PDA

Teljes verzió megtekintése : XAircraft X650

Banditos
2012-01-04, 20:51
Sziasztok!

Gondoltam nyitok egy témát a kopternek, hátha vannak még rajtam kívül páran, akik ezzel kísérleteznek.
Első problémám, hogy ma szerettem volna frissíteni az Xaircraft Centert, de a program frissítés közben folyamatosan lefagy és nem frissíti le magát.
Valaki járt már így?
Másik gondom, hogy amikor frissíteni akarom a modulokat (GPS, AHRS...), nem látja milyen verzió van fent és nem is engedi frissíteni.....holnap reggel teszek fel róla egy printscreent is....
Több gépen is kipróbáltam, mindenhol ezt csinálja.

B.

csillagvzs
2012-01-04, 20:53
Rendszergazda mód nekem egyszer segített ugyanezen a történeten.

Melyik progit használod pontosan?

Banditos
2012-01-04, 20:56
Rendszergizdaként futtatom....
http://prntscr.com/52sgo
XAircraft Center 1.1.0.908, mert ma már egyszer újra tettem....:)
Volt fent 1.2-es verzió is, most elvileg a frissítésnél 1.4-et ír ki.

lado
2012-01-05, 16:45
Nekem még a "régi" progi van fenn, de én is frissíteném... a hétvégén rápróbálok.

Banditos
2012-01-07, 09:45
Nekem még a "régi" progi van fenn, de én is frissíteném... a hétvégén rápróbálok.

Tanulságos, mielőtt próbálkoznál vele, érdemes elolvasni....nem is kommentelem.
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1326529&page=1089

B.

csillagvzs
2012-01-07, 09:46
:-X

Banditos
2012-01-07, 09:59
Na megvan az új verzió....mindjárt feltöltöm a fájlt.

Banditos
2012-01-07, 10:05
Nekem most sikerült feltennem...
Link:
http://dl.dropbox.com/u/909542/XAircraft%20Center%201.5.0107.msi
Csak pár napig hagyom fent, gyorsan szedje le, akinek kell.
Délután megpróbálok minden t lefrissíteni.

B.

Banditos
2012-01-07, 16:53
Sikerült feltennem az új Center-t.
Most nem tudom az AHRS, GPS és a FC-t frissíteni, miután elindítom, elvileg fel kell dugni a LINK kábelt és megy magától, de nem érzékeli a program miután feldugtam, továbbra is azt írja, hogy nincs kapcsolat...küzdök vele még egy darabig, de lassan elfogy a türelmem. Érdemes elolvasni az külföldi fórumokat is, tanulságos tényleg.

B.

fater65
2012-01-07, 17:12
Ha nincs kapcsolatod nekem a link kábel csatlakozói kicsusztak

fater65
2012-01-07, 17:20
Egyébként én az 1.31-es progival probàlkoztam hát a repülése vmi. Tragédia. Ha vki. Tudna segíteni nagyon megköszöném :'(

Banditos
2012-01-07, 20:05
Nekem az alap beállításokkal és a gyári FW-ekkel szépen repül, a finomítások még hátra vannak persze. Láttam már nagyon szép felvételeket itt a fórumon, érdemes körbe kérdezgetni kicsit.
Sokat számítanak az apróságok szerintem (motor, propeller, beállítások).
Azért nem egy Mikrokopter, de majd meglátjuk.
Két kábelt is kipróbáltam, ugyanaz....

B.

fater65
2012-01-08, 17:11
Alig észrevehető a kontakt hiba de nálam már két érintkező is kicsúszott. Győzödj meg a link port felöli csatinál. A laza érintkező mellé gombostüt szurtam és azonnal lett kapcsolat. Nem tul elegáns megoldás de már 2 tü van a csatiba. Elöbb v. Utobb ugy fog kinézni mint 1 sün. ;D Azért a rövidzárra vigyázz!

lado
2012-01-08, 21:50
szia Banditos,
érdemes frissíteni? milyenek a tapasztalataid?
Üdv.

Banditos
2012-01-08, 22:25
Alig észrevehető a kontakt hiba de nálam már két érintkező is kicsúszott. Győzödj meg a link port felöli csatinál. A laza érintkező mellé gombostüt szurtam és azonnal lett kapcsolat. Nem tul elegáns megoldás de már 2 tü van a csatiba. Elöbb v. Utobb ugy fog kinézni mint 1 sün. ;D Azért a rövidzárra vigyázz!

Holnap kipróbálom, van egy másik kábelem is hozzá....köszi a tippet.
Tapasztalatok még nincsenek, az rcgroups fórumon érdemes kicsit olvasgatni.
A héten ha repülök, megírom mi volt és majd teszek fel videót is (Gopro).

fater65
2012-01-09, 16:20
Hú nagyon várom a tapasztalataidat. Nekem hot szar. Repülő modba álandoan kiakarja egyenesíteni a giró. Lebegő módban meg megy erre arra. Már a tököm is televan. Szeri Bandi ígérte hogy segít a beállításokba. Kiváncyi vagyok utána hogy fog repkedni!

Banditos
2012-01-12, 07:50
Feltettem az 1.6.0112-es XAircraft Centert.
Link: http://dl.dropbox.com/u/909542/XAircraft%20Center%201.6.0112.msi

lado
2012-01-12, 08:11
még nem próbáltál repülni vele? kíváncsi vagyok a tapasztalatokra...

Banditos
2012-01-12, 12:07
még nem próbáltál repülni vele? kíváncsi vagyok a tapasztalatokra...

