PDA

Teljes verzió megtekintése : Victory Link FPV LRS

oldal : [1] 2

csillagvzs
2011-06-23, 21:09
Majd ide írom be a rendszer bemutatását. ;D

csillagvzs
2011-06-23, 21:09
Mivel a Victory-Link gyártója azt írta az ügyvédnek válaszként nekünk, hogy nem a használati utasításnak megfelelően használtuk a VL-t így nem felelős semmiért és nem is javítja vagy veszi vissza.
A gyártó levele is ide felkerül majd.

Valaki megtudná mondani mit lehetett volna még megtenni a helyes használatért?
Vagy hogyan is kellene összerakni a gépet hogy működjön?

A kérdés komoly:
Tud valaki segíteni összerakni a gépet hogy a VL használatinak megfeleljen és működjön?
A használatiját ami nekem van az utolsó betűig betartottam és annak megfelelően szereltem össze a gépet.
De lehet, hogy nem tudok magyarul olvasni?
Van jelentkező aki be meri vállalni, hogy beteszi a gépébe a VL-t amit adok és megmutatja nekünk, hogy hogyan kell használni?

Csak azért írtam mert a gyártói hivatalos válasz enyhén szólva is pofátlan.

L1P1
2011-06-23, 22:03
Mivel a Victory-Link gyártója azt írta az ügyvédnek válaszként nekünk, hogy nem a használati utasításnak megfelelően használtuk a VL-t így nem felelős semmiért és nem is javítja vagy veszi vissza.
A gyártó levele is ide felkerül majd.

Valaki megtudná mondani mit lehetett volna még megtenni a helyes használatért?
Vagy hogyan is kellene összerakni a gépet hogy működjön?

A kérdés komoly:
Tud valaki segíteni összerakni a gépet hogy a VL használatinak megfeleljen és működjön?
A használatiját ami nekem van az utolsó betűig betartottam és annak megfelelően szereltem össze a gépet.
De lehet, hogy nem tudok magyarul olvasni?
Van jelentkező aki be meri vállalni, hogy beteszi a gépébe a VL-t amit adok és megmutatja nekünk, hogy hogyan kell használni?

Csak azért írtam mert a gyártói hivatalos válasz enyhén szólva is pofátlan.

Zsolti most miert csinalod ezt? ezzel meg fogod serteni a gyartot es soha nem lesz nekunk olyan taviranyitonk ami megy 10km-re.

ja bocs mar van igaz nem magyar es nem is olyan draga de mukodik szoval nem szoltam irhatsz barmit en mar nem foglalkozok a victory linkkel es olyan eladokkal akik atverik az embert (http://www.youtube.com/watch?v=0Y4C8sgNuTA) :)

Tanky
2011-06-23, 23:07
Majdnem bedőltem neki én is... Még jó hogy Monten barátom, lebeszélt róla. Ez a dolog kimeríti a csalás büntetőjogi fogalmát.

Gogo
2011-06-23, 23:22
Majd ide írom be a rendszer bemutatását. ;D

Igen, tudjuk, megértettük! De ez innen kezdve a magánügyetek. Nem hiszem, hogy helyénvaló itt kiteregetni a peres dolgaitokat. Arról már nem is beszélve, hogy számodra is kockázatos lehet. Nem kéne ideírni többet.

ati
2011-06-24, 08:16
Igen tanulságos eset, én nem nevezném magánügynek. Ha nem tettétek volna közzé már az elején ezeket az infókat, most hosszú sorokban kígyóznának az átvert, megkárosított modellezők. Ezért köszönet jár. Arra meg továbbra is kíváncsi vagyok, hogy mire lehet jutni, győz e az "igazság"? Az igazság-érzetünkön felül lesz-e jogi, vagy bármilyen megoldás?
Hitünk szerint a hazai gyártás egyik "előnye", hogy utólérhető az illető és a garancia érvényesithető, nos valóban így lesz?

L1P1
2011-06-24, 09:26
Igen tanulságos eset, én nem nevezném magánügynek. Ha nem tettétek volna közzé már az elején ezeket az infókat, most hosszú sorokban kígyóznának az átvert, megkárosított modellezők. Ezért köszönet jár. Arra meg továbbra is kíváncsi vagyok, hogy mire lehet jutni, győz e az "igazság"? Az igazság-érzetünkön felül lesz-e jogi, vagy bármilyen megoldás?
Hitünk szerint a hazai gyártás egyik "előnye", hogy utólérhető az illető és a garancia érvényesithető, nos valóban így lesz?

jelenleg az utolerhetoseg az pont megcafolasra kerult sajnos. nem tudom mi lesz ebbol az egeszbol de 90e ft ertekben van a gyartonal tole vasarolt VL cuccom amit nem javitott meg es all a polcan. ha most mar megjavitana se hasznalnam mondjuk o meg nem hajnalndo kifizetni szoval latszolag ez itt elakadt de azt megigerem hogy barmi is legyen en vegig fogom tolni az ugyet es ha nem is jon vissza az ara meg a kar erteke amit okozott de neki legalabb sokkal tobbe fog ez kerulni mint amennyibe nekunk.

egyetertek azzal hogy sokat errol itt rinyalni nem kellene de ugyanakkor ha meg mindig van olyan aki bedol neki eloerosito vagy taviranyito teren akkor az meg nem jo. Az az igazsag hogy a korrektseg teljesen hianyzik ennek a gyartonak a szotarabol ugyanis egy sima hasznalt cucc megvasarlasa utan itt a forumon ha azt mondom az eladonak hogy figyelj mar de ez a motor nem jo vagy ez az akksi tolto nem is tolt annyival amennyivel kellene akkor visszacsinalja mindenki az uzletet es gyakorlatilag max 1-1 postakoltseget buknak a felek a dolgon es megmarad a baratsag. igen ritka az amikor hasznalt cuccok eladasa utan vita alakul ki es nem lesz megoldas. Ez a gyarto meg legyartotta a termekeit amik nem mukodtek soha es begyujtott egy rakat penzt szoval ez szerintem mar idegesito nagyon es jo rola irni hogy mas nehogy belefusson ebbe a hibaba amibe mi (4-5 emberrol tudok)

deltahf
2011-06-24, 13:17
'Gyerekek' azt kell tudni azért, hogy pl. az előerősítője amit gyártott.
-és adatokat szolgáltatott róla azt az esztergomi GRANTE antenna gyár igazolta.
Én személyesen vittem be és lett bemérve. Valóban azt az értéket mutatja ami a gyártó megadott.
Aztán az más kérdés, hogy semmivel nem lehet tovább repülni vele (kép) ügyileg.
Ehez Ti és sokan mások sokkal jobban értetek mint én.
De a száraz tények Őt igazolják előerősítő ügyben.
Egy barátom is vett VL távirányítót a gyártótol és kicsit fél is. Ő még 'tanuló pilóta' én repültem a repülőjével de max. 400-700m-re többször is. ott nem tapasztaltam semmi gikszert. (ez nem azt jelenti, hogy JÓ ! )
De lassan tényleg ki fogjuk próbálni tud e eleget, igaz nekünk a reklamációra (távolság) küldütt díjmentesen egy erősítőt
amit igaz, még nem próbáltunk ki.
De igérem hamarosan elfogulatlanul leírom a véleményemet.
A próba után.

Tényleg nem védeni akarom B.G.-t ezzel az írásommal.
-és osztom a véleményeteket.

L1P1
2011-06-24, 13:35
'Gyerekek' azt kell tudni azért, hogy pl. az előerősítője amit gyártott.
-és adatokat szolgáltatott róla azt az esztergomi GRANTE antenna gyár igazolta.
Én személyesen vittem be és lett bemérve. Valóban azt az értéket mutatja ami a gyártó megadott.
Aztán az más kérdés, hogy semmivel nem lehet tovább repülni vele (kép) ügyileg.
Ehez Ti és sokan mások sokkal jobban értetek mint én.
De a száraz tények Őt igazolják előerősítő ügyben.
Egy barátom is vett VL távirányítót a gyártótol és kicsit fél is. Ő még 'tanuló pilóta' én repültem a repülőjével de max. 400-700m-re többször is. ott nem tapasztaltam semmi gikszert. (ez nem azt jelenti, hogy JÓ ! )
De lassan tényleg ki fogjuk próbálni tud e eleget, igaz nekünk a reklamációra (távolság) küldütt díjmentesen egy erősítőt
amit igaz, még nem próbáltunk ki.
De igérem hamarosan elfogulatlanul leírom a véleményemet.
A próba után.

Tényleg nem védeni akarom B.G.-t ezzel az írásommal.
-és osztom a véleményeteket.

az eloerositenel szerintem tobbet erne ha nem mutatna jo erteket a muszeres meresnel de javitana az elerheto tavolsagot. gyakorlatilag semmit nem tesz hozza az elethez csak kivesz az ember zsebebol 45e huf-t. Ha neked 2-3 km-nel tobbet nem megy a rendszer akkor szerintem meg ront is a dolgon mert meg tudom barmikor mutatni neked hogy eloerosito nelkul 7km-en tiszta a kep sima egyszeru kinai vevovel. Azert 7km-rol beszelek mert van egy jo teszthelyunk ahonnan 7km-ert tudunk foldon tesztelni.

deltahf
2011-06-24, 16:10
Kiváncsi is lennék rá, de helyet tudok én is rálátással 10km és több, ahol nekem nem megy 3-4000m-nél tovább előerősítő nélkül.
Ezt ugy érdemes kipróbálni h eljösz elindulsz és mész előerősítővel utána visszajösz és elindulsz nélküle.
Akkor hiteles.
Szívesen látlak bármikor mert nagyon kiváncsi vagyok ezekre a dolgokra.
Viszont !!!

Nekem azért van 2db VL előerősítőm, mert csvzs barátom ajánlotta és tesztelte Esztergomban és nagyon jó 5 csillgos tesztet is írt róla. Így bevásároltam 90.000.- forintért.
Most akkor nem értem... :-X

L1P1
2011-06-24, 16:20
Kiváncsi is lennék rá, de helyet tudok én is rálátással 10km és több, ahol nekem nem megy 3-4000m-nél tovább előerősítő nélkül.
Ezt ugy érdemes kipróbálni h eljösz elindulsz és mész előerősítővel utána visszajösz és elindulsz nélküle.
Akkor hiteles.
Szívesen látlak bármikor mert nagyon kiváncsi vagyok ezekre a dolgokra.
Viszont !!!

Nekem azért van 2db VL előerősítőm, mert csvzs barátom ajánlotta és tesztelte Esztergomban és nagyon jó 5 csillgos tesztet is írt róla. Így bevásároltam 90.000.- forintért.
Most akkor nem értem... :-X

nekem is van ketto de nagyon jo mert kiegyensulyozza a foldi egyseget es igy nem billeg :)

amugy en VL tavot szinten a Zsolti tanacsara vettem :)

eleg szar lesz az ido hetvegen szerintem repulni tuti nem lehet de egy ilyen tesztre partner vagyok. Ha raersz te is akkor ugorjunk ossze egy orara es csinaljunk egy tesztet 10 km-en vagy ami eppen megoldhato. van kinai vevom, van mobicom, van eloerosito is es ha minden igaz meg emese is lesz hetvegere havernak szoval kiprobalhatunk mindent es levonhatjuk a kovetkezteteseket

deltahf
2011-06-24, 16:46
Nekem is van 3 féle vevőm és 2db "occsó" VL erősítőm.
Legyen tesztvége hamár szar a hétvége.
Melyik nap OK?!

De többit pü.-ben vagy mail.
Ne szemeteljük össze.

Ez maradjon a Bazsó Gabi topicja

VL Termékek:
PRO-KONTRA !

L1P1
2011-06-24, 16:49
Nekem is van 3 féle vevőm és 2db "occsó" VL erősítőm.
Melyik nap OK?!

De többit pü.-ben vagy mail.
Ne szemeteljük össze.

Ez maradjon a Bazsó Gabi topicja

VL Termékek:
PRO-KONTRA !

Meg ezt a bejegyzest ide irom hogy hatha Gekko vagy valaki mas is jonne tesztelni:
nekem jo szombat is meg vasarnap is a lenyeg az hogy aznap menjunk ki amikor nem esik az eso :)
szamom 20 4730263 de amugy azt javaslom hogy holnap reggel itt a forumon beszeljuk meg delelott hogy hol es mikor es akkor mehetunk is.

L1P1
2011-06-25, 11:26
ma ugy 6 korul valahol tesztelhetnenk egy jot. Ki van benne?

Banditos
2011-06-25, 11:33
Sziasztok!

Ha megérkezett az erősítőm a Victory-hoz, akkor szívesen elmegyek veletek tesztelni jövő héten, érdemes lenne erre egy napot szánni, esetleg egy jó repüléssel egybe kötve. Nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre, és az én videó előerősítőmet is tesztelhetnénk. Az elkészült videókat pedig feltenném utána a fórumra.

B.

L1P1
2011-06-25, 11:54
ok gyere

csillagvzs
2011-06-26, 10:46
Én is jövök.
Tény:
Nekünk a Mobicomos vevővel megy 8 km-t előerősítő nélkül.
A 3 ugyanolyan vevőnk van és az egyikre rátettük a Victory erőelősítőmet és ha kapcsolgatom a vevőket nem tudom megmondani melyiken van erősítő. Mindegy, hogy milyen távol van a gép. Videó hatótávolsága picit sem lett jobb.
Mit is jelent ez? A Victory erősítőm az ég világon semmit sem csinál. A nagyobb baj, hogy soha nem is csinált. Hiába szeretném javíttatni nem tudom mert a gyártó nem reagál a megkeresésekre.

Az előerősítő az L1P1-nek nagyon jól műxik. Volt amikor az ő földi állomásáról repültünk.

"amugy en VL tavot szinten a Zsolti tanacsara vettem :)"
Hozzá tennétek ha nem gond: (mert így kerek a történet)
Amikor vettétek akkor még a VL V1.0-val repültem minden gond nélkül. Amikor ti is megvettétek akkor cserélte ki a VL-t nekem is a V2.0-ra. Az enyém az 5. sorszámú. Onnantól sz*pok veletek én is. Többen köztetek kiröhögött amikor kiderült a gond a VL-el és, hogy minden rendben van vele. Most már igaz rádöbbent mindenki, hogy jogosan "nyikorgok".
Hál istennek a videó felvételeim igazolnak.
Nem mintha ettől jobban érezném magam de legalább a lelki ismeretem tiszta.
Sajna a gyártónak meg nincs. :'(

Peti ha neked csak 3-4 km-t megy a videó 2 db előerősítővel ott valami más umburda is van. Mert előerősítővel legalább 10 km-t tudnia kell gond nélkül. Lásd Gekko 10km-es videóját.
Nekünk most kb 8 km-en van a videó vége. Nekünk is meg kell keresni miért csak ennyi.
Majd jó alaposan megsasolom a Gekko - L1P1 földi állomását. ;D

deltahf
2011-06-26, 13:32
:-* Thx

L1P1
2011-06-26, 13:42
nehogymar felreerts tudom hogy akkro amikor ajnalottad akkor meg jo volt a nalad levo cucc, en nem hibaztatlak.

amugy gekko foldi egyseget ma fogjuk meregetni es meglatjuk mi lesz, az enyem annyira jol teljesit hogy nem merem szetszedni es osszerakni igenyesen hanem inkabb igy hasznalom ahogy van :) DE mondtam Delatanak is hogy ha kitekerem az erositot akkor is pont ugyanolyan jo a kep 7km-en szoval nalam se sok haszna van az erositonek szerintem.

Én is jövök.
Tény:
Nekünk a Mobicomos vevővel megy 8 km-t előerősítő nélkül.
A 3 ugyanolyan vevőnk van és az egyikre rátettük a Victory erőelősítőmet és ha kapcsolgatom a vevőket nem tudom megmondani melyiken van erősítő. Mindegy, hogy milyen távol van a gép. Videó hatótávolsága picit sem lett jobb.
Mit is jelent ez? A Victory erősítőm az ég világon semmit sem csinál. A nagyobb baj, hogy soha nem is csinált. Hiába szeretném javíttatni nem tudom mert a gyártó nem reagál a megkeresésekre.

Az előerősítő az L1P1-nek nagyon jól műxik. Volt amikor az ő földi állomásáról repültünk.

"amugy en VL tavot szinten a Zsolti tanacsara vettem :)"
Hozzá tennétek ha nem gond: (mert így kerek a történet)
Amikor vettétek akkor még a VL V1.0-val repültem minden gond nélkül. Amikor ti is megvettétek akkor cserélte ki a VL-t nekem is a V2.0-ra. Az enyém az 5. sorszámú. Onnantól sz*pok veletek én is. Többen köztetek kiröhögött amikor kiderült a gond a VL-el és, hogy minden rendben van vele. Most már igaz rádöbbent mindenki, hogy jogosan "nyikorgok".
Hál istennek a videó felvételeim igazolnak.
Nem mintha ettől jobban érezném magam de legalább a lelki ismeretem tiszta.
Sajna a gyártónak meg nincs. :'(

Peti ha neked csak 3-4 km-t megy a videó 2 db előerősítővel ott valami más umburda is van. Mert előerősítővel legalább 10 km-t tudnia kell gond nélkül. Lásd Gekko 10km-es videóját.
Nekünk most kb 8 km-en van a videó vége. Nekünk is meg kell keresni miért csak ennyi.
Majd jó alaposan megsasolom a Gekko - L1P1 földi állomását. ;D

kabir bedi
2011-07-02, 19:26
Melyik nap OK?!

Meg volt már ez a "teszt" hétvége,vagy még nem jött létre,mert kíváncsi lennék az eredményre! ;)

L1P1
2011-07-03, 13:32
az emeses teszt az megvolt kb egy hete de sajnos nem votl sikeres, azaz amit meregettunk az eloerositovel es anelkul is pont jol jott. ez volt igaz a victorys erositore is azt is neztuk es ott se tudtuk meg egyertelmuen kimutatni a hasznaossagat.

kabir bedi
2011-07-03, 13:44
ha jól tudom deltahf-nek is van egy előerősítője,azt is méregettétek?

L1P1
2011-07-03, 16:02
azt nem de kettonk kozul az o foldi egysege a rosszabb. kb 3km-re eleg a kep neki. nekem 10-re siman megy csak eppen tok mindegy hogy eloerosito van-e a rendszerben....

GPeti
2011-07-03, 16:08
Én is azt hittem jó az előerősítőm és aztán kiderült hogy nem de már javítottam rajta.

Van egy jó módszer a tesztelésre: az adó antenna helyett fel kell tenni egy 50Ohm müterhelést az adóra így nem kell eltávolodni a géppel kilométerekre, el kell távolodni az adótól a vevővel (földi teszt), mikor már alig van kép fel kell tenni az előerősítőt ha számottevően kitisztult a kép akkor biztosan ér valamit.

ati
2011-07-03, 17:17
A tesztelés nem egyszerü, különösen, ha szemrevételezés az egyetlen mérési mód. Javaslom azt a tesztet, amit Jimmivel csináltunk: Hármashatár hegy - cinkota , 18km és kisebb teljesítményű adó. Minél jobb a vevő, annál kevésbé látszik az előerősítő. Azt eldönteni, hogy csinál-e valamit, csak láthatóan gyenge jelek esetén ill. jelszintméréssel lehet.
Annyi tanulsága volt a mérésnek, hogy a HHH-i amatőr adót is lehet tesztre használni.

deltahf
2011-07-03, 17:54
A tesztelés nem egyszerü, különösen, ha szemrevételezés az egyetlen mérési mód. Javaslom azt a tesztet, amit Jimmivel csináltunk: Hármashatár hegy - cinkota , 18km és kisebb teljesítményű adó. Minél jobb a vevő, annál kevésbé látszik az előerősítő. Azt eldönteni, hogy csinál-e valamit, csak láthatóan gyenge jelek esetén ill. jelszintméréssel lehet.
Annyi tanulsága volt a mérésnek, hogy a HHH-i amatőr adót is lehet tesztre használni.

Itt az igazság sztm is.
Én bevittem mind a két Viktory előerősítőmet a GRANTE-ba ( www.grante.hu ).
Nagyon komoly és hozzáértő emberekkel megnézettem, és a műszerek/tudásuk szerint 100%-ra tudja amit Bazsó Gábor állít róla.
Aztán, hogy ez a képen( miért? )a szemmel nem látszik ahoz nem tudok hozzászólni.
Üdv. Peti

GPeti
2011-07-03, 18:13
Persze mert leírta hogy 30dB-t erősít, ez biztos igaz csak az a kérdés hogy mekkora zajt állít elő, ez nincs leírva, megmérve, pedig ez az ami számít.

deltahf
2011-07-05, 08:49
Megpróbálom megnézetni.

