PDA

Teljes verzió megtekintése : Felhasználói tapasztalatok

oldal : 1 [2] 3

srobi
2012-07-01, 00:43
Videó:

https://vimeo.com/45007543

6 Waipontot állítottam be az elsőt próbálta megrepülni, szerintem nem sikerült és utánna távolodott kiírta a home távolságot és a Waipont 1 et

Ez volt az első igazi éles teszt, de az új firmwirerral a szabályzó miatt,

3 km nél Kecskeméttől északnyugatra egy Méntelek nevű községben járt, a megtalálási pont onnan 6,5 km re délnyugatra Kerekegyházán, mi az ami egy balfordulóval arra vitte, se szél se semmi nem volt, talán sikerült stabba kapcsolni és leereszkedett 150 méterről 6,5 km-et, ezt nem hiszem, hogy motor nélkül megtette volna, pedig az utolsó képkockák ezt mutatják...

(technikai kérdés képet hogy tufok ide beszúrni a beállításokról)

srobi
2012-07-01, 08:59
x

ppeter
2012-07-01, 10:24
Szia Srobi!
Amíg a fejlesztők válaszolnak...
A véleményem az, hogy a csűrő beállításokkal van gond.
Jobbra tud fordulni a géped, balra nem (feltételezem egyenesen sem, ezért volt erősen elkésve a jobb forduló.
Manulal és Stab módban tudod használni az oldalkormányt - ezért működik. A robot viszont nem használja az oldalkormányt csak a csűrőt...
Tehát a következő ellenőrzéseket javaslom:
-Szárny elcsavarodás (ha ki van trimmelve manual módban egyenes repülésre, akkor az oldalkormánynak és a csűrőknek középen kell lennie -ekkor nincs elcsavarodás)
-Csűrőlapok kitérése lehetőleg egyformák legyenek fel és le. A kitérés legalább 15 fok (18 mm) legyen, esetleg kicsit több.
A nagyobbik Skywalker szárnyon kisebbek a csűrőlapok, stabbilabb konstrukció, nagyobb csűrőkitérés kell.

- a trimmelés utáni helyzetet meg kell tanítani a robotnak, hogy a teljes kitérést tudja használni.
Hogy használja-e megfelelő módon Stabmódban kézzel megdöntött gépnek ellene kell dogoznia a dőlésnek.... de erről majd a fejlesztők írnak ...

Üdv ppeter

mcelek
2012-07-01, 11:11
Na ja!
Alig fordul balra, de nagyobb gáz, hogy már a start után 10V alá esik az akku feszültséged.
Alaposan túlfordul a célon, majd nem bír korrigálni, aztán csak siklik tehetlenül :o
Iszonyatos mulasztások a beállítások tekintetében.
Szerintem az első próbákat nem kéne ennyire lazán venni, hogy "majd a robot megoldja"
ami nincs is kipróbálva.
Túl könnyen lemodasz a vezetésről >:(

srobi
2012-07-01, 11:36
Szia Srobi!
Amíg a fejlesztők válaszolnak...
A véleményem az, hogy a csűrő beállításokkal van gond.
Jobbra tud fordulni a géped, balra nem (feltételezem egyenesen sem, ezért volt erősen elkésve a jobb forduló.
Manulal és Stab módban tudod használni az oldalkormányt - ezért működik. A robot viszont nem használja az oldalkormányt csak a csűrőt...
Tehát a következő ellenőrzéseket javaslom:
-Szárny elcsavarodás (ha ki van trimmelve manual módban egyenes repülésre, akkor az oldalkormánynak és a csűrőknek középen kell lennie -ekkor nincs elcsavarodás)
-Csűrőlapok kitérése lehetőleg egyformák legyenek fel és le. A kitérés legalább 15 fok (18 mm) legyen, esetleg kicsit több.
A nagyobbik Skywalker szárnyon kisebbek a csűrőlapok, stabbilabb konstrukció, nagyobb csűrőkitérés kell.

- a trimmelés utáni helyzetet meg kell tanítani a robotnak, hogy a teljes kitérést tudja használni.
Hogy használja-e megfelelő módon Stabmódban kézzel megdöntött gépnek ellene kell dogoznia a dőlésnek.... de erről majd a fejlesztők írnak ...

Üdv ppeter

Peter, a megtalalas utan a bal csürő bowdenveg gyurűje ki volt lazulva, az eredetiket hasznalom manualban nem volt problema a robot eles fordulasa miatt lehet erosebben meghuzta kilazithatta, dobom is ki az eredetit es veszek rendeset, valahol askywalker forumon olvastam errol

mmormota
2012-07-01, 12:01
Egyetértek az előttem válaszolókkal, az a baj hogy a gép képtelen balra fordulni. Jobbra keményen bedönt és gyorsan fordul, de mikor túlfordul és balra kellene helyesbíteni, nem képes rá. Be se tud rendesen dönteni, ami nagyon szokatlan.
Így lassan fordul tovább a rossz irányba egészen addig, amíg 180 fokban ellenkező irányba megy. Mikor már 180 fok fölé megy az eltérés, már jobbra kell fordulni, ezt gyorsan meg is teszi, de túlfordul és kezdődik előröl az egész, balra nem tud fordulni.

Látni kellene a gépet ahhoz, hogy biztosra meg tudjam mondani miért nem képes még bedönteni sem balra. Ez nagyon sok mindentől lehet, pl:
- csavarodás a szárnyban
- rossz trimmelés a csűrőben vagy az oldalkormányban
- mechanikus csűrő hiba, nem középre beállított szervók, aszimmetrikus kitérések

Ez nem a system settings értékektől függ, hanem vagy mechanikus, vagy trimmelési probléma.

A berepülés menetrendje teljesen más kellene legyen mint amit a filmen láttam.
- közelben kell tartani a gépet, bármilyen gyanús viselkedés esetén visszavenni a kormányt és leszállni, megkeresni a hibát
- manuális módban ellenőrizni, hogy ki van-e trimmelve, mindkét irányban egyformán jól fordul-e úgy is hogy az oldalkormányt nem használod, szépen semlegesen vislkedik-e
- ezután stabilizált módban ugyanezeket ellenőrizni, csak akkor kapcsolni wp-ba ha hibátlanul repül stab-ban
- a wp-okat közelre felvenni (legyen éles bal és jobb kanyar is), hogy jól látsszon mit csinál a gép, bármilyen gyanús jel esetén visszavenni a kormányt stb
- ha ez is jó (de csak ha tökéletes) lehet az rth-t is tesztelni, és természetesen azonnal visszavenni a vezetést a legcsekélyebb gyanú esetén

A lényeg: berepülés alatt nem szabad bízni a gépben és a robotban, kicsit se. Azért van a berepülés, hogy kiderüljenek a hibák. Majd ha a közelben tökéletesen repül, megvan 10 sikeres felszállás minden gyanús jel nélkül, akkor kezdj csak bízni a dologban és csak ezután kezdj messzebbre repülni.

mcelek
2012-07-01, 12:10
Még az irányítás visszavétele is gond volt >:(
Konkrétan nem állítottad be a robotot, de a repcsi is bizonytalan.
A snapperok erősek, bár én sem használom a a skywalker eredeiét, de a csavarokat jól meg lehet húzni.
Berepülés a géppel első 3-4 start, csakis szabadszemes! Külömben honnan tudod, hogy viselkedik, mire képes?

mmormota
2012-07-01, 12:12
Nem az alap hibához tartozik, de érdemes megemlíteni:
- az akku feszültség alacsony, lehet hogy gyenge a Lipo
- a max roll angle (ez a robot számára engedélyezett maximális bedöntés) elég alacsony, 40-45 fokot érdemes megadni (ilyen értékkel lehet hogy a hiba ellenére is tudott volna fordulni), persze a hibát kell előbb javítani

srobi
2012-07-01, 12:24
A beállítás értékek:

http://kepfeltoltes.hu/view/120701/beallitas_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A Waipontok szerintem közelre tettem őket, a gond az volt, hogy később nem tudtam visszatenni az irányítást és 70 el kiszáguldott a futaba hatóteréből:

http://kepfeltoltes.hu/view/120701/Waipontok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az utolsó helyszin, és a megtalálás helye:
http://kepfeltoltes.hu/view/120701/earth_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szinte biztos vagyok a csürőproblémában, hisz aki megtalálta az is azt mondta tett egy kört a házuk felett jobbra, tehát szépen elkörözgetett vagy 7,5 km et

srobi
2012-07-02, 17:52
A snapperok erősek, bár én sem használom a a skywalker eredeiét, de a csavarokat jól meg lehet húzni.
Berepülés a géppel első 3-4 start, csakis szabadszemes! Külömben honnan tudod, hogy viselkedik, mire képes?

De a robot be volt allitva kikapcsolva a tavot 1052 bekapcsolva 1102 potmeterrel allithato volt Rth waipont stab is egyszeruen kiment a hatotavbol bal csuro nelkul.

Pistu
2012-07-02, 18:22
Nalam a 45fok ugyanolyan szar volt mint a 30. Most 60-75on van. Igy most faszan viszi az osszes WPt es tendesen bedol kanyarnal. Ezekkel most jonak tunik a repulese:
http://img27.imageshack.us/img27/6826/systemh.th.jpg (http://img27.imageshack.us/i/systemh.jpg/)

mcelek
2012-07-02, 22:04

De a robot be volt allitva kikapcsolva a tavot 1052 bekapcsolva 1102 potmeterrel allithato volt Rth waipont stab is egyszeruen kiment a hatotavbol bal csuro nelkul.

Akkor mégsem állítottad be :'(
A kikapcsolt távnál minek nagyobbra állítani? Nem jól instaláltad a rendszert. :-[

mmormota
2012-07-02, 22:24
Nalam a 45fok ugyanolyan szar volt mint a 30. Most 60-75on van. Igy most faszan viszi az osszes WPt es tendesen bedol kanyarnal.

Sajnos ez így nem igazán jó. Ha a 45 fok nem volt elég, az azt jelenti hogy van valami hiba ami akadályozza a gép normál kormányzását. A 75 fokkal nagyobb szabadságot adtál a robotnak, megengedted a nagyon kemény bedöntést is, így már képes a hiba ellenére is elvezetni a gépet, különösen ha semmi extra manőverre nincs szükség, csak simán tartani az irányt..
De ez nem ugyanaz, mint egy hibátlanul beállított gép. Megtörténhet, hogy olyan repülési helyzet alakul ki pl. átesés, széllökés stb miatt, amikor a hiba miatt a robot ne tud úrrá lenni egy olyan helyzeten, ami hibátlan beállítás mellett simán sikerülne.

Ha elhozod a gépet egy fpv találkozóra, szívesen segítek a beállításában. (nem a system setting értékekre gondolok, hanem mechanikus dolgokra, trimmelésre, kitérésekre stb)

mcelek
2012-07-02, 22:36
Ez lehet géptipus függő is szerintem.
Pl. csűrő nélkül az EasyStar akkor fordul jól, ha alaposan bedönt az oldalkormányra és ráhúzzuk a magasságit :P Ezt félelmetesnek éreztem eleinte, de sajna most nincs ES-om, pedig nagyon jól repül.
Persze a késben repülésnek is van élvezete :P az már 90 fok :o nem FPV-re való, hacsak nem 1:1 műrepülőpilótának készülsz.

mmormota
2012-07-02, 23:06
Ez lehet géptipus függő is szerintem.

Persze, ezzel egyetértek. Az OK, hogy egyik gép nagyobb bedöntéssel fordul jól, a másik kisebbel is.
De ha egy gépnél 45 fok bedöntés nem elég ahhoz hogy egyáltalán fordulni kezdjen, akkor ott valami baj van. Ha lassan fordul de fordul, azt mondom, géptípus függő lehet, ez ilyen. De hogy akár lustán is de ne lehessen vele tartani az útvonalat - az hiba.

Pistu
2012-07-03, 06:34
A gep mechanikus beallitasaival semmi gond nincsen, es 45fokban sem a gep repulesevel volt a gond, hanem azzal, hogy nem vette be a WPt. Fordult az szerintem boven jol, megse ugrott at a kovetkezo pontra. Az elso bedontesnel mikor 180 fokot kellett fordulnia kicsit beparaztam, de tokeletesen megy ezzel a beallitassal.

Tehat az extremnek tuno beallitas nem azert volt mert a gep nem repult megfeleloen a 45 fokossal. A 75ot majd visszaveszem 60ra mert valoszinu boven eleg lesz neki, de akkor hasrautottem es ezt adtam meg neki.

pittyu
2012-07-08, 00:10
Hali. Ma berepültem a maszek "lajosommal " a C4S robot pilótát, hát mit mondjak-- FANTASZTIKUS. :-* :-*
Mivel nincs laptopom az otthoni beállításokkal repültem, nagyon sok paramétert kell átírnom. Nekem is volt olyan, hogy az egyik irányba nem fordul rendesen , de ez repülő hiba.Bátrabban , nagyobb kitéréseket fogok megengedni a robot teszi a dolgát.
Az igazítások után még jobb lesz.
Gratulálok a fejlesztőknek, bátran ajánlom mindenkinek a terméket.!!!!

mcelek
2012-07-08, 23:41
:-* Köszönjük a frissítést :-*
Már látszik a műhorizont emelkedéskor is és nagyonjól jött, hogy állítani lehet az OSD méretét. Gondolom előzőleg nem ez az alap 100% volt, mert nem volt gondom, de gyorsan tudtam korrigálni, élőképen is rögtön látszott, ahogy lépkedek :P

Daine
2012-07-11, 08:18
Üdv!

Adott egy E.S. ami WP-ben és RTH-ban emelkedik mióta az új frissítés van.
Előtte nem csinálta és természetesen minden állítást elölről kezdtem még a mah is!

RC Zumuld
2012-07-11, 11:48
Üdv!

Előtte nem csinálta és természetesen minden állítást elölről kezdtem még a mah is!

Szia,

Arra gondolsz, h pl RTH- ban elindul pl 300m magasságból a gép haza, és annak ellenére emelkedik, hogy pl az RTH magasság 150m- re van állítva?

Zs

Daine
2012-07-11, 13:01
Üdv!

Szia,

Arra gondolsz, h pl RTH- ban elindul pl 300m magasságból a gép haza, és annak ellenére emelkedik, hogy pl az RTH magasság 150m- re van állítva?

Zs

Igen.

Daine
2012-07-11, 20:33
Üdv!

Elnézést elrontottam a súlypontot mivel enyhén farnehéz volt! :-[

Susitu1
2012-07-14, 17:09
Az update szenzációs.....
adott egy magasság és nem csuma gázon megy fel (hamargyorsan) hanem szépen lassan spórolósan...
szépen pakolta a gázt ha úgy érezte kevés....

fikás
2012-07-24, 20:57
szevasztok!

nekem még csak most sikerült "felélesztenem" a cuccot, de csak ámulok :o :o :o
itt ragadnám meg az alkalmat, hogy (mivel magasztaló topic nincs,) megköszönjem mindannyiunk nevében, hogy ennyit fáradoztatok a c4s-el!!!
én még csak most ismerkedem a "dologgal" de minden csodálatom az alkotóké, mert most ,hogy testközelbe került a robot, most látszik igazán, mennyi munka és energia fekszik benne

minden tiszteletem és csodálatom a tiétek!!!!

tisztelettel: egy elégedett felhasználó

fikás
2012-07-28, 18:36
...ismét csak dícsérni tudom az alkotókat és alkotásukat!!!
annyira próbálgattuk a cuccot, hogy csak sikerült elveszteni a gépet szem elől, és láss csodát!!! a robot tökéletesen tette a dolgát, visszahozta a gépet minden hiba nélkül..................KÖSZÖNÖM!

F

fikás
2012-07-29, 10:12
egy kérdésem lenne!?

gyorsan felvázolok egy szituációt:
.....a géppel HÁTSZÉLBEN elrepülök.....valahová, ott a "gyerünk haza" módba kapcsolom, így szembe szélbe fordulva a gép elindul haza...
a robot milyen érték szerint fog eljárni?
-a beállított értékű gáz százalék szerint motorozza haza a gépet, vagy a beállított utazósebességet fogja figyelni és ha kell rátolja akár a teljes gázt is?
-na, mert mi van akkor ha túl nagy a szembe szél és az befolyásolja annyira a robotot, hogy nem tud megfelelni mind a két értéknek, melyiket veszi fontosabbnak?

köszönöm előre is a választ

F

mcelek
2012-07-29, 10:24
Az erős szél nagy veszélyt jelent :'(
A robot először siklani szeretne,de ha az utazósebességet nem éri el, gázt ad,akár 100% is.
Ha szél sebessége meghaladja a gp erejét és pont széllel szemben kéne mennie, akkor szép lassan kőrözve, mintha egy láncot rajzolna, újra és újra irányba fordul, mivel a GPS állóhelyzetből nem fogja tudni, merre is kéne menni, tehát mindíg fordul egyett.
Én így jártam :o
:'(

fikás
2012-07-29, 10:35
tehát, akkor a robot törekedni fog az előre beállított utazósebességre, akár az előre beállított gáz érték felülbírálásával is?

mcelek
2012-07-29, 11:00
Elvileg igen, ezért fontos, hogy minnél pontossabb beállítási értékek legyenek.
Energia felhasználás tekintetében, ha jó a sikló sebbesség beállítása, nem fog erőlködni feleslegesen, csak ha szél van ;D

srobi
2012-07-29, 11:42
Kérlek nézzétek meg a

https://vimeo.com/46563089 videót.

Waipoint mód még mindig nem jó, balra enyhén már tud fordulni, jobbra élesen, pedig a trimmelések jók, manualban szépen fordul balra a csürővel.

mi lehet a probléma, a max roll angle 50%, egyszerűen nem értem.

Még egy dolog a Waipointok 70-120 méter magasságon vannak, de egyik waipoint átkapcsolásnál amikor csak 35 méteren van nem ad gázt, hogy emelkedjen

Stab mód nagyon szuper RTH -t a waipoint probléma és a múltkori gépvesztés miatt nem akartam próbálni.

Peck
2012-07-29, 12:48
A stab. módhoz mennyi a max. roll angle?
"trimmelések jók" ez alatt mit értesz? Manual módban is trimmelni kellett, hogy egyenesen repüljön?

srobi
2012-07-29, 13:02
A stab. módhoz mennyi a max. roll angle?
"trimmelések jók" ez alatt mit értesz? Manual módban is trimmelni kellett, hogy egyenesen repüljön?

Igen sajnos manual módban is balra kellett trimmelni a csürőt, enélkül jobbra fordult a gép..

Stab módban 40 % max roll angle.

http://kepfeltoltes.hu/view/120729/sertup1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120729/wp1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

mmormota
2012-07-29, 13:47

Jössz a találkozóra? Beállítjuk a gépedet. ;)
Ha nem jössz, hozd el egyik délután. Most Sys-Ak is itt dolgozik, kivisszük az M5-re és beállítjuk.

srobi
2012-07-29, 14:22

Jössz a találkozóra? Beállítjuk a gépedet. ;)
Ha nem jössz, hozd el egyik délután. Most Sys-Ak is itt dolgozik, kivisszük az M5-re és beállítjuk.

Szombat delelottre tervezem hogy atugrok koszonom a segitseget stab mod nagyon jo

mmormota
2012-07-29, 14:36
Szombaton az fpv találkozón leszünk.

srobi
2012-07-29, 14:42

Oda gondoltam Dunaújvárosba. Addig stab módban repülök nekem az is órási dolog. Nem lehet, hogy a cruise throttle-t kellene 30 % ról feljebb vennem, hogy emelkedjen jobban?

mmormota
2012-07-29, 15:55

Oda gondoltam Dunaújvárosba. Addig stab módban repülök nekem az is órási dolog. Nem lehet, hogy a cruise throttle-t kellene 30 % ról feljebb vennem, hogy emelkedjen jobban?

