haladsz tovább. Igazából nem láttam pontosan mi történt RTL-ben a gépeddel. Van olyan videód amin látszik hogy megfordul RTL-ben?
Én most csak a videót és az RC linket teszteltem 3-400 m-en, ami rendben is volt a földön. Egyenlőre sajnos a EGlider lett ornehéz. Elől van a (kabin alatt) a robot az osd a videó akksi, az assan vevő, és a kamera is, a szárnyallatt pedig a fő akksi (2200maH), és a faroknál teljesen a videó adóm. Sajnos a gép alig bírt felemelkedni, és a megszokotthoz képest nagyon billeget, le is szálltam egyből. Úgy néz ki a 65 gramm körüli videóakksi se a motor előtt se a servók mögött nincs jó helyen, kb 10 cm-el a pilótafülke mögé a szárny felett helyezném el. A gép így 1200 gramm lett. A motorom fogalmam sincs hány grammos, de ezt a súlyt függőlegesen tartva megtartja a levegőben mintha helikopter lenne, gondolom az elég erős úgy.10-6 os propeller. Valaki hasonló konfiggal repül EG-vel? Remélem nem a robot lett ilyen nehéz elől

Csáó Tomi!

Ez egy kicsit "vak vezet világtalant" lesz és egyenlőre a kérdés is több bennünk, mint a válasz
de hiteles első tapasztalat!

Nincs beépítve és bekötve se, az oldalkormány, csak csűrők(ez elég vad és lehet, hogy ez problémáink fő oka
de a leírás szerint ezt a konfigurációt is ismeri a Feiyu).

Összerakás után, szobában szemre minden ok, jól és jó irányba dolgoznak a csűrők.
Mezőn, teljes készenlétben, dupla kék(home saved), eldobás előtti "before take off checklist" és STAB MODE-ban
teljes káosz, görcsbe rándult szervók.......
de ezt csak a levegőben lehet tesztelni.....
Ezen a videón STAB MODE-ba kapcsolom. Ijesztő de ami szép benne, hogy nem nyúltam hozzá
és végül is gyönyörűen korrigál:
http://www.youtube.com/user/TheZafir38#p/u/0/aYo_XpTRaO0

Az összes mode-ot kipróbáltuk de mintha nem sok minden változna,
beleértve az RTL-t is, b*szott visszafordulni.
Aztán kaptunk egy rövid, igazi fail-safet és akkor, mintha tette volna a dolgát:
http://www.youtube.com/user/TheZafir38#p/u/1/QnCDiaWcyYI

Szóval izgalmas de érzem, hogy működni fog, az oldalkormányt is installáljuk!
Volt egy elég komoly hőmérséklet-különbség is a szoba és a mező között, azt se szereti.

Paraglider
2011-06-26, 23:54
ma déja vu volt...140 méterröl spirálozott le.
Dragon link+feyiu combo,tk 102 gps trackerrel-(ami nelkül meg nem találtam volna nyakig érö valamibe)2.4es video, bloggie + mini cam

próbálgattam a különféle módokat és acm be volt most mikor lepörgött,lehet pilóta hiba?vagy a z easy-t ennyire nehéz kihozni stallból?de miért áll spirálba?
a repülés során nem volt fail safe,rtl be én kapcsolgattam
mi lehet a z ok?
a) interferencia- Sárkányos link?
b) feyiu
c) pilóta hiba
d) sz@rkonstrukció

http://kep.psharing.com/551457.jpg
http://kep.psharing.com/551459.jpg
http://kep.psharing.com/551460.jpg
http://kep.psharing.com/551462.jpg
http://kep.psharing.com/551463.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=m1MIPLG_h7M

10.04 nél......

Sys-Ak
2011-06-27, 00:52
Az elején valóban egy enyhe áteséssel indul a dolog, de utána lesz légsebesség bőven. Ez manuálisan vezetve könnyen kivédhető helyzet.
Jó lenne egy OSD-s felvétel, hogy lássuk a robot mit gondolt az esetről.

Paraglider
2011-06-27, 00:57
ez lenne az megvagva nincs...
http://www.youtube.com/watch?v=kfx4j9pcI0c

Paraglider
2011-06-27, 01:10
lehet hogy en nyultam mellé-motor éppen állt,mikor lepörgött szerncsétlen próbálhatta kompenzálni- acmbe visszakörözni-
ugy emlékszem mintha vissza állittotam volna akkor auto balanszba,de ez nem látszik,viszont gázt az toltam neki...
nyilván a hülyeségre a feyiu sem orvosság..
ezzel a géppel soha nem zugtam le -40 mhz + blackstork párossal,mióta beleraktam a drága dolgokat azóta rendszeressé vált...

csillagvzs
2011-06-27, 18:29

Most kapcsolódtam vissza. ;D
Megnéztem a videódat.
A megoldás a faroktól nézve a feiyu-t döntsd a gépben fizikailag balra kicsit.
Nincs repülési síkra pontosan betéve a gépbe fizikailag! (tuti)
Ameddig nincs a helyén nem lesz jó. IMU-s rendszer!
Miután a helyére került meg fogsz lepődni.

Még pár kérdés:
Milyen hőfokon resetelted a feiyu-t?
Mekkora a rezgés a gépeden?
A légcsavar kivan egyensúlyozva?

