PDA

Teljes verzió megtekintése : PC program

Peck
2011-12-05, 20:52
PC program leírása, letöltés, újdonságok, stb :)

A programról:
A C4S robot beállításaihoz készült, és persze az útvonaltervezéshez.

A programon több fül található, felül, a menüsor alatt tudtok váltani köztük: Waypoint, IMU, RC Settings, System Settings, Firmware, Live video

Hogy miket is lehet csinálni a különböző füleken, röviden:
- Waypoint Itt lehet a Googlea Earth/Maps térképen útvonalat tervezni, a robotól betöltött útvonalat szerkeszteni/menteni
- IMU 3D repülő, gyro, accelerometer szenzorok megjelenítése, látványos, és a repülő rezgéseit is segít kiszűrni (csak óvatosan a forgó propellerrel!)
- RC Settings a robot alapbeállításai, géptípus, elhelyezkedés, csatornabeállítások, végkitérések
- System Settings részletesebb beállítások, amik a robot repülését befolyásolják, stabilizált mód viselkedése, és minden más
- Firmware a robot firmwarejét ezen a fülön lehet frissíteni
- Live video a PC-hez csatlakoztatott videoeszköz képét lehet megnézni, pl EasyCapbe visszavezetett OSD kép :)

A program legtöbb funkciója, beállítása nem elérhető, ha a robot nincs a PC-hez csatlakoztatva, a robot csatlakozott állapotát a zöld Connected felirat (és LED) és a piros No connection felirat jelzi a program bal alsó sarkában.

Néhány alapvető tudnivaló a programmal kapcsolatban:
- Ha lehúzzuk és visszadugjuk a robotot az USB kábelről (netalán megszakadna az összeköttetés), várjunk néhány másodpercet az újracsatlakoztatásig.
- Minden fontosabb beállítás, módosítás után nyomjuk meg az alsó sorban lévő Save settings gombot, különben a módosított beállításaink el fognak veszni!

Waypoint fül:

Útvonal szerkesztése:
- Google Earth: elsőre talán kicsit bonyolultnak tűnhet a használata, de ha megszokjuk, élmény vele tervezni:
Ctrl - bal egérgomb lenyomása a térkép adott pontján: Új Waypoint hozzáadása: (A Waypoint magassága a Default altitude értéke lesz)
Bal egérgomb lenyomva tartása mellett az egérrel mozgathatjuk a térképet
Jobb egérgomb lenyomva tartása mellett az egérrel zoomolhatunk és foroghatunk a térképen
Középső egérgomb lenyomva tartása mellett az egérrel foroghatunk az adott pont körül minden irányban
Egy adott Waypointot "megfogva" módosíthatjuk azt.

A táblázatban ki tudunk választani egy adott Waypointot szimpla kattintással. Ha megnyomjuk a Delete gombot, az adott waypoint törlődik a listából.
A táblázatban kiválasztva egy adott Waypointot, majd egy adott mezőre kattintva kiválasztva egy mezőt tudjuk annak értékét szerkeszteni, ezzel pontosíthatunk a Waypointok koordinátáin, és a magasságon is állíthatunk.
Az Altitude change melletti nyilakkal az összes meglévő Waypoint magasságát tudjuk növelni/csökkenteni, amit az Earthon azonnal látni fogunk.

A táblázat alatti Save gombbal az aktuális útvonalat a robotba mentjük.
Figyelem! Ezzel kitöröljük a robotban lévő addigi Waypointokat!

A táblázat alatti Load gombbal a robotból betöltjük a benne tárolt aktuális útvonalat.
Figyelem! Ezzel kitöröljük a programban lévő Waypointokat! Erre a program rá is kérdez.

Waypoint radius: a C4S Waypoint módban megcélozza a kijelölt pontokat. Pontatlanság, szél miatt nem
feltétlenül találja telibe. Ez az adat azt írja elő, mennyire kell megközelítenie a célpontot ahhoz, hogy
elfogadja mint teljesített feladatot, és induljon a következő Waypoint felé. Átlagos gép és nem túl erős szél
esetén 30m megfelel. Ha a megadott érték túl kicsi, a gép esetleg elmegy a célpont mellett, visszafordul és
próbálja ismét megközelíteni.
RtH altitude: ha a gép RtH (hazatérés) módba kapcsol, erre a magasságra áll be. A magasságot mindig a
strathelyhez képest méri.

IMU fül

3D repülő, gyro, accelerometer szenzorok grafikus megjelenítése.
látványos, és a repülő rezgéseit is segít kiszűrni (óvatosan a forgó propellerrel!)
A legördülő menüből választhatunk 3D modellt.
A program a robot beállításának megfelelő modellt próbálja alapból betölteni, mikor csatlakoztatjuk a robotot.
A csúszkával a gépet tudjuk elforgatni a Z tengelye körül, hogy "szinkronba" hozhassuk a robothoz képest, de ez csak a nézőpontot érinti, a beállításokat nem.
Ha a 3D gép nem jelenne meg, valószínűleg nem a legfrisebb DirectX van telepítve, vagy a videkártya nem támogatja a 3D gyorsítást.

Rendszerkövetelmények:
Microsoft Windows XP vagy újabb (Vista, Win7)
Microsoft .NET 4.0 telepítve http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=17851
Legfrisebb DirectX telepítve http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=35
Probléma esetén: http://windows.microsoft.com/hu-HU/windows7/Diagnosing-basic-problems-with-DirectX
Legfrisebb Google Earth telepítve http://www.google.com/intl/hu/earth/download/ge/agree.html

Peck
2011-12-05, 20:53
PC program első verziójának letöltése:
PC program letöltés R1 (http://c4s.uw.hu/R1.rar)

PC program második verziójának letöltése:
PC program letöltés R2 (http://c4s.uw.hu/c4s/R2.zip)
Pár apróbb hibajavítás, és új feature:

- Default altitude beállítása rendesen indulásnál (eddig 200 métert mutatott az Earth, és ha módosítottál magasságot, akkor helyreáll)
Ezt úgy a legegyszerűbb ellenőrizni, ha átállítod a default altitude-ot pl 20 méterre. Bezárod a programot. Újraindítva csinálsz pár új Waypointot. Az útvonalak a régi programban elég magasan lettek létrehozva, pedig 20 méteren vannak elvileg. Ezután valamelyik pont magasságát átírod a táblázatban 20ról 20ra :) És hirtelen az útvonal a megfelelő magasságra ugrik.
Fontos: ez csak a megjelenítést befolyásolta eddig, tehát a megrepült útvonal a megfelelő magasságon történt eddig is.
- Motor enable resetelés - elõfordulhatott, hogy a PC program azt mutatta, hogy mehet a motor, de közben tiltva volt
- Logger checkbox eltávolítva - jelenleg nem támogatott
- Barometer checkbox eltávolítva - fixen mûködik minden robotban
- Airspeed látható, de nincs jelenleg használva
- Yaw compensation: csak akkor küldte le a program a beállítást, ha valami mást is állítottunk!!! Mindenki ellenőrizze, hogy ha átállította az értékét, lementette, akkor lehúzva a robotot USBről, és újra feldugva a jó érték töltődik vissza.

Új feature:
- Waypointok hossza és legtávolabbi Waypoint távolsága a Home-tól - kértétek, hasznos, megcsináltam :)
- Update-ek keresése (kísérleti) (About menü)
- Webpage link http://c4s.uw.hu/ (About menü)

PC program harmadik verziójának letöltése:
PC program letöltés R3 (http://c4s.uw.hu/c4s/R3.zip)

- A programban kiválasztható, hogy mi legyen a harmadik üzemmódja a robotpilótának, ez lehet az útvonalrepülés, körözés, trainer mód.
- Bekerült a csűrő differenciálás. A 100% azt jelenti, hogy az egyik irányba egyáltalán nem engedi kitérni a szervót. Ez a beállítás főleg nagyobb vitorlázókhoz kell.
- A Google Maps helyett GMap - cache-elni is tud!
- Csak egy program futhat egyidőben
- Failsafe range +-20us

Figyelem! A program ezen verziója csak az új, mellékelt Firmware-el működik együtt!
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,103217.0.html

PC program negyedik verziójának letöltése:
PC program letöltés R4 (http://c4s.uw.hu/c4s/R4.zip)
- Waypoint fülön az aktuális koordinátára ugrás (ha van GPS vétel)
- Set Level, OSD, Trainer opciók állítása
- Maps nézetben is hasonló ikonok mint Earth-ön
- DirectX ki/bekapcsolás
- Google Earth ki/bekapcsolás
- A program megjegyzi az utolsó koordinátát ahol a térkép állt, legközelebbi induláskor ide ugrik
- Kisebb kijelzőkön (laptop pl) is scrollozható az RC Settings

A DirectX/Earth állítását az Options menü Options pontjában lehet elvégezni, ezután javasolt a program újraindítása.