A felemás fordulóképességet kell először megoldani.
Tippem, hogy kitrimmelted a gépet, de trimmelés után nem vetetted át a robottal az új értékeket, ezért más stab és wp módban. De lehet más is, kiderül...

srobi
2012-07-29, 20:20

A felemás fordulóképességet kell először megoldani.
Tippem, hogy kitrimmelted a gépet, de trimmelés után nem vetetted át a robottal az új értékeket, ezért más stab és wp módban. De lehet más is, kiderül...

Igen ez igy van, nem vittem laptopot, jo lenne ha valamilyen mobil alkalmazassal lehetne allitani, bar az eddigi fejlesztes is oriasi

Ltomi78
2012-07-30, 16:13
Sziasztok!

Kérdésem lenne a robot fogyasztáS és feszültség mérésével kapcsolatban. Kipróbáltam egy akksiról üzemeltetni a videóadót és motort is. A motor feszültségmérése még rendben is lenne, de nem világos számomra hogy ilyenkor milyen feszültséget mér a robot a videórendszer vonatkozásában. A visszafele úton mikor már a motor feszültségjelzője 10.9-11 volt között ingadozott a videó feszültség néha lement 9.9 alá és villogot. Kérdés hogy ez mennyire valós adat. Egyáltalán ilyenkor kell hogy külön feszültséget mérjen a videónak mikor az egész egy akksiról megy. A robot külön szabályozza a videó adó félé menő tápfeszültséget. Hogy lehet hogy több mint 1 volttal kevesebbet mért a videó adó esetében? Esetleg nem stimmel valami a jumper-ral de akkor nem is működne a videó adó. A videó vétellel nem volt gondom bár kétlem hogy a lawmate adó 9 volttal is működne tökéletesen de lehet.

H.krisztián
2012-07-30, 16:25
Sziasztok!

Kérdésem lenne a robot fogyasztáS és feszültség mérésével kapcsolatban. Kipróbáltam egy akksiról üzemeltetni a videóadót és motort is. A motor feszültségmérése még rendben is lenne, de nem világos számomra hogy ilyenkor milyen feszültséget mér a robot a videórendszer vonatkozásában. A visszafele úton mikor már a motor feszültségjelzője 10.9-11 volt között ingadozott a videó feszültség néha lement 9.9 alá és villogot. Kérdés hogy ez mennyire valós adat. Egyáltalán ilyenkor kell hogy külön feszültséget mérjen a videónak mikor az egész egy akksiról megy. A robot külön szabályozza a videó adó félé menő tápfeszültséget. Hogy lehet hogy több mint 1 volttal kevesebbet mért a videó adó esetében? Esetleg nem stimmel valami a jumper-ral de akkor nem is működne a videó adó. A videó vétellel nem volt gondom bár kétlem hogy a lawmate adó 9 volttal is működne tökéletesen de lehet.

Szerintem a setting menüben ki kell venni a pipát a "videó battery voltage" kockából és nem ír ki videó akku adatot.

mmormota
2012-07-30, 16:47
Szerintem a setting menüben ki kell venni a pipát a "videó battery voltage" kockából és nem ír ki videó akku adatot.

Pontosan. Ha nincs video akku bekötve, akkor az egy értelmetlen adat, egy nem bekötött láb véletlenszerű feszültsége.

Ltomi78
2012-07-30, 17:06

Pontosan. Ha nincs video akku bekötve, akkor az egy értelmetlen adat, egy nem bekötött láb véletlenszerű feszültsége.

Értem , akkor kiveszem a pipát. Sajnos úgy emlékeztem mikor előszőr áttettem a jumpert hogy magától nem jelzett ki semmit a robot abban az esetben hiába volt még a bepipált bállításokkal. De jogos, köszönöm a gyors válaszokat!
;)

Daine
2012-08-07, 19:04
Sziasztok!

Az miért van,hogy a robotra kötve nincs videó kép,de robottól függetlenül van?

mcelek
2012-08-07, 19:21
Sziasztok!

A jumpereket ellenőrizted?
A robotnak van saját videójele, kamera nélkül is van OSD, az sincs?

Daine
2012-08-07, 21:08
Sziasztok!

A jumpereket ellenőrizted?
A robotnak van saját videójele, kamera nélkül is van OSD, az sincs?

Minden úgy van ahogy előzöleg működött,semmit nem változtattam és még sincs videó/OSD/ a roboton keresztül!
Lekötve müködik a videó tx-rx.
A ledek helyesen vilognak ahogy a manuálban le van írva!

H.krisztián
2012-08-07, 21:17
Nekem most pár napja meg van kergülve a robot ,indításkor.

Történet.-
Táv bekapcsol,gépben akku csatlakozik.
A két csűrő és a magassági szervó teljesen megkergül,össze vissza ugrál majd 2-3 másodperc múlva minden szervó kitér teljesen egy irányba (addig hogy a szervó erőlködik,fogak ugrálnak),majd hirtelen kitér az ellentétes irányba,majd szép lassan beáll minden a helyére és repülés közben minden rendben.
Csütörtökön csinálok róla egy rövid videót.

mmormota
2012-08-07, 23:21
A két csűrő és a magassági szervó teljesen megkergül,össze vissza ugrál

Milyen módban (manual, stab stb) van a robot mikor ez történik?

majd 2-3 másodperc múlva minden szervó kitér teljesen egy irányba (addig hogy a szervó erőlködik,fogak ugrálnak)

A kitérések be voltak rendesen állítva az RC settings részben ahogy a manualban le van írva? A robot nem adhat nagyobb kitérést mint ami ott be lett állítva, és ha ott nem engedtél meg erőlködésig kitérést akkor elvileg a robot ezt nem tehetné semmiképpen.

majd hirtelen kitér az ellentétes irányba,majd szép lassan beáll minden a helyére és repülés közben minden rendben

Ilyen hibával felszálltál? Nem szabadna, ez így nagyon kockázatos.
Meg kell keresni, mi okozza.

- a piros led nem gyullad ki?
- ha usb-n a pc-hez kapcsolod, az IMU jó? (az IMU fülön a kirajzolt repülőgép normálisan viselkedik induláskor?)
- érdemes lenne 1-2 szervót magára a vevőre kötni, hogy a vevő kimenetei nyugodtak-e, vagy esetleg már a vevő csatornái is ugrálnak

RC Zumuld
2012-08-08, 12:00
Nincs OSD és kamera kép problémára: Nálam, ha a GoPro be van kötve, de nincs bekapcsolva, akkor nincs OSD kép nekem se. Ez így OK?

Szervó rángatózás: Ilyen nekem is volt. Viszont a hiba okozója én voltam. Nevetni nem ér. Azt a hibát követtem el, hogy egy kiszerelés után fejjel lefele tettem vissza véletlenül a robotot.

Peck
2012-08-08, 13:04
Nincs OSD és kamera kép problémára: Nálam, ha a GoPro be van kötve, de nincs bekapcsolva, akkor nincs OSD kép nekem se. Ez így OK?

Én is a Gopro élőképét használom, de amíg nincs bekapcsolva, addig fekete alapon van az OSD, ennyi.

RC Zumuld
2012-08-08, 15:22

Én is a Gopro élőképét használom, de amíg nincs bekapcsolva, addig fekete alapon van az OSD, ennyi.

Te is Hero2- t használsz mint én?
Nálam ez olyannyira van, hogy időnként elfelejtem a felvételt elindítani, így, mivel be van állítva, 5 perc után kikapcsol a kamera. Ilyenkor az OSD is eltünik!

Peck
2012-08-08, 16:45
Nem, Hero HD.

BCorsa
2012-08-08, 18:38
Én hero2-vel is szoktam repülni de osd akkor is van ha nincs bekapcsolva, de szerintem ez nem kamera függő.

Pistu
2012-08-08, 18:48
Azt nezd meg, hogy 16:9re vagy 4:+ra van allitva az osd. Ha nem jelenik meg lehet ez a baj.

RC Zumuld
2012-08-08, 19:48
Azt nezd meg, hogy 16:9re vagy 4:+ra van allitva az osd. Ha nem jelenik meg lehet ez a baj.

A robot 16:9- re. Ez lehet a megoldás?

n.james
2012-08-09, 21:54
Gondoltam most este eláll a szél és majd a fiam reppenhet egy jót Trainer módban. Egyik sem jött be. :(
Most próbáltam ki először ezt a módot, a stab, a loiter, a failsafe és az RTH mostanáig jól működött ezekkel a beállításokkal:

http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16359069_38feae065ca789118ba7c3f30f182a2e_s.jpg (http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16359069_38feae065ca789118ba7c3f30f182a2e_xl.jpg)
Igaz a magasságot nem tudtam 60 m-re állítani. ::)

A jelenség: repülés közben egyszercsak leállt a motor (http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vh3jcO4TL_4#t=166s), mivel feltámadt a szél ezért elfújta de vitorlázva visszafordult 300 méternél, amikor utána sem indult be 15 m-en RTH-t kapcsoltam de nem csinált semmit csak leszállt. :o
Mi történhetett, miért állt le a motor, miért nem ment az RTH? :o
Az aksi teljesen jó, miután összeszedtem a gépet minden simán működött.
Mivel felerősödött a szél már nem próbálkoztam többet, de legközelebb újra megnézem. >:(

A másik kérdésem, jelent-e valami problémát, ha a gép stabilan rezgés mentesen az asztalon van, a programban az IMU ablakban a gép 1 perc alatt 10 fokot elfordul balra.

http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16359073_8ea8b55e04971e27cc818218d11f0e99_s.jpg (http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/16359073_8ea8b55e04971e27cc818218d11f0e99_xl.jpg)

Sys-Ak
2012-08-09, 22:58
Szia n.james!
Köszönjük a hasznos videot, és utólag is elnézést kérünk, ez biztosan egy hiba, amit igyekszünk minél hamarabb kijavítani.
Mivel a hiba a Return to Home módot is érinti, veszélyes vele repülni.
Ha mégis előfordulna valakivel, akkor azonnal kapcsoljon vissza Manual módba, és kézzel adjon gázt.
Igyekszünk egy pár napon belül megkeresni a hibát, ha valaki mindenképpen repülni akar addig is, ajánlott a 0.733b-s firmware használata.

A firmware upgrade topicban leírjuk hogyan lehet biztonságosan visszatérni a régebbi verzióra.

csomy
2012-08-10, 07:39
FYI: Amikor a robotot RTHba kapcsolta N.James, a gép jelezte, hogy a HOME tőle balra van, mégis jobbra tért ki. Hátha ez is jel.
n.james: A gép irányítása megmaradt? A kormányfelületek működtek?

n.james
2012-08-10, 09:17
FYI: Amikor a robotot RTHba kapcsolta N.James, a gép jelezte, hogy a HOME tőle balra van, mégis jobbra tért ki. Hátha ez is jel.

Igen ez is jelzi hogy erős szél fújt. :D

n.james: A gép irányítása megmaradt? A kormányfelületek működtek?

Azt tényleg elfelejtettem mondani - pedig fontos lehet - hogy amikor a motor leállt a robot átvette az irányítást is. Mivel először repültem trainer módban furcsa volt amikor elvette 300 m-nél az irányítást (FPV-ben nagyon kevésnek tűnt a 300 m ::)), de utána direkt a határokat próbálgattam. A motor leálláskor először azt hittem a határon vagyok, de az csak egy kicsit később volt amikor a szél már elsodorta. Utána azon csodálkoztam miért vitorlázva fordul vissza, hiszen elég erős szembe szél lett, míg a kormányzást próbálgattam annyi magasságot vesztett hogy RTH-t kapcsoltam, azután már nem volt időm (nem is jutott eszembe) manual-ba kapcsolni. ::) Látszik hogy az RTH elkényeztetett. :D

Ltomi78
2012-08-10, 10:10
Sziasztok!

lehet nem sok köze van a robothoz, de a pixim kamerát használva nemrég megjelent nem csak a felvételeken de az élő lcd tv-re kitett képen is egy kis fekete csík ami hol előjön hol eltűnik a repülési mód felett. Valamint van egy halvány feket a tejes képernyőt átszelő csík is ahogy képen jelöltem. Néhány átlátszó alig látható lépcsőzetes fehér sáv is megjelent a képen. Még tesztelem másik kamerával, de kérdezem hogy ezt okozhatja a robot új firmware -je, vagy hogy egy akksiról megy a videó és a motor is?

http://www.rcgroups.com/forums/showatt.php?attachmentid=5069106&d=1344435559

egyenlőre csak kívűlről felvett videóm van, majd az eredetit is beteszm
http://www.youtube.com/watch?v=awxKr2XwamU&feature=youtube_gdata_player

A securitycam2000 azt írta próbáljam normál tábkábelről és 2A és 12 v Dc-ről üzemeltetni, persze eddig erre nem volt szükség jól ment a korábbi videókon nem láttam

n.james
2012-08-10, 10:12
Ha már a firmware-t nézegetitek, lehet hogy van még egy hiba az OSD kijelzésben, Ltomi78 hívta fel rá a figyelmem. Azokon a videókon amiket a firmware csere után csináltam (imádom a fekete szegélyes betűket ;D) a kép bal felső részén az üzemmód kijelzés felett egy fekete csík jelenik meg néha.

http://www.youtube.com/watch?list=ULdnG-ijM-pk0&v=dnG-ijM-pk0&feature=player_detailpage#t=94s
http://www.youtube.com/watch?v=vh3jcO4TL_4&feature=player_detailpage#t=34s

Tricopteren szintén ezt a kamerát és rendszert használom, de ott egy HK-s minimál OSD van, ott nincs csík.

http://www.youtube.com/watch?v=cL30hWGzJZA
http://www.youtube.com/watch?v=Btm3m29i8FI

Lehet hogy ez is valami bug? :o

fikás
2012-08-11, 06:21
Szia n.james!
Köszönjük a hasznos videot, és utólag is elnézést kérünk, ez biztosan egy hiba, amit igyekszünk minél hamarabb kijavítani.
Mivel a hiba a Return to Home módot is érinti, veszélyes vele repülni.
Ha mégis előfordulna valakivel, akkor azonnal kapcsoljon vissza Manual módba, és kézzel adjon gázt.
Igyekszünk egy pár napon belül megkeresni a hibát, ha valaki mindenképpen repülni akar addig is, ajánlott a 0.733b-s firmware használata.

A firmware upgrade topicban leírjuk hogyan lehet biztonságosan visszatérni a régebbi verzióra.

szevasztok!

....az nem lehet, hogy nálam is ez volt a baj?, mert kísértetiesen hasonló volt nálam is a helyzet, csak nálam rth-módban jelentkezett a mototrleállás probléma?

F

mmormota
2012-08-12, 00:00
....az nem lehet, hogy nálam is ez volt a baj?, mert kísértetiesen hasonló volt nálam is a helyzet, csak nálam rth-módban jelentkezett a mototrleállás probléma?

Valószínűleg ugyanez a bug okozta.

mmormota
2012-08-12, 00:23
Úgy tűnik, megtaláltuk a hibát. Ha jól gondoljuk, a tréner móddal kapcsolatos.

A tréner mód gáz szabályozásában találtunk bugot. Ha tréner módban süllyedt a gép, a robot levette a gázt (ez eddig normális), de ilyenkor felléphetett egy hiba is, egy belső változó rossz értéket vehetett fel. Ez nem okozott azonnali észrevehető hibát, a hatása később jöhetett elő, mikor a gép
- elérte a tréner módban megengedett maximális távolságot és visszafordult, vagy
- RTL módba kapcsolták a gépet.
Ilyenkor a hibás érték megakadályozhatta az automatikus gázadást, de a kézi gázadás manual vagy stab módba kapcsolva lehetséges maradt.

Néhány napon belül kiadjuk a javított verziót, más kisebb pontatlanságokat is javítunk.

Ltomi78
2012-08-12, 12:35
mivel ket kameran James nel is jelentjezett, lehetseges hogy ez is bug, pl fekete keretes osd hagy csikot mod kijelzes felett?

Ha már a firmware-t nézegetitek, lehet hogy van még egy hiba az OSD kijelzésben, Ltomi78 hívta fel rá a figyelmem. Azokon a videókon amiket a firmware csere után csináltam (imádom a fekete szegélyes betűket ;D) a kép bal felső részén az üzemmód kijelzés felett egy fekete csík jelenik meg néha.

http://www.youtube.com/watch?list=ULdnG-ijM-pk0&v=dnG-ijM-pk0&feature=player_detailpage#t=94s
http://www.youtube.com/watch?v=vh3jcO4TL_4&feature=player_detailpage#t=34s

Tricopteren szintén ezt a kamerát és rendszert használom, de ott egy HK-s minimál OSD van, ott nincs csík.

http://www.youtube.com/watch?v=cL30hWGzJZA
http://www.youtube.com/watch?v=Btm3m29i8FI

Lehet hogy ez is valami bug? :o

Peck
2012-08-12, 12:50
mivel ket kameran James nel is jelentjezett, lehetseges hogy ez is bug, pl fekete keretes osd hagy csikot mod kijelzes felett?

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,55216.msg1441274.html#msg1441274
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,55216.msg1441307.html#msg1441307
Gondolom ezt véletlenül sem próbáltad ki, mert akkor már biztosan tudnánk, hogy a robot okozza-e vagy nem...

ppeter
2012-08-12, 20:29
Sziasztok!

A fekete csík a skálázott képen jelent meg nálam. Úgy tűnik, hogy az eredeti kép első soraiban lehetett.
Érdekes módon időnként eltűnik. ( http://youtu.be/P2BusGBYJlw )
Érdekes a robot gáz kezelése 11:20 után. Belezavarodik a túl magas, túl lassú problémába (Waipoint magasság 60m)
Beálítási adatok: http://img16.imageshack.us/img16/3453/20120811uavmtysfld.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/16/20120811uavmtysfld.jpg/)
Üdv ppeter

Ltomi78
2012-08-12, 21:30
Érdekes hmm. neked is pixim kamerád van? Ez már 3. eset szóval köze lesz az OSD-hez tuti.
Sajnos nekem a képernyőt átszelő halvány (fekete vonal is előjött km/h jelzés felett indul a képen), de ez inkább eredeti felvétlen látszik, bár próbáltam kifoztózni, persze a rep mód feletti csík is rajta van ami neked is

http://www.rcgroups.com/forums/showatt.php?attachmentid=5069106&d=1344435559

Sziasztok!

A fekete csík a skálázott képen jelent meg nálam. Úgy tűnik, hogy az eredeti kép első soraiban lehetett.
Érdekes a robot gáz kezelése 11:20 után. Belezavarodik a túl magas, túl lassú problémába (Waipoint magasság 60m)
Beálítási adatok: http://img16.imageshack.us/img16/3453/20120811uavmtysfld.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/16/20120811uavmtysfld.jpg/)
Üdv ppeter

Ltomi78
2012-08-12, 21:35
Tök igazad van.. ki fogom.
bár sajnos rajtam kívül még 2 másik embernél is eljött más kamerákon is, így már egyre inkább valószínű köze van a robothoz...
én örülnék a legjobban ha nem így lenne

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,55216.msg1441274.html#msg1441274
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,55216.msg1441307.html#msg1441307
Gondolom ezt véletlenül sem próbáltad ki, mert akkor már biztosan tudnánk, hogy a robot okozza-e vagy nem...

mcelek
2012-08-12, 21:59
Ma azt tapasztaltam, hogy a félgázas startot követően 7km-et repültem, míg erősebb gázt nem adtam, folyamatosan kiírta, AP Throttle Cut Active, miközben 5-13A 20-40% gázállással repültem. Nem vagyok ilyedős, mivel fogyasztás és tempó volt, gondoltam, hogy az erősebb gázadásra helyrejön.
;D
Mivel trénermódot még nem próbáltam, notim is csak a hét másik felében lesz, így lehet, hogy mire kész a frissítés, már okafogyott lesz tesztelni.
Majd az újabb verziót 8)

Peck
2012-08-12, 22:12
Szerintem ennek nincs köze a traineres hibához. Amíg nem adsz nagyobb (50%nál nagyobb?) gázt, addig a robot nem fogja használni a motort, ha pl Failsafebe kerülne, vagy WPbe, RTHba kapcsolod.
Azért warning, hogy el kelljen tüntetni mielőtt eldobnád a géped :P

mcelek
2012-08-12, 22:18
Szerintem ennek nincs köze a traineres hibához. Amíg nem adsz nagyobb (50%nál nagyobb?) gázt, addig a robot nem fogja használni a motort, ha pl Failsafebe kerülne, vagy WPbe, RTHba kapcsolod.

