PDA

Teljes verzió megtekintése : Hany cellat javasolsz 1/8-as modellbe? - vitatema - uj szavazas

oldal : [1] 2

Necro
2011-06-17, 19:54
Hollo,

A kerdes adott, kivancsi lennek kinek mi a jobb es legfokeppen miert az egyik es miert nem a masik...

Kezdhetem:
elso korben az autozas egy palyan valoban unalmas egyedul, de a modellautozas is az, barhol is vagy, egyedul nem jo
egy palyan megtanulhatsz tobb emberrel EGYUTT autozni, a masik mellett lavirozni, nem csak zuzni elore-hatra
emberi oldala is van, hiszen egy csapat, ha valaki szivehez tud noni, akkor az eleve jo, a versenyszellem pedig az, amikor tudunk vesziteni nem csak nyerni
es ez meg azert kell, hogy vigyen elore egy kicsit, hiszen a masikat meg lehet kerdezni, hogy o miert volt jobb....

nem a versenyzes tetje a lenyeg, meg, hogy mit lehet nyerni....
egy kedves baratomat ideznem igy a vegere: "Nem a győzelem, nem a részvétel, hanem a FONTOS!!!"

ennyi...

B Jani
2011-06-17, 21:23
Üdv!
Szerintem egyszer mindenki kinövi a parkolót/kertet....és onnantól nincs visszaút.

koridor
2011-06-17, 22:02
Tili-toli autozáshoz könnyebb társakat és helyet találni, gondolom olcsobb is.

Necro
2011-06-17, 22:07

igen, fokent, ha az ablakodbol tudod iranyitani az autodat ;D

de mondd csak, mennyivel olcsobb? ha mar igy felvetettetted
elotted megneveztek az orszag majdnem legdragabb versenyet...
en akko rmegnezveznem a legolcsobbat: egy kola+csoki
utazas? mondd, ha van penzetek 50-100 ezres modellekre, azt torni+javitani akkor mondjuk 3-4 ember nem tud osszedobni benzinpenzt ? pl :)

persze ezek franya tenyek....az igazsag az egyreszrol, hogy lustak az emberek (akinek nem inge nem veszi magara)
masreszrol meg a tobbseg tart a tarsasagi elettol, hiszen jobb a forumon meg a feszbukkon modellezni :)

es tenyleg lehet megkovezni, ha egyik allitasom sem igaz!

Necro
2011-06-17, 22:11

Hát nah,azt a pénzt amit pluszban ráköltenék a versenyezgetésre inkább a gépekre költöm...

arrol nem is szolva, hogy egy verseny jo esellyel 1 honapban egyszer van....az aztan a koltseg :)
tilitolizni meg mindennap lehet a haverokkal a parkoloban ....es siman rakoltod az autodra 3x annyit, mert porra zuzod ....persze, aki egy honapban egyszer viszi ki az autojat, mint az elobb mondtam, mert a tobbi idot a forumon es faszbukkon tolti, az valoban nem..
de az mondjuk nem eppen modellezes...
es igen, van aki nem novi ki, mert nem modellezo, hanem monduk szeret jatszani taviranyitasu autokkal ;D ;D :P 8)

B Jani
2011-06-17, 22:15
Hát,ahogy látom,ez nem jó téma lesz.....
Minden "tilitolis" ember érez még kihívást,fejlődési lehetőséget a parkolóban?Tuti űberkirály a kocsi,élvezi,hogy 2 kanyart nem kell egymás után egyformán venni?

jordan6
2011-06-17, 22:28
Abban mi érdekes van,hogy egy nyomvonalon körbe körbe szaladgálunk folyamatosan? ;D ;D ;D

Kérdezd meg az F1 versenyzőeket, a pályaautóversenyzőket, a rallykrosszosokat, stbstb...

B Jani
2011-06-17, 22:30
Én úgy láttam a TV ben,hogy mindig egy fránya monitort bújnak a futamok után.

Necro
2011-06-17, 22:51
Hát,ahogy látom,ez nem jó téma lesz.....
Minden "tilitolis" ember érez még kihívást,fejlődési lehetőséget a parkolóban?Tuti űberkirály a kocsi,élvezi,hogy 2 kanyart nem kell egymás után egyformán venni?

dehogynem :)
orpheus legalabb boszen harcol a maga igazaert, csak nem indokolja meg, csupan annyival, hogy autora kolti, de akkor kerdem en: mi ertelme osszevissza mwnni? hol abban a fejlodes?
...volt a kerdes, csak valasz nem szuletett meg

Necro
2011-06-17, 22:54
Abban mi érdekes van,hogy egy nyomvonalon körbe körbe szaladgálunk folyamatosan? ;D ;D ;D

Kérdezd meg az F1 versenyzőeket, a pályaautóversenyzőket, a rallykrosszosokat, stbstb...

Oda is igaz....szintén értelmetlen.... :D

Ez kb ugyan az mint a foci....22hülye kerget egy labdát és mikor hozzá kerül elrúgja...értelmetlen... :D

sorry...most valtozott a velemyem, elni sem kell, ertelmetlen, ugyis meghalunk...
orpheus: hany eves vagy ? ;)

B Jani
2011-06-17, 22:56
Nos,bevallom,ha már nem bírom,lemegyek a parkolóba egy TT01 el...na arra kell költeni,mindig találok valamit ami jobban bírja mint a kocsi.A versenygépre nagyon régen költöttem,egy épített,tiszta,biztonságos pálya,akár hálás is tud lenni.

jordan6
2011-06-17, 23:11
F1 is egy hobby akkor. Te meg Vettel ugyanolyan jól eléldegéltek a hobbytokból...

jordan6
2011-06-17, 23:21
értelmetlen dolognak nevezted, melyből óránként annyit keres, mint Te/én egy életünk során, mellesleg szórakoztat 1-2 millió embert.

tubi
2011-06-17, 23:58
A "tili-toli" az autómodellezés kezdete! Mindenkit kielégít egy darabig, de egy idő után, ellaposodik és unalmas lesz. Kinél előbb, kinél később következik be ez az érzés. A versenyzés alatt itt nem a szó szoros értelmében vett bajnokságokat értik. Már pár ember egy kezdetleges pályán is versenyez, még ha nem is tudnak róla. Lényegében mindenki büszke a dédelgetett gépére, és előbb utóbb megméretteti.
Egy zárt pálya sokkal nagyobb kihívás ,mint egy parkoló, vagy egy mező!
Próbálj ki egy rendes pályát és érezni fogod! ;D Ha meg nem érzed, akkor jó tili -tolit ;D
A parkolóban modellező autósok szoktak rádöbbenni, hogy sok év autózás után nem tudnak egy normális kört sem menni egy pályán, pedig mekkora ásznak hitték magukat. A költségeket meg nincs értelme firtatni, mert több olyan rendezvény és verseny is van, ami minimális követelménnyel és nevezési költséggel jár. Szóval kedves orpheus a meglátásod nem helytálló, de majd idővel belátod a tévedésed.

tubi
2011-06-18, 00:01
De legalább látogass el egy versenyre mint néző! Ennyi áldozat csak belefér a családi kasszába, hátha érted, hogy miről beszélünk. ;)

Necro
2011-06-18, 00:08
megeloztel a mondatoddal tubi 8)

Blitz22
2011-06-18, 00:52
A versenyzés engem sem köt le. Csak maga az autózás.
Viszont az itteni versenyek lebonyolításában meg szívesen részt veszek.

rallydriver
2011-06-18, 01:28
A "tili-toli" az autómodellezés kezdete! Mindenkit kielégít egy darabig, de egy idő után, ellaposodik és unalmas lesz. Kinél előbb, kinél később következik be ez az érzés. A versenyzés alatt itt nem a szó szoros értelmében vett bajnokságokat értik. Már pár ember egy kezdetleges pályán is versenyez, még ha nem is tudnak róla. Lényegében mindenki büszke a dédelgetett gépére, és előbb utóbb megméretteti.
Egy zárt pálya sokkal nagyobb kihívás ,mint egy parkoló, vagy egy mező!
Próbálj ki egy rendes pályát és érezni fogod! ;D Ha meg nem érzed, akkor jó tili -tolit ;D
A parkolóban modellező autósok szoktak rádöbbenni, hogy sok év autózás után nem tudnak egy normális kört sem menni egy pályán, pedig mekkora ásznak hitték magukat. A költségeket meg nincs értelme firtatni, mert több olyan rendezvény és verseny is van, ami minimális követelménnyel és nevezési költséggel jár. Szóval kedves orpheus a meglátásod nem helytálló, de majd idővel belátod a tévedésed.

Na szerintem ebben minden benne van.... Ugyan ezt csináltam végig.

rallydriver
2011-06-18, 01:45
A modellezésben 2 állatfajta van a tilitolis és a versenyzős ;D

tpetike
2011-06-18, 07:56
Szerintem felesleges harcot folytatsz Orpheus! Ha Te nem szeretnél pályán körbe menni, másokkal versengeni, összemérni kinek gyorsabb az autója, vagy ki vezet jobban, nem költeni útiköltségre hanem inkább a gépre, ez a Te nézőpontod. Mindenki tiszteletben tartja, senki nem erőlteti rád, hogy az egyik helyett a másikat csináld. Ha Neked így jó, akkor hajrá. De el kell fogadni, (és ez mindenkinek szól), hogy valaki eljut addig, hogy kimenjen egy pályára játszani, valaki nem.
És hogy miért nem megy ki?
1. Nem is tudja, hogy van pálya;
2. csak játszik, keres egy parkolót, termőföldet, földrakást, és ott JÁTSZIK!
3. Lenne rá igénye, ki is nézte hogy hova, de gátlásos. Végiggondolja, hogy "úúúú, ott lesz pár ember, biztos fikázzák majd az autómat, lealáznak úgy vezetnek..." Sajnos a magyar ember nagyrésze ilyen. Nem nyitott, nem tud ideggennel szívből, tisztán beszélni, mert nem ismeri "biztos átver, megver, elveszi amim van" gondolataink vannak. A bizalmatlanság zsigerből jövő, magyar tulajdonság... kicsit elmész nyugatabbra, és máris meglátod miről beszélek. Pedig... amint tudjuk: amit adsz, azt kapsz... vagy ha magyarul mondjuk akkor: Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

Én is keresztülmentem az előttem szólók "kálváriáján":
Parkoló, földrakás, nagyobb földrakás, kicsi pálya, jéteisittvagy?, megyünkversenyre?, menjünk, deizgi, verseny, derégenéreztemilyent, agyomromatorkomban, nabazmegdemegvertek, nemegyektöbbetversenyre, nagy pálya, jó pálya, csináljunkversenyt, csináljunk hamár ennyien vagyunk, milyenautódvanazenyémjobbdefasza, nabazmegdemegvertek, +5000, +10000, +5000, nagyonkirályautómvanmindenkitemegverek, pálya, autózgatás, kicsit versenyezzünk... mondjuk kicsi téttel...oké, mámegintmegvertek, az autóm jó...a pálya jó... mi nem jó?... ja hogy nem tudok vezetni... áááá az nem lehet én kurvakirálysofőrvagyooook, brusshless ki...alap moci vissza... edzzünk egyet...hát edzzünk, ja, hogy ezt az ugratót máshogy is lehet venni, meg ezt a kanyart is, meg a hátsó szakasz... óóóó basszushogyéneztnemvettemészre, versenyezzünk, nem is rossz, autótönkre, picsába, +5000, +10000, majd én megmutatom szarosok, nehogymáááá, verseny... 30 perc...54kör...3. hely... jól haladok, vannak még jobbak, de...akkor ezek szerint edzeni kell... végtére akkor... ez is egy sport...

koridor
2011-06-18, 08:26
Ez egy hobby, akinek több ideje, energiája, indittatása van az menjen versenyezni, sok sikert hozzá. Akinek csak annyi kell hogy a parkoloban, réten, homokon küldje a gépét annak jó szorakozást.
Nem eröszak a disznotor, csak a disznonak.

Necro
2011-06-18, 08:44
Szaisztok,

No meg egy uccsot hozzaszolok :)
A kerdes nem feltetlen arra iranyult, hogy palyan kell versengeni....meg zart, meg szabalyok meg effele....
Hanem a jetek, a hobby celja mi is legyen
Persze a tilitoli lehet kisse degradalo szavacska, de nekem igy jon le....
vannak sorrendek a vilagon, ha tetszik, ha nem
attol, hogy ez egy hobby, attol meg lehet versenyszeruen uzni....
nem vagyok egy versenyzo tipus, mert nem erdekel amugy semmilyen verseny - de milyen jo benne lenni :) - izgulni, jatszani a tobbiekkel egyutt
Ferfidolog? Meglehet, de en pasinak erzem magam, de nem csak attol, hogy jobb vagyok valamiben ..de ne menjunk bele a dolog lelektanaba..

Szoval nem a palya a lenyeges momentum itt, ahogy elottem irtak, a parkoloban is lehet versenyezni....es nem hiszem el, hogy orpheus csak leteszi az autojat es megy erre meg arra, aztan meg vissza....

Nu...amugy a gatlas is teljesen valos erv, mindenki tart a masiktol, de ezt inkabb azoktol kellene megkerdezni, akiknek ezt mar sikerult legyurni - amugy ferfiasan ;D

byebye

B Jani
2011-06-18, 08:57
Üdv!
Szerintem ha 2 autót letesznek,az már verseny....mindenkiben ott motoszkál a meg akarom előzni és a nem hagyom magam,mennyivel szebben fordul a kocsim...attól függ,hol van a kocsija.
Ha jó rémlik,1 nyár parkoló elég volt ahhoz,hogy télen a szőnyegen találjam magam,és nem harapott meg senki,nem vették el amim van.Azóta nyáron is a versenyeket keresem,azért az 5 perc adrenalinbombáért...

Necro
2011-06-18, 09:25
Na ez az....ez egy hobbi....van aki sportot űz belőle.... :D :D :D

haaat..ez egy sport, de van aki csak hobby szinten uzi 8)

tubi
2011-06-18, 09:27
"Jobbnak lenni mindenkor és mindenhol! Megmérettetni és helytállni" Ha ez az érzés már nem is annyira erős mint a gladiátorok korában, azért minden férfiban ott motoszkál az érzés. Ezért iszunk meg még egy sört és még egy sört a haverokkal, ez hajt a munkában és a hobbink űzése közben is.
A versenyzés érzése adrenalin "drog" és a győzelem, vagy a jó eredmény eufórikus és elégedettség érzését váltja ki bennünk, mint a jó munka végeztével.
Talán ezzel az nem tud azonosulni, aki nem élte még át, vagy a lányok! ;D
Lényegében versenyezni nagyon jó, főleg, ha jó eredménnyel végez az ember! :)

Necro
2011-06-18, 09:30
azert erdekes, hogy tilitoliban csak orpheus mer irni...
vajh miert is ? :)
lehet, hogy megis igazak az elottem szolok megnevezesei a miertre?

erdekes, hogy akik versengeni szeretnek, azok mernek irni...

tubi
2011-06-18, 09:37
Senki nem nézi le a tili-tolit! Mindenki így kezdte!
Én még a mai napig is tili-tolizok! ;D
Van , hogy néha kimegyek a ház elé és kiautózok pár akkut.
Van akinek ez egy laza hobbi. Csak néha-néha csapat egyet az udvaron, vagy az utcán. Ez ki is elégíti, mert nem a modellezés a célja, hanem egy modell birtoklása volt a vágya.

Akinek viszont szenvedélye, az minden szabadidejében azon munkálkodik, hogy jobb autót építsen, gyorsabb legyen, elismerést szerezzen stb.
Az utóbbi, hamar bekerül egy társaságba és máris egy pályán gondolkodnak és onnan egy ugrás a versenyzés.
Az hogy ez egy helyi verseny számláló nélkül, vagy egy Európa Bajnokság, teljesen lényegtelen.

rallydriver
2011-06-18, 09:40
Ennek a "vitának" sosem lesz vége mert mindenki a saját "igazában" hisz...
Én igazából azért versenyzem mert a versenyeken össze tud jönni egy ku**a jó brigád és az ember egész nap a versenyzés ürügyén JÁTSZIK. Mert amikor túl komolyan van véve a verseny az mindig ellenségeskedést és vitákat szül mert elveszti a kötetlen jó légkört. Erre van példa nem is 1 meg kell nézni a magyar on-road bajnokságot. Persze ott sem mindenki elvetemült de halottam sztorikat mik mennek ott.
Szóval amíg megmarad sport-szórakozás szinten addig igenis kell versenyezni. Aki meg nem akar, attól még ugyan abba a táborba tartozunk nincs lenézve és le tilitolizva sem, még ha sértőnek is hat ez a jelző nem annak lett szánva..szerintem

Necro
2011-06-18, 09:42
rallydriver: ott a pont

tubi
2011-06-18, 10:04
Feladom, menthetetlen és meggyőzhetetlen vagy! :D
Kérem a következőt! ;D

pe-ko
2011-06-18, 10:41
Feladom, menthetetlen és meggyőzhetetlen vagy! :D
Kérem a következőt! ;D

Hát nem tudom megállni....
Mindenki modellezik ahogy tud,ahogy akar.Van aki versenyez,van aki nem.Van aki használja,van aki csak gyűjti.Mindegy,csak örömét lelje benne!
De amikor valaki ilyen szinten tiltakozik a versenyzés,ellen annak inkább félelem szaga van.
Félelem a megmérettetéstől a kudarctól......

Szép napot!

B Jani
2011-06-18, 11:24
Nincs ott mitől félni....ha ennyire hobby a szint,lehet azon a versenyen a játék kedvéért is indulni...az eleje menjen a pontokért,a mezőny vége,meg élvezze a pályát és a játszó társakat.

koridor
2011-06-18, 11:55
azert erdekes, hogy tilitoliban csak orpheus mer irni...
vajh miert is ? :)
lehet, hogy megis igazak az elottem szolok megnevezesei a miertre?

erdekes, hogy akik versengeni szeretnek, azok mernek irni...

Halo!
Én is csak tili-tolizom, ráadásul a rosszabik fajtábol. Az én gépeim csak addig van utcán amig berakom a csomagtartoba hogy néha a telephelyen rendesen meghajtsam öket, külömben csak a kertben mennének.

tpetike
2011-06-18, 12:00
Ma voltam kint a pályánkon, gyorsan megosztom egy érdekes érzésemet: amíg csak magamban mentem, minden simán ment, élveztem... de amint beszállt a játékba más is, mindjárt jobban dobogott a szívem, már nem ment olyan simán mint addig, néztem a másikat hogy vezet, mikor ér oda, mennyivel hagyom le... ezt az érzést semmilyen tili-toli autókázás nem adja vissza... és ez még csak nem is a verseny volt...

Blitz22
2011-06-18, 12:42
Ma voltam kint a pályánkon, gyorsan megosztom egy érdekes érzésemet: amíg csak magamban mentem, minden simán ment, élveztem... de amint beszállt a játékba más is, mindjárt jobban dobogott a szívem, már nem ment olyan simán mint addig, néztem a másikat hogy vezet, mikor ér oda, mennyivel hagyom le... ezt az érzést semmilyen tili-toli autókázás nem adja vissza... és ez még csak nem is a verseny volt...

Aki szeretné ezt érezni az a pályánkon kipróbálhatja, milyen érzés.

Gyurici
2011-06-18, 12:52
Üdv!

