PDA

Teljes verzió megtekintése : 1240-hez antenna

L1P1
2012-02-08, 11:08
Sziasztok

gondolkodok azon hogy porgo forgo gepemre amin most GP antenna van es a foldi egysegen meg ket GP diversityben raszerelek loheres megoldast. az ok amiert ezen gondolkodok az az mert meg a skywalkerrel amikor repkeddem akkor is volt olyan hogy fordulokban kattogott a diversity es voltak olyan szogek amikor nem volt idealis a vetel, azaz folyamatos valtogatas volt.

csokkentendo a valtogatasok szamat kiprobalnam a lohere megoldast. kerdesem az hogy hogy szereljem ezt fel? egyet a gepre es egyet a foldire? egy gp-t meg hagyjak meg diversityben tartaleknak? vag ya gp helyett rakjak fel esetleg egy csavartat vagy patch antennat??

ki mit probalt mar ki es mi volt a tapasztalat?

L1P1
2012-02-08, 11:14
A B kerdesem pedig az hogy most hogy a dragonlink tamogatja a kotelek repulest szerintetek 1240 mellett melyeik csatornat lenne ertelme hasznalni hogy a ketto jol menjen egyutt?
gondolok itt arra is hogy melyik csatorna mennyira zajos illetve arra is hogy melyik csatornahoz jo meg az 1240-es antenna meg erosito? azaz a jo valasz az nem az 5.8 lesz vagy a 2.4 hanem valami 1280 vagy 1220 vagy ilyesmi kellene nekem

mmormota
2012-02-08, 11:42
A gépen cloverleaf, a földön egy cloverleaf meg egy helix diversityben jó megoldás.

L1P1
2012-02-08, 11:48
A gépen cloverleaf, a földön egy cloverleaf meg egy helix diversityben jó megoldás.

a cloverleaf es a gp kozottt amugy mennyi a kulonbseg hatotavban?

ha mondjuk van egy olyan gp-m ami eloerositovel 10km-ert siman visz akkor egy clover kb mennyi lesz?

mmormota
2012-02-08, 12:14
Kb. egyforma a Gp - Gp ás Cloverleaf - Cloverleaf hatótávolság.
A Gp - Cloverleaf kisebb, kb. 2/3-a az előbbinek, mivel így a teljesítmény fele elveszik.

njozsef
2012-02-08, 12:31
Ez engem is érdekelne, hogy ha valaki próbált már 2 db 1.2-es adót közel elhelyezni, hogy mennyire zavarják egymást.
Titkolt kis projektem ami csupán az anyagiak miatt 2 éve húzódik előbbre lépést jelentene. (Stereo kép a gépről).

Daine
2012-02-08, 12:38
Sziasztok

gondolkodok azon hogy porgo forgo gepemre amin most GP antenna van es a foldi egysegen meg ket GP diversityben raszerelek loheres megoldast. az ok amiert ezen gondolkodok az az mert meg a skywalkerrel amikor repkeddem akkor is volt olyan hogy fordulokban kattogott a diversity es voltak olyan szogek amikor nem volt idealis a vetel, azaz folyamatos valtogatas volt.

csokkentendo a valtogatasok szamat kiprobalnam a lohere megoldast. kerdesem az hogy hogy szereljem ezt fel? egyet a gepre es egyet a foldire? egy gp-t meg hagyjak meg diversityben tartaleknak? vag ya gp helyett rakjak fel esetleg egy csavartat vagy patch antennat??

Szia!

Én építettem magamnak az rcgroupson leírt instrukciók alapján egy 1240mhz lóherét a repülőre földön pedig helix antennát használok!
Ezt a 7km-t erősítő nélkül 850mw-al repültem:http://www.youtube.com/user/Daineization?feature=mhee#p/a/u/0/EPW8M4nnvls

deltahf
2012-02-08, 20:40
Banditos 1280 én 1240 és tökéletes volt a kötelék.