Túl nagy rezgés hatására egy idő után az IMU lekapcsol a rezgés megszűnéséig.
Ha jól láttam a képeken akkor rezgés szigetelés nincs a cuccon és a karbon cső is hozzá ér.

Paraglider
2011-06-27, 19:55

Megnéztem a videódat.

Még pár kérdés:

Ha jól láttam a képeken akkor rezgés szigetelés nincs a cuccon és a karbon cső is hozzá ér.

koszonom Zsolti
nem reszeteltem.
a karbon es a fy kozott van kb 7-8 mm , a fy -t a hozza kapot 4 db hab kockakra raktam.
ugy raktam be hogy kivagtam a szarny folotti reszt es a fy t a tengelyre raktam,de lehet hogy valamerre dolhet.majd visszaragasztotam.

mennyit dontsek rajta szerinted?
a rezgest sajnos nem tudom,szerintem szepen jar,de lehet csak rosszul itelem meg.
es a propihoz sem nyultam meg.

de megcsinalom a tanacsaid.

meg a csuro lapok rossz mukodeseregondoltam meg hogy maximalisat fordulnak.

csillagvzs
2011-06-27, 20:37

Megnéztem a videódat.

Még pár kérdés:

koszonom Zsolti
nem reszeteltem.
a karbon es a fy kozott van kb 7-8 mm , a fy -t a hozza kapot 4 db hab kockakra raktam.
ugy raktam be hogy kivagtam a szarny folotti reszt es a fy t a tengelyre raktam,de lehet hogy valamerre dolhet.majd visszaragasztotam.

mennyit dontsek rajta szerinted?
a rezgest sajnos nem tudom,szerintem szepen jar,de lehet csak rosszul itelem meg.
es a propihoz sem nyultam meg.

de megcsinalom a tanacsaid.
meg a csuro lapok rossz mukodeseregondoltam meg hogy maximalisat fordulnak.

A sokrezgés jelenlétét úgy lehet látni ha folyamatos gáz állásoknál figyeled a robot kék ledjét. Minimum 30 sec.
Ha a kék led folyamatosan világít akkor a rezgés miatt kikapcsolt az IMU.
Ha kézben felpörgeted a motort van rezgés?
(felvétel alapján kb 3.9A)

A robot doboza hozzá ér a habhoz?
Hogy mennyit kellene dönteni az IMU-n? Az nehéz kérdés. A felvett videókon megszoktam nézni RC módban az osd full képernyőjén látszik az IMU mért dőlés szögei siklás közben. Addig kell állítani még siklás közben mind a 2 érték 0 lesz.Az irányméréssel nem szokott probléma lenni.
Kezdésnek ha a törzs függőben áll akkor addig állítani az IMU-t amíg az "R" irány értéke 0 nem lesz.
Utána fel a szárnyakat és megnézni megint.
Akkor kell resetelni az IMU-t ha az utolsó reseteléskori hőmérséklet +- 20 fokot változik.
A ruhádból és a panel hőmérsékletből úgy gondolom nemártana neki egy reset.
(melegebb kevésbé zavarja mint a hideg)
Hőkompenzáció hibát a műhorizont abnormális állása - mozgása mutatja.

RC módban szokott probléma lenni vele? Akkor is leburul?
Vagy csak hosszabb motor járatás után valamelyik stab módban?
Bekapcsolt stab módban nem nagyok a kitérések?

Ha lesz pici időm végig nézem a videóidat hátha látok valamit az adatokban.
Addig bocsi a kérdésekért ha voltak már mástól. (bepótolom a topikot ;D)

csillagvzs
2011-06-27, 20:48
Van még osd-s felvételed? Amiken a full OSD kép van?
Nagyon sokat segítene, illetve többet tudnék segíteni.
Neked nem ajánlom fel, hogy átugrok hozzád naon messze vagy. ;D
Bár ha jobban meg gondolom nagyon szép tájak vannak arra felé. ;D

Csinálnál kint miután lehült a gép és otthon is egy pár perces felvételt full osd-s képpel?
A videódon amíg az asztalon van start előtt és nem nyúlsz a géphez driftel a roll irány!

Lemaradt:
Ha bedugózás közben kiveszed stab módból normálisan repül a gép?
Eddig rezgésre tippelek és azért hülyül be az IMU.

csillagvzs
2011-06-27, 21:07
Jöhet a netre a vágatlan felvétel is ha akad.
Mert a normál repülése is érdekes most mert ahhoz lehet viszonyítani.

Paraglider
2011-06-27, 21:49
koszonom Zsolt a segitseged.

ezeket ki kell probalnom,keveset repultem vele rc modban.most mar derktben sem merem bedugozni mert lehet ki sem tudom szedni belole.tulvezerelt csuro okozhat ilyesmit?

ez van meg a multkori.
http://www.youtube.com/user/anitagabor#p/a/u/0/kfx4j9pcI0c

pl tegnap 2 szer repultem ki vele az akksit akkor nem volt semmi. harmadszor volt a produkcio.