Annak idején 97-ben kezdtem autómodellekkel foglalkozni.
Eltelt 1 év azzal hogy a ház előtt az utcán, az udvaron, esetleg a helyi iskola aszfalt kézilabda pályáján
autózgattam 2-3 akkut.
Aztán egyszer csak arra eszméltem hogy eltelt pár hónap úgy hogy szeretett autómat le sem vettem
a polcról. Hosszas töprengés után rájöttem hogy dög unalom egyedül oda-vissza gurigázni.
Ekkor teljesen véletlenül megismertem valakit, aki igaz hogy főleg repülő és helikopter modellezéssel
foglalkozott, de adott egy nevet és telefonszámot, olyan emberét aki-akik versenyekre járnak a kis csapatukkal.
Kb 100km-t kellett utazni hozzájuk, de 1 hónapon belül megtörtént az első találkozás.
Megnéztem sok-sok modellt, ötletet, érdekes megoldásokat láttam, életemben először láttam miniatür golyóscsapágyakat, stb. Valamint jó sokat beszélgettünk a versenyekről is, hogyan zajlik, milyen, stb.
Éppen pár nappal azelőtt érkezett meg egy levél az illetőnek a Debreceni Városi Modellező klubból egy versenykiírásról.
Leírtam mindent a levélből, és 3 hét múlva ott voltam vasárnap reggel debrecenben az iskola tornatermében sokad magammal. Szinte mindenem tönkrement aznap, mozgó bója voltam a többieknek,
de az érzés úgy magával ragadott hogy ott megpecsételődött a sorsom egy életre.
Még 3-4 év múlva is remegő kézzel és lábakkal álltam az "emelvényen".
De tényleg akkora adrenalin bomba nekem szinte minden verseny, hogy nem hiszem hogy abba tudom hagyni valaha is. Volt olyan hogy jobban élveztem a versenyt a kialakult nagy csata miatt a 3. vagy 4. helyen, mint máskor amikor nyertem.

Még valami. Itthon soha de soha nem veszem elő az autóimat csak akkor ha szerelni kell két verseny között. De le nem teszem sehol, legfeljebb csak akkor ha lerakjuk a szőnyegünket egy szabad edzésre.
Nem hoz lázba az egyedül autózás. Kell legyen ellenfél, mert máskülönben nekem nem buli.

Tehát ha nem is verseny, de mindenképpen legyen pálya és ellenfél...de a verseny az igazi.
De alapvetően nincs bajom a másik oldallal sem, csak az én tapasztalataim és gondolataim miatt nem értem
meg őket....mint ahogy ők sem értenek engem. De ez így van jól. Ennyi.

Necro
2011-06-18, 13:20
Gyurici: koszi az ertekes hozzaszolast !
mint ahogyan a tobbieknek is ...
Kar es jomagam sajnalom, hogy az utcan autozokbol nem nagyon irnak ide....
de ugyfest, ahogy is irva lett, ennek is megvan az oka
en remelem, hogy ez a topik meg bovulni fog erdekes tortenetekkel es jo vitakkal !

hajra! 8)

Zoli 72
2011-06-18, 14:33
Hali !
Utcai autós vagyok. Én élvezem az egyedül történő autózást. Ha az autóval csinálok vmi figurát magamnak csinálom, nem másnak, nem a versengésért, nem az elismerésért

Régebben engem is megcsapott a versenyszellem, 18 évesen belekóstoltam a rallyba (nem rc) majd "utcai versenyző" lettem (90 évek) .kb 20 voltunk egy brancsban. A rallys múlt miatt (na meg a technika Miatt) én lettebb a leggyorsabb. Jó érzés volt , elismerem , ami nem tettszett, mindenki engem akart kihívni. Egy ideig elment de utána roppant fárasztó.És kiszálltam a fennt említett okok miatt. Ha autózók (vadul) csak a magam örömére tegyem, ne a fektörekvő titánok kedvéér, elismeréséért.

De vissza az Rc autokhoz:
Akkor lenne igazi a verseny, ha mindenki egy fajta autóval (egyfajta motorral aksival szabályzóval menne) mert akkor tényleg arról szólna a verseny , ki a legjobb. De itt már ez eltünt.
Igy meg nem látom értelmét az egésznek, mert most arról szól kinek vastagabb a pénztárcája.
De ez is csak egy vélemény.
Akinek igy is tetszik a dolog, az csinálja. csak ne felejtsük el, nem biztos, hogy a végeredmény , a valós tudást tükrözi

Zoli

BaluGTV
2011-06-18, 14:58
Jó ez a topic ;)

Én a harmadik véglet vagyok; ÉPÍTENI szeretek, nem tilitolizni, vagy versenyezni. 8)

Necro
2011-06-18, 15:00
Jó ez a topic ;)

Én a harmadik véglet vagyok; ÉPÍTENI szeretek, nem tilitolizni, vagy versenyezni. 8)

na de tessek szepen meselni a trial versenyekrol is :P 8)

BaluGTV
2011-06-18, 15:04
Ok, ok... Most is tilitoli triálozni indulok (meg még rajtam kívül vagy 4 fő) .
De (egyenlőre) semmi komolyabb. Ha hazaértem faragom tovább a projekteket ;)

Gyurici
2011-06-18, 15:06
Triál?!?! Na attól a tempótól biztosan hülyére izgulnám magam! :D :D :D

De a viccet félretéve. Nem mindegy? Van aki így érzi jól magát, van aki úgy, és van mostmár amúgy is BaluGTV jóvoltából. De ha megkérdeznénk a 3 és fél éves fiamat hogy mi a jó a minizillájában, biztosan
megmondaná a frankót. Mert ő az igazi tili-toli mester. Lassan a motor szénkeféje és kommutátora úgy kopik el hogy akkus sem látott az autó. ;D

Necro
2011-06-18, 15:06
hat a trial az semmikeppen nem tilitoli :)
oke, hogy nincs se palya se rajt se cel...
de valami oka csak van az autozasnak...
csak "meg kell merni" mit tud, amit epitettel, nem?

Necro
2011-06-18, 15:09
Gyurici: a trialban is van versenyszellem :)
nem a tempo a lenyeg ...en ott is izgulnek, ha trialoznek
de egyszer majdnem trialoztam, amikor majdnem keszen lett egy majdnem trial autom :D
de sztem Balu sem nagyon viszi ki az autojat, ha most eleutozok 2-3 akkut magamnak es tokre jol erzem magam....
persze en is kiviszem a haz ele, ha probalni akarok egy beallitast

BaluGTV
2011-06-18, 15:14
de valami oka csak van az autozasnak...
csak "meg kell merni" mit tud, amit epitettel, nem?

Pontosan. A triálban jól érvényesülnek (ha nem a legjobban) a házi barkács (vagy a drága pénzen vett) dolgok.
Ha meg nem működik valami, akkor faragás tovább a hétvégén ( :D).
Többen vagyunk a klubban, jó "húzni" és "csesztetni" egymást a technikával
("Höööö! Béna...","Úgysemmészföl", meg "Összkerékkormányzás? Te csaló állat..." stb...)

De egyszer sem jutott eszunkbe elővenni a stoppert, vagy ilyesmi.
Pedig minden adott hozzá (pálya, létszám, gépek stb...) :

http://www.rcpilot.hu/users/727/2894/s_201003182037152283.jpg (http://www.rcpilot.hu/users/727/2894/b_201003182037152283.jpg)

Gyurici
2011-06-18, 15:35
Necro, értem én a csíziót, csak vicces kedvemben voltam.
De alapvetően két éticsiga 100 méteres síkfutásában is van versenyszellem.....sőt, valószinüleg nekik
kettőjüknek az izgalmi faktora olyan magas hogy a szívinfarktus közeli állapot is befigyelhet.
;D ;D ;D

Necro
2011-06-18, 15:36
:D :D :D :D :o 8)

B Jani
2011-06-18, 16:10
Az izgalmi faktortól nedvesek akkor ;D

Necro
2011-06-18, 17:24
Még valami. Itthon soha de soha nem veszem elő az autóimat csak akkor ha szerelni kell két verseny között. De le nem teszem sehol, legfeljebb csak akkor ha lerakjuk a szőnyegünket egy szabad edzésre.

És hány verseny van egy hónapban??Meg egy évben?(tényleg nem tudom,hogy van felosztva..)

nalunk atlag 2 hetente
mashol - nagyobb versenyeken 1 honapban 1 verseny es 1 edzes, atlag 2 hetente lehet autozni, ha csak es kizarolag versenyezni jarnal....
ja es ez csak 1 fele verseny....talan nezzed meg az rcauto.hu ott lathatod, hogy minden heten van verseny....

Tibi75
2011-06-18, 17:32
Micsoda topik :o !

Részemről qrva mindegy milyen helyen megyek, kiépített pálya vagy egy parkoló, kert, reptér.
A lényeg az, hogy mehessek és bírja cucc, merüljön az akku és esetlegesen legyen benzin illetve nitró szag a környéken.

Ezek ha adottak akkor ott tuti a boldogság ;D ;D ;D

Necro
2011-06-18, 17:37
Kb annyit amit én egy hónapban szoktam...

akkor milyen penzekrol is beszeltel itt az elejen??
mi kerul tobbe?

Necro
2011-06-18, 17:53
erre

dtr
2011-06-18, 19:42
Szerintem már az is versenyzés, hogy valamivel nem vagy teljesen elégedett, fejlődni akarsz, mindegy, hogy egy kanyart akarsz jobb íven meghúzni, egy ugratót pontosabb tempóban eltalálni, vagy egyszerűen egyesebben tartani a gépet az aszfaltról porra való átmenetnél. Szerencsés esetben van, aki segít akár azzal, hogy megmutatja, akár szóban vezet rá egy jobb megoldásra, akár csak inspirál azzal, hogy valamiben jobb. Azt nehezemre esik elképzelni, hogy valaki mindennel elégedett legyen.

BaluGTV
2011-06-18, 20:21
Egy a lényeg: Az ember jól érezze magát az RC hobby gyakorlása közben.

Hogy most valaki egy szőnyeges verseny, parkolóbeli ökörködés vagy triálpályán végzett éticsiga racing alatt érzi jól magát , az csak az ő dolga.

Pl. egy autóval és egy kamerával is lehet hatalmas a feeling!

dtr
2011-06-18, 20:35
Egy a lényeg: Az ember jól érezze magát az RC hobby gyakorlása közben.

Ebben egyetértünk.

Paler
2011-06-19, 14:43
Sziasztok

Én is azok táborához tartozok akik szeretnek versenyezni. Annó 3 éve rátaláltam erre a hobbyra, néztem videókat és azon felbuzdulva vettem egy 1/8 robbanós Truggyt. Elkezdtem vele itt helybe tili-tolizni, de egy idő után uncsi lett. Gondoltam elmegyek majd versenyezni vele, de előtte meg akartam személyesen is nézni egy ilyen off-road versenyt, így elmentem Apajra, és megnéztem egy versenyhétvégét. Élőben (előtte a Youtubon már néztem videókat versenyekről) nagyon megfogott a dolog, hát elkezdtem utána nézni a dolgoknak. Sajnos ekkor ért a hidegzuhany, mivel rájöttem hogy ha versenyezni szeretnék, akkor ehhez egészen mélyen a pénztárcámba kell nyúlnom. Kb. egy versenyhétvége törések nélkül, nevezési díj, útiköltség, nitró minimum 20-25ezerFt/verseny lenne. És akkor még nem beszéltem a törésekről, egyéb járulékos költségekről (gumi, gyertya, diffi és gátló olajok), és ahhoz hogy úgy tud élvezni a versenyt, hogy ne az utolsó helyek egyikéért keljen mindig küzdened, ahhoz olyan motorokat (árkategóriában) is be kell szerezned, ami lehet hogy a tili-tolizáshoz nem szükséges. Tehát a versenyzés nem olcsó, akár hogy is nézzük.

De nem adtam fel, el kezdet Magyarországra is betörni az elektromos off-road, így elkezdtem nézelődni ezen a fronton is. SCR kategóriába gondoltam indulni, el is kezdtem szervezkedni, de végül az elektromos vonalonl az 1/10 On-roadnál kötöttem ki. Elmentem élőbe megnézni egy Csepeli-kupát, és beszélgettem pár modellezővel is. Mondanom sem kell ez is nagyon tetszett, sőt annyival jobban is, hogy nem olyan koszos mint az off-road (1 óra autózás után legalább 2-3 óra hosszát takarítottam a Truggymat). Így vettem egy X-Ray verdát, és beneveztem az első versenyemre Dabason az N kategóriába. Sajnos elég felkészületlenül mentem a versenyre, a technikai gondokon kívül még vezetési képességem hiánya is tovább nehezítette a dolgomat. De ennek ellenére fel voltam pörögve mint a búgócsiga. Míg a többiek 5 perc alatt 16-17 kört teljesítettek, én doggem üzemódban (pályaelválasztótól-pályaelválasztóig) 3-4-5 kört teljesítettem. De boldog voltam….
A következő versenyem már jobban teljesítettem (kb 8-9 kör /5 perc), de sajnos anyagi dolgok miatt úgy döntöttem hogy egy időre felhagyok a versenyzéssel. Mivel itt helyben autós nagyon nincs, így a verdámat is eladtam, és most tulajdonosa lettem egy repcsinek, és egy helinek is. Itt Félegyházán a repülésnek van nagyobb tábora, most ezzel múlatom majd az időmet. De ha anyagilag újra egyenesbe jönnék annyira, hogy stabilan tudnám finanszírozni a 4 kerekű versenyzést, akkor megpróbálom újra, mivel tényleg egy extra élmény.

Na ennyit az én történetemről…

Viszont lenne egy kérdésem azokhoz is, akik művelték már mind az Off-Road és On-Road versenyzést is, hogy szerintük melyik versenyformát a nehezebben elsajátítani vezetéstechnikailag ? Melyiknél nehezebb körbevinni a verdát a pályán ? Én elsőre és az Off-road-ot gondolnám, de nem biztos hogy jól gondolom. Az On-Roadnál tényleg mértani pontossággal kell haladni a megfelelő íven ahhoz hogy versenybe tudj maradni a jobb helyezésekért, és itt egy kis hiba is végzetes lehet, és már hátul is találod magadat. Míg talán az Off-Roadban nem annyira kell figyelni a pontos íven való haladásra, de viszont ott vannak az ugratók, a pálya egyenletlenségek amiket ha rosszul mér fel az ember, akkor gyorsan pályán kívűl vagy háton fekve találja magát az autóval. De szerintettek még is, melyik a nehezebb versenyzési műfaj vezetéstechnikai szempontból ?

üdv
Paler

Paler
2011-06-19, 14:55
Az előzőhöz még annyit, hogy sajnos a versenyzés tényleg drágább mint a tili-toli autózgatás, főleg ha nem csak a végével akarsz csatázni, hanem az előkelőbb helyekért is versenybe akarsz szállni. De az is igaz hogy sokkal nagyobb feelingje van mint az otthoni egymagad autózgatásnak. De ennek sajnos meg is van az árra, amit nem mindenki tud kiszorítani, főleg úgy hogy ha nem csak 1-1 versenyre szeretne eljutni, hanem egy egész szezont (vagy akár egyszerre több kategóriába, és több versenysorozaton szeretne részt venni) szeretne végig versenyezni.

Gyurici
2011-06-19, 15:13
Üdv!

A történet egyszerű. Mind az on-road mind az off-road egyformán nehéz. Csak más műfaj a kettő.
Tévedés hogy az off-roadban nem lényeg hogy minden körben ugyanazon a szűk íven fordulj.
Ugyanúgy ott is ezzel érsz el legjobb időket.
Amiben különbözik az az , hogy az on-roadban a pálya állapota, tapadása folyamatosan javul. Reggel
még csúszós, délutánra pedig úgy tapad mintha sínen mennél. Igaz ez szőnyegre és aszfaltra egyaránt.
Kivéve ha valami nagyon hírtelen időjárás változás nem történik (eső, leesik a hőmérséklet, stb)
Offroadban ez fordítva van. Minél többet megyünk a pályán, annál jobban romlik annak az állapota.
Gödrök alakulnak ki pont az ideális íveken, vagy azok közelében, változik az ugrató felhajtó és leérkező oldala, stb.
Általában jellemzően az első 2 vagy max 3. időmérőn születik meg a legjobb köridő.
Egy 30 perces robbanós buggy döntőben 4-5 körönként változhat akár úgy a pálya hogy egy új gödröt kell onnantól
kezdve kerülgetni minden körben, mert ha belemész akkor bukta van.

Nehezebbnek tűnik az offroad, de szerintem alapvetően nehéz mindkettő csak másképp.

Gyurici

Necro
2011-06-19, 15:17
Szia Paler,

Koszi, hogy leirtad a tapasztalataidat, ertekes infok ezek a kezdo versenyzonek pl...
De en mindig azt mondom, hogy nem muszaj am rogton a kozepebe belevagni...
Keress olyan versenyeket, amik koltsegkimelobbek...
Osszal szorozzal, egeszen tuti lehet talalni olcsobbat, mint az MB :)

On es offroad...pff, ez olyan kerdes, hogy forma1 vagy akar rally 1:1-ben :)
semelyik sem jobb a masiknal, nem is nehezebb csak mas, Gyurici jol leirta

Gyurici
2011-06-19, 17:16
Az előzőhöz még annyit, hogy sajnos a versenyzés tényleg drágább mint a tili-toli autózgatás, főleg ha nem csak a végével akarsz csatázni, hanem az előkelőbb helyekért is versenybe akarsz szállni. De az is igaz hogy sokkal nagyobb feelingje van mint az otthoni egymagad autózgatásnak. De ennek sajnos meg is van az árra, amit nem mindenki tud kiszorítani, főleg úgy hogy ha nem csak 1-1 versenyre szeretne eljutni, hanem egy egész szezont (vagy akár egyszerre több kategóriába, és több versenysorozaton szeretne részt venni) szeretne végig versenyezni.

Ezzel viszont csak részben tudok egyet érteni.
Nem értem miért, de amikor 1:8 robbanós buggyval versenyeztem és mellette még kijártunk valahová autókázni,
valahogy mindig az volt az érzésem hogy a hétköznapi autózások irgalmatlan üzemanyag költséget és autó kopást
eredményeztek.
Tudni kell rólam hogy az akkori MB mezőnyben talán lehet én voltam a legkisebb költségvetésű versenyző.
Új gumi csak akkor került fel az autóra ha döntős lettem (kb 60%-ban sikerült a döntőbe jutás), szabadedzés szinte
majdnem minden alkalommal kimaradt a hétvégéből mert mire szombaton oda értem, már vége volt a szabadedzésnek.
Üzemanyagból 2,5 literből mindig maradt, még akkor is amikor döntős voltam. Ez minimum 1 óra, max 2,5 óra autózást
jelentett a hétvégén.
Viszont ennyi autózás ilyen körülmények között teljesen kielégítő volt mennyiségben..... minőségben már nem voltam
mindig ilyen elégedett. Verseny után alig volt valami szervizelni való az autón, motoron. 1-2 csapágy, esetleg valamilyen
elkopott, kilötyögősödött alkatrész, bár ez utóbbiakkal sokszor mentem még 2 versenyen keresztül mire kicseréltem.

És be kell hogy valljam, én nagyon élveztem az 1/4-ed döntőben is csatázni az 5. helyért. Mindig megtaláltam azokat
akikkel kb 1 szinten voltam és velük csatáztunk nagyokat, sokszor tényleg csak mp-ek vagy tizedek választottak el egy
feljebb jutástól, vagy éppen én előztem megy ennyivel valakit, mindezt egy 20 perces futamban produkáltuk.

Amikor viszont kijártunk autózni valahová, akkor 2 délután elment 5 liter nafta, úgy koptak a használt gumik
hogy versenyekre nem maradt időmérőre és elődöntőkre, az autón folyamatosan fogytak a futómű és hajtáslánc alkatrészek, a
drága versenymotorról már nem is beszélek. Tudom, egy olcsó RTR alapmotoros "edző autó" lett volna a megoldás,
de kettőt nem akartam fenntartani. Szóval mérlegeltem és inkább a csak versenyeken való indulást választottam.

Elektromosban már sokkal másabb a helyzet, főleg amióta brushless és LiPo van.
Ezek nagyon sokat kibírnak mindenféle teljesítmény romlás nélkül. Viszont versenyautót elektromosból sem vinnék
ki egy kavicsos poros parkolóba.
Esküszöm hogy a Minizilla volt erre a legjobb annak idején. Amit az a kis mütyür kapott és kibírt, azt biztos nem tudja
überelni semmi. 2 év alatt nem kellett gumi rá (pedig szinte csak aszfalton és szőnyegen mentünk vele),
3 akkuval annyit mentünk hogy ráuntunk. Nyáron szinte majd minden este 6-fél 7-től sötétedésig
vagy még tovább (LED-es világítással) toltuk valahol 4-5-en.

