PDA

Teljes verzió megtekintése : Mikrokopter 'heavy-lift' problémák-megoldások.

njozsef
2012-06-10, 11:47
Sziasztok.
Tudom nem túl sok ilyen jellegű gép van még nálunk, de jó lenne tapasztalatcserére valami ilyesmi topic.
Nagy tömegnél nagyobb problémák is adódnak, kezdve a nagy áramú résszel ahol pl. már az sem mindegy, hogy milyen olvadáspontú forrasztóanyaggal rakjuk össze a szabályzókat.

Kezdő vagyok az ilyen nagy méretű gépek építésében. Ha valaki nem "szégyenlős" és tud okosságot mondani azt szívesen venném (gondolom mások is).

A jelenlegi konfig kb. ilyen most, mint a németeké:
http://www.youtube.com/watch?v=lCkQdYEDdlU
csak olcsóbb motor és pwm 70A-es szabályzóval. (210/510A-es FET-ekkel (3x70A/fázis/ESC)) http://www.cheertech.com.tw/Niko-sem/Data%20sheet%5CP0603BDG_040306.pdf
A tapasztalatom az, hogy ebből a FET-ből 1 db többet tud (kevesebb hő) mint a NICO-ból három.
http://lomex.hu/pdf/(ir)_irlr7843.pdf
Ez van egyébként az eredeti BLC 2.0-ban is, de sajnos a másik fele a körnek p-csatornás fet ami nem jó.
Ezt nem tudják jól gyártani, nincsenek jó P-FET-ek csak N-esek. A nagyobb szabikat csak n-fetekből rakják össze.
Olvasgattam HLE-s fórumokat és sem a hercules sem a többi i2c-s szabi nem jó ilyen teljesítményhez.
Nem igazán tudok jó i2c megoldást szabályzó kérdésre. 500Hz Super pwm fw. van a szabikon (Simonk) és egy i2c/pwm protokoll konverter.
Jelenleg nem látok a szabályozásban késleltetést (legalábbis jó vezetni a gépet). Ezzel a gyors szabival vannak jó tapasztalataim kisebb multikopterekben használtam.
Elvileg ez a fw tud i2c módban is működni, de ehhez mindenféle port módosításokat lekk a pcb-n csinálni ami több veszéllyel jár mint haszonnal.

Várom mások tapasztalatait, mikrokopteres rejtett hibákról, esetleg megmagyarázhatatlan eseményekről.

njozsef
2012-06-10, 13:29
sky jib 8 berep:
http://www.youtube.com/watch?v=NnY_RX1fois

csillagvzs
2012-06-10, 13:31
Szép lett a madaratok. A szabik szépen mutatnak körben.
5s 20 000 mah volt a videón?

njozsef
2012-06-10, 13:36
Köszi. Remélem egyszer majd jó is lesz nem csak szép :)
Annyi. 5s 20AH (jó nehéz a francba)
A mikrokopteres blc-k meg RMA-s eljárás alatt a németeknél. Áll benne a lóvénk.

csillagvzs
2012-06-10, 13:38
Miért ne lenne jó?
Beállítani elég könnyű.

Mi volt a gond a szabikkal hogy RMA-ra ment?

csillagvzs
2012-06-10, 13:40
Mennyi lett az MK jogdíj?

njozsef
2012-06-10, 13:45
Melyikre gondolsz az 500m-es rádiuszra?
Valami 900 ájró vagy mennyi?

A szabik grais problémáira valami 40 eurót vonnak le asszem.

GPeti
2012-06-10, 13:45
Megfigyeltem hogy az autós szabályzók sokkal igényesebben vannak összerakva mint a repülős, pl tápoldali N csatornás FET-ek korrekt gate meghajtással, hűthető kialakítású smd FET-ek rendes hűtőbordával és még sorolhatnám majdnem a végtelenségig.
Ugyan lehetne-e átprogramozással autós szabályzóból koptereset varázsolni?

csillagvzs
2012-06-10, 13:47
Melyikre gondolsz az 500m-es rádiuszra?
Valami 900 ájró vagy mennyi?