Ma volt időm először repülni vele. GPS nélkül, gyári beállításokkal nekem elfogadhatóan repül, stabil marad ereszkedés közben is.
Se a motorok, se a propellerek nincsenek még kiigazítva....
Kamerát még nem tudtam felszerelni, talán délután, akkor teszek fel majd nyers felvételt is, akkor látszik majd igazán szerintem, hogyan is dolgozik.
A GPS, AHRS, FC továbbra sem frissíthető, másik kábelem most nincs, a tűs megoldást még nem próbáltam. Azt nem értem, hogy amikor rádugom a gépre, akkor lát minden eszközt, felismeri a verziókat is, de amikor frissíteni akarom, akkor már nem látja.
A gyártó ha jól olvastam a külföldi fórumokon, akkor nem igazán reagál semmire, így nehéz bármit is tenni.
Ha rádugom a GPS-t, nem talál egy darab műholdat sem, teljesen szar. Repülés közben ilyenkor néha belenyúl a gázba és megemeli a gépet 1-2 métert, ezt nagyon nem tudom miért csinálja. Ha lehúzom a GPS-t, akkor nem csinálja.
Röviden ennyi két akksi kirepülése után.
Egy 3300-as, 2 cellás akksival 5:30

Banditos
2012-01-12, 12:07
5:30 a repülési ideje....ez lemaradt.

airman
2012-01-12, 12:27
Egy 3300-as, 2 cellás akksival 5:30

Beéri 2 cellával?

Banditos
2012-01-12, 12:34
Nem, bocsánat 3 cella!

Banditos
2012-01-12, 12:37
Kicseréltem a másik GPS modulomra, most a GPS működik!
Akkor ezek szerint az egyik GPS modul gyárilag rossz volt...

B.

lado
2012-01-12, 14:18
de jó hírek! várom a tesztet!

lado
2012-01-12, 14:20
Eredeti motorokkal repülsz? milyen légcsavarokkal?

Banditos
2012-01-12, 18:15
Eredeti motorokkal repülsz? milyen légcsavarokkal?

Igen, eredeti motorok, eredeti propellerek (ezeken még nem változtattam).
Délután már nem volt időm feltenni a kamerát, de repültem még vele.
Most amikor átkapcsolom magasság tartásra, akkor beborítja a gépet balra nagyon durván és addig ott marad, amíg nem kapcsolom vissza normál módba. Lehet valamit rosszul csináltam, vagy valami nincs jól beállítva, valaki tapasztalt már ilyet?
Másnak semmi gondja a madárral, csak én vagyok ekkora szerencse csomag?

B.

lado
2012-01-12, 18:43
Nekem nincs semmi "extrám", gps-se. Kézi irányítás.

deltahf
2012-01-13, 07:51
tudok egy biztos megoldást... Mikrokopter. ;)

De azért figyelem mikor lesz jó és megbízható.
Szeretnék én is egyet.

-csak félek a mondástól....
"ki olcsón vesz kétszer vesz"

Banditos
2012-01-14, 09:15
tudok egy biztos megoldást... Mikrokopter. ;)

De azért figyelem mikor lesz jó és megbízható.
Szeretnék én is egyet.

-csak félek a mondástól....
"ki olcsón vesz kétszer vesz"

Igen, sajnos mindig erre a következtetésre jutunk....

Feltettem közben az új verziót, ha valaki nem találná meg neten:
http://dl.dropbox.com/u/909542/XAircraft%20Center%201.6.0113.msi

deltahf
2012-01-14, 10:39
és már Mikrokopter? :D

lado
2012-01-18, 10:21
milyen az új program hogy repül vele az x650?

Banditos
2012-01-18, 13:44
Nekem most nem volt időm repülni vele, amint repültem, megírom. A kamerát szeretném még feltenni most rendesen.
Másnak sikerült azóta előre lépnie?

B.

lado
2012-01-18, 19:21
Én most 10x4,5-ös gaui propellereket használok, és ez tűnik a legjobbnak. Szélcsendben, kis szélben is egész jól működik, lehet vele finoman ereszkedni is. Szoftvert még nem frissítettem.

lado
2012-01-18, 19:23
és megcsináltam a kéttengelyes kameratartót, az is javít a helyzeten.

airman
2012-01-18, 20:07
lehet vele finoman ereszkedni

Nekem soha nem volt gond a finom ereszkedéssel, sem a nagy sebességűvel.
A közbenső tartományról inkább nem beszélek. ;D
Főleg arra érzékeny, amikor lejjebb kerül a tömegközéppont. Abban az esetben szeret ingát játszani süllyedés közben. Korrigál az elektronika, de a nagyobb tehetetlenségi nyomaték miatt túllendül, és elkezdődik az oszcilláció.

lado
2012-01-18, 21:33
Azért az érződik a rendszeren, hogy nem a "csúcskategória", és még az maradt ki, hogy az aksit feltettem felülre.
Viszonylag kis tömegű -250g- kamerát használok.
Azt figyeltem meg, hogy ha súlyosabb kamerát -500g- teszek fel, akkor a legkisebb szél is össze-vissza dobálja.

airman
2012-01-19, 13:37
Én is próbáltam már fent az aksit, de a szelet akkor sem szerette. Ettől függetlenül azt mondom, hogy ez a gép megéri az árát. Plug and play, a mérete miatt jól látható, fotózni kiváló, de videózni csak teljes szélcsendben lehet vele (legalábbis nekem csak úgy sikerült). Kísérletezni is tökéletes, a váz pl. mintha kifejezetten a "steadycam"-es kísérletezésre lenne kialakítva. :D

Banditos
2012-01-23, 16:30
Ma sikerült egy kicsit repülnöm, rövid teszt videó:
http://vimeo.com/35508568
A tapasztalatimat este megírom....