FAF ba tartja a magassagot,rtlben visszajon koroz nyolcasodik,szepen ballaszol,legalabbis ez latszik,
kiprobalom a rmeges tesztet meg ma.

csillagvzs
2011-06-27, 22:11
koszonom Zsolt a segitseged.

ezeket ki kell probalnom,keveset repultem vele rc modban.most mar derktben sem merem bedugozni mert lehet ki sem tudom szedni belole.tulvezerelt csuro okozhat ilyesmit?

ez van meg a multkori.
http://www.youtube.com/user/anitagabor#p/a/u/0/kfx4j9pcI0c

pl tegnap 2 szer repultem ki vele az akksit akkor nem volt semmi. harmadszor volt a produkcio.

FAF ba tartja a magassagot,rtlben visszajon koroz nyolcasodik,szepen ballaszol,legalabbis ez latszik,
kiprobalom a rmeges tesztet meg ma.

Nincs mit szívesen.
A megoldáshoz lépésekben kell haladni.
Ha repülsz legközelebb csinálj egy rendes repülést stab nélkül. Előjön a hiba?
Sok minden kiderülne a felvételből.
A rezgés teszt eredményére kíváncsi leszek.
Ha felpörgeted a mocit nem kellene érezned rezgést.
ha igen akkor ki kell egyensúlyozni a propot,
elég az IMU rezgés szigetelése?

Hogy repülted az első 2 repülést?
És mi változott a 3. repülésnél?
Stab használat? Motor használat? több motor használat? (több ideig?) stb....

Az látszik a felvételen, hogy stabilizál "rendesen" az IMU által mért paramétereknek megfelelően.

A kérdések amik a titok nyitját adják:
Miért mér pontatlanul? (driftelés=hőkompenzáció hiba - resetelés)
Miért ál le az IMU? (erre az egyetlen válasz a nagy rezgés)

csillagvzs
2011-06-27, 22:22
Hú vazze megnéztem a videóidat. :o
Durva. Délelőtt megnézem újra kipihenten mert már nagyon fáradt vagyok és gondolkozni sem tudok rendesen.

Ami biztos:
Te nem tudod bevinni stab módban dugóba meg a hátára sem tudod fordítani.

Hátha emlékszel:
Amikor dugóba megy akkor van irányításod?
Vagy ki tudod venni RC módba?
Failsafe állapot megvan tanítva neki?
RTL-be megy amikor kikapcsolod a távot?

Paraglider
2011-06-28, 14:22
"Te nem tudod bevinni stab módban dugóba meg a hátára sem tudod fordítani." kivéve ha nincs huzoeröm és átesik.
failSafe-et tudja es probaltam is vele,szépen jön vissza,és rtl ba áll ha kikapcsolom a távot.pénteken tudom kiprobálni leghamarabb akkor beleviszem direkt stallba,a buzaföld felett.-
raszkodastesztet megcsináltam de a imu csak villogott,nem volt folyamatos vilagitas.
a belsö teszt a z kész majdnem lett 10 perc csak a táv lemerült és rtl be kapcsolta magat felkilo banán és szőlő pürét gyártva... a videon látszik is..

http://www.youtube.com/watch?v=yiEQzgXFplU

ami nem jó az a hömérséklet ami valoságban 25 fok volt az imu szerint 40 ..
este megcsinalom akülsö tesztet.
ami meg piszkal az a csürök tulságos kitérése,szerintem tul sok.

"Neked nem ajánlom fel, hogy átugrok hozzád naon messze vagy.
Bár ha jobban meg gondolom nagyon szép tájak vannak arra felé. "

bárkit szivesen látok,akár itt akár sopron mellett fertörákoson.szállást tudok nyujtani 2-3 személy részére.

csillagvzs
2011-06-28, 16:36
Oldal kormány az driftel kicsit. A hőmérséklet érték: a gyorsulás érzékelő hőmérséklete ha jól emlékszem.
Ha repülsz csak RC módban stab nélkül akkor is bezizzen a műhorizont?
A csűrő kitérést a saját potijával állíthatod a kívánt kitérésre. Tekerd lejjebb a potit.
(közép felé de de ne középre mert ott kikapcsolod)

Paraglider
2011-07-01, 04:38
ezeket találtam és nagyon hasonlóak:
http://vimeo.com/25795196

http://vimeo.com/24755130

csika
2011-07-10, 09:29
Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mennyire zavarja a feiyutech gps-ét a video tx(800mw inesun), valamint a szabályzó?
30 cm távolság elég?

üdv.k

L1P1
2011-07-10, 10:14
Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mennyire zavarja a feiyutech gps-ét a video tx(800mw inesun), valamint a szabályzó?
30 cm távolság elég?

üdv.k

nekem 1500mw-os van es nem erzem hogy zavarna, 10km-es tavolsagra siman repul a gep

Paraglider
2011-07-13, 04:49
azt nem értem hogy miért engedi auto balanszba 60-80 fokot dönteni.(2:32 nél, 310 nél.)
és miért késik a mühorizont 8:30 tól)

http://www.youtube.com/watch?v=d7i5UtkfaZw

arra már rájöttem hogy kb 27km es sebesség alatt a gépem átesik,és azért csavartam le a multkor.

Paraglider
2011-07-13, 21:44
Zsolti nezd meg mar legyszi a fenti videot.koszi

Ltomi78
2011-07-14, 10:53
Szia!

