PDA

Teljes verzió megtekintése : Elveszett/megkerult modellek

Smith
2012-07-06, 11:12
pl. Tegnap cserben hagyott technika,7.5km távolságban (az utolsó osd-s kép szerint) valahol landolt a madaram.Közel fél napos keresgélés után sem lett meg.. (:
Ez uton kérnék mindenkit aki Gyál környékén mozog ha értesülne talált fpv repcsiröl szóljon,természetessen a jutalom sem marad el..
Smith

csomy
2012-07-06, 16:10
pl. Tegnap cserben hagyott technika,7.5km távolságban

Mi történt?

Smith
2012-07-06, 23:04
pl. Tegnap cserben hagyott technika,7.5km távolságban

Mi történt?

Ezt én is szeretném tudni,öntudatára ébredt a rendszer! Röviden összefoglalom :
Felszálláskor látszólag minden rendben volt.
kb. 1km távolságban szarakodott a korábban jól müködő video vétel,a diversity kapcsolgatott is,
de hiába mert a másik vevőn bot antenna volt,ahogy szarakodott a vétel átnyomtam RTH-ba és néztem a földi egységet mi a franckarika van vele
(antenna csatlakozások stb.), de csak nem jött vissza a videó kép,gyorsan át raktam a tartalék patch antennát és kézzel forgatva kerestem a jelet de semmi,
( :o adrenalin beindul :o )
gyorsan felmásztam a (puttonyos teher) kocsi tetejére az egész cumóval és ott báboztam a patch antennával, egy irányba meg lett a vétel,
ez idő alatt nem hogy haza fele jött volna inkább elcsavargott és meglepődve látom a monitoron (gyenge vétel mellett) hogy 7km távolságban van
és bedöntve kőröz és távolodik,mintha az egyik csürő szervó kiakadt volna így bedöntve tartva a gépet.
Közben meg érkezett capriv6 fórum társ és ő is nézte a saját cuccával a történéseket,
mivel az ő vétele jobb volt mint az enyém átadta hogy próbáljam azon keresztül nézve vissza hozni..
A DMD Lrs-e még müködött így irányítással próbáltam egyenesbe tenni de érthetetlen módon nem lehetett mert maradt a bedöntött állapotban,(lehet 1kis madár ült a szárny szélén?)
közben már többször
(gyenge videó vétel és állandó FailSafe) szólt az ET hogy kevés az akkuban az áram (5000mAh-ból kb. 400mAh maradt),
ekkor tudatosult bennem hogy vissza már nem jövünk így kell nézni valami helyet ahova le pottyanunk..
Tehát irányíthatatlanul körözve sűlyedt és 120 méter magassan tőlünk 7.5km távolságban teljessen megszünt a videó vétel.
Az utolsó kép kockák koordinátái alapján kezdtük keresni de nem lett meg.. "egy GPS tracker most jól jött volna!!"
http://img267.imageshack.us/img267/7674/lost3.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/267/lost3.jpg/)

Jó lenne egy topik képekkel,elérhetőséggel az elveszett gépeknek mert google-val meg lehetne találni,pl. "elveszett modell repülő" címen!

Daine
2012-07-06, 23:09
pl. Tegnap cserben hagyott technika,7.5km távolságban (az utolsó osd-s kép szerint) valahol landolt a madaram.Közel fél napos keresgélés után sem lett meg.. (:
Ez uton kérnék mindenkit aki Gyál környékén mozog ha értesülne talált fpv repcsiröl szóljon,természetessen a jutalom sem marad el..
Smith

Sajnálattal hallom,de nem győzöm hangoztatni egy jó gps tracker beszerzését! ???
Nekem tegnap előtt 2 km távol elfüstölt a szabályzóm és hiába volt benne a C4S erdő lett a vége,de a gps trackernek hála kb. 1 óra múlva megtaláltam kicsit viseltes állapotban!

Smith
2012-07-06, 23:23
Sajnálattal hallom,de nem győzöm hangoztatni egy jó gps tracker beszerzését! ???

Az is beszarhat ütközéskor de megfogadtam a tanácsod és rendeltem.. :(

Paraglider
2012-07-06, 23:24
érdemes lenne átnézni quadro val vagy valamilyen másik fpv s géppel a környéket,hátha..google erthön egyértelmu a helyszin.

Daine
2012-07-06, 23:33

Az is beszarhat ütközéskor de megfogadtam a tanácsod és rendeltem.. :(

Általában a hasába rakom,de már a kezemből 2X aszfaltra is leejtettem és megse kotyant neki.
Amire oda kell figyelni az a sim kártya érvényessége! 4-ből-4 a statisztikám!

Üdv!

mcelek
2012-07-06, 23:38
Sajna van, hogy a GPS tracker sem segít, de egynek és nehezéknek jó, hátha...
Jelen esetben, mivel a gép önállósította magát, kéne az útvonaláról egy tölcsérszerű rajzot készíteni Google Earth-ön. Kiindulási pont és az utolsó pozíció közt egy vonal, onnan 20-30 fokos tölcsér, mert tuti, hogy nem ott esett le, hanem még sokat tekergett.
Akár 10, de nem kizárt, hogy a thermikek és szelek elsegítették 2-30km-re is, vagy a legközelebbi magasfeszültségű kábelekre :o
Remélem meg lesz.

saxon
2012-07-06, 23:39
Korabban mikor skywalkerrel, falconnal repultem nekem is voltak ilyen meleg helyzeteim. Nekem a GPS logger nem igazan valtotta be a hozza fuzott remenyeket. 1km-nel tavolabbi repulesnel mindig laptopra rogzitettem az adast es azt visszanezve megtalaltam a gepet.

Miota multirotoros gepekkel repulok nincs ilyen gond, 500m-nel tavolabb ugyse kolbaszolok vele..:)
A helyszin atnezese egy multirotoros geppel tenyleg jo otlet, ha nem erdos a kornyek ( az utolso kep alapjan nem az ) szerintem van ra esely, hogy fentrol eszre vegyetek...

saxon
2012-07-06, 23:40
...bocs, tracker, nem logger...

Gabek
2012-07-06, 23:41
Smith sajnálom a géped, remélem megtalálod. ;)

Mit használtok?
Van linketkek?

Smith
2012-07-06, 23:54
egy tölcsérszerű rajzot készíteni Google Earth-ön. Kiindulási pont és az utolsó pozíció közt egy vonal, onnan 20-30 fokos tölcsér, mert tuti, hogy nem ott esett le, hanem még sokat tekergett.
Akár 10, de nem kizárt, hogy a thermikek és szelek elsegítették 2-30km-re is, vagy a legközelebbi magasfeszültségű kábelekre

Köszi az ötletet,ez alapján is nézelődöm!

Smith sajnálom a géped, remélem megtalálod. ;)
Mit használtok?
Van linketkek?