B.

lado
2012-01-24, 08:22
A gopro a kameratartón volt, vagy a gépre rögzítetted?
Szépen repül, hullámzik kicsit a kép. Én rugalmas felfüggesztést használok, és a kamera stabilizálását pedig dinamikus módban, úgy tapasztaltam hogy nagyon sokat kiszed a rezgésekből.
Nekem még az első szériás X650-em van.

Banditos
2012-01-24, 09:33
Közvetlenül a gépre tettem fel, mert még nincs meg a kamera tartóm....a hullámzás szerintem is finomodik, ha majd a rendes tartóján lesz a kamera.
A legrosszabb a rövid repülési idő, küzdeni kell szerintem a grammokkal....most 4.20 perc körül van a repülési időm 3 cellás, 3300-as akkumulátorral, ha jobb idő lesz, kipróbálom az 5000-est. A repülésével nem vagyok megelégedve, a mikrokopter klón sokkal szebben repül:) és nem idegeskedik ennyit. Hozzá teszem ezek még az alap beállítások, alap motor, alap prop-ok, és még nem frissítettem le a modulokat, mert a kábelem nem jó, nem tudom csatlakoztatni.
Ami tanulságos, hogy 2 GPS modulból az egyik egyáltalán nem jó, nem látja a műholdakat, és az adat kábelem sem jó már az első perctől kezdve.
A pozíció tartást sem tudom beállítani, átkapcsolom tartásra és bedönti a koptert balra, amennyire csak lehet és elindul abba az irányba. Nem tudom mi lehet a baj...de majd kiderül:) (GPS akkor már látja a műholdakat...). Pénteken kapok egy jó kábelt, akkor mindent lefrissítek és meglátjuk mi változik, addigra lesznek új propellerjeim is.

lado
2012-01-24, 10:02
a repülési idő nálam 3300-as aksival 8 perc körül van.
a kamerám 230 gramm.

pbr110
2012-01-24, 14:37
Nem ismerem a konkrét kontrollert, de amikor nekem rövidnek tűnt a repülési időm, azon úgy javítottam, hogy nagyobb átmérőjű és kisebb emelkedésű légcsavart raktam fel. 8x6-ról váltottam 10x3,8-ra, a fogyasztás a felére csökkent.

Banditos
2012-01-24, 22:29
Nem ismerem a konkrét kontrollert, de amikor nekem rövidnek tűnt a repülési időm, azon úgy javítottam, hogy nagyobb átmérőjű és kisebb emelkedésű légcsavart raktam fel. 8x6-ról váltottam 10x3,8-ra, a fogyasztás a felére csökkent.

Köszi, ezt ki fogom próbálni.

a repülési idő nálam 3300-as aksival 8 perc körül van.
a kamerám 230 gramm.

Neked a 8 motoros verzió van?
Nekem 8 motorral ennyi a repülési ideje, gyári propokkal....

deltahf
2012-01-24, 22:36
ühhmmm....

lado
2012-01-25, 21:10
nem, nekem a 4 motoros régi verziójú 650-esem van.
voltam ma kinn próbálkozni kicsit a széllel, és brutál szél volt...
4 percet repültem, elég túlélős volt.
egy két kivágás: http://youtu.be/_anpLo8DFOU

airman
2012-01-25, 23:56
nem, nekem a 4 motoros régi verziójú 650-esem van.
voltam ma kinn próbálkozni kicsit a széllel, és brutál szél volt...
4 percet repültem, elég túlélős volt.
egy két kivágás: http://youtu.be/_anpLo8DFOU

Muszáj volt többször megnézni. :D 8)
Hány fps-es a nyersanyag? Progresszív, vagy deinterlace-elt?

lado
2012-01-26, 09:01
a kamera 50i-ben rögzít, és a kész videót 25p-be konvetrálom, persze deinterlace.

pbr110
2012-01-26, 21:06
Köszi, ezt ki fogom próbálni.

Egyébként, ha ismertek a motorok főbb paraméterei pl drivecalculator-val szépen ki is adja a gyakorlatot a számítás, bár én éppen az ellenkező irányból azaz, számításból indultam ki ami megelégedésemre be is jött.

Banditos
2012-01-28, 16:23
Használ valaki x650-nél OSD-t? Ki mit javasol, mit tegyek fel rá?
Előre is köszi....

B.

szsk
2012-01-31, 22:14
Miként lehet + ból X-be átprogramozni az X650-et?

QQC
2012-02-01, 08:34
Itt mindent be tudsz állítani ;D

http://www.rcpilot.hu/users/2569/12704/b_20120201826532430.jpg

lado
2012-02-04, 19:25
A régi x650-eshez is jók az új Firmware-k?
A Flight Controller leírásában az szerepel, hogy az Output 5-6-7-8 az Reserve.
Gondolom ide csatlakozhat a többi motor. Jól gondolom?

http://www.xaircraft.com/wiki/X650_Flight_Controller

Szoftver frissítéssel lehet belőle hexa?

lado
2012-02-04, 20:12
aham, nem alakítható hexa-vá...

