PDA

Teljes verzió megtekintése : Ket kamera, egy repulo

saxon
2011-11-19, 17:04
Sziasztok!

Szeretnek epiteni egy repulot, amin ket kamera adja az online kepet.
Egyenlore ket lehetseges megoldason gondolkodom, ebben kernem a tanacsotokat, vagy ha van mas megoldas, akkor azt.:)
( illetve, hogy eletkepes-e ez a megoldas, milyen buktatoi lehetnek, stb... )

Gep:
Styroman fele Maja laminalva, megerositve.
Iranyitas: Thomas Sherrer
Osd, robotpilot: Eagle Tree vagy RVOsd
Motor akksi 2 db 5000mAh 3 cella.
Videok: 2db 1500mAh 3 cella ( kulon, kulon a ket video-adonak )
A gep mar tesztelve volt, ez a suly nem gond neki.

Mindket video 1,2 ghz-en menne. A vezetes a mostani 1280Mhz-en, a masik kameranak egy ettol tavolabbi savot keresnek.

1 verzio:
Az egyik kamera fixen be lenne epitve a gep orraba, a masik pedig egy head tracker-rel lenne mozgatva.

2 verzio:
A headtracker maradna az iranyitasra szant kameran, a masik kamera szervoi pedig egy masik tavrol lenne mukodtetve, 2,4 ghz-en.
Itt a vevo es a ket szervo a pan-tilt-nek egy sima 5,4v-os NiMh akksirol kapna az aramot.

A foldi egysegben 2-2 video-vevo lenne, 1 Eagle Tree Ground Station az iranyitasra szant kameranak es egy Range Video diversity a masik kamerahoz..

Udv.Saxon

GPeti
2011-11-19, 17:20
Inkább 2.4 en lenne jobb a két kamera ott több csatorna van. Vagy így lehetne térhatású képet sugározni, csak a videószemüt kell átalakítani -ha lehet- külön két videójelesre.

Daine
2011-11-19, 17:57
Én három kamerával gondoltam egymás mellett és a földi egységből is három lcd egymás mellett amivel térhatású lenne! :o

Paraglider
2011-11-19, 21:09
Én három kamerával gondoltam egymás mellett és a földi egységből is három lcd egymás mellett amivel térhatású lenne! :o

hasonlon agyalok...de ez igy meg nem terhatasu,csak pilotafulke jellegu.

saxon
2011-11-19, 21:46
Nalam nem a 3D hatas lenne a lenyeg, a ket kamera teljesen mas-mas iranyba nezne.

Inkább 2.4 en lenne jobb a két kamera ott több csatorna van. Vagy így lehetne térhatású képet sugározni, csak a videószemüt kell átalakítani -ha lehet- külön két videójelesre.

Ugy erted, hogy a masodik megoldas lenne jobb? A masodik kamera iranyitasa legyen 2,4ghz-en?

GPeti
2011-11-20, 09:23
Nem 1.3 on mindössze 4 félig legális csatorna van videóhoz persze a szomszédosokat nem hiszem hogy használhatod, 2.4 en és főleg 5.8 on egy szetten belül is van legalább 8 csatorna.

jpeti29
2011-11-20, 11:54
a scherrer vevőn van elég hely, meg tudod oldani mind a 2 kamera mozgatását pan-tilt-al. kell egy ppm mixer ami a két táv jelétegymás után mixeli és a 12ch TS-en meg átmegy együtt. Még megvan a mixerem is.

Én is ezt terveztem, de sosem csináltam meg végül. A maja jó választás erre, én is arra akartam építeni. a videó tx-eket lehet rakni szárnyvégekre, 2400m távolságban nem zavarják egymást :)

2 emberes lenne, egyik vezet,másik nézelődik?

saxon
2011-11-20, 14:51
Nem 1.3 on mindössze 4 félig legális csatorna van videóhoz persze a szomszédosokat nem hiszem hogy használhatod, 2.4 en és főleg 5.8 on egy szetten belül is van legalább 8 csatorna.

Akkor lehet, hogy 5,8ghz lesz a masik videohoz. Ezzel csak az a gond, hogy 5,8-as rendszerrel nincs semmi tapasztalatom még. Azt olvastam rola, hogy az 1,2ghz-hez kepest jelentosen kevesebb a hatotavja. Ennek a rendszernek a 2-3 km-t stabilan kellene tudnia. ( még ha a masodlagos kamera mozgatasa nem is megy, a kepet még adnia kell )

a scherrer vevőn van elég hely, meg tudod oldani mind a 2 kamera mozgatását pan-tilt-al. kell egy ppm mixer ami a két táv jelétegymás után mixeli és a 12ch TS-en meg átmegy együtt. Még megvan a mixerem is.

Én is ezt terveztem, de sosem csináltam meg végül. A maja jó választás erre, én is arra akartam építeni. a videó tx-eket lehet rakni szárnyvégekre, 2400m távolságban nem zavarják egymást :)

Az elsodleges kameranak nem is annyira fontos a mozgatasa, a masodlagos kameranak viszont igen.:)

jaja, a masodik ember vadakat szamolna...:)

ati
2011-12-14, 04:12
20MHz 1 csatorna. Kommersz vevővel a szomszédos csatornák zavarják egymást. 2,4GHz-en több freki van mint 1,2-ön.

csillagvzs
2011-12-15, 16:52

Ne nagyon pislogj ha le esik a gép a TS átvitel miatt.
8 CH felett nagyon könnyen össze omolhat az átvitel.

saxon
2011-12-15, 17:35
Valoszinuleg ugy lesz beallitva, hogy 1 kamera fix ( vezetes ), 1 pedig pan-tilt - ez rakotve a TS-re head-traceker-rel.
Igy van most a skywalkeren is megoldva, annal nincs gond. ( pontosabban 1 mozgathato kamera + TS, osszesen 7 csatorna foglalt.)

Stallmaster
2011-12-15, 20:54
vagy a bámészkodós kamerát irányítsd régi Mhz-es rádióval. az tuti nem zavar semmit

saxon
2011-12-15, 21:01
Azzal az a gond, hogy 1km felett mar nem lesz iranyithato ( az alap szettel ). A TS-sel addig lehet, amig nem kapcsol be a RTH.:)