Mire gondolsz? Az irányítás DMD az OSD EagleTree a videó adó az electonicarc.com-os 1.2ghz.

leskope
2012-07-07, 09:23
Remélem sikerül megtalálni, én is jártam már hasonló képpen, nekem volt benne tracker és hívás után azonnal küldte a koordinákat, így hamar megtaláltam egy erdőbe, tracker nélkül nem sok esélyem lett voltna, úgyhogy ajánlom mindenkinek aki távolabbra repül.
http://rcpilot.hu/gall/repulo/2722/2012070791925/skywalker_crash.html
http://www.youtube.com/watch?v=iHPuq5vHUTI

Gabek
2012-07-07, 11:36
Engem a trackereitek érdekelnének. :)

pulsarxp
2012-07-07, 13:00
Smith:
nem lakom túl messze a helyszíntől a koordináták alapján. Ha kell segítség szólj nyugodtan :)

Smith
2012-07-07, 22:09
Köszönet a topic-ért!!

érdemes lenne átnézni quadro val vagy valamilyen másik fpv s géppel a környéket,hátha..google erthön egyértelmu a helyszin.

Ez jó ötlet,gondoltam rá én is,de nem egyszerű!
Ugyan is nagyon lefelé nézetből nehézkes az irányítása a kereső gépnek,vagy 2 kamerás adás kellene 8)

nem lakom túl messze a helyszíntől a koordináták alapján. Ha kell segítség szólj nyugodtan :)

Köszönöm,a mai kb. 70km-es föld út kocsikázás és keresés (létra és távcső segítségével) után kezdem feladni
szerencsére sikerült beszélnem két "biztonsági" emberrel (mező őr) akik egy kis jutalom fejében már rá is álltak a keresésre..
Sajna sok az erdő így lehet éppen fent is.. :(

Smith
2012-07-07, 22:30
Google elsőnek hozza,igaz a szabadon repülőket de alatta ott van ez is! Köszönet!

Ő is keresi FPV-s modelljét : http://17.kerulet.ittlakunk.hu/civil/120614/elveszett-repulot-keresunk

Paraglider
2012-07-08, 00:11
Sajna van, hogy a GPS tracker sem segít, de egynek és nehezéknek jó, hátha...
Jelen esetben, mivel a gép önállósította magát, kéne az útvonaláról egy tölcsérszerű rajzot készíteni Google Earth-ön. Kiindulási pont és az utolsó pozíció közt egy vonal, onnan 20-30 fokos tölcsér, mert tuti, hogy nem ott esett le, hanem még sokat tekergett.
Akár 10, de nem kizárt, hogy a thermikek és szelek elsegítették 2-30km-re is, vagy a legközelebbi magasfeszültségű kábelekre :o
Remélem meg lesz.

belegondolva valoszinu hogy ez lehet mert nem esett le,felvetel nincs az osd rol?mit vett celba?vagy 120 meteren volt utoljar kep?

srobi
2012-07-08, 13:29
A gps trackernél vigyazzatok, hogy sim kartyan mindig legyen egyseg nalam nem volt, ha nem egy rendes ember talalja meg sose lett volna meg. Sajna nalam a videokep se segitett volna eszakra ment 3 km et ott volt az utso videokep 120 meteren majd nyugatra talaltak meg 8,5 km en mindez azert mert a bal csuro szervo kilazult csavarja miatt nem tudott a robot balra fordulni igy rth ban levitorlazott, termikelt jobbra mindig tulfordulva

http://kepfeltoltes.hu/view/120701/earth_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

RC Zumuld
2012-07-08, 13:56
A gps trackernél vigyazzatok, hogy sim kartyan mindig legyen egyseg nalam nem volt, ha nem egy rendes ember talalja meg sose lett volna meg. Sajna nalam a videokep se segitett volna eszakra ment 3 km et ott volt az utso videokep 120 meteren majd nyugatra talaltak meg 8,5 km en mindez azert mert a bal csuro szervo kilazult csavarja miatt nem tudott a robot balra fordulni igy rth ban levitorlazott, termikelt jobbra mindig tulfordulva

A sim kártyát bármikor tudod tölteni. Még akkor is, ha elhagyod a géped.

RC Zumuld
2012-07-08, 13:58

Nnna, ez így kicsit érthetetlen...
Tehát, elhagyod a géped egy üres sim kártyás trackerrel. Sebaj. Utalsz rá utólag pénzt és már keresheted is a géped...

srobi
2012-07-08, 14:36

Tehát, elhagyod a géped egy üres sim kártyás trackerrel. Sebaj. Utalsz rá utólag pénzt és már keresheted is a géped...

srobi
2012-07-08, 14:41
[/quote]

[/quote]

[/quote]
[/quote]

Igen ezigy van este 8 utan csak benzinkuton vagy online 3g nem volt benzinkut kb 5 kmre.... Szoval ha megtalalo nem lett volna becsultes akkor sim ki es gep szevasz. Nekem a legjobban az valt be hogy becsuletes megtalalo jutalom elleneben hivja a kov szamot...

RC Zumuld
2012-07-08, 15:37
Jó, bocs, magamból indultam ki, h a közelben van nagy város...
Igazat adok a jutalmas dologban. Az a minimum, hogy legyen rá írva a gépre...

saxon
2012-07-08, 18:54
En minden gepemre rairom: "Ha megtalalta, kerem hivon: es a telefonszam".. Bar eddig még nem hivtak, mert minden gep meglett, de ez is egy plusz esely, hogy vissza keruljon. :)

QQC
2012-07-08, 19:49
Ez a része viszont fázós lehet...
A pézsmavadászok, vagy más bozótlakók megtalálják és odahaza verik a kerítést, vagy viszik a kutyát...
Jobb lenne, ha egy fórumot olvasó kereskedő ( ;D ) venné a lapot és adna szponzormatricát a saját számával és címével. A megtaláló nála hagyhatja a cuccot, kaphat némi ajándékot (minirepcsi kedvcsinálónak, vagy valami kis értékű kütyü, amit le tud írni), ez reklámfogásnak sem rossz.
Úgyis náluk verünk el egy rahedli pénzt, ennyi pedig nem hiszem, hogy csődbe juttat bárkit.

Smith
2012-07-08, 22:21
Sajna nalam a videokep se segitett volna eszakra ment 3 km et ott volt az utso videokep 120 meteren majd nyugatra talaltak meg 8,5 km en mindez azert mert a bal csuro szervo kilazult csavarja miatt nem tudott a robot balra fordulni igy rth ban levitorlazott, termikelt jobbra mindig tulfordulva

Na erre gondoltam én is,nálam az utolsó videó képen még látható hogy volt egy kis kakaó az akkuban,a szabályzó (Hyperion) 9v-nál már lekapcsolta a motort,de a körkörös repülésével még 120 méter magasból a robot segítségével elkavarhatott egy jó darabon ugyan is csak a szervó fogyasztott,sőt a videó adó akkujában még kb.80% volt..
A google maps a meglévő koordináták és McElek ötlete alapján berajzoltunk egy lehetséges irányt amin elindultunk szombaton keresni,de hiába..

Arról tud valaki infót,hogy a google maps pro (fizetős) verziójával lehet-e frissen nézelődni??

csomy
2012-07-08, 22:25
Valamivel frissebb képek vannak, de azt ne várd, hogy a géped rajta lesz.
Inkább menjetek neki egy FPV flottával.
Ha direkt FPVsek nincsenek, akkor valamilyen HD kamera, és otthon árgus szemekkel nézni a felvételeket. Esetleg helyi motoros ernyősök is segíthetnek.

