PDA

Teljes verzió megtekintése : Terv -gép kerestetik, és építési tanácsok!

marshalplast
2011-05-29, 12:59
Sziasztok!

Szeretnék tervet vagy régi MHSZ időben készült akár lenyűzött, sérült Team-Racing és Sebességi gépet, szeretem a régi nosztalgikus modelleket, és remélem van még valakinek ilyesmi elfekvőben a sufni alján...esetleg régi mechanikus repülő vagy hajó modell is érdekelhet ha meg tudom fizetni.
Kérlek írjatok erre a mail címre marshallplast@gmail.com vagy hívjatok 06 20 351 2878 ha van valamilyen régi modelletek eladó, pénzt adnék érte vagy dolgoznék..a termékeim közül adnék valamit...esetleg ajándékba is el fogadnám, de nem akarok pimasz lenni.

Régen volt egy leharcolt TR gépem, delta szárny jellegű, de nem tudom kinél kötött ki anno 20 éve kb.

Keresek még régi narancs sárga Modellezés újság tervrajz mellékletét amin a Regina Motoryacht volt...valami Pesti rádió amatőr klubban tevékenykedő Emilnek adtam oda még gyermek koromban amikor Nyíregyházán nyaralt a szomszédnál.

Szeretnék kérni tőletek tanácsokat az építéshez, ugyanis építenék 3 modellt, egy TR, és két sebességit, szimmetrikus és aszimmetrikus szárnyút. Ebbe ha volna valakinek méretnek való elhasznált motor esetleg egy régi rezó szívesen venném.

Elég kevés írás van még itt építési tanácsokról és tippekről, ezért jó lenne ha meg osztanátok a lehetőségeket szárny, törzs, motorágy, és vezérsík..meg a legfontosabb a vezető huzal beszerzéséről méreteiről...én már nem emlékszem a hosszára sem mert 14 éves korom körül volt utoljára körrepülőm anno még egy 2500ft os orosz 2,5ccm ellendugós motorral a Nebuló és a Musatang gyakorló körrepülő modell.

Köszönöm a segítségeteket előre is!
Üdvözlettel: Páll Csaba

Orvos Ferenc
2011-05-31, 22:32
Kedves Csaba,
Privát leveledre is egyben itt írok amit az emilemre küldtél.
Örülök hogy lelkesedésből van bőven ,kevés az ilyen manapság ebben kategóriában.
Nem akarlak elkeseríteni de úgy látom a kimaradt idő alatt jócskán elszaladt melletted a világ.
Ebben az országban kevesen építenek TR modelt már.Aki maradt még az vásárolja őken készen.
Rajtunk kívűl .Ahhoz hogy igazán érdemi eredményt tudj elérni zsebbe kell nyúlni rendesen.Egy Ukrán model üresen 400-500 Eurónál kezdődik egy motor alaphangon ugyanennyi egy tank 130 és van egy modelled azaz 1 ami a Tr ben egy szemvillanás alatt semmivé válhat még ha nem is te vagy a ludas.
Nem tudom milyen motorokra gondolsz hogy kapnál itt a fórumon de kötve hiszem hogy koborolna olyan motor amihez érdemes építeni és nem kell már senkinek.Ha pedig egy ósdi motorra gondolsz akkor pedig egyedül leszel a pályán vele,Szóval nem könnyű a helyzeted.Ha ezek után is kitartasz és zsebbe tudsz nyúlni akkor igazán kitartó vagy.Tr modellhez kell egy Mechanikus vagy Pilóta attól függ melyik végén akarsz állni.Meg van már?nem árt ha a környezetedben van egy körpálya ahol mondjuk tudsz tréningezni.És az sem árt ha valaki segít az első lépéseknél a pályán.
egy liter üzemanyag manapság 2000-3000 Ft ami egy óra alatt elfüstölög.Nem tudom helyileg merre vagy de Tr kategóriát az országban két helyen űzik Pécset és itt nálunk Békéscsabai reptéren.
Budapesten van még néhány rozsdás Vitéz akik igaz hatvan fölött vannak de még próbálkoznak .A mi úgymond levetett technikáink a mi juniorjainknál landolnak szóval mindennek meg van a helye szűkösen.Feketén Fehéren ha mégis elkezded javaslom látogass meg egy komolyabb versenyt ahol képbe kerülsz és eldöntöd mit csinálsz.
Ebben az országban körrepülő verseny szintén csak néhány helyen van.Nálunk augusztus 19.től a Kárpátia Kupa nemzetközi világkupa lesz.
sok sikert
Orvos Ferenc

marshalplast
2011-06-01, 00:56
Üdvözöllek Kedves Ferenc!

