PDA

Teljes verzió megtekintése : Fpv videók amik nem törlődnek

oldal : [1] 2 3 4 5 6 7

Gaben
2011-07-27, 08:44
Ez a topic örökös marad,ha rend lesz,ha nem.

Gaben
2011-07-27, 08:46
Megpróbálom megbeszélni Dudkinnal,hogy itt bízza rám a rendet,és akkor rend is lesz.
Üdv

Aircamfilm
2011-07-27, 09:19
Szép napot barátaim!

Szia Gaben!

Mérgelődés helyett menjünk inkább templomokat filmezni. Értelmes emberekkel jó együtt dolgozni, és még jobb együtt gondtalanul játszani!

Nemrégen egy hosszú és fárasztó nap után utunkba esett ezt a gyönyörű templom. Nem volt tervbe véve hogy lefilmezzük, de nem tudtuk kihagyni

http://www.youtube.com/watch?v=Ec5qDQiV2BE&feature=mfu_in_order&list=UL

Magyarország egyik leghíresebb zarándokhelye.

A videó teles tele van hibákkal. Nagyon fáradtak voltunk az egész napos munka után ( nem lett jó a videó), de szép emlék maradt

csillagvzs
2011-07-27, 09:19
Megpróbálom megbeszélni Dudkinnal,hogy itt bízza rám a rendet,és akkor rend is lesz.
Üdv

(Meg kellene szüntetni a törlési, módosítási és zárási jogosultságot a felhasználóknál és rögtön nem is háborogna senki sem ;D)

Milyen rendet szeretnétek a videók között?
A videók mellé hozzá tartozik a kielemzések, gratulálások, nyalások, kritikák, stb........... is.

Inkább nyitni kellene magyar szálat az Rcgroups-on.

Keresek illő helyet neki és felviszem oda a VLRS-es tényszerű infókat és a videókat stb...
Ott nem szokás törölni topikokat.
Ha jó ha rossz infók is vannak a gyártókra vagy a felhasználókra nézve.
Ez a nyilvános fórum lényege.
Vagy rosszul gondolom?

Aircamfilm
2011-07-27, 09:25
Igazad van !

Ezek a bizonyos „ nyalizások” „ de szép, de jó” nincs szükség!
Fontosabb a SZAKMAI ELEMZÉS !

Ezért tenném fel ide a videóimat!

deltahf
2011-07-27, 09:30
Micsoda hiszti?! :D
Elgurult a tabletta?

Egy átláthatatlan topic nem segít hanem ront.
Megírtam világosan tegye át a szájkaratésok topicba és ott elfér.
Majd ha a Ti álltalatok nyitott topicot össze szemetelik kiváncsi vagyok mit reagáltok.

Nem is értem mi ez a kifordulás? Főleg nem Gaben és CsvZs től felém talán mert nem fikázom a VL-t?!

Aircamfilm
2011-07-27, 09:32
Szerintem térjünk át a szakmai témákra!

Lovakat élmény filmezni!

Általában elmondható hogy ott jön meg igazán a kedvünk a légi-videózáshoz ahol történések vannak. Ebben a videóban jól látható mennyire nagy szükség van egy HD Digitális képátvitelre amely nagyban megkönnyítette a munkámat

http://www.youtube.com/watch?v=4_Y00qjeGLw&feature=mfu_in_order&list=UL

jpeti29
2011-07-27, 09:39
Én értem hogy mit akarsz Peti. De erre inkább egy Blog szerű weboldal kéne amin a blog bejegyzések a videók és a kisérő infók, és ezt lehet kommentelni. Akkor erre a célra kéne egy ilyen. És azon rend lesz.

Aircamfilm
2011-07-27, 09:43
Hogy megmaradjunk a szakmai témáknál és a szakmai bírálatoknál ( nem a dicsérgetéseknél) !

A HD Digitális Képátvitel ma már nem olyan elérhetetlen, mint pár évvel ez előtt.

A demó filmen két részletben vannak a felvételek. A HD Digitális képátvitelt nem lehet megkülönböztetni a fedélzeti kamera által rögzített felvételtől.

http://www.youtube.com/watch?v=bDN5cclqbLM&feature=mfu_in_order&list=UL

Aircamfilm
2011-07-27, 09:53
Nagyon ritkán eljön az a pillanat, amikor teljes szélcsend van!

Nincs rázkódás nincs zötykölődés és ideális körülmények vannak.

http://www.youtube.com/watch?v=LaEyEfWYIfc&feature=mfu_in_order&list=UL

Gaben
2011-07-27, 10:41
Elgurult a tabletta?

Majd ha a Ti álltalatok nyitott topicot össze szemetelik kiváncsi vagyok mit reagáltok.

Nem is értem mi ez a kifordulás? Főleg nem Gaben és CsvZs től felém talán mert nem fikázom a VL-t?!

Szia Peti!

Kérlek írd már le mi verte ki a biztosítékot,hogy az elmúlt közel egy évben feltöltött videókat törölted?
De konkrétan.

Üdv

deltahf
2011-07-27, 11:18
Mindenkinek megvan az elmúlt év videója otthon. ;) mivel nem ide tölti fel. Linket berakni egy szép áttekinthető topikért nem nagy munka! -vagy nem jól gondolom?
Tegye fel rendesen ha akarja mégegyszer egy rendezett nem össze vissza írkált firkált topicba.
Ha fikázni szeretne valaki azt tegye az arra való MCELEK vagy DUDKIN által létrehozott "szájkarate v légiháború' :D topicba, de ne egy VIDEÓK SZÉP HELYEKRŐL topicban.
Akinek ez magas azt sajnálom. Én a topicot törlöm amíg van rá mód és lehetőség mert Zoli (Dudkin) nem ezért dolgozik a forummal kb 7-8éve, hogy áttekinthetetlen sz@r legyen.
Ha Nektek tetszik a szemetes topic akkor legyen a Tiétek az. Majd ide írkálok és írkáltatok én is. ::) (gondold el ha nem viccnek írtam volna)
Ne az amit én gondoltam és nyitottam. Az maradjon lehetőség szerint tiszta áttekinthető, még akkor is ha van benne VL videó ami csalva :D készült.
Nos így érthető?
Itt vagyok a forumon szinte az elejétől sok tököm-lökömség volt már itt, és lesz is.
De néha nekem is lemegy a redőny.

RC Zumuld
2011-07-27, 11:26
Bocs, hogy bele kotyogok, de ez szvsz nem a katonaság. Abban teljesen igazad van, hogy Te nyitottad a topikot, Te vagy a gazdája, de ezzel az erővel akkor mindenki nyisson egy video topikot amit a saját szája íze szerint üzemeltet? Brrr, az volna igazán értelmetlen!
Mindegy amúgy, hogy a törölt topikban kinek volt igaza, azzal, hogy Te törölted, azzal ugyanakkor el is fogadtad, hogy a másik félnek van igaza... Ez pedig Jung óta pszichológia...

airman
2011-07-27, 12:11
Mivel érintett vagyok a témában, azt hiszem, jogom van tisztázni a történteket azok előtt, akik csak a végkifejletet látták, olvasták.
Deltahf egy másik topicban nem éppen kedvesen jelezte egy fórumtagnak, hogy nem o.k. a helyesírása:
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,90738.msg1148314.html#msg1148314

Én semmi mást nem csináltam, csak ugyanezt a hozzászólását idéztem egy hozzászólására.

EZEK NEM AZ ÉN SZAVAIM VOLTAK!!!

Remélem, hogy lesz bátorsága az eredeti formában ott hagyni. Ha nem, akkor a hozzászólása alatt látszódni fog, hogy mikor módosította azt. Egyébként érdekes, hogy ott ő sem, és barátai sem kifogásolták sem a stílust, sem azt, hogy nem a témába vágó hozzászólás volt. Most viszont éppen ezzel érvelnek ellenem.

Mivel nehéz volt neki szembesülnie azzal, hogy az ő szemében van a gerenda, először próbálta elpoénkodni, de mivel nem tudta feldolgozni, törölte a topicot, aminek egyébként szintén legnagyobb ellenzője.

Gaben
2011-07-27, 12:18
Na én is erre gondoltam .......KONKRÉTAN

Ha mindenki otthon tartaná a videóit,tapasztalatait,akkor sokan a mai napig nem repülnének.....szerintem.

deltahf
2011-07-27, 12:30
Ámen.

L1P1
2011-07-27, 15:53
Elgurult a tabletta?

szerintem a felreertes ott van hogy megprobalsz egy forumot ugy kezelni mintha wiki lenne pedig nem az. A ket dolog teljesen mas, ha infokat akarsz osszegyujteni a kozosseg altal es azt szepen tisztan olvashatoan tarolni akkor csinalj egy wikit es ott kialakithatod amit csak akarsz. A forum pedig arra van hogy idorendben mutasson mindent ami tortenik es olyan fogalom pedig nem is letezik hogy valaki osszeszemeteli a topicot. A forum lenyege pont a hozzaszolasok es velemenyek sokasaga es az hogy barki barmit irhat es hogy az visszanezheto legyen akar tobb evre visszamenoleg is. Mondok egy peldat: az rcgroups on 850 lap van mar tobb evre visszamenoleg a dragonlikrol es tele van olyan dolgokkal hogy mikor jon mar meg a rendszer meg hogy csuszik a szallitas stb stb. Ugyanakkor mindig ott figyel az is ha valaki reputl egy jot vagy ha eppen valami nem mukodott. azzal hogy en azt elolvastam elejetol a vegeig rajohettem arra hogy ez a rendszer folyamatosan tobb eve fejlesztes alatt van, nem jok a szallitasi hataridoik, soha nem hagytak senkit cserben es mindig mindent megoldottak eddig meg azt is amikor valaki elegette a vevojet mert hulye volt (kapott ingyen ujat). Szoval megalkottam a teljes kepet es eldonthettem hogy nekem ez kell. Ha torlgettek volna felevente akkor lofasz infom se lehetne arrol hogy mit tortent a multban. Szoval szerintem egy topicot forumon forumtopickent kellene kezelni es nem ugy mint egy szakkonyvet.

csillagvzs
2011-07-27, 16:26
Én csak a sok jó felvételt tartalmazó linkeket sajnálom.
Kár hogy a moderátor jogokat is adnak a topik nyitójának. Öreg hiba. :'(
Bár én nem járultam hozzá hogy a közkincsé tett felvételeimet tartalmazó hozzászólásaimat kitörölje bárki.
Ebben a topikban kérlek Peti hogy TE tedd vissza a hozzászólásaimat oda ahonnan kitörölted. Mert elfelejtetted megkérdezni hogy törölném e. Most utólag írom ide hogy nem. Ahogyan más sem.

Ha gondolod nagyon szívesen segítek egy Blog oldal létrehozásában. Ahol csak te szerkesztheted ahogyan csak szeretnéd.
De ez egy nyilvános fórum még ha nekem sem tetszik sok minden. De pont ez a lényege.
De ez a Bazsó Gábornak is szól mert ő sokkal nagyobb kárt okozott mert rengeteg infó elszállt a sunyi törlésével hogy ne maradjon bizonyíték.
De elkésett mert minden le lett mentve időben. ;D

Na vissza a tárgyhoz ha lesz pici időm vágok videót több tárgyban is. ;D
Adós vagyok pár videóval. ;D

deltahf
2011-07-27, 17:01
Na akkor sorban. ;)

Szabi, mivel adtak törlési jogot és ez egy video linkek egyhelyen topicnak lett általam indítva és tele lett szemetelve így töröltem.
Zsolti, Te meg perelj be mint a B.Gabit :-)

Most lehet utálkodni annak aki akar.