Én is így gondoltam, csak takarékoskodtam a szuflával :D

fikás
2012-08-13, 19:20

-és mi van ha esetleg még is van köze hozzá? (mert pl.: ha....

Úgy tűnik, megtaláltuk a hibát. Ha jól gondoljuk, a tréner móddal kapcsolatos.

A tréner mód gáz szabályozásában találtunk bugot. Ha tréner módban süllyedt a gép, a robot levette a gázt (ez eddig normális), de ilyenkor felléphetett egy hiba is, egy belső változó rossz értéket vehetett fel. Ez nem okozott azonnali észrevehető hibát, a hatása később jöhetett elő, mikor a gép
- elérte a tréner módban megengedett maximális távolságot és visszafordult, vagy
- RTL módba kapcsolták a gépet.
Ilyenkor a hibás érték megakadályozhatta az automatikus gázadást, de a kézi gázadás manual vagy stab módba kapcsolva lehetséges maradt.

Néhány napon belül kiadjuk a javított verziót, más kisebb pontatlanságokat is javítunk.

pont ezért nem kellene ilyen könnyen a sutba dobni ezt a felvetést sem, mert mi van akkor ha a rossz értékeket felvéve, a robot repülés közben bekapcsolja a AP Throttle Cut Active-ot?, már zuhansz is lefelé dugóhúzóban

szerintem:F

Peck
2012-08-13, 19:43
Nem akarom én sutba dobni,
de azért ne keverjünk egy belső változót (van elég sok :) ), meg az AP throttle cutot.

Szerintem mcelek is elég jól leírta:
míg erősebb gázt nem adtam, folyamatosan kiírta
Magyarul nem adott sose akkor gázt amit a robot már elfogadott volna, és megszünteti az AP throttle cutot, egészen 1 pontig, akkor a nagy gázra meg is szűnt a felirat.
Azért ez nem a "robot repülés közben bekapcsolja a AP Throttle Cut Active-ot" esete, és mcelek leírásából nekem úgy tűnt, hogy a robot normálisan működött, le is írtam miért, azt is, hogy miért nem célszerű így repülni.

fikás
2012-08-13, 20:26
...............Azért ez nem a "robot repülés közben bekapcsolja a AP Throttle Cut Active-ot" esete, .....

na de mi van akkor ha ez még is bekövetkezik (valami ok miatt)?

csomy
2012-08-13, 23:44
...............Azért ez nem a "robot repülés közben bekapcsolja a AP Throttle Cut Active-ot" esete, .....

na de mi van akkor ha ez még is bekövetkezik (valami ok miatt)?

Az AP Throttle cut active nem azt jelenti, hogy elveszíted a motor erőt!
Az csak azt jelenti, hogy AutoPilóta módban nincs gáz. Trainer, Manual, és Stab módban, van gáz. Csak zavaró a felirat.

Ltomi78
2012-08-13, 23:56
hirtelen ide oda valto failsafe esten az osd tovabbra is kijelzest vált. ez valtozik a firmwareben, vagy a fix kapcsolasra tudom csak allitani a programban? A 8as verziom van, abban elvileg ez javitva lett. mit kell allitanom hogy ne kapcsolgassa az osd modokat.?

mmormota
2012-08-14, 01:01
hirtelen ide oda valto failsafe esten az osd tovabbra is kijelzest vált

Elég sokat teszteltük, nekünk nem tett ilyet. Milyen típusú vevővel csinálja?

mit kell allitanom hogy ne kapcsolgassa az osd modokat.?

Fixre állíthatod a programban.

Ltomi78
2012-08-14, 08:49
Szia!

Assan X8R a vevőm, azt tudom hogy érzékeny, de még a 8 -as firmware előtti verzió más kollegánál is csinálta akkor is irtam.

A mostani videón is van belőle 6 37-6-41 között 8.22-8.27 között (itt üresre vált a kijelzés):
http://www.youtube.com/watch?v=J2RfipE0TFs&feature=youtube_gdata_player

visszanéztem a felvételt, valóban javult a helyzet nem minden rth -ba váltó failsafe-nél csinálja, de valamikor pont olyan időközben vált hogy kiüríti a kijelzőt ::)

tulajdonképpen ilyenkor hirtelen rth ba vált stabil módból, tehát ugyanaz történik mint amit trainer kapcsolóhoz rendeltem, gyors repmódváltás ..gondolom emiatt vált az osd. Kérdés hogy lehetne hogy csak a trainer kapcsoló meghúzása esetén váltson?

hirtelen ide oda valto failsafe esten az osd tovabbra is kijelzest vált

Elég sokat teszteltük, nekünk nem tett ilyet. Milyen típusú vevővel csinálja?

mit kell allitanom hogy ne kapcsolgassa az osd modokat.?

Fixre állíthatod a programban.

Ltomi78
2012-08-14, 08:52
Érdekelne mi lesz ezzel a fekete csíkkal mivel 3-unknál is jelentkezett?

Sziasztok!

Üdv ppeter

jpeti29
2012-08-16, 14:35
a legutóbbi repülésemkor előfordult egy FS és üresre váltott az osd képe, mint régen. elvileg ezt javítottátok a 0.800B-ben.

n.james
2012-08-16, 21:15
Mivel senki sem próbálta ki, ezért csináltam egy tesztet a csík vizsgálatára.
Most már biztos hogy nem a kamera csinálja. :) :(
A szemüvegben is látszik.
A régi verziónál (fehér szövegű) sehol nem találtam, csak mióta van a fekete keretes szöveg.
A C4S OSD-n rajta van függetlenül a fekete keretes vagy sima szövegtől, a HK-s E-OSD-n nincs rajta.

http://youtu.be/fruBYpy2ZxI

Engem éppenséggel nem zavar, de a kisördög azért beindult. Mi van ha egy véletlen programhiba (adat v. stack túlcsordulás stb. ) ami nem okoz gondot, kivéve ha a csillagok és a gép úgy állnak hogy ... :-[ :'(
Szerintem addig lenne fontos foglalkozni vele amíg nem okoz gondot. ::) (Két már javított hiba nálam jött elő, úgy látszik szeretnek a bug-ok ;D)

mmormota
2012-08-16, 23:57
Érdekelne mi lesz ezzel a fekete csíkkal mivel 3-unknál is jelentkezett?

Javítjuk nemsokára. A motor leállás bug veszélyes hiba volt, ezért azt azonnal megkerestük, és ahogy meglett, kiadtuk a javítást - ezt nem akartuk késleltetni kisebb jelentőségű dolgok miatt.
A fekete csík egy pontatlanság a fekete keretet rajzoló algoritmusban, nem hiszem hogy különösebben zavaró lenne. Ha elég sok kisebb változtatás összejön, kiadunk újabb verziót amiben eltüntetjük.

Újdonság lesz, hogy a PC-s programot nem érintő változtatások esetén 0.802, 0.803 stb firmware-t elfogad a 801-es programja, így nem nem kell PC-s programot is cserélni kisebb módosítások esetén.

n.james
2012-08-17, 08:55
A fekete csík egy pontatlanság a fekete keretet rajzoló algoritmusban, nem hiszem hogy különösebben zavaró lenne.

Tényleg nem zavaró, az a lényeg hogy tudjátok mitől van és nem okozhat problémát. Nekem ennyi elég. ;) ;D

Ltomi78
2012-08-17, 08:57
Valóban!.. És köszönjük hogy ezzel is foglalkoztok! Nálam a robot jó teljesít, motorom még nem állt le miatta..és a szélt is kezelte szépen nagyon erős szelet 8)

A fekete csík egy pontatlanság a fekete keretet rajzoló algoritmusban, nem hiszem hogy különösebben zavaró lenne.

Tényleg nem zavaró, az a lényeg hogy tudjátok mitől van és nem okozhat problémát. Nekem ennyi elég. ;) ;D

srobi
2012-08-18, 12:18
Tegnap sikerült a robottal a honos reptéren is repülnöm, hála az FPV talinak már megy a waipoint, RTH is,

egy gondom van ha megnézitek a következő videót: kikapcsolt rádiónál, 3,18 tól szépen fordítja home felé fail safeben, később stab módban azonban, ha a távirányító antennáját körbefogtam, azaz RSSI 0% lett (videón 3,45 és 3,51) nem kapcsol RTH-ba hanem megy tovább stab módban, lehet rövid neki a kimaradás, vagy valami beállítás probléma?

https://vimeo.com/47767556

mmormota
2012-08-18, 13:19
Ha kikapcsolod a rádiót (földön tesztelve persze) fail-safe-be kapcsol?
Ha igen, akkor maga a fail-safe jól van beállítva.

Lehet, hogy az rssi-t nem méri jól, gyanúsan nincsenek köztes értékek, csak 100% meg 0%.
Beállítottad rendesen az rssi mérés Offset és Multiplier értékeit?
Ha ez rosszul van beállítva, akkor könnyen lehet hogy a valóságban nem is nullára ment az rssi hanem csak csökkent egy kicsit, a kijelzés pedig tévesen mutatott nullát.

(úgy célszerű beállítani, hogy maximumnak mondjuk 99%-ot, kikapcsolt rádióval meg 1%-ot mutasson, így biztos lehetsz abban hogy nem a valami hülye érték ami csak azért látszik 0-nak vagy 100-nak mert a program 0-tól lefelé és 100-tól felfelé limitál)

n.james
2012-08-18, 15:23
Ma reggel végre a javított trainer móddal a feleségem is kipróbálhatta az FPV repülést. ;D

http://youtu.be/heNai8fCyqc

Utána csak ennyit mondott: "Hát ez marha jó! Minden tiszteletem az Uraké!" és itt a fejlesztőkre gondolt. ;D

Mélységesen egyetértek vele. ;)

RC Zumuld
2012-08-18, 15:46
Klassz!
Az úgy normális, hogy pl 1:06- nál vízszintesen repül a gép de mégis van 40% throttle? Nem csak akkor kellene gáznak lenni, ha húzod magadra a botot?
Vagy az a magyarázat, hogy minimum magasságon repült a feleséged?

Zs

mmormota
2012-08-18, 17:15
Az úgy normális, hogy pl 1:06- nál vízszintesen repül a gép de mégis van 40% throttle? Nem csak akkor kellene gáznak lenni, ha húzod magadra a botot?

Vízszintes repüléshez is kell húzóerő, különben elvesztené a gép a sebességét.
Szintben repüléshez a robot a "Cruise throttle" értéket állítja be.

srobi
2012-08-18, 21:19
Ha kikapcsolod a rádiót (földön tesztelve persze) fail-safe-be kapcsol?
Ha igen, akkor maga a fail-safe jól van beállítva.

Lehet, hogy az rssi-t nem méri jól, gyanúsan nincsenek köztes értékek, csak 100% meg 0%.
Beállítottad rendesen az rssi mérés Offset és Multiplier értékeit?
Ha ez rosszul van beállítva, akkor könnyen lehet hogy a valóságban nem is nullára ment az rssi hanem csak csökkent egy kicsit, a kijelzés pedig tévesen mutatott nullát.

(úgy célszerű beállítani, hogy maximumnak mondjuk 99%-ot, kikapcsolt rádióval meg 1%-ot mutasson, így biztos lehetsz abban hogy nem a valami hülye érték ami csak azért látszik 0-nak vagy 100-nak mert a program 0-tól lefelé és 100-tól felfelé limitál)

A földön kikapcsolva a tavot akkor failsafebe kapcsol.

Az rssi multipliert atallitottam 1 rol 1,26 ra az offsetet -18 ra igy mutatott
A programban bekapcsolt tavnal 99 et kikapcsoltnal 0 at. Repulesnel voszont 70 illetve
0 at ez nem tudom miert van

RC Zumuld
2012-08-18, 21:27

Vízszintes repüléshez is kell húzóerő, különben elvesztené a gép a sebességét.
Szintben repüléshez a robot a "Cruise throttle" értéket állítja be.

Idő közben rájöttem és ki is próbáltam. Azt hiszem, elégedett lehetek. Azt kaptam amit vártam!

mmormota
2012-08-18, 22:25
A földön kikapcsolva a tavot akkor failsafebe kapcsol.
Ez jól van beállítva.

Az rssi multipliert atallitottam 1 rol 1,26 ra az offsetet -18 ra igy mutatott
A programban bekapcsolt tavnal 99 et kikapcsoltnal 0 at. Repulesnel voszont 70 illetve
0 at ez nem tudom miert van

Ez szinte biztosan teljesen rossz.
A multiplier nagyon nagy, emiatt egészen kis rssi csökkenés azonnal nullába viszi a kijelzett értéket. Kezdd nagyon kicsi multiplier értékkel, azért hogy egyáltalán látni lehessen mi történik, mondjuk 0,03.

Azt kell elérned, hogy a földön bekapcsolt rádiónál 97...99%-ot mutasson, kikapcsolt rádiónál pedig 1...3%-ot (és nem 0-t !!!)
Lehet hogy azt gondoltad, jó lesz a 0 is, az alig különbözik az 1-től... De ez az adott esetben hiba. Kiszámít valami értéket, ami nagy multipliernél lehet akár -532 is, ami nagyon távol van a kívánt 1-től, teljesen rossz. De negatívot nem ír ki, így nem ezt a vadul rossz adatot látod hanem helyette 0-t.

H.krisztián
2012-08-23, 12:58
Hello.
egy tegnapi fpv repülés waypoint módban többször ezt az üzenetet kaptam a kijelzőn.

MOTOR CAN NOT START

http://www.rcpilot.hu/users/214/15120/s_201208231244134041.jpg (http://www.rcpilot.hu/users/214/15120/b_201208231244134041.jpg)

Motor indítási gondom soha nem volt még,mindíg indult.

Megy fel a videó a youtobe-ra ott megtekinthető menet közben.
http://youtu.be/0GbLmRD1Qns

Továbbá azt kérdezném még hogy miért nem éri el a beállított 300m magasságot?
15 fok emelkedés van beállítva mégsem viszi fel 300m-ig.
Elötte repültem stab módban 4A -al egyenesen repült.
Beállított sebesség 30km/h
max gáz 60%

akkor nem a sebességet veszi alapul hanem a beállított gázt?

Peck
2012-08-23, 13:07
MOTOR CAN NOT START

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,101876.msg1305914.html#msg1305914

mmormota
2012-08-23, 18:33
egy tegnapi fpv repülés waypoint módban többször ezt az üzenetet kaptam a kijelzőn.

MOTOR CAN NOT START

A szabályozó lassan pörgeti fel a motort, emiatt egy rövid ideig alacsony az áramfelvétel, ezért gondolja a robot hogy nem indult el a motor. Aztán mikor felpörög és megnő az áram, rájön hogy megy ez és elveszi az üzenetet. Különösebb gondot nem okoz.
Akkor feltűnő, ha a szabályozó lassú motor indításra van programozva (ezt helikhez találták ki, hogy fokozatosan pörgesse fel a nagyméretű lapátokat, nehogy megpörögjön a heli a földön indításnál).

Továbbá azt kérdezném még hogy miért nem éri el a beállított 300m magasságot?

Ha a wp távol van, akkor fokozatosan emelkedik, nem megy fel azonnal padlógázzal az előírt magasságra (ezt többek kérésére változtattuk ilyenre).

A te géped esetében látszik, hogy szintben is az előírt magasság alatt repül. Ez akkor van így, ha a gép állásszöge, trimmelése olyan, hogy cirkáló gázon húznia kell a magasságit.

Két eset lehet: kevés a cirkáló gáz vagy alacsony a gép állásszöge.

Ha úgy gondolod a cirkáló gáz elég, akkor az állásszögön kell változtani úgy, hogy a normál repülés állásszögét kissé emeltebb orrrhoz állítod be. Ennek menete a következő: usb csatlakozás, asztalon beállítod a gépet úgy, hogy vízszintes legyen a szárny, és a műhorizonton rajta legyen a karika. Ez az az állásszög, amit korábban beállítottál a semleges szinten repüléshez. Mivel ez egy kicsit kevés, emelj egy kicsit a gép orrán, ettől a karika a horizont fölé kerül egy kicsit. Ebben a helyzetben nyomd meg a "Set plane level" gombot az IMU fülön és Save settings. Ettől a karika az új, emeltebb orrú helyzetben lesz a műhorizonton, és a gép ezt az emelt orrú helyzetet tekinti semleges repülésre alkalmasnak, így magasabban fog repülni mint eddig. Ha jól eltalálod, akkor pont az előírt szinten fog repülni.

15 fok emelkedés van beállítva mégsem viszi fel 300m-ig

Ez nem a 15 foktól függ, hanem amit írtam. A 15 fok mint maximális emelkedés elég kevés, ha a gép motorja nem extrém gyenge, megadhatsz legalább 30 fokot.

Beállított sebesség 30km/h
Ez nem azt jelenti, hogy a gép erre törekszik. Egész másra való, szélben fordulásnál bonyolult számításokhoz kell neki. Azt a sebességet kell megadni itt, amely cirkáló gázon szintben repüléskor beáll.

max gáz 60%

Ezen mit értesz? Nincs ilyen beállítható paraméter.

RC Zumuld
2012-08-23, 20:23
Sziasztok,

Mióta c4s- el repülök, ma először kerültem egy érdekes helyzetbe. Elindultam egy új helyen egy adott irányba, és szépen lassan, 200m magasan, a 12 műhold elkezdett csökkenni, egészen 0- ig. Ugye ekkor se sebesség-, se irány, se távolság mutatás nincs. Ja, se magasság, és persze ilyenkor az RTH- se megy. kb 1200m távolságban lehettem. Lóhalálában visszafordultam. Na nap mögöttem volt. Mármint a felszálló hely mögött, így egyedüli támpontként ahhoz képest repültem, amíg meg nem láttam a gépet.
A kérdésem az volna, hogy ez mi a bánat miatt lehet? Ha előfordul, akkor a motor sem használható? Bevallom őszintén, lányos zavaromban legkevésbé azt figyeltem, hogy a maximumra tolt throttle mellett van- e fogyasztás...

Zs

mmormota
2012-08-24, 00:01
a 12 műhold elkezdett csökkenni, egészen 0- ig

A fokozatos csökkenés azt mutatja, hogy ténylegesen a GPS vétel romlott el (ha a robot és a GPS modul kommunikációja döglene be, akkor kimerevednek a régi adatok, nincs csökkenő műhold szám, mivel a vett holdak számát a GPS modul adja át a robotnak).
Hogy miért romolhatott el a GPS vétel, azt sajnos nem tudom kitalálni. Néhány találgatás:
- valamilyen helyi adó zavaró hatása
- túlmelegedő GPS vevő
- a gépen levő valamilyen rf zavart kibocsátó eszköz (adó, kamera, tápegység) pont úgy hangolódott el hogy egyik harmonikusa éppen eltalálta a GPS működési frekvenciáját (ehhez adott esetben nagyon kis, ezrelékben mérhető változás elég lehet, ennyi a hőmérséklet függvényében könnyen előadódhat, persze csak akkor ha van olyan zavarforrás ami a GPS frekvenciája közelében termel zavart csak eddig észrevétlenül)

Ugye ekkor se sebesség-, se irány, se távolság mutatás nincs.
Nincs, legalábbis értelmes adat semmiképpen.

