PDA

Teljes verzió megtekintése : Unicat U500 DRV63 építése

oldal : [1] 2

ZoZa
2011-10-21, 17:28
Sziasztok!

Úgy gondoltam egy ilyen téma mindig adhat ötleteket illetve segítséget az olyan modellezőknek, akik szeretnének valami egyedit építeni, kicsit különcködni, kicsit kilógni a sorból.
Egy éve RC autózok, boldog tulaja voltam egy Axial AX10-nek, de hamar ráuntam és megépítettem az első módosított autómat.

Most értem el arra a szintre, hogy bele merjek vágni valami még komolyabb, még élethűbb autóba, az amerikai Unicat cég egyik expedíciós autójára esett a választásom, ezen belül is egy Mercedes-Benz Unimog U500 alvázra épített 6x6-os gép fogott meg, amely alant látható.

A méretarány 1:11, ennek megfelelő méretezést és rajzokat készítettem a legyártandó alkatrészekről. Triál autót építek, könnyebb
terepre és nem szeretném úgy nyúzni mint egy bolti Honcho-t, viszont kompromisszumra törekszem a külső és a használhatóság terén. Ez majd a későbbiekben megmutatkozik, példának okáért ragaszkodom híd mögötti kormányzáshoz, ami az élethűség rovására fog menni. (akinek Axial-ja van tudja hogy állnak a kormányzott kerekek alapból…). Nem makettet készítek egy teljes értékű autót szeretnék összehozni, amellyel bátran bemehetek a gallyak közé, üljön fel a köveken, de azért jól mutasson a képeken 8)

Kezdjünk is bele ;)

ZoZa
2011-10-21, 17:37
1.

A meglévő Axial autóm alkatrészei tökéletesek lesznek, ezeket a jól ismert külföldi oldalakról beszerzett alkatrészekkel egészítem ki,
az alábbi plusz tételekre mindenképpen szükség van egy 3 tengelyes autó megépítéséhez:

1db komplett híd (AX10 locked axle set AX30488)
1db hídburkolat (solid axle set AX80003
2db golyóscsapágy (bearing 5x11x4mm AX1221)
1db differenciál bemeneti tengely (input shaft 5X28MM (2db) AX30405)
1db tűgörgő (Pin 2.0X10MM (6db) AX30163)
1db 2.5mm clips (E2.5 E-Clip (10db) AX1393)
1db bevel gear set (bevel gear set AX30392)
1 vödör M3 csavar és anya
1 pár felni
1 pár gumi

És legnagyobb örömömre már meg is érkezett az első csomag alig egy hét alatt, az alábbi apróságokkal a felsorolásból:

BaluGTV
2011-10-22, 07:28
Lényegében 6x6-os Unimog ! Hmmm... fincsi! :o :o :o

A felépítményt milyenre tervezed? A képen látható dobozosra?

ZoZa
2011-10-22, 10:24
Lényegében 6x6-os Unimog ! Hmmm... fincsi! :o :o :o

A felépítményt milyenre tervezed? A képen látható dobozosra?

Szia

Ugyanolyan dobozt és ugyanolyan festést szeretnék mint ami a képen van. 1-es és 2-es müanyag lemez, mivel nincsenek hajlítások nem kell rétegelni, súlya sem lesz vészes - de ezt majd kitapasztalom :)

ZoZa
2011-10-22, 10:40
2.

Jóreggelt

Tegnap azt a fülest kaptam, hogy délutánra megérkezik a 3. tengely, a lökhárítóra a lámpasor, 2 pár gumi (még 1 párért köszönet BaluGTV-nek) szóval ideje szétborítani a donorautómat.. Húztam-halasztottam a dolgot, de eljött az ideje :( alapos takarítás vár rám és mire végzek itt lesz minden cucc. Itt élek a lehetőséggel hogy megmutassam mi is az ami mindig a kezem ügyében van ha autóépítésről van szó: egy profi kétoldalas ragasztószallag, ugyanilyen pillanatragasztó és a menetrögzítő.

ZoZa
2011-10-22, 14:12
3.

Amíg a 3. hídra várok, összeállítottam a középső tengelyt, ehhez már minden a rendelkezésemre áll. Ugye ezen a hídon "keresztül" kell meghajtani a 3. tengelyt.

(Egy érdekesség: a "gyári" Unimog U500 6x6 alvázak úgy vannak megépítve, hogy a 3. tengely hidraulikusan hajtott, ehhez a pumpát a középső tengely hajtja, és ez a hidraulikus hajtómű egy kardánon át hajt egy original hidat. wtf??)

Jelzem ezt a modellen nem vagyok hajlandó reprodukálni :D
Marad a kardán, ide megfelel egy jó rövid, pl olyan amit Imrus barátomtól kaptam, köszönet érte. (meg egy 55T motor :D)
Ezúton üzenem mindenkinek, hogy levegős kulcsal ne akarja felfúrni a kardán M3 menetét M4-re azzal a gondolattal, hogy úgyis eltalálja a szembe oldali furatot, mert becsszó nem fogja, és k#rvanehéz kibányászni a beletört menetfúrót...

szerencsére nem lehetetlen

a hídon annyi módosításra van szükség, hogy egy bemeneti oldali burkolat kerül hátra is, össze van forgatva a kettő, ehhez le kell csiszolni (marni) a híd házak belső oldalán lévő vékony vezetőperemet, azthiszem ezért össze kell majd ragasztanom a feleket az összeállítás során, de eszerintem ez nem gond, a világvége valószínűbb minthogy baja lenne az axi hídamnak... (itt tuti kötekedni fogtok :D)
Ugye már most előre látható az a probléma amit az okoz majd, hogy a be-és kimeneti kardán ellentétesen fog forogni a középső hídon, és az Axial difi nem forgatható 180fokkal a házban.. szóval ellentétesen írányba hajtana így a 2 hátsó híd.. puszi érte..
Mellesleg szerelés tökéletes lehetőség ad arra, hogy újrazsírozzam a hidat.

ZoZa
2011-10-22, 14:13
még egy kis kép:

BaluGTV
2011-10-22, 14:25
Hello!

Alakul a gépezet!

Szerintem ne ragaszd össze a "B" híd feleit, hanem a végleges összeállításuk előtt az érintkező felületeket kend be valami jó tömítőanyaggal (Gumián paszta, Loctite 5910, stb...)

A középső híd nekem is mókás volt a KrAZ-on, mert az egyik Tamiya H-L híd félről le kellett faragni a komplett C-hubot, ami egybe van öntve vele...

http://www.bamatech.de/product_info.php/language/en/info/p739_tamiya---high-lift-achsgehaeuse.html//XTCsid/c69a3a31e7be873dede1645bd20718b8

BaluGTV
2011-10-22, 14:30
Ugye már most előre látható az a probléma amit az okoz majd, hogy a be-és kimeneti kardán ellentétesen fog forogni a középső hídon, és az Axial difi nem forgatható 180fokkal a házban.. szóval ellentétesen írányba hajtana így a 2 hátsó híd.. puszi érte..

Valamelyik komplett hidat fejjel lefelé kell beépíteni... Sztem a leghátsót... Az Axi híd nem szimmetrikus, hogy ezt meg lehessen oldani?

ZoZa
2011-10-22, 14:46

Valamelyik komplett hidat fejjel lefelé kell beépíteni... Sztem a leghátsót... Az Axi híd nem szimmetrikus, hogy ezt meg lehessen oldani?

Még nem tudom hogy ragasztani kellene-e de valószínűleg rád hallgatok :)
igen, a leghátsó lesz fejjel lefele :)...azt hittem csak az axi-sok szívnak ezzel de látom az élet igazságos :D

ZoZa
2011-10-22, 18:15
Hello!

Alakul a gépezet!

Szerintem ne ragaszd össze a "B" híd feleit, hanem a végleges összeállításuk előtt az érintkező felületeket kend be valami jó tömítőanyaggal (Gumián paszta, Loctite 5910, stb...)

A középső híd nekem is mókás volt a KrAZ-on, mert az egyik Tamiya H-L híd félről le kellett faragni a komplett C-hubot, ami egybe van öntve vele...

http://www.bamatech.de/product_info.php/language/en/info/p739_tamiya---high-lift-achsgehaeuse.html//XTCsid/c69a3a31e7be873dede1645bd20718b8

Előkerestem itthon a a tömítőanyagomat és ezzel szereltem készre a hidat, köszi :)

ZoZa
2011-10-23, 12:16
4.

jófiú voltam, ezért itt járt a jézuska :) úgylátszik megkapta az RC4WD-s kivánságlistámat :)
lesz dolgom ebéd utánra...

ZoZa
2011-10-23, 14:03
5.

Megérkezett a plussz híd, ez lesz a leghátsó tengely, csupán össze kell szerelnem, (zsír gazdagon) na meg egy apró módosítás amiért rf40 barátomnak köszönet: elcserélte velem az AX10 C-hub+kerékagy kombóját egy SCX10 lock out egyenes tengelyvégére, végül ez került fel az új hidamra. Ekkor jöttem rá hogy valamit elfelejtettem: 3 pár SCX 12mm-es kerékhatszögre lenne szükségem, ez valahogy kimaradt a fejemből :/

a harmadik hídat viszont "fejjel lefele" kell beépíteni, már említettem, hogy a difi ugye fix beépítésű, nem szimetrikus ez a rühes híd, és ha mindkét hátsó híd ugyanúgy áll, akkor ellentétes irányba hajtanának, gondolom ez nemannyira lenne előnyös.
Szerencsére megoldható a dolog és nem is néz ki látványosan bután ;) Viszont ház műanyag "kéményeit" el kell távolítani szépen igényesssen.

alakulunk mint púpos gyerek a prés alatt ;)

ZoZa
2011-10-23, 18:33
6.

Utolsó mai feladat, (mert ugye pihenni is kell) szerelgetem kicsit a 3 pár kereket, ami elég monoton munka..
A felnik gyári Axial SCX felnik, matt feketére fújva, ezeken kerekenként 80g ólom van súlynak (én ennyit tapasztaltam ki megfelelőnek) és RC4WD 1.9-es Flashpoint gumik feszülnek rajtuk. Az Unimog egy "kisméretű" jármű, nem éppen egy KrAZ méret, ezért 1.9-es kerékkel lesz csak scale. A 106mm magas gumik nagyjából megfelelnek a gyári magasságnak. Tudom hogy nem éppen a gyári Michelin gumi replikája, de úgy gondoltam ez a mintázat jól fog mutatni és ha a közeljövőben mást szeretnék építeni, akkor jól fog jönni

Igyekeztem lemásolni az Unimogok felnijét, én ezt egy esztergált alumínium "dísztárcsával" oldom meg:

rf40
2011-10-23, 18:53
klasz lesz ez Zoza, vázzal hogy állsz, vagy ne szaladjak ennyire előre?? ?? ?? :):)

ZoZa
2011-10-23, 18:57
klasz lesz ez Zoza, vázzal hogy állsz, vagy ne szaladjak ennyire előre?? ?? ?? :):)

csáó!
elkezdtem az alvázat, de az nagy falat lesz, pár napig biztosan elidőzök vele

BaluGTV
2011-10-23, 19:36
Szép és igényes gép lesz, az tuti (azok a felniközepek gyönyörűek). :o

Költségvetést vezetsz róla (akár puszta kíváncsiságból is) ?

ZoZa
2011-10-23, 19:41
Szép és igényes gép lesz, az tuti (azok a felniközepek gyönyörűek). :o

Költségvetést vezetsz róla (akár puszta kíváncsiságból is) ?

Nem terveztem az árakat kiírni, de a végén csinálhatok egy összesítést ;)

Nem olyan vészes árban, de a sok apróság sokra megy :/ és holnap is rendelhetek pár apróságot..

ZoZa
2011-10-24, 17:08
7.