Aircamfilm
2011-07-27, 19:34
FPV Videók:

Ennél vidámabb FPV videót még nem láttam. Sokan láttátok már, de érdemes még egyszer szóba hozni

Többek között a videó lényege egy speciális tükör, amely a gép orrában van elhelyezve. A tükröt lentről a földről tudja a modellező mozgatni. A speciálisan erre a célra megépített repülőmodell egy giroszkópos önstabilizálóval is felvan szerelve annak érdekében, hogy a szárny a lehetőségekhez mérten állandóan vízszintes pozícióban maradjon. A repülő medve egy külön szám, ahogyan mozgatja a botkormányt, vagyis a botkormány mozgatja őt. Csűri csavarja a gépet forgatja a buksi fejét, ahogy egy igazi mackó úrtól elvárható, semmi kétség, ő vezeti a gépet, hiszen ő a pilóta!

http://www.youtube.com/watch?v=TTDuGaTRiJU&feature=mfu_in_order&list=UL

Szakmai szempontból még annyit szeretnék ehhez hozzátenni, hogy a kamera a legelső kiadású otthoni HD kamera a Sony HDR-HC3 amely szalagos digitális rögzítővel rendelkezik és amelynek nem nagyon hasznos ha rázzák felvétel közben. Ez bizonyítja mennyire jól megtervezett repülőmodell vitte fel, amelyben ráadásul robbanómotor volt! (végleg ne temessük a jól bevált robbanómotoros gépeinket, jó néha még elővenni őket)

A másik videó amelyet minden FPV repülős figyelmébe ajánlok. Ebben a videóban az a lényeg hogy olyan kamerával vették fel amely 60 progresszív képet rögzített másodpercenként. Ebben az esetben már nagyok a lehetőségek az utómunkát illetően.

http://www.youtube.com/watch?v=SXKfEOyB7XQ&feature=mfu_in_order&list=UL

Az utómunka az Adobe After Effects programmal készült. A program a legfejlettebb „csalást” képviseli amelyet az utómunkában manapság lehet alkalmazni. Teljes mértékben rezzenéstelenné és stabillá varázsolja a felvett videót. Sajnos nagyon drága programcsomagról van szó Magyarországon 750.000 Ft a beszerzési ára. Áfával egymillió forint. Ez nem az FPV repülősök számára készült. Voltszerencsém egyik Hexa-Kopteres videómat kisimítani ezzel a programmal. ( csak pár másodpercet, mert nem volt lehetőségem többre) Olyan lett a videóm mintha nem is repülőszerkezet vitte volna a kamerát.

L1P1
2011-07-27, 20:25
Na akkor sorban. ;)

Szabi, mivel adtak törlési jogot és ez egy video linkek egyhelyen topicnak lett általam indítva és tele lett szemetelve így töröltem.
Zsolti, Te meg perelj be mint a B.Gabit :-)

Most lehet utálkodni annak aki akar.

ok ertem en hogy a rendszer engedi a torlest de megse kellett volna mindent kidobni a szemetbe mert sok jo dolog volt itt. ez sajnos mar a sokadik torles volt a forumon es igy szerintem lassan elveszitik az emberek a bizalmukat es nem itt fogjak megvitatni a dolgokat mert ugyis mindig torlodik valami miatt :(

ha valaki nem akarja hogy letorolgessek a topicot akkor mit lehet tenni inditson mindenbol sajatot? szoval valamit ezzel a torlessel kezdeni kellene szerintem bar tul sokat nem kivanok foglalkozni az uggyel a jovoben, ha ez ilyen akkor ilyen lehet beszelgetni az rcgroups-on is ott is meg lehet kerdezni infokat es sok sok okossagot be lehet gyujteni. Szerintem nem kotelezo ezt a forumot hasznalni ha valakinek tetszik akkor hasznalja ha valakinek meg nem hat majd elmegy mashova. szoval semmi problema nincs itt csak tudni kell hogy mik a szabalyok es akkor majd mindenki eldonti mit akar

csillagvzs
2011-07-27, 21:38
Hogy témához vissza kanyarodjunk:
http://vimeo.com/groups/97117/videos/25709273
http://vimeo.com/groups/skyrider/videos/21890125

leskope
2011-07-27, 23:00
690Tvl pixim wdr, eszméletlen ez a kamera, bár a kínai video átvitel elég sokat ront rajta, mégis teljesen más élmény ezzel vezetni a gépet, olyan részleteket látok, amit eddig még soha:
http://www.youtube.com/watch?v=FxbAXWdcl4M nappal háttal is jól látszik a fiam arca
http://www.youtube.com/watch?v=MCtLrmaTMTA

L1P1
2011-07-27, 23:51
690Tvl pixim wdr, eszméletlen ez a kamera, bár a kínai video átvitel elég sokat ront rajta, mégis teljesen más élmény ezzel vezetni a gépet, olyan részleteket látok, amit eddig még soha:
http://www.youtube.com/watch?v=FxbAXWdcl4M nappal háttal is jól látszik a fiam arca

ez a camera 2000-es oldalrol lett rendelve? es gyari beallitasokkal ilyen? azert kerdezem mert az iroasztalomon mar ott a kamera csak nem volt meg idom kimenni vele tesztelni

L1P1
2011-07-27, 23:53
a failsafe az mitol volt ? nem voltal tul messze megis eleg sokaig volt. volt valami zavarod vagy szetrugtrad a kabelt mint ahogy mi csinaltuk egyszer ? :)

leskope
2011-07-28, 06:08
Igen onnan rendeltem ahonnan te, a faisafe az volt, hogy kikapcsoltam a rádiót és teszteltem az RTH-t.

Aircamfilm
2011-07-28, 06:09

Ez nagyon stabil. ( After Effects? )

Ha nem volt megbabrálva utómunkában az említett programmal akkor ez egy első osztályú eredmény ! Egyszer beszélgettünk személyesen erről a témáról, hogy elsődlegesen próbáljuk teljesen rezgés mentesíteni a kamerát, és csak utána az utómunka.

A bemutatott videód figyelemre méltó teljesítmény, függetlenül attól, hogy volt utómunka, vagy nem volt utómunka, majdnem 100 százalékos eredmény !

Aircamfilm
2011-07-28, 06:10

Rendben van ennek a kamerának a képe. Jól használható a rendszered az adóddal együtt. „ Távolsági” FPV repülés céljára jó képminőséget biztosít. Azt gondolom, ha nagyobb távolságoknál is stabil marad a képátvitel, távolsági FPV- célra nem kell ennél jobb megoldás, mint amit bemutattál a videódon.

Mi HD Digitális képátvitelt használunk filmezés céljára. Azonban a HD Digitális - Képátvitel teljességgel alkalmatlan arra, hogy 1000 méternél messzebb elrepüljünk. A cél és a felhasználás más-más területeket érint.

Ezért a hagyományos FPV repüléshez marad a nagytávolságokra is használható analóg adó, amely a jelenlegi műszaki paramétereiben is jól
használható.

csillagvzs
2011-07-28, 07:41

Ez nagyon stabil. ( After Effects? )

Ha nem volt megbabrálva utómunkában az említett programmal akkor ez egy első osztályú eredmény ! Egyszer beszélgettünk személyesen erről a témáról, hogy elsődlegesen próbáljuk teljesen rezgés mentesíteni a kamerát, és csak utána az utómunka.

A bemutatott videód figyelemre méltó teljesítmény, függetlenül attól, hogy volt utómunka, vagy nem volt utómunka, majdnem 100 százalékos eredmény !

Ez a felvétel még a kotyogós szervós mozgatással készült. After Effects rá lett engedve. De szerintem az eredeti jobb volt picit. De ez az én véleményem. A vágás a Gaben érdeme. Keresek friss felvételt a javított mozgatással. Nemsokára repül ez a mozgatás a fiókba mert vérfrissítést csinálunk. ;D

L1P1
2011-07-28, 08:36
Igen onnan rendeltem ahonnan te, a faisafe az volt, hogy kikapcsoltam a rádiót és teszteltem az RTH-t.

azt szabad sot kell is tesztelni neha:)

akkor a kameranak meg orulok mert akkor a jovo het vegen a csupaszarnnyal en is repulok...

Aircamfilm
2011-07-28, 08:43
Gaben jól vág, van érzéke hozzá!

Sokat gondolkodom az utóm unka kérdésén.

Mint látható az összes eddig feltöltött YouTube videóink nem lettek utólag módosítva az After Effects rezgés és billegést megszüntető programjával. Az ok egyszerű. Nincs pénzem, hogy megvegyem az After Effects programot. A teljes valóban használható Adobe CS 5.5 programcsomag, amely tartalmazza a teljes encoder és decoder rendszert olyan sokba kerül, hogy nekem álmodni sem érdemes róla. A valóban használható teljes programcsomag, amely nem demó, és ami valóban működik, közel egymillió forintba kerül. Én azt gondolom, hogy az utómunka nem a mi dolgunk a filmes szakmai munkában. Az utómunka legyen a megrendelő feladata!

Tovább gondolkodva az utómunka kérdésén:

Vannak olyan témák olyan jelenetek főleg a sport-televíziózás területén ahol a mozgó és enyhén billegő Hexakoter vagy Oktokopter „életet lehelhet” a felső kameraállás képébe.
Nyilván való hogy egy modell helikopteres videót lát a televízió előtt ülő néző, és nem egy stabilan álló többtonnás darura szerelték rá a kamerát. Kaptam biztatást az adásrendezőktől hogy a multi- rotoros –helikopterek látványvilágába egy kis billegés bőven belefér, hiszen ez egy repülő robotkamera és nem egy darus kamera.

Más kérdés a templomos és egyéb építészeti videók kérdése. Templomot, várat, és egyéb építményeket rezzenéstelenül kell videóra rögzíteni. Ez a terület számunkra az (Aircamfilm munkatársai számára) egyenlőre kidolgozatlan kérdés. Az utómunka vagy is az After Effects ront a Full-HD minőségén, és ami a leg nyugtalanítóbb a RedOne kamera 2K, 4K HD felvételén is feltételezve hogy nem lehet utólag módosítani 2K vagy 4K valódi Mozi-HD filmeket , legalább is nem a kereskedelmi szoftverekkel!

Nagyon sok még a fejleszteni valónk főleg a „templomos” videókat illetően. A veletek való közös gondolkodás és a szoros szakmai együttműködés nélkülözhetetlen lesz, ha tovább akarunk lépni a professzionális légi-videózás területén.

Aircamfilm
2011-07-28, 09:00
Pár gondoltatott kifelejtettem a fenti témával kapcsolatban:

Egyszer lehetőséget kaptam, hogy kipróbáljam az After Effects programot. Pár másodperces Hexakopteres videót „futattam át” a programon. Nagyszerűen kisimította és rezgéstelenítette a jelenetet, de észrevehető volt hogy kicsit ez a program is rontott a HD videó minőségén.

A végső cél inkább a Hexakopter PID és egyéb beállításainak felülvizsgálata és a kamera rendszerének rezgésmentesítése lenne.

csillagvzs
2011-07-28, 09:17
Pár gondoltatott kifelejtettem a fenti témával kapcsolatban:

Egyszer lehetőséget kaptam, hogy kipróbáljam az After Effects programot. Pár másodperces Hexakopteres videót „futattam át” a programon. Nagyszerűen kisimította és rezgéstelenítette a jelenetet, de észrevehető volt hogy kicsit ez a program is rontott a HD videó minőségén.

A végső cél inkább a Hexakopter PID és egyéb beállításainak felülvizsgálata és a kamera rendszerének rezgésmentesítése lenne.

Mi is erre jutottunk. Lehet jó felvételeket csinálni AE nélkül is. Igaz rengeteg mindennek kell jónak lennie.
Akad pár tényező amin nem lehet segíteni csak reménykedni. Max újra venni.
Volt lehetőségem megnézni a komoly progikat és a végeredményét is. De az adobe progija játék hozzájuk képest de az nem földi halandóknak való. De ott nincs nagyítgatás hullámzás stb... Áll a kép mint a szög. Pedig én repültem akkor és tudom hogy 40km-es volt az alapszél igen nagy befújásokkal. Az utómunkás kép tökéletesen álló és nincs látható minőségromlás rajta. De az nem a mi kategóriánk. Nem is véletlenül kerül 1 órájuk annyiba. ;D

Aircamfilm
2011-07-28, 09:25
Ne a mi dolgunk legyen az utómunka!

Kínlódunk eleget a veszedelmes repülésekkel az emberek feje felett!

Számítok a segítségedre a Hexakopter PID értékeivel kapcsolatban ! ( és másban is )

( vére egy igazi szakmai fórum őrizzük meg hogy az maradjon)

csillagvzs
2011-07-28, 09:40
Ne a mi dolgunk legyen az utómunka!

Kínlódunk eleget a veszedelmes repülésekkel az emberek feje felett!