A szabik grais problémáira valami 40 eurót vonnak le asszem.

Nem a navira gondoltam hanem az MK jogdíjára. Licensz.

csillagvzs
2012-06-10, 13:49
Megfigyeltem hogy az autós szabályzók sokkal igényesebben vannak összerakva mint a repülős, pl tápoldali N csatornás FET-ek korrekt gate meghajtással, hűthető kialakítású smd FET-ek rendes hűtőbordával és még sorolhatnám majdnem a végtelenségig.
Ugyan lehetne-e átprogramozással autós szabályzóból koptereset varázsolni?

A kopteres szabi nem azt jelenti hogy kopteren van.
Autós szabikkal már más is próbálkozott. Igen gyenge eredménnyel. (kinti fórum)

njozsef
2012-06-10, 13:51
Ha atmel chip-es akkor szerintem simán a Simonk fw-t rá lehet tenni, csak egy .inc file-t kell írni hozzá a portok kiosztásával.
Természetesen szenzor nélküli szabikról van szó. És nem árt egy kapcsolási rajz is (esetleg reverse engineer-kedhetsz :)

Autós témában azért kénytelenek rendesen hűteni, mert ott ne fúj a szél. Azért ezek jóval drágábbak is a repülősöknél.
Ebben az olcsó szabiban is rendes FET meghajtó IC-k vannak (IR sorozat)

Amúgy ez a fw. teljesen buta, automatikus timingje van, meg a throttle-range-t lehet beállítani neki. Se hőfokvédelem se semmi. Ezt majd másképp oldom meg.

njozsef
2012-06-10, 13:53
Igen az volt a 900. Neked mennyit ajánlottak?
Amikor reklamáltunk akkor ajánlották ezt.
Én les*arnám őket, de a gazdája kifizette.

csillagvzs
2012-06-10, 13:55
Mi a gondod a gyárival?
Nem elég gyors?
A hűtést meg kell oldani és teszi a dolgát.
Bár én még pár apróságon változtatnék.

csillagvzs
2012-06-10, 13:56
Igen az volt a 900. Neked mennyit ajánlottak?
Amikor reklamáltunk akkor ajánlották ezt.
Én les*arnám őket, de a gazdája kifizette.

Sokkal kevesebbet.

njozsef
2012-06-10, 13:57
De ők ezt a navi-hoz kötötték. Pontosabban azt mondták, hogy ha veszek új navi-t akkor 1068
ha van akkor 900.

Please note, that if you use our electronic / software for commercial use you need a license from us.

Commercial use with a MikroKopter is possible with a one-time license per MK of our site. Only civilian use is permitted.
You can buy our NaviCtrl2.0 incl. a commercial license and a larger range of 500mtr. for the waypoints flight for 1068,03 EUR (+VAT)

If you already have a NaviCtrl (1.1 or 2.0), there is the possibility to send us this for a license upgrade.
The cost of this amount are 900, - EUR (VAT)

csillagvzs
2012-06-10, 14:01
minek a nagyobb távolság?
Aki eddig elengedi az igen sokat kockáztat. De az ő dolga. ;D

njozsef
2012-06-10, 14:05
Beállítani elég könnyű.

Majd segíts lécci a beállításokkal, mert rohadtul bonyolultnak látszik és úgy nem állítgatok semmit ha nem tudom mi várható tőle.

A szabikkal a gond:
webshop ezt mondja: 5 cella és 30A csúcs 40A.
Na ezt nem tudja. Ugyanis nem elég ezt a két adatot megadni. A teljesítményt is ide kellene írni. pl hogy 300W
Ugyanis ezek a d-pak tokozású IC-k max ennyit tudnak disszipálni (mindegy mennyi hűtést teszel rá).
A CC oldalon meg van adva ez az adat, sőt az is hogy pl 3s-30A 4s-20A, 5s-15A.