L1P1
2011-07-05, 13:13
Szeretnem mgosztani a kedves forumozokkal azt hogy mi tortent azota hogy legutoljara a Victory Link-es ugyrol beszeltunk.

Osszealltunk harman vevok akik ugy ereztuk hogy nem kivanunk tobbet repulni a Victory Linkkel mert a nalunk levo taviranyitok nem mukodtek megfeleloen. Megkertuk a gyartot szemelyesen, telefonon hogy vasarolja vissza a termekeket. O nem akarta ezt megtenni es azt mondta hogy mi nem ertunk hozza es ezert rossz. Gondoltuk jogi utra tereljuk a dolgot es hivatalosabban is megkerjuk ra hogy vegye vissza a termeketet, illetve az ugyved tanacsara arra is megkertuk hogy a bizonyithatoan a taviranyito hibajabol adodo karokat is teritse meg.
Szuletett egy szep level melyet elkuldtunk es erre jott egy masik level ami egy kicsit felhaborito volt, de ezt mindenki dontse el magaban hogy ez most micsoda...

Kedvenc reszeim:
"a repülőgépekre különféle műszaki eszközöket szereltek egyébként fel, amelyek zavart kelthetnek" - erre azt tudom mondani hogy még jó hogy más műszaki eszköz is volt a gépen hiszen magában egy távirányító nem alkalmas a repülésre :)

"A videó felvételeken azonban nem látszik milyen távirányítóval működik a távirányítás " - ez kemény szerintem a távirányító jó csak mi hamisítottunk videókat arról hogy nem jó :)

"ezek alapján semmi konkrétum nem utal arra, hogy anyagi felelősségről beszéljünk" - mondjuk nem is gondoltuk hogy bármiért is vállalná a felelősséget a gyártó sőt azt se hittük hogy a saját termékét vissza fogja venni, a levél célja annyi volt hogy legyen hivatalos nyoma hogy felszólítottuk hogy rossz a távirányító és ez meglegyen nekünk bizonyíthatóan

Az egesz levelezes itt talalhato ha valakit erdekel. Gondolom megoszthatom barkivel ugyanis az egyiket mi kuldtuk a masikat meg nekunk kuldtek es igy nincs ebben semmi titkos.
https://skydrive.live.com/?cid=9cd51e994f1dcac1&sc=documents&uc=1&id=9CD51E994F1DCAC1%21130#

Lehetőségeink: A, eladjuk a vásárolt cuccokat, melyek allítólag javításra kerültek már és most már tényleg tökéletesek. B, perelünk ami kb 1 év alatt ér majd véget és minden azon fog múlni hogy egy igaszságügyi szakértő mit mond az eszköz bevizsgálása után (ha azt mondja hogy nem a leírásnak megfelelően működik akkor minden költség a gyártót terheli és meg kell hogy fizesse a kárt is, ha azt mondja hogy jól működik akkor a perköltséget kell kifizetnünk plusszba ami nagyságrendileg kb 3-400e huf)

várom a véleményeket a gyártótól jött levélre ha vannak, ugyanitt Victory link LRS két vevővel eladó 40e Huf-ért! (én ugyanis repülni nem fogok már vele az tuti mert van dragonlinkem ami 10 km-re tényleg el is repült annak ellenére hogy szar a gépem és nem is értek hozzá :) )

deltahf
2011-07-05, 14:02
Ha már felvettem a mellényt ( ügyvéd+bíróság) akkor végig hordanám.
Az eladás a Ti szemszögetekből nem korrekt a véleményem szerint.
Ha rossz és kárt tud okozni miért kínáljátok másnak pénzért, én ingyen sem tenném.
Vagy vagány vagyok és bevállalom hogy átvertek és kuka, vagy intézem.
Hivatalosan vagy nem hivatalosan.
Én az utóbbit választanám az első variácó mellett, amennyiben az én ügyvédem is javasolná.
Az ellenfél "lenézése" gyengítheti az erőt, ezért nem cselekednék lenézően.

De 1 biztos, ha nekem kárt okoznak szeretem ha az egyensúly beáll legalább egyensúlyba.
Vagy így vagy úgy.

U.i.: -nem hivatalos vélemény szerint a 'rádiós per' nem lesz járható út és nem fogja hozni a várt eredményt !

L1P1
2011-07-05, 14:11
Ha már felvettem a mellényt ( ügyvéd+bíróság) akkor végig hordanám.
Az eladás a Ti szemszögetekből nem korrekt a véleményem szerint.
Ha rossz és kárt tud okozni miért kínáljátok másnak pénzért, én ingyen sem tenném.
Vagy vagány vagyok és bevállalom hogy átvertek és kuka, vagy intézem.
Hivatalosan vagy nem hivatalosan.
Én az utóbbit választanám az első variácó mellett, amennyiben az én ügyvédem is javasolná.
Az ellenfél "lenézése" gyengítheti az erőt, ezért nem cselekednék lenézően.

De 1 biztos, ha nekem kárt okoznak szeretem ha az egyensúly beáll legalább egyensúlyba.
Vagy így vagy úgy.

egyet tudok erteni mindennel amit irtal. Egyszer mar volt valaki aki meg akarta venni (drbalogh nevu forumozo ha jol emlekszem) de nem adtam oda neki hanem inkabb lebeszeltem rola, meg lehet kerdezni ot is akar. Most is ha megnezed nem kulon irtam hogy elado a tav hanem ugy hogy nekem ezek a gondjaim es nem ajanlom en ezt senkinek. Eladas amugy ebbol nem lesz valoszinuleg mert aki esetleg jelentkezik azt is majd jol lebeszelem rola :). Annyit szeretnek elkerulni hogy nehogy valaki beugorjon megegyszer ennek a gyartonak...

A jogi utrol folyik az egyeztetes az ugyveddel es a legnagyobb gond itt az ido, ha sikerulne ezt leroviditeni akkor eltolnank az tuti. Jelenleg ennek a koruljarasa folyik es ha lesz dontes akkor arrol majd megy ertesites a feleknek.

Aqvakond
2011-07-05, 15:09
Hello!

A labor mérések valószínűleg az ő igazát fogják mutatni, arra kérjétek meg hogy egy ő maga által helyesen összerakott, repülővel, és valamelyikőtök Victory LRS-ével repüljön 10 km-t. A jogi út itt nagy macera, mert sok "kiskapu" van az ő oldalán, amit ki tud használni.

Olvastam hogy a Victory LNA nem mindenkinek működik. Hogyha az eredeti vevő jel/zaj viszonya elég jó, akkor a LNA már nem sokat tud segíteni, mert van egy határ ami alá nem csökkenthető a jel/zaj viszony, a háttérsugárzások miatt.

L1P1
2011-07-05, 15:14
ez nem sikerulne eyik szakertonek se csak eppen nem hiszem hogy lennenek ennyire alaposak. a gyarto egyebkent egyszer probalt repulni vele de lezuhant a gep. video azota sincs mukodo geprol ami elment volna 10km-re Victoryval...

drjuhasz
2011-07-05, 17:08
L1P1 valóban nagyon korrekt volt, mikor vásárlási szándékot mutattam a viktory link irányában, egy hosszú levélben mindent leírt, ami akkor zajlott a termékkel kapcsolatban. Így meggondoltam magam, és már DL-re spórolok...

Dr. Juhász Tamás (alias drbalogh... ??? ) :D

ati
2011-07-05, 18:48
Ez nem műszaki kérdés, hanem jogi. A vevőnek több joga van, mint gondoljátok, és ezeket a jogokat kellene érvényesíteni, ehhez nem kell műszaki szakértő. Az elállás joga, mivel a kezdeti hibát a gyártó is elismerte már megáll, köteles vissza adni a pénzt, attól teljesen függetlenül, hogy később vagy valaha is működik a cucc, vagy sem. Ilyen irányú bizonyítást a vevőnek nem kell tennie. Rossz volt - ez elismert tény - meggondolta magát a vevő és elállt, amihez joga van, még akkor is ha közben kijavították.

A másik az előerősítő: mivel ez az eszköz a Gigatechnik Kft-től eredeztethető, akár jó is lehet, csak azt nem tudja senki, hogy mely példányok eredetiek, és melyek utángyártottak, tehát arra nincsen garancia, hogy mindegyik példány működik, arra van, hogy amit Laci csinált az jó. Ha esetleg valaki belülről lefotózza lehet felismerjük.

deltahf
2011-07-05, 20:29
L1P1 valóban egy talpig Úriember, ehez semmi kétség nem fér. 8)
Én 'szeretem' személyesen a póruljártakat, sőt még lehet én is belenyúlattam egy barátomat B.G. szavaira adva.
Én csak Szabi levelére reagáltam le az én szubjetív és ügyvédem megkérdezés után a lehetőségeket.
A jogi út járható sztm is de nem 100% nyerő, a nem kis "minden hájjal megkent" ügyvédecskéim szerint.
A nem jogi út sem sokkal jobban járható, mert sok benne a buktató, de türelemmel és megértetéssel MINDEN ORVOSOLHATÓ, legalább is a tapasztalatom ezt mutatja. ;)
Nem kis összeg a károtok, de kára mindenkinek lehet. (remélem érthető voltam)
Üdv. Peti

csillagvzs
2011-07-06, 13:35
Na most elolvastam az ügyvédi levelét a GG-nek.
Észrevétel:
A Bazsó Gábor (gyártó) bevizsgálta a gépem minden szempontból és megfelelőnek nyilvánította!
Akkor miről is beszélünk?
Na mindegy kezd hányingerem lenni már csak a nevétől is!
Tanulság megvolt részemről, de remélem álmában sem gondolja hogy így korrekt vagy el van intézve.
Úgynéz ki hogy találtam egy igazságügyi szakértőt aki kompetens a történetben.
A cuccaim bevizsgálás céljából átadásra kerül egy hivatalos felkérés keretében.
Majd arra leszek kíváncsi hogy neki miket hadovál össze-vissza. Bár nem lesz mit magyarázni.
Nekem és még az eredeti használati utasítással adta el ami 25km-en 100%-ban működik az általános fpv rendszerekkel.
Így 100% bukta minden értelemben.
A peres eljárásnál vannak célravezetőbb és nagyon gyors hivatalos utak is.
Főleg hogy nem ragaszkodom hogy nekem fizessen. ;D

L1P1
2011-07-06, 16:04
neked hiaba van szakertod azt senki le se szarja. ha per van akkor a biro jelol ki egyet aki meg veletlenul se egyezik azzal akit te ismersz. jo a rendszer nagyon es az ilyen tipusu gyartok meg gyujtik a penzuket :)

Na most elolvastam az ügyvédi levelét a GG-nek.
Észrevétel:
A Bazsó Gábor (gyártó) bevizsgálta a gépem minden szempontból és megfelelőnek nyilvánította!
Akkor miről is beszélünk?
Na mindegy kezd hányingerem lenni már csak a nevétől is!
Tanulság megvolt részemről, de remélem álmában sem gondolja hogy így korrekt vagy el van intézve.
Úgynéz ki hogy találtam egy igazságügyi szakértőt aki kompetens a történetben.
A cuccaim bevizsgálás céljából átadásra kerül egy hivatalos felkérés keretében.
Majd arra leszek kíváncsi hogy neki miket hadovál össze-vissza. Bár nem lesz mit magyarázni.
Nekem és még az eredeti használati utasítással adta el ami 25km-en 100%-ban működik az általános fpv rendszerekkel.
Így 100% bukta minden értelemben.
A peres eljárásnál vannak célravezetőbb és nagyon gyors hivatalos utak is.
Főleg hogy nem ragaszkodom hogy nekem fizessen. ;D

csillagvzs
2011-07-06, 16:29
Mint írtam gyors, megbízható és nagyon hatásos hivatalos eljárásokhoz kell.
Sajna a bíróság malmai nagyon lassan őrölnek és nem nekik kell. ;D

Nem érek rá egy ilyen p**s vonal alatti eladóval vacakolni és a nagyon drága időt elb***ni.
Van nála sokkal fontosabb dolgom is bőven de amit az eladó eltervezett abból nem eszik erre mérget is vehet. ;D

L1P1
2011-07-06, 17:04
Név:

gabor2009

825 (1.043 naponta)

Pozíció:

Kapitány

Regisztrált:

2009-05-05, 16:45:23

Utoljára aktív:

Ma - 10:20:54

biztos rossz a billentyuzete amugy, lehet ossze kellene neki dobni egy billentyuzetre vagy egy gerincre. mindegy melyikre arra amelyik lehetove teszi neki hogy korrekt legyen

GPeti
2011-07-06, 18:39
Nem akarok beleszólni, de ha van vagy lenne modellező biztosításotok akkor azzal biztos lehetne a kárt enyhíteni.

Mi van akkor ha rádiózavar miatt összetörik a gépem egy márkás világcég távirányítójával? Azzal meg lehet keresni a gyártót?

Daine
2011-07-06, 18:41
http://www.smiley-gratos.com/smileys/1570-D_PUNC_1.GIF

L1P1
2011-07-06, 18:55
Nem akarok beleszólni, de ha van vagy lenne modellező biztosításotok akkor azzal biztos lehetne a kárt enyhíteni.

Mi van akkor ha rádiózavar miatt összetörik a gépem egy márkás világcég távirányítójával? Azzal meg lehet keresni a gyártót?

kerdezd a forumrol Rolamesh-t aki zuhant az aurora miatt es kapott egy uj dobozt azonnal + elnezest kertek tole.

Banditos
2011-07-07, 09:19
Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek mostani tapasztalataimat a Victory Link FPV LRS-el kapcsolatban. Remélem nem fogtok máglyán elégetni...
Még mindig a Victoryval repülök és tesztelgetem a magam egyszerű módján, de most már repülve és nem autóra kötözve (apró lépésenként, mert már sokat áldoztam a modellezés oltárán...).
Benne van a gépemben körülbelül 35 start és eddig kétszer volt komolyabb kihagyása a rendszernek. Egyszer elmentünk 3000 méterig, ahol hirtelen lement az RSI 1-re, Gaben-nek hála meg tudtuk menteni a dolgot, mikor vissza jött a jel, szépen visszaáll minden. Egyszer olyan 400 méterre volt egy kisebb kihagyás, de akkor is gyorsan visszaállt.
Tegnap előtt kimentem a reptérre és nem működött a rendszer, folyamatosan azt jelezte, hogy nincs távirányítás (csipogott a Victory), majd hirtelen vissza jött az irányítás, majd megint elment, elkezdte a szervókat és a gázt kezelni magától....rájöttünk DeltaHF-el, hogy valahol érintkezési probléma van. Kiderült, hogy a gyártó által adott kábel jack dugós vége volt a rossz (ahol a vezetékek vannak ráforrasztva), újra kötöttem mindent és most jó. Őszintén megmondom, nekem az furcsa, hogy adott egy drága LRS rendszer és viszonylag gagyi és sufniba bekötött kábeleket kaptam hozzá...persze lehet másnak csak az eszközt adta és saját maga kábelezte be a rendszert, én így kaptam. Futaba FF9 tréner porton használom a rendszert.
Tegnap is repültem (8 repülés), de most csak szemmel vezetem, nem mentem tovább 300 méternél és körülbelül 200 méter magasságig. Nem volt kihagyás, stabilan ment minden, persze tudom ez nem nagy távolság.
Kíváncsiságból kérdezem, valaki csinált már olyan tesztet, hogy elvitte a gépet (minden elektronikai kütyüt kikapcsolva) jó messze (mondjuk 10 km) és ott egyenként visszadugta a rendszert, hogy kiderüljön, tényleg a többi cucc zavarja-e a technikát? Azt én is furának tartom, hogy a gyártó tesztjei egy darab szervóval történtek, ez kicsit sem életszerű. A többi LRS rendszernél van a leírásban olyan, hogy egyes elektronikai eszközök csökkenthetik a teljesítményt?
A biztonsági rendszereknél, ahol ezeket a kamerákat használják, amikkel repülünk, ott is használnak vezeték nélküli adatátvitelt? Mert ha igen, akkor furcsa lenne, ha nem gondolnának a zavarszűrésre, vagy amikor megbontjuk a kamera "tokját", akkor ezzel kinyírjuk ezt a védelmet?
Maga a repülő egy csoda, nekem nagyon bejön a Twinstar, könnyen vezethető, kis sebességnél is stabilan repül, csak ajánlani tudom azoknak, akiknél nem számít nagyon, hogy viszonylag kicsi a hely belül....de ezt majd részletesen egy másik topic-ban.
Nem akarok állást foglalni pro- és kontra, mert kevés vagyok hozzá, csupán le szerettem volna írni a tapasztalataimat.
DeltaHF és Zsoltiék ezt nagyon profin nyomják, sok okosságot kaptam én is tőlük...
Bármikor leeshet az én gépem is, és a profik szerint sokat kockáztatok, de most se pénzem, se időm nincs másik szettet venni, és repülni illetve kicsit "dolgozni" szeretnék a géppel, aki ismer, tudja miről van szó.
Sajnálom, hogy már a modellezésbe is berágta magát ez az általános jelenség, de ahol megjelenik az "üzlet", ott gyakran előfordul.
Pénteken lesz egy nagyobb repülésünk, annak az eredményeit is beírom majd hétvégén és remélem tudok majd szép videókat is feltölteni.

B.

jpeti29
2011-07-07, 10:38
Én nem kaptam csatlakozókat, de még a TS idején jártam hasonlóan pórul, erre figyelni kell. Persze te kaptad.

A kérdésedre választ adva én csináltam ilyen tesztet, hogy elmentem messzire a géppel és ott sorba bekapcsolgattam mindent. EZ lenne a rendes hatótávteszt. Igaz nem 10 km-re mentem, hanem csak 2,4-re. Ennyit tudtam egyedül kivitelezni. Se az egy szál szervós teszt se a dobjunk össze mindent majd a robot visszahozza teszt nem igazán jó szerintem. (Ez az én véleményem, ne kövezzetek meg érte.)

Persze a gyártó felelőtlenül állította a rendszerről, hogy 10km-t tud és semmi se zavarja. Több zavaró tényezőt is felderítettem jómagam is akkor amikor még mindenkinek szuperül ment. Nem szabadna ezekről a rendszerekről ilyen megtévesztő adatokat közölni, főleg nem közzéteszt igazoló tesztvideó nélkül. Hol van a DMD lapján egy RENDES teszt, hogy a 20mWoas cuccával hogy repül el 8-12km-re. (a teljesség igénye nélkül mindet fel lehetne sorolni) ezek a rendszerek barkács cuccok. Legeny az a kis darabszámú VL vagy a nagy darabszámú TS vagy DL. Mindengyiknek van gyengéje. Egy tuti Az eladónak egyiknél se lehet elhinni sajnos mindent, ha Magyar régi fórumozó, ha gyufaszemű, ha német. Ha valami sok embernél jól működik az nagyobb eséllyel jó, de sajnos korántsem jelenti azt hogy nálunk is jó lesz. Nem szabad ezekre hatótávot írni, mert csalódásra és vitára ad csak okot.

Véleményem szerint Egyetlen probléma van a VL LRS rendszerrel. egyszerűen kicsi az adó teljesítménye. Az OpenLRS cuccom hasonló teljesítményű, a gyártó szerint 2-4km tud antennától függően (nagyobb hatótávhoz javasolja a végfokot). Zavartabb környéken persze még ennyit se tud. Itt ugyan ez van. egy 500mW-os vagy 1W-os teljesítménnyel semmi gond nem lenne 10km-ig szerintem. Daine hasonlóan járt a DMD-vel és láss csodát, a megfelelő adóteljesítmény megoldotta a gondját. Én elhoszem, hogy az antenna a legfontosabb, de RF zavarok ellen kell egy minimális teljesítmény véleményem szerint.
Nekem van rá végfokom, de az állításomat csak akkor tudom letesztelni, ha robotom is lesz, mivel sajnos a földön nem tudok nagyobb hatótávot tesztelni és ahhoz túl csóró vagyok, hogy a gépemet kockáztassam. Többek között ezért is várom már szívszakadva a C4S-et.