Banditos
2012-07-08, 23:08
Google Maps Pro felejtős....van fent neten tört verzió is, de nem lesz segítség.
Nem olyan friss és nem olyan felbontás szerintem.
A paplan ernyős kutatás szerintem jó ötlet, meg kellene keresni a helyi erőket, biztos segítenek.

mcelek
2012-07-08, 23:12
Na ja, csak ök sem látnak a lombok mélyére :(
Összel, ahogy StreetRacing gépe is lombhullás után került meg.
Remélem azért hamarosan előkerül, valami modellező unokaöccs bácsikáján kersztül ;)

zafir38
2012-07-09, 00:50
Google elsőnek hozza,igaz a szabadon repülőket de alatta ott van ez is! Köszönet!

Ő is keresi FPV-s modelljét : http://17.kerulet.ittlakunk.hu/civil/120614/elveszett-repulot-keresunk

"Egyetemi céllal" patent a 31L, R egyik megközelítése alatt vannak, 500-700 méteren bármivel össze lehet futni.
Az M0-ás bal partján is csak finoman "parkflyer"-ezünk! De lehet, hogy tudja mit csinál!
Bocs az OFF-ért, meg a pánikért! NO stress, energy yes!

Gabek
2012-07-10, 11:31
Sajna nalam a videokep se segitett volna eszakra ment 3 km et ott volt az utso videokep 120 meteren majd nyugatra talaltak meg 8,5 km en mindez azert mert a bal csuro szervo kilazult csavarja miatt nem tudott a robot balra fordulni igy rth ban levitorlazott, termikelt jobbra mindig tulfordulva

Na erre gondoltam én is,nálam az utolsó videó képen még látható hogy volt egy kis kakaó az akkuban,a szabályzó (Hyperion) 9v-nál már lekapcsolta a motort,de a körkörös repülésével még 120 méter magasból a robot segítségével elkavarhatott egy jó darabon ugyan is csak a szervó fogyasztott,sőt a videó adó akkujában még kb.80% volt..
A google maps a meglévő koordináták és McElek ötlete alapján berajzoltunk egy lehetséges irányt amin elindultunk szombaton keresni,de hiába..

Arról tud valaki infót,hogy a google maps pro (fizetős) verziójával lehet-e frissen nézelődni??

Semmi hír?

Kár, hogy ilyen messze vagy. Felküldhetnénk egy 2-3 gépes kereső FPV flottát... :(

Ha van valakinek a közeledbe autopilótás gépe, küldjétek fel útvonalrepüléssel. Vonalkázzátok be a területet, és lesz mit elemezni a repülések után. :)

Vagy ez már megvolt?

pulsarxp
2012-07-10, 21:09
Semmi hír?

Kár, hogy ilyen messze vagy. Felküldhetnénk egy 2-3 gépes kereső FPV flottát... :(

Ha van valakinek a közeledbe autopilótás gépe, küldjétek fel útvonalrepüléssel. Vonalkázzátok be a területet, és lesz mit elemezni a repülések után. :)

Vagy ez már megvolt?

Holnap ha jó idő lesz kimegyek a hexával körbenézni. Sajnos a jelenlegi akkuval csap pár percet tudok repülni, de arra lehet pont elég, hogy meglegyen :)

srobi
2012-07-10, 21:16
Amit még lehetne talan valamelyik ingyenes helyi ujsagban kepes hirdetest feltenni. Nagyon sok ember az se tudja mi ez. Az en megtalalom azt mondta ilyet meg eleteben nem latott, persze ő videki egyszeru es nagyon becsuletes ember volt. Biztos hogy Pest fele vette az iranyt? Surun lakott teruleten mar megtalaltak volna, hacsak nem vitorlazott be Ferihegyre ott lehet a biztonsagiak lefoglaltak, bar abbol mar hir lett volna. A búza aratasa ugy tudom most van lehet par gazdat is meg lehetne kerdezni, foldhivatal terkep alapjan megmondja ki a tulaj, illetve a foldhasznalo

Smith
2012-07-10, 21:43
A közeli lakott területen élő "egyszerű" (nem idén barnult) emberek nem láttak semmit.
Szegények,még ajtó sem volt egy két házon,ahonnan kiszaladtak mikor arra mentem!
pulsarxp-nek külön köszönet!
Talán a hétvégére összeáll a kereső gépem (easy glideren függőlegesen lefelé néző sony bloggie széles látószögű lencsével komplett FPV-vel).
Az erdők felett kell körül nézni,mivel az utolsó pár percben ott körözött és az akkuban már nem volt kakaó!

Smith
2012-07-10, 22:22
Itt az utolsó pillanatok,(csak erős idegzetüeknek :o ) ,össze vágva és le lassítva : http://youtu.be/dG6UCFQ9P38 Ez egy nem listázott videó,pár nap múlva törlöm.

Gabek
2012-07-10, 23:10
Rosz volt nézni.

100m-ről kilóméterekre is eljuthatott.... :(

Ltomi78
2012-07-11, 11:09
Smith:

Szervezehetnénk valamelyik napra egy koncentrált keresést. Azt nem tudom, hogy egy másik FPV-s gépről ki lehetne e szúrni szemüvegen keresztül, de több szem többet lát alapon akár gyalog is érdemes lenne szétnézni a lehetséges landolási helyszíneken.
Mit szóltok ? ;)

Smith kollegát kérdezném ezek a koordináták hogy értelmezendők a google maps-ban? 47.22.6495, 19.11.2496 15 mp-nél kb a videón, hogy lehet átkonvertálni hogy a maps jól mutassa.

Gabek
2012-07-11, 11:20
Smith:

Szervezehetnénk valamelyik napra egy koncentrált keresést. Azt nem tudom, hogy egy másik FPV-s gépről ki lehetne e szúrni szemüvegen keresztül, de több szem többet lát alapon akár gyalog is érdemes lenne szétnézni a lehetséges landolási helyszíneken.
Mit szóltok ? ;)

Smith kollegát kérdezném ezek a koordináták hogy értelmezendők a google maps-ban? 47.22.6495, 19.11.2496 15 mp-nél kb a videón, hogy lehet átkonvertálni hogy a maps jól mutassa.

Szemüvegből esélytelen.
Ezért mondam, hogy kockázzátok be a területet. sávokba repüljétek végig HD-vel.
Aztán menjetek haza, helyezkedjetek el a képernyö elött és elemezzétek ki a felvételeket.
Mint a CIA.... :D

Gaben
2012-07-11, 11:30
A repülés utolsó két percét nem tudnád valahova feltenni vágások és minden nélkül?

Gaben
2012-07-11, 11:32
Természetesen a rögzített osd-s felvételre gondoltam....

csomy
2012-07-11, 11:45

A fenti koordinátákat átváltottam ITT (http://www.csgnetwork.com/gpscoordconv.html), és beillesztettem a google egy fiktív pontjának linkjébe.
A gép (a fenti koordinátákat használva) a megjelenített térkép közepén volt látható utoljára.
https://maps.google.hu/?ll=47.377491666666664,19.187493333333332&spn=4.83312,11.634521&t=m&z=15

SMITH! Reális ez?