Mivel a hátsó lökhárítóval kezdem az alváz építését (addig is összetartja a létravázat) ideje pár szót említeni a donorautómról. A sokak által ismert Tamiya-dickie Unimog U300-ról van szó, ez kemény műanyag fülkével-platóval rendelkezik. Jelenleg a Carson gyártja még. 5000Ft-ért vettem itt az aprón a lenti autót, kicsit kicsinosítgattam (miután szanaszét fűrészeltem :D), erről kerülnek fel a mostani gépre is az elemek. Persze kivéve a platót. Egy kis fényezés sokat számít :). A képek korábban készültek, de ide is "aktuálisak" :)
A lökhárítót és minden egyéb szerelvényt 1mm-es aluminium lemezből készült tartókra helyezem, ez bevált, kellően rugalmas mégis erős anyag. A hajlításokat 1 centire kinyitott satupofákra helyezve, a kívánt hajlítási pontot felrajzolva egy széles véső és kalapács segítségével alakítottam ki. Hamar rá lehet érezni.

Maga az alváz 10x19mm-es aluprofil, ennek métere 1100Ft a Baumax-ban. Könnyű és erős. Jah és vettem mellé 2 méter M3-as menetes szárat, ebből lesznek a linkek. Annak ellenére hogy minden méretet ismerek, az alvázat nem a pontos méretre vágtam, hanem ráhagytam pár centimétert. Így nem kell attól félnem hogy közbeüt valami nem várt akadály és "elfogy a vas", vagy rossz helyre furatoztam, illetve lehetőség van akár csalni is picit. Szóval az alváz elejét majd később vágom pontos méretre.

ZoZa
2011-10-24, 17:10
még képek:

ZoZa
2011-10-25, 18:38
8.

Idő és energia hiányában, de azért tisztességesen elkészítettem a hátsó link bekötési pontját. Maguk a linkek 90mm hosszúak (befogó furatközép-másik befogó furatközép)

szmisa88
2011-10-25, 22:02
Húú, ismét egy szép, igényes gép épül, kíváncsian várom a fejleményeket!

A Pro-line lámpatest átmérőjét megmérnéd nekem?
Sehol nem találok méreteket róla. Csak átmérő érdekelne.

Üdv

ZoZa
2011-10-26, 08:22
Húú, ismét egy szép, igényes gép épül, kíváncsian várom a fejleményeket!

A Pro-line lámpatest átmérőjét megmérnéd nekem?
Sehol nem találok méreteket róla. Csak átmérő érdekelne.

Üdv

Szia!
19mm az atmeroje, de meglepoen gyenge minosegu, en be akarok szerelni ledet mindegyikbe, hat ezzel is lesz melo boven..

ZoZa
2011-10-27, 20:43
9.

Nagyon sok órába telt ez az egyszerűnek tűnő szerkezet.. Rengeteg rajz és még több számolás kellett, hogy kimérjem az alábbi linkek rendszerét. A cél a 130mm tengelytáv és a legrövidebb kardántengely-hosszváltozás elérése, jelenleg 5mm mozgással lefed 50mm kerékelmozdulást mííndig míínden körülmények között.. De majd a prérin kiderül, hogy ez (4. verzió) beválik-e.
Érdekes, hogy mindenféle kipróbálása után visszatértem "Bender" 6x6 autójának egész közeli elrendezéséhez.

ZoZa
2011-10-29, 15:51
10.

A mai nap a hátsó futómű véglegesre szerelésével és a rugótornyok elkészítésével telt, ezek segítségével beállítottam azt a hasmagasságot ami félúton van a "jól néz ki" és a "de mégse üljön fel mindig" között. Ezzel megvagyok, most az Axial osztomű beépítése és annak a bölcsője épül. Ezután tudom bekötni a középső tengely linkjeit a létravázhoz majd el kell készítenem a leghátsó tengelyhez egy panhard rudat az oldalirányú mozgás fékezése érdekében. Ezt szintén az Axial oldaláról lestem Bender (sokadik) autójáról. És ezután végre kész lenne a hátsó futómű...

ZoZa
2011-10-29, 15:53
A alu profil kimunkálása nem lett a legszebb művem, de mentségemre szolgáljon hogy mindez cseppet sem fog látszani 8)

ZoZa
2011-10-31, 09:26
11.

Sikerült véglegesre szerelnem az osztómű-motor kombót tartó bölcsőt, és végre beköthettem a hátsó futóművet. A 2 létraváz "szintet" oldalanként 4-4 csavar tartja egymáshoz. Egy rövid időre bekötöttem a motort, a futómű szépen teszi a dolgát de nem akarom elkiabálni :D

ZoZa
2011-10-31, 09:27
még egy kép

ZoZa
2011-10-31, 18:36
12.

Az "üzemanyagtartályokat" már korábban elkészítettem, a tartói (ahogyan a fél autó lassan...) 1,5mm-es alu lemezből van, meghajlítva kifúrva, feketére fújva. A tartályok fényes (mert nem árulnak mattot..) ezüst színűek.

ZoZa
2011-10-31, 18:40
Mindkét tartály a jobb oldalon került elhelyezésre, a valódi autón is így van ez, bár ott az egyik tartály valamivel kisebb, én nem vágom szét, mert jól jöhet ez majd még később egy másik autónál 8)

ZoZa
2011-11-01, 16:56
13.

Úgy néz ki az Unicat hátsó része elkészült. Bekötöttem a linkeket, a végleges (mindig egy próba után derül ki, úgyhogy próba első tengely+kormányszervót kapott) linkek 100mm hosszúak lettek és úgy fúrtam ki a rögzítéshez a furatokat, hogy azok magasabban legyenek mint a létraváz alsó sík lapja, így ha felül átsiklik az akadályokon. Már csak egy Panhard rúdra volt szükség, ez percek alatt kivitelezhető. Ismét köszi Axial. A Panhard rúddal kicsit elhúztam jobbra a hátsó futóművet, így ha berugózik akkor áll "egyenesbe" enélkül ha mozog eltolódna balra a rúd által.

ZoZa
2011-11-02, 18:33
14.

A fülke padlólemezét már korábban átalakítottam: kivágtam a padlót és kiszereltem mindent a Dickie berendezéseiből. Dög nehéz az egész cucc.. A padló amit kivágtam 35g, vezető figura csak egymaga 77g, az ülések darabja 44g, a műszerfal is 42g, de ez utóbbi visszakerült, mert széép. Az "új" padlót 1-es műanyag lemezből készítem, a homályos ablakokon át úgysem látszik, pláne hogy szép feketére lesz fújva az egész. Itt-ott plussz darabkákkal megerősítettem a gyengének vélt részeken. Jah és kivágtam az ajtók belső "paneljeit (könyöklők) azzal is spóroltam pár grammot.
Az ülésekkel még lógok, azt is műanyag lemez darabokból állítom össze.. majd ha rászánom magam :'(
A sárvédőket hőlégfúvóval nagyon óvatosan nagyobb átmérőre igazítottam, mert a 106mm-es gumikra nem fért rá.

ZoZa
2011-11-02, 18:37
a csodálatos műszerfalam:

ZoZa
2011-11-03, 17:42
15.

Ma nincs időm műanyagozni (amíg nincs ülés nem fújom le a fülke belsejét) viszont az U300 kabin pontos elhelyezéséhez kell egy első tengely is... Na itt jön a gubanc. Van pár eshetőség: gyári kormányzás a híd előtti linkekkel, a kormányszervó a hídon. Tök jó lenne, egyszerű is, de kanyarodáskor az Axial idióta Ackermann-ja miatt radíroz a kerék gazdagon.. Na ez felejtős. Ugyanez a helyzet azzal is hogy a szervó az alvázon de a kormányrudazat a híd előtt. Sovi. Akkor kormányrudazat a híd mögött (pont van is egy ilyenem) szervó az alvázon és mindenki boldog. Lóf#szt. Axiálék remek hídja úgy van kitalálva, hogy híd mögötti kormányrudazat, meg függőleges gátlók nem férnek meg együtt. De én azért vagyok lelkes modellező, hogy ezt valahogy megoldjam. Laprugót még fel lehetne szerelni, de nagyon nagyon kevés Unimog (zéró) van laprugóval szerelve.. Szóval spirálrugós felfüggesztés kell, meg híd mögötti kormányzás meg az alvázra tette szervó. Azt találtam ki, hogy a hídon lévő furatokra applikálom a spirálrugó egyik végét, a másik vége meg megy az alvázra, mint a nagyoknál. Ehhez nem bontok szét egy SCX gátlót, na meg az mindenképp nagy lenne oda, belógna a fülkébe, felejtős. Azt találtam ki, hogy lerövidítek egy AX10 spirálrugót, és az alábbi módon rögzítem azt a megálmodott helyére:

a második kép a próbakör után készült -> működik, már csak a fekete festés hiányzik erről is

Nem tervezem csillapítás beépítését az első tengelyre, sőt kifejezetten tetszene, ha valahogy meg tudnám oldani hogy szépen ringatózzon az egész felépítmény majd mint az igazin :D

ZoZa
2011-11-07, 17:10
Most nincs sok dolgom (ami persze nem igaz) de várnom kell pár dologra hogy elkészüljön. Leginkább a lökhárító gallytörője hiányzik, szeretném látni azzal milyen lesz a kinézet, nagyban meghatározza a külsőt. Ezt az elemet nem én készítem, mert acélból lesz és hegeszteni kell. Meg ugye azon szeretnék elhelyezni 4db szúrófényt, amihez valahogy el kellene vezetni a vezetékeket. Az első lökhárító is alakul, bár rossz helyre fúrtam fel, ezt is javítanom kell >:(

Nagyon vacillálok hogy építsek-e ülést vagy tegyem-e vissza az eredeti üléseit a fülkének. Ha építek azok elég egyszerű "székek" lennének és nem tudom a végleges verziónál hány grammot spórolnék ha saját magam készíteném..

BaluGTV
2011-11-07, 17:16
Szerintem ne számolgasd a grammokat, inkább legyen a gép élethű, a valódihoz hasonló teljesítménnyel.

Nekem is nehéz lett a KrAZ, hasonlóan hamar borul az oldalára, mint az eredetije.

Ezt egy az egyben ki lehet vitelezni vele:
http://www.youtube.com/watch?v=HsofyqLZnjs ;D ;D ;D

Szerintem ez előny; nem megy bele az ember olyan meggondolatlan dolgokba, mint a lexan kasztnikkal, sokkal élethűbb a kocsi viselkedése és vezethetősége. ::)

ZoZa
2011-11-07, 17:21
Szerintem ne számolgasd a grammokat, inkább legyen a gép élethű, a valódihoz hasonló teljesítménnyel.

Nekem is nehéz lett a KrAZ, hasonlóan hamar borul oldalra, mint az eredetije. :)

Szerintem ez előny; nem megy bele az ember olyan meggondolatlan dolgokba, mint a lexan kasztnikkal, sokkal élethűbb a kocsi viselkedése és vezethetősége. ::)

Lényegében megy már a kocsi, egy lemezdarabon áll a fülke és a lökhárító is rajta van, és az az érdekes hogy a terepjáró képesség nagyságrendekkel jobb mint a 4x4 autómé volt. Olyan helyeken megy el és fel, ahol eddig el sem tudtam képzelni.. Persze ahogy mondod, igyekszem odafigyelni :)

http://youtu.be/A5NTKbCRTnI

egy rövid teszt :) (20-as pinionnal)

BaluGTV
2011-11-07, 17:23
Zsír, jól mászik! :o

ZoZa
2011-11-07, 17:25
Zsír, jól mászik! :o

Én sokkal rosszabbra számítottam.. Durván 5 kiló, és a Flashpoint gumik.. Ezek után elképzelni sem merem, mit fog művelni a BRT 8db ilyen gumival 8)

Ahol nem vered oda, ott felmegy mindenki előtt 8)

Jah és vérszemet kaptak a pécsiek, truck trialban gondolkodnak már többen is!

ZoZa
2011-11-07, 20:44
Nah szétkaptam egyet a Proline scale kiegészitő lámpájából ( http://prolineracing.com/performance-parts/scale-accessory-light-bar/ )
belül szép ezüst foncsora van, és meg van jelölve a belsejében egy 5mm átmérőjü kör, így kifúrni is gyerekjáték. de azthiszem erre nincs is szükség, ha két hajszálvékony furatot fúrok a led lábainak, akkor úgy lesz a legkevésbé "megbontva" a lámpa háza..