L1P1
2011-07-07, 10:43
Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek mostani tapasztalataimat a Victory Link FPV LRS-el kapcsolatban. Remélem nem fogtok máglyán elégetni...
Még mindig a Victoryval repülök és tesztelgetem a magam egyszerű módján, de most már repülve és nem autóra kötözve (apró lépésenként, mert már sokat áldoztam a modellezés oltárán...).
Benne van a gépemben körülbelül 35 start és eddig kétszer volt komolyabb kihagyása a rendszernek. Egyszer elmentünk 3000 méterig, ahol hirtelen lement az RSI 1-re, Gaben-nek hála meg tudtuk menteni a dolgot, mikor vissza jött a jel, szépen visszaáll minden. Egyszer olyan 400 méterre volt egy kisebb kihagyás, de akkor is gyorsan visszaállt.
Tegnap előtt kimentem a reptérre és nem működött a rendszer, folyamatosan azt jelezte, hogy nincs távirányítás (csipogott a Victory), majd hirtelen vissza jött az irányítás, majd megint elment, elkezdte a szervókat és a gázt kezelni magától....rájöttünk DeltaHF-el, hogy valahol érintkezési probléma van. Kiderült, hogy a gyártó által adott kábel jack dugós vége volt a rossz (ahol a vezetékek vannak ráforrasztva), újra kötöttem mindent és most jó. Őszintén megmondom, nekem az furcsa, hogy adott egy drága LRS rendszer és viszonylag gagyi és sufniba bekötött kábeleket kaptam hozzá...persze lehet másnak csak az eszközt adta és saját maga kábelezte be a rendszert, én így kaptam. Futaba FF9 tréner porton használom a rendszert.
Tegnap is repültem (8 repülés), de most csak szemmel vezetem, nem mentem tovább 300 méternél és körülbelül 200 méter magasságig. Nem volt kihagyás, stabilan ment minden, persze tudom ez nem nagy távolság.
Kíváncsiságból kérdezem, valaki csinált már olyan tesztet, hogy elvitte a gépet (minden elektronikai kütyüt kikapcsolva) jó messze (mondjuk 10 km) és ott egyenként visszadugta a rendszert, hogy kiderüljön, tényleg a többi cucc zavarja-e a technikát? Azt én is furának tartom, hogy a gyártó tesztjei egy darab szervóval történtek, ez kicsit sem életszerű. A többi LRS rendszernél van a leírásban olyan, hogy egyes elektronikai eszközök csökkenthetik a teljesítményt?
A biztonsági rendszereknél, ahol ezeket a kamerákat használják, amikkel repülünk, ott is használnak vezeték nélküli adatátvitelt? Mert ha igen, akkor furcsa lenne, ha nem gondolnának a zavarszűrésre, vagy amikor megbontjuk a kamera "tokját", akkor ezzel kinyírjuk ezt a védelmet?
Maga a repülő egy csoda, nekem nagyon bejön a Twinstar, könnyen vezethető, kis sebességnél is stabilan repül, csak ajánlani tudom azoknak, akiknél nem számít nagyon, hogy viszonylag kicsi a hely belül....de ezt majd részletesen egy másik topic-ban.
Nem akarok állást foglalni pro- és kontra, mert kevés vagyok hozzá, csupán le szerettem volna írni a tapasztalataimat.
DeltaHF és Zsoltiék ezt nagyon profin nyomják, sok okosságot kaptam én is tőlük...
Bármikor leeshet az én gépem is, és a profik szerint sokat kockáztatok, de most se pénzem, se időm nincs másik szettet venni, és repülni illetve kicsit "dolgozni" szeretnék a géppel, aki ismer, tudja miről van szó.
Sajnálom, hogy már a modellezésbe is berágta magát ez az általános jelenség, de ahol megjelenik az "üzlet", ott gyakran előfordul.
Pénteken lesz egy nagyobb repülésünk, annak az eredményeit is beírom majd hétvégén és remélem tudok majd szép videókat is feltölteni.

B.

Az uzlettel semmi baj, ebbol el mindenki csak azzal van a baj ha valaki lop. Nekem nincs taviranyitom mar kb 2 honapja a gyartonal van a penzemmel egyutt. Telefont nem veszi fel senkinek. Ez azt hiszem lopas.

Amugy nekunk egyszer volt 100 meteren belul jelvesztesunk ezet leszamitva 1km-en volt valamint 3 km kornyeken rengeteg. Mi gekkoval 7km-en probaltuk a rendszert es tokmindegy volt neki hogy melyik gep vagy melyik config volt eppen az ido 50%-aban fail safe ben volt.

Masik rendszerrol kettorol tudok velemenyt formalni mert nekem 2 masik is van a tobbit nem probaltam. A DL ezen a 7km-es teszten ugyanazzal a geppel atomstabil volt a fail safe akkor jott elo amikor a kocsi betakarta a repulot vagy amikor lesetaltam a geppel a domb moge. Azaz amig a gep latszott legvonalban addig 0 para. Amugy 10km-re szinten repult a DL a mi gepunkkel es fail safe akkor volt amikor Gaben es Csillagvzs a habtestevel betakarta (osszesimultak) az antennat. Ez 5km utan tortent valahol utana abbahagytak ezt a homoerotikusnak is nevezheto mutatvanyt es tovabbi 5 km-ert repult vele Zsolti.

A masik cucc az az rmilec 2.4ghz ami 5-6 kilometeren belul megy jol, ezt most en kolcsonadtam Daine-nek hogy legyen mivel repulnie es o tesztelte le igazan, de amikor en repultem vele akkor se volt vele para.

Szerintem is eletveszely az amit bevallalsz a gepeddel ugyanis az egy dolog hogy elmegy a jel es lezuhan a pusztaba de mivan akkor ha veletlenul belezuhan egy kocsiba vagy megol valakit? Szerintem egy robotot legalabb allitsatok be es akkor mar kisebb az eselye hogy zuhansz.

Kerdes: amit kaptal a csodalatos es megbizhato gyarottol erositot azt probaltad mar? jobb lett vele valamivel a cucc?

L1P1
2011-07-07, 10:45
Én nem kaptam csatlakozókat, de még a TS idején jártam hasonlóan pórul, erre figyelni kell. Persze te kaptad.

A kérdésedre választ adva én csináltam ilyen tesztet, hogy elmentem messzire a géppel és ott sorba bekapcsolgattam mindent. EZ lenne a rendes hatótávteszt. Igaz nem 10 km-re mentem, hanem csak 2,4-re. Ennyit tudtam egyedül kivitelezni. Se az egy szál szervós teszt se a dobjunk össze mindent majd a robot visszahozza teszt nem igazán jó szerintem. (Ez az én véleményem, ne kövezzetek meg érte.)

Persze a gyártó felelőtlenül állította a rendszerről, hogy 10km-t tud és semmi se zavarja. Több zavaró tényezőt is felderítettem jómagam is akkor amikor még mindenkinek szuperül ment. Nem szabadna ezekről a rendszerekről ilyen megtévesztő adatokat közölni, főleg nem közzéteszt igazoló tesztvideó nélkül. Hol van a DMD lapján egy RENDES teszt, hogy a 20mWoas cuccával hogy repül el 8-12km-re. (a teljesség igénye nélkül mindet fel lehetne sorolni) ezek a rendszerek barkács cuccok. Legeny az a kis darabszámú VL vagy a nagy darabszámú TS vagy DL. Mindengyiknek van gyengéje. Egy tuti Az eladónak egyiknél se lehet elhinni sajnos mindent, ha Magyar régi fórumozó, ha gyufaszemű, ha német. Ha valami sok embernél jól működik az nagyobb eséllyel jó, de sajnos korántsem jelenti azt hogy nálunk is jó lesz. Nem szabad ezekre hatótávot írni, mert csalódásra és vitára ad csak okot.

Véleményem szerint Egyetlen probléma van a VL LRS rendszerrel. egyszerűen kicsi az adó teljesítménye. Az OpenLRS cuccom hasonló teljesítményű, a gyártó szerint 2-4km tud antennától függően (nagyobb hatótávhoz javasolja a végfokot). Zavartabb környéken persze még ennyit se tud. Itt ugyan ez van. egy 500mW-os vagy 1W-os teljesítménnyel semmi gond nem lenne 10km-ig szerintem. Daine hasonlóan járt a DMD-vel és láss csodát, a megfelelő adóteljesítmény megoldotta a gondját. Én elhoszem, hogy az antenna a legfontosabb, de RF zavarok ellen kell egy minimális teljesítmény véleményem szerint.
Nekem van rá végfokom, de az állításomat csak akkor tudom letesztelni, ha robotom is lesz, mivel sajnos a földön nem tudok nagyobb hatótávot tesztelni és ahhoz túl csóró vagyok, hogy a gépemet kockáztassam. Többek között ezért is várom már szívszakadva a C4S-et.

Dainenek kontakthibas volt az antenna cstlakozoja csak hogy tisztan lassunk. a gond ez volt es csereltek neki egy masikra ami raadasul egy nagyobb teljesitmenyu is lett mert lelevelezte veluk.

jpeti29
2011-07-07, 10:57
Dainenek kontakthibas volt az antenna cstlakozoja csak hogy tisztan lassunk. a gond ez volt es csereltek neki egy masikra ami raadasul egy nagyobb teljesitmenyu is lett mert lelevelezte veluk.

Nem tudtam, bocsánat.

De nem ingyen adtak neki nagyobb teljesítményűt, nem?

L1P1
2011-07-07, 11:03
azt hiszem de ezt meg en nem tudom pontosan hogy kulonbozetet kellett fizetnie ami szerintem korrekt dolog mivel az tenyleg dragabb is volt

Daine
2011-07-07, 11:06

Nem tudtam, bocsánat.

De nem ingyen adtak neki nagyobb teljesítményűt, nem?

Össz vissz 235 EUR-ban ált meg nekem,de cserélték és nem tüntek el mint szűrke szamár a ködben! :o Ha jól tudom a V.L. majdnem egy árban,vagy egy kicsit drágább és egy nagy rakás kaka!
:o :o

L1P1
2011-07-07, 11:07
es gondolom nem a 6. darabot vetted meg a dmd-tol ugy mint en a VL-tol :)

szoval jopar hibat valszeg mar reg kijavitottak, vagy ami meg durvabb lehet hogy ok meg az eladasok elott teszteltek is :)

jpeti29
2011-07-07, 11:26
Igazatok van teljesen, csak az adóteljesítmény miatt akartam csak párhuzamot vonni, de nem volt 100%ban korrekt. nem szóltam.

Peck
2011-07-07, 11:41
jpeti29: igazad van, barkács cuccok, nem szabadna ráírni hatótávot, de nekem pl. tetszett amit a DL oldalán olvastam:

"If you will never fly 40 KM, why do you need a 40 KM system ??? Because range is decreased by interference and non optimized setup on FPV planes. The best thing is to have a proper installation and get good performance, but this is not always possible on small electric planes. Lets say that you have interference from your video transmitter and camera, each of which can cut your range in half. Here is an example, every case will be different... If you start with a 40 KM capable RC system, and have the video transmitter too close to the RC receiver, you may take away 1/2 if your range for this, which leaves you 20 KM. Now if you have a noisy camera, this can take away anoter 1/2 of the range, which leaves you with 10 KM range. So even with some mistakes, you can still fly 10 KM which is fine for most small electric planes."

Ha így nézzük a VL-t is, ami tud stabil 10 km-t 1 db szervóval, akkor FPV cuccal együtt mondjuk stabilan tud 2.5 km-t.
Persze ez csak feltételezés.

L1P1
2011-07-07, 11:46
jpeti29: igazad van, barkács cuccok, nem szabadna ráírni hatótávot, de nekem pl. tetszett amit a DL oldalán olvastam:

"If you will never fly 40 KM, why do you need a 40 KM system ??? Because range is decreased by interference and non optimized setup on FPV planes. The best thing is to have a proper installation and get good performance, but this is not always possible on small electric planes. Lets say that you have interference from your video transmitter and camera, each of which can cut your range in half. Here is an example, every case will be different... If you start with a 40 KM capable RC system, and have the video transmitter too close to the RC receiver, you may take away 1/2 if your range for this, which leaves you 20 KM. Now if you have a noisy camera, this can take away anoter 1/2 of the range, which leaves you with 10 KM range. So even with some mistakes, you can still fly 10 KM which is fine for most small electric planes."

igy van es egyet is tudok erteni vele. azt meg megtanultam hogy vigyazni kell a bg fele nagytudasu magyar szakikkal akiknek nagyobb az arcuk mint ami indokolt lenne (igergetnek meg hazudoznak aztan 0 felelossegvallalas csak a penz lenyulasa a celjuk :) ). ne ertse felre senki alapvetoen nem azt mondom hogy magyar nem csinalhat jot csak azt hogy ez az egy eset nekem tanulsagos volt

csillagvzs
2011-07-07, 11:49
Hogy lett a gyári 25km-ből 10km?? Nem mintha érdekes lenne. Csak a pontosság kedvéért.

Peck
2011-07-07, 11:52
Bocsi, én néztem be :)
Nincs előttem a specifikáció, ezért a 10 km-es szervós tesztet vettem alapul.
Ha a 25 km-et vesszük a DL-es példával, akkor 6.25 km-t kéne stabilan vinnie :)

jpeti29
2011-07-07, 12:01
hát igen, csak a srácoknak nem tudott stabilan 2.5km-t.
De nagyjából megragadtad a lényeget.
Egy a lényeg. A DL kirakta ezt a weblapjára is, vásárlás előtt tájékoztat erről a tényről (valószínűleg az élet kényszerítette ezt már ki, tuti hogy valamikor a múltban támadták emiatt). Jogos a csalódás a VL-el kapcsolatban, hiszen ez úgy volt meghírdetve hogy garantáltan tudja. De mivel ez egy RC LRS, nem egy jeladó, ennek ezt repülőn, zavaró eszközök között kell tudnia. Ha nem tudja akkor meg úgy kell hirdetni hogy "AKÁR" 10km-t is tud. Vagy akkor rá kell írni, hogy még nincs kész 100%osan.

L1P1
2011-07-07, 12:08
hát igen, csak a srácoknak nem tudott stabilan 2.5km-t.
De nagyjából megragadtad a lényeget.
Egy a lényeg. A DL kirakta ezt a weblapjára is, vásárlás előtt tájékoztat erről a tényről (valószínűleg az élet kényszerítette ezt már ki, tuti hogy valamikor a múltban támadták emiatt). Jogos a csalódás a VL-el kapcsolatban, hiszen ez úgy volt meghírdetve hogy garantáltan tudja. De mivel ez egy RC LRS, nem egy jeladó, ennek ezt repülőn, zavaró eszközök között kell tudnia. Ha nem tudja akkor meg úgy kell hirdetni hogy "AKÁR" 10km-t is tud. Vagy akkor rá kell írni, hogy még nincs kész 100%osan.

vagy tesztelni kellene es nem kihuzni 90e huf-t a zsebembol es osszetoretni a gepemet ami meg par ezer huf volt es aztan meg kussolni

deltahf
2011-07-08, 08:13
Ez már amolyan önsanyargatás? :D

-vagy egymást stuffoljátok?
Ő meg otthon ;D a topicon amikor este elolvassa.

Olyan komikus mint egy teleregény, dráma, kaland, és vígjáték.

Nem tudjátok megoldani vagy így vagy úgy?! :D
Fiúk !!! hmmmmm :-X

L1P1
2011-07-08, 10:15
olyan jo irogatni :)

deltahf
2011-07-08, 18:21
-ez is egy megoldása az izgalom és düh elvezetésre.
Csak nem kifizetődő. ;)

Szerintem már sokan csak mint olvasmányt és (tanulmányt) is elolvassuk.

(megjegyzem egyet értek Veletek, a történtekben) még mielött besoroltok tévesen. 8)

Banditos
2011-07-08, 21:44
Köszi az értékes gondolatokat, hozzászólásokat (már amelyik az volt)....a robot pilóta már tervben van, szeretném kivárni a magyar fejlesztést, meg is rendelném már, csak még sül a műhelyben, remélem hamarosan az asztalomra kerül egy darab belőle.
B.

deltahf
2011-07-13, 13:39
Tegnap repültünk, 2500m-ig és 620m magsságig egy rezzenés sem volt , idáig 100% osan teljesít a Viktory !
Andris gatyája tele volt és nem mert tovább menni, és még az erősítő be sem volt kapcsolva.
Na még repülünk vele majd és írom mi a véleményem.
Sztm nem rossz az áráért.

Banditos
2011-07-13, 14:01
Videó nemsokára.....

csillagvzs
2011-07-13, 16:07
Nem tettétek hozzá hogy ott és akkor. Voltam én is 1x 5km-en. És rommá tört gépem 243m-en is. Nem bizonyíték. Véletlen. Attól még nincs semmilyen support sem javítás. Telefont sem veszi fel. Megéri a pénzét?? Igen de nem Victory-nak hívják. Sajna.
A gyártó talán csak a Banditosnak javította a cuccát vagy csak a véletlen műve?

L1P1
2011-07-13, 16:09
Tegnap repültünk, 2500m-ig és 620m magsságig egy rezzenés sem volt , idáig 100% osan teljesít a Viktory !
Andris gatyája tele volt és nem mert tovább menni, és még az erősítő be sem volt kapcsolva.

Ha kell megegy jobb arpn szoljatok. Ket vevovel odaadom annak akinek kell es aki ugy gondolja hogy ez jo

csillagvzs
2011-07-13, 16:18
100%- 5 alkalom amikor a VL failsafe-t kapott 3500m-en belül a Banditosnak előttünk.
Ha jól emlékszem akkor a legkisebb táv 490m volt!

Bocsesz de a történethez hozzátartozik. ???

Banditos
2011-07-13, 16:47
Teljesen igazad van Zsolti, de ezt már akkor leírtuk mind a ketten.
Nem állást akarok foglalni, csak leírom a történteket....sokkal okosabb emberek is vannak ezen a fórumon, akik magabiztosan mondják a véleményüket.....

jpeti29
2011-07-13, 16:56

Ha kell megegy jobb arpn szoljatok. Ket vevovel odaadom annak akinek kell es aki ugy gondolja hogy ez jo

Már megint árulod? :P

Daine
2011-07-13, 18:42
Én sima 2,4ghz Futabával repültem 2500m 1,5 éven keresztül minden gond nélkül! :o

:o

L1P1
2011-07-13, 19:12
Ha valaki eskuszik ra hogy jo akkor viheti az enyemet aron alul. Ennyi az egesz

Már megint árulod? :P

deltahf
2011-07-13, 23:12
Rendben.
Én azt írtam, hogy 2x repültem vele és ez idáig hibátlan.
Hozzáteszem hogy Gaben Vitorlája a sirius 1500m-től beugrált failsave be a TS el, azt is én vezettem. Csak a robot akkor megfogta.

Pedig nem rossz cucc !

Na mindegy, neki idáig jó és elég.
Majd próbálkozunk tovább. :D

L1P1
2011-07-14, 10:16
Szerintem gaben nagy ado antennaja nem tokeletes es ezert lehetnek ott gondok. Ugyanugy kellene hogy menjen az is mint a dl.

Rendben.
Én azt írtam, hogy 2x repültem vele és ez idáig hibátlan.
Hozzáteszem hogy Gaben Vitorlája a sirius 1500m-től beugrált failsave be a TS el, azt is én vezettem. Csak a robot akkor megfogta.

Pedig nem rossz cucc !

Na mindegy, neki idáig jó és elég.
Majd próbálkozunk tovább. :D

leskope
2011-07-14, 12:01
Sziasztok!

Van valakinek kölcsön kipróbálásra egy VL? A Skywalker-emben TS. egy régebbi verziója van, 10Km-t simán megy 500mW-on szinte 100% rssi-vel, persze külső antennával.
Szóval szívesen letesztelnék egy ilyen rendszert ebben a gépben.

ati
2011-07-14, 13:18
Kár lenne azt összetörni!

leskope
2011-07-14, 14:42
Van RTH, így kevesebb a kockázat.

Banditos
2011-07-14, 14:55
B.

Sziasztok!

Van valakinek kölcsön kipróbálásra egy VL? A Skywalker-emben TS. egy régebbi verziója van, 10Km-t simán megy 500mW-on szinte 100% rssi-vel, persze külső antennával.

Merre szoktál repülni?
Szervezhetünk egy teszt napot, ha van kedved...

leskope
2011-07-14, 15:18
Nyírmada, az ország másik vége.

deltahf
2011-07-14, 16:42
Tegnap is nyomtunk egyet.... http://www.youtube.com/deltahf67
nem olyan rossz ez VL.
A video hamarabb elmegy sima gyári kis bot antenna van rajta.
Az erősítő még nem kellett !

Na azért csak nyomjuk mert ez van !

leskope
2011-07-14, 16:53
Azért 1875 méteren volt egy 1-es rssi érték.

L1P1
2011-07-14, 18:19
B.

Sziasztok!

Merre szoktál repülni?

Az enyemet viheted. Bazso gabornal van. Hivd fel es postaztasd el magadhoz.

QQC
2011-07-14, 20:31

Ennyit nekem is megér ;D

leskope
2011-07-14, 21:10
Egy kicsit félreértetted, csak tesztről van szó.

leskope
2011-07-14, 21:12
B.

Sziasztok!

Merre szoktál repülni?

Kértem már tőle mást is tesztre, hogy ha beválik megveszem, de nem volt hajlandó ide adni. /előerősítő/

L1P1
2011-07-15, 15:30
en az enyemet odaadom neked korlatlan idore ha kell csak annyit kerek hogy kerd el Bazsotol mert en megegyszer nem kivanok talalkozni vele

ami nala van : 1 ado, ket vevo, antennak es egy antennatarto plussz kabelek.

ha elhozod tole akkor hasznald egeszseggel

leskope
2011-07-15, 19:06
Írtam neki.