Olvastam az irásaid a hibáról és nekem is valami hasonló történt most ez első easy glideres (szabad szemes) tesztnél.
1.Végre kisúlyoztam a gépet, a robotot én nem tudtam még hely miatt a szárny alatti törzsbe építeni, egyenlőre a kabin leghátsó részébe került, nagyjából a belépő él elé. 2.Remélem ezzel még nincs gond, mert repülés közben kívűlről nézve stabilizált bár csak FAF módban és RTL-ben próbáltam. RTL ben visszafordult, de csak fél kört tett meg, valószínűleg a szél miatt nem tudott újra felém fordulni, és nem mertem tovább hagyni a robotot mindig visszavettem RC-módba. Tény, hogy a felszállási ponttól max 150 200-m-re engedtem ki a gépet és lehet ez kevés neki hogy 120 fokos köröket repüljön.

Ami a lényeg tehát két hibajelenség ami nekem gyanus:
1. visszafordul de nem megy át teljes körzésbe, kérdés a szél visszatarthatta e?
2. a gép szépen repült, de viszonylag alacsonyan20-30 m-en beraktam FAF módba, sajnos úgy is felejetettem és elkezdtem leszállni, motor nélkül!, és a fordulónál kb 7-8 m-re a föld felett hirtelen bedugózott. (szerencsére csak egy szervó tartó sérült az előrecsúszó akku miatt)

Én arra gondoltam, hogy vagy az alacsony sebesség miatt elindult az átesés, plusz a FAF mód miatt a robot is korrigált hiszen csökkent a magasság és emelte a magasságit ezzel teljesen fékezv a gépet. Persze mindezek ellenére furcsa ez a hirtelen dugó. Nekem úgy tünt mintha a csűrök miatt csavart volna le.
Ha jól tudom, olyan történhet is hogy ha 85 - foknál jobban bedől a gép akkor a födi tesztjeim alapján a robot úgy érzékeli mintha fejre állna és hirtelen ránt egyet szinte max kitéréssel a szervókon. Mivel FAF módban volt ami stabilzál is, arra gondoltam, hogy ez történhetett még.

Ha van ötlet szívesen venném, és érdekel hogy azóta sikerült-e rájönni nálad a problémára?
üdv

igen a kis hidat sikerült telibe.
itt van ,megvagni sajnos nem tudom most.
ugy tünik a a mühorizont el van csuszva egyik irányba.mindharom esetben fordulásból fordult lefele és lespirálozott ,vagy caak egyszerüen stallba került.

Paraglider
2011-07-14, 14:27
azóta repültem egy párszor hevenyészve,video fentebb,nem volt átesés csak az közeli.körözni fog az szépen rth ba csak hagyjad és legyen neki hely,a széllel szokott nekem is küzdeni rendesen,a fail safet érdemes a repülési viszonyoknak beállitani ha erösebb a szél.
ha minimális sebességed van attól a robot stabilizál és probálja is tartani a FAF-t igy lehet belöle átesés,ezt irja is a manual,nem anti stall.
" 85 - foknál jobban bedől a gép" de miért döl be?45 foknál jobban nem engedheti.ok,max ha stallba kerül.DE! ott van a videomon 3.18 kor 70 fokon sebesség meg 70 km fölött.
én most visszavettem a a csürök max kitérését,50 % ra.valamint a motor alá raktam gumit hogy kisebb legyen a rezonancia.
bár nem jelzett hogy sok lenne a rezonancia.viszont amit észrevettem hogy kevés zizegés jut át a robotra a drótokon keresztül.
max ne repülj átesés közeli sebességel.

Ltomi78
2011-07-19, 12:14
Ok. Köszi az infókat.
Igyekszem tartanai a javasoltakat. Igazából még sosem volt előtte Fpv-súly nélkül ilyen talaj közeli leborulás. Talán a nagyobb súly miatt jobban kell figyelnem a sebességre.

Erről jutott eszembe, hogy tulajdonképpen miért van throttle output kimenet a roboton?
http://shop.righthere.nu/images/uploads/-%20Feiyu%20Tech%20-/FY21AP%20auto%20pilot%20/FY21AP.jpg
Tudom hogy leírás szerint nem kezeli, de akkor az egy üres csati hely lenne? Mintha olvastam volna olyan hogy a feiyu ground station (FY606)-nal kombinálva tudja szabályozni a motor fordulatot?!

Valaki próbálta már önmagában rákötni valahogy az ESC- vagy ground station-t?

Ltomi78
2011-07-19, 13:11
Előző kérdést kiegészítve. Valaki próbálta már Eagle Tree OSD-vel kombinálni a robotot. Az alábbi oldal leírása szerint így képes kezelni a gázt. De nekem úgy tűnik inkább az ET osd-je kezeli, nem a FY21ap:

http://fpv-community.com/testblog/2010/fy21ap/

"Alternatively you can use the Eagle Tree OSD Pro in combination with the FY-21AP. This OSD can control the throttle for the right level flight. For example to use the throttle channel separate with the OSD Pro without use of the rudder function of the OSD." ::)

Ezen az oldalon úgylátom, úgy kötik össze, hogy az Eagletree pro-n keresztül vezetik a servo kábeleket. Kérdés hogy ha az ESC -t thr in-re dugjuk akkor, onnan hogy kap irányítási parancsot?. Bár szerintem hibás a kép és valószínűleg az vevő 3-ea esc csatijából megy a kábel az ET OSD thr in-be, és annak out -ról egyből az ESC-hez. Vélemények?
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1275576
http://static.rcgroups.net/forums/attachments/3/1/7/4/1/7/a3359852-191-5.jpg

Ltomi78
2011-09-14, 11:52
Sziasztok!

