PDA

Teljes verzió megtekintése : Felfüggesztés felújítása

kentaur
2012-06-06, 18:32
Van egy Tamilya Lunch Boxom, aminek az első két felfüggesztése (rugója) már nem tudja teljesen kinyomni magát, a kocsi orra alapból lefelé áll, a kerekek behajlanak. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy újat kell venni belőlük?

qwertzuiopőú
2012-06-08, 13:35
Szia!
A kérdésed nem teljesen értem.
A gátlód nem nyomja ki magát ?

krommer19
2012-06-08, 13:49
Nem,a rugók vannak már kinyúlva vagy elhasználódva benne.Én szeritem ezeket újra meg kell vásárolni.
De lehet tud neked valaki segíteni, bár ilyet még nem láttam.

kentaur
2012-06-08, 15:05
igen a rugók nem nyomták ki teljesen magukat. Tegnap este elkeserédesemben megcseréltem az első és hátsó rugójat és most jó. Lehet, hogy az évek alatt az első rugók több terhelést kaptak...

krommer19
2012-06-08, 15:07
Ideiglenes megoldásnak jó az,de ugyanúgy ki fogja őket nyírni mint a régit sajnos. ???

V.L.
2012-06-08, 15:25
Sziasztok!
Teljesen új információ, hogy a rugónak teljesen "ki kell nyomni magát"
Az autónak nem szabad lábujjhegyen állnia, kell egy kis beülés. (A valódi autónál is ha kereket cserélsz, emelésnél nem emelkedik el egyből a talajról a kerék, először az autót emeled le a kerékről.) Erre azért van szükség, mert kigyorsításnál az autó hátra dől és az első rugózó elem ilyenkor "nyúlik", a kerekek a talajon maradnak, hogy lehessen kormányozni. Fékezésnél a hátsó rugó terhelése csökken, így az "nyúlik", de a kerekek nem emelkednek el a talajról, különben megpördülne az autó. Léteznek C alakú távtartók, amiket a lengés csillapítóra lehet feltenni, ezzel állítva a hasmagasságot, illetve van állítógyűrűs megoldás is. A fém tud öregedni, de egy kifejezetten rugalmas rugó nem öregszik el pár év alatt, kivéve ha extrém körülmények között üzemel. (gondolom nem használtad forró kemencében ;D )
A futóművet pedig lehet állítani: összetartás, kerékdőlés.

kentaur
2012-06-08, 17:03
hmm, jogos az észrevétel, eddig nagyon behajlottak a kerekek, de valóban, ha gázt adtam, akkor felmelkedett az autó eleje. Ki fogom próbálni hogy ha gyorsan megyek, mi történik az új beállítással. Egyébként valóban nem hajtottam kemencében :), de pont nemrég találtam az alvázon egy 1987 feliratot a tamiya logo mellett, ami szerintem a gyártás éve. A rugók pedig még eredetinek tűnnek...

csab1hd1
2012-06-11, 21:28
Minden el tud romlani, természetesen az igazi autókban is el tud fáradni a rugó pontosan ugyanígy. Én konkrétan ültem egy opel kadettben amiben az első rugó utolsó menete letörött, aztán aznap este ugyanígy letört a másik oldali is. Kifáradt az acél, eltört.
A Te rugóid is simán kifáradhattak, ezáltal kicsit összeül a rugó, már nem tudja kiemelni az autó elejét. Valóban érdemes cserén gondolkodni, persze ez nem valami könnyű, ha régi a gép. Vannak ma is rugókészítők, akik a hátsó rugód mintájára tudnak újat készíteni.
Amúgy pedig az egész dolog túl van bonyolítva, menj el az RCRulezbe, és válassz bele egy jókis olcsó alu telót! 26 év után bőven csereérett lehet az a teló!