Banditos
2012-02-06, 17:44
Sikerült mindent lefrissítenem, kivéve az AHRS-S modult.
Rájöttem, hogy frissítéskor az adott modulról mindent le kell húzni (pl. a FC1212-c frissítésekor az összes kábelt le kell húzni és csak akkor érzékeli, hogy rádugtad)....lehet ez másnak alap, nekem nem volt az, de most már megjegyeztem.
Az AHRS-S frissítésekor a következő hibaüzenetet írja ki:
Failed to upgrade:
Device(Unknown) has no match on frimware (AHRS-S), please confirm your device and firmware
Járt már így valaki?

B.

deltahf
2012-02-07, 13:06
Nem, :D de én már földhöz vágtam volna!
Ilyen türelmes embereket irigylek.
Ki ad az ember egy zsák pénzt a nagy büdös nyüglődésért mert faszul vannak megírva a szoftverek és zseninek kell lenni ahoz hogy az a szar felszálljon rendesen.
Istenem kérlek, hogy egyszer egy ilyen ember tőlem kérjen valamit... pl. egy veresenyautó komolyan megépített motorral és én intézzem neki a programozást.
Átadom a kis programozót egy leírással.
Aztán menjen a picsába és baszkódjon, ha felrobban a motor én meg széttárt karokkal fogok állni.
LE VAN ÍRVA MINDEN RENDESEN ! ÚGY CSINÁLD!!!
Vagy gyere el hozzám, miután megvetted a cumót és !!! SZIVESSÉGBŐL beállítom neked!
:D Ez egy tragikomédia !

Banditos
2012-02-26, 08:46
Aki esetleg nem akarja végig olvasni a kinti fórumot, egy szerintem érdekes összefoglaló írás a mostani irányokról, át lehet fordítani akár a Naza-ra is....érdekes gondolat, hogy az "olcsóbb" kopterek sohasem fogják elérni azt a szintet, mint a legdrágább céleszközök, ezt sokat elfelejtik...többek között én is.
Mindenesetre aki gondolkodik új modulok beszerzésén, annak is hasznos lehet.
Megújult végre a weboldaluk is (legalábbis én most látom először, hogy ilyen):
http://www.xaircraft.com/en-us/

Auto Pilot Module

End of last year marks XA’s third generation of flight controller system. I remember sometime about one year ago this thread was glowing with people sharing their experience and enjoying themselves flying XA lines of quad. There were fairly a lot of newcomers coming in every week and there was more experienced folks contributing to this thread.

So what went wrong? I think there was a reasonable expectation shared by not just a few people for XA that it would deliver solid position hold performance. So a lot of guys I know in this thread bought the GPS system. XA’s offering of GPS-S module did not meet this expectation. The problem was multiplied by FC-S and AHRS-S inherent flaw of being susceptible to EMI. Initial performance of GPS-S was so disappointing that a lot of people crashed their copter. People got mad, feeling that they have wasted their money and time.

The GPS-S and compass module was plagued with tons of problem. GPS sat lock was really slow, initial lock in cold boot can take more than 10 minutes. Position hold’s algorithm was terrible, altitude hold doesn’t seem like functioning and Return to Home is more like meteor hitting the earth.

XA seemed to maintain silence and too late to realize the gravity of the situation. After several firmware updates, position hold and RTH were marginally achievable, meaning the quad would hold position in not too windy condition. The setup to make GPS-S to work is not really user friendly as instructions cannot be found in printed material and even when it does work the result is just marginal. When setup properly, it works in calm or slightly windy conditions. And I have posted two videos to proof that, too.

So I was curious to know how autopilot module would perform especially in windy conditions. I’ve posted 5 videos of X450-based quad equipped with autopilot and compass modules doing position hold in windy to very windy conditions.

My initial reaction was that position hold worked. I let go of the stick and in about 1-2 seconds the quad maintains its position. The transition from movement to position hold hovering is not as seamless as DJI WKM as the quad would be slightly drifting for 1-2 seconds before position and altitude hold kicks in. Position hold in horizontal axis was actually pretty good, and because of the vast improvement it had demonstrated over the performance of GPS-S I was quite impressed.

Height hold was there but the windier the flight condition was, the less accurate height hold would perform. Height hold performance is greatly reduced whenever there’s wind gust. It’s accuracy is probably ranging from perfectly level in mid-air to 3-5 meters on vertical axis.

I was just happy that the quad showed efforts and consistency to maintain its position and altitude. With GPS v1 the quad would just drift in very windy conditions.

One thing that I kept in mind when conducting the test was that my test bed was only a 450 class quad with cheap XA motors. My droidworx WKM would fly much much better in similar situations. However, the dx frame is larger than the 450 quad, motors are of much better quality, props are better and the FC is touted as professional grade.

I flew a WKM with XA 450 frame and the performance was indeed better comparing to the auto pilot’s. Height hold was exceptional and accuracy on horizontal axis is better, but not much better.

My comment so far is that the autopilot module seems to show promise for those who want to get started to light aerial photography or noobs learning to fly nose in. At this stage of development, it may not be well suited for such aerial video application where still shots are taken from high altitude in very windy conditions for an extended period of time. The quad would be drifting up and down in that kind of scenario. FC-P and AHRS-v2 + Auto Pilot do not and I believe it will never give you pro-level performance but position hold performance is definitely better than several other offerings as shown by videos that I’ve been comparing with. Just check out the neighbor’s threads.

Height hold performance seem to be a matter of algorithm that needs improving. Overall performance should increase by using better sensors in AHRS-P and algorithmic improvements, but the professional grade AHRS is still not ready to be released by XA.