Ráadásul ha egy szabi FET-je zárlatba megy át (mellesleg az magával rántja a párját is ) (mert a hőfokvédelem nem elég gyors a lekapcsoláshoz) akkor szétég a pcb középső rétegében a GND vezeték. Szóval lehet kidobni.

njozsef
2012-06-10, 14:06
minek a nagyobb távolság?
Aki eddig elengedi az igen sokat kockáztat. De az ő dolga. ;D

Én nem is tudtam, hogy van sima commercial liszensz csak az FC-re.
Mennyi volt? (csak, hogy bosszankodjunk :)

Nem akarok 50m-nél messzebb menni.

csillagvzs
2012-06-10, 14:08
Beállítani elég könnyű.

Majd segíts lécci a beállításokkal, mert rohadtul bonyolultnak látszik és úgy nem állítgatok semmit ha nem tudom mi várható tőle.

Mivel üzleti felhasználásra kell a többit személyesen.

csillagvzs
2012-06-10, 14:10
A hővédelmével sincs semmi gond. Nem a lekapcsolás a dolga hanem a korlátozás.

njozsef
2012-06-10, 15:42
Adj kölcsön egy párat, én bármikor kinyírom, ha 100°C-ra és 30A-re van állítva a limit.
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

njozsef
2012-06-10, 22:09
Nincs valakinek kölcsönbe egy lakatfogója ami mér is? Az enyém hülyeségeket mutat.
Most már kíváncsi lennék az áramfelvételére.

GPeti
2012-06-10, 22:12
Mit takar a topic címe?

njozsef
2012-06-10, 22:20
Mit takar a topic címe?
heavy lift= nagy emelés (bocs de jobban hagzott angolul)

röviden: építesz egy nagy multikoptert és rájössz, hogy a problémák négyzetesen nőnek a méretével.
Nagy áramok (óriási áramok), ezzel együtt járó zajok, zavarok,
drága és sok esetben az elektronika nem vesz erről a tömegről igazán tudomást.

GPeti
2012-06-10, 22:52
A nagy áramokra lenne egy megoldásom: a gépet 12 cella lipo ról kell működtetni. Igaz ehhez erre tervezett esc kell.
Miért? A ma használatos FET-eket legjobb hatásfokkal 60V Uds max. feszültég tartományban gyártják, ehhez illene nagyon ez a kb 44,4V fedélzeti feszültség (jobb hatásfok), meg a teljesítményhez kisebb keresztmetszet kell a kisebb áramok miatt, meg az is baj hogy ekkora feszültségre csak nagy brushless motorok vannak, áttekercselni a kisebbeket elég körülményes.
A nagyobb elektromos biciklik sem 12V-ról hanem 48V-ról működnek.

njozsef
2012-06-10, 23:28
abszolút igaz.
Egy problémát kell már csak leküzdeni.
Nagyon kis kv-s motor kell ehhez a feszültséghez.
Annak meg elég nagy az átmérője a sok pólus miatt.

GPeti
2012-06-11, 05:04
Vagy áttétel.

njozsef
2012-06-11, 07:48
Vagy áttétel.
Ezt te sem gondoltad komolyan :)

Át kell építenem az energia elosztóját mert melegszik a betáp közös oldala. (időnként lehet 40-50A motoronként és az már 320A)
Úgy fogom megoldani, hogy a 4 akkut külön beviszem a körre és így nyerek keresztmetszetet.

Nem tud valaki olyan helyet ahol lehet kapni nagy olvadáspontú forrasztóanyagot?
Nem baj ha van ezüst tartalma is.
Köszi.

