PDA

Teljes verzió megtekintése : Törések, tanulságok

Banditos
2011-08-03, 16:27
Sziasztok!

Ma pereceltem egy nagyot, így megnyitottam ezt a topicot, bár lehet a végén kiderül, hogy máshova kellett volna tennem...majd meglátjuk.
Röviden a történet, aztán majd válaszolok a kérdésekre (ha lesznek):
Leszállást gyakoroltam, csak felszálltam, majd tettem egy kört és leszálltam. Sokadik leszállásom volt.
Minden akksi tele, lipó őrökkel figyelem őket, riasztanak, ha baj van.
A konfigom ismert, kaptam eleget ez miatt:).
A törés előtt pont leszálláshoz fordulok be, osd-n látszanak az adatok.
Zuhanás közben már nem volt irányítás a gépen, bármit húztam nem reagált, de egy pillanat volt az egész, ezért nem emlékszem tisztán a dolgokra. Mintha megtartotta volna a fordulást...de nem tudom biztosra.
Érdekelne ki mit mond....
http://vimeo.com/27244116

njozsef
2011-08-03, 16:49
Pedig úgy néz ki mint ha te húztál volna "másik bal"-t.
Minden tökéletesnek látszik. Stabilizátor volt rajta?

deltahf
2011-08-03, 16:53
Ez is előfordulhat ám ...!
Ez a vélemény közel áll az enyémhez.

Banditos
2011-08-03, 17:12
Stabilizátor van rajta, de ilyenkor nem szoktam használni. Nem szeretem, amikor belenyúl, nekem nem jön be. Amikor fent szépen megy a gép, akkor kapcsolom be, legyen időm és lehetőségem nézelődni.

Aircamfilm
2011-08-03, 17:28
Beorsózott

Egy fél orsó, utána az átesés.

Túlhúztad a kormányt viszonylag alacsony magasságon

Hidd el legközelebb már rá fogsz érezni.. és nem lesz többet baj.

Nagyon sajnálom!

Gaben
2011-08-03, 18:06
Előfordult előtte valamikor,hogy rossz irányba csűrtél??

Banditos
2011-08-03, 18:40
Volt már olyan, hogy belekeveredtem az irányokba, nem is tagadom, de akkor mindig tudtam, hogy belekeveredtem.
Lehet pilóta hiba volt, de bennem nagyon az van, hogy nem az...fura volt az egész. Sebesség volt végig, átesésre ebben az értelemben nem gondolnék.
Olyan érzésem volt, hogy már az első balost sem én húztam, de lehet már csak önmagamat szeretném ezzel vigasztalni. Ami fura, hogy nem mozdul a fogyasztás, csak a végén, mikor becsapódik.
Sokat repültem mostanában, nem emlékszem ilyen hibára, de lehet fáradt voltam vagy egy rossz napra ébredtem.
Innen szép újra kezdeni:)....nemsokára újra repülhetek remélem.
Nem vagyok tapasztalt pilóta, így simán lehet akkor is, hogy az én hibám.

B.

Gaben
2011-08-03, 19:04
A tendencia az,hogy tapasztalatlan pilóták baj esetén a magssági kormányba nyúlnak bele....ezt itt nem látom.

Seszi
2011-08-03, 19:20
mivel FPV, én kizárnám, hogy rossz irányba csűrtél, de szerintem semmi fura nincs a videón. ha egy gép nem tud késben repülni, akkor ez történik negyed orsó után...

lehet, hogy oldalszélbe fordultál és az borított fel. A 13. másodperc felénél korrigáltál, de nem eleget és késből már zuhanni kezdett

az is lehet, hogy túlhúztad a magasságit a bedöntött fordulóhoz és szárnyvégre átesett a madár. jól látszik, hogy túl volt döntve

milyen gép (volt) ez?

tanulság szerintem, hogy óvatosan, oldalkormánnyal fordulj ha lassan repülsz

üdv
Seszi

deltahf
2011-08-03, 19:35
:D vagy a Victory link!

mmormota
2011-08-03, 20:12
Iránytévesztésnek tűnik. Tipstall nem valószínű, mivel az nem fordítja hanyatt a gépet, főleg nem ennyire gyorsan. Tipstallnál lecsúszott volna oldalt meredek bedöntés mellett és orral lefelé, de nem hanyattfordulva.

A gép a 11. másodpercig szépen egyenletesen fordult.
A 11. másodpercben keményebben be lett döntve, ami a gép magassága alapján feleslegesnek tűnik, ráért volna az eredeti tempóban fordulni, akárhová is akart leszállni. Emiatt gyanús hogy már ez is tévesztés - lehet hogy ki akarta venni a fordulóból.
A kemény bedöntést követően azonnal kicsit korrigált de túl rövid időre, majd a 13. másodpercnél jött a végzetes tovább csűrés ami fejre állította.
Ez történhetett: a pilóta túlcsűrte (lehet hogy tévedésből), először helyesen korrigált de csak egy pillanatra, majd megijedt hogy nem jó amit csinál mivel helytelenül eredménytelennek vélte a túl rövid idő miatt, így pánikreakcióként csontig nyomta - a rossz irányba.

csillagvzs
2011-08-03, 20:27
Semmi genyaság csak amit látok és tudok már:

Mivel a Banditos is tapasztalt pilóta de bárki ha baj van az bele teker ösztönből minden irányban a távirányítón, hogy mentse a gépet. De itt a videón nem történt ilyen reakció a gépen. Mivel már nekem volt ilyen és sajna majdnem egyértelmű hogy lefagyott a VLRS vevő.
De ezt már kideríteni nem lehet mert a Banditos a törött gépben összedugta a vevőt és működött minden mint nekünk.

Egy Twinstar-t nem tudja az oldalszél feldönteni max kicsit bedönteni. ;D

Banditos nagyon sajnálom a géped és remélem mielőbb újra fog repülni.

Van aki azt mondta, hogy nam baj ha évi 1 gépet összetör a VLRS. :-X

Egyébként pont erre a hibára gondoltam amikor azt írtam, hogy csak a VLRS-re tett erősítő még nem oldja meg a problémákat. (sajnos) De talán a gyártó mond neked valamit rá.
((de ha elmondod neki hogy gond van még mindig vele már veled sem fog tárgyalni.)) :'(
Csak az a baj hogy mivel nem FPV-zik így fogalma sem lehet róla mi történt. :'(

Na ennyi és megyek visszabújok a vastagfalú ládámba. :-X

Banditos ha tudunk valamit segíteni vagy valami kellene keress minket.
De VLRS-t ne kérj mert azt nem merem oda adni. :'( :-X

mmormota
2011-08-03, 20:32
Egyetértek azzal, hogy ha erősen csűrt helyzetben fagy be a vevő, akkor az is előidézheti ugyanezt úgy is, hogy a pilóta nem hibázott. Az persze elég goromba, ha leszálláshoz készülödő, közvetlen közelben levő gépnél rádiókapcsolat kimaradással kell számolni - ez eszembe se jutott.