Figyelem! A program ezen verziója csak az új, mellékelt Firmware-el működik együtt!
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,103217.msg1423854.html#msg1423854

Peck
2011-12-05, 21:03
Hibák, megoldások

Pár gépnél gond akadhat a 3D modell megjelenítésével. Ez még a kisebbik gond, de van hogy a PC program nem megy tovább a töltő képernyőnél.
Ezt orvosolni/kiküszöbölni a következő képpen lehet:
- a a C4S könyvtárában található Model3D.dll-t át kell nevezni/letörölni, ezután el kell indulnia a programnak (a 3D modell nem fog megjelenni az IMU tabon)
- csináltam 1 még kompatibilisebb Model3D.dll-t, ezt kellene bemásolni (felülírni a régit) a C4S mappába.
Letöltés (http://c4s.atw.hu/Model3D_R3.zip)
- ha még mindig nem indul el a program, használhatjuk a dll nélkül is, de ha mindenképp szeretnénk látni a 3D modellt, akkor próbáljuk frissíteni a DirectX-et, és a videokártya driverét.

R4-től fölfelé:
- nem jelenik meg a Google Earth
1. Ellenőrizzük, hogy a számítógépünkre fel van telepítve a Google Earth.
2. Ellenőrizzük, hogy az Options menü Options pontjában az Earth be van pipálva.
3. Indítsuk újra a programot

- nem jelenik meg a 3D modell az IMU fülön
1. Ellenőrizzük, hogy a számítógépünkre fel van telepítve a legfrisebb DirectX és a grafikus kártya driverei.
2. Ellenőrizzük, hogy az Options menü Options pontjában a DirectX be van pipálva.
3. Indítsuk újra a programot

Peck
2011-12-05, 21:04
helyfoglalás

Daine
2011-12-06, 18:55
Sziasztok!

Az összes kívánt program letöltése után még valami hiányzott!
Nekem rendesen feladta a leckét a kezelő program:http://c4s.atw.hu/R1.ZIP
Amit nem tudtam abban Peck koléga igyekezett hasznos infóval ellátni,hogy Rar tömörítőt is le kell töltenem innen:http://www.winrar.hu/

Köszönöm! ;)

altima
2011-12-08, 16:46
Lehet, csak elkerülte a figyelmem, de WP tervezésnél lehet látni valahol, hogy a megtervezett útvonal milyen hosszú?

Ilyet nem találtam, ha van akkor elkerülte a figyelmemet.

Illetve, szintén WP repülés... Repülési magasság tervezése esetén a HOME pozícióhoz viszonyítja a magasságot olyan folytán, hogy a HOME- ot veszi 0- nak és ehhez képest emeli gondolom a gépet annyival, amennyit megadok a táblázatban. Azonban, a HOME- nak is van egy tengerszint feletti magassága, amit a térképen alul ki is ír a program. A kérdésem az, hogy tételezzük fel, HOME tengerszint feletti magassága 100m, WP1 tengerszint feletti magassága 200m, megadom, hogy a gép pl. 80m magasan repüljön. Ebből a végeredmény az lesz, hogy a gép menet közben "földet ér" WP előtt?

nem:)

Bővebben: A Google Earth-ben tervezed, az ottani magasságot veszi alapul, de ha a 2 WP között van pl egy hegy, toronyház, kémény, felhőkarcoló vagy ufo akkor annak nekimegy.

Végül, mi a tapasztalatotok a Google Earth pontosságával kapcsolatban? Gondolok itt arra, hogy pl találok egy ismert pontot a térképen, teszem azt egy magas fát. Hány méter pontossággal lehet az a fa ott ahol a térképen van?

Előre is köszi a választ!

1 napja van nálam berepülésen vagyok túl, így erről tapasztalatom nincs, de szerintem ez nem egy reális probléma.
Robot azaz WP módban nem hiszem, hogy az a feladat 5m-re cirkálj arra ott a manuális mód. De lehet hogy én értettem félre a kérdést akkor bocsi.

altima
2011-12-08, 16:48
A program írójának egy üzenet:

KIRÁLY VAGY!!!!! ;D

Minden percét élveztem az állítgatásnak, átlátható egyszerű látványos .......

Grat!

RC Zumuld
2011-12-08, 17:03
Lehet, csak elkerülte a figyelmem, de WP tervezésnél lehet látni valahol, hogy a megtervezett útvonal milyen hosszú?

Ilyet nem találtam, ha van akkor elkerülte a figyelmemet.

Illetve, szintén WP repülés... Repülési magasság tervezése esetén a HOME pozícióhoz viszonyítja a magasságot olyan folytán, hogy a HOME- ot veszi 0- nak és ehhez képest emeli gondolom a gépet annyival, amennyit megadok a táblázatban. Azonban, a HOME- nak is van egy tengerszint feletti magassága, amit a térképen alul ki is ír a program. A kérdésem az, hogy tételezzük fel, HOME tengerszint feletti magassága 100m, WP1 tengerszint feletti magassága 200m, megadom, hogy a gép pl. 80m magasan repüljön. Ebből a végeredmény az lesz, hogy a gép menet közben "földet ér" WP előtt?

nem:)

Bővebben: A Google Earth-ben tervezed, az ottani magasságot veszi alapul, de ha a 2 WP között van pl egy hegy, toronyház, kémény, felhőkarcoló vagy ufo akkor annak nekimegy.

Ezt értem, de...
Mikor tervezek, akkor egyfelől 3D- ben látok a térképen egy default magasságot, amikor a 2. WP- t is megadom, amit nem tudom, h miből adódik. Illetve, bal oldalon a táblázatban van egy relatív magasság oszlop, ami alapból 0 értéket kap. Ha ezt pl 20m- re veszem, akkor az előbb említett-, kezdetben kirajzolódó magassági vonal adott WP- nél kisebb lesz!

Egyszerűen fogalmazva: Ha WP1 és WP2 közt a földszinthez képest 20m magasan akarok repülni, akkor a relatív magasság oszlopba meg kell a 0- t 20m- re változtatni? Illetve, mi van abban az esetben, ha WP2-n 20m magasan vagyok, de WP3- nak 100m- t adok meg és WP3 olyan közel van WP2- höz, hogy képtelenség elérni a 80m emelkedést? Tegyük fel, h WP4 pedig újra 20m. Ekkor mi lesz? WP2 és WP3 között emelkedik amennyire tud, ha eléri a 100m eléri, ha nem nem, és WP4- ig újra vissza csökkenti a magasságát 20m- re? Vagy?

Sorry, ha nehézkes vagyok! :D

[/quote]

Peck
2011-12-08, 17:23
Huh, kicsit sok a kérdés :)

WP tervezésnél lehet látni valahol, hogy a megtervezett útvonal milyen hosszú?
Egyenlőre nem, de nem nehéz megcsinálni. Inkább kérdés hogy belegyömöszöljem az earth/maps ablakába, vagy a program felületén kapjon valahol helyet.

Default magasság: van 1 default altitude felirat, mellette 1 szám (méterben) a táblázat felett, ezt a magasságot veszik fel alapból a Waypointok, ha újat hozol létre. Aztán persze a táblázatban átírhatod amire szeretnéd.
(itt épp tegnap talált mmormota 1 hibát: a Waypointokat alapból úgy rajzolja az Earth, mintha 200 méteren lennének a home-hoz képest, de ha megváltoztatod a default magasságot, akkor korrigálja a magasságot, magát a Waypoint-repülést nem befolyásolja, csak a megjelenítés helytelen!)

Igen, földet ér, nekimegy, stb :) De ezt a Waypointokat összekötő vonal is jelezni fogja, mert bemegy a föld alá...

Végül, mi a tapasztalatotok a Google Earth pontosságával kapcsolatban? Gondolok itt arra, hogy pl találok egy ismert pontot a térképen, teszem azt egy magas fát. Hány méter pontossággal lehet az a fa ott ahol a térképen van?
Ezt elég nehéz megmondani, a GPS is "téved", az Earth sem centire pontos, szóval fakörülrepülést inkább ne tervezz :)
Ugyanez a helyzet a magassággal is, ha tudod hogy 20 méter magas fák vannak a környéken, akkor lehetőleg ne 25 méteren akard a Waypoint-repülést :)

altima: köszönöm, örülök hogy tetszik!

RC Zumuld
2011-12-08, 17:54
Koszonom a valaszt! Vilagos!
Akkor mar csak egy kerdes. Ha bal oldalon nem adok meg a jobb szelso oszlopba relativ magassagot, azaz 0-n hagyom, akkor a default magassag azzal a magassaggal fog meg egyezni amit a home pozicio feletti korozes magassaganak adok meg?

Peck
2011-12-08, 20:15
Nem. A default magasság pusztán segítség a Waypointok létrehozásához. Lehetne fixen 0, fixen 500, de te választhatod meg milyen magassággal hozza létre a Waypointokat alapból.
Ha a Waypoint magassága 0 -> relatív 0 a Home magasságához képest, szóval a földön fog futkosni a repülő :)
Ezért is 0 a Home relatív magassága, mert magához képest 0.

