PDA

Teljes verzió megtekintése : Videószemüvegek - FatShark, Headplay, Trimersion

oldal : [1] 2 3 4

jpeti29
2011-11-29, 22:14
Sziasztok.

Milyen szemüveget érdemes venni?
Van valakinek tapasztalata a Fatshark Dominatorral?
képminőség?
headtracker?
5.8as veideó?

Peck
2011-11-30, 00:16
Szerintem mindnek van előnye, és hátránya.
A trimersion pl olcsó (előny), de már nem lehet kapni (hátrány) :)

A dominator engem is érdekelne, de szerintem inkább a szemtávolság (fix) és FOV (kisebbre vették) az érdekes.

jpeti29
2011-11-30, 08:39
Trimersionom van, valami kompaktabbat szeretnék. És ha már veszek valamit akkor legyen előrelépés is. Bár tény, hogy a 30fokos FOV nem sokkal több mint a Trimersion 28fokosa, de a Régi fatshark 46fokos optikájának hibája viszont engem nagyon zavar.

loorio
2011-11-30, 11:10
http://store.sony.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&partNumber=HMZT1#specifications

Tyű de jó lenne egy ilyen. Csak hát az ára... meg csak HDMI ki-bemenet van rajta.

viszont az kijelzője:

Display•Aspect Ratio : 16:09
•Display Device : OLED Panel x 2
•Display Resolution : 1280x720
•Field of View : 45 degree
•Gradation : RGB 24bit
•Virtual Image Size : 750 inches at 65 feet distance (effectively 150" at 12 feet)

marad az AIO vagy a FatShark :-(

(bár Mmormota irta anno, hogy nemsokára kijön valami új és jó)

jpeti29
2011-11-30, 15:59
hát biztos nagyon penge képe van, de ahogy nézem ennek is van egy vezérlő egysége mint a headplaynek. Ráadásul nem is kicsi.
Ez a headplayben sem szimpi túlságosan. főleg, hogy rövid a kábele. Pedig a vetített kép paraméterei jobbak mint a fatsharké, gondolom jobb is. 36fokos FOV is szimpatikus, csak ne sütne bele a nap, meg ne lenne a dobozkája. Arra van valakinek valami bevált jó módszere? Mármint hogy a dobozkája ne legyen útba, és ne süssön bele a nap.

capriv6
2011-11-30, 21:38
Szia

Nekem lett egy dominator szemüvegem ;D
Már van viszonyítési alapom a régi 46FOV hez képest..
Régi: -a szélek nagyon gömgölyödnek és mér az osdt nehézkes olvasni,
-szemtengely változtatás megoldása gagyi és könnyen elálítodik és nem tudtam rendesen beállítani mert vagy a közepe volt éles v. a széle...
-melegszik kicsit 3S használatával (ez engem nem zavart)
-gyenge kidolgozás
-kívülről a réseken látszanak a vezetékek
dominator: -szebb kidolgozás
-gumi caps fényvédő jobb (szerintem)
-szebb a képe élesebb kontraktosabb fényesebb
-egyenes a képe minden élesen látszik benne a 30FOV nem zavaró olyan mintha a moziban a közék sorbol átülnék a hátsó sorba tehát kicsit messzebbről nézek mindent (nem zavaró mert szebb a képe)
-tükrös periszkopos kép elrendezés
-gyengesége ami szerintem tervezési hiba: a tökrös rendszer nyitott ahol a piszok rárakodhat a tükörre (lencsére)
probléma megoldása:
vágattam bele torzításmentes üveget amivel lezártam a nyirott részt és ezen keresztül nézek mindent.
-szemtengelyt nem lehet állítani de nem is kell megórt tökéletes a kép pedig a szemtengely távolságom 62,5mm a szemész szerint.....

Hát ennyi....

jpeti29
2011-11-30, 22:36
köszi, kimerítő válasz volt

Paraglider
2011-12-11, 23:19
En ezt a tipus hasznalom,ismeri valaki?
Ezeknel a szemuvegeknel a kulso "kontroll dobozban" csak az akku es a _hangeroszabalyozo,+csatlakozok foglalnak helyet vagy egyeb is a megjelintessel kapcsolatban.
kozvetlenul a micro usb n(?) keresztul meg lehet taplalni video jellel + tappal?

http://rcpilot.hu/users/2502/12064/b_201112112307542665.jpg
http://rcpilot.hu/users/2502/12064/b_201112112307487781.jpg
http://rcpilot.hu/users/2502/12064/b_20111211230753712.jpg

Pistu
2012-03-04, 10:22
van valaki kishazankban aki headplay szemuveget hasznal? Erdekelne egy kis kezzel foghato tapasztalat.

szsk
2012-03-04, 10:45
Én azt használok,mire lennél kíváncsi?

Pistu
2012-03-04, 11:35
Igazabol mindenre :D En ma adtam le a rendelesem egyre. Szemuveges reven ez volt az egyetlen valasztasom. Es mivel open boxosat vettem igy arban is messze ez volt a legjobb valasztas. Es erdekelne egy olyan ember velemenye is aki mar hasznalja... Kenyelem, kepminoseg, mennyire sut ala a nap .... Lenyegeben minden

krisone
2012-03-04, 14:06
Szia,

Én ilyet használok és szemüveges vagyok. Bár pont emiatt inkább áttértem a kontakt lencsére (helivel jobb úgy leszállni, ha szabad szemmel nézed mit csinálsz) és így baj esetén vagy egyéb okból ha kinézek alóla akkor minden ok. Mivel sose volt más szemüvegem így összehasonlítási alapom nincs, de a képével abszolút elégedett vagyok. A nap az besüt alá gyári állapotban de semmi olyan dráma nincs amit némi textil szigszi ne tudna pillanatok alatt megoldani. Ami talán hátrány, az a liberator egység, nem terepre van tervezve. De mivel építettem magamnak egy FPV hátizsákot így ez sem igazán probléma :) Amire figyelni kell az a tápelletás, direkt 3S lipo-tól gajjra megy. Bár én több mint egy évig használtam így mielőtt kiderült volna, hogy ez gond lehet, de azért jobb a békesség alapon elé dugtam egy kis áramkört ami kerek 11.5V-al hajtja.:) Szóval összefoglalva, nekem teljesen bejött. Pont most gondolkodok egy második példány beszerzésén, mert a gyártó megszűnt és egy idő után már biztos nem lehet majd kapni...

K.

Igazabol mindenre :D En ma adtam le a rendelesem egyre. Szemuveges reven ez volt az egyetlen valasztasom. Es mivel open boxosat vettem igy arban is messze ez volt a legjobb valasztas. Es erdekelne egy olyan ember velemenye is aki mar hasznalja... Kenyelem, kepminoseg, mennyire sut ala a nap .... Lenyegeben minden

Pistu
2012-03-04, 16:49
A halozati tapja birja a 220at, vagy csak 110v?

szsk
2012-03-04, 16:50
A halozati tapja birja a 220at, vagy csak 110v?

Az enyém 220-as

Balázs94
2012-03-07, 20:57
Üdv!
Van egy Headplay szemüvegem, szép a képe, csak nem tud lejátszani USB-ről
.avi formátumot, csak a saját demo videóját.Frissítettem a szoftverét, az sem segített.Hogyan tudnám kiküszöbölni a hibát?

Daine
2012-03-07, 22:26
Üdv!

Az én tapasztalatom annyiban negatívum,hogy akárhányszor leveszed,vagy kinézel alóla mindig állítgatni kell mivel a legminimálisabb elmozdulás is utánállítást igényel.
Ez ha nincs robot amit addig rth-ba kapcsolsz miután felszálsz,vagy aki eldobja addig elég kellemetlen tud lenni!
Volt,hogy eldobtam majd gyorsan felvettem és mire beállítottam addig már majdnem vehettem is le! :(
Maga a képe a többihez képest verhetettlen!

mcelek
2012-03-08, 22:07
Na ja, nem annyira terepre való, én csak ritkán, nagyobb repülésekre használom.
USB-ről több formátumot is lejátszik, mert egyébként ez egy médialejátszó, de amit repüléskor felveszek, azt nekem sem játsza.
Nagyon vigyázni kell rá, mert a csatlakozója is érzékeny, de a képe tényleg verhetetlen, ha megoldod az árnyékolását.

Pistu
2012-03-14, 13:36
Megjott az open boxos headplay-em. Nagyon jol nez ki. Sajna csak 110Vos fejet kaptam a taphoz ugyhogy most vadasznom kell egy atalakitot eu szabvanyra hogy hasznalni is tudjam.

kabir bedi
2012-03-14, 21:09
Megjott az open boxos headplay-em. Nagyon jol nez ki. Sajna csak 110Vos fejet kaptam a taphoz ugyhogy most vadasznom kell egy atalakitot eu szabvanyra hogy hasznalni is tudjam.

Média márktban kapható! ;)

Pistu
2012-03-14, 21:33
jah aranyaron...... >:(

Pistu
2012-03-14, 22:54
Na szermanyoltam egy atalakitot a tapdugohoz. Egyenlore csak a hozza adott USB-n levo videoval teszteltem, de nagyon meggyozo. Szemuveges reven siman beallithato hogy jo legyen. A terepen valo hasznalatot majd kesobb tesztelem.

mmormota
2012-03-15, 20:08
Júliusra ígérik a Zeiss oled-es szemüveget. Ha jókat írnak a képéről, veszek egyet.
A Sony-t is nézegettem, de nem tűnik praktikusnak terepre. Nagyon nagy a szemüveg is, a doboz is hozzá, ráadásul kell még egy doboz a video->hdmi átalakításhoz. A képe valószínűleg jobb mint a Zeissé, de a kényelmetlenség miatt egyelőre passzoltam.

relaxman
2012-03-15, 20:57
Nálam volt egy prototípus belőle a nyáron, de nem igazán jött be.
A Fatshark a kisebb felbontás ellenére jobban tetszett..
Zeiss egyik fele állandóan életlen volt, mert nem az én szemtávolságomhoz
való volt, és ez nem állítható.

mcelek
2012-03-15, 21:12
Linket dobhatnátok ;)
A dobozoktól eltekinthetünk, főleg, ha lesz HDMI átvitel, már nem is kell ;D
Amíg nem próbáltuk, nem tudhatjuk, melyik képe jobb, esetleg a felbontás és szinmélység jelenthet valamit.
Persze láttunk már gyenge VGA-t is 8)

mmormota
2012-03-16, 00:02
Linket dobhatnátok ;)

A Zeiss:
http://easy-entertain.com/shop/de/cinemizer-oled/index.php

A Sony:
http://www.sony.co.uk/product/head-mounted-display/hmz-t1

A Sony már kapható, bár mindig ki van fogyva és csak előrendelni lehet. Sokat eladtak, így vannak független tesztek is.
Valódi HD 1080p a felbontása, a kép minőségével mindenki elégedett. Negatívumként azt említik, hogy nagy és nehéz, kényelmetlen, nyomja az orrot. Csak hdmi bemenete van.

