PDA

Teljes verzió megtekintése : A Nagy Hatótávolságú Távirányító Rendszer Hibáinak szakmai megvitatása

loorio
2011-05-16, 15:50
(moderálta Aircamfilm)

A jogos problémák feltárását célzó szakmai vitaindító megnyitása:

.....értettem. Tehát őőőőő aszondja hogy:

:o to be continued.

azaz ez a topic a letörölt VL topicon megkezdett eszmecsere folytatása.

(remélem így jó lesz és nem lesz kitörölve. köszönöm.)

A megkezdett eszmecsere folytatása!

( Aircamfilm )

Bigyula
2011-05-16, 16:03
Az utobbi pár nap hozzászólásai után én már vártam, hogy mikor szűnik meg a topic... Sajnos ezen a Fórumon divat, hogy ha a topicindítónak nem tetsző vélemények, hozzászólások jelennek meg, akkor töröl. Nem ez az első eset itt az FPV topicban sem (legalább 2-re én is emlékszem), és az örvényesi topic is egy hirtelen felindulás áldozata lett.

Nem vagyok érintett, de folyamatosan olvasgattam, mert érdekelt (nem a balhé, hanem a cucc).

Az RC – Modellfórum íratlan szabályaihoz a mai napig hozzátartozik hogy minden fórumnyitónak lehetősége van saját maga által indított vitatémáját letörölni, az összes bejegyzéssel egyetemben.
( Aircamfilm )

Most itt a lehetőség hogy a termék hibáit a nyilvánosság előtt megvitasd !
( Aircamfilm )

Bigyula
2011-05-16, 16:41
Mivel az "új" topic-hoz nem lehet hozzászólni, az a javaslatom, hogy át kellene rakni az üzleti célú hirdetések közé...

csillagvzs
2011-05-16, 16:45
Mivel egy másik topik és készül az angol verzió is így magyarul is ide írom:
Vettem az elsők között egy Victory Link LRS rendszert!
A távirányító FPV rendszerre készült ami a (gyártó által már letörölve a macerás részek)

Mint mindenki tudja az 1. gen. rendszert használtam minden hiba nélkül.
Amikor elkészült az év elején a 2. gen. rendszer én is megvettem mert addig csak jó tapasztalataim voltak vele.
Február óta már nem is tudom hányszor volt gond a rendszerrel. 1x még le is fagyott kukára.
Kismilliószor kapott új szoftvert a cucc de mindig csak rosszabb volt.
A javítási határidőket a gyártónak soha nem sikerült tartani ha egyáltalán elérhető volt.
Még a gondok előtt a gyártó nagyon segítőkész volt és mindig el lehetett érni.
Egyetlen szerencsém hogy nem törtem sorozatosan a gépeket hogy a Feiyu rendszere be volt szerelve a gépembe és failsafe-kor átvette a gép irányítását ami a starthelytől számítva 25m-5,8 km-ig bárhol és bármikor és nagyon sűrűn előfordult. Egy berepülés alatt lévő gépem a Victory Link gyári hibája (gyártó által elismert) miatt tört ropivá kb 34m távolságban. Sok gépet építettem és nagyon sokat repülök és talán be tudok állítani gépet vagy rendszert. De a gyártó kb 4 hónapig minden másra fogta a hibát csak a termékre nem. Miután más is reklamált a hiba miatt már kiderült egy szoftver hiba a rendszerében. A hibát állítólag kijavították de a gyakorlatban nem volt olyan repülésem vele amikor nem lett volna 1 repülés alatt minimum 30 failsafe. Az antennáim és minden amit a gyártó javasolt kipróbáltam. De semmi sem segített rajta. Már ott tart a történet a sok javítással, hogy az Auróra9 távom nagyságrendekkel jobb. Legalább megy 2,5 km-t! Mivel a gyártó nem törekszik a javításra (érdemben nem sikerült 5 hónap alatt) többen jeleztük a gyártónak hogy elállunk ettől az adásvételtől ameddig nem javítja ki a rendszert megnyugtatóan. És utána ismét kifizetjük az árát
De az volt rá a válasz hogy nem hibás a terméke és nem tehet róla hogy nem szeretnénk használni a termékét.
Mivel nekem is anyagi károm keletkezett akkoriban zavarhatatlannak leírt (nekünk még megvan) LRS rendszer folyamatos hibájából és mivel munka végzésre vettem és a cégemnek de a számlát még a mai napig nem kaptam meg.
Hozzájön a rendszere hibájából lemondott munkák haszna is.
Mivel sokat repülök összegyűlt kb 780 GB videó ami tényszerűen bizonyítja a rendszerhibát.
A gyártó elérhetetlen és letörölte az előző topikot amiben le lettek írva a hiba részletezések is.
De csak idő kérdése és ide is ismét feltesszük. Az angol és német nyelvű fordítás kicsit időbe telik.
Mivel sokan a tapasztalataim miatt vettek velem együtt ebből a termékből a lelki nyugalmam érdekében figyelmeztetnem kell másokat is.
(A gyártó telefonon megkért a lefagyásos eset után, hogy ne írjak a fórumra vagy ne tegyek fel videókat)
Sajnos eddig is ami a szívemen az a számon. És megváltozni nem fogok.

Videók:
http://vimeo.com/19896133
http://vimeo.com/20195765
http://vimeo.com/20233443
http://vimeo.com/20731460
http://vimeo.com/21208878

Egy 45 perces repülés alatt történt:
http://vimeo.com/21980694

Victory Link failsafe állapotot az osd alsó sorában az RTL jelzi.
A többi jelzés más normál üzemállapotot jelzi.

Gekko repülése a gyártó által jelzett és letörölt legfrissebb firmware-el:
http://vimeo.com/23750981

Össze foglalva:
Amíg nincs javítás megnyugtatóan addig kicsit sem ajánlom megvételre senkinek sem.
Ha még is be mered vállalni a kockázatot és nincs komoly FPV robot rendszered verd is ki a fejedből!
Mi nekünk már nagyon sokba került a gyártó által elismert hiba amit még nem sikerült kijavítania úgy döntöttünk, hogy hivatalos útra tereljük a történetet mert a gyártó más lehetőséget nem hagyott. Pedig hónapokon át törekedtünk a békés megoldásra!

A jogi eljárás a holnapi napon elindul részünkről minden helyen és fórumon ami hivatalosan elérhető.
(kivéve ha addig a gyártó megállapodik velünk de azt is le fogom írni)
Az iratokat és a videókat már az ügyvédnek és a bíróságnak elkezdtük össze állítani.
Sok DVD-t meg kell még töltenem. :'(

Aki szeretne csatlakozni vagy úgy érzi, hogy csatlakozna hozzánk jelezze nálam. Igen kevés pénzbe kerül az eljárás és a visszafizetés is garantált.
Igaz vissza kell adni a hibás terméket. De részemről nem használom és nem is fogom.

A saját hozzászólásaimat nincs joga törölni senkinek sem csak nekem feltéve ha betartom a netiketett!

Mivel ez is törölve lett:

Mindenkitől elnézést kérek aki miattam vett ebből a pillanatnyilag használhatatlan termékből!
Jpeti és a QQC már jelentkezett a már felajánlott bocsi szűretlen búzasörért.
Még most is tartom másnak is! (Bár akad kivétel is)

A sörözés megszervezése folyamatban.
(Jpeti pü-ben kérek számot hogy egyeztethessünk időpontot ami neked is jó)

*********folytatás még következik*************

csillagvzs
2011-05-16, 16:46
Mivel az "új" topic-hoz nem lehet hozzászólni, az a javaslatom, hogy át kellene rakni az üzleti célú hirdetések közé...

Ide írj mert oda semmi értelme nem lenne. :-X

Üzleti hirdetés nincs ingyen fizetni kell érte !!!!

L1P1
2011-05-16, 16:54
En veleltlenul lementettem a korabbi forum oldalait, tudjatok biztos ami biztos alapon. Az lehetett hogy a gyarto veletlenul torolte. Gabi legyszi allitsd vissza mert eleg nehez most itt egyesevel kezzel visszamasolgatni. Azt hiszem mindjart nekilatok es a lenyeges bejegyzeseket datummal bemasolom:

egyik kedvencem:

Idézetet írta: gabor2009 - 2011-04-19, 08:47:16

Idézetet írta: njozsef - 2011-04-19, 08:32:49

Ez nagyon jó hír.
Sikerült kiszedni a zavaró forrásból a zajt, vagy ez csak a kamera cseréjével megoldható?

Első kőrben visszakapja a kamera a dobozát.

cska hogy legyen info: nem sikerult a mutet ugyanis 300 meteren is failsafe volt. 3000-en meg inkabb ugy mondanm hogy neha rendes volt a feiyo es engedte zsoltinak is vezessen 1-2 percet.

turelmetlenul varjuk a varva vart erositot

masik kedvencem:

Re:VictoryLink- nagyhatótávolságú távirányító

« Válasz #34 Dátum: 2011-02-18, 20:48:16 »

--------------------------------------------------------------------------------

Idézetet írta: street-racing - 2011-02-17, 21:20:43

ne pü-t irogassatok már, mindenkit érdekel a dolog, ha ö el akarja adni, akkor tessék az infokat közszemlére rakni. engem is érdekel.
egy dolog bánt: ez a kikötötték az rssi jelet, mert mindig 99%-ot mutatott. És mit kötöttek a helyére?

Én kötöttem ki az RSSI jelet mert a mostani robot rendszerem osd-je nem tud RSSI jelet fogadni.
Failsafe úgy van programozva, hogy bekapcsolja a hazajövő funkciót.
Azért sikerült 1000 méteren failsafe-be kerülnie a victorylink-nek.

Dacára ennek:
"Ez miatt a készülék a külső zavarokra érzéketlen."
(részletek itt: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,85698.msg1049835.html#new)

Mert nagymértékben bízom a Feiyu rendszerében mert elég rendesen teszteltem így nem is kell nekem az RSSI jel.
Sikerült egy amúgy nagyon faja kis kamerával leültetni a Victory linkjét.

De azért még csiszolni való rajta mert még nem az igazi.
Mert akad furcsaság is a működésében. De talán a későbbi tovább fejlesztésekkel ezek is elfognak tűnni.

a legviccesebbek a datumok. 2. ho es 4.ho kozte semmi valtozas....

L1P1
2011-05-16, 16:56

Ide írj mert oda semmi értelme nem lenne. :-X

Üzleti hirdetés nincs ingyen fizetni kell érte !!!!

bocs de ezt a fogalmat Gabor nem erti. O nem fizet semmiert :)

L1P1
2011-05-16, 17:15
csillagvzs bejegyzese :

Idézetet írta: gabor2009 - 2011-02-19, 19:16:55

Idézetet írta: jpeti29 - 2011-02-19, 14:51:16

- 5W-os PMR rádió. nincs zavar. Csak akkor ált be a failsafe, ha az antennák összeértek.

Ezzel nagyon vigyázz. Szétégeted a vevő bemeneti áramkörét!!!! 5w közvetlen közelről nagyon nagy teljesítmény!!!

Mazsola:
igen, mi 10km-en teszteltük mindet.
optikai rálátásnál és magasban tudja.
Később csinálunk egy videot, arról mit tud a táv, a hasonló találgatások elkerülése miatt.

Jelenleg ez az egyetlen nagyhatótávolságú lrs, ami tud több mint 10km-t, és képes kétirányú kommunikációra is a világon!

DMD már nagyon régen duplex rendszer. És a legkisebb rendszere is igen nagy távot tud.
De az sem hibátlan és meg vannak neki is amire oda kell figyelni.

Gondolom statikus vagy dumy teszt volt. Vagy valós teszt volt véletlenül repcsin meg minden?

Kit érdekel, hogy saját magában mit tud? A kutyát sem. Az fpv-t aktívan használóknak semmit sem jelent.
Mert a komplett rendszerben lehet csak rendesen vizsgálni. Mert az tele van zavaró eszközökkel a gép és a környezet is.

Ha lesz időm felviszem a komplett gépemet a hármashatár hegyre.
Kíváncsi vagyok, hogy a mostani konfigom-al is tudja e a 10 km-t egész Budapesten átlőve.
Nem vagyok biztos benne. De ha igen akkor azt le is írom majd.

Nem bántásnak írom de Gábor repülsz már a victory-s repcsiddel?
Mert mindig kihagyod a képletből azokat a dolgokat amik még fent vannak a gépen és igen nagymértékben gyengíthetik a vételt!
És így nagyon könnyen kapufa is lehet a dologból!

Saját példa Victorylink + már részletezett kamera= 1006 Méter max hatótáv !!!!!!!!!
A Victony Link is zavarja a videó vételt ha közel van az adó a videó vevőhöz és itt nem 2 cm távra gondolok.

És itt is jó lett volna a kapcsolható adóteljesítmény. Ami végül kimaradt a rendszeredből.

Bele sem merek gondolni mi lett volna ha nem menti akkor a gépemet a Feiyu rendszere.
Illetve tudom: Elvesztettem volna a gépem mindenestül.