Számítok a segítségedre a Hexakopter PID értékeivel kapcsolatban ! ( és másban is )

( vére egy igazi szakmai fórum őrizzük meg hogy az maradjon)

Folytassuk itt:
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,94602.new.html#new

Aircamfilm
2011-07-28, 10:04
Örülök az új Multi-Kopteres fórumnak oda fogok „költözni”

Addig is egy kis vidámság, de nagyon is komoly dologról van szó !

Ilyen kameramozgatási algoritmus kellene nekünk!

Az FPV repülősök tudják mekkora jelentősége van a Girostabilizált FPV modellekre. A Magyar robot pilóta és sok más ehhez hasonló rendszerek teljesítik az elvárt eredményeket. Ezek a robotpilóta rendszerek nem csak biztonságot jelentenek a gép hazairányításával kapcsolatban, hanem arra is képesek lehetnek, hogy stabil állapotban tartsák a repülő modellt, és a beágyazott mikró-kódok alkalmasak a kamera stabilizálására is.

Da a természet több millió éve előrébb halad a processzorok és a mikró-kódok gyorsaságát és a precizitást illetően!

A csirkék és kakasok és egyéb madarak agya még sokkal gyorsabb aritmetikára képes, mint a leggyorsabb fedélzeti cél- mikroprocesszorok a beágyazott PID körökkel és más giro-szenzoros huncutságokkal egyetemben.

Íme egy példa amely bizonyítja hogy egy csirke agya a legfejlettebb giroszkópos kameráknál is gyorsabb és pontosabb.

http://www.youtube.com/watch?v=UytSNlHw8J8&feature=player_embedded#at=144

http://www.youtube.com/watch?v=sXUeO3auRZg&feature=player_embedded

csillagvzs
2011-07-28, 10:09
Király!!!!!
Milyen nehéz egy élő csirke és a méretei??
Betuszkolni az októ alá. Ha elrontotta a felvételt akkor mehet a sütőbe. ;D

csillagvzs
2011-07-28, 10:13
Oh már nem lehet módosítani sem az előző hozzászólásomat.

Kíváncsi lennék a filmes forgatáson milyen fejet vágnának a stábtagok stb...
Így is akik most látják először a madaramat pislognak hátha még egy kakas is pislogna vissza rájuk. ;D ;D ;D

Gaben
2011-07-28, 11:13
Ez beszarás..Chickenhead stab system nem is hangzik rosszul ;D
Van egy cég, dolgoznak egy kamerastabon amit pörgettyűs girók stabilizálnak.
Remélem hamarosan elérhető lesz....

Bigyula
2011-07-28, 11:46
Csak elég nagy gépet kell építeni, hogy aláférjen a csirke a kamerával a fején. ;D Viszont, így felmerül egy újabb probléma: hogyan befolyásolod a csirkét, hogy merre is nézzen?

Aircamfilm
2011-07-28, 12:05
Ő arra néz amerre a kukorica szem gurul.

Okosabb nálunk embereknél, mert tudja mi az élet lényege !

Aircamfilm
2011-07-28, 12:10
Ez beszarás..Chickenhead stab system nem is hangzik rosszul ;D
Van egy cég, dolgoznak egy kamerastabon amit pörgettyűs girók stabilizálnak.
Remélem hamarosan elérhető lesz....

A mai napig bezárólag NEM LÉTEZIK pontosabb és jobb giroszkópos kamera tartó platform, mint a mechanikus pörgettyűs giroszkópos rendszerek!

Ezek sajnos a rendszerűkből adódóan nehezebbek az elektronikus rendszereknél, de nincs párjuk a stabilitás szempontjából. Ezt saját tapasztalatomból állítom.

GPeti
2011-07-28, 17:36
Kimegyek kipróbálom a 2. videót és a csirkére felteszek kamerát.

Aircamfilm
2011-07-28, 17:55
Nem kétséges hogy kiváló eredmény lesz.

A viccet is félre téve ez komolyan működik!

Hihetetlen és bámulatos amit a természet produkál.

GPeti
2011-07-28, 18:04
Stabilabb a kép de hirtelen nézelődik ide-oda, még nem tudok videót feltenni meg két kamerával kell megcsinálni hogy látszódjon hogy mennyire mozgott és hogy változott a kép egy időben.
Addig is egy kis falusi életkép:

Aircamfilm
2011-07-28, 18:14
Adjál neki valami finom ennivalót hogy megnyugodjon.

Azután jól fog működni.

Felprogramozni nem kell csak egy kicsit meg kell simogatni.

Gaben
2011-07-28, 18:42
Szerintem rádiózd is be ;D

Aircamfilm
2011-07-28, 18:48
Chickenhead Stab System

Tőled származó telitalálat terminológia!

Gaben
2011-07-28, 20:15
Aztán nem levédetni ;D

csillagvzs
2011-07-28, 20:28
Gabennel közös munkánk:
http://vimeo.com/27018021
Jelszó: mkokto
csak ma elérhető és megnézhető videó!

csillagvzs
2011-07-28, 20:31
Pici adalék: ha nem pukkantottak volna akkor fel sem szálltam volna abban a szélben.

Aircamfilm
2011-07-28, 20:35
Gabennel közös munkánk:
http://vimeo.com/27018021
Jelszó: mkokto
csak ma elérhető és megnézhető videó!

Őszimén örülök a sikereiteknek!

Az Okto-Kopter erre lett teremtve és ti nagyon jól kezelitek!

További sok sikert

( remélem közösen is )

loorio
2011-07-28, 20:35
szegény kombi lada....puffff :-)

csillagvzs
2011-07-28, 20:36
;D

csillagvzs
2011-07-28, 20:38
Loorio a favágó versenyről készült videók nem kellenek? 4,5 gb.
Vagy vágjuk meg és toljuk fel a vimeo-ra??

Aircamfilm
2011-07-28, 21:04
http://www.modellhungaria.hu/images/contents/op0111.jpg

Kölcsön adom nektek a segédoperatőrünket.
Nem kell a szervókkal kínlódni, amikor exponálni akarsz.

Ő mindig tettre kész, szorgalmas munkaerő. Néha egy darab sajtért mindenre képes.

Gaben
2011-07-28, 21:04
Lemaradtam,már nem elérhető :(

csillagvzs
2011-07-28, 22:04
A párját te készítetted! ;D

lazarcopter
2011-07-29, 18:15
egy kis Bayern München-Győri Audi ETO meccs ;D Élő
http://www.rcpilot.hu/users/726/2301/b_201107291759014232.jpg
http://www.rcpilot.hu/users/726/2301/b_201107291812209735.jpg

Aircamfilm
2011-07-29, 18:34
Üdvözölünk az új „ Fedélzeten”

A magyarországi multikopteresek jól végzik a dolgukat.

lazarcopter
2011-07-29, 18:40
:-)

Aircamfilm
2011-07-29, 18:44
Újdonság lett, hogy ha valami eszedbe jut már nem lehet belejavítani a hozzászólásodba, és nem lehet kipótolni ha valami eszedbe jut.

Ezért szaporodnak feleslegesen a hozzászólásaim.

Mi az a nagy antenna ott az állványon?
És mi az a nagy fekete doboz mellette?

lazarcopter
2011-07-30, 00:36
Újdonság lett, hogy ha valami eszedbe jut már nem lehet belejavítani a hozzászólásodba, és nem lehet kipótolni ha valami eszedbe jut.

Ezért szaporodnak feleslegesen a hozzászólásaim.

Mi az a nagy antenna ott az állványon?
És mi az a nagy fekete doboz mellette?
antenna vevője csak ki van emelve (de így is sok volt a reflexió, a sok vasbeton miatt)
a fekete dobozt a monitor volt összecsukva.
még egy kis nézni való.
http://www.rcpilot.hu/users/726/2301/b_2011073002717781.jpg
http://www.rcpilot.hu/users/726/2301/b_20110730029516441.jpg
http://www.rcpilot.hu/users/726/2301/b_20110730029542867.jpg
http://www.rcpilot.hu/users/726/2301/b_2011073002714257.jpg
http://www.rcpilot.hu/users/726/2301/b_20110730027104146.jpg
http://www.rcpilot.hu/users/726/2301/b_20110730027068191.jpg
DE mos-márt jelentősen lecsökkent a PIN értékem. Megyek és alszok egyet. ;) ;)

csillagvzs
2011-07-30, 09:13
Jók a felvételek mint mindig. ;D

Amikor Dunaújvárosban voltunk talin:
http://vimeo.com/27080758

Amikor akkora a szél hogy nincs kedvem felszállni: (de azért mégis felszálltam ;D)
http://vimeo.com/27080522

Aircamfilm
2011-07-30, 09:24
Jók a felvételek mint mindig. ;D

Amikor Dunaújvárosban voltunk talin:
http://vimeo.com/27080758

Off a Topic

Jó lenne egy kis sátorozás egy kellemes helyen, veletek és minden FPV cimborával.
A nyár hamar elszáll, és az élet rövid és céltalan.

On Topic

Aircamfilm
2011-07-30, 10:48
Egy kis múltidéző 10-ével ez előtti időkből.

Még nem voltak Multi-Rotoros Helikopterek
Még nem létezett Digitális fényképezőgép (amit akkor kapni lehetett az gyerekjáték volt)
Még nem létezett HD videó kamera
Még nem létezett kereskedelmi forgalomban vezeték nélküli videó átviteli eszközt
Még nem létezett videó szemüveg (Albakomp gyártott párat félmillió forintért)
Még nem volt igazi FPV repülés

Sokat vesződtem ezzel a léghajóval mindent nekem kellett kitalálni, körbeforgó kamerafejet, vezeték nélküli videó átvitel (ez utóbbit az Albakomp segítségével) A léghajó felment 500 méter magasba. Remekül lehetett használni, de nagyon drága volt az üzemeltetése.

http://www.modellhungaria.hu/images/contents/kameradob.jpg

A szappanos-dobozba szerelt legelső saját barkácsolású kameraforgatóm 11 évvel ez előtt

http://www.modellhungaria.hu/images/contents/luft12.jpg

http://www.modellhungaria.hu/images/contents/luft10.jpg

http://www.modellhungaria.hu/images/contents/luft1.jpg

http://www.modellhungaria.hu/images/contents/luft2.jpg

http://www.modellhungaria.hu/images/contents/luft3.jpg

http://www.modellhungaria.hu/images/contents/luft4.jpg

http://www.modellhungaria.hu/images/contents/luft5.jpg

http://www.modellhungaria.hu/images/contents/luft6.jpg

http://www.modellhungaria.hu/images/contents/luft7.jpg

http://www.modellhungaria.hu/images/contents/luft8.jpg

http://www.modellhungaria.hu/images/contents/luft9.jpg

Banditos
2011-08-01, 16:43
Visszatérve az utómunkára és a digitális "csalásokra"....

http://www.youtube.com/watch?v=xkptadiDABo&feature=youtu.be&hd=1

B.

Aircamfilm
2011-08-01, 22:49
A jövő mozijában már nem lesz szükség:

Színészekre
Kamerákra
Világosítókra
Berendezőkre
Díszletezőkre
Díszletekre
Sminkmesterekre
Hagyományos kültéri helyszínekre
Hagyományos beltéri stúdió műtermekre
Kameradarukra
Multirotoros Helikopterekre!

Szűkség lesz:

A rendezőre
A dramaturgra
A forgatókönyv írójára
A számítógépteremre
A programozókra

Szükség lesz az elektródákra és az interfészre amellyel az agyadba kapcsolják a kézzelfogható virtuális világot amely egy még ijesztőbb mátrixba ránt. Ez a virtuális valóság „mátrixcsapdája”. Persze csak addig kell halálra rémülnöd ameddig a film az agyadban le nem jár, vagy véget nem ér a program. Ha egy erotikus filmet kapcsolnak az agyadba háromdimenziós virtuális valóság képében, akkor lehet, hogy nem várod annyira a végét, vagy sajnálod, hogy vége lett a filmnek.

A nem is olyan távoli jövőben sajnos már valóban nem lesz szükség színészekre, operatőrökre, és az eszközeikre sem, mert számítógépeken tervezett és kivitelezett filmek fognak készülni.

deltahf
2011-08-02, 00:03
Legalább lesz munka a sok PC-snek.

njozsef
2011-08-02, 00:56
:)
Endre, ne keseredj el. Ez még nem a világ vége (remélem), változnak a dolgok és nem biztos, hogy a végtelenségig rossz irányba.