L1P1
2012-02-08, 20:44
epithetnel erre egy kis uzletet. kellene 2db 1240-es es 2 db 1280-as :)

Sziasztok

Szia!

Én építettem magamnak az rcgroupson leírt instrukciók alapján egy 1240mhz lóherét a repülőre földön pedig helix antennát használok!
Ezt a 7km-t erősítő nélkül 850mw-al repültem:http://www.youtube.com/user/Daineization?feature=mhee#p/a/u/0/EPW8M4nnvls

Daine
2012-02-08, 20:53
Ezzel csak az a bajom,hogy nem vág a szakmámhoz és eléggé macerás,de könnyen kivitelezheted te is!A méretek azok adottak,viszont kézügyesség az kell!

Sziasztok

Szia!

Banditos
2012-02-08, 21:21
Banditos 1280 én 1240 és tökéletes volt a kötelék.

Induláskor volt egy kis zavar:), amikor én már a levegőben voltam, DeltaHF pedig még felszállás előtt, de utána semmi gond nem volt...
Addig szellemképként láttam a másik repülő képét is, de úgy is tudtam vezetni.

B.

leskope
2012-02-09, 15:59
http://www.youtube.com/watch?v=6Bd_Gg9fRv8&feature=player_embedded

L1P1
2012-02-09, 16:20
a furge ujjak magazinelofizetoje vagyok szoval ezzel nem lehet gond

Ezzel csak az a bajom,hogy nem vág a szakmámhoz és eléggé macerás,de könnyen kivitelezheted te is!A méretek azok adottak,viszont kézügyesség az kell!

Sziasztok

Szia!

latna
2012-02-09, 19:45
Ez engem is érdekelne, hogy ha valaki próbált már 2 db 1.2-es adót közel elhelyezni, hogy mennyire zavarják egymást.
Titkolt kis projektem ami csupán az anyagiak miatt 2 éve húzódik előbbre lépést jelentene. (Stereo kép a gépről).

Erre már én is gondoltam, valamint a másik hang csatin lehozni, egy 2 axis gyro jelét és rátenni 1 forcefeedback joystickra.
http://www.youtube.com/watch?v=dUFvFkPQ73g

Ez az igazi FPV.
Kéne egy kis arduino ismeret, és máris nem kerülne 60E+ ba.

mcelek
2012-02-15, 23:11
Én próbáltam málnakeverőt 1,2Ghz repülőn és a diversity-n két GP-vel.
Teljesen másképp vált a Diversity, mintha a gépen is GP lett volna, kis zajosodásnál átváltott és a kép sima lett, majd a forduló után újra. Sajnos 4 km-en nekem elvérzett, ezért a felvétel is elszállt a HD-s meg nem mérvadó ezesetben.
Elég viccesen néz ki a repcsin, de szerintem jó.
Az is jó megoldás lehet, hogy a gépen mindegy, de a földön helix antenna van irányítva.
Ilyenről talán van is pár videóm, de a Váci bányát 8km távol biztos helixel vettük.

csillagvzs
2012-02-16, 07:25
Bot antenna idén a nyerő. ;D

Daine
2012-02-16, 07:45
Én próbáltam málnakeverőt 1,2Ghz repülőn és a diversity-n két GP-vel.
Teljesen másképp vált a Diversity, mintha a gépen is GP lett volna, kis zajosodásnál átváltott és a kép sima lett, majd a forduló után újra. Sajnos 4 km-en nekem elvérzett, ezért a felvétel is elszállt a HD-s meg nem mérvadó ezesetben.
Elég viccesen néz ki a repcsin, de szerintem jó.
Az is jó megoldás lehet, hogy a gépen mindegy, de a földön helix antenna van irányítva.
Ilyenről talán van is pár videóm, de a Váci bányát 8km távol biztos helixel vettük.