Banditos
2011-07-15, 19:20
Leskope milyen robotpilótád van, gondolom nem a kis kínai ül benne....:).

leskope
2011-07-15, 22:06
Eagletree osd pro

csillagvzs
2011-07-18, 21:58
Esküszöm nem szőrszál hasogatás:

Megnéztem a Banditos gépéről készült vágott repülést és mit lát a szemem????????
Nem hiszitek el! Failsafe-t!!!

http://www.youtube.com/watch?v=NYafa6r54Rg&feature=uploademail
1:04mp-nél rssi totál semmi.
1875m távolságban.

L1P1
2011-07-19, 00:04
Zsolti ez a video mikori? ez a legutolso a gyarto altal adott verzioval keszult vagy meg korabbi?

Esküszöm nem szőrszál hasogatás:

Megnéztem a Banditos gépéről készült vágott repülést és mit lát a szemem????????
Nem hiszitek el! Failsafe-t!!!

http://www.youtube.com/watch?v=NYafa6r54Rg&feature=uploademail
1:04mp-nél rssi totál semmi.
1875m távolságban.

L1P1
2011-07-19, 00:08
tenyleg ott leesett 1 sec-re azaz ha ez az uj verzio akkor az a hiba ami az en gepemet belerakta a dunaba sajna meg mindig megvan. nekem ugyanez volt hogy 99-99-99-0-99 stb
azaz csak egy pillanatra ugrott le a jel 1000m tavolsagban es emiatt lezuhantam. itt az volt a "mak" nincs robot a gepen illetve hogy nem kapott meg parat egymas utan es nem lett iranyithatatlan.

Banditos: legyszi aruld el hogy mikor csinaltad ezt a videot es hogy ez a legujabb erositos cucc-e mar vagy meg nem?

deltahf
2011-07-19, 00:16
A múlt héten csináltuk.
2764m volt a csúcs minden zavar nélkül. Ha volt 0 ha nem.
A gépben a stabrobot benne van és a fail-save is be van állítva a VL-en ami működik is.
Az VL erősítő is megvan de nem kellett még kapcsolni, mert a video jel kezdett elöször elmenni.

csillagvzs
2011-07-19, 07:07
Mikor írta a Peti hogy tökéletes lett a VL próbáltam elérni a Bazsó Gábort hogy az én VL-em mikor lesz kijavítva mint a Banditosnak de válaszra sem méltatott. Eladnám a VL-t de hibásan nem lehet.

De az hogy az rssi lement 1-re az aszt jelenti hogy a jel totál kimaradt.
Sok mindent tudnék mondani a javított verzióra de azt sajna nem hogy zavar és hiba mentes.
Érdemi javítás volt e? Ki tudja?
Vágott videót látunk és pont a 1 RSSI érték után van vágva a felvétel.
Rssi mire leesik 1-re akkor már egy kis ideje nincs semmilyen vétel. :'( :-X

De amikor zavarmentes helyen repültünk a Banditos gépével akkor is kb ezen a távolságon volt vele gond.
(mielőtt gonosznak gondoltok a Banditos és a Gaben repült akkor vele)

A videó nem győzött meg, hogy ki lett javítva jó az Fy-21 azt látom.
A Hd-s felvételen is látok rth-t egy pillanatra. :'(

Kimehetnék veletek egyszer amikor repülsz Banditos?
(Ígérem nem szólok egy szót sem a VL-el kapcsolatban) ;D

Banditos
2011-07-19, 08:59
Következő a javaslatom: menjünk ki együtt és teszteljük le a gépemet. Nagyon szívesen felajánlom. Lehet akár a következő FPV találkozó is, hogy sokan láthassák.
Zsolti közben bármit mondhatsz és véleményezhetsz, hiszen ettől jutunk előrébb (ezt tegnap meg is beszéltük), biztos sokan olvassák és értelmezik a hozzászólásainkat (nyilván nem azokat, amikor valaki azt írja, hogy szar vagy király).
Deltahfnek sokat köszönhetek, szívügye ez a repülő és maga a teljes rendszer, mind a ketten nagyon szeretnénk, hogy jól és stabilan működjön. A történethez hozzá tartozik, hogy annak idején sokat agyaltunk (több hónapot), hogy melyik LRS legyen benne....Zsoltival is egyeztettünk, akkor még nem körvonalazódott ez a történet. Én csak megköszönhetem nekik, hogy ez a gép összeállt....azóta sokat változtak a dolgok.
Nagyon hiányolok a gyártótól teszt videókat, igényesen, videó naplóban dokumentálva, vimeo-ra kipublikálva. Azt amit most csinálunk a Petivel, azt szerintem neki kellett volna/kellene megcsinálnia. Elég sok időt és energiát beleteszünk a tesztekbe, persze közben nagyon jókat repülünk.
A múltkori hiba a kábelekben volt, ezt akkor le is írtam, erre érdemes oda figyelni, aki ilyen rendszert vesz. Nekem a távirányítómban (FF9) lévő tréner portra van kötve a rendszer, az a csati elég rossz, sokszor kimozdul magától is a kábel. L1P1, neked milyen távirányítód van, volt a VL-hez?
Szeretnék a teszt előtt egy robot pilótát betenni a gépbe és akkor nyugodtabb szívvel repülhetünk...már nagyon várom a mmormotáék féle fejlesztést...sajnos még nem tudok az időben utazni, így nekem is várnom kell rá.
Ha jól tudom, más LRS-nél is vannak rövidebb kihagyások, vagy ez csak a VL-re jellemző?
L1P1, neked nem volt stabilizálód sem a gépbe? Én múltkor azért kaptam ki, mert robot nélkül repülök...
A vágatlan Győri OSD-ket ma este felteszem vimeo-ra, bárki megnézheti teljes hosszában. Nem azért lett megvágva, hogy a szar részeket kivágjuk, a jókat meg bent hagyjuk...repülés közben végig stabil volt, a feyu a FS-t stabilan kezelte...
L1P1, majd nézd vissza megint a videót, most nem 99-0, hanem látszik, ahogy gyorsan leesik "folyamatosan" az RSI és utána gyorsan visszajön, szóval itt visszaszámol most és nem 99-ről egyből 1-re megy...volt már ilyen is.
Én személy szerint örülök ezeknek a hozzászólásoknak, lehet belőle tanulni. Szívesen megnéznék L1P1-től is rögzített OSD-t, amikor szar a VL. Be tudsz nekem ilyet linkelni (gondolom volt fent a topicban, csak ugye törölve lett...). Lábjegyzet: én állítottam vissza a régi törölt topicokat, így nem vádolhatok azzal, hogy a BZS-nek vagyok a védő ügyvédje, egyszerűen tudom, hogy néha forrás kritikával kell kezelni a hozzászólásokat, persze nem a saját káromon kell kísérletezni. Amit nagyon sajnálok, hogy a gyártó nem kommunikál most itt, kijöhetne velünk egy közös tesztre. Mondjuk olyat még az autó iparban sem láttam pl., hogy egy autó vásárló teszteli a saját autóján az ABS-t...saját anyagi vonzataival. Köszönöm mindenkinek, aki megnézi a videókat majd és értékeli, ezekből sokat tanulok/tanulunk.

L1P1
2011-07-19, 10:43
szia

http://vimeo.com/23000112 hiba 5:28-nal pont ugyanugy mint nalad csak nekem a kimaradasra azonnal ugrott az rvosd es mivel ezt volt a 2. repulesem meg nem volt teljesen jol beallitva.

nekem ff10 van es a csatlakozom tokeletesen illeszkedik es nem mozog. Gekkonak szinten futaba van es neki se lotyog a cucc. teny hogy a csatlakozo a nem olyan jo mint mondjuk egy usb dugo de fix helyen ulve nem fog elbaszodni az biztos.

jpeti29
2011-07-19, 11:40
Az, hogy nekünk kell rájönni, és bebízonyítani, hogy ez a rendszer tényleg használható, vagy éppen pont az ellenkezőjét az számomra is felháborító. Én is nagyon szeretném, ha ez jól működne és lehet hogy ezért vagyok elnézőbb mint Zsolti és Szabolcs. Bár tény, hogy én nem szarakodtam vele annyi és így még nem szaladt vele tele a tököm. Szóval én maximálisan megértem őket.

Nekem több gyanós dolog van ezzel a rendszerrel:
- kevés a kimenő adóteljesítmény, így sosem fog stabilan messzire menni, legalábbis 2-3 km-nél meszebbre, ezt fix.
- nagyobb adóteljesítménnyel már ok lehet, de a reklámozott telemetria csak a közelben fog működni.
- Az RSSI gyors változása és hogy egyből beugrik FS-be. Ez lehet akár szoftverhiba is, mert ennek nem így kéne működnie. Szerintem az az RSSI nem is valós Analóg RSSI, csak valami mőködök vagy FS-ben vagyok digitális értékekhez kapcsolt analóg fesz érték. Ennek nem úgy kéne működnie, hogy az időegység alatt kimaradt adatcsomagok számával arányos értéket kéne mutatnia? akkor most ez ha jól működik akkor egyik pillanatban még minden csomag megjön utánna meg egyse? lehet hogy ez az egész FS mizéria attól van, mert a kimaradt csomagok szarul vannak lekezelve.

Én ezt nem értem, hogy ez hogy lehet ilyen. Az OpenLRS-em (ami HopeRF 100mW-os kapunyitó modulból és egy atmega 328-ból van ami pár ezer ft) kódját elnéze olyan egyszerű mint egy faék.

Amúgy a gyártó akkor is jobban járna, ha "nyilttá" tenné az egész motyót hardverestől szoftverestől és kiderülne hogy van elkúrva. Lehet hogy nem is akkora a gond. Lehet hogy rádiótechnikailag be van ez hangolva de fos rajta a szoftver, amit meg lehet hogy nem is ő írt. Vagy keresnék egy másik programozót, ezt meg picsánrúgnám.

L1P1
2011-07-19, 11:44
nem biztos hogy szoftver es az se hogy hardver ez a szep az egeszben:)

amugy lehet hogy a szoftver tokeletes csak eppen ezen a 2. verzios nyakon mashova kerultek az alkatreszek es azok hatnak igy egymasra.

Peck
2011-07-19, 12:02
L1P1: biztos ti is észrevettétek, de ott 5:28-nál a kép is eléggé megzizzen 1 pillanatra.

L1P1
2011-07-19, 12:09
L1P1: biztos ti is észrevettétek, de ott 5:28-nál a kép is eléggé megzizzen 1 pillanatra.

az egy diversity valtas szerintem mivel fodult eppen a gep. ez teljesen normalis hogy a masik szogben allo antenna ilyenkor jobb jelet kap es atvallt ra.

amugy most is valtogat minden kanyarban de soha nem marad ki a kep a vezerles meg megugyse :)

Peck
2011-07-19, 12:13
Hát ha tuti hogy a diversity okozza, akkor oké :)
Csak arra gondoltam, hogy lehet a képbe is ugyanaz a zavarforrás rondított bele, ami a VL-t leültethette.

L1P1
2011-07-19, 12:22
Hát ha tuti hogy a diversity okozza, akkor oké :)
Csak arra gondoltam, hogy lehet a képbe is ugyanaz a zavarforrás rondított bele, ami a VL-t leültethette.

pittyen minden valtaskor es az altalaban fordulokor van

csillagvzs
2011-07-19, 20:51
Fél évem ment rá a VL G2 vevőkénti tesztelésére.
És ha nálam bármi többet kipróbált az festi magát. Volt amikor fpv cucc sem volt a gépen.
De mivel nekem is pont annyi pénzem áll benne én is örömmel venném ha működne.
A fenének kell a 25km elég lenne 5 km is. De annak is örülnék ha legalább a gyártó passzív hozzá állása változna.

Pl: itt a fórumon egy bocsi de dolgozunk a megoldáson.

Nem nehéz. (tapasztalat) ;D

deltahf
2011-07-20, 00:39
Egyetértek mindennel.

leskope
2011-07-20, 08:06
Én írtam a gyártónam E-mailt, hogy küldje el nekem L1P1 által felajánlott cuccot tesztre, de még vállaszolni sem hajlandó!

ati
2011-07-20, 08:25
40 ezerért elad egy rossz garázsajtó nyitogatót (többet nem tud a cucc), nem válaszol , nem adja vissza a javításra odaadott példányokat..... Ne má' ! ...... Szerintem mindenkinek kellene még fizetnie 20ezret mert megbántottátok , bánatpénzt. HI!

deltahf
2011-07-20, 09:39
Na ez már tényleg kezd bosszantó lenni.
:D

L1P1
2011-07-20, 10:00
Én írtam a gyártónam E-mailt, hogy küldje el nekem L1P1 által felajánlott cuccot tesztre, de még vállaszolni sem hajlandó!

hivd telefonon azt hatha felveszi: 20 9914499

L1P1
2011-07-20, 10:01
40 ezerért elad egy rossz garázsajtó nyitogatót (többet nem tud a cucc), nem válaszol , nem adja vissza a javításra odaadott példányokat..... Ne má' ! ...... Szerintem mindenkinek kellene még fizetnie 20ezret mert megbántottátok , bánatpénzt. HI!

40???? nekem 60 vagy 62 volt es meg 30 egy extra vevo hozza.

deltahf
2011-07-20, 10:05
-most komolyan.
Én már biztos elmentem volna hozzá egyik ESTE !
-vagy megkerestettem volna egyik utjából hazafelé térve. :)
-hogy b@szkódjon inkább másssal.

leskope
2011-07-20, 10:15
Válaszolt, azt mondta, hogy ma posttázza.

L1P1
2011-07-20, 12:25
Válaszolt, azt mondta, hogy ma posttázza.

mind a ket vevot postazta remelem mert akkor legalabb elfelejthetem a vele valo barmilyen kapcsolatot
ha csak az egyiket kuldte akkor kerd majd el tole a masikat is.

deltahf
2011-07-20, 18:26
biztos olvasta a rettentő hozzászólásomat :D
Végre van fejlemény. ;)

csillagvzs
2011-07-20, 18:30
Nagy előrelépés elküldött egy hibás terméket. :-\
De legalább valami. Ettől még senki sem érzi jobban magát. ::)

L1P1
2011-07-20, 18:39
-most komolyan.
Én már biztos elmentem volna hozzá egyik ESTE !
-vagy megkerestettem volna egyik utjából hazafelé térve. :)
-hogy b@szkódjon inkább másssal.

en azt mondom hogy ilyen tetuvel mint o meg nem talalkoztam, aki arra nem volt hajlando hogy azt a penzt visszaadja amit en adtam oda neki a hibas termekeert. nem lett volna semmi kara de o jobban szereti a penzt barminel es ragaszkodik hozza gorcsosen. kihuzott 300-400e huf-t(eloerositokkel egyebekkel egyutt) tolunk biztos kellett neki mert kulonben lehet ehenhalt volna szoval legyen vele boldog, de egy biztos hogy megteszek mindent hogy mindenki megtudja a tortenetet es igy ne vasaroljon soha senki tole.

jpeti29
2011-07-27, 10:41
Az előző topicot az én f@...gom és egy másik ember konoksága miatt töröltem. Nem volt hajlandó rendbe-tisztába tenni.
Mindegy, ez van.
Kérem ide csak VIDEÓKAT tegyünk be rövid kommentekkel.
-más jellegű kérdéseket a saját topicjába tegyeket.

http://img801.imageshack.us/img801/4111/victoryb.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/801/victoryb.jpg/)
Egy kis videó a Magyar VICTORY LRS sokadik repüléséről.
Ezt nem nevezném tesztnek mert már nem is tudom hányadik hibátlan repülése.

Nem szeretnénk ha bármi hátsó gondolat merülne fel bárkinek is a fejében, és semmi érdekünk sem jót sem rosszat írni a termékről, de a repülési eredmények jót mutatnak.

http://vimeo.com/26934291

Ehez a véleményünk szerint már csak egy jó MAGYAR OSD hiányzik és kész a teljes rendszer.

Kérdéseim akadtak: (de szerintem nem csak nekem)
Csak hogy értsük pontosan mi változott a VLRS-el hogy működött a videó rögzítésekor?
Milyen videó linkel repültetek?
Az is Victory ahogyan a videóra feliratozva van?
A Bazsó Gábor csak a Banditosnak javította a VLRS-t?
A többi vevője le van sz@rva és nekik marad a használhatatlan cucc?
Feltolnátok a teljes osd-s anyagot is? (most már kíváncsivá tettetek ;D)

(remélem ez nem szemetelés mert szorosan kapcsolódik a témához)

csillagvzs
2011-07-27, 10:57
köszönöm.

Ki is vert a víz rendesen:
"Ehez a véleményünk szerint már csak egy jó MAGYAR OSD hiányzik és kész a teljes rendszer."

A Victory LRS gyártóját és ügyvédjét idézem:
Nem bizonyít semmit sem egy kép vagy videó mert nem látszik semmi hogy valójában mivel repülitek és mikor.
Van olyan felvételem ahonnan ki tudok ollózni 8,5km-t és 235m is.
Röhögve csinálok olyan képet is ahol a távolsági adat helyén 180 km van. ;D

De sok sikert a VLRS bizalmának vissza állításához.
De nem nektek kellene tenni hanem a gyártójának és nem így.

Ha nem vagyok indiszkrét miért lett ismét már nem is tudom hányadszor letörölve a videós topik?
Oda a sok szép felvétel és az értékes kommentek. :'( :-X
Ez nem egy közösségi oldal?

csillagvzs
2011-07-27, 11:17
Banditos repülsz valamikor mi felénk? 100km-en belül már megyünk is.
Megleshetjük közelről egy éles repülését a madaradnak?
Bár ezt már ígértétek de még nem szóltatok (biztos nem volt alkalmas idő vagy hely).
Többen is mennénk.

Addig is megosztanál infókat a VLRS-el kapcsolatban?
Mert te vagy az egyetlen (tudomásom szerint) akinek a Bazsó Gábor javít a cuccon.
Csinálnál ide képeket a gépedről amin látszik az okosság?
Már sokan bele fáradtunk ide irkálni de most már nagyon kíváncsivá tettetek.

csillagvzs
2011-07-27, 11:20
Micsoda hiszti?! :D
Elgurult a tabletta?
Nem is értem mi ez a kifordulás? Főleg nem Gaben és CsvZs től felém talán mert nem fikázom a VL-t?!

Hiszti nincs. De tényszerű videó felvételek sincsenek a VLRS-ről.
Fikázás sincs. Amit feltettetek utoljára videót amit sajnos a topik törlésével eltünt de ha gondolod vissza feltöltöm a videót amin bizonyítottátok a VLRS megbízhatóságát pont a videó vágás előtt mutat Failsafe-t.
Nem egy megnyugtató felvétel és pont erre a videóra írtad, hogy már tökéletes a VLRS rendszer.
Kicsit marketing szagú lett az említett videó és a hozzászólásod is. (bár ezzel sincs baj csak tényszerű legyen és egyértelmű) ;D

A 8 hónapja hibás VLRS-emet kinek küldjem vissza a régóta áhított javításra?
Én is szeretném úgy használni mind a Banditos!
Vagy írjátok le hogyan csináltátok. Dögöljek meg pont olyan gépet összerakok én is.
Megígérem az összes videót vágatlanul fel is tolnám, hogy más is lássa, hogy tökéletes.

Nem zavar hogy nektek jó (örülök is neki) de legyen tényszerű és teljes a videó hogy talán a bizalmunk és a reményünk változzon a VLRS-el szemben.
Hiszen azért fizettük ki mert használnánk mi is.
Pont ezért nézem meg a VLRS-es videókat is hátha van remény.

A válasz után ezt a hozzászólásomat is törlöm.
A Banditosnak meg gratula a szép repülésért!

deltahf
2011-07-27, 12:27
Banditos repülsz valamikor mi felénk? 100km-en belül már megyünk is.
Megleshetjük közelről egy éles repülését a madaradnak?
Bár ezt már ígértétek de még nem szóltatok (biztos nem volt alkalmas idő vagy hely).
Többen is mennénk.

Addig is megosztanál infókat a VLRS-el kapcsolatban?
Mert te vagy az egyetlen (tudomásom szerint) akinek a Bazsó Gábor javít a cuccon.
Csinálnál ide képeket a gépedről amin látszik az okosság?
Már sokan bele fáradtunk ide irkálni de most már nagyon kíváncsivá tettetek.