BaluGTV
2011-11-08, 19:03
Hááát... szerintem a BTR nem lesz a terepen annyira hatékony mint gondolnánk, ugyanis a terepszöge csapnivaló (mint az eredetijének) , ráadásul a széles nyomtáv miatt könnyen felfeküdhet a hasa.

Én elégedett leszek ha csak azt megcsinálja mint az eredeti. Igazi soktengelyes terepgépre már vannak terveim.

Az Unimog viszont ütősnek ígérkezik, a felépítményt könnyűre készítsd!

ZoZa
2011-11-08, 19:17
Hááát... szerintem a BTR nem lesz a terepen annyira hatékony mint gondolnánk, ugyanis a terepszöge csapnivaló (mint az eredetijének) , ráadásul a széles nyomtáv miatt könnyen felfeküdhet a hasa.

Én elégedett leszek ha csak azt megcsinálja mint az eredeti. Igazi soktengelyes terepgépre már vannak terveim.

Az Unimog viszont ütősnek ígérkezik, a felépítményt könnyűre készítsd!

Én abszolút elégedett vagyok azzal amit eddig tapasztaltam, hétvégén a nagy hidegben lesz időm a dobozzal foglalkozni, bízom benne hogy addigra el is készül a többi, hogy lehessen festeni az alvázat.
Meggyőztél, mennek vissza a gyári ülések :D

ZoZa
2011-11-08, 21:06
16.

BaluGTV meggyőzött, a gyári ülések lesznek a fülkében, festenem sem kell őket, de még egy "kardánboxot" kell kialakítanom és csak ez után fújhatom le a fülke padlóját. Az üvegeim eléggé vastagok és torzítanak, ezért nem készítem el a szokásos kapcsolók és karok erdejét. Maga a fülke kapott egy matt szürke alapozót, ezt a Baumax-ban vettem ezután egy matt fehér festést kapott, majd szépen visszaragasztgattam a kiegészítőket rá, majd jöhetett az ablakkeretek gumi szegélyének imitálása alkoholos filccel...
Az üveg egy szép nagy "búra" amit be kell pattintani a fülke belső részébe, én itt sok sok felesleges grammot láttam ezért szerteszéjjjjel fűrészeltem az egészet, és csak az "üvegdarabkákat" ragasztottam be a helyükre. megint minusz sok sok gramm ami igenis számít ebben a magasságban :)

ZoZa
2011-11-08, 21:08
Először kitakartam az egyik tükröt de rájöttem hogy nincs értelme, úgyis lefestem feketére, ehhez a Revell matt feketéjét használtam ecsettel, a végeredmény:

Latya
2011-11-08, 22:02
Haii
Alakul,
Türelmesen !!
Üdv

www.hrcct.hu
http://kepkezelo.com/images/n7erdw97a9w432s1ugdg.jpg (http://kepkezelo.com/)

ZoZa
2011-11-09, 17:16
17.

Fizu napján pont éppen ma jutottam festékekhez, ezek a doboz színei, (plusz egy új doboz matt fekete az alvázhoz) az egész fújva lesz, bár egy-két matricát muszáj lesz dekorosnál elkészíteni. Aki egyébként ma pont zárva volt, ezért nem jutottam a felépítmény (nekem röviden doboz) alapanyagához.. A kedvenc alu "disztárcsáim" sajna nem váltak be mert nem lehetett biztonságosan (erősen) rögzíteni őket, ezért elkészült az alternatíva, ami a külső beadlock gyűrű helyére megy egy az egyben. Mindig jól jön ha van otthon egy hajtott szerszámos CNC esztergagép... de ha épp nincs akkor tejelsz mint én ;D

Ellenben az első lökhárító még mindig nem készült el, ezért a világítással sem foglalkozhatok.. :'(

jah és egy kép az ülésekről

ZoZa
2011-11-09, 17:19
jah és szereztem egy vékony javítóecsetet, hogy az itt-ott kopó részeket kijavítsam..

ZoZa
2011-11-09, 17:20
na jó.. az ecset csak vicc volt ;D :D

ZoZa
2011-11-10, 17:53
18.

Végre elkészült a lökhárítóm, ezt nem tudtam én magam kivitelezni mert acélból van. Acél lemezek, és a felső ív vastag hegesztőelektróda. Nem 100%-ban olyan mint az "igazié" de szerintem igen látványos lesz ;D

ZoZa
2011-11-10, 17:57
Plusz a hozzá való Proline lámpák. Szétfűrészeltem a gyári 5db-os tetőre szerelhető tartót, ebből lett a 2-2db, ezt műanyag lapokkal rögzítem a csőre, ha ez megköt akkor felülre is egy műanyaglap kerül majd, végül körbefolyatom híg ragasztóval az egészet, aztán ez is mehet a "festőbe".
Nem bírtam ki hogy ne próbáljak fel egy alu "disztárcsát"

rf40
2011-11-11, 17:30
kopik ám a gumi!!!!!!

ZoZa
2011-11-11, 18:06
kopik ám a gumi!!!!!!

Így van így van csak nem nálam, ez egy használt gumi BaluGTV-től vettem. Az "újjak" még "újjak" :)
Szerintem szuper állapotban van mind a hat.

BaluGTV
2011-11-11, 18:16
Alakul a gépezet, nagyon igényes lett a fülke festése (fájni fog az első borulás :D), csak így tovább!

ZoZa
2011-11-11, 18:17
elöljáróban annyit hogy gyűlölöm a kettes műanyag lemezt.... : ??? ;D

BaluGTV
2011-11-11, 18:30
A kettes gonosz jószág, "eszi" a szikét.
Ha szép egyenest akarsz bele csinálni, fémvonalzó mellett 6-8x át kell húzni szikével, ha utána megtöröd, gyönyörűen a vonal mentén törik.

ZoZa
2011-11-11, 18:43
A kettes gonosz jószág, "eszi" a szikét.
Ha szép egyenest akarsz bele csinálni, fémvonalzó mellett 6-8x át kell húzni szikével, ha utána megtöröd, gyönyörűen a vonal mentén törik.

igen, ez történik épp, de 570mm hosszan kivisz az észből... :'(

Boka
2011-11-11, 20:36
Nekem is meggyűlt a bajom mikor a Kamazt csináltam,
igaz ott 550mm a leghosszabb panelvonal a 780mm-es teherautóból.

ZoZa
2011-11-11, 20:38

akkor csak optimistán, elvégre nektek is simán ment :D
de úgy érzem holnap veszek még olcsó 2-3 szikét.. hátha megadja magát

Latya
2011-11-11, 23:10

ez a gond az olcsó szike...
én a stirool munkákhoz pont ezt nem sajnálom..
Nem olcsó jószágot fogyasztok de oly hálás hogy le nem cserélném és az alu vonalzó meg természetes párosításnak gumi tapadóval alul....( mint Balu-é is ha jól láttam, pont ugyanolyan)

(Olfa kés és 25 db. penge 1500-1900 bele így db/ 60 körül az meg bele kell férjen...)

ZoZa
2011-11-12, 15:06

ez a gond az olcsó szike...
én a stirool munkákhoz pont ezt nem sajnálom..
Nem olcsó jószágot fogyasztok de oly hálás hogy le nem cserélném és az alu vonalzó meg természetes párosításnak gumi tapadóval alul....( mint Balu-é is ha jól láttam, pont ugyanolyan)

(Olfa kés és 25 db. penge 1500-1900 bele így db/ 60 körül az meg bele kell férjen...)

Tegnap voltam szikét nézni, ahol a szirolt vettem ők tartanak mindenféle vágólapot és szikéket, azért nem vettem mert nem tudtam hogy szükségem lesz rá. Az 1-es lemezt eddig gyerekjáték volt vágni a 499Ft-os szikével, 2-esről meg még nem tudtam hogy "milyen" :)

ZoZa
2011-11-12, 20:26
19.

A mai napom a notebook élesztgetésével ment (rajta vannak a rajzaim :D) ez megvolt, jah és elkészült a végleges lökhárítóm is, bekötve, csak fel kell csavarozni majd a végleges helyére a létravázon. Ugyanez a helyzet a fülkével is. A lámpák világítanak, nem azért hogy lássak, pusztán dekoráció, 3mm-es ledek vannak a lökhárítón és 5mm-esek az "igazi" fényszóróban.

A lökös szerintem kicsit olyan mint a Mad Max-ből... mondjuk bármi :D
Megkapta a végleges matt fekete színt, 4 csavar tartja ezért bármikor levehető. A rögzítése "átmegy" az első lökhárítón, ezért nem arra terhel a maga 97g-jával.

ZoZa
2011-11-12, 20:27
még képek

az ott a doboz első fala végleges méretre vágva :)

ZoZa
2011-11-13, 14:10
Ma pihi van, meg csiszolgatás, az alvázat csiszolom, plusz mindent ami arra épül, előkészítem a festéshez, ez szerintem ma meg is történik, a létraváz, mindenféle tartók, a linkek, a "dísztárcsáim" és a fülke padlója is matt fekete festést kap. Ezenkívül a vázra az üzemanyagtartályokkal átellenes oldalra egy műanyag dobozt kell készítenem, ebbe rejtem a rádiót és a Crawler Brushless Reverse szabályzómat.

ZoZa
2011-11-13, 16:19
a matt fekete felhordása elkezdődött 8)

ZoZa
2011-11-14, 19:45
20.

Nos, a jelenlegi állás alant látható. 1-2 elem kivételével minden megkapta az alváz matt feketéjét, a lökös is a végleges helyére került, a szerelőcsavaroknak helo, mindenhol rozsdamentes+menetrögzítő.. Holnap végelegesre fúrom a fülke helyét, illetve a tartóit, mert maga a fülkém tépőzárral lesz rögzítve. Vezetékek és vezérlés mindenhol ??? idővel ezek is megtalálják a helyüket 8)

Jah és megjött az Olfa szikém 8)

BaluGTV
2011-11-14, 20:00
Nagyon szép és igényes lett! Az alut milyen festékkel kezelted?

ZoZa
2011-11-14, 20:01
Nagyon szép és igényes lett! Az alut milyen festékkel kezelted?

Az alut 400as vizes papírral kezeltem, az alapozó is simán lepereg róla... szóval csiszolás után egyből feketét kapott, előtte kipróbáltam és így megmarad rajta ellentétben a rozsdamentes anyagokkal...

BaluGTV
2011-11-14, 20:13
Nálam a különféle hőálló sprayk maradtak meg jól az alun (rugalmasra száradnak, így nem repedeznek+ , pattognak le)

Zsír lesz a gép!

Üdv : Balu

ZoZa
2011-11-14, 20:18
Nálam a különféle hőálló sprayk maradtak meg jól az alun (rugalmasra száradnak, így nem repedeznek+ , pattognak le)

Zsír lesz a gép!

az a baj, hogy pl a felniken a tárcsa biztosan le fog pattogzani :-[ szerintem ez ecsettel revell festékkel lesz kezelve

ZoZa
2011-11-20, 16:11
21.

Jelenlegi állás szerint a főbb mechanikai részek összeálltak, az alváz, a hajtás különböző tartók véglegesen rögzítésre kerültek, szóval rendet csináltam és nekiálltam a műanyag részeknek. Szeretném elsőnek teljesen készre építeni a hordozóautót, hogy teljes pompájában havazhassam össze, amíg épül a felépítmény.
A bal oldalra egy amolyan KRAZ-os szerszámosládát gondoltam csak "németes" méretekben, de menet közben arra jutottam hogy úgysem használnám semmire, szóval már említettem is, ide kerül a rádió és a szabályzó. Ehhez nekiláttam megépíteni a dobozt valamint hiányzik az autómról az Unimogok fülke mögötti légszűrőháza, ezt is faragom. Száradnak várva a további megmunkálást :)
Jelzem az új Olf# (az utolsó karakter az ábécé egyik magánhangzója) szikém úgy viszi a 2-es műanyagot mint a vajat, áldom a srácokat akik itt rábeszéltek!

ZoZa
2011-11-22, 20:37
22.