A Zeiss majd júliusban lesz kapható. A felbontása nem igazi HD, a 720p-t sem éri el (870x500). Aki mindkettőt látta (kiállításon) azt írta a Sony képe lényegesen jobb, de a Zeiss se rossz. Kicsi és könnyű, nem néz ki őrült Geordi La Forge-nak aki felveszi. Van SD video bemenete is.

relaxman
2012-03-16, 09:24
A Sony sem fullhd, csak 720.

mcelek
2012-03-16, 21:54
A Zeiss konkrétan meg is célozta az FPV témát az oldalán.
Ha sokkal olcsóbb lesz, mint a Sony, akkor jó, de annak irreális ára van :o
Addig marad a Headplay és az iVision, de szemezek az AIO-val is.

kabir bedi
2012-03-16, 22:19
A Zeiss konkrétan meg is célozta az FPV témát az oldalán.
Ha sokkal olcsóbb lesz, mint a Sony, akkor jó, de annak irreális ára van :o

Hát előrendelésben a Zeiss ára 650euro! :o

Azt hiszem inkább várok még egy kicsit! ;)

basaci
2012-03-17, 19:41
Sziasztok!

Ezt próbálta már valaki?
http://www.ebay.com/itm/Vuzix-Wrap-920-Video-Eyewear-2D-3D-Movie-Glasses-iWear-329T00011-BRAND-NEW-/300666111120?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item460118c490

mmormota
2012-03-17, 20:07

Nem nagyon csökken a szemüvegek ára, a szokásos 640*480-as LCD-s szemüvegeket is sok éve 300 usd körül adják. Úgy tűnik, a gyártóknak nem nagyon éri meg ezzel foglalkozni, a Zeiss vagy két éve halogatja az oled-es piacra dobását, a Sony pedig még a brutális 800 usd feletti áron is hiánycikk, az ebay-n akár 1400 at-t is elkérnek érte.

mcelek
2012-03-17, 21:39

Nem nagyon csökken a szemüvegek ára, a szokásos 640*480-as LCD-s szemüvegeket is sok éve 300 usd körül adják. Úgy tűnik, a gyártóknak nem nagyon éri meg ezzel foglalkozni, a Zeiss vagy két éve halogatja az oled-es piacra dobását, a Sony pedig még a brutális 800 usd feletti áron is hiánycikk, az ebay-n akár 1400 at-t is elkérnek érte.

Ennyiért egy tényleg HD TV-t veszek a kocsiba, vagy egy komplett lakókocsit TV-vel.

dankopi
2012-10-11, 08:05
Helló!

FlyCamOne HD V-Eyes szemüveggel kapcsolatban mik a tapasztalatok?Használ valaki ilyet?Komplett FCO rendszert használó modellezővel is szívesen felvenném a kapcsolatot,kezdő FPV-s vagyok.
Erre gondoltam:
http://www.rcpilot.hu/users/384/8429/s_20121011759288578.jpg (http://www.rcpilot.hu/users/384/8429/b_20121011759288578.jpg)

icahone
2012-10-11, 08:21
SzaboTomi talan tobbet tudna errol mondani: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,86369.msg1482428.html#msg1482428

RC Zumuld
2012-10-11, 11:04
SzaboTomi talan tobbet tudna errol mondani: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,86369.msg1482428.html#msg1482428

Gondolom, a kérdés pont azért jött most elő mert Tomi árulja a szemüvegét, viszont a potenciális vevőknek nincs erről a szemüvegről tapasztalatuk! Sajnos a neten sem sok minden lelhető fel.
A magam részéről én már egy FCO vs. Trimersion összehasonlítással, vagy egy FCO FOV számmal is boldog tudnék lenni!

Zs

saxon
2012-10-11, 12:16
Sziasztok!

Van egy Fatshark RCV922 AE 5G8 szemuvegem. Skew-planar wheel antennaval, nincs kep, a gyarival viszont van.
( A videoadokon cloverleaf antennak vannak. ) Probaltam mindket oldalon cloverleaf antennat, kep ekkor sincs.
Ez mitol lehet?

ppeter
2012-10-11, 13:10
Szia!

Arra gondolok, hogy gyári antenna egyenáramra szakadást mutat, a cloverleaf és a skewplanar pedig rövidre van zárva.
Üdv ppeter

saxon
2012-10-11, 14:25
Koszi a valaszt.
Ez ellene lehet valamit tenni antenna-ugyileg? A szemuveget nem babralnam..:)
Pl. a kulso, arnyekolo reszt megszakitanam az antenna kulso reszenel..

Szia!

Arra gondolok, hogy gyári antenna egyenáramra szakadást mutat, a cloverleaf és a skewplanar pedig rövidre van zárva.
Üdv ppeter

mcelek
2012-10-11, 21:18
Ezt te próbáld ki, majd oszd meg a tapasztalatod ;D
Ha sajnálod az antennát, bár az árnyékolást pótolni talán nem nehéz, használj GP antennát, szerintem az is jó.
Diversity-ről ilyen esetben már lemondtál, na meg az erősebb vételről is, értem, hogy jólenne a málnakeverő, de kistávon nem lesz jelentős kimaradás.
Az AIO működött 5,8-on CL antennával.

pbr110
2012-10-12, 14:19
Sziasztok!

Van egy Fatshark RCV922 AE 5G8 szemuvegem. Skew-planar wheel antennaval, nincs kep, a gyarival viszont van.
( A videoadokon cloverleaf antennak vannak. ) Probaltam mindket oldalon cloverleaf antennat, kep ekkor sincs.
Ez mitol lehet?

Lehet, hogy bugyuta a kérdés, de jó csatlakozója az antennának, illeszkedik a szemüveg aljzatához?
Mert ha SMA -RPSMA-t próbálsz ki, a jel ágak nem érintkeznek, viszont az CL rövidzár miatt tökéletes árnyékolásként funkcionál a vevőnek, és semmilyen jel nem tud bejutni.

loorio
2012-10-12, 19:29
http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=105&products_id=1139

Még jó, hogy lehet kapni nemsokára.....gondolom free ship ennyiért.

RC Zumuld
2012-10-12, 20:57
http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=105&products_id=1139

Még jó, hogy lehet kapni nemsokára.....gondolom free ship ennyiért.

relaxman- nek köszönhetően volt lehetőségem kipróbálni egy ilyen szemüveget. Tény, hibátlan a képminősége, viszont jelenlegi formájában baromira sok fény szűrődik be és olyan az látvány, mintha egy sötét doboz aljában nézne az ember egy képet! Ugyanekkor próbáltam ki egy FS Base- t. Akkor ez utóbbi mellett tettem volna le a voksom!

mcelek
2012-10-12, 21:29
Mindegyik szemü esetében a "sötét doboz" élmény megvan ;D
Base képe oly nagyra nyújtott, hogy a sarkokat is alig látni, ezért nem olyan hosszúnak tűnik a doboz, inkább olyan, mint a moziban közvetlenül a vászon előtt :o
Headplay esetében is az árnyékolás, csak részben megoldott, de erre is van egyszerű és bonyolult, meg drága megoldás. Ha olyan jó a Zeiss képe is, csak könnyebb a használat és nincs doboz sem, akkor az árnyékolás nem lehet akadály.
8)

Pistu
2012-10-12, 21:38
Gondolom mar ehez is lehet kapni siszemuveg "modult". Az megoldja a dolgot.

RC Zumuld
2012-10-12, 22:03
Egyszerűbben fogalmazok. Ez kb olyan, mint amikor a falu kertmozijának vásznát a szomszédban lakó haveromék emeleti ablakából néztük kamasz korunkban. :D
Árnyékolás tekintetében kb. Headplay. No, de 700USD felett van az ára.... Amíg a videó átvitel nincs HD minőség se, addig minek?

saxon
2012-10-12, 22:18
Egyszerűbben fogalmazok. Ez kb olyan, mint amikor a falu kertmozijának vásznát a szomszédban lakó haveromék emeleti ablakából néztük kamasz korunkban. :D

:D :D :D :D

Nekem is inkabb a "kozelrol szeles vasznat" nezet jon be jobban. Még ha az osd adataiert kicsit oldalra is kell nezni. Repules kozben inkabb a tajat nezem, es igy még realisztikusabb is.

mcelek
2012-10-12, 22:22
Base olyan nagyra nyújtja a képet, hogy a pixelhézagok kitöltik a kép felét.
Bár nem vagyunk egyformák, tutira van, akinek az a legjobb.
A Headplay felbontása (800x600) sem HD minőség és a Zeiss-é sem.
A látvány mégis jobb a Headplay-en, mint a többi (640x480) szemüben.
Valamivel több jön át az analógon is, mint a VGA felbontás, egészen biztosan részletesebb képet láthatsz, bár tény, hogy nem olyan egetverő a külömbség.
Most az AIO-t használom, elődje az iVision szerintem jobb képet adott és olyan fényerővel, hogy csak a tükrőződés miatt kellett némi árnyékolás, vagy sötét háttér. A többi szemü amit láttam, túl kicsi, olykor sötét képet adott, de volt olyan, hogy azthittem 40 dripotria torzítás is be lett építve :o bántotta a szemem az optika.
Headplay csak 300$ viszont kapható a Sony is a Zeiss áráért FullHD :P

mustangp51d
2012-10-13, 23:10
Sziasztok!

Gondolkodom egy AIO szemüveg beszerzésén a közeljövőben, de most hogy itt megy az eszme-/tapasztalatcsere a különböző szemüvegekről azon filóztam, hogy jó lenne ezeket megnézni élőben. Szóval egy kérdés: Budapesten vagy a környékén valaki AIO szemüvegét megnézhetném egyszer? Szívesen megnéznék egyszer egy Fat Shark Base szemüveget is hogy jó döntést hozhassak. Előre is köszi a lehetőséget valakinek! :)

A másik: jelenleg nekem ebből a szettből van a szemüvegem: http://www.modellhungaria.hu/fpvflight-standard-24ghz-p-8876.html (használtan jutottam hozzá egy full FPV szett részeként), a kérdésem: ez valamelyik gyakran emlegetett szemüvegtípusnak megfelel? Mert a belinkelt honlapon típusmegnevezés nem igazán található. Szóval ti ismeritek esetleg?

Üdv,
Tamás

capriv6
2012-10-13, 23:45
Szia

Ha jol látom és emlékxem akkor ez egy EVG920 szemüveg 640X480 35deg..

Sziasztok!

Gondolkodom egy AIO szemüveg beszerzésén a közeljövőben, de most hogy itt megy az eszme-/tapasztalatcsere a különböző szemüvegekről azon filóztam, hogy jó lenne ezeket megnézni élőben. Szóval egy kérdés: Budapesten vagy a környékén valaki AIO szemüvegét megnézhetném egyszer? Szívesen megnéznék egyszer egy Fat Shark Base szemüveget is hogy jó döntést hozhassak. Előre is köszi a lehetőséget valakinek! :)

A másik: jelenleg nekem ebből a szettből van a szemüvegem: http://www.modellhungaria.hu/fpvflight-standard-24ghz-p-8876.html (használtan jutottam hozzá egy full FPV szett részeként), a kérdésem: ez valamelyik gyakran emlegetett szemüvegtípusnak megfelel? Mert a belinkelt honlapon típusmegnevezés nem igazán található. Szóval ti ismeritek esetleg?

Üdv,
Tamás

H.krisztián
2012-10-14, 08:29
Sziasztok!

Üdv,
Tamás

Ha a későbbiekben eladó lesz a szemüveged akkor gondolj rám.

mustangp51d
2012-10-14, 09:44

OK, itt fogom majd meghirdetni. Terveim szerint az AIO szemüveg Karácsony környéki beszerzés lesz, akörül fogom ezt is meghirdetni szerintem.