Gaben
2011-08-03, 20:41
Eszedbe jutott volna,ha birtokolnál egy ilyet ;D

csillagvzs
2011-08-03, 20:42
Egyetértek azzal, hogy ha erősen csűrt helyzetben fagy be a vevő, akkor az is előidézheti ugyanezt úgy is, hogy a pilóta nem hibázott. Az persze elég goromba, ha leszálláshoz készülödő, közvetlen közelben levő gépnél rádiókapcsolat kimaradással kell számolni - ez eszembe se jutott.

Sok videót tudnék mutatni. :'(
1TB videó van a VLRS-ről.

csillagvzs
2011-08-03, 20:44
Egy berepülés alatt álló deaktívált Feiyu-s csupaszárnyom is tudja bizonyítani.
Pont ezt csinálta 124m távolságra. :'(

Banditos
2011-08-03, 21:09
Tényleg lehet, hogy én hibáztam...de bennem maradt egy furcsa érzés, teljesen azt éreztem, hogy nem reagál semmire.
Szoktam csűrrel korrigálni, mikor cibálja fent a mindenható, de azok rendre sikerülni szoktak. Ez nem sikerült....talán a magasság, akármi, de fent ilyen helyzetbe sohasem kerültem.
Nagyon hamar megbarátkoztam a Twinstarral, nagyon jó választás volt. Meg is rendeltem helyette a következőt, holnap érkezik ha minden igaz. A gépen az első durvább balos egész fura volt, mintha nem én húztam volna, a második meg már érzésem szerint biztos nem én voltam, de nehéz visszagondolni arra a pár másodpercre. Elég sokat repültem délelőtt, néha dobálta a gépet, de semmi különöset nem észleltem.
Remélem jövő héten már újra repülök vele, mert már most hiányzik!
Reggel csodaszép repülő idő volt, egy falevél sem rezzent, repülés közben voltak cibálások, de meg sem közelítették a tegnapi repülést, akkor tényleg iszonyat dobálások voltak, a feyu nem is tudta fogni szépen a gépet, akkor kézzel vittem gond nélkül.

L1P1
2011-08-03, 21:27

meg nem neztem meg a videot csak a hozzaszolasokat olvastam eddig DE nekem pl volt 50-80 meter messze kb 5-10 meteren leszallasnal fail safe a victoryval es az volt az utolso eset hogy azzal repultem. egybol fel is hivtam a gyartot hogy szerinte ez lehetseges-e es azt mondta hogy tuti nem es hogy biztos rossz a gepem. akkor szerencsere nem tort a gep mivel a robot akkor csak annyit csinalt hogy gazt adott es utana visszajott a jel egybol (max 2 sec volt a kimaradas).

mindjart megnezem a videot de szerintem akkor semmit nem lehet majd biztosan mondani azt mar most elore mondom

L1P1
2011-08-03, 21:40
ok megneztem mondom amit latok es gondolok:
1. amikor becsur a gep akkor az rssi 100-on van es mielott a foldbe csapodik akkor mozdul meg ujra es lesz kevesebb pedig a gep ugye forog es szerintem illene mozogni az rssi-nek.
1/a kerdes: benne van ebben a tavban az a szoftver mar ami ujraindit lefagyas eseten?

2. csur a gep es utana hirtelen nagyobbat csur es olyan mintha ez utan nem mozogna a kormanyfelulet tobbet. ha valaki beszarik akkor tuti rangatja az iranyokat es a gep ennek megfeleloen mozog valamerre. en pl a magassagit tuti meghuznam es erosen a csurot is mozgatnam, esetleg ha van eleg idom es agyam akkor az olalkormanyt is.
2/a kerdes: robotpilotad nincs semmilyen ugye? es nem is volt semmi vezetessegito szar bekapcsolva ami esetleg onaloskodhatott volna?

lehetseges dolgok:
1. vl beragadt egy pillanatra majd ujraindult es ennyi eleg volt az eseshez
2. maga a csuroszervod baszodott el vagy a csuro korneyeken valami es ezert nem reagalt. (ha magassagit huztal attol meg annak illett volna mozogni mondjuk bar lehet hogy zarlatot csinalt (de ahogy irtad utana minden mozgott mar a foldon))
3.meg a levegoben letort az egyik motorod vagy szarnyad es azert volt ilyen (de ha magassagival jatszottal akkor ez ismet kizarva mert en nem latom hogy mozdulna az orra felfele)

na de a lenyeg semmi se biztos csak te erezted hogy mi volt. ha rangattad a tavot es a gep nem mozgott azt csak te tudod. amugy sebessege volt a gepnek vegig azaz nem az van hogy belassult es beesett szoval ezt az egyet en kizarnam hogy mindent jo volt csak banditos volt bena. aki mar repult az nem zuhan igy le sajat hibajabol illetve azt mar ereznie kell hogy bena volt vagy nem reagalt a gep

pbr110
2011-08-03, 21:48
Az OSD-s képet figyelve nem lehet szó túl lassításról, a célkereszt folyamatosan a horizont alatt van, a fordulónál meg még lejeb megy.
A gép mozgása olyan, mintha belerántottál volna a csűrőbe először csak kicsit, aztán egy nagyot, de már ott tartva.

deltahf
2011-08-03, 22:00
hát ezek érdekes megállapítások.... mind lehetséges.
A sok tapasztalt komoly pilóta véleményére érdemes odafigyelni főleg akik ismerik ezt a géptipust.
Na.
A gép vezethetőségét illetően vannak nagyon jó gondolatok és írások, meg nagy f@...ságok is. :D
De a Victory -ra ha tényleg van ilyen jellegű lefagyási lehetősége arra kellene elsőre koncentrálnod!
Hogy hogyan? hmmmm Gáboor !!! bár L1P1 nek ha válaszolt kiváncsi lennék Neked mit mond.

Ez az én konkrét véleményem röviden tömören.

pbr110
2011-08-03, 22:02
Az OSD-s képet figyelve nem lehet szó túl lassításról, a célkereszt folyamatosan a horizont alatt van, a fordulónál meg még lejeb megy.
A gép mozgása olyan, mintha belerántottál volna a csűrőbe először csak kicsit, aztán egy nagyot, de már ott tartva.