Elkészült a levegőbeszívó izé a fülke mögé valamint a mostanra már csak a szabit rejtő dobozkám is, megkapták a matt feketéjüket :)
Leérni nem nagyon fog a doboz, de kopni biztosan.. annyi baj legyen 8)

ZoZa
2011-11-22, 20:38
még képek

ZoZa
2011-11-23, 19:10
Nos uraim... azthiszem most szünetelni fog az építkezés. Az autóm a mai 15 perces játék alatt egyszercsak megállt, a csúcsszuper szabályzóm tök forró lett, onnantól többet nem akar bekapcsolni :( Egy új szabályzó pedig erősen kimeríti a kereteimet :(

rf40
2011-11-23, 19:16
ajjaj, ha a motort lekötöd akkor bekapcsol?? tudod a motorban az a kósza vezeték!!!!!

ZoZa
2011-11-23, 19:17
Nincs a motorban semmilyen kósza vezeték, egyszerűen csak elkezd forrósodni áram alatt a szabi, indokolatlanul. Zárlatos a burkolaton belül, ennek oka ismeretlen :/

ha áram alá teszem pár másodperc alatt kézmeleg lesz és tovább, nem is kisérletezek vele... pihen aztán holnap meglátom, hátha történik valami :/
garanciában biztosan nem cserélik, mert a gyári kapcsolója pár nap után lezakadt és viszaforrasztottam -> buhera

BaluGTV
2011-11-23, 19:28
Sajnálom a szabályzódat! :'(

Viszont a felépítményt folytathatod a nélkül is, nem? Gyönyörű lett a kipuffanó, a doboz sem lehet rosszabb ;)

ZoZa
2011-11-23, 19:30
Sajnálom a szabályzódat!

Viszont a felépítményt folytathatod a nélkül is, nem? Gyönyörű lett a kipuffanó, a doboz sem lehet rosszabb ;)

persze, építhetem, csak kissé kevésbé vagyok motívált, pláne hogy kész az alváz :/
Nem az első Crawler brushless reverse Pécsett ami tönkremegy... :/

Holnap szétkapom és megnézzük egy villanyszerelővel... addig lekapom a plastidip-et róla...

rf40
2011-11-23, 19:56
Lacién sem volt, én adtam neki oda az én gyári kapcsolómat, úgy tudta kicseréltetni, beszélj vele!!!!!!!!!!!

ZoZa
2011-11-23, 19:57
Lacién sem volt, én adtam neki oda az én gyári kapcsolómat, úgy tudta kicseréltetni, beszélj vele!!!!!!!!!!!

Inkább a modell és hobby-ra telefonálok hogy mi legyen, van-e lehetőségem felküldeni

ZoZa
2011-11-24, 12:54
Ha minden igaz szerencsem van, mert kimertuk a szabalyzot es van ellenallas mindenhol.. Viszont a 3 szilikonozott vezetekbol, ami a motorhoz megy (vagy onnan ide?) az egyik egyertelmuen zarlatos. A motort lekotve ez megszunt, ergo hiba lokalizalva. Tuzetesebben szemrevetelezve kiderult hogy a hibat az okozza, hogy a motoron levo 3 szilikon kabelbol az egyiknek megserult a szigetelese (meghuzodott, mintha rovidebb lenne, pedig mem szakadt es nem is erte egyeb mechanikus behatas) azon a helyen ahol a motorra vannak forrasztva, es emiatt abbol az érből tobb drotszal is hozzaerhetett a kozepso erhez. Raadasul ugy vezettem el hogy ezek szemmel lathatoan valoban osszeerhettek. Este komolyabb plastidipelest kap a motoron levo 3 csati.

Mivel a 3 kabelt eltavolitva egymas kozelebol a szabi uzemelt, bizom benne hogy valoban ez lesz a gond..

Update: megy a szabi, szerencsére csak megijesztett... tényleg a motor egyik fázisa volt zárlatos. Legumiztam. Most fél áron van ez a motor az egyik webshopban, 6e-ért akár vehetek is egy ujjat, de a szabit nem szívesen cserélném le :$

ZoZa
2011-11-24, 18:40
23.

Méretre vágtam a doboz padlóját, kivágtam a rugótornyok helyét és elöl a motornak is lesz egy kis férőhely. Ezenkívül elkészült a jobb oldali oldalfal egyik ablaka az ezen az oldalon lévő 3-ból, miután kivágtam a helyét az oldalfalon, az 1mm-es lemezből egy külső lapot is felragasztottam, ez minden ablaknál és az egy szem ajtónál is így lesz.

ZoZa
2011-11-24, 18:42
az ablak belső rádiuszát úgy készítettem el, hogy előre furatoztam a 2-es rádiuszhoz 4mm-es fúrószállal, majd szikével kivágtam a keretet.

ZoZa
2011-11-24, 18:44
Próbáltam úgy fotózni hogy látszódjon a szintkülönbség ;)
Miután megszárad a ragasztás összecsiszolom a két réteget, hogy szép homogén belső ablakkeretet kapjak.

rf40
2011-11-24, 20:21
lényeg hogy a szabinak nincs baja!!

ZoZa
2011-11-27, 20:57
Már megint elakadtam és elég súlyos a helyzet. Ma több órát alapoztam és festettem, aztán a maszkolásnál derült ki hogy megint baj van, a több réteg festék egy az egyben lehúzható a felületről, zéró megtapadás :/
Pedig még vizes papírral is megcsiszoltam..
Új alapozó után kell néznem

(a koszos rész a kapargatásomból adódott)

BaluGTV
2011-11-27, 21:03
Halihó

Szerintem ne alapozd (jókor tanácsolom...) ! P800-al felcsiszolva a stirolon jól megáll a makettfesték.

Nekem a KrAZ alapozás nélkül készült, Revell makettfestékkel. Tökélestesen megáll rajta, bár az csak egyszínű, nem kellett maszkolni.

Ha az Unicat dobozán a piros és kék mintákat festeni szeretnéd, szerintem alaprétegnek jó a Tamiya Ts-26-osa, és erre a többi szín szintén ugyanezen gyártótól.
Alapozót ne vigyél föl (esetleg Tamiyát), több más márkájút is felmartak már nekem a Tamiya makettspray-k. :(

ZoZa
2011-11-27, 21:05
Halihó

Szerintem ne alapozd (jókor tanácsolom...) ! P800-al felcsiszolva a stirolon jól megáll a makettfesték.

Nekem a KrAZ alapozás nélkül készült, Revell makettfestékkel. Tökélestesen megáll rajta, bár az csak egyszínű, nem kellett maszkolni.

Ha az Unicat dobozán a piros és kék mintákat festeni szeretnéd, szerintem alaprétegnek jó a Tamiya Ts-26-osa, és erre a többi szín szintén ugyanezen gyártótól.

Nincs pisztolyom, a Ts-26 gyárilag szórós? Az a baj hogy ha igen akkoris kellene vagy 3 doboz belőle... :/
Plussz nem szeretnék makettfestéket használni, nem is tudnám mivel felhordani.

BaluGTV
2011-11-27, 21:14
A TS sorozat ugyanolyan, mint a PS lexanspray. Dobozos, hajtógázas. Szerintem 2-3 doboz befedi.

Ha esetleg a kék és piros színt dekorfóliából készítenéd (ami szerintem az egyik legegyszerűbb megoldás), akkor Prisma vagy Maestro fehér alapozóval egyszerűen lefújhatnád (maszkolás nélkül) utána jöhet matricázás.

BaluGTV
2011-11-27, 21:16
Szép egyenletes felületet ad a Prisma Color fehér alapozója, itt a szárny fekete volt eredetileg:

http://www.rcpilot.hu/users/727/5787/s_201010231653464644.jpg (http://www.rcpilot.hu/users/727/5787/b_201010231653464644.jpg) A képet az RcPilot.hu tárolja. (http://www.rcpilot.hu)

ZoZa
2011-11-27, 21:17
A TS sorozat ugyanolyan, mint a PS lexanspray. Dobozos, hajtógázas. Szerintem 2-3 doboz befedi.

Ha esetleg a kék és piros színt dekorfóliából készítenéd (ami szerintem az egyik legegyszerűbb megoldás), akkor Prisma vagy Maestro fehér alapozóval egyszerűen lefújhatnád (maszkolás nélkül) utána jöhet matricázás.

Elég komoly festékeim voltak itthon, és van most is, megvettem a festéshez a piros és kék szint is, tehát fújni fogom (szeretném :-\)
már ha lehetne...

Ha a fehérre fóliából készíteném a két színt akkor szerintem nagyon elütne tőle mert egészen más felület :/

Latya
2011-11-27, 21:19
Mik azok a komoly festékek ?
Márka ? Típus ?

ZoZa
2011-11-27, 21:20
A google szerint ez a Prisma Color autós festék. Ha igen könnyen beszerzem, ez lenne az?

http://www.google.hu/imgres?q=prisma+color+alapoz%C3%B3&num=10&um=1&hl=hu&safe=off&biw=1366&bih=643&tbm=isch&tbnid=WBO87Da7_CMvZM:&imgrefurl=http://www.isotech.hu/index.php/barkacs-prisma-color-spray-ral-8014-barna.html&docid=iCBF7c7raOZqwM&imgurl=http://www.isotech.hu/components/com_virtuemart/shop_image/product/Bark__cs_Prisma__4cfe07f29bb1b.jpg&w=268&h=388&ei=YZvSTsXjNqzZ4QTwg8k4&zoom=1&iact=hc&vpx=175&vpy=112&dur=5374&hovh=270&hovw=186&tx=137&ty=145&sig=116494515056376313664&sqi=2&page=1&tbnh=136&tbnw=104&start=0&ndsp=23&ved=1t:429,r:0,s:0

Latya
2011-11-27, 21:22
[quote=Latya ]

BaluGTV
2011-11-27, 21:28
Na, megtaláltam... (itthon kifogyott, a doboz meg már nincs meg)

Szóval a Prisma Color 91068-as , fehér alapozó sprayel "dolgoztam" végig a nyarat (eredetileg fluo szinekhez van kitalálva alapozónak), jól terül és fed. Egy doboz biztosan betakarná az Unicatet.

Alapoztam vele makettet, lexant is kívülről.

http://www.rcpilot.hu/users/727/9251/s_20110514124736101.jpg (http://www.rcpilot.hu/users/727/9251/b_20110514124736101.jpg) [/url] http://www.rcpilot.hu/users/727/10271/s_20110725715476920.jpg (http://www.rcpilot.hu) [url=http://www.rcpilot.hu]

ZoZa
2011-11-27, 21:28
van egy márka, verywell, 1000-1200Ft flakononként, elég sokat vettem már belőle és egy barátom mondott egy boltot ahol szintén ugyanezt lehet kapni ismét, eddig bevált fémre, műanyagra, a mostani fülke is ugyanezzel lett festve és esze ágában sincs lejönni :/

úúúútállom az stirolt :P

ZoZa
2011-11-27, 21:36
Na, megtaláltam... (itthon kifogyott, a doboz meg már nincs meg)

Szóval a Prisma Color 91068-as , fehér alapozó sprayel "dolgoztam" végig a nyarat (eredetileg fluo szinekhez van kitalálva alapozónak), jól terül és fed. Egy doboz biztosan betakarná az Unicatet.

Alapoztam vele makettet, lexant is kívülről.

http://www.rcpilot.hu/users/727/9251/s_20110514124736101.jpg (http://www.rcpilot.hu/users/727/9251/b_20110514124736101.jpg) [/url] http://www.rcpilot.hu/users/727/10271/s_20110725715476920.jpg (http://www.rcpilot.hu) [url=http://www.rcpilot.hu]

Találtam Pécsett forgalmazót, kipróbálom az ajánlásodat 8)
messze még a tavasz, van időm építgetni :):)

Ha valahogy megtapasztom a fehéret, vagy ugye a fehérrel alapozok, onnantól mehet a piros és a kék szín.

BaluGTV
2011-11-27, 21:43
Én ezt a fehér színt tévedésből vettem meg anno, szép fluo sárga színű kupakja volt, aztán már csak otthon derült ki hogy ez a fluo színekhez alapozó... :D

Viszont nem rossz alapozó! Érdemes még a többi festékkel "összepróbálni", mert nekem némely PS Tamiya festékkel hajlamos volt az összeveszésre.