Hogy lehet ez nekem a 1,3ghz sima gyári gp antennákkal tudta az 5-6km-t!Viszont a lóhere+helix már mentem 7km-t ami 300m-en volt és amint beköszönt a jó idő megpályázom a dupláját is! :o

mcelek
2012-02-16, 22:01
Daine! A gyári bot-antennák nem GP antennák, bár bizonyos fajtákban van beépített ellensúly.
A GP, amit FüligJimmy is csinál, frekvenciára hangolva az igazi, ahol az ellensúlyok, mint az esernyő, piramis alakban állnak el. Ezekkel a hatótáv, még a gagyi kínai adókkal is megsoxorozható. Pl. 250mW mért teljesítménnyel, gyári vacak antennával 500m, ami az adott frekin rezgett azzal 2km, de 600m-nél nem magasabban tudtam repülni.
GP frekire reszelve 6km-nél még volt képem.

Daine
2012-02-16, 22:12
mcelek köszi a mindig rendkívüli felvilágosításodat,de nem tudom én sem miért írtam gp-ket!
Mi az a 6 km? ;D

mcelek
2012-02-16, 22:43
mcelek köszi a mindig rendkívüli felvilágosításodat,de nem tudom én sem miért írtam gp-ket!
Mi az a 6 km? ;D

Akkor beírtam a képen látható GPS koordinátákat a naviba és beültem az autóba, hátha utólérem.
:'(
A 250mW-os kínai adótól viszont nem volt rossz, pedig csak 200m magasan volt és elvileg a távolság 10%-a alatt nem kéne jó képnek lenni.

pulsarxp
2013-01-06, 15:02
Hú, de rég volt itt élet:

ehhez mit szóltok?
http://www.readymaderc.com/store/bmz_cache/e/e26d104bb0a35d97deab92e99f103ab5.image.706x550.jpg

mukkendro
2013-01-06, 16:14
Nincs véletlenül farzsebben valakinek egy 1.2 gHz helix antenna méretezési rajza?
Köszi!

Üdv,

pulsarxp
2013-01-06, 16:23
RC group-on ezt ajánlják:
http://www.daycounter.com/Calculators/Helical-Antenna-Design-Calculator.phtml

ppeter
2013-01-06, 16:24
Szia!
egyfajta méretezés: http://jcoppens.com/ant/helix/calc.en.php
Üdv ppeter

mcelek
2013-01-06, 17:20
Hú, de rég volt itt élet:

ehhez mit szóltok?
http://www.readymaderc.com/store/bmz_cache/e/e26d104bb0a35d97deab92e99f103ab5.image.706x550.jpg

Ez azért nem jó, mert dupla meghalytás kéne és dupla az ellenállás is.
Nem reménytelen, de illesztést csinálni állítólag macerás.
Inkáb két vevő és Diversity.
Sugározni meg nem ajánlott, már korábban volt ez téma.

mukkendro
2013-01-06, 20:07
Köszi ppeter és polsarxp!

Csak azt nem tudom, hogy mennyi az ideális menetszám a kalkulációhoz.

Üdv,

pulsarxp
2013-01-06, 20:53
Köszi ppeter és polsarxp!

Csak azt nem tudom, hogy mennyi az ideális menetszám a kalkulációhoz.

Üdv,

Azt neked kell kitalálni, hogy nagyobb szöget, vagy nagyobb érzékenységet akarsz.
En 5 es 6 között vacilalok

mcelek
2013-01-06, 21:59
Azzal is nem árt célozni ;D
Csak nagyon sokmenetes esetén szűkül a nyaláb kissebre, van 1,5méteres feleslegben ;D
Még a sima GP bevált a legrosszabb párosítások esetén is 3km tiszta kép.
Ha nem kutyulom, lawmate adó-vevő, nem is tudom mennyire lenne elég, ha viszont másik adót használok, ezután romlik a kép.
Nem tudom, ti mennyire merészkedtek el, nekem többnyire elég a 3-4 km, ritkán repülök 7-8 km-nél távolabb.

