PDA

Teljes verzió megtekintése : Élő közvetítés Rc heliről vagy octokopterről!

TBoy
2012-03-28, 14:40
Nem nagyon találtam hasonlót így gondoltam újat nyitok...
Tudom sokan fogják azt írni hogy felejtsem el! Vagy hogy várjak még pár évet a technika fejlődésére de azért kíváncsi volnék a véleményetekre!
Ha jól sejtem az egyik nagy gondot a vibráció (élő közvetítés révén nincs lehetőség utómunkában javítgatni a képen...),
a másikat és ez talán a legnehezebb, a HD minőségű élő kép földre juttatása fogja okozni, nincs szükségem ugyan kilométerekre, 500-600 méter elég lenne, viszont megbízhatónak kell lennie!!!
Mivel lebegni és 50-60 km\h-ás sebességre is szükségem lenne én a helikoptert gondolom jobbnak a célra, azt nem is említve hogy az talán jobban viselkedik szélben, bár nincs igazán összehasonlítási alapom mert eddig még nem próbáltam qvad, hexa, vagy octokoptert sajnos, de helivel már sokat repültem...
Minden jellegű hozzászólást szívesen veszek.

DASCO
2012-03-28, 14:52
Ha van 10-15millád akkor nem gond!!!

D

njozsef
2012-03-28, 15:00
Szerintem ez akkor is gond ha van 15 millád. :)

Stallmaster
2012-03-28, 15:03
aircamfilm nem írogatott valamelyik topicban digitális átvieteli rendszerekről? úgy emlékszem pont 5-600 métert vitt át neki, és olyan 100 000 fölött volt az ára ;)

TBoy
2012-03-28, 15:05
Tudom hogy nem olcso dolgokról van szó, egyenlőre elméletben gondolkodom, gondolkodunk...

csillagvzs
2012-03-28, 15:09
A zoknidat is ki fogod húzni a zsebedből a lével együtt.
Dasco kissé alábecsülte a végösszeget.
Legalábbis azét amire érdemes elkölteni a pénzt.

A lé lesz a legkisebb problémád. (tapasztalat)

Igaz hogy kérdés hogy milyen színvonalat akarsz megütni a cuccal.

Ha nem fontos a képminőség akkor kb 300e huf-ból már meg is van. ;D

((azt már

aircamfilm nem írogatott valamelyik topicban digitális átvieteli rendszerekről? úgy emlékszem pont 5-600 métert vitt át neki, és olyan 100 000 fölött volt az ára ;)

Azt már régen le is cserélték. ;D
(nem is ok nélkül) ;D

TBoy
2012-03-28, 15:12
Hát ha nem lenne fontos a képminőség akkor nem lenne benne semmi izgalom. :D

TBoy
2012-03-28, 15:14
Persze ez ha lesz belőle akkor is egy hosszabb dolog hiszen rengeteg dolog van amin heteket, hónapokat el lehet dolgozni mire elfogadható lesz...

csillagvzs
2012-03-28, 15:17

Izgalom mindig lesz.
Minél bonyolultabb a cucc.
Főleg ha online-ban kell dolgozni. ;D

Persze ez ha lesz belőle akkor is egy hosszabb dolog hiszen rengeteg dolog van amin heteket, hónapokat el lehet dolgozni mire elfogadható lesz...

nyugodtan számolj fél évet is. ;D

TBoy
2012-03-28, 15:20

Izgalom mindig lesz.
Minél bonyolultabb a cucc.
Főleg ha online-ban kell dolgozni. ;D

nyugodtan számolj fél évet is. ;D

Sokmindent kell megoldani, az sokszor hetek hónapok. Én is így gondoltam.

csillagvzs
2012-03-28, 15:21
mekkora súlyt kell felvinned és mekkora repidő kell?

TBoy
2012-03-28, 15:25
A repidő nem gond mert 4 és fél-5 percet kell egyhuzamban repülnie.
Viszont a súly 4-5 kg is lehet.

csillagvzs
2012-03-28, 15:32
4-5 kg az már nem piskóta.
Az kb egy 10 kg-s gépet jelent alsó hangon.
Ha multikopter akkor min 8-12 moci. 20 000mah akku.
Ha heli akkor csak benyás mocis.

Nekem a nagy most 6 kg a repkészen.
ebből kb 2kg a kamera + kiegészítők + mozgatás.