(OFF)
Gábor2009 ha megharagszol is leírom (de remélem nem).
Ha a további fejlesztésekbe és esetleges hiba javításokba is akkora energiát fektetsz mint a görcsös eladni akarásba akkor nagy baj nem lehet.
A webshopod az a hely ahol eladni kell. Ez a fórum nem erre való. Itt az infókat kell megosztanod velünk.
Ha jó a terméked és már használják többen megelégedve úgyis megy a jó híre és az eladásokkal sem kell majd aggódnod.
(ON)

A kérdésem komoly:

Ha 10 km-en belül elvesztem a gépem és be is tudom bizonyítani, hogy leült valamiért a VictoryLink akkor van kártérítés?
És itt a teljes konfigra gondolok amit esetleg kár ért. (elveszett összetört stb...)
Mert azt írtad, hogy nem lehet zavarni és biztosan tudja a 10 km-t minden körülmények között!

L1P1
2011-05-16, 17:18
es itt az en kis zuhanasom meg kell nezni a datumot hogy mikor toltottem fel. 18 napja. Elotte zuhantam nem aznap es ennyi ido alatt nem sikerult a gyartonak megjavitnai a rendszert

http://vimeo.com/23000112
fobb esemenyek:
5:28: failsafe (signal strenght 0)
5:30: autopilot on (but not configured)
5:32 (signal strenght 100)
5:44 -landing as usual :)

Daine
2011-05-16, 17:27
es itt az en kis zuhanasom meg kell nezni a datumot hogy mikor toltottem fel. 18 napja. Elotte zuhantam nem aznap es ennyi ido alatt nem sikerult a gyartonak megjavitnai a rendszert

fobb esemenyek:

Szia!

A videót elnézve az tuti,hogy nekem soha nem lessz victorym ha magyar ha nem!
A másik ha a gyártó nem képes a kompromisszumra az biztos fejre állítanám,hogy a káromat fizesse vissza!

L1P1
2011-05-16, 17:42

fobb esemenyek:

Szia!

A videót elnézve az tuti,hogy nekem soha nem lessz victorym ha magyar ha nem!
A másik ha a gyártó nem képes a kompromisszumra az biztos fejre állítanám,hogy a káromat fizesse vissza!

A szep szora nem hallgat sajnos. A jogi ut majd kiderul mit hoz, amjugy meg szerencse hogy megvan a forum lementve mert szamitottam ilyen huzasra tole. Sok volt mar a rossz velemeny a taviranyitotrol es nyilvan szeretne meg 1-2 palimadarat behuzni mert meg nem tudta eladni a teljes szeriat.

csillagvzs
2011-05-16, 18:45
Frissítettem az első hozzászólásomat!

Aki írt a letörölt topikba legyen kedves ide is beírni hogy megmaradjon másoknak is tanulságként.

csillagvzs
2011-05-16, 19:02
Nálam a 100% eladott termékből 100% gyári hibás termék elég rossznak számít!

Vagy van akinek működik?
Ha igen akkor meg szeretnénk nézni mit is ronthattunk el.

Peck
2011-05-16, 19:34
Ööö, most melyik "A Nagy Hatótávolságú Távirányító Rendszer" Hibáiról is vitatunk meg itt vitákat ebben a nyílt vitafórumon?
Bocsi, de a címből nem derül ki.

Aircamfilm
2011-05-16, 19:47
Itt most kizárólag a Magyar Fejlesztésű Nagy hatótávolságú Távirányító Rendszer hibáinak a megvitatásáról van szó

( A Címfeliratban nem fért ki ilyen hosszan)

Rosszkedvűen olvasom a bejegyzéseiteket. A Nagy Hatótávolságú Modellirányító Rendszer hibáinak feltárásához most szükség lenne a tervező és a gyártó szakmai hozzászólásához, hiszen jó szándéka nem lehet kétséges, de hozzászólásai nélkül nem jutunk előre.

gépsárkány
2011-05-16, 20:44
Hali

Képzeld el a srácok milyen rosszkedvűek!

G

Aircamfilm
2011-05-16, 20:50
Ez a vita éppen arról is szólhatna hogyan kellene kijavítani a hibát, hogyan kellene kárpótolni a csalódott vásárlókat........

kabir bedi
2011-05-16, 20:54
hogyan kellene kárpótolni a csalódott vásárlókat........

Arról is szó van! 8)

csillagvzs
2011-05-16, 20:56
A gyártó ilyen hozzá állása csak ront a helyzeten.
Az 1. generáció után ezért a hozzá állásért szálltunk ki a Gabennel a Victory-Link teszteléséből.
Hű abban is elbuktunk nem kis suskát.

Mi még voltunk olyan rendesek hogy mindezek után a Nagy projectünkben felajánlottuk neki a táv és az erősítője használatát. Szponzori szinten.
Akkor azt ígérte hogy 120 km-en belül mind a videókép mind a távirányítás failsafe nélkül menni fog!
Inkább nem is kommentálom tovább.

Gépsárkány pont ott volt amikor a Gaben felhő fölé emelkedett én meg dühöngtem amikor a Victory_link nem volt hajlandó be bootolni. Mi ha ez nem méreg? Telefonon felhívtam a gyártót, hogy mi van a vevővel. Más szavakkal azt mondta, hogy így jártál.

Kárpótolni a csalódott vásárlókat?
Magyar törvények szerint egyszerű.
Pénz vissza fizetés a gyári hibás termék nem kijavítása miatt.
Garancia 1 év!
Másik lehetőség:
Polgári per de azt nem merném megkockáztatni a helyében. Nagyon drága megoldás és tuti elveszti a pert mert esélytelen.

Aircamfilm
2011-05-16, 21:03
A kárpótlás nem csak erkölcsi kötelesség!

A kárpótlásra a vásárlónak joga van.

Remélem hogy békés megoldás születik.

ati
2011-05-16, 21:09
Én itt is hiányolom a gyártó válaszait. Így nehéz lesz megállapodni.

stasz
2011-05-16, 21:10
Én itt is hiányolom a gyártó válaszait. Így nehéz lesz megállapodni.

Pedig milyen aktív is volt amikor téged kellett "lehúzni"...

gépsárkány
2011-05-16, 21:12
Hali

Én ugyan csak követem a fejleményeket, de azért a gyártó hozzászólását-reakcióját hiányolom, de nagyon.

G

csillagvzs
2011-05-16, 21:24
A gyártói reakció megvolt már:
Hallgatás, elérhetetlenség, törlés (mások hozzászólásaival együtt amihez nincs joga csak a sajátjához)

Aircamfilm
2011-05-16, 21:32
A gyártó jelenléte most kötelező lenne, ez nem kétséges!
Én remélem, hogy létezik békés megnyugtató megoldás.

Legyetek türelemmel. Az ő helyzete most nagyon kellemetlen.

QQC
2011-05-16, 21:34
Sziasztok Fórumtársak!

Szeretnék hozzáfűzni a témához néhány gondolatot, mivel nekem is van VL rendszerem.

Az én példányom még szűz, gépet soha nem látott, még nem volt szerencsére rossz tapasztalatom, a rendszert kizárólag műhely szinten teszteltem.
Csak előrelátásként vásároltam, egy készülő FPV géphez, még jóval korábban.
Mivel "élesben" még nem használtam, a teszt oldalról kissé kívülálló vagyok.
Jómagam senki mellé nem tettem le a voksomat, mivel nincs tapasztalatom az üzemeltetés terén.

Ezeket azért közlöm, hogy más is értse az esetleges mindkét oldalt érintő későbbi hozzászólásaimat.
Nem védek senkit és nem is támadok. Kizárólag saját véleményem és tapasztalatom írom le, amivel senkit sem szeretnék megbántani, legyen az érintett, érdeklődő olvasó, vagy károsult.
Az FPV műfajának csak elkezdője vagyok, ez idő alatt megismertem néhány embert, és van akire immár barátként tekintek.

Mint VL tulajdonos, a termékkel kapcsolatos fórumon megjelent információk elkeserítettek.
A rendszer nem volt olcsó, de a modellezés, mint elfoglaltság bizonyos privilégium, mint a lovaglás, vagy a vitorlázás. Pénz kell hozzá. De ez nem az ablakon kidobást jelenti.
Az indulatokat némileg megértem, mert drága hobbi ide, vagy oda, az ember meggondolja, hova rakja a megspórolt pénzét.

Fontos, hogy az FPV-vel a technika határait feszegetjük, éppen ezért a legkisebb zavar is okozhat végzetes hibát.

A rendszerről és hibájáról annyit, hogy a többi felhasználót és műszaki felkészültségüket nem ismerem teljes mértékben.
Azt tudom, hogy a távolság és a sugárzott teljesítmény határokat szab, amit egy gépen lévő hibás eszköz nagy mértékben befolyásol.
Fontos a zavarok kivédése és a biztonságra való törekvés, pl stabilizátor használata.
Sajnos ennek ellenére közbeszólhat más, a modellezéstől független természetes vagy mesterséges zavar.
A fentiekkel kapcsolatosan nincs sok FPV tapasztalatom, mivel mint említettem, csak készül a gépem.

Az eladó velem segítőkész volt mindig, kérdéseimre válaszolt, és tanácsokkal látott el a későbbi felhasználás terén.
A frissítést szó nélkül elvégezte a rendszeren, a hozzá vitt eszközök rf zaját megmérte és javaslatot tett, a beépítésükre.
A termékfejlesztéshez jóindulattal és egy Futaba T12FG kölcsönadásával én is hozzájárultam, igaz önző célból (nekem is kényelmesebb rádióról kapcsolni a 8 fölötti csatornákat).

Mivel én csak a kollektív békességet szeretném elérni és senki pártját nem fogom, javasolnék a jogi lépések megtétele előtt, egy nyugodt higgadt szakmai megbeszélést megfelelő körülmények között az érintettek jelenlétében.

Ami alap mindkét oldalról:
-Szerintem a felhasználók joggal várnak el pénzükért egy biztonságos és jól működő rendszert. (személy szerint én is elvárom, mint felhasználó)
-A rendszer megfelelő működése nem csak a gyártón múlik, hanem a felhasználás körülményein is. (na ebben nincs tapasztalatom csak leírom, mert a korrektség is megkívánja)
-Ha valóban hibás a rendszer, a gyártónak vállalnia kell érte a felelősséget. (ezt nem kell magyarázni)
-A gyártó a termék előállítása mellett felelős az esetleges hibák kijavításáért, a rendszer jobb üzeme érdekében a szoftverfrissítésért stb Service-Support (részemről ez megvan. hibát nem találtam a rendszerben, igaz gépen még nem is használtam, így nem volt még mit jeleznem a gyártó felé, a frissítést viszont elvégzi szó nélkül)

Zsolti a rendszer teszteléséig a búzasör maradjon a hűtőben. Hátha nekem működik ;D

Aircamfilm
2011-05-16, 21:42
Egy termék kifejlesztéséhez sok idő kell. Sokszor kevés a szakmai tudás szerencse is kell, hogy minden sikerüljön. A tesztelés hosszú időt vesz igénybe és ezer buktató vár arra, aki nekimer fogni egy ilyen sokrétű műszaki termék létrehozásához. A tesztelési idő alatt ki kell provokálni az összes rejtett vagy ismeretlen hibát.

Voltak-e „ hivatalos” tesztelők közöttetek?

Nem ismerem a pontos részleteket.

csillagvzs
2011-05-16, 21:45
Zsolti a rendszer teszteléséig a búzasör maradjon a hűtőben. Hátha nekem működik ;D

Ha neked működik egyedül leszel! És megemelem a sör adagodat!
Próbálj hibát jelezni neki és megtapasztalhatod azt amin mi már hónapok óta kínlódunk.
+ vedd úgy hogy alig várod hogy ki érj a reptérre és elrepüljön a géped. ;D :o :-X :-\ :'( :'( :'( :'( :'(

Arcamfilm ha nem is hivatalos tesztelő én voltam az 1. genererációig.
utánna senki sem.
Ma valakik már félre értésben voltak hogy nekik az 1. gen van. Az senkinél nincs mert nem lett eladva. Mindenkinek a 2. gen-ből van.

QQC
2011-05-16, 21:49
A repülést már várom. Ez tuti ;D

csillagvzs
2011-05-16, 21:53
Ahogyan látjuk ha neked ketyegne akkor te lennél az egy azaz egyetlen!
Akkor miért nem jössz ki velünk egyszer?

De ne fűzz sok reményt hozzá. sajna :'( :'(
De ha tesztelni szeretnéd a cuccost szólj segítünk. ;)

QQC
2011-05-16, 21:56
A repülési próbát már lebeszéltük, csak a gépem összerakására lenne több időm :(
Most az eddiginél is kevesebb a szabad percem, hétvégén férjül vesznek ;D ;D ;D

Aircamfilm
2011-05-16, 22:00
A férjül menés sem egyszerű eset ;D akár csak ez a felizzott probléma itt......