Stallmaster
2011-08-02, 02:11
ez nem rossz. bár egy kicsit talán sokat kockáztat... http://www.youtube.com/watch?v=JtfeTb7etTg

loorio
2011-08-02, 07:44
ez is Ő. A brazil fiú.
A régi topicban ott volt. hát ennek a videónak is itt a helye:

http://www.youtube.com/user/Gabriel2584#p/u/45/A-Ay121XEYI

RC Zumuld
2011-08-02, 16:50
Tovább a feldolgozás rögös útján...
... tudtátok, hogy a TeCsőnek van deshaker feldolgozó opciója?
Egy így remegéscsillapított videom itt: http://www.youtube.com/watch?v=XQqLOygii3c
Ha túrkáltok a feltöltött videoim közt, ott lesz az eredeti is. Hát, mit ne mondjak, rendesen oda vág az amúgy sem tuti feltöltés utáni minőségnek. Illetve, mikor fordul a gép, akkor olyan a kép, mint amikor a rajzfilmben a pancser szereplő beesik egy gödörbe. Először beesik a teste, majd követi a feje...

Aircamfilm
2011-08-02, 17:12
After Effects próbáltad már ?

RC Zumuld
2011-08-02, 19:59
After Effects próbáltad már ?

Nem, nem próbáltam. Sajna Ahhoz nincs elég jó PC-m. A jelenlegivel csak vánszorogna.

Banditos
2011-08-02, 21:22
AE-el nagyon sok gond és szívás van, szerintem aki alap felhasználó, annak bőven elég a Power Director vagy akármelyik másik progi. Nem csak a vasnak kell erősnek lennie, de sokkal összetettebb és bonyolultabb, mint az egyszerű progik.
Afternél nagy gond, mibe is rendereljen az ember, ha nyers, akkor miben tömörítsen. Van olyan animációnk, ami 3 perces és tömörítés nélkül 24 GB lett a render....persze vannak jó tömörítő programok és az AE 5.5 már nagyon szépen tömörít, de folyamatos kísérletezés az egész...kis gépeknél még a behúzott videók előnézete is órákba telik.
A stabilizálás is sokat elvesz a képből, hiszen cropolva tudja csak megcsinálni. Ha stabilizálunk, akkor melyik plugint használjuk? Sokat kipróbáltam, a vicc, hogy egy régebbi AE-hez megjelent kis progi a legjobb, a Warp elbújhat mellette.
A színekkel és a nyers videóval viszont csoda, mit tud csinálni. Mérlegelni kell szerintem, kinek melyik szint kell, hobbi célra tökéletes a Power Director is.
Nemsokára felteszek egy videót, ami egy összevágott anyag az eddigi repülésekről, azon mindenki megnézheti majd, mit tud az AE és pár plugin hozzá.

B.

njozsef
2011-08-02, 21:37
Az ae egy kompozitáló szoftver. Vágásra csak korlátozottan alkalmas.
Nem erre találták ki.
Viszont a plugin-készlete nagyszerű.
Az edius 6.1 tudja használni az ae pluginokat egy bridge-n keresztül.

Aircamfilm
2011-08-02, 21:54
Kínlódás a „köbön” ez az egész utómunka

Nézzünk meg pár példát:

http://vimeo.com/20181365

Panasonic GH-2 és az After Effects

http://vimeo.com/14708309

Panasonic és Canon kamerák. Itt már nem kereskedelmi szoftverrel készült az utómunka.

Azt gondolom, hogy egy megrendelésre készített videónál kötelező az utómunka. Az utómunkán én a Deshaker technológiát értelmezem, mert a vágás egy mindennapos és viszonylag egyszerű feladat. A két belinkelt videóval kapcsolatos fő mondanivalóm az, hogy egyszerűen Deshaker nélkül senki a világon nem tud eladni olyan videót, amely tetszene a megrendelőnek.

Rá kell jönnünk arra, hogy ezek a modell- helikopterek a valóságban nem alkalmasak arra hogy valódi rezzenéstelen videót készítsenek velük. Ez a filmes dolog rá lett erőltetve a Multi-Rotoros helikopterekre, amelyet játék és szórakozás céljára terveztek. Talán túl kicsi a tömegük, talán túl törékenyek és súrolják a játékszer kategóriáját. (sajnos az áruk nem ezt tükrözi) Az is lehet, hogy soha nem lesznek igazán jók, mégis szerte a világban egyre népszerűbbek a filmiparban. Szerencsére a hobby felhasználóknak ez az egész kínlódás a stabilitással csak egy technikai érdekesség és jót röhögnek magukban a néha már szánalmas kínlódással kapcsolatban A modellezők jót játszanak a helikoptereikkel és jobbnál jobb videókat készítenek a maguk szórakozására.

Ez utóbbi egy kellemes kikapcsolódás a filmesek meg kínlódjanak, ha ezt akarták maguknak.

Aircamfilm
2011-08-02, 22:00
AE-el nagyon sok gond és szívás van, szerintem aki alap felhasználó, annak bőven elég a Power Director vagy akármelyik másik progi. Nem csak a vasnak kell erősnek lennie, de sokkal összetettebb és bonyolultabb, mint az egyszerű progik.
Afternél nagy gond, mibe is rendereljen az ember, ha nyers, akkor miben tömörítsen. Van olyan animációnk, ami 3 perces és tömörítés nélkül 24 GB lett a render....persze vannak jó tömörítő programok és az AE 5.5 már nagyon szépen tömörít, de folyamatos kísérletezés az egész...kis gépeknél még a behúzott videók előnézete is órákba telik.
A stabilizálás is sokat elvesz a képből, hiszen cropolva tudja csak megcsinálni. Ha stabilizálunk, akkor melyik plugint használjuk? Sokat kipróbáltam, a vicc, hogy egy régebbi AE-hez megjelent kis progi a legjobb, a Warp elbújhat mellette.
A színekkel és a nyers videóval viszont csoda, mit tud csinálni. Mérlegelni kell szerintem, kinek melyik szint kell, hobbi célra tökéletes a Power Director is.
Nemsokára felteszek egy videót, ami egy összevágott anyag az eddigi repülésekről, azon mindenki megnézheti majd, mit tud az AE és pár plugin hozzá.

B.

Legyél szíves és ismertesd kicsit részletesebben azokat a megoldásokat, amelyeket te egyszerűbbnek és használhatóbbnak tartasz. ( After Effects helyett )

Ez nagyon érdekes téma és sokunkat érdelek!

csillagvzs
2011-08-02, 22:09
Lehet utómunka nélküli repülést csinálni de nem hobby cucokkal és ideálisnak mondható körülmények esetén. De ahhoz a gyári cucc nem elég még ha MK-nak is hívják! ;D

Aircamfilm
2011-08-02, 22:15
Valószínűnek tartom hogy Kaliforniában Hollywood-ban olyan Multirotoros helikoptereket építenek amelyek nem Mikrokopterek és amelyek gépvázai 20-30 kilót is nyomnak . Van rajtuk 10 vagy 12 motor és egy bégető bárányt is fel tudnak emelni! Ezekről a szerkezetekről mi semmit nem tudunk és soha semmit nem fogunk megtudni! Los Angeles-ben tudják a választ , de azért misem csüggedjünk!

Gaben
2011-08-02, 22:19
Lehetek kritikus? ???

Az első kisfilmen észrevettem valamit,remélem nem csak én :o
A rezonancia miatt hullámzik a kép...
Ha valaki ebből szeretne pénzt csinálni,szerintem ez az egyik első dolog,hogy kiküszöböli,vagy ha nem tudja,akkor fényképezzen.
Ez így nem eladható,legalábbis én nem venném meg az biztos.

Gaben
2011-08-02, 22:22
És most nézen a kommentet a film alatt,a készítő még dícséri is milyen k...va jó :D

Aircamfilm
2011-08-02, 22:23
Lehet utómunka nélküli repülést csinálni de nem hobby cucokkal és ideálisnak mondható körülmények esetén. De ahhoz a gyári cucc nem elég még ha MK-nak is hívják! ;D

Sokat lehet és kell is javítania rendszeren.

A célunk az hogy utómunka nélkül is jó videót készítsünk. ( nem csak szélcsendben)

Aircamfilm
2011-08-02, 22:26
És most nézen a kommentet a film alatt,a készítő még dícséri is milyen k...va jó :D

Jó satiszták vannak ott ( második videó)
Szerződtessük őket

Gaben
2011-08-02, 22:27
Apropó utómunka.....tudom ajánlani a Mercalli 2.0-át.
Magában és pluginkét is működik.....Ajánlom magában.
Még az ára is elérhető.

Banditos
2011-08-02, 22:29
Gaben: Itt bukik le az, aki stabilizálja a videóit...

Banditos
2011-08-02, 22:30
A második videónál néhány jelenet nagyon gyanús, szerintem azok 18-as karikás filmekhez készültek...

Gaben
2011-08-02, 22:34
A rezonancia miatti képhullámzást semmi nem szedi ki.
Utómunkázni sokszor kell,mivel a kopter nem egy állvány.

Gaben
2011-08-02, 22:35
Jaja a második videó az jó 8)

Gaben
2011-08-02, 22:37
Olyan Travelcseneles sztájl :D

Banditos
2011-08-02, 22:41
A rezonancia miatti képhullámzást semmi nem szedi ki.
Utómunkázni sokszor kell,mivel a kopter nem egy állvány.

Én arra gondoltam, ha ráeresztesz egy stabot, akkor az egyértelműen látszik azok számára, akik értenek hozzá, aki nem, az észre sem veszi és le sem szarja....és csinál olyat, amitől olyan, mintja hullámozna a kép, vagy finoman vibrálna...

Gaben
2011-08-02, 22:51
Az említett videón van amikor csak a kép csak egy szelvénye hullámzik.

Aircamfilm
2011-08-02, 22:57
Ne hullámozzon, mert az idegesítő DE

Van egy elképzelésem ezekről a repülős videókról. Egy modell-helikopter, azért modell-helikopter hogy néha dobálja egy kicsit a szél. Lehet hogy ha az események amelyeket filmez nagyon érdekesek? ( nem egy reklámfilm) Ebben az esetben a nézőt már az esemény köti le és nem az hogy kicsit ferde a horizont.

Ha tű éles a kép
Ha nincs alul vagy felül exponálva

Akkor szerintem megfelel maximálisan annak a célnak, amely egy nagyon látványos dologról készít felvételeket. Olyan kameradaru nem létezik, amely olyan dolgokra lenne képes amire egy Multi-Rotoros Helikopter, még ha dobálja is a szél ( egy kicsit )

nhadrian
2011-08-03, 05:30
Nos, ha már nem csak saját videókat tartalmaz a topic, számomra ez az ETALON egyenlőre.... szuper képi anyag, kegyetlenül eltalált zene és hangulat......
Igaz, ezen a vidéken könnyebb látványosat alkotni, de szerintem kis hazánkban is lehetne ilyen kvalitású videót készíteni egy kis találékonysággal és rendezői érzékkel, arra alkalmas helyen és időpontban/évszakban.

Bár megjegyzem az új projektemmel nem a videózás felé fordultam, de az más téma... :D

http://www.youtube.com/watch?v=nfrJl34rnXA

Banditos
2011-08-03, 08:19
Nos, ha már nem csak saját videókat tartalmaz a topic, számomra ez az ETALON egyenlőre.... szuper képi anyag, kegyetlenül eltalált zene és hangulat......
Igaz, ezen a vidéken könnyebb látványosat alkotni, de szerintem kis hazánkban is lehetne ilyen kvalitású videót készíteni egy kis találékonysággal és rendezői érzékkel, arra alkalmas helyen és időpontban/évszakban.

Bár megjegyzem az új projektemmel nem a videózás felé fordultam, de az más téma... :D

http://www.youtube.com/watch?v=nfrJl34rnXA

Ez nagyon szép videó, hálás nagyon a téma. Nekem a zene választás annyira nem tetszik, de ez ízlés dolga. A kopter mozgása az brutális, sehol egy beremegés, élmény volt végig nézni. Az egyik jelenetnél (2:30) jól látszik, hogy egy ember vezet, a másik ember pedig kezeli a kamerát és szerintem mind a kettő szemüvegben van...

B.