Nem kell vele foglalkozni ezentúl.
Zsolti ha elgurult a gyógyszered menj orvoshoz.
Azért bátorkodtam én válaszolni mivel többesszámban irtál és Andris velem repül.
Ha bármi kérdése van bárkinek telefonon szivesen válaszolok.
Üdv.Peti

Zsolesz nincs harag! Neked is.

csillagvzs
2011-07-27, 13:07
Harag miért is lenne?
A nem válasz is válasz a VLRS-el kapcsolatban. ;D

Köszönöm az megkaptam a választ a fenti kérdéseimre.

Ha jól értelmezem az eddigi infókat akkor továbbra is használhatatlan a VictoryLink. (pedig kezdtem reménykedni)

Csak akkor már csak azt nem értem megy a PR szöveg és a videó ezerrel de tényszerű infók nincsenek.
Ha azt szeretnétek elérni a Bazsó Gáborral, hogy a bizalom a VLRS-ben ismét legyen miért nem toljátok az infókat és a részletes videókat stb....? Vagy esetleg meg is lehetne nézni személyesen működés közben?
Félre ne érts én örülnék neki a legjobban ha működne a VLRS!

A PR cucc sem zavar ha ti tesztelitek hivatalosan! De akkor írd le.

Vagy félre értettem én és még sokan hogy azt próbáljátok mutatni, hogy tökéletes lett?
Ügyesen vágott felvételekkel minden infó nélkül?
Már a törölt topikokban is sok mindent kérdeztünk de válasz még nem jött semmire csak, hogy nézzétek milyen jól működik a videó felvételen.

Higgyétek el a VLRS vevőin már a videók nem segítenek csak a száraz tények és amit a saját szemünkkel láthatnak.
Az sem tesz jót a történetnek hogy a Bazsó Gábor nem válaszol semmire a mai napig sem. Csak nektek.

Vagy csak poént csináltok belőle és valójában nem is VLRS van benne hanem a te TS Linked?

deltahf
2011-07-27, 13:32
Beteg vagy Zsolti.
Ámen.

Gaben
2011-07-27, 15:54
Megy a szájtépés postokon keresztül,csak egy dolgot elfelejtettél leírni.

EZ MÁR EGY MÓDOSÍTOTT RENDSZER.

Ezt miért nem látom sehol leírva??

Tudtam én,hogy Zsolti nem beteg :D

csillagvzs
2011-07-27, 16:45
Nahát pedig pont ezért kérdeztem olyan sokat, hogy kiderüljön hogy jól gondolom e.

De a választ is olvastam az előbbiekben. Minden az eredeti. Most meg kiderülnek a turpisságok?
Hogy is van ez?
Módosított rendszer és még annyit sem érdemel a többi bugris kontár vevő ha már kidobott egy valag pénzt az ablakon és a gyártó nem értesít senkit de még Ti sem?

Te hülye paraszt van pozitív fejlemény és bár értéktelen a cuccod de talán korlátozva de talán használhatod.

Bár ez még semmit sem jelent.

csillagvzs
2011-07-27, 16:45
Az maradjon lehetőség szerint tiszta áttekinthető, még akkor is ha van benne VL videó ami csalva :D készült.
Nos így érthető?

deltahf
2011-07-27, 18:06
Nem a mi posztunk eldönteni, h módosított e a távirányító avagy sem.
Amit Andris kapott működik.

A gyártót pereljétek be, és ne az Andrist és engem szidjatok :D én T.S. el repülök a mai napig.

csillagvzs
2011-07-27, 19:14
Kár, hogy én repültem elsőnek a Banditos gépével és tudom milyen még videóim is megvannak.
Amit a Banditos kapott az már alapból nem volt jó. Még én emlékszem rá mindig. ;D
És még sokáig.

Jó hagyjuk az egészet a fenébe. Nagyon köszönjük a segítséget Peti Úr. Lényeg hogy tudod hogy mi van vele. Tudod hogy nem ugyanaz András cucca mint a miénk. De nem szeretnél megosztani infót. Nem is kell.
Vissza néztem a topikot de ki szidta a Banditost? Max azt lehet rámondani, hogy ő sem osztott meg infókat itt a fórumon.
De ezt neki is elmondtam ma hogy tegye meg itt.

Csalni egy videóval? És még oda is írni, hogy tökéletes? Emlékszem hogy eddig mi volt a véleményed.
Most meg megy a PR ezerrel. Meg a videó manipulálása.

"Nem muszáj elolvasni, megnézni és elhinni mindent mindenkinek és főleg emlékezni bármire is."
Be is tartom csak eddig szelektáltam az userek között.
I.J. Csak sajnálni tudom az egészet de te tudod.
hali Zs.

Gaben
2011-07-27, 19:14
Amit Banditos kapott nem működött,majd módosítva lett és működik.

Ez talán a helyes megfogalmazás.

Nem kötekedem,csak nem beszélek mellé.....

deltahf
2011-07-27, 19:21
Akkor ha Nektek így jobb hazudós az Andris is és én is.

No komment...

csillagvzs
2011-07-27, 19:33
Amit Banditos kapott nem működött,majd módosítva lett és működik.

Ez talán a helyes megfogalmazás.

Nem kötekedem,csak nem beszélek mellé.....

Kérdés mitől javult meg?
Biztos segített a ráolvasás. ;D
Csak azt nem értem miért kell hülyének nézni a többieket?
Kár hogy itt senki sem hülye.

Nem én írtam amit linkeltem. Nem is kell tovább kommentálni. Megértettük. ;D

csillagvzs
2011-07-27, 19:34
Kérdés mitől javult meg?
Biztos segített a ráolvasás. ;D
Csak azt nem értem miért kell hülyének nézni a többieket?
Kár hogy itt senki sem hülye.

Nem én írtam amit linkeltem. Nem is kell tovább kommentálni. Megértettük. ;D

Banditos meg reagál az egészre ha úgy gondolja.

csillagvzs
2011-07-27, 19:38
Lényeg hogy a Banditos szerint most már jó lett a VLRS.
Talán leírja hogy mik lettek módosítva a rendszerén.
Max én leírom amit telefonon beszélgettünk vele. ;D

Banditos
2011-07-27, 19:47
Sziasztok!

Sokáig nem akartam írni, néha olyan érzésem van, mint a viccben, amikor a kínai boltos ki szeretné nyitni reggel a boltot, de mindig visszadobják a sor végére...no akkor ma sem nyitunk ki...sajnos kedvenc hobbin mellett privát dolgaim is vannak, remélem Gaben sem hiszi azt, hogy lapítok, mint szar a gazban....és senki nem feltételezi, hogy belenyúlunk a videókba. Történelem hamisításból sok példa van már, nem szeretném ezt a listát növelni és összeesküvés elméletből is van jó néhány az országban, nem kell több ebből sem szerintem.
Megy a virtuális harakiri, amiben én nem szeretnék részt venni. Nem akarok igazság osztó lenni, csak pár gondolatot írok le, akit még érdekel a lila ködön keresztül az egész.
A kapott cucc, amit vettem, tény és való, hogy okozott fs állapotokat. De amint ezt olvastam és hallottam, ezt a többi LRS rendszer is produkálja. Vagy ezt rosszul tudom?
Lussoniumban emlékszem én is tisztán mi volt, valóban volt kimaradás és mivel ROSSZUL VOLT BEÁLLÍTVA A FEYU, ezért a gépem csinált egy loopingot, de utána minden helyre állt és ment tovább. Utána elég sokat repültünk vele és észrevehető rsi szakadás nem volt, olyan volt, hogy másodperc tört része alatt elment és visszajött, ami számomra is rejtély.
Tény, hogy nem kötelező minden gépbe stabilizálót tenni, de azért kötelezően ajánlott. Én kikaptam tőletek, amiért nincs robotom, de L1P1 minden nélkül repült vele (nem bántásból írom, remélem nem értesz félre). Hol itt az egyenlőség?:)

Ellene:
- RSI nem szép egyenletesen csökken, hanem hirtelen esik be, csak visszanézve látja az ember, hogy gyorsan lecsökken 1-re, majd visszafut
- egy alap "butafa" rendszer is tud 4 km felettit, de azért ott igen meg kell erőszakolni a rendszert, hogy ezt tudja, a végén folyamatosan szakadozik....
- ennyi pénzért várnék supportot, reakciót felétek, megértem a negatív dolgokat teljesen
- nincsenek gyártói tesztek, amiket lehetne rágcsálni, helyette keresztes lovagok tesztelnek
- nekem nagyon szimpatikus mmormota és sys-ak fejlesztése, példa értékű, lehet belőle tanulni sok önjelölt fejlesztőnek...

Mellette:
- most a repülések alapján stabilan tudja az 5 km-t, ami tudom nem sok
- az "ÚJ RENDSZER" stabilnak tűnik, remélem erről több infót fog írni a B.ZS.

Nem mondom azt, hogy jó a VL, lehet a szerencse fia vagyok és mellettem áll a sors(nem vagyok Kozsó rokona), és lehet holnap már leesek. Baromi nehéz ám úgy repülni, hogy mindenki várva várja a hírt, hogy nekem is leesett a gépem, persze tudom mindenki őszintén szorít:)....
Nem tudom leírni, mi az új rendszer, ezt majd remélem megteszi a gyártó!!!!
Bazsó Gábortól azt szeretném kérni, hogy írja le mi is van most, merre mennek a dolgok és segítse a fórumozókat, hogy mindenki egyenesbe tudjon jönni.
Mindenkinek további szép repülést és kellemes időtöltést kívánok!
Azoknak, akik segítettek és segítenek, ezer köszönet, sokat küzdöttem, hogy a felhők között játszhassak, és ezt sikerült is elérnem, köszönet érte...aki még nem próbálta, tegye meg, mert nagyon szép odafent.
Peti pedig az "alkotását védi", ami szerintem kurva jó lett, közösen állították össze nekem a Zsoltival, közös ajánlásra tették bele a VL-t, de sohasem jutna eszembe ezt számon kérni rajtuk....
Baráti üdvözlettel: Banditos

Gaben
2011-07-27, 20:19
Nincs viktória rendszerem,sosem lesz és nem is nagyon érdekel a sorsa,de elsiklotok egy pár fontos részlet felett:

Mint kívülálló elmondom mit látok....

-egy marék ember bevásárolt viktóriából,mindenki felszállt vele,de nem mindenki szállt le tervszerűen.
-páran morcosak lettek és kérdőre vonták a gyártót
-a gyártó eltűnt,vásárlók morcosak maradtak
-3km feletti videó nem készült,még a gyártó gépe is eltűnt a tavaszi naplementében
-egyszercsak Petiék megrepülik a 3km-t nagyobb gond nélkül /1rsi azért volt/,de azért dicsérik
-erre senki sem kapja fel a fejét ugye mert többet nem tud a rendszer
-láss csodát jön a közel 6km-es videó hiba nélkül
-mindenki turpisságot sejt a dologban mivel tudvalevő a rendszer ezt nem tudja
-kisvártatva kiderül ez már javítva lett......csak ez az egy
-az,hogy a gyártó morálisan ingoványos az már régóta tudjuk

Én csak azt nem értem a videó mellé ködösítés helyett ezt az infót miért nem lehetett pulikálni?
Mert senkinek semmi köze hozzá,de azért "Azoknak, akik segítettek és segítenek, ezer köszönet"?

Szerintem sokan kíváncsiak arra is,hogyan érted el,hogy működjön a cucc.
Sejtéseim vannak :D

csillagvzs
2011-07-27, 20:23
Hű de korrekt!

Banditos
2011-07-27, 20:35
Nincs viktória rendszerem,sosem lesz és nem is nagyon érdekel a sorsa,de elsiklotok egy pár fontos részlet felett:

Mint kívülálló elmondom mit látok....

-egy marék ember bevásárolt viktóriából,mindenki felszállt vele,de nem mindenki szállt le tervszerűen.
-páran morcosak lettek és kérdőre vonták a gyártót
-a gyártó eltűnt,vásárlók morcosak maradtak
-3km feletti videó nem készült,még a gyártó gépe is eltűnt a tavaszi naplementében
-egyszercsak Petiék megrepülik a 3km-t nagyobb gond nélkül /1rsi azért volt/,de azért dicsérik
-erre senki sem kapja fel a fejét ugye mert többet nem tud a rendszer
-láss csodát jön a közel 6km-es videó hiba nélkül
-mindenki turpisságot sejt a dologban mivel tudvalevő a rendszer ezt nem tudja
-kisvártatva kiderül ez már javítva lett......csak ez az egy
-az,hogy a gyártó morálisan ingoványos az már régóta tudjuk

Én csak azt nem értem a videó mellé ködösítés helyett ezt az infót miért nem lehetett pulikálni?
Mert senkinek semmi köze hozzá,de azért "Azoknak, akik segítettek és segítenek, ezer köszönet"?

Szerintem sokan kíváncsiak arra is,hogyan érted el,hogy működjön a cucc.
Sejtéseim vannak :D

Elejével egyet értek, a végével nem!
Gaben és Zsolti elsők között tudta meg, hogy küldött egy kütyüt nekem a B.G.
Így nem kisvártatva derült ki....így volt?
Betehetem a skype beszélgetést, ahol ezt írtam nektek, ha minden igaz, ott beszéltük meg, de gondolom emlékeztek rá...szerinted?

Banditos
2011-07-27, 20:39
Közben lemegyek a garázsba és fotózom a cuccot is, több szögből, hogy ne legyen titok többé....

csillagvzs
2011-07-27, 20:59
Akkor beírom én amit tudok:
kaptál a gyártótól nem túl régen, egy varázs dobozt és szerintetek működőképessé tette a rendszert.
Na erre a dobozkára lettünk volna kíváncsiak.
Vagy bármire amivel mi is használhatnánk. Még ha korlátozva is. Nem vágyom 25 km-re. ;D

Neked is írtam már többször, hogy ha van kedved gyere el ahol szoktunk repülni biztos a többiek is eljönnének megnézni.
Élőben mert akkor láthatnánk amit te mondtál. Mert mindenki ismeri a cuccot mert 8 hónapja használhatatlan.

Feltéve ha nem zavar hogy mi már nem merjük használni a miénket mert nincs már törni szánt gépünk.
Max repülünk egy jót. ;D

Természetesen csak egy javaslat és meghívnánk a Gyártót is hogy be tudja mutatni a varázs dobozkáját.
Legalább meg nyugodna mindenki hogy végre valahára megoldotta a gyártó a hibát.
Bár ezt nem erősítette meg még. De gondolom biztos nem drága és megérné neki adni minden vásárlójának egyet.

L1P1
2011-07-27, 21:11
Sziasztok!

Sokáig nem akartam írni, néha olyan érzésem van, mint a viccben, amikor a kínai boltos ki szeretné nyitni reggel a boltot, de mindig visszadobják a sor végére...no akkor ma sem nyitunk ki...sajnos kedvenc hobbin mellett privát dolgaim is vannak, remélem Gaben sem hiszi azt, hogy lapítok, mint szar a gazban....és senki nem feltételezi, hogy belenyúlunk a videókba. Történelem hamisításból sok példa van már, nem szeretném ezt a listát növelni és összeesküvés elméletből is van jó néhány az országban, nem kell több ebből sem szerintem.
Megy a virtuális harakiri, amiben én nem szeretnék részt venni. Nem akarok igazság osztó lenni, csak pár gondolatot írok le, akit még érdekel a lila ködön keresztül az egész.
A kapott cucc, amit vettem, tény és való, hogy okozott fs állapotokat. De amint ezt olvastam és hallottam, ezt a többi LRS rendszer is produkálja. Vagy ezt rosszul tudom?
Lussoniumban emlékszem én is tisztán mi volt, valóban volt kimaradás és mivel ROSSZUL VOLT BEÁLLÍTVA A FEYU, ezért a gépem csinált egy loopingot, de utána minden helyre állt és ment tovább. Utána elég sokat repültünk vele és észrevehető rsi szakadás nem volt, olyan volt, hogy másodperc tört része alatt elment és visszajött, ami számomra is rejtély.
Tény, hogy nem kötelező minden gépbe stabilizálót tenni, de azért kötelezően ajánlott. Én kikaptam tőletek, amiért nincs robotom, de L1P1 minden nélkül repült vele (nem bántásból írom, remélem nem értesz félre). Hol itt az egyenlőség?:)

Ellene:
- RSI nem szép egyenletesen csökken, hanem hirtelen esik be, csak visszanézve látja az ember, hogy gyorsan lecsökken 1-re, majd visszafut
- egy alap "butafa" rendszer is tud 4 km felettit, de azért ott igen meg kell erőszakolni a rendszert, hogy ezt tudja, a végén folyamatosan szakadozik....
- ennyi pénzért várnék supportot, reakciót felétek, megértem a negatív dolgokat teljesen
- nincsenek gyártói tesztek, amiket lehetne rágcsálni, helyette keresztes lovagok tesztelnek
- nekem nagyon szimpatikus mmormota és sys-ak fejlesztése, példa értékű, lehet belőle tanulni sok önjelölt fejlesztőnek...

Mellette:
- most a repülések alapján stabilan tudja az 5 km-t, ami tudom nem sok
- az "ÚJ RENDSZER" stabilnak tűnik, remélem erről több infót fog írni a B.ZS.

Nem mondom azt, hogy jó a VL, lehet a szerencse fia vagyok és mellettem áll a sors(nem vagyok Kozsó rokona), és lehet holnap már leesek. Baromi nehéz ám úgy repülni, hogy mindenki várva várja a hírt, hogy nekem is leesett a gépem, persze tudom mindenki őszintén szorít:)....
Nem tudom leírni, mi az új rendszer, ezt majd remélem megteszi a gyártó!!!!
Bazsó Gábortól azt szeretném kérni, hogy írja le mi is van most, merre mennek a dolgok és segítse a fórumozókat, hogy mindenki egyenesbe tudjon jönni.
Mindenkinek további szép repülést és kellemes időtöltést kívánok!
Azoknak, akik segítettek és segítenek, ezer köszönet, sokat küzdöttem, hogy a felhők között játszhassak, és ezt sikerült is elérnem, köszönet érte...aki még nem próbálta, tegye meg, mert nagyon szép odafent.
Peti pedig az "alkotását védi", ami szerintem kurva jó lett, közösen állították össze nekem a Zsoltival, közös ajánlásra tették bele a VL-t, de sohasem jutna eszembe ezt számon kérni rajtuk....
Baráti üdvözlettel: Banditos

ha nem irtam volna le ezerszer akkor meg le is nyelnem de a tokom kivan azzal hogy nem figyel senki oda csak irja a sajat kis vilaganak megfelelo tevkepzeteket.

a gepemben volt rvosd de mivel a 2. repulesem volt meg nem volt jol beallitva(nem keresgettem a rendszer hatarait es kesobb akartam beallitani csak. az rssi mindig 99 volt es lass csodat egyszercsak megse pedig csak 1000 meter volt a tav) es 200 meter magasbol belebaszodott a foldbe. ki lehet szmaolni hogy 200 meter az mennyi ido mondjuk 50-nel. ennyi ido alatt nem birtam korrigalni es vege volt. a fail safe ami pedig ezt okozta az 100 rol 0-ra majd ujra szazra ugrott 2 sec-en belul es 1000 meter tavolsagban tortent.

ha jo a VL akkor jo ha nem akkor meg nem. en leszarom az egeszet es nincs olyan opcio hogy megegyszer annak a kocsognek a termekeit megveszem lehet az barmi. ha nem az a verzio amivel repulsz ami nekunk van es ez mar tenyleg jo akkor is csak azt tudom mondani hogy pontosan 6 honapja vettem a cuccot es eddig nem volt jo es nem csinalt semmit vele le se szart csak benyelte a penzemet. szoval engem nem erdekel hogy ki milyen videot csinal vele meg hogy jonak tartja vagy nem en tudom hogy az enyem ami nalam volt abban a verzioban ahogy nalam volt egy kalap szar es nem volt alkalmas a repulesre. ha azota kivul belul ki lett cserelve es mar jo akkorse erdekel a jovoben.

deltahf
2011-07-27, 21:14
Most mit puncsoltok érte? ;)
Zsoltinak elmondtam világosan hogy erősítőt küldött a Gabi, mégpedig amikor megkért hogy vegyem át Bazsó Gábor tartozását és veressem meg
L1P1 el együtt eladnák a tartozást. E-mail levél váltásban is megvan.
Az egész beszélgetésünk szövege pedig hang file-ban!
Amit Bazsó Gábor adott az egy erősítő és a Zsolti szerint semmit nem fog érni, ez is rajta van a beszélgetésen.

Röviden ennyi.

L1P1
2011-07-27, 21:20
a legutolso repules az ezzel az erositovel volt? vagy esetleg anelkul?

ha vele volt akkor kerdezem en hogy ez csak erosit vagy csinal mast is? mert ha csak erosit akkor az 50mw megse eleg es akkor csak ez volt a gond a rendszerrel. (megjegyzem ezt az erositot mar jo regen kertuk amikor a zsolti nem tudott 3km-nel messzebb menni es az volt a valasz hogy szar a zsolti gepe es hogy nem a teljesitmeny a gond)

deltahf
2011-07-27, 21:22
Szabi, Te még nem kezdtél ki ha felhivsz szívesen elmondom telefonon amit tudok.
Aztán tényleg legyen Ammen.