pulsarxp
2013-01-06, 22:24
van különbség egyébként, kábel és kábel között? Nyilván van, de úgy értem, hogy pl egy 5,8-ra gyártott málnakeverő kábel és SMA csatija jó az 1.2-re is?

mcelek
2013-01-06, 23:02
Mind mikrohullám, ugyanazok az anyagok jók.
Külömbség viszont az eszközök között van, 50-75Ohm.
Az adott frekvenciára adnak kábelt, többfélét is, olcsó nincs 8)

pulsarxp
2013-01-06, 23:28
Mind mikrohullám, ugyanazok az anyagok jók.
Külömbség viszont az eszközök között van, 50-75Ohm.
Az adott frekvenciára adnak kábelt, többfélét is, olcsó nincs 8)

ok, köszi.
Mert van itthon egy 5.8ra gyártott Ati féle antennám. Vagyis már nem az, mert bedarálta a propeller, és így már nincs rajta "levél" :D
Viszont akkor átépíteném 1.2-re :)

ppeter
2013-01-06, 23:35
Szia!
Mielőtt nekiesel nézd meg a csatlakozót,
- mert 5,8 GHz -en ReverzPpolusu SMA szokott lenni (anya menet, lyukas közép)
- 1,2 GHz -en SMA csatlakozó van (anyamenet tüskével).
ezek nem keverhetők....
Üdv ppeter

pulsarxp
2013-01-06, 23:36
ez természetes, de köszönöm, hogy szóltál, mert meg még nem néztem :)

pulsarxp
2013-03-20, 17:30
Valaki használt, látott, próbált már ilyen Rangevideo Vee antennát?
http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=37_39&products_id=234

mcelek
2013-03-20, 18:15
http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=37_39&products_id=234

Nyomtattunk is ;D
Nem tudom maradt-e még, de a film biztos megvan.
Egyik gépemen ilyen van, másikon GP, nem tudom megerősíteni, hogy mindent visz. Eltérőek az adók is, lehet, nem mindegyikhez passzol jól, de bemérve ugyanolyan jónak tűnt.
Van egy másik, kissé a GP-re hasonlító antennám, ami viszont brutál jó volt az egyik adóval. Dupla sugárzó része L alakban van, szinte nem is volt vele lyuk, pedig a fejem felett 1000-re is feltekertem. Mint a CL, pedig műszeren elég szarul nézett ki a görbélye.

Daine
2013-03-20, 18:33

En a 868 mhz-Es DMD LRS gp antennajat helyettesitettem 900-as RVideos Vee-vel Es a 10 km alatti failsave-ek teljesen megszűntek!Videon 1,3 -ra is raktam mar fel Rv. Vee-t Es szerintem hatásosabb a gyarinal.

Daine
2013-03-20, 18:36
En a 868 mhz-Es DMD LRS gp antennajat helyettesitettem 900-as RVideos Vee-vel Es a 10 km alatti failsave-ek teljesen megszűntek!Videon 1,3 -ra is raktam mar fel Rv. Vee-t Es szerintem hatásosabb a gyarinal.

pulsarxp
2013-03-20, 19:02
hm. Lehet rendelek egyet tesztelni, de csak mert jól néz ki :D
A méreten kívül lehet itt valami trükk? Mert lehet akkor nyákból elő is lehetne állítani.

Elek
2013-03-20, 19:16
Inesun 700-as adóval a vevőn bot antennával 5km-en még tökéletes a kép.(tovább jelenleg nem tudok menni)

Készítettem ez alapján egyet és 3km-en nem volt külömbség a gyári és a házi között(itt a szél miatt nem mentem messzebbre)

http://www.fpvflying.com/products/Fine-tuned-Vee-FPV-antenna.html

mcelek
2013-03-20, 21:07
Nyomtattunk is ;D
Nem tudom maradt-e még, de a film biztos megvan.
Egyik gépemen ilyen van, másikon GP, nem tudom megerősíteni, hogy mindent visz.

;) 8)