Aztán valahogy mindig elfogy egy csapat és magamban maradok, egyedül viszont nem jó.
De még mielőtt bárki azt mondaná hogy "tili-toli" autós vagyok, :P megjegyzem hogy ezek a közös autózások is mindig
kicsike versenyek voltak, elindítottunk egy stoppert és mindenki magának számolta a köröket.

Gyurici

Paler
2011-06-19, 18:43
Gyurci

Köszi a válaszodat, valahol én is így gondoltam, csak kíváncsi voltam nagyobb tapasztalattal rendelkezők véleményére is. Azért is írtam hogy nekem talán az Off-road egy kicsit nehezebbnek tűnik mint az On-road, de alapjába véve szerintem is mindkettő nehéz.

Én továbbra is azt mondom, hogy nekem az otthoni autózás olcsóbb volt, mint ha eljártam volna versenyezni. Csak nem egy versenymotor volt a verdámba, és nem is a drágább racing nitróval üzemeltettem, nem is beszélve a jó tapadást biztosító, és többféle mintázatú versenygumikról (VP Pro, GRP). Mert ugye főleg az Off-roadnál áll fent az, amint változik a pálya minősége, az addig jól működő xy mintázatú gumi már később nem is olyan jól működik mint korábban (tehát több féle mintázatú gumit is be kell szerezni évről-évre, miközben ha otthon tolod, akkor jó az is ami van). Sőt az Off-roadnál egy szezonon belül 4-5 féle pályán mennek a küzdelem, és mindegyik pályának más-más a talajszerkezete, ezáltal több féle mintázatú gumit kell beszerezni egy -egy szezonra. És még nem eset szó a spéci versenyalkatrészekről. Mert azért egy alapverda, olcsó alapcuccokkal hírül nincs annyira versenyképes és tartós, mint egy versenygép.
És ezeket figyelembe véve, nekem bizony jóval többe került volna, ha eljártam volna versenyezni, mint ha itthon elszórakoztam egymagam. De az is tény hogy nem is volt annyira izgalmas a dolog egy idő után, mint mikor ott álltam az emelvényen pl.Dabason többed magammal és próbáltam minél többször, egyre gyorsabban (egyre több kört teljesíteni) körbetalálni a pályán.

Ezért is akarom majd újra megpróbálni, csak az anyagiak is úgy alakuljanak majd számomra, hogy ezt minél hamarabb meg tudjam valósítani, és újra átélni azt mikor a szívem a torkomban dobbog, a kezem-lábam remeg, miközben kiver a víz. ;D

üdv
Paler

Gyurici
2011-06-19, 19:16
Ezért is akarom majd újra megpróbálni, csak az anyagiak is úgy alakuljanak majd számomra, hogy ezt minél hamarabb meg tudjam valósítani, és újra átélni azt mikor a szívem a torkomban dobbog, a kezem-lábam remeg, miközben kiver a víz. ;D

üdv
Paler

Hú de szííípen mondtad Tesvíír!!!
Tudod mi a szép az egészben? Hogy kb 14 év versenyzés után még mindig van hogy ugyanez fog el egy-egy izgi
akcióban! És ez olyan érzés amit nem tudok elfelejteni. Annak idején amatőr szlalom-os Trabantos korszakomban is
ezt élveztem a legjobban.....nameg azt hogy egy szűk rövid egyenesekkel tüzdelt pályán a sok 100LE-s gépek
sem tudtak időben jobbat menni egy alig 35LE-s trabanttól........ :P :P :P

Paler
2011-06-19, 19:23
Szia Paler,

Koszi, hogy leirtad a tapasztalataidat, ertekes infok ezek a kezdo versenyzonek pl...
De en mindig azt mondom, hogy nem muszaj am rogton a kozepebe belevagni...
Keress olyan versenyeket, amik koltsegkimelobbek...
Osszal szorozzal, egeszen tuti lehet talalni olcsobbat, mint az MB :)

On es offroad...pff, ez olyan kerdes, hogy forma1 vagy akar rally 1:1-ben :)
semelyik sem jobb a masiknal, nem is nehezebb csak mas, Gyurici jol leirta

Sajnos jelenlegi üzemanyagáraknál az útiköltség sem mindegy, ezért is választottam Dabast, mivel hozzánk (Kiskunfélegyháza) ez van legközelebb. Így is az üzemanyag költségem oda-vissza kb.5000Ft tett ki, plusz nevezési díj 4000Ft. Ha még tört is valami akkor még további 4000-5000Ft, egy szett kerékgarnitúra 5000Ft, bár igaz hogy az utóbbi két tétel nem minden versenyre igaz. De ez még az olcsóbb része a versenyzésnek. Az Off-road ennél biztos több, főleg ha a robbanós oldalát nézzük. Bár az is igaz, hogy számomra a robbanós sokkal feelingesebb is mint az elektromos. De sajnos mindenki addig nyújtózhat, amíg a takarója ér, és sajnos nekem max az elektromosig ért. Bár az sem rossz, de azért nekem egy kicsit a robbanós, büdös, olajos és hangos jobban tetszik… ;D

Tehát én úgy érzem elég jól kalkuláltam, mert ha Veszprémbe vagy Budakalászra mentem volna, az útiköltségem még több lett volna. Nekem az lenne igazán jó ha pl. Kecskeméten vagy Szegeden is lennének versenyek, de jelenleg úgy látom hogy inkább Budapest vagy Észak-Magyarország környékére összpontosulnak ezek az események. Ha csak edzésre szerettem volna eljutni, az is a legrövidebb útvonallal is számolom oda-vissza 320km (Markaz) lenne. ???
És nem mindegy hogy ezt az összeget mire költi el az ember. ::)

Off-Road verseny hozzánk legközelebb Apajon (180km oda-vissza) lenne, ha viszont tili-tolizok azt helyben is meg tudom csinálni (igaz elég uncsi lenne egy idő után), esetleg át tudnék menni Kecskemétre, mert ott tavaly épült valami pálya. Ez még elég tűrhető is lenne, de ez még mindig nem igazi verseny, csak amolyan baráti összeröffenés. :)

Tehát az üzemanyag költség sem egy elhanyagolható költség, mert lehet hogy egy másik verseny olcsóbb lenne nevezési díjban, vagy technikában, ám utazásban meg jóval többe kerülne. Nem is beszélve a hajnali kelésről, ami nem éppen az erőségem. Bár azt nem tudom hogy lett volna-e olyan modellező, akivel össze tudtuk volna vonni az utazást, de lehet hogy ez sem működött volna, mivel a párom is szeret velem jönni, és a gyerekről nem is beszélve. :D

Tehát nehéz egy dolog, ha van pénz akkor nincs gond, de ha nincs akkor lehet agyalni és kompromisszumokat kötni. ??? Az meg már nem teljesen olyan, mert csak nem tudom teljes egészében úgy élvezni a dolgot ahogy azt szeretném. :-[

Remélem érthetően fogalmaztam, és bocsi a hosszú szösszenetért. ;)

üdv
Paler

Paler
2011-06-19, 19:37
Hú de szííípen mondtad Tesvíír!!!
Tudod mi a szép az egészben? Hogy kb 14 év versenyzés után még mindig van hogy ugyanez fog el egy-egy izgi
akcióban! És ez olyan érzés amit nem tudok elfelejteni. Annak idején amatőr szlalom-os Trabantos korszakomban is
ezt élveztem a legjobban.....nameg azt hogy egy szűk rövid egyenesekkel tüzdelt pályán a sok 100LE-s gépek
sem tudtak időben jobbat menni egy alig 35LE-s trabanttól........ :P :P :P

Go Tarbi Gooooo ;D
Azok a régi szép idők… :)

Én jelenleg a versenyszomjamat szimulátoron próbálom csillapítani :D

migkillerlaci
2011-06-22, 09:42
Nos uraim én is leírom a tapasztalataimat!

2008-ban kezdtem az Off-road autómodellezést (tilitolizást/játszogatást) egy robbanós kyoso 7,5-ös buggyval, de egy év után meguntam, hogy állandóan valamit állítgatni kell rajta. Ha meleg van az a baj ha hideg az a baj, gyertya üzemanyag karbi állítgatás stb....

Meguntam, hogy nem tudok játszogatni pedig sok segítséget kaptam, köszönöm nekik (neveket nem említek)
Váltottam hálistennek egy 1:10-es elektromos slash 4x4-re és nagyon meg vagyok elégedve vele.
2009-ben kezdtünk építeni egy pályát Gödön egy füves területen ami mára egy nagyon jól sikerült Off-road pálya lett ahova sokan kijárunk játszani és együtt már él a versenyszellem mindegy milyen kategóriájú autók mennek együtt a pályán, pedig csak „játszani megyünk!”
2010-ben voltam egy versenyen Jászberényben és nagyon megfogott a hangulata, ott kérdeztem a „versenyzőket” a technikájukról és többen GYÁRI Slash 4x4 autókkal mentek! Emiatt idén én is beneveztem az RCOR sorozatba (nem reklám volt)
Itt jegyezném meg, hogy kedves Paler egyáltalán nincs igazad a drága versenytechnikával kapcsolatban (gumi mindenhol kopik, olajat cserélni kell, üzemanyagot, akkumulátort kiegészítőket stb.. meg kell venni):

Mert ugye főleg az Off-roadnál áll fent az, amint változik a pálya minősége, az addig jól működő xy mintázatú gumi már később nem is olyan jól működik mint korábban (tehát több féle mintázatú gumit is be kell szerezni évről-évre, miközben ha otthon tolod, akkor jó az is ami van). Sőt az Off-roadnál egy szezonon belül 4-5 féle pályán mennek a küzdelem, és mindegyik pályának más-más a talajszerkezete, ezáltal több féle mintázatú gumit kell beszerezni egy -egy szezonra. És még nem eset szó a spéci versenyalkatrészekről. Mert azért egy alapverda, olcsó alapcuccokkal hírül nincs annyira versenyképes és tartós, mint egy versenygép.

Én is egy gyári slash 4x4-el indulok, nem költök többet annál mint,hogy játszogassak (versenyenként egy 10-est) és nem számít, hogy hányadik helyen végzek, nagyon jókat csatázok a közép- és hátsómezőnnyel is ahol én is futok és amit a többiek írtak az adrenalin, ezután az adrenalinbomba után napokig nagyon nyugodtan alszom! (előtte nem :) )
Jó társaság van, jól főznek, mindenki segítőkész, infókat kapok és adok a tapasztalatokról amiből jobbá tehetem az autóm és magam, ezeket a fórumokból nem mindig lehet előkeresgélni.

Üdv: Laci

Bocsi ha hosszú lett. (hajrá verseny, én erre szavazok, szavaztam)

Remélem nem sértettem meg senkit

Paler
2011-06-22, 20:21
Szia

Én mind azt amit leírtam főleg az robbanós kategóriára értettem. Az elektromos kategória az már költséghatékonyabb, főleg a SCT kategória. Én is nagyon szemezgettek újra (régebben is gondolkodtam ebbe a kategóriába, de végül 1/10 On-Road lett belőle - de az is ÜBER KIRÁLY ;D volt, amíg volt :()ezzel a kategóriával, mert azért hiányzik a versenyzés, be kell valljam. Pedig eddig nem sok versenyen voltam, de az is bőven rabul ejtett. ;D
Ép a napokba olvasgatom újra az autós topikokat(helis, repcsis után), és ezen is belül a SCT autósat.
Szeretnék előbb-utóbb(de inkább előbb, mint utóbb) egy ilyen kategóriájú verdát magaménak tudni. :P

De jó lenne ha Kecskemét/Szeged környékén is is lenne pár hivatalos verseny, az nagyon sokat segítene vágyaim kiteljesülésében.

Természetesen, még mindig én is a versenyzésre szavazok…. ;)

üdv
Paler

V.L.
2011-06-22, 21:55
Sziasztok!

Jó ötlet volt a téma Necro, szépen össze is ugrott a nép. ;D

Saját tapasztalatom: röpke 10-15 év után kezd unalmas lenni az egyedül autózás. Van itthon pár autó, de már ott tartok, hogy edzés és verseny kivételével nem használom őket. Számomra nagy élmény, mikor versenyen sikerül egy "ideális" kört menni, vagy ha a köridők közt alig van különbség öt perc alatt.
Ez is olyan mint a valódi (1:1) autósport, versenyeken fejlesztik ma a holnap "utcai" technikáját.

robinson01
2011-06-23, 17:42
...röpke 10-15 év után kezd unalmas lenni az egyedül autózás...

Üdv!
Szerintem nem kell ahhoz 10-15 év, hogy megund az egyedül autózást, nekem nem kellett. :D Viszont versenyen kívül is érezheted jól magad. Nyilván megvan a hangulata a versenyeknek meg az adrenalin is ott van azért, de ha páran összejöttök csak úgy autózgatni egyet a murván, a megfelelő társaság úgyis megcsinálja a hangulatot. Engem valahogy nem nagyon vonzanak a versenyek, bár lehet csak azért, mert nem tartom magam egy húdeügyes pilótának, valamint sem kedvem sem pénzem utazgatni. :D

giocatore
2011-06-24, 08:58
Sziasztok!
Érdekesen indult a téma, nekem kicsit úgy nézett ki, mintha előszednénk azokat akik nem kaptak rá még a versenyzés ízére és megkérdeznénk tőlük, hogy "mégis mit képzelsz te magadról, hogy tanulsz így meg vezetni???". Azt felejtjük el mi, évek óta modellező fickók hogy van a modellezésbe belekóstolók között természetes elhullás. Magam is egy kisebb csoporttal kezdtem, de már csak ketten maradtunk. Azt azért szerintem meg kell jegyezni, hogy az első autó megvásárlását gyakorlatikag kötelezően kell, hogy kövesse a parkolós örömautózás, hiszen a vezetés alapjait csak ott lehet elsajátítani. Emlékezzetek a csodára, hogy ha szembe jön az autó, fordítva kell kormányozni! Ja hogy nem is emlékeztek olyanra, hogy ez ne ment volna. És arra emlékeztek, amikor még nem tudtatok olvasni? Én arra sem, pedig nyilván volt olyan időszak. Szóval a tili-toli kötelező, kinek kevesebb ideig, kinek tovább.
Felvetődött, hogy ez most sport, vagy csak egyszerű hobby? Minden a hozzáálláson dől el. Van egy csomó fárasztó dolog, amit nem tartanak sportnak. Pl sódert lapátolni nagyobb fizikai megterhelés, mint pl egy sportlövésznek negyvenet pukkantani a pisztolyával egy versenyen. A másodikat mégis sportnak ismerik el, mert a második esetben általában megvan a sportszerű hozzáállás. Tehát az automodellezés is csak akkor válik hobbyból sporttá, ha megadjuk a dolognak a megfelelő komolyságot.
Másik dolog, hogy eleinte minek mentünk bele olyanba, hogy ki miért akar parkolóban, és miért versenyen autózni. Ilyenkor megyünk bele olyan butaságokba, hogy verseny drága, a parkolózás olcsó. A mai versenyek már sok kötött és általában nem a legdrágább kategóriában futó alkatrészekkel mennek. Egy versenyre készített autó a belépő kategóriákan gyakran egyszerűbb, mint amikkel a parkolókban zúznak. Csak éppen be kell állítani és el kell vezetni. Az EB 2010-es TT01 kategóriájában még a rugókat is megkötötték, csak a gyári fényes mehetett. Osztott akksi, osztott motor, osztott gumi, és egyikből sem a legjobb. Ráadásul egy épített pályán kisebb a tempó, mint a parkolóban és hiába több az akadály, nem akkorák a becsapódások. Amlékszem, amikor első autómmal először fogtam padkát egy parkolóban. 1000 négyzetméteren volt egyetlen akadály, persze jó tempóval vertem telibe. Lett is költség azonnal. :D Ráadásul egy versenyen az időtábla ügyel rá, hogy bár csak kb 30 perc a tiszta versenyidő, plusz a belemelgítések és a reggeli szabadedzés, de ezt az autózást egy napra elosztva kapod. Így a gép sem megy sokat, két futam között már csak unalomból is karbantartasz, szóval a technikának is jobb.
Harmadik és talán kedvenc tévhitem: a versenyen olyanok indulnak, akik jól vezetnek. Ha bárki látott már versenyt, tudja, hoyg ez nem igaz. Ha már autózol egy pár hónapja, és nem érzed a dolgot reménytelennek, mindenképpen találsz olyan mezőnyt és ellenfeleket akik közül nem lógsz nagyon ki. Ráadásul a helyszínen a legkönnyebb felvenni a verseny ritmusát, sok a segítőkész ember, aki rendbeszedi neked a kocsit, ha nem boldogulsz a beállításokkal. Sokszor az a baj, hogy egy rossz autó hiteti el a versenyzővel, hogy nem tud vezetni. Egy igazán jó autót könnyű vezetni is. Persze ez a könnyű mást és mást jelent az egyes kategóriákban. :D
Ja és csináljunk egyolyan szavazást a lap tetejére, hogy vonattal jobb utazni, vagy vizet inni? Reprezentatív felmérésünkből meg vonjuk le a következtetéseket! ;)

tpetike
2011-06-27, 08:08
"Igaz hívhatjuk ezt tili tolinak,a versenyzést meg annak ami...de bárhonnan is nézzük,a versenyzést felsőbbrendűnek tartsuk...pedig mennyire nem az... ;D ;D ;D"

...ez így van...

giocatore
2011-06-29, 09:07
Megtehetném....beállok a sorba..és sablonosan fejemet igába hajtva,a szabályok szerint futkorászok körbe körbe....de ez nem azoknak való akik úgy élnek mint pl én is...életemben elég szabályt kellett betartanom....a hobbimban ne kelljen már...

Érdekes, a szabályokhoz való hozzáállásod. Ha jó szabályok szerint meg az autózás, akkor valójában észre sem veszed igazán őket. Azért vannak hogy segítsenek abban, hogy a sok azonos szórakozást űző ember egy pályán, egy időben minnél könnyebben menjen együtt.
Sőt mondok valamit. Ha kimész egy parkolóba, ahol esetleg nem csak te vagy, máris csúnya íratlan szabályok korlátoznak hobbyd gyakorlásában. Első talán éppen a frekvenciaegyeztetés. Lehet, hogy nem tudod a szerencsekristályodat használni a rádióban. És nyilván akad más is...
Nem mondtam, hogy a versenyzés felsőbbrendű, bár tény, hogy a résztvevők egymásra hatása miatt, jobb pilóták, jobban beállított autók és az egyszerű szórakozást sporttá tevő hozzáállás alakul(-hat) ki. Ezekkel nem is érdemes vitatkozni. És mivel nem akartam olyat mondani, hogy ettől ez magasabb rendű dolog, talán éppen ezért mondtam, hogy nemn érdemes őket összehasonlítani és ez a topik ezért tűnik nekem értelmetlennek.

Kicsit ez olyan Critical Mass-os: az autós hülye, a biciklis, meg egy öntudatos mozgó bólya... A versenyző egy törtető majom, a parkolóban autózó egy gyáva, aki nem meri összemérni magát mással. Mi értelme van ennek az egésznek?

Necro
2011-07-08, 17:40
orpheus: remelem jogsid nincs... 8)
amugy meg szvsz az erolkodes itt mar hiabavalo - most meg azt fogod irni, hogy Te nem is erolkodtel soha sem, meg a gondolat is tavol allt toled :)

evvan....viszont, ha nincs vita a topik is okafogyotta valt

ja es meg annyit, ha javasolhatok neked ezek utan barmit is: - ne ulj volan moge, ne vezess, mert vannak kozlekedesi szabalyok, aminek is Te fittyet hanysz ugye, mostmar ezt is tudjuk
modellezni meg javallom az egyeduli szorakozast., mert ott nem kell kerulgetni senkit sem...

amit jomagamnak sikerult mindebbol megallapitani: szelsoseges eset vagy es nem azon az oldalon, ahol en vagyok :)
ez is csak ennyi

Necro
2011-07-09, 19:24
ajmmaa dehogy vagyol hulyenek nezve....ugyan mibol gondolod? :)
az allaspontod miatt senki sem nez hulyenek, max erthetetlennek :P
de azert nem ugyanaz a ketto!!!