GPeti
2012-06-11, 19:50
A sima ólommentes 230C körül olvad, de nehezebb vele forrasztani mint az ólmossal.

n.james
2012-06-11, 20:54
Nem tud valaki olyan helyet ahol lehet kapni nagy olvadáspontú forrasztóanyagot?
Nem baj ha van ezüst tartalma is.
Köszi.

HQ Elektronika :
221 fok - http://www.hqelektronik.hu/info/hu/tine_100gr_1_2.html
230-240 fok - http://www.hqelektronik.hu/info/hu/tine1_100gr_1_2.html

;)

njozsef
2012-06-12, 00:35
köszi, megvettem.

njozsef
2012-06-13, 18:43
Volt már valakinek garis problémája a németekkel? (mikrokopter)?
Volt eredménye? Én egyelőre harcolok és szerintem vesztésre állok (pedig igazam van :)

njozsef
2012-06-16, 15:43
Ma ismét teszteltem a terhelt gépet. 6.5 kg volt rajta.
Át kellett építenem a betápokat, és az energiaszétosztást teljesen másképp kellett megoldani. Itt nem nagyon működnek a PCB-s elosztók már. Aktív hűtést kaptak a szabik. 0 melegedést produkált 10 perc repüléssel. 40 fok volt napon ma délután :)
Úgyhogy most örülök :)

njozsef
2012-06-19, 21:14
Rákerült a gimball/picloc (nagyon zoral a cinestar gimbal). Hát akinek van z-tengelyes stabilizálása/robotszervó a z-n, az óvatosan szálljon fel, meg tudja viccelni a felszálláskor keletkező vibráció az egész rendszert :) Picloc-nál kikapcsolható ez a funkció.

Lehet erre a Mikrokopterre mondani mindent, de hogy stabil az biztos (bár nagy tapasztalatom nincs benne, de jó a cucc)

Holnap kiderül, hogy hogyan viselkedik egy 3.5 kilós kamerával.

GPeti
2012-06-19, 22:04
Egyszer már felvetettem hogy vastag rézfóliából kell (kellene?, netán az is?) a panelt készíteni. Ugye van 35um, 70um, 105um, 140um vastag vezetőrétegű panel.
Itt találtam méretezésről leírást:
http://www.armisteadtechnologies.com/trace.shtml
http://home.comcast.net/~pcb.george/trace.html

De szeretem az ilyen uncia/négyzetláb mértékegységeket...

njozsef
2012-06-19, 22:46
20V 5Ah 10 perc alatt kisütve. az 120A folyamatosan.
Szerintem nem járható út a fóliás megoldás erre az áramra.

drager
2012-06-19, 23:13
20V 5Ah 10 perc alatt kisütve. az 120A folyamatosan.
Szerintem nem járható út a fóliás megoldás erre az áramra.

5Ah 10 perc alatt az csak 30A, de gondolom nagyobb akksi van rajta. viszont léteznek tömör réz lemezek 1-1,5mm vastag már elég kellene hogy legyen.

njozsef
2012-06-20, 00:55
bocs rosszul írtam
4 szer 5 Ah vagyis 20

njozsef
2012-06-20, 00:57
Sarukkal oldottam meg, krimpelve. És még jól is néz ki. (de tényleg)
Villanyszerelőktől kértem szaktanácsot. Azt mondták, hogy ilyen áramoknál már nem szabad forrasztani.
Szerencsére a szabiknál már kisebb az áram, csak a közepén ilyen durva.