Üdv,
Tamás

tothgezaa79
2012-10-19, 21:35
Nekem megérkezett az AIO.
Szinte ingyen volt. :(

370dollár+vám+Áfa
Hát ez van.

tothgezaa79
2012-10-19, 21:37

OK, itt fogom majd meghirdetni. Terveim szerint az AIO szemüveg Karácsony környéki beszerzés lesz, akörül fogom ezt is meghirdetni szerintem.

Üdv,
Tamás

Ha jól emlékszek neked is RD32II kamerád van ugye?

Smith
2012-10-19, 22:01
Nekem megérkezett az AIO.
Szinte ingyen volt. :(

370dollár+vám+Áfa
Hát ez van.

Sajna ez van,forintosítva ez mit jelent??

tothgezaa79
2012-10-19, 23:08
brutál sok.
117eFt

saxon
2012-10-20, 08:04
Ha sajnálod az antennát, bár az árnyékolást pótolni talán nem nehéz, használj GP antennát, szerintem az is jó.

Kiprobaltam, az antenna toveben megszakitottam az arnyekolast. Igy mukodik. :) az 5,8as video adonal is ugyanezt kellett tennem, mert rovidre zarva fele volt a tavolsag...

mustangp51d
2012-10-20, 12:13
...

...

Ha jól emlékszek neked is RD32II kamerád van ugye?

Igen, jól emlékszel, miért?

mcelek
2012-10-20, 20:48

Kiprobaltam, az antenna toveben megszakitottam az arnyekolast. Igy mukodik. :) az 5,8as video adonal is ugyanezt kellett tennem, mert rovidre zarva fele volt a tavolsag...

Hihetetlen, pedig az antennákkal eddig nem volt gond, inkább távolság növekedést értünk el.
Az adó oldali az izgalmassabb, hiszena párban használt CL antennák jóeredményeket produkáltak, de hogy ezt űberelted is :o ;D
A következő 5,8-as adommal én is kipróbálom, azt is, hogy az antenna felső, vagy a csatlakozóhoz eső végén legyen a föld megszakítva.

saxon
2012-10-20, 21:13
Hihetetlen, pedig az antennákkal eddig nem volt gond, inkább távolság növekedést értünk el.
Az adó oldali az izgalmassabb, hiszena párban használt CL antennák jóeredményeket produkáltak, de hogy ezt űberelted is :o ;D
A következő 5,8-as adommal én is kipróbálom, azt is, hogy az antenna felső, vagy a csatlakozóhoz eső végén legyen a föld megszakítva.

Nem ubereltem, csak kiprobaltam.:) Annyi volt a lenyeg, hogy volt nalam 4 altalam keszitett antenna. 2 SP es 2 CL. 1-1 nel az arnyekolast a csatlakozashoz kozel megszakitottam. SP a szemuvegre, CL az adora. Az szemuvegnel nem volt kerdes, mert amikor a sima SP antennat tettem fel, nem votl kep, amikor a "vagottat :) " akkor volt.
A videonal pedig: seta a gyari antennaval, majd olyan 300m korul antenna csere. ( gyari antennaval is volt még kep. ) Ahogy a zart antennat tettem fel, semmi kep nem volt. Amikor a "vagottat" egybol volt kep ismet.

A teszt egyenlore csak a szemuveghez adott 100mW-os adoval volt. Mar lusta voltam tovabb menni, igy nem tudom, hogy hol a vege. Persze ez idealis korulmenyek kozott volt, azaz csak a video szett volt a kezemben, semmi gep, semmi arnyekolas, stb, kb 1,5m magasan tartva.:)
Megneztem a 600mW-os adom gyari antennajat is, annal sincs rovidre zarva. Szoval a kovetkezo kor azzal lesz..:)

n.james
2012-10-20, 21:36
...
mert amikor a sima SP antennat tettem fel, nem votl kep, amikor a "vagottat :) " akkor volt.

Nekem ez kísértetiesen hasonlít erre az esetre, ott a megoldás is: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,75914.msg1238901.html#msg1238901
Az Airwave vevő modul DC feszt ad ki az antennára.

saxon
2012-10-20, 21:53
Nekem ez kísértetiesen hasonlít erre az esetre, ott a megoldás is: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,75914.msg1238901.html#msg1238901
Az Airwave vevő modul DC feszt ad ki az antennára.

Igen, ez lesz az.:)
Az rcgroupson en is neztem ezt a megoldast, de nem szivesen bontanam meg a szemuveget. Az ado még ok..:) Ezert probalok valami alternativ megoldast talalni ra...

GPeti
2012-10-20, 21:53
Szerintem nem ez a helyes megoldás hogy elvágod a kábelt még ha látszólag jobb akkor sem.

saxon
2012-10-20, 21:55
( nem lehet szerkeszteni..:( )
még annyit az elozo hozzaszolashoz, hogy a FatSharkh szemuveghez nem talaltam ilyen leirast, azert se szivesen ugranek neki.

GPeti
2012-10-20, 21:55
A DC-t egy a csatlakozóba beépített néhány 10pF smd kondenzátor oldaná meg ami leválasztja a DC-t.

mcelek
2012-10-20, 22:50
OK, ez a vevőoldal, de mi a helyzet az adóoldalon használt cloverleaf antennával?
Saxon azt írta, hogy a test megszakításával az antenna jobban dolgozott.
Lehet, hogy a zárlat megszüntetésével többet enged ki a teljesítményből?

GPeti
2012-10-21, 00:13
Valaki szakembernek műszerrel meg kell nézni mi a helyzet mert megszakított földeléssel nem szabadna jobbnak lennie, hacsak nem az adó kimeneti impedanciája nincs illesztve egy hangolt antennához (nem valós 50 Ohm az adó kimenete); de így csak tippelgetek a problémára. Elég érdekes jelenség.

tothgezaa79
2012-10-21, 10:24
Még csak próbálgatom az AIO szemüvegemet, de az már tuti hogy nagyon jó a képe!!!!

h..zoli
2012-10-21, 16:14
Sziasztok!
Nekem nagyon fontos lenne, hogy állítható legyen a szemtávolság. Ezek után jön a többi paraméter.
Nem ártana a dioptriázhatóság sem.
Mit ajánlotok jó ár/érték arányban?
Fatshark Dominatorra gondolok, de egyik leírásban állítható a szemtávolság, másikban nem.
Vagy van jobb ötletetetek?
kösz!

h..zoli
2012-10-21, 16:27
Vagy a The FatShark FPV Video Goggles???
Vélemény?

Pistu
2012-10-21, 16:28
Ha dioptria es szemtavolsag kell akkor szerintem headplay.

icahone
2012-10-21, 19:10
En szemuveges vagyok 4 dioptriaval (myopia) es Fatshark Base-t hasznalok, teljesen meg vagyok elegedve vele. Allithato a szemtavolsag, a dioptriak viszont csak 2x-es szorzoval, tehat 2,4,6. Occso es a piacon asszem meg mindig a legnagyobb a FOV-ja. Olyan mintha a gepen ulnel.

n.james
2012-10-21, 23:40
...
Fatshark Dominatorra gondolok, de egyik leírásban állítható a szemtávolság, másikban nem.

Állítom hogy nem állítható. ;D Nekem kicsit nagy a szemtávolsága, zavaró de meg lehet szokni. ::) A Base-ben a sarkokban a torzítás nem tetszett.

h..zoli
2012-10-22, 07:27
Headplay esetleg van valakinek, és ki tudnám próbálni?

ati
2012-10-22, 10:37
Kinek van tapasztalata a Vuzix Wrap 920-ról?

Pistu
2012-10-22, 12:12
Headplay esetleg van valakinek, és ki tudnám próbálni?

nekem van, de sajna kecskemet fele nemigen jarok. Legkozelebb bajan a jovohet hetvegen

srobi
2012-10-22, 15:07
Kinek van tapasztalata a Vuzix Wrap 920-ról?

Nekem az elöző verzió az AV 920 as van 4 eve vettem hasznaltan, azota tokeletesen mukodik 640 x480 as bevalt

h..zoli
2012-10-22, 20:06
Szerdán vagy csütörtökön napközben esetleg valaki meg tudja mutatni nekem Budapesten az AIO és/vagy Fatshark (szemtávolságállítós) videoszemüvegét?
Nagyon hálás lennék! ;)

h..zoli
2012-10-24, 11:16
Holnap, csütörtökön napközben esetleg valaki meg tudja mutatni nekem működés közben Budapesten vagy környékén az AIO és/vagy Fatshark videoszemüvegét?
Nagyon hálás lennék! ;)

capriv6
2012-10-26, 21:36
UDV

Egy probát ez is megérne!!
http://www.ebay.co.uk/itm/3D-GLASSES-FPV-80-VIRTUAL-VIDEO-FOR-HDTV-CAMERA-XBOX-RC-AIRPLANE-HD920X-/200766820562?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item2ebea290d2

Valakinek van valami tapasztalata??

pulsarxp
2012-10-26, 23:33
egyszer mar linkeltem errok videot, kiprobalnam a 3D-s fpv-t :)

tothgezaa79
2012-11-01, 22:43
Ma a feleségem kipróbálta szemüvegben az AIO szemüvegem, azt mondta hogy nem zavarta, nem nyomta, tetszett neki.
Szerintem az árnyékoló gumi mérete miatt a szemüvegeseknek értelmes alternatíva lehet.

h..zoli
2012-11-01, 23:13
Ma a feleségem kipróbálta szemüvegben az AIO szemüvegem, azt mondta hogy nem zavarta, nem nyomta, tetszett neki.
Szerintem az árnyékoló gumi mérete miatt a szemüvegeseknek értelmes alternatíva lehet.

Hosszas tanakodás után én is AIO-t rendeltem. Köszönet Mmormotának a bemutatóért, a sok típus közül az AIO lett a befutó.
Szemüveggel nekem is a legjobb lett.
Most már csak a postát lesem. :D

pulsarxp
2012-11-18, 04:34
Lattatok, hogy van uj FatShar szemuveg? Attitute neven fut. Kicsit predator es base922 keverek nekem :)

RC Zumuld
2012-11-23, 20:36
Keresnék olyan vállalkozó kedvű "kollégát", akinek van FatShark Dominátor szemüvege és megmutatná nekem.
Győr- Budapest vagy Tata- Székesfehérvár vonalon lakók előnyben! :)
Előre is köszönöm!

Illetve az is elég, ha van valakinek tapasztalata Dominator vs AIO vagy HeadPlay tekintetében.

capriv6
2012-11-23, 20:44
Gyere át!! ha jo akkor a többit PÜ-ben..

Keresnék olyan vállalkozó kedvű "kollégát", akinek van FatShark Dominátor szemüvege és megmutatná nekem.
Győr- Budapest vagy Tata- Székesfehérvár vonalon lakók előnyben! :)
Előre is köszönöm!

Illetve az is elég, ha van valakinek tapasztalata Dominator vs AIO vagy HeadPlay tekintetében.

RC Zumuld
2012-12-03, 22:27
Ha esetleg valaki a Jézuskától FatShark Attitude kérésén gondolkodik és még nem határozta el magát, akkor szívesen segítek a döntésben!
Az enyém ma jött meg. Hangsúlyozom, terepi tapasztalatom nincs még vele. Az első gyors teszt alapján azt mondanám, hogy a 35 fokos FOV elég meggyőző. AIO- hoz hasonlítva kicsit kevésbé éles a képe, viszont viselni sokkal kényelmesebb mint az AIO- t. Teljesen árnyékolt, kizár minden fényt. Várhatóan ennek következtében némiképp párásodni fog. Egyenlőre ennyi a tapasztalat!