Gaben
2011-07-27, 21:24
Most mit puncsoltok érte? ;)
Zsoltinak elmondtam világosan hogy erősítőt küldött a Gabi, mégpedig amikor megkért hogy vegyem át Bazsó Gábor tartozását és veressem meg
L1P1 el együtt eladnák a tartozást. E-mail levél váltásban is megvan.
Az egész beszélgetésünk szövege pedig hang file-ban!
Amit Bazsó Gábor adott az egy erősítő és a Zsolti szerint semmit nem fog érni, ez is rajta van a beszélgetésen.

Röviden ennyi.

Talán még annyival egészíteném ki a sztorit,hogy Banditosnak azért van erősítője,mert felhívtad a kretént és céloztál rá,hogy kitolod a szemét a seggén.....hangfájl nincs róla de sejtem,hogy így történhetett....

deltahf
2011-07-27, 21:26
Ha kitolatom valaki szemét az ugy is megtudja időben.

mint írtam, NO COMMENT

L1P1
2011-07-27, 21:27
Szabi, Te még nem kezdtél ki ha felhivsz szívesen elmondom telefonon amit tudok.
Aztán tényleg legyen Ammen.
305336950

szivesen beszelgetek veled, az elejen is te meselted el nekunk (Gekko +en) hogy mit tudsz az fpv rol es ezzel meg tudtal sporolni nekunk sok idot. azonban csak jovo heten fogok csorogni mert most innen a roaming nem tul barati :)

L1P1
2011-07-27, 21:29
na azt hiszem mar lehet torolni ezt a topikot mert semmi ertelme nincs ennek igy.

javaslatom: ismerjuk meg hogy milyen az uj lrs es ha jo adjuk el a sajatunkat es akkor kiszalltunk az ugybol es nem basztunk at senkit.
ha tenyelg jol mukodik akkor legalabb ennek az arat visszakapjuk valahogy

deltahf
2011-07-27, 21:43
:) elég viccesen hangzik.... amit idáig szidtatok azt kinek adnátok el? Bár felőlem... ezek után azt tesztek amit akartok.
Nem kell velem beszélgetni, nem erőszak. ;)

Bazsó Gabi elmeséli mi van benne ha megbeszélitek vele.
Engem lehazudózostatok így ha rajtam múlik biztos nem látjátok élöben a VL-cuccot.
Megjegyzem sztm semmi nem változott azóta amióta CSVZS és Gaben repült vele, az lett beletéve amit CSVZS leszarozott.
De abból 1db van és sztm nem is lesz több ahogy én tudom.
Én az Andris barátomnak vettem meg a VL-t amit Gaben és CSVZS javaslatára tettem "mert ez a legjobb" még jobb mint az én TS em.

Itt semmire nem válaszolok többet.

csillagvzs
2011-07-27, 21:48
erősítő? ezt eddig is tudtam. És tapasztalat? Megnézhettük? Megosztottatok itt bármit vele kapcsolatban?
Nem. Használtok eddig? nem. Most kipróbáltátok? igen. Infó tőletek róla? nem.

A Banditos most készít képet róla mert kértük tőle.

Most félnem kéne? Senkitől sem még tőled sem. Felvétel? És? Semmit sem ér.
Gondolod ha meg akartam volna rakatni (bár megérdemelné) nem tettem volna meg?
Szerinted miért küldettünk ügyvéddel levelet? Mert nem adtál ötletet? Nem.
El is adhattam volna a tartozását mert nem jelent semmi gondot.
Emlékszem a beszélgetésünkre majdnem minden szavára. Hallgasd meg újra mert az erősítőről akkor nem beszéltünk. ;D
Azt soha nem kértem vedd át a bazsó tartozását. Nem vagyok rászorulva a pénzére. És máséra sem.
Gondolod rászorulok a segítségedre? Nem. Inkább felállok és nem is olvastam itt sok oldalt.

Hogy ha lenne erősítőm sem használnám hanem eladnám a cuccot ahogyan van. Hogy kisebb károm legyen.
Mert a support hiánya nem tetszik és nem tudok megbízni benne.
Ameddig nem látom működni a cuccot addig nem is nagyon merem elhinni hogy műxik ahogyan kell. Lásd videók.

Na inkább átugrok pár hozzászólást 8)

Banditos
2011-07-27, 21:59

ha vele volt akkor kerdezem en hogy ez csak erosit vagy csinal mast is? mert ha csak erosit akkor az 50mw megse eleg es akkor csak ez volt a gond a rendszerrel. (megjegyzem ezt az erositot mar jo regen kertuk amikor a zsolti nem tudott 3km-nel messzebb menni es az volt a valasz hogy szar a zsolti gepe es hogy nem a teljesitmeny a gond)

Igen, tegnap volt először rajta.
Csak erősít, ha jól tudom.
Szerintem nem csak ez a gond a rendszerrel, mert a hirtelen jel leesés zavaró, de ez lehet más beállítás kérdése...és nem valós adatot mutat. De ezt a gyártónak kellene megmondania.
Igazad van, már írtad, nem lovagolok a dolgon többet....

L1P1
2011-07-27, 21:59
Ha mar javitottak es mulodik akkpr barkinek eladom aron alul mert en nem rakom be a gepembe az fix. Lelkiismereti gondom nincs vele ha tenyleg mar jo akkor hasznalja valaki.

:) elég viccesen hangzik.... amit idáig szidtatok azt kinek adnátok el? Bár felőlem... ezek után azt tesztek amit akartok.
Nem kell velem beszélgetni, nem erőszak. ;)

Bazsó Gabi elmeséli mi van benne ha megbeszélitek vele.
Engem lehazudózostatok így ha rajtam múlik biztos nem látjátok élöben a VL-cuccot.
Megjegyzem sztm semmi nem változott azóta amióta CSVZS és Gaben repült vele, az lett beletéve amit CSVZS leszarozott.
De abból 1db van és sztm nem is lesz több ahogy én tudom.
Én az Andris barátomnak vettem meg a VL-t amit Gaben és CSVZS javaslatára tettem "mert ez a legjobb" még jobb mint az én TS em.

Itt semmire nem válaszolok többet.

L1P1
2011-07-27, 22:06
Es bocs ha durvan fogalmaztam de ideges lettem en is amikor olyan erzesem lett az olvasas kozben hogy bena vagyok mert robotot se rakok a rendszerbe es ezert zuhanok.
Eselyem se volt meg sajnos beallitani a robotot mert nem repultemeg annyit vele es ott es ugy jott a fail safe hogy menthetetlen volt a dolog. En amugy senkire se haragszom a forumon csak b g hozzaallasa borit ki.
A tobbiek mind modellezok es csak szorakozni akarnak
quote author=Banditos link=topic=92838.msg1172258#msg1172258 date=1311793141]

Szerintem nem csak ez a gond a rendszerrel, mert a hirtelen jel leesés zavaró, de ez lehet más beállítás kérdése...és nem valós adatot mutat. De ezt a gyártónak kellene megmondania.
[/quote]

Banditos
2011-07-27, 22:14
Es bocs ha durvan fogalmaztam de ideges lettem en is amikor olyan erzesem lett az olvasas kozben hogy bena vagyok mert robotot se rakok a rendszerbe es ezert zuhanok.
Eselyem se volt meg sajnos beallitani a robotot mert nem repultemeg annyit vele es ott es ugy jott a fail safe hogy menthetetlen volt a dolog. En amugy senkire se haragszom a forumon csak b g hozzaallasa borit ki.
A tobbiek mind modellezok es csak szorakozni akarnak
quote author=Banditos link=topic=92838.msg1172258#msg1172258 date=1311793141]

[/quote]

Írtam, hogy ne sértődj meg...nem ezért írtam.
Majd egy fpv találkozón remélem személyesen is megismerkedünk....én is játszani és pihenni szeretnék és nem küzdeni....

L1P1
2011-07-27, 22:16
Ez egy hobby szoval tenyleg jatszani kell es nem veszekedni. Nekem a vl ugyet leszamitva eddig ez pihenteto dolog volt es maradnek is ezen a vaganyon

csillagvzs
2011-07-27, 23:14
Ez egy hobby szoval tenyleg jatszani kell es nem veszekedni. Nekem a vl ugyet leszamitva eddig ez pihenteto dolog volt es maradnek is ezen a vaganyon

Csatlakozom szintén zenész Dl-el!

csillagvzs
2011-07-28, 10:03
******************** önmoderálva *************************

Erősítőt meg már régen szorgalmaztuk. a VLRS egyik problémájára talán megoldást ad.
Kérdés a többi problémával mi van. Ha úgy van ahogyan a Banditos mondta akkor a szoftveres hiba megmaradt. :-X
Mert a cucchoz nem nyúlt senki sem.
A Banditosnak meg minden tiszteletem hogy merte tesztelni a cuccot és sok öröm repülést kívánok sikeres landolással.

A lényeg amit eddig is mondtunk hogy kicsi a teljesítmény és nem véletlenül használják a többi gyártó a nagyobb teljesítményt.

De ha működik akkor talán kivehetem a szemetes dobozomból és eladhatóvá válik csak kell hozzá a varázsdobozka.
Még ha fillérekért is tudom eladni.
De legalább lezárhatnám a VLRS történetet végre mert az bizti hogy használni nem fogom.

Ha valaki bemeri vállalni akkor eladó gombokért a VLRS cuccom de a varázs dobozkát a gyártótól kell megszereznie.
(Max kapunyitót csinálok belőle ha nem kell senkinek oda még erősítő sem kell)

Banditos
2011-07-28, 11:14
Tegnap ígértem egy képet az új eszközről....

http://img11.imageshack.us/img11/5151/victoryz.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/11/victoryz.jpg/)

Teljes OSD nemsokára, csak szenvedek a konvertálással, mert 2 gb lett a felvétel...

Gekko
2011-07-28, 12:34
Itt veszekszünk ezen a szaron, h műkődik v nem működik. Ahogy Szabi mondta ez egy hobby, és azért van, h szórakoztassuk magunkat.
Csatlakozom!
Az ahogy Gábor viselkedik ebben az ügyben azt mindenki el tudja dönteni maga, és vonja le a tanulságot. Én is ezt tettem!
Mindenki úgy rendezi az ügyet ahogy az erkölcsi normája engedi. Én is ezt teszem!

Üdv

Banditos
2011-07-28, 12:57
Nagyon sajnálom én is, hogy ez lett belőle!
Az 5000 feletti repülésem is csak "vitát" váltott ki, pedig szerettem volna büszkén megmutatni mindenkinek, hogy végre nekem is sikerült belépnem a klubba. A 6000 méter is csak rajtam állt, beremegtem, így nem mertem tovább menni, pedig a kép és az LRS is tudta volna szerintem. De nem vagyok telhetetlen, ez is nagyon szép eredmény.
A videó adó-vevő szettem nagyon jól teljesített, végig tű éles képem volt...csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a konfigot.
Hamarosan, ha lesz egy kis időm, leírom a teljes repülő összeállításomat, hátha valaki most szeretne egyet építeni.

B.

csillagvzs
2011-07-28, 13:10
Banditos üdv a klubban és ne vedd magadra szépen repültél. A rangevideós szett is jól szolgál többünket is. Nem az a lényeg hogy mekkora távot repülsz hanem élvezed e! Mostanában annak is örülök ha otthon összedugom a gépem. 1 hónapja csak az októt gyűröm. Remélem a hétvégén kijutunk repülni kicsit.

Bigyula
2011-07-28, 13:11
Az 5000 feletti repülésem is csak "vitát" váltott ki, pedig szerettem volna büszkén megmutatni mindenkinek, hogy végre nekem is sikerült belépnem a klubba.

Banditos!

Szerintem nincs olyan, aki ne gratulálna Neked, az elért eredményért. Csak az a zavaró, hogy a Te rendszered az egyetlen, ami a beszámolók szerint működik. Az, hogy változott-e valami, csak úgy lehetne eldönteni, hogy a Te működő rendszeredben cserélgetve az elemeket kipróbálhatná valaki, hogy az ővé is ugyanúgy működik-e az adott konfigban, vagy nem. Én így képzelném el:

Először a gépben levő adó-vevőt kicserélve megnézni, hogy ugyanakkora távolságra lehet-e repülni ugyanott. Ezután a vevőt visszatenni, és a táv modulját megnézni az eredeti vevővel. Ha ez is megy, akkor a komplett rendszert kipróbálni a gépben ugyanazon a helyszínen. Elég időigényes, de szerintem megnyugtató választ lehetne kapni.

Persze, ehhez a Te közreműködésedre, és a gépedre is szükség lenne, nem csak a konfig leírására.

Üdv.
Gyula

Bigyula
2011-07-28, 13:18
Egyébként, szerintem a vitát nem az 57xx méteres repülés videója robbantotta ki újra, hanem deltahf megjegyzése, miszerint már csak a magyar robotpilóta hiányzik. Mert, ebből a megjegyzésből az következik, hogy a VLRS tökéletes. Ez meg kiverte a biztosítékot néhány régi, elégedetlen felhasználónál.

Banditos
2011-07-28, 15:57
Na végre fel tudtam rakni a teljes osd-t az 5600-as repülésről.
Kicsit betömörítettem, nem az eredeti minőség.
A videó vágatlan, teljes egészében eredeti.
Véleményeket és kritikákat várok...
A repülés már az új kütyüvel történt, nem az eredeti Victory rendszer! A képet feltöltöttem kicsit korábban a kütyüről...
Köszi, ha megnézted és véleményezed, tanulunk belőle.

http://vimeo.com/27003297

B.

Aircamfilm
2011-07-28, 16:14
Az 5000 feletti repülésem is csak "vitát" váltott ki, pedig szerettem volna büszkén megmutatni mindenkinek, hogy végre nekem is sikerült belépnem a klubba. A 6000 méter is csak rajtam állt, beremegtem, így nem mertem tovább menni, pedig a kép és az LRS is tudta volna szerintem. De nem vagyok telhetetlen, ez is nagyon szép eredmény.
A videó adó-vevő szettem nagyon jól teljesített, végig tű éles képem volt...csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a konfigot.
Hamarosan, ha lesz egy kis időm, leírom a teljes repülő összeállításomat, hátha valaki most szeretne egyet építeni.

B.

Emlékeim szerint egyszer megemlítetted nekem hogy szeretnél légi felvételeket készíteni építészeti feltérképezéssel, épületfotókkal valamint ArchiCAD alkalmazásokkal kapcsolatban. Közben egy rossz oldalra állva ez a dolog elmaradt. A multi-rotoros technológia, amit könnyen elsajátíthattál volna valahogy elmaradt? Mi volt ennek az oka? Fotózni egy jól beállított és navigációval felszerelt Quadrokopterrel nem ördöngös feladat. Vajon miért nem kerested meg a cégünket, ez itt a kérdés?

( én tudom a választ ezért itt a nyilvánosság előtt ne válaszolj a kérdésemre ez csak kettőnkre tartozik! )

Aircamfilm
2011-07-28, 16:34

Ez a videód rendben van. Jó a videó adód, és jó a kamerád is !

Banditos
2011-07-28, 16:35
Ha már nyilvánosan lettem megszólítva, így is válaszolok, bár szerintem nem ebbe a topicba tartozik a téma.
A többit már folytathatjuk privátban...
Igen, több helyen is érdeklődtem anno és még most is folyamatosan keresem az igazi utat. Talán az nem bűn, ha az ember keresi a lehetőségeket.
Nem építészet a téma....
Volt egy Gaui kopterem, amivel sokat szenvedtem, használtan vettem, mert úgy gondoltam, hogy nem akarok egy új eszközzel tanulni, arra jó egy olcsóbb, leharcolt eszköz is. Ezt nemrég összetörtem, egy fáradt napon...egyébként is sokat szenvedtem vele...na itt ment el a kedvem és közben sokat "dolgoztam" profi pilótákkal, profi eszközökkel (Deltahf, Csillagvzs), látom mi a különbség.
Kipróbáltam most egy 650-est is, na az sokkal jobban tetszik. Mivel minden Forint számít, ezért én is megnéztem több helyen, hol mennyibe kerül. Nem értem a nagy árkülönbségeket sok esetben, de ez biztos a sok adó és vám miatt van, erről már többen vitatkoztak, nem szeretnék állást foglalni. Aki ismer, tudja, hogy sokat keresgélek érdeklődésből ebayen is, de még mindig nem döntöttem el, mi legyen.
Mi paplanernyőből, igazi Cessna repülőből rengeteget fotózunk, ismert a légiképes oldalunk, fent vannak a referenciáink, mérlegelni kell, mi az ami megéri, mi mire használható, ezeket a tapasztalatokat nemsokára egy térinformatikai konferencián elő is fogom adni, ha érdekel, szívesen látlak ott.
Nem hiszem, hogy bárki beleugrik egy fejlesztésbe, ami akár több millió Forint is lehet, ha nem látja biztosra, hogy legalább az ára visszajöhet. Az a terület, ahol én dolgozom, nem a nagy pénzekről híres...ezért mindent alaposan át kell gondolni, meg kell fontolni.
Térinformatikai alkalmazásokban szoktuk az elkészült felvételeket feldolgozni (ha komolyan érdekel, mutatok is példákat privátban)...nem ArchiCAD, de hasonló.
Jelenleg szimulátoron gyakorlom a Gauiot kordában tartani, most már van a Phonixben ilyen is. Nem rendelkezem helis tapasztalatokkal, így van még mit tanulnom.
A cégeteknél régen még személyesen is voltam, nagyon segítőkészek voltatok...nem lehet panasz és megfelelő a termék "utógondozása" is, nem úgy, mint más termékeknél:).
Szeretném, ha nem lennének túl kombinálva a dolgok, remélem kielégítő választ adtam mindenre. Nemrég írtam is neked a 650-essel kapcsolatban, még mindig komolyan gondolkodom azon is...egyenlőre, mint talán látszik is, minden pénzem és szabad időmet az fpv repülésbe tolom...de nem tettem le még a 650-esről sem, a gauimhoz képes egy kezes bárány volt, nagy öröm volt csak simán repülni és nem a megvadult lovakra koncentrálni.

B.

Banditos
2011-07-28, 16:37

Ez a videód rendben van. Jó a videó adód, és jó a kamerád is !

Köszönöm....most készül egy 3 perces videó az eddigi repüléseinkből, kíváncsi leszek a véleményedre/véleményetekre.
Lettek most nagyon szép felvételek, a Gopro tényleg csodára képes...

B.

Banditos
2011-07-28, 16:39
Ha már kamera, felteszek egy érdekes képet....

http://img839.imageshack.us/img839/4844/goprovs201.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/839/goprovs201.jpg/)

Érdemes megnézni, a 201 vs Gopro fényerő különbségét, naplemente környékén mit lát a két kamera ugyanabban a pillanatban...

B.

Aircamfilm
2011-07-28, 16:44
Ha már nyilvánosan lettem megszólítva, így is válaszolok, bár szerintem nem ebbe a topicba tartozik a téma.
A többit már folytathatjuk privátban...
Igen, több helyen is érdeklődtem anno és még most is folyamatosan keresem az igazi utat. Talán az nem bűn, ha az ember keresi a lehetőségeket.
Nem építészet a téma....
Volt egy Gaui kopterem, amivel sokat szenvedtem, használtan vettem, mert úgy gondoltam, hogy nem akarok egy új eszközzel tanulni, arra jó egy olcsóbb, leharcolt eszköz is. Ezt nemrég összetörtem, egy fáradt napon...egyébként is sokat szenvedtem vele...na itt ment el a kedvem és közben sokat "dolgoztam" profi pilótákkal, profi eszközökkel (Deltahf, Csillagvzs), látom mi a különbség.
Kipróbáltam most egy 650-est is, na az sokkal jobban tetszik. Mivel minden Forint számít, ezért én is megnéztem több helyen, hol mennyibe kerül. Nem értem a nagy árkülönbségeket sok esetben, de ez biztos a sok adó és vám miatt van, erről már többen vitatkoztak, nem szeretnék állást foglalni. Aki ismer, tudja, hogy sokat keresgélek érdeklődésből ebayen is, de még mindig nem döntöttem el, mi legyen.
Mi paplanernyőből, igazi Cessna repülőből rengeteget fotózunk, ismert a légiképes oldalunk, fent vannak a referenciáink, mérlegelni kell, mi az ami megéri, mi mire használható, ezeket a tapasztalatokat nemsokára egy térinformatikai konferencián elő is fogom adni, ha érdekel, szívesen látlak ott.
Nem hiszem, hogy bárki beleugrik egy fejlesztésbe, ami akár több millió Forint is lehet, ha nem látja biztosra, hogy legalább az ára visszajöhet. Az a terület, ahol én dolgozom, nem a nagy pénzekről híres...ezért mindent alaposan át kell gondolni, meg kell fontolni.
Térinformatikai alkalmazásokban szoktuk az elkészült felvételeket feldolgozni (ha komolyan érdekel, mutatok is példákat privátban)...nem ArchiCAD, de hasonló.
Jelenleg szimulátoron gyakorlom a Gauiot kordában tartani, most már van a Phonixben ilyen is. Nem rendelkezem helis tapasztalatokkal, így van még mit tanulnom.
A cégeteknél régen még személyesen is voltam, nagyon segítőkészek voltatok...nem lehet panasz és megfelelő a termék "utógondozása" is, nem úgy, mint más termékeknél:).
Szeretném, ha nem lennének túl kombinálva a dolgok, remélem kielégítő választ adtam mindenre. Nemrég írtam is neked a 650-essel kapcsolatban, még mindig komolyan gondolkodom azon is...egyenlőre, mint talán látszik is, minden pénzem és szabad időmet az fpv repülésbe tolom...de nem tettem le még a 650-esről sem, a gauimhoz képes egy kezes bárány volt, nagy öröm volt csak simán repülni és nem a megvadult lovakra koncentrálni.