Gekko
2011-08-05, 00:55
Bár a minősége elég sz@r lett azért érdekes!!!

http://vimeo.com/27311506

deltahf
2011-08-05, 11:32
ümmm igazi csemege !
Ügyes, felettébb ügyes! ;)
gatula, szép élmény lehetett meg adrenalin...

Gekko
2011-08-05, 17:19
Hát ja. Nem tudtam hirtelen, h meneküljek, vagy filmezzem tovább. ;D

Gaben
2011-08-05, 17:43
Megkérdezhetem,milyen zene van alatta?A felvételen kívül a zene is jó...

loorio
2011-08-05, 19:56
a trackID szerint ez biza Egy Café del mar Vol 12.
Elcho-tól a Lazy Summer Days

DASCO
2011-08-05, 20:08

Ezúton kérek minden FPV-s kollégát, hogy az ilyen
fullsclae gépek követéséről kereséséről szokjon le!!
Nem szeretnék kényszer leszállni bárhol is mert
egy modellt ketté csaptam a légcsavarral.
A pilóta nem veszi észre a modellt csak ha már
késő!!!

D

njozsef
2011-08-05, 20:35
DASCO!
Nem értem. Miről van szó?
Valaki úgy ment egy másik modell után, hogy nem volt megbeszélve a "chase-cam"?

csillagvzs
2011-08-05, 20:36

késő!!!

D

A fullsclae gép pilótája repülés közben mit néz??
A szomszéd nőjét vagy a gépét?? ;D
Dasco csak a gépet nézi de azt már nem ami felé repül. :'(
Nézzük el neki mert majd megtanulja hogy a gép elé is kell nézni ezerrel főleg ha egy fullsclae géppel repül. ;D

Csak egy kérdés mit keres egy fullsclae gép a levegőben amikor egy FPV gép repül?

csillagvzs
2011-08-05, 20:36
Lehet hogy meg volt beszélve?

Gekko
2011-08-05, 20:59

késő!!!

D

I'm Sorry!
Nem követtem, nem kerestem! Bár szerintem egy kicsit alacsonyan volt a muksó.

DASCO
2011-08-05, 21:06
Elsőbbsége van.
Ember vezette repülő eszköz.
És vitorlázó révén ha légteret nem sértett
akkor ott van és olyan magasan ahol akar.

már töltök fel egy videót (hamár FPV) amiből
jól látszik, hogy milyen kilátás van egy Cessnából.
Illetve még ennél is kevesebb mert a homlokom
magasságában volt az Iphone.

D

DASCO
2011-08-05, 21:15
na itt a vid:

http://www.youtube.com/watch?v=MTaf4-O8RRM

D

Gekko
2011-08-05, 21:27
Az tuti, hogy nem látsz meg egy modellt!

njozsef
2011-08-06, 15:35
Nekem ilyen eszembe sem jutna, hogy egy igazi gép közelébe menjek.
Nem is értem hogyan került szóba. Azon emberek ülnek!!!
Így is attól rettegek folyamatosan, hogy ne legyen a légtérben semmi.

L1P1
2011-08-06, 20:34

késő!!!

D

I'm Sorry!
Nem követtem, nem kerestem! Bár szerintem egy kicsit alacsonyan volt a muksó.

az fpv 300 es 400 meter kozott mozgott, az a masik gep szerintem kb kicsivel felette lehetett de szerintem o oda nem is repulhetett volna, foleg nem ilyen alacsonyan.

L1P1
2011-08-06, 20:39
Nekem ilyen eszembe sem jutna, hogy egy igazi gép közelébe menjek.
Nem is értem hogyan került szóba. Azon emberek ülnek!!!
Így is attól rettegek folyamatosan, hogy ne legyen a légtérben semmi.

fpv vagy sima rc tokmindegy, mindketto 400-500 meteren is repul. pont most neztuk meg hogy a vitorlazo storkos kollega milyen magasan szokott lenni es boven 500 felett szokott keringeni.

az a gep ami most latta az a motoros vitorlazot vagymit az 1 km sugaru korben mozgott csupan es 400 meter magassag korul.

En is fosok attol hogy a mi repulonk talalkozik barmi massal , foleg hulye sarkanyosokkal vagy paplanernyosokkel. ezek tok alacsonyan repkednek ossze vissza es raadasul nem egyszer a repterunkon szalltak le. nem tudom mi a szabaly az ilyen kisgepekre de jo lenne tudni hogy mi az a magassag ami ala elmeletileg o nem johetne.

njozsef
2011-08-06, 21:26
Nincs ilyen szabály, akárhol repülhet, nekünk kell vigyázni (rájuk is).
(vagy kell venni egy szigetet jó messze :)

L1P1
2011-08-06, 22:06
Nincs ilyen szabály, akárhol repülhet, nekünk kell vigyázni (rájuk is).
(vagy kell venni egy szigetet jó messze :)

ok akkor gyakorlatilag 100 meternel messzebb ne tavoldojon senki es ne emelkedjen 10 meternel magasabbra. eselytelen hogy a kamerakepen valaki meglassa a kozeledo repcsit. ez eletveszelyes igy akkor....

Gaben
2011-08-06, 22:08
Papíron még nincs szabályozva a modellezés ezen ága.
Ha valami történik,akkor minket rúgnak seggbe,ebből következik,hogy nekünk kell /kellene/ figyelni a nagygépes forgalomra.

Gaben
2011-08-06, 22:13
Egy hasonló szitu a földön:
Állsz a stoptáblánál,körbenézel,elindulsz és egy sportkocsi telibever 150-el,ahol csak 50 a megengedett.
A rendőrt pont nem fogja érdekelni,milyen gyorsan jött a sportkocsi,Te nem adtad meg neki az elsőbbséget,rosszul mérted fel a szitut.....

Gaben
2011-08-06, 22:19
Szóval az amiben ember ül biztos,hogy mindíg elsőbbsége van,lesz.

Smith
2011-08-06, 22:46
Párban szép az élet : http://www.vimeo.com/27224910 (grillezésnél én is így szoktam ;D)

Gekko
2011-08-06, 22:53
Ez profi, mint mindig. Kiváncsi lennék milyen kamerával rögzítenek?

Gaben
2011-08-06, 23:31
Hát Goproval ;D hisz a szponzoruk.

leskope
2011-08-07, 06:39
Frsky 2.4Ghz-es teszt, 1W-os wifi erősítővel, ami valószínűleg hibás.

http://www.youtube.com/watch?v=iHPuq5vHUTI

A gps tracker aranyat ér, a telefonom méterre pontosan oda vezetett.

http://kepfeltoltes.hu/thumb/110807/2011-08-06_15.09.33_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/110807/2011-08-06_15.09.33_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

http://kepfeltoltes.hu/thumb/110807/2011-08-06_15.09.49_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/110807/2011-08-06_15.09.49_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Banditos
2011-08-07, 08:35
Itt a Gopronál szerintetek cserélve lett az objektív?
Nem látom a gömbösítést.

B.

njozsef
2011-08-07, 08:48
Nekem is hasonlóan romlott el a booster valószínüleg. Neked melegszik üzem közben, mert az enyém már nem :(
Azt vettem észre az eagletree robotjánál, hogy kb 1-2 másodpercet vár amíg a motort felpörgeti. Alacsony magasságnál ez elég sok idő. A fejlesztőnek bele kéne tennie, hogy RTH esetén rögtön az emelkedési throttle-val induljon a robot és utána ráér visszavenni, mert elég sok magasságot lehet veszíteni vele.

RC Zumuld
2011-08-07, 08:54
Banditos. Létezik a GoPro- hoz kisebb látószögű optika is. Erősen gondolkodom is a vételén, de 10-16kHUF :(

njozsef
2011-08-07, 09:01
(csak a saját véleményem)
Szerintem a robotod nem jól működik (rosszul van beállítva, kevés a gáz és a magassági az emelkedéshez) és valószínűleg a gép súlypontja is elöl van mert iszonyúan süllyed motor nélkül. Továbbá szerintem a hiba még az, hogy nem kapcsoltad át a távot RTH-ra és így a robot ki-be kapcsolgatott. Sajnálom, de re remélem egy kis CA/epoxy és kész is. (az enyém is szép foltos :)

L1P1
2011-08-07, 09:03
Pontosan mi okozta a zuhanast? Ok hogy nem volt jel de megis a robotnak vissza kellett volna hoznia nem?

Banditos
2011-08-07, 09:04
Banditos. Létezik a GoPro- hoz kisebb látószögű optika is. Erősen gondolkodom is a vételén, de 10-16kHUF :(

Igen, én is erre gyanakodtam. Szerintem megéri az árát, ha többen rendelünk egyszerre, adnak valahol kedvezményt rá?
Szét kell hozzá szedni a kamerát, talált már valaki linket, ahol ezt bemutatják?
Youtube-on találtam már több objektív tesztet is a Goprohoz, víz alatti felvételekhez is van valami optika...

Banditos
2011-08-07, 09:06
Frsky 2.4Ghz-es teszt, 1W-os wifi erősítővel, ami valószínűleg hibás.

http://www.youtube.com/watch?v=iHPuq5vHUTI

A gps tracker aranyat ér, a telefonom méterre pontosan oda vezetett.

http://kepfeltoltes.hu/thumb/110807/2011-08-06_15.09.33_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/110807/2011-08-06_15.09.33_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/110807/2011-08-06_15.09.49_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/110807/2011-08-06_15.09.49_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

De rossz ezt látni, szerintem tedd fel a törések topicba is, azért hoztam létre...közeli nekem is az élmény....:(

Gekko
2011-08-07, 09:36
Én már sokszor szét szedtem a gopro-t, nem nagy szám. Simán ki lehet cserélni az objektívet, egyébként van videó is a műveletekről.

Ami viszon rohadtul idegesít a blackseep-es videóban, h rögzítették, vágták, renderelték, feltöltötték a youtube-ra és még mindig ilyen jó a minőség. Képtelen vagyok beállítani ezt a nyomorék sony vegast!!!

leskope
2011-08-07, 09:47
Pontosan mi okozta a zuhanast? Ok hogy nem volt jel de megis a robotnak vissza kellett volna hoznia nem?

Igen, de sajnos nem volt jól beállítva.

krisone
2011-08-07, 10:51

Igen, én is erre gyanakodtam. Szerintem megéri az árát, ha többen rendelünk egyszerre, adnak valahol kedvezményt rá?
Szét kell hozzá szedni a kamerát, talált már valaki linket, ahol ezt bemutatják?
Youtube-on találtam már több objektív tesztet is a Goprohoz, víz alatti felvételekhez is van valami optika...

Szia, itt van video a műveletről: http://www.youtube.com/watch?v=Fl49NTv7HjY

Itt pedig a lencse: http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=74&products_id=439

Itt meg az eredmény amit elérnek vele: http://www.youtube.com/watch?v=obGxE3KeEeQ

Előny, hogy hordósodás megszűnik, cserébe kisebb a látószog valamint pár embernek nem sikerült a fókuszt rendesen beállítani. Ami fura a dologban, hogy nem a teljes kép volt homályos hanem vagy a jobb vagy a bal oldalon jelentkezett elmosódás. A többségnek viszont kiválóan működött.

njozsef
2011-08-07, 11:25
Ha úgyis utómunkázzátok akkor miért nem csináljátok akkor ezt az optikai korrekciót?

njozsef
2011-08-07, 11:27
ptlens
vagy ez: http://goprouser.freeforums.org/post7550.html

jpeti29
2011-08-08, 12:18
Trappy-ék kötelékrepülése 8)
http://www.youtube.com/watch?v=MUGvlMDRC98&feature=feedlik

jpeti29
2011-08-08, 12:27
Ezeket a srácokat egyszer valaki seggbe fogja rúgni :o
http://www.youtube.com/watch?v=JDymjf_1bSA&feature=iv&annotation_id=annotation_700035

RC Zumuld
2011-08-08, 13:12
Ha úgyis utómunkázzátok akkor miért nem csináljátok akkor ezt az optikai korrekciót?

Hát, mert ez csak akkor lesz jó, ha a kép közepét kivágod. Így viszont értékes pixeleket vesztesz!