Ltomi78
2012-07-11, 11:58

A fenti koordinátákat átváltottam ITT (http://www.csgnetwork.com/gpscoordconv.html), és beillesztettem a google egy fiktív pontjának linkjébe.
A gép (a fenti koordinátákat használva) a megjelenített térkép közepén volt látható utoljára.
https://maps.google.hu/?ll=47.377491666666664,19.187493333333332&spn=4.83312,11.634521&t=m&z=15

SMITH! Reális ez?

nekem ezzel tűnt jónak:
http://www.earthpoint.us/Convert.aspx

Position 47°22.6433', 019°11.1621'

Calculated Values - based on Degrees Lat Long to seven decimal places.
Position Type LatLon
Degrees Lat Long 47.3773883°, 019.1860350°

Ltomi78
2012-07-11, 12:01
https://maps.google.hu/maps?q=47.3773883,+019.1860350&hl=hu&sll=47.376877,19.187536&sspn=0.020982,0.038409&t=h&z=14

csomy
2012-07-11, 12:03
100m magasról kb mindegy ez a különbség :)

Ltomi78
2012-07-11, 12:19
Ez így van, ahogy néztem ebben 40 másodperces videón ott kering az erdős rész és az autópálya között, hol a nagy rét felé, hol a tó felé néz, és az utolsó kockán az erdő felé fordul madj vissza kissé. Ahogy néztem a távolság 7400-7500 között mozog tehát körbe ment, nem nagyon távolodtt 200 méter sugarú körbe mozgott. Persze sodródhatott de úgy néz ki inkább azon a környéken kőrőzött le a robot körbe vitte.

Susitu1
2012-07-11, 20:12
Szia SMith,
sajnálom a dolgot. a videó alapján :
0:23-nál 7417méterre 151méteren
0:27-nél 7574méterre 134méteren

20méterrt süllyedt és távolodott 157méterT....szerintem a gép most az autópálya túloldalán a gyáli patak fasorának tövében pihen....kb 2-3kőrt tehetett még......Én ott keresgélném....

Smith
2012-07-11, 20:39
https://maps.google.hu/maps?q=47.3773883,+019.1860350&hl=hu&sll=47.376877,19.187536&sspn=0.020982,0.038409&t=h&z=14

Ez a jó helyszín!

20méterrt süllyedt és távolodott 157méterT....szerintem a gép most az autópálya túloldalán a gyáli patak fasorának tövében pihen....kb 2-3kőrt tehetett még......Én ott keresgélném....

Ott is bejártunk egy jó nagy területet,azon a részen nagy mezők vannak fasorral elválasztva és jó pár vadászles,ezekre felmásztunk és onnan is távcsöveztünk!
De bárhol lehet amit észre sem vettünk,elég sok szemétre rászaladtunk amit a fák tövében dobálnak el (kék kukás zsák)..
A zöld jelzéseket bejártuk,a narancssárga részek magas fák,nem jól láthatóak (talán lomb hullás után),szerintem a piros területen lehet,a piros pötty az utolsó "értelmezhető" pozició..
A térkép :

http://img859.imageshack.us/img859/2611/lost7.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/859/lost7.jpg/)

A rövid videón csak az "értelmezhető" pillanatok vannak,a többi hangyafoci..

Susitu1
2012-07-11, 20:59
A videó szerint a búzamező kisebb lett....tehát az autópálya felé távolodott....

Smith
2012-07-11, 21:06
A videó szerint a búzamező kisebb lett....tehát az autópálya felé távolodott....

Ne is mond tovább,rossz bele gondolni... :o
A bejárt területeken sok a mocsaras rész,ezeket csak fentről lehetne átnézni..

srobi
2012-07-11, 21:47

Ne is mond tovább,rossz bele gondolni... :o
A bejárt területeken sok a mocsaras rész,ezeket csak fentről lehetne átnézni..

Az en peldambol okulva en tavolabb is keresnem nagyobb ipari parkban pl. A Bilkben

Smith
2012-07-15, 22:55
A mai (07.15.) keresésről összedobtam egy rövid videót.. ;) A lényeg a végén!
http://youtu.be/DCt0rIm50o8

mcelek
2012-07-15, 23:16
A mai (07.15.) keresésről összedobtam egy rövid videót.. ;) A lényeg a végén!
http://youtu.be/DCt0rIm50o8

Fantasztikus ;D
Jó csapat, majdnem jó eredmény :(
Ott lesz az a környéken, most a szórólap következik és némi házalás a polgárokkal beszélgetés.
Biztos nem vízben van, mert a hab fentmarad 8)

Susitu1
2012-07-16, 18:44
szenzációs a videó:))))

mmormota
2012-07-16, 18:52
Mindenesetre az látszik, hogy ha szabad területen lett volna a gép azt észrevesszük, ha egy léggömböt meg lehetett látni... Nagyobb területet kellene berepülni. Sokan laknak vagy dolgoznak arrafelé, arra is van esély hogy megtalálta valaki.

Susitu1
2012-07-16, 19:23
van tippem a videón hol lehet még és modell formája van:)))

CooBy
2012-07-16, 20:04
Az en peldambol okulva en tavolabb is keresnem nagyobb ipari parkban pl. A Bilkben

Épp ezt akartam én is mondani. Az én utolsó (és remélem egyetlen) gépvesztésem is tárgya is jó 1km-rel odébb lett meg, mint a legtávolabbi pont, amit még átnéztem.

csomy
2012-08-13, 15:57
Nem lett meg végül a témaindító gép?

Smith
2012-08-26, 19:52
Kérdeztétek privátban hogy mi lett a géppel,még nincs meg,de tart a keresése.
Szabad időmben ki megyek és HD videót készítek fentről amit otthon lassítva átnézek. (kezdem megszokni az ismeretlen területek feletti repülést,ha bárkinek gépvesztése lenne szóljon segítek keresni) ;)
Az eddigi felvételekből össze dobtam egy kis videót.

http://www.youtube.com/watch?v=bkl58xFaoiQ&feature=share&list=UUoM63iRNL_hyz5bKwtZTg3Q

Ltomi78
2012-08-26, 20:08
Szurkolok csak meglesz ;)...jó lett a klip mix.

mcelek
2012-08-26, 21:44
Van erdő bőven :o
Lassan jön az ősz és lehull a lomb, akkor jó esélyek lesznek ;)

Környéken szóbeszédbe hoztad? Hátha valakinek az ismerősének a nagynénjének a kersztfia talált valamit.

Smith
2012-08-26, 21:55
Környéken szóbeszédbe hoztad? Hátha valakinek az ismerősének a nagynénjének a kersztfia talált valamit.