njozsef
2012-06-23, 10:57
volt egy technikai teszt-ünk a géppel.
Van még mit beállítgatni rajta, ráadásul "vakok" voltunk a hibás videoadó miatt.
De szerintem nem lett olyan rossz a végeredmény elsőre.
40 fok volt napon és se a motorok, se a szabályzó nem volt 50 foknál melegebb. Ez nekem nagyon jó hír.
Nem nagyon látszik, de erős déli szél volt a ház felől és nagy turbulencia volt a felszállóhelynél az épület miatt. A kis NAZA-s quadro alig maradt a levegőben, szinte irányíthatatlan volt. Úgy látszik mégis csak a méret a lényeg :P
Gimbal stabilizálást ne nézzetek, mert nincs beállítva a picloc. Nem volt időm rá és erősen túlkompenzál mindkét irányban.
Így rosszabb mint ha nem is lenne.
https://vimeo.com/44559081

csillagvzs
2012-06-23, 11:31
volt egy technikai teszt-ünk a géppel.
Van még mit beállítgatni rajta, ráadásul "vakok" voltunk a hibás videoadó miatt.
De szerintem nem lett olyan rossz a végeredmény elsőre.
40 fok volt napon és se a motorok, se a szabályzó nem volt 50 foknál melegebb. Ez nekem nagyon jó hír.
Nem nagyon látszik, de erős déli szél volt a ház felől és nagy turbulencia volt a felszállóhelynél az épület miatt. A kis NAZA-s quadro alig maradt a levegőben, szinte irányíthatatlan volt. Úgy látszik mégis csak a méret a lényeg :P
Gimbal stabilizálást ne nézzetek, mert nincs beállítva a picloc. Nem volt időm rá és erősen túlkompenzál mindkét irányban.
Így rosszabb mint ha nem is lenne.
https://vimeo.com/44559081

Korrekt. ;)

njozsef
2012-06-23, 11:47
Iac-cal beszélgettem a stabilizált snittről 00:02:01:00-nál.
Gáz a nagylátószögű optika. Mivel "meghúzza" a széleit ezért nehéz a mercalival vagy a deshakerrel kijavítani, mivel nem tudja felismerni a nemlineáris pixelmozgásokból a "rossz" pixel-irányt.
Ha jól be van állítva az FC és a gimbal akkor remélem ez a probléma már nem lesz ilyen mértékű.
(megszűnni sose fog)

Mielőtt megkérdezné valaki, hogy miért nem a red-del rögzítettünk:
1. fogalmunk sincs hogyan kell :)
2. csak a fekete-szint állítás 20 perc nála.
3. csak a gép viselkedését akartuk nézni ezzel a súllyal. (ezért nem is hoztunk se tápkábelt se ssd-t hozzá)
4. a használt Canon+optika sem sokkal könnyebb (azt is alig tudtam bekapcsolni a sok gomb miatt ;D ;D ;D ;D ;D

csillagvzs
2012-06-23, 11:54
Miért kellett stabilizálni a felvételt?
Vagy miért kellene egyáltalán stabilizálni?

njozsef
2012-06-23, 12:02
Igazad van nem kellene.
Ez egy teszt volt ami bizonyítja, hogy nem lehet szarból várat építeni.
(vagy lehet de akkor szar vár lesz)

Egyébiránt meg így is-úgy is trackelni fogják a videót ha steady képet akarnak, azt akartam megnézni, hogy valóban csak a kép közepét lehet hasznosnak tekinteni ilyen esetekben.

Egy sportfelvételnél nem kell, de egy romantikus naplementénél kell hogy abszolút "sima" legyen.
Remélem ezt meg fog oldódni ha egyszer lesz időm a gimbalt beállítani.
Jelenleg a szervók a gimbalon olyan lassúak, hogy ez esélytelen.

Azt Zsolti meg te sem gondolod, hogy gimbal stab. nélkül nem billeg a gép a mozgásirányok változtatásakor.
Sajnos megdől, mert így tud csak haladni. Ha 1 fokot dől, az is látszik a képen.

csillagvzs
2012-06-23, 12:11
Igazad van nem kellene.
Ez egy teszt volt ami bizonyítja, hogy nem lehet szarból várat építeni.
(vagy lehet de akkor szar vár lesz)

Egyébiránt meg így is-úgy is trackelni fogják a videót ha steady képet akarnak, azt akartam megnézni, hogy valóban csak a kép közepét lehet hasznosnak tekinteni ilyen esetekben.

