PDA

Teljes verzió megtekintése : FatShark Dominator Head Tracker nem működik a Futaba T8FGS rádióval

repulomernok
2012-06-16, 14:26
Szervusztok!
Új FPV pilótaként gondom van a fejmozgást követő rendszer beüzemelésével. Segítsetek légyszi.
Rendszer konfiguráció:
- FatShark Dominator Video Goggles
- FatShark Dominator M.I.G Internal Tracker Module
- FatShark CCD Killer – CMOS camera
- LawMate 1.2 GHz Tx/Rx
- Futaba T8FG Super Tx és R6208SB Rx megpróbáltam MULT és MLT2 üzemmódokban is.

A Futaba T8FG Super rádió beállításai a Dominátor videó szemüveg használati utasításai szerint a következők:
Trainer Menu: ACT: OFF, SW: SF, 12/8CH: 8CH de kipróbáltam 12CH módban is.
1 AIL OFF
2 ELE OFF
3 THR OFF
4 RUD OFF
5 GEAR OFF
6 AUX1 OFF
7 AUX5 FUNC 100% CH7
8 AUX4 FUNC 100% CH8
V1 GYRO OFF kipróbáltam 100% CH7 beállítással is
V2 GYRO OFF kipróbáltam 100% CH8 beállítással is
V3 GYRO OFF kipróbáltam FUNC 100% ------beállítással is
V4 GYRO OFF kipróbáltam FUNC 100% ------beállítással is
- Linkage Menu – Function submenu:
1 AIL J1 T1
2 ELE J2 T2
3 THR J3 T3
4 RUD J4 T4
5 GEAR SG SG
6 AUX1 SE ----
7 AUX5 ---- ----
8 AUX4 ---- ----
V1 GYRO ---- ----
V2 GYRO ---- ----
V3 GYRO ---- ----
V4 GYRO ---- ----
A Dominator M.I.G Internal Tracker Modul jól működik. Ezt abból gondolom, hogy a táplálás bekapcsolásakor füttyent egyet, ahogy az le van írva, valamint programozható is a sípszó menűben. Én a 7. és a 8. csatornára tettem a kamera szervók vezérlését. A táplálást először a Futaba rádióról, az adatkábel segítségével végeztem, de kipróbáltam a LawMate vevő Lipo aksijával is (11,4 V) A CCD Killer FatShark kamera szervói is jól működnek, mert az 1. és 2. csatornára kapcsolva gyönyörűen mozognak.

1. Probléma: A kamera szervók semmilyen rádió beállításnál sem követik a fej mozgását. Ha a rádió beállításnál hozzárendelek valamilyen kapcsolót a 7. és 8. csatornákhoz, akkor a kapcsoló aktiválásakor a szervók kivágódnak valamelyik szélső helyzetbe, de fejkövetés az nincs.
2. Probléma: Miután megtápláltam a szemüveget a LawMate vevő lipo aksijáról, utána már nem lehetett megtáplálni a Futaba rádió adatkábeléről. Egyszerűen nem kapcsolódik be.

Tudnátok segíteni?

Üdv.

Gábor

jpeti29
2012-06-16, 23:39
alapbeállításként ez a HT az 5-6 csatornád ad.

ott is próbáltad?

Pistu
2012-06-17, 18:03
Nalam hasonlo jelenseg van az X1000es headtrackerrel trainer mod alatt a 9es futabanal. Nalam is elmennek a vegallasba a szervok. Bar nalam megy a fejmozgas kovetes is de ha epp nem mozgatom akkor szepen kimasznak vegallasba. Gyanitom valami a trainer modnal lesz a ludas