Olyan egyébként, mint egy klasszikus rádiózavar 35MHz-en kis magasságban.

jpeti29
2011-08-03, 22:11
Megnéztem én is a videót. Én valamilyen fizikai problámára tippelek. mivel 2 motoros gép, nem elhanyagolható, hogy esetleg az vicceskedett.

1. ha a vl FS-be ment volna, az miért fordítaná fejre a gépet? hogy van az FS beállítva?
2. ha lefagy a vevő, akkor minden úgy marad, ahogy van, nem kezd el korrigálni a gép
3. Van robotpilótád? az nyúlt volna bele?
4. Szabályzók? BEC-ek? működnek? nincs a zsugorfólián olvadásnyom?

Én összeraknám a romokat, hogy megnézzem, miden működik-e, hogy kizárjam a hibák egy részét.

Gaben
2011-08-03, 22:13
http://imagerz.com/QEFOCktvAwMFAF9NGAVR

Egy kis játék :D

Mindenki egészítse ki az újságcikket saját fantáziája szerint.

Jó szórakozást!!!

deltahf
2011-08-03, 22:58
A szegény Magyar ember irigykedik, a többsége sajnos meg sóvárog, vannak kárörvendők is rosszindulatúan.
Meg kártyalapok aminek két oldala van és két szine.
Voltak helyezkedőek is és vannak is :P

Na meg kivételek is.

"meg akinek nem inge nem veszi magára"
Jó szórakozás... ? gondolom aki átélte annak nem!

De az kiabál akinek a háza ég ! " az évszázad bukása"

Gaben
2011-08-03, 23:14
Csőd szélére került a vezető repülőgépgyártók irányítóelektronikáját beszállító Győzelem KFT.
A ma reggeli Kalitta Air Boeing 747 es típusú teherszállító repülőgépet ért baleset feketedobozának elemzésekor kiderült,hogy a repülőgép kormányfelületeiért felelős elektronika hibásodott meg.
Az elmúlt két hónapban több hasonló szerencsétlenség történt,viszont nem volt bizonyítható,hogy a fenti elktromos rendszer hibája okozta ezeket.A CNN reggeli riportjában nyilatkozó,a vizsgálatot vezető Joe Starburgh kijelentette,a szerencsétlenséget mindent kizáróan a fenti elektronika hibája okozta.
Mivel a Gy. KFT szinte az összes vezető repülőgépgyártó konszernnel üzleti kapcsolatban állt,pánikhelyzet alakult ki a kereskedelmi légitársaságoknál,amire világszinten a pénzpiac is érzékenyen reagált.
A légiforgalom világszinten 90 százalékkal eset vissza,mivel az érintett repülőgépek műszaki engedélyét azonnali hatállyal visszavonták.......

Gaben
2011-08-03, 23:15
Oh Peti,ha tudnád...

Seszi
2011-08-03, 23:31

a 8. mp-ben látszik egy belehúzás, ami lassított a gépen! Az a kérdés, hogy mitől borult ilyen hirtelen... ez a gép nem hiszem, hogy ilyen gyorsan orsózik csűrő kitérítésre, főleg nem ilyen kis sebességnél.

deltahf
2011-08-04, 08:31
Oh Peti,ha tudnád...

:D sztm legyen elég. :-X

L1P1
2011-08-04, 09:17

a 8. mp-ben látszik egy belehúzás, ami lassított a gépen! Az a kérdés, hogy mitől borult ilyen hirtelen... ez a gép nem hiszem, hogy ilyen gyorsan orsózik csűrő kitérítésre, főleg nem ilyen kis sebességnél.

nezd meg a gep mennyivel ment. es aztan megbeszelhetjuk hogy mi az hogy kis es nagy sebesseg.
szerinem ez a gep 15km/h nal se esik at es 100 felett is tud menni biztonsagosan. ami latszik a felvetelen az az hogy nem reagal semmire a gep es a csuro balra van huzva de nagyon.

Gekko
2011-08-04, 10:14
Ha jól emlékszem akkor ha a VL nincs megtanítva a failsafe állapotra akkor, failsafe esetén a szervók végállásba mennek.
Nem tudom elképzelni a pilóta hibát, ilyet senki nem csinál, h egyszerűen bele huzza a földbe a gépet. Bár azt nem tisztáztuk, h szemüvegben, vagy szemmel vezette. Ha szemüben akkor lehetetlen a pilóta hiba!!

De a Victory -ra ha tényleg van ilyen jellegű lefagyási lehetősége arra kellene elsőre koncentrálnod!
Hogy hogyan? hmmmm Gáboor !!! bár L1P1 nek ha válaszolt kiváncsi lennék Neked mit mond.

Csatlakozom!

L1P1
2011-08-04, 10:36
Ha szemmel vezette akkor is kizart mert tuti megrangatta volna a magassagit amikor zuhanni kezdett

Ha jól emlékszem akkor ha a VL nincs megtanítva a failsafe állapotra akkor, failsafe esetén a szervók végállásba mennek.
Nem tudom elképzelni a pilóta hibát, ilyet senki nem csinál, h egyszerűen bele huzza a földbe a gépet. Bár azt nem tisztáztuk, h szemüvegben, vagy szemmel vezette. Ha szemüben akkor lehetetlen a pilóta hiba!!

Csatlakozom!

csillagvzs
2011-08-04, 10:50
Hű de túl kombináljátok. ;D
Bárhonnan is nézitek a dolgot fizikai géphibát (szervó stb...) és pilóta hibát ki is zárhatjuk.
Csak egy dolog tud ilyet csinálni. (már több példa is van rá :'( )
Találtam az osd-s videóim között ugyanilyen hibát többet is.
Ha nem jöttök rá akkor délután ide írom. (a törölt topikban már kiveséztük)
(Addig nem mert fikázásnak veszik páran bár a tényekkel értelmetlen vitázni ;D)

jpeti29
2011-08-04, 11:38
Az hogy ki hogy nyúlt volna fele, azt nemtudom, de elég gyorsan történt minden. Ha fejére borul, nem mindenkinek jut eszébe ilyen erősen beleTOLNI a magasságiba, hogy háton repüljön. mindenesetre Andris mondta, hogy úgy rémlik neki, nem volt irányítása. Ez pedig két dolgot jelent. FS vagy szervó-Esc-Motor hiba.