Közösen kellene közös nevezőre jutni a gyártóval, és végre lezárni ezt a szomorú történetet. A gyártó részéről javaslom a kártalanítást. Minden kezdet nehéz, de a töretlen szorgalom adhat egy új esélyt.

ati
2011-05-16, 22:03
A repülési próbát már lebeszéltük, csak a gépem összerakására lenne több időm :(
Most az eddiginél is kevesebb a szabad percem, hétvégén férjül vesznek ;D ;D ;D

Részvétem, én már 22 éve túlestem ezen, viszont a gépem a héten kész lesz.

csillagvzs
2011-05-16, 22:03

Közösen kellene közös nevezőre jutni a gyártóval, és végre lezárni ezt a szomorú történetet. A gyártó részéről javaslom a kártalanítást. Minden kezdet nehéz, de a töretlen szorgalom adhat egy új esélyt.

Így van még talán egyszer még a segítségünket is felajánlanánk.

QQC
2011-05-16, 22:08

Szerintem sem egyszerű 8)

A problémának bizonyos szögből én is részese vagyok ezért is írok. A korrektség kedvéjért véstem le a tapasztalatomat (illetve hiányát) az FPV terén.
Remélem egyszer sörözgetve nézzük monitoron a 30km-re lévő gépeink kőrözését robot üzemben, és hazavezetjük, ha akarjuk ;) mindezt made in Hungary FPV technikával.

Aircamfilm
2011-05-16, 22:10
Én a kezdetek óta ( bár nem figyeltem a konkrét eseményeket) érdekesnek és fontosnak találtam egy Magyar termék kifejlesztését, egy újgenerációs nagy hatótávolságú rendszer megvalósítását. Erre nagy szükség lenne. Nagy kár lenne ha nem valósulna meg egy igazán használható rendszer amely igazi szakmai kihívás és nagy eredmény lett volna.

csillagvzs
2011-05-16, 22:13
VIVA ****** (szégyen de nem emlékszem hirtelen a Mmormota és lelkes csapata robotjának nevére :'( :'()

Ha nem muszáj nem idézek be ide a Dragon link topikából kb 600 oldalt a gyártó és a vevők hozzá állásából.
Pedig nagyon tanulságos lenne. ;D (és követendő példa hogyan is csinálják a nagyok)

L1P1
2011-05-16, 22:16

a problema itt a hosszu idon at folytatott szivatassal van. Zsoltit tavaly kezdte a gyarto szivatni minket marciusban valamikor. Tortem gepet lattam 3 kulonbozo helyre beepitve 4 kulonbozo frissites utan a rendszert sehol nem mukodott. Ha valami isteni csoda folytan most megis mukodne engem akkor se erdekelne mert en nem azt a mukodo termeket vettem meg hanem egy hulladekot. Ennyi ido alatt nem sikerult javitani akkor sajnalom nekem mar nincs ra szuksegem, vettem masikat aminel nem en voltam a hatos sorszamu vasarlo hanem mondjuk a negyezredik (csak tippelek, nem tudom mennyi DL fogyott). Szoval alap esetben kerem vissza a tav arat, ha elindul a jogi buli akkor johet az osszetort gep ara is.

L1P1
2011-05-16, 22:17

Szerintem sem egyszerű 8)

A problémának bizonyos szögből én is részese vagyok ezért is írok. A korrektség kedvéjért véstem le a tapasztalatomat (illetve hiányát) az FPV terén.
Remélem egyszer sörözgetve nézzük monitoron a 30km-re lévő gépeink kőrözését robot üzemben, és hazavezetjük, ha akarjuk ;) mindezt made in Hungary FPV technikával.

robottal taviranyito nelkul is elmegy 30km-re az egyszeru :)
menj el ugy hogy van vezerles a foldrol az a nehezebb

Aircamfilm
2011-05-16, 22:20
A leírt tények azt bizonyítják: Ha valami nem működik, akkor az használhatatlan.

A nagyok „ titka” a tesztelésre fordított idő és pénz nagymértékű ráfordítása.
Azért az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy egy igazán ütős termék kifejlesztéséhez temérdek pénz és idő szükséges.

A magyar gyártók és fejlesztők állandó pénzhiányban szenvednek

QQC
2011-05-16, 22:22
menj el ugy hogy van vezerles a foldrol az a nehezebb

Ez a lényeg. Ez a célom ;D

ati
2011-05-16, 22:36
Mint általában minden FPV-st ez motívál, repülni és irányítani, a robot segédeszköz . Biztosan lesz nagy hatótávolságú távirányítás is, de tuti nem 50mW-al és nem 868MHz-en. Azért a szakmai hülyeségeknek határt kellene szabni. Gondolom nem én vagyok az egyetlen villamosmérnök itt a fórumon, aki ezzel tisztában van.

L1P1
2011-05-16, 22:44
Mint általában minden FPV-st ez motívál, repülni és irányítani, a robot segédeszköz . Biztosan lesz nagy hatótávolságú távirányítás is, de tuti nem 50mW-al és nem 868MHz-en. Azért a szakmai hülyeségeknek határt kellene szabni. Gondolom nem én vagyok az egyetlen villamosmérnök itt a fórumon, aki ezzel tisztában van.

elmagyarazhatnad nekem hogy miert van az hogy bizonyos magyar fejlesztesu nagy hatotavu fpv taviranyito gyartoi gorcsosen ragaszkodnak az 50mw-hoz? Olyan szinten hisznek ebben hogy kb az anyagyilkossaggal osszemerheto bunnek tartanak ha ez mondjuk fel watt lenne. Ja es kepesek levezetni hogy ez valojaban 100km-re stabil lesz.
szoval szerinted miert lehet ez?

Aircamfilm
2011-05-16, 22:47
Ugyan nem tőlem kérdezted, ....... de ... A nagy hatótávolságú modell irányítás a nagy UAV gyártó katonai vállalatoknak is komoly fejtörést okozhat ha nem műholdakon történik az adattovábbítás. Megfelelő energia nélkül a térben adatokat továbbítani nem egy egyszerű feladat. Az antennák kiemelkedő fontosságáról nem is beszélve, de ez most a legkiesebb probléma.

ati
2011-05-16, 23:19
elmagyarazhatnad nekem hogy miert van az hogy bizonyos magyar fejlesztesu nagy hatotavu fpv taviranyito gyartoi gorcsosen ragaszkodnak az 50mw-hoz? Olyan szinten hisznek ebben hogy kb az anyagyilkossaggal osszemerheto bunnek tartanak ha ez mondjuk fel watt lenne. Ja es kepesek levezetni hogy ez valojaban 100km-re stabil lesz.
szoval szerinted miert lehet ez?

Én ugyan nem láttam belülről a VL-t, a "gyártó" elzárkózott minden ilyen info közlésétől, de szinte bíztos vagyok benne, hogy valamely kínai gyártmányú rádiós chipet használja. Ezek 50-100mW teljesítményűek, leginkább garázskapuk nyitogatásához szánták őket. Kétirányú kommunikáció esetén az adás és vétel kapcsolgatását ezek a chipek megoldják, nagyon leegyszerűsitik a problémát, gyakorlatilag, csak soros porton kell bytokat beküldeni a chipbe, a másik oldalon meg kijön az ellendarabból. Bővebb infót a chipcad.hu oldalon találtok. Gondolom, amit kiválasztott az éppen 50mW-os volt, utólag ezt eléggé nehézkes kétirányú rendszerben meghekkelni, így egyszerűbb volt azt mondani, hogy 50mW elég. A szabadtéri csillapítás képletét használva az elvi hatótávolság 50mW esetén 10km lehet, sajnos fogalmam sincs a vevő érzékenységéről , innen jött a 10km. Az összeköttetések számításakor azonban nem igy járunk el. A szabadtéri csillapitás egy ideális elvi határ, amit biztonsággal nem lehet használni. A tényleges összeköttetések számításakor sok mást is figyelembe kell venni, pl. a freshnel zónák, fadingtartalék, légköri tényező,stb. Az összeköttetés kiszámításához kell az adó teljesítményén kívül a vevő valódi bemeneti érzékenysége is. Ezt én sajnos nem tudom.
Szerintem 50mW-al távirányítani az öngyilkosság biztos receptje. A másik "öngyilkos" ötlet a 868MHz. Ott már minden van, riasztó, ajtónyitó, bébicsősz. Szerintem annál zavartabb sáv talán nincs is.

JA és nézzünk körül a nagyvilágban: A bolti távok általában 0.5W-osak, a TS 0.5-7W, a többi sem kicsi.

QQC
2011-05-16, 23:24
Vaze. :o

Zsolti készítsd a sört. :-X A rövidet én állom.

mcelek
2011-05-16, 23:43
ATI !
A Buatafa és Spektrum 2,4Ghz-s rendszerei is kb 40-60mW-al nyomják, mégis jól szuperálnak, igaz negyed, vagy tized akkora távon ;D
Én arra emlékszem, amikor Zsolti beszámolt, hogy A "gyártó"nak a PPm jelről kellet tanfolyamot tartani, hogy megépíthesse a hirhedt szerkezetet. Szakmailag addig mentek jól a dolgok, mig tesztelték a félkész cuccot.
Sajnos a kabzsiság miatt már korábban elmaradtak a tesztek és nem is sikerült jól a kreálmány, mások tapasztalatai alapján megítélve.

mcelek
2011-05-16, 23:44
Az alpvető hozzáállásal van baj a gyártó részéről.
Nem igazán modellező, de saját szakmai tudását az elektronika területén a kelleténél talán nagyobbra tartja, szemrebbenés és szerénység nélkül kijelenti, hogy az alkotása tökéletes. :o
Tesztekre nem volt kiadva, de eladva borsosáron igen.
Szakmailag nincs alapom ez vitatni, de a nagyon keserű tapasztalatok mást mutatnak :o
Véleményem szerint, ebben a fórummotorban sem működik minden tökéletesen, röviden ehez is szólnék az OFF topicban.

ati
2011-05-17, 00:05
ATI !
A Buatafa és Spektrum 2,4Ghz-s rendszerei is kb 40-60mW-al nyomják, mégis jól szuperálnak, igaz negyed, vagy tized akkora távon ;D

OK én elhiszem, nem is azt mondom, hogy nem lehet 50mW-al távirányítani, de nem "nagy hatótávú". Van egy barátom, aki a holdról visszeverődő rádióhullámok segítségével kommunikál 144MHz-en a föld másik oldalán lévő amatőrökkel, Ő 1000W-ot használ erre a célra, mert erre ennyi kell. És működik!

jpeti29
2011-05-17, 00:23

Vagy van akinek működik?

Én nem állítom, hogy az enyém nem hibás, azt se hogy tökéletes, de nekem eddig egyetlen egy Failsafe-em sem volt. Igaz én nem repültem vele 4km-t mivel az első teszt repülésemet követően Zsolti publikálta a legelső problémáját. Azóta repültem vele többször, de csak 1km-re. 40 perceket voltam a levegőben. Nagyobb távolságra akkor szándékoztam menni amikor a Crash 4 Sure a gépben lesz. Én a TSnél anno megtanultam, hogy mindent le kell árnyékolni, ferritezni, választani (legyez az kamera, videó tx, BEC, OSD, GPS tracker, robotpilóta, videofelvevő, kapcsoló, szervo) mert ezek az LRS rendszerek egytől egyig kis költségvetésű, keveset tesztelt homemade cuccok, amik bár nagyon jó kis fejlesztések, de bármi előfordulhat.

Nem vagyok rádiótechnikai szakember, az hogy a 868Mhz mennyire nem jó választás, nemtudom, de véleményem szerint a 433-444 sokkal leterheltebb. a TS is garázskapu icből van, mint ahogy a DL is. A gyári távok tudtommal 100mW-osak, nem 0.5W. Mivel földi halandónak ez a két ipari sáv maradt, hogy büntetlenük használja, sok választás nincs.

A flytronosok új openlrs rendszerre ami 100mW 433Mhz-n arra ők 2km-t mernek biztonsággal állítani. Gondolom ez amúgy nem véletlen. Menne az többet is, de nem akarnak ilyen vitákat. Mindemelett nem hinném, hogy az adóteljesítmény lenne a baj, hiszen akkor nem ment volna el 4km-t aztán meg hirtelen nincs jel már pár százon se? Szerintem amúgy más rendszerek se kezelik jobban a nagyon gyenge jel és az elveszett csomagok javítását ezért növelték meg az adóteljesítményt, hogy ne sodorják a rendszert ilyen kritikus állapotba.

Ati! tudsz bárki számára legális frekvencia - adóteljesítményt ajánlani, amivel biztonságosan áthidalható 10km? Érdekelne egy hozzáértő ember technikai vélaménye is. Mármint hogy mi lenne a jó, nem az hogy mi nem.

Az mondjuk még érdekelne, hogy szegény Gekko-t hogy beszéltétek rá hogy repüljön vele, ha előtte hetekkel már mindenkinek azt javasoltátok itt a fórumon, hogy nem tegye. ;)

Zsolti! a számom: 702902860
Az Aurora tud 2.5km-t? :o ezt alig akarom elhinni. Melyik vevővel mentél el ilyen messzire és hogy volt a gépen?

jpeti29
2011-05-17, 00:37

Én úgy tudtam Zsolti tesztelte fél évig többféle gépben és konfiggal és szerinte sosem volt vele gond. Akkor mégis csak volt ez tesztelve, nem?
Nem olyan egyértelműek ezek a dolgok kéremszépen, hogy hirtelen felindulásból itt egymásnak essünk a fórumon.