TBoy
2012-03-28, 15:49
Lehet kicsit elszámoltam magam bár szerintem összejön 4 kg,
digitális képátvitelhez való adók még nem kicsik, olyan 450g körül már találtam.
egy normális kamera, a mozgató, stb. hát nem is tudom.
Ezért is írtam ide hogy hátha itt összeáll a kép, a helihez értek, 6-7 éve modellezem is ebből 2 évig ez volt a munkám is,
viszont a kamerázásba, és képátvitelbe még nem ástam bele magam.

TBoy
2012-03-28, 15:51
Ja a robbanós szerintem túl hangos és macerásabb is a füst miatt.

csillagvzs
2012-03-28, 16:01
A heli és a multikopter teljesen más világ.
Én már egy ideje már forgatok a madárral de még mindig sok tanulni valóm van. Öregedtem is pár évet ez idő alatt. :)

Neked csak egyedi madár jöhet szóba.

TBoy
2012-03-28, 16:17
A súly miatt? Egy 700-as méretü gép menyit bírhat el biztonságosan? 2.5kg-ról már hallottam, az nem gond neki, valaki probált már többet is? Esetleg szóba jöhet Logo xxtreme is. Miben jobbak a multikopterek? Tudnak azok is stabilan 50-60 km/h-t? Nem zavarja azokat jobban az időjárás?

csillagvzs
2012-03-28, 16:22
kérdés hogy mekkora gép kell a kamera finom mozgatásához.
Többszöröse súlyt kell elbírnia mint a hasznos teher.

csillagvzs
2012-03-28, 16:23
nem jelent semmit hogy egy gép mekkora terhet tud megemelni.
Az számít hogy mekkora teherrel képes még finoman mozogni és baj van akkor kezelni.

DASCO
2012-03-28, 17:46
TBoy:

Egy kicsit forró tűzbe nyúltál ;D
De nem gond. Kellő kitartással és sok sok sok lóvéval el lehet érni sok mindent
amíg az ember a fizika ellen nem próbál meg harcolni (az a fránya Newton... :D)

És ha jól tudom A Modell Hungária már csinált élő HD közvetítést multirotoros
kütyüvel. De erről a boltban szerintem többet tudnak mesélni neked.

Addig is mély zsebet és kitartást kívánok!

D

TBoy
2012-03-28, 21:59
Igen, hallottam róla hogy a boltban Adrián és Szeri Bandi is foglalkozik a témával, de sajnos mostanában nem nagyon járok a bolt 15000 km-es körzetében. :) Nem mintha nem tartanám jó boltnak csak jelenleg nem Magyarországon élek és ebben az évben nem is tervezek hazalátogatni. :(
Az elkövetkező napokban megpróbálom kideríteni hogy már megvan e milyen kamerát akarnak használni vagy ezt is rám bízzák, ez sokat számíthat ugye a súlya miatt...
Értem én hogy nem az számít menyit bír el de írtam azt is hogy biztonságosan, ez alatt értettem a finom mozgást is, bár az idő nagyobb részében nem lebegni kellene, és nyilvánvalóan egy nagyobb gép nagyobb önsúllyal, több erővel rendelkezik, és ez általl nagyobb terhet tud finoman és biztonságosabban hordozni.
Viszont kiváncsi volnék hogy ki mit használna (Helit vagy multi rotorosat) és miért azt.
Köszönöm az eddigi és a további válaszokat is!!!

DASCO
2012-03-28, 22:27
TBoy:

Vicc nélkül! Én IGAZI helit javasolnék erre a célra. Ha jól értettem akkor nagy sebességgel is kell
mozogni és stabilan, biztonsággal. Rendes heli +1 steadycam gimball alatta és operatőr a fedélzeten.

D

airman
2012-03-28, 23:05
Rendes heli +1 steadycam gimball alatta és operatőr a fedélzeten.

Én wescam-nek ismerem (bár ez a márkaneve lehet), de nem ez a lényeg, hanem az, hogy utolérhetetlen minőségben. Azt a stabilitást (képstabilitást) az életben nem fogjuk megközelíteni modellel, főleg szélben. Ezen kívül ott van még a zoomolási lehetőség, stb. A modellnek az az előnye csak, hogy alacsonyabb magasságokban és szűk helyeken is használható.

Stallmaster
2012-03-29, 00:59
feltételezem, azért gondolkozik modellben, mert nincs feleleges 100 misije igazi helire...