Nagyon jó alap a külsőleg felhordott Lexan és Akril festékeknek is (jó jó, nem reklámozom már tovább, nem fizetnek érte ;D )

Szerintem próbáld ki, de mielőtt még bármit vennél a Very Well festék fehérjét is megnézhetnéd hogy áll meg a csupasz, de felcsiszolt stirolon.

Üdv

ZoZa
2011-11-27, 21:46
Én ezt a fehér színt tévedésből vettem meg anno, szép fluo sárga színű kupakja volt, aztán már csak otthon derült ki hogy ez a fluo színekhez alapozó... :D

Viszont nem rossz alapozó! Érdemes még a többi festékkel "összepróbálni", mert nekem némely PS Tamiya festékkel hajlamos volt az összeveszésre.

Nagyon jó alap a külsőleg felhordott Lexan és Akril festékeknek is (jó jó, nem reklámozom már tovább, nem fizetnek érte ;D )

Szerintem próbáld ki, de mielőtt még bármit vennél a Very Well festék fehérjét is megnézhetnéd hogy áll meg a csupasz, de felcsiszolt stirolon.

Üdv

A Ladádnál csak a bódétartó egyértelműsítette hogy kicsiny másolat... állat az a gép
Az én kis festékeim matt fehérje az alapozóra ment, az alapozóm nem állt meg a stírolon.. Nem volt ténylegesen felcsiszolva, de vizes papírral eltávolítottam mindent ami nem oda való (jelölések dzsuva ilyesmi)

BaluGTV
2011-11-28, 21:14
Köszi!

Érdekessége a 2105-nek hogy a felületén váltakozik az átlátszó lexan / fehér stirol réteg, de a jó alapozó miatt nem látszik, szép homogén ződ lett. ;)

http://www.rcpilot.hu/users/727/10271/s_201107171940281183.jpg (http://www.rcpilot.hu/users/727/10271/b_201107171940281183.jpg) [/url]

Szerintem először állítsd össze (ragaszd / tömítsd / stb...) a dobozt -legalábbis a 4 fő oldalát és a belső merevítéseket- és csak ezután alapozd le. Festés után ragasztgatni nem jó ómen.

Mindenképpen próbáld ki a festékek / alapozók tartósságát és egymáshoz való "viszonyulásukat" kis 10x10 cm-es stirol darabokon.
Maszkoláshoz használj inkább [url=http://www.megamakett.hu/product_info.php?products_id=1646&osCsid=9eb516b043e341e49e1a47532044a3ca]maketthez való szalagot (http://www.rcpilot.hu), az átlagos, papír alapú túl erős, könnyen feltépi a rétegeket.

ZoZa
2011-11-28, 21:21
Köszi!

Érdekessége a 2105-nek hogy a felületén váltakozik az átlátszó lexan / fehér stirol réteg, de a jó alapozó miatt nem látszik.

Szerintem először állítsd össze (ragaszd / tömítsd / stb...) a dobozt -legalábbis a 4 fő oldalát és a belső merevítéseket- és csak ezután alapozd le. Festés után ragasztgatni nem jó ómen.

Mindenképpen próbáld ki a festékek / alapozók tartósságát kis 10x10 cm-es striroldarabokon.
Maszkoláshoz használj inkább maketthez való szalagot (http://www.megamakett.hu/product_info.php?products_id=1646&osCsid=9eb516b043e341e49e1a47532044a3ca), az átlagos, papír alapú túl erős, könnyen feltépi a rétegeket

Kénytelen vagyok előre lefesteni, mert az ablakok belső felét csak így tudom megoldani, plusz így sokkal könnyebb is az egy sík miatt. Ezután összeállítom a falakat, és ha ez megvan az éleket újrafújom, az már nem nagy dolog (már ha sikerül megragasztani a festéket a lapon :D)
Még valami ami miatt előre lefestem az elemeket plusz kijavítom ahol kell: a doboz belül tele lesz huzalozva és előre fúrnom plusz ragasztanom kell laponként a világítás elemeit

Az eddigi szalagommal nem volt gond.. de papír, ez tény, az alapozás nem jött össze, ha ez megvan gyerekjáték a többi.

BaluGTV
2011-11-28, 21:21
Ja, és mindenképpen csiszold fel az egész dobozt P600-800-al, az alapozó és a végső lakk után úgyis szép sima lesz.

ZoZa
2011-11-28, 21:22
Ja, és mindenképpen csiszold fel az egész dobozt P600-800-al, az alapozó és a végső lakk után úgyis szép sima lesz.

600-al fogom megpróbálni, de amúgy most a 400-assal sem volt csúnya... csak nem csiszoltam fel eléggé.
Viszont másodszorra ez elég alapos lesz, a fekete alatt fel van csiszolva végig, az meg is maradt, persze a matt feketéhez nem kell alapozó... az egész jól fed :)

BaluGTV
2011-11-28, 21:36
Hi

Esetleg ha valamelyik (mindkét) vége kivételével összerakod a dobozt, akkor a festés után is be tudod szerelni az ablakokat és ledeket ::)

ZoZa
2011-11-28, 21:38
Hi

Esetleg ha valamelyik (mindkét) vége kivételével összerakod a dobozt, akkor a festés után is be tudod szerelni az ablakokat és ledeket ::)

ezen nagyon sokat gondolkoztam de a legegyszerűbbnek mégis azt tartom ha laponként festem le. Persze, ha végre eljutok oda ez az álláspontom lehet hogy megváltozik :P

Mindenesetre már sokat segítettél, ezért is jó hogy "itt" épül a kocsim :)
köszi

ZoZa
2011-12-04, 13:26
Nos, a nehéz kerekeim és az erős motor megtette a hatását: másfél év alatt elkopott egy fogaskerék az osztóműben, nembaj, plussz egy tétel rendeléskor és legalább van időm mindenre, nem kell elkapkodni semmit. Megnyugtat hogy a fórumokon találtam ugyanilyen hibát, mindig jó érzéssel tölt el ha nem érzem tök hülyének magam.
A festéssel várok kicsit amúgy is ezer apró kacatot kell még legyártani műanyagból, mint pl az első csörlő, a tetőre 2 klíma, valami tényérantenna, és a fülke rögzítésén is dolgoznom kell kicsit.
Amúgy is sokat kell csiszolni na meg mással nem is próbálkozok mint amit BaluGTV javasolt ;)

Éljenek a teherautók ;)

ZoZa
2011-12-04, 13:38
A kamu csörlőmön amit igyekszek ma elkészíteni, egy nem kamu kötél megy egészen a hátsó tengelyekig, itt találtam helyet a valódi csörlőmnek. Nem egy nagy dolog, 7 kilós szervó szokásos módon végtelenítve: a poti nem érzékeli hol is van. A dob esztergán készült szépen lekerekítve, a tengelye M3 menetes szár, amit a szervón nyakába a kar rögzítőcsavar helyére tekertem és menetrögzítővel ragasztottam, maga a dob egy kör alakú szervó karra (?) van csavarozva így stabil a hajtása és ezt az egészet egy anya szorítja a szervóra. Egyszerű és működik. A kilógó tengelyvégnek egy furat kell a létravázon, plusz 4 másik a szervónak és kész.

ZoZa
2011-12-04, 13:41
A kampóm homemade, mert a Tamiya kampóm egy húzásnál (leszakadt) föld körüli pályára állt, ez egy alu darabkából lett kireszelve, valamivel olcsóbb mint egy RC4WD-s kampó közel négyezerért.

ZoZa
2011-12-04, 19:40
Az "apróságok"-at is folyamatosan feldolgozom, ezzel igyekszem elkerülni hogy bármit is elnagyoljak.
Az alábbi szerkentyű a fülke hátfalához lesz rögzítve, ezzel kiküszöbölve azt hogy eddig 2 szem 3-as facsavarral volt rögzítve a fülke, ami elég gyengus boruláskor.

Még szárad, az elülső oldal nincs felragasztva.

ZoZa
2011-12-05, 20:17
nem hiszem el hogy van egy majd 60cm hosszú alvázam, mégsem tudom elhelyezni a csörlő szervóját :D
úgy néz ki a két hátsó tengely között lesz.
Ez afféle levezetés a sok műanyagozás közben..

rf40
2011-12-05, 20:28
tedd rá az alvázra, és vágd ki a doboz alját, esetleg befelé a nagy dobozba csinálj a kivágott nyílásra egy tetőt!!!!

ZoZa
2011-12-05, 22:18
tedd rá az alvázra, és vágd ki a doboz alját, esetleg befelé a nagy dobozba csinálj a kivágott nyílásra egy tetőt!!!!

elfér a tengelyek között, igaz éppen hogy. Azért lesz ott mert a csörlődob-lökhárítón kivezetés "útvonalon" végig egyenesnek kell lennie a kábelnek, nem lehet benne törés, különben feszíteni fog valamit még akkor is ha beépítek egy szíjtárcsát. Elég nagyok az erőhatások a súly miatt.

ZoZa
2011-12-08, 17:20
24.

Körvonalazódik a doboz, először próbáltam össze a véglegesre ragasztott doboz oldallal az autót. Impozáns látvány lesz az tuti!
A kicsinyített méret 817mm hosszt eredményez, az autóm hossza durván 830mm lett, tehát közel vagyok a méretarányhoz.
Követem Balu javaslatát, összeállítom a dobozt előre, mert iszonyat sokat kell tömíteni/csiszolni. Ráadásul ha ez megvan még egy plussz "szoknya" is van a dobozon (arra gondolok ami az igazi autón ezüstre van fújva) ez 1-es műanyag lemezből lesz és be kell férnie a kerekeknek alá berugózáskor.

ZoZa
2011-12-08, 17:21
kezd újra megjönni a kedvem ;)

rf40
2011-12-08, 18:33
nem lett kicsit hosszú a doboz?? ekkora az 1:1-es autón is?? a létraváz kiér a doboz végéig? ha nem miért nem?? :):):)::)

ZoZa
2011-12-08, 18:39
nem lett kicsit hosszú a doboz?? ekkora az 1:1-es autón is?? a létraváz kiér a doboz végéig? ha nem miért nem?? :):):)::)

A doboz méretén van, konkrétan 4mm-el lett rövidebb. Viszont a 2 hátsó tengely nincs elég közel egymáshoz, emiatt a középső tengely több mint egy centit előrébb van mint kellene lennie. (13mm-t)
Az alváz nem ér ki a végéig, mert ha a doboz nélkül használnám nagyon bután nézne ki hogy a tengely mögött 10 centivel van a lökhárító..
Amúgy az alváz az eredetin is a tengelyek mögött végződik.

Imrus
2011-12-08, 21:48
Igen az azért látszik, hogy 1:1 be sem kicsi az a bódé.

ZoZa
2011-12-08, 21:52
Igen az azért látszik, hogy 1:1 be sem kicsi az a bódé.

Nem gyári Unicat U500, ez egy egyedileg készült felépítmény náluk, azért ilyen hosszú mert a hátsó tengelyek mögött van egy leengedhető tároló egy quaddal.

De bármikor lekapom vagy fel sem teszem és akkor jöhet a vízmosás :D
Mondjuk így is jöhet de viszek egy csigát meg pár mentőlapot, hogy mindenhonnan kijöjjek :D

Imrus
2011-12-08, 21:54
http://squob.com/wp-content/uploads/2008/08/unicat_3.jpg

Ez elég komoly benne!

ZoZa
2011-12-08, 21:56
Ne kezd te is hogy építsem meg :D :D :D

Sehol sincs ekkora scale quad :D amúgy egyetlen szervó elég lenne, a 4 kábel egyszerre mozog csak a hosszuk más.

Imrus
2011-12-08, 22:01
Uncsi téli estéken összehozod! :D ;)

ZoZa
2011-12-08, 22:03
Uncsi téli estéken összehozod! :D ;)

Igazad van, amúgy is olyan kevés ez a 7 kiló önsúly.. :D
van egy olyan érzésem hogy nem megy fel többet a víznyelőnél ott a fa tövében :P

Persze erre is gondoltam: felmegy lábon az alváz-fülke aztán csörlővel jön utána a felépítmény :D

Imrus
2011-12-08, 22:06
Na látod, mindenre van megoldás, erős csörlő a titka! :D :D

BaluGTV
2011-12-09, 06:20
Tutti lesz a felépítmény! :o

Apropó...

http://www.grando.hu/egyeb/schleich_42051_quad_soforrel_1475321881.html

Sz 10cm x H 13cm x M 6cm

Sajnos nem ócsó...