Ja, se magasság
A magasság alap beállításban barometrikus, nem GPS alapú, így ennek működnie kell akkor is ha a GPS nem tud venni. Biztos hogy ez is kimaradt?

és persze ilyenkor az RTH- se megy
Nem működik, mert nem tudja merre kellene menni. Összevissza kóvályog a gép.

A kérdésem az volna, hogy ez mi a bánat miatt lehet?
Nem tudom, csak találgathatok.
A visszaút során nem állt helyre a GPS vétel?

Ha előfordul, akkor a motor sem használható?
Manual módban (és stab módban is) a motor használható. Gondolom működött is ha 1200m-ről haza tudtad vezetni a gépet.

ppeter
2012-08-24, 00:09
Sziasztok!

A mai tapasztalatok a robottal:

Függőleges csíkozódás OSD-s képen.( http://youtu.be/_lDHybCjJas )
-A paraméterek robotba mentésekor jelentkezett.
-Újbóli mentéstől nem állt vissza.
-USB kapcsolat megszakításakor sem állt vissza.
-Fefélzeti áram ellátás megszakítása után (usb rajta maradt a roboton) nem állt vissza.
-a robot teljes áramtalanítása után lett jó.
Susitu robotjánál is előfordult. A régi FW-nél nem tapasztaltam.

HOME pozíció átírása:
Programot repültem egy helyen, kikapcsoltam, átmentem másik helyre.
Felállás után átvettem az új pozíciót, új repülési tervet készítettem....
Az új HOME pozíciót csak a teljes kikapcsolás után volt hajlandó érvényesíteni.
Amíg ki nem kapcsoltam, addig csak LOITERING módot tudtam kapcsolni, ugyanakkor a RTH mód jól működött.
Ez tényleg így szántátok?

Üdv ppeter

mmormota
2012-08-24, 00:32
Függőleges csíkozódás OSD-s képen.( http://youtu.be/_lDHybCjJas )
Ez a fekete pixeles keretet előállító rendszer egy hibája. Szerencsére ritkán jelentkezik, teljesen megjavítani eddig nem sikerült. A processzor hardver nagyon különleges használata hogy egyáltalán meg lehetett valósítani a fekete keretet, sajnos nem biztos hogy 100%-os biztonságúvá tudjuk tenni.

A fekete keret kikapcsolható, ez a hiba csak bekapcsolt fekete kerettel jelentkezik, az azt előállító rendszer hozza létre. Ha túl bosszantó a hiba, ki lehet kapcsolni ezt a funkciót - persze úgy világos háttéren nehezebben olvasható a szöveg.

Ha valaki használni szeretné a fekete keretes betűket, sajnos egyelőre tűrnie kell hogy ez a hiba néha előjön. Amit tudni lehet a hibáról:
- ha előjött, csak teljes kikapcsolás - újraindítás segít
- az sem biztos hogy második indításra jó, van egy bizonyos valószínűsége hogy előjön, így peches esetben többször egymás után is lehet hibás
- repülés közben még sose jött elő, bekapcsolásnál vagy mentésnél fordult elő

(programozáshoz értőknek: ez nem egyszerűen egy sw bug. Egy interrupt, az spi hardver és az azt etető dma rendszer teljesen pontos időzítése kell ahhoz hogy rendesen működjön a dolog. Az spi&dma megfelelő sorrendben történő indítása és órajelének szinkronja kell ahhoz hogy jó legyen,és olyan előosztóknak kell szinkronban és megfelelő fázisban működniük amit nem lehet - vagy nem tudunk - szoftverből 100% biztonsággal összeszinkronozni, mivel ezek beállításához nincs teljes hozzáférés)

A régi FW-nél nem tapasztaltam.
A fekete keretes módosítás után jöhet csak elő, mivel a fekete pixeles rész okozza.

HOME pozíció átírása:
Amíg ki nem kapcsoltam, addig csak LOITERING módot tudtam kapcsolni, ugyanakkor a RTH mód jól működött.

Nem teljesen értem amit írsz. Ha kikapcsoltad teljesen, és újra indítottad, fel kellett volna vennie az új hely pozícióját. De később azt írod, "csak teljes kikapcsolás után". Először nem volt teljesen kikapcsolva?

A Home pozíciót szándékunk szerint bekapcsoláskor veszi fel, mikor beindul a GPS és eléri az 5 vehető holdat. Nem így viselkedett?

mmormota
2012-08-24, 00:42
Esetleg az lehet még, hogy usb kapcsolatban ébredt, ezért a PC-re figyelt, annak a parancsait teljesítette.
Mivel nem a normál indítási szekvenciát hajtotta végre, nem futott le a start pozíció mentése sem, ami a normál (PC kapcsolat nélküli) indulás része. (Start képernyő, holdak száma, számlálás mikor megvan az 5 hold stb)

RC Zumuld
2012-08-24, 02:49
"A visszaút során nem állt helyre a GPS vétel?"

Visszafordulás után sorra jöttek vissza a holdak. Olyannyira helyre állt a vétel, hogy még 20- 25 percet repültem utána, és végig 9- 12 holdat látott a robot! Sajnos nyuszi voltam, nem mertem újra ugyanarra repülni!

Zs

Peck
2012-08-24, 08:01
HOME pozíció átírása:

Üdv ppeter

Itt nem arról van szó, hogy összedugtad a főakkut, robot indul, start képernyő, műholdak keresése, stb. aztán rádugtad usbre?
Mert alapvetően a GPS működéséhez nem kell a főakku, rádugod az usbre, belockol, beállítod a Home-ot, WP-ket, mentesz, széthúzod az usb-t,
aztán jöhet a repülés.
Ahogy te csináltad, azért nem működik, mert a robot normál indulásnál (amit mmormota is írt) dönti el, hogy engedi a Waypointot, vagy helyette Loiter mód.

H.krisztián
2012-08-24, 09:18
[quote]a 12 műhold elkezdett csökkenni, egészen 0- ig

A fokozatos csökkenés azt mutatja, hogy ténylegesen a GPS vétel romlott el (ha a robot és a GPS modul kommunikációja döglene be, akkor kimerevednek a régi adatok, nincs csökkenő műhold szám, mivel a vett holdak számát a GPS modul adja át a robotnak).
Hogy miért romolhatott el a GPS vétel, azt sajnos nem tudom kitalálni. Néhány találgatás:
- valamilyen helyi adó zavaró hatása
- túlmelegedő GPS vevő
- a gépen levő valamilyen rf zavart kibocsátó eszköz (adó, kamera, tápegység) pont úgy hangolódott el hogy egyik harmonikusa éppen eltalálta a GPS működési frekvenciáját (ehhez adott esetben nagyon kis, ezrelékben mérhető változás elég lehet, ennyi a hőmérséklet függvényében könnyen előadódhat, persze csak akkor ha van olyan zavarforrás ami a GPS frekvenciája közelében termel zavart csak eddig észrevétlenül)

Nem lehet hogy a GPS tracker vágja haza a robot GPS-ét?

mmormota
2012-08-24, 09:52
Nem lehet hogy a GPS tracker vágja haza a robot GPS-ét?

Nem valószínű, mivel ha zavart bocsátana ki a GPS frekvenciáján, akkor a saját vevőjét is zavarná, működésképtelen lenne a tracker.

ppeter
2012-08-24, 10:50
Sziasztok!

Esetleg az lehet még, hogy usb kapcsolatban ébredt, ezért a PC-re figyelt, annak a parancsait teljesítette.
Mivel nem a normál indítási szekvenciát hajtotta végre, nem futott le a start pozíció mentése sem, ami a normál (PC kapcsolat nélküli) indulás része. (Start képernyő, holdak száma, számlálás mikor megvan az 5 hold stb)

Gyakorlatilag így történt.
Gondoltam, hogy a videósávot nem foglalom, ameddig a GPS belokkol.

... akkor ezek szerint ez egy hibás gyakorlat....
Minden start előtt érdemes teljes áramtalanításból indulni?

Üdv ppeter

ppeter
2012-08-24, 10:53
A fekete keretes betűk mindenféle képpen kellenek, mert JÓ!!! ;)
A csíkozódáskor majd ujra indítom....
Üdv ppeter

Ltomi78
2012-09-03, 23:24
A robot hazauton lefordított majdnem dugoba , nekem ilyen mèg sosem volt. Adatok a videón. Ugye rth ban nem mukszik az RC iranyitas mármint a csuro, szóval nem Èn voltam asszem.8.15 -8.19 között a Para a videón. Jó hogy stabba tudtam tenni ès hogy szemuvegben néztem, mentettem, mert úgy nézett ki a robot nem korrigal, de lehet mèg megtette volna ???
http://www.youtube.com/watch?v=2cTwcelp3vI&feature=youtube_gdata_player

utánna teszteltem semmi gond

beállítási adatok:

https://lh4.googleusercontent.com/-Sncu6ZRBEoY/UEWgBARtLhI/AAAAAAAAAE0/ia4LhG_ZLAI/s917/c4s_2012.JPG

Peck
2012-09-04, 01:56
Okosabbat majd mmormotáék mondanak, de szerintem az nem szerencsés, ha a műhorizont ferde, a gép meg egyenesen repül kb 400 métert, de nagyon nem a Home felé...
Mikor 10 perc után megint RTHba kapcsolod, jobbra fordul mint a fene, balra meg alig, és megint elment volna a Home melett, csak kivetted stabba.

Ltomi78
2012-09-04, 08:46
Okosabbat majd mmormotáék mondanak, de szerintem az nem szerencsés, ha a műhorizont ferde, a gép meg egyenesen repül kb 400 métert, de nagyon nem a Home felé...
Mikor 10 perc után megint RTHba kapcsolod, jobbra fordul mint a fene, balra meg alig, és megint elment volna a Home melett, csak kivetted stabba.

Az elmúlt 3 repülésem alkalmával én is azt vettem észre, hogy távolról még nem annyira de közelről elég sokat téveszt a robot, kiengedi teljesen a home pozízicó mellé a gépet majd onnan próbál korrigálni. Van olyan videóm amin úgy jön vissza hogy az egész gép csúszik kissé majdnem 70 fokra van home-tól az orra, és 200 métereenként 5-6 másodpercre bekapcsolja a motort hogy komótosan picit irányba fordiítsa a gép orrát, majd csúsztatja tovább. így tulajdoképpen nem szemből hanem magam mellett balra jött vissza a gép 400-500 méterre és onnan kezdett csak a home felé repülni. Persze hazajönni hazjött csak csúsztatva és nem a legrövidebb úton sőt.., de még sosem volt ledöntés mint most

A horizontot ellenőrzöm, de nem hinném hogy a robot ferde lenne, az easy glider pro gyári vevőnek kialakított padján van.

A mostani videón a fentiekre is van egy elég szemléletes hasonló példa, ahogy 7.14-nél kb 900 méterre bekapcsolom az RTH-t végig kiengedi a home-tól jobbra és nem fordítja balra csak 8.18 -tól ahonnan a gond kezdődik és dugóba fordítja a gépet. Valamint az eljén 0.25 és 0.35 között abszolút nem a a home felé repül,ott át is vettem stabba és irányba raktam.

mindenkjépp várom a fejlesztők véleményét mert ezt szeretném korriigálni, ha beállítási gond

ppeter
2012-09-04, 09:02
Szia!
A dugó közvetlen oka szerintem:
A motor indulást követően jön egy függőleges befújás, ami felemeli a gép orrát, emiatt az alacsony sebesség inkább csökken. Emiatt esik bele dugóba.
Üdv ppeter

Ltomi78
2012-09-04, 09:24
köszi, valószínűleg ez történhetett mert más okot nem láttam rá, mivel korábban nagyon jól viselte az éles fordulókat, és az alacsony sebességet is de lehet itt túl kevés volt. Hátszéllel jöttem akkor és a forduláskor oldalba kapta, de nekem elég nyugotnak tűnt addig.
A sebesség 40 km/h volt nem tűnik alacsonynak, ez a gép még 20 nál sem esett át eddig

Szia!
A dugó közvetlen oka szerintem:
A motor indulást követően jön egy függőleges befújás, ami felemeli a gép orrát, emiatt az alacsony sebesség inkább csökken. Emiatt esik bele dugóba.
Üdv ppeter

Ltomi78
2012-09-04, 21:42
Mit javasoltok, mit állítsak át, esetleg ez előfordul a robotnál? lásd lent korábban leírtak..

Az elmúlt 3 repülésem alkalmával én is azt vettem észre, hogy távolról még nem annyira de közelről elég sokat téveszt a robot, kiengedi teljesen a home pozízicó mellé a gépet majd onnan próbál korrigálni. Van olyan videóm amin úgy jön vissza hogy az egész gép csúszik kissé majdnem 70 fokra van home-tól az orra, és 200 métereenként 5-6 másodpercre bekapcsolja a motort hogy komótosan picit irányba fordiítsa a gép orrát, majd csúsztatja tovább. így tulajdoképpen nem szemből hanem magam mellett balra jött vissza a gép 400-500 méterre és onnan kezdett csak a home felé repülni. Persze hazajönni hazjött csak csúsztatva és nem a legrövidebb úton sőt.., de még sosem volt ledöntés mint most

A horizontot ellenőrzöm, de nem hinném hogy a robot ferde lenne, az easy glider pro gyári vevőnek kialakított padján van.

A mostani videón a fentiekre is van egy elég szemléletes hasonló példa, ahogy 7.14-nél kb 900 méterre bekapcsolom az RTH-t végig kiengedi a home-tól jobbra és nem fordítja balra csak 8.18 -tól ahonnan a gond kezdődik és dugóba fordítja a gépet. Valamint az eljén 0.25 és 0.35 között abszolút nem a a home felé repül,ott át is vettem stabba és irányba raktam.

mindenkjépp várom a fejlesztők véleményét mert ezt szeretném korriigálni, ha beállítási gond

mcelek
2012-09-04, 22:34
Nekem úgy tűnik, mintha nem bírná ráfordítani a gépet a helyes irányra.
Driftelve próbálja hazavezetni a gépet és a hátszél lehet ok az áteséshez, amikor gázt ad.
CSűrővel keveset fordul, viszont a nagy eltérés miatt beléphette az oldalkormányt is, amitől az erős dőlés miatt a szél nagyobbat tol a szárnyon.
Nagyon izgatottan várom a megfejtést.

Ltomi78
2012-09-04, 22:43
Driftelve próbálja hazavezetni a gépet és a hátszél lehet ok az áteséshez, amikor gázt ad.
CSűrővel keveset fordul, viszont a nagy eltérés miatt beléphette az oldalkormányt is, amitől az erős dőlés miatt a szél nagyobbat tol a szárnyon.

oldalkormányt? Azt úgy tudom nem használja a robot, de lehet tévedek. Itt az a kérdés hogy miért nem bírja irányba fordítani, stab módba is tökéletesen lehet fordulni vele 47 fokig engedtem. Belinkeltem a belállításaim hátha a fejlesztők rájönnek. Ezt a driftelését sem értem mostanában mitől van.

altima
2012-09-05, 14:43

oldalkormányt? Azt úgy tudom nem használja a robot, de lehet tévedek. Itt az a kérdés hogy miért nem bírja irányba fordítani, stab módba is tökéletesen lehet fordulni vele 47 fokig engedtem. Belinkeltem a belállításaim hátha a fejlesztők rájönnek. Ezt a driftelését sem értem mostanában mitől van.

Be lehet állítani neked ez konkrétan nincs (yaw com.). viszont a roll comp 23% nekem nagyon nagynak tűnik ellenőrizni kellene Mormota leírása alapján. A fenti problémát konkrétan ez okozhatja, szerintem......

csomy
2012-09-05, 15:48
Ne értsük félre, a Yaw compensation nem arra való, hogy a gép az oldalkormánnyal fordítsa irányba a gépet! Pont ezt hiányolja DeltaHF.
Az a fordulónál, a csűrő mellé lépi be az oldalkormányt, hogy ne csússzon a gép. Szerintem LTomi problémájához semmi köze.
Szerintem.

Peck
2012-09-05, 16:50
Ez igaz, nem oldalkormánnyal vezet a robot, de használhatja. Ha túlságosan nagy a kitérése az oldalkormánynak, akkor dugóba vághatja a gépet, de ugye itt 0 a Yaw compensation.
A roll comp. lehet hogy tényleg magas, a Direction error meg lehet túl alacsony.

Nincs véletlenül trimmelve az oldalkormányon, vagy a csűrőn?
Az oldalkormány a robotba van egyáltalán dugva?
Először mindenképp azt kéne megoldani, hogy a robot RTHban is mindkét irányba egyformán tudjon fordulni.

Ltomi78
2012-09-05, 17:11
Ez igaz, nem oldalkormánnyal vezet a robot, de használhatja. Ha túlságosan nagy a kitérése az oldalkormánynak, akkor dugóba vághatja a gépet, de ugye itt 0 a Yaw compensation.
A roll comp. lehet hogy tényleg magas, a Direction error meg lehet túl alacsony.

Nincs véletlenül trimmelve az oldalkormányon, vagy a csűrőn?
Az oldalkormány a robotba van egyáltalán dugva?
Először mindenképp azt kéne megoldani, hogy a robot RTHban is mindkét irányba egyformán tudjon fordulni.

KÖSZI MINDENKINEK ;) irrjátok még ha van pliz
Megnézem amiket irtál. De legutóbb szándékosan manuálisan állítottam be az oldalkormány tolórúdját hogy centerben legyen és a trimmet is levettem. A csűrőt megnézem. Az tény hogy kissé jobbra fordul a gép alapban, ez lehet építési probléma mert enyhén csavarodott a törzs. Ezt megpróbálom korrigálni a csűrő trimmel, és menteni a robotba .. ezt lehet így?

Ha egyenesen repül manualban. megnézem mit csinál a robot. De azt hozzátenném hasonló beállítások mellett a kezdeti firmware verziók sokkal jobban irányba tették. Ennyire nem szabadna a home mellék kormánoznia. Ezért érdekel mit lehet állítani ha továbbra is igy viselkedne?

Ltomi78
2012-09-06, 09:21
"Először mindenképp azt kéne megoldani, hogy a robot RTHban is mindkét irányba egyformán tudjon fordulni."

és ezt beállításokkal a programban vagy hogy oldjam meg.? Manualban fordul és stabban is egyformán.

altima
2012-09-06, 09:59
roll comp 23% nekem nagyon nagynak tűnik ellenőrizni kellene Mormota leírása alapján. A fenti problémát konkrétan ez okozhatja, szerintem......

Roll Comp feladata, hogy a csűrőhöz "mixeli" a magasságit..... elnagyolva írom érthetőség kedvéért.
Ha te vezeted a repülőt akkor ha fordulsz adsz neki egy kis magasságit hogy ne essen be az orra a gépnek, ha túl sokat adsz átesik bedöntött helyzetben és simán dugóba vágja a gépet....
Neked nem ez a problémád? A sok egyéb között...
Egyesével kellene a problémákat megoldani, persze összeadódnak...
Ha a törzs el van tekeredve lehet hogy a vízszintes repülés csak a szárnynak vízszintes a törzsnek már nem, te rákorrigálsz csűrővel a törzs látszólag vízszintesben legyen, de a szárny nem lesz abban, és fordulóba kényszeríted... ezzel a robotot is átvered mert a szerinte vízszintes nem is az.

