PDA

Teljes verzió megtekintése : Akikkel vigyázni kell !!!! (pl: átver, elfelejt vissza adni dolgokat stb....)

csillagvzs
2011-12-14, 09:52
Hogy ne szemeteljünk más topikokat és más tanulhasson belőle.

csillagvzs
2011-12-14, 10:00
Bazsó Gábor (gabor2009)

Több mint egy éve kölcsönadtam neki egy 1W-os Lawmate videóadót és a sok üzenetre és telefon hívásra sem reagál.
http://fpvsystems.com/index.php?main_page=product_info&products_id=39

A nála (budapesten) vásárolt gyári hibás Victory-Link szettet 1 év után sem javította ki és a számlát sem kaptam még meg.
http://www.victorywebshop.com/index.php?route=product/product&product_id=49

A nála (budapesten) vásárolt hibás Victory-Előerősítőt 1 év után sem javította ki és a számlát sem kaptam még meg.
http://www.victorywebshop.com/index.php?route=product/product&path=42&product_id=53

Daine
2011-12-14, 10:19

Huú ez erős!
És a személyiségi jogok?

csillagvzs
2011-12-14, 10:30

Huú ez erős!
És a személyiségi jogok?

Nem sérti a személyiségi jogokat.
Mivel teljesen hivatalosan vettem így nyugodtan oda is írhatnám az összes nyilvános adatát is.
De mivel biztos vagyok benne hogy soha nem rendezi a problémákat és bebuktam a sok zsozsót legalább más tudjon róla hogy őt nem köti semmiféle garanciális kötelezettség (szerinte).

És amit oda adsz neki kölcsön vagy javítás céljából azt nem biztos hogy visszakapod.
Az sem okos dolog ha nem reagál semmire és másnak kárt okoz.

De ha rendezett bármit akkor azt is ide fogom írni hogy igen ez az ember korrekten rendezte a problémát és minden rendben.

Sajnos nem Ő az egyetlen itt a fórumon.

L1P1
2011-12-14, 11:53
Bazso Gabor: 1 tavot es egy extra vevot vettem tole 90-ert es miutan szar volt nem javitotta meg. megkertem postazza de a posta elhagyta az egeszet. a kart amit okozott a taviranyitojanak a hibaja nyilvan nem fizette meg de nem is erre kertem csak arra hogy a tavot vegye vissza amennyiert vettem es erre se volt hajlando.

szoval soha nem ajanlanam senkinek hogy tole barmit vegyen

csillagvzs
2011-12-14, 13:18
Csak 1 kérdés a vevő jogaival mizu?

L1P1
2011-12-14, 13:34

a vevo a hulye hogy vesz valamit, jogai nincsenek csak akkor ha egy 1.5 even at tarto folyamatot bevallal es rakolt meg egy koteg penzt es hiaba van igaza akkoris 50-50% hogy nyer vagy nem :)

szoval a kedves vevok mind jol meg vannak szivatva, es akkor jar a legjobban ha nagyon de nagyon megnezi hogy hova teszi a penzet.
amit en tanultam:
ne vegyel olyan dolgot ami:
1 .meg uj es
2. amit a sufniban csinalt egy magat szakembernek es tevedhetetlen mondo penzehes ember (es teszt nelkul adja el),
3. aki raadasul annyira hulye hogy meg egyutt se hajlando mukodni csak besertodik azon hogy elmondta a vevo masoknak hogy rossz amit vett es nem hagyta masoknak hogy megvegyek a bizonyitottam rosszul mukodo termeket

+1. amikor mar o is rajon hogy rossz akkor pedig kussol nagyokat de a penzt ami begyujtott persze lenyeli

amugy a poen az hogy amiota nincs felhasznalo aki repulogepet iranyitana a cuccal azota nincs semmi hibajelenseg se :)

Daine
2011-12-14, 17:14

L1P1 ott a pont!
Szarháziak voltak meg lesznek is!
De addig míg a biróságon nem születik ügydöntő határozat addig mindenkit megillet az ártatlanság védelme!
Pro és kontra! ;D

Dudkin
2011-12-14, 19:13
Sziasztok.