Ennyire még nem vártam az őszt! ;D ;D
Szerintem már többen tudják mint itt a fórumon..
Meglepődtem mikor a kukoricás mellett reptettem,jött egy idős bácsi és meg kérdezte "maga is a le esett műholdat keresi" ;D ;D

K.S.M.T.
2012-08-26, 22:12

Ennyire még nem vártam az őszt! ;D ;D
Szerintem már többen tudják mint itt a fórumon..
Meglepődtem mikor a kukoricás mellett reptettem,jött egy idős bácsi és meg kérdezte "maga is a le esett műholdat keresi" ;D ;D

reménykedjünk hogy ágon akadt fenn mert ha a földön van és jön a lombhullás akkor az max a következő tűzoltásnál lesz meg helyesebben a maradványai!

2 szer átrepültem énis a területet de nem sok mindent találtam ha gondolod jó lenne összehangolni és együtt kimenni... de inkább szerintem gyalogos felderítés lesz a nyerő...
írj privátot és egyeztetünk!

eosbandi
2013-06-16, 23:44
Sziasztok !
Sajnos ma saját figyelmetlenségből eredően elrepült kedvenc Bixlerem.
Annyira belemerültem a repülésbe, hogy mire észbe kaptam lemerült az akku, és onnantól kezdve szabadon repülő lett a madárka.
A mellékelt képen felrajzoltam a helyszínt. At láttam messziről hogy még elkezdi az RTH-t azaz bedönti a gépet, de utánna már cask körözve jött lefelé. Azt szintén láttam, hogy a sárgával jelölt GSM torony és a főút melletti fás domb közötti területen ért földet és mivel láttam a gépet úhgy gondolom nem lehetett messzebb 2-2.5Km-nél. Egész délután kerestük, illetve amíg volt aksi és fény addig multikopterrel is próbáltam berepülni a területet, de a gép egyszerűen köddé vált. Ha valaki esetleg jár arra és van ideje átrepülni párszor a terület felett, az talán segítene. Sajnos ma este vissza kellett jönnöm Pestre és hétvégéig biztosan nem tudok lemenni keresni. A megtalálót természetesen megfelelő jutalomban részesíte, ami 15eFt.

pulsarxp
2013-06-17, 10:30
csak infónak, hogy Fadd mellett van a hely:
https://www.google.hu/maps/preview#!q=46.476167%2C+18.777367&data=!1m4!1m3!1d23070!2d18.7835737!3d46.4747125!2m 1!1e3!4m10!1m9!4m8!1m3!1d6894629!2d22!3d49.5!3m2!1 i1280!2i685!4f35&fid=7

eosbandi
2013-06-17, 10:51
csak infónak, hogy Fadd mellett van a hely:
https://www.google.hu/maps/preview#!q=46.476167%2C+18.777367&data=!1m4!1m3!1d23070!2d18.7835737!3d46.4747125!2m 1!1e3!4m10!1m9!4m8!1m3!1d6894629!2d22!3d49.5!3m2!1 i1280!2i685!4f35&fid=7

Koszonom a kiegeszitest.

pbr110
2013-10-05, 21:17
Sziasztok,
Sanjnos ma délután elrepült gépem Bakonybél környékén. Képek a gépről:
http://rcpilot.hu/users/2069/12736/s_20131005211030380.jpg (http://rcpilot.hu/users/2069/12736/b_20131005211030380.jpg) A képet az RcPilot.hu tárolja. (http://www.rcpilot.hu)

http://rcpilot.hu/users/2069/12736/s_201310052111274541.jpg (http://rcpilot.hu/users/2069/12736/b_201310052111274541.jpg) A képet az RcPilot.hu tárolja. (http://www.rcpilot.hu)

Ha valaki ismeri a környéken élő idni
ánokat osszátok meg velük is.

Smith
2013-10-05, 21:44
Sajnálom és együtt érzek.. Mi történt pontosan??
OSD-s felvétel van-e? Start hely,szél irány,stb.. csak hogy segíteni tudjunk,(annak idején sok jó ötletet kaptam itt a fórum társaktól)..
Bakonybél környékén van fa rendesen.. :(

eosbandi
2013-10-05, 23:14
Telefonszám volt rajta ? Engem mult héten hívott fel egy traktoros, hogy talált valami hungarocell ízét aratás közben. Es rajta volt ez a telfonszam, meg hogy jutalom.....

pbr110
2013-10-06, 19:07
Sziasztok.

Telefonszám van rajta. Meg sok minden benne. Szél nem volt, csak mint később feltűnt egy jókora lokátor állomás az egyik hegy tetején.
A gép amikor 800m-re eltávolodva a starthelytől nagyon furcsán kezdett viselkedni aztán önállósította magát.

http://rcpilot.hu/users/2069/12736/s_201310061859555990.jpg (http://rcpilot.hu/users/2069/12736/b_201310061859555990.jpg)

csomy
2013-10-06, 19:24
Sziasztok.

Telefonszám van rajta. Meg sok minden benne. Szél nem volt, csak mint később feltűnt egy jókora lokátor állomás az egyik hegy tetején.
A gép amikor 800m-re eltávolodva a starthelytől nagyon furcsán kezdett viselkedni aztán önállósította magát.

http://rcpilot.hu/users/2069/12736/s_201310061859555990.jpg (http://rcpilot.hu/users/2069/12736/b_201310061859555990.jpg)

RTH volt benne? Az is (GPS) meghülyült vagy csak az irányításod ment el?

Ltomi78
2013-10-06, 21:39
Sziasztok.

Osd volt..felvetted a videó t...esetleg utolsó látható koordináták? ...megertem ha nemakarod reklamozni a benne lévő elektronikát. ..de latom a többiek is értetlenül kérdezik hogy mi is történt? ...hogy forditott e viddta a robot vagy ilyesmi? Gps tracker? ..Bár gondolom akkorost nem irtad volna ki hogy eltűnt. ...remélem v meglesz. ..en 3 órát ketestem a quadcopter t mire a párom lejott a rétre segíteni es megtaláláta pedig már 3 an jártuk körbe a mező t...utána a quad gps moduljat is o találta meg pár nappal később. .kb 60 ezer ft ot sporolt nekem ezzel.

Mielőbbi megtalálást!

pbr110
2013-10-07, 10:46
Felvétel nem készült sajnos, robot volt benne.
A géppel amikor elvesztettem az irányítást, bukfencet és spirális merülést is csinált, olyan volt mintha váltogatna a funkciók között.
Sajnos nem videó kép alapján vezettem (akkor feltűnt volna a ha az irányítással probléma van), azt a gyerekek nézték. Amikor jöttek a gép viselkedésébe a látható anomáliák a videó link is gyengült és sajnos blue screen-es képernyő volt bekapcsolva csak, a szemüveg meg bent a kocsiba.
Amikor a gép láthatóan össze szedte magát szépen stabilan elkezdett távolodni de olyan pici volt, hogy szemmel már nem tudtam követni, irányítani, a videó kapcsolat pedig csak másodperc töredékére villant be.

Őszintén szólva nem tudom mi volt a gond, elvileg be volt állítva minden, egy kipróbált rendszerrel repültem, csak irányítás vevő csere volt de még a nyár közepén.