Necro
2011-07-09, 22:40
hat senki sem mondta, hogy NE korozgess...
senki sem mondta neked, hogy marpedig versenyzeni kell
egyesek azt mondtak, hogy miert jobb versenyzni mint korozgetni
masok meg elmondtak, hogy nekik miert jobb korozgetni, mint versenyezni
vedd eszre kerlek, hogy a temat kisse elferditetted, ezert kapsz olyan valaszokat, amilyeneket
ez vitatema, nem pedig az a tema, amibe olyan allapontokat kozlunk, hogy neked nem fullek aaz eletben a szablyok
mi koze van ennek a versenyzeshez?
mert szerintem nem, hisz az elet szabalyokbol all - ne menjunk mar el effele kaotikus modozatokba...

neh ..mind1, mas ugysem irt bele, igazbol ketten harman vitazunk jokat - hinne az ember fia, azt kiderul, hogy meg vagyol sertodve.....
kar, hogy nem erted :)
a hangnemhez meg sajna nem eleg a smiley....dehat evvan

udv: Necro es byebye

B Jani
2011-07-09, 22:48
Üdv!
Elmentem én a múltkor "körözni" mindjárt 1 spúr,1 szíj,1-2 apróság,mé nem maradtam a parkolóban.Na mondom,milyen olcsón körözgetek.Ettől függetlenül,azóta nem voltam tilitolizni,és most ismét csomagolom a cuccom a holnapi "körözgetésre". :o

koridor
2011-08-02, 20:37
A kezdö elsö versenye:

Megérkezés: Odamész, kirakod a géped a szerelöpadra és máris ugy érzed magad mintha a stand-up comedy szinpadán állnál. Mindenki rajtad röhög.
Gépátvétel: Hárman vakarnak négy fejet, majd közlik: médincsajna kategoria nincs, a DICKIE-be indulhatsz de csak azért mert közeledik karácsony.
Edzés:Ismerkedés a pályával, faltól-falig és a bukotér, szintidö mérés: mennyi idö alatt rakják vissza a gépet a pályára.
Verseny:(persze elkésel) Elindulsz a pályafelé, a kilenc szaktársnak kiül az arcán a rémület. Lerakod a gépet a rajtrácsra, mire egy öblös hang hátulrol: A VÉGERE TEDD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (közben többen kicserélik a versenybodét játszosra). A másod kanyarban már azt se tudod hogy melyik gép a tiéd,pedig könnyü rájönni, csak a tiednek néznek a kerekei az ég felé. A harmadik köröd végére van 1 óra 20 perc büntid. Az ötödik végén közlik hogy vége a versenynek, egy versenybiro ballábbal a géped mellé lép és jobb belsövel enyhe ivvel meginditja feléd.
Távozás:(menekülés) Nagyon gyorsan, még a dijkioszto elött.

Persze mindez csak kitalácio, a versenyzés jo moka, de tényleg.

Paler
2011-08-03, 19:12
Ez nagyon jóóóóó, és elég jól leírja az én élményeimet az első versenyemről. ;)
Egy kicsit el van túlózva, de nagyon jól leírtad. 10/10 pontot kapsz érte… ;D

Ez tényleg nagyon cooool, :D ;D :D ;D ;)

Necro
2011-08-03, 19:35
Sziasztok,

Tudjatok ez nelunk hogyan megy? Elmondom :)

Reggel a szervezok azon filoznak, hogy miert is akarunk kimenni mar olyan koran a palyan, hiszen a loteri kutya se nincs ott.
Odaerve meglepetten tapasztaljuk, hogy MINDENKI ott van, csak a szervezokre (rank) vartak mar nagyon !
Mar az edzesen kialakul az a jo hangulat, amiben is a versenyzok tukepp jo elore latjak, hogy beza ez "nagy meccs" lesz
Van aki ideges a futamokon, kiabal, keresi a segitoknek az "illendo" szavakat: Tedd maaaa vissza az automat vazzeg!!! - Hol van? A lyukban vazze!!!
Mamorban folyik le a futamido, lekaszalodnak az emelvenyrol az emberek: A nyavajas szemet rohadek autom !!!!! Aztan gyors szereles, akksi toltes es vigyorogva kezdodik az egesz elorol...
A verseny vegen mindenki csak mosolyog a sajat hiabajan, SENKI sem hibaztat masokat...bar a segitok tovabbra is mindig szidva vannak :) Meg akkor is, amikor epp az a versenyzo volt a segito, amikor elotte meg pilota ...

Hat szvsz igy is lehet am!!!
Van, hogy el sem kezdodik, de mar megy az erdeklodes, hogy mikor lesz a MASIK?

Udv: Necro

rallydriver
2011-08-07, 01:10
Ez így megy Tatabányán tanúsíthatom!! Akkor a bulik szoktak lenni hogy ihaj ;D A múltkori éjszakairól nem is beszélek világítás nélkül botorkáltam végig a pályán mert a rohadék kapcsoló kikapcsolta a fényeket ;D
Nem volt idegeskedés csak citromos Gösser ;D ;D

Necro
2011-09-15, 11:51
folytassuk a viatemat, meghozza a lassan eloterbe kerulo szonyeges edzesekkel
kerdes: szerinted szukseg van ilyenekre, vagy inkabb kimesz a parkoloba telen is jatszani, mert ugye az megsem kerul penzbe es a teremben levo autozas arat inkabb rakoltod a modellere?
figyelembe veve azt is, hogy a telen, hidegben a muanyag sokkal hamarabb torik, mint bent egy jol futott csarnokban, rendezett, igenyes korulmenyek kozott

varom a vitaindito valaszokat! - de semmi sertodes, irjatok le a sajat velemenyeteket errol pls!

udv: Necro

B Jani
2011-09-15, 12:23
Üdv!
Tél,parkoló....ki az a hülye?Próbálkoztunk mi is,kocsiból,járó motorral fűtve irányítani,mert a függőség az ugye nagy úr,kesztyű sapi stb...A hidegben a tapadás miatt élvezhetetlen szerintem a dolog,és még nem is vágtam oda a kocsit.
Részemről szőnyeg!

Mikeylama
2011-09-23, 11:47
No akkor én is írnék ide egy pár gondolatot, mint egy egyversenyes eszméletlen öreg róka :D :D :D :D :D 2004-ben vettem meg az első autómat, egy duratrax maximum ST személyében. Rengeteget játtszottam azóta minden féle autóval mindenféle helyen, offroad és onroad autóval egyaránt. Volt, hogy "találtam társakat, akik ugyan olyanok, mint én", de a réten és a parkolóban autózók valahogy elkoptak. 2010-ben költöztem Szfehérvárra, és itt is megtalálta a zsák a foltját :) Most ott tartok, hogy voltam egy versenyen Csepelen, open kategóriában, és katasztrófa volt az autó(Serpent 720 BL), gyakorlatilag a szüneteket folyamatos szereléssel töltöttem, és rendszeresen utolsónak álltam fel a pályára. Ott egy cvd törés fejezte be a napomat, de volt már kacifántosabb parkolóban is. Megvettem az első komoly verseny elektromos túra autó alvázamat az itteni srácokkal együtt, aminek a parkolós-focipályás autózás eredménye az lett, hogy jöttek a ledarált spúr-ok, elszakadt szíjjak(üvegszilánk rulez) és a többi hasonló szépség. A parkolóba is van egy autóm(most már), és a versenyekre is. A kettőt nem szabad összevegyíteni, mert akkor versenyen az a minimális esély is elszáll, amit egy jól belőtt autó jelent. Én a versenyre is voksolok, meg a parkolós bolondkodásra is. Nem tudnék olyat mondani, hogy csak ide, vagy csak oda. Rég óta akartam már versenyen indulni, és nagyon meg is tettszett, de tuti, hogy fogok menni még a parkolóba is, ha épp arra lesz időm.

Micropixel
2011-10-12, 14:06
Hi

Én személy szerint eddig is csak pályán autóztam, és most hogy elmentem első versenyemre, csak azt tudom mondani hogy versen!!!
Ha az valaki nem viszi az autóját pályára (netán versenyre) akkor minek bele bármilyen alkatrészt venni ( úgy értem az amortizáltakon túl)?
Egy parkolóban úgy sem jön ki az előnye….
Akinek van lehetősége pályán autózni és nem használja ki azt nem értem! Vagy a vezetési tudása miatt fél megpróbálni, vagy passz hogy miért.

Tehát pályára minden gépet és mivel télen csak versenyen van szinte pálya, így irány a verseny!

Necro
2011-10-12, 15:28
Sziasztok,

Nos, jonnek a hidegebb idoszakok
Idaig - mivel kicsi a topik latogatottsaga - nem sokan szavaztak, vagy feleslegesnek tartottak :)
Pedig az derul ki, hogy sokkal tobben hasznaljak palyan a modelleket, mintsem csak ugy autoznak, persze ez nem lehet igaz, hiszen akkor miert sok "kobor" autos?

De nezzuk mik lesznek telen, atirom a szavazast

toto0314
2011-10-12, 15:47
Hi

Én személy szerint eddig is csak pályán autóztam, és most hogy elmentem első versenyemre, csak azt tudom mondani hogy versen!!!
Ha az valaki nem viszi az autóját pályára (netán versenyre) akkor minek bele bármilyen alkatrészt venni ( úgy értem az amortizáltakon túl)?
Egy parkolóban úgy sem jön ki az előnye….
Akinek van lehetősége pályán autózni és nem használja ki azt nem értem! Vagy a vezetési tudása miatt fél megpróbálni, vagy passz hogy miért.

Tehát pályára minden gépet és mivel télen csak versenyen van szinte pálya, így irány a verseny!

Szia Micropixel!

Van edzés is!!!!!

Újpesti szőnyeges edzés :D :D :D

http://www.rcauto.hu/verseny.asp?t=2

üdv:Józsi

Micropixel
2011-10-12, 18:07
Igen már észleltem! Erre vonatkozott a majdnem ;D
A novemberire be is nevezek a októberi sajnos nekem nem jó …

Necro
2011-10-14, 11:47
johetnek az ervek es ellenervek, hogy kinek mi miert!
hiszen ez egy vitatema

teny: valamikor reges regen nagyon szivesen jatszottunk a szabadban telen is, hiszen nagy poen, akkoriban meg nem volt sajat palyank sehol sem...
az is teny, hogy csak offroadot hasznaltunk telen, az onroadok olyankor teli almukat aludtak - nalam legalabbis
az is teny, hogy ma is szivesen hoatozunk, hiszen remek moka, de azert ma mar ez jo esellyel 1-2 alkalomra korlatozodik es mellette orom az, hogy van lehetosegunk szonyegen, teremben, jol futott helysegben modellezni - igy mar az onroad autok telen nincsenek szabin, cserebe nyari szabadsagot elvezhetnek....

kb ennyi..azt hiszem :-*

erik67
2011-10-15, 00:28
Hali
Hosszú ideje modellezek, próbáltam pályát ,parkolót.
Én személy szerint a szabadban autózás híve vagyok.
Jövök megyek ha valahol látok egy tetszetős területet,dombot,gödröt,stb megyek és beautózom.
Végig autóztam pár telet befagyott Tatai tavon hóban sárban.
Nekem nekünk,mert vagyunk páran ez jön be viszünk pár repcsit is és irány surány.
Egyszer kétszer voltam teremben nem rossz de ott kötöttségek vannak.
Edzés,verseny,kijelölt pálya.
Jobban szeretek minden kötöttség nélkül játszani csak úgy a magam szórakoztatására,és ennek semmi köze ahhoz a pár ezreshez amibe egy terem edzés kerül.
Amúgy ugyan annyi alkatrész törik télen nyáron sztem én legalábbis nem véltem felfedezni különbséget.
Az autón végzett fejlesztéseket meg kint is érzem hogy jobban fordul vagy stabilabb vagy hogy milyen a rugózás stb csak itt nem másokhoz méred.Viszont cserébe nem kell néznem a gazdag gyerek önelégült arcát hogy mennyire tud megalázni mert sokkal jobb autója van. Bár szerencsére nem ez a jellemző felénk.
Szóval mindenki ott játszon ahol jól érzi magát.

simico
2011-10-15, 13:00
Én személy szerint a szabadban autózás híve vagyok.
Jövök megyek ha valahol látok egy tetszetős területet,dombot,gödröt,stb megyek és beautózom.

Ezzel én is így vagyok. A szabadban a hegyek, völgyek, dombok, parkok végtelen lehetőséget és változatosságot adnak. Plusz egy jót kirándulok is, akár a családdal vagy másokkal együtt. Nekem egy pályán vagy pláne teremben körbe-körbe autózás kb. öt perc után baromi unalmas. A versenyzés meg egyébként sem érdekel.
Meg aztán mutasson nekem valaki egy olyan off-road pályát

ahova hétköznap munka után és hétvégén bármikor el tudok menni autózni
nem csak versenyek vannak (ráadásul az is csak egy-két kötött autótípusnak, így ha nem 1/10-es SCT vagy buggy-d van akkor beszoptad), tehát lehet szabadon autózni
nyújt valami többletet a szabadhoz képest, azaz van rendes infrastruktúra (mosdó, áram, stb)
nem kell a világ másik végére elautózni

Necro
2011-10-15, 13:15
Tudod simico attol fugg kinek mi a vilag vege :)
Nalunk itt Tatabanyan, vannak offroad palyak, ugy gondolom bosegesen
nem is tudom mi hianyzik, talan egy sziklas hegyseg crawlerkedni - de hmm...ujabb feladat :)
van 1/8-as palyank, van trial palyank, van 1/10-es offroad palyank, telire meg a terem...
szabadsag: ok...jo dolog lehet kint jatszani, de akkor tegyuk fel mar a kerdest, hogy modellezunk, hobby modellezunk, vagy csak autokazunk :)

ezen a kerdesen (kicsit maskepp) mar voltak felhaborodva modellezoknek mondott tili-toli autosok, pedig reszemrol semmi hatso szandek, vagy lealacsonyitas nem volt benne...
a tili-toli reszemrol pont az, amit leirtal: kimegyek barhova es ott jatszom!
de ez meg nem hobby, hanem a szabadido kellemesebb eltoltese ...
nem akarok szorozni vagy effele, csak ugye megis valahol kulonbseget - nezvezzuk igy - kell tenni a modellzes es a puszta jatek kozott, de mondom, semmi rosszindulat, csupan a kivancsisag hajt, semmi egyeb :)

es igen, van!
van olyan palya itt Tatabanyan, ahova csak ugy hetkoznap kedvedre kimehetsz jatszani, autokazni, kiprobalni az uj szerzemenyeket offroadban...hetvegen van lehetoseg versengeni a tobbiekkel kolacsokiert, de ha ez is tavol all Toled, mint autokazas, akkor csak ugy jatszol, amikor jolesik...nalunk ezt jelenti a palya - szabadsagot!
De, mint olyan, a modellezesnek megvan a maga helye - szerintem
A palya messze NEM csak azert kell, hogy versenyezzunk rajta - sokatoknak ez ezt jelenti: palya=verseny
nekem pl: palya=szorakozas, barati tarsasag, osszeroffenes, bogracsozas, kaja, pia :) - csak igy egyszeruen

dtr
2011-10-15, 14:14
Ezzel én is így vagyok. A szabadban a hegyek, völgyek, dombok, parkok végtelen lehetőséget és változatosságot adnak. Plusz egy jót kirándulok is, akár a családdal vagy másokkal együtt. Nekem egy pályán vagy pláne teremben körbe-körbe autózás kb. öt perc után baromi unalmas. A versenyzés meg egyébként sem érdekel.
Meg aztán mutasson nekem valaki egy olyan off-road pályát

ahova hétköznap munka után és hétvégén bármikor el tudok menni autózni
nem csak versenyek vannak (ráadásul az is csak egy-két kötött autótípusnak, így ha nem 1/10-es SCT vagy buggy-d van akkor beszoptad), tehát lehet szabadon autózni
nyújt valami többletet a szabadhoz képest, azaz van rendes infrastruktúra (mosdó, áram, stb)
nem kell a világ másik végére elautózni

Nem tudom, hogy neked hol kezdődik a világ másik vége, de pl. a Gödi pályát kipróbálhatod, egy rövid egyeztetés után bármikor. Persze az is kérdés, hogy milyen autóval szeretnél menni. A kirándulás közben játék arra utal, hogy egy kisebb monster, esetleg triál autót hajtasz; ezekkel valóban kevesebb élvezetet nyújt egy alapvetően sebességi versenyekre épített pálya. Viszonylag lassan menni én is jobban szeretek ismeretlen terepen, a pályán való körözés vagy versenyzés -nálam legalábbis- a sebesség élvezetéről és a fejlődésről szól. Részleteznéd egy kicsit, hogy milyen gép(ek)et nyúzol?

simico
2011-10-17, 12:33
Necronome, elég érdekes elképzelésed van a hobbi és a modellezés fogalmakról. Javaslom egy értelmező szótár fellapozását. Az épített pályán való dilikörözéstől nem leszel modellező, valamint a nem mesterségesen épített környezetben való autózás (ami ad absurdum akár verseny is lehet) is hobbi.
Egyébként néztem a tatabányai pályával kapcsolatos topikokat itt a fórumon és én azokban csak azt látom, hogy hétvégente verseny van, de az is csak SCT és buggy autóknak. A fedett, szőnyeges pályára meg ki is írta nekem, hogy szerinte az 1/16 Summit nem való oda (miközben az összes többi 1/16 Traxxas igen)? Tehát ha érdekelne is a pályán való autózgatás, akkor se tudnék oda menni, mert egyik autóm sem felel meg.

Dtr, az aláírásomban ott van mindkét jelenlegi autóm: 1/10 Himoto EMXT-1 és 1/16 Traxxas Summit VXL. Hamarosan csatlakozik hozzájuk egy nagy Summit és később talán egy egyszerűbb triál autó is. A kis Sumittal lehet száguldozni, LiPo akkukkal (vagy kér NiMh akku soros kábellel) gyárilag is terepen már szinte kezelhetetlen sebességet tud. Engem egyszerűen az oda-vissza vagy körbe-körbe száguldozás untat, egy-két percig jó móka de aztán elmúlik. Ugratások dettó, az első X alkalommal még jópofa volt, de számomra hamar unalmas lett. Én a technikás vezetést szeretem, amikor a különböző kihívásokat, feladatokat nem a "tövig nyomom a gázkart oszt' jóvan" módon lehet megoldani. Nem csak kirándulás közben autózom, az esetek felében többnyire direkt autózni megyek el valahova egyedül vagy másokkal. És nem akarok sokszor ugyanoda menni, mert az X-ik alkalommal ugyanaz a terep ugyanazokkal az akadályokkal számomra már unalmas - márpedig az épített pályák viszonylag kevésbé változnak a hónapok során. Természetesen másoknak, írásodat olvasva valószínűleg neked is, meg a sebesség és a pályán való versengés (akár igazi verseny, akár baráti autózás) jelent élvezetet és ez így van jól. Ti megtaláljátok a pályán amire szükségetek van, egy csomó ember meg X másik helyen (parkolóban, mezőn, kőbányában, erdőben, fedett csarnokban, stb).
A gödi pálya meglátogatásán egyébként gondolkodtam. A Mavir telepen járva észre se vettem korábban, hogy mellette épült egy pálya, csak a neten olvasva "fedeztem fel" :)

Engem nem zavar, hogy mások épített pályán való körbe-körbe autózásban, felállított rámpáról vagy természetes dombról való folyamatos ugratásokban, parkolón nyílegyenesen oda-vissza nagy sebességű áthúzásokban, pusztában egymás autójának kergetésében, épített akadályok hibázás nélküli leküzdésében, sziklákon való mászásban, driftelésben, szőnyegen való autózásban, stb, lelik örömüket. Addig jó, amíg mindenki megtalálja azt amiben örömét leli. Egyesek szűklátókörűsége és korlátoltsága, egy hobbi kisajátítására vonatkozó vágyuk viszont érthetetlen.
Részemről itt vége is, és megértem, hogy miért nem írnak ide olyan sokan... nincs kedvük ilyen értelmetlen dologba belemenni.