Zs

tothgezaa79
2012-12-03, 22:37
Ha már összeszedtem:
FOV:
Predator 25
Dominator 30
All IN one 32
HeadPlay 34
RCV922 46
FatShark Attitude 35

Stallmaster
2012-12-03, 22:56
en a fat jezuskatol szeretnek kerni egyet karacsonyra ;D

RC Zumuld
2012-12-03, 23:05
en a fat jezuskatol szeretnek kerni egyet karacsonyra ;D

Magas labda volt, lecsaptad, ott a pont! :D

Hasi
2012-12-04, 18:28
Én is eldöntöttem, hogy veszek egy videószemüveget, mert nehéz mindig elvinni a laptopot és biztos sokkal jobb élmény videószemüvegben nézni a tájat. :D

A FatShark Base (másnéven rcv922) mellet döntöttem, mert egyszerű, könnyű (nincs benne akku és mindenféle extra cucc), nagy az FOV és egy kicsit olcsóbb mint a többi. Valaki le akar beszélni róla? :) Szóval jó választás?

saxon
2012-12-04, 18:42
Helyes dontes!:)
Ha van benne egy 5,8-as vevo, az kulon jo, mert bar a hozza adott 100mw-os ado gepre nem jo, arra pont eleg, hogy a GS ( 1,2-es vevovel ) es kozted kivaltsa a kabelt.:)

Én is eldöntöttem, hogy veszek egy videószemüveget, mert nehéz mindig elvinni a laptopot és biztos sokkal jobb élmény videószemüvegben nézni a tájat. :D

A FatShark Base (másnéven rcv922) mellet döntöttem, mert egyszerű, könnyű (nincs benne akku és mindenféle extra cucc), nagy az FOV és egy kicsit olcsóbb mint a többi. Valaki le akar beszélni róla? :) Szóval jó választás?

h..zoli
2012-12-04, 19:10

Szia!
Nekem van egy eladó, ha esetleg érdekel.
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,86369.420.html
433. hozzászólás.
Üdv: Zoli

mcelek
2012-12-04, 21:51
Nem rossz, de a Base nem bővíthető vevővel ;)
Ízlés és szem kérdése, szerintem olyan nagy a FOV, hogy már fáj, ezzel a pixelhézagok is börtönrácsszerűek.

Hasi
2012-12-04, 22:59
Nem is kell vevő, már a fejemben összeállt egy kép egy mobil ground station-ről. :D Az a baj, hogy senkit sem ismerek a közelben, akinek lenne akármilyen videószemüvege és fogalmam sincs, hogy milyen lehet egy ilyet hordani. Az lenne a legjobb ha az összeset ki lehetne próbálni és az alapján dönteni, de csak online lehet rendelni.

Tényleg olyan érzés, mintha egy 80"-os képet látsz, ami csak egy méterre van?

saxon
2012-12-05, 08:42
Inkabb olyan, mintha tenyleg a gepben ulnel es jobbra-ballra kell nezned, hogy mindnet lass. Vagy mint a moziban, kb az 5. sorban.:)

Nem is kell vevő, már a fejemben összeállt egy kép egy mobil ground station-ről. :D Az a baj, hogy senkit sem ismerek a közelben, akinek lenne akármilyen videószemüvege és fogalmam sincs, hogy milyen lehet egy ilyet hordani. Az lenne a legjobb ha az összeset ki lehetne próbálni és az alapján dönteni, de csak online lehet rendelni.

Tényleg olyan érzés, mintha egy 80"-os képet látsz, ami csak egy méterre van?

saxon
2012-12-05, 08:54
Az elozot szerkeszteni nem tudtam, igy ide kerul...
A tapasztalataim szerint kb igy nez ki:
http://rcpilot.hu/users/48/1618/s_20121205851237272.jpg (http://rcpilot.hu/users/48/1618/b_20121205851237272.jpg) A képet az RcPilot.hu tárolja. (http://www.rcpilot.hu)
( a fekete keret kulso szele amit még latsz )

RC Zumuld
2012-12-05, 09:28
Saxon példáját tökéletesnek találom. Annyival egészíteném csak ki, hogy képminőségben azért van különbség. Ez abból adódik, hogy a felbontása a két szemüvegnek ugyanakkora (640x480), de a base- nél ugye ezt a felbontást optikalag kvázi egy nagyobb keretre feszítik, így a "pixelek jobban látszanak". Ezt kb úgy képzeld el, mintha egy fotót néznél a monitoron 100%- os és pl 130%- os nagyításban. De, mintha ezt már mcelek is írta volna.

Az elmúlt időszakban volt a kezemben 1-2 szemüveg. Ez alapján, ha segítség, össze foglalnám a tapasztalatom. Amit ehhez tudni kell az az, hogy szerintem kifejezetten nagy a fejem, így a szemtávolságom is. :(

Trimersion: Ár/ érték arányban verhetetlen!!! 2 baj van vele. Nagy, és a képe meglehetősen sötét. FOV- ja és szemtávolsága nekem passzolt, de nem állítható. (FOV tekintetében tothgezaa79 írt fentebb. 30° alattival szerintem nem érdemes foglalkozni) A beszűrődő fényt meg kell szüntetni rajta.

VUZIX Warp 920: Igazából nem sikerült megszeretnem ezt a szemüveget, de erről a nagy fejem tehet. Nem tudtam úgy beállítani a szemtávolságot, hogy igazán össze álljon a két kép eggyé. Egyébként képminőségben nem volt rossz, sőt! Meglehetősen sokat kell árnyékolni, de ez megoldható a hozzá kapható gumival, illetve, nagyon könnyen bele szerelhető síszemüvegbe.

AIO: Sokáig a nagy kedvenc volt. Ugyan nem állítható a szemtávolsága, de jó volt. Egyedül az tartott vissza a vételétől, hogy európában nem kapható, máshonnan meg meglehetősen nagy az esély a vám és áfa megfizetésének. Ha bemegy a vámra, akkor 120.000

HeadPlay: Képminőségben verhetetlen. 1 hibát tudnék felhozni az árnyékolatlansága mellett, ez pedig az a nagy doboz, amit cipelni kell a használatakor.

És végül... Nálam a befutó a FatShark Altitude lett. Elsősorban azért, mert állítható a szemtávolság, így külföldről vásárolva is nullára volt csökkenthető a rizikó faktor ebben a tekintetben. Továbbá, európában is kapható, így 5 munkanap alatt megérkezett, és az ára annyi maradt amennyi... Képminőségban kb AIO, de a nagyobb FOV miatt némiképp "gyengébb", de ez nem zavaró. Árnyékolni egyáltalán nem kell, de páramentesíteni kelleni fog!

mukkendro
2012-12-07, 16:04
Sziasztok!

Az AIO alá befér egy kisebb méretű szemüveg? -vagy reménytelen?

Szemüveg probléma miatt meghirdettem a FS Dominátorom, de most meg hirtelen nem tudom, hogy milyen videószemüveget vehetnék helyette. A képminősége a legjobbak között van, de szemüveggel nem lehet használni. (Az előtét lencse számomra nem megoldás.) A HeadPlay jó alternatíva, de túlságosan körülményes az oldaltáska miatt.
Van ötletetek? -vagy csináltassak kontaktlencsét? ;D

Üdv,
mukkendro

mcelek
2012-12-07, 21:24
A fatshark lencse is cserélhető, AIO-nak is van ilyen cserélhető, de mi vele a gond? Kiveszed a kis lapkát és egy régi szemüdből kidrémeled a formát 8)

mukkendro
2012-12-07, 22:42
Ha valakinek (mint nekem is) nem a dioptria nagysága, hanem a cylinder érték (szferikus dioptria) okozza a fő problémát, az előtét lencsékkel ezt nem lehet korrigálni. Megoldás: kontaktlencse, vagy a videoszemövégbe méretre csiszolt előtét lencse. Ezek egyike sem olcsó, de maga a videószemüveg cseréje sem. :(
Régi (karcos) szemüveglencse maszek méretre szabása nem megoldás, sajnos a karcok miatti fénytörés nagyon zavaró. Kipróbáltam.

h..zoli
2012-12-08, 09:14
Az én AIO-mba simán beférek szemüvegestől.
Normál szélességű, de nem túl magasak a szemüveg lencséim.

tothgezaa79
2012-12-08, 12:33
Sziasztok!

Az AIO alá befér egy kisebb méretű szemüveg? -vagy reménytelen?

Szemüveg probléma miatt meghirdettem a FS Dominátorom, de most meg hirtelen nem tudom, hogy milyen videószemüveget vehetnék helyette. A képminősége a legjobbak között van, de szemüveggel nem lehet használni. (Az előtét lencse számomra nem megoldás.) A HeadPlay jó alternatíva, de túlságosan körülményes az oldaltáska miatt.
Van ötletetek? -vagy csináltassak kontaktlencsét? ;D

Üdv,
mukkendro

Szia,

feleségem próbálta, az Ő szemüvege befért az AIO-m alá.

mukkendro
2012-12-08, 13:06
Köszi a válaszokat.
Akkor az AIO úgy tűnik jó alternatíva a szemüvegeseknek.
Ez jó hír. ;)

Üdv,

mukkendro
2012-12-12, 21:12
Két cella elég neki (AIO), vagy igényli a hármat?

tothgezaa79
2012-12-12, 21:44
Két cella elég neki (AIO), vagy igényli a hármat?

Spec.
Display resolution: VGA 640x480 RGB, 922k pixels
Field of view: 32 degree
Virtual image size: 80 inches
Frequency: 2.4GHz / 5.8GHz (selectable)
Audio & Video: input/output
Input voltage: 8~13V

De Én még csak 3-al próbáltam!

mukkendro
2012-12-13, 07:58
Köszi Géza!
Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, alapvetően az érdekelne:
használja-e valaki két celláról a szemüveget?
Üdv,

mcelek
2012-12-13, 21:54
Én vagy a rádióra kötöm, vagy 3s-ről.
Szivesen kipróbálom egy olyan repülés alkalmával 2s-ről, amikor GCS is fel van állítva, ha véletlenül kimerülne, legyen kontrol monitor is. Esetleg adok olyan 3s akkut, ami már nem repül, de erre a célra valszeg végtelen ideig jó lesz 8)

mukkendro
2012-12-14, 22:25
Aksiból nincs hiány, csak azon gondolkodtam, hogy eladjam-e a Dominátorhoz való 2S HardCase pakkomat, vagy megtartsam az AIO-hoz.

mcelek
2012-12-14, 22:58
Nem adtad a szemühöz, vagy még nem kaptak rá?
Ha ahoz való, akkor korrekt odaadni, amúgysem gondolom, hogy nincs döglődő fölös pakkod, amivel videózhatnál.

pulsarxp
2012-12-15, 04:23
http://cinemizer.zeiss.com/cinemizer-oled/en_de/applications/first-person-view-.html
az ára kicsit másvilág...