;)

ZoZa
2011-12-09, 20:47
25.

Szép lassan, de biztosan haladnak a dolgok.
Ma megrendeltem a pótkereket a dobozra, az új, erősebb (?) kardánokat, valamint pár apróságot amik cserére szorultak, csapágyak, valamint egy 7 kilós autóhoz való pinion (13T, brushless-re való rövidített)
Hétvégén igyekszem készre szerelni a doboz szerkezetét. Meglátjuk meddig jutok vele :)

ZoZa
2011-12-10, 19:29
26.

A mai nap csiszolgatással telt, az eddig elkészült stirol elemeket tömítettem és csiszoltam szép simára. Már csak a 800-as papír van hátra hogy a festéshez megfelelően sima legyen.

Ezenkívül elkészült a doboz másik oldalfala, ott nincs ajtó és csak 2 ablak van, ennyivel volt kevesebb a dolgom arrafelé.

ZoZa
2011-12-14, 19:56
Ma megint faragtam kicsit, és megérkeztem a Futaba csatlakozók és egy szervókábel hosszabbító is. (Na meg a Slash lengőkar de az nem tartozik ide) Mivel jövő héttől szabi, lesz időm teljes műszakban építkezni, szerintem elkészül a dobozom.
Ma elkészült a doboz bal oldaláról hiányzó két ablak, ezt csak félig készítettem el eddig.

Latya
2011-12-14, 20:37
Tök jó hogy leírod ...
Tönre ment a fényképezőgéped ?
(szorri az OFF ért...)

ZoZa
2011-12-14, 20:53
27.

Neem azzal nincs gond (amúgy telóval fotózok)
csak semmi értékelhető dolgot nem alkottam az elmúlt 2 hétben. Elakadtam és sokat kellett filzóni mi hogy legyen.
De azért lőttem pár képet a jelenlegi állásról:

ZoZa
2011-12-14, 20:57
A belső merevítés kis háromszögekből került kialakításra. A szabályosságra nem figyeltem, csak a derékszögre. Minden illeszkedés kétszer körbe lett folyatva Loctite kúszó-ragasztófolyadékkal. Bitang erősen tart, nem hinném hogy elenged. ezenkívül néhány darab nagyobb méretű háromszöget is beépítek, ezeket még nem ragasztom be.
Ezenkívül szerintem beépítek egy komplett válaszfalat a keresztirányú tengely mentén, persze ablakokkal könnyítve. Ennek nincs szerepe egészen addig amíg olyan helyzetbe nem kerülök, hogy egy oldalazásnál átfordul az 5 kilós alvázam a dobozon mondjuk 2x..

A kis téglalap alakú lapocskák a távolságok tartásához lettek felragasztva a lapokra, illesztéskor ütköztetik a felületet, emiatt tökéletes lesz az illeszkedés (kizárólag elvben, azért kelleni fog a tömítőpaszta :D )

Latya
2011-12-14, 21:14
Köszönöm !
Remek még ha nem is olyan látványos , ezek a dolgok is elengedhetetlen részei egy építésnek.
Hajráá !!!

Üdv

ZoZa
2011-12-17, 17:04
28.

Elkészült a hátsó "letörés"

ZoZa
2011-12-17, 17:06
a pici merevítések nagyon erőssé teszik, ettől függetlenül szerintem nem tud felülni és "csúszni" ezen a ponton az autó, mert a doboz ugye levehető lesz és szerintem a rögzítésnél rugalmasabb marad.

ZoZa
2011-12-17, 22:02
Arra jutottam, hogy muszáj lenne tartanom az eredeti tengelytávot, mert sajnos eléggé látszik, hogy csaltam. A valóságban 354mm-nek kellene lennie és én 335mm-re állítottam be a tengelytávot. Mivel a hátsó futómű a súlypont alatt van, nagyon látszik hogy a doboz középvonalától merre tér el, nálam előre egy centit, és bizony hátrafelé kellene egy centit.
Úgyhogy vágok pár új linket, nem nagy dolog, az új kardánok pedig elég hosszúak lesznek (150mm-eseket rendeltem).

ZoZa
2011-12-18, 14:18
29.

Már csak egyet kell dolgozni és utána építhetek egész nap, a dobozom egész jól halad, készen van a hátfal panelje, igaz ezen lesz a legtöbb munka, mert a pótkerék "körül" valami szelvényrendszer van kialakítva az eredeti Unicat-en (ami ezüst színű a képen)

ZoZa
2011-12-18, 14:21
És itt van pár apróság amivel foglalkoznom kellene.. műanyag csörlőkábel, világítás, ehhez kapcsolók..
A doboz világításához öntapadós kötegelőtartókat használok, csak felragasztom belülre és máris nem zörög a vezeték.

ZoZa
2011-12-18, 14:22
Ha esetleg valakit érdekel, ezen a képen a doboz eddigi súlya látható. végig 2mm-es lemezből van, a tető még hiányzik, az 1mm-es lemezből lesz. Ezenkívül a Pótkerék, némi részletezés, 2 klíma és egy tényérantenna hiányzik.

djtometkow
2011-12-18, 14:46
Pofás kis gépezet lesz ;D, a dobozban is lesz világítás vagy az csak a hátsólámpák kábele lesz?

ZoZa
2011-12-18, 15:02
Pofás kis gépezet lesz ;D, a dobozban is lesz világítás vagy az csak a hátsólámpák kábele lesz?

helyzetjelzőket szeretnék a doboz sarkaiba, előre 2db-ot hátra 5db-ot. Nem lesz berendezés vagy belsőtér világítás, így is elég nehéz :D

rf40
2011-12-18, 17:26
látod nem is lett nehéz, akár 3mm-es stirolból is lehet erősíteni!!!! teteje is legyen 2 mm-es!!!!!!!

ZoZa
2011-12-18, 17:41
látod nem is lett nehéz, akár 3mm-es stirolból is lehet erősíteni!!!! teteje is legyen 2 mm-es!!!!!!!

Összességében olyan 1200-1300g-ra tippelem, ugyanez 3-asból gondolom közel 2 kiló lenne. Mivel nem a polcra megy hanem terepre, nagyon nem mindegy hogy ilyen magasan milyen nehéz. Így is elképzelésem sincs egyáltalán hogy fog viselkedni terepen..

de bízom benne hogy hamarosan kiderül ;)

ZoZa
2011-12-20, 15:50
30.

Itt járt a jézuska. Hozott Axial váltót, csapágyat, sőt még egy zsír új 21,5-ös LRP motort is ;) Szóval újra üzemképes az alvázam

ZoZa
2011-12-20, 19:28
Be is pattintottam az új alkatrészeket a váltómba, gyönyörűen és halkan fut, mint ha csak új lenne. Mondjuk az is. :P
Hiányzik az a pár kardán és az új pinionom, de hol van az még a messzi Kína postáiról indítva...

Imrus
2011-12-20, 20:12
Látom akkor most már újra kezd összeállni a technika! ;)

ZoZa
2011-12-20, 20:27
Látom akkor most már újra kezd összeállni a technika! ;)

mi az hogy 8)

Imrus
2011-12-20, 20:35
Csinálhatnál pár jobb képet is, ha nincs géped szívesen kölcsönadom az enyémet! :)

ZoZa
2011-12-20, 20:39
Csinálhatnál pár jobb képet is, ha nincs géped szívesen kölcsönadom az enyémet! :)

óóó a célnak ez tökéletesen megfelel, ezt csak neked lőttem, de alig várom hogy ugyanezt a beállítást lefotózhassam egy kész(ebb) autóval, normális minőségben :)

ugyanolyan fényképezőgépem van mint neked :D

BaluGTV
2011-12-22, 18:24
Izé.... szerintem fesd feketére, és tegyél bele 12T-s BL mocit...

http://special.blog.hu/2011/12/22/unimog_u500_brabus_black_edition?utm_source=bloghu _megosztas&utm_medium=facebook&utm_campaign=blhshare

ZoZa
2011-12-22, 19:28
Hát ha a Brabus U500 anno nem is, de egy tüzoltó verzió megmozgatta a fantáziámat ;)
Ercsiben van egy U500 Brabus, a 6-os számú főútról látható egy telephelyen.

ZoZa
2011-12-23, 13:24
Egy kis kétoldalas ragasztóval rögzítettem a dobozt az alvázra, mentem egy rövid köröcskét és az alábbi tapasztalatokat szereztem:

- és megy.. és nem borul fel, pedig azt hittem
- jól néz ki
- beülnek a hátsó gátlók, érezni a súlytöbbletet
- egy kicsit tolja az elejét (hátsó tengelyeken a súly)
- gyakorlatilag minden tereptárgyhoz hozzáveri azt a böszme tohonya testét
- scale-en lengedezik.. hát még ha kikapnék még egy kis olajat a gátlókból :D

ZoZa
2011-12-23, 13:54
Egyébként maga a doboz menetes szár lábakon fog ülni, 2 de lehet hogy 3 pár menetes szár fog kilógni a dobozból az alvázra, ezek az alvázon kialakított furatokba fognak illeszkedni, a szárakon anyákkal fokozatmentesen beállíthatom a magasságot, a rögzítés pedig úgy történik, hogy az alvázon teljesen átmenő menetes szárak végére gömbfejbefogokat csavarok. Ez viszonylag könnyen szerelhetővé teszi majd ezt a rendszert, mégis stabil. Láttunk már ilyen rögzítést Imrus-tól.

djtometkow
2011-12-23, 17:40
Nagyon fain lesz a verda, jól néz ki ezzel a puttonnyal 8)

Imrus
2011-12-24, 09:45
Ez a doboz nem kicsi, kíváncsi leszek rá élőben. ;)

ZoZa
2011-12-24, 11:53
Ez a doboz nem kicsi, kíváncsi leszek rá élőben. ;)

Már Magyarországon van az RC4WD-s csomagom, benne a hosszabb kardánokkal és a pinionnal, ha ezeket feltettem semmi akadálya hogy dagonyázzunk egyet ;)

mert a 19-20-as pinionnal ebben a mérettartományban kicsit terhelem a motort

ZoZa
2011-12-28, 19:02
31.

Pihentem de nem húzhatom tovább, dolgozni is kell az autón, ha nem teszem sosem lesz kész :D
Ma elkészült a hátfalon lévő tartószerkezet, ide kerül a pótkerék, meg valami kábeles izé.

ZoZa
2011-12-28, 19:05
Ezenkívül beszereztem pár zsanért, a kicsik az elektronika dobozának nyithatóságáért fognak felelni.
Lassan glettelhetem a dobozt, ehhez az alábbi anyagokat használom: (többen érdeklődtek mivel lehet glettelni a műanyagot, mindkettő beszerezhető a nagyobb bevásároló központokban)

ZoZa
2012-01-08, 12:30
32.

Csomagom érkezett Hong Kongból, szóval megjött a pótkerék és a 150mm-es kardánok:
*úgy gondolom, ezek a 12 dolláros kardánok a világ legolcsóbb kardánjai, szóval kíváncsi vagyok hogy teljesítenek.
A 13T RC4WD pinion helyett végül 14T axial piniont építettem be.

ZoZa
2012-01-08, 16:50
A doboz tetejével bajlódok, és amíg szárad (holnapig) addig felüdülésképpen elkészítettem két sandboard-ot. Próbáltam stancolt lemezből de nem volt szép, ezért maradtam a stirolnál. Mérete 35x150mm és tökéletesen elbírja az autó súlyát. Később kap egy matt ezüst színt és tökéletes lesz a boltban 13-45$ között kapható verzió helyett.

ZoZa
2012-01-12, 19:53
33.