Necro
2011-10-17, 12:52
kedves simco: pont errol beszeltem!
azt kellene megerteni, hogy a modellezes mindenekinek mast takar, pont mint nalad is, van egy fogalmad rola, azt tartod annak, ami...
szuklatokoruseg? hmm hmm...erdekes, hogy mindenki csak a masok altal latott dolgokat nevezi szuknek, amig a sajatja az igazi :)
ez vitatema, lehet rola ertelmesen beszelgetni, nem besertodni
hiszen arrol nem a rendezvenyszervezok tehetnek, hogy neked nincs odavalo autod, barmit is probalnak tenni
ha Te azt tartod jonak, hogy kint jatszal a szabad termeszteben es otthon szerelgess, javits, epits, az modellezes
de vannak "forummodellezo" szaktarsak, lehet igy kellett volna fogalmazzak, de abbol meg az az agazat lesz besertodve, akik elmeseik itt a forumon, hogy mit epitettek...aztan ennyivel be is van fejezve...szerinted ez modellezes? :)
vagy hobby modellezes?

semmi gondom nincs abbol, hogy valaki nem birja a kotott palyas autozast, ez mindenki sajat dolga...a kotott palyanak megvannak a hatranyai a szabad termesztettel szemben
jomagam az elonyeit probalom nezni, hogy megis mit lehet csinalni a kotott palyan olyan szabadon, amennyire azt csak lehet...ettol fuggetlenul mindketto modellezes meg hobby

azt viszont messze nem tartom annak, ha valaki csak a forumon "muveli"
no ennyi...

simico
2011-10-17, 13:26
azt viszont messze nem tartom annak, ha valaki csak a forumon "muveli"

Ezzel messzemenően egyetértek! :)

Necro
2011-10-17, 13:35
Egyébként néztem a tatabányai pályával kapcsolatos topikokat itt a fórumon és én azokban csak azt látom, hogy hétvégente verseny van, de az is csak SCT és buggy autóknak. A fedett, szőnyeges pályára meg ki is írta nekem, hogy szerinte az 1/16 Summit nem való oda (miközben az összes többi 1/16 Traxxas igen)? Tehát ha érdekelne is a pályán való autózgatás, akkor se tudnék oda menni, mert egyik autóm sem felel meg.

ehhez meg azert hozzatennek valamit...
tajekozatlan vagy :)
az alairasodban ottan van egy himoto modell
azzal miert nem akarsz palyan jatszani a tobbiekkel?
van am ra kategoria ...termesztesen a kinti palyan

es hogy miert nem lehet a 16-os summittal szonyegen menni a mas trx modellekkel szemben?
a szonyeg megovasa erdekeben, de, ha teszel bele AR28T mocit, akkor mehetsz juniorban vele :)
persze tudom, hogy nem lehet...de, ha szonyegen szeretnel offroadozni, sajna vannak dolgok, amiket el kell fogadni, de ez sem szuklatokoruseg, hanem csak mert van valami oka annak
nem eppen jo hasonlatossag, de milyen szuklatoru az az elado, aki modellautot arul es megsem nincs neki pont olyan, amilyet mi akarunk ott vasarolni...pedig van ra kereslet, hiszen keresem :)

tubi
2011-10-17, 16:23
Erről a témáról lenne egy rövid eszmefuttatásom! :)

Nem teljesen jó a hasonlat, de talán érthető! :D

Amikor otthon halgatyátok a rádiót, fel sem merül a gondolat, hogy táncra perdüljetek.
Ugyan az a zene már egy más környezetben, mondjuk egy diszkóban vagy egy mulatóban mindenkiből előcsalogatja a tácoslábút! ;D

Szóval a lényeg, hogy egy kicsit elbeszéltek egymás mellett!
Pályára nem csak a versengés miatt megy az ember! A barátok, a hangulat, az izgalom és vidámság miatt!
Amikor több tucat ember egy helyen éli modellező szenvedélyét, és bármerre fordulsz, csak mosolygó emberek látsz, na ez az miért érdemes pályára elmenni!
A szabadban pálya nélküli autózás élég magányos, max. pár barát, cimbora van még jelen.

Szóval autózzatok csak a hidegbe! ;D Részemről a fűtött terem nyert! :-*

Necro
2011-10-17, 16:31
http://www.csaladinet.hu/user_galleries/20726/1784_taps.gif

Necro
2011-12-17, 21:37
Sziasztok,

Nos nezzuk hogyan allunk idaig a 36 szavazoval...
Legtobben most is teremautoztok....de vajon akkor hol van ez a "rengeteg" teremautos ? :)
Aztan jon a hoban autozok tomege...dehat nincs ho...meg ....
Ezek utan - megint sertodes lesz - a tilitoli jatekosok, akik veszik a faradsagaot es hidegben is kint autoznak, hol parkoloban, hol masutt...

es kb ennyiben ki is merult ez...

barhogyan is nezzuk, hiaba a keves szavazo, akkor is az emberek nagy resze teremautozik...
erdekes..
velemenyek?

Csapó
2011-12-17, 21:45
talán azért terem autóznak többen mert a szavazók többsége VÁROSI
és ha városi akkor nem egyszerübb egy teremben?
persze vannak városiak akik parkolóban meg egyéb helyeken tolják
én ugye "falun"ott elég nehézkes teremben jáccani
ezért marad a tili-toli

Necro
2012-01-01, 13:24
Eloszor is BUEK! :)

a teremnek szerintem semmi koze se nincs a varoshoz....
terem mindenhol van, van muvhaz, van iskola...
tanyan meg tudtommal nem lakik senki ...mar bocs :)

Ami mindig es mindenhol felmerulo kerdes:
- miert koltunk az autora es miert nem egy rendes autozhato helyre (is)?
persze azert, mert az auto az sajat, a hely meg nem?

Necro
2012-01-14, 12:08
Sziasztok,

50 szavazo :) es ebbol 15 hoban autozik ...van valamerre ho mostansag?

Udv; Necro

NOIC1
2012-02-04, 23:51
üdv Mindenkinek.

Érdekes a téma,de sol a nézőpont is.
Itt Siófokon van kb 5db emberke Aki modellezik.
Ha mindenki ráér akkor kb 2évente találkozunk is,és itt az első hiba.meló,család,egyéb.....és annyi a modellezésnek.Néha mégis összeverődünk,és akkorm mindegy hogy egy bólyakerülgetös parkolós onroad party,egy kert végi sárdagasztás,egy kis triál valami partoldalon,netán egy kis szobahelizés lesz belőle,a lényeg a hangulat,és a közös hobby szeretete,mégha mindanyian más szinten is üzzük.

NOIC1
2012-02-05, 00:14
ja és még valami.

modellezés vagy hobbi?
Én pl jobban szeretek autót építeni mint használni.
Nagyon sokat adok veszek átépítek,felújítok,ez tetszik a legjobban benne.van hogy Drift lázba égek akkor készül ilyen autó,van hogy a triál vonz,akkor olyan verdát építgetek.....mindig valami más csigáz fel.ilyenkor pl jobb szeretek egyedül tesztelgetni,próbaautózgatni,de azért az is király ha pár barátommal kergetőzünk egy nagyot. A lényeg hogy amig tart az akku addig tarta jókedv is!!!
Modellezés?hobbi?.....JÓKEDVŰ IDŐTÖLTÉS.

Szerintem
Üdv.....:-)

Boka
2012-02-05, 11:07
Nekem is hasonló a véleményem.
3db robbanós onroad van itthon abból az egyik látott többször havat de kb 2 évvel ezelőtt, az óta nem.
4db elektromos onroad közül egysem, sőt két kezemen meg tudom számolni hányszor használtam valamelyiket is.
A Kamaz szintén pihen a polcon.
maradt a Slash ami csak hátsókerekes tehát hóban szenvedős, Ő idén még nem járt kint,
inkább az aszfaltot és a vizes utat valamint a homokot szereti, és a Wheely King amit most hoztam be ;D.
Egy robbanós projekt épülőben de már most tudom hogy élete hátralévő részében statikus modell lesz.
A fejemben most kb 2 új terv körvonalazódik, róluk nem tudok még képet alkotni.

Az az igazság hogy nem nagyon, vagyis nagyon nincs időm őket használni, de még is kellenek. azt hiszem ezt hívják birtoklási vágynak.
NOIC1 jól megfogalmazta az építés öröme is boldoggá tehet valakit.

k.tamás
2012-02-05, 12:27
Csöcs!
Télen még nem autóztam... az idei lesz az első! Én tavaly kezdtem el a modellezést (GS CL-1 buggy),de azt a hidegben,hóban nem akartam használni.
Idén már ott tartok,hogy van három autóm! Az egyik kimondottan ugrálós,állatkodós offroad (TRX Slash 4WD),a másik egy onroad aszfaltos-parkolós élvezkedős (TRX Bandit 2WD),és egy nyugis-mászós (SCX-10). Használom is őket rendesen,mindegyiket a maga kategóriájában.
Nyáron saját magunknak építettünk egy kis offroad pályát az M0-ás alatt,amit le is laktunk hamar,és ami mára már szinte használhatatlan a földből előkerülő építési törmelékek miatt. Azután jöttek a parkok ahol általában mi alakítottuk ki a nyomvonalat.
Onroadra a közelünkben lévő parkolót használjuk 4-5 darab bója,és kész is a pálya,triálozni meg kimegyünk a közeli erdőbe.
Mostanában jutott tudomásomra,hogy alakult egy új fedett pálya,szinte mellettünk! :) Most vehetek egy tt 01-et is :D
Szóval,szívesen elmegyek majd oda,de viszont engem valamiért nagyon vonz a havon "szánkózás" is.
Versenyen még nem voltam,mostanában kezdek arra a pontra eljutni,hogy meg kellene próbálnom ::) Csak idő mire legyőzöm a lámpalázamat.... ;)
Üdv:Tomi

Necro
2012-02-05, 17:13
Sziasztok,

Igy telen a csapatom es jomagam neveben is felhotlen, bekes, mokas jatekokat kivanunk Mindenkinek! Elvezzetek a telet, jatszatok, modellezzetek!

http://www.youtube.com/watch?v=37WBFyFGvrE&feature=g-upl&context=G2ed6edeAUAAAAAAAAAA

needdrift
2012-02-06, 16:13
Egy video még tavalyról....... a szép friss havat a végégre szépen "leromboltuk" :)
http://www.youtube.com/watch?v=qDgN99vvLNQ&feature=related

Celon
2012-02-07, 21:07
http://www.youtube.com/watch?v=PRvPxeb078A

Mi így játszunk télen.

k.tamás
2012-02-08, 19:45
Grat! Tetszik a videó! Főleg,hogy származásomat tekintve Békási vagyok!
Anno állandóan az Omszkin lógtunk (télen,nyáron),megdobban a szívem ha látom! ;)
Kár,hogy akkoriban még nem modelleztem,tuti kint lettem volna én is!

Celon
2012-02-09, 22:56
Most szombaton megyünk, ha valakit érdekel 8)
Olyan délután 2-3 körül.

needdrift
2012-02-11, 16:48
A video nem lett a legjobb de azért látszik a lényeg ;)
http://www.youtube.com/watch?v=gObvZ6rRVPk

Necro
2012-02-14, 15:28
Sziasztok,

Lassan vege a telnek, uj szavazas, uj kerdesek...
A teli dolgokra egesz sokan irkaltatok, lett is erdemenye szep szammal :)

A mosti kerdes egyszeru, latjatok fent!
Viszont PLS valaszoljatok meg, hogy miert!!

Koszi!

k.tamás
2012-02-14, 20:18
Csöcs!
Én valószínűleg off-roaddal kezdem a nyarat!
Hogy miért? Mert hiányzik a pályán porolás,az ugratók,a földúton való autós csaták.
Egész télen nyomtuk a parkolós on-roadot,most már jöjjön a nyár,és a por! :)

pe-ko
2012-02-14, 20:26
Sziasztok!

Szavaztam: On-Road.És hogy miért?T@köm tudja,mindig is pálya autóztam, :o és abból is válogatós vagyok,nem túra autózom,elektromosból csak hátsókerék hajtás ( Pro12,Pro10,F1,WGT)Bár ahogy az MB-t elnézem lehet hogy lassan csak túra autó kategóriák lesznek. :( Robbanósban pedig csak 1/8,persze on-road :D Igaz hogy ezekhez a kategóriákhoz jó pálya szükséges,de az nálunk szerencsére adott.
Ettől függetlenül én mindent szeretek ami modellezés,kipróbáltam több szakágat is,és semmire se mondom azt hogy"hát ez hülyeség"!Mindenki modellezzen úgy,ahogy szeret!

Szép estét!

pe-ko
2012-02-23, 20:13
Halló,kinyírtam a témát? ???

Necro
2012-02-23, 20:17
ugyfest ;D ;D ;D
nem, biztosan nem...csak nem tudnak mit irni az emberek...vagy nem akarnak

mccola12
2012-02-23, 20:30
én a tél folyamán két új autót is beszereztem egy High Liftet meg egy TL-01-et :D úgyhogy én is-is ember vagyok :D

Necro
2012-02-23, 20:33
hat akkor szavazz arra, amit eloszor teszel le majd jo idoben! :)

dtr
2012-02-23, 21:49
Hol a határ a nyári és a téli szezon között? Mondjuk az számít nyárinak, ami kültéren megy?

Necro
2012-02-23, 21:52
meghuzhatjuk ott is
de pl szezon kezdetet vettem alapul, azaz amikor veget er a teli szezon es kezd a kovetkezo....mondjuk ez meg javaban tavasz :)

dtr
2012-02-23, 22:15
Egye fene, behúzom az offroadot, elvégre azt várom jobban.

Hyde
2012-02-24, 23:38
Nekem is nagyon hiányzik már egy jó kis porolás 8)

Necro
2012-03-23, 22:09
lipo akksik nalatok?
cellaszam mind1

k.tamás
2012-03-24, 18:56
Turnigy 5.2 LiPo
Szerintem ezzel nem csak én leszek így... ;)
Úgy vettem észre,hogy mostanában ez az egyik legnépszerűbb akku az autós modellezők körében.
Gondolom ez főleg az árfekvése miatt van így,legalábbis nálam biztosan ez az egyik szempont amiért ezt a márkát választottam.
Ráadásul nekem ebből már van olyan amit majdnem 1 éve használok,és még mindig tökéletesen teszi a dolgát.
Annyira megbízok benne,hogy jelenleg 9 db van a birtokomban....azt hiszem ez mindent elmond.

Csapó
2012-03-24, 19:24
szerintem is a Turnigy 5.2 az egyik legjobb
főleg hogy az van ráírva hogy 5.2 és belemegy 5.6 ezért is szeretem
talán az egyetlen hátránya az a mérete sok autóba túl Nagy

üdv

Necro
2012-03-24, 20:40
nos egyelore a szavazas allasa nem ezt mutatja :)
eddig az 5000-es a nyero, persze ez azert is lehet, mert sokunknak, pl nekem is 1 eves vagy idosebb akksikat hasznalunk...

BaluGTV
2012-03-24, 21:13
Érdemes vigyázni a noname akkukkal, a ráírt merítési kapacitás (C érték) sokszor nem fedi a valóságot. Nálam két hete történt egy puffadás ;D:

k.tamás
2012-03-24, 23:29
nos egyelore a szavazas allasa nem ezt mutatja :)
eddig az 5000-es a nyero, persze ez azert is lehet, mert sokunknak, pl nekem is 1 eves vagy idosebb akksikat hasznalunk...

Majdnem én is az 5000-est vettem,csak a nagyobb C érték miatt választottam az 5200-ast.

Tigerwools
2012-03-25, 08:04
Nekem 2 db Turnigy 5000mAh-s akkuk vannak, autóban használva, néha hajóban. Az egyik 2 éves, a másik 1. Hibátlanul teszik a dolgukat még mindig, pedig az öregebbet egyszer már kicsináltam: fordítva kötöttem össze a vevővel. A barátom megcsinálta, azóta is hozza a formáját. Most vettem 5800-as Nanotecheket. Kíváncsi vagyok, mennyivel jobb...

csancsi
2012-03-25, 13:26
Érdemes vigyázni a noname akkukkal, a ráírt merítési kapacitás (C érték) sokszor nem fedi a valóságot. Nálam két hete történt egy puffadás ;D:

Milyen akksi volt? És miben puffadt fel?

Necro
2012-03-25, 13:33

gondolom a kek muanyag tokjaban puffadt fel...miben masban, csak nem modellautoban?

simico
2012-03-25, 15:11
1700 és 2100 mAh ;D persze ez 1/16-os autóban :P
Az 1/10-esbe viszont még nem döntöttem el, hogy a Turnigy nanotech 6000mAh (alig drágább a népszerű 5200-asnál) vagy a 7600mAh fogom megvenni... utóbbi jóval drágább, így valószínűleg előbbi fog nyerni.

BaluGTV
2012-03-25, 18:25

gondolom a kek muanyag tokjaban puffadt fel...miben masban, csak nem modellautoban?

;D

Igen. Egyébként egy EzRun 10.5-s kombó szenderítette jobblétre, egy Slash-ben ;)

BaluGTV
2012-03-25, 19:33
Noname... ;) Ócó kínai. A kapacitás értékkel számolva 80A-t simán el kellett volna bírnia (4.2A*20C), de nem bírta. Inkább elhízott :D

Az egyik repülős klubtag szerint a kapacitás 2/3-ad részére méretezzük az akkura jutó terhelést, az a biztos.

Én egyébként a Zippy Flightmax keménytokos 5000-esét nyúzom már régóta, és a közeljövőben is ilyen akkukat fogok beszerezni.

Üdv : Balu

J.laci
2012-03-27, 23:31
Sziasztok!

Én LiPo helyett 2300 mAh A123 cellákat (LiFePo4, LiFe) használok
2s2p-be kötve, azaz 4600 mAh, 6,6V
Előnye, hogy nem tűzveszélyes, és papíron több töltést is bír (már fél éve megvan, de 4500 mAh-t még bele tudok tölteni (ez a szám újkorába sem volt sokkal több, attól függ, mennyire merítettem le), hátránya pedig a nagyobb súly, és a 0.4V-os különbség
10T EzRun mocival használom, de jelenleg csapágyra vár...(nem csak a polcon áll ;) azaz most sajnos ott :-\ )jah és a tengelyről letekerte a mágnest (ragasztó elengedett), pedig egyszer sem melegedett annyira fel, hogy kézzel ne bírnám megfogni, szóval kapott némi terhelést is, legalábbis a motor...
kb. fél órát bír vele ilyen stílusban:http://www.youtube.com/watch?v=Q1vfbG7LXfc

Laci

Ui:
Bocsi az OFF-ért

Necro
2012-04-03, 10:19
semmi gond Laci, itt nem igazan van off..

meg mindig vezet az 5000-es akku, ugyfest tenyleg az a meno meg ma is? :o
tenyleg azt gondoltam, hogy az 5000-es mar elegge alap akksi es a legtobbunknek mar regesregen sokkal nagyobbak vannak....

de lehet csak nem szavaztak azok

Necro
2012-04-21, 09:45
Sziasztok,

Na nezzuk ki mit gondol magarol :)
szavazzatok ismet!

BAL-IMI
2012-04-21, 09:59
Sziasztok!

Nem tudok szavazni, ugyanis nekem 5300-as Nanop Tech aksim van, 50-100C terhelés, 8C töltés, driftben (http://www.youtube.com/watch?v=O4GZRwV-sks&feature=youtu.be)(TT-01) 90-perc menetidő(3.3v/cella), Df-02 buggyval (http://www.youtube.com/watch?v=ye8xod4reOY&feature=g-upl&context=G2736daaAUAAAAAAACAA) meg 50-perc(3.3v/cella), az aksi még eddig langyos sem volt, remélem sokáig nem puffad(30 töltésnél járok), tölteni is max 5A-el tudom ;D

Üdv:[b]Imre

Necro
2012-04-21, 10:21
ohh..az akksikon mar regen tulvagyunk :)
uj szavzas van!

BAL-IMI
2012-04-21, 10:37
ohh..az akksikon mar regen tulvagyunk :)
uj szavzas van!