Én azért megvárnám azt a bizonyíték videót. Ha közösen egyeztetett határidőre tudja produkálni, akkor tudja, ha nem nem. Kiderül mint a kaparós sorsjegy ott rögtön. Már csak a magyar termék iránti szolidaritásból is, meg a "mi magyarok tartsunk össze". Én jóhiszemű vagyok olyan téren is, hogy ha a gyártó nem tud bizonyítani, akkor az általatok említett "jobb belátásra tér"

Gekko
2011-05-17, 01:03

Vagy van akinek működik?

Az mondjuk még érdekelne, hogy szegény Gekko-t hogy beszéltétek rá hogy repüljön vele, ha előtte hetekkel már mindenkinek azt javasoltátok itt a fórumon, hogy nem tegye. ;)

Teljes mértékben önszántamból repültem! :D
Volt egy elég durva failsafe-em, kb 250 m magasban ment el az irányítás. A robot nem volt jól beállítva és több mint 100m-t zuhantam mire sikerült össze vakarni a gépem. Ezután kaptam új software-t, és beállított robotpilótával, a saját szememmel akartam látni, h mi történik.
Sajnos egymás után többször is jelvesztés volt, a robot nélkül nagyon izgalmas utazás lett volna.

ati
2011-05-17, 07:04
Nem vagyok rádiótechnikai szakember, az hogy a 868Mhz mennyire nem jó választás, nemtudom, de véleményem szerint a 433-444 sokkal leterheltebb. a TS is garázskapu icből van, mint ahogy a DL is. A gyári távok tudtommal 100mW-osak, nem 0.5W. Mivel földi halandónak ez a két ipari sáv maradt, hogy büntetlenük használja, sok választás nincs.

A flytronosok új openlrs rendszerre ami 100mW 433Mhz-n arra ők 2km-t mernek biztonsággal állítani. Gondolom ez amúgy nem véletlen. Menne az többet is, de nem akarnak ilyen vitákat. Mindemelett nem hinném, hogy az adóteljesítmény lenne a baj, hiszen akkor nem ment volna el 4km-t aztán meg hirtelen nincs jel már pár százon se? Szerintem amúgy más rendszerek se kezelik jobban a nagyon gyenge jel és az elveszett csomagok javítását ezért növelték meg az adóteljesítményt, hogy ne sodorják a rendszert ilyen kritikus állapotba.

Ati! tudsz bárki számára legális frekvencia - adóteljesítményt ajánlani, amivel biztonságosan áthidalható 10km? Érdekelne egy hozzáértő ember technikai vélaménye is. Mármint hogy mi lenne a jó, nem az hogy mi nem.

Hogyne. Az alacsonyabb frekin működő távok általában 0.5W-osak,35-40-72MHz, a 2,4-esek 100mW-osak, mert ide ilyen IC-ket gyártanak (ezek is komplett rádió IC-k). Mint arról már igen sok alkalommal szó volt a fórumon, ha valaki ragaszkodik a legalitáshoz, legegyszerűbb, ha leteszi a rádióamatőr vizsgát. Kinyílik a világ, megszünnek a problémák. Egyébként hogyan repülsz legálisan 1200MHz-es videó adóval? Ezen a frekin nincs is free sáv, csak amatőr. Tehát nagy távolság+amatőr licensz= legalitás, ez a képlet. 10km-t és afölött megnyugtatóan nem nagyon tudsz másként. Érdemes átnézni a klféle sávokat és használatukat, valamint öszehasonlítani a "normál" kommunikációs rádiók működését ezekkel az egycsipes rádiókkal, a hatótávolságukat nemkülönben, mert valóban nem minden a teljesítmény, a rádió mínősége is sokat nyom a latba. Ha megtekintjük és összehasonlíjuk a készülékekre vonatkozó szabvány előírásokat, meg fogunk döbbenni, hogy a hagyományos rádiókra milyen komoly előírások vannak az egycsipesre, meg semmi. Jók ezek a TS és egyébb frekiugrálós megoldások helyben ha sokan repülnek egyszerre. Távolabbra szerintem komoly, profi cucc kell.

Ja a lényeg lemaradt: sajna csak amatőr licensszel legálisak:
a legjobb szerintem most a 72MHz és a 435-438MHz.
A 72MHz korábban műsorszóró (OIRT) sáv volt. Most nincs ott senki, egyébként meg a 4m-es amatőrsáv. Ide gyári cuccot is lehet kapni.
A 435-438MHz megintcsak csendes, a táviányítók 433,92MHz-en mennek. Gyári komplett cucc nincs, de nem nehéz a megoldás, komplett rádiók vannak.

Aqvakond
2011-05-17, 08:59
Ez a topic már hiányzott, végre van szakmai vélemény is a victoryról. Én részemről keveselltem a kimenőteljesítményt, Gábor azt válaszolta hogy kis power, kis zavart okoz. Ez így valóban korrekt, de ennyire lemenni a teljesítménnyel... Én úgy gondoltam, hogy az RF része használható a modulnak, csak a szoftverrel vannak kihívások. De ha valóban garázsajtó IC van benne és rámondták hogy 10 km hatótáv... :o

Én is a 72 MHz-es sávban gondolkozom, de előbb megpróbálom leárnyékolni meg megfelelően hidegíteni a 35 megás rendszeremet. Ha lenne eredmény, és el tudnék menni legalább 1 km-re akkor boldog lennék (Mert nekem még az is nagy távolság:D Eddíg 400m a rekordom, a video ott még egész jó volt, de az irányítás már annyira gyengusz volt, hogy éppen hogy hazaértem)

A sima amatőr papírral legálissá válik az 1,2G ATV sáv használata is? Meg nem szemétség a fónia sávot teleszórni PPM jellel?:D

Amúgy a Crash4Sure topicja miért lett törölve? Abban szerintem semmi kivetnivaló nem volt. Ez a topic törölgetés nem egy etikus dolog. A moderátorok csillagozzák ki ami nem oda való, mert így rengeteg hasznos tudásanyag is elvész. Ugyan ez a saját hsz.-ek törlése.

A jogi úthoz meg sok szerencsét, sajnálom hogy idáig fajult a dolog.

Sörözni elmennék veletek szívesen, de csak mint kívülálló :)

stasz
2011-05-17, 09:07
Az Aurora tud 2.5km-t? :o ezt alig akarom elhinni. Melyik vevővel mentél el ilyen messzire és hogy volt a gépen?

Pedig szerintem levegőben tudja. Földön próbáltuk, úgy, hogy mellette volt a működő 1.5W-os videó adó, 1900m távolságra még volt irányítás, úgy, hogy a rálátás nem volt teljes, egy-két fa volt az útban (persze fej fölé kellett emelni a gépet...). Optima9-es vevővel. Amint végre sikerül az EagleTree RTH-ját jól beállítani levegőben is kipróbálom.

L1P1
2011-05-17, 09:31
Amugy ezt a taviranyito temat egy lepessel tavolabbrol megkozelitve azt kell hogy mondjam hogy a legnagyobb baj az az hogy ez meg nagyon messze van az arulhato mindenki szamara eladhato verziotol. Ha egy taviranyito helyes hasznalatahoz mindenfele mernoki mereseket kell vegezned es meg ugyis leesik a geped akkor szerintem az nem erre a hobbyra valo.
Szerintem kellett volna neki meg kereken fel evnyi intenziv teszteles es hibakereses es csak utana lehetett volna elkezdeni az arusitast.

Es hogy mit ertek tesztelesen? Szinte minden nap kulonbozo helyszineken es kulonbozo setupokkal (gep, video stb mind kulonbozo) folyamatos repulesek vegrehajtasa ugy hogy a vevo es azado teljes belso mukodese rogzitesre kerul. Igy ha jon egy hiba akkor valoszinu konnyebb megtalalni az okot es javitani azt. Ha mar 2 honapja nincs hia egyik setupnal se akkor johet a teszteles bovitese azaz kb 8-10 kulonbozo helyen tartozkodo modellezonek eljuttatni az eszkozt mindenestol es megkerni hogy repuljenek vele ha van batorsauk, kedvuk es jo robotpilotajuk. Ha mindegyikuk hiba nelkul repul akkor vissza lehet kerni a rogzitos/logolos tesztverziokat toluk es lehet adni kvazi veglegeset a kezukbe. Ha ezzel is repultek mar fejenkent 40-50 orat hiba nelkul akkor el lehet kezdeni a visszafogott arusitast es gyujten ia tapasztalatokat a vevoktol. Ezutan ha nincs gond akkor johe ta tomegtermeles es a haszon begyujtese. A tomegtermeles elott felreertes ne essek nem keletkezik haszon csak koltseg.

jpeti29
2011-05-17, 09:50
Én nem végeztem mérnöki mérést, csak a józan paraszti és a bölcs találgatás módzserével minimálisra csökkentettem minden zavarforrást. ezt más LRS rendszereknél is meg kell tenni. Neked is meg kell majd tenned a DL-nél is!!!

The first thing you want to do is to make sure the link is operation and failsafe has been set. For your initial attempts, ALWAYS ALWAYS ALWAYS do an extensive ground range check, preferably in the same flight setup you intend to fly with. I cannot over-emphasize this.

A tesztelés 2 lépcsős fázisával viszont maximálisan egyetértek. Itt sajnos a 2es fázis elmaradt és ráadásul az 1es fázis is egy másik verzióval történt.

Mondjuk ha nem állna benne pénzem én nagyon szeretnék rájönni, mi a jelenség oka, akkor kihívásnak fognám fel. Én látok benne fantáziát, még akkor is ha csak 1 rádió IC van benne és az az egy is garázskapu ic mint az ÖSSZES jelenleg kapható LRS rendszer.

GPeti
2011-05-17, 10:22
Jó lenne ha békésen megoldódna a dolog.
Mindenképpen rá kéne jönni hogy a hibát külső vagy belső zavar okozza,
ami a legrosszabb hogy ha a rendszer szétkapcsol akkor már többé nem indul el csak áramtalanítás után amit személyesen is láttam.
Érdemes lenne megtudni hogy egy igazi gyárban milyen méréseknek vetnek alá egy rádiót (legyen az bármilyen nem csak táv) még mielőtt jónak bizonyul.
Néhány ötlet:
Hőkamrás teszt
A terméknek müködni kell a használat közbeni hőmérsékleti viszonyok közt modellezésnél legyen -10 és +60C
Néhány hiba csak bizonyos hőmérsékleten jelentkezik.
Rázó teszt, érzékeny e a vibrációra
Mennyire érzékeny a tápfesz változásra, zavarokra
Külső rf zavarokra mennyire érzékeny különösen a vevő néhány kitüntetett frekvenciáján pl tükörszelektivitás, a KF zavarérzékenység
Hibás paneltervezés, árnyékoló lemezek , szűrőkondenzátorok hiánya esetén előfordul hogy a készülék saját magát zavarja
Logolni kéne hogy mi történik zavar esetén akár 2 vevővel is egyszerre tesztelni hogy csak az egyik vagy mindkettő zavarodik meg
Mivel egy nagy érzékenységű vevőről van szó az egészet nem egy papírdobozba hanem ónozott vaslemezbe kell beépíteni.
Nem tudom mit tudnék ebben a problémában segíteni, én az ilyen fejlesztéseket nyílt forráskóddal rajzokkal stb publikálnám egyrészt mert így mindenki hozzá tud tenni egy kicsit aki hozzáért, nagyon üzletileg sem veszteséges mert a modellezők nagy része nem ért az elektronikához úgyis megveszi, a kínaiak meg nem ezt lopják el, végülis a holdraszállás óta nincs ebben olyan nagy titok hogy rádión keresztül lehet valamit nagy távolságra irányítani, persze ha a fénykardot vagy a feketefényt találnám fel akkor azt nem adnám közre.

L1P1
2011-05-17, 10:34

Én úgy tudtam Zsolti tesztelte fél évig többféle gépben és konfiggal és szerinte sosem volt vele gond. Akkor mégis csak volt ez tesztelve, nem?
Nem olyan egyértelműek ezek a dolgok kéremszépen, hogy hirtelen felindulásból itt egymásnak essünk a fórumon.

Én azért megvárnám azt a bizonyíték videót. Ha közösen egyeztetett határidőre tudja produkálni, akkor tudja, ha nem nem. Kiderül mint a kaparós sorsjegy ott rögtön. Már csak a magyar termék iránti szolidaritásból is, meg a "mi magyarok tartsunk össze". Én jóhiszemű vagyok olyan téren is, hogy ha a gyártó nem tud bizonyítani, akkor az általatok említett "jobb belátásra tér"

zsolti egy masik verziot tesztelt ezt soha. Bizonyitek video mar megvan arrol hogy ez biza zuhan. Az hogy a gyarto kepes lesz vele laboratoriumi korulmenyeket teremtve repulni egyszer en azt magam reszerol nem nevezem bizonyiteknak.