Szóval először a gépet kellene berepülni tisztességesen manuális módban, utána kellene a robottal foglalkozni. (szerintem)

Ltomi78
2012-09-06, 10:52
úgy is lesz berepülöm tökre egyetértek.
Viszont ha visszaolvasol és megnézed a videót szerintem látható hogy a gép nagyjából szépen repül, viszont a robot nem fordítja irányba. Elmegy a home mellett és csak az utolsó pár száz méteren fordulna rá. Miért? Szerintem ennek semmi köze roll comp-hoz. (A beállításaim szintén korábban mellékeltem a fejlesztőknek). Nem is látom hogy erőlködne vagy valamilyen rossz csűrő pozició miatt próbálná fordítani a gépet, egyszerűen elmegy mellém 300-500 métert és onnan akar ráfordulni. korábban ezt nem tapasztaltam. a gép ugyanaz...

roll comp 23% nekem nagyon nagynak tűnik ellenőrizni kellene Mormota leírása alapján. A fenti problémát konkrétan ez okozhatja, szerintem......

Roll Comp feladata, hogy a csűrőhöz "mixeli" a magasságit..... elnagyolva írom érthetőség kedvéért.
Ha te vezeted a repülőt akkor ha fordulsz adsz neki egy kis magasságit hogy ne essen be az orra a gépnek, ha túl sokat adsz átesik bedöntött helyzetben és simán dugóba vágja a gépet....
Neked nem ez a problémád? A sok egyéb között...
Egyesével kellene a problémákat megoldani, persze összeadódnak...
Ha a törzs el van tekeredve lehet hogy a vízszintes repülés csak a szárnynak vízszintes a törzsnek már nem, te rákorrigálsz csűrővel a törzs látszólag vízszintesben legyen, de a szárny nem lesz abban, és fordulóba kényszeríted... ezzel a robotot is átvered mert a szerinte vízszintes nem is az.

Szóval először a gépet kellene berepülni tisztességesen manuális módban, utána kellene a robottal foglalkozni. (szerintem)

Peck
2012-09-06, 11:14
Na akkor mégegyszer a legfontosabbakat:
"a Direction error meg lehet túl alacsony." Erre nem is reagáltál... olvasd már el azt a manualt, nem 300-500 méterről akar ráfordulni, de ha megnézed azt a videot, akkor _ferde_ a műhorizont, mintha _fordulna_ balra a gép, tehát a robot azt hiszi fordul, mert be van döntve balra a műhorizont szerint, csak a valóságban egyenesen repül, de már ezt is leírtam, leírta más is, de valamiért ezt te nem tekinted hibának.
"Az oldalkormány a robotba van egyáltalán dugva?" Erre sem reagáltál...
Jobban megnézve a videot, Stab módban ugyanúgy rosszul van minden... a műhorizont épp csak pár fokot mutat, de jobbra fordul mint a fene (3:44nél), aztán nézd meg 3:13-nál a Stabilizált módodat... a műhorizont jobban megvan dőlve balra mint mikor jobbra kanyarodsz, de közben meg egyenesen repülsz, ez nem fura?
A legjobb 4:06tól, mikor balra dől a műhorizont, de még 1 kicsit jobbra is kanyarodik a repülő.

Ltomi78
2012-09-06, 11:34
Meg fogom nézni az oldalkormányt nem volt még időm. és reagálok rá igérem. bocsi
a műhorizonttal mit tudok kezdeni, úgy érted a robot rosszul van a gépben, vagy a gép dől mégis egyenesen repül?

és mit jelent hogy a robot azt hiszi, és 8.17 nél rájön hogy teljesen nem irányba van és akkor hirtelen fordul. Akkor nem értem hogy miért tud körözni szépen felettem akkor semmi gond nincs jobbra és balra is bedönt
a repülés elején mindig bekapcsolom hogy lássam köröz-e szépen amig szemüveget felveszem:
http://www.youtube.com/watch?v=RWM5px-rk20

A horizontos dolgot látom és nem értem megnézem mennyire dől-e meg. De ettől még fordítania kéne, ha az elején tudodtt körözni nem?

Na akkor mégegyszer a legfontosabbakat:
"a Direction error meg lehet túl alacsony." Erre nem is reagáltál... olvasd már el azt a manualt, nem 300-500 méterről akar ráfordulni, de ha megnézed azt a videot, akkor _ferde_ a műhorizont, mintha _fordulna_ balra a gép, tehát a robot azt hiszi fordul, mert be van döntve balra a műhorizont szerint, csak a valóságban egyenesen repül, de már ezt is leírtam, leírta más is, de valamiért ezt te nem tekinted hibának.
"Az oldalkormány a robotba van egyáltalán dugva?" Erre sem reagáltál...
Jobban megnézve a videot, Stab módban ugyanúgy rosszul van minden... a műhorizont épp csak pár fokot mutat, de jobbra fordul mint a fene (3:44nél), aztán nézd meg 3:13-nál a Stabilizált módodat... a műhorizont jobban megvan dőlve balra mint mikor jobbra kanyarodsz, de közben meg egyenesen repülsz, ez nem fura?
A legjobb 4:06tól, mikor balra dől a műhorizont, de még 1 kicsit jobbra is kanyarodik a repülő.

ppeter
2012-09-06, 11:41
Sziasztok!

Roll Comp feladata, hogy a csűrőhöz "mixeli" a magasságit.....Ha te vezeted a repülőt akkor ha fordulsz adsz neki egy kis magasságit hogy ne essen be az orra a gépnek, ha túl sokat adsz átesik bedöntött helyzetben és simán dugóba vágja a gépet....

Csak óvatosan kérdezem: A leírás nem a YAW Compensation paraméterhez tartozik?
Üdv ppeter

Peck
2012-09-06, 12:06
Semmi baj:
Roll compensation: a gép bedöntött helyzetében a bedöntés szögétől függően húzza egy kicsit a
magassági kormányt, ezzel szintben tartja a gép orrát. Akkor van jól beállítva, ha fordulás közben a gép
éppen szintben marad. Ha süllyed nagyobb értéket kell megadni, ha emelkedik kisebbet.

Yaw compensation: a robot elsődlegesen a csűrővel vezeti a gépet. Az itt megadott mértékben belépi az
oldalkormányt is, így tud csúszásmentesen fordulni. Nagyon óvatosan szabad csak növelni. Ha 0 és így nem
lép be magasságit abból nagy baj nem lehet, legfeljebb csúszik egy kicsit, de ha ez túl nagy, dugóba
vághatja a gépet.

Ltomi78
2012-09-06, 12:24
Semmi baj:
Roll compensation: a gép bedöntött helyzetében a bedöntés szögétől függően húzza egy kicsit a
magassági kormányt, ezzel szintben tartja a gép orrát. Akkor van jól beállítva, ha fordulás közben a gép
éppen szintben marad. Ha süllyed nagyobb értéket kell megadni, ha emelkedik kisebbet.

Yaw compensation: a robot elsődlegesen a csűrővel vezeti a gépet. Az itt megadott mértékben belépi az
oldalkormányt is, így tud csúszásmentesen fordulni. Nagyon óvatosan szabad csak növelni. Ha 0 és így nem
lép be magasságit abból nagy baj nem lehet, legfeljebb csúszik egy kicsit, de ha ez túl nagy, dugóba
vághatja a gépet.

Nekem a yaw 0-n van.
Roll-ra mit állítsak a videók alapján?

ppeter
2012-09-06, 12:57
Semmi baj:

vághatja a gépet.

Leesett! Köszönöm!
Üdv ppeter

Peck
2012-09-06, 14:13
Nekem a yaw 0-n van.

Egyelőre semmit, lehet hogy pont jó így, csak próbáltam elmagyarázni, hogy függ ettől a paramétertől, hogy "mennyire" akar irányba fordulni a gép.
Igen, ezen az utolsó videon még látszik hogy fordul balra, de ha megnézed, itt is sokkal lomhább, és nem dönti be annyira balra, mint jobbra, néha éppcsak vánszorog balra. Stabilizált módban, vízszintes műhorizonttal is fordul jobbra.
Körözésnél azért erősebben kell döntenie a gépet a robotnak, szóval lehet kihasználja a max. megengedett kitéréseket, ezért fordulhat balra is.

Elsőnek azt kéne ellenőrizni, hogy mennyire is repül egyenesen a gép, szabad szemmel, manual módban siklatni.
Persze ha közben felveszed a videofelvételet, akkor utólag megnézheted, hogy a műhorizont hogy állt.
Ha tuti vízszintes a szárny is vízszintes repülésben, akkor a földön pl. kivízszintezheted a szárnyat, és így nézd meg a robot mennyit dől, ill. a Set Levellel nullázd le ebben az állapotban.
Aztán utána jöhetnek óvatosan a próbák, egyenes repülésben tényleg vízszintes-e a műhorizont,
Stab mód, RTH mód különösképp figyelve, hogy jobbra-balra mennyire fordulékony.

Ltomi78
2012-09-06, 17:59
Hétvégén végignézek mindent aztán tesztrepülés. Köszi a türelmet és az infókat:)! ;)

Nekem a yaw 0-n van.

Egyelőre semmit, lehet hogy pont jó így, csak próbáltam elmagyarázni, hogy függ ettől a paramétertől, hogy "mennyire" akar irányba fordulni a gép.
Igen, ezen az utolsó videon még látszik hogy fordul balra, de ha megnézed, itt is sokkal lomhább, és nem dönti be annyira balra, mint jobbra, néha éppcsak vánszorog balra. Stabilizált módban, vízszintes műhorizonttal is fordul jobbra.
Körözésnél azért erősebben kell döntenie a gépet a robotnak, szóval lehet kihasználja a max. megengedett kitéréseket, ezért fordulhat balra is.

Elsőnek azt kéne ellenőrizni, hogy mennyire is repül egyenesen a gép, szabad szemmel, manual módban siklatni.
Persze ha közben felveszed a videofelvételet, akkor utólag megnézheted, hogy a műhorizont hogy állt.
Ha tuti vízszintes a szárny is vízszintes repülésben, akkor a földön pl. kivízszintezheted a szárnyat, és így nézd meg a robot mennyit dől, ill. a Set Levellel nullázd le ebben az állapotban.
Aztán utána jöhetnek óvatosan a próbák, egyenes repülésben tényleg vízszintes-e a műhorizont,

altima
2012-09-07, 09:35
Hétvégén végignézek mindent aztán tesztrepülés. Köszi a türelmet és az infókat:)! ;)

Egy nagyon kedves barátom szokta mondani:
"Na akkor most csináljuk úgy mintha most jöttünk volna"

Magyarul, kezd előröl az egészet.....
A mechanikus hibákat lehetőség szerint javítani.
Törzs elcsavarodás egyebek....
Nyilván amit tudsz. A szárny és a vízszintes legyen egy síkban! A törzs ha ehhez képest ferde az kisebb hiba.
(ha a vízszintes ferde a szárnyhoz képest akkor bizony csinál gazságokat, forduláskor a magasságiba ugye belenyúlsz te is meg a robot is, az egyik irányba rásegít a fordulóba a másikba pont ellene dolgozik) ha ez megvan tedd a szárnyhoz képest vízszintesbe a gépet és úgy állítsd be a robotnak a vízszintet.
A kormánylapok null helyzetében a szervókarok legyenek merőlegesek (szintén mechanikusan kell beállítani) ellenkező esetben torzulnak a végkitérések.
Manuálban mindent kitrimmelni.
Roll értékét 0-ról kezd el beállítani addig amíg jó nem lesz, ne emelkedjen és ne is merüljön....

Rá fog menni egy délutánod, lesz vagy 10-20 startod, de utána tökéletes lesz.

jpeti29
2012-09-07, 13:59
Ez így van. Én is mindíg kavarok, de még jó hogy ott van Altima és helyrepofoz. utánna meg örülök, hogy minden de szuper.

Ltomi78
2012-09-07, 17:34
Ok. Köszi.
Hogy állítom a vizszintet a robotnak? Az imu fulon?
A szervokat manuálisan állítom , a derekszoget megnézem. ;)

[ :)quote author=altima link=topic=101720.msg1463251#msg1463251 date=134700335

5]

Egy nagyon kedves barátom szokta mondani:
"Na akkor most csináljuk úgy mintha most jöttünk volna"

Magyarul, kezd előröl az egészet.....
A mechanikus hibákat lehetőség szerint javítani.
Törzs elcsavarodás egyebek....
Nyilván amit tudsz. A szárny és a vízszintes legyen egy síkban! A törzs ha ehhez képest ferde az kisebb hiba.
(ha a vízszintes ferde a szárnyhoz képest akkor bizony csinál gazságokat, forduláskor a magasságiba ugye belenyúlsz te is meg a robot is, az egyik irányba rásegít a fordulóba a másikba pont ellene dolgozik) ha ez megvan tedd a szárnyhoz képest vízszintesbe a gépet és úgy állítsd be a robotnak a vízszintet.
A kormánylapok null helyzetében a szervókarok legyenek merőlegesek (szintén mechanikusan kell beállítani) ellenkező esetben torzulnak a végkitérések.
Manuálban mindent kitrimmelni.
Roll értékét 0-ról kezd el beállítani addig amíg jó nem lesz, ne emelkedjen és ne is merüljön....

Rá fog menni egy délutánod, lesz vagy 10-20 startod, de utána tökéletes lesz.

[/quote]

RC Zumuld
2012-09-07, 18:36
Igen. IMU fülön, jobb alsó panelen a SET PLANE LEVEL (vagy mi. emlékeim szerint)
Előtte beállítod a gépet vízszintbe pitch és roll irányban is, majd lenyomod a gombot!
FIGYELEM!!! Elő fordulhat, h bal alul a save settings felirat mellett megjelenik valami olyan, h a "level difference is too big". Ha ennek a szövegnek ellenére a bal alsó panelon a pitc és a roll érték is nullázódik, akkor a "hibaüzenetet" hagyd figyelmen kívül!

Ltomi78
2012-09-08, 19:10
Ne vagyétek akadékoskodásnak, de ugyanilyen beállításokkal ugyanezzel a géppel még a nyár elején így repültem.
http://www.youtube.com/watch?v=Xixqy-uS-9k&feature=youtu.be

Itt egyértelműen iránybafordítja a gépet, sőt rth-ba jobbra balra is szépen dönt. A mostani állapot ellenére hogy a vizszintes lehet nem áll jól, azt nem értem miért nem teszi hasonlóan irányba a gépet.
és mielőtt lecsesznétek mindent újra beállítok ;)

Nekem a yaw 0-n van.

ppeter
2012-09-08, 20:48
Szia!
A dugózós videón szerintem lassabban repül a gép( lehet hogy nem jól látom).
Ha igazam van, lehet, hogy kicsit hátrébb került a súlyont, és ez okozta a problémát.....

Egyébként célszerű RTH esetén 1 vagy 2 teljes kört megvárni, és felvenni, mert ha nem tökéletes a beállítás, az csak ekkor derül ki.

Üdv ppeter

Ltomi78
2012-09-09, 01:07
Szia!
A dugózós videón szerintem lassabban repül a gép( lehet hogy nem jól látom).
Ha igazam van, lehet, hogy kicsit hátrébb került a súlyont, és ez okozta a problémát.....

Egyébként célszerű RTH esetén 1 vagy 2 teljes kört megvárni, és felvenni, mert ha nem tökéletes a beállítás, az csak ekkor derül ki.

Üdv ppeter

Ok. A körözéssel nincs gond, másfél kört szoktam varni. Majd rogzitem is most.
Amit nem érték hogy korábban távolról is mindig irányba fordult a nyíl a home rá mutatott, ès jól korrigált. Most is hazajön csak kissé oldalrol közelít, majd onnan fordul a homera.....valamiert engedi kitérni jobban a robot, korabban pontosan célra tartott, ez látszik a videón.
Sebaj, Altima tanácsára:
A vizszinteset a muhorizont miatt ma pontra vízszintazovel belottem, ès set levellel mentettetem a c4s be, servok is meroleges, holnap teszt, trimmelek ha kell, aztán meglátjuk

Peck
2012-09-09, 10:38
Ne vagyétek akadékoskodásnak, de ugyanilyen beállításokkal ugyanezzel a géppel még a nyár elején így repültem.

Pont ezért írtam, hogy nem a robot beállításokkal kellene kezdeni, mert a beállítások lehet hogy jók a gépedhez, csak épp be kéne állítani azt a gépet, még ha nehezen akarod is elfogadni.

...
Itt egyértelműen iránybafordítja a gépet, sőt rth-ba jobbra balra is szépen dönt. A mostani állapot ellenére hogy a vizszintes lehet nem áll jól, azt nem értem miért nem teszi hasonlóan irányba a gépet.
...

Lehet hogy nem érted, pedig már próbáltam elmagyarázni, nem egyszer...

próbáltam elmagyarázni, hogy függ ettől a paramétertől, hogy "mennyire" akar irányba fordulni a gép.

A videoid meg ha rendesen összehasonlítod, a régebbin legalább vízszintes a műhorizont egyenes repülésben, nem pedig "lehet hogy nem áll jól".

RC Zumuld
2012-09-09, 20:14
Sziasztok,

Egy olyat tapasztaltam, hogy a gázt folyamatosan adagolva, 85%- os gáz állásig szépen nő a fogyasztás. de 85% felett egészen 100%- ig változatlan. Ergó, 85% a max gázom. Mi lehet a gond?

A. Rosszul van a szabályzó végállása programozva/ tanítva
B. Ennyit bírnak már csak az akksik
C. Ez így jó
D. Nem tudom
E. Egyéb

Zs

csomy
2012-09-09, 21:14
Ugyanezt figyeltem meg én is. Nálam ráadásul 2 szabályzó, 2 motor. Mindkettő ugyanazt csinálja, ugyanúgy.
Akkor is, ha nincs robot a képben, és akkor is, ha újra programozom a gázkar kitérést. Az akkumnak bírnia kellene a számok alapján.
Ki tudja a választ?

Peck
2012-09-09, 21:29
Egyéb lehet :)
Most kérdés, hogy konkrétan a motor se pörög többet (Fat Jesusnál 85% felett), vagy csak az árammérés nem stimmel, nagy különbség.
Ugye az árammérés a feszültségesést méri, van 1 korlátja, amennyit még tud mérni, ha ez fölé megy a fogyasztás (ill. nagyobbat esik a feszültség), azt már nem tudja megkülönböztetni, ezért nem is fog többet mutatni. Az árammérő drótokat kéne egymástól közelebb forrasztani, aztán újrakalibrálni.
Túl rövidre megint nem érdemes hagyni az árammérő kábelek közti különbséget, mert ugye akkor nagyobb áramfelvételnél is csak kicsi feszültségesés mérhető, pontatlan lesz az árammérés, nagy léptékben ugrál csak.

RC Zumuld
2012-09-09, 21:41
Nálam a motor sem pörög többet 85% felett! Árammérési galibát kizárnám, mert 1-3% pontossággal töltök ugyanannyit vissza az akksiba, mint amennyit a robot mért mint fogyasztás! A szabályzó kalibrálásának pontatlanságát viszont nem tudnám kizárni. Csak gondoltam előbb kérdezek, mert nem egyszerű kiszedni a robotot, h a kábeleket széthúzzam. És most annyira egyben van a rendszer, hogy inkább nem nyúlok hozzá ha nem muszáj!

Peck
2012-09-09, 21:56
Azért ezt még nem venném készpénznek, gondolom nem sokszor repülsz 85% feletti gázzal.
Mielőtt szétszednéd az egészet, a PCs programban jó lenne ellenőrizni a raw értékét az árammérőnek 85%tól felfelé.
1024 a max., ha ezt már 85% környékén eléri, akkor az árammérő korlátja a probléma. (persze ettől a motornak még pörögnie kéne a megadott gázzal)
De ha a motor se pörög többet, akkor marad az ESC újrakalibrálás, már ha akarsz 85% feletti motort :)

csomy
2012-09-09, 22:11
Idézném magam az előző hsz.emből.
Semmi köze a robothoz és a szabályzó kalibrálás nem segít.

