PDA

Teljes verzió megtekintése : antik körrepülő felújítása

modelles
2011-09-28, 17:23
Üdv
Mostanság vettem egy régi körrepülőt és még előtte egy kicsi robbanómotort.
A gép keresztbe ketté volt törve úgyhogy a felújítását mutatnám be és kérnék hozzá segítséget.
A motor pontos adatait még nem tudom de már rákérdeztem (aki tud segíteni kérem segítsen:
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,68743.0.html alsó hozzászólás)
egyenlőre a repülőről sem tudom hogy melyik kategóriába tartozik (F2A, F2b) ebben is szeretném kérni a segítségeteket
egyenlőre csak pár kép van de a linkre folyamatosan töltöm fel a felújítás részeit.
üdv

Turbo
2011-09-28, 20:57
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,68743.15.html

CsGyuri
2011-09-29, 00:54
Szia Modelles!

Klasszikus régi formájú Team Racing gép szerintem (bár a futómű nem arra utal), F2C kategória, 2.5ccm-es motort szerezz bele mindenképp, pl a Moki Tr sorozatból valamelyiket.

Azzal az Os motorral három módon repülhetsz majd:
1. Hagyod rc porlasztóval és egy plusz szál huzallal irányítod a gázt, ahhoz viszont plusz dolgok kellenek bele
2. Átalakítod fix fordulatosra, mint egy általános körrepülőnél
3. Sehogy, Tr motort bele!!! megérdemel egyet! ;)

Üdv: Gyuri

u.i.: Ha tényleg team racing gép akkor megy, mint az állat! Mutasd meg egy hozzáértőnek is ha kész vagy, aki tényleg repült ilyen géppel.

modelles
2011-09-29, 16:18
üdv
a képek:
http://rcpilot.hu/gall/repulo/1242/20110928151826/antik_korrepulo_felujitasa.html
fixre hogyan kellene alakítani?
egyszerűen csak hagyom és mikor kifogy leszállok?
üdv

CsGyuri
2011-09-29, 17:57
Halihó Modelles!

Fix gázosra alakításhoz le kell szedni az eredeti porlasztót és egy egyszerű venturit kell a helyébe esztergáltatni.
Na persze ahhoz a motorhoz kell megcsináltatni, ami neked van. Kérdezz körül a környékeden, aki ért ezekhez a dolgokhoz (meg én is megkérdezhetek 1-2 hozzáértőt, ha nem találsz senkit) és a pontos belső átmérő alapján egy esztergályos megcsinálja neked. Lehet, hogy a rajta lévő rc porlasztó belső átmérőjével azonos, ezt nem tudom pontosan. Az rc porlasztó tűjét leszeded, mivel azt fogod felhasználni hozzá, így annak a helyét is ki kell alakítani a venturin.

És hát úgy, ahogy mondod, beindítjátok, valaki elengedi neked a gépet, és addig repülsz, míg ki nem fogy a nafta... :D nagyon izgi!! ...És szépen álló motorral leteszed.
De mindenképp segítséggel tegyed mindezt, sőt: előbb nézze meg, és repülje be egy körrepülős ember, és ő majd megtanít az alapokra is.

Várjuk a fejleményeket!

Üdv: Gyuri

modelles
2011-09-29, 20:28
köszi a segítséget
kifejezetten körrepülő motort ami vinné hol lehet kapni (használtan is) és menyiért?
üdv

műrepülő
2011-10-01, 08:42
Hali!

A TR modellekben alapvetően diesel motorokat használnak. Természetesen nem kötelező jelleggel. 2,5 ccm diesel motort, TR-8, valamint elődei, és utódai még fellelhetők. Persze a Moki sport diesel és izzós változata is szóba jöhet.
Egy jó TR motorral ez az öreg repülő is iszonyatos sebességre képes. Mindenképpen meg kell tanulnod először vezetni, segítséggel! Persze elengedhetetlen egy alkalmas pálya, mivel a TR modell aprócska kerekével füvön, vagy egyébb terepen nem használható.
ÜdvT

modelles
2011-10-03, 21:54
Máma végre be lett indítva a motor Jimmybá kolléga által ezért köszönet neki, de a motor gyengének minősült, így a motor eladó, és egy új kerestetik bele ;)
A gép is halad de a képeket majd holnap teszem fel ;D
Üdv

ORCA17
2011-10-17, 19:48
Szerbusztok!
Egy kicsit pironkodom, hogy ilyen állapotban van a moci, de régen volt már mikor utoljára foglalkoztam vele. Szerintem -ismerve a beszerzés dátumát - egy igazi matuzsálem darab.

kb. a 70-es évek. ha van gyüjtő, szívesen megválok tőle ;)

Jimmybá
2011-10-17, 20:36
Ez egy vízhütéses hajómotor. Kissé furcsán mutat légcsavarral. :D
Ajánldd fel "abhajónak" ö gyüjtő is!

Üdv. Jimmybá

ORCA17
2011-10-17, 23:05
Szia
Pedig, ha hiszed, ha nem, ez tényleg egy körrepülőben volt valaha ;D.
Van hozzá egy léghűtéses hengerfej is - csak nem fotóztam le. Ha jól rémlik 1 köbcentis a hengere és valami D1-es keverékkel ment. A gázt a henger lefele tolásával lehet növeln a motorblokkban, a tetején lévő kis karral.
Az említett fórumtárs, ha jelentkezik szívesen átadom neki.
Üdv

modelles
2011-10-20, 22:23
Üdv
a gép elcserélődött hogy mi a cserének a története és mit kaptam érte (képekkel) azt holnap írom
Üdv

ORCA17
2011-11-01, 01:13
Szia
Pedig, ha hiszed, ha nem, ez tényleg egy körrepülőben volt valaha ;D.
Van hozzá egy léghűtéses hengerfej is - csak nem fotóztam le. Ha jól rémlik 1 köbcentis a hengere és valami D1-es keverékkel ment. A gázt a henger lefele tolásával lehet növeln a motorblokkban, a tetején lévő kis karral.
Az említett fórumtárs, ha jelentkezik szívesen átadom neki.
Üdv

Jelentem abhajo fórumtárs örömmel nyugtázta a csomag megérkeztét és tájékoztatása szerint műszakilag remek állapotot konstatált :D