Here’s what I gather about the autopilot module:
- GPS lock from cold boot is under a minute, about 40ish seconds. With warm boot, gps lock is just a few seconds. Unbelievable. My WKM takes more time to lock sats in warm boot.
- Transitioning from movement to position hold is not seamless, there’s about 1-2 seconds of delay before position and altitude hold kicks in.
- position hold in horizontal axis is actually pretty good, not stellar but it works.
- Height hold works but it appears that change of wind conditions would make the quad bouncy, drifting up or down. When strong gust hits the quad, it would be drifting upward, which is not really good when flying in high altitude and very windy conditions. Would be great if the accuracy of height hold can be increased and height hold is implemented either by flipping a switch or set at 50% of throttle.
- Return to home works but the velocity is still a bit fast, even too fast to my liking. I’d like to see it slowed down just a little bit. No auto landing, guys.
- Carefree and height hold works. Yaw twitch? See my earlier post.
- Compass accuracy for fast forward flight still needs improving, mine is off several degrees to the left in FF. Maybe fixable by repositioning the compass to compensate the deviation, haven’t tried this yet.
- It appears to me that I need to let the quad to sit still for a while after plugging lipo (no more than a minute) otherwise the quad would be drifting forward when doing position hold.

A week ago Jingchen told me that XA is working to improve height hold and overall performance. There’s on ETA for the new autopilot firmware but I am still impressed that XA has greatly improved over the marginal performance of GPS-S. The autopilot module in short, is what GPS-S supposed to be.

rc_maci
2012-03-04, 22:10

B.

Nekem az AHRS-S modulom rossz volt (elfelejtette a kalibrációt), némi levelezés után (support@xaircraft.com) kicserélték ingyen AHRS-S V2-re, és mivel az nem kompatibilis az FC1212-S-sel, azt is cserélték P-sre. Úgyhogy a rossz GPS moduloddal is érdemes lehet egy kört futni. Mondjuk a GPS első verziójáról elég sok rosszat írtak, úgyhogy én inkább megvárom, hogy megjelenjen végre az Autopilot.

Banditos
2012-03-04, 22:28

B.

Nekem az AHRS-S modulom rossz volt (elfelejtette a kalibrációt), némi levelezés után (support@xaircraft.com) kicserélték ingyen AHRS-S V2-re, és mivel az nem kompatibilis az FC1212-S-sel, azt is cserélték P-sre. Úgyhogy a rossz GPS moduloddal is érdemes lehet egy kört futni. Mondjuk a GPS első verziójáról elég sok rosszat írtak, úgyhogy én inkább megvárom, hogy megjelenjen végre az Autopilot.

Mik a tapasztalataid az új modulokkal kapcsolatban? Érdekelne, mert nekem mindenből a régi van és mivel tényleg sok rosszat írtak róluk, agyalok a lecserélésükön.
Esetleg egy videó a repülésedről?
Szerintem az Autopilot-ra még várni kell egy darabig.

B.

rc_maci
2012-03-06, 13:11
Mik a tapasztalataid az új modulokkal kapcsolatban? Érdekelne, mert nekem mindenből a régi van és mivel tényleg sok rosszat írtak róluk, agyalok a lecserélésükön.
Esetleg egy videó a repülésedről?
Szerintem az Autopilot-ra még várni kell egy darabig.

B.

Mivel az első modullal nem nagyon repültem, és a quadcopterek területén is új vagyok, nem nagyon tudok nyilatkozni. Az biztos, hogy ez legalább működik. Nekem 450pro van, egy kicsit jobban billeg mint gondoltam, de már kezdem betörni ;)

Ltomi78
2013-05-30, 12:24
Sziasztok

Hozzánkerült egy x650 FC1212 board a kódját nem tudom és AHRS-S modul van rajta, p 1001 motorok, és 4in1 xaircraft ESC (hűtőventis)

Tegnap kipróbáltuk több kétféle (assan és turnigy9x) vevővel is összeállítani a rendszert.
Két kérdés, probléma adódott:
Az irányok rendben voltak ahogy néztük az Aircraft center szoftverében, viszont a compass kalibrációt hiába csináltuk meg vagy 5 szor (kipipálva a jelölőnégyzetet és forgatva horizontálisan vertikálisan) a simulátor ablakban folyamatosan inog a gép pozicióját jelőlő lapka. Volt amikor beállt egy kis időre de a számok pithc, yaw, roll is folyamatosan ugrál. Ahogy néztem a beállítási videókat ennek fixnek kéne lenni.Frimware upgrade-t is feltettük az AHRS-S-re de nem lett jobb. A többi porton is kipróbáltuk.

A gépet teszteltük kézben tartva, folyamatosan előre akar billeni, ez igy is lett a felszállási próbánál.

Okozhatja a problémát hogy a legújabb aircraft centerbe nézzük? Az FW 1.33 a boardon, 1.23 az AHRS-en jelenleg. Lehetséges hogy ennyi kalibrálás után ha nem áll be a compass akkor rossz az AHRS S modul?

A másik gond hogy ha szemből nézzük a quadot a jobb első motorral valami nem stimmel, forog de hallhatóan magától ugrál a fordulatszám és kézzel enyhén megfogva simán megáll, míg a többiben van erő. (ez orvosolható vagy az a motor hibás?) Lehet hogy 4 az egyben szabályzó okozza a gondot?

Ezen a quadon p1001 motorok vannak, ezeknek széthúzható valahol az ESC felé menő kábele vagy gyárilag 40 cm hoszzúak? Ugye jó lenne cserélni a motrokat de nekem csak rövid kábelesek vannak.

Bármilyen segítség jól jönne, esetleg ha valaki a 11.ker közelébe jár vagy mátyásföldön is jó rá tudna nézni a cuccra?