RC Zumuld
2013-10-07, 19:45
Ha valaki elhagyott egy gépet Komárom- Esztergom megyében, nálam átveheti, miután megjelölte a típust és a benne lévő dolgokat.
0620kilenc8négy8négy9kettő
09:00-21:00 közt

ppeter
2013-10-07, 19:56
Szia BPR110!
Remélem meglesz a géped! Az okok engem is érdekelnek.

Szia Fat Jesus!
Kíváncsi leszek a statisztikára, hogy hányan keresik a repülőjüket. ;)
Kérlek számolj majd be a végeredményről!

Üdv ppeter

RC Zumuld
2013-10-07, 20:02
Mindenképp!

saxon
2013-10-07, 20:08
Ha igy nez ki, akkor az enyem:
http://www.coasttocoastam.com/cimages/var/ezwebin_site/storage/images/coast-to-coast/repository/photos/artwork-whoops!-alien-crash/530384-1-eng-US/Artwork-Whoops!-Alien-Crash_photo_medium.jpg

( mit lathato, kepem is van rola..:))

Ha valaki elhagyott egy gépet Komárom- Esztergom megyében, nálam átveheti, miután megjelölte a típust és a benne lévő dolgokat.

RC Zumuld
2013-10-07, 20:53
Szia BPR110!
Remélem meglesz a géped! Az okok engem is érdekelnek.

Szia Fat Jesus!
Kíváncsi leszek a statisztikára, hogy hányan keresik a repülőjüket. ;)
Kérlek számolj majd be a végeredményről!

Üdv ppeter

Egy ember és egyben a gazda az aki kereste a gépet! :)

pbr110
2013-10-07, 21:13

Jó volt a konfigom, de azért oda csak nem ment el! Twinstar törzs styroman twin szárny, talált?!

RC Zumuld
2013-10-07, 21:53
Sajnos nem! :( Pedig örültem volna ha jobb hírt mondhattam volna! :(

drozsi
2013-10-08, 21:47

Köszönöm szépen a segítséget, nagyon örülök hogy megkerült a gépem!

Zsolt

Hetes
2013-10-15, 07:43
Ha valaki elhagyott egy gépet Komárom- Esztergom megyében, ná ;)lam átveheti, miután megjelölte a típust és a benne lévő dolgokat.

Köszönöm szépen a segítséget, nagyon örülök hogy megkerült a gépem!

Zsolt

Ugy latom Fat Jesus megvalto lettel ;) :D

Krisz22
2013-10-15, 08:15
Milyen gép volt?
Konfig?

pbr110
2013-10-15, 14:13
Milyen gép volt?
Konfig?

Az én gépemre gondolsz?
Twinstar törzs
2db 50g-os külső forgórészes motor+ 30A szabik
3A kapcsoló fedélzeti táp
4500-as Nanotech akksi
SeaWolf kamera
5.8GHz wideó link, Foxtech
2,4GHz FrSky vevő, 8ch
robot
Styroman twin szárny (gyorsabbik fajta)
futaba 321-es digit szervó kamera forgatás

pbr110
2013-10-15, 14:17
Annyira biztos volt a konfig, hogy egyszer légcsavar csere után nem húztam meg a rögzítő csavart, lepörgött.
Ilyen állapotba is stabilizált módba haza tudtam hozni, és RTH-ba is megindult hazacikk-cakkba, de jött.

eosbandi
2013-10-27, 17:26
Sziasztok !
Sajnos ma saját figyelmetlenségből eredően elrepült kedvenc Bixlerem.
.....

Ma került vissza az Október elején elrepült madárka. Mintegy négy hónapot töltött a kukoricában. Ha esetleg valakit érdekel : a gyors átnézés eredménye :
Az elektronikai elemek működnek. A FY-OSD és a FY-31AP háza gyakorlatilag vízhatlan... bár az osd házát a nap narancssárgára szívta ki. (design elem). Ugyenez igaz a Pixim kamerára is. Kívül látszik, hogy komoly esőt kapott, belül azonban semmi nyom. Némi WD40-es tisztítás után a motor is teljesen OK-nak tűnik. A video ado kívül szépen berozsdásodott, de belül szintén OK-nak tűnik....

A gépről már ez nem annyira mondható el. Az orrból a zuhanás eredményeképpen hiányzik egy másfél ujjnyi darab, a fa alkatrészek megrohadtak...a textil erősítésű ragasztószalag porrá vált.. (nem igazán UV álló). A hab is jelentősen veszített rugalmasságából.

Extra : A törzsben láthatóan lakott valaki. Az összes kábel miszlikre lett rágva... ?D

Az egyenleg : A törzs, az akksi és a szervók kuka a többi elem megmenekült...

eosbandi
2013-10-27, 17:31
meg kepek

Daine
2013-10-27, 17:43
4 hónap akkor éppen idelye! :o
Azt lehet tudni,hogy lett meg?

eosbandi
2013-10-27, 17:45

ideje :D

Minden gépemen van matrica telefonszámmal és utalással arra hogy jutalmat kap a megtaláló... egyik reggel csörgött a telefon, hogy van itt egy hungarocell izé rajta ezzel a telefonszámmal :D

Daine
2013-10-27, 17:57

ideje :D

Minden gépemen van matrica telefonszámmal és utalással arra hogy jutalmat kap a megtaláló... egyik reggel csörgött a telefon, hogy van itt egy hungarocell izé rajta ezzel a telefonszámmal :D

Szerezz be egy jó gps trackert, hogy legközelebb hamar meglegyen! ;)

eosbandi
2013-10-27, 18:14
Már megtörtént. A nagyobbakban GPS tracker van, a kisebb gépeken meg PMR irányjeladó.

Elek
2013-11-03, 19:30
Sziasztok!

Sajnos úgy néz ki,hogy nekem is elveszett a gépem.
Röviden a lényeg,sok szívás után megint olyan volt a gép amivel csak repülni kell.
Péntek reggel kimentem és az örömködés közben a hülyegyerek nem nézte az akksit,az utolsó kép tőlem 3000 méterre és 300 méter magasan volt,természetesen egy erdősáv felett. Ekkor az 5000-es akksiból kijött 5000 (4000 körül kapcsoltam Rth-ba)
Egyből elment a kép,gondolom az videóadónak már nem volt elég az áram.
Közben a szél is feltámadt(13-15 km/h) 300 méteren gondolom erősebb.
Sajnos nekem minden egy akksiról megy,de nem ez volt a probléma,hanem én.( robot,videó,12v kamera)

A gép egy twinstar klon C4S robot.
Az akksi egy 3s 5000 3 startos.

A kérdésem az lenne,hogy véleményetek szerint maradt e az akksiban annyi,hogy a robot le tudta tenni a gépet?
Elég nagy területet átnéztünk már,de semmi.

Ltomi78
2013-11-03, 19:45
Remélem meglesz. Gps tracker nem volt?
En tracker nélkül sosem küldöm már el a gepem. Megéri befektetés egy második esély a megtalálásához.
4000mAh nel rth ba került akkor azért csak közeledett hozzád. ..

Gabek
2013-11-03, 20:02
Sziasztok!