TBoy
2012-03-29, 01:08
feltételezem, azért gondolkozik modellben, mert nincs feleleges 100 misije igazi helire...

Egyrészt, az már csöppet sok lenne, másrészt pedig bizony kellenek az rc előnyei...

deltahf
2012-03-29, 06:49
"mély zsebet kívánok" ilyet?!... :D ::)

Szpeti
2012-03-29, 21:03
A téma nyitásánál megsaccoltam, hogy kik, és mit fognak majd ide írni.
Stimmel! :)
Csak az összegek mennek fel hónapról hónapra.

csillagvzs
2012-03-29, 21:20
((OFF))
Privát véleményem:

összegek nem mennek sehova.
gép + 4 kg kamera + cuccai + online hd adás. = marha drága és rengeteg szívással jár.
A felhasználás és a cél adott volt a topik nyitójánál.
egy Hökö-s cuccok ide nem alkalmasak. (pedig azok olcsók!)

A feladathoz hobbi cuccokat már el is lehet felejteni.
A megadott célnak belépőszinten megfelelő dolgokról beszéltünk nagyon nagyvonalakban.

Az a poén hogy az én madaram kb 15000 euro-körül állt meg pillanatnyilag.
Nem is ok nélkül képes arra amire képes. De ez nem a reklám helye.

A lényeg az hogy szarból meg lehet próbálni várat építeni de mindig ott lesz az a fránya de.
És a megrendelőknél nincs mit magyarázkodni. vagy jó vagy nem a felvétel.

((ON))

TBoy
2012-03-29, 21:59
A 4 kg majdnem hogy csak egy tippem volt, eddig még nem ültünk össze egy komolyabb beszélgetésre, még csak abból gondolkodom amit eddig sikerült kihámoznom az elképzelésből.
Ha minden igaz ma fogok találkozni a "sponzorral" és akkor majd többet fogok tudni.

csillagvzs
2012-03-29, 22:04
A környékeden ők pro szinten csinálják:
http://aerobot.com.au/

TBoy
2012-04-02, 02:22
Igen már néztem én is az oldalukat, bár ahogy láttam, ők inkább a shop részét szeretnék futtatni.

Más
Megvolt a beszélgetés, a kolléga teljesen jól látja a dolgokat, kis lépésekben akar haladni, lépcsőről lépcsőre.
Azt gondoltuk első lépésnek hogy kell egy promo videó, ugyhogy most ehhez szedem össze a dolgokat, Abszolúte rám bízna minden technikai kiválasztását ugyhogy nem lesz egyszerű dolgom.
Tehát most kellene kitalálnom hogy az első lépcső egy 700-as méretű heli, vagy pedig egy kvadkopter legyen.
A heliben az az egyszerűbb hogy annál legalább a helit ismerem, viszont ha a későbbiekben valamiféle multirotoros gép lessz a nyerő akkor érdemes lenne azzal kezdeni hogy abban is legyen tapasztalatom.
Na ennek eldöntésében kérnék tanácsokat!
Melyik miért jobb, megbízhatóság, teherbírás, stabilitás, stb-stb-stb...
Előre is köszönöm!

njozsef
2012-04-02, 18:10
szerintem a multikopterek stabilabbak ma már technikailag mint egy fbl heli.
Gyakorlatilag ugyanaz az elektronika, csak itt "nincs" mozgó mechanika.
A repidőről nem is beszélve.
Én a multikopternek adnék esélyt.

TBoy
2012-04-02, 22:41
Vajon szélben is stabilabb? És nem gond neki 50-60-nal repülni? Az idő nagy részében viszonylag gyorsan kell repülnie.

TBoy
2012-04-04, 08:50
Van valakinek véleménye, adj isten tapasztalata erről az octoról és camera mountró???
http://shop.quadrocopter.us/CineStar-8-Kit-_p_414.html
http://shop.quadrocopter.us/CineStar-3-Axis-Camera-Gimbal_p_517.html

szabber
2012-04-08, 16:31
Sziasztok!

Keresnék valakit, akinek van multikoptere és esetleg egy 5d, 550d féle kamerája hozzá kb 2 perces (Full hd) videoanyag létrehozásában.
Teljes igénybevétel időben max 1 óra.

Bár 0 budget, ami erre van, de természetesen fizetünk érte. Ajánlatokat, privátban szeretnék kapni.

Köszönettel: Szabber