Én nem mondtam, hogy nem lehet failsafe. Simán lehetett FS, de akkor ez azt jelenti, hogy normálisan beállított FS nélkül repült Andris????? Vagy be volt állítva, de nem a beállított értékre ugrott???? Gázt is adott az FS meg minden szervót végállásba tett. De miért nem az alsó végpontba küldte? ha abba küldte akkor miért adott gázt? És eddig mindíg láttuk az RSSI-t megváltozni ilyenkor. Vagy most túl gyors lett volna??

Én nem hiszem, hogy valakinek eszébe jut beállított FS nélkül repülni.

Nekem is járt nemrégen hasonlóan egy becsűrőzött Easystar. Tudjuk nagyon jól, hogy attól nem sok stabilabb gép létezik. Hiába volt beállítva FS, a kukoricásban landolt. Csak éppen az volt a különbség, hogy éppen egy orsó manőver 3/4-énél megfőtt a szabályzó és letiltott. A BEC-et is. A köcsög. Ilyen helyzetben 20m magasan nem volt elég a gép stabilitása. Nem volt irányításom, de nem egyből az aurórát kezdtem el szidni, hanem előbb meggyőződtem mindenről. Én csak ezt mondtam.
Nem akarom védeni a VL-t, én sem merek vele repülni, főleg robot nélkül.

deltahf
2011-08-04, 11:51
Valóban repül 20km/h val biztonságosan.
Elképzelhető h Victory cucmájger b@..ott be neki.
A gyártó szerin nem lehet mert az RSSI mutatná.
Bár L1P1 nek volt egy jó elmélete rá.

csillagvzs
2011-08-04, 11:52
Lefagyás tünetei:
Kb 3-4 mp nincs irányítás minden marad ahogyan volt rssi is.
Resetel a vevő és voala megy megint.
Reset alatt nincs failsafe állapot.

A videón minden stimmel és az eaglee tree kiirja ha failsafe van stb...

deltahf
2011-08-04, 11:54
Andrisnak VL FS volt beállítva amit én állítottam neki be és tökéletesen.
A motor és szab. sem tud leégni! 100% Azt is én állítottam be.
Átesni sem tud a gép így. ez is 100%
Tehát vagy mellényúlt (mert szokott) ;)
vagy a VL tette vele.

L1P1
2011-08-04, 11:56
Valóban repül 20km/h val biztonságosan.
Elképzelhető h Victory cucmájger b@..ott be neki.
A gyártó szerin nem lehet mert az RSSI mutatná.
Bár L1P1 nek volt egy jó elmélete rá.

mi lett az elmelettel? sikerult cafolni vagy igazolni?

csillagvzs
2011-08-04, 11:58
A videó igazolta már. A gyártó nem fogja.
a Victory Link tökéletes

jpeti29
2011-08-04, 12:07
Lefagyás tünetei:
Kb 3-4 mp nincs irányítás minden marad ahogyan volt rssi is.
Resetel a vevő és voala megy megint.
Reset alatt nincs failsafe állapot.

A videón minden stimmel és az eaglee tree kiirja ha failsafe van stb...

Ok, értem, ez lehetséges, de akkor mi billentette ki a csűrőt 2x?

L1P1
2011-08-04, 12:14
eloszor szerintem banditos aztan a nagyobb kiteresnel mar valami mas volt ami ezt eloidezte es ha megnezed a videot fixen abban az allasban is maradt a cucc egeszen a becsapodas elotti 1 masodpercig

jpeti29
2011-08-04, 12:17
Megnéztem újra. az RSSI-je változik közben 100 és 96 között. Zsolti azt írta, ha fagy akkor az is fagy, nem?

jpeti29
2011-08-04, 12:26
Végülis midegy.
Ha semmi más nem okozhatta a hibát csak a VL, mert minden más rendben van-volt a gépen akkor ez kivédhetetlen dolog és elég életveszélyes is amelett hogy a pénztárcára az.

deltahf
2011-08-04, 12:34
Akkor mi ebből a tanulság Banditos számára? :D :D :D

A nagy büdös... l....sz.
Vagy próbálkozik uj paripával és nem jön be a VL vagy vesz új paripát és uj távot. Aztán ha egyik sem segít mert mellényúlt, legalább van mindenből 2. :D
Jo sokra ment.
Én javasoltam ne is tegye fel a forumra. ;)
Most jól össze lett keverve. 8)
sztm !!!

Gaben
2011-08-04, 12:51
http://vimeo.com/20691985

A videó 5 hónapos.
Zsolti odafenn betette RTH ba,majd ki szerette volna kapcsolni.Na az már nem ment mert megfagyott a vevője.
A gép hazajött.

csillagvzs
2011-08-04, 12:55
Peti röhögtél mikor mondtuk amikor berepültél a tömeg fölé a lusoniumban hogy a victory képes erre. De hidd el a gyártói rizsát. Annak ne hidj aki legalább ismeri a cuccot.
Megkeverés? Más ismeri a cuccot és már többször megcsinálta többünknél.

Szerinted más miért nem meri használni azt a szart?
Mert tud valamit amit a fórumra le is mert írni hogy más ne szopjon vele.

Rssi kimenet analóg és fagyásnál picit mozoghat a fesz szint. Semmit sem jelent. Ha már itt tartunk az rssi kimenet nem a megszokott rssi.

Gaben de a cucc kitűnő és adjunk el!
Nem ismerős? Útállom amikor igazam van.

deltahf
2011-08-04, 13:05
-és ebből honnan tudni hogy a rádió be volt kapcsolva mert az nem látszik a felvételen.... csak rángatja a "kikapcsolt" rádiót.
lehet videó trükk a VL ellen?
Ugye ugye.... a simlisség.
Bár lehet, hogy valódi a felvétel, jól koreografálva a leszállással amikor ugyan is szépen kiegyenesíti magaát a gép a fordulóból.
Mintha tudta volna hova kell letenni. Dehát ez feiyu és nem VL. :D

deltahf
2011-08-04, 13:07
Peti röhögtél mikor mondtuk amikor berepültél a tömeg fölé a lusoniumban hogy a victory képes erre. De hidd el a gyártói rizsát. Annak ne hidj aki legalább ismeri a cuccot.

Rssi kimenet analóg és fagyásnál picit mozoghat a fesz szint. Semmit sem jelent. Ha már itt tartunk az rssi kimenet nem a megszokott rssi.

Te ajánlottad nekem hogy jobb mint a TS és rábeszéltél engem hogy Banditosnak is ezt vegyem!
:D most meg már szar. Lehet, hogy valóban szar.
Akkor Te meg fizesd ki a banditos kárát mert nekem Te ajánlottad hogy jó és Banditosnak azért van!
Így korrekt.?