Körözési magasság nincs, nevezzük inkább RtH magasságnak :) De az külön állítható, tehát semmi köze a default magassághoz.

Illetve, mi van abban az esetben, ha WP2-n 20m magasan vagyok, de WP3- nak 100m- t adok meg és WP3 olyan közel van WP2- höz, hogy képtelenség elérni a 80m emelkedést? Tegyük fel, h WP4 pedig újra 20m. Ekkor mi lesz? WP2 és WP3 között emelkedik amennyire tud, ha eléri a 100m eléri, ha nem nem, és WP4- ig újra vissza csökkenti a magasságát 20m- re? Vagy?
Emelkedik a gép amennyire lehet, amennyit megenged a max. emelkedési szög (Maximum pitch angle), ugyanez a süllyedésnél (Minimum pitch angle). Ha extrém magasságkülönbségeket adsz meg, nem fogja elérni a megadott magasságot, és a 20m kedvéért sem fog zuhanórepülésbe kezdeni :)

mmormota
2011-12-09, 13:23
Mit állít a programban a Pheriferials panel Logger és Barometer pipája?

Azt, hogy van-e logger (az alap változatban nincs, ez a bővítő panelen lesz, microSD kártyára rögzít), valamint hogy van-e barometrikus magasságmérő vagy a GPS magasságot kell használni (minden legyártott darabban benne van a barometrikus szenzor).

ppeter
2011-12-13, 18:58
Szia!

A programban nekem nem jön elő a repülő az imu fülnél....

DirectX -et telepíteni kell, és működni fog.

Üdv ppeter

mmormota
2011-12-16, 23:08
A fejlesztő urakat kérdezném hogy lehetne TILTOTT WP-ket vagy kisseb területet bele tenni a progiba pl, magas facsoport, telefontorony, templom ha RTH kor esetleg útba kerülne valami.

Nehéznek tűnik első ránézésre, persze nem a PC programban hanem a firmwareben. Ehhez valamilyen útvonaltervező algoritmust kellene beletenni, jelenleg ilyet egyáltalán nem tartalmaz.
Mivel a visszatérő magasság ad tűrhető megoldást, eléggé hátra tenném a sürgősségi listán.

mmormota
2011-12-17, 21:00
Olyat esetleg nem lehetne megoldani a pc programban,hogy mentse a különböző útvonalakat a wp.-ban?
Ne keljen egy adott útvonalat újra programozni csak kikeresem mentem és kész.

File menüben Save mission (küldetés mentése), feljön egy könyvtár választó ablak, kiválasztod hová szeretnéd menteni, adsz neki egy nevet, mented.
Visszaolvasni fájlból pedig a "Load mission" (küldetés beolvasása) menüponttal lehet.

RC Zumuld
2011-12-18, 19:09
Peck, mmormota:

Nagyon köszi a WP tervezésnél az úthossz és a legtávolabbi pont elhelyezését a programban, nem kevésbé a Daine által felhozott mentést és visszatöltést!

Nem titok, engem leginkább a robotnak ez a funkciója foglalkoztat leginkább. Természetesen az FPV repülés is, de mindent a maga idejében, szép sorjában.

Kérdésem is volna, rögtön 2.
1. Ha adott példa okán ez az útvonal:
http://kepfeltoltes.hu/111218/wp_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A 4., 6., 7. fordulókban kb. milyen szűken fog fordulni a gép (ES)?

2. Szerdáig még nincs a kezemben a robot, ezért lehet, triviálisat kérdezek. A különböző állapotai a robotnak (WP, Stabilizált, Gyere haza, GPS megy) csak osd- ről olvashatók le, vagy esetleg magán a roboton is vannak állapotjelző ledek?

3. Ha azt szeretném, hogy az akksi félig kiürülésekor (vagy egy beállított szinten) mindegy, h hol a gép, hol tart az útvonal berepülésében, jöjjön haza, bele lehetne tenni a robotba? Nem tudom, hogy Ti mennyi hasznát látjátok ennek, de szerintem amire nekem kell, abban a felhasználási módban ez egy igen hasznos dolog volna...

4. Internetes kapcsolat nélkül, kint a repülés helyén is tudok a programban útvonalat tervezni? Magyarán, a Google Earth- höz kell a netes kapcsolat?

Üdv
Zs

Peck
2011-12-18, 19:25
Szivesen, örülünk ha tetszik! :)

Peck, mmormota:

Nagyon köszi a WP tervezésnél az úthossz és a legtávolabbi pont elhelyezését a programban, nem kevésbé a Daine által felhozott mentést és visszatöltést!

Nem titok, engem leginkább a robotnak ez a funkciója foglalkoztat leginkább. Természetesen az FPV repülés is, de mindent a maga idejében, szép sorjában.

Kérdésem is volna, rögtön 2.
1. Ha adott példa okán ez az útvonal:
http://kepfeltoltes.hu/111218/wp_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A 4., 6., 7. fordulókban kb. milyen szűken fog fordulni a gép (ES)?

Ez attól függ mennyire engeded bedönteni a gépet a robotnak. Ha csak oldalkormány van a gépen, akkor mondjuk nem lenne túl célszerű nagyra állítani.

2. Szerdáig még nincs a kezemben a robot, ezért lehet, triviálisat kérdezek. A különböző állapotai a robotnak (WP, Stabilizált, Gyere haza, GPS megy) csak osd- ről olvashatók le, vagy esetleg magán a roboton is vannak állapotjelző ledek?

Csak OSD. LEDek vannak a roboton, de a módokat nem jelzik, repülés közben úgysem azt nézegeted.

3. Ha azt szeretném, hogy az akksi félig kiürülésekor (vagy egy beállított szinten) mindegy, h hol a gép, hol tart az útvonal berepülésében, jöjjön haza, bele lehetne tenni a robotba? Nem tudom, hogy Ti mennyi hasznát látjátok ennek, de szerintem amire nekem kell, abban a felhasználási módban ez egy igen hasznos dolog volna...

Megoldható, de át kell gondolni mikor is veszi a robot félig üresnek az akkut, vagy 1 adot feszültség alatt vált RtHba, de ugye 1 nagyobb gázadás ideiglenesen is beejtheti az akksifeszültséget.
Egyenlőre az a megoldás, hogy amikor gondolod, kézzel átbillented RtH-ba a robotot :)

sterby
2011-12-18, 19:25
Tiltott WP-khez lenne egy ötletem: nem lenne egyszerűbb ha tiltott zónák helyett kettő esetleg három 4-4 (esetleg 3-3) pontból álló útvonalat definiálva a legközelebbi útjába esőt lekövetné a robot RTH üzemmódban? Kezdő pont megközelítése, továbbiak lekövetése majd irány a home WP.
Csak mint érdeklődő gondolom kivitelezhetőbb mint az útvonalkeresés.

Peck
2011-12-18, 19:41
Érdekes elképzelés. De ehhez is le kellene külön tárolni pár waypointot az RtH-hoz.
Arról nem is beszélve, hogy mi van ha pont egy tiltottnak szánt terület pont a gép és a legközelebbi útba eső WP közé esik?

sterby
2011-12-18, 20:08
Az mindig benne van a pakliban, viszont két útvonallal már jó eséllyel kikerülhetők a home zóna körüli akadályok, pl. két facsoport közt vagy ipari parkot elkerülve netalántán az ipari parkban szabad irányban bevezethető a gép. Két útvonal már elég ahhoz hogy az "ismeretlen" irányból közeledő gép ne vágjon át a veszélyzónán ahhoz hogy elérje a kezdőpontot.
Persze ezek az útvonalak mindig módosíthatóak lennének, függően attól hogy merre tervezett a repülés, és főleg honnan.

Peck
2011-12-18, 20:38
Szia Peck!

Most a programban a WP útvonalakat nem tudom törőlni! :-\
Mi a módja neki? :)

Köszi!

az első postban írtam:

A táblázatban ki tudunk választani egy adott Waypointot szimpla kattintással. Ha megnyomjuk a Delete gombot, az adott waypoint törlődik a listából.

mmormota
2011-12-18, 22:06
4. Internetes kapcsolat nélkül, kint a repülés helyén is tudok a programban útvonalat tervezni? Magyarán, a Google Earth- höz kell a netes kapcsolat?

Kell hozzá. Van egy trükk, amivel mégis használható: még otthon netes kapcsolat mellett megnézed a terepet, kicsit tologatva hogy begyűjtse cash-be a környéket. Ezután futó C4S program mellett alvó módba kapcsolod a notebookot, így nem felejti el amit a cash-be tárolt, és a terepen felébresztve is emlékszik rá net kapcsolat nélkül is. Persze csak arra a környékre amit letárolt.

RC Zumuld
2011-12-19, 08:32
Köszi a választ!