Ltomi78
2012-09-09, 22:21
Ma tesztelgettem. Sajnos a törzs miatt kissé ferde a vizszintes. Emiatt pontosan nem is tudtam trimmelni a gépet de azért igyekeztem figyelni hogy viselkedik manuálban és trimmelni kicsit, majd stabban. Ezen a videón megint volt egy átesés teljesen váratlanul 13.00 percnél kezdődik. A directon errort emeltem így már teljesen jól tartja az irányt köszi Peck ;).
A videon a dugózás előtt úgy érzem most átesett, a robot gázt ad és emeli az orrát. Ez azért érdekes mert hasonló szituáció volt ma máskor és akkor nem emelte fel az orrát és ugyanigy 40%-os gázt adott. Tudom hogy gépem nem tökéletesen hangolt sajnos a vizszintes miatt kissé jobbra húz, de itt akkor sem értem 13.00 miért emeli az orrát és vág megint dugóba. Lehet ez tulzott roll compensation miatt?. A yaw 0-án, van de be van kötve a robotba, remélem nem lépteti be. Esetleg csökkentsem az autopilot setting-be a roll és pitch maximumokat

http://www.youtube.com/watch?v=rTk_CCrL7QM&feature=youtu.be

Pont ezért írtam, hogy nem a robot beállításokkal kellene kezdeni, mert a beállítások lehet hogy jók a gépedhez, csak épp be kéne állítani azt a gépet, még ha nehezen akarod is elfogadni.

...
...

próbáltam elmagyarázni, hogy függ ettől a paramétertől, hogy "mennyire" akar irányba fordulni a gép.

A videoid meg ha rendesen összehasonlítod, a régebbin legalább vízszintes a műhorizont egyenes repülésben, nem pedig "lehet hogy nem áll jól".

RC Zumuld
2012-09-09, 22:45
" jó lenne ellenőrizni a raw értékét az árammérőnek 85%tól felfelé."

Ezt lehet, hogy nem értem! :(

Zs

csomy
2012-09-09, 22:50
Én azt vettem le, hogy a robot által értelmezett legnagyobb raw érték 1024 lehet. Ha ezt eléri a gáz állás mondjuk a Te esetedben 85%nál, akkor a robot nem fog tudni nagyobb értéket kijelezni, mert nem tud 1024 fölé menni.

Peck
2012-09-09, 22:55
Nagyjából igen, de ez csak az árammérés, hogy miért nem pörög többet a motor, az rejtély.
A robotot USBre kötve a System settings fülön Motor enable-t bepipálni, így engedi a motor járatni.
A Main battery current mellett a raw oszlopra gondoltam, hogy mit mutat a program, ha 85% fölé viszed a gázt (persze a repülőt rendesen rögzítve)

RC Zumuld
2012-09-09, 23:10
Nagyjából igen, de ez csak az árammérés, hogy miért nem pörög többet a motor, az rejtély.
A robotot USBre kötve a System settings fülön Motor enable-t bepipálni, így engedi a motor járatni.
A Main battery current mellett a raw oszlopra gondoltam, hogy mit mutat a program, ha 85% fölé viszed a gázt (persze a repülőt rendesen rögzítve)

Rendben! Meg fogom nézni, de ez már nem ma lesz! Köszi a segítséget!

mcelek
2012-09-10, 21:08
Nekm már többször is sikerült 1% körüli eltérésre állítonam az árammérést, ami a visszatöltést jelenti. Tegnap 3154mAh-ra töltöttem 3160-at ;D
Azt tapasztaltuk, hogy egyes esetekben nem jól számolt negyed-félgázon a fullgázhoz képest, de sztem ez az egész beállítás precizitásán múlik.
Nem egyszerű, mert a lakatfogó gáznélküli értékei elég gyorsan változnak és ezt alsó értéket jól be kell lőni a tuti méréshez. Ideális esetben a repülés végére a feszültség kevesebb, amivel biztosan növekszik a fogyasztás.
Lawmate adó esetén (nagy fogyasztó) eléggé nagy eltérés is látható.
Esetleg vágok videót is, ha találok a megtartott földifelvételek között 8)

jpeti29
2012-09-11, 09:05
A legutóbbi repüléskor accsupával WP módban akartam repülni. amikor aktiváltam az üzemmódot, a varió jelző skála oladalt mutatóstól összeugrott vertikálisan (egymásra esnek a feliratok grafikák) majd pár másodperc mulva teljesen eltünt a képről minden felirat és mintha a robot is újraindult volna.
hasonló jelenség, ha FS-t kap a gép, hogy minden eltűnik a képernyőről. (gondolom valahol ahoz van köze, hogy FS-ben a robot rth-ba vált és ezt osd kép váltási impulzusnak is veszi)

Nem tudjátok mi lehet ez?

Ltomi78
2012-09-11, 10:09
A legutóbbi repüléskor accsupával WP módban akartam repülni. amikor aktiváltam az üzemmódot, a varió jelző skála oladalt mutatóstól összeugrott vertikálisan (egymásra esnek a feliratok grafikák) majd pár másodperc mulva teljesen eltünt a képről minden felirat és mintha a robot is újraindult volna.
hasonló jelenség, ha FS-t kap a gép, hogy minden eltűnik a képernyőről. (gondolom valahol ahoz van köze, hogy FS-ben a robot rth-ba vált és ezt osd kép váltási impulzusnak is veszi)

Az utóbbit már jeleztem többször, a jelenlegi c4s verzióba már tudod fixálni az osd kijelzést a pc programban, és akkor tuti nem vált át fs miatt. Egyébként ugytudom már jav-tás alatt van mivel valóban a hirtelen fs-t osd váltásnak veszi...már kiveséztük:
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,101720.msg1448716.html#msg1448716

RC Zumuld
2012-09-11, 10:51

A tutit nem tudom, de mi van akkor, ha le veszed a fekete kontúrt a betűkről?

Ltomi78
2012-09-11, 18:07

A tutit nem tudom, de mi van akkor, ha le veszed a fekete kontúrt a betűkről?

ezt a kérdést nem értem :D, nem lesz kontúr és eltűnik a zavaró csík a repülési mód felirat felett ;)

Ltomi78
2012-09-11, 18:25
Elnézést akit az Easy glider beállításokkal fárasztottam, kicsit türelmetlen voltam monstanság. ;) Ma is sikerült párat repülni. Nagyon erős szében! (20-25kmh kb), ami csak ritkán enyhült.

VIDI:http://www.youtube.com/watch?v=CaE9gIqLHe4&feature=youtu.be

A súlypont hát kissé inkább visszatettem pont 7-7.5cm, re, és nekem most jónak tűnik a gép.
Úgy termikelt a videó utolsó haramdában látszik is mielőtt leszálltam.. tettem pár kör kb 22 percnél a vidin...és szépen emelkedett, alig akart lejönii. 8) Én ennyit tudtam kihozni belőle, ami az egyenes repülést illeti biztos nem tökéletes de hazajött. Most nem volt gond a robot nem húzta dugóba, működött a loitering is, tegnap meg a waypoint is... arró később lesz videó.
A repidőm egész jó lett majdnem fél óra egy 4000-es akksival és még maradt benne több mint 1000mah, jó termik idő volt, első 600 méteres magasságom is átléptem ;)

A haza mutató nyíl most sem mutat pontosan a home felé, de ettől függetlenül oda viszi a gépet, hogy kissé oldalaza mert végig hátszéllben jön (és oldalkormány kontroll nekem 0, lehet ki kéne próbálni yaw compensationt? ::)

Ma tesztelgettem. Sajnos a törzs miatt kissé ferde a vizszintes. Emiatt pontosan nem is tudtam trimmelni a gépet de azért igyekeztem figyelni hogy viselkedik manuálban és trimmelni kicsit, majd stabban. Ezen a videón megint volt egy átesés teljesen váratlanul 13.00 percnél kezdődik. A directon errort emeltem így már teljesen jól tartja az irányt köszi Peck ;).
A videon a dugózás előtt úgy érzem most átesett, a robot gázt ad és emeli az orrát. Ez azért érdekes mert hasonló szituáció volt ma máskor és akkor nem emelte fel az orrát és ugyanigy 40%-os gázt adott. Tudom hogy gépem nem tökéletesen hangolt sajnos a vizszintes miatt kissé jobbra húz, de itt akkor sem értem 13.00 miért emeli az orrát és vág megint dugóba. Lehet ez tulzott roll compensation miatt?. A yaw 0-án, van de be van kötve a robotba, remélem nem lépteti be. Esetleg csökkentsem az autopilot setting-be a roll és pitch maximumokat

...
...

RC Zumuld
2012-09-12, 20:24
Sziasztok Fejlesztők,

Inkább kérdés mint tapasztalat...
Mennyire tanácsos trainer módban felszállni?

Zs

BCorsa
2012-09-12, 20:34
Én nem vagyok fejlesztő, de ha egyedül vagyok akkor trénerben szoktam felszállni.

RC Zumuld
2012-09-12, 21:41
Én nem vagyok fejlesztő, de ha egyedül vagyok akkor trénerben szoktam felszállni.

Számomra ez már megnyugtató!

Daine
2012-09-13, 09:19
Nekem a trainer mód sem működik rendesen!Az alsó határt még tartja és gázadásra emelkedik,viszont ha lefelé tolom a magasságit akkor nem jön lefelé hanem a beállított szintben repülésben repül tovább! :(

csomy
2012-09-13, 10:28
A trainer ugye egy "dobozban" tartja a gépet. Ha ki akar abból menni, akkor beavatkozik, amúgy manual.
Ha te az alsó megadott magasságon repülsz, akkor hiába nyomod a magasságit, nem fog lejjebb jönni.
Rosszul látom?

Daine
2012-09-13, 12:02
A trainer ugye egy "dobozban" tartja a gépet. Ha ki akar abból menni, akkor beavatkozik, amúgy manual.
Ha te az alsó megadott magasságon repülsz, akkor hiába nyomod a magasságit, nem fog lejjebb jönni.
Rosszul látom?

Az alsó magasság fölött repülök 10-20-50-100 m-re akár már lefelé nem jön!
Majd talán az új firmware megoldja a problémáimat!

RC Zumuld
2012-09-13, 16:31
Rosszul látom?

Az alsó magasság fölött repülök 10-20-50-100 m-re akár már lefelé nem jön!
Majd talán az új firmware megoldja a problémáimat!

Szia,

Nincs itt ekkora gond! :)
A beállításoknál, az autopilot részen bal oldalon, a minimum pitch angle valószínűleg nagyon kicsire van véve Neked is, mint kezdetben nekem is volt!

Zs

csomy
2012-09-14, 11:03
Trainer módban manual repülés van. NEM?
Akkor hogy szólna bele az autopilot beállítás? Úgy értem akkor, amikor a gép a megadott területen belül van.

RC Zumuld
2012-09-14, 11:50
Akkor hogy szólna bele az autopilot beállítás? Úgy értem akkor, amikor a gép a megadott területen belül van.

Trainer módban, a System settings felületen, bal oldalon fent, az Autopilot settings mezőben található minimum és maximum pitch angle lesz az a min és max szög, amivel a gép emelkedni és süllyedni fog. És ez tuti! Próbáld csak ki! még ha ellentmondásos is kicsit a megnevezése a mezőnek!

Zs

Ltomi78
2012-09-14, 12:20
Trainer módban szerintem STAB mód van repülés közben. Ráadásul ha manual lenne akkor várahtnád hogy vissza fordítsa 200 méter után, vagy felrántsa a megadott alsó magassági korlát alá süllyedéskor.
szerintem legalábbis

csomy
2012-09-14, 13:44
Ha stab módban lenne, akkor kb semmi értelme az egésznek, kivéve, hogy nem tud lejönni, mivel ha elmegy, a rádió határán úgyis visszajön.

Szerintem mindjárt jön Mormota, és megmondja, hogy végtére is Trainerben a robot belenyúl-e a vezérlésbe, vagy sem.
Semmi értelme nem lenne gyakorolni robotos stabilizálással. Ha meg nem szól bele, akkor nincs max-min pitch, meg roll.

Peck
2012-09-14, 13:58
Pedig nem manual mód az, és értelme is van.
Mivel kezdőknek szántuk ezt a módot, nem lenne értelme manualban hagyni, hogy átejtse, dugóba vágja, stb.
Ehelyett tudja szépen vezetni, és nem repül el több kilométerre, mikor failsafe-be menne,
és nem tudja a földnek se vezetni a minimum magasság miatt, mert ugye stabban arra vezeted amerre akarod.

csomy
2012-09-14, 14:09
OH! Tévedtem! :o

RC Zumuld
2012-09-14, 21:43
OH! Tévedtem! :o

Egyszer próbáld ki ezt a módot. Hatalmas élmény! Merem állítani, hogy jobb mint a WP- vel bohóckodni!
http://www.youtube.com/watch?v=-Mt4C1-c96s
0:35- től...

RC Zumuld
2012-09-15, 15:36
Azért ezt még nem venném készpénznek, gondolom nem sokszor repülsz 85% feletti gázzal.
Mielőtt szétszednéd az egészet, a PCs programban jó lenne ellenőrizni a raw értékét az árammérőnek 85%tól felfelé.
1024 a max., ha ezt már 85% környékén eléri, akkor az árammérő korlátja a probléma. (persze ettől a motornak még pörögnie kéne a megadott gázzal)
De ha a motor se pörög többet, akkor marad az ESC újrakalibrálás, már ha akarsz 85% feletti motort :)

Szia Peck,

Megnéztem a Raw értéket. 970 fölé nem megy max gázon! Azt nem tudtam megnézni, hogy 85%- on mennyi, mert aludt a gyerek! :)

Zs

Peck
2012-09-15, 17:03
Ez így okésnak tűnik, és 970 körül kellene lennie 85%-on is, ha a motor se pörög többet 100%on mint 85%-on :)
Azt még talán nem mondtam, de ellenőrizd a Throttle-hoz beállított min. és max. értékeket az RC Settings fülön, és vesd össze az értékekkel amit a táv kiad min. és max. gázkitérésnél, lehet hogy a robotnak nagyobb max. gáz van beállítva (a Live readingsnél a kis kék csík akkor érje el a 100% végkitérést, mikor a gázt maximumra tolod, ilyenkor a mellette lévő Value-nak is egyeznie kell a beállított Max.-al, persze 1-2 us eltérés nem vészes),
ezt legalább néma üzemmódban is ki lehet próbálni :)

Daine
2012-09-16, 09:13
Üdv!

Teljesen elvagyok keseredve,mivel már a függőleges csíkozás abszolút nem akar eltünni!
Kb. 3 hete kezdődött eleinte még ritkábban repülés közben volt,hogy 4 km távol,vagy leszállás közben!
Most már ott tart,hogy tegnap 10 újra indításból 1 szer sikerült,de amint felszáltam pár percre rá már jelentkezett!
Ma reggel 7 órától idáig már elsem tünt!
A robot kiiktatásával nem jelentkezik ez a probléma,mert arra is gondoltam,hogy a videó átvitellel van valami!
Igéretet kaptam 1 hete,hogy az új fw-ben orvosolva lessz a probléma amit nem is kétlek csak nem hiszem,hogy ez csak nálam jelentkezett!
Ma kiveszem a robotot,mivel régen is megvoltam nélküle és végre egy jót repülök!

Erröl beszélek:http://www.youtube.com/watch?v=31uwR7pQVx4&feature=youtu.be

ppeter
2012-09-16, 09:55
Szia!
A fekete csíkozódás oka:
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,101720.msg1454448.html#msg1454448
Üdv ppeter

Daine
2012-09-16, 10:01
Szia!
A fekete csíkozódás oka:
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,101720.msg1454448.html#msg1454448
Üdv ppeter

Szia!

Köszi az infót,de a fekete keret kikapcsolásán már túl vagyok!
De ha megfigyelted a belinkelt felvételt akkor látszik,hogy fekete keret nélkül jött elő!
Azt hiszem egyenlőre mellőzöm a robotot!

Üdv!

GPeti
2012-09-16, 10:32
Nekem úgy tűnik a robot tápellátásával lehet gond, ennek lehet belső vagy külső oka is, ugrál a kép de nem úgy mint amikor elmegy a térerő, az egyik ilyen képhibánál kapcsolt be a fekete csíkozás.

Daine
2012-09-16, 11:35
Nekem úgy tűnik a robot tápellátásával lehet gond, ennek lehet belső vagy külső oka is, ugrál a kép de nem úgy mint amikor elmegy a térerő, az egyik ilyen képhibánál kapcsolt be a fekete csíkozás.

Igen,a kép ugrálás azt a videórögzítő produkálja.

RC Zumuld
2012-09-16, 13:24

Igen,a kép ugrálás azt a videórögzítő produkálja.

Hát, ez szo..s!

Zs

eosbandi
2012-09-16, 16:30
Szerintem egyertelmu kontakthiba, vagy a tapkabeleknel vagy a robotban magan.
Rakd ossze a foldon a robotot es probald meg megmogatni, finoman megutogetni minden reszet, csatlakozokqt, robotot etc....

Daine
2012-09-16, 17:51
Szerintem egyertelmu kontakthiba, vagy a tapkabeleknel vagy a robotban magan.
Rakd ossze a foldon a robotot es probald meg megmogatni, finoman megutogetni minden reszet, csatlakozokqt, robotot etc....

Ha megfigyelted ugyan az a jelenség mint ppeter-nél csak azzal a különbséggel,hogy nekem már állandó függőleges a csíkozás!
Szerintem a robottal van valami,mert ilyen impulzosokként zavar mindent /videó,szervók/ és ha kiiktatom akkor minden rendben!

Susitu1
2012-09-16, 20:31

a csíkozás elég ronda látvány, de a SAT:6 az nagyobb probléma.....elég kevésnek ítélem...

H.krisztián
2012-09-16, 20:34

a csíkozás elég ronda látvány, de a SAT:6 az nagyobb probléma.....elég kevésnek ítélem...

Mit mondanak erre a fejlesztők.?
Nem nagyon szólnak hozzá....ahogy látom.

Ltomi78
2012-09-17, 12:52
Szia!

Nálam csak néha jelentkezik mikor rádugom a főakksit a robotra. Ha ilyen van akkor egyszer újraindítom a rendszert, (akksi le, akksi fel) aztán ok. Ezt Mmormota is írta hogy egyenlőre ez a megoldás. Sajnálom hogy nálad repülés közben is előjőtt nekem még soha.

"Igéretet kaptam 1 hete,hogy az új fw-ben orvosolva lessz a probléma amit nem is kétlek csak nem hiszem,hogy ez csak nálam jelentkezett"

srobi
2012-09-17, 20:06
Szia!

Nálam csak néha jelentkezik mikor rádugom a főakksit a robotra. Ha ilyen van akkor egyszer újraindítom a rendszert, (akksi le, akksi fel) aztán ok. Ezt Mmormota is írta hogy egyenlőre ez a megoldás. Sajnálom hogy nálad repülés közben is előjőtt nekem még soha.

"Igéretet kaptam 1 hete,hogy az új fw-ben orvosolva lessz a probléma amit nem is kétlek csak nem hiszem,hogy ez csak nálam jelentkezett"

Nalam is jelentkezett egyszer amikor a video aksit csatlakoztattam elöször utanna a főaksit, ujrainditottam azota nekem nem jelentkezett

yPress
2012-09-18, 17:01
Hali!

Összerakásos kérdésem lenne, mert végre lesz FPV-m. Az RSSI gondolom a jelerősség kijelzése lenne. A roboton tiszta hogy hová kell madzagot dugni az ügy érdekében, de mit kellene csináljak a másik végével? ;)

RC Zumuld
2012-09-18, 17:11
Hali!