Köszi

Ltomi78
2013-06-03, 12:55
Amit kiderült:

Több elem kihagyása rádugása után kizárásos alapon kiderült hogy a gps ami megbolondítja az IMU-t vagyis az AHRS stabilizáló rendszerét legalábbis a szoftver kijelzőn. Ha azt lehúzom akkor lehet úgy kalibrálni az AHRS-t hogy a kijelzőn is szépen beáll víszintbe a stabilitást jelző lapka és a pitch roll értékek sem mozdulnak.
Ettől függetlenül ha rádugom a gpst vagy anélkül is fel lehet vele szállni és repülni is tehát megjegyzi a kalibrációt de csak ATT, vagy GPS ATT módban, vagyis önstabilizáló módban. Normál módban a felszállás életveszélyes valamerre tuti megindul.
A lényeg hogy repül jelenleg 10x4.5 propjaim voltak azzal kicsit több gáz kell neki de jó.

Amit észrevettem, hogy miután frissítettem a gps firmwaret- 1.01 re utánna már a szoftverben is látta a holdakat, kiírja hogy GPS3D 5 műhhold felett. DE! ettől függetlenül a pozíciótartás nem működik. A leírás szerint ha villog a zöld lockolta a pozíciót de hiába engedem el a botokat nem tartja a helyztetét, pedig vagy 5 ször próbáltam.
Kiindulva hogy gps okozta a kalibrációs hibát a szoftverben valószínűleg az lehet rossz.
Neked működött a pozició tartás, mert hiába van lockolva és van elég műhold nem nagyon használja.
A másik hogy ez a board (F1212-S) ezzel az FW-al 1.33 nem tud go-home- azt csak az F1212-P verzió tudja.
Sajnos arra nem jöttem rá milyen FW és szoftver kéne hozzá hogy tudja, írtak valamit az rc groups-on erről de nem értettem hogy kell módosítani és mit. A jelenlegi software-ben nincs is ilyen repülési funkció elvileg a GPS ATT repülési mód helyett az új P vezérlőnél itt RTH vagyis go home reülésii módnak kéne lenni.

Valakinek van ötlete mit lehet még tenni, hogy legalább a GPS tartás működjön????

Sziasztok

Hozzánkerült egy x650 FC1212 board a kódját nem tudom és AHRS-S modul van rajta, p 1001 motorok, és 4in1 xaircraft ESC (hűtőventis)

Tegnap kipróbáltuk több kétféle (assan és turnigy9x) vevővel is összeállítani a rendszert.
Két kérdés, probléma adódott:
Az irányok rendben voltak ahogy néztük az Aircraft center szoftverében, viszont a compass kalibrációt hiába csináltuk meg vagy 5 szor (kipipálva a jelölőnégyzetet és forgatva horizontálisan vertikálisan) a simulátor ablakban folyamatosan inog a gép pozicióját jelőlő lapka. Volt amikor beállt egy kis időre de a számok pithc, yaw, roll is folyamatosan ugrál. Ahogy néztem a beállítási videókat ennek fixnek kéne lenni.Frimware upgrade-t is feltettük az AHRS-S-re de nem lett jobb. A többi porton is kipróbáltuk.

A gépet teszteltük kézben tartva, folyamatosan előre akar billeni, ez igy is lett a felszállási próbánál.

Okozhatja a problémát hogy a legújabb aircraft centerbe nézzük? Az FW 1.33 a boardon, 1.23 az AHRS-en jelenleg. Lehetséges hogy ennyi kalibrálás után ha nem áll be a compass akkor rossz az AHRS S modul?

A másik gond hogy ha szemből nézzük a quadot a jobb első motorral valami nem stimmel, forog de hallhatóan magától ugrál a fordulatszám és kézzel enyhén megfogva simán megáll, míg a többiben van erő. (ez orvosolható vagy az a motor hibás?) Lehet hogy 4 az egyben szabályzó okozza a gondot?

Ezen a quadon p1001 motorok vannak, ezeknek széthúzható valahol az ESC felé menő kábele vagy gyárilag 40 cm hoszzúak? Ugye jó lenne cserélni a motrokat de nekem csak rövid kábelesek vannak.

Bármilyen segítség jól jönne, esetleg ha valaki a 11.ker közelébe jár vagy mátyásföldön is jó rá tudna nézni a cuccra?

Köszi

Blaster
2013-06-20, 11:43
Sziasztok!

Nincs valakinek véletlen elfekvőben akkutartója az x650 v4-hez?

rc_maci
2013-06-21, 14:02
Utolsó lezuhanásom után, úgy döntöttem megszabadulok X450pro maradványaitól.

Ami megmaradt:

FC1212-P Flight Controller modul
AHRS-S V2
Autopilot + GPS
Compass
3db 10A UltraPWM ESC
10*4,5 propellerek

Ha valakit valamelyik érdekli keressen PM-ben, az árak nagyon barátiak lesznek ;)

rc_maci
2013-06-25, 19:32
Utolsó lezuhanásom után, úgy döntöttem megszabadulok X450pro maradványaitól.

Ami megmaradt:

FC1212-P Flight Controller modul
AHRS-S V2
Autopilot + GPS
Compass
3db 10A UltraPWM ESC
10*4,5 propellerek

Ha valakit valamelyik érdekli keressen PM-ben, az árak nagyon barátiak lesznek ;)

Nem gondolom, hogy a bolti ár közelében el lehet adni, mondjuk úgy annak tizedére gondoltam. De lehet alkudni is ;)

Blaster
2013-06-26, 11:44
Sziasztok!