RC Zumuld
2011-08-08, 13:14

A víz alatti történet az más. Az csak annyi, hogy a vízálló tokról leszedik a gyári lencse előtti részt, és feltesznek helyette egy sík üveget!

njozsef
2011-08-08, 14:54
Hát, mert ez csak akkor lesz jó, ha a kép közepét kivágod. Így viszont értékes pixeleket vesztesz!
Ebben nincs igazad, de valóban van veszteség, max 20%. Valóban elvész a natív bontás is. Ha kisebb látószögű objektív kerül rá akkor is ugyanez történik (és akkor is megmarad a barrel torzítás, csak kisebb lesz). Kérdés az, hogy az új lencse van-e olyan jó minőségű mint az eredeti (ezen elég sok múlik).

RC Zumuld
2011-08-08, 15:24
Visszaolvasva a post- om, igen, spongyán fogalmaztam. Igazad van a leírtak elején. Az optika csere esetén azonban nem értem, h miért volna ugyanaz a helyzet. Ezt max akkor tudnám elképzelni, ha az új optika csak az érzékelő közepére rajzolna képet. Ebben az esetben viszont körben fekete szegély volna. Illetve, ha igaz volna amit leírsz, akkor a profi DSRL vázak esetében is optika függő volna a felbontás, a gyújtótávolság függvényében. Nem?

Aircamfilm
2011-08-08, 15:50
Az objektív felelős a felbontás minőségének számokban kifejezhető romlásáért. A képfelbontó szenzor nettófelbontása egy mérhető számszerű fizikai érték. Az objektívek sokat rontanak a felbontáson. Az a jó objektív, amely kevesebb mint 10 százalékot ront a szenzor számokban mérhető felbontásán. A GoPro kamera objektíve egy speciálisan erre a kamerára kifejlesztett FUJINON gyártmányú aszferikus lencsetagokból összeállított kivallóan rajzos úgynevezett kemény objektív. Tű éles, nem vignyegttál, és a Back Focus Adjustment a szenzor teljes fizikai méretét átlósan lefedi. A Sunex cég gyárt hasonló objektívet, amelyeket a nyugat európai és az amerikai modellezők használnak számomra nem sok sikerrel.. A látószög tetszőlegesen változtatható a lencsék cseréjével, de az élesség és a GoPro ra olyan nagyon jellemző rajzosság egyszer és mindenkorra odavész. A Japán Fujinon mint a Broadcast televíziós rendszerek objektív készítőjét nehéz felülmúlni. Jellemzően egy televíziós objektív ettől a gyártótól 4000 dollárnál kezdődik.

A GoPro lencséje az egyik féltve örzött titka ennek a remek kamerának vétek lecserélni!

njozsef
2011-08-08, 16:11
én csak arra gondoltam, hogy szoftveres korrekció esetén a nagyítás miatt (ami jóval kisebb annál mintha egy "normál" optika lenne), a kép méretváltoztatása miatt a kép "látható" felbontása romlik. Ez sajnos van. A legegyszerűbb azt az esetet elképzelni (a legtöbb esetben ez van), hogy nem 2, 4, 8 szorosára nagyítunk/kicsinyítünk, hanem pl 1.2x-esre. Ekkor mindenféle matematikai rutinokkal (bicube, antialias, stb) segítik azt, hogy ne látsszon ha egy sort, vagy oszlopot el kell tüntetni, vagy duplikálni kell, mert ugyen nem egész számú többszöröse a nagyítás.
De az elvesztett felület mindenképpen kisebb mint az új optika által nyújtott szintén torzított kép.
http://www.youtube.com/watch?v=gZZsG9hWfEE&feature=player_detailpage#t=284s
Akkor látom ennek az optikacserének értelmét, ha az FPV-s gép képét ezen keresztül nézed. Akkor valóban zavaró a nagylátószög.
http://www.dxo.com/us/photo/dxo_optics_pro/optics_geometry_corrections (itt jól látszik, hogy mennyit kell levágni a képből)

Peck
2011-08-08, 16:33
Én azt nem értem teljesen, hogy ha 1080p-ben 127 fok a látószög, akkor 720p-nél miért nem lehetne ugyanígy megcsinálni.

RC Zumuld
2011-08-09, 07:37
én csak arra gondoltam, hogy szoftveres korrekció esetén a nagyítás miatt (ami jóval kisebb annál mintha egy "normál" optika lenne), a kép méretváltoztatása miatt a kép "látható" felbontása romlik. Ez sajnos van. A legegyszerűbb azt az esetet elképzelni (a legtöbb esetben ez van), hogy nem 2, 4, 8 szorosára nagyítunk/kicsinyítünk, hanem pl 1.2x-esre. Ekkor mindenféle matematikai rutinokkal (bicube, antialias, stb) segítik azt, hogy ne látsszon ha egy sort, vagy oszlopot el kell tüntetni, vagy duplikálni kell, mert ugyen nem egész számú többszöröse a nagyítás.
De az elvesztett felület mindenképpen kisebb mint az új optika által nyújtott szintén torzított kép.
http://www.youtube.com/watch?v=gZZsG9hWfEE&feature=player_detailpage#t=284s
Akkor látom ennek az optikacserének értelmét, ha az FPV-s gép képét ezen keresztül nézed. Akkor valóban zavaró a nagylátószög.
http://www.dxo.com/us/photo/dxo_optics_pro/optics_geometry_corrections (itt jól látszik, hogy mennyit kell levágni a képből)

Nnna, így már világos. Ott mentünk el egymás mellett a korrekció tekintetében, hogy a fotós "múltam" (talán jelenem is) során, ha egy képet ilyen formán kellett manipulálnom, akkor én a pixeleket általában "össze nyomtam", nem pedig "szét húztam". Tény, lehet így is meg úgy is!

RC Zumuld
2011-08-09, 07:46
Az objektív felelős a felbontás minőségének számokban kifejezhető romlásáért. A képfelbontó szenzor nettófelbontása egy mérhető számszerű fizikai érték. Az objektívek sokat rontanak a felbontáson. Az a jó objektív, amely kevesebb mint 10 százalékot ront a szenzor számokban mérhető felbontásán. A GoPro kamera objektíve egy speciálisan erre a kamerára kifejlesztett FUJINON gyártmányú aszferikus lencsetagokból összeállított kivallóan rajzos úgynevezett kemény objektív. Tű éles, nem vignyegttál, és a Back Focus Adjustment a szenzor teljes fizikai méretét átlósan lefedi. A Sunex cég gyárt hasonló objektívet, amelyeket a nyugat európai és az amerikai modellezők használnak számomra nem sok sikerrel.. A látószög tetszőlegesen változtatható a lencsék cseréjével, de az élesség és a GoPro ra olyan nagyon jellemző rajzosság egyszer és mindenkorra odavész. A Japán Fujinon mint a Broadcast televíziós rendszerek objektív készítőjét nehéz felülmúlni. Jellemzően egy televíziós objektív ettől a gyártótól 4000 dollárnál kezdődik.

Őszinte leszek, az egyik felét nem értem az írásodnak.
Addig értem, vagyis az írásaid alapján gondolom, hogy van rálátásod a dolgokra, viszont bevallom, 10 év fotózás alatt sosem hallottam a "Back Focus Adjustment"- ről. Illetve hallottam, de, hogy az hogy jön össze a "fizikai méret átlósan lefedésével"? Optika vs. Canon DSLR tekintetében nekem egy dolog volt a mérvadó, ez pedig a piros L.

A GoPro lencséje az egyik féltve örzött titka ennek a remek kamerának vétek lecserélni!

Banditos
2011-08-09, 08:40

Na ebből most sokat tanultam, nem cserélem ki az objektívet.
Szinte minden digitális utómunka ront a képen, mostanában már nem igazán tetszik az utólagos stabilizálás, kezdem érteni, miért kísérleteznek sokan a Kopter eszközök maximális rezgéstelenítésén. Ha megnézek egy videót, rögtön látom melyikhez nyúltak hozzá, persze ezt egy átlag ember nem veszi észre. Most jártam úgy, hogy megvágtam egy videót, és utána ráengedtem a stabilizálást, majd vissza sem nézve rendereltem ki. Ennek az lett az eredménye, hogy van olyan rész, ahol már nem látszik teljesen a vár tornya, nem megy fel a kép a tetejéig, mivel megvágta (crop) a stabilizáló. Ha csak minimális vágást illetve korrekciót engedek meg, akkor pedig szinte semmit nem ér a stabilizálás. Vannak speciális lassító eljárások is, amikkel nagyon durván ki lehet lassítani a 60 frame-s videókat, de ott is belenyúl a képbe és lesznek elrontott képkockák.

B.

njozsef
2011-08-09, 10:20
A Japán Fujinon mint a Broadcast televíziós rendszerek objektív készítőjét nehéz felülmúlni.
A Canon-nak azért mindig sikerül :)

jpeti29
2011-08-09, 14:09
Nem boldogulok ezzel a Virtualdub-os Deshaker filterrel. Az istennek se tudom jól beállítani, hogy ne legyen se fekete keret, és ne zoomolgasson ki be, és ne is rángatózzon. Van valakinek valami tuti jó beállítás receptje?

ppeter
2011-08-09, 15:58
Szia!
Ha nem akarsz keretet, akkor :
"Edge compensation: Fixed zoom( no borders) "
Választás lesz a nyerő. Az első körben kitalálja a fix zoom mértékét, a másodikban meg ezt használja.
Üdv ppeter

njozsef
2011-08-09, 17:06
azt írják a deshaker oldalon, hogy mindenképpen ki kell szedni a "fisheye" hatást mielőtt ráeresztjük.
Érthető módon ez az azonos vektorokat nézi és ha hordó torzított a kép akkor a szélein nagyobbak a vektorok.
Érdemes Pass1-ben a zoom-ot kikapcsolni.
Ha valakinek kell vdub VCF vezérlőfile, felrakhatom valahova.

ppeter
2011-08-09, 18:27
Szia Njozsi!

Engem érdekelne!

Üdv ppeter

leskope
2011-08-09, 21:26
Felszereltem fpv-s cuccal a Maja klónt, nagyon jól repül:
http://www.youtube.com/watch?v=7R9lRQW1yTM

jpeti29
2011-08-09, 21:27
Engem is érdekel.
Hiába szedtem ki előtte a torzítást ezzel a módszerrel
http://goprouser.freeforums.org/correcting-barrel-fish-eye-distortion-t1065.html

a végeredmény akkor sem elég sima. a fix zoom nekem valahogy nem végig fix, hanem ugrál közben. én az 1.1 extra zoom értékkel próbáltam játszani meg a motion smoothness (4000) és max correction limittel (15%, 50%, 99%), de nem túl jó az eredmény. az 50fps-ről 25re lassítás sokkal többet ért.

njozsef
2011-08-10, 10:50
https://lh4.googleusercontent.com/-YOz1Bhila2o/Tdzl2E3nktI/AAAAAAAAC74/_mAdGAyfhKQ/s800/deshake%252520settings.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-gni1329rWfs/TkJDm3q4peI/AAAAAAAADNk/TYHmJDZjsX8/gopro2.jpg
az utolsó kettő resize-t ki lehet kapcsolni ha utómunkára kerül a sor és abban az alkalmazásban kell belenagyítani.

Én a Canopus HQ codec-jével szoktam menteni és Ediuson vágom, de lehet 6mbites divx-ben is menteni, ez feltölthető közvetlenül a youtube-ra. 1280x720-ra kell állítani az outputot és akkor a youtube már nem variál rajta.

Aki nem tudja:
1 vdub inditása, open file, video menü (full processing)
2 ctrl+o (job file betöltés)
3 |< visszatekerni
4 ctrl+f, deshakerre kattintani duplán, beállításokat megcsinálni, pass1-et kiválasztani
5 numeric keypad ENTER, vagy a 2. playgomb a vdub-on.
6 jó sokat várni
7 video/compression (vagy 6mbit divx, vagy canopus HQ codec/fine)
8 save as AVI

A deshakerben lehet fix zoom-ot is bekapcsolni a pass2-ben valamint a két utolsó filter resize-t és akkor nem lesz kerete.
http://www.freeweb.hu/njozsef1/rc/resize-barrel3.vcf
Elvileg a gopro-hoz pont jó a barrel filter beállítása

njozsef
2011-08-10, 10:51
ja
a rolling shutter 82% (gopro)

njozsef
2011-08-10, 10:53
kimaradt a 7-8 között.
CTRL+f

deshakert pass2-re állítani

jpeti29
2011-08-10, 21:07
Styroman új csupaszárnya, mint FPV repülő

http://www.vimeo.com/27544103

Stallmaster
2011-08-13, 22:38
8 save as AVI

vajon miért akarja nekem mindig 8gigának menteni a 80mb-s avit?

ppeter
2011-08-13, 22:54

Ctrl+p (menüből: Video / Compression...) / tömörítőt kiválasztani / tömörítés mértékét beállítani

Üdv ppeter

Paraglider
2011-08-13, 23:02
http://www.youtube.com/watch?v=NnSbmNAxqs4

Stallmaster
2011-08-14, 01:36

Ctrl+p (menüből: Video / Compression...) / tömörítőt kiválasztani / tömörítés mértékét beállítani

Üdv ppeter

szórakoztam ezekkel, mindegyikkel annyi:( most le kényszerültem tölteni hozzá divx-es kodeket, azzal megnézem kösz

left4bet
2011-08-15, 17:23
Sziasztok!
Bontogatom egy kicsit a szárnyaim..

http://www.youtube.com/watch?v=qmn9dmIWXqg

zafir38
2011-08-15, 19:45
Sziasztok!

