PDA

Teljes verzió megtekintése : ABS+ABS illetve ABS+RÉTLEMEZ

Atti
2004-08-31, 20:44
Sziasztok!

A címben szereplő anyagok ragasztásához kellene segítség.
A lényeg az, hogy olyan ragasztó kellene, amivel kb. 30 percig lehet dolgozni, és réskitöltésre is alkalmas.

Egypár műgyanta már ki lett próbálva meg mindenféle ragasztók, de vagy elvált a felülettől, vagy 2-3 perc alatt kötött ami lehetetlenné tette a pontos beállítást.

Előre is köszi.

gergol
2004-08-31, 21:03
Szia

Mi is pontosan az az ABS?

A kulonbozo gyantaknak be lehet allitani a kotesidejet. Itt nem a boltokban kaphato tubusos megoldasokra gondolok. Bar azokkal is lehet jatszani ha nem egy az egyben kevered a ket komponenst.
Sajnos nem ismerem ezt az anyagot igy nem tudom megmondani h mivel lehet megragasztani. Ha leirod mi ez szivesen segitek. Felteve h tudok.

Udv

Atti
2004-08-31, 21:29
Az ABS az egy műanyag fajta.

Orrburkaltot szoktak csinálni belőle, meg mindenféle kiegészítőket, akár hajótestet is. Amivel én találkoztam az fehér színű volt.

gergol
2004-08-31, 21:37
Hat nem modhatom h ettol beljebb vagyok.
Az epoxi megragasztja? Vagy a kotes utan le tudod pattintani rola ? A polieszter?Kormozo a langja? Mondj valmit ami ebbol keszul az orrburkolaton kivul.

P306
2004-08-31, 23:21
Szia !

ABS: Acrylonitrile-butadiene-styrene

Például a szennyvízlevezetöcsö is ebböl készül (ejtöcsö).

Egy trükk: írd be a Google keresöjébe: define: ABS és megadja a meghatározásokat.

Üdv:

P.

Atti
2004-09-01, 10:19
Hali,

A műgyanta leválik róla.

Peter N
2004-09-01, 10:51
Tricloretilénbe oldott ABS el ragasztható esetleg ciklohexanon is megteszi.

prudentbear
2004-09-01, 12:04
egészséges oldószerek :)
nem lehet az egészet úgy áthidalni, hogy kikerülöd az egész eljárást ? Mire kell?

Peter N
2004-09-01, 12:22
egészséges oldószerek
IGENValoban nem káros az egészségre,két személyt ismertem aki véletlenül beleivott a tricloretilénbe és teljesen imunens lett mindenféle betegségre.(Egyküknek sem sikerült megmenteni az életét)

Atti
2004-09-01, 13:17
Igazából nem nekem kell, hanem egyik ismerősömnek.

Egy hajót rak össze, aminek a teste és a felépítmény egy része ABS-ből van.

Nagyon precízen szeret dolgozni, ezért írtam, hogy olyan anyag kellene ami 20-30 percig mozdítható, beállítható.

Kipróbált már többféle ragasztót, de igazából nem volt jó egyik sem. Vagy nagyon rövid ideig kötött, vagy nem fogta meg a próbadarabot.

Peter N
2004-09-01, 14:22
Akkor marad a tricloretilén illetve a vizvezetékszerelöknél találsz PVC ragasztót ami valószinüleg ABS nek is használható.

Peter N
2004-09-01, 14:26
Én személyszerint utálom de azok a bizonyos höreolvaló ragasztópálcikák jól tapadnak a tisztitott felületü ABSre és a fáról is nehéz eltávolitani. Érdemes csinálni vele egy tesztet.

gergol
2004-09-01, 21:12
Jakab József
műanyag-feldolgozási
műszaki szakértő
Mobil: +36-30-9629062
Telefon:+36-1-4334161
http://www.agro-coor.hu
Mailto:JakabJozsef@agro-coor.hu

Itt erdeklodj. E-mailben megkerestem de azt mondta nagyon sokfele ragaszto van hivjam telefonon.
Ha gondolod fent van a szama meg a cime.

Atti
2004-09-02, 08:24
Sziasztok!

Köszi, a segítséget próbálkozunk.

vegyész
2004-09-13, 08:36
Szia Atti!

Az ABS akril-butil-sztirol terpolimer (ez azt jelenti, hogy ezt a három monomert összekeverik és együtt polimerizálják). A legjobb oldószerrel ragasztani. Ezek közül is az apolárosak, vagy a gyengén polárosak jönnek szóba. Apolárosak a széntetraklorid és a benzol, gyengén polárosak a kloroform és a sztirol. A legjobb eredményt akkor kapod, ha ABS oldatot (masszaszerűt) készítesz és azzal ragasztasz. A tiszta oldószert lehet úgy használni, hogy műanyag fecskendőbe töltve a tű hegyét az illesztés résében húzod (nem tolod :!: ) és a tenyereddel melegítve keveset engedsz a résbe. Az eredmény tökéletes és esztétikus ragasztás. Ha rétegelt lemezhez akarod ragasztani, akkor használj poliészter gyantát. A gyantát erősen töltsd meg krétaporral, vagy kvarcliszttel és használj kötéslassítót. A töltőanyag azért kell, hogy kisebb legyen a gyanta zsugorodása, a kötéslassítóval pedig időt adsz a gyantában lévő sztirolnak, hogy kicsit megmarhassa az ABS-t

FONTOS! A ragasztásnak legalább 24 órát állnia kell, hogy tökéletes legyen! Ha meg akarsz győződni arról, hogy a ragasztás jó-e már, akkor még nem jó!