QQC
2011-05-17, 10:39
A vevő árnyékolása nem rossz ötlet. Lehet, hogy az mérsékelné a hiba gyakoriságát?

jpeti29
2011-05-17, 11:09
Mindenképpen rá kéne jönni hogy a hibát külső vagy belső zavar okozza,
ami a legrosszabb hogy ha a rendszer szétkapcsol akkor már többé nem indul el csak áramtalanítás után amit személyesen is láttam.
...
Logolni kéne hogy mi történik zavar esetén
...
persze ha a fénykardot vagy a feketefényt találnám fel akkor azt nem adnám közre.

ilyen fagyás úgy tudom hogy csak egyszer fordult elő és ezzel kezdődtek a sűrű FS-ek.

A logolás elkerülhetetlen szerintem is a hiba megfelelő kiderítéséhez.

Kiindulva abból, hogy én még tőled csak jó dolgokat vettem, szeretnék feliratkozni a fénykardodra. :D

jpeti29
2011-05-17, 11:15
A vevő árnyékolása nem rossz ötlet. Lehet, hogy az mérsékelné a hiba gyakoriságát?

Jogos hiszen hiába van a vevőbe sávszűrő, ha nem az antennán jön a zavar.

Azt azthiszem elvethetjük, hogy jelen állapotában a VL érzéketlen a zavarokra, mert nem az. Viszont ahhoz hogy a jövőben az lehessen elkerülhetetlen hogy megtaláljuk, hogy mi az ami ennyire odaver neki.

Én még mindíg a kamerára szavazok, amin se burkolat se ferrit és ami a legrosszabb, fémesen össze van kötve a vevővel.

L1P1
2011-05-17, 11:57

Jogos hiszen hiába van a vevőbe sávszűrő, ha nem az antennán jön a zavar.

Azt azthiszem elvethetjük, hogy jelen állapotában a VL érzéketlen a zavarokra, mert nem az. Viszont ahhoz hogy a jövőben az lehessen elkerülhetetlen hogy megtaláljuk, hogy mi az ami ennyire odaver neki.

Én még mindíg a kamerára szavazok, amin se burkolat se ferrit és ami a legrosszabb, fémesen össze van kötve a vevővel.

a kameramat maga a GYARTO merte es azt mondta hogy az jo. Amugy meg talalja keresse az a hibat es javitsa az ki aki masokon meggazdagodik, nehogymar meg en mint fizeto vevo alljak neki otodjere is repulni a szarral es nrepulesenkent csinaljak 60e ft kart amit persze a GYARTO figyelmen kivul hagy.

GPeti
2011-05-17, 12:13
Ne te teszteld.

QQC
2011-05-17, 13:57
Ne te teszteld.

Ebben a rövid mondatban sok minden benne van. :-X

L1P1
2011-05-17, 16:50
Ne te teszteld.

Ebben a rövid mondatban sok minden benne van. :-X

jon egybol a kerdes hogy ha nem a vevo tesztel akkor ki?

L1P1
2011-05-17, 16:55
egy vicces idezet a szar kinai termek forumjarol:

kapott valkamit ami nem az igazi es erre mit is mondanak neki?

Quote:
Originally Posted by jsxx
looks completly diferent than mine..... much better.

ps. its not courier fault - box was ok

Hi,

We have contacted u, and offer replacement or full refund, but till now, we didn't get any answer from u,

L1P1
2011-05-18, 15:13
Eszrevettetek hogy megint elfogyott a a teljes hivatalos Victory Link topic?

Bigyula
2011-05-18, 15:41

Most, hogy mondod feltűnt. De, találtam tőled is egy nem olyan régi hozzászólást egy másik topicban:

nalam van egy beepitve de meg ezzel nem repultem csak a victoryval. es mivel az jol mukodik ezert lehet hogy ezzel soha nem is fogok,amugy foldon merve a kisebbik adoteljesitmenynel azt hiszem 500 m-ig teszteltem es jo volt. ez semmit nem jelent ert ennyit sima futaba is tudna, amugy videok vannak arrol hogy ezzel elmentek 10km-ert...
en megbizom a victoryban es ha valami mar mukodik szerintem nem fogom soha atepiteni mar erre.

ha kapok annyit erte amennyibe nemkem volt akkor lehet eladom.

Gyorsan változnak az idők... (Kérlek ezt ne vedd zaklatásnak, csak jót derültem rajta)
Üdv.

ati
2011-05-18, 15:44
És az adok veszek topikban sincs. Meglepő fordulat?!

L1P1
2011-05-18, 18:25

Most, hogy mondod feltűnt. De, találtam tőled is egy nem olyan régi hozzászólást egy másik topicban:

nalam van egy beepitve de meg ezzel nem repultem csak a victoryval. es mivel az jol mukodik ezert lehet hogy ezzel soha nem is fogok,amugy foldon merve a kisebbik adoteljesitmenynel azt hiszem 500 m-ig teszteltem es jo volt. ez semmit nem jelent ert ennyit sima futaba is tudna, amugy videok vannak arrol hogy ezzel elmentek 10km-ert...
en megbizom a victoryban es ha valami mar mukodik szerintem nem fogom soha atepiteni mar erre.

ha kapok annyit erte amennyibe nemkem volt akkor lehet eladom.

Gyorsan változnak az idők... (Kérlek ezt ne vedd zaklatásnak, csak jót derültem rajta)
Üdv.

jol latod volt ilyen espedig azt is elmondom mikor. Amikor eloszor beszereltuk es kimentunk gekkoval repulni akkor en 4km-ert gekko pedig 3 km-ert tudott tavolodni hiba nelkul es minden jo volt. Kimentunk kb ket hettel kesobb ugyanoda ugyanazzal a geppel (semmi uj nem kerult a gepre) es akkor en failsafe es zuhanas, majd ra egy hetre Attila is es akkor kezdtunk el gyanakodni hogy valami nincs rendben.
A 2.4-rol amugy maga Bazso mester beszelt le hogy azzal biza nem lehet repulni ezert nem is mentem azzal sima 100m-nel messzebb hanem eladtam Dainenak akinek 6km-ert ment :). Most meg visszavettem tole.
Szoval akkor amikor azt a bejegyzest irtam akkor meg midnen szep volt, de azt a 20-25-perces repulest leszamitva utana minden alkalommal gondjaink voltak. Es amikor lattuk hogy ez ugyanaz Gekkonal, nalam es Zsoltinal is akkor lett nagyon gyanus...

L1P1
2011-05-18, 18:27
ja es meg egy adalek hogy mennyire alattomos a hiba. Amikor jott az utoslo javitas a GYARTOTOL akkor Gekko kiment repulni es nyomott egy kort allitolag hiba nelkul, majd feltototte az akksit es nyomott ujabb kort amiben meg jottek a fail-safe-ek. Szoval mivel nem latunk bele a rendszer lelkebe ez egyenlore nekunk randomnak tunik es pont ezert veszedelmes mert johet pl egy leszallaskor is vagy egy alacsony kozeli repulesnel es akkor a robot majd jol belevezeti valamibe a gepet. lasd csillagvzs esete a fakkal.

Banditos
2011-05-18, 20:49
Sziasztok!

Kint voltunk ma repülni és kicsit tesztelni a Victory Linkemet.
Egy kép bevezetésként, majd hamarosan jönnek a videók és a leírás is hozzá.
A területről röviden: optimális hely, városoktól viszonylag messze.

http://img856.imageshack.us/img856/905/victory1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/856/victory1.jpg/)

B.

L1P1
2011-05-18, 21:36
Banditos

nem ismerlek szemelyesen csak Zsoltitol hallottam rolad, kerlek ne ertsd felre amit irok nem sertesnek szanom csak kepviselem a gyarto gondolatait.

A Fail-safe-ed egyetlen oka az az hogy te is hulye vagy es nem tudsz osszerakni egy gepet jol! :)

Amugy ez mindenkinek a baja aki VL-t vesz hogy hulye.

Banditos
2011-05-18, 21:58
Én még szeretném kitesztelni az egészet, nem tudok ítéletet sem mondani, mert tényleg hülye vagyok a témához, de nyitott bármilyen tesztre és végig fogom venni az összes tesztelési lehetőséget. A gépem adott, sokan ismerik a konfigot, 100%-ban megbízom a segítőimben és a gép jól összerakottságában.
Nemsokára felkerülnek a videók, OSD felvételek, a várva várt 10km-es teszt, és majd jól átbeszéljük az egészet.

B.

csillagvzs
2011-05-19, 06:10
Kis adalék a Banditos 3km-es failsafe-s repüléséhez:
A teszt olyan helyen került kivitelezve ahol olyan kevés zaj van az éterben amennyit még nem láttunk!
Abszolút vidék! Bíztam benne, hogy Budapest-től távol menni fog mert nincs annyi kapunyitó stb....
De ez sem jött be. :'(
De a failsafe tanításakor is belefutottunk furcsaságba.

Na mindegy.

A gyártót kérdezem ezen a fórumon is hogy mikor vihetjük vissza a VL linkeket?
Vagy ne is erőlködjünk a békés megállapodáson?
Én személy szerint az előerősítőt is vissza viszem mert a gyakorlatban a zajon kívül sem csinál semmit sem.
(bár nekem soha nem is javított a képen annyit hogy észre vettük volna)

A gyártóról tud valaki valamit? A már lementett topikokat is törli szépen. :'( :-X

L1P1
2011-05-19, 06:54
Par napja lehetetlen elerni azt mondjak. Probalja pucolni a szemetet de van amit ugyse tud megoldani. Ha megnezed az aktivitasi idopotnjat akkor latod hogy volt a forumon tegnap is de nyilvan most inkabb nem ir mar.

Banditos lelkesedese nagyszeru mi is voltunk ilyen allapotban hogy kivancsiak voltunk arra hogy miert nem megy, de mar elmult, februar ota sok ido telt el.

csillagvzs
2011-05-19, 07:34
Par napja lehetetlen elerni azt mondjak. Probalja pucolni a szemetet de van amit ugyse tud megoldani. Ha megnezed az aktivitasi idopotnjat akkor latod hogy volt a forumon tegnap is de nyilvan most inkabb nem ir mar.

Banditos lelkesedese nagyszeru mi is voltunk ilyen allapotban hogy kivancsiak voltunk arra hogy miert nem megy, de mar elmult, februar ota sok ido telt el.

Hallottam, hogy olyan messzire repült a gyártó a nekünk szánt 10 km-es videó rögzítésekor hogy már szabad szemmel már nem is látták!
Nekünk a hibátlan videó előerősítőjével nincs kép 8 km-en. Igaz a képekből nem tudom megmondani a 3 vevő közül melyiken van előerősítő. A másik 2 vevőn csak ugyanaz az antenna van erősítő nélkül.
Igaz hogy lezuhant a gépe de reméljük nem akkor amikor a 10km-t repülte nekünk.

csillagvzs
2011-05-19, 07:34
Igaz hogy a gyártó Bazsó Gábor(gábor2009) gépe teljesen fehér és már 1 km távol sem látható a fehér gép rendesen.
De ezt ti is tudjátok ha repültök.

csillagvzs
2011-05-19, 08:27
Bazsó Gábort isten éltesse a mai napon!

L1P1
2011-05-19, 08:34
Bazsó Gábort isten éltesse a mai napon!

csalakozom. Boldog 38. szuletesnapot.

csillagvzs
2011-05-19, 08:35
egy gyöngyszem:
Leírt idézet
"Mi 10km-en teszteltük mindet.
optikai rálátásnál és magasban tudja.
Később csinálunk egy videot, arról mit tud a táv, a hasonló találgatások elkerülése miatt.

Jelenleg ez az egyetlen nagyhatótávolságú lrs, ami tud több mint 10km-t, és képes kétirányú kommunikációra is a világon!"

Banditos újabb tesztjéhez szintén gyártói idézet:
"Amennyiben távolság tesztet akar valaki csinálni, célszerű betartani pár szabályt.
Az adó antenna magassága minimum legyen a környező tereptárgyak fölött 0.5m-el.
A vevő antenna 10km-en legyen minimum 200m magasan."

csillagvzs
2011-05-19, 08:44
Többen kérdeztétek, hogy a Feiyu Osd-s videóimon mit jelentenek az alsó sor közepén a rövidítések:

A videófelvételen az osd kép alsó sor közepén látható a robot vezérlő aktuális állapota.
RC - Robot kikapcsolva
ABM - Csak stabilizálás
FAF - Stabilizásás + magaságtartás
RTL - Rc vevő Failsafe állapot + Stabilizálás + magaságtartás (Return To Launch)

Gekko
2011-05-19, 17:20
:D

csillagvzs
2011-05-20, 07:03
Még mindig nagy a csönd a gyártó körül.
Vagy csak nekünk nem reagál semmire sem?
Biztos dolgozik a videó felvétel megvágásán amin rajta van a 10 km-es repülése.