Elkészült a doboz tető első "kerete" és a lépcső is, a hátsó keret még vissza van. A kivágás azért kell mert oda egy vékonyabb lemez lesz ragasztva, minél magasabbról kerül le súly annál jobb. A fekete anyag az illesztéseknél a Loctite ragasztóm, elfogyott a színtelen, már csak fekete van itthon :D

ZoZa
2012-01-12, 19:59
Megbukott a doboz rögzítésére tervezett rendszerem, nekikezdtem az új rögzítésnek, mert hétvégén ki akarom próbálni dobozzal az autót. Kimértem a távolságot az alváz és a doboz padlója között, ennek megfelelően készült el az alábbi elem, amit a doboz aljára rögzítek. Az alvázat már kifúrtam, az elemen még vissza van a teljesen átmenő furat, ha megvan, csak átdugok egy darab menetes szárat az egészen, és két gömbfejbefogóval összehúzom az egészet. Egyszerű és oldható kötés. Kívülről nem is látható, mert a doboz oldaláról még vissza vannak a kerékjárati ívek.

ZoZa
2012-01-12, 20:00
...és az alvázra téve:

ZoZa
2012-01-14, 11:35
34.

Cső. Nos.. az "új" kasztnitartóm is ment a kukába, most a 3. variációnál tartok. Egyszerűen Axial AX10 bakokra teszem a dobozt, szép fekete is, nem olyan vészes ha rajta van az alvázon. A doboz alján négy furat és sasszegekkel rögzítem. Láttunk hasonlót BaluGTV-nél, én sem mentem messzire az ötletért :)

ZoZa
2012-01-14, 11:39
Sok-sok fúró a végleges furatok elkészítéséhez... Azért készítettem ilyen sok lépcsőben a 7,5mm-es furatokat, mert nem akartam hogy belekapjon az anyagba a furószál. Sajna egy Axi felnimet már hazavágtam így, pedig karcmentes felnit kaptam Szotti-tól. (azóta is szégyellem magam..)

ZoZa
2012-01-14, 12:07
Az egyik legnehezebb építésem. Ráadásul 4x kellett megismételni :o 8)

BaluGTV
2012-01-14, 13:16
Sok-sok fúró a végleges furatok elkészítéséhez... Azért készítettem ilyen sok lépcsőben a 7,5mm-es furatokat, mert nem akartam hogy belekapjon az anyagba a furószál. Sajna egy Axi felnimet már hazavágtam így, pedig karcmentes felnit kaptam Szotti-tól. (azóta is szégyellem magam..)

Én kasztnifúróval szoktam lyukasztani a stirolt, a nagyobb méretű lyukakhoz meg a Szekipapa által ajánlott körsniccerrel (párszor át kell "körözni" a 2mm-es anyagot, de működik).

http://www.wargammers.hu/items/_thumbs/images/webshop/eszkozok-szerszamok/olfa/kesek/tn_cmp-3_512x384.jpg

http://www.modellhungaria.hu/images/8KM8590.jpg

Szuper lesz a masina, csak így tovább! :o

Trucker
2012-01-16, 17:28
Sziasztok!

Megkérdezhetem mennyi a Axial híd nyomtávja??

ZoZa
2012-01-16, 18:09
Sziasztok!

Megkérdezhetem mennyi a Axial híd nyomtávja??

Sajna én nem tudom de az Imrus-nak van hozzá tervrajza azon le van írva minden. Amúgy google biztosan hozza ezt is.

Imrus
2012-01-16, 20:46
http://img46.imageshack.us/img46/6086/axi304882.jpg ;)

Trucker
2012-01-17, 07:12
Nagyon köszönöm!

ZoZa
2012-01-18, 14:34
35.

Annak ellenére, hogy rosszabbul élek mint 4 éve, megint vásároltam picit. Nem vagyok megelégedve a fordulókörrel, ezért növelni szeretném azt, ehhez szereztem egy gyári cvd-s féltengelyt, ezzel 42 fokban tudom eltekerni a kerekeket. Persze ehhez módosítanom kell még a linkeken és kell egy új kormányösszekötő is..
Ha már megbolygatom az első hidat, kicserélem a kerékagy csapágyait és azokat a pipe-okat amin elfordul a kerékagy. Maga a kerékagy már alu, a nagyobb nyitási szöget engedő verzió. Ezenkívül beépítek (már ha jó bele) egy HPI difizárat. Ha a HPI-be jó az Axial, remélem visszafele is működik. Ha valakit érdekel a difizár acél és nem valami alu öntvény (kinti fórumon ilyet is olvastam) 22g darabja. Reméljük tényleg jó.

ZoZa
2012-01-18, 19:41
hát... a HPI zárak sajna nem mennek bele az Axial hidakba :-*

ZoZa
2012-01-20, 16:34
36.

Első híd felújítva, új csapágyak, pipe-ok és zsír, most olyan mint az új ;) Az új féltengelyekkel lecsökkent a tankhajós fordulókör... nem kicsit ;) A képen még nem is a maximum forgásszög látható, de majd terepen kiderül meddig elég a 16 kilós szervó.
Persze egy új szervókar is kellett: 5mm-el hosszabbat építettem be műanyagból.

Update 01.29

A szervókar 4-5 óra terepezés után megadta magát, alumínium lemezből készítettem egy újat.

gotlich
2012-01-20, 16:56
hali
Hát ez tényleg jól kifordul klassz lett.
Látom Zoza még a te gumádba is benne van a Névtelen utca sara!

ZoZa
2012-01-20, 17:00
hali
Hát ez tényleg jól kifordul klassz lett.
Látom Zoza még a te gumádba is benne van a Névtelen utca sara!

Jaja, a bal elso meg vadi uj, ami meg ott volt kopottabb az lesz a potkerek :)

BaluGTV
2012-01-21, 10:03
Hi!

Ez nagyon durva lesz, ilyen fordulókörről csak álmodozhatok a BTR-nél :o :o :o

ZoZa
2012-01-29, 18:32
37.

Ma végre sikerült megálmodnom a végleges csörlőmotor rögzítést. Nem sok hely volt ezért elfordítottam a szervót, maga a kötél pedig egy "oszlop" körül fog elfordulni 90 fokot, amit a vázra szerelek. Meg is száradtak, össze is szereltem a rögzítés elemeit, az oszlopom és annak a tartója még készül, plusz azt még kitámasztom egy menetes szár-gömbfejbefogó párossal, elvégre az fogja tartani a csörlőzésnél adódó erőket.

ZoZa
2012-02-01, 22:02
38.

Nem pont olyan, nem is olyan szép, de nem is 35 dollár 8)

A kamu csörlőm a lökhárítóra, stirolból, a "hajtás" burkolata alkoholos filcek kupakjából van. Maga a dob még nincs meg de legalább a ház kész. A tengely teljesen átmenő lesz még a lökhárítón is keresztül megy, ezért a ház két végén a furat külleme lényegtelen.

Imrus
2012-02-01, 22:05
Nagyon jó lett, ez a kupak mekkora ötlet!!! :o :o El is lopom az ötletet a Defire! :D

rf40
2012-02-01, 22:06
ez nagyon jó , Pragara is kell majd valamit nézni, csinálni, de oda kicsit másfajtát szeretnék , olyan régi tgk-st

rf40
2012-02-01, 22:08
Nagyon jó lett, ez a kupak mekkora ötlet!!! :o :o El is lopom az ötletet a Defire! :D

akkor kettőt csinálj!!!!!!! :):):):)

ZoZa
2012-02-01, 22:09

akkor kettőt csinálj!!!!!!! :):):):)

Legyen 3, és akkor teszek egyet hátra is 8)

ZoZa
2012-02-09, 17:37
39.

Lassan, de azért haladok 8)

Elkezdtem csiszolni a nagy dobozt jó pár napja, az élek és ragasztások nagy része már túl van a 400-as papíron is, egyedül a hátfal merevítő tartóinál kell még felhordani anyagot és csiszolni rajta. Még meg kell várnom a jobb időt a festéshez, azt hiszem még van időm...

ZoZa
2012-02-09, 18:22
Mellesleg ebben az időben is meg kell állnia a helyét egy expedíciós autónak 8)

rf40
2012-02-09, 18:43
tegyél a dobozba még pár keresztmerevítést!!!

ZoZa
2012-02-09, 18:44
tegyél a dobozba még pár keresztmerevítést!!!

miért?

rf40
2012-02-10, 07:30
mert ez hatalmas és ha használni fogod ripityomra törik!! :)

ZoZa
2012-02-10, 08:23
mert ez hatalmas és ha használni fogod ripityomra törik!! :)

De mibol gondolod hogy darabokra torne? Joparszor rajta volt mar autoztam vele orakat es semmi nyomat nem latom annak hogy barhol engedne vagy valami, pedig felult eleg sokat es az auto sullyat is elbirja siman. Voltam sziklakon es patakmederben is. Lehet hogy ha egy domboldalon borulna lefele sok sok atfordulassal akkor megserulne, de akkor nekem mar mas is. Pl tukrom is van megsem tortem meg le. Odafigyelest igenyel vezeteskor de ez termeszetes ha sok benne a munkad, nekem az volt fontos, hogy ugyanott elmenjen ahol az elozo autom. Es azt a teljesitmenyt sikerult meg tul is szarnyalni.

rf40
2012-02-10, 08:32
okés, te tudod!!!! :)

ZoZa
2012-02-12, 16:10
40.

A tömítések nagyolásával végeztem, ezért elkészíthettem a "szoknyát" valamint a tető vékonyabb lemezeit is méretre vágtam. (ezeket zsanérral rögzítem, nyithatóak lesznek)
Az oldalsó szoknyát feltéve egészen hasonló lett a gépezet az eredetihez. A belső felük még hiányzik de a kontúr szépen kivehető.
Ezenkívül az autó teljes hosszán végigfut egy lépcső a doboz alján, ez is elkészült.

ZoZa
2012-02-12, 16:13
és a másik oldal:

(a csörlő pihen, várja az alkatrészeket a tengerentúlról, ARB csiga, 50 kilós kampó és seklik jönnek hozzá)

rf40
2012-02-12, 17:25
Na így szeretem ezt az autót, dobozostul!!!!!!!!!!!!!!!!

ZoZa
2012-02-12, 17:28
Na így szeretem ezt az autót, dobozostul!!!!!!!!!!!!!!!!

Szerintem nagyon ritkán lesz olyan, hogy nem viszem magammal, (pláne hogy a világítás csak a dobozzal együtt üzemelhet )

csak készüljön el végre ???

Imrus
2012-02-12, 17:37
Tavaszig még van időd! ;)

rf40
2012-02-12, 17:48
már nem sok!!!!!!!!!!!

mccola12
2012-02-12, 20:32
elképesztő nekem nagyon tetszik dobozzal és nélküle is , lenne egy kérdésem : Mi volt a donor autó?

ZoZa
2012-02-12, 20:58
elképesztő nekem nagyon tetszik dobozzal és nélküle is , lenne egy kérdésem : Mi volt a donor autó?

köszi :)

Ha a fülkére gondolsz, az egy Dickie-tamiya Unimog U300 távirányítós autóról van, vásárban vette egy haver 2e-ért egy komplett autót, én tőle vettem meg és arról használtam fel a fülkét, lökhárítót és a tankokat

mccola12
2012-02-12, 21:03
:O elkezdek piacra járni :DD

zozya91
2012-02-12, 21:32
Szia ZoZa!
Csodáltam a művedet, szép amit alkottál, gratulálok hozzá!
Azonban kellene nekem egy kis segítség, ha esetleg tudnál rá válaszolni, örülnék neki.
Szóval én is szeretnék polisztirolból építkezni, de sajnos semmit nem tudok róla, erről kellene egy kis infó:
-Mennyire erős anyag ez? Pl ha én egy 4 kg-os autóval felborulok akkor eltörik a kaszni?
-Mennyire rugalmas ez az anyag? Úgy kel lezt elképzelni mint egy szivacsot, vagy mint valamiféle kerámiát?
-Mennyire nehéz ez az anyag? Valaki esetleg tud súlyt mondani m2-re?
-Milyen vastag lapból érdemes építkezni?
-Mivel lehet ragasztani úgy, hogy elég tartós is legyen?
Előre is köszönöm!