Kell hozzá. Van egy trükk, amivel mégis használható: még otthon netes kapcsolat mellett megnézed a terepet, kicsit tologatva hogy begyűjtse cash-be a környéket. Ezután futó C4S program mellett alvó módba kapcsolod a notebookot, így nem felejti el amit a cash-be tárolt, és a terepen felébresztve is emlékszik rá net kapcsolat nélkül is. Persze csak arra a környékre amit letárolt.

Peck
2012-01-09, 21:14
Az új programban (és az R2-ben is) a frissítések menüpont alatt ezt hozza fel (a robot nincs rákötve):

http://kephost.hu/image-CF77_4F0B4554.jpg

Ennek van értelme? Ez a Crash4Sure.bin file 1 KB, a mostani új 0.733 firmware (C4S_0.733b.fw file ) 130 KB. Akkor most mire jó ez a menüpont? :o

(Nem kötekedésképpen, de érdekesek a magyar feliratok pl. save-kivéve, load-terhelés ;D)

Nincs :) Még mindig kísérleti! Kicsit faragnom kéne rajta. Amit meg letölt,az 1 html file :)
De ha már itt tartottunk, akkor kijavítottam a linket, mostmár jó firmware filera mutat.
Magyar feliratok: google translate :) De az eddig is így volt.

n.james
2012-01-09, 22:18
De ha már itt tartottunk, akkor kijavítottam a linket, mostmár jó firmware filera mutat.
Magyar feliratok: google translate :) De az eddig is így volt.

Látom már jó. ;) A google fordítása elég muris, akkor inkább csak angol felirat legyen. ::)

Peck
2012-02-14, 22:22
Pár gépnél gond akadt a 3D modell megjelenítésével. Ez még a kisebbik gond, de van hogy a PC program nem megy tovább a töltő képernyőnél.
Ezt orvosolni/kiküszöbölni a következő képpen lehet:
- a a C4S könyvtárában található Model3D.dll-t át kell nevezni/letörölni, ezután el kell indulnia a programnak (a 3D modell nem fog megjelenni az IMU tabon)
- csináltam 1 még kompatibilisebb Model3D.dll-t, ezt kellene bemásolni (felülírni a régit) a C4S mappába.
Letöltés (http://c4s.uw.hu/Model3D_R3.zip)

deltahf
2012-02-29, 08:47
Kérdés, kérés.

Azt szeretném megkérdezni a fejlesztőktől, hogy esetleg a waypoint amit egyszer beadtunk a "robot"nak azt esetleg a szoftveren elmenteni nem lehet abban a formában, hogy bármikor visszatölthető legyen?
Így nem kell állandóan cipelni a mobilnetet és laptopot azokra a helyekre amiket már egyszer berepült a repcsi.
Köszönöm Peti aki deltahf ;)

altima
2012-02-29, 12:29
Kérdés, kérés.

Azt szeretném megkérdezni a fejlesztőktől, hogy esetleg a waypoint amit egyszer beadtunk a "robot"nak azt esetleg a szoftveren elmenteni nem lehet abban a formában, hogy bármikor visszatölthető legyen?
Így nem kell állandóan cipelni a mobilnetet és laptopot azokra a helyekre amiket már egyszer berepült a repcsi.
Köszönöm Peti aki deltahf ;)

Szia!

nekem sikerült, File - Save mission értelem szerűen a load missionnal vissza tudod tölteni a progiba.

(de így is cipelned kell a laptopot)

mmormota
2012-03-01, 13:57
(de így is cipelned kell a laptopot)

Tervezgetünk egy bővítő boardot, amin a következők lennének:
- microSD kártya (loggerhez)
- mágneses szenzor
- további RC kimenetek, pl. kamera stabilizáláshoz
- i2c és soros port további szenzorokhoz
- Bluetooth (lehetővé tenné a vezeték nélküli kapcsolatot, így mobillal is lehetne programozni, pl. Androidra írt programmal)

GPeti
2012-03-01, 18:22
Még van egy ötletem aki esetleg nem akar laptopot vinni, vagy éppen nincs is, annak nem ártana egy doboz rajta lcd kijelző pár gomb ami a pc-s programot utánozná. Mint pl valaki a hkt6a távhoz készített egy nokia lcd-s programozó kártyát ami a t6config-ot utánozza.

mmormota
2012-03-01, 23:56
Viszonylag egyszerűen megoldható lenne, hogy több előre programozott útvonalat tároljon a robot. Ezeknek megjegyezhető nevet lehetne adni, pl. "Mátyásföld 8-as". Induláskor az OSD-ben megjelenő menüben ki lehetne választani a megfelelőt.

Lehetőség lenne PC nélkül szerkeszthető útvonalra is, de ezt több munka összehozni. Egy OSD-ben megjeleő táblázat lenne, minden sorban 4 mező, első a WP száma, második az adott wp északi irányban vett távolsága m-ben, harmadik a keleti irányban vett távolsága m-ben, negyedik a magasság m-ben. Mindez a startponthoz képest mérve. A táblázat elemeit a botokkal lehetne kiválasztani és módosítani.

Pl. egy 400 m oldalú négyzet 100 m magasan aminek a starthely a közepe, így nézne ki:
1 200 200 100
2 200 -200 100
3 -200 -200 100
4 -200 200 100

mmormota
2012-03-02, 00:01
Összességében úgy gondolom, hogy a mobiltelefon&Bluetooth változat az, ami a legkényelmesebb és legmagasabb használati értékű.

csomy
2012-03-02, 06:55
Szerintem nehéz lenne egy elegendő szolgáltatást nyújtó, jól kezelhető mobil programot összerakni.
Hamarabb tudnám elképzelni, hogy a mobilban tároljuk az összerakott útvonalakat, és arról pár kattintással át lehet tölteni a robotra a dolgokat. Akár beállítási preseteket is, de teljes értékű kezelőszoftvert komplikált lenne.

deltahf
2012-03-02, 08:30
Az Iphone ki ne maradjon! ;) :)

mmormota
2012-03-10, 18:02
A PC program nyelvi verziói nincsenek készen, nem működnek rendesen.

Egyedül úgy jók a menük, mezők megnevezései, ahogy közvetlenül a letöltés után elindul a program. A nyelv választás menüpontot elindítva több hibás kiírás is keletkezik.
Magyarra állítva gyakorlatilag használhatatlan a program. Sajnos angolra visszaváltva is marad benne egy-két hiba, így a javított verzió kiadásáig ne kapcsoljátok át a nyelvet, mert csak a baj van vele...
Ha már elkapcsoltátok a nyelvet, legegyszerűbb törölni az egészet és újra telepíteni.

Peck
2012-03-10, 18:48
Azért az egészet nem kell letörölni :)
Elég a nyelvi fileokat a Language könyvtárból letörölni, újraindítani a PC programot, és akkor biztosan nem lesz gubanc.

jpeti29
2012-05-02, 13:28
Azza nem lehet valamit kezdeni, hogy az internet kapcsolat hiánya esetén induláskor feljövő messagebox nem az indítási képernyő alá nyiljon meg WIn7-en? mindíg megszivat. ki kell alt+tab - oznom mindíg, hogí lelőjjem ezt a messageboxot. vagy tedd későbbre mikor már eltűnik az a splashscreen. Win7en másképpen működnek néha ablakkezelések.

Peck
2012-05-02, 13:45
Igen, sajnos szembesültem már én is a problémával...
Jó megoldást nem találtam rá, nem is 1 fontos üzenet, ezért inkább elhagytam az üzenetet, úgyis tudod/észreveszed ha nincs internet. :)

Mindenesetre örülök az ilyen apróbb visszajelzéseknek is! (mi az ami tetszik, mi az ami zavaró)

csomy
2012-05-03, 11:14
FYI
Több alkalommal előfordult, hogy a C4S szoftver nem áll le az X gomb megnyomása után. (nem file menü, kilépés)
A háttérben fut, és eszi az egyik CPUt. A feladatkezelő 50%os terhelést mutat.
Körülmények:
Windows 7 64bit
4G RAM
Robotot még soha nem látott a szoftver.

Egy további kérdés:
A program indításakor a HOME pozíció mindig ugyanoda, Budapest dél-keleti részébe mutat.
Ha lesz robot, akkor a szoftver majd átáll az én régiómra, vagy ez a pozíció benne marad?

Peck
2012-05-03, 11:22
Néhányszor nálam is előfordult, de még nem jöttem rá mi ragad be.

HOME pozíción gondolom a térkép által aktuálisan mutatott területet érted :)
Igen, eddig ez fix volt, viszont a régiódat nem fogja kitalálni.
Helyette elmenti az utoljára nézett koordinátát, újraindítva a programot ugyanott találod magad.
Illetve lesz 1 gomb, amivel az aktuális GPS koordinátádra ugorhatsz, ha a robot USBre van dugva, és belockolt a GPS.

Peck
2012-07-01, 15:15
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,101446.msg1260822.html#msg1260822

Daine
2012-07-02, 10:54
Üdv!