Jpeti megnézhetnénk hogy a tied hogy működik?

A véleményem a Vicrtory Link LRS-ről:

Nagyon jó kezdeményezés volt a gyártótól és igen jó cucc lenne!
Csak akkor vedd meg ha sok kidobni való pénzed van és rengeteg törni való géped van vagy igen komoly robot pilóta rendszered van ami redundánsan működik! A gyártó rettentően készséges amíg megveszed és pár apró hibát jelzel neki. Amikor rádöbbensz, hogy szívsz vele mint a torkos borz és egy rendes repülést nem tudsz megtenni vele és mersz a gyártónak szólni hogy valami gáz van a cuccal akkor már nem elérhető és nem reagál semmire.
A hangzatos szavak és ígéretek azok vannak bőven meg mutogatás a másikra hogy miért nem megy.

A gyakorlatban használhatatlan a cucc a jelenlegi formájában!
Eddig ha jól tudjuk akkor az összes eladott termék közül nincs egy sem ami jó és legalább az 20%-át tudná amit ráírtak.
(legalábbis senki nem tud róla)
Nem ajánlom a gyártót senkinek a garis hozzá állása miatt!
Fél év alatt nem sikerült pozitív irányban javítani a rendszerén de negatívban bőven sikerült.
A gyártó utolsó javítás utáni mondata:
"Leteszteltük 10 km-en és tökéletesen működött 6 órán keresztül és 4 db adat csomag maradt csak ki!!!"

A gyakorlatban több gépen amikben csak a VictoryLink LRS a közös és több helyen még mindig nem jó!

ati
2011-05-20, 07:48
Pedig úgy látom rendszeresen látogatja a fórumot.

csillagvzs
2011-05-20, 07:50
Pedig úgy látom rendszeresen látogatja a fórumot.

Mi is így látjuk. :-[

Csak nem reagál és meg sem próbálja megoldani a problémát.

jpeti29
2011-05-20, 09:06

Természetesen. Bár nem tudom nem kerülte-e el a figyelmedet, de én csak vidéken repültem vele (Miskolc, Veszprém) és nem voltam vele 3km-re se, mint Banditos. azért nem mentem messzire mert nincs robotom. Annyit tudok, hogy 1,5km-ig nem volt fs soha. Nem tartom kizártnak, hogy az enyém is csak annyit tud mint a tiétek.
A találkozóra természetesen elviszem, megnézhetjük, kipróbálhatjuk. De addig is nagyon szivesen, csak én nem nagyon járok mostanság Pest környékén. De ha lejöttök Miskolcra, bármikor megoldjuk.

csillagvzs
2011-05-20, 09:10

Természetesen. Bár nem tudom nem kerülte-e el a figyelmedet, de én csak vidéken repültem vele (Miskolc, Veszprém) és nem voltam vele 3km-re se, mint Banditos. azért nem mentem messzire mert nincs robotom. Annyit tudok, hogy 1,5km-ig nem volt fs soha. Nem tartom kizártnak, hogy az enyém is csak annyit tud mint a tiétek.
A találkozóra természetesen elviszem, megnézhetjük, kipróbálhatjuk. De addig is nagyon szivesen, csak én nem nagyon járok mostanság Pest környékén. De ha lejöttök Miskolcra, bármikor megoldjuk.

Én arra lennék kíváncsi hogy a tied miért megy 1,5 km-ig gond nélkül.
De valószínű a vidék segít a dolgon picit mint a banditos-nál is a miénkhez képest.

L1P1
2011-05-20, 09:18

De valószínű a vidék segít a dolgon picit mint a banditos-nál is a miénkhez képest.

bele kene rakni egy feiyu-t es repulni vele egyet. meglenne 2 ora alatt a teszt

jpeti29
2011-05-20, 10:23

Ezt én is valószínűnek tartom.
Ezen amúgy már gondolkodtam sokat. Nekem úgy tűnik, mintha vidéken a 433 lenne leterheltebb, Pest környékén meg a 868. Persze ez csak kósza feltételezés. Tegnap hallgatóztam a Puxing-al a 433as sávon és a 433-434 valamint a 439-444ig iszonyat leterhelt (6,26Khz lépésközzel, illetve 5Khz lépésközzel 20 felett volt a foglalt frekik száma), a 435-438ig nagyjából rendben van. (Ahogy Ati is mondta. ezért Érdekelne csak az OpenLrs, mert abban be tudom állítani, hogy csak ezen a szűkebb tartományon hoppingoljon)

bele kene rakni egy feiyu-t es repulni vele egyet. meglenne 2 ora alatt a teszt

ok, csináljuk meg.

Banditos
2011-05-23, 10:03
Én is kíváncsi lennék, hogy neked hol a Victory határa, nálam sajnos nagyon úgy néz ki, hogy 3 km (zavarmentes környezetben), ami azért elkeserítő, mert láttam Sys-ak alap 2,4 Ghz-es repülését és az 4 km felett volt, ez pedig megadja magát 3 km felett és nem 5 Ft-ba került.
Egy hozzá nem értő kérdésem is lenne: mennyire hiteles egy olyan 10 km-es teszt (gyártó tesztje), ahol egy szervó van a repülő gép helyett, és nem egy komplett összeszerelt fpv gép. Így tesztelve úgy gondolom nem lesz hiteles az eredmény, mert egy olyan steril állapotot tükröz, ami sohasem fordul elő egy összerakott gépben, vagy csak nagy és költséges munka árán....

B.

csillagvzs
2011-05-23, 11:21
Sajna semennyire.

Gaben
2011-05-23, 12:46
Én is kíváncsi lennék, hogy neked hol a Victory határa, nálam sajnos nagyon úgy néz ki, hogy 3 km (zavarmentes környezetben), ami azért elkeserítő, mert láttam Sys-ak alap 2,4 Ghz-es repülését és az 4 km felett volt, ez pedig megadja magát 3 km felett és nem 5 Ft-ba került.
Egy hozzá nem értő kérdésem is lenne: mennyire hiteles egy olyan 10 km-es teszt (gyártó tesztje), ahol egy szervó van a repülő gép helyett, és nem egy komplett összeszerelt fpv gép. Így tesztelve úgy gondolom nem lesz hiteles az eredmény, mert egy olyan steril állapotot tükröz, ami sohasem fordul elő egy összerakott gépben, vagy csak nagy és költséges munka árán....

B.

Ezt nagyon jól látod.
A vevőt a komplett fpv rendszerben kéne vizsgálni és még ez sem elég.A piacon kapható részegységek/videóadó,gps,kamera,stb/konbinációival is tesztelni kell/ett/ volna.

csillagvzs
2011-05-23, 20:58
Miért is kellett volna?
FPV rendszerhez készült a Victory Link LRS!
Mint ahogy a leírásában is le van írva!

A gyártóról van bármi infója valakinek?

Mert sem telefonon sem emailban sem itt nem lehet elérni már nagyon régóta. :'( :'(

Egyébként azt hallottam több embertől is, hogy lezuhant a gépe a teszt videó rögzítése alatt. :'(
Hogy miért azt ki tudja?
Remélem a gépe túlélte az erdőt. :-X

L1P1
2011-05-25, 09:15
Biztos beiratkozott egy videovago tanfolyamra azert nem elerheto. Amugy az en szemelyes velemenyem szerint jobb lett volna ha azt a 150e huft siman ellopjak tolem mert akkpr csak 1 napig bankodtam volna azon hogy milyen jol atbasztak, es nem remenykedtem volna tovabb.

csillagvzs
2011-05-25, 09:45
Biztos beiratkozott egy videovago tanfolyamra azert nem elerheto. Amugy az en szemelyes velemenyem szerint jobb lett volna ha azt a 150e huft siman ellopjak tolem mert akkpr csak 1 napig bankodtam volna azon hogy milyen jol atbasztak, es nem remenykedtem volna tovabb.

Osztom a véleményedet!

A faja Lawmate 1w-os adóm is nála van azt sem tudom visszakérni mert most nagyon kellene. :-X

L1P1
2011-05-26, 21:50
en elhoztam tole mindent meg mielott kifejtettem volna neki hogy szerintem gerinctelen dolog amit csinal. Csak a VL van nala javitason de ugye se mukodo javitas se penz.

mcelek
2011-05-26, 22:55
Persze én is adtam alátok a lovat, de ;)
Valahogy közösnevezőre kellene vergőtnötök vele, mert ez nem jó neki sem, nektek sem.
Biztos nem ezt akarta, hiszen nem egy lottó nyeremény ez a pár eladás és az utcára is ki kéne mennie.
Ha jót akar mindenki, akkor inkább támogatni kell a hiba kijavításában, talán belátja, hogy nem isten le száll a földre meghalgatni az értelmes segítő tanácsokat.
Sajnos én nem értek semmit az elektronikához, de nagyon bátor vagyok. :o

Daine
2011-05-26, 23:06
Üdv!

Nem akarok beleu.,de ha kompromisszumot
akart volna tenni a gyártó már rég megtehette!
Sok ilyen gerinctelen ember van sajnos hazánkban! :-X

Az ilyennek amúgy tiszta a lelkiismerete? ???

mcelek
2011-05-26, 23:43
Rosszul látod és az ő fejével is gondolkozni kell :o
Nem ellenségeket akart gyűjteni, de valamiért a szakmai képességét varázslatosan nagynak érzi :-\
Egy olyan üzleti lehetőséget látott, ami világméretű, még ha nem is olyan nagy, mint a telekommunikáció. Az elmélete jó volt, de ide kevés a tudása és nehezen tudja megemészteni, nem akar mással közösködni, megosztani a munkát, ami biztos nem egyszerű.
Kicsit lejebb ad a "nagyarc"-ból és talán még jó is lehet a cucc.
Szerintem fonja magát, keresi a megoldásokat, de van napi munkája is biztos, amiből valahogy meg kell élnie.

ati
2011-05-27, 07:20
Ha így gondolná, vagy lenne valami igazságalapja annak amit mondtál, akkor min visszaadná a pénzeket. Visszavenné a berendezéseket és gőzerővel állna neki a hibát kijavítani. Tesztelésre kiadna pár ingyen példányt (persze felhívná a figyelmedet, hogy le lehet zuhanni). De nem ez történt, sőt.....

csillagvzs
2011-05-27, 07:48
De azt tartom a legdurvábbnak, hogy szó szerint elérhetetlen.

Még annyit sem bírt leírni, hogy bocsi vagy akármi.

Tettünk neki mint jó vevők egy igen korrekt ajánlatot de le sem sz*rja.
Az hibás feltételezés a részéről, hogy nem lépünk valamit rá.
Már léptünk is és lehet másnak siránkoznia. (már ha van valaki aki hisz neki)

jpeti29
2011-05-27, 09:39
Én megértelek titeket, de hiába írjátok le 25ször és tértek el a topic témájától a gyártó ocsárolásának irányába, ez úgysem segít ez rajtunk. Ezt a részét szerintem ne itt intézzük, ide szakmai dolgokat írjunk.

csillagvzs
2011-05-27, 10:00
Szakmai mondat:
A cucc 100%-ban hibás!
Csak a gyártó tudja javitani.
De nem javítja.

mmormota
2011-05-27, 18:29
Ezt a részét szerintem ne itt intézzük, ide szakmai dolgokat írjunk.

Csatlakozom a kéréshez - mint moderátor.

csillagvzs
2011-05-27, 19:08
Vigyázok hogy a fórum netikettet betartsam és öncenzúrát gyakorlok ezentúl. ;D

Akkor ez a topik is rövid lesz. 0 bejegyzés ;D
Mert halott dolog nincs mit csinálni vele mint vevőnek. :-X
De nem olvastam vagy hallottam semmi okosat ami segítene a VL LRS-en.
Illetve igen:
"Dobd a szemétbe"

5 hónapon át mindent elkövettünk vele amit csak lehet de halottnak a puszi.
Vagy tud valaki csodaszert vagy valami ráolvasást?

Nem.

Akkor miről is szól ez a topik? (eredendően?)
De ez is a témához szorosan tartozik, hogy milyen a cucc és a gyártó hozzá állása és ki hogy van megelégedve a cuccal vagy a gyártó hozzá állásával.

Szerintem nem szabad elhallgatni a helyzetet, hogy legalább más ne járjon így.
Legyen esélye legalább.

Szakmai megvitatás? Ezt a címet ki találta ki?
Tapasztalat az van kb 1,2 TB videóm bizonyítja hogy mizu vele és az összes javítási verzió tudása rajta van!

Ezek szerint csak 1 ember írhat ide mert rajta kívül nincs senki aki ismeri.
A gyártót senki sem ócsárolta. Ebben a topikban.
Minden bejegyzés korrekt, pontos és tényszerű. A gyártóra vonatkozók is.
Vagy valakinek jó és tudja legalább a 20%-át aminek eladták?

Tudnék előzményeket és még sok adalékot, infót ide írni de azzal szítanék ám tüzet.