ZoZa
2012-02-12, 21:45
Szia ZoZa!
Csodáltam a művedet, szép amit alkottál, gratulálok hozzá!
Azonban kellene nekem egy kis segítség, ha esetleg tudnál rá válaszolni, örülnék neki.
Szóval én is szeretnék polisztirolból építkezni, de sajnos semmit nem tudok róla, erről kellene egy kis infó:
-Mennyire erős anyag ez? Pl ha én egy 4 kg-os autóval felborulok akkor eltörik a kaszni?
-Mennyire rugalmas ez az anyag? Úgy kel lezt elképzelni mint egy szivacsot, vagy mint valamiféle kerámiát?
-Mennyire nehéz ez az anyag? Valaki esetleg tud súlyt mondani m2-re?
-Milyen vastag lapból érdemes építkezni?
-Mivel lehet ragasztani úgy, hogy elég tartós is legyen?
Előre is köszönöm!

Szia!

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,100151.0.html

ezt a topicot javaslom, pár oldal és csak ezzel foglalkozik, persze az ezután felmerülő kérdéseidre szívesen válaszolok.
A stirol azért jó mert lényegében bármi megformálható belőle és nem is drága anyag.

zozya91
2012-02-13, 18:38
Szia!
Innen indultam ki, már átolvastam az összes oldalt, de az a pár oldalból gyakorlatilag semmivel sem lettem előrébb ???
A google-s keresés sem jár eredménnyel, így nem tudom mi tévő legyek..
Te mivel ragasztottad össze a polisztirolt?

ZoZa
2012-02-13, 18:45
Szia!
Innen indultam ki, már átolvastam az összes oldalt, de az a pár oldalból gyakorlatilag semmivel sem lettem előrébb ???
A google-s keresés sem jár eredménnyel, így nem tudom mi tévő legyek..
Te mivel ragasztottad össze a polisztirolt?

Loctite pillanatragasztót használok, de a legolcsóbb pillanatragasztó is jó hozzá, csak sok kell az a lényeg.

ZoZa
2012-02-19, 18:31
41.

Készre szereltem a csörlőt és a kötelet, sajna a kiegészítőkre még várnom kell vagy 2 hetet..
Elkészült a 90 fokot fordító "állvány" maga a kötél pedig egy 6x1-es pneumatikavezetékben fut, így védve van a dzsúvától. Ezenkívül vadi új rögzítést kapott a lökhárító ami már elbír egy 10 kilós vontatást. Egész jól szuperál a dolog, de érzem hogy a 7 kilós szervó kevés lesz ide, később kicserélem egy sokkal erősebbre.

ZoZa
2012-02-19, 18:33
A pneumatika vezeték, benne a kötéllel, át a váltóház alatt, előre a lökhárítóig:

BaluGTV
2012-02-19, 18:33
Like!

...ja, nem az az oldal... ;)

De attól függetlenül nagyon tetszik a gép, jó ez a csörlőmegoldás!

ZoZa
2012-02-19, 18:53
Like!

...ja, nem az az oldal... ;)

De attól függetlenül nagyon tetszik a gép, jó ez a csörlőmegoldás!

majd élesben derül csak ki, valami árokban, de abban most hó van és még marad is... láttam alakul a BTR, szedi a kis lábát rendesen :D

ZoZa
2012-02-27, 18:17
42.

Lassan haladok, időhiányban szenvedek, de azért készül a doboz szoknya része, lassan itt a jobb idő, lehet festegetni. (Röhej, de Pécsett jelen pillanatban nem lehet modellfestéket kapni, kénytelen leszek netről rendelni egy dobozka Revell fehéret.. Vicc..)

ZoZa
2012-02-27, 18:19
43.

A fake csörlőm fake kábele alátétekből készült, frankón beszorult a helyére, ezért bízom benne hogy a kötél nem túrja be magát az egyes alátétek közé..

ZoZa
2012-02-27, 18:20
Valamint megérkezett a csomagocskám amit már nagyon vártam! 5x5x10cm-es dobozka jött az RC4WD-től, nyilván nem egy Summit volt benne 8)

véregér
2012-02-27, 18:24
Valamint megérkezett a csomagocskám amit már nagyon vártam! 5x5x10cm-es dobozka jött az RC4WD-től, nyilván nem egy Summit volt benne 8)

Szia!

Ennek a kis csomagnak mennyi volt a végösszege mire kézhezkaptad?
És mik a méretei a kampónak?

ZoZa
2012-02-27, 18:27
Az ARB Snatch block-ra (magyarul fogalmam sincs hogy hívják) külön kitérnék. Ez az icipici izé egy gyöngyszem, nagyon szép a kidolgozása, roppant látványos darab. Szétnyitható, hogy be lehessen fűzni a kötelet, és az a tárcsa amin a kötél fut gyönyörűen fut.

ZoZa
2012-02-27, 18:27
::)

ZoZa
2012-02-27, 18:29

Szia!

Ennek a kis csomagnak mennyi volt a végösszege mire kézhezkaptad?
És mik a méretei a kampónak?

Szia!

A seklik, a kampó és a csiga együtt durván 11e volt, ehhez jött még 2800Ft posta. A kampó egy "small" RC4WD-s kampó :

http://store.rc4wd.com/King-Kong-Small-Hook-Red_p_968.html

véregér
2012-02-27, 20:43
Köszi a választ.

ZoZa
2012-03-01, 17:30
44.

Beépítettem egy kapcsolót az egyik üzemenyagtartályba, ezzel áramtalanítom a csörlő-szervót, így nem vesz fel áramot. A pozitív szálat kell megszakítani, ez az esetek 90%-ban a piros színű kábel a 3-ból.

On-ra állítom a kapcsolót, és onnantól a rádióm harmadik, analógban állítható kapcsolójával szabályzom a csörlőzés irányát, sebességét. Király.

(még egy kis glettelés-festés vissza van, csak hogy szép legyen :-* )

ZoZa
2012-03-04, 21:14
45.

2 napnyi unalmas vizes csiszolás után felkerült 3 réteg matt fehér. Ez konkrétan egy 400ml-es flakont nagy részét jelenti. Annyira fehér hogy zavarba jött tőle az almás telefonom optikája :-*

rf40
2012-03-04, 21:17
klassz az a kis maki matrica!!! :):):)

ZoZa
2012-03-04, 21:30

Ez a hugom szobája, nehogy már az enyémet mocskoljam össze szereléskor :P :D

rf40
2012-03-04, 21:32
na szép vagy !! :):):):)

rf40
2012-03-05, 18:35
színeket mikor kapja a gép??

véregér
2012-03-05, 18:42

Ez a hugom szobája, nehogy már az enyémet mocskoljam össze szereléskor :P :D

Jó duma :D :D :D

ZoZa
2012-03-05, 18:46
46.

Egy kis maszkolás, meg egy kis piros:

ZoZa
2012-03-05, 18:49
Kicsit remegtem kicsomagoláskor, de végig olyan érzésem volt mint karácsonykor :P
Jó lesz, átment a meo-n, de a sejtésem beigazolódott: szükség lesz matt fehér modellfestékre egy pici javításhoz, de semmi komoly.

rf40
2012-03-05, 18:54
Zoza , ez 6 perc volt, :):)

nagyon jóóóó, így kezd mutatós lenni !!!!! sokat számít a szín!!!!

ZoZa
2012-03-05, 18:55
csak hogy legyen referencia:

rf40
2012-03-05, 19:04
kicsit snassz volt így fehéren!!, de alakul a molekula!!!!!!:):)

ZoZa
2012-03-05, 19:06
kicsit snassz volt így fehéren!!, de alakul a molekula!!!!!!:):)

A jó munkához idő kell. Ehhez a vacakhoz meg még több :D

rf40
2012-03-05, 19:10
felirat készül??

ZoZa
2012-03-05, 19:36
felirat készül??

Semmi ötletem sincs hogyan tudnám kivitelezni, de szakítok rá időt hogy megrajzoljam a héten. Remélem a dekóros tud valami javaslattal szolgálni..

rf40
2012-03-05, 20:07
ha az oldalnézeti fotót elviszed neki tuti ki tudja vágni!!!!

ZoZa
2012-03-05, 20:10
ha az oldalnézeti fotót elviszed neki tuti ki tudja vágni!!!!

a matricákat piros illetve fehér fóliából lenne jó kivágni, klassz lenne ha lenne valami automatice vágógépük ehhez..

rf40
2012-03-05, 20:20
normális dekorosnak tuti van, így csinálják a feliratokat autóra , kirakatra, táblákra,

ZoZa
2012-03-05, 20:21
normális dekorosnak tuti van, így csinálják a feliratokat autóra , kirakatra, táblákra,

Szerintem csak egy bizonyos színű fóliára tudnak nyomtatni, mint pl fehér vagy piros, átlátszó hordozó nincs, azt már kérdeztem. Bemegyek egyik nap és tisztába teszem a dolgot :)

rf40
2012-03-05, 20:23
dehogy is nincs, én is áttetszőre csináltattam a matricákat!!!!!!!!!!!!!

ZoZa
2012-03-05, 20:25
dehogy is nincs, én is áttetszőre csináltattam a matricákat!!!!!!!!!!!!!

Igen?? Akkor engem átvágott a srác mert azt mondta válasszak egy alapszínt amire felviszi a képeket.. ???
Vagy csak valami más technikával dolgoznak.

rf40
2012-03-05, 20:36
keress másik dekorost!! :):)

ZoZa
2012-03-08, 06:44
A piroson javítanom kell egy kicsit, mert egy helyen megfolyt, de felfújtam a kéket is:

rf40
2012-03-08, 08:21
nagyon jó lett, a macska megint ott van!!!! :):):):):)

mccola12
2012-03-08, 13:02
imádom :D

Robigó
2012-03-08, 16:00
Vigyázz a macseszra nehogy belopozzon egy körre ;D

Döncy
2012-03-09, 08:01
Üdv!

ZoZa jól néz ki a gép! 8)
Azzal a dobozzal csak óvatosan terepem. :)

-Döncy-

ZoZa
2012-03-09, 08:16
Üdv!

ZoZa jól néz ki a gép! 8)
Azzal a dobozzal csak óvatosan terepem. :)

-Döncy-

Koszi, jol jon a biztatas, alkalmankent fel ora a maszkolas :/

A doboz vigan elbirja a kocsit, viszont brutalis hangja van ahogy felul valami kovon, mintha egy igazit vernek oda :D

De azert van hogy hasznaljam, szoval johetnek a kovek :D

Szerkezetileg boven eleg eros, de azert igy festve igyekezni fogok nem direktbe mindenhez odaverni :D
Es ugye leveheto barmikor ha tenyleg durvul a palya

BaluGTV
2012-03-10, 06:32
Nagyon szép lesz a gépezet, igényes a festés (tudod, fájni fog az első borulás... ;D) :o.

ZoZa
2012-03-10, 09:35
Nagyon szép lesz a gépezet, igényes a festés (tudod, fájni fog az első borulás... ;D) :o.

Azert van hogy "bekopjon" :D

Imrus
2012-03-10, 10:31
Azert van hogy "bekopjon" :D

holnap lesz is rá alkalom! ;)

ZoZa
2012-03-11, 09:48
47.

A két oldalsó és a hátsó kék felületek után felvittem a szoknya ezüstjét:
(sajna minden színből kell majd javítófestéket vennem, mert egyik színt sem tudtam tökéletesen felvinni, egyes élek sérültek sajnos ??? )

ZoZa
2012-03-11, 09:50
48.

Ebből jutott a hátfalra is. Itt már rohadtul untam a maszkolást... Gondolom feltűnt, jutott egy Flashpoint a hátfalra is 8)

ZoZa
2012-03-11, 09:55
49.

A tető vékonyabb, könnyebb lemezeit pici zsanérok tartják, maga a "zárás" tépőzáras lesz (ez még nincs kész).
A lemez a sarkok fele kicsit felhajlik, de ez nem gond, a tető installációi "lenyomják" majd.

ZoZa
2012-03-11, 09:57
50.

Amíg száradt az ezüst jutott kék a fülkére is:

ZoZa
2012-03-11, 09:59
Egy kis áttekintés.. Lassan alakul a végleges kép, de a tetőn lévő kacatok még sokat dobnak majd a látványon ;)

Robigó
2012-03-11, 15:27
:o Első osztály!!!!

Böszke lehetsz a gépre.

4x4Suicide
2012-03-11, 16:10
Hát Zoza ,túlságosan is jól ment a gép :)
Egy pontos súlyt tudnál mondani?