Sajnos úgy néz ki,hogy nekem is elveszett a gépem.
Röviden a lényeg,sok szívás után megint olyan volt a gép amivel csak repülni kell.
Péntek reggel kimentem és az örömködés közben a hülyegyerek nem nézte az akksit,az utolsó kép tőlem 3000 méterre és 300 méter magasan volt,természetesen egy erdősáv felett. Ekkor az 5000-es akksiból kijött 5000 (4000 körül kapcsoltam Rth-ba)
Közben a szél is feltámadt(13-15 km/h) 300 méteren gondolom erősebb.
Sajnos nekem minden egy akksiról megy,de nem ez volt a probléma,hanem én.( robot,videó,12v kamera)

A gép egy twinstar klon C4S robot.
Az akksi egy 3s 5000 3 startos.

A kérdésem az lenne,hogy véleményetek szerint maradt e az akksiban annyi,hogy a robot le tudta tenni a gépet?

Szia!

Én szálltam már le valamivel 7v felett! (elszállt egy cellám.)

Kb ott hallgat el a videóadóm. Ennyinél pl már nem világít rajta a csatorna kijelző.

Az, hogy hány voltig működik a bec-ed meg lehet nézni az adatlapján. Enyém asszem 6V körül már elhallgat!

Én inkább nem raktam rtl-be, hanem vitorláztam. Úgy nem ment a motor, és nem esett be a fesz.
Szerencsére bőven volt magasságom.
Szerencsém volt.

Hol történt ez a dolog?

Esetleg be lehetne repülni a területet!
Ha Pécs környéke, akkor megbeszélhetjük.
Kell hozzá szerencse, de találtam már meg modellt. ;)

Mi több kalkuláj rögtön kettő kereső géppel is!
Egy barátom is jön ha tud.

Gábor

n.james
2013-11-03, 20:10
...

Az ESC-ben gondolom le volt tiltva (vagy NiMh-en volt) a "cut-off", azért tudta annyira lemeríteni az aksit hogy elmenjen a videó. Ha 6-7 V környékén már nem tudta a motort meghajtani, akkor talán még maradhatott elég fesz. a robotnak. ::)
Hasonló esetem nekem is volt (a lelkes amatőr nem nézte az aksit ::)), 3 km-re és 300 méteren voltam, de akkora ellenszélben hogy 100% gázzal csak 25 km/h-val jött vissza és látszott hogy nem elég az aksi. Kikapcsoltam az RHT-t, lejöttem 100 m alá, és éppen visszaértem mielőtt az aksi kilehelte volna a lelkét (8.5 V-on még ment a videó adó). Mázlim volt.
A szél lehet a kérdéses, merre sodorhatta a motor nélküli gépet?

Elek
2013-11-03, 20:37
Remélem meglesz. Gps tracker nem volt?
En tracker nélkül sosem küldöm már el a gepem. Megéri befektetés egy második esély a megtalálásához.
4000mAh nel rth ba került akkor azért csak közeledett hozzád. ..

Sajnos nem, 4000-nél fordultam 5000-nél volt 3km-en.

Szia!

Én szálltam már le valamivel 7v felett! (elszállt egy cellám.)

Kb ott hallgat el a videóadóm. Ennyinél pl már nem világít rajta a csatorna kijelző.

Az, hogy hány voltig működik a bec-ed meg lehet nézni az adatlapján. Enyém asszem 6V körül már elhallgat!

Én inkább nem raktam rtl-be, hanem vitorláztam. Úgy nem ment a motor, és nem esett be a fesz.
Szerencsére bőven volt magasságom.
Szerencsém volt.

Hol történt ez a dolog?

Esetleg be lehetne repülni a területet!
Ha Pécs környéke, akkor megbeszélhetjük.
Kell hozzá szerencse, de találtam már meg modellt. ;)

Mi több kalkuláj rögtön kettő kereső géppel is!
Egy barátom is jön ha tud.

Gábor

Köszi,de ez szeged mellett volt. Ez a gép inkább süllyed mint vitorlázik(meg van pakolva rendesen) ezért gondoltam motorral visszajönni,illetve egy yagi volt a vevőn és az nem nagyon szereti a fákat.

Az ESC-ben gondolom le volt tiltva (vagy NiMh-en volt) a "cut-off", azért tudta annyira lemeríteni az aksit hogy elmenjen a videó. Ha 6-7 V környékén már nem tudta a motort meghajtani, akkor talán még maradhatott elég fesz. a robotnak. ::)
Hasonló esetem nekem is volt (a lelkes amatőr nem nézte az aksit ::)), 3 km-re és 300 méteren voltam, de akkora ellenszélben hogy 100% gázzal csak 25 km/h-val jött vissza és látszott hogy nem elég az aksi. Kikapcsoltam az RHT-t, lejöttem 100 m alá, és éppen visszaértem mielőtt az aksi kilehelte volna a lelkét (8.5 V-on még ment a videó adó). Mázlim volt.
A szél lehet a kérdéses, merre sodorhatta a motor nélküli gépet?

Teszek fel térképet.

mcelek
2013-11-03, 22:32
:o
Ennél kicsit több információval azért meg lehet határozni azt a területet, ahol keresni érdemes.
Kéne egy repítési hely, szélirány és az a pont, ahol még megvolt. Ezekkel már lehet a térképen egy kulcslyuk szerű rajzot alkotni. A szélerő lényeges szintén, mert 300m elég sok ahoz, hogy akár 2-3km-t is hátrébb vigye a gépet. Erre jók az OSD adatok, nagyjából lehet tudni, mekkora széllel szemben kellett küzdenie. Persze motorlekapcsolás esetén lehet, hogy jól irányban tartotta a robot, ennek megfelelően igyekezhetett a magasságot is tartani, akár tolathatott is.
::)
Esetemben fél akkunál sem jártam, brutál szél és RTH= ismeretlen, de biztosan nagy távolság, míg a robot 200m-en tartotta.

karee2
2013-11-04, 11:15
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,143547.0.html

Elek
2013-11-04, 11:25
Az én estemben elméletileg a robot lekényszerítette a földre a gépet.Az rth 40 méterre volt beállítva.
Mikor utoljára láttam az orra biztosan felém nézett!

http://rcpilot.hu/users/3251/17062/s_201311041120425665.jpg (http://rcpilot.hu/users/3251/17062/b_201311041120425665.jpg) A képet az RcPilot.hu tárolja. (http://www.rcpilot.hu)

Daine
2013-11-04, 13:48
Az én estemben elméletileg a robot lekényszerítette a földre a gépet.Az rth 40 méterre volt beállítva.

http://rcpilot.hu/users/3251/17062/s_201311041120425665.jpg (http://rcpilot.hu/users/3251/17062/b_201311041120425665.jpg) A képet az RcPilot.hu tárolja. (http://www.rcpilot.hu)

Nekem van egy felvételem, hogy mit csinál a robot amikor lemerul az akku!
Elég érdekes ha hazaérek belinkelem!

Daine
2013-11-04, 15:06

6:00 lehet látni mit tesz a robot ha merülőben van az akku.
6:18 a home irány.
http://www.youtube.com/watch?v=_Wih6VjxxAg

Elek
2013-11-04, 15:12

Köszi!

6:00-tól a robot vezetett?
Emlékszel e,hogy milyen irányú szél fújt?