Kicsit leült ez a topic. ::)
Végre sikerült berepülni az Egliderem a robottal. (jelenlegi konfiggal 1400 g a súly teljes FPV cuccal:)
Egyenlőre fél kilométeren belül, max 160 méteres magasságon használtam, max sebesség 70 km/h zuhanóban:)
Tapasztalat: A roboton szépen működött mind a stabilizálás, mind az RTL üzzemmód - Hazafordult és körözött a magasságot kb 10 métterrel engedte feljebb attól a ponttól ahol RTL-t kapcsoltam és tartotta a 120m-es körzést.
Hamarosan töltöm a videót...

Ltomi78
2011-09-14, 15:49
... az előhöz, sajnos a feltöltés miatt nem túl jó minőségű video (FY-21AP működés közben)
http://img839.imageshack.us/img839/6/kin.mp4

KeLe
2011-11-02, 08:14
Hahó bajtársak,

Bedöglött a Feiyu robotom. A mű horizont forog körbe az óramutató járásának irányában, a korrekciós értékek és a kormányfelületek ennek megfelelően változnak és térnek ki. Mindez repülés közben jött elő, komoly meglepetést okozva. Szerencsére közel volt a gép, és átkapcsolva RC irányításra le tudtam hozni épen.

Látott már valaki ilyet? Van ötlet hogy mi okozhatja, illetve hogyan orvosolható? Minden ötletet, segítséget megköszönök.

Üdv,
KeLe

Gaben
2011-11-02, 08:45
Szia Kele!

Inicializáld újra azon a hömérsékleten,ahol repül a gép./kinn a reptéren/.

Üdv

KeLe
2011-11-02, 09:00
Köszönöm a tanácsot, megfogadom. Ehhez kelene egy tökéletesen vízszintes felület, nem?

Gaben
2011-11-02, 09:08
nem fontos,hogy vízszintesen legyen,miután bedugod a jumpert ne babráld fél percig :)

Ltomi78
2011-11-02, 20:05
Sziasztok!

Nekem is adódott probléma a Feiyu-val. Két lépésben következett be a hiba az egyikre kaptam választ a feiyu-tól a másikat még nem írtam meg nekik hátha itthon is tudja valaki a választ.

1. Az első akkor jött elő amikor kipróbáltam a current sensor-t bekötni az osd-be AP117-be és a bekötés után működött majd leszedtem és visszadugtam megint, ezután viszont lekapcsolta a videójelet. Kiderült, hogy valami tönkrement a sensor-ban és csak úgy tudtam működésre bírni hogy megszakítottam a sárga kábelt mely a leírás szerint +5v-ot ad a sensornak, így működött a video viszont csak a feszültség értéket látom az akksiról a pillanatnyi mAh fogyasztást nem. Ezt a feiyu is megválaszolta hogy csak erre tudom használni ezt a sensort.

2.A második hiba akkor következett be mikor ezzel sensorral repültem és repülés közben valószínűleg elengedett a forrasztása és leállt az elektronika le is kellett szállnom. Ezután megint current sensor nélkül próbáltam repülni és úgy tűnt megy is a robot és az osd, de azt vettem észre hogy nem jön adat a robotról vagyis nem mért irányt, sebességet, magasságot semmit, csak a lefagyott osd-t láttam. Ezután lehoztam a gépet megnéztem és az osd-n nem villogot a led jelezve hogy nincs adatkapcsolat. A kábeleket leellenőriztem, csináltam resetet, az osd nem vett jelet a robottól. Az osd csak akkor indult el ha közvetlen a gps-t dugtam az adatkábel helyére. Ezután otthon újra próbálkoztam és bedugtam az amúgy eddig nem használt sw csatit a képernyőváltásokhoz amit kell használni és akkor újra vette az adatokat. Sajnos most csak akkor működik ha az sw csati is be van dugva. Egyébként csak PAL feliratot látom osd és robot bekapcs után. :(

Mi történhetett. Reseteljem a robotot megint? Eddig nem segített.

köszi előre is

Ltomi78
2011-11-03, 00:36
Sziasztok!

Nekem is adódott probléma a Feiyu-val. Két lépésben következett be a hiba az egyikre kaptam választ a feiyu-tól a másikat még nem írtam meg nekik hátha itthon is tudja valaki a választ.

1. Az első akkor jött elő amikor kipróbáltam a current sensor-t bekötni az osd-be AP117-be és a bekötés után működött majd leszedtem és visszadugtam megint, ezután viszont lekapcsolta a videójelet. Kiderült, hogy valami tönkrement a sensor-ban és csak úgy tudtam működésre bírni hogy megszakítottam a sárga kábelt mely a leírás szerint +5v-ot ad a sensornak, így működött a video viszont csak a feszültség értéket látom az akksiról a pillanatnyi mAh fogyasztást nem. Ezt a feiyu is megválaszolta hogy csak erre tudom használni ezt a sensort.