Egy sportfelvételnél nem kell, de egy romantikus naplementénél kell hogy abszolút "sima" legyen.
Remélem ezt meg fog oldódni ha egyszer lesz időm a gimbalt beállítani.
Jelenleg a szervók a gimbalon olyan lassúak, hogy ez esélytelen.

Azt Zsolti meg te sem gondolod, hogy gimbal stab. nélkül nem billeg a gép a mozgásirányok változtatásakor.
Sajnos megdől, mert így tud csak haladni. Ha 1 fokot dől, az is látszik a képen.

Nem a gimbal stabra gondoltam hanem utólagos képstabilizálásra.

njozsef
2012-06-23, 12:20
Persze értem.
Nem én fogom ezeket vágni. De megnéztem, hogy mit szól egy egyszerűbb szoftver hozzá.
Természetesen a forgatott anyagnak (idegen szóval RAW) kell jónak, rezgés és billegés mentesnek lennie.
A kompozícióról nem is beszélek. Így elsőre is kiderült, hogy a pilótának és operatőrnek komoly összehangolt munkára van szüksége még egy egyszerűbb kameramozgásnál is.
Ez jó sok gyakorlatot igényel (legalábbis nekem).

njozsef
2012-06-23, 13:21
a youtubon fenn van az onboard raw-ban is aki kíváncsi rá.
Sajnos csak SD mert szarakodott a quicktime-om.
http://www.youtube.com/user/njozsef2

Akinek van ötlete, hogy az mk-n mit állítgassak, hogy jobb legyen, az ne fogja vissza magát.
Nem értek hozzá, úgyhogy szívesen veszem a jótanácsokat.
magasságratás, gps, iránytű ki volt kapcsolva.
Csak Gyro és AAC volt.
köszi

csillagvzs
2012-06-23, 13:34
Van mit állítani bőven.

GPeti
2012-06-23, 15:23
A fa légcsavarok elég szokatlanok ilyen gépen.

krisone
2012-06-23, 16:20
Nem annyira. Van nekik rendes kultusza "nehéz-multis" körökben. Az a mondás, hogy videóhoz nagyon jó, bár láttam már olyat, hogy valaki visszatette az APC-t :)

A fa légcsavarok elég szokatlanok ilyen gépen.

Robosanyi
2012-09-10, 20:30
http://www.youtube.com/watch?v=JO5u_deM4wA

http://www.youtube.com/watch?v=ADx-CXdJAgY

http://www.youtube.com/watch?v=rTAZo4Knbc4

http://www.youtube.com/watch?v=lEJYTcp8gQI&feature=relmfu

Hungaroring Eurosport HD WTCC élő HD közvetítés

MTVA Jenson Button Belvárosi Nagydíj élő HD közvetítés

Debreceni Virágkarnevál MTVA élő televíziós közvetítés

TV2 Mokka élő közvetítés Balatonfüredről (50 perc adásban)

csillagvzs
2012-09-10, 21:09
13kg és 25kg. De tényleg el vagytok tűnve ti is :)

Robosanyi
2012-09-10, 21:15
Az Aircamfilm új helikoptere egy Cinestar 8 Revolution, a saját három axisú kameraforgatójával, a legnagyobb Axi motorokkal...
Emellőképessége minimum 6kg

(Ez itt ugyan nem a reklám helye de te hoztad szóba)

njozsef neked is, és a többieknek is sok sikert kíván az Aircamfilm.

csillagvzs
2012-09-10, 21:17
Én is a hasznos teherbírást írtam amivel még okésan repül a madár. :)

De sok sikert és kevesebb facét :)

csillagvzs
2012-09-10, 21:21
De kit érdekel a tehetbírás?
Senkit
Csak az hogy mit tudsz kezdeni valamekkora teljesítménnyel. ;D

pulsarxp
2012-09-10, 21:24
Ha infóim nem csalnak, az Aircam-os srácok a közelmúltban újítottak be egy elég drága gépre :)

Azért akinek van ilyen szép nagy állata, és úgy érzi szívesen megmutatná egy multirotor őrültnek, ne fogja vissza magát, én vevő lennék rá ;D

njozsef
2012-09-11, 00:15
Rajtam nem múlik, (ne mondják már, hogy el vagyok tűnve).