Daine
2012-12-27, 19:32
http://cinemizer.zeiss.com/cinemizer-oled/en_de/applications/first-person-view-.html

http://www.youtube.com/watch?v=OjPhnFvDYZU&feature=player_embedded#!

pulsarxp
2012-12-27, 19:52

http://www.youtube.com/watch?v=OjPhnFvDYZU&feature=player_embedded#!

nemszar :D

RC Zumuld
2012-12-27, 21:22
Sziasztok,
hasznal valaki paramentesito folyadekot vagy spray-t ebben a hideg, parasodo idoben? Ha igen, milyet?
Zs

Smith
2012-12-27, 21:38
Sziasztok,
hasznal valaki paramentesito folyadekot vagy spray-t ebben a hideg, parasodo idoben? Ha igen, milyet?
Zs

Gondolj a búvárokra hogyan oldják meg!! ;D ;D

Peck
2012-12-27, 21:43
Gondolj a búvárokra hogyan oldják meg!! ;D ;D

A búvárok szoktak FPVzni? :D

Smith
2012-12-27, 21:45
A búvárok szoktak FPVzni? :D

Nem is rossz gondolat! De párásodik az üveg náluk is! ;D

mcelek
2012-12-27, 22:11
Konkrétan beleköpnek a szemübe ;D van valami kenőcs is, csak olykor elfelejtik bekenni, így az előbbi leg elterjettebb módszer a vízalatti öblítés melett. Olyankor viszont belebugyborékolnak, nem vizzel tele nyomják vissza a képükre.
Van valami nano kence, ha azzal bekenik az autó szélvédőjét, akkor nem kell esőben sem ablaktörlőzni. Szegény éhező luxusautó tulajdos a kasznit és a felniket is lekenette vele, így spórol az autómosón :o

mcelek
2012-12-27, 22:16
Ja, kamera lencsét lehet én is lekenetem, de a szemünek inkább valami szellőzést kell kialakítani. Jellemzően a gumikéderhez semmi nem ragad, vagy speciális gumiragsztó kell. Most inkább az jut eszembe, hogy az egészet szivacsra kell cserélni. Legalább lesz mit faragni, hogy idomuljon az arcomhoz.

RC Zumuld
2012-12-27, 23:42
Vagy a buvarok tenyleg tudnek valamit! :-)

mcelek
2012-12-27, 23:47
Te még nem merültél? Annyi a trükk, amit leírtam 8)

Daine
2012-12-28, 09:17
Sziasztok,
Zs

Szia!
Mindig az orrodon fújd ki a levegőt! ;D
Üdv!

Gaben
2012-12-28, 09:40
Nálunk mostanság a légcsavar belépőél jegesedés,optika ill a szárny belépőélek jegesedése okoz némi problémát.
Most ennek a kiküszöbölésén dolgozunk :)

Daine
2012-12-28, 09:48
Nálunk mostanság a légcsavar belépőél jegesedés,optika ill a szárny belépőélek jegesedése okoz némi problémát.
Most ennek a kiküszöbölésén dolgozunk :)

Én befújtam a Gopro kivételével Prevent jégoldóval, vagy nem mentem -fok-ban a páraréteg fölé!

Stallmaster
2013-01-06, 17:38
a HK-nál is kijött az Attitude. 360$

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28750__Fat_Shark_AttitudeSD_FPV_Headset_System_w _5_8G_TX.html

klampfer
2013-01-06, 18:44

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28750__Fat_Shark_AttitudeSD_FPV_Headset_System_w _5_8G_TX.html

Pont nézegetem, hogy jó választás lenne ha belevágok, de a beépített 5.8-as vevő egység mennyire használható? A szettben adott adóval gondolom max ~2km..
Vagy érdemesebb lenne vevő nélküli szeművegban külső vevővel gondolkozni?

pulsarxp
2013-01-06, 19:18

Pont nézegetem, hogy jó választás lenne ha belevágok, de a beépített 5.8-as vevő egység mennyire használható? A szettben adott adóval gondolom max ~2km..
Vagy érdemesebb lenne vevő nélküli szeművegban külső vevővel gondolkozni?

Hát arra bőven jó, hogy a földön a GCS-el vezeték nélkül össze vagy kötve.

RC Zumuld
2013-01-06, 20:40

Én meg már használom nagy megelégedéssel egy ideje.
250mW- os adó van hozzá.

Ami tetszik:
- Bazi nagy FOV
- Minden fényt kizár, jól árnyékolt
- Könnyű, esztétikus

Ami nem annyira:
- Párásodik
- Az optika előtti műanyag átlátszó védő már attól karcolódik, hogy ránéz az ember
- A nagy FOV miatt a kép körül egy kékes-lilás keret van amit a gyártó elismer, hogy "ez van, ezt kell szeretni". Használat közben lehet együtt élni vele.

Szerintem egy tök jó szemüveg, de egy AIO- ért lehet, hogy oda adnám! :)

pulsarxp
2013-01-06, 21:05
Tényleg ennyire jó, ez az AIO?

RC Zumuld
2013-01-06, 21:09
Tényleg ennyire jó, ez az AIO?

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy nem rossz! :) Bár hibái annak is vannak. Tökéletes szemüveget még nem csináltak! :)
Jó, vissza vonom előző kijelentésem. Nem adnám oda a jelenlegit egy AIO- ért. :)

Hasi
2013-01-06, 21:13
Az előző hozzászólásod engem is elgondolkodtatott. :D

mcelek
2013-01-06, 21:48
AIO is párásodik :(
A muanyaglencséje is könnyen karcolódik, de az ki lehet venni, vagy be lehet kenni páramentesítővel ;) Oda kell a dioptriást becsúsztatni, szóval akár hanyagolható is.
Viszont van benne 2,4-es vevő is ;D bár a 2,4-es videózás nem a leginkább ajánlott én még próbálkozok vele :-\

Hasi
2013-01-07, 09:24
Base SD is van. 260$
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__33475__Fat_Shark_BASE_SD_FPV_Headset.html

Stallmaster
2013-01-07, 18:36
attitude vs AIO..10$ a különbség szóval gyakorlatilag mindegy

pulsarxp
2013-01-07, 18:45
És melyik a jobb? :)

RC Zumuld
2013-01-07, 19:14
attitude vs AIO..10$ a különbség szóval gyakorlatilag mindegy

Attól függ, h hol veszed.
Nálam pl szempont volt, hogy európai forrás legyen!
Így 17.000 volt a különbség az Attitude javára úgy, hogy az AIO- t feltételezhetően megvámolták volna. Illetve, az Attitude 4 nap alatt megjött.

Zs

mcelek
2013-01-07, 19:16
Majd a következő találkozón összehasonlítjuk ;D

RC Zumuld
2013-01-07, 19:18

Attól függ, hogy mi számodra a fontos!

pulsarxp
2013-01-07, 19:55

Attól függ, hogy mi számodra a fontos!

hát hogy jó legyen. :D Nem tudom. Eddig volt egy Base-em, meg bele néztem egy predátorba, szóval nincs sok összehasonlítási alapom.

Hasi
2013-01-07, 21:53
Én még nem is láttam videószemüveget, de valahogy eldöntöttem, hogy a Base SD lesz. :D

pulsarxp
2013-01-07, 22:02
Én még nem is láttam videószemüveget, de valahogy eldöntöttem, hogy a Base SD lesz. :D

most én is azt nézegetem. Egy bajom van, hogy nincs benne head tracker. Viszont RCgroups-on találtam egy tök jó kis arduinos- panelt hozzá gíro panellel ami kb 30 dolcsi :) Csak ugye ott meg rá kell ragasztan a szemcsire.

Hasi
2013-01-07, 22:12

most én is azt nézegetem. Egy bajom van, hogy nincs benne head tracker. Viszont RCgroups-on találtam egy tök jó kis arduinos- panelt hozzá gíro panellel ami kb 30 dolcsi :) Csak ugye ott meg rá kell ragasztan a szemcsire.

Én is tervezem beleépíteni a vevőmet meg a jövőben szeretnék építeni/programozni hozzá egy head trackert is, amit szintén bele lehet építeni. Azon gondolkoztam, hogy nem lenne-e jpbb, ha nem gyro-kat (vagy gyorsulásmérőt), hanem egy 3 tengelyű iránytűt használnék. Elvileg azzal megvan a pan és a tilt...

pulsarxp
2013-01-07, 22:27
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ulEBa8UEbGQ
én erről beszéltem :)

Hasi
2013-01-07, 22:35
Valami ilyesmit akartam csinálni, de ha már készen van, akkor nem kell még egyszer megcsinálni. :D Egy kicsit még le lehetne kicsinyíteni, saját nyákot csinálni neki és kihagyni belőle az arduino nano fölösleges részeit (USB, feszültség szabályozó, fölös pin-ek, stb.).

pulsarxp
2013-01-07, 22:39
hm... ha kész szólj, meglesem :)

Valami ilyesmit akartam csinálni, de ha már készen van, akkor nem kell még egyszer megcsinálni. :D Egy kicsit még le lehetne kicsinyíteni, saját nyákot csinálni neki és kihagyni belőle az arduino nano fölösleges részeit (USB, feszültség szabályozó, fölös pin-ek, stb.).

mcelek
2013-01-10, 17:37
Tegnap összehasonlítottunk egy Dominator (üres verzió, vevő és headtrack nélküli) és egy AIO szemüveget ;D
Úgyvélem, hogy az újgenerációs Fat Shark szemüvegek, FOV tekintetében egyezhetnek, tehát a Base is ilyen lehet.
Határozottan jóminőség érzetem volt, ami a szemtegely állíthatóságában is előnyös. Érdekes, hogy az AIO 32, míg a Fat Shark 35 fov, mégis azonos méretűnek tűnik. Ami eltérés van, az a kivetített kép. A Dominator kijelzőinek szélein kitöltetlen fekete keret látható, ezáltal a látható kép kissebb. A kép gyönyörű, éles, jók a szinek és nagyon jól illezkedhet, akárki fejformájához, míg az AIO ebben elmarad. A kialakítás egyenként szemrecuppanós, ami nem kedvez a szemüvegeseknek, kontaktlencse ajánlott, ebben talán az AIO jobb, belefér egy keskeny szemüveg.
Sajnos párásodási tesztre nem volt elég az idő, de sztem ez mindegyiket érinti.

pulsarxp
2013-01-10, 17:49
Köszönjük a beszámolót. :)

mukkendro
2013-01-10, 18:02
Bocs a pántosításért mcelek.

A Dominátornak 30-as FOV-ja van, a Base-nek pedig 35.
A lényegen nem változtat, ellenben alátámasztja amit írtál. ;)

Nemzetközi fórumokon is nagyjából egy szintre pozicionálják az AIO-t és a Dominátort, a Base ettől egy kicsit elmarad. Persze az élő teszt lenne az igazi. ;)
Üdv,

mcelek
2013-01-10, 19:13
Igen, bár élőképet, mármint sugárzott képet nem próbáltunk és ott is lehetnek rejtelmek.
Pl. régebbi videószemüvegek között olyan is akad, amin teljesen elmegy a kép, ha kis kimaradások, esetleg erősebb zajosodás keletkezik.
Ha az egész rendszer, minden összetevője ront valamit, soxor előfordul FF kép is. Nehéz párosítás igazán jó képminőséget összehozni, ebben a szemüveg is fontos szerepet játszik.

pulsarxp
2013-01-10, 19:21
Hát egyre kevésbé tudom mit válasszak
Ami nekem lényeg, hogy szeretnék head trackert.
jelenleg ez a sorrendem:
Attitue SD / Dominator / BASE SD (külső headtrackerrel) / AOI

mcelek
2013-01-10, 20:25
Eddig mivel repültél?
Sztem ne hezitálj, egy új élményed lesz, ha szemüvegben vezetsz.
A Headtracker majd kicsit megtréfál, mármint ami az irányítást illetti, szóval érdemes kapcsolóra is beállítani a kikapcsolását.
Leginkább azért, ha mégis driftelne, de a szél is eltéríthet az iránytól, miközben vígan nézelődsz.

pulsarxp
2013-01-10, 20:49
fatshark 922 rv-m volt.