L1P1
2011-08-04, 13:08
Zsolti legyszi ezt hagyd abba, ennek nincs ertelme. Adj idot hogy kideruljon mi a hiba de ne eroltetsd a te velemenyedet.
Sajnos Banditos ugyanugy jart mint en es vesztett egy gepet. Ez onmagaban szar erzes szoval deruljon ki mi a gond es akkor majd utana lehet sorozni egyet de ne ugorjunk mar egymasnak itt

L1P1
2011-08-04, 13:14

Te ajánlottad nekem hogy jobb mint a TS és rábeszéltél engem hogy Banditosnak is ezt vegyem!
Akkor Te meg fizesd ki a banditos kárát mert nekem Te ajánlottad hogy jó és Banditosnak azért van!
Így korrekt.?

igen korrekt lenne ha Zsolti lenne a bolt aki eladta es akinek penze lenne belole :). Mondok egy egyszeru peldat. Szeretem a gyrost es van egy kedvenc helyen. Ezt ajanlom masnak is. Elmegy oda a haver es eppen valamiert rossz a martas es kap tole egy hasmenest. Erre mondhatja nekem hogy szar amit ajanlottam de ettol meg nem fizetem ki a gyroszat, hanem a boltnak kell jelezni hogy neki szar volt a martas es hogy nezenek mar utana hogy nehogy eloforduljon ileltve javitsak a hibat valamint karpotoljak szegenyt. En meg elnezest kerek hogy miattam ment oda gyomorrontast kapni es tortenet vege. o se fogja azt hinni hogy tudtam hogy szar a cucc es megis ajanlottam.

amugy nem biztos meg most se hogy a VL a rossz. egyet tudnek kizarni hogy Banditos volt bena mert egyszruen nem mozdult meg a gep a zuhanas kozben szoval az tuti hogy valami meggatolta a gepet abban hogy reagaljon.

L1P1
2011-08-04, 13:15
amugy komolyan mondom ne vitatkozzunk hanem oldjuk meg a gondot

deltahf
2011-08-04, 13:16
Adjál már ennek a két szerecsétlennek egy kicsit az eszedből.
Nem érti'k' nem védem, de nincs más kiút Banditosnak.
Vagy új gép ezzel.
Vagy új gép új táv.
Vagy mellényúlás volt és van mindenből 2.
Most rámszáltak egy páran, de legyen.... ha ez okoz örömet nekik legyen meg a boldogságuk.
-egy darabig.

deltahf
2011-08-04, 13:21
-nem kívánok tovább ezzel foglalkozni.
Banditos majd eldönti amit akar és csinál amit akar.
A gyros-os téma tökéletes.
Akkor mindenki szarjon mindenre.
Remélem Bazsó meg azt találja majd ki, hogy rossz egy program vagy a f@sz tudja mi és arról meg nem Ő tehet.
A VL-esek meg dugják a seggükbe ami van.

Ha egy csöpp ész is szorult volna a fejekbe akkor volt még ember akivel szóba állt a gyártó.
Már nincs.
Nekem meg sem kevesebb sem több nem lesz. :D
Viszlát ebben a témában.

L1P1
2011-08-04, 13:24
azert szallnak itt egymasra az emberek mert kicsit mindenkinek kivan mar a toke a VL-el es most itt egy kisertetiesen has0onlo eset mint ami nekik volt es probaljak megmagyarazni hogy "ugye hogy ok megmondtak".

de nem kell osszeveszni es nem kell oket se meg senkit se hibaztatni mert ez erzelmi dolog es sajnos ez van. a lenyeg hogy repuljunk jokat es ne veszekedjunk. nekem amiota nincs VL a gepemben azota jol erzem magam es nincs gondom ez teny. Zsoltinak is ez a helyzet szerintem.

Bigyula
2011-08-04, 13:34

Banditos teljesen korrekt volt, hogy feltette, és nem hallgatott rád! Mindenki úgy tudta, hogy az övé (a javított verzió) működik. Legalábbis, az eddig felrakott videók alapján hihető volt. Te raktad fel az első videót a javított VL-ről azzal a megjegyzéssel, hogy már csak egy magyar robotpilóta hiányzik a tökéletességhez. De, most kiderült, hogy ez sem feltétenül működik. És, ez fontos információ mindenkinek.

csillagvzs
2011-08-04, 13:39

Így korrekt.?

Segitek emlékezni
MÁR 1 honapja állt a balhé ez a szar miatt. Azt mondtam hogy addig ne vegyétek meg amig a gyártó nem javitja ki. Ezt nem vered rám :-) A korrektségről vitatkozhatnánk de nem fogok. Max neked kellemetlen a Banditos felé. Ezt is megértem. Minden itt volt a forumon is. De neked igérte a Bazsó Gábor hogy tökéletes mikor elhoztad tőle.
Én már 2x elolvasom amit itok hogy ne legyen faszság és ne tévesszem meg senkit sem.

Szerintetek beismeri a gyártó hogy hibázott? Eddig sem ment neki ahogy másnak sem.
Hogy elhiszi e valaki mit irok kit érdekel? 100% Biztos vagyok a véleményemben mert nekem rengetegszer lefagyott a levegőben és nyomott reset gombot.

Sajna a Banditoson ugyanigy nem nem segit agyan rajtunk sem segitett.
Neki is csak azt javasoltuk dobja ki a Victory-t. (eddig is)

És a Bigyuláé a pont.

Szabolcs 2 utolsó felvételen is sok reset van. A Gaben csak linkelte az elsőt mert a többi nincs feltöltve a netre.

L1P1
2011-08-04, 13:42

Banditos teljesen korrekt volt, hogy feltette, és nem hallgatott rád! Mindenki úgy tudta, hogy az övé (a javított verzió) működik. Legalábbis, az eddig felrakott videók alapján hihető volt. Te raktad fel az első videót a javított VL-ről azzal a megjegyzéssel, hogy már csak egy magyar robotpilóta hiányzik a tökéletességhez. De, most kiderült, hogy ez sem feltétenül működik. És, ez fontos információ mindenkinek.

nem! az derutl ki hogy zuhant a gep es hogy valoszinu nem azert mert Banditos bena. ebben a pillanatban ennyit tudunk. csak az elzomenyekbol es nagy a hasonosagbol gondoljuk hogy ez az ominozus tokeletes VL miatt volt.

amugy en azt javaslom hogy:
teszteljuk/teszteljetek ki a leesett gep minden darabjat a VL nelkul hogy van-e valami gond vele. Ha a zuhanas utan is minden jol mukodik 1-2 oran at akkor egy lepessel elorebb vagyunk de meg ezutan a VL-t kellene atnezetni valami kulso szoftveressel es harveressel hogy lat-e benne hibat.