Mivel ez egy szabadon forgalmazott termek, nem sufnibol vasaroltatok, lehetosegetek van elni a normalis vasarloi jogvedelemmel. Szamlaval, vasarlast igazolo blokkal elfaradni az illetekes helyre es majd ighazsagot tesz a megfelelo szerv. Amennyiben ezt nem teszitek meg, csak a bit fogy a forumon. Feltetelezve, de meg nem engedve, megis hogy a fenebe van az, hogy csak ket embert vagott at idaig kereskedelmi termekkel, es az osszes tobbi atvert nem sorakozik itt dongetve a kapukat?

Nem ertem, na

D

L1P1
2011-12-14, 19:24
Sziasztok.

Mivel ez egy szabadon forgalmazott termek, nem sufnibol vasaroltatok, lehetosegetek van elni a normalis vasarloi jogvedelemmel. Szamlaval, vasarlast igazolo blokkal elfaradni az illetekes helyre es majd ighazsagot tesz a megfelelo szerv. Amennyiben ezt nem teszitek meg, csak a bit fogy a forumon. Feltetelezve, de meg nem engedve, megis hogy a fenebe van az, hogy csak ket embert vagott at idaig kereskedelmi termekkel, es az osszes tobbi atvert nem sorakozik itt dongetve a kapukat?

Nem ertem, na

D

sajnos szamla nem volt ergo ez sufni cucc volt feketen. tobbszori keresre se kaptunk szamlat se garanciat. ha kicsit megprobalja valaki korbejarni hogy milyen jogai es eszkozei vannak a vasarlonak akkor ra fog jonni hogy tulajdonkeppen semmi nincs a kezeben.
fogyasztovedelem= valaki valahol megnezheti es javasol megoldast de nem kotelezhet senkit semmire ergo szart se er
birosag= 1.5 ev kb es 400e huf koltseg amibol kb 300 korul van a aszakerto akit a birosag rendel ki. ha meg meg is allapitjak hogy szar a termek akkorse 100% hogy neked itelnek es fizet a masik fel. ha meg bebukod akkor te fizeted az osszes koltseget (ha nyersz akkor persze a masik fel fizet). Voltunk harman ugyvednel es o mondta el hogy mik a lehetosegek es mondta hogy o csak nyerhet az ugyon de o nem javasolja ezt az iranyt mert csak mi leszunk tole idegroncsok es nincs garancia semmire.

en amugy 3 emberrol tudok aki megvette repulni akart de nem sikerult es ezen kivul tudok meg masik haromrol akik kozul egy nem repulesre hasznalja, egy masik bar megvette de nem erepult vele mert nem volt jo robotja es nem mert tavolodni, a harmadik meg megvette lezuhant egyszer de allitolag nem ez volt a gond (a gyarto mondta neki).

mostanra (1 evvel a mi vasarlasunk utan) mar sok sok javitas tortent a taviranyiton de nem tudni hogy van-e meg benne hiba. az viszont teny hogy ha en vettem ev elejen egy tavot azzal azota repulni szerettem volna es nem a polcon nezegetni. majusra oda sikerult eljutni hogy vettem egy masik tipust mahonnan es azzal repulok mivel 0 hajlandosag volt a kijavitasra, visszateritesre vagy egyaltalan barmire, mert a "bolt" megsertodott hogy valaki azt mondja hogy a termeke nem jo, pedig szerinte tokeletes :). azota hogy mi nem hasznaljuk volt 1-2 javitas ami kritikus hibat javitott(olyat is ami nekunk is tobbszor elojott) es persze meg ekkorse ismerte be a kedves tevedhetetlen Gabor hogy tenyleg szar volt a termeke amikor nekunk azt mondogatta hogy ez tokeletes es nem erti miert enm akarunk vele tobbet repulni :)