De ha tud valaki beszélni a Bazsó Gabival kérem adja át neki:
Hívjon fel vagy vegye fel a telefont mert nem csak a VL-el van súlyos gondom hanem van Victory előerősítőmel is ami most már biztos, hogy semmit nem csinál és soha sem csinált.
Szeretném meg javíttatni a gyártóval.
És szeretném visszakapni a videó adómat is amit kölcsönkért.

jpeti29
2011-05-27, 20:27
Én egy végfokkal még próbát fogok tenni. 500,1000mW 85mW helyett tutira dob a cuccon.

L1P1
2011-05-27, 20:32
Én megértelek titeket, de hiába írjátok le 25ször és tértek el a topic témájától a gyártó ocsárolásának irányába, ez úgysem segít ez rajtunk. Ezt a részét szerintem ne itt intézzük, ide szakmai dolgokat írjunk.

szerintem fel kellene vegre fogni hogy ez nem egy olyan valami hogy megy 1000 embernek es nekunk nem es mi meg tudjuk oldani a hibat es vegul menni fog. senki nem lat bele ennek a mukodesebe igy Zsoltinak kb fel ev pobalkozas nekunk meg kb 3 honap utan azt hiszem meg lehet erteni hogy a tokunk kivan. nem egy termek fejleszteset szerettem volna tamogatni amikor megvettem a taviranyitot, hanem a vilag legjobb legmegbizhatobb taviranyitojat adtak el nekem. mivel mi 4-6 kulonbooz gepen ugyanazt a panaszt lattuk es volt par javitas ami utan tovabbra is szar volt ezert van az hogy mi mar nem akarunk probalkozni es a sajat penzunket beleolni egy termek javitgatasaba. Az hogy meg csak ocsarlas lesz ebbol az meg egyertelmu mivel nincs senkinek semmi szakmai belelatasa a taviranyito mukodesebe. Se a hardvert nem ismeri senki se a szoftvert. Az alkatreszekrol gondosan le van kaparva minden felirat es a szoftvert se kapta meg senki hogy legalabb atnezhesse. Van egy istenkiraly gyarto aki mar tobbszor is eloallitotta a tokeletes verziot es annak ellenere hogy tovabbra se jo megis koti az ebet a karohoz es allitja hogy mi vagyunk a benak.

reszemrol az ilyen emberrel nem kivanok foglalkozni mert szo szerint gerinctelen viselkedes az amit muvel.

GPeti
2011-05-27, 21:25
Lehetséges hogy a rendszert a mobiltelefonok vagy a mobil tornyok zavarják?
Tükörfrekvenciás zavarás?

Pl azt tudtátok hogy egy single konverziós 35.12 megán vevő rádió 36.03 megán müködő zavaró jelet is majdnem akkora erősséggel vesz mint a kívánt frekvencia?

L1P1
2011-05-27, 22:19

Pl azt tudtátok hogy egy single konverziós 35.12 megán vevő rádió 36.03 megán müködő zavaró jelet is majdnem akkora erősséggel vesz mint a kívánt frekvencia?

en nem tudtam, de en csak egy vevo vagyok ebben az esetben :)

szerintem ezt a gyartonak kell tudnia es meg az is lehethogy tudja. ezt nem tudhatom

alf coder
2011-05-27, 22:50
mi van benne? mi van benne? :) szerintem egy sima hope-rf es 500mw os module (mint a tobbi neten jo-penzert kaphato
cuccokban) meg nyilvan egy pic vagy hasonlo...

hogy miert nem megy? mert biztos figyelmetlenul konfigolta fel a radio-modemet (jo jo nem egyszeru feladat jol megcsinal,
alairom, van benne parszaz regiszter meg kavaras)

az egesz ott lett elbaltazva, hogy nem nyilt-forrasura csinalta, ha igy tett volna szerintem a penzzel sem lett volna
problemaja (hiszen boven akadtak volna olyanok akik megkertek volna ot, mint project fonokot, hogy csinaljon nekik egyet)
es nyilvan mar regen ki lett volna javitva a hiba

remelem ki fogja tudni javitani a dolgot es nem mergesedik jobban el a helyzet...

ati
2011-05-27, 23:03

Hát ezért dupla konverziósak a komolyabb rádiók, de nem hiszem, hogy pusztán zavarás lenne, mert különböző helyeken repültek vele, és mindenkinek zuhant. Valami szoftveres elkefélés lesz inkább, valami IRQ torlódás, vagy időzítési gond. Ha nyilt lenne a forráskód.... de szerintem ez már a múlté. Ha valakit érdekel, ennél jobb lehet az OpenLRS.

jpeti29
2011-05-28, 15:39

Hát ezért dupla konverziósak a komolyabb rádiók, de nem hiszem, hogy pusztán zavarás lenne, mert különböző helyeken repültek vele, és mindenkinek zuhant. Valami szoftveres elkefélés lesz inkább, valami IRQ torlódás, vagy időzítési gond. Ha nyilt lenne a forráskód.... de szerintem ez már a múlté. Ha valakit érdekel, ennél jobb lehet az OpenLRS.

Nem hinném, hogy a mobil zavarja. A mobilkészülék legalábbis nem. Próbáltam. Atinak szerintem lehet némi igaza, esélyesebb. Mindenesetre ki fog derülni hamarosan, mert ha az 1w-os végfokkal is ugyan ezt csinálja akkor software hiba, ha nem akkor zavar.
a single konverziós jelenség akkor az is, hogy egy 5w-os pmr rádió (446Mhz) lehasaltatja az TS LRS-t (433-444, állítólag a legjobban szűrt LRS) több száz méteről is?

Az OpenLrs jó kis cucc. az atmegára rá lehet kötögetni a sok i2c-s szenzort (pl 12ből megvan a Wii MP+nunchuk ami egy 6 tengelyes IMU+MEMS), a soros portjára meg egy minőségi GPS-t, tud telemetriát, és egy kis kódolással már robotpilótát is tud. De ugye ebben is az 1500Ft-os HopeRF modul van. Abban a nyílt forráskód a jó. Mivel az ilyen cuccokat kisirletező kedvő hozzáértők veszik, jó kis software tud kiforrni kis idő elteltével. Ráadásul egy kis forrasztással 868 is csinálható belőle. És ha valakinek baja van a 433-al akkor át lehet állítani, hogy csak 435-438on mennyen. Tudja a PPM-SUM-ot is, Mmormotáék robotjára rá lehet kötni egy vezetékkel.

Banditos
2011-05-28, 17:21
Nagyon sajnálom, hogy az egész történet így alakul. Azt még jobban, hogy a gyártó nem ír semmit.
Lassan egy hónapja kész a gépem és folyamatosan azon agyalok, hogy amíg nincs meg a robot pilótám (várom a magyar fejlesztést), addig merjek-e repülni vele vagy sem. Egy ilyen gépet már nem kockáztat az ember.
Tovább fogom tesztelni a Victoryt, de már nem nagyon hiszek benne én sem (hozzáteszem végig bíztam benne...). Most már a saját gépemen tapasztaltam, hogy 3 km után elhasal, teljes zavarmentes környezetben. Volt már olyan is, hogy 1,5 km-en ment el egy pillanatra. Felajánlottam a gépemet is a gyártónak tesztelésre, eddig semmi...a csupasz szervós tesztben nem hiszek, nem életszerű. Még keresem a tökéletes helyet a 10km-es teljes gépes teszthez. Ha meglesz a robot pilóta rendszer, akkor már bátrabban fogom tesztelni a Victoryt...addig marad az agyalás és várakozás....sajnos annyi pénzem nincs, hogy most rendeljek egy TS-t és addig azzal repüljek.

sterby
2011-05-28, 18:07
Ezt egy másik topicban is leírtam: A 35MHz-es jelek terjedését még nagyban befolyásolja a napfolttevékenység. Olyan erősen meg tudja dobni a terjedését, hogy akár a saját adód is bezavarhatja a jelet azután hogy maga a jel 1x 2x megkerülte a földet.
Az én tippem a nagy hatótávra a 72MHz-es FM rendszer használata, mivel a naptevékenység most jópár évig növekedő stádiumban van és a csillagászok szerint kiugró szintű naptevékenységre lehet számítani és a pozitív gerjesztés már nincs hatással a 40MHz és afölötti tartományra.

Lusta voltam végigolvasni az egész topicot úgyhogy a közbeszólásomért tessék nem leharapni a fejemet ;)

Gekko
2011-05-28, 23:55
Nagyon sajnálom, hogy az egész történet így alakul. Azt még jobban, hogy a gyártó nem ír semmit.
Lassan egy hónapja kész a gépem és folyamatosan azon agyalok, hogy amíg nincs meg a robot pilótám (várom a magyar fejlesztést), addig merjek-e repülni vele vagy sem. Egy ilyen gépet már nem kockáztat az ember.
Tovább fogom tesztelni a Victoryt, de már nem nagyon hiszek benne én sem (hozzáteszem végig bíztam benne...). Most már a saját gépemen tapasztaltam, hogy 3 km után elhasal, teljes zavarmentes környezetben. Volt már olyan is, hogy 1,5 km-en ment el egy pillanatra. Felajánlottam a gépemet is a gyártónak tesztelésre, eddig semmi...a csupasz szervós tesztben nem hiszek, nem életszerű. Még keresem a tökéletes helyet a 10km-es teljes gépes teszthez. Ha meglesz a robot pilóta rendszer, akkor már bátrabban fogom tesztelni a Victoryt...addig marad az agyalás és várakozás....sajnos annyi pénzem nincs, hogy most rendeljek egy TS-t és addig azzal repüljek.

És ha 150 méteren van jelvesztésed, akkor a robot sem menti meg a géped!

Banditos
2011-05-29, 08:49
Na erre nem is gondoltam...korábban olvastam, hogy ilyen is előfordult, most leesett.
Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet.

jpeti29
2011-05-29, 09:20
Ezért lehet, hogy nem zavar van. 150 méteren nem szabadna FS-nek lennie. vagy ha zavar van, az akkor nagyon durva

L1P1
2011-05-29, 09:21
Na erre nem is gondoltam...korábban olvastam, hogy ilyen is előfordult, most leesett.
Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet.

Te nem szeretned visszavinni a tavot a boltnak? Ilyen aron tudnal venni te is jot

csillagvzs
2011-06-03, 09:34
Még mindig várjuk a Gyártó által készített videó anyagot.
A gyártó gépe lezuhant az ígért felvétel készítése közben.
Tuti nem a Victory-Link hibájából (idézet) de akkor miért is??

Síri csönd és hullaszag az van más nincs.

És ha már itt tartunk akkor a Tisztelt gyártó itt megtisztelhetné a vevőit és nem csak szidná őket másoknak hogy nem tudnak összerakni az ajánlásainak megfelelően egy FPV gépet.

Az lehet hogy egy valakinek nem sikerül. De senkinek sem azt én is nagyon kétlem.

Bazsó Gábor sajna még mindig nem lehet téged elérni semmilyen formában.
Megpróbálkozok ismét itt is:

A Victory-Link szettem még mindig garanciális javításra vár.
A Victory előerősítőm még most sem működik és garanciális javításra vár.
Az 1w-os Lawmate videóadómat szeretném visszakapni és használni.

Légyszives adj tájékoztatást hogyan szeretnéd megkapni ismételt javításra a Victory előerősítőt és a Victory-Linket.

L1P1
2011-06-10, 14:43
Valakinek volt azota ezzel a rendszerrel sikeres repulese? Jpeti teszteltel esetleg? Te vagy az egyetlen akinek eddig nem volt gondja.

jpeti29
2011-06-10, 20:27
Nem teszteltem, várom a robotot. Amint lesz tesztelem.

csillagvzs
2011-06-11, 10:35
A Banditosnak van támogatás a gyártó részéről! Most kap varázsgombos dobozkát amitől garantáltan hibátlan lesz a cucc.

Kérdem én a többi vevővel mivan??
Le vannak szarva?

L1P1
2011-06-11, 11:01
A Banditosnak van támogatás a gyártó részéről! Most kap varázsgombos dobozkát amitől garantáltan hibátlan lesz a cucc.

Kérdem én a többi vevővel mivan??
Le vannak szarva?

milyen dobozka?

loorio
2011-06-11, 12:53
Varázsgombos.... :-) speed reboot dobozka?

csillagvzs
2011-06-11, 20:39
A gyártót ezen a héten is hívtam párszor + sms + email + pü de még mindig síri csönd.

De nem vagyok ezzel egyedül.

Nem találjátok durvának, hogy a Victory családért a suska benyelve és még használhatatlan is a jelenlegi formájában és még annyit sem érdemel a köcsög vevő hogy megpróbálja kijavítani a cuccot a gyártó vagy netán felvegye a telefont?

Azon gondolkodom, hogy már nem kell kijavítania a cuccokat és nem kell a pénze sem inkább eladom a tartozását és a vevői jogot, kártérítést stb ....

Na már meg is gondoltam mert ez az eljárás nekem nem tetszik és nem is bírja a gyomrom.
A többi részlet nem tartozik ide.

Én a Gyártót (gabor2009) csak sajnálni tudom ezért a hozzá állásért.