Köszönöm hogy már is választ kaptam öntől vagy tőled, nem tudom melyik a helyénvalóbb.
El költöztünk 10 éve Nyírbátor mellé és mivel egyedül dolgozok eléggé el vagyok szigetelve mindenkitől.
Nem ismerek neveket még ebben a kategóriában.
Nem szeretnék versenyezni, modelleket gyártok 6 éve már, és nekem meg nincs saját modellem csak a sablonok. Ezért modellezni szeretnék kicsit, és mivel régen gyermek koromban a Nyíregyházi reptér mellett láttam párszor körrepülő versenyt építenék magamnak egy TR gépet, meg két sebességit...csak azért mert ez kicsi (méretre is és önköltségre is), tetszik még most is, szeretem a régi modelleket, és mert ez segít kicsit kikapcsolódni az építéskor. Csupán modellezni szeretnék.
Ezért írtam ide, hogy ha valakinek van lenyűzött motorja ami jó méretnek, nem baj ha nem megy, majd nézegetem ha nem lehet fel éleszteni, de szeretnék végre kicsit modellezni saját részre.
Kaphatnék ebben segítséget?
Főleg ezek érdekelnének:
-a szárnyat hogy kell profilra csiszolni? -bár ha üreges akkor bordák kellenek bele és már is el felejthetem a csiszolást.(TR-nél)
-a sebességi asszimetrikus szárny miből van? -balsa és epoxi lenne vagy fém (Al)?
A törzs formáját meg tudom csinálni mivel szeretem a forma készítést, jó ahogy egy alaktalan dolog lassan formát ölt, de néhány tanácsot szívesen fogadnék...mint a törzs anyaga,..bár később epoxiból csinálom meg így a mag mindegy miből van, bár a természetes fa anyag is tetszik.
Csak a magam szórakoztatására szeretném ezeket meg csinálni mert régen tetszenek és szép emlékeket idéznek. Lehet hogy nem működnének csak ha veszek majd jó motort..ha lehet magyart. Szóval örülnék minden régi dolognak aminek egy kis hasznát vehetem..motor, rezó, légcsavar...építési tanácsok, ajánlott súly, sérült MHSZ időbeli modell, a tank sem nagy ügy, meg oldom..nameg ha nem is lenne jó a motor akkor felesleges is ameddig nincs működő motorom. Bár mire össze áll legalább a TR modellem jó lenne egy még működő motort kajtatni.

Köszönöm ismét a gyors választ! Remélem kaphatok némi segítsége az építéshez!

Üdvözlettel: Páll Csaba

CsGyuri
2011-06-01, 13:16
Szia Csabi!

Találtam neked egy közeli embert aki talán személyesen többet tud segíteni! Nyíregyházi, így talán könnyebb találkozót szervezni vele, mint egy pesti vagy pécsi vagy békéscsabai kollégával!

Itt a profilja, szerintem ő még emlékszik pár dologra, legalábbis a szavaiból ezt vettem ki!
http://forum.rcmodell.hu/index.php?action=profile;u=6506

Továbbá a külföldi fórumon, amit küldtem neked ott van egy topic, amelyben terveket tettek fel pdf-ben, töltögesd le őket és találni fogsz köztük tr és speed terveket is, pár helyen van pár olyan adat is amire kíváncsi vagy: pl anyag vastagságok, bordák, mi miből van stb..... jó kis oldal az!! :)
sőt itt a link, így már csak mentegetni kell és nézegetni!! :)
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1288656

sokat kell válogatni, de megéri!
Hajrá! :)
Üdv: Gyuri

marshalplast
2011-06-01, 13:47
Szia Gyuri!

Köszönöm érdeklődök! Hátha ismerem is, mert ott modelleztem én is régen.
Üdv! Csabi

Graphx-34
2011-06-12, 07:38
Szia!

Találtam neked egy Balogh-Dóránt féle kicsiszolatlan komplett TR szárnyat, kormányszerkezetet is tudok hozzá keresni.
Talán még egy komplett üvegszálas törzsgarnitúrát is össze tudok szedni.
Hivj fel ha érdekel, ajándékba adom.
Valószínű már nem lesz megépítve....

marshalplast
2011-06-12, 08:07
Szia Graphx-34!

Köszönöm! Élnék vele, mailban küldtem a címemet, de telefonálok is később!
Üdvözlettel: Csabi