Nincs valakinek véletlen elfekvőben akkutartója az x650 v4-hez?

balazs.dobsa
2013-08-04, 10:14
Sziasztok,

Tegnap bővült a gépparkom egy x650 quaddal...
Automatikusan érzékeli a gép, hogy 3 vagy 4 cellás akku van rajta, vagy valamit állítani kell rajta?
Nézegetem a gép szoftverében, de nem találok beállítási lehetőséget akkura vonatkozóan...

Üdv

Balu

pelyhes
2014-04-24, 09:03
Vásárolni szeretnék egy a címben említett quadrocoptert, még az első verziót. Szeretném kérni a segítségeteket hogy mennyire megbízható ez a quad, és mit tudtok róla?

pulsarxp
2014-04-24, 09:26
komplett akarsz, vagy csak a vázat? Mert a váz jó, de a bele való xaircraft cuccal elég sok probléma volt

Vásárolni szeretnék egy a címben említett quadrocoptert, még az első verziót. Szeretném kérni a segítségeteket hogy mennyire megbízható ez a quad, és mit tudtok róla?

pelyhes
2014-04-24, 09:40
Komplett coptert akarok, hitec rádióval, a vevő azt mondja hogy baromi stabil, de én nem ismerem ezt a gépet. Gondolkozok még a dji phantomon, abban csak a müanyag váz ami visszatart.

ITEM
2014-04-24, 09:44
Komplett coptert akarok, hitec rádióval, a vevő azt mondja hogy baromi stabil, de én nem ismerem ezt a gépet. Gondolkozok még a dji phantomon, abban csak a müanyag váz ami visszatart.

A régi xaircraftal sok gond volt. Az új super X-re viszont azt mondják,hogy nagyon jól sikerült,csak ugye annak az ára más. A phantom műanyag vázával nincs semmi gond,annyi a hátránya,hogyha valamit akarsz szerelni a gépen akkor szét kell szedni,a többi esetben meg hozzáférsz egyszerűen a felszerelt dolgokhoz. Amúgy a phantom nem rossz gép. Amennyiben megnézed ott vannak a 450-es és 550-es vázak,azokra is érdemes időt szakítanod.

pelyhes
2014-04-24, 10:00
A coptert hogy lehet +-ból X-re progizni?

pulsarxp
2014-04-24, 10:52
A coptert hogy lehet +-ból X-re progizni?

vezérlő beállítás kérdése

pelyhes
2014-04-24, 11:59
Lehet alkatrészt kapni az 1-es verzióhoz? Vagy maradjak a DJI Phantomnál.

ITEM
2014-04-24, 12:56

A régi x650-et szerintem senki sem ajánlja innen neked. A Váz jó,ahogy más is írta de az elektronika felejtős. Mennyit repültél multirotoros gépekkel ?

pulsarxp
2014-04-24, 13:05

nem nagyon. Ha jó az ára vedd meg, dobd ki az elektronikát, és rakjál bele naza-t pl. Phantommal pedig nehéz össze hasonlítani, nem egy kategória.

pelyhes
2014-04-24, 14:32
70-et kèrnek èrte. Phantomot kintröl 110-ért lehet venni. Az eladó szerint atom stabil akkor ez nem így van. :'(

pelyhes
2014-04-24, 14:39
Itt a link, segítsetek megéri, vagy felejtsem. Melyik fajtálya ez akkor az xaircraftnak.
http://olx.hu/hirdetes/quadrocopter-ID1FAot.html#2e4a45f1d3

pulsarxp
2014-04-24, 14:52
Itt a link, segítsetek megéri, vagy felejtsem. Melyik fajtálya ez akkor az xaircraftnak.
http://olx.hu/hirdetes/quadrocopter-ID1FAot.html#2e4a45f1d3

Az a baj, hogy leehet hogy most szépen repül, de beallitod a foldbe, vagy csak szetszeded, hogy kitakaritsd, es ha osszerakod kozel sem biztos hogyjo lesz.
Amit tud az nagyon jó, de a modulok kozotti kommunikáció elég gyenge, es mar nem fejlesztenek rá frissitest.

De ha veszel bele egy naza ligth-ot gps-el 40 korul, akkor már jo, es arba pont ott vagy mint egy fantom.
Már csak valasztanod kell :)

pelyhes
2014-04-24, 14:57
Esetleg nem tudtok egy jó phantomot nekem elég az 1-es?

pulsarxp
2014-04-24, 15:00
Esetleg nem tudtok egy jó phantomot nekem elég az 1-es?

Adok-veszekbe írj, hogy keresel egyet, hátha jelentkezik valaki.
(En lehet nem a phontomot választanám, annak ellenére, hogy imádom azt a gepet, ahogy kinéz, meg amit tud :) )

pelyhes
2014-04-24, 15:01
Ja és akkor ő az 1-es aircraft a hirdetésben?

pelyhes
2014-04-24, 15:34
Légyszike segíts akkor te hogy csinálnád? Vegyem meg az aircraft-ot, és vegyek bele naza vezérlőt?

pulsarxp
2014-04-24, 19:24
Légyszike segíts akkor te hogy csinálnád? Vegyem meg az aircraft-ot, és vegyek bele naza vezérlőt?