Frissíteni akartam az új firmware-t,de nem ismerte fel az új programot és teljesen kikapcsolt a robot!
Hiába van összedugva kiírja hogy nincs összeköttetés és a robot zöld lede világít csak!

Most ilyenkor mi a teendő?

Peck
2012-07-02, 11:04
Az mit jelent hogy nem ismerte fel az új programot?
A firmware frissítés maga sikeres volt? (A firmware fülön kiír pár dolgot a program, és mutatja a %-ot is hogy hol tart)

Daine
2012-07-02, 12:54
Az mit jelent hogy nem ismerte fel az új programot?
A firmware frissítés maga sikeres volt? (A firmware fülön kiír pár dolgot a program, és mutatja a %-ot is hogy hol tart)

Kiírt pár dolgot a program a %-k is 100% lett és ezután kiírta,hogy nem kompatibilis a program a firmware-val!
Azota le van fagyva csak a zöld led világít és az usb csatlakozás után is piros a no connection!

A manualban ez van leírva:
"Sárga: sűrűn, szemmel alig követhetően villog, ez a robotpilóta alapciklusának üteme. Ha nem villog, az
súlyos hibára utal."

Most akkor a frissítéssel kivégeztem a robotot?

Peck
2012-07-02, 13:09
És biztos hogy a legfrisebb programmal próbálod, és a 800-as firmware-t raktad bele?

Mégegy dolog: a Firmware fülön ki kell írnia a robot aktuális verzióját (ha kiírta, hogy nem kompatibilis, akkor volt valami kommunikáció, és lekérdezte a robot firmware verzióját, ezt kellene látnod a Firmware fülön, legelső sor Actual firmware version).
Ezt nézd meg légyszíves, és írd meg milyen verzió van ott, illetve a program fejlécében pontosan milyen szöveg van?
"C4S OSD and Autopilot configurator R4"-nek kellene lennie.

Ne aggódj, még ne dobd a kukába az egészet :)

Sys-Ak
2012-07-02, 13:40
Szia Daine!

Úgy látszik, kicsit félrecsúszott a frissítésed, de nincs semmi gond.
A Firmware frissítések topic-ban leírtam a megoldás menetét.

mmormota
2012-07-02, 23:07
Sikerült az upgrade?

Daine
2012-07-03, 08:06
Sikerült az upgrade?

Üdv,

Igen sikerült és az új fw is egy másik laptoppal! ;D

Köszönöm mégegyszer a segítségeteket!

H.krisztián
2012-07-07, 21:37
hello.
Frissitettem a firmevare-t.

ezt írta ki
All Pages erased (71)!
Vector sent
Flash end sent
Firmware Update Successful

A zöld letöltést jelző csík végigment de nem tűnik el.
akkor sikerült a frissítés?
Le merjem húzni a usb csatit?

RC Zumuld
2012-07-08, 10:43
Gondolom, idő közben lehúztad...

hello.
Frissitettem a firmevare-t.

ezt írta ki
All Pages erased (71)!
Vector sent
Flash end sent

Peck
2012-07-08, 15:00
hello.
Frissítettem a firmware-t.

ezt írta ki
All Pages erased (71)!
Vector sent
Flash end sent

Firmware Update Successful, szóval sikerült, a csík nem tűnik el, hacsak nem kezdesz el mégegy frissítést...
Cserébe pár másodpercen belül észreveheted, hogy a 800as béta firmware-el indult újra a robot.
Ha nem indulna újra, akkor is nyugodtan lehúzhatod, a firmware frissítési procedúrát már elvégezte, és az USB ki/bedugástól lehet hogy sikeresen újraindul.

RC Zumuld
2012-08-18, 08:46
Sziasztok,

R5- ben nálam nem megy a Google Earth, csak a Maps. Sem ha a robot rá van dugva, sem ha nincs. R4 OK!
Továbbá, IMU alatt a repülő stilizált, az állását mutató ábra sem, csak a felső 2 grafikon és a jobb alsó SET PLANE felirat.
Mi lehet a hiba?

Zs

Peck
2012-08-18, 08:49
Semmi, ugyanúgy működik az R5 is mint az R4:
"A DirectX/Earth állítását az Options menü Options pontjában lehet elvégezni, ezután javasolt a program újraindítása."

RC Zumuld
2012-08-18, 09:52
Semmi, ugyanúgy működik az R5 is mint az R4:
"A DirectX/Earth állítását az Options menü Options pontjában lehet elvégezni, ezután javasolt a program újraindítása."

OK, ez megoldódott, nem volt bekapcsolva a DirectX.
Még egy dolog lenne. IMU felületen a vízszint beállításnál A SET PLANE LEVEL- re látszólag beállítja a szintet, de alul, a save settings gomb mellett azt írja ki, hogy Level Difference is too high. (lehet, h nem szó szerint idézem) Szerintem a robot vízszintesen van bent, R4 ilyen hibaüzenetet nem adott.

Zs

n.james
2012-08-18, 10:06
R4 ilyen hibaüzenetet nem adott.

Nálam adott. Utána igazítottam a roboton és többet már nem adott. ;)

RC Zumuld
2012-08-18, 11:25
R4 ilyen hibaüzenetet nem adott.

Nálam adott. Utána igazítottam a roboton és többet már nem adott. ;)

Mármint arra gondolok, hogy a robotot nem piszkáltam, csak fel raktam az új FW- t meg az R5- t. Így nem értem, h az R4- nek ha jó volt így, akkor az R5- nek miért nem. De ezen még túl is tudnék lépni, ha közben nem vízszintezné ki mégis magát. Akkor ez így most jó? A másik meg az, hogy nem tudom, hogy ha valamerre billen is, akkor merre?

Zs

Peck
2012-08-20, 15:47
Igen, ez az R4-ben is benne lévő apró hiba. Az nem gond, hogy a PC program azt mondja "Level difference is too big", ha tényleg végrehajtja a vízszintezést a robot.
Arra kellene ügyelni, hogy a robot a helyén a tényleges vízszinteshez képest ne legyen jobban bedőlve mint 10 fok (minden irányba).
A következő kiadásban javítani fogjuk.

H.krisztián
2012-08-21, 22:47
Nekem minden firmware frissítésnél minden beállított érték elmegy.

Mintúgy mint RC settings fül alatt ,system setting fül alatt az IMU alatt.
Mitől van?

És ilyenkor mikor minden elállítódik (visszaáll alapértékre) ilyenkor megkergül teljesen a gép s kb egy hét játszadozás mire újra repülhetővé válik a szekér.

Ma is megfrissítettem ,minden beállított érték elveszett.

Mivel elmentettem a képernyő képét,sikerült visszaállítanom mindent.
DE a szopás itt nem ér véget.

Manuálban eldobom a gépet.
Kitrimmelem beállítom.
Leszállok,tanítom a robotnak........elmentem.
manuálban eldob repülés 100méter magasra majd
40 % gáznál állítok egy stab.módot és függőlegesbe rántja a gép orrát.
Vissza manuál.
Ugyanazon a motorral kapcsolok neki egy stab.-ot és leadja az orrát de írtózatosan.
Egyszer fel egyszer le.

Mára feladtam.

Ötlet?

Sys-Ak
2012-08-21, 23:13
Az elektronika csak akkor felejt el minden beállítást, ha a firmware fülön belül a "Set defaults" gombra kattintasz.
Ez csak arra való, ha valaki végtelenül elállítaná a robotot, így könnyen vissza lehet állítani az alapokat.

Az hogy közel vízszintes helyzetből egyszer fel, egyszer leadja az orrát hirtelen mozdulattal, annyit jelent, hogy fordítva van beépítve a robot mint ahogy be van állítva, vagy a kormány beállítása fordított.
Egyrészt ellenőrizni kell az IMU fülön hogy az ott megrajzolt gép úgy mozog-e mint az igazi, másrészt a kormányok irányát is ellenőrizni kell. Eleve minden felszállás előtt célszerű ellenőrizni a stabilizált mód működését és irányait. Én magam is nagyon elkényelmesedtem az elektronika használata miatt, de ezt az ellenőrzést mindíg megcsinálom.

H.krisztián
2012-08-22, 07:28
Az elektronika csak akkor felejt el minden beállítást, ha a firmware fülön belül a "Set defaults" gombra kattintasz.
Ez csak arra való, ha valaki végtelenül elállítaná a robotot, így könnyen vissza lehet állítani az alapokat.

Az hogy közel vízszintes helyzetből egyszer fel, egyszer leadja az orrát hirtelen mozdulattal, annyit jelent, hogy fordítva van beépítve a robot mint ahogy be van állítva, vagy a kormány beállítása fordított.
Egyrészt ellenőrizni kell az IMU fülön hogy az ott megrajzolt gép úgy mozog-e mint az igazi, másrészt a kormányok irányát is ellenőrizni kell. Eleve minden felszállás előtt célszerű ellenőrizni a stabilizált mód működését és irányait. Én magam is nagyon elkényelmesedtem az elektronika használata miatt, de ezt az ellenőrzést mindíg megcsinálom.