L1P1
2011-12-14, 19:26
amugy most etotl hogy egy kis magyar forumon irogatjuk a tapasztalatot meg nem fog megjavulni semmi. de ha mar ez a topic cime gondoltam beirom en is hogy mit tapasztaltam nehogy valaki zsoltit hulyenek nezze amiatt hogy csak o ugral :)

zsolti veled vagyunk! szervezni fogunk egy mentoakciot es kiszabaditjuk a lawmate videoadodat a rabsagabol :):):):)

Smith
2011-12-14, 21:17
Ez egy tanulságos topic! ;) Várom Füligjimmy kórlapját! ;D

Füligjimmy
2011-12-14, 21:30
Én nem írom le újra...
Mégpedig azért, mert nem idegesítem magam azzal hogy ökör voltam. Többé nem fordul elő.

Egy megbízhatatlan "modellező": Szabó Tamás.
Oda kell figyelni rá, csak óvatosan adni vagy venni vele bármit is, de leginkább sehogy.
Az előzményeket ismeritek...

L1P1
2011-12-14, 21:45
amugy pont ma beszelgettem egy modellezovel es arra jottunk ra hogy eleg sok az atveres a forumon es alapveto dolgokat erdemes mindig ellenorizni mint pl:
milyen es hany db hozzaszolasa van az illetonek
adott e mar el valamit es rendben volt e minden
mikor csatlakozott
esetleg kivel veszett ossze

ezek nem biztositekok semmire de egy szuresnek jo

jedy
2011-12-14, 21:46
Sziasztok!

Támogatom ezt az oldalt, mert én is szoktam itt vásárolgatni, sőt eladni is. és ebből legalább nyomon tudom követni, hogy kivel érdemes adás ételt bonyolítani.

Valamint én is tudnék ide nevet írni igaz csak egyet de azt már sokan ismerik...

Küldök neki hamarosan egy pu ismét ha arra sem méltat, hogy válaszoljon a nevét is ide teszem...

Üdv

Jedy

jedy
2011-12-14, 21:49
nem biztositekok semmire de egy szuresnek jo

Valóban szűrni jó főleg ha az adatlapja becsületesen kivan töltve, és nem csak annyi van beírva, hogy "Móka Miki"

nem is engednék regisztrálni tisztességes adatlap kitöltése nélkül

Üdv

Jedy

jaku
2011-12-14, 21:55
hello!!!
nagyon jó ötlet volt ez az oldal ;) szerencsére velem még nem történt ilyen de sajnos bármikor előfordulhat.

csillagvzs
2012-01-05, 07:45

Huú ez erős!
És a személyiségi jogok?

http://www.forensik-online.de/pop/adlap.php?idx=3513&p=a

L1P1
2012-01-05, 07:53

Huú ez erős!
És a személyiségi jogok?

http://www.forensik-online.de/pop/adlap.php?idx=3513&p=a

mar ez az uj varazsceg? a nagysikeru es nevet mar mindenki ismero victory-val mi a helyzet? :)

csillagvzs
2012-01-05, 07:56
Azt nem tudom de a fórumot szorgalmasan olvassa a barátunk.
Talán pár év múlva leesik neki valami hogy rendezendő dolgai is akadnak.

nhadrian
2012-01-05, 08:05
Kb egy évvel ezelőtt volt egy fórumozó aki akksikat árult. Mint később kiderült, nem csak itt hanem az airsoft-os fórumokon is. A módszer az volt hogy előre utalás után postázta (volna) az árut. Miután nem érkezett meg az áru, telefonon felhivtam párszor. Először mentegetőzött, utána megmondta hogy átb...t és kész, úgyse tudok vele mit kezdeni.
A fórumon a róla szóló topicban a lehető legdurvább és obszcénebb módon szidott mindenkit és mindent, hogy milyen balekok. Ja és folyamatosan hangsúlyozta hogy kiskorú, úgyse tudnak vele mit kezdeni. Én 15e Ft-ot buktam, gondoltam nekem nem ér meg annyit hogy hivatalos úton megpróbáljam visszaszerezni. DE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Volt akinek megérte!