Összerakásos kérdésem lenne, mert végre lesz FPV-m. Az RSSI gondolom a jelerősség kijelzése lenne. A roboton tiszta hogy hová kell madzagot dugni az ügy érdekében, de mit kellene csináljak a másik végével? ;)

Olyan vevődnek kell lenni, amin van RSSI kimenet! Az irányítás vevőjére gondolok!

Ltomi78
2012-09-18, 17:45
Kell az RSSI? ha van c4s úgyis megfordít ;)...persze biztos ad egy plusz biztonságérzetet

yPress
2012-09-18, 19:45
Hali!

Olyan vevődnek kell lenni, amin van RSSI kimenet! Az irányítás vevőjére gondolok!

Köszi szépen, akkor ezt buktam: Spektrum AR8000 vevőm van, azon nincs ilyen kivezetés, ahogy utána olvastam az rcgroups.com-on és az fpv-community.de-n, már más is kereste. :'(

@Ltomi78: persze hogy nem kell feltétlenül, de mivel videózni szeretnék, szvsz jobb lett volna ha van infóm arról hogy meddig ér a takaróm, mint próba-szerencse alapon nyújtózkodni. >:(

Daine
2012-09-18, 21:18
Sziasztok!

Úgynézki megoldottam a problémát,de ez már csak holnap fog kiderülni!
Egyrészről cseréltem a Turnigy Thrust 45 szabályzót és megszünt az állandó függőleges csíkozás!
A Sony 650 Effio kamerát elöre raktam az orra amennyire csak lehet.
Összeségében megszünt mindenfajta szervó zizegés,tiszta videó van földi tesztnél egyenlőre!
Köszönet az aktív segítségért!

Üdv!

Teljesen elvagyok keseredve,mivel már a függőleges csíkozás abszolút nem akar eltünni!
Kb. 3 hete kezdődött eleinte még ritkábban repülés közben volt,hogy 4 km távol,vagy leszállás közben!
Most már ott tart,hogy tegnap 10 újra indításból 1 szer sikerült,de amint felszáltam pár percre rá már jelentkezett!
Ma reggel 7 órától idáig már elsem tünt!
A robot kiiktatásával nem jelentkezik ez a probléma,mert arra is gondoltam,hogy a videó átvitellel van valami!
Igéretet kaptam 1 hete,hogy az új fw-ben orvosolva lessz a probléma amit nem is kétlek csak nem hiszem,hogy ez csak nálam jelentkezett!
Ma kiveszem a robotot,mivel régen is megvoltam nélküle és végre egy jót repülök!

distvan52
2012-09-18, 21:25
Lehet hogy segített volna egy 1000 mikro farad elko a szabájzó tápján és az 5 volton

RC Zumuld
2012-09-18, 22:35
Lehet hogy segített volna egy 1000 mikro farad elko a szabájzó tápján és az 5 volton

Lehet. De az is lehet, hogy 1000uF nem is lett volna elég.

mmormota
2012-09-19, 00:00
Vadászunk erre a "vonalkód" hibára, eddig nem sikerült javítani (még véletlenül sem jön elő mikor próbáljuk elkapni).
Ha nem sikerül rövid időn belül megoldani, tüneti kezelésként kiadunk egy olyan firmware-t, ami letiltja a fekete keretet olyan módon, hogy biztosan nem jöhet elő a hiba sem.

distvan52
2012-09-19, 00:19
Kérdezném a fejlesztőket, hogy mitől ment el a horizont?

Esemény 2:50-nél.

https://vimeo.com/49715161

A "return to home" mentette meg.

Daine
2012-09-19, 08:02

:D :D

Daine
2012-09-19, 08:09

https://vimeo.com/49715161

Szerintem simán átesett a repülő amikor az új WP-ot ra fordúlt visszafelé és még egy kis oldalszél is rásegített!

eosbandi
2012-09-19, 10:53

Tudom hogy plusz súly meg pénz, de ha csak lehet akkor NE használjuk az ESC-ben lévő BEC-et...inkabb rakjunk be egy külön SBEC-et (kissebb géphez elég egy 3A-es).

mmormota
2012-09-19, 13:05

Átesett a gép.

Mivel a beállításokat nem ismerem, csak tippelek az okát illetően.
Az új waypoint amire ráfordult alacsonyabbra volt állítva mint az előző, így siklásba váltott és levette a gázt, ekkor következett be az átesés. Meg kell nézni, mekkora a beállított siklószög, ha ez nem megfelelő akkor a gép nem képes siklani, elveszti a sebességét és átesik. Egyenes menetben ez esetleg nem feltűnő, mert a robot nagyon gyorsan reagál, így megtarthatja a gépet szinte folyamatos átesésben is. De fordulóban lebukik a szárny, és nagy lebillenés lesz belőle.

Ennek nincs köze a return home-hoz, akármelyik robot módban ugyanaz az algoritmus felelős a gép stabilitásáért. Az rth csak abban különbözik hogy másfelé akar menni a gép.
Az átesés során a gép magasságot vesztett, elérte azt a szintet ahol már gázt ad a robotpilóta, és a motor erejével már simán ki tudta venni a gépet a zuhanásból.

Ltomi78
2012-09-19, 13:33
kicsit feléledt a topic újra. Esetleg erre a korábbi problémára mit mondanátok?
Nagyon érdekelne Mmormota véleménye is...köszönöm
Videom és beállítást is linkeltem előtte

itt is dugó volt: A robot hazauton lefordított majdnem dugoba , nekem ilyen mèg sosem volt. Adatok a videón. Ugye rth ban nem mukszik az RC iranyitas mármint a csuro, szóval nem Èn voltam asszem.8.15 -8.19 között a Para a videón. Jó hogy stabba tudtam tenni ès hogy szemuvegben néztem, mentettem, mert úgy nézett ki a robot nem korrigal, de lehet mèg megtette volna

https://lh4.googleusercontent.com/-Sncu6ZRBEoY/UEWgBARtLhI/AAAAAAAAAE0/ia4LhG_ZLAI/s917/c4s_2012.JPG

...
...

altima
2012-09-19, 14:46
kicsit feléledt a topic újra. Esetleg erre a korábbi problémára mit mondanátok?
Nagyon érdekelne Mmormota véleménye is...köszönöm
Videom és beállítást is linkeltem előtte

itt is dugó volt: A robot hazauton lefordított majdnem dugoba , nekem ilyen mèg sosem volt. Adatok a videón. Ugye rth ban nem mukszik az RC iranyitas mármint a csuro, szóval nem Èn voltam asszem.8.15 -8.19 között a Para a videón. Jó hogy stabba tudtam tenni ès hogy szemuvegben néztem, mentettem, mert úgy nézett ki a robot nem korrigal, de lehet mèg megtette volna

Szia!

Az én véleményem:

A repülőd konkrétan oldalazva repül, a szárny megfúvatása is ferde így a szárnyprofil is "torzúl", ez még nem az ok, de hozzásegít!
A roll comp baromi magas. Ez ugye az a szám, hogy forduláskor mennyit segítsen be a csűrőnek a magassági.
A gép motort indít, és megemeli az orrát (mert 100m alá ment, mert ugye a beállított rth magasság100m), de a sebesség nem növekszik mert közben emelkedni is próbál, majd gondolom elérte azt a határ értéket, hogy még jobban hazafelé vegye az irányt mert a ferde repülés miatt jobbra tart, és ez együttes összege adta a durva átesést!
Szerintem....

mmormota
2012-09-19, 15:12
Szerintem a gép rémesen rosszul van trimmelve, nem tudni hogy mechanikusan vagy elektromosan, de végül is mindegy. Ehhez jön, hogy nagyon alacsony cirkáló gázt választottál, alacsony a sebesség, nincs tartalék. Elég egy komolyabb manőver és elfogy, átesik a gép.

Addig állítgattad a robotot, amíg ilyen alacsony gázon és ezzel a komoly alap beállítási hibával is képes valahogy vezetni a gépet, különösen ha minden simán megy és nincs szükség komolyabb manőverekre. De rondán, oldalazva repül, folyamatosan ellentart a hibás alapbeállításnak, a súlyához képest nagyon lassan is megy, szenved a levegőben. Ha pedig szükség lenne komolyabb manőverre, könnyen kifogy a tartalékból, és befuccsol.

Nem a robot beállításaival kellene kezdeni a javítást, hanem a géppel. Mechanikusan és elektromosan be kell úgy állítani, hogy tisztán manuálisan vezetve jól repüljön, ne oldalazzon, egyformán szépen lehessen vele fordulni balra és jobbra. Törekedni kell arra a mechanikus beállítással, hogy a szervók középállásában legyen jó a repülés, csak minimális trimmre legyen szükség a rádión. A kitérések normál 100% EPA mellet legyenek olyanok, hogy kézzel kényelmesen, simán lehessen a gépet irányítani.
Ha ez megvan, az RC setting segítségével át kell vetetni a középértékeket és végértékeket, csak ezután érdemes nekiállni a robot beállítások finomításának. Nagyobb cirkáló gázzal, meredekebb siklószöggel kezdve. Szép türelmesen végig kell csinálni a beállításokat amiket leírtam a manualban.

Ltomi78
2012-09-19, 15:44
Én végig is csináltam türelmesen. A trimmeket mostmár visszavettem alapállásba és manualba jól repül szerintem. Egyedül a vizszintes ferde kissé azon nem tudok segíteni bár próbáltam emelni ékkel rajta, de a ragasztás tartja.

Ez volt a legutolsó repülésem elég erős szélben, és nem volt semmi gond. Leszállásnál a szél miatt oldalazott. Itt is problémát láttok?
http://www.youtube.com/watch?v=CaE9gIqLHe4&feature=youtu.be

A cirkáló sebességet emeltem a rollt visszavettem 19%-ra. A gép a kamera miatt elég nagy légellenállással néz szembe, de egy 100 grammos motor van benne amivel ha kell 50 fokban emelkedik, mivel 1.8 kg-ot húz. A gép 1480-1500 grammos gyári easy glider vadi új szárnyakkal. Az oldalazó repülést tapasztaltam én is főleg ha a szél rásegít, de ezen nem tudom mit és hogyan kéne változtatni. jó lenne ha valaki ránézne mi lehet a gond mert jó pár órát foglalkoztam vele de nem tudok többet kihozni belőle. 90 fokos szervok, trimm szinte semmi..értem hogy törekedni kell de hogyan?
Ha a robot tökéletesen teszi a dolgát miért engedi hogy bedöntse 45 foknál jobban, mikor dugóba megy? Ilyet máskor soha nem csinál 10-12 repülés volt előtte...

Altima: az RTH 80 méter nálam nem 100. A szárnyprofil torzul, a megfuvatás miatt, tehát rosszul áll a szárny az lenne ferde? vagy a motor elhúz vagy hogy érted?

Szerintem a gép rémesen rosszul van trimmelve, nem tudni hogy mechanikusan vagy elektromosan, de végül is mindegy. Ehhez jön, hogy nagyon alacsony cirkáló gázt választottál, alacsony a sebesség, nincs tartalék. Elég egy komolyabb manőver és elfogy, átesik a gép.

Addig állítgattad a robotot, amíg ilyen alacsony gázon és ezzel a komoly alap beállítási hibával is képes valahogy vezetni a gépet, különösen ha minden simán megy és nincs szükség komolyabb manőverekre. De rondán, oldalazva repül, folyamatosan ellentart a hibás alapbeállításnak, a súlyához képest nagyon lassan is megy, szenved a levegőben. Ha pedig szükség lenne komolyabb manőverre, könnyen kifogy a tartalékból, és befuccsol.

Nem a robot beállításaival kellene kezdeni a javítást, hanem a géppel. Mechanikusan és elektromosan be kell úgy állítani, hogy tisztán manuálisan vezetve jól repüljön, ne oldalazzon, egyformán szépen lehessen vele fordulni balra és jobbra. Törekedni kell arra a mechanikus beállítással, hogy a szervók középállásában legyen jó a repülés, csak minimális trimmre legyen szükség a rádión. A kitérések normál 100% EPA mellet legyenek olyanok, hogy kézzel kényelmesen, simán lehessen a gépet irányítani.
Ha ez megvan, az RC setting segítségével át kell vetetni a középértékeket és végértékeket, csak ezután érdemes nekiállni a robot beállítások finomításának. Nagyobb cirkáló gázzal, meredekebb siklószöggel kezdve. Szép türelmesen végig kell csinálni a beállításokat amiket leírtam a manualban.

mmormota
2012-09-19, 19:28
Ha a robot tökéletesen teszi a dolgát miért engedi hogy bedöntse 45 foknál jobban, mikor dugóba megy?

Nem engedi, hanem képtelen ellene védekezni. Ha a gép átesésben van, nem működnek a kormányfelületek. Hiába téríti ki ellenkező irányba a csűrőt, a gép nem engedelmeskedik. Nincs meg a kellő légáramlás a szárny körül, ami szükséges lenne a csűrő hatásos működéséhez.
Amíg a gép nem nyeri vissza a kellő előre irányuló sebességet, nem lesz hatásos a kormány.

RC Zumuld
2012-09-19, 20:13
LTomi.
Stab módban ha motor nélkül siklasz, a pötty hol helyezkedik el a műhorizonthoz képest?
Hány % gáznál van a kettő fedésben? Ekkor mekkora a sebesség?

Zs

Ltomi78
2012-09-19, 20:29
Ha a robot tökéletesen teszi a dolgát miért engedi hogy bedöntse 45 foknál jobban, mikor dugóba megy?

Nem engedi, hanem képtelen ellene védekezni. Ha a gép átesésben van, nem működnek a kormányfelületek. Hiába téríti ki ellenkező irányba a csűrőt, a gép nem engedelmeskedik. Nincs meg a kellő légáramlás a szárny körül, ami szükséges lenne a csűrő hatásos működéséhez.
Amíg a gép nem nyeri vissza a kellő előre irányuló sebességet, nem lesz hatásos a kormány. G

Értem akkor a gps rosszúl mért, ?
40 km volt a sebessége. Állítok a cruisingon. Ez a gép 18 km nél esik át, szerinted mindkét videón atesik? Miért nem ad gázt a robot, lehet nem érzékelte gps a hirtelen lassulást, nem úgy néz ki mintha lassulna. ::)

csomy
2012-09-19, 20:42
A gps a földhöz mér. Az átesés meg légi sebesség függvénye. Hátszélben könnyen lehet hogy átesik "40"-el.

mmormota
2012-09-19, 21:57

Elemeztük a videót.
RTH módban a leborítás előtt a horizont dől, a gépnek balra kellene fordulni - de nem fordul. Pedig a home nyíl balra mutat és a robot be is döntötte a gépet a forduláshoz. Csakhogy nem fordul mégsem.

A leborítás után a gép stab módban repül, és amennyire meg lehet ítélni, a bedöntéseknek megfelelően fordulgat.

Ezt a két dolgot összerakva arra lehet következtetni, hogy az oldalkormány trimm más stab módban mint rth módban. Ez úgy jöhet létre, hogy a robotnak nem a jelenleg érvényes a trim érték van megtanítva. (trimmelve lett az oldalkormány azután, hogy az oldalkormány középállása meg lett tanítva a robotnak).
Stab módban a jelenleg érvényes trim érték megy ki az oldalkormányra, ami jó és alkalmas az egyenes repülésre. RTH (és WP) módban pedig az az érték, ami meg lett tanítva a robotnak, és feltehetőleg nem jó, emiatt nem fordul rendesen balra a gép. Ez manual módban és stab módban nem jelentkezik, mert az új trimm a helyes pozícióba húzza a ruddert.

Nagyon egyszerűen ki lehet próbálni hogy így van-e: manual módból wp módba váltva nem szabad megmozdulni az oldalkormánynak. Ha megmozdul, akkor ezt javítani kell.

Ltomi78
2012-09-19, 22:05
Ok, akkor 10-15 repülés alatt szerencsém volt hogy nem jött elo az átesés. Vegulis ez egy multiplex glider, a kis hibák ellenére is repül. Nekem eddig, mindig hazajött, ès sosem zuhant, kivéve egy akksi problémat. Mivel szemmel csak a vizszintes vezér ferde pár fokkal a szarnyhoz képest betudom annak az oldalazast. Vagy valaki megmondana hogy mitol repül oldalazva. Vizszintmerovel allitottam be a robotot is, mást nem láttam ferdenek. Az oldalkormanyt is szépen egyenesbe tettem. Mit nézzek még az oldalazas miatt?

Ltomi78
2012-09-19, 22:10
Köszönom, ez valóban lehet. ::) Mert manuálisan allitottam az oldalon, ès mèg a kezdeti maradt a robotban. Ezt ellenorizni fogom ;)...köszi hogy megnéztetek!

Elemeztük a videót.
RTH módban a leborítás előtt a horizont dől, a gépnek balra kellene fordulni - de nem fordul. Pedig a home nyíl balra mutat és a robot be is döntötte a gépet a forduláshoz. Csakhogy nem fordul mégsem.

A leborítás után a gép stab módban repül, és amennyire meg lehet ítélni, a bedöntéseknek megfelelően fordulgat.

Ezt a két dolgot összerakva arra lehet következtetni, hogy az oldalkormány trimm más stab módban mint rth módban. Ez úgy jöhet létre, hogy a robotnak nem a jelenleg érvényes a trim érték van megtanítva. (trimmelve lett az oldalkormány azután, hogy az oldalkormány középállása meg lett tanítva a robotnak).
Stab módban a jelenleg érvényes trim érték megy ki az oldalkormányra, ami jó és alkalmas az egyenes repülésre. RTH (és WP) módban pedig az az érték, ami meg lett tanítva a robotnak, és feltehetőleg nem jó, emiatt nem fordul rendesen balra a gép. Ez manual módban és stab módban nem jelentkezik, mert az új trimm a helyes pozícióba húzza a ruddert.

Nagyon egyszerűen ki lehet próbálni hogy így van-e: manual módból wp módba váltva nem szabad megmozdulni az oldalkormánynak. Ha megmozdul, akkor ezt javítani kell.

mmormota
2012-09-19, 22:23
Szívesen.
Jó lenne egy olyan video is, ahol wp módban fordulózik a gép, mivel a beállítások helyessége elsősorban az ilyen robot által vezérelt fordulókban mutatkozik meg.

Ltomi78
2012-09-19, 22:26
Igen, ja..A videón is főleg 10.11 tól látom hogy fordulna rth ba ;)n balra de megint nem tudott. Köszi... ezt a földön is ellenorizni lehet ha gèpet mozgatom jobbra, balra mit csinál az oldalkormany ha rth ba teszem? Vagy csak a levegőben.?
Aztán persze a programban újra rogzitem a középerteket az oldalnak

Ltomi78
2012-09-19, 22:29
Szívesen.
Jó lenne egy olyan video is, ahol wp módban fordulózik a gép, mivel a beállítások helyessége elsősorban az ilyen robot által vezérelt fordulókban mutatkozik meg.

Van, feltoltom azt is hamarosan.

Daine
2012-09-19, 22:44
Ok, akkor 10-15 repülés alatt szerencsém volt hogy nem jött elo az átesés. Vegulis ez egy multiplex glider, a kis hibák ellenére is repül. Nekem eddig, mindig hazajött, ès sosem zuhant, kivéve egy akksi problémat. Mivel szemmel csak a vizszintes vezér ferde pár fokkal a szarnyhoz képest betudom annak az oldalazast. Vagy valaki megmondana hogy mitol repül oldalazva. Vizszintmerovel allitottam be a robotot is, mást nem láttam ferdenek. Az oldalkormanyt is szépen egyenesbe tettem. Mit nézzek még az oldalazas miatt?