2.A második hiba akkor következett be mikor ezzel sensorral repültem és repülés közben valószínűleg elengedett a forrasztása és leállt az elektronika le is kellett szállnom. Ezután megint current sensor nélkül próbáltam repülni és úgy tűnt megy is a robot és az osd, de azt vettem észre hogy nem jön adat a robotról vagyis nem mért irányt, sebességet, magasságot semmit, csak a lefagyott osd-t láttam. Ezután lehoztam a gépet megnéztem és az osd-n nem villogot a led jelezve hogy nincs adatkapcsolat. A kábeleket leellenőriztem, csináltam resetet, az osd nem vett jelet a robottól. Az osd csak akkor indult el ha közvetlen a gps-t dugtam az adatkábel helyére. Ezután otthon újra próbálkoztam és bedugtam az amúgy eddig nem használt sw csatit a képernyőváltásokhoz amit kell használni és akkor újra vette az adatokat. Sajnos most csak akkor működik ha az sw csati is be van dugva. Egyébként csak PAL feliratot látom osd és robot bekapcs után. :(

Mi történhetett. Reseteljem a robotot megint? Eddig nem segített.

köszi előre is

Ötlet ???

csillagvzs
2011-11-03, 07:37
Táp vonalakat ellenőrizd.

Ltomi78
2011-11-03, 10:27
Szia!

Ok. Azért egy picit ezt pontosítanád. Nézzem meg hogy az osd -táp kábele és a robot tápja rendben van-e. Azért kérdezem mert mind a kettő működik tehát kapnak tápot és megpróbáltam kicserélni az adatkábeleket is az sem segített. Jelenleg az SW kábel be van dugva az osd-be és a vevőbe, és így indul be az adatkapcsolat a robot és az osd között. Ha kihúzom az SW csatit akár a vevő oldali végét, akár az osd-be menő végét akkor megszűnik az adatkapcsolat nem villog tovább az osd-n a led. Ha így újra indítom az egészet tehát az sw nincs bedugva akkor a videón csak a pal felirat jelenik meg és nem jönnek a telemetria adatok. Olyan mintha az sw kábel és a vevő között földelés-re lenne szüksége az adatkapcsolathoz.

Ltomi78
2011-11-03, 11:34
Ja még annyi kiegészítés, hogy nemrég bekötöttem egy fpv-re szánt mikrofont is a videó adó felé menő táp kábelre és a videó adó fehér hang kábelére. Lehetséges hogy az okoz valamilyen földelési problémát. Bár megpróbáltam úgy is hogy a pozitiv és negativ kábelt amit egy Y-nal osztottam meg mikrofon és a videó adó felé, hogy kihúztam a mikrofon felé menő tápot, tehát így csak az adó ment ahogy korábban is, de ez sem oldottam meg az osd adatátviteli problémáját. Kössem ki teljesen a mikrofont a körből?

csillagvzs
2011-11-03, 16:28
Nekem is úgy tűnik mintha a GND valahol megszakad volna.
Ezt egy digit műszerrel kitudod mérni.

Ltomi78
2011-11-03, 20:14
Nekem is úgy tűnik mintha a GND valahol megszakad volna.
Ezt egy digit műszerrel kitudod mérni.

Digitális volt amper mèrőre gondolsz?

csillagvzs
2011-11-03, 20:15
Igen

Ltomi78
2011-11-03, 20:34
Ok. Merek majd. De ez akkor sem normális muködés, mivel mikrofonnal is jó volt, minden azután történt hogy a current sensor forrasztasa megszakadt. Valami elszállt az osd be. Nem értem miert az sw csati vevő csatlakoztatása oldja meg az adatkapcsolatot?! ..az RC groups ön irtak olyat hogy a ground station szoftverevel ès usb csatival allitottak valamit a telemetria adatok tovabbitasan a 21AP ben. Talán az adatfrissitesen khz ben. Lehet az ment el nekem azért nem érzékeli az adatkapcsolatot. Sajnos nincs TTL usb kabelem. Lehet csinálni TTL kábelt a tàvokhoz adott usb program kabelbol?

csillagvzs
2011-11-03, 20:45
Ok. Merek majd. De ez akkor sem normális muködés, mivel mikrofonnal is jó volt, minden azután történt hogy a current sensor forrasztasa megszakadt. Valami elszállt az osd be. Nem értem miert az sw csati vevő csatlakoztatása oldja meg az adatkapcsolatot?! ..az RC groups ön irtak olyat hogy a ground station szoftverevel ès usb csatival allitottak valamit a telemetria adatok tovabbitasan a 21AP ben. Talán az adatfrissitesen khz ben. Lehet az ment el nekem azért nem érzékeli az adatkapcsolatot. Sajnos nincs TTL usb kabelem. Lehet csinálni TTL kábelt a tàvokhoz adott usb program kabelbol?

Soros kommunikáció sincs GND nélkül. A GCS szoftverben csak a rádió sebessége állítható.
Ha gondolod akkor akad teljes GCS amiben az usb is benne van.
Akad játék scope is (arra jó hogy van e kommunikáció)

De tuti hogy megszakadt a GND valahol.

csillagvzs
2011-11-03, 20:47
SW csati csatlakozásánál kap GND-t és műxik.
De az árammérőről kellene kapnia. Ill mindenhova ugyanannak a GND-nek kell mennie.

Ltomi78
2011-11-03, 20:48
Ok. Köszi. Kipróbálom a mèrèst ;)

Ltomi78
2011-11-03, 21:03
De az árammérőről kellene kapnia. Ill mindenhova ugyanannak a GND-nek kell mennie.