Nekem az R5 firware-ban eltünt a megrajzolt gép.
Nincs rajta.
Természetesen minden irányt ellenörzök felszállás melött de a fordított beállítást ma leellenőrzöm.
Köszönöm előre is.

Peck
2012-08-22, 08:17
Nekem az R5 firware-ban eltünt a megrajzolt gép.
Nincs rajta.

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,101446.msg1450981.html#msg1450981

Ltomi78
2012-12-25, 14:28
sziasztok a c4s progi miert all le -win7 alatt, ahogy az options be bejelölöm a directx -et.? earth telepitve, vadi új laptop ???

csomy
2012-12-25, 22:41
Ugyanez volt.
Töltsd le a microsoftról a "legfrissebb" directxet, ami a 9-es lesz. Vagy mi.
Tudom, nálad már 11-es van.
Van benne valami komponens, ami kell neki, és jó lesz. Meg megmarad a 11-es DX is.

Ltomi78
2012-12-26, 12:40
Ugyanez volt.
Töltsd le a microsoftról a "legfrissebb" directxet, ami a 9-es lesz. Vagy mi.
Tudom, nálad már 11-es van.
Van benne valami komponens, ami kell neki, és jó lesz. Meg megmarad a 11-es DX is.

köszi. kipróbálom, azthiszem ez lesz a gond ezt bele kend irni a manuálba hogy nem a legfrissebb directx hanem 9 kell -ra win 7 alatt

Peck
2012-12-26, 21:56
PC Program topic 1. bejegyzés, link is ott van, de csomy már leírta a lényeget.
Letöltöd, 286kb, elindítod, ha frissebb a DirectX-ed, akkor nem csinál semmit, valószínűleg már egyszer feltelepítettem, csak nem emlékszem (Win7 laptop, most próbáltam).
Mellesleg elindíthatod a dxdiag programot, kiírja a DirectX verziód (nálam is DirectX 11-est mutat, mégis megy a C4S 3D Modell, na akkor én miért írjak 9-est a manualba?)
De ha már ennyire számít a verzió, itt egy kis áttekintés (ami egyben magyarázat hogy miért is kell az a 9.0c Win7-re):
http://support.microsoft.com/kb/179113/hu
Ettől függetlenül a link ami több mint 1 éve csücsül az 1. postban még mindig megállja a helyét :)

Ltomi78
2012-12-27, 14:43
Köszönöm, már Ok... ;)

PC Program topic 1. bejegyzés, link is ott van, de csomy már leírta a lényeget.
Letöltöd, 286kb, elindítod, ha frissebb a DirectX-ed, akkor nem csinál semmit, valószínűleg már egyszer feltelepítettem, csak nem emlékszem (Win7 laptop, most próbáltam).
Mellesleg elindíthatod a dxdiag programot, kiírja a DirectX verziód (nálam is DirectX 11-est mutat, mégis megy a C4S 3D Modell, na akkor én miért írjak 9-est a manualba?)
De ha már ennyire számít a verzió, itt egy kis áttekintés (ami egyben magyarázat hogy miért is kell az a 9.0c Win7-re):
http://support.microsoft.com/kb/179113/hu
Ettől függetlenül a link ami több mint 1 éve csücsül az 1. postban még mindig megállja a helyét :)

charger68
2013-01-23, 18:16
Kedves fejlesztö csapat!

Várható MAC-es változat? Nincs win gép a közelemben, laptop meg főleg.

Vajon Asus eee 7" elegendő hardwear-ileg? 20.000 környékén lehet venni, de szeretnék minél kevesebb "vackot", azt használnám amim van.

Smith
2013-01-23, 21:25
Vajon Asus eee 7" elegendő hardwear-ileg? 20.000 környékén lehet venni, de szeretnék minél kevesebb "vackot", azt használnám amim van.

Asus eee 9" Intel Atom 1.6Ghz,1gb ram,XP oprendszeren megy..

pittyu
2013-02-03, 15:20
Hali. Steretném meg kérdezni ,hogy a viszonylag jó áron vásárolható de "Android" tableteken fut-e a program . Vagyis van program Androidra ??

Sys-Ak
2013-02-03, 15:44
Még nincs, de dolgozunk rajta. Bluetooth kiegészítésre is szükség lesz hozzá amiről még nem tudjuk milyen formában fogjuk adni a robothoz.

pittyu
2013-02-03, 15:53
Jó hír. Bluetooth modulom van és elvileg a tablet is tartalmazza. USB kapcsolat nem jó .??
Ne haragudj nem értek hozzá, különben lenne laptopom és nem izgatna.

Tanky
2013-07-25, 11:06
WINDOWS 8 alatt nem fut. :(
CLR20r3 errorral leáll.
szerintem a .net 4.5 miatt. ami integrálva van már bele.

csomy
2013-07-25, 13:50
Probléma nélkül használom 8 alatt.

Tanky
2013-07-25, 15:46
Probléma nélkül használom 8 alatt.

De jó neked, nekem ezt a válasz:
Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: CLR20r3
Probléma-aláírás: 01: c4s.exe
Probléma-aláírás: 02: 1.0.0.1
Probléma-aláírás: 03: 502c0943
Probléma-aláírás: 04: System
Probléma-aláírás: 05: 4.0.30319.18045
Probléma-aláírás: 06: 5126f9e5
Probléma-aláírás: 07: 59a
Probléma-aláírás: 08: 0
Probléma-aláírás: 09: System.IO.FileNotFoundException
Operációs rendszer verziója: 6.2.9200.2.0.0.768.101
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: 5861
További információk 2: 5861822e1919d7c014bbb064c64908b2
További információk 3: f3d5
További információk 4: f3d5be0cad2787556264647dc02181c3

Már próbáltam kompatibilitási módot is váltani illetve rendszergazda módban futtatni.
Gép: Windows 8 64bit, Samsung Series3 NP350-es laptop, i7es processor 8GbDDR3 iletve intel HD + Radeon videokártya.

csomy
2013-07-25, 16:42
File not found.... Csomagold ki újra a C4S zipet. Hátha lába kélt valami filenak.

nebula
2013-07-27, 20:36
Sziasztok.

Másnál sem működik a Waypoint fülnél a Google maps, vagy csak nálam.
GoogleSatelliteMap beállításnál kék négyszögek,"a távoli kiszolgáló a következő
hibaüzenetet küldi vissza:(404) nem található"
BingSatelliteMap beállításnál megjön a műholdas térkép,( csak pár évvel korábbi )

1.0.1.4 a program verzió száma.

nebula

Tanky
2013-07-28, 08:55
Sikerült elindítanom!!!! :D

A probléma lényege hogy a Google map és a program nem beszélgetnek. (Gondolom) mert belerondítottam a settings.dat fileba. eartViewselect részt átítram map-ra, és elindult, rögtön átkapcsoltam map-ra és úgy szépen működik is.
Üdv Tanky.

Peck
2013-07-28, 10:35
Sziasztok.

Másnál sem működik a Waypoint fülnél a Google maps, vagy csak nálam.
GoogleSatelliteMap beállításnál kék négyszögek,"a távoli kiszolgáló a következő
hibaüzenetet küldi vissza:(404) nem található"
BingSatelliteMap beállításnál megjön a műholdas térkép,( csak pár évvel korábbi )

1.0.1.4 a program verzió száma.

nebula

Valóban, de úgy tűnik bizonyos nagyításnál működik, csak így eléggé használhatatlan, valószínűleg változtattak az APIn.
Helyette használhatod a GoogleHybridMap-et is, ez lényegében ugyanúgy műholdas.

nebula
2013-07-28, 12:16
Szia.

Helyette használhatod a GoogleHybridMap-et is
Igen, de ugyanúgy nagyíthatatlan :'(
Talán a program fejlesztői orvosolják a problémát... reméljük. :-[

nebula

Daine
2013-07-30, 14:06
Szia.

Helyette használhatod a GoogleHybridMap-et is
Igen, de ugyanúgy nagyíthatatlan :'(
Talán a program fejlesztői orvosolják a problémát... reméljük. :-[

nebula

Nekem is ez a jelenseg.

nebula
2013-07-30, 16:04
Szerintem mindenkinél, aki használja a programot.
Azért bízom a fejlesztőkben, hátha van valami gyógyír. ;D

Peck
2013-08-08, 10:19
Elvileg javították a térképes "pluginben" már, ezt kellene befrissítenem.
Kérdés hogy mik változtak még, és mennyire fog a jelenlegi kóddal működni.

Megnéztem, valóban a GoogleHybridMap-en nem túl jó a felbontás,
viszont a BingSatelliteMap-en egész jó, sőt, az OviSatelliteMap is jó.

nebula
2013-08-08, 17:54
Köszi a választ.