Hasi
2013-01-10, 20:55
fatshark 922 rv-m volt.

Mi lett vele?

pulsarxp
2013-01-10, 21:05
fatshark 922 rv-m volt.

Mi lett vele?

eladtam, mert Predátor1-et akartam, de mire megrendeltem volna, már csak v2-t forgalmaznak, abba meg nincs head tracker. Na mondom akkor gyűjtök Dominátorra, úgy is tél van, erre most meg megjelent pár új, szóval bajban vagyok :D

Hasi
2013-01-10, 21:19
És nemsokára jönnek majd a "HD" verziók is (bár biztos többe fognak kerülni). :D

pulsarxp
2013-01-10, 21:24
hát ha így nézem sosem veszek, mert mindig lesz szebb, jobb... :)
jövő hónapban meg fogom az egyiket rendelni, de még nem tudom melyiket :D

Daine
2013-01-10, 22:04
Azért a Gopro 2 - Headplay-el gyönyörű képet ad!Es mar meg is szoktam a Hp. csomagját. ;D

Hasi
2013-01-11, 18:27
Megrendeltem a Base SD-t. :D Teszt ha megjön. :D

pulsarxp
2013-01-11, 20:41
És Te tényleg ilyen messze laksz? :D Mert belenéznék, ha lehet :D

Hasi
2013-01-11, 22:11

Tényleg ilyen messze lakom. :D

icahone
2013-01-12, 09:50

Mar bocs hogy beleszolok de minek? Nezz bele az enyembe, nekem is ugyanez van, csak a neve mas ;)
A mindenfele "plusz" funkcio amit a HK emleget csak parasztvakitas. Ez bizony a jo oreg base rcv922, atfestve, kisebb FOV-al. :-\
Csak annyi hogy a regit ami tenyleg nagyon jo volt, mar nem gyartjak es ez az uj van helyette.

Idezem: " The BASE SD has dedicated tooling for a smaller, sleeker profile and are the lightest video goggles anywhere (120g)."
Khhmmmm, az enyem 109g, az elobb mertem le. Az utolso verzios Base RCV922, 46-os FOV.

pulsarxp
2013-01-12, 09:55

Mar bocs hogy beleszolok de minek? Nezz bele az enyembe, nekem is ugyanez van, csak a neve mas ;)
A mindenfele "plusz" funkcio amit a HK emleget csak parasztvakitas. Ez bizony a jo oreg base rcv922, atfestve, kisebb FOV-al. :-\
Csak annyi hogy a regit ami tenyleg nagyon jo volt, mar nem gyartjak es ez az uj van helyette.

Idezem: " The BASE SD has dedicated tooling for a smaller, sleeker profile and are the lightest video goggles anywhere (120g)."
'pjuk f@szat, az enyem 109g, az elobb mertem le. Az utolso verzios Base RCV922, 46-os FOV.
Ez: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=15128

na, ezaz a POV. engem az is érdeklen, hogy milyen a más. a másik dolog, hogy nem tudom milyen lehet a gumi a szem körül. Nekem is volt olyan mint neked, szóval arról van némi tapasztalatom, de mást még nem látta nagyon. :) Ja, de Capri kolléga Dominátorába kukucskáltam bele kicsit :)

icahone
2013-01-12, 09:58
Hat akkor ha megis belekukucskalsz az SD-be meseld majd el nekem is hogy milyen.
De igazabol ugyanazert az arert nem nagyon varhato el mas szinvonal.
Illetve kivancsian varom majd Hasi beszamolojat, hatha megsem ugyanazt probaljak meg eladni mas neven...

pulsarxp
2013-01-12, 10:01
nem, komolyan, nekem valahogy ez a szivacsos felfogatás nem jött be. Folyton lecsúszott, igazgatni kellett, vagy túlzottan, kényelmetlenül meg kell húzni a fejpántot. Ezért lennék kíváncsi erre a gumis szem körüli megoldásra.

mukkendro
2013-01-12, 15:24
Szerintem most ez a legjobb megoldás (gumi a szem körül). Rendkívül komfortos, jól illeszkedik minden fejformára, semmi fényt nem enged be, és a homlokod sincs benne, -ami nyáron a legtöbb párát termeli. Negatívum: szemüveggel nem használható.

RC Zumuld
2013-01-12, 19:49
A hétel elmentem optikushoz, hogy az Attitude- be a műanyag lapka helyett üveget csiszoltassak. Ha már csinálják, gondoltam, legyen olyan, ami nem párásodik. Hát, már nincs kedvem ilyet csiszoltatni. Majdnem annyi lett volna a kettő lencse, mint maga a szemüveg.
Valaki nem járatos véletlen az üvegművességben?

mcelek
2013-01-12, 20:40
Üvegműves nem ugyanaz, mint az optikus :-X
Be kell kenni. Az az optikus biztos tud adni olyan folyadékot, amivel bekenve nem párásodik.
A kispolski hátsó szélvédőjét is lehetett prevent sprayel polírozni és tényleg jó volt.

szsk
2013-01-12, 20:50
Kenjétek be nano bevonattal és nem fog párásodni!Én még a gopro lencséjét is be kentem,hibátlan,nincs új lenyomat,szösz meg ilyen zavaró tényezők,és a szemüveg sem párásodik!

RC Zumuld
2013-01-12, 21:52
Lehet, hogy butaságot kérdezek, de az mi?

Én már szinte csak éjfélkor rituálisan levágott fekete kakas vérével nem kentem be. Mindeddig hiába próbálkoztam.

csomy
2013-01-12, 21:54
...éjfélkor rituálisan levágott fekete kakas...

:)

RC Zumuld
2013-01-12, 21:55
Üvegműves nem ugyanaz, mint az optikus :-X
Be kell kenni. Az az optikus biztos tud adni olyan folyadékot, amivel bekenve nem párásodik.
A kispolski hátsó szélvédőjét is lehetett prevent sprayel polírozni és tényleg jó volt.

Az az igazság, hogy az eredeti műanyag már karcos. Leginkább ez az oka az igényemnek. Ja, és mindkét rajta lévő karc egy sima letörlésből ered...

mukkendro
2013-01-14, 16:05
Kenjétek be nano bevonattal

Bekentem, de nem használ. ;D

Viccet félretéve, hol lehet ehhez a csodaszerhez hozzájutni? És mi a hivatalos neve?

Üdv,

pulsarxp
2013-01-14, 16:33
sokáig kereste... :D
http://www.nanotermekek.hu/nano-szelvedobevonat.htm

capriv6
2013-01-14, 21:21
Szia

Mikor megkaptam a dominatort akkor egyből vágattam bele egy pár torzításmentes üveget..
van mégy egy pár belőle ha érdekel ;D

A hétel elmentem optikushoz, hogy az Attitude- be a műanyag lapka helyett üveget csiszoltassak. Ha már csinálják, gondoltam, legyen olyan, ami nem párásodik. Hát, már nincs kedvem ilyet csiszoltatni. Majdnem annyi lett volna a kettő lencse, mint maga a szemüveg.

RC Zumuld
2013-01-14, 22:10
Szia,

Ha ugyanakkora mint nekem kell, és valahogy le tudjuk boltolni, akkor hetekig imába fogom foglalni a neved! :)

Zs

Szia

Mikor megkaptam a dominatort akkor egyből vágattam bele egy pár torzításmentes üveget..

pittyu
2013-01-14, 22:16
Forró aranyba foglaljuk a kezed !! :D :D
"Torzítás mentes üveg " Hol - vagy miben lehet ilyet találni.
Nekem is nemrég jött meg a vadi új Fatshark szemüvegem és jó lenne megelőzni a karcolódást .

capriv6
2013-01-14, 22:48
Régebbi kivetítős tévébol van ha jol emlékxem amit üveges kivágott és én méretre csiszoltam a széleit..

Forró aranyba foglaljuk a kezed !! :D :D
"Torzítás mentes üveg " Hol - vagy miben lehet ilyet találni.
Nekem is nemrég jött meg a vadi új Fatshark szemüvegem és jó lenne megelőzni a karcolódást .

capriv6
2013-01-14, 22:54
Üdv

A mérete 18mmX25,3mm de lehet hogy ezeket még méretre kell csiszolni már nem emlékxem hogy becsiszoltam ezeket is..

Szia,

Ha ugyanakkora mint nekem kell, és valahogy le tudjuk boltolni, akkor hetekig imába fogom foglalni a neved! :)

Zs

Szia

leskope
2013-01-15, 15:41
sokáig kereste... :D
http://www.nanotermekek.hu/nano-szelvedobevonat.htm

Tudja valaki mennyi az ára? Nem írják a honlapon azért gondolom, hogy marha drágán akarják adni.

mukkendro
2013-01-15, 15:59
Írtam nekik levelet, árat nem írtak, de küldtek egy linket (viszonteladókról) ahol lehet érdeklődni.
Én még nem hívtam őket:
http://nanotermekek.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=10&Itemid=11

mcelek
2013-01-15, 20:29
Jófajta autómosóknál érdemes érdeklődni.
Na nem ilyen gépi, hanem kézi autómosók szoktak ilyesmit ajánlani. Van több márka is, szinte biztosan tudom, hogy jólfelszerelt autósbolt is tud ilyesmit adni.

Hasi
2013-01-15, 23:08
Valaki tervez még Fathshark BaseSD-t venni HobbyKingtől? Ha felhasználjátok ezt a buddy code-ot, akkor megspóroljátok kvázi a szállítási költséget. Összesen (szállítással együtt) átszámolva kb. olyan 57500ft.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/catalog/33475.jpg (http://www.hobbyking.com/buddy.asp?code=AE8F9230-8E40-4E96-85A1-7F8F53034EA8)
Fat Shark BASE SD FPV Headset (http://www.hobbyking.com/buddy.asp?code=AE8F9230-8E40-4E96-85A1-7F8F53034EA8)
Regular price: $259.99
Buddy price: $244.00

pulsarxp
2013-01-22, 11:03
na, letisztult a kérdés, de a célegyenesbe még mindig két szemü van :)
Attitude SD és Dominator
vélemény? :)

RC Zumuld
2013-01-22, 11:26
na, letisztult a kérdés, de a célegyenesbe még mindig két szemü van :)
Attitude SD és Dominator
vélemény? :)

Hülyén fog hangozni, de azt válaszd amelyik jobban tetszik! (30 vs 35 FOV)
Moziban hol szeretsz ülni? Ha hátul, akkor Dominátor. Ha középen vagy elől, akkor Attitude.

Mikor van időd repülni?

pulsarxp
2013-01-22, 11:37
Hülyén fog hangozni, de azt válaszd amelyik jobban tetszik! (30 vs 35 FOV)
Moziban hol szeretsz ülni? Ha hátul, akkor Dominátor. Ha középen vagy elől, akkor Attitude.
Mikor van időd repülni?
[/quote]

Középen, de a hang végett :)
nem volt arról szó, hogy ha túl nagy a FOV, akkor szinte már látszanak a pixelek? Mondjuk ezt a sima BASE-ra írta valaki, de én nem láttam :)

Hogyhogy mikor? Bármikor :D

pulsarxp
2013-01-22, 11:44
Mellesleg a FS oldalán van már Attitude HD-re utaló nyomok :)

pulsarxp
2013-01-22, 11:45
És ez is érdekes:
http://www.fatshark.com/App_Theme/default_theme_980/images/default_images/Comparison.png

RC Zumuld
2013-01-22, 13:25
Számomra az ilyen tesztek nem túl relevánsak. Nekem nagyfejűnek értelmét veszti a Dominátor jobb képminősége, ha az IPD nem állítható. Ezen túlmenően meg minden relatív és pénzfüggő!