Nem ér ;D
Amikor írtam akkor még akkukra lehetett szavazni ;D

Üdv:[b]Egy kezdő modellező

koridor
2012-04-21, 17:07
mindenttudo fakezü koca :P

mccola12
2012-04-21, 17:09
Ez az 5. évem modellezőként de még mindig kezdőnek érzem magam :D

Necro
2012-04-22, 22:21
azert erdekes, hogy errefele mennyire szereny modellezok jarnak...
nem ugy, mint masutt 8)

dtr
2012-04-22, 22:44
azert erdekes, hogy errefele mennyire szereny modellezok jarnak...

És nem ez az egyetlen hibám! :(

J.laci
2012-04-22, 23:30
Én profinak érzem magam ::) :)

Nekem nem annyiból áll a modellezés, hogy bemegyek a boltba, és veszek egy modellt... ;)

Kb. 8 éve, azaz kb. 10 éves voltam amikor elkezdtem modellezni, szinte minden ágát kipróbáltam (talán egyedül csak a tengeralattjárózást nem,bár már az is megfordult a fejemben, de elvetettem az ötletet), a hajóval kezdve(az első távirányítóm mellé kaptam), majd lánctalpason át (saját kezűleg építettem, lusta voltam kijárni a vízhez ::)), egészen a repülésig (amikor elegendő pénzem lett rá, de ez a korszakom kb. 1,5-2 évig tartott), itt hozzáteszem hogy egy 3D hab géppel kezdtem, de a kisebb repedéseken kívül pilótahibából egyetlen gépet sem törtem), de a rádióm kezdi megadni magát, kb 30-50m-re csökkent a hatótávolság, ezért kénytelen voltam abbahagyni, most pedig visszatértem majdnem a kezdetekhez, épp egy lánctalpast építek(http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,100259.0.html), de később nincs kizárva, hogy visszatérek a hajózáshoz, csak egy kicsit komolyabban (nem egy autó ablakemelő motorjával lesz hajtva ::) :P)
Az egyetlen gyári modellem egy Ansmann Royal Flash truggy autó, amiből lassacskán elfogynak a gyári alkatrészek :P

Az eddigi modelljeim(nagy része még meg is van):
a már említett hajó
3 db lánctalpas, már épül a negyedik, mindjárt kész, (minden méretben a fél méterestől a 15 centisig)
néhány játék autó, jelenleg pedig az előbb említett truggy van
3 db 3D Extra 330 repülő (lassan túlsúlyosak lettek, és inkább építettem egy újat) ezek közül egyet törtem össze teljesen, mert egy másik gép megnyírta a magassági kormánylapot
3 db vitorla
És az FPV-be is belekóstoltam, de a rádióproblémám miatt ez az ágazat jelenleg szünetel

Ui: a hajón és az autókon kívül mindegyik házilag épült, és nincs annál jobb érzés, amikor a semmiből egy működőképes szerkezetet építesz, ami a saját fantáziád szüleménye :)

Necro
2012-05-09, 13:59
ismet uj szavazas :)

Necro
2012-05-14, 20:57
senki nincs aki csak pilota es csak vezetni szeret? :)

dtr
2012-05-14, 21:12
senki nincs aki csak pilota es csak vezetni szeret? :)

Lehet, hogy van, de tényleg csak vezetni szeret, még szavazni se! :)

Necro
2012-05-14, 21:18
most, hogy igy mondod, igaz lehet :)

no, hat evvan...majd kitalalok valami jobb szavazast kesobb

dtr
2012-05-14, 21:35
Ha lenne türelmem visszaolvasni, hogy eddig mi minden volt, akkor könnyű lenne segítenem :) Ha nem gond, akkor majd privátban küldök pár semmitmondó ötletet.

Necro
2012-05-14, 21:40
szivesen fogadom, hisz tudod...

termeszetesen mastol is johetnek akar mokas szavazos dolgok is
volt mar sokminden, magam sem emlexem rajuk...
voltak jo vitasok is, pl a tili-toli :) azzal szerintem sok embert
magamra haragitottam, dehat a negativ kritika is lehet jo reklam 8) ;D

ha mar itt tartunk, szivesen tartanek en mehast magam mellett mindig...dehat ugye nincs annyi penzem, amennyiert meg lehet fizetni egy jo mehast >:( ;D

szal akkor kihasznalva a lehetoseget? ki mennyiert vallalna mehas szerepet egy akarmilyen versenyen?
vagy szavazzuk meg? :)

dtr
2012-05-14, 21:59
Van ebben a mechás dologban valami még elektromosban is, amikor egymás utáni kategóriákban megy az ember, és futamok között még aksifeszültséget is ellenőriznek... Én még egész jól megúsztam a kettővel. Ha szerelni kell, az más tészta, az bárkit bármikor utólérhet, az összevont ferrari és mclaren stáb sem biztos, hogy elég.

Necro
2012-05-14, 22:03
bizony, hogy van!
egy KCSD-n sem birok 3 kategoriaval tokre egyedul....mondjuk sztem senki sem
fokent ugy, hogy egymas utan ket kategoria, aztan kicsit szunet
arra se nincs ido, hogy a szabit rogzitsem, nemhogy meg szereljek is...

pedig a mosy KCSD-n ezen vereztem el, hulyeseg, de szetcsuszott a akksicsati, kikapcsolt a szabalyzo....effele....es ugye nem volt "gazdaja" a dolognak, hiaba is probalnak segitgetni ugy cuzamme mindenki....

Necro
2012-05-24, 12:35
na vegre meglett a pilotaja a mehasnak :)

uj szavazas urak!

Mi a kedvenc modell tipusod?
Termesztesen offroadra gondoltam, hisz annak van az idenye

tessetek szavazgatni, az ugyesebbek megjegyzest is irjanak, aki nem vette be a fogalmazasgatlot!
THX!

Necro

dtr
2012-05-24, 16:24
SCT opció hiján maradt az egyéb. Aztán azt is marcangolhatjuk tovább 2/4wd-re...

szilagyil
2012-05-24, 17:01
Én személy szerint az offroad egyik 'szélsőségesebb" ágát részesítem előnyben, a triált.
Jelenleg - és valszeg elég hosszú ideig - egy SCX10-et nyúzok, már amikor van rá időm.

Necro
2012-05-24, 17:33
SC es trial azert maradt ki, hogy irjatok is :)
de egyebkent pont azert, mert azokat kesobb szerettem voltna, dehat sosem vagyok elegge egyertelmu....evvan skacok

Tibi75
2012-05-31, 21:17
1:10 Buggy a kedvenc.

Jól mennek, keveset esznek és nem utolsó sorban jóval olcsóbb mint egyéb társai.
Amennyiben nem gondolkozik az ember nagy-nagy nevekben, megúszható egy komplett szett 50e pénzből.
Ez szerintem igencsak kedvező, mert nem csak egy bizonyos terepen lehet használni.
Ezek a dolgok számítanak az átlag modellezőnek szerintem(nekem is).

mccola12
2012-06-05, 20:34
höhö 6x6-os tátra ;D (véregér bulid)
gondolkozok megint belevágok az rc driftbe ;D ;D
és ti?

J.laci
2012-06-06, 11:32
Én ezzel: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,100259.0.html :)

szilagyil
2012-06-06, 12:03
A másik kedvenc a drift, de a választható felsorolásban inkább offroad kategóriák voltak, ezért nem említettem eddig...

Necro
2012-06-15, 14:30
na szavazzunk meg vitazzunk ujat :)

Necro
2012-06-18, 10:35
na tessek, senki sem irja mi az az egyeb neki kedvence ?

Tibi75
2012-06-19, 22:51
Ilyen kérdést :o :D
Természetesen a KCSD futamok ;)
Amúgy meg a KCSD ARÉNA.
Miért.........?
Van áram, van víz, van asztal és székek(zuhany ;D).
Mini büfé, közel van, mi kellhet még???

krommer19
2012-06-19, 23:10
HDSTeam drift versenyek, jó hangulat a gerilladrift kiváló pályáján.Tiszta kánaán. 8) 8) ;) :D ;D

Latya
2012-06-20, 14:36
HRCCT-RcRulez
Scale Trial Races

Miért ? Mert mi csináljuk... :P :P :P

Na nem, de télleg, és ? de attól még jók !
Üdv
L

Latya
2012-06-20, 17:29
Nos Üdvözletem

Kérdés: Melyik a kedvenc versenysorozatod? .....

Mivel a témával kapcsolatos remélem lehet itt megkérdezzem :
-Mitől lesz valami kedvenc ?
-Mitől jó a jó , vagy tré a szar ?
-Számít e a díj eső esetleg a kupák vagy annak pénzügyi értéke ? vagy annak nem léte elveszíti a csábítás értékét ?
-Szponzor kell vagy ha nincs kutyaszar nélküle ? nem arra gondolok hogy ad e bármit, hanem, hogy mint egy "név" számít e ?
Tehát van olyan hogy : Mi a penge és mitől az a kedvenc ?
Mint majdnem szervező, résztvevő érdekel a téma, legfőképpen miértje és annak a mikéntje..
Nem vagyok túl jártas a múltban, így érdekelne más szakágakban, hogy is van ez ? azaz a hétköznapi "mi" hogy látjuk ?

Mert ha erre választ találok talán hitelesebb és érdemlegesebb lesz a szavazati voksom abban : hogy igazából melyik is a kedvencem és az bizony miért ?

Ha dingó a kérdés dobjátok....

Üdv
L

Necro
2012-06-20, 17:48
Latya: csakis a Te becses kedvedert megprobalom csokorba szedni a valaszokat :)

A resztvevo szemszogebol:
-Mitől lesz valami kedvenc ? - csupan azert, mert a kedvenc modellemmel versenyzem
-Mitől jó a jó , vagy tré a szar ? - jo a tarsasag, befognadnak - szar, ha ezek nincsenek meg
-Számít e a díj eső - nem szamit, de mivel verseny, nyerni szeretnek valamit
-vagy annak nem léte elveszíti a csábítás értékét ? - dehogy veszti, de egy emleket szeretnek hazavinni, hogy meg tudjam mutatni, hogy ott voltam, esetleg dicsekedhessek is vele!!!
-Szponzor kell - versenyzoi szemszogbol a loteri kutyat sem erdekli, nem attol lesz nivosabb egy verseny

Ugyanez rendezoi szemszogbol:
-Mitől lesz valami kedvenc ? - szeretjuk csinalni, a mi kategoriank is es latjuk, hogy masokat is erdekel
-Mitől jó a jó , vagy tré a szar ? - jo, ha aranylag vagyunk sokan, szar, ha csak 3-an jatszunk
-Számít e a díj eső - szivesen adunk, ha mar megtiszteltel a jelenleteddel
-Szponzor kell - egyatalan nics ra szukseg, szponor akkor kell, ha a szar versenyedet maskeppen nem tudod bereklamozni es nyomni szeretned a neves szponzorokkal, hatha lehet szarbol varat epiteni ...

ha ez megfelel, akkor amlam ime a sajat egyeni velemenyeim

ps: senki ne vegye magara, altalanossagban vett fogalmazas, ahogy tolem telik :)
azaz nem vonatkozik senkire, hogy szar a versenyed !

orpheus
2012-06-20, 18:10
Egyik sem.... ;) ;) ;) :) :) :) ;D ;D ;D

Necro
2012-06-20, 18:11
Egyik sem.... ;) ;) ;) :) :) :) ;D ;D ;D

Ez nem ujdonsag reszedrol 8) :P :-*

dtr
2012-06-20, 22:06
Mivel a témával kapcsolatos remélem lehet itt megkérdezzem :
-Mitől lesz valami kedvenc ?

Az a kedvenc, ahol a sok jó és kevés szar a legszerencsésebben áll együtt.

-Mitől jó a jó , vagy tré a szar ?

Itt annyi minden kisebb-nagyobb dolog van, hogy biztos kifelejtem a felét, node valahol el kell kezdeni, íme:
jó:
- szervezés: Flottul menjenek a dolgok, ne változzon az időzítés. Legyen valami egyszerű de tápláló kaja, ivóvíz vagy más innivaló, úgyis annyi cuccot kell cipleni, hogy minden könnyebség jól jön. A borogatók legyenek gyorsak, figyelmesek, ügyesek és fáradhatatlanok... A pálya és környéke legyen rendezett állapotú; ha valami probléma van, akkor minél gyorsabban jöjjön a megoldás.
- mezőny: Legyen minél több, akitől tanulni lehet és akivel meccselni. Sportszerűen vetélkedés legyen, semmi anyázás. A borogatókra írtak értelmeszerűen ide is vonatkoznak.
- pálya: Lendületes, jól belátható, lehetőleg elég bukótérrel, autóbarát akadályokkal és elválasztókkal.
- infrastruktúra: megbízható időmérés, aksitöltéshez jó ha van elég áram, ami stabilan tartja a feszültséget, tisztálkodáshoz víz és wc, szereléshez asztalok, árnyék. Már megint a cipekedés...
- Jó, ha közel van...

A rossz dolgok többsége értelemszerűen következik a jókból, talán az alábbiak nem:
- A helyi élővilág ne zavarjon, különös tekintettel a szúnyogokra és hasonló parazitákra.
- Időjárási viszontagságok, főleg az eső és szél is kellemetlenek tudnak lenni, ez főleg a szabadtéri létesítmények bizonytalansága.

-Számít e a díj eső esetleg a kupák vagy annak pénzügyi értéke ? vagy annak nem léte elveszíti a csábítás értékét ?

Valami szimbolikus díj jó ha van; ad egy kis plusz motivációt verseny közben, de a fő cél a saját teljesítmény javítása.

-Szponzor kell vagy ha nincs kutyaszar nélküle ? nem arra gondolok hogy ad e bármit, hanem, hogy mint egy "név" számít e ?

Név hótmindegy. Szponzornak akkor van értelme, ha tanácsokat ad a termékeihez és alkatrészutánpótlást biztosít a helyszínen.

Ma épp így látom, a véleményem külön értesítés nélküli változtatásának jogát fenntartom :)
Ejnye már, a hangulatot kifelejtettem, pedig az az egyik legfontosabb. Szóval legyen vidámság, segítőkészség és tuctucmentes hangtér. Egy lelkes nézősereg is jó érzés.

Necro
2012-06-20, 22:10
ejjh..kifelejtetted, hogy a hazatok ablakabol lehessen az autot iranyitani 8)
hiszen otthon adott mineden :P

dtr
2012-06-20, 22:20
Igazad van Necro, úgy látszik, hogy öregszem és szenilis leszek :)
Igaz ami igaz, a 7. emeletről már az 1:1 autók is modellnek látszanak :)
Trükkös módon nem foglalkoztam azzal, hogy melyik mennyire fontos, csak ömlesztve írtam mindenfélét, ami eszembe jutott; valamelyik csak ér valamit. Hopp, pl. azt az eszményképet még nem is írtam, ami a tengerentúlon gyakori, hogy a bolt és a pálya együtt jár, így baleset esetén egyszerűbb az élet.

Necro
2012-06-20, 22:24
jolvanno, semmi baj....
az, ha valakinek vannak igenyei es azt egy versenyrendezes ki tudja szolgalni, az a kanaan... ;D
ez csupan ennyi...

az ablakbol iranyitast lehet ugy is ertelmezni, hogy ne utazzunk sokat erte, azaz, ha kozel van, akkor meg egy plussz a josagoknak....

Peace!!!!

voicespeed
2012-06-20, 22:26
Sziasztok!

Az a lényeg, hogy mindenki a tudásának, anyagi (technika, utazás, nevezési díjak) lehetőségeinek megfelelő sorozatot válassza.

Üdv Petya

Latya
2012-06-21, 09:12
Haii

Necronome, dtr köszönöm látok benne "újdonságokat".
Esetlegesen mondjuk nem lehet minden ilyen feltételt 100%-an teljesíteni, de gondolom az arra felé törekvés a cél minden szervezőnek. Érdekesen figyelem pl. nálunk a Trial szakág éves mutatóit, és bár mi nem vagyunk akkora létszámban mint sok népszerűbb szakág Hon, de azt kell lássam eléggé nehezen vihető az éves színvonal. Tény nem panaszkodhatunk mi a felhozatalban, de azt kell lássam sokan el-elmaradnak a verseny menetektől miközben maga a szakág nem felejtődött el a szívükben. Azaz folyamatosan csinálják űzik a dolgot, de a versenyre (vagy nálunk inkább megmérettetés ez) már nemigen van kijövetelük. Persze tény, van pénzügyi akadály esetleg túl messze van...,de mivel mi rendezünk Pest megyei és budapesti viadalokat is, ahol megannyi a szakág művelője lakik. Ellenben így azt hiszem nem feltétlen a pénz vagy a távolság lenne a motiválatlanság oka. Ebből kiindulva azt sem mondhatom hogy nincs "miért" jönni hisz akad szponzor, tárgy nyeremény és egyéb kedvességek is egy egy ilyen viadalon.....Nevezési díj...hmmm jelképes nem is említeném.....

Mégis azt kell mondjam még a baráti társaságból is elmaradnak arcok. Fájó dolog ez és nem azért mert a létszám kellene, hogy még több legyen, hanem mert mint rendező néha úgy érzem valamit kellene pluszban csinálni ? Hiányozhat valami ? amitől megindulna mindaz a sereg aki most csak a fórumon nézegeti a dolgot ? És igen itt jön képbe az ami a kérdés lényege :
Melyik a kedvenc versenysorozatod? és Miért ?
Mivel nálunk 2 versenysorozat fut összesen a szakágban így nehéz és etikátlan lenne kedvencről beszélni hisz az egyik egy épített pályás, a másik egy out-door, így még ha fajta is nem lehet összevetni a kettőt. Ami viszont tény : A visszajelzés még olyanoktól is pozitív akiknek "Triál" autója sincs, mégis a fórumokon fellelhető létszám tekintetében keveslem az egy egy versenyen megjelenők számát. És pont ez, azaz ha mégis az a "kedvenc", annyira már nem hogy az ember el is menjen... szal nem panaszkodás, félre ne értse valaki ! igazából csak mivel érdekes a felvetés okosodni olvasni szeretnék a témában tőletek-tőlünk a dologról. Igaz már most is olvasok olyan érveket-intelmeket, melyeket nem ártana hozzánk is becsempészni, de persze semmi sem könnyű. ;D ;D
Huh szépen kiírogattam magam bocs ha sokk...

köszönöm
Üdv
Latya

Necro
2012-06-21, 09:34
Latya,

Az, hogy valami kedvenc, vagy kedves valakinek az nem feltetlen ugyanaz...
Kedves szamomra a trialozas, mert ugyan addig sosem jutottam el, hogy legyen trial autom, de megis kedves emlekek fuznek a trialhoz...hiszen anno 2008-ban volt valami, amit - kimondom - nem mert senki sem megrendezni, sot leginkabb nem is tudott, az megvalosult nalunk....
Annak az elso ominozus rendezvenynek lenduletebol meg lett hamar masik ketto, aztan szetvalt a trial kozosseg tobb - meglehet nem is volt az baj - reszre....de ez egy dolog, ebbe ne is menjunk bele...
No aztan volt olyan, hogy mivel mas-mas szalon vittek a rendezok a trialt, igy beza volt, akinek ez tetszett es volt akinek meg nem...A emberek szeretik a valtozatos allandosagot :)
Ezert en ugy ertem, hogy van valami, ami valtozatos, de lehetoseg szerint legyen benne allandosag is...hiszen tedd fel a kerdet magadnak: - mi a kedvenc helyed? mi a kedvenc kocsmad? - ezek a helyek azert (is) kedvencek, mert nem mennek odebb :)

Mas: egy akarmilyen versenysorozat a resztvevoknek azert lehet a kedvence, ahogy dtr is irta, legyenek meg azok az alpveto feltetelek, amit egy ember elvarhat attol, hogy kedvenc legyen...mert a jo az jo, a kedvenc meg sokkal jobb, mint a jo :)
De nem feltetlen latogat el minden alkalommal a kedvenc helyere, mert mondjuk messze van...akkor elmegy mas jo helyere, de attol meg a kedvenc megmarad

Az, hogy valaki meg sziven visel egy sorozatot, de megsem latogatja, annak meg lehet ezernyi oka...talan a legkezenfekvobb az, hogy a hobby nem az elso egy ember eleteben...azert is hobby...