Ezek szerint várható a következő program verzió?
Kíváncsian várom a fejleményeket.

nebula

n.james
2013-10-29, 20:58
Az a kérdésem, hogy az alábbi problémámra van-e egyszerű megoldás.

Készítettem egy waypoint misson-t, a célja egy 1km x 1km-es cella berepülése.

http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/19916955_3fd4c4506638efdddd200f55b4f8a1ec_m.jpg

Hogyan tudnám egyszerűen egy másik helyre áthelyezni úgy, hogy megtartsa a beállított repülési utat. (Nem szeretném újra pontonként beállítgatni a távolságokat)

Tehát egy létrehozott mission áthelyezhető-e más helyszínre?

Elméletileg 2 transzformáció elég lenne. Egy eltolás valamerre és egy H körüli központos forgatás. A Home-hoz képes elméletileg minden pont meghatározható. Hülyeség???

Peck
2013-11-03, 20:20
Szia,
Nem hülyeség, csak jelenleg nem megoldható (mármint a C4S programból) :)

Az eltolással csak az a baj (szerintem), hogy nem igazán akarnád úgy áthelyezni a WPket, hogy told már őket jobbra 123 km-t, aztán 45-öt fel.
Ja, kicsit mellé ment, akkor balra 10km, le 2 :)

Persze valami drag and drop, ami egyben kezeli az összes WPt...

n.james
2013-11-03, 20:38
Az eltolással csak az a baj (szerintem), hogy nem igazán akarnád úgy áthelyezni a WPket, hogy told már őket jobbra 123 km-t, aztán 45-öt fel.
Ja, kicsit mellé ment, akkor balra 10km, le 2 :)

Persze valami drag and drop, ami egyben kezeli az összes WPt...

Arra gondoltam, hogy a Home hoz képest megvan az összes WP távolsága (hiszen mindig méri a legmesszebb lévőt), még az irányát kellene letárolni, utána meg elég lenne áthelyezni a Home-ot. A forgatás neccesebb lenne. ::)
Nagyon bonyolult? Sajna fogalmam sincs a GPS koordinátákkal való számolásról. ::)

n.james
2013-11-17, 21:35
Nagyon bonyolult? Sajna fogalmam sincs a GPS koordinátákkal való számolásról. ::)

Most már van. Tényleg bonyolult. ;D

Összedobtam egy kis jscript kódot, ami megcsinálja amit szeretnék.
http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/20051261_0989ba34cc4f4b7d00e9c5f9d020725f_m.jpg

A letöltött file kiterjesztését írjátok át html-re és böngészőből indítható. Nekem a Chrome simán futtatta.

Meg kell adni az új "Home" pozíció koordinátáit az áthelyezéshez, ha forgatni is kell, akkor az 1. WP új irányát ki kell jelölni egy második koordinátával. (Ezeket én a Google Föld programból nézem ki)
Ki kell választani az áthelyezendő mission file-t, az eredményt a képernyőről egy txt file-ba lehet menteni és már betölthető a C4S programjába. ;)
Remélem más is hasznát veszi. ::)

Üdv James

csomy
2013-11-17, 23:37
:)

Hellfirenorbi
2014-02-16, 07:18
Üdv
Esetleg IOS verzió várható valamikor amit IPad rá lehetne telepíteni ?

Peck
2014-02-16, 19:33
Nincs tervben.
Viszont a Mavlink-kompatibilitás előtérbe került, ha ez segít.

Ltomi78
2014-05-05, 01:17
Sziasztok!

Használtan vettem egy c4s-t...második robotnak. Egy már van itthon és eddig tökéletes is. Amit most vettem pár hete még nem került beépítésre viszont ppm jelet és rc vezérlést már teszteltem rajta az működött de csak servokon néztem
.
Most hogy rátettem ismét a pc programba az IMU fülön csak a piros x tengelyt látom a gyorsulásérzékelőnél, a gyroszkópnál meg abszolút egy vonal sem fut... a yaw roll pitch "nem szám" ot írja ki.
Ahogy rádugom a meglévő robotomra szépen beindul a gyro és a gyorsulásérzékelő. Mi lehet a másik robottal megállt a gyro benne?
GPS működik...egyenlőre az IMU részén látok csak gondot.

Az egész úgy kezdődött hogy az IMU a 3d modell összevissza forgott...a set plane-el sem tudtam belőni...azóta csak az x tengely fut gui-ban.

mmormota
2014-05-05, 01:57
Most hogy rátettem ismét a pc programba az IMU fülön csak a piros x tengelyt látom a gyorsulásérzékelőnél, a gyroszkópnál meg abszolút egy vonal sem fut... a yaw roll pitch "nem szám" ot írja ki.

Próbálj firmware-t frissíteni, és "Set defaults". Ha nem segít, javítani kell.

Ltomi78
2014-05-05, 02:10

Szia.
Probaltam...megneztem nem megy a stabilizalas semelyik robot funkcioja ...csak manualban mozgatja a servokat.
Irtam az eladonak. Most epitettem volna be..kicsit merges vagyok mert direkt kertem hogy tesztelje le. Ez igy nem kerek..Ezt garanciaban javitanatok?

Ltomi78
2014-05-05, 02:51
elnézést most kipróbáltam a set defaults megnyomva (ezt a defaults-ot nem nyomtam akorábbi fw frissitésnél...lehet ez kellett)..ujra fw frissítva az IMU elindult (xyz, és újra van 3 d gép is)..remélem a gyrok is menni fognak :)
Mmormota...ez normális hogy igy behal a gyro és a stabilizálás vagy érdemes megnézetni,, vagy az fw firssítést hiányolta, pedig megvételkor a legfrissebb volt rajta,

Szia.
Probaltam...megneztem nem megy a stabilizalas semelyik robot funkcioja ...csak manualban mozgatja a servokat.
Irtam az eladonak. Most epitettem volna be..kicsit merges vagyok mert direkt kertem hogy tesztelje le. Ez igy nem kerek..Ezt garanciaban javitanatok?

Ltomi78
2014-05-05, 03:30
Megindultak a servok..stab es rth modban is :-*...

Ltomi78
2014-05-05, 12:52
Nekem van egy olyan érzésem, hogy mikor a robotot fejjel lefele helyezve az asztalon rányomtam a set plane-re akkor eltünt a 3d modell és mintha az IMU gyorsulásérzékelő is eltünt volna. Szerintem miután rátettem ujra a gépre ezeket a beállításokat mentve nem indult újra a sensor.

Aztán ahogy firmware-t frissítettem és rányomtam a SET DEFAULT -ra akkor újra működött minden.

Gogo
2014-06-01, 15:06
Melyik a legfrissebb PC progi, és hol találom?

Peck
2014-06-01, 17:58
http://c4s.uw.hu/R5.zip

Gogo
2014-06-02, 00:53
http://c4s.uw.hu/R5.zip

Köszönöm!

H.krisztián
2014-07-14, 20:13
sziasztok.
Nem tudok waitpointot beállítani.
De nem tudom miért.
az opcio fül alatt beixelve a directx és az eart is.
waipoint fül alatt a térkép bal fent MAPS-ra állítva,
A térképek között mit kéne keresnem ?
Google satellit maps nem jön be...404 hiba miatt.

Peck
2014-07-14, 20:45
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,101446.msg1675880.html#msg1675880

H.krisztián
2014-07-14, 20:59
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,101446.msg1675880.html#msg1675880

Hát ez így iszonyat gáz.
Szinte használhatatlan. :(

Peck
2014-07-14, 21:12
Kicsit kifejtenéd, hogy mi az iszonyat gáz?
Mit próbáltál? Így kicsit nehéz segíteni...

Mellékelve a Bing hibridről 1 kép... nem látom, mi lenne a gáz vele.
Szerintem eléggé használható.

H.krisztián
2014-07-14, 22:01
Kicsit kifejtenéd, hogy mi az iszonyat gáz?
Mit próbáltál? Így kicsit nehéz segíteni...

Mellékelve a Bing hibridről 1 kép... nem látom, mi lenne a gáz vele.
Szerintem eléggé használható.

Igen ez tényleg egész jó.
Nekem nem ilyen.
A kereső sem megy. A képen látható beállítások vannak nekem is.

Peck
2014-07-14, 22:04
A zoommal próbálj játszani (néha elég más a különböző nagyítási szinteken a térkép),
illetve próbáld meg, hogy átállítod a ServerAndCache-t ServerOnly-ra.

deltahf
2014-09-04, 15:21
Sziasztok, miért csak a Bing hybrid megy? Nagyon öreg a térkép rajta.
A Google nem lehetséges, az idén frissített mindent áprilisban.?
Köszönöm Peti

mmormota
2014-09-04, 17:42
Sziasztok, miért csak a Bing hybrid megy? Nagyon öreg a térkép rajta.
A Google nem lehetséges, az idén frissített mindent áprilisban.?
Köszönöm Peti

A Google Earth-t próbáltad? (nekem megy)

deltahf
2014-09-04, 20:42
Szia!
Sajnos semmi nem ami használható lenne.
Vagy is de, amit írtam. De az 2010-11-es térkép. :'(

Tudtok valami megoldást javasolni?
Előre is köszi.