Árammero, vagyis a sensorra gondolsz?
azt jó ideig nem is használtam, anélkül is ment minden, az osd mèg default képernyőn sw csati nélkül. Aztán beszart a current aztan most az osd.

csillagvzs
2011-11-03, 21:08

azt jó ideig nem is használtam, anélkül is ment minden, az osd mèg default képernyőn sw csati nélkül. Aztán beszart a current aztan most az osd.

Attól még a GND-d meg van szakadva.
Műszerrel megtudod keresni a hibás részt, kijavítod és ;D .

Ltomi78
2011-11-03, 21:52
. ;)ok.ugylesz

mcelek
2011-11-03, 22:47
Az olvasottakból arra következtetek, hogy nálam sem gömbölyű minden.
Ha az OSD-nek adom az áramot, akkor a videó rendszer elindul és a kamerától függően kiírja PAl-NTSC, de nem indul el a telemetria, csak akkor, ha az árammérőn keresztül is életre keltem a gépet.
Viszont örvenedve fogattam, ha lehúzom a kamerát, marad az OSD, bár azt még nem figyeltem meg, hogy le is fagyna esetleg és így elveszthetném a gépet.
::)

csillagvzs
2011-11-03, 22:52
Az olvasottakból arra következtetek, hogy nálam sem gömbölyű minden.
Ha az OSD-nek adom az áramot, akkor a videó rendszer elindul és a kamerától függően kiírja PAl-NTSC, de nem indul el a telemetria, csak akkor, ha az árammérőn keresztül is életre keltem a gépet.
Viszont örvenedve fogattam, ha lehúzom a kamerát, marad az OSD, bár azt még nem figyeltem meg, hogy le is fagyna esetleg és így elveszthetném a gépet.
::)

Te sem szoktál használatit olvasni?
Már párszor átbeszéltük.
A tied tökéletesen működik.
Ha elmegy a videód akkor az osd és a navi is működik hogy megint ne a madarat irányítsd. ;D
Műszeresen repülhető.
Meg neked milyen telemetriád is van? Csak kommunkikáció a 2 dobozka között. (rs232) ;D

csillagvzs
2011-11-04, 06:53
Az IMU és az OSD külön dolgozik.
Az OSD a soros porton kiolvassa az adatokat az IMU-ból és a videó képre teszi.
Ha megszakad a kommunikáció akkor az utolsó érvényes adatok maradnak az osd képen.
Ha a videó kamera hiba van akkor az OSD dolgozik tovább csak fekete háttérrel.
Videó adó hiba esetén meg kikapcsolod a rádiót és kezdhetsz imádkozni hogy jól állítottad be az IMU-t.

mcelek
2011-11-04, 21:56
Az IMU és az OSD külön dolgozik.
Az OSD a soros porton kiolvassa az adatokat az IMU-ból és a videó képre teszi.
Ha megszakad a kommunikáció akkor az utolsó érvényes adatok maradnak az osd képen.
Ha a videó kamera hiba van akkor az OSD dolgozik tovább csak fekete háttérrel.
Videó adó hiba esetén meg kikapcsolod a rádiót és kezdhetsz imádkozni hogy jól állítottad be az IMU-t.

Akkor jó ;)

;D

Ltomi78
2012-03-28, 10:50

Attól még a GND-d meg van szakadva.

Műszerrel megtudod keresni a hibás részt, kijavítod és ;D .

Szia

Megcsináltam a mérést mivel csak most vettem elő újra cuccot. Megnéztem az összes kábelt és földelést. Egy rendellenességet találtam amiért talán nincs adatkapcsolat:
A robot (FY21AP) UART csatlakozása ugye 4 pin-ből áll. Az ábra szerint ebből az első GND, a második +3.3V, harmadik TX, negyedik RX. A műszerrel való mérés alapján az jött le hogy az összes GND csatlakozáshoz össze van kötve a roboton, csak itt az UART csati nál nincs meg a föld. Ezért van az hogy amikor bedugom az SW csatit a vevőbe, akkor lesz GND kapcsolat az OSD és a vevő között, és onnan az OSD –ről az adatkábelen keresztül jut a GND a robot UART csatijához.

Kérdés: ez a normális kapcsolódás. Ugyanis ha nincs bedugva az SW csati akkor, ugye nekem nincs adatkapcsolatom az OSD és a robot között, és nagyon úgy néz ki hogy nincs földelés az UART csatlakozás első lábán amit a képen jelöltem.

http://img19.imageshack.us/img19/8129/pins2.jpg

Aki tud segítsen...köszi

csillagvzs
2012-03-28, 11:00
A kérdésed egyben a válaszod is. ;D
Ha egyszerűen a hiányzó GND vezetéket egyszerűen a GND-re kötöd akkor helyre jön a kommunikáció?

Ltomi78
2012-03-28, 11:24
A kérdésed egyben a válaszod is. ;D
Ha egyszerűen a hiányzó GND vezetéket egyszerűen a GND-re kötöd akkor helyre jön a kommunikáció?

köszi a gyors választ.