B.

Köszönöm a válaszod.

Őszintén elmondom nem az „ÜZLETI” szempontok vezéreltek amikor érdeklődtem az ügyben, hanem a párbeszéd frissítése.

Én nem egy drága eszközre gondoltam az X650 jó lett volna kezdetnek. jövőhéten itt a teljes navigáció

http://www.vimeo.com/xaircraft

ezt tanulmányozd át , naprakész információim vannak ezzel kapcsolatban.

( hexakopter is nemsokára )

Aircamfilm
2011-07-28, 16:47

http://img839.imageshack.us/img839/4844/goprovs201.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/839/goprovs201.jpg/)

Érdemes megnézni, a 201 vs Gopro fényerő különbségét, naplemente környékén mit lát a két kamera ugyanabban a pillanatban...

B.

Az ellenfény-kompenzációval hadilábon áll a GoPro HD

Banditos
2011-07-28, 16:51
Igen, akinek szeme van hozzá, észreveszi.
Az X650 szerintem nemsokára versenytársa lehet sok magas szintű és drága eszköznek. A Victoryból is lehetett volna jó eszköz...sajnos már nehéz lenne bármit is kezdeni vele.
Kíváncsian várom a "nagy tesót", milyen lesz!

Aircamfilm
2011-07-28, 16:54
A remény hal meg utoljára.

„Gondolj jóra és jóra fordul”

mondták a régi bölcsek.

Gaben
2011-07-28, 17:18
Eddig nem volt GOPROm de most lesz....

Banditos
2011-07-28, 17:26

Töltök mindjárt fel egy naplementés felvételt és szerintem utána megrendeled a kamerát rögtön:)...

http://img818.imageshack.us/img818/2681/esztergom002.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/818/esztergom002.jpg/)

Aircamfilm
2011-07-28, 17:28

A GoPro- nál csak az ellenfény a probléma más baj nincs vele.

Remek szerkezet! Az amerikai tervezője egy fiatal ember egy külön siket történet. Milliomos lett mert ügyes volt és mert jót tervezett.
Írtam a történetről egy hosszú cikket amely még nem jelent meg, de nemsokára meg fog jelenni egy hazai szakújságban. A forrás egy amerikai „story” magazinból való.

Gaben
2011-07-28, 17:31
Az élőképére van megoldás,mert úgy tudom,az nem sikerült tökéletesre?

Aircamfilm
2011-07-28, 17:38
" SIKER " történetet akartam írni !

( Sajnos már nem lehet belejavítani a válaszomba)

Van megoldás. Egy kis kiegészítő áramkör kell hozzá

Peck
2011-07-28, 17:40
Én kipróbáltam egyenlőre csak a földön, ideiglenesen összeforrasztott kábellel, és nem volt vele gond.
Nem trükköztem semmit, csak felforrasztottam a földet meg a videojelet és kész.
Gyenge fényben nem a legjobb a Gopro, de az alagsorban is jó volt, meg a tűző napon is.
Video sajna nincs róla :( De engem meggyőzött, úgyhogy rendeltem is hozzá rendes kábelt amit szétvagdalhatok :)

csillagvzs
2011-07-28, 17:44
Banditos a videód megnézése után a következő gondolataim támadtak:

1. A felhőkkel vigyázz. Megtréfálhatnak.
2. Látom a zabszem kiesett már a nadrágból.
3. A "Túl messze vagy!" szövegből ki kellene venni az ékezetet. (meaculpa :-X :-[)
4. A távolság riasztást nem kellene feljebb kellene venned kb 5500m-re az akku és a motor használatodat nézve.
5. A tornyokkal óvatosan mert közelre sikerült.
6. Jó cuccokkal könnyű repülni és lehet élvezni ugye?
7. A repülésed nagyon szép és szépen összebarátkoztál a Twinstar-al
8. Az osd-s felvételed szép tiszta még hd felbontáson is nézve.
9. Az akku végén óvatosan a felhőkkel mert ha termiket fogsz pisloghatsz az üres akkura.
10. Jó ilyen szép repülést nézni.

Remélem nem vetted őket zokon de mindre magad is rájössz vagy már tudod is. ;D
Naon faja lett. Még sok ilyet szeretnénk látni.

Aircamfilm
2011-07-28, 17:49
Az élőképére van megoldás,mert úgy tudom,az nem sikerült tökéletesre?

A rendesen megtervezett analóg videó adóknál nincs baj a videó kimenetével.
A digitális adóknál nagyon jónak mutatkozott az élő kép, mert a digitális adók rendesen megvannak tervezve.

Banditos
2011-07-28, 17:56
Banditos a videód megnézése után a következő gondolataim támadtak:

1. A felhőkkel vigyázz. Megtréfálhatnak.
2. Látom a zabszem kiesett már a nadrágból.
3. A "Túl messze vagy!" szövegből ki kellene venni az ékezetet. (meaculpa :-X :-[)
4. A távolság riasztást nem kellene feljebb kellene venned kb 5500m-re az akku és a motor használatodat nézve.
5. A tornyokkal óvatosan mert közelre sikerült.
6. Jó cuccokkal könnyű repülni és lehet élvezni ugye?
7. A repülésed nagyon szép és szépen összebarátkoztál a Twinstar-al
8. Az osd-s felvételed szép tiszta még hd felbontáson is nézve.
9. Az akku végén óvatosan a felhőkkel mert ha termiket fogsz pisloghatsz az üres akkura.
10. Jó ilyen szép repülést nézni.

Remélem nem vetted őket zokon de mindre magad is rájössz vagy már tudod is. ;D
Naon faja lett. Még sok ilyet szeretnénk látni.

Köszi az észrevételeket! Minden tanács, vélemény, kritika fontos, mert ebből lehet tanulni.
Az OSD feliraton kell állítanom az azonosítóm feliratában is van egy kis betű kavarodás:).
Távolságot át fogom állítani szerintem 4000-re. Ékezetet kiveszem, köszi.
A gépet nagyon szeretem, aki most választ FPV gépet, annak csak ajánlani tudom a Twinstart, mert csoda kezes gép!
Remélem lesznek még modellezők, akik ezzel a géppel repülnek!
A gép összeállítása két embernek köszönhető közvetlen, Deltahf és Csillagvzs...Gaben a tesztelésben vett részt...
A Range Video nagyon király...
A termikes tanácsot megfogadom. A felhőkben repülés nagyon veszélyes szerintem is, Deltahf-től nagyon sokat tanultam, repülni is ő tanított meg jóformán....a leszállás kell még gyakorolni, néha pattog, néha meg mintha kilassítanám a felvételt, annyira szépen megy le.
Nemsokára meglesz az összevágott videóm, amiket eddig repültem.

B.

Aircamfilm
2011-07-28, 18:15
GoPro HD :

Bulvár körökben suttogtak arról, hogy a GoPro HD kamera gyártásával gondok akadtak. Az amerikai tervezésű kamerát tömeggyártásban kínai gyártósorokon ontják. A Kínai gyártósorokkal nem szokott baj lenni. Más neves cégek is kínai gyártósorokon készülnek.
Ennek ellenére a GoPro nál voltak nem első osztályú szériák. Reménykedem hogy ebből Magyarországra nem fog egyetlen darab sem kerülni.

Sajnos én láttam egy olyan példányt amely vadi újnak lett eladva és gyárilag javítva volt!!!

Gaben
2011-07-28, 18:32
Annó ennyit tudott a Bloggie.
Ez filmből kivágott képkocka.

http://imagerz.com/QEFOXUtvAwMFAwkbRAVQ

RC Zumuld
2011-07-28, 18:37
GoPro HD :

Bulvár körökben suttogtak arról, hogy a GoPro HD kamera gyártásával gondok akadtak. Az amerikai tervezésű kamerát tömeggyártásban kínai gyártósorokon ontják. A Kínai gyártósorokkal nem szokott baj lenni. Más neves cégek is kínai gyártósorokon készülnek.
Ennek ellenére a GoPro nál voltak nem első osztályú szériák. Reménykedem hogy ebből Magyarországra nem fog egyetlen darab sem kerülni.

Sajnos én láttam egy olyan példányt amely vadi újnak lett eladva és gyárilag javítva volt!!!

Kedves Endre,

15 év nagyvállalati, középvezetői múlttal bizton állítom neked, hogy ilyen gyári belejavítást mindegyik nagy brand esetén is fogsz tapasztalni. A gyártás során kieső, javítható terméket az erre hivatott szakemberek javítanak. Ennek a legkézenfekvőbb oka, hogy a gyártás során a legdrágább legyártani az elektronikát. Minden más töredéke ennek. Ez a tény meg annak az oka, ami miatt a legnagyobb európai cégek is kínába/indiába/koreába viszik az elektronikai gyártó részlegeiket. Ja, meg annak, hogy így nem a sok esetben 1-200 alkatrészt kell külön behajóztatni ide európába, hanem a kész áramkört. Sokkal kevesebb így a szállítási költség! El fog jönni majd az az idő is, amikor kínában felteszik a hajóra az alkatrészeket és mire európába ér, addigra a hajón fogják beültetni...

Zs

Aircamfilm
2011-07-28, 18:47
Igazad van csak ne nekem jusson az a példány, amibe belejavítottak

Én kényes vagyok erre, bár tökéletesen megértem amit leírtál és biztosan szakszerűen végzett beavatkozás volt.

RC Zumuld
2011-07-28, 19:15

B.

Szia Banditos,

Némiképp orvosolható ez a probléma 3 dologgal:
- Magasabb napállásnál repülsz ( http://3.bp.blogspot.com/-K2AtfdOILgQ/TfphEtXhWWI/AAAAAAAACf8/AGmt6ex6wSI/s1600/szom%25C3%25B3d_t%25C3%25B3_m%25C3%25B6g%25C3%25B6 tt.jpg )
- Spot fénymérésről (négyzetben pont ikon) átlagolóról váltasz
- Kicsit megdöntöd a kamerát, hogy a kép nagyobb hányadán a földfelszín legyen.

Zs

Banditos
2011-07-28, 20:45

B.

Szia Banditos,

- Magasabb napállásnál repülsz ( http://3.bp.blogspot.com/-K2AtfdOILgQ/TfphEtXhWWI/AAAAAAAACf8/AGmt6ex6wSI/s1600/szom%25C3%25B3d_t%25C3%25B3_m%25C3%25B6g%25C3%25B6 tt.jpg )

Zs

Szia Fat Jesus!

Köszönöm szépen az infókat, a Gopro-t még ma be is állítom.
A kamera tartó és forgató rendszert megrendeltem kintről, még csak oda van dobva az egész, de majd szépen alakulni fog az is.
Látszik a fotós múltad, nagyon jók a légi fotóid!

B.

L1P1
2011-07-29, 03:48

B.

van ilyen spot ballitasi lehetoseg a gopron?
Szia Banditos,

Zs

Szia Fat Jesus!

Köszönöm szépen az infókat, a Gopro-t még ma be is állítom.
A kamera tartó és forgató rendszert megrendeltem kintről, még csak oda van dobva az egész, de majd szépen alakulni fog az is.
Látszik a fotós múltad, nagyon jók a légi fotóid!

B.

mmormota
2011-07-29, 04:20
A Gopro látómezejében teljes egészében benne van a Nap, a 201 képe esetében pedig teljes egészében kívül esik. Utóbbi nem látszik közvetlenül mivel egyenletesen fényes az ég, de a másik kép alapján látható hogy kívül esik a Nap a képkivágáson. Emiatt nem igazságos az összehasonlítás.

RC Zumuld
2011-07-29, 09:13
Sziasztok,

Szerintem, nagyon elmentünk a témától.... :(
L1P1: igen, állítani tudod a fénymérés módját!

Zs

an2
2011-09-01, 17:37
Sziasztok!
Gondoltam körülnézek a környéken felülről.
Itt a video 5.6km-es fpv repülésemről.
Felszerelés:Victory Link
A repülésről a notebook mindent rögzített
amit később vissza is lehetett játszani a nagyobb élmény kedvéért.
A repülés során átviteli probléma nem volt. Jó volt nagyon!
Videók:
http://www.youtube.com/watch?v=qgExXaglGeQ

http://www.youtube.com/watch?v=WFVjR8Nwzcc&feature=mfu_in_order&list=UL

Üdv!
Szép eget!

L1P1
2011-09-01, 17:47
Sziasztok!
Videók:

Üdv!
Szép eget!

szia

megkerdezhetem hogy mikor vetted a tavot es hogy hol repulsz?

l1p1

csillagvzs
2011-09-01, 17:51
Sziasztok!
Videók:

Üdv!
Szép eget!

Szombaton repülsz velünk? Megnéznénk.

csillagvzs
2011-09-01, 17:54
Sziasztok!
Videók:

Üdv!
Szép eget!

Szombaton repülsz velünk? Megnéznénk.

Mátyásföldnél szebb a környék. ;D

Ferihegy mellett 750 méter magasság???????????????????????

L1P1
2011-09-01, 18:14
Sziasztok!
Videók:

Üdv!
Szép eget!

megneztem a videodat (mindkettot) es azt hiszem en teged ismerlek, jo lenne vegre repulni egyet egyutt is

Daine
2011-09-01, 18:15
Gyerekek ez az an2 nekem nagyon B.G. gyanus!

csillagvzs
2011-09-01, 18:16
AN2 ha a felelőtlenséged miatt elkezdenek szívatni mindenkit nem lepődsz meg ha morcosak leszünk. ::)

Azért elárulnál részleteket a konfigról és rólad?

csillagvzs
2011-09-01, 18:18

Jajj de rosszindulatú vagy te is. ;D

Csak azt nem értem miért pont ez jut mindenkinek az eszébe........ ;D

L1P1
2011-09-01, 18:19

mibol gondolod?

masreszt voltal repulni mostanaban? mi mar annyira jol belejottunk a dologba hogy szinte 0 para van es a DL-nek hala soha semmi gond. most rendeltunk is egy uj csupaszarnyat usabol hogy akrobatikusabban is repulhessunk

L1P1
2011-09-01, 18:20

kideriteni hogy valaki b.g. -e nagyon egyszeru, csak egy rontgen kell hozza es maris latszik hogy igen vagy nem

Daine
2011-09-01, 18:22
AN2 ha a felelőtlenséged miatt elkezdenek szívatni mindenkit nem lepődsz meg ha morcosak leszünk. ::)

Zsolti itt a bizonyíték,hogy működik a VL!:
"Felszerelés:Victory Link
amit később vissza is lehetett játszani a nagyobb élmény kedvéért."

Betojok egyből! ;D

L1P1
2011-09-01, 18:29

Zsolti itt a bizonyíték,hogy működik a VL!:
"Felszerelés:Victory Link
amit később vissza is lehetett játszani a nagyobb élmény kedvéért."

Betojok egyből! ;D

en arra lennek kivancsi hogy milyen gep volt ez? jo lenne rola latni egy fenykepet.

csillagvzs
2011-09-01, 18:30
Mibe fogadjunk hogy nem mer kijönni velünk repülni szombaton. 1 hideg csapolt szűretlen búzasör?
Pedig mutathatna valamit 4 Victory vásárlónak hogy hogyan is kellene használni mert mi hülyék vagyunk hozzá. ;D

L1P1
2011-09-01, 18:32
Mibe fogadjunk hogy nem mer kijönni velünk repülni szombaton. 1 hideg csapolt szűretlen búzasör?
Pedig mutathatna valamit 4 Victory vásárlónak hogy hogyan is kellene használni mert mi hülyék vagyunk hozzá. ;D

en nem vennem 100%-ra hogy ez a B.G. de 99%-ra igen. vagy o vagy egy ismeros akit meggyozott hogy repuljon neki egyet.

csillagvzs
2011-09-01, 18:35
A BG-t idézem:
Nem bizonyítja semmi hogy a Victory-val repült.

Biztos dragonLink van benne és akkor már érthető is.
A Feiyu is ilyen loggot csinál. ;D

Daine
2011-09-01, 18:36

Mit akartok már csak nem gondoljátok,hogy majd vesztegetni fogja rátok az idejét,hogy meggyőzzön titeket! ;D ;D
Inkognítóban csak,mert újra indúl a biznisz!

Daine
2011-09-01, 18:39
[/quote]
en nem vennem 100%-ra hogy ez a B.G. de 99%-ra igen. vagy o vagy egy ismeros akit meggyozott hogy repuljon neki egyet.
[/quote]

Ezt,hogy érted!?
Nem tud irányítan modelt? :o

L1P1
2011-09-01, 18:40
[/quote]

Ezt,hogy érted!?
Nem tud irányítan modelt? :o
[/quote]
b.g. 4-5 honapja biztos hogy nem tudott meg repulot vezetni szabad szemmel

csillagvzs
2011-09-01, 18:42
Már megy a PR rizsa meg a reklám. ;D

Engem meggyőzött vennék 1-et. 9 db vevővel mert az MK-ra is ezt tenném fel. ;D

A BG tud e repülőt vezetni? Hány videóját is láttad? én láttam 3x a levegőben nem fpv-vel.

De biztos kinőtt a gerince és megtanult vezetni és korrekt lenni. ;D

csillagvzs
2011-09-01, 18:43
AN2 ahhoz képest hogy a hozzászólások alatt be is jelentkezett nem mer kilépni a fényre. ;D

csillagvzs
2011-09-01, 18:45
Ha rögzített mindent a laptopja akkor miért csak vagdosott anyagok vannak feltöltve?
Pedig sok helyre is gyorsan belinkelte infók nélkül. ;D

csillagvzs
2011-09-01, 22:10
Hű de nagy a csönd. Lehet hogy igazatok van?? ;D

L1P1
2011-09-01, 22:29
Hű de nagy a csönd. Lehet hogy igazatok van?? ;D

nem tudom hirtelen irt eleg sokat an2 aztan be volt meg lepve utana de nem csinalt semmit, hatha majd holnap benez es valaszol a kerdesekre

csillagvzs
2011-09-02, 08:39
Egy gyöngy szemet találtam:
http://www.youtube.com/user/jpeti8#p/a/u/1/zj8BoP1Ur3s
Lehet, hogy be volt linkelve már a törölt topikok valamelyikében de tetszik a vágás!

Lehet tudni hogy hogyan szuperál április óta a cucc???

csillagvzs
2011-09-02, 08:47
gyári teszt videó:
http://www.youtube.com/user/VictoryHobby?blend=22&ob=5

Csak hogy tudjátok mekkora távolságra tökéletes. ;D
A fentiek szerint AN2-nek az 5km féltáv.

ati
2011-09-02, 09:33
De azóta már valami végfok is készült hozzá állítólag! Végfokkal persze full illegálissá is vált.

L1P1
2011-09-02, 09:47
De azóta már valami végfok is készült hozzá állítólag! Végfokkal persze full illegálissá is vált.

lehet inditok egy "ki a legnagyobb puhatestu?" szavazast a facebookon es benevezem a gyartot is:)

csillagvzs
2011-09-02, 09:51

lehet inditok egy "ki a legnagyobb puhatestu?" szavazast a facebookon es benevezem a gyartot is:)

Lökd a linket már megy is a like ;D

Vagy szervezzünk gyűjtést gerincre.

L1P1
2011-09-02, 20:16
ide irom inkabb: elozmeny hogy a nem mukodo tavomat visszavittem es es kobb lesko peternek kellett aki megkerte akkor bazsot hogy kuldje el neki az enyemet....

Azt mondja hogy a mai napig nem kapta meg a BG-től.
De ő sem meri betenni a gépébe a VL-t. :'(
Azt mondta, hogy ne is küldjem el.

