PDA

Teljes verzió megtekintése : Kezdő helikoptereseknek segitség nyújtás

devilart
2012-01-13, 12:04
Ha kérdésed van,
vagy segitségre lenne szükséged,
épitésben
beállitásban
vagy berepülésben

Keress meg bátran, én is voltam kezdő tudom milyen nehéz egyedül

20/511-72-17
Üdvözlettel Szilveszter

mhorvath
2012-01-19, 08:48
Szia!
A segítségedet szeretném kérni!
Egy Honey Bee 2 tulajdonosa lettem, és eddig szorgalmasan gyakoroltam a repülés alapjait.:D
Pontosan írom, hogy eddig 14 akkut repültem ki az kb 2,5 óra. Ezek után vettem észre először, hogy az óramutató járásával megegyező irányba forog a gép, amit tirmmeléssel tudtam kompenzálni. A tünet súlyosbodott a trimmelő poti elért a végállásba.
Most ott tartok, hogy poti végállásban kb felemelkedés előtti helyzetben másodpercenként 1-1,5 fordul a tengelye körül annak ellenére hogy irányító kart maximálisan kitérítem. Az ellenkező irányba kitérített karral majdnem leáll a farokrotor pedig a gép a felemelkedés határán van. Az első tünettől a végstádiumig 2-2,5 akkut használtam el.

Közben próbáltam rájönni, hogy mi lehet a hiba, de nem sikerült, csak tippek vannak.

1. Az akadályoknak való csúszáskor sérült a farokrotor, vagy az áttétel, vagy a tengely görbült és szorul a rendszer.
Komplett szétszedtem a farok rotort, sérülést, hibát nem észleltem, összeraktam a motorhoz nem nyúltam a tüneten nem segített.

2. A távirányító nem hibás, mert a szimulátort tökéletesen irányítja.

3. A motor fáradt el, de hogy mitől azt nem értem. Olyan egyszer sem volt, hogy levegőben vagy földön gáz adásnál terepakadály miatt nem tudott volna forogni a farokrotor, csak a tehetetlenségtől forgott még a megakadáskor. Maximum az lehet, hogy éppen rántottam le a gázt amikor megakadt, de ilyen, a tünet megjelenése után tuti nem volt, akkor mitől súlyosbodott.

4. A motor nem kap elég áramot a szabályzótól.
A szabályzón lévő poti csavargatása előtt szántam rá magam, hogy zavarlak Téged a problémámmal.

Minden alkatrész a gyári eredeti.

Hát itt tarok most.
Segítséget, tippeket, megoldást, ráolvasást kuruzslást előre is köszönöm, csak hasson.

Elnézést, hogy ilyen hosszúra nyúlt a levelem, de így mindent leírtam amit tudok.

Várom a segítségedet,mert így nem tudok fejlődni, repülni. :(

Üdv Miklós

koko81
2012-01-20, 17:49
Szia.

1.
Valószínűleg vibráció van a helin,és az zavarja a gyrot.
Ha sérült a hátsó rotor akkor nagy valószínűséggel,vibráció lépet fel amit,nem látsz szabad szemmel.
Szedd le a főrotor lapátot és a farok lapátot,majd fogd a helit a kezedbe és pörgesd fel arra a fordulatra amin használni szoktad,ha a farok rotor a bűnös akkor vibrálni fog, a heli a kezedben .
Vagy rakd a földre pörgesd fel és fogd meg a farokcsővet ,ha vibrál akkor valami sérült rajta.
De ugyan ez lehet a fő rotorral is.

2. Rotorlapátok nincsenek rendesen ki balanszírozva ,és amiatt vibráció lép fel.

3.Kevés gyro érzékenység van beállítva.
De nem valószínű,hogy ez a baja.

Én a helyedbe leszedném az első és a hátsó rotorszerkezetet,majd meg nézném ,hogy ütnek-e a tengelyek.
majd lépesenként összeraknám ,de minden lépesnél be kell indítani a helit nem -e jelentkezik valami vibráció.

Légy óvatos a felpörgetéseknél.