Igen ez így van igazad van. Csak ugye gyárilag erre nem volt szükség, azért kérdeztem hogy eredetileg a jelölt csatlakozásnál GND-nál kéne hogy legyen tényleges földelés, nem pedig az OSD-n keresztül kéne hogy kapja nem?
Persze így is tudom használni az igaz. A másik kérdés az lenne, amit a feiyu megválaszolt a Current sensorral kapcsolatban, ami az én esetemben levágta a videojelet ahogy bekötöttem. Most azt is csak úgy tudom használni hogy a sárga (+3.3V-os) csatlakozás a szenzor felé meg van szakítva úgy van bedugva az osd-be. Szerinted rendeljek új szenzort vagy használhatom így is max nem mutatja felvett ampert csak a fő akksi feszültségét ami még nekem elég is lenne.?! Attól tartok hogy valalmit el cseszett a sensor anno vagy az osd-ben vagy a robotban, mivel utánna történt hogy úgy mond eltünt a GND a robot uart csatijáról. Teszteljem ezzel a félig jó szenzorral?

Leslee
2012-03-28, 11:26
Szia!

Megnéztem az enyém és nálam akkor is van adatkapcsolat, ha nincs bedugva az OSD-be az SW csati.

Ltomi78
2012-03-28, 11:37
Szia!

Megnéztem az enyém és nálam akkor is van adatkapcsolat, ha nincs bedugva az OSD-be az SW csati.

Hm szuper, jó hogy kapok visszjelzéseket köszönöm.
Igen eredetileg nekem is így ment. A hiba akkor adódótt mikor bekötöttem a curren sensort, és működés közben ki és bedugtam. Utánna már nem volt videó képem. El kellett vágni a sárga kábelt és akkor legalább az akku feszültéseg mutatta. Utánna így használtam de repülés közben meg fagyott a telemetria, leállt az adatkapcsolat. Sajnos csak az SW csati oldotta meg a helyzetett ami nem rendeltetésszerű ugyebár hogy be legyen dugva.

Annyit megtennél esetleg, hogy megméred a tieden hogy a jelölt GND nál van -e földelés akkor is ha nincs sw kábel bedugva. Nekem az összes gnd-on van föld a roboton a gps nél, a szervóknál, a nullánál, csak a rohatd UART -nál nincs. ::)
Nem tom hogy mi lesz ha így rákötöm megint a current sensort- vagy azt cseréljem
Köszi

Ltomi78
2012-03-29, 18:10
Sziasztok.

Egy utso kerdes aztan ugy is c4s re valtok:)
Okozhat gondot ha hibas a current sensor az osd ben?

Ltomi78
2012-03-30, 12:22
Sziasztok!

Látom megint magammal beszélgetek, de azért leírom hogy mit sikerült megoldani, hátha másnak is lesz hasonló gondja.

1. Az SW csati bekötésével biztosítható a földelés így van adatáramlás az OSD és a robot között. :)
2.A current sensor sárga kábele amin a +5V-ot kapja az OSD felöl, szóval ha ez is bekötöm az osd-be akkor megszűnik a video jel elmegy a kép, amint megszakítom a kábelt visszajön a kép. Itt nem tudom hogy a sensor vagy az osd a hibás. Bár az osd felöl megmértem és jön a +5V. Az osd-t külön üzemeltetem 11.1v lipo-ról. Tehát a szenzort így nem tudom használni kivettem a körből. ???

3. alternatív megoldás, amit Feiyu is említett, és úgy tűnik működik, hogy az árammérő current sensor csatlakozásánál a + és - tüskére közvetlen bekötöm a li-po főaksi + és - lábát. Így legalább látom az akksi feszültséget, ehhez nem kell sensor. ;)

Nem tudom hogy a felhasznált mAH óra adatokkal mennyire lennék előrébb de legalább ez működik így.

A 2. es pontban említett problémára ha van ötlet mi a franc lehet sárga kábel csatlakoztatásánal a hiba ami miatt levágja a video képet akkor szóljatok . KÖSZÖNÖM :-*

Ltomi78
2012-03-31, 21:47
Sziasztok!

Látom megint magammal beszélgetek, de azért leírom hogy mit sikerült megoldani, hátha másnak is lesz hasonló gondja.

1. Az SW csati bekötésével biztosítható a földelés így van adatáramlás az OSD és a robot között. :)
2.A current sensor sárga kábele amin a +5V-ot kapja az OSD felöl, szóval ha ez is bekötöm az osd-be akkor megszűnik a video jel elmegy a kép, amint megszakítom a kábelt visszajön a kép. Itt nem tudom hogy a sensor vagy az osd a hibás. Bár az osd felöl megmértem és jön a +5V. Az osd-t külön üzemeltetem 11.1v lipo-ról. Tehát a szenzort így nem tudom használni kivettem a körből. ???

3. alternatív megoldás, amit Feiyu is említett, és úgy tűnik működik, hogy az árammérő current sensor csatlakozásánál a + és - tüskére közvetlen bekötöm a li-po főaksi + és - lábát. Így legalább látom az akksi feszültséget, ehhez nem kell sensor. ;)

Nem tudom hogy a felhasznált mAH óra adatokkal mennyire lennék előrébb de legalább ez működik így.

A 2. es pontban említett problémára ha van ötlet mi a franc lehet sárga kábel csatlakoztatásánal a hiba ami miatt levágja a video képet akkor szóljatok . KÖSZÖNÖM :-*

:D, esetleg egy eladó current sensor is érdekelne:)