Szia.

Atti
2005-01-19, 10:16
Szia Vegyész!

Bocsi csak most olvastam a hozzászólásodat és lenne kérdésem.

A tudnál mondani kötéslassító és poliészter gyanta típust? Olyanra gondoltam, aminek a beszerzése nem okozna gondot.

Vagy esetleg ha Győr környéki beszerzési forrásról tudsz azt megköszönném.

Köszi.

vegyész
2005-01-20, 08:58
Szia!
A kötéslassító neve az, hogy inhibitor 9853. A Reichhold terméke. Ha minden igaz, akkor 1 decit is lehet vásárolni. Az ára 4784 Ft/Kg + ÁFA. 0,02 és 0,2% között javasolt az alkalmazása. 15-30 perccel késlelteti a gélesedési időt. Erre a célra akármelyik poliészter gyanta alkalmas. Nálunk általános célokra a 440-M888 típust szokták adni. Ez egy paraffinos lamináló gyanta. Ha már van poliésztered, akkor kár venni, mert legfeljebb hat hónapig tárolható a legjobb körülmények között is. Az ára 498 Ft/Kg +ÁFA, a peroxid 873 Ft/Kg + ÁFA. Az utóbbiból egy deci a minimum és öt kiló gyantához elég. Létezik egy tapadóhídképző is az ABS és a poliészter közé. Ez az Unibase alapozó. Az ára 4000 Ft/Kg + ÁFA, de ez csak öt kilós kiszerelésben vásárolható. Az úgynevezett akril fürdőkádak gyártásánál használják, ahol egy vékony akrilbevonatú ABS lemez hátoldalát erősítik meg poliészter gyantával.
Üdv

Atti
2005-01-20, 12:34
Szia!

Köszi az infót.

Lenne még egy kérdésem igaz nem ezzel kapcsolatos. Bár lehet, hogyha kicsit keresgélnék megtalálnám a választ valahol itt a forumon is, de kérdezni mindig egyszerűbb. :D

Szóval, meg kellene erősítenem egy repülőgép szárny középső részét ahol a törzsre felfekszik.

Maga a szárny elméletileg ezen erősítés nélkül is jó, de azt írták az építési leírásban, hogy ezt a műveletet célszerű elvégezni 1 rétegben.

110-160g-os üvegszövetet javasolnak, ami már meglesz. A kérdésem az le, hogy erre a célra alkalmas a közönséges UVERAPID epoxi gyanta? Vagy ezt felejtsem el?

Köszi.

vegyész
2005-01-20, 14:03
Szia!
Alkalmas, ha nincs más, de azt tudnod kell, hogy az uverapid egy gyorsragasztó, nem lamináló gyanta. A ragasztókkal is lehet laminálni, főleg, ha kicsi a felület. A lamináláshoz sokkal kisebb viszkozitású gyanta való. Arról nem beszélve, hogy az uverapid fajlagosan sokkal drágább. Üvegszövetből cca 800 Ft/nm +ÁFA áron vehetsz nálunk 25, 48, 86, 105 stb. gramm/nm -es üvegszöveteket. A gyantát is megúszhatod cca. 1500 +ÁFA áron, ez már a 0,2 Kg térhálósítót is tartalmazza.
Egyébként az uverapid megfelelője nálunk az AH-12/T-12. Egy-egy arányban kell keverni, tehát a két kilónyi keverék összesen 6623 Ft +ÁFA.
Üdv

Atti
2005-01-20, 14:52
Köszönöm az információt.

Georgoo
2005-01-20, 23:07
Szia Vegyész!

Üvegszövetből cca 800 Ft/nm +ÁFA áron vehetsz nálunk 25, 48, 86, 105 stb. gramm/nm -es üvegszöveteket.

Kérdezném, hogy a fentebb idézett szöveteknek, pontosabban a 48g-os szövetnek mi az ára. (az is 800+ÁFA)
És ha forgalmaztok 163g/m2-es köpper szövetet is, annak is érdekelne az ára.
Az Alvin-Plast honlapon nincsennek fent ilyen finom szövésű szövetek, csak 300-as és 500-as. Vagy legalábbis nem részletezi a többit.
Árlistát sem találtam.

Előrre is köszönöm!

Üdv: Georgoo

vegyész
2005-01-24, 11:52
Szia!
A 163 g/nm-es üvegből pillanatnyilag egy centi sincs a raktárban. A többi üveg ára a fentihez képest +/- száz forinton belül ingadozik. A honlapon természetesen nincsenek fent ezek a finom szövetek, mert előttem a cég főleg a poliészterre és a vinilészterre volt kihegyezve. Én vittem el a dolgot az epoxik irányába is. Sajnos a honlap megújítása még csak folyamatban van nálunk, de mostanában nincs időm arra, hogy írjam. Ebből következően nem csak az újdonságok nem kerültek fel, de még a régen forgalmazott, de fontosnak nem tartott anyagok sem.
Üdv