Zs

pulsarxp
2013-01-22, 13:33
Számomra az ilyen tesztek nem túl relevánsak. Nekem nagyfejűnek értelmét veszti a Dominátor jobb képminősége, ha az IPD nem állítható. Ezen túlmenően meg minden relatív és pénzfüggő!

Zs

na, pont ez lett volna a következő kérdésem, hogy jól látom, hogy nem állítható? De akkor ez elég lutri, mert vagy jó lesz, vagy nem.

n.james
2013-01-22, 14:17
Nekem Dominator van. Sajna az IPD túl kicsi :(, ha egyik szemre jó, akkor a másikkal a szélét nem látom jól vagy viszont. (félszeműek előnyben ;)) Lehet vele így is repülni, de jobb lenne az állítható IPD. ::)

pulsarxp
2013-01-22, 14:32
Nekem Dominator van. Sajna az IPD túl kicsi :(, ha egyik szemre jó, akkor a másikkal a szélét nem látom jól vagy viszont. (félszeműek előnyben ;)) Lehet vele így is repülni, de jobb lenne az állítható IPD. ::)

asszem akkor eldőlt a választás.

jpeti29
2013-01-22, 15:30
Vagy ha olyan kis fejed van mint nekem, akkor is tökéletes. Bár a HT-ét össze tudnám hozni az aurorával.

pulsarxp
2013-01-22, 15:31
Vagy ha olyan kis fejed van mint nekem, akkor is tökéletes. Bár a HT-ét össze tudnám hozni az aurorával.

hát nem tudom mekkora a fejem, nem szoktam mérni :D

erről a problémáról már másnál is hallottam.

mcelek
2013-01-22, 20:34
A régi FS, még bazinagy FOV miatt nem volt túl élvezetes.
Na ott tényleg nagy pixelhézagokat láthattunk, de volt, akinek bejött, illetve kis tuning eljárással a szemtől eltávolítva lehett ezen némileg javítani, talán a sarkok is jól láthatóvá váltak.
Mint a TBS síszemüvegbe aplikálása, jó lehet akár a 46 FOV-ra, akár a Headplay, bár ez utóbbi nekem nem passzolt egy bazinagy sí-cross szemüvegbe sem.
Azért megnézem a FS oldalát, mit írnak a HD-ről, mégha 46 is a FOV ;)

mcelek
2013-01-22, 20:47
Ja, fejméret, én így nézek ki :-\, bár látszólag normálisan, fotón egyből kiszúrható a törött, ferde orrom.
Mukkendro Dominator szemüvege kényelmesebbnek tűnt nekem, mint az AIO, viszont picit kissebb képet élvezhetünk, na nem olyan picit, mint a Trimersion esetében.

Hasi
2013-01-24, 20:20
:D :D :D :D Megjött a BaseSD-m!!! :D :D :D :D

pulsarxp
2013-01-24, 23:43

Gyors volt. :)
Es milyen?

Hasi
2013-01-25, 18:15

Gyors volt. :)
Es milyen?

Eddig jó, bár csak otthon próbálgattam. Tényleg olyan, mintha moziban ülnél. :D Kicsit fura érzés, meg kell szokni.

A fóliát a műanyag lapról kihívás volt leszedni, a gumi részt is le kellett hozzá szednem, amit elég bonyolult visszavarázsolni. Azt sem tudom, hogy ezt a műanyag lapot benne kell-e hagyni, vagy nélküle használni. Ti hogyan használjátok?

Állítgattam az IPD-t is, de nem érzek sok különbséget, beállítottam középre...

mcelek
2013-01-25, 20:53
Az AIO-ból most kivettem, legutóbb nem is párásodott, bár nem is izzadtam :D
Ennek a helyére lehet a dipotriás lencsét betenni. Vagy ezt kell páramentesíteni is.
Akkor jó a beállítás, ha a kép mind a nyégy sarkát jól látod, torzítás nélkül és pont olyan, mintha csak egy képernyő lenne a moziban. Nincs olyan érzésed, mintha a nagyapád szemüvegét próbálnád fel, vagy bandzsítós fárasztás.

Hasi
2013-01-25, 23:09
Az AIO-ból most kivettem, legutóbb nem is párásodott, bár nem is izzadtam :D
Ennek a helyére lehet a dipotriás lencsét betenni. Vagy ezt kell páramentesíteni is.
Akkor jó a beállítás, ha a kép mind a nyégy sarkát jól látod, torzítás nélkül és pont olyan, mintha csak egy képernyő lenne a moziban. Nincs olyan érzésed, mintha a nagyapád szemüvegét próbálnád fel, vagy bandzsítós fárasztás.

Páramentesíteni?

Hasi
2013-01-26, 13:58
Páramentesíteni?

Már értem. :D

Megvolt az első repülésem szemüvegben. Kicsit furcsa érzés, de jó cucc. Kb olyan 1 perc után elkezdett nekem is párásodni. Remélem ez csak télen jön elő. Egyedül elég bonyolult eldobni a gépet, felvinni és felvenni a szemüveget. Landoláshoz le sem vettem. Kb egy olyan 20perc után befagyott a tökünk és hazamentünk. :D

mcelek
2013-01-26, 15:57
Pára a hideg felületekre csapódik, szóval ha a szemüveg átmelegszik, elmúlik a pára, ilyenkor ;D
Sajnos nyáron, ha izzadunk, akkor nem is szellőzik, nehezebb a pára eltávolítása.

icahone
2013-01-28, 16:07
Kb egy olyan 20perc után befagyott a tökünk és hazamentünk. :D

OFF: Na azt meg parasitani kellett volna hogy ne fagyjon le ;D :ON

Hasi
2013-01-29, 13:21
Így néztem ki az első alkalommal. :D
Leültem, mert többen is javasolták a fórumon, de legközelebb nem fogok.

Daine
2013-01-29, 13:59
Így néztem ki az első alkalommal. :D
Leültem, mert többen is javasolták a fórumon, de legközelebb nem fogok.

Hatalmas!! :D ;D
Es nem tűnt fel,hogy a gép meg melletted van?! ;)

Hasi
2013-01-29, 19:54
Hatalmas!! :D ;D
Es nem tűnt fel,hogy a gép meg melletted van?! ;)

:D Azok egyébként nem az enyéim.

pulsarxp
2013-01-29, 20:34
Igy mar en is értem! Miert fagyott le a tokod :D

Hasi
2013-01-30, 11:34
Igy mar en is értem! Miert fagyott le a tokod :D

Egy együttérzö ember. :D

pulsarxp
2013-02-05, 19:26
na, döntöttem. Megrendeltem a Fat Shark Attitude SD-t. Kíváncsian várom :D

leskope
2013-02-07, 14:10
Létezik video szemüveg 1 szemre? Pontosabban egy olyan kis lcd monitort keresek,
melyet optikán keresztül lehet nézni és van video bemenete, a lényeg minél kisebb legyen.

Egy digitális éjjellátót akarok csinálni és ahhoz kellene.

pulsarxp
2013-02-07, 14:14
pl:
Teleglass T3 (http://www.scalar.co.jp/english/detail.php?id=t3-a)

jpeti29
2013-02-07, 14:27
Létezik video szemüveg 1 szemre? Pontosabban egy olyan kis lcd monitort keresek,
melyet optikán keresztül lehet nézni és van video bemenete, a lényeg minél kisebb legyen.

Egy digitális éjjellátót akarok csinálni és ahhoz kellene.

vagy veszel egy olyan videókamerát a vaterán, aminek nem lcd a kukucskája, hanem még a régi fekete fehér kici képcsöves. annak ugyani sima analóg bemenete van.

ati
2013-02-07, 15:00
pl:
Teleglass T3 (http://www.scalar.co.jp/english/detail.php?id=t3-a)

És van 3D-s is? Nem tudja valaki az árát?

pulsarxp
2013-02-07, 16:51
hát nem olcsó :(

http://microscopeinternational.com/teleglass-t3-a

pulsarxp
2013-02-12, 19:51
Megjött az Attitude SD :D
gyors volt, csütörtökön postázták, mára meg itt is van :)
Pár kép:
https://lh6.googleusercontent.com/-_vMGQNqVLjY/URqO3Yd-RsI/AAAAAAAASVM/Rqre_aZZrMY/s640/SAM_1921.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-mmidZ5SOnjU/URqO3RxgucI/AAAAAAAASVU/n3n8drnSTWA/s512/SAM_1922.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-oVs0tIwa_FQ/URqO3YxNEbI/AAAAAAAASVM/ZL1pFibwUtE/s640/SAM_1923.JPG

Daine
2013-02-12, 19:58
Láttom nagy az öröm használd egészséggel! ;)

Seszi
2013-02-12, 20:01
gratula! nekem is wishlist-en van.. tudsz jó helyet a beszerzésre?

pulsarxp
2013-02-12, 20:16
köszi, hát van öröm és bódottá! :P
én a Spanyol sráctól rendeltem az http://electronicarc.com-ról. Nem a legolcsóbb, de nem egész 1 hét alatt itt volt, és ha HK-ról rendelem, és becsúszik a Vám + Áfa, akkor már ugyan itt vagyok. :)

n.james
2013-02-12, 21:40
gratula! nekem is wishlist-en van.. tudsz jó helyet a beszerzésre?

Én nem hagyatkoznék csak a wishlist-re. ::) Többször volt rá példa hogy nem figyelmeztetett hogy van raktáron. Pl. most még van raktáron az Attitude-ből, de már nincs sok. 11-et már nem engedett kiválasztani, tehát még 10 van nekik:
http://kep-feltoltes.hu/image-8D1E_511AA868.jpg

pulsarxp
2013-02-12, 21:58
ja, vasárnap jött 50 darab:
https://lh6.googleusercontent.com/-FpnrxjQ3Q3o/URqsyqv9k2I/AAAAAAAASWw/MCNHsaGZdhI/s715/fs.png

pulsarxp
2013-02-14, 00:48
Nincs valakinek fatshark kompatibilis videó adója?
Meghalt a kamerám, és ki szeretném próbálni a szemüveget nagyon, de így nem megy :)
Ha valaki megszánna a környéken, és engedné, hogy átugorjak megköszönném :)

Ltomi78
2013-02-15, 22:24
Meghalt a kamerám, és ki szeretném próbálni a szemüveget nagyon, de így nem megy :)

Nekem az van...tudod hogy én is az Attitudre utazom....adnák is érte pár fpv cuccot 8). ..na jó tudom hogy ettől még nem válsz meg ;) ;)
de az 1.1w-os oriás 5.8-as adóm pont fatshark kompatiblis ezért nem is találtam hozzá könnyen jó vevőt, de állítólag a Fatshark vevőkkel jól megy

pulsarxp
2013-02-16, 03:20

Nekem az van...tudod hogy én is az Attitudre utazom....adnák is érte pár fpv cuccot 8). ..na jó tudom hogy ettől még nem válsz meg ;) ;)
de az 1.1w-os oriás 5.8-as adóm pont fatshark kompatiblis ezért nem is találtam hozzá könnyen jó vevőt, de állítólag a Fatshark vevőkkel jól megy

akkor mailben egyezkedünk, köszönöm ;)

Hasi
2013-02-16, 14:30
Elég kicsi benne a hely, de kész lett a művem:

http://img203.imageshack.us/img203/1379/20130216141852.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/203/20130216141852.jpg/)

Hasi
2013-02-17, 14:11
Látom nem sokan érdeklődnek. Azt hittem, hogy három oldalon keresztül majd a kérdésekre kell válaszolnom. :D

Tegnap meg ma lett tesztelve. Tegnap nem ugyan azon a csatornán voltak a vevő meg az adó és 100m után elment kép. Szerencsére sikerült gyorsan levenni a szemüveget és hazahozni. Aznap csak szabad szemmel repültem.