én azt tenném.
Volt már koptered? Repültél ilyennel?
ha nem, akkor lehet jobb választás a Phantom.

pelyhes
2014-04-24, 19:39
Repültem copterrel egy multiwii vezérlös gps-es quaddal. 10 ève helizek 3d-be, de most fpv-re vágyom.

pulsarxp
2014-04-24, 20:44
Repültem copterrel egy multiwii vezérlös gps-es quaddal. 10 ève helizek 3d-be, de most fpv-re vágyom.

ok :)
Akkor már csak az a kérdés, hogy olyan koptert akarsz, ami később bővíthető, több súly bír el, vagy egy kompakt cuccot, amit kikapsz a csomagtartóból, és már küldöd is.

kfz81
2014-05-03, 00:41
Én biztos hogy Phantom-ot vennék! Mérföldkövekkel jobb!

smith_hun
2014-05-03, 00:53
Megvette...immár boldog Phantom 1 tulaj ő is, túl az első repülésen... ;D

Martin111
2014-07-01, 18:20
Sziasztok.
Hol tudok x 650 vázat venni Európában , , jó áron ?

Martin111
2014-07-01, 20:09
Találtam 300 euroért vázat.
Annál olcsóbb gondolom nem igen van..

Martin111
2014-07-01, 20:27
http://www.ebay.com/itm/XAircraft-X650-V8-Super-Combo-Quadcopter-Eight-Rotors-Aircraft-Multirotor-Copter-/121188099855?pt=Radio_Control_Vehicles&hash=item1c375fa70f

Ez igy ennyiért jó vétel lehet?

Pistu
2014-07-01, 20:40
http://www.ebay.com/itm/XAircraft-X650-V8-Super-Combo-Quadcopter-Eight-Rotors-Aircraft-Multirotor-Copter-/121188099855?pt=Radio_Control_Vehicles&hash=item1c375fa70f

En ugyan nem ismerem ezt de elnezve ami benne van es amennyit meg rafizetsz a vamra es afara szerintem marhara nem eri meg.

Egy tarot vazzal es egy nazaval sokkal elolrebb lennel

ITEM
2014-07-01, 20:40

Még a régi FC van benne,ezt én nem venném meg. A régi xaircraft FC-k nem voltak a toppon. A mostani SuperX egy teljesen más dolog.

Martin111
2014-07-01, 20:51
Ok köszi a segitséget.

Van egy Phantom 1 -em, vagy veszek egy 550-es vázat -és ha birom át instalálom abba a motyót a Phantomból, vagy veszek egy komplett gépet.
Erre is gondoltam:

http://www.ebay.com/itm/Bumblebee-550-Quadcopter-CF-W-Props-Motor-ESC-NAZA-Controller-DJI-GPS-Module-/151179991672?pt=Radio_Control_Vehicles&hash=item2333079a78

Vélemény?

Pistu
2014-07-01, 20:57
Ok köszi a segitséget.

Van egy Phantom 1 -em, vagy veszek egy 550-es vázat -és ha birom át instalálom abba a motyót a Phantomból, vagy veszek egy komplett gépet.
Erre is gondoltam:

http://www.ebay.com/itm/Bumblebee-550-Quadcopter-CF-W-Props-Motor-ESC-NAZA-Controller-DJI-GPS-Module-/151179991672?pt=Radio_Control_Vehicles&hash=item2333079a78

Vélemény?

Ha jol tudom abban is csak egy sima naza van tehat nem lehet nagy kunszt attenni a vezerlo reszet. Max kell egy led modult venni ha az nagyon be van epitve. De nem ertem miert erolteted ezt az osszerakott dolgot. Sokkal jobbat/olcsobbat lehet osszerakni ha szepen megnezed mit akarsz es kulon kulon megveszed oket. Raadasul igy meg a vamon se nagyon akadnak fent a dolgok es valoszinu sokat megkapsz itthon a forumon is.

Plusz mire akarod hasznalni? Mert ha mar egy gombalt is akarsz ra goproval akkor ugy kell szamolni. Ha nem akkor lehet "kisebb" mert nem kell akkora sulyt cipelnie es akkor olcsobb. Ezek az elore osszerakott "kittek" mindig santitanak valahol. Vagy marhadragak vagy szarok az alkatreszek...

pulsarxp
2014-07-01, 21:18
Ok köszi a segitséget.

Erre is gondoltam:

Vélemény?

550hez szerintem kevés a phantomban levo cuccok

Martin111
2014-07-01, 21:54
Go pro is volna rajta néha , de inkább fpv re akarok egy olyant amivel lehet 15 perc körül gond nélkül repülni.
Még soha nem raktam össze lyesmit , , ezért gondolta egy komplett Naza szoftveres kit-re.

De ajanljatok nekem vázat 550 es méretben, miből kezdjek építeni?

Köszönöm.

Pistu
2014-07-02, 07:34
Go pro is volna rajta néha , de inkább fpv re akarok egy olyant amivel lehet 15 perc körül gond nélkül repülni.
Még soha nem raktam össze lyesmit , , ezért gondolta egy komplett Naza szoftveres kit-re.

De ajanljatok nekem vázat 550 es méretben, miből kezdjek építeni?

Köszönöm.

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__56213__HobbyKing_Super_H_600_QuadCopter_KIT_.htm l
http://www.goodluckbuy.com/locust-quadcopter-frame-and-2-axis-gopro-3-aluminum-gimbal-bgc-3-0-mos-controller-for-fpv.html
TBS diskovery es klonjai
A 15 perido egy eleg kompromisszumossos dolog.

Es meg millionyi lehetoseg van...

dns84
2014-08-09, 16:10
Üdv.
Kellene nekem egy rég elfelejtett USB illesztő Xaircraft X650 V1 vezérlőhöz. Ha már nem létezik ilyen, segítség kellene, mivel tudnék benézni az agyába?
A válaszokat előre is köszönöm:D