Szerintem 5-ös!
Mi is bontogatjuk és ugyanezzel a kamerával.
Láttam egy videót a dátum eltűntetéséről de nekem kicsit homályos!

http://www.youtube.com/watch?v=56QEQA0J8YI

Stallmaster
2011-08-15, 21:54
úgy néz ki, sikerült elfogadtatnom magam a jutyúbbal. első elfogadható rögzítések. a leszállás "szemmel" ment, érthető okokból:)

http://www.youtube.com/user/radvanytamas#p/a/u/0/2dE_pKi0iM0

Gaben
2011-08-15, 21:57
Ez szép volt :D

Stallmaster
2011-08-15, 22:09
köszi:D a videón cinkesebbnek néz ki az első próbálkozás, mint amilyen volt. már mászik fel egy hosszabb videó is YT-re, azon elsőre megy :D (és az volt az első repülés) amúgy emiatt csak full szélcsendben mertem bármit is bevállalni

csillagvzs
2011-08-15, 22:18
Ez szép volt :D

csatlakozom ;D

Füligjimmy
2011-08-15, 23:22
Gratula, jó lenne tudni a távolságot is.
Nem félsz hogy eltévedsz?

Stallmaster
2011-08-16, 07:00
http://www.youtube.com/watch?v=8J29pArruUw

ez 1,5 km. a kis móló aminél visszafordultam látszik a gugliörth-ön. eltévedés: csak azért nem, mert a partvonal mentén repülök, és a szállodát messziről felismerem, meg ott van mellette az a bumeráng formájú építmény. és a "dupla móló" is jellegzetes, siófokon nincs olyan sok móló, megismerem levegőből. volt egy 2,6km repülés is, de azt sajna a KMplayer nem mentette el, mert nem állítottam be jól:( pedig abban volt madárkövetés, meg vitorláshajó bámulás. messzebb nem mertem menni, mert akkor ugye magasra is kellene mennem, itt pedig elég erős a légiforgalom; rendőrheli, reklámhúzó trainer, német turistákat repítő cessna, ezek mind nagyon alacsonayan vannak. és azt nem hallom meg, hogy 2 kilométerre tőlem milyen a légiforgalom, ezért olyan este 7 fél8 körül repültem a távolságiakat, remélve akkor már nincsenek annyian a levegőben.

Stallmaster
2011-08-16, 07:04
elegem van. este felrakom újra, zene nélkül. negyedszerre töltöm fel...

left4bet
2011-08-16, 19:43
Sziasztok!

Szerintem 5-ös!
Mi is bontogatjuk és ugyanezzel a kamerával.
Láttam egy videót a dátum eltűntetéséről de nekem kicsit homályos!

http://www.youtube.com/watch?v=56QEQA0J8YI

Köszi!

Nekem a dátum átállítás sem működik, nemhogy az eltűntetés.. :D

Stallmaster
2011-08-16, 23:10
Na javítok, ez az 1,5 km-s videó http://www.youtube.com/watch?v=tOT_qlHeScY

csillagvzs
2011-08-21, 13:24
http://vimeo.com/27966792

A gép és a mozgatás még nincs kész és az első éles repüléses teszt volt.

Paraglider
2011-08-21, 23:58
http://www.youtube.com/watch?v=Jv_AHkaNRpQ

lazarcopter
2011-08-22, 00:40
http://kivultagasabb.postr.hu/parades-video-a-mesebeli-afrikarol

Gekko
2011-08-22, 09:08
http://vimeo.com/27971611

kabir bedi
2011-08-22, 20:32
:D

http://www.youtube.com/watch?v=cL65rnXiQHg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=8mbV4jMzMEo&feature=related

Gaben
2011-08-22, 21:40
:D :D :D
Bezzeg mikor csajozni megy ,addig Barbiet elküldi gyufáért....
Itthon sajna ez nem hiszem,hogy működne.Itt minden 100m felett van biztonságban :(

loorio
2011-08-24, 20:42
Amikor a zsalukő repül.......

http://www.youtube.com/watch?v=bns5x4pvl5Y&feature=player_embedded#!

csillagvzs
2011-08-29, 08:59
Demo anyag:
http://vimeo.com/28277866

loorio
2011-08-29, 13:04
Ez jóóóóóó! :-)

8)

deltahf
2011-08-31, 08:31
Jó a vágás ügyes a csaj. Megtette amit lehet.
A nevedet elírta Zsolti!
(Megjegyzés! A filmben szereplő Lussoniumos felvételekért fizettek neked, ezt nem illik felhasználni!!!) Nem a Te anyagod!)
Üdv.Peti

csillagvzs
2011-08-31, 08:57
Jó a vágás ügyes a csaj. Megtette amit lehet.
A nevedet elírta Zsolti!
(Megjegyzés! A filmben szereplő Lussoniumos felvételekért fizettek neked, ezt nem illik felhasználni!!!) Nem a Te anyagod!)
Üdv.Peti

Idézet a megrendelőtől aki fizetett érte:
Bármikor és bármelyik nyers és vágatlan felvételét amit én készítettem neki felhasználhatom saját demo vagy referencia anyagként.
Ott voltál te is amikor szóban is mondta.

Csak saját nyers felvételek vannak a videóba bevágva.
Azokat az anyagokat amiket a megrendelő vágott vagy korlátozta a felhasználását azokat soha nem is használtuk és nem is fogjuk.
Max ha engedik akkor belinkelve van a referenciáink közé.

A belinkelt felvétel nem a végleges (vannak benne hibák) és nem a teljes verzió és egy a sok közül.

csillagvzs
2011-08-31, 09:13
A "csaj" hivatásos operatőr még jó hogy tudja mit és miért csinál.

Ha zavar hogy rajta vagy pár képkockán akkor ki is tud maszkolni vagy oda tesz más valakit a helyedre.

deltahf
2011-08-31, 12:20
Akkor ha lehet.... megkérném tüntessen el engem. ;) ha szeretnék szerepelni megtudom oldani magam is.
-és ha lehet Lussonium hát lehet.
Én felőlem felteheted az egész anyagot. :D

Ügyes néni, irigyellek miatta.
Bár csak nekem is lenne ilyen lehetőségem.

Daine
2011-08-31, 19:42
Akkor töröljétek ezt a szép filmet is,mert az már nagyon megy itt a fórumon!

csillagvzs
2011-08-31, 20:48

A film marad. ;D

deltahf
2011-08-31, 21:25
Aztak...va ;D nem lehet törölni?

Na most nem is tudom mi lesz ...

deltahf
2011-08-31, 21:26

:P

Gaben
2011-08-31, 21:54
Ez nem a törlődős topic ::)

street-racing
2011-09-01, 01:35
http://vimeo.com/28425309

Szpeti
2011-09-01, 11:41
http://vimeo.com/28425309

Jó kis történet.
A csónaknál nem számítottál az árbocra. :)

Smith
2011-09-04, 22:21
Egy kis videó a mezőkön a természetben http://vimeo.com/26275136

Daine
2011-09-04, 22:56

Gratula!Szép! ;)

Dimbes dombos terület és a vágás na az tragédia! ;D
Íme:http://www.youtube.com/watch?v=DBtnyYYsPV8

RC Zumuld
2011-09-04, 23:00

Gratula!Szép! ;)

Dimbes dombos terület és a vágás na az tragédia! ;D
Íme:http://www.youtube.com/watch?v=DBtnyYYsPV8

Rá nem tudok jönni, hogy merre lehet ez... Lehet, ilyen régen elköltöztem otthonról? :D

Szpeti
2011-09-05, 10:11

Hip-hop, Jön Vuk.
Nagyon tetszik.

Daine
2011-09-07, 12:36
Reggeli kis reptetésem:

http://www.smiley-gratos.com/smileys/1224-0030.gif http://www.youtube.com/watch?v=TdEl_OOfOPo

RC Zumuld
2011-09-07, 14:20
Reggeli kis reptetésem:

http://www.smiley-gratos.com/smileys/1224-0030.gif http://www.youtube.com/watch?v=TdEl_OOfOPo

Szerintem ez király. Mondjuk, biztos sokat dob rajta, h tudom, merre repülsz!

Zs

Napalm
2011-09-07, 15:05
Reggeli kis reptetésem:

Csini. Vonatról azért nem nézett ki reggel olyan jól az a sok ködpamacs :D

Mivel rögzítetted?

Daine
2011-09-07, 17:42
Reggeli kis reptetésem:

Szerintem ez király. Mondjuk, biztos sokat dob rajta, h tudom, merre repülsz!

Zs

Köszi!
Az már nagy baj lenne ha ezt sem ismerted volna fel! ;)

Reggeli kis reptetésem:

Csini. Vonatról azért nem nézett ki reggel olyan jól az a sok ködpamacs :D

Mivel rögzítetted?

Hány órási vonattal mentél?Olyan 7 körül voltam kint!
A rögzíés egyszerű HD-s kulcstartós kamera! ;)

RC Zumuld
2011-09-07, 19:13
Daine:
Tesó említette, hogy a napokban a Pap hegyről is reptettél a tanyájuk felett. Arról nincs videód?

csillagvzs
2011-09-07, 19:32
Daine a pára pamacsok nagyon jól mutatnak a tiszta levegőben!
De a felvétel sem fakutya. Faja lett!

Smith
2011-09-07, 21:08
Reggeli kis reptetésem:

Jóó,gratula,merész,még mindig OSD nélkül repülsz?

Daine
2011-09-07, 21:45
Daine a pára pamacsok nagyon jól mutatnak a tiszta levegőben!
De a felvétel sem fakutya. Faja lett!

Reggeli kis reptetésem:

Jóó,gratula,merész,még mindig OSD nélkül repülsz?

Köszönöm! ;D
Még nincs kész a Magyar OSD! ???

Napalm
2011-09-08, 08:01
Hány órási vonattal mentél?Olyan 7 körül voltam kint!
A rögzíés egyszerű HD-s kulcstartós kamera! ;)

Egy jó félórával korábban :D

distvan52
2011-09-08, 13:43
Az új gépem repülése Vécs körül:

http://i53.tinypic.com/25up9w9.jpg

http://vimeo.com/28755919

Paraglider
2011-09-08, 14:29
Reggeli kis reptetésem:

hogy vetted le róla a dátumozást?

Flymen
2011-09-09, 20:31
Sziasztok!

Majdnem FPV...

http://www.youtube.com/watch?v=6wiXzprD5Vk

Daine
2011-09-09, 20:57
Sziasztok!

Majdnem FPV...

http://www.youtube.com/watch?v=6wiXzprD5Vk

Szép,profi vágás,de nem értem miért kellett forgatni!? ???
Mire végig néztem elszédültem! :D ;D

Flymen
2011-09-09, 21:39
Sziasztok!

Daine: én pont ugyanezt kérdeztem a fiamtól, aki vágta... Az ember örül, ha van egy pár rezzenésmentes másodperc egy videóban. De az is lehet, hogy mi már nem bírjuk a pörgést... :o

http://www.youtube.com/watch?v=ovKhBrbqaQA&feature=related

Daine
2011-09-09, 21:57
Sziasztok!

Daine: én pont ugyanezt kérdeztem a fiamtól, aki vágta... Az ember örül, ha van egy pár rezzenésmentes másodperc egy videóban. De az is lehet, hogy mi már nem bírjuk a pörgést... :o

http://www.youtube.com/watch?v=ovKhBrbqaQA&feature=related

Ez a videó is szuper! :o
Milyen programot használ a vágáshoz?