Jomagam csak orulok pl, hogy a KCSD-re ennyien ellatoganak akkuratusan es rendszeresn
Mert mondjuk nem strandra mennek szombaton, vagy barhova mashova husolni az asszonnyal, csaladal, hanem valami uton-modon megis eljonnek inkabb a versenyre, sot manapsag az Arenas KCSD egyre nagyobb nepszerusegnek orvend, annyira, hogy Bekes megyebol is eljonnek hozzank jatszani....hogy miert? na ez lenne a jo kerdes, de erre nem tudok valaszolni, talan meg azok sem tudnanak akik eljonnek :)

Kb en ezekre gondolok....igy diohejban :)

Thank you for reading!
Necro

WestBam
2012-06-21, 12:10
Sziasztok!

Persze még nagyon kezdő vagyok hiszen nem is voltam még csak két helyen/versenyen de mégis úgy gondoltam mint "leendő résztvevő" megosztom egy valóban hobbysta gondolatait a dologról.

Először is maximális respect azoknak, akik rendszeresen megjelennek egy-egy rendezvénysorozaton, versenysorozaton.
Ez a hobby nagyrészt ahogy látom inkább a középkorosztálynak szól, nem feltétlen a fiatal generációnak, persze ebben leginkább az anyagi vonzata a döntö tényező, sajnos ma itt sokaknak a napi élelmiszer megvétele is probléma, nem még egy többtízezres autót megvenni/fenntartani, és akkor még nem is utazott el több tíz vagy akár száz km-t magára a rendezvényre. Az egyik fontos tényező ez is lehet.
Másik dolog ami előbb-utóbb mindenkit utólér még ha fiatalabb is az pedig a család és a hétvégi programok. Sokunknak a munkája normál időbeosztásban van hétfőtől péntekig, ne adj isten hétfőtől szombatig, nem egy embert ismerek akik nem is tudnak a beosztásukon variálni mert annyira meg vannak kötve. Namost elég nehéz az otthoni "főnökségnek" beadagolni, hogy ezen a hétvégén csak egy napot töltök a családdal, esetleg most nem megyünk ide meg oda mivel van ez a verseny.... szóval ha valaki nem tud menni annak ezen okok közül valamelyik sajna beleszól.

Számomra szimpi volt nagyon a Tatabányán futó KCSD offroad verseny, jó hangulatban tényleg játszott mindenki nem láttam élet-halál versenyt bár mint külső szemlélő lehet csak nem vettem észre.
Ugyanakkor tetszett a Gödi offroad nyílt nap is ahol szintén hasonlóakat láttam bár az nyílt nap volt nem "verseny".
Én amennyiben már érzem azt, hogy kész vagyok mind autó mind irányítás ügyileg egy megmérettetésre akkor menni fogok ha lesz lehetőségem és nem ütközik egyéb családi programmal. Számomra pl. ez utóbit a nehezebb megoldani hiszen mi is csak ilyenkor vagyunk együtt, más téma, hogy mivel nekem van két gyerekem akiket csak kéthetente látok így pl. ezek a hétvégék alapból ki is vannak húzva tehát ha szeretnék sem tudnák menni velül mert ők még kicsik oda egy egész napot nem bírna eltölteni egyikük sem pályán (bár már nevelem beléjük az autózást ;))
Gondolom a fenti dologgal sem vagyok egyedül az rc világában, így az ilyen dolgokra nem is lehet és tudhat felkészülni nagyon senki, hiszen olyan, hogy mindenkinek megfelelő időpont ha már legalább 3 ember van akkor megoldhatatlan általában. Ilyenkor jön az, hogy a szervezők (nagyon helyesen!!!) megmondják az időpontot és aki bújt bújt, aki nem nem, akkor van és kész, aki tud megy, aki valami miatt nem pedig lemarad.
Számomra is csak hobby, így nem is gondolom, hogy akár a kcsd-n is versenybe szállnék a végső pontozáson, max a napi versenyen de ott is csak azért, hogy ne egyedül autózzak a parkolóban.

Nyeremény: szerintem igenis fontos, hogy valamit vigyen haza a "versenyző", nem nagy dolgokra gondolok itt, de egy kis akármi is felébreszti az emberekben a "trófea" gyűjtési vágyat. Ugyan így nagyon korrektnak gondolom, ha a legszerencsétlenebb ember kap vígaszdíjat (erre hajtok majd én is minden alkalommal ;D).

Nevezési díj: én úgy gondolom, ha a hobbystánál együtt állnak a csillagok és az általam fentebb felsorolt akadályozó tényezők nem állnak fent akkor tök mindegy, hogy jelképes tényleg minimális a nevezési díj, vagy akár egy-két ezres, mivel ha már elutazott x km-t, családot megoldotta, hogy nyugi legyen akkor már nem lehet az a csekély összeg kizáró ok. Persze ez is csak az án véleményem.

Szponzor: szerintem az a dolga, hogy jelenlétével emelje a színvonalat (tehát a szervezőket "szponzorálja"), esetleg helyben olcsóbban adjon alkatrészt az általa forgalmazott típusokhoz, aznapra szóló akciós árut vigyen magával és ezt harangozza be hátha ez is vonzerő magára a versenyre, tanácsaival segítse az embereket, ajándékokat osztogasson, akár a saját logójával ellátott rágógumit, vagy matricát, nem nagy dolgokra gondolok. Szimpatikus lehet, ha esetleg csinál a nevezők közt tombolát pl. ahol szintén értéktelen de mégis kézzel fogható pár cuccot kisorsol.

Aztán az, hogy kinél mi lesz a kedvenc úgy is kialakul, leginkább a résztvevők miatt fog szerintem ide vagy oda húzni valaki.

Ez lenne a dologról a saját kis véleményem, ha én szervező lennék így csinálnám. Sajnálatos dolog, hogy ilyen a gazdasági helyzet, hiszen mindenki jó néven venné, ha az amcsikhoz hasonló méterű és színvonalú rendezvények lehetnének itt is, node mivel ez van, nyilván ebből kell mindenkinek kivennie a részét (pl. borogratás ha nem megy éppen, pálya karbantartás, segítség ki és bepakolásnál, ilyesmi), mivel sok kis segítség sokra tud ám menni és így lehet megfelelő színvonalat elérni.

Üdv mindekinek:
Péter

Ps.: hú nagyon okos vagyok tudom, nem kell külön megdícsérni :P

Necro
2012-06-21, 12:27
na mar na :)
annyi minden jokat irkaltok egyebkent...
de azert WestBam irasaiban is talalok kivetnivalot, de csak, ha bunko vagyok..marpedig az :P

Az, hogy valaki nehezen el meg az aktualis fizujabol, annak semmi koze a modellezeshez...
Ezek tenyek....nem megyek eroszakkal a boltba ferrarit vasarolni, ha nincsen ra penzem...remelem ertheto a celzas ...
ha valakinek addig er a takaroja, hogy meg tudja venni a ferrarit, de csak a haz elott furikazik vele, de ez kielegiti, am oks...o nem fog jarni ferrari talalkozokra es ferrari versenyekre sem...
Az, aki megis neha eljar, az megengedheti maganak, hogy 10l benzit tankoljon az autojaba es a belathato 30km-es korzetben elmegy egy talalkozora....
Ezt tovabb nem sorolnam...

Szinvonal es elvarasok:
Azert ezeknek valahol osszhangban kellene, hogy legyenek...nem skacok?
Ha valahol elkernek 7000 Ft nevezesi dijat pl egy versenyen, azert lehetnek elvarasaim....kulonben szar az egesz...
Ha valahol minimalis osszegeket kernek el, akkor ne legyenek mar ugyanakkora elvarasaim, mintha 7000-et perkalnek ....

Ehhez kepest, oda megyek, ahol az elvarasaim nagyreszt teljesulnek, de akkor meg ne csodalkozzak, hogy az a hely bivalybasznadon van es utazni kell erte es meg egy zsak lovet is elkernek nevezesi dij gyanant...
Tehat vagy lejjebb adod az igenyeidet, vagy kompromisszumut kotsz...

De ezeknek istenigazabol semmi koze se nincs a kedvencedhez...

voicespeed
2012-06-21, 12:31
Sziasztok!

Valahogy úgy néz ki, hogy a "milyen versenyre járnál szívesen" kérdésre születnek válaszok.

Üdv Petya

Necro
2012-06-21, 12:33
ugye :)

Blitz22
2012-06-21, 13:15
Egyéb:
Kóla csoki!:)

dtr
2012-06-21, 21:08
WestBammal nagyon egyetértek abban, hogy a család többi tagja nem biztos, hogy élvezi a folyamatos pornyelést, tűző napot, vagy zajt, vagy akármit, ezért sokaknak jól jöhet (vagy egyenesen kötelező feltétel), ha nekik is van szórakozási lehetőség.

Necro
2012-06-21, 21:23
No nezzunk is akkor egy offroad palyat

Az egesz egy kb 1,5-2 ha-os teruleten van, jo kilatassal a hegyrol...
A teruleten talalhato a kozel 7000 nm-es offroad palya, sajat ontozrendszerrel, aramellatassal

A csaladnak a kis 25 nm-es fahazak adnak a nyari meleg ellen vedelmet es termesztesen pihenesi, alvasi lehetoseget, minden fahazban termesztesen van TV es internet, kis fozofulkevel...Minden fahaz berlethez tartozok, a kozel 2000 nm-es elmenymedence, kulonfele hofoku vizzel termesztesen, a kicsiknek ugralovar es homokos partszakas, csuszdaval
A medencek mellet talalhathatjuk a mindent kielegito etkezo szolgaltatokat, a hazias konyhatol kezdve a frissen keszitett sutemenyekig es a helyben fozott fagylaltokig

A modellezok kedvere szolgaljon meg az osszes magyarorszagon forgalmazott autotipushoz egy allando alkatresz raktarkeszlet, amiket versenyek idejen fele aron lehet kapni, a forgalmozaok tamogatasaval...

Igy egy nyari hetvegi verseny az egesz csalad szamara kellemes szorakozast, kikapcsolodast nyujt!

Mindez 2 felnott es 2 gyermek reszere a szombati es vasarnapi egesz napra, 60 000 Ft, menus ebeddel egyutt...
2 felnott reszere csupan 45 000 Ft!!!!
Felhivjuk a kedves latogatoink figyelmet, hogy ez nem tartalmazza a verseny nevezesi dijat!
Gyertek el hozzank!

dtr
2012-06-21, 23:16
Egy ilyen véglet is elképzelhető (még ha sokáig nincs köze a valósághoz), de ésszel azért össze lehet hozni valamit, ami persze plusz munka és szervezés. Illetve a szomszéd játszótér/strand/kalandpark teljesen kielégíti a legtöbb igényt; ha a család úgyis menne valahova, akkor nem jelent plusz költséget és apuci sem kénytelen egész nap sörrel a kézben lógatni a lábát a vízbe, mégis többé-kevésbé együtt a család. Mint mindenhol, itt is az ésszerű kompromisszum a cél, amiből persze sok van, ahány ember, annyi igény, és ahány hely, annyiféle lehetőség.

Necro
2012-06-22, 12:08
de azert meg ebbol a keveske szavazasbol is nem semmi eredmeny azok, akik sosem fognak kijarni egyetlen egy versenyre sem....:(
kar, hogy ennyire nem erdekli oket a szocializalodas...

ahogy elnezem egyebkent az egyeb kategoria sem mas, mint a trial versenyek, drift versenyek esetleg nem tudom ki gondolt ott az rc komarno altal rendezett versenyekre es termesztesen a kcsd ami kimaradt...

ehhez kepes nem sok a szavazoja

WestBam
2012-06-22, 15:08
de azert meg ebbol a keveske szavazasbol is nem semmi eredmeny azok, akik sosem fognak kijarni egyetlen egy versenyre sem....:(
kar, hogy ennyire nem erdekli oket a szocializalodas...

ahogy elnezem egyebkent az egyeb kategoria sem mas, mint a trial versenyek, drift versenyek esetleg nem tudom ki gondolt ott az rc komarno altal rendezett versenyekre es termesztesen a kcsd ami kimaradt...

ehhez kepes nem sok a szavazoja

Az összes 25 szavazó is elég kevéske... lehet nem olvassák a topicot ;)

Necro
2012-06-25, 17:33
ugylatszik a kisebb sorozatokat is fel kell volna soroljam...

ejj ejj.....hogy semmi se jo :)

Necro
2012-06-25, 17:37
akkor tessek, kezdjuk el ujbol, hatha igy jobb eredmenyeket kapunk :)
2 versenyt lehet bebipalni

ha tudod, esetleg megirhatod azt is, hogy az adott sorozaton hany fo szokott indulni
A KCSD sorozatok cca 20-20 fovel szoktak indulni (nem nevezesi szam, hanem az ott levo emberek szama)

Necro
2012-06-25, 17:44
Ugyfest a HRCCT boszen kepviselteti magat itt a topikban :)
Irjatok szamokat is PLS!

Necro
2012-06-25, 22:32
ennyi opcio mar mindenkinek megfelelo?

Latya
2012-06-26, 08:54
Haii
HRCCT-RcRulez Menetrendszerű
Scale Trial

15-30 fő nevező
értelem szerűen 20-40 fő jelenlévő nézgelődővel összesen így már majdnem félszáz !
A betyárját néha....
Bár egy jól kitalált HRCCT-s hétvégi játszatós napon is megesik a 10-20 fő autós részvétel,
arányaiban pedig 1,5 szer ennyii autó a helyszínen mindég....
változó arányban, de fejlődőképesek vagyunk ;D ;D ;D

Necro
2012-06-26, 19:27
A szamokkal mi is szeretunk jatszani...
egy egy hetvegen 20-25 fo - nevezesi szamban ez jelent 30-50 fo is neha napjan
ez meg nehol helyen akar 3x annyi autot is eredmenyez, de legalabb 2x annyit biztosan ....
de sztem nem ez a lenyeg am, hogy hol mennyi embert mozgatnak meg....

valaki azt irta itt egyszer, hogy a kivanalmainkat irjuk le....
Nos az en kivanalmam az lenne, hogy a sok nagy versenyzrendezo vegre megertse azt, hogy a KCSD az, ahol kinevelodik SZAMUKRA az ifjusag es majdan oda fognak menni versenyezni...
csak sajna ez altalaban fel sem merul....ennyi...

jo magyar leven, megy az ellensegeskedes a szervok, a rendezok kozott is, ahogy a versenyen resztvevok kozott is....az, hogy orules lenne, hogy mennyi versenybol, helyszinbol lehet valogatni es tenyleg oda menjek, ahol jol erzem magam..ahh, az sem fordul meg a kis fejecskenkben...
De az azonnal, hogy rogoket - szo szerint - keressunk az uj epitett palyakban....
meg, hogy "ez kellene meg azt kellene"

dehat ez mar csak errol fog szolni....ilyen a jo magyar :)
ugyfest egyesek szamara meg ez a szavazas is versenyhelyzetet teremtett ;D

egeszsegetekre!

Latya
2012-06-26, 22:31
Vicceskedünk hisz attól szép az élet
Remélem ez nem probléma.....

Érdemlegesebben:
Aki a soraink, soraid közt nem olvassa ki a lényeget no azok akikkel a baj lehet.
Mi normál alapban magunknak szervezzük a "versengéseket" és örülünk, ha minél több új és esetleg ifjú titán érkezik akik a jövőt reméltetik.
Igen olvasok sok rosszat erről arról a verseny sorozatról, de lássuk be és ez várható mindenhol
miként nálunk is teret kezd hódítani 2 évad közeledtével azaz :
Minél többen jönnek, minél eltérőbb életkorral és tapasztalattal annál több a "rossz" vagy az "elb..sztátok" zengés.
Viszont ezek a hangok csak olyan helyeken fognak visszhangozni ahol van látogatottság, van érdeklődés és van versenyzői létszám emelkedés.
Mi ahogy többen és többfélék vagyunk, annál többet kell példának okáért a szabályzatot módosítani, finomít-gatni kitételeket írni de ettől nem igazán változik az alapséma a szakág szeretete.
És igen ahol egy verseny sorozat elnyeri a "melyik a kedvencedet" ott megannyi pont nem tetszés nyilvánítás fog lejönni még akkor is ha esetleg mégis odajárnak, ami lássuk be csak elismerése a menetelésnek.

Két verseny rendezés és rendezői közt pedig szerintem ki kell mondjuk : soha nem lesz olyan a világon hogy karöltve barátok a párhuzamos dimenzióban.
Mindenki jobbat szebbet vagy látogatottabbat akar a másikétól (független pl a mi szakágunkban a pénztől !! Lényeges..)
És ha jobbat akarsz vagy sikerül is volt már olyan valaha hogy a másik sorozat rendezője vagy szervezője eljött és megdicsért ?? jókat mondott ??
Én azt látom de már nem nézem :
Profitorientált szar az egész ország és ebbe belefolyt az Rc is végképp
Innentől fogva pedig menni fog az ellenségeskedés meg a piszkálódás

De ne térjünk el a témától. Miért a kedvencem a sajátunk ??
Önfényezés nélkül merem állítani :
Változatos, rendezett, szakszerű,szponzori szopatástól eltekintve (Nagyon nagy tisztelet a kivételnek) ami rajtunk múlik mindég flottul megy !! érdekes...
Látogatott ami lényeges mert ha csak "mi" 3-an lennénk ott a rendezői kemény-mag, akkor hívhatnánk autózgatásnak is, de csináljuk mert szeretjük ha más is szereti :D :D
Én állítom szívesen megyek, tettem ezt tavaly is és eddig idén is ingyen, sőt de a résztvevők tudják !!
Fogom is csinálni amíg van kedvem és a barátaimnak, no meg persze amíg hívnak.

Engem ne szeressenek sőt ! egyáltalán
inkább azt a kis love érzést is tegyék a játékba a hobbiba én meg maradok az ellenség, de nem bánom
csak menjen a menet !!
mert én azért csinálom és főként a saját egom fényezése és mindég mondom : nem nektek ! Saját magamnak !!

Szeretitek ? akkor jöttök mentek arra amelyik a kedvenc... de ez már csak ismételgetés lenne...
Természetesen más szakágakról még említeni sem tudok hisz be kell lássam : azokra sajnos már tényleg nem marad időm, de szólt ez a mienkről és szigorúan klubfüggetlenül :

szerintem

Üdv
Latya

szilagyil
2012-06-26, 23:01
Véleményem szerint ezzel a szavazással az egyetlen baj, hogy nem fog valós képet adni, mégpedig épp a Necro által említett okból (sok az egyetlen versenyre sem megyek vélemény).
Sajnos be kell látnunk, h a versenyek akár hogy is, de költségesek, pláne a vidékiek részére. Magamból indulok ki, így elmondhatom, h mostanság örülök (és ezzel nem egyedül vagyok), ha hobbira annyit tudok költeni, h az autóim olyan állapotba és készültségi, felszereltségi szintre kerüljenek, hogy élvezhetően tudjak autózni akár a triál géppel, akár a driftparipával. Nem hiszem, hogy össze lehetne számolni, hogy vidéken szerteszét hány és hány drift, triál, terepralli, repülős és még sorolhatnám apró, néhány főből álló kis társaság akad szétszórva. Nyílván ezek egy része látogat versenyeket, de a nem tul erős és nem épp erősödő magyar forint, az emelkedő árak és költségek miatt többek azok, akik maradnak szépen otthon, kimennek a közeli rétre, dombra, erdőbe, tóhoz, parkolóba, stb., és néhány órán át, vagy egy egész délután közösen a kis társaságukkal hódolnak a hobbijuknak, és csak álmodnak - vagy még azt se - egy versenysorozatról.... mit sorozatról, csupán akár egy alkalmi részvételről is.