Ma már jobb kép volt csatornaváltás után. Néha elmegy rövid időre a kép, ezt a külső vevővel nem csinálta. Viszont az akku (2S 500mah) annyira lemerült, hogy a kép gyorsan besötétedett és végül teljesen kikapcsolt. Ez az én hibám volt, mert nem dugtam rá egy lipo őrt. De szerencsére így is sikerült visszahozni.

A leírásokban a csatorna száma össze-vissza van. Sokszor teljen más a kapcsolók állása. Az is lehet, hogy most sem ugyan azon a csatornán vannak az adó és a vevő. Lehet, hogy még kísérletezgetek vele...

n.james
2013-02-17, 14:53
A leírásokban a csatorna száma össze-vissza van. Sokszor teljen más a kapcsolók állása. Az is lehet, hogy most sem ugyan azon a csatornán vannak az adó és a vevő. Lehet, hogy még kísérletezgetek vele...

Azt figyelembe vetted hogy a csatorna beállítás táblázatban a "0" a kapcsoló zárt állapotát (földre kötve), az "1" pedig a nyitott állapotát jelenti?

Hasi
2013-02-17, 15:16
Azt figyelembe vetted hogy a csatorna beállítás táblázatban a "0" a kapcsoló zárt állapotát (földre kötve), az "1" pedig a nyitott állapotát jelenti?

Nem, ez általában fordítva szokott lenni. Kínaiak...

Hasi
2013-02-17, 15:20
És akkor lehet, hogy azért nem olyan jó a kép, mert 240mhz-val arrébbra lett készítve az antenna. Lehet, hogy szétszedem és beállítom az eddig általam használt csatornára és készítek képeket az átalakításról, ha valakit érdekel. Érdekel?

Stallmaster
2013-02-17, 16:06
képek engem érdekelnek! illetve majd ha sikerül kikísérletezni a megfelelő csatornákat, akkor annak a micro-vevőnek a hatótávja is:)

pittyu
2013-02-17, 16:13
Persze hogy érdekel .!!
A Fatshark Dominátor vevője nem veszi csak a saját adóját ??
Hogy lehet antennát hangolni , és honnan lehet tudni mi a legjobb freki neki ???
stb stb
Minden érdekel !!!

mcelek
2013-02-17, 18:28
Antennát méretre lehet készíteni, de nem árt műszerrel ellenőrizni.
5,8Ghz-n kevesen tudnak mérni, Ati és Egic csinál jót az biztos.
Tekertem két helixet méretre, teszt jó eredményt adott, de mérve nem lettek.

n.james
2013-02-17, 18:53
annak a micro-vevőnek a hatótávja is:)

Szerintem ua. mint az RC305, mivel abban is ez a panel van. ;)

Hasi
2013-02-17, 20:17
Ugyan az, mint ami az RC305-ben van. Itt vannak a képek. "Átkapcsoltam" az 1-es csatornára.

http://img825.imageshack.us/img825/9479/20130217172137.th.jpg (http://img825.imageshack.us/i/20130217172137.jpg/) http://www.imageshack.us/thumbnail.png (http://img40.imageshack.us/i/20130217172344.jpg/) http://img268.imageshack.us/img268/7572/20130217172356.th.jpg (http://img268.imageshack.us/i/20130217172356.jpg/) http://img213.imageshack.us/img213/5066/20130217172415.th.jpg (http://img213.imageshack.us/i/20130217172415.jpg/)
http://img62.imageshack.us/img62/9774/20130217172422.th.jpg (http://img62.imageshack.us/i/20130217172422.jpg/) http://img542.imageshack.us/img542/9215/20130217172945.th.jpg (http://img542.imageshack.us/i/20130217172945.jpg/) http://img694.imageshack.us/img694/2372/20130214122700.th.jpg (http://img694.imageshack.us/i/20130214122700.jpg/) http://img198.imageshack.us/img198/1379/20130216141852.th.jpg (http://img198.imageshack.us/i/20130216141852.jpg/)
http://img829.imageshack.us/img829/4067/20130217172006.th.jpg (http://img829.imageshack.us/i/20130217172006.jpg/) http://img835.imageshack.us/img835/7181/20130217172034.th.jpg (http://img835.imageshack.us/i/20130217172034.jpg/) http://img534.imageshack.us/img534/3365/20130217172101.th.jpg (http://img534.imageshack.us/i/20130217172101.jpg/)

loorio
2013-02-22, 20:48
http://fpvhobby.com/218-static-kopin-binocular-lcd-goggles.html

kis érdekesség

pulsarxp
2013-02-23, 03:26
az ötlet nem rossz, de ennyiért....

Ltomi78
2013-02-23, 10:57
Mivel köt heto össze az fatshark attitude mondjuk egy turnigy 9x el hogy a headtracker működjön.
Van hozza kábel ..ramegy a trainer csatira, vagy mashogy kell atvinni a ppm jelet. Lefotoznatok a kabelt ha adnak ilyet hozza? ;)

pulsarxp
2013-02-23, 14:53
Mivel köt heto össze az fatshark attitude mondjuk egy turnigy 9x el hogy a headtracker működjön.
Van hozza kábel ..ramegy a trainer csatira, vagy mashogy kell atvinni a ppm jelet. Lefotoznatok a kabelt ha adnak ilyet hozza? ;)

futaba csatist adnak hozzá. Két lehetőséged van. Vagy veszel egy PS/2 to Jr trainer kábelt, vagy kell egy Futaba trainer port anya, és összekötni egy mono jack csatival :) Én szerintem az utóbbit fogom elkövetni :)

pulsarxp
2013-02-23, 14:55
http://www.smartpropoplus.com/dnn/Hardware/FutabaRect/tabid/75/Default.aspx

Ltomi78
2013-02-23, 15:25
http://www.smartpropoplus.com/dnn/Hardware/FutabaRect/tabid/75/Default.aspx

Köszi

Futaba anyát honnan tudok...?
Ha rendelsz szólj. .Köszi

pulsarxp
2013-02-24, 23:03
hát a futaba anya nem könnyű eset. Két lehetőség van, ha nem sikerül.
Vagy szétvágjuk a gyári kábelt, vagy veszünk egy trainer kábelt, és azt vágjuk szét :)

Ltomi78
2013-02-25, 09:24
hát a futaba anya nem könnyű eset. Két lehetőség van, ha nem sikerül.
Vagy szétvágjuk a gyári kábelt, vagy veszünk egy trainer kábelt, és azt vágjuk szét :)

vagy rendelünk:) ezt erre csinálták
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/catalog/20650-main(1).jpg
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__20650__Fatshark_FPV_PS2_3_5mm_JR_HT_Connection_C able_1_meter_.html ;)
egyébként van ilyesmi szimulátor kábelem ami talán ps/2 és jack anya vég, apa kegy male to male 3.5 jack belemegy és ugyanilyen lesz mint a hks
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/catalog/20964.jpg

Ltomi78
2013-02-25, 09:28
A hks ra azt írják most látom hogy rossz a pin kiosztása a jack dugón :-X....lehet jobb a simu kábel és abba egy egyes male to male jack dugó kell, azon meg fel tudjuk cserélni a földet ha rossz helyen lenne

relaxman
2013-02-26, 19:49
Vuzix 1200-at próbálta már valaki? Az 16:9 végre.
Bár a Gopro ugye 4:3-at ad ki, tehát a torzításmentes képhez
elvileg jobb a 4:3-as szemcsi?

mcelek
2013-02-26, 22:29
Miért a Gopro adja 4:3-ban? Nem a PAL-NTSC átvitel miatt gondolod?
Mert az átvitel ezeken a rendszereken mehet és max beleszűkíti a 16:9-es képet, amitől alúl felűl fekete sáv lesz. Ebbe a sávba viszont tök jól elférhet az OSD, anélkül, hogy az élményképet elrondítaná ;)

relaxman
2013-02-26, 22:35
A PAL-NTSC is lehet 16:9-es átvilel, de a gopro valamiért
(tudom az osd miatt) 4:3-at lök ki. Ami értelemszerűen 4:3-as
szemcsire jobb, mert 16:9-en vagy lesz jobb-bal oldalt 2 fekete sáv,
vagy széthúzod, és torzul minden. Egyik sem szimpi.
Legjobb lenne nekem, ha a gopro 16:9-et adna ki,
a képre írva az osd-t, kis betűmérettel/halványan, stb.
Esetleg letiltható lenne.

mcelek
2013-02-26, 23:08
C4S robot OSD-n minden teljesülhet :D
Kicsi-halvány, ha letiltod a fekete keretet, de akár az egész eltüntethető, sőt, távról választhatod, hogy mit szeretnél látni ;)

relaxman
2013-02-27, 07:31
ágyúval verébre? ;D

Ltomi78
2013-02-27, 08:55
Vuzix 1200-at próbálta már valaki? Az 16:9 végre.
Bár a Gopro ugye 4:3-at ad ki, tehát a torzításmentes képhez
elvileg jobb a 4:3-as szemcsi?

Vuzix wrap 920-at próbáltam ki tegnap 16:9-re, egy mozifilm-en keresztül. Az 4:3-an jelenik meg tehet van egy kis torzítás nyulnak a fejek kicsit de én alig vettem észre. FPV-ben meg eddig csak 4:3 as kamerákkal használtam, asszem a sony webbie is azt ad ki csak alul feül van fekete mező mivel hd kamera (vagy lehet az 16:9) és élvezhető.
OFF
A vuzix-om eladó és tökéletes ;)

n.james
2013-03-06, 21:48
Nekem is sikerült egy Foxtech 5.8 GHz-es modult beültetni a Dominatoromba, ha jó idő lesz összehasonlítom a hatótávot a GS-ben levő vevővel. Az ára horribilis 5780 Ft. ;D

Ltomi78
2013-03-07, 08:46
Lenne egy naiv kerdes fatshark szemubol predator v.attitude bol ki is lehet hozni a videojelet külső monitorra?

mukkendro
2013-03-07, 09:49
Szerintem nem, vagy csak "mókolással", mivel a kártyának egy video out-ja van. A képminőség mindenképpen megsínylené, ha ez még szét lenne osztva. Persze lehetne hozzá építeni egy kis fapados jelosztót, de akkor már egyszerűbb venni 15$-ért még egy vevőt, amit oda teszel ahova akarsz, és nem lógsz vezeték végén. A kanóccal egyébként is elveszted azt amit a beépíthető vevővel nyernél, a "szabadságot".

Üdv,

jpeti29
2013-03-07, 09:56
Nekem is sikerült egy Foxtech 5.8 GHz-es modult beültetni a Dominatoromba, ha jó idő lesz összehasonlítom a hatótávot a GS-ben levő vevővel. Az ára horribilis 5780 Ft. ;D

egy linket a modul beszerezhetőségére meg a kapcsolásról dobj már be légszi