L1P1
2011-08-04, 13:47

Így korrekt.?

Segitek emlékezni
MÁR 1 honapja állt a balhé ez a szar miatt. Azt mondtam hogy addig ne vegyétek meg amig a gyártó nem javitja ki. Ezt nem vered rám :-) A korrektségről vitatkozhatnánk de nem fogok. Max neked kellemetlen a Banditos felé. Ezt is megértem. Minden itt volt a forumon is. De neked igérte a Bazsó Gábor hogy tökéletes mikor elhoztad tőle.
Én már 2x elolvasom amit itok hogy ne legyen faszság és ne tévesszem meg senkit sem.

Szerintetek beismeri a gyártó hogy hibázott? Eddig sem ment neki ahogy másnak sem.
Hogy elhiszi e valaki mit irok kit érdekel? 100% Biztos vagyok a véleményemben mert nekem rengetegszer lefagyott a levegőben és nyomott reset gombot.

Sajna a Banditoson ugyanigy nem nem segit agyan rajtunk sem segitett.
Neki is csak azt javasoltuk dobja ki a Victory-t. (eddig is)

És a Bigyuláé a pont.

Szabolcs 2 utolsó felvételen is sok reset van. A Gaben csak linkelte az elsőt mert a többi nincs feltöltve a netre.

hol van nekem reset? en nem tudok ilyenrol de fail safe rol tudok 1 km-en ami kart okozott illetve 50-100 meter tavol ami utan azt mondtma hogy eletveszelyes az eszkoz es inkabb nem repulok tobbet vele. ezutan hivtam fel Bazsot es mondtam neki hogy javitsa ki ahogy akarja de nekem nem annyira kell.
ra egy hetre pedig penteken felhivtam es eloszor kerdeztem tole hogy mi a helyzet de amikor tovabbra is csak azt mondogatt ahogy tokeletes a cucc es hogy 10km-en megy akkor beragtam es mondtam hogy utalja vissza az osszeget es azt csinal amit akar vele kulonben megyek ugyvedhez meg ahova csak tudok.

en most nagyon kivancsi vagyok hogy mi a hiba oka es ha a VL akkor azt elismeri e a gyarto es visszano-e annyira a gerince hogy a regi vevoitol is elnezest ker es visszaadja az arat mindegyiknek. Ha nem a VL a hibas akkor pedig nyilvan valami mas a rossz es remelem megtalaljatok a hiba okat.

Gaben
2011-08-04, 13:48
Komolyan csak segíteni akarok.
A videót azért tettem fel,hogy ilyen is előfordult már,egy szóval sem mondtam,hogy ugyanez történt Banditossal is,de lehetséges.
Egy felvételem sem manipulált,ez sem az.
Az esés után elkezdtetek agyalni,hogy mi lehetett a gond.,megvártam mikor jön szóba a VL.
Peti Te voltál az első aki ezt kimondta,hogy Talán az is lehet.
Zsolti nagyon sokat repült vele,szinte mindíg ott álltam én is,és láttam mikre képes.

Több helyen többször elnézést kért már,hogy ajánlotta higgyétek el bánja de nagyon.

L1P1
2011-08-04, 13:52
Komolyan csak segíteni akarok.
A videót azért tettem fel,hogy ilyen is előfordult már,egy szóval sem mondtam,hogy ugyanez történt Banditossal is,de lehetséges.
Egy felvételem sem manipulált,ez sem az.
Az esés után elkezdtetek agyalni,hogy mi lehetett a gond.,megvártam mikor jön szóba a VL.
Peti Te voltál az első aki ezt kimondta,hogy Talán az is lehet.
Zsolti nagyon sokat repült vele,szinte mindíg ott álltam én is,és láttam mikre képes.

Több helyen többször elnézést kért már,hogy ajánlotta higgyétek el bánja de nagyon.

a video az a zsoltie akkor ha jol latom. azert volt furcsa mert nekem nem volt tenyleg fagyas csak FS

L1P1
2011-08-04, 13:56
amugy szerintem mind Zsolti mind Gaben mind Delta alapvetoen teljesen joindulatuak vagytok . nekem mindig mindenki segitett es en is igy probalok hozzaallni a dologhoz minden modellezovel.

mostani javaslatom a kovetkezo: hagyjuk a temat B.G-re es arra aki repult. ha valkinek van otlete az otlet szinten irja le hogy mit es hogy lehetne tesztelni vagy megnezni de legyszi senki nem erzelmi alapon vitatkozzon mert csak osszeveszes lesz belole es annak semmi ertelme. en meg akarok repulni veletek es az lenne a jo ha a baratsag megmaradna valamitn megtalalnak Banditosek a hiba okat hogy olcson meg tudjak csinalni a javitast.

ha mindenbol vesz ujat az biza penzkidobas lenne. szoval kell ennek 1-2 nap amire lesz gyartoi velemeny meg meres es utana johet a kovetkezo lepes

csillagvzs
2011-08-04, 15:14
Remélem a gyártó véleménye nem az lesz kivételesen hogy biztos a szervó zárlatos lett és a VL-nek meg semmi baja.

Csak utólag már kideríteni semmit sem lehet marad csak a videó mert a gép megsérült és ami sérült az az eséstől is sérülhetett. Mi eddig ezt hallottuk 100x.

De bízom benne hogy lehet gerincet növeszteni vagy venni a mai világban!