Flymen
2011-09-09, 22:25
Sziasztok!

Daine: Edius

leskope
2011-09-10, 19:19
Pixim wdr 690tvl egy korábbi video, most találtam meg:
http://www.youtube.com/watch?v=LhFQbKAQF3c
azóta Jpeti tulajdona, nagyon jó képe van lehet veszek majd megint.

BAL-IMI
2011-09-10, 19:45
Sziasztok!

Szegeden a város szélére szoktunk ki járni, erről készítettem egy videót (http://videa.hu/videok/jarmuvek/egy-bekasi-nap-rc-repulo-KZkCNwra81FUXjCj) :D
Meg is kérdezném tőletek hogy milyen magasan lehettem a Gliderrel?

Köszi!
Üdv:[b]Imre

L1P1
2011-09-10, 20:05
Sziasztok!

Szegeden a város szélére szoktunk ki járni, erről készítettem egy videót (http://videa.hu/videok/jarmuvek/egy-bekasi-nap-rc-repulo-KZkCNwra81FUXjCj) :D

Köszi!

3 percig neztem ott 100-150 meter maximum. amikor ennyire jol latszik meg a fold akkor az 200 alatt van. egy gep amikor szemmel vezeted azaz nem fpv-zel akkor ugy 1.6m fesztavnal max 4-500 meternel latszik meg de ott mar nem kenyelmes vezetni mert van hogy benezed az iranyokat ha szar a feny.

kabir bedi
2011-09-10, 20:16
Sziasztok!

Köszi!

3 percig neztem ott 100-150 meter maximum. amikor ennyire jol latszik meg a fold akkor az 200 alatt van. egy gep amikor szemmel vezeted azaz nem fpv-zel akkor ugy 1.6m fesztavnal max 4-500 meternel latszik meg de ott mar nem kenyelmes vezetni mert van hogy benezed az iranyokat ha szar a feny.

Nekem szemmel 560m volt a legtávolabb egy EG-el,hát elég necces volt a forduló! ;)

BAL-IMI
2011-09-10, 20:18
Köszönöm!

Én is úgy láttam hogy biztosan 300méter alatt maradtam. Easy Glider volt a kamerás, 1.8m a szárny, 4-perc környékén lehet a leg magasabban és akkor már ha szembe volt vagy háttal akkor nagyon nehéz volt azonosítani.
Fel töltöttem a youtube-ra (http://www.youtube.com/watch?v=qnWHKqRw7gI) is, mintha itt jobb lenne a minőség.

L1P1
2011-09-10, 20:20
Sziasztok!

Köszi!

Nekem szemmel 560m volt a legtávolabb egy EG-el,hát elég necces volt a forduló! ;)

en is ezt mondom hogy meg lehetseges a fordulo de pl amikor visszafordultam a skywalkerrel akkor semmit nem lattam a gepbol es csak az nagy onuralom miatt miatt birtam kivarni belerantas nelkul 20 masodpercet hogy vegre ujra lassam normalisan, addig elhittem hogy jo iranyba megy a gep :)

kabir bedi
2011-09-10, 20:26
en is ezt mondom hogy meg lehetseges a fordulo de pl amikor visszafordultam a skywalkerrel akkor semmit nem lattam a gepbol es csak az nagy onuralom miatt miatt birtam kivarni belerantas nelkul 20 masodpercet hogy vegre ujra lassam normalisan, addig elhittem hogy jo iranyba megy a gep :)

Így igaz!
Szerintem a biztonság érdekében jobb ha nem feszegetjük a határokat,egyeszer mindenki úgy is kipróbálja! ;)
Reméljük minden gond nélkül!

Amit még észre vettem,hogy szerintem 4-500m magasra viszont nem tudtam felmenni a géppel!
Más a távolság mint a magasság érzékelés az ember szemének szerintem!

Smith
2011-09-10, 21:14
Ha videó szemüvegben OSD-vel fpv-zel és van melletted bámészkodó,kérdezd meg látja-e a gépet! Az a tapasztalatom hogy 350-400 métertől már nem látják,ha szép kék az ég és a fejed felett vagy még 400-500 méteren látható,feltéve ha legalább 1,8m fesztávu nem kék színű repülővel vagy.. :D

Daine
2011-09-17, 18:00
;Dhttp://www.youtube.com/user/Daineization?feature=mhee ;D

krisone
2011-09-18, 11:36
Sziasztok!

Kis kihagyás után:

http://vimeo.com/29189408

K.

stasz
2011-09-18, 18:41
Kis kihagyás után:

Gratula, jó lett! Hol készült és mikor ha nem titok? Nagyon ismerős a helyszín...

loorio
2011-09-18, 19:11
Kis kihagyás után:

Gratula, jó lett! Hol készült és mikor ha nem titok? Nagyon ismerős a helyszín...

Le a kalappal! Nagyon jó video! :-)

krisone
2011-09-18, 22:11
Kis kihagyás után:

Köszönöm, a helyszín Hajmáskér.

jpeti29
2011-09-18, 22:20
lenyűgöző videó! Gratulálok! hihetetlenül tehetséges vagy.

Ltomi78
2011-09-19, 14:29
Sziasztok!

sajnos nem adtam meg az elsőbbséget a "nagyobb" inkább nehezebb (kamerás gépnek). Szembe jöttem az EG-mmel:)

http://www.youtube.com/watch?v=xgrfDVJfMAw :o

loorio
2011-09-19, 14:47
Sziasztok!

sajnos nem adtam meg az elsőbbséget a "nagyobb" inkább nehezebb (kamerás gépnek). Szembe jöttem az EG-mmel:)

http://www.youtube.com/watch?v=xgrfDVJfMAw :o

Ouuu részvétem... és a másik gép felvétele? :-)

Szárnyadat kapta el? Sikeresen kényszerleszállt a másik gép?

Üdv!

Ltomi78
2011-09-19, 14:53
Sajnos én már csak szervízrepülésen voltam, én voltam a másik gép a kollegáén volt a hd kamera. Az enyémről már le lett szedve a video adó mert nem volt jó súlypont, így követő repülésből, elfogó repülés lett.

Persze persze kényszerleszálltunk mind a ketten kb 2m-re egymástól leestek. Hála karbon és üveg törzseknek, csak a szárnyak bánták. ;D

Aircamfilm
2011-09-20, 04:34
http://www.youtube.com/watch?v=Sn_d1x2EP20&feature=mfu_in_order&list=UL

Mikrokopter Hexakopter Helicam at National Cavalry day in Budapest

A 2011-ben negyedik alkalommal megrendezésre került Nemzeti Vágta Budapest legszebb terén megrendezett lovas vágta verseny, amelyet több ezren tekintettek meg, és amelyet a Magyar RTL-Televízió és az Aircamfilm Helicam egy Mikrokopter Hexakopter XL rendszerrel HD Broadcast minőségben élőben közvetített az eseményekről. A Magyarországon újdonságnak számító technológia most először lett bemutatva. A Mikrokopter Hexakopter Helicam rendszer, élő videó képét valós időben HD minőségben sugározta a helyszínen található HD- televíziós közvetítő kocsi rendszerbe. A Mikrokopter Helicam egy Panasonic 3 CCD kamerával, giroszkópos 3- axisú kameraforgató rendszerrel és egy Broadcast HD Digitális lesugárzóval volt felszerelve. A HD lesugárzó rendszer 64 QAM modulációval és 10 milliszekundum késleltetési idővel újdonságnak számit ebben a technológiában. Az élő televíziós adás alatt az adásrendező egy utasító rendszeren keresztül kommunikál a Mikrokopter Helicam pilótájával és műszaki személyzetével. A Modell Hungária Ltd tulajdonában lévő Mikrokopter Helicam rendszerek és az Aircamfilm Helicam rendszerei kifogástalanul működtek.

A rendezvényen közreműködő műszaki személyzet:

Szeri András Móczár Ferenc Csillagvári Zsolt pilóták, és Goldstein Endre operatőr és rendszermérnök.
Külön köszönet Nagy Hints Adrián barátunknak a sok hasznos tanácsért.

Az élő adás lebonyolítása sikeresen végre lett hajtva.

Goldstein Endre
Aircamfilm
Modell Hungaria Ltd.

2011.09. 20

http://www.youtube.com/watch?v=Sn_d1x2EP20&feature=mfu_in_order&list=UL

Daine
2011-09-20, 13:10
Gratulálok nektek ez igazán szép és profi munka! :D
Ez a kis film büszkeséggel tölt el, jó Magyarnak lenni!

Üdv! ;)

Daine
2011-09-21, 19:28
Majdnem a felhők felett!
http://www.youtube.com/user/Daineization?feature=mhee

krisone
2011-09-24, 10:44
Még mindig autók:

http://www.youtube.com/watch?v=zBANN67rmjs

airman
2011-09-24, 11:29
Még mindig autók:

Mintha Dirt2 replay lenne. Gratulálok! 8)

loorio
2011-09-24, 12:38
Még mindig autók:

Mintha Dirt2 replay lenne. Gratulálok! 8)

Megint le a kalappal. A jó heli vezetési tudásod párosul egy kiváló "fotós szemmel" is. Azt és olyan szögből veszed, amit az adott szituban valóban látni szeretne az ember (és ez a lényeg) Profi dinamikus felvételek! 8)

Üdv!

krisone
2011-09-25, 20:00
Sziasztok! Biztos volt már ilyen és csak nekem új, de:

http://tv2.hu/tenyek/video/olyan-volt-mint-a-dakar

0:26-nál FPV-vel rögzített anyag ment a TV2-n a Tényekben:)

mmormota
2011-09-25, 21:40
Hétvégén repültünk néhányat a Balatonnál Sys-Ak-kal. Ez a video Fonyód mellett készült, a vágás Homoki Misi munkája.
http://www.youtube.com/watch?v=XhaxpME8Ypo

Eaglewing&Skywalker hibrid gép, Crash4sure robot, Bloggie nagy látószögű előtéttel.
Felteszek majd egy Szigetvár-Badacsony és egy Sümeg videot is.

Paraglider
2011-09-25, 23:44
nagyon szép

lazarcopter
2011-09-26, 12:30
óriás hajszárítónál ;D

http://vimeo.com/29569275

Ltomi78
2011-09-26, 15:23
óriás hajszárítónál ;D

Szép! Ez quadcopterrel készült? A jelenlegi konfigról töltenél fel képet.

lazarcopter
2011-09-26, 15:40
óriás hajszárítónál ;D

Szép! Ez quadcopterrel készült? A jelenlegi konfigról töltenél fel képet.

este rakok fel. ;)

mmormota
2011-09-26, 20:06
Sümeg:
http://vimeo.com/29612605

mmormota
2011-09-29, 21:35
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VG5gVbbDrVM

Smith
2011-09-29, 21:55

Nagyon merész! 8) De hogy jön le,u szöges csúzlival? ;D

Gaben
2011-09-29, 21:59

Nagyon merész! 8) De hogy jön le,u szöges csúzlival? ;D

Az ember többször a hidrogént emlegeti,ha azzal van töltve akkor nagyon nagyon merész :D

Paraglider
2011-09-30, 01:30
ösz...
http://www.youtube.com/watch?v=KFkcW1OQ1Is

kabir bedi
2011-10-02, 10:17
Csak érdekesség képen osztom meg ezt a videót!
Egy SW hard landing,ami egy nagy sebességű kamerával lett felvéve!

http://vimeo.com/25676674

Paraglider
2011-10-05, 02:02
nézzétek ezt a dán faszkalapot,a többi meg ujjong hogy milyen flott kis film...!
http://www.youtube.com/watch?v=4-DAXkZMVtA

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1397029&page=113

Daine
2011-10-06, 21:08
Egy haver szép videói:http://www.youtube.com/user/Microcrasher#p/u
;D

Ltomi78
2011-10-07, 10:46
FY 21 AP... csak robotrepülés rész (végig RTL) , velencei tónál. Elnézést a HK kamarea minőségért.

http://img839.imageshack.us/img839/6/kin.mp4

Smith
2011-10-07, 21:07
TBS-ék friss videója,ismét gyalog is nehezen megközelíthető helyeken repülnek 8) - RELAX - http://vimeo.com/30199036