Ezen probléma megoldását én szem. szerint abban látnám, - ami mellesleg nehezen kivitelezhető épp anyagi okokból - ha lenne pl országjáró versenysorozat ebből, abból vagy bármelyik kategóriából a nagyobb városok érintésével.
Minden nagyobb városban, de biztosan az ország számos pontján van valamilyen egy vagy több kategóriát magába foglaló fix pálya, vagy a rendezvény idejére kialakítható. Természetesen ez nem a versenyek folyamatos résztvevői létszámát emelné, de lényegesen többrétű látogatottságra adna lehetőséget.

Persze ez nem ilyen egyszerűn de remélem érthető, amit ki akarok ebből hámozni.
Egy a lényeg, én pl szem szerint Pestig vagy a Dunántúlra nem fogok elmenni egy rendezvényért, mert egyszerüen nem tehetem meg, de ha mondjuk 20-30 kilométert kéne menni, az már azért könnyebben kigazdálkodható. Persze mindezt olyan rendezvény tükrében, amin az általam űzött, kultivált kategóriák valamelyike fellelhető.

No csak ennyit akartam, köszönöm a türelmet és kitartást, hogy végigolvasta, aki megtette, valamint elnézést az íráshibákért, ha sietek, xar a külalak ;D.

További szép napot mindenkinek!

Latya
2012-06-26, 23:14
Ott a pont és a megoldás is !!
Mi is elmélkedtünk azon hogy mi lenne ha mennénk szerte széjjel...népszerűsítés marketing ecetera ecetera...

Megmondom : Mivel azért kellene menni, hogy akinek nem fér bele annak közelebb legyen így a vége az lenne hogy a most résztvevőknek akiknek közel van ez, majd az lesz messze... és akkor meg nekik nem fér bele..
így lehet mi körbeutaznánk az országot (bár anyagi hiány miatt ez is lehetetlen) de rajtunk szervező utazókon kívül nemigen lenne sok olyan résztvevő aki velünk menetelne...

A megoldás nem létezik azaz itthon még nem

Így marad a közeli kedvenc akinek nincs ilyen az csináljon egyet mint mi is ha van partner a játékhoz...
Így közel van most már rettenetesen ... ;D ;D ;D

voicespeed
2012-06-26, 23:15
Sziasztok!

Régebb óta motoszkál a fejemben, hogy milyen lenne, hogyha nem egy Nagy MB lenne, hanem valahogy lenne átjárás a kisebb versenysorozatok között.
Tehát mondjuk egy KCSD-n vagy PL Békés Rc (csak kiragadtam két független rendezvényt) sorozatban elért eredményt fel lehetne vinni az MB-re(valamilyen feltételek teljesülése esetén).
Mondjuk a helyi versenyek első helyezettjei vihetnék a pontszámukat magukkal és nem kéne végig turnézni az országot 40000/versenyhétvége költséggel, elég lenne az utolsó 2 futamon ott lenni.
Nem tudom érthető volt-e a gondolatmenet.

Üdv Petya

Necro
2012-06-26, 23:42
Nem is ertek nehany dolgot ...hiszen a KCSD elegge "mozgekony" egy sorozat....
Nezzuk csak:
- Tatabanyan offroad nyaron, telen szonyeges
- Budapesten nyaron az Arenaban vagyunk....
- Voltunk mar Bekescsaban is, igaz meg csak egyszer, de 100, hogy nem uccora :)

Hagyjuk a bevetlet, de legalabb ne menjen negativba, viszont ha egy versenyt elviszel barhova az orszagba, akkor az beza penzbe kerul, annyival tobbe, hogy egy bizonyos nevezesi fijat megiscsak el kell kerni, hogy legalabb azok megreuljenek, amibe a rendezoknek kerul...
Mozgassunk csak odabb 250 km-rel egy egyszeru rendezvenyt, azert az nem 0 ft-ba kerul sajna, ilyenkor ezt kellene kifizetni az ottlevoknek, meghozza azoknak, ahol mondjuk van palya, de megsem jarnak oda jatszani, vagy versenyt rendezni, akkor egy oda cibalt versenyert miert is tenne ezt barki helyi lakos

Persze ezek feltetelezesek, tenyek azok, hogy a KCSD Budapesten jol erzi magat, legalabb annyira mint Tatabanyan
Nem kizart, hogy mas helyszinenekt is fel fogunk keresni, sot mondom, volt erre mar pelda tavaly a teli sorozatban, de oszinten szolva nem igazan akartak, hogy egyatalan odamenunk versenyt rendezni, pedig az osszes szonyeges helyszint vegigkerdeztem az orszagban.....
Ezek eredmenyeit meg inkabb nem irom le, mert szamomra SZANALMAS!!!
Lehet besertodni - mar, ha valaki olvassa erintett! - de ez az igazsag

Mindentol fuggetlen nem adjuk fel....csak ugy mellekesen kozlom :)

Necro
2012-06-27, 12:41
na ennyien sem szavaztunk meg itt :)
de ez meg mindig csak akkor lenne kozelito a valosaghoz, ha legalabb 300 ember szavazna...ami meg nem tuti, hogy lesz

addig is oruljunk :)

Necro
2012-07-18, 14:18
Na ugyfest ez is kiveseztuk....
Mit tudtunk meg? Semmit, de azt jol es egyesek remelem jol szorakoztak.....en tutko 8)

Kov kerdes: szerinted mennyi legyen egy akarmilyen verseny nevezesi dija?

voicespeed
2012-07-18, 15:21
Sziasztok!

Szerintem attól is függ, hogy mit tudnak érte a szervezők nyújtani. Jártam pl Veszprémben rcProf versenyen, sörpadok, villany odavezetve az asztalokhoz egyedileg gyártatott, kupák nevezési díj 4000 Ft. Vagy ott a KCSD, minimálkoncepció, 500Ft pályahasználat+kategóriánkénti kolacsoki. Inkább a ˝nagy˝ offroad sorozatok 6-7000 Forintját drágálom.

Üdv Petya

Necro
2012-07-18, 21:30
En is tudok irni az ifjusag helyzeterol a masik szemszogbol...
Tessek szepen elmenni nyaron dolgozgatni...nem logatni a labat, hanem keresni egy kis money :)
Aztan panaszkodni, hogy nincs eleg, ha mar megdolgoztal erte...van penzfa, terem is jol, csak akkor es ott kell allni, ahol az hullatja magat....
szal kedves ifjusag: ez ennyire ecceru....mielott masok is elsirjak magukat ...

Sorry, ha ugy erzitek, hogy alszentseg, vagy akar szemetseg, de ez a valosag...
A tobbibe azert ne menjunk azert bele melyebben PLS! :)
Koszonom!

Necro
2012-07-18, 21:40
Na pont errol irtam, hogy ne meruljunk bele :)
Ha Te nem tudod, en honnan tudjam?
Te vagy otthon, ugyesen fogd fulon magad, kerdezzed meg az osszes szomszedod az utcaban, hogy kell-e fuvet nyirni....de sorry, nem vagyok a munkaugyi tanacsado :)
Irtad, hogy van offroad palya a kozeledben....oda is el lehet menni, vallad fel, hogy dolgozol...
Beztos vagyok benne, hogy van mit csinalni :)

baloszilard321
2012-07-18, 21:44
Nem kérdezem meg a szomszédoktól.Nem azért mert utálom őket, csak társasházban lakunk. ;D
Munkaügyi izé meg egy kalap.........

voicespeed
2012-07-18, 21:46
Sziasztok!

Szilárd, remélem nem dohányzol.

Üdv Petya

Necro
2012-07-18, 21:46
Akkor allj a penzfa ala es varj...
ennyi....

Necro
2012-07-18, 21:48
Na akkor ezt most itt fejezzuk be...
a komolytalansagi tenyezo meghaladta az elfogadhatosagi erteket!

WestBam
2012-07-18, 21:49
Nem kérdezem meg a szomszédoktól.Nem azért mert utálom őket, csak társasházban lakunk. ;D
Munkaügyi izé meg egy kalap.........

Akkor séta a pályára, lehet ott gyomlálni, barkácsolni, borogatni, pályát egyengetni ilyesmi. Tuti lesz ott meló amiért cserébe csapathatsz rajta.
Anno mikor még én is gyerek voltam mentem a reptérre tolni a vitorlásokat (kemény meló volt az akkori erőmhöz mérten) de este mehettem két iskolakört. Szerinted? Mennyire igyekeztem ott lenni amikor csak lehetett??? Próbáld meg, a tulajok biztos vannak olyan lusták kedvesek, hogy pici melóért cserébe használd ha nem is mindig de alkalmanként. ;)

voicespeed
2012-07-18, 21:52
Nem, a szagtól hányok :)

Szerencséd! :D

Üdv Petya

Necro
2012-07-18, 21:53
;D ;D ;D ;D

Tibi75
2012-07-18, 21:54
En is tudok irni az ifjusag helyzeterol a masik szemszogbol...
Tessek szepen elmenni nyaron dolgozgatni...nem logatni a labat, hanem keresni egy kis money :)
Aztan panaszkodni, hogy nincs eleg, ha mar megdolgoztal erte...van penzfa, terem is jol, csak akkor es ott kell allni, ahol az hullatja magat....
szal kedves ifjusag: ez ennyire ecceru....mielott masok is elsirjak magukat ...

Sorry, ha ugy erzitek, hogy alszentseg, vagy akar szemetseg, de ez a valosag...
A tobbibe azert ne menjunk azert bele melyebben PLS! :)
Koszonom!

Így van, keressenek rávalót!!!
A másik hobbym a peca és sosem volt pénzem semmilyen új cuccra.
Amim volt azzal mentem, a csali meg amit találtam(tücsök , bogár, stb.)
A helyi pecás-díszállatossal megoldottuk, hogy a kishalakért (ha fogtam) cserébe ad felszerelést.
Ez így ment míg nem már New Palace minden díszállatosának mi vittük a csali illetve az eleséghalat :D :D :D. Utóbbiaknak már pénzért ;).
Ez olyan 25-27 éve volt....de jó is volt ;D
Tudom egy kicsit furcsa hasonlat, de akkor is dolgoztam azért amit szeretek és ez mit sem változott azóta.
A mai világba nehéz munkát keríteni de nem lehetetlen!
A fiatalokat nyáron keresik ezerrel, csak időben kell kalkulálni!

Amúgy meg olyan max. 3500 forintra gondolnék abban az esetben ha minden körülmény adott lenne.
Itt olyan dolgokra gondolok mint például az RC ARÉNA felszereltsége.
Tudom ezt nehéz megoldani, de egyszer talán mindenhol lesz minden ;D

baloszilard321
2012-07-18, 22:22
Na,milyen jó hogy itt ilyen okos emberek vannak................
Végül is mind igaz, csak egyet felejtetek el.Mindez 20 évekkel ezelőtt volt........
De egyébként van bőven igazság abban amit mondtok, de szerintem abban is amit én mondok........ :-\

Necro
2012-07-18, 22:26
Na,milyen jó hogy itt ilyen okos emberek vannak................
Végül is mind igaz, csak egyet felejtetek el.Mindez 20 évekkel ezelőtt volt........
De egyébként van bőven igazság abban amit mondtok, de szerintem abban is amit én mondok........ :-\

Nem baratom, abban csak siras es nyavajgas van, amit mondasz...irsz....
palyan dolgozni most is lehet, kozel vagy a tuzhoz...
nem mondom szebben, hogy bazdmeg gyerek, nem igaz, hogy nem talalod fel magad ;D ;D
sorry :-*

Tibi75
2012-07-18, 22:28
;D ;D ;D ;D
Nálunk ezt úgy mondják: " legyél már kemény a fa#@>%ért "

gst
2012-07-18, 23:00
Rossz a hozzáállásod már rögtön a kibúvókat keresed nem a megoldást, egy egyszerű példa:
Volt, hogy fagyira sem telt anno mivel zsebpénzt nem nagyon kaptunk. Megoldás, megvártuk míg bezár a fagyizó és magunktól nekiálltunk és rendbetettük a teraszát, azaz asztal letakarít terítő összeszed székek feltesz az asztalra nem egy megerőltető munka pár asztal volt csak. Kijött a tulaj megköszönni és és felajánlotta, hogy a maradék fagyit mind megehetjük innentől megvolt oldva a fagylalt kérdés ;D ;D
A sült galamb effektus, hogy otthon ül valaki és várja, hogy pénze legyen az nem mükszik sajna >:(
Nem rinyálni kell biztos vagyok benne, hogy Debrecenben is van vagy 5-10 diákszövetség, guggli egyből dobott vagy ötöt biztos találsz valami munkát ha dolgozni szeretnél! A sörgyártól a csokigyárig a boríték hajtogatáson át mindent megjártunk a haverokkal nyáron annó! De szép is volt ;D ;D
De ha nem hát nem, ahogy mondani szokták nem akarásnak nyögés a vége!

Necro
2012-07-25, 11:28
Melyik a kedvenc markad?

dtr
2012-07-25, 21:56
No ezt most nem értem. :(

Necro
2012-07-25, 23:08
Asso termekek, Losi termekek .......Speed Passion termekek
Nem kotodik autohoz, repcsihez egyebhez, csak termek - marka

dtr
2012-07-26, 01:01
Oké, a Lindt csokit és Piroska szörpöt kifejezetten szeretem hidegen, a vezetés és szerelés közbeni energiabevitelhez nélkülözhetetlenek :)
Kicsit szorosabban nézve talán a Castle a kedvenc, mert a főnökük nagyon szeret okos leírásokat készíteni és segíteni a gyarló ügyfeleknek.

Tibi75
2012-07-26, 21:58
Amennyiben tehetném csak és kizárólak NOVAK termékeket használnék....
Mindenesetre díjazom a Corally és Nosram cuccokat is.
Autó gyanánt az Xray volt de már elmúlt ::)

Necro
2012-07-30, 14:44
Na ez a legutobbi nem sikerult nagyon jora :)
Tamiya lett az ur...pf :o ;D ;D ;D

Jon a kovetkezo!
Hany darab akksid van, amit hasznalsz?

Necro
2012-08-17, 17:28
Az elozobol kiderult, hogy a tobbseg 2 akkut hasznal, kevesebben 4-et
de volt aki 7-et is, vagy tobbet :)

No lassuk az uj valaszokat

dtr
2012-08-17, 17:33
Ha az ember külön számolja a távban használt 8 ceruzaaksit, akkro könnyen ugrik 7 fölé :)

Mondom én ezt, mint kétéveshez közeledő kiscsirke.

Necro
2012-08-17, 17:34
Innye, erre nem is gondoltam :D
Persze, mert nekem a tavban is csak egy van ....

dtr
2012-08-17, 17:38
Innye, erre nem is gondoltam :D
Persze, mert nekem a tavban is csak egy van ....

Most már nekem is, de először a Blitz gyári távjába csak a sok kis NiMH jutott ;)

gst
2012-08-17, 17:54
Kicsit lemaradtam így slágvortokban röviden

Kedvenc márkád?: Meggy márka ;)

Hany darab akksid van, amit használsz?: TV távirányító számít? ;D 1 darab Lipo de már az is az akkus csavarhuzóban teljesít szolgálatot
épp konyhaszekrényt csavaroz 4cellával iszonyatos wattos teljesítményen :D

Mióta modellezel?: amióta az eszemet tudom, na jó több kevesebb kihagyással 1992 óta

További szép napot!

Necro
2012-08-17, 17:56
;D ;D ;D ;D ;D ;D 8)

koszonjuk szepen a kimerito tajekoztatast! :)

Necro
2012-08-17, 19:51
na a sok leirom a forumba ...eddig ketten irtak le :-*

dtr
2012-08-17, 22:23
na a sok leirom a forumba ...eddig ketten irtak le :-*

Mint a beírók egyike nem is azt az opciót választottam, csak a 2006-2010-et pontosítottam egy kicsit. Csak hogy tovább rontsam a statisztikát :)

Necro
2012-08-17, 22:25
na meg ez is :) egyre rosszabb a statisztika
jeee..lett egy uccso szavazat is, tokre jo azert, hogy idejon, elolvassa es nem rest bepipalni : ;D 8)

dtr
2012-08-17, 22:27
jeee..lett egy uccso szavazat is, tokre jo azert, hogy idejon, elolvassa es nem rest bepipalni : ;D 8)

Dícséretes a bátorsága, voodoomentes hétvégét érdemel. ;)

Necro
2012-08-17, 22:30

Dícséretes a bátorsága, voodoomentes hétvégét érdemel. ;)

Ugyse tudjuk ki volt, annyira mar nem bator, hogy ideirja :P

Necro
2012-08-23, 16:45
Nos ugyfest ez a szavazas is beallt, 32 fonel....de egyre jobb :)

Jon a kov. kerdes: Milyen modellt vasarolnal, ha lenne 1 millad, amit csak erre kolthetsz el
RC modellt, nem csajt ! 8)
Valaszthatod azt, amit a legjobban kedvelsz

Tomek88
2012-08-23, 16:57
Szavaztam!
Necro, viszont az én álmomhoz édeskevés az 1 milla :P :'(

Necro
2012-08-23, 16:58
Nem baj, de kozelebb vagy hozza jocskan :D

Necro
2012-08-23, 17:30
Huha....ebbol is latszik, hogy mennyien utalnak 8) ;D ;D ;D
Vegre valami ertelmet nyert a szavazas!

Blitz22
2012-08-23, 17:55
pf...
Ez komoly...:)

Tomek88
2012-08-23, 18:46
Az szép :o

gst
2012-08-23, 20:55
A sok jópofa biztos csak viccből nyomta rá ;)

dtr
2012-08-23, 21:03
Mi mindent kell beleszámolni? Pl. komplett távot, vagy csak egy vevőt? Nagyon szűken fog összejön a brushless 5ive-t :(

WestBam
2012-08-23, 21:04
A két utsó mellett megmarad az egy milla számlán/tárcában? Lehet erre hajtanak...
Mondjuk ha ezek is egy millaba fájnak akkor hasznosabban is elkölthetnék, neked meg van már 10 millád. Abból már 1:1 modellek is kijönnek. Jók azok is ;)

Necro
2012-08-23, 22:00
Mi mindent kell beleszámolni? Pl. komplett távot, vagy csak egy vevőt? Nagyon szűken fog összejön a brushless 5ive-t :(

Nem kell, csak a lehetoseg van, ha szisztematikusan vasarolsz, akkor barhonnan vehetsz barmit, csak ne lepd tul a keretet :)

A két utsó mellett megmarad az egy milla számlán/tárcában? Lehet erre hajtanak...
Mondjuk ha ezek is egy millaba fájnak akkor hasznosabban is elkölthetnék, neked meg van már 10 millád. Abból már 1:1 modellek is kijönnek. Jók azok is ;)

Az emberek mar csak ilyenek, inkabb veszitenek 1 millat, csak, hogy utalhassanak valakit :D
En jol jarok :P
De meg csak 9 mihalyom van ....lesz az meg tobb is, erzem en 8) :-*

WestBam
2012-08-23, 22:04
Bocsi, kettő likera emlékeztem. Mégsem vagy ennyire népszerű :P

Necro
2012-08-23, 22:23
2 like sosem lesz, ambar szavazhattam volna magamra a millam akkor is megmaradna es meg utana is elkolthetnem ;D ;D ;D

dtr
2012-08-23, 23:19
[quote=dtr ]

Nem kell, csak a lehetoseg van, ha szisztematikusan vasarolsz, akkor barhonnan vehetsz barmit, csak ne lepd tul a keretet :)

Köszi! :) Költhetem több autóra is?

Necro
2012-08-23, 23:26
Persze, akarmennyire :)

BAL-IMI
2012-08-23, 23:41
2 like sosem lesz, ambar szavazhattam volna magamra a millam akkor is megmaradna es meg utana is elkolthetnem ;D ;D ;D
:o :o :o :o :o ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

dtr
2012-08-23, 23:43
Ha belegondolok, hogy a Mammutos srácok mit raktak össze, hmmm... Talán, nagyon talán beleférhet... Ejnye Necro, most máson akartam töprengeni! :)

Zoli 72
2012-08-24, 00:51
Én vennék egy Multiplex Foxot.
A maradékot meg zsebre vágnám ;D ;D ;D ;D :o :o :o

Necro
2012-08-24, 01:00
Nono, mind egy fillerig el kell kolteni!
Zsebre csak en vaghatok :P 8)