Banditos RC linkem nincs másik de ha kell akkor egy Fy21-APII+ AP117-et fel tudok ajánlani ami elképesztően sokszor mentette a gépemet a VL hibájából fakadóan.
Ha bemered vállalni oda adom a Vl-em hátha valamilyen kombinációban jó lenne.
Talán több darabból lehetne egy jót csinálni. ;D

L1P1 hány hónapja is várod a csodát? 6 hónapja? Beidézzem neked a gyártó válaszlevelét?
Vagy ismét hiszel a csodákban? Ki kell ábrándítsalak sajnos csodák nincsenek. :'( :'(

:-* mindenkinek és szép pufi felhős álmokat. ;D

csillagvzs
2011-08-04, 15:20
Kitaláltam egy jó film történetet.
A film címe: A VICTORY LINK VÉGLEGES MEGJAVÍTÁSA lenne.
Tud valaki kölcsön adni egy bazi nagy kalapácsot (nekem csak 10 kg-s van) és egy kis pirotechnikai anyagot?
Szombatra kellene és a piro anyagot mind belegyömöszölném a VL-be. ;D ;D ;D

deltahf
2011-08-04, 16:50
Mint írtam egyáltalán nem érdekel már sem a VL sem ez a történet.
Mindig igaza van mindenkinek. Rendben.
Zárjuk le.
Én fátylat teszek az egészre Zsolti és Gaben irányában.
Nem hibáztattam sosem Őket semmiben hiszen segítettünk egymáson ahogy tudtunk.
Bekóstoltak ezt rossz néven vettem és nem értettem.
Mindegy. Átlépek rajta mert jobb így mindenkinek.
Nem kell engem szeretni és barátkozni sem velem.

Repülhetünk együtt bárkivel én még senkit nem küldtem el tőlünk.
A VL történetet pedig lezártnak tekintem.

Az én részemről ennek az lett az eredménye hogy Banditos ha ezek után a VL-el repül és elveszik a gépe, akkor lesz
a NAGY "mi megmondtuk" !
-és hozzá teszem talán igaz is.
De azok a vádak amiket én itt kaptam az utolsó két hétben sztm egyáltalán nem volt megérdemelt.
Nem kell sajnálni! ;) mint írtam el leszek ezután is mint ezek elött is.

De akiknek ezt köszönhetem talán egyszer meg is hálálhatom.
Üdvözlettel Peti

Gaben
2011-08-04, 17:19
Soha életemben nem kóstoltam be senkit.Nem az én stílusom.
Vádolni sem vádoltalak semmivel.
Az elmúlt napokban tettél két olyan dolgot,ami nem tetszett.És igen hangot adtam neki.
Ez Neked nem tetszett.
Nem lehet mindig igazad,úgy Neked sem,nekem sem ,másnak sem.Ezzel nincs semmi baj,viszont ezt Te nagyon rosszul viseled.Én tudom mondani,hogy bocs tévedtem,hülye voltam.És Te?
Nem lehet mindenki egyforma én ezt elfogadtam,de ha véleményem van elmondom,amit az igazságérzetem diktál.
Nem a gyűlölet beszél belőlem,egyszerűen ezt érzem,gondolom.

Elnézést mindenkitől,hogy ezt íde írom ,de itt lettem megszólítva.

deltahf
2011-08-04, 17:54
Soha életemben nem kóstoltam be senkit.Nem az én stílusom.
Vádolni sem vádoltalak semmivel.
Az elmúlt napokban tettél két olyan dolgot,ami nem tetszett.És igen hangot adtam neki.
Ez Neked nem tetszett.
Nem lehet mindig igazad,úgy Neked sem,nekem sem ,másnak sem.Ezzel nincs semmi baj,viszont ezt Te nagyon rosszul viseled.Én tudom mondani,hogy bocs tévedtem,hülye voltam.És Te?
Nem lehet mindenki egyforma én ezt elfogadtam,de ha véleményem van elmondom,amit az igazságérzetem diktál.
Nem a gyűlölet beszél belőlem,egyszerűen ezt érzem,gondolom.

Elnézést mindenkitől,hogy ezt íde írom ,de itt lettem megszólítva.

Nyitottam egy topicot amit zárhatok törölhetek. (múlt időben)
Megtettem, nem bánom.

Nem nagyon bántam még meg semmit az életben. Lehet szerencsés vagyok? :D
Ha én is hangot adnék dolgoknak amik nem tetszenek főleg amikor személyesen basztatnak sokaknak fájna a fejük miatta.
Még sem tettem meg sokszor.
Ismerlek ... hhmmmm több szerencsét.

Gaben
2011-08-04, 18:05
Meddő vita.
Igazad van.

deltahf
2011-08-04, 18:12
Ez szép volt....
http://www.youtube.com/watch?v=18hO18ZELKg

;D

deltahf
2011-08-04, 18:15
Legyen a neve vidámságok topic.

A jó baráti üzlet.
http://www.youtube.com/watch?v=1L7p5lezYm0&feature=related

deltahf
2011-08-04, 18:16
http://www.youtube.com/watch?v=psV0YWXlqlA&feature=related

pbr110
2011-08-04, 21:34
Legyen a neve vidámságok topic.
A jó baráti üzlet.
http://www.youtube.com/watch?v=1L7p5lezYm0&feature=related

KLASSSZikus, imáádom. ;D ;D
Nálam a következő a sorrend eddigi veszteségek:
Futaba FASST:
easy star 2db
Easy glider 1db
Csupa 1db
Corona:
Csupa 1db
Quadro kopter váz 2db
Microswift 1db
frsky
Quadro kopter váz 1db
TS:
easy glider 1db
easy star 1db
ja és a falcon 2db
Ezek a rommá törések, több alkalommal sikerült szárnyat egyebeket tovább ültetni másba.

deltahf
2011-08-04, 22:34
Na akkor akik itt még "zöldfülűek" ( forumon ) és nem ismernek csak 1-2 éve akkor ha elmondanám az én veszetség listámat
az is megutálna aki még nem utál mert nagyképűnek tartana és tele lenne irva a topic.
Mire megtanultam azt a fajta repülést az utóbbi 10 évben amit tudok az 'k'ár tényleg csak saccolás szinten közel 10m.
Nem írtam el !
A 3m-es nagy 3D gépeknél a Carbon scale vitorlázók és a 700.000.- es Hirobo 3D Freyáknal ugrálnak a 6 számjegyek a javításoknál és cseréknél.

Szvl ez az FPV egy felüdülés a maga kis játék áraival.

Bár igen, tudom. Sokaknak nagyon sokat kell ezért dolgozni, és tiszteletem is nekik.
De az élet ilyen és nem áll meg jönnek mennek .... ezak azok.

L1P1
2011-08-04, 23:41
nezzuk csak:

romma tores azaz utana kuka lett:
volt valami 3d torhetetlen 1 meteres gep aminek zipzar volt a tetejen. na en osszetortem a kar 20e ft:)
1 skywalker szarra ment a dunaban hala VL-nek kar kb 60e huf
1 sajat gyartasu guppy ami bar mukodeokepes maradt de inkabb lezuztam es kidobtam

sima serules volt de mind javithato volt :
funtana x50
mini funtana x
easy star

kb ennyi bar lehet valamit kihagytam. tul nagy karom szerencsere nem volt de tudni kell rolam hogy eleg biztonsagosan repulok es nem szoktam nagyon figurazni illetve kiserteni a sorsot.