Esetleg egy súlypontot oldalirányba! :o

Ltomi78
2012-09-19, 23:19

Esetleg egy súlypontot oldalirányba! :o

igen az lehet a 2.4 cloverleaf kilóg a fülkéből jobbra, a kamera meg felül van a kabin felett de az középen a függőlegessel egy vonalban de van alatta egy tartó tálca is...hát fpv gép egy két dolog kiáll belőle :), van róla kép a c4s gépekben, ott

Ltomi78
2012-09-19, 23:23
Szívesen.

ez már az általatok elemzett videó után készült..itt már valamelyest trimmelve volt a gép, de az oldalkormány még itt is rossz lehet ahogy írtad

1.30 tól indul a waipont és fordul egész jó balra....bár ezt Ti jobban látjátok..köszi előre is az elemzést ;)
http://www.youtube.com/watch?v=xJ-R10UyKe8&feature=youtu.be

Pistu
2012-09-25, 19:30
A mai repulesnel elojott egy furcsa hiba: A foldon tokeletes a return to home mode. Viszont repules kozben nem veszi be a kapcsolot. A 3 allasu kapcsolo amin a manual-stab-ewp mod van tokeletesen mukodik, csak a masik amin a RTH van azt nem veszi be repules kozben.

Valami otlet? Foldon repules elott tokeletesen vette es leszallas utan is mukodott.

Ltomi78
2012-09-26, 08:32
A mai repulesnel elojott egy furcsa hiba: A foldon tokeletes a return to home mode. Viszont repules kozben nem veszi be a kapcsolot. A 3 allasu kapcsolo amin a manual-stab-ewp mod van tokeletesen mukodik, csak a masik amin a RTH van azt nem veszi be repules kozben.

Valami otlet? Foldon repules elott tokeletesen vette es leszallas utan is mukodott.

Azért nézd meg a pc programban is, hogy az rc settings nél a repülési mód váltást mennyire raktad határ értékre. Elképzelhető átkúszott a waypoint-ba alacsony ppm érték miatt

Pistu
2012-09-26, 09:10
Neztem. Eddig mukodott es mint a foldon mint usbvel gepre kotve tokeletes mukodik. Iranyitas kapcsolat is tokeletes mert a WP modot be tudtam kapcsolni es a failsafe is jo volt mert ha csak 1 pillanatra is de bekapcsolt. Csak es kizarolag a RTH modot nem vette be valamiert az utolso 2 repulesnel.

Daine
2012-10-05, 20:57
Az új fw. rendben! :)
Már csak arra kellene rájönnöm,hogy a videó adó a C4S-en keresztül táplálva külön videó akkuval,miért zizegteti a minnél közelebbi szervó/kat/!? ??? :-[ ??? :-[ :-\ :-\

mcelek
2012-10-05, 21:40
Most mivel irányítasz?
Nekem most a C4S mellett van a Scherrer két antennája és míg felveszi a home pozit, az összes szervó zizeg. Utána sima, ahogy kell.
Ha csak a videóadó gyanus, akkor lehet az a pici feszültségtöbblet miatt megnőtt teljesítmény is az ok. Amúgy is süti magából mindenfelé a zavart, talán burkold körbe hűtőbordákkal, ferrit a kábelre stb.

Daine
2012-10-06, 09:09
DMD-vel, nincs összefüggésben az irányítással, mert ameddig nincs a robotra rádugva a videó akku addig nincs zizegés!
Mostanában van ez pedig már videó adót,szervót is cseréltem. ::)

Most mivel irányítasz?
Nekem most a C4S mellett van a Scherrer két antennája és míg felveszi a home pozit, az összes szervó zizeg. Utána sima, ahogy kell.
Ha csak a videóadó gyanus, akkor lehet az a pici feszültségtöbblet miatt megnőtt teljesítmény is az ok. Amúgy is süti magából mindenfelé a zavart, talán burkold körbe hűtőbordákkal, ferrit a kábelre stb.

Daine
2012-10-07, 09:12
Üdv!

Most a "main battery voltage" áramerősség mérő nem mutat semmit repülés közben a többi jó!

RC Zumuld
2012-10-07, 20:18
Üdv!

Most a "main battery voltage" áramerősség mérő nem mutat semmit repülés közben a többi jó!

Szia,

Pontosítás képpen...
Ha jól emlékszem, nem áram, hanem a main batt feszülség mérője nem mutat mást, csak 0V- t, azt is villogva.

Zs

csomy
2012-10-07, 21:04
Üdv!

Szia,

Pontosítás képpen...
Ha jól emlékszem, nem áram, hanem a main batt feszülség mérője nem mutat mást, csak 0V- t, azt is villogva.

Zs

Ez sima kontakt is lehet. Azért villog, mert 10V alatti az érték.

mmormota
2012-10-07, 21:51
A "System settings" részben érdemes megnézni, nem állítódtak-e el a "Main battery voltage" beállító értékei.
A "Multiplier" kb. 0,0558, az "Offset" kb. -7 .

Ha ez rendben van, akkor a "Main batt" csatlakozóra menő kábelt érdemes ellenőrizni, nincs-e szakadás, fordítva, összevissza bekötve stb.

csomy
2012-10-10, 21:33
A mai napon GPS vesztésem volt. Magyarázható a dolog, a gopro egyik oldalról kicsit kitakart, valamint egy tápkábel is felfeküdt a GPS modul hátára. Nem lepett meg.
Ami ennek következménye volt, az viszont igen.
Elsőre nem pánikoltam, mert nem voltam túl messze, tudtam merre menjek. A 45000m-es kijelzett távolság mulatságos volt :)
A következő percben viszont a stab mód lenyomta a gép orrát, gondolom, hogy sebességet szerezzen. Biztosan a beállított minimum bólintás alatt volt az állásszög. Függőlegesen lefelé indult meg a gép.
Szerencsére volt elég magasság a Manual mód kapcsolásához, és hazahoztam a gépet.

Mmormota: Nyugtass meg, hogy egyedi eset vagyok, és a fent leírtak nem üzemszerűek. Megérteném, hogy az orr leadásával akar sebességet nyerni a gép. Viszont ha nincs GPS fix, akkor a beállított siklási szöget kellene felvenni, és rábízni a vezetést a pilótára.

Milyen algoritmus alapján dolgozik a robot GPS vesztés esetén?

mmormota
2012-10-10, 23:08
A GPS elvesztése annyira reménytelen helyzetbe hozza a gépet, hogy nem dolgoztuk ki különösebben mi a teendő erre az esetre. Nincs jó megoldás, csak mindenféle reménytelen kapálódzás, egyik helyzetben jobb, másikban rosszabb mint a semmi. El kell kerülni mindenképpen, ugyanúgy mint mondjuk egy magassági szervó hibát.

Ha nullára kimaradnak az adatok az még hagyján, a gép nem tudja merre menjen de legalább stabil. Ha viszont a GPS nekiáll hülye adatokat küldeni, akkor rosszabb a helyzet. A gép orrának lenyomása valószínűleg azért következhetett be, mert a Gps elkezdett bolond sebesség adatokat adni, ami nagy hamis gyorsulásokat jelent és tönkreteszi a g vektor gyorsulás korrekcióját, ezzel elrontva a műhorizontot. A gép meg megy a hamis horizont alapján.

csomy
2012-10-11, 06:42
Mindent értek. Köszönöm.

RC Zumuld
2012-10-11, 13:54
Mindent értek. Köszönöm.

Ilyen már nálam is volt. Nekem 0- ra elfogytak. Én konkrétan megilyedtem, mert egy tó felett voltam, de szintén haza tudtam hozni. Talán a legbarátságosabb algoritmus az volna, ha manuál módba állna automatikusan a robot. Természetesen úgy, hogy a motor használható legyen!

Peck
2012-10-11, 14:05
Azért ezt gondoljuk át újra... kanyarodsz pl stab módban, elmegy a GPS, a robot átvált Manual módba, a repülőd meg már pörög is.

mcelek
2012-10-11, 21:26
Ez csak akkor lehet, ha egyébként a géptipus agresszív 3D, vagy műrepülő.
Jellemzően nem a legjobban orsózó gépekkel FPV repülünk.
Kiírná, hogy GPS ERROR mondjuk ha 3-ra csökken a holdak száma és átkapcsol manual módba 8)
Nem kell elfelejteni a repülőt irányítani, csak mert a stab.mód olyan jó nyugis :-*

kabir bedi
2012-10-12, 00:47
Nem kell elfelejteni a repülőt irányítani, csak mert a stab.mód olyan jó nyugis :-*

Ezz naggyon igazz! 8)

carex
2012-10-12, 08:44
A tegnapi repülésnél nekem is elfogytak a műholdak!!!! Az 5 perccel korábbi repülésnél 8-12 műhold volt, aztán a következő felszállásnál 6-ról elfogyott 0-ra és maradt is sajnos 0-án. A kék fény a robotban villogott, tehát elméletileg a GPS működött, ha jól emlékszem a manuálban megadottakra. Szerencsére csak manuálban és stabban repültem így azzal nem volt gond, de természetesen a sebességet sem mutatta az OSD.

Lehet érintkezési hiba, vagy a GPS hibája esetleg a roboté?

mmormota
2012-10-12, 10:33
Ha a kék led világít, akkor a GPS küld adatokat és a robot veszi ezeket, vagyis nem lehet érintkezési hiba.

Ha a holdak száma lecsökken, az azt jelenti, hogy a GPS valamilyen okból nem tudja venni a műholdak adását. Ennek lehetséges okai:
- gépen belüli zavarás, erre érdemes elsősorban gyanakodni, pl. a kamera vagy a video adó zavarhatja. Kipróbálni úgy lehet, hogy egyenként kikapcsolva a lehetséges zavarforrásokat meg kell nézni visszajön-e a vétel. Az ilyen zavar sajnos olyan is lehet, hogy nem jelentkezik sokáig, aztán valami miatt picit odébb hangolódik a zavarforrás frekvenciája és eltalálja a műholdakét.
- külső zavarás, valamilyen adó a közelben elnyomhatja a GPS jelet, ezt másik GPS-sel (telefonba épített pl) lehet kipróbálni, az tud-e venni)
- valamilyen időjárással, napfolttal (őszintén szólva nem tudom ez mennyire reális, a német mikrokopter weblapon leközöltek egy cikket ami ezt állítja) kapcsolatos ok miatt nem jó a vétel , ezt másik GPS-sel (telefonba épített pl) lehet kipróbálni, az tud-e venni
- elromlott GPS (főleg akkor valószínű, ha soha többet nem hajlandó venni)

carex
2012-10-12, 11:54
Mmormota köszönöm válaszodat!
Igyekszem ma ezeket a lehetőségeket végig ellenőrizni és megírom az eredményt. Tegnap már nem volt annyi időm, hogy újra indítsam a rendszert, mert lehet, hogy magához tért volna és a probléma meg van oldva. Részben persze csak, mert akkor is ki kell szűrni a zavar okát, hogy máskor ne forduljon elő.

Ha a GPS romlott el, gondolom tudok Tőletek újat venni?

mcelek
2012-10-12, 21:49
Mekkora egy magnetométer? Pót panel nélkül nem lehetne illeszteni a meglévő robothoz? Gondolom ez sok programozással is járna, akár pótpanellel is, de biztos sokat dobna a biztonságon.

carex
2012-10-12, 22:33
A ma újra kipróbáltam robotot, szerencsére a GPS működik. Talán a kamera zavarja a működését, ezért amennyire lehet messzebb teszem a GPS-t. Az érdekes csak az, hogy megfelelő működés után (8-12 műhold) csökkent 0-ra a műholdak száma, miközben minden változatlan volt (még a kabin tetőt sem nyitottam fel). Persze ha zavaró hatás léphet fel, akkor fel is lép (ahogy a jó öreg Murphy mondaná), tehát következik egy kis átrendezés, hogy ez se fordulhasson elő. Lehet, hogy egy újra indítás is segített volna, de most repülés közben nem figyeltem a monitort, ezért csak a leszállás után láttam, hogy nincs műholdam és otthon néztem vissza a felvételt.

RC Zumuld
2012-10-13, 10:35
Sziasztok,

Kérdésem volna.
RTH módban a gépem nem egyenletes köríven kőröz felettem, hanem jobbra- balra tántorogva. Mintha egy végtelenített, lapjára fektetett szinusz hullám mentén kőrözne. Mi lehet ennek az oka?
A gép egyébként hazáig szépen jön ha hívom. Súlypont, vízszintezés, rc settings OK, a gép jól van berepülve. Szél minimális volt. Egy Easy Glider szárnyas Easy Starról beszélünk, ami tény, ebben a felállásban érzékenyebb a magasságira a -10cm hossz miatt. Az RTH rádiusz 100m, a max és min pitch angle 45 fok, hogy trainer módban tudjon rendesen emelkedni és magasságot veszíteni. Az error factor- ok rendre 40% körüliek! Roll angle 50 fok.
WP módban is némileg érzek bizonytalanságot Ha adott egy négyzet alapú útvonal, amiben 90 fokos fordulók vannak, a WP- k egymástól 200m- re, akkor a gép legalább 30-45 fokkal túlfordul, majd vissza, míg irányba nem áll!
Mi lehet a gond?

Üdv
Zs

mmormota
2012-10-13, 14:36
Csökkentsd a "Direction error factor"-t, ez mindkét problémát megoldja.

RC Zumuld
2012-10-13, 15:09
Csökkentsd a "Direction error factor"-t, ez mindkét problémát megoldja.

Rendben, próbálom. Közben itt egy videó a jelenségről:
http://www.youtube.com/watch?v=XOfxX3mXarU&feature=youtu.be

RC Zumuld
2012-10-14, 10:10
Megoldva. Köszi a segítséget!

ppeter
2012-10-23, 12:37
Sziasztok!
Újabb bénázásom története:
http://youtu.be/dCb1uDybptU
Sikeresen felszálltam úgy, hogy nem akartam.
-Nem vettem észre, hogy az RCadón az a kapcsoló, amelyik a Failsafe beállítására van programozva bekapcsolva maradt.
-Sikerült egy másikat is átkapcsolni. Ezzel gázt adtam.
Úgyhogy a robot szépen átkapcsolt a megfelelő üzemmódokon, gázt adott és felszállt.
Az RC adót újra indítottam, kapcsolókat alapállásba tettem, így visszaállt a rend....
Üdv ppeter

Peck
2012-10-23, 13:44
Hát, szerintem nem volt ez olyan rossz :D

csomy
2012-10-23, 14:39
Üdv ppeter

Nekem kicsit hasonló volt. Egy alacsony manőver közben kb 100m-re tőlem átesett a gép, és leseggelt a földre. Ennek hatására elment a 2,4es irányítás, a gép meg ment volna fel a helyére. A baj, csak az volt, hogy az enyém nem tudott felszállni.. Néhány méter vonszolódás után újra meglátta a távot, és megpihent. Elsőre nagyon nem tudtam, mit is kéne csinálni a földön kúszó géppel.

ppeter
2012-10-23, 15:00
Sziasztok!

Hát, én sem tudtam hirtelen, hogy mi van...
Végülis a robot tette a dolgát, mire megijedhettem volna, addigra ismét a kezemben volt az irányítás...
Néhány gondolat átfutott a fejemen.
- eddig nem látott felirat: Forced Manual Mode meg a villogó Fail Safe rádióhibára utalt...
- ha felment, legalább 3/4 órán keresztül izgulhatok, mire lejön...
Megnéztem az adó modult -üzemszerűen villogtak a Ledek, aztán kikapcsoltam az adót, visszakapcsolásnál jelezte, hogy a kapcsolók nincsenek alapállásban....
Üdv ppeter

Valami póráz jól jönne (eddig az USB kábelt szoktam használni, de most nem volt rajta ;D).

Susitu1
2012-10-23, 20:24
Sziasztok!
Újabb bénázásom története:
http://youtu.be/dCb1uDybptU
Sikeresen felszálltam úgy, hogy nem akartam.
-Nem vettem észre, hogy az RCadón az a kapcsoló, amelyik a Failsafe beállítására van programozva bekapcsolva maradt.
-Sikerült egy másikat is átkapcsolni. Ezzel gázt adtam.
Úgyhogy a robot szépen átkapcsolt a megfelelő üzemmódokon, gázt adott és felszállt.
Az RC adót újra indítottam, kapcsolókat alapállásba tettem, így visszaállt a rend....
Üdv ppeter

Azalatt az 50 másodperc alatt gondolom, egy kicsit nyugtalan voltál...vagy még ráraktad a termoszra kupakot elcsomagoltál...
Viszont javaslom a továbbiakban ezt a felszállási módot használni:)))Szebb mint ha te dobnád:))))

ppeter
2012-10-23, 21:03
Próbáltam kitalálni, hogy mi van.Automatikusan mentem a monitorhoz, lássam mi történik.
A pánik, meg izgalom nem jutott az eszembe 8)
Üdv ppeter

mcelek
2012-10-24, 22:21
A gép tökéletes ;D
Jó lehetőség, ha úgy van programozva a robot, hogy a FailSafe csak tényleges jelvesztés esetén áll be. Tehát a FailSafe értéket a kapcsoló végállása nem éri el, csak az RTH kapcsolódik be.
A Forced Manual Mode asszem kikapcsolt rádiót jelenthet, de meg kéne néznem pár videómat, ha nem töröltem.

csomy
2012-10-25, 00:45
Az mindegy, hogy FS van, vagy RTHba kapcsolod a gépet. Ugyanúgy viselkedik, csak mást ír ki. Akkor is felszállt volna...

mcelek
2012-10-25, 23:46
Elvileg a Home poziban, ha nem adsz gázt, akkor Throttle cut active, ami annyit tesz, hogy RTH-ban sem ad gázt. Majd feltöltök egy videót, ahol több km-re repültem, de a startnál nem adtam elég gázt, hogy a felirat eltünjön, energiatakarékosság miatt. Ha beállt volna FailSafe-be, nem jött volna vissza.
Elvileg.
Ez egy korábbi fw verziónál okozott olyan gondot, hogy nem adott gázt a robot, ha trainer módban volt jelvesztés. Lehet, hogy az újnál meg pont az a hiba, hogy gázt ad?
Egy ilyen mondjuk elég meleg helyzet, ha belegabajodik pl. Twinstar egy bokorba, macerás daráló srófok között áramtalanítani.

mmormota
2012-10-26, 14:28
Ez egy korábbi fw verziónál okozott olyan gondot, hogy nem adott gázt a robot, ha trainer módban volt jelvesztés. Lehet, hogy az újnál meg pont az a hiba, hogy gázt ad?

Nem ad gázt.
A videón látható, hogy egy rövid időre bevillan a manual mode és magas gáz érték, ez engedélyezte a robot számára a gázadást.

mcelek
2012-10-26, 17:40
Még a kamera is lebólint ;) , tehát valaki játszott a távval.
Kapcsolóra kell programocni a Trottle Cut-ot 8)

Ltomi78
2012-11-05, 17:48
Sziasztok!

Már többször próbáltam multiméterrel beállítani a robot fogyasztását, hol alacsony fordulatnál sikerült egyező értéket kihoznom a voltmérő és a robot által mért fogyasztás, hol magas fordulaton de kis eltérés mindig volt ha levettem vagy növeltem a gázt.
A fő gondom az hogy kb 300-400 mah különbség mindig adódott tényleges repülés után a robot által mért fogyasztás és a töltő által mért rátöltés között.
A másik gondom hogy korábban is és most is csak alacsony 11.9 és 13.6 A közötti fogyasztást mutat a robot max gázon. Ezt általában 75-80%-os gáznál el is éri és ettől feljebb nem megy. A motor Turnigy 3632 Brushless Motor 1200kv, ez legalább 30-35A vesz fel max fordulaton. Nekem a robot 13 A-nél többet még nem mutatott.

mi lehet a gond?

köszi