PDA

Teljes verzió megtekintése : video tapellatasanak megoldasa

L1P1
2011-12-21, 13:23
hello

elgondolkodtam tegnap a zephyr epitese kozben hogy tegyek-e bele egy 3 cellas ezres akksit a gepbe a videonak vagy inkabb a 4 cellas 2x 2650-es motorakksibol cinaljak eg ybec-el 12v-ot? van is ilyen kis bec-em de nem tudom eldonteni mi legyen.

amit latok az a kovetkezo:
1. ha bec-et hasznalok akkor tudok sporolni kb 100 grammot ami nem keves
2. ha akksit hasznalok akkor bar az is elromolhat de megis kisebb esellyel mint a bec
3. helyben is jobban jarok a BEC-el

szoval mondjatok az okosat hogy ti mit gondoltok mi a helyes magatartas ? :)

Peck
2011-12-21, 13:28
Azért azt tegyük hozzá, hogy igaz hogy spórolsz 100 grammot a BEC-el, de a repidőd is csökken némileg, mivel a motorakksiból fogyaszt a videó is.

L1P1
2011-12-21, 13:36
igen ez igaz hogy fogyaszt az is viszont ez nem olyan sokat jelent egy fel oras repules eseteben.

amugy en inkabb olyan dolgok miatt izgulok hogy zavar lesz a sok elektronika kozott hogy ugyanaz a tap...

capriv6
2011-12-21, 13:38
Szia

Én csakis külön aksiban gondolkodnék..
Tapasztalatbol mondom mert már jártam így:
Merül az akksi csökken a videó kimenő teljesítmény és elment a kép....
Akkor jött a FUCK...
Utánna jön az izgi repüljek va vidó képet lássak...
Hát én nem úsztam + >:(

icahone
2011-12-21, 13:57
Ha van osd-d akkor nem gond mert tudod mikor merul le annyira hogy elmegy a kep. A video keveset eszik ha kisteljesitmenyu de jo antennaval. Ezert es a sulycsokkenes miatt is 1 aksira szavaznek.

Ami itt esetleg gond lehet az az hogy ha jol ertem eleve 2 aksi van osszekotve igy ha csak arrol akarnal hasznalni mindent akkor maris van egy hibalehetoseg az emlitett fentin kivul. Viszont ha elmegy a vezerles hiaba a video jel attol meg zuhansz, igy tenyleg nincs ertelme a kulon video aksinak.

L1P1
2011-12-21, 14:02
V alakban lesz benne a ket db 4s 2650-es akksi a motornak igy lehet jol sulyt elosztani

Peck
2011-12-21, 14:15
Viszont ha elmegy a vezerles hiaba a video jel attol meg zuhansz, igy tenyleg nincs ertelme a kulon video aksinak.

Ez oké, de nem ezért előnyös a külön videoakksi.
Nem mindegy, hogy mégegy kapcsolóüzemű BEC-et raksz a gépbe (gondolom erre gondoltál L1P1), vagy 1 külön 3 cellás akksit és kész.

Nem tudom mekkora súlyra jössz ki a Zephyrrel, de szerintem simán elbírja azt a ~90 grammnyi videoakksit, lehet még a súlypontot is tudod vele elég jól variálni.

Ha a BEC-et választod, akkor viszont jól kéne elhelyezni (minél messzebb a többi elektronikától), és rendesen letesztelni, hogy nem-e zavar valamit, vagy csökkenti a hatótávot.

L1P1
2011-12-21, 14:23
Viszont ha elmegy a vezerles hiaba a video jel attol meg zuhansz, igy tenyleg nincs ertelme a kulon video aksinak.

Ez oké, de nem ezért előnyös a külön videoakksi.
Nem mindegy, hogy mégegy kapcsolóüzemű BEC-et raksz a gépbe (gondolom erre gondoltál L1P1), vagy 1 külön 3 cellás akksit és kész.

Nem tudom mekkora súlyra jössz ki a Zephyrrel, de szerintem simán elbírja azt a ~90 grammnyi videoakksit, lehet még a súlypontot is tudod vele elég jól variálni.

Ha a BEC-et választod, akkor viszont jól kéne elhelyezni (minél messzebb a többi elektronikától), és rendesen letesztelni, hogy nem-e zavar valamit, vagy csökkenti a hatótávot.

pont jol foglaltad ossze koszi. igen emiatt a zavar miatt paraztam de marad az akksi es kesz.

amugy 1700-1800 gramnal nem lesz tobb de holnap kesz is lesz es akkor lemerem majd meg teszek be kepet is

njozsef
2011-12-21, 14:54
Én egy 12V-os bec-et használok. (HK-s)
Akkuim voltak előtte, de utálom.
Ráadásul a bec mindig 12V-ot ad és az inesun-os videoadó érzékeny a 12V alatti fesz-re.

L1P1
2011-12-21, 15:08
Ráadásul a bec mindig 12V-ot ad és az inesun-os videoadó érzékeny a 12V alatti fesz-re.

3 cellas akksirol egy normalis repules alatt soha nem megy 12 ala a fesz

njozsef
2011-12-21, 16:41
Lehetséges.
500mAh az akku és 1.5W-os csak az adó. +kamera.

Nincs kedvem még egy akkuval vacakolni.
Ha mégis elmegy a video, akkor a robot azért hazahozza.

saxon
2011-12-21, 17:35
Tapasztalatbol mondom mert már jártam így:
Merül az akksi csökken a videó kimenő teljesítmény és elment a kép....