Üdv.Zoli

mhorvath
2012-01-21, 08:20
Hali !
Először is köszi hogy válaszoltál, és megpróbálsz segíteni. :D

Délután lesz időm a tanácsod szerint megpróbálni a hibakeresést, de addig azért van amit nem értek.

1. A tünet megjelenésekor a farokrotort szedtem szét először, de mindent rendben találtam. és a tünet fokozatosan erősödött ez után is.
A Honey Bee 2 fix állásszögű gép, tehát a fordulatszám változtatásával emelem a helit, nincs egy állandó fordulat "amin használni szoktam".

2. A lapátok már ki lettek balanszírozva.

3. Az érzékenység a gyron tud minden látható, vagy láthatatlan behatás hatására szép lassan elállítódni?

Várom válaszod, és az eddigit még egyszer köszi. :)
Üdv Miklós

super456
2012-01-21, 09:38
Szia!

Ha az óramutató járásával megegyező irányba forog, akkor túl sokat tol a farokmotor.
Én főrotor mechanika nélkül megnézném, hogy a farokmotor megfelelően kompenzálja-e a főrotor nyomatékát.

Kézben tartva a helit pörgesd fel egy alacsonyabb fordulatra, és a próbáld a főtengely körül elforgatni.
Ekkor kiderülhet, hogy elég erősen tart-e a farokmotor, vagy nem.
Ha esetleg nagyobb rezonancia van a farokrotorlapátokban, akkor kézben tartva a helit az is kiderül.

Üdv
Balázs

mhorvath
2012-01-21, 09:47
Hali!

Mint ahogy írtam majdnem meg is áll a farokrotor, tehát nem pörög elég gyorsan.

Üdv Miklós

super456
2012-01-21, 15:18
Mint ahogy írtam majdnem meg is áll a farokrotor, tehát nem pörög elég gyorsan.

Az itt nem jelent semmit.

Nekem is volt farokmotoros helim, annak meg is állt a farokmotorja, ha óramutatóval ellentétesen akartam forgatni. Persze ezt csak kézben, és alacsony fordulatnál próbáltam.

mhorvath
2012-01-21, 16:01
Hali !

Az óramutatóval ellentétes irányban forog a heli, tehát a farokmotor nem ad elég tolóerőt, tehát lassan forog, ha jól okoskodok. Kézben tartva nem éreztem számottevő vibrációt.

Ahogy írtad kézben tartva nagyon alacsony fordulaton a főtengely körül forgattam, ha az óramutatóval megegyező irányba fordítottam megállt, ha ellentétesen fordítottam akkor elindult a farok rotor. Úgy gondolom, hogy a gyro tehát jó, ha igaz, de mivel a gyro és a szabályzó egyben van, vagy kevés áramot ad a farok motornak, vagy a motor gyengült el. Hogy lehet ezt eldönteni, ha jól gondolom, hogy ez a két probléma közül az egyik a gond. A gyron lévő potit még nem mertem állítgatni, hiszen az eddig, a tünet megjelenéséig jó volt.

Köszi, hogy segítesz!

Üdv Miklós

devilart
2012-01-23, 10:23
Sziasztok

tudom hogy én inditottam ezt a topicot de mivel nem vagyok rendszeres fórum figyelő nem láttam hogy valakinek gondja van
Ha van ilyen küldjetek privátot és válaszolni fogok mert azt rögtön látom

A problémára a válasz roppant egyszerü
sok esetben találkoztam ilyen gonddal és 2 dolog szokott lenni
elfáradtt a farokmotor vagy hajszálat szedett fel
ez nevetségesen hangzik de túlnyomó részt ez van még ha új a motor akkor is
a másik a 3in1 vezérlő elektronika
Kb 4 szer volt az utóbbi a probléma megoldása sajnos
Üdv Szil

mhorvath
2012-01-23, 14:15
Hali !

Köszi a választ, megrendeltem a motort, remélem nem a 4in1 vezérlő lesz a hunyó, mert az már 36 euro-ba kerül.
Ha megjött a motor és kicseréltem beszámolok remélem a sikerről. :D

Üdv Miklós