Win7 64bit !

deltahf
2014-09-04, 21:49
Nem tudom mit csináltam, de most a legújabb Google Earth (2014 04) fut rajta az eredeti Google kezelő felülettel.
Ez így tetszik most.
Csak el ne tűnjön! :D

H.krisztián
2014-09-05, 06:34
Nem tudom mit csináltam, de most a legújabb Google Earth (2014 04) fut rajta az eredeti Google kezelő felülettel.
Ez így tetszik most.
Csak el ne tűnjön! :D

Tudsz benne útvonalat is tervetni?
Én kb. 1-2 hónappal ezelőtt ptóbáltam akkor az ovi meg a bing volt az egyetlen használható térkép.

deltahf
2014-09-05, 17:22
Szia!
Elvileg igen, tudok tervezni is vele.
Ha ez így marad akkor nagyon tetszik.
Csak jó ez a C4S... ;)
http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/908/U2AjFq.jpg (http://imageshack.com/f/p8U2AjFqj)

bedrock
2014-11-13, 16:11
Üdv,
Lecseréltem az R5-öt a pitot témánál linkelt R6-ra. Az IMU fülön nem jelenik meg a gép képe. Az értékeket mutatja. Mi lehet a gond?

Peck
2014-11-13, 16:43
Options Preferences - DirectX be van pipálva?

bedrock
2014-11-13, 18:48
Köszi :)

voodoo
2014-11-14, 21:01
Üdv

R5-ben létrehozott, és mentett útvonal kompatibilis az R6 programmal?
Csak mert pl. R5-ben 4000m-es utvonal R6-ban megnyitva WP lenght: 3471m

Peck
2014-11-14, 22:09
Igen,
A legegyszerűbb ha a táblázatot összeveted :)
Köszi hogy szóltál, úgy tűnik az utolsó és az első pont távolságát nem számolja hozzá az R6.

Vírus
2015-10-12, 06:14
Sosem tudtam megérteni és most sem tudom, miért nem lehet egy domaint venni kb 3.000 forintért, ahol fent lennének az aktuális fw-k és a pc programot sem kellene vadászni... Segítsetek megérteni miért egy ingyenes oldal van fent ahol még a linkek sem működnek ???

Köszi

Peck
2015-10-12, 07:40
Nem fogok neked magyarázkodni... de azt ugye tudod, hogy 1 'domain'-re nem lehet feltenni 1 darab fw-t se, se PC programot.
http://c4s.uw.hu/ Inkább mondd mi nem működik... (a régebbi verziók azért nem véletlenül nem működnek)

Vírus
2015-10-12, 13:49
Rá kell kötnöm egy gépre konfigolni. Ehhez kellene minden. Driver, fw, sw.

Az r5 megvan, visszalapoztam.

THX

RC Zumuld
2015-10-13, 11:17
Rá kell kötnöm egy gépre konfigolni. Ehhez kellene minden. Driver, fw, sw.

Az r5 megvan, visszalapoztam.

THX

Google a Te barátod. Olyanokat keress, hogy:
- Google Earth
- DirectX
- DotNET framework
- Google Earth 3D plugin

Zs

Vírus
2015-10-13, 12:57
Kiemelkedően magas itt a termék support kéremszépen..

Amúgy 3900 ft 1gb tárhely/év és 1600 ft/2év a domain, ami valóban nagy összeg egy ilyen árú terméknél, de ez inkább igény kérdése..

Köszi Zs amúgy megoldottam már..

embertars
2015-10-15, 13:02
Kiemelkedően magas itt a termék support kéremszépen..

Sajnos, ezzel egyet kell értenem. Még nyáron tettem fel kérdést, amire nem kaptam választ. Vásárolni akartam egy gps-kockát....

Üdv: Z.

BBeni
2015-10-25, 10:08
Sziasztok...

Ujratelepítettem a windozt (win7 64) a DirectX lépéseket végig csináltam, ahogy az első oldalon le van írva, viszont az IMU nem működik
No DirectX felirat, >>> Options DirectX kijelöl és összeomlik az R6

Alőzőleg működött, de akkor is küzdöttem vele, most nem sikerül megoldani..

Run > dxdiag > DirectX 11
webes frissítés megvolt..

Tipp?

Köszönöm..

Peck
2015-10-25, 10:58
Szia,
próbáltad az első oldalon lévő DirectX linket?
Valamiért nem elég csak a legfirsebb DirectX-et felrakni, kell a 9.0c is, a link erre mutat.

BBeni
2015-10-25, 11:11
Köszönöm, sajnos az sem segített..
előző win telepítésnél az volt a megoldás, de most az istené nem akar összejönni.. :(

Peck
2015-10-25, 11:15
Hát akkor hirtelen már csak az jut eszembe, hogy újraindítottad-e utána a gépet? :)
Illetve nem változott semmi a gépen? (pl videokártyacsere, de ha jól értem ugyanarról a gépről van szó, amin egyszer már ment)

BBeni
2015-10-25, 11:33
Igen, AU az minden..
(Win10 rá mászott gondoltam kipróbálom.. sajnos)

videokártya driver-nek esetleg köze lehet hozzá...?
mondjuk ha előzőleg nem ez a driver volt a v-kártyához...

BBeni
2015-10-25, 12:02
Igen, AU az minden..
(Win10 rá mászott gondoltam kipróbálom.. sajnos)

videokártya driver-nek esetleg köze lehet hozzá...?
mondjuk ha előzőleg nem ez a driver volt a v-kártyához...

ÉS IGEN... !!
videó k. driver uninstall..
elő bányásztam egy régebbi verziót, láss csodát megy az IMU..

bedrock
2015-10-29, 19:07
Beszereztem egy laptopot a terepre.
Hogyan érhetem el, hogy a program induláskor az általam használt térképrészletet töltse be automatikusan?
Gondolok itt arra, hogy minden indításkor Székesfehérvár jön be a waypoint fülön az earth-ot használva. Én pedig azt szeretném, hogy Eger legyen.
Az asztali gépemen így van, de nem tudom hogy értem ezt el :)

Ltomi78
2015-10-29, 23:37
Hmm..lehet nem ertem jol mit szeretnel...mindig egy adott terkepreszletrt?...vagy azt ahol tenyleg vagy?
Mert ha jol tudom amint van gps jeled a home pozicio vagyis az akkori gps lock lesz a terkep kereszt metszespontja es azt tolti be.
Igy lehetseges H pozi koruli waypoint tervezes helyszinen

RC Zumuld
2016-01-07, 19:31
Sziasztok,

Mit csinálok rosszul, ha a laptopomra rádugva a robotot, a PC szoftver nem konnektál vele? DirectX, .NET, Google Earth telepítve van!

Zs

mmormota
2016-01-09, 00:07
Kongat (adja azt a jellegzetes hangot) a PC, ami új USB eszköz bedugásakor jelentkezik?
Próbáltad másik PC-vel?

RC Zumuld
2016-01-09, 10:05
Kongat (adja azt a jellegzetes hangot) a PC, ami új USB eszköz bedugásakor jelentkezik?
Próbáltad másik PC-vel?
Másik PC- n hibátlan. Ami nem ismeri fel, az nem is kongat. Ezen a gépen frissen telepített Win7 van. Korábban, Win7 telepítése előtt itt is működött!

Peck
2016-01-09, 12:59
Pont ezért kérdezte mmormota :) Addig nem érdemes a PC programra gyanakodni (vagy a kompatibilitásra), amíg maga a PC nem ismeri fel.
USB2 vagy 3-as a csatlakozó a laptopon? Esetleg próbáld másik kábellel/másik portba dugni. Windows tálcán az ikonoknál nem jelez hibát? Esetleg az Eszközkezelőben kellene megnézni, hátha megjelenik, csak valami hiba van.

pittyu
2016-07-16, 20:00
Hali. Most vettem elő az fpv repcsimet , de számítógép formázás miatt semmi adatom nem maradt.(A beállító program )
Ha feltölteném meg 404 hiba miatt nem találom. Honnan lehet most letölteni ??
köszi:pittyu

Peck
2016-07-17, 11:40
Hali!
http://c4s.uw.hu/
Innen mennie kellene...

csomy
2017-04-22, 20:39
Hali!
C4S kerül hozzám de nem működnek a linkek az UW oldalon a konfig programhoz.
Tudna valaki dobni egyet?
csomy@freemail.hu

üdv.: Csomy

Peck
2017-04-22, 20:42
Szia!
R5-öst próbáltad? :)

csomy
2017-04-22, 20:47
Jajj én hülye. Ott volt hogy firmware és el sem olvastam!
Jön. Köszi!