DASCO
2012-09-11, 00:28
Hogy a Dragonfly Kamera magyar cégnek Zih Dávid és csapatának van több nagy Oktokoptere, többek között egy Cinestar 8 Revolutions és egyéb nagyméretű Oktokoptere.

helyesbítenék:

SkyJib8+CS3 gimball :)
Köszi h ránk is gondoltatok :D

D

njozsef
2012-09-11, 00:47
Köszi h ránk is gondoltatok
;D

Jó a cs3?
Én nem vagyok maradéktalanul megelégedve vele.

DASCO
2012-09-11, 09:33
Az alap koncepcioja nem rossz. Van mit javitani rajta. De mikor volt egy gyari cucc
tokeletes ebben az iparban???

D

njozsef
2012-09-11, 17:54
láttam a google-n egy képet szerintem egy korábbi verzió. Jelentősen merevebb lehetett.
Dupla lejövő karboncső plusz merevítés.
http://1.bp.blogspot.com/-Y3UpM1ct6fQ/TyER2p_MFdI/AAAAAAAAAeg/9d-nBd4uKEY/s1600/cinestar-3-gimbal-detail.png

Nem értek egyet veled, ennyi pénzért már akár lehetne olyan is amihez nem kell nyúlni, vagy legalábbis nem feltétlenül kell.

njozsef
2012-09-13, 20:43
Dasco:
Nektek nincs valami mozitok ami idevaló?

DASCO
2012-09-14, 09:07
sajnos a videóanyagokkal nem mi rendelkezünk.
Még nem publikus. De majd ha lesz valami amit megoszthatok veletek
akkor mindenképpen meg fogom tenni.

D

Robosanyi
2012-09-14, 10:13
Dasco:
Nektek nincs valami mozitok ami idevaló?

Nekünk folyamatosan vannak videóink, íme a legfrissebb:

"Fuss Tűsarokban" - Glamour Stiletto Run 2012 - Rövid verzió
http://www.youtube.com/watch?v=EzMkABIdUhc&feature=relmfu

és az ezt megelőző werkfilm:
http://www.youtube.com/watch?v=JO5u_deM4wA

/ Aircamfilm /

n.james
2012-09-14, 20:12
Józsi, jó a sajtótok ;) ;D : http://www.origo.hu/techbazis/20120912-filmeket-fog-felvenni-a-magyar-kutaszdroid.html

LensAir
2012-09-19, 02:37
Sziasztok!
Első hozzászólásom, üdvözlök mindenkit. 2éve foglalkozom a témával, jelenleg itt tartok:

http://lensair.eu/wp/wp-content/uploads/2012/09/insect_terr1.jpg
Saját tervezés és gyártás a váz és az energiaosztó, ~850g 28cm-es lábakkal.

http://lensair.eu/wp/wp-content/uploads/2012/09/fmov1.jpg
A képen a két tengelyes kameramozgató kettős áttétele (roll) látható (1:9).

Napokban teszek fel videót is, ha kisüt a nap..:)

njozsef
2012-09-19, 09:47
Szia Endre.
Jópofa ez az áttétel, bár én nem szeretem a fogaskerekeket.
Látom téged is cél vezérel :) a 20k-s szervót simán kibelezted te is :)

LensAir
2012-09-19, 12:02
Zsolt nyitott egy topikot a témának, ha nem haragszol ott folytatnám.
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,118292.0.html

njozsef
2012-09-20, 17:47
OK.