A történet folytatásában röviden összefoglalva emberünket a rendőrség előállította és bent töltött egy kellemes éjszakát az őrsönn, a szülei tudomást szereztek a dologról. Egy bocsánatkérő email kíséretében (amit az apjaként írtak alá) visszautalták a pénzt. Én ezek után lerendezettnek tekintettem a dolgot hisz a károm megtérült. Ezek után pár hónappal kaptam egy idézést a rendőrségre..... tanúként......

Mivel engem tényleg nem ért így kár, ezért én nem tettem személyesen feljelentést, ezért az ügyről sincs további infóm, viszont beszélgettem pár szót a kedves tiszttel, az biztos hogy az ilyen internetes csalókra a rendőrség egyre jobban próbál figyelni és a lehető legkomolyabban fellépni az ügyben mivel nagyon elszaporodtak a hasonló esetek, nekik pedig igenis van lehetőség a kezükben!!!!!

Szóval számomra az eset tanulsága, hogy amennyiben tényleg bűncselekmény történik (írásbeli megegyezés születik és van róla email, SMS, fórum log az adminoknál amit bekérhet a rendőrség, átutalási kivonatok, bármilyen digitális írásos anyag, stb...) érdemes hivatalos útra terelni a dolgot, még akkor is ha lassan őröl az igazságszolgáltatás malma.
De őröl.............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS.: sokáig gondolkodtam rajta hogy leírjam vagy sem, mert máig ég a pofámról a bőr a jóhiszeműségem miatt..... :(:(:(

SGY
2012-01-05, 08:15
Én 10ezret "buktam" vazulka játéka miatt, de nekem is visszatérítette a család. Tényleg megéri hivatalos útra terelni a dolgot, ne féljenek az átvertek, mert működik a dolog! (És ha a csalók látják hogy rizikós a dolog, talán idővel elfogynak...)

nhadrian
2012-01-05, 08:16
"PS.: sokáig gondolkodtam rajta hogy leírjam vagy sem, mert máig ég a pofámról a bőr a jóhiszeműségem miatt..... "

Arra céloztam hogy azelőtt soha semmilyen probléma nem adódott a fórumos adás-vételek során. Ezért aztán nem fordítottam kellő figyelmet a nicknév leellenőrzésének, ezen kívül a termékről csak linkelt fotó volt. Azóta minden termékről amit szeretnék megvásárolni tényleges fotót kérek. Valamint a korábban leírt módon utánajárok a nicknévnek amennyire lehet....

Üdv kolléga!!!!!!!!! ;)

karee2
2012-01-05, 08:18
nem biztositekok semmire de egy szuresnek jo

Valóban szűrni jó főleg ha az adatlapja becsületesen kivan töltve, és nem csak annyi van beírva, hogy "Móka Miki"

nem is engednék regisztrálni tisztességes adatlap kitöltése nélkül

Üdv

Jedy

Sziasztok!

Támogatom ezt a topikot, és javasolnám én is, hogy a reg. legyen "teljes", és ellenőrizhető! (*Kötelező mezők!) Tudom, a szélhámosok úgy is megtalálják a kiskapukat, ill. hiába van tel.szám, cím, ...stb., ha nem tudod megoldani a problémádat! Volt nekem is olyan esetem, vártam a pénzemre, tudtam kommunikálni az illetővel, ígéretet kaptam, hogy "a héten küldöm", de még is 2 hónapba tellett mire megkaptam a pénzt! Sajna nem vagyunk egyformák! Egyébként én is azt figyelem, ki mennyire aktív itt a fórumon, ill. mennyi hozzászólása van!

Ü:k

SGY
2012-01-05, 08:24
Halihó! ;)

Asszem elég sokan tanultunk belőle. Ha másképp nem megy, a saját kárunkon. (Ettől függetlenül azért néha bevállalok egy-egy előreutalást ::) )

csillagvzs
2012-01-05, 08:25
Nem is rossz ötlet. Az anyaga úgyis egyben van régóta.
Nekem az jutott eszembe hogy a netről is összegyűjtök mindent róla (a mentéseket is) és az egész történetről írok egy szép cikket hogy más is megismerje a barátunkat illetve a céget amely a terméket előállította és a vevőkhöz való hozzá állását.