Üzenet a leendő vevőknek:
Ha azon gondolkodnál, hogy a nagyon megdolgozott pénzedet nála költenéd el akkor tanulj az esetünkből és inkább szórd ki az ablakon mert legalább nem fogsz mérgelődni annyit.

ati
2011-06-12, 18:09
Elég durva. Ilyet az életben nem lehet megcsinálni büntetlenül, bár ezt most überelte Gábor2009. Részvétem azoknak, akik így jártak, és figyelem !!!! a többieknek.

L1P1
2011-06-12, 21:02
ma ugyanaz a gep amivel nem birtunk Victory linkkel 3 km-nel messzebb menni illetve folyamatosan fail-safe-zett, mert nyilvan szar volt a gep az repult 7 km-ert gond nelkul!!!
Az alatalam osszerakott uj gep pedig 2.5-ot gond nelkul. A fail-safe-et ez a Dragon link nem is ismeri szerintem mert bemaszva egy kocsi seggebe a foldtol 1 meterre volt az ado es nulla volt a fail-safe.

szerintem a ket termek kozott a kulonbseg hogy a dragonlink olcsobb, nem magyar szaki csinalta aki azt hiszi hogy tokeleteset alkotott de ki se probalta :), eladtak mar belole nehany ezer darabot es tokeletesen mukodik.

csillagvzs
2011-06-12, 21:04
ma ugyanaz a gep amivel nem birtunk Victory linkkel 3 km-nel messzebb menni illetve folyamatosan fail-safe-zett, mert nyilvan szar volt a gep az repult 7 km-ert gond nelkul!!!
Az alatalam osszerakott uj gep pedig 2.5-ot gond nelkul. A fail-safe-et ez a Dragon link nem is ismeri szerintem mert bemaszva egy kocsi seggebe a foldtol 1 meterre volt az ado es nulla volt a fail-safe.

szerintem a ket termek kozott a kulonbseg hogy a dragonlink olcsobb, nem magyar szaki csinalta aki azt hiszi hogy tokeleteset alkotott de ki se probalta :), eladtak mar belole nehany ezer darabot es tokeletesen mukodik.

NO COMMENT

Banditos
2011-06-12, 21:26
Jövő héten rendelek egy Dragon Linket magamnak.....

Gekko
2011-06-12, 21:43
Nos igen! Hibatlanul teljesitett a DL, idaig egy failsafe sem volt akarmilyen pozicioban van az ado.
Gabor2009 viselkedeset abszolut nem ertem, nem reagal, nem csinal semmit. Ez elfogadhatatlan!! Arca mint a 10 es kazanlemez. Nyugodt bekes ember vagyok, de ez mar nekem is sok. Miert nem lehet megbeszelni a dolgot? Miert kell provokalni az embert? Miert kell egy (censored) embernek lenni? Igy vagy ugy de fizetni kell!!!

mmormota
2011-06-12, 23:44
Töröltem néhány kevésbé szakmai jellegű hozzászólást...

*********moderátor***********

csillagvzs
2011-06-13, 05:59
Nos igen! Hibatlanul teljesitett a DL, idaig egy failsafe sem volt akarmilyen pozicioban van az ado.
Gabor2009 viselkedeset abszolut nem ertem, nem reagal, nem csinal semmit. Ez elfogadhatatlan!! Arca mint a 10 es kazanlemez. Nyugodt bekes ember vagyok, de ez mar nekem is sok. Miert nem lehet megbeszelni a dolgot? Miert kell provokalni az embert? Miert kell egy (censored) embernek lenni? Igy vagy ugy de fizetni kell!!!

Vagy nemes egyszerűséggel:

Bocs fiúk sajnálom a dolgot rajta vagyok a dolgon és megpróbálom megoldani.

Vagy

akármi....

L1P1
2011-06-13, 23:42
Ma 10 km-ert repult a DRAGON link es van rola felvetel is amit holnap feldobok netre. Ilyen egyszeru krsziteni egy bizobyitekot hogy a repulonk jo es a victory nem azert fail safe-ezik mert hulyek vagyunk es nem tudjuk jol osszerakni. Ha jo a tav ugye hogy megy?

csillagvzs
2011-06-14, 06:17
Töröltem néhány kevésbé szakmai jellegű hozzászólást...

*********moderátor***********

Meg kérdezhetem miért is?
A topik témához csak a Bazsó Gábor szólhatna hozzá de ő nem ismeri a bocsi szót sem.

Azt meg joga van megtudni mindenkinek hogy igen nagy a valószínűsége, hogy őt is átverhetik.

mmormota
2011-06-14, 08:03
A készülék tesztelésével, minőségével, a vevői panaszok kezelésével kapcsolatos hozzászólások maradtak. Az ezen túlmenő személyeskedő, fenyegetőző hozzászólásokat töröltem - és a jövőben is törölni fogom.

*********moderátor**********

Daine
2011-06-14, 08:08
Zsoltika a http://www.smiley-gratos.com/smileys/1462-secouer-158.giftö.öm ki van már ezzel a sírás-rívással ami itt a forumon megy!Szerintem mindegyikünknek már az elején leesett,hogy ki áll a VL. mögött ami nem működik!Az meg hogy még mindig csak a nyekergés megy ez pedig már szánalmas!Vagy keresd meg személyesen az úrat,vagy tereld jogi útra az egészet!

Az biztos én nektek adok igazat a Bazsó úrat pedig szóra sem méltatom!

Bocs!!

csillagvzs
2011-06-14, 08:32
A Zsoltikával nekem is. ;D
Buktam már sokkal nagyobbat is. Le is szarnám.
De hányinger kerülget a hozzáállásától. Miközben másoknak példálózik mindennel csak a saját cucca tökéletes.

És még mindig próbál átverni mást is.

Hidd el sok mindent nem tudsz mert nincs ide írva.
Jogi út helyett más hatásosabb megoldást választottam.
Hogy akik megvették a cuccaimat mit és hogyan foglalkoznak a gyártóval garis ügyben nem is érdekel. Így innentől részemről aktualitását veszti a történet.
Csak az elmúlt 7 hónapnyi időt sajnálom, ameddig szopatott a gyártó.

Én megtanultam hozzászólásokat nem elolvasni pár felhasználótól. ;D

Daine
2011-06-14, 08:45
Akkor ZSOLTI!

EZT neki:http://www.smiley-gratos.com/smileys/1665-0201.gif

csillagvzs
2011-06-14, 08:47
A Zsolti már nagyon tetszik! ;D ;D

Ltomi78
2011-06-17, 11:18
Sziasztok!

Remélem nem lóg ki nagyon a témából a kérdés. Ha nem is nagy de közepes hatótávú ;)assan X8R vevővel kapcsolatban lenne kérdésem. A gyári leírások szerint 1-6km tud, egyes külföldi fórumokon 5km-re is tesztelték.
Kérdés az, hogy valak használt már ilyet FPV-re 1.2 ghz-es videó adó mellett. Mennyire csökkenhet a hatótáv? Valahol azt írták csak 600 m-t tud. :o

Köszi előre is a válaszokat.

csillagvzs
2011-06-18, 08:21
Sziasztok!

Remélem nem lóg ki nagyon a témából a kérdés. Ha nem is nagy de közepes hatótávú ;)assan X8R vevővel kapcsolatban lenne kérdésem. A gyári leírások szerint 1-6km tud, egyes külföldi fórumokon 5km-re is tesztelték.
Kérdés az, hogy valak használt már ilyet FPV-re 1.2 ghz-es videó adó mellett. Mennyire csökkenhet a hatótáv? Valahol azt írták csak 600 m-t tud. :o

Ha a Victory-Link matrica van felnyalva az assan vevődre akkor jó helyre írtál. ;D

Amikor megjelent az X(R próbáltam még akkor kb 150mw-os 1,2G-s videóadót használva.
A max elért hatótávom: 120 méter volt. :'(

mcelek
2011-06-19, 23:24
Sziasztok!

Sajnos valóban rontja, méghozzá jelentősen. Valami más párosítás kell neked, inkább az 5,8-as videóadóval próbálkozz, vagy vissza 35-40Mhz-ra 8)

Szpeti
2011-06-20, 12:49
Az 1.3ghz-es videó adóval is van ilyen hatótáv probléma, 2,4ghz-es rádiónál?

csillagvzs
2011-06-20, 12:56
Még önmagában is Fpv cuccok nélkül beteg.

Szpeti
2011-06-20, 13:00
Bocs, de ezt nem teljesen értem.

Az 1.3-es videó adó, vagy a 2.4-es táv fpv célra?

csillagvzs
2011-06-20, 13:20
Bocsi ha az assan vevővel kapcsolatban kérdeztél akkor nem szóltam. ;)

Ltomi78
2011-06-20, 14:51
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Nem akarom tovább ferdíteni a topicot, csak a tesztemről számolnék be.
Kipróbáltam az assan x8r vevőt, mellette ment 1080 mHz-en a 800 mw inesun videó. 350 méter volt ameddig lesétáltunk, addig tökéletesen működött a földön a videó is és az RC link is. Semmi zavar, szűrő még nem is volt rajta.
1240 mhz -en még tesztelem mivel állítólag a gyári antennák erre vannak belőve.

L1P1
2011-06-22, 12:16
itt az a gep ami nem volt kepes 1km-ert tavolodni a victory linkkkel. most belekerult a dragon link es imho 10km-en meg tokeletes volt a vezerles.
de amugy biztos szarul van osszerakva a gep mert a GYARTO azt mondta azert nem ment a VL :).
szoval ebbol levonva a kovetkeztetest a DL annyira jo hogy azt a gepet is elviszi 10km-re ami a vilag legtokeletesebb taviranyitojaval a gep hibaja miatt nem tudott 1km-ert se tavolodni :)

nezzetek es like-oljatok hatha nyerek vele egy uj DL vevot a versenyen....
http://www.youtube.com/watch?v=0Y4C8sgNuTA

saxon
2011-06-22, 13:05

Likeolva.:)

L1P1
2011-06-22, 14:53
koszi majd kuldok egy virtualis sort a like-ert :)

saxon
2011-06-22, 17:16
Remek! Este ugyis megyek ki repulni, majd a fa arnyeka alatt repules kozben elkortyolgatom!:)

koszi majd kuldok egy virtualis sort a like-ert :)

L1P1
2011-06-22, 17:26
en is repulok ma este uromon

Daine
2011-06-22, 17:30
Üdv!

Gratulálok neked és gondolom jó nagy adrenalin bomba volt a 10-est megrepülni!http://www.smiley-gratos.com/smileys/2800-3d-bravo.gif

itt az a gep ami nem volt kepes 1km-ert tavolodni a victory linkkkel. most belekerult a dragon link es imho 10km-en meg tokeletes volt a vezerles.
de amugy biztos szarul van osszerakva a gep mert a GYARTO azt mondta azert nem ment a VL :).
szoval ebbol levonva a kovetkeztetest a DL annyira jo hogy azt a gepet is elviszi 10km-re ami a vilag legtokeletesebb taviranyitojaval a gep hibaja miatt nem tudott 1km-ert se tavolodni :)

saxon
2011-06-22, 17:33
En egy olyan 230km-rel tavolabb, Debrecenben. Sajna az LRS-ek egyenlore nem viszik ezt a tavot.:)

en is repulok ma este uromon

L1P1
2011-06-22, 23:19
Üdv!

Gratulálok neked és gondolom jó nagy adrenalin bomba volt a 10-est megrepülni!http://www.smiley-gratos.com/smileys/2800-3d-bravo.gif

gekko repulte de be voltam szarva nagyon :)

csillagvzs
2011-06-23, 20:07
Mitől is? Minden rendben volt.
Te miattad fordultam vissza 10 km-en.
Pedig az akkuban még dupla táv is lett volna.
A táv is röhögve bírta volna. ;D

L1P1
2011-06-23, 21:05
Mitől is? Minden rendben volt.
Te miattad fordultam vissza 10 km-en.
Pedig az akkuban még dupla táv is lett volna.
A táv is röhögve bírta volna. ;D

dehogy volt ott dupla tav az akksiban. majd a siriusodat ha jol beallitottad es megy benne a robot is akkor szivesen reszt veszek egy hosszabb repulesben azzal a geppel ugyanis kis ugyesseggel siman lehet termikelni es elmenni 15km-re joval kevesebb energiabol mint amit a skywalker zabal.

Gekko
2011-06-23, 23:34
Jó lett volna kipróbálni, h mi a videónak, illetve a távnak a vége. Kiváncsi lennék!! :D

saxon
2011-06-24, 08:43
Ilyen szempontbol a VL legalabb nem hagyott ketsegek kozott...:)

Jó lett volna kipróbálni, h mi a videónak, illetve a távnak a vége. Kiváncsi lennék!! :D

L1P1
2011-06-24, 12:46

csinaljuk meg egyik este hogy ket 5Ah 4 cellasat belerakunk a walkerbe es elinditjuk az egyik iranyba jo magasan. 4e korul majd fordulunk es ha abbol indulok ki hogy 2500-nal voltunk 10km-nel akkor ez siman meglesz 15-16km