PDA

Teljes verzió megtekintése : Miből jöhetnék rá, hogy a Victory előerősítőm működik?

csillagvzs
2011-06-14, 06:24
Van egy Victory Előerősítőm.
3 db vevőt használunk és az egyiken volt csak a nevezett előerősítő.
Eaglee Eye diversity kapcsolgat közöttük.
A kép minősége közeltől a távolig mindig egyforma a kép a vevőkön.
Az előerősítő kap áramot világít a led jól is van bekötve.
Soha nem is vettük észre hogy javított volna a képen.
Már 2x vissza vittem a Bazsó Gábornak javításra.
Igaz egyszer sem sikerült megjavítania még.
Régóta hiába hívom mi lehet vele a gond nem lehet elérni a gyártót.

Ötletek??

GPeti
2011-06-14, 06:50
Az előerősítő az érzékeny vevőket lerontja, az érzéketlen, nagy zajúakat feljavítja, ez így van mindig minden körülmények közt.

csillagvzs
2011-06-14, 06:54
Ó az lemaradt sok féle vevővel próbáltuk.
A kínai vevőre kötve sem veszek észre változást.

Bigyula
2011-06-14, 07:41
Csinálj mindegyik vevővel több hatótávtesztet, de egyszerre csak 1 vevőt használj. Egyszer a Victoryval, egyszer nélküle. Lehetőleg azonos terepen, rövid időszakon belül (hogy a zavaró tényezők közel azonosak legyenek). Mivel a 3 vevő érzékenységét gondolom nem ismered, így ha már egynél tapasztalsz javulást, akkor valószínűleg csinál valamit a Victory előerősítő. Ne a képminőséget nézd (a jót nem nagyon lehet javítani), hanem a képminőségromlás távolságát.

csillagvzs
2011-06-14, 07:52
Ezeken már mind túl vagyok.
Van eredeti kínai vevőm és antennám is azzal is teszteltem.
Van több cuccom is aminek ismerem a gyenge korlátait. Ez az előerősitő más környezetben sem erősít vagy javít a zajos képen.

ati
2011-06-14, 08:19
Az előerősítő az érzékeny vevőket lerontja, az érzéketlen, nagy zajúakat feljavítja, ez így van mindig minden körülmények közt.

Nem egészen. Attól függ melyiknek mennyi a zajszáma. Különösen FM-es rendszerekben nem az erősítés a lényeg. A jó előerősítőnek kicsi a zaja, mert csak ekkor javít a vevőn. Ha az erősítő zajszáma nagyobb, mint a vevőé, akkor ront rajta.
A modern tunerekben is FET-ek vannak, elég jó a zajuk. Célszerű régebbi beltérit használni a méréshez.

A mérés menete: fel kell tenni az adót valami magas helyre, majd eltávolodni a vevővel előerősítő nélkül, amíg eléggé zajos lesz a kép. Most be kell iktatni az előerősítőt, és a képnek javulnia kell, látható módon. Aztán ismét távolodni kell a vevővel, addig, amíg ismételten zajos nem lesz a kép, ugyanannyira, mint az előzőekben. Az így kapott távolságból kiszámolható, hogy mennyit hozott a konyhára az előerősítő. 6dB=kétszeres távolság.

GPeti
2011-06-14, 19:32
Úgy láttam hogy Ati-nak van zajszám mérő készüléke.
Régen a vevők érzékenységét valahogy egy irányított antennával mérték, az antennát a Nap felé fordították és így mértek valamit ( a Nap egy szélessávú zajforrás).
A mérésről olvastam de nem értem, valaki le tudná írni hogy is van ez???

ati
2011-06-14, 21:41
A nap nagyon zajos, az égbolt meg zaj nélküli, igy a kettő adatból képezhető egy hányados, ami két különböző alapzaj átlagolása. A lényeg, hogy a mérést elvégzik előerősítő nélkül napra és világürre, majd előerősítővel szintén napra és világürre, és a két mért eredményből némi matematikai bűvészkedés árán kiszámítható az erősitő által hozzátett zaj. Tulajdonképpen a műszer is ezt csinálja, csak neki van beépített zajgenerátora. A neten pontos leirásokat lehet találni zajmérésre, és házilag is elvégezhető.