Vannak ilyen oldalak ahova feltölthető az anyag amik ilyen emberekkel foglalkoznak.

De banyek nem fáj azt mondani hogy:
bocsi de elszúrtam és megoldjuk.
De azóta sem reagál semmire sem. :'(

csillagvzs
2012-01-05, 08:28
De azóta sem reagál semmire sem. :'(

Legalábbis azoknak akikből kihúzott nem kevés suskát csak rájöttek igen szőrős hibákra és szerették volna kijavíttatni a cuccukat.

deltahf
2012-01-05, 21:02
Rcoktatoati ! hahóóóó :D

Van Nálad egy olyan Messer aminek még 2/3-ad arányban tulaja vagyok! ;)
De ha még mindig a gyerekeknek hiányzik a pénz akkor meg használd egészséggel. Nekem is hiányzik, de ha Neked meg annyira tetszik....
20.000.- Ft mi az? ...

Pénz a legkevesebb!

Ezzel bejegyzéssel ha olvasod meg is szabadultál a tartozástól! Végtörlesztés volt. :D
Lerendezettnek tekintem.

De ha már lett ilyen oldal...

tiger1
2012-01-11, 16:24
Rcoktatoati ! hahóóóó :D

Van Nálad egy olyan Messer aminek még 2/3-ad arányban tulaja vagyok! ;)
De ha még mindig a gyerekeknek hiányzik a pénz akkor meg használd egészséggel. Nekem is hiányzik, de ha Neked meg annyira tetszik....
20.000.- Ft mi az? ...

Pénz a legkevesebb!

Ezzel bejegyzéssel ha olvasod meg is szabadultál a tartozástól! Végtörlesztés volt. :D
Lerendezettnek tekintem.

De ha már lett ilyen oldal...

Ez nagyon tetszett.Bocsi a hozzászólásért,álltalában csak olvasok,de ez a végtörlesztés dolog nagyot ütött.. :D :D

csillagvzs
2012-01-24, 07:55
(bocsi de ide is beteszem hátha elolvassa)
Tisztelt Bazsó Gábor úr! (gabor2009)

A tökéletesen működő gyári állapotú Lawmate 1W -os videóadómat ami még mindig nálad van legyél kedves eljuttatni a McElek-nek.
Ha már nem emlékeznél melyik az:
http://www.nghobbies.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=1_83_58&products_id=172

Az is jó ha nekem eljuttatod és én oda adom neki. (bár több mint 1 év alatt ez még nem sikerült)

Köszönettel:
Zsolti.
(a videóadó tulajdonosa)

csillagvzs
2012-01-24, 08:07
A fenti üzenetet elküldtem itt a fórumon 2 topikban + PÜ + email + skype-n is.
+ mobilon is próbáltam hívni tegnap is emiatt (már 1 éve próbálkozok) de nekem nem veszi fel a telefont.

Max mennek a rendőrök érte. Nekem az is jó.
Az értéke bőven 10 000 ft felett van és foglalkoznak vele.
De remélem nem kell eddig elmennem.

csillagvzs
2012-02-17, 21:59
Mivel nem titok hogy segítsek a McEleknek felajánlottam neki hogy az a videó adóm ami a Bazsó Gábornál (gabor2009) van használhatja.

Idézett levél:
"---------- Továbbított levél ----------
Feladó: RCMODELL Fórum <regisztracio@rcmodell.hu>
Dátum: 2012. február 17. 8:54
Tárgy: Új privát üzenet: Re:(Nincs tárgy)
Címzett: mcmario@freemail.hu

gabor2009 küldött egy új privát üzenetet neked a következõn: RCMODELL Fórum.

FONTOS: Emlékezz, ez csak egy értesítõ. Kérlek ne válaszolj erre a levélre.