En is jartam igy, hiaba az osd, ha erzekeny a video-adod a feszultsegre - bar még van az akksiban tartalek - a kep mar kihagy, zavarossa valik, rossz esetben elmegy.
Egy csupaban hasznalom egy akksirol a videot es a meghajtast a konnyebb suly miatt.
Ha elbirja a gep, mindenkeppen a ket akksis megoldast valasztanam.

mcelek
2011-12-26, 22:46
Mindkét megoldásnak vannak előnyei, nagyobb tömeg, nagyobb sebességgel párosul többnyire, de nem minden esetben a vízszintes irányban :-\
Könnyebb gép, hosszabb repidő elvileg, de ebből a videó is kivesz.
Ha neked egy normális repülésnél, nem esik be a fesz. 12V alá, az nagyon jó hajtáslánc, kéne nekem is. Sajnos az akkuk, különösen a hidegben, nem adják le a teljesítményt, nekem majdnem mindíg be esik a feszültség 11V alá is :-[

L1P1
2011-12-26, 23:43
Mindkét megoldásnak vannak előnyei, nagyobb tömeg, nagyobb sebességgel párosul többnyire, de nem minden esetben a vízszintes irányban :-\
Ha neked egy normális repülésnél, nem esik be a fesz. 12V alá, az nagyon jó hajtáslánc, kéne nekem is. Sajnos az akkuk, különösen a hidegben, nem adják le a teljesítményt, nekem majdnem mindíg be esik a feszültség 11V alá is :-[

leirom ugy ahogy eszembe jutott mert olyan jol hangzik:

mar hogy a picsaba esne 12 vagy 11v ala a fesz ha 4 cellarol megy a gep es egy atalakitoval csianlok 12v-ot ? :)

icahone
2011-12-26, 23:51

Ugy remlik pont errol a BEC-rol irtak hogy csak 11V jon ki belole 3s-nel, de gondolom te is 4s aksival repulsz.

Korabbi velemenyemet a 2 aksis megoldasra ezennel visszavonom ::)
Sajnos epp par nappal ezelott zuhantam le az 1 aksis megoldasommal es meg mindig nem tudom miert, igy csak azert hogy kizarjak legalabb egy okot atterek en is a 2 aksis megoldasra, bar meg egyszer mondom megerositeni nem tudom hogy a tapfeszcsokkenes miatt tortent. Tobbszor is mentem 10V ala es nem volt gond. Eddig.

Stallmaster
2011-12-27, 00:44

leirom ugy ahogy eszembe jutott mert olyan jol hangzik:

mar hogy a picsaba esne 12 vagy 11v ala a fesz ha 4 cellarol megy a gep es egy atalakitoval csianlok 12v-ot ? :)

gondolom mcelek 3s lipora gondolt, amiből egyszerre táplálod a motort és a videót

L1P1
2011-12-27, 10:13
Perszevhogy 3 ra gondolt. Annal ez tenyleg gond lehet de 4s eseteben ugye szamomra az a kerdes hogy ez a bec ez zavar-e annyit hogy gaz legyen.

L1P1
2011-12-27, 10:17
nekem is a nagyobb nyugalom erdekeben ket akksis lesz de a tbs amugy bec el repul es nincs gondjuk. Amugy 100 gramm az akksi miatt nem keves, lattam mar gepet jol repulni es amikor kapott extra 100-150 grammot akkor szar lett pedig sulypont jo helyen maradt

Ugy remlik pont errol a BEC-rol irtak hogy csak 11V jon ki belole 3s-nel, de gondolom te is 4s aksival repulsz.

Korabbi velemenyemet a 2 aksis megoldasra ezennel visszavonom ::)
Sajnos epp par nappal ezelott zuhantam le az 1 aksis megoldasommal es meg mindig nem tudom miert, igy csak azert hogy kizarjak legalabb egy okot atterek en is a 2 aksis megoldasra, bar meg egyszer mondom megerositeni nem tudom hogy a tapfeszcsokkenes miatt tortent. Tobbszor is mentem 10V ala es nem volt gond. Eddig.

icahone
2011-12-27, 13:05
HK-nak van 500mAh-es 20c 3s aksija par dollarert, 43g a sulya, en ilyet rendeltem tegnap. 18-20 perc repulest a quadon nekem birni fogja, gondolom a csupa sem repul tobbet ennel.

Stallmaster
2011-12-27, 13:40
450mahos xenon power akksit használok, az is csak 40g körüli, 1-1,5 órát is simán bír.

deliver1003
2013-02-19, 10:18
Sziasztok,

Én egy ZII-t repülök Bec-el. Igaz 2X 3300mAh-val és a gép tökéletesen szuperál. Ami a vtx-et illeti, 1,5watt? Ugye azt tudjátok hogy minél nagyobb a teljesítménye egy ilyen adónak, annál nagyobb zavart kelt. Sokkal kifizetődőbb ha az antennák veszteségét csökkented. Ha esetleg nem használnál UHF-frekit az RC-hoz akkor nem mennék messzebb 800-1000 méternél legyen bármilyen freki is a videórendszernél. (A piacon tömérdek step-down regulátor van amiben szép kis kondik vannak, és szűrt a kimenete, tehát alacsony a zavar a kimenő áramon. ( LM2596) én ilyesmit használok. Kicseréltem a kondikat egy picit nagyobbra , tökéletesen működik igaz gyárilag is.
Változtatható kimeneti feszültségű, könnyű is, szóval tökéletes. Egyébként pedig majdnem elhanyagolható egy vtx fogyasztása egy motorral szemben, én mindenképpen leszavaznám az akksit, viszont osd+robot nélkül felejtős a történet az tény. Ha valaki épít egy ilyen gépet, az legyen annyira elhivatott, hogy nem spórol az alkatrészekkel. Minden félmegoldás úgyis bizonytalanságot okoz, és annak a vége előbb utóbb a crash :S

Dávid