A GB-ről meg inkább nem is írok semmit sem. :(

ok akkor mondom a kovetkezo tenyt arrol a puhatesturol, de vigyazzatok mert beszartok annyira durva:
B.G. ellopta tolem a nem mukodo 62e+30e-ert vasarolt Victory tavomat! Ugye odaadtam neki hogy javitsa meg majd mivel nem tudta megjavitani nem kertem vissza o meg baszott jelentkezni. Amikor kellett a leskonak mondtam kerje el es az ove es B.G. azt mondta neki hogy feladta postan de nyilvan nem ert oda mai napig.

EZ EGY IRTOZATOS VICC! szerintetek most akkor jelentsem fel lopasert? :)

csillagvzs
2011-09-02, 20:18
ide irom inkabb: elozmeny hogy a nem mukodo tavomat visszavittem es es kobb lesko peternek kellett aki megkerte akkor bazsot hogy kuldje el neki az enyemet....

Azt mondja hogy a mai napig nem kapta meg a BG-től.
De ő sem meri betenni a gépébe a VL-t. :'(
Azt mondta, hogy ne is küldjem el.

A GB-ről meg inkább nem is írok semmit sem. :(

ok akkor mondom a kovetkezo tenyt arrol a puhatesturol, de vigyazzatok mert beszartok annyira durva:
B.G. ellopta tolem a nem mukodo 62e+30e-ert vasarolt Victory tavomat! Ugye odaadtam neki hogy javitsa meg majd mivel nem tudta megjavitani nem kertem vissza o meg baszott jelentkezni. Amikor kellett a leskonak mondtam kerje el es az ove es B.G. azt mondta neki hogy feladta postan de nyilvan nem ert oda mai napig.

EZ EGY IRTOZATOS VICC! szerintetek most akkor jelentsem fel lopasert? :)

Á nem lopta el csak oda tette a videó adóm mellé. ;D

deltahf
2011-09-03, 12:28
Bazsó Gabi korrekt. Ő a Victory Link gyártója.
Csak az Őt szidalmazók szerint nem úgy cselekedett ahogy Ők fütyültek.
Ezért van a lejárató kampány ellene.
A terméke 6km-ig BIZTONSÁGOSAN használható (ennyit repültem vele személyesen, több alkalommal) és korrektül segít az esetlegesen felmerülő problémákon. Tudja a google élőképes verziót is nagyon sok egyéb hasznos kis okosságot.
1x volt egy balesete a repülőgépnek ami nem biztos, hogy a távirányítás miatt történt.! Sőt! majdnem biztos, hogy nem az.

Száz szónak is egy a vége. A cucc jó !
Gábor korrekt, normális, és segítőkész velem és a Banditos kollégával is.

A rágalmazói pedig a haragosai és irigyei ! Természetes, hogy nem szeretik és pocskondiázzák. :D
-és ugye 1 rosszakaró többet tud ártani mint 100 jóakaró!

Ezt azért írtam le mert minden kártyának két oldala van.
Jönnek újak mindig és ha elolvassák ezt kis topicot legyen benne olyan is ami gyártó mellett szól.
----------------
most jöhetnek a .... :D

Bigyula
2011-09-03, 12:42
...Természetes, hogy nem szeretik és pocskondiázzák. :D
-és ugye 1 rosszakaró többet tud ártani mint 100 jóakaró!...

Pontosan ezért kellene kijavítania, vagy kicserélnie az eladott hibás terméket. Ha megtette volna, akkor nem lennének "jóakarói", és "irígyei".

csillagvzs
2011-09-03, 12:49
Na akkor most bizonyíthatod amit írtál itt a lehetőség!!

A pr rizsa senkit sem érdekel mert mindenki gyakorlatban tudja mizu vele.
Na de megérdemelsz te is egy esélyt hogy bizonyítani tudd az állításod.
Legalábbis én megadom neked.

Jövő hétvégén hozd ki az fpv-s gépedet vagy adom az enyémet. Az én Victory-linkemet beleteszed úgy ahogyan szeretnéd és szerinted jó és mi meg megtanuljuk hogy kell csinálni. És akkor repülsz jó messzire vele. Szerintem mindenkit érdekelne. Ha neked megy meghajolok előtted és a Bazsó Gábor előtt is. Mások is meg teszik.
Ha mégis rendben működik csak fél gyári távon hirdetni fogom hogy jó a cucc!

Jöhet a Bazsó Gábor is ígérem hogy azon kívül, hogy köszönök neki kedvesen és nem is szólok hozzá.
Ha okés minden akkor ott mindenki előtt térden állva bocsánatot kérek tőle még a videót is feltöltöm a netre.

Bigyula
2011-09-03, 13:06
Zsolti!

Ne izmozz! Biztos vagyok benne, hogy erre a próbára nem fog sor kerülni. Delta félti a gépét... ;)

deltahf
2011-09-03, 13:55
Biztos is lehetsz benne! :D ha nem károgtátok volna össze-vissza minden hülyeséggel és nem játszottad volna el a kemyénygyereket vele :D talán csinálta is volna tovább, de Te bevagánykodtál és ennyi.
"Delta olyan fosós" így szarik rá. ;)
Elöttem meg sztm a Bazsó elött Te ne hajlongjál, megteheted még eleget máshol.
------------------
Itt sem kívánok reagálni többet erre.
Aki nem szereti ezután sem fogja, aki nem ismeri meg elolvashatja a másik véleményt is.

További sok szép repülést kívánok mindenkinek.

deltahf
2011-09-03, 14:04
Még annyit ehez a témához, hogy a közel 8év alatt eltöltött forum évem alatt volt talán 2x hasonló utálat irántam, ami természetes is, mert ugye nem kell mindenkit szeretni, én sem szeretek mindenkit. De lakva ismeri meg a párját az ember.
Szvl, nem kellene a húrt tovább feszegetni.
A VL van és olyan amilyen.
Zsolti és Gaben sok reményt fűzött hozzá és nem jött össze.
Hibáztatják ezért ezt is azt is....
Akinek VL cucca van és nem pocskondiázta le a Bazsó Gabi-t az írja le ide, hogy beszélt a gyártóval és nem segített.
Ebbe ugye nehogy szerepeljen a a fent emlitett két név és ha jol tudom(L1P1).
Ezen kívül kiváncsi lennék kinek van még VL táv a tuljdonában és nem segitett a gyártó neki.
Akkor ha összegzem:
Van táv összesen 5db.
3 a fent emlitetteknél és 2db ami működik :D
Ez kicsit furcsa! nem? ;)
Na itt végleg zárom soraimat.

Üdv.Néktek. Peti

Bigyula
2011-09-03, 15:53
Még annyit ehez a témához, hogy a közel 8év alatt eltöltött forum évem alatt volt talán 2x hasonló utálat irántam, ami természetes is, mert ugye nem kell mindenkit szeretni, én sem szeretek mindenkit. De lakva ismeri meg a párját az ember.
Szvl, nem kellene a húrt tovább feszegetni.
A VL van és olyan amilyen.
Zsolti és Gaben sok reményt fűzött hozzá és nem jött össze.
Hibáztatják ezért ezt is azt is....
Akkor ha összegzem:
Van táv összesen 5db.
3 a fent emlitetteknél és 2db ami működik :D
Ez kicsit furcsa! nem? ;)

De! Szerintem is furcsa, hogy 5 db-ból CSAK 2 működik. Ez még a viszonylag komoly selejttel dolgozó kínaikanál sem menne el. A zuhanás óta Banditostól sem láttunk újabb videót...

deltahf
2011-09-03, 16:25
nem is fogtok.... :P

Bigyula
2011-09-03, 18:00
Akkor honnan fogjuk tudni, hogy működik, és jól? A Te írásos beszámolóid alapján? :(

Én a kezdetektől figyelemmel kísértem a fejlesztést, és komolyan elgondolkodtam a beszerzé

Bigyula
2011-09-03, 18:03
Bocsi, véletlenül mellényúltam az előbb.

Akkor honnan fogjuk tudni, hogy működik, és jól? A Te írásos beszámolóid alapján? :(

Én a kezdetektől figyelemmel kísértem a Fórumon fejlesztést, a tesztelést, és komolyan elgondolkodtam a beszerzésén. De mire összegyűlt a pénz, jöttek a negatív tapasztalatok, és a gyártó hallgatása, érdekes hozzáállása. Ezért kivártam, és várom most is a megyőző pozitív tapasztalatokat. De, ha nincsenek, nincsek.

deltahf
2011-09-03, 18:11
Drága Bigyula

Nem az reszortom.
Amit én használtam tökéletes és most is az.
Amit az Andris használ az is.
Amit meg a "többiek" az állítólag szar.
De sztm azok az is maradnak.
Benyelték.
Én nem tehetek róla, és nem is érdekel.
Amit a Gabi mostanában csinál az tökéletes, és sztm nem is akarja itthon árusítani.
De ebben Ő a kompetens.
Peti

Aqvakond
2011-09-03, 18:44
Amit a Gabi mostanában csinál az tökéletes, és sztm nem is akarja itthon árusítani.

Akkor ne árusítsa itthon. Nem vagyunk rászorulva, az elárazott és ráadásul nem működő termékeire, a segítő hozzászólásaira ("Ami nem Victory az használhatatlan") stb stb.

Meg azzal hogy nem ír a fórumba amióta "betelt a pohár" tulajdonképpen elismeri hogy a terméke használhatatlan, és meg se próbálja megvédeni magát.

Meg eddig ugye tudunk 5 eladott rendszerről, és ebből a 2 működőképes szerintem senkit sem sarkall az azonnali vásárlásra. Akárki akármit mond, lát, olvas. (Ahogy bigyula is írta)

deltahf
2011-09-03, 18:53
Pedig működik! és jól!
:o bár mennyire is fáj.
Itthon senki nincs rászorulva semmire... :D
Tiszt.kiv.

kabir bedi
2011-09-03, 19:11
Tudja a 10Km-t?

csillagvzs
2011-09-03, 19:21
Peti a vetités és a cinkelt videok nem segitenek ahogy te beismerted. Hogy nem mered megmutatni hogy jó csak anyit jelent hogy megint megy a rizsa.
Irigységnek nevezik hogy amiért fizettél használnád rendeltetés szerüen. Ezt garanciának és szavatosságnak hivják.
Magadat járatod le mint a BG. De ez is a te szoc problémád.
Szánalmas vagy ne felejtsd el hogy senki sem hülye itt.

De én szemét vagyok mert szeretem ha müködik valami amit megvettem.

Daine
2011-09-03, 19:58
Peti a vetités és a cinkelt videok nem segitenek ahogy te beismerted. Hogy nem mered megmutatni hogy jó csak anyit jelent hogy megint megy a rizsa.
Irigységnek nevezik hogy amiért fizettél használnád rendeltetés szerüen. Ezt garanciának és szavatosságnak hivják.
Magadat járatod le mint a BG. De ez is a te szoc problémád.
Szánalmas vagy ne felejtsd el hogy senki sem hülye itt.

De én szemét vagyok mert szeretem ha müködik valami amit megvettem.

Hálát adok a magasságosnak,hogy anno nem a V.L. mellett döntöttem,pedig hangya kukac választott el tőle,hogy megvegyem!

Csakk én 3 LRS-ről tudok ami azt tudja amit leírtak róla!

csillagvzs
2011-09-03, 21:42
Össze foglalva hogy ki lehessen hámozni valamit a sok rizsából tárgyilagosan:

A gyártó eladott sok darabot.
Mivel mindenkinek hibás volt többen kérték hogy legyen megjavítva minden lehetséges fórumon.
Fél év alatt ezeknek a vevőknek nem javított semmit sem. Hónapokig nagyon szépen kértük és csak etetett mindenkit és azóta is.
Elérhetetlen azóta is a gyártó azoknak a vevőknek akik kérték a termék kijavítását.

Itt a fórumon is rengeteg lehetőséget adtunk a gyártónak a probléma megoldására.

Egyszer sem reagált semmire sem.
Mostanáig eltelt 10 hónap és semmi sem változott. (a megkárosított vevők felé)

Akad 2-3 ember akinek állítólag ki lett javítva a cucc de a cinkelt videókon kívül semmi bizonyíték nincs rá hogy nekik is jó.
Megmutatni a sok hónap alatt senkinek sem merték hogyan is muzsikál élőben.
Ennyi idő alatt a gyártó ki is javíthatta a cuccot. De még senki sem látta.
Van aki hangoztatja, hogy tökéletes de nem az ő posztja bizonyítani amit állít csak meghamisított videókra futotta. (sajnos pedig mindenkiben felcsillant a remény)

De ki tudja még igaza is lehet de akkor miért nem is meri megmutatni valakinek? (talán nem egészen van úgy ahogyan állítja?)

De a remény hal meg utoljára. ;D

De vegyen mindenki belőle ha meg tud bízni egy ilyen gyártóban és a termékében mert a DELTAHF úr igen csak vérmesen ajánlja.

Ha valaki mégis megbízna az állítólag hibátlan de hónapok alatt rejtegetett cuccost akkor az én szettem eladó 20'000 Ft.-ért!
A gyártó 1 év garanciát és szavatosságot vállalt rá az áru eladásakor, ami onnantól kezd ketyegni amikortól hibátlanul működik. Ez még sajnos nem következett be.

L1P1
2011-09-03, 21:58
1 ado + 2 vevo ha jol mukodik elado es kozvetlenul a gyartotol atveheto. ha sikerult tole atvenni akkor nekem kell utalni az arat ami legyen 25e huf.

az enyem par honapja B.G-nel van es se visszaadni se masnak elkuldeni nem volt hajlando, de ha kell valakinek kerje el tole a ket vevovel egyutt es utana fizesse ki nekem.

a linkelt video szerint mukodik akinek kell vigye

Bigyula
2011-09-03, 22:25
Uraim!

Csavarjunk a dolgon egyet! Felajánlok 50000 Ft-ot annak, aki teljesíti a következő feltételeket:

1. a helyet és az időpontot (bizonyos határokon belül) az illető választja
2. a helyszínen bemutatja nekem a konfigját, és benne a Victory Linket
3. eldobja a gépet, és egy ellenőrző monitoron keresztül általam láthatóan elrepül vele failsafe és képkimaradás nélkül legalább 10000 méterre, majd visszatér a felszállóhelyre a robot beavatkozása nélkül
4. a repülést az OSD tartalommal rögzítetten vágás nélkül feltölti valahova, és a linket megosztja ebben a topicban (egy másolatot kérek a felvételből, amit én nem rakok fel sehova)

Ha ez mind megvan, akkor - a jutalom készpénzben történő kifizetése után - vállalom , hogy veszek egy komplett szettet a gyártótól, feltéve, hogy hajlandó eladni nekem.

Üdv.
Bigyula

Bigyula
2011-09-03, 22:27
Bocsi, de lemaradt egy határidő: 2011.12.31-ig él az ajánlatom

Uraim!

Csavarjunk a dolgon egyet! Felajánlok 50000 Ft-ot annak, aki teljesíti a következő feltételeket:

3. eldobja a gépet, és egy ellenőrző monitoron keresztül általam láthatóan elrepül vele failsafe és képkimaradás nélkül legalább 10000 méterre, majd visszatér a felszállóhelyre a robot beavatkozása nélkül
4. a repülést az OSD tartalommal rögzítetten vágás nélkül feltölti valahova, és a linket megosztja ebben a topicban (egy másolatot kérek a felvételből, amit én nem rakok fel sehova)

Ha ez mind megvan, akkor - a jutalom készpénzben történő kifizetése után - vállalom , hogy veszek egy komplett szettet a gyártótól, feltéve, hogy hajlandó eladni nekem.

Üdv.
Bigyula

Gekko
2011-09-03, 22:33
Nos, nekem is van egy VL rendszer a birtokomban. Nekem sem működik jól, és megbízhatóan. Többször kértem Gabit, hogy oldjuk meg a problémát. Nem reagál semmire! Nem írtam tele a forumot, nem fenyegettem senkit, stb. Mégse történt semmi. Nála van az előerősítőm azt se kapom vissza. Akkor milyen korrektségről beszélünk!!!!!!!!!!!! Az lenne a minimum, h megszólaljon végre a gyártó! MIÉRT NEM TESZI????

csillagvzs
2011-09-03, 22:35
Hű feltétel hogy a VL szett van a gépben? :-[
DL-el csont nélkül megy a 10 km. (igaz sokkal több is ;D)
Ha nem gond hogy nem VL az irányítás alapja akkor már készítheted is a suskát amit nem fogadnék el. ;D

Vagy mégis? Mégis csak 50 ropiről van szó. ;D
Na jó nem vagyok rászorulva de felajánlanám a gyártónak.

L1P1
2011-09-03, 22:42
Bocsi, de lemaradt egy határidő: 2011.12.31-ig él az ajánlatom

Uraim!

Üdv.
Bigyula

en szerintem ezt pici rakeszulessel vallanam csak a V-t lecserelnem D-re azt lehet? :)

Gekko
2011-09-03, 22:45
Én az 50000 mellé felajánlok egy huszast, csak történjen már valami.

csillagvzs
2011-09-03, 22:48
akkor az általam ajánlott 10e is tuti a többi mellé.

Gekko
2011-09-03, 22:50
A képkimaradás ne legyen kitétel, mert az más probléma. Nem tartozik a VL hez.

csillagvzs
2011-09-03, 22:53
Arra is van megoldás ;D
35 Km is megy gond nélkül ;D

Gekko
2011-09-03, 22:54
Ez is igaz ;D

L1P1
2011-09-03, 22:55
igaz bazsonak van 35 km-es video linkje is

ami amugy 12-15 valojaban de az nekem eleg

csillagvzs
2011-09-03, 22:56
Arra is van megoldás ;D
35 Km is megy gond nélkül ;D

Na jó a többszöröse. ;D

Banditos
2011-09-03, 23:06
Sziasztok!

Az én gépem kipróbálható ingyen és bérmentve. Terveim szerint két héten belül összeáll a madár és utána bárki megnézheti/tesztelheti.
A videó rendszerem nem igazán tud többet szerintem, mint 6000 méter, igaz 5600-ig egyszer volt csak kásás a kép....
Mostanában nem volt sok időm, a kevés időmet gyakorlásra és szimulátorozásra fordítottam. Most már eljutottam arra a szintre, amikor biztos meg tudom mondani, hogy én hibáztam-e vagy a rendszer...
Felvettem az eddigi összes repülésem OSD felvételét, minden rajta van, akit érdekelnek, adok egy FTP elérhetőséget és leszedheti magának az összeset nyersen, vágatlanul.
A repülőm repült többször nagyobb távot (5600 volt a legtávolabb,többször átléptem a 3000-et), mint sokan tudjátok, nemrég leestem, elkönyveltem pilóta hibának. Ha megvan a gép, tovább fogom tesztelni, amíg nem lesz másik rendszerem.
Volt fs párszor, de a robot mindig tette olyankor a dolgát (azaz kiadta a fs magából), rendszer fagyást nem tapasztaltam, az esésnél nem tudom mi történt, az biztos, hogy zuhanás után volt irányításom, mert levettem a gázt....de ezt már kitárgyaltuk.
Szerintem zárjuk ezt a történetet a fórumon, mert mindig ugyanaz az adok-kapok megy, természetesen a sértett ügyfelek nem zárhatják le a témát, nekik el kell rendezniük a gyártóval. Ennek a végeredményét majd mindenképpen írjátok meg, de a régi dolgok már sokszor le lettek írva.

B.

jpeti29
2011-09-03, 23:17
Össze foglalva hogy ki lehessen hámozni valamit a sok rizsából tárgyilagosan:

A gyártó eladott sok darabot.
Mivel mindenkinek hibás volt többen kérték hogy legyen megjavítva minden lehetséges fórumon.
Fél év alatt ezeknek a vevőknek nem javított semmit sem. Hónapokig nagyon szépen kértük és csak etetett mindenkit és azóta is.
Elérhetetlen azóta is a gyártó azoknak a vevőknek akik kérték a termék kijavítását.

Itt a fórumon is rengeteg lehetőséget adtunk a gyártónak a probléma megoldására.

Egyszer sem reagált semmire sem.
Mostanáig eltelt 10 hónap és semmi sem változott. (a megkárosított vevők felé)

Akad 2-3 ember akinek állítólag ki lett javítva a cucc de a cinkelt videókon kívül semmi bizonyíték nincs rá hogy nekik is jó.

Engem felhívott a gyártó múlt héten is, hogy vigyem fel a VL-em hozzá egy SW frissítésre.

Legyetek tárgyilagpsak. Légyszi írjátok le pontosan azt is, hogy ki milyen hibát talált a rendszerben.
Én elővigyázatosságból halogatom a tesztrepülést május óta, mert Mmormotáék robotjára várok.

(Ezt nem kötözködésképpen írom, senki se vegye annak.)