Az üzenet:

Idézetet írta: mcelek - 2012-02-10, 22:03:39

Szia Gábor!
A Zsolti kérte, hogy egyeztessek veled a videóadó ügyében.
Korábban már itt a fórumon írta, hogy nekem adná, de nálad van.
Sajnos az enyém elszállt és amit vennék az nem rendelhető egyenlőre, de építgetem az új gépemet.
Légyszi írjál legalább annyit, hogy megvan, még ha nem is szeretnéd odaadni.
Üdv mcelek

Szia!
Szívesen adok bármit, ha a Zsolt VISSZAADJA a több éve nála lévő 3m hosszú!!! antennámat, és kifizeti az okozott kárt. (Ez a meterológiai fejlesztés antennája volt.)
Az antennáért többször elmentünk, de nem sikerült elhoznunk, ezért is kénytelenek voltunk venni másikat. Az antennát úgy emlékszem 1,5 éve kérte kölcsön.

Szép napot!
Gábor
"

Meg sem próbálom felhívni a barátomat mert úgysem veszi fel a telefont így ide is leírom neki az e-mailem tartalmát:

Kedves Gábor úr!
1 bot antennát adtál hogy próbáljam ki de azt is visszakaptad mint mindent. (az kb 25cm hosszú fekete mint az enyém)
Nem tudom hova mentél érte de hozzám nem az biztos.
Pedig tudod a címem és az elérhetőségeimet is.
Mint ahogyan soha nem reagáltál a megkereséseimre úgy engem sem kerestél semmivel kapcsolatban sem.
Nem tudom milyen kárt okoztam neked azzal hogy a nem nekem adott antennádat rajtam keresel.
Kártérítéssel kapcsolatban beszélhetünk illetve ha gondolod beszélhetnél a többi károsultaddal is.
Részemről egy bocsi elég mert már leszarom az egészet. De ehhez sem ragaszkodom kicsit sem.

Témához visszatérve a kölcsönadott antennádat keresd azon akinek kölcsön adtad.
Részemről az új videóadómat legkésőbb most vasárnapig juttasd el nekem vagy a McEleknek.
Ha nem sikerül akkor besétálok a megfelelő szervekhez a tanuval és majd akkor magyarázkodhatsz nekik sok mindenről.

A könyvelőm még mindig várja a számlát a Victory termékekről amit te gyártottál nálatok és adtál el hivatalosan a cégemnek.

Legközelebb jobb történetet találj ki ez nem jött be.
A szomszédban van kamera amit rögzítenek folyamatosan ha gondolod elkérem a felvételeket hogy mikor jártatok többször is erre.

Tisztelettel:
Csillagvári Zsolt
A videó adó tulajdonosa és a megkárosított és még nem kárpótolt ügyfeled (vevőd).

U.I. Tegyél fel képet az antennáról amit keresel hátha valaki ráismer itt.

csillagvzs
2012-02-17, 22:00
A fenti post-ot bemásoltam neki egy e-mailbe és elküldtem neki.

csillagvzs
2012-02-17, 22:06
Gábor2009 úr elérhető !!
Így már pü-ben is megkaptad.

Daine
2012-02-17, 22:23
És még mindig nincs vége ennek a kényes tőrténetnek!
http://www.smiley-gratos.com/smileys/1195-surpris-yeux-crie.gif

csillagvzs
2012-02-17, 22:29

Sajnos :'(

agyarato
2012-02-22, 22:37
BOCSIKA, A VIDEO ADO AZ, AMIT BE KELL FIZETNI ÁLLAM BÁCSINAK, HA VIDEÓZOK OTTHOL? PONTOSAN AZ MENNYI SZÁZALÉK? VISSZA LEHET IGÉNYELLNI? ÉS BE KELL VALLNI A VIDEOADÓBEVALLÁSBAN?

Stallmaster
2012-02-22, 22:53
nem kell.

csillagvzs
2012-03-03, 07:28

Sajnos :'(

Síri csönd és a hullaszag a részéről még mindig. :-X