L1P1
2011-08-08, 19:39
van valami uj hir az esetrol? sikerult tesztelgetni es kozelebb jutni a vegso megoldashoz?

Seszi
2011-08-08, 23:58
Beorsózott
Egy fél orsó, utána az átesés.
Túlhúztad a kormányt viszonylag alacsony magasságon
Hidd el legközelebb már rá fogsz érezni.. és nem lesz többet baj.
Nagyon sajnálom!

valahogy elsőre ez kimaradt, amikor olvastam a topicot, de kb ez volt szerintem is. Bedugózott.

nezd meg a gep mennyivel ment. es aztan megbeszelhetjuk hogy mi az hogy kis es nagy sebesseg.
szerinem ez a gep 15km/h nal se esik at es 100 felett is tud menni biztonsagosan. ami latszik a felvetelen az az hogy nem reagal semmire a gep es a csuro balra van huzva de nagyon.

én nagyon nem ezt látom. Szerinted elég gyors volt a gép a fordulóban, mielőtt az első negyed orsóba kezdett? Szerintem kb már ott is liftezett. Utána eltűnt a maradék felhajtóerő is a negyedorsó miatt és onnan dugó, ahol már mindegy is volt, hogy merre húzza a botokat. Csak az a kérdés, hogy mitől fordult olyan gyorsan 90 fokot, esetleg, akinek van ilyen gépe, az leírhatná, hogy tud-e ilyet pusztán csűrőkitérésre... A video elején még 6A a fogyasztás, de hamar lemegy 4-re és ott is marad. Vajon ennél a konfignál ez milyen gázkar állást jelent? Lehet, hogy az első negyed orsó az átesés, abból lett egy kis sebesség, emiatt hatott kicsit a jobb csűrés, de nem volt elég és bedugózott.

2 kérdés, amivel kicsit közelebb lehetne jutni a megoldáshoz:
4A milyen gázállást jelent ennél a konfignál?
ennél a gázállásnál tud ez a gép ilyen gyors negyedorsót?

csillagvzs
2011-08-09, 07:46
Olvasom a hozzászólásokat és az a gondolatom támadt, hogy az egy dolog hogy rettentően felületesen nézitek a dolgot.
4A a normál repüléshez elég a gépnek. A pilóta tud repülni és nem reagált a gép semmire csak közvetlenül a földet érés előtt. A válaszokból az jött le nekem hogy ki kellene próbálnotok egy Twinstart és meglepődnétek. ;D
A probléma elemzésénél nem csak a pilótát és a gépet kell nézni hanem az egészet egyben és nem elfelejtve hogy nem futaba távirányítás van a gépen!

Banditos
2011-08-09, 08:51
Szerintem sem volt szó átesésről. Elég sebessége volt a gépnek és egy nagyon jó tulajdonságú gép a Twinstar.

njozsef
2011-08-09, 10:58
nincs log róla?

L1P1
2011-08-09, 12:00
nincs log róla?

de tuti van log a regiszterek allapotarol a szervok aramfelvetelerol es midnenrol :)

a log az a video ami itt van ehhez meg annyi info van hogy a gep nem reagallt semmire.

Seszi
2011-08-09, 12:47
Az utolso kockakon elindul az aramfelvetel felfele, toltal egy kover gazt Banditos? A 4A motoronkent annyi? Mennyi volt az AUW? Volt F/S beallitva?

L1P1
2011-08-09, 14:11
Az utolso kockakon elindul az aramfelvetel felfele, toltal egy kover gazt Banditos? A 4A motoronkent annyi? Mennyi volt az AUW? Volt F/S beallitva?

igen ezt mar megbeszeltuk. volt f/s 4a pedig eleg a repuleshez

njozsef
2011-08-09, 14:20
Akkor elkönyvelhetjük, hogy a vezérlés akadozása miatt kapcsolgatott RTH-ra és ennek a ki-be kapcsolgatása miatt történtek az események?

csillagvzs
2011-08-09, 14:30
Akkor elkönyvelhetjük, hogy a vezérlés akadozása miatt kapcsolgatott RTH-ra és ennek a ki-be kapcsolgatása miatt történtek az események?

RTL nem volt az osd-n. Ami nem azt jelenti hogy volt irányítás.

L1P1
2011-08-09, 16:32

nem

deltahf
2011-08-12, 12:19
Banditos ne bánkódj... :D
Minenkinek megy el gépe.... "bizva bízz"
http://www.origo.hu/nagyvilag/20110811-eltunt-a-levegoben-egy-amerikai-hiperszonikus-repulo.html

njozsef
2011-08-12, 13:41
http://www.origo.hu/nagyvilag/20110811-eltunt-a-levegoben-egy-amerikai-hiperszonikus-repulo.html
Nem bírta az EPP a sebességet :)

GPeti
2011-08-13, 11:49
Majdnem lett egy kis baleset, a szemüveg lipo akkujából elfogyott a delej, szerencsére vissza tudtam hozni a gépet mert nem volt messze és megláttam az égen.
Azon nyomban rendeltem egy ilyent:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F16662%5F%5FHobbyKing%5FE%5FOSD.html
Ez a szemüvegbe lesz beépítve és kiírja az akkufeszt, meg esetleg a másik bemenetére rákötöm a videóvevő rssi kimenetét.

deltahf
2011-08-13, 11:56
Nálam meg van tartalék akku.

GPeti
2011-08-13, 12:03
Mivel nem használok birodalmi lépegetőt mert a 5.8 vevő meg az irányított antenna a videósisakra van felszerelve így macera a fejemen cipelni a tartalék akkumlátorokat.

GPeti
2011-08-13, 12:05
Viszont érdemes kivinni mindig a videó rögzítőt mint tartalék kijelző, annak a képernyője alapján is vissza lehet jönni.

Stallmaster
2011-08-13, 12:36
Majdnem lett egy kis baleset, a szemüveg lipo akkujából elfogyott a delej, szerencsére vissza tudtam hozni a gépet mert nem volt messze és megláttam az égen.
Azon nyomban rendeltem egy ilyent:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F16662%5F%5FHobbyKing%5FE%5FOSD.html
Ez a szemüvegbe lesz beépítve és kiírja az akkufeszt, meg esetleg a másik bemenetére rákötöm a videóvevő rssi kimenetét.

jó cucc, használom, csak az elején ellenőrizd le a tényleges akkufszejt, meg amit az eosd kiír. nekem szarul volt kalibrálva