PDA

Teljes verzió megtekintése : Benzinmotor hibák

Sátánka
2011-10-20, 21:16
ziasztok!

Furcsa dolgokat müvel a motorom, pontosabban:
egy 29 ccm motorrol van szó, ami eddig hibátlan volt, ráadásul nem is olyan régi, szeptember végén érkezett, baja 5B-ben hassználom, és ma egyszerüen elkezdett fulldokolni egy olyan gyertyával, amit a modellhobbinál vettem. Alapjáraton alig volt szikra, nem tudom miért, csak ha huzogatom neki akkor járt rendesen. Miután lefulladt, és nem is tudtam visszainditani beletettem a gyáriját, ami csinált egy olyat anno, hogy zárlatos volt, ugyanilyen tünetekkel. Az hibátlanul működött, kb 1 percig, majd mintha a gombbal állitottam volna le, lefullad. azt hittem a csavarhúzóval nyomtam meg, rángatom, semmi, huzom a padlót, rángatom 2 röffenés, aztán semmi. El is fáradtam meg ideges is lettem, szóval ahogy volt belöktem a pincébe, és mára már hagyom. Kérdésem az, hogy mi lehet vele, és hogyan lehet megoldani? Hozzáteszem szikra volt még igy is.
Karbim sem tökéletes valamiért, szerintem nagyon meghuztam a csavarját, amikor a kisfordulati csavart tekerem "koppanásig" akkor csak nehezebben kell tekerni egy idő után, de tudom tekerni a végtelenségig, ez lehet bármilyen hiba oka?
Másik kérdésem, hogy a kompresszió ugy fogy, mintha lopnák belőle, már kb annyi erő kell hozzá, mint a gyári 23 ccm motorhoz, amikor hozzámkerült az autó, csak ez 29 ccm, és a bejáratást követően még mindig nagyobb volt...

Fogok egy olyat csinálni, hogy a 23 ccm motor karbiját átteszem erre a motorra, végülis az teljesen ki lett tisztitva, hátha azzal megy, és remélem a teljes betekerés után is forgó csavar, és a kompresszió fogyása közt nincs összefüggés, az olajzással nem lehet baj, 1:20 arányba kevertem be, és biztos kap eleget is, mert melegen is füstöl. Gyertyával nem tudok mit kezdeni valószinüleg most is mint multkor beledobom kromofágba, akkor az kioldotta belőle a koszt, azután hibátlanul müködött a gyertya, sőt még most is müködik, csak nem indul be a motor.

Előre is kösz a segitséget!

Sátánka
2011-12-03, 19:45
csak hogy a topik előrébb kerüljön:

multkor próbálkoztam vele, gyakorlatilag a fent leírt hiba után durván 2 héttel, mintha semmi baja nem lett volna, beindult és ment, majd egyszer csak elkezdett fulldokolni, majd megállt... Most ugy egy hete megint probálgattam, nem indult, ugyhogy keveretlen benzint öntöttem bele a gyertya helyén, majd forgattam, többször megcsináltam vele, majd hogy kerüljön olaj a motorba a bekevert benzint (tankból, karbin keresztül, hagyományos módon) erőszakoltam a motorba, röffent 2-t, de aztán megint semmi... Kiöntöttem az egészet, ami benne volt, gyanakszom a benzinre, mert lehet, hogy koszos, és azt is olvastam a fórumon valahol, hogy régi benzinnel nem lesz jó. Namost december van, a benzint pedig juliusban vettem, azóta még 4T motorba való olaj is került bele, nem sok, a durván 4-5 l benzinhez 2 kupaknyi mehetett, hogy hogyan került bele nem részletezném, kissé röhejes... Most ezt a benzint a fükaszába akarom tenni, hogy ott mit tud alkotni, ha az elpöfögi, akkor nyáron nem kell venni benzint, ha azzal sem megy, akkor megy a fűnyíróba, az minden szemetet megeszik.

egyéb ötlet? gyertya csere segíthet, vagy az mindegy, ha van szikra akkor az nem okozhat gondot (2 gyertyából 2-ben van szikra), esetleg uj benzin, uj olajjal eredményesebb lenne?

pat
2011-12-04, 23:22
Mérj egy kompressziót.
Gyanus a probléma.
HA nem tudsz kompressziót mérni akkor "érzésre" próbáld meg megnézni....leveszed a berántót és tekerd kézzel a lendkereket,abban az irányban ahogy a berántó forgatja.
Felső holdpont körül érezned kell hogy nehezen fordul át és amint átfordul kb fél fordulatot "lök" rajta.
Ha ez igy van a kompressziót kizárhatod.
Ha könnyen forog akkor vedd le a karbit,kipufogót és zárd le a motor összes nyilását....forgasd a motort a lendkeréknél és hallgasd a "sziszegést".Ha van valahol akkor valahol fals levegő van.
Ezt csináld meg akkor is ha van elég kompressziód mert akkor is lehet fals levegő!!
HA nincsen sziszegés és mégsincs kompresszió akkor nagy valószinüséggel port szivott és az szétkurta a belső alkatrészeket.
Most ennyit irok felesleges a szájtépés amint ezeket elvégezted mondom a tippeket..

Sátánka
2011-12-05, 16:59
Kompresszió van, annyira nem fogyott el, de a karbi, kipufogó leszedéssel megpróbálkozom, ha uj gyertya és benzin nem segit rajta. Másik topikban möndták hogy azzal kezdjem, ugyhogy előbb az lesz, aztán ha ugy sem, akkor majd utána szedem szét. Kösz a tippet!