Daine
2013-11-04, 16:49

Köszi!

6:18 -nal pont széllel szemben áll vagyis a home irányból fújt ezért kovajgott össze vissza!
Látni mennyire törekszik , hogy haza jöjjön .
A leszállás is érdekes mintha csak vezetne valaki.

Gabek
2013-11-04, 19:01

Köszi!

6:18 -nal pont széllel szemben áll vagyis a home irányból fújt ezért kovajgott össze vissza!

Nem azért kóvájog, mert átesésközelbe kerül és nem fognak a kormányok?

Daine
2013-11-04, 19:19

Köszi!

Szerintem itt most nem az a lényeg, hogy kóvályog hanem az, hogy mindig próbál hazafelé beállni!
Szél is fújt és sodorta ha jól emlékezem 2000 m távol és 200m magason lehettem amikor az akku megadta magát.
Ennek ellenére kb. 2500m távol landolt és ezt annak köszönhetem, hogy a C4S robot mindig bróbálta irányba fórdítani az E.S.-t.

Gabek
2013-11-04, 19:52

Köszi!

Szerintem itt most nem az a lényeg, hogy kóvályog hanem az, hogy mindig próbál hazafelé beállni!
Szél is fújt és sodorta ha jól emlékezem 2000 m távol és 200m magason lehettem amikor az akku megadta magát.
Ennek ellenére kb. 2500m távol landolt és ezt annak köszönhetem, hogy a C4S robot mindig bróbálta irányba fórdítani az E.S.-t.

Ezt csak azért vetettem fel, mert szerintem 3 eshetőség van:

1./
Ha pl átesik, akkor ott kell keresni ahol leállt a motor. Pont alatta.

2./
Ha nem ejti át, de pl túllassítja, akkor nem biztos, hogy tartja a home irányt. Bárhová elkolbászolhat. (Ez nem túl jó...)

3./
Ha nem ejti át, hanem szépen siklatja, (Amit látszólag nem csinál) akkor lehet rajzolni egy vektort.

Talán segít a keresésben....

Gábor

csomy
2013-11-04, 20:26
Bocs.

1./

2./
Ha nem ejti át, de pl túllassítja, akkor nem biztos, hogy tartja a home irányt. Bárhová elkolbászolhat. (Ez nem túl jó...)

3./
Ha nem ejti át, hanem szépen siklatja, (Amit látszólag nem csinál) akkor lehet rajzolni egy vektort.

Gábor

Elek
2013-11-04, 20:48
Bocs.

1./

2./

3./

Gábor

Igen mi is erre jutottunk.
Az első és a harmadik pont szerinti terepet végignéztük. A kettes pont a probléma.

A kígyozó repülést nekem is csinálta régen,de nekem robotbeállítás probléma volt.

Gabek
2013-11-04, 21:17
Bocs.

1./

2./

3./

Gábor

Igen mi is erre jutottunk.
Az első és a harmadik pont szerinti terepet végignéztük. A kettes pont a probléma.

A kígyozó repülést nekem is csinálta régen,de nekem robotbeállítás probléma volt.

Ha ebből indúlsz ki, megérne egy própát, nem a startpont felé keresni, hanem a szél irányába.

Ha pl túllassúl, jobbra balra kolbászol, mit pl Daine videóján, akkor könnyedén vihette magávala szél.

Ha jobbra balra megy ugyanúgy mint a videón akkor egy egészen egyenes vonal mentén érdemes keresni.
De ha pl köröz akkor is.

Lehet hétvégén arrafelé leszek. Kicsi rá az esély, de ha módom lesz rá, végigrepülöm az útvonaladat.

Gábor

ati
2013-11-05, 12:24
Egyszerű és olcsó megoldás lehet azoknak akiknek a tracker nem válik be:

Rókavevő 3,5MHz-re. Egy fejhallgató kell hozzá, meg egy 9V-os elem.

Elek
2013-11-05, 15:55
Most néztem a dátumos,hogy mikori lehet kb a Daine által készített videó.
Sajnos azt vettem észre,hogy több mint fél évvel később kijött egy új firmware ami pont a magasságkezelést érinti.

"Az új magasság kezelés azt jelenti pl. Waypoint módban, hogy a gép mostantól egyenletesen emelkedik vagy süllyed a célpontok között, régebben azonnal az új magasságra ment. Mindig új pálya meredekséget számítunk ha egy célpontot elér a robot, vagy üzemmódot kapcsolunk. Például ha manuálisan lejövök 10m-re a géppel és átlököm waypoint módba úgy hogy a célpontja 1km-re és 100m magasan van, akkor szép komótosan kezd el emelkedni, kihasználva hogy van még ideje elérni a kívánt magasságot.
Az RTH mód is hasonló, azzal a kivétellel, hogy amennyiben RTH magasság alatt van a gép, felfele azonnal maximális emelkedéssel indul. Távolról visszajönni jól lehet vele, ha elegendő a negatív állásszög, termik esetén se emelkedik el az eredeti útvonalról és ha tud siklani, akkor azt ki is használja. Ha közel van és magasan, akkor körözés közben is nyomja a gép orrát keményen, hogy minél előbb elérje a kívánt magasságot."

Tehát ez én esetemben mégis van esély,hogy az utolsó látott pont és a starthely vonalában legyen a starthely felé?
Persze a szelet belekalkulálva.

A gép nem volt az a nagyon jó sikló,inkább úgy mondanám,hogy motor nélkül süllyedt elég gyorsan.

Peck
2013-11-05, 16:14
Szerintem ez a magasságkezelés téged pont nem annyira érint..
Azt, hogy mennyire volt jól beállítva a robot (mennyire nyomta siklásban az orrát, ennek megfelelően széllel szemben mennyire haladhatott/mennyi esélye volt a szélnek kifordítani), te tudhatod.
Szerintem simán előfordulhatott hogy kifordítja, és akkor marad a kérdés, hogy jobbra vagy balra :)
De alapvetően akkor is próbál újra ráfordulni a Home-ra a robot.

Tsyrke
2013-11-05, 19:46
Hello "Elek"

Szlobodnyik Peti barátom mondta hogy "szarba" vagy mert elhagytad a géped. Átérzem a fájdalmad, én is jártam igy a nyáron csak én quadrót hagytam el az erdőben. Ami meglett, de csak véletlen. Én szegedi vagyok és ha jól hallottam szombaton mennek a Petiék keresni a repülőt. Van egy quadom 5 akksival (7-8perc/akksi) fpvvel nazaval gps trackerrel. Ha nem túl szeles vagy esős a szombat meló végén dél körül át tudok menni segiteni nézelődni ha gondolod.

Ha gondolod 06205332070

üdv Bozóki Péter

Elek
2013-11-05, 20:38
Hello "Elek"

Szlobodnyik Peti barátom mondta hogy "szarba" vagy mert elhagytad a géped. Átérzem a fájdalmad, én is jártam igy a nyáron csak én quadrót hagytam el az erdőben. Ami meglett, de csak véletlen. Én szegedi vagyok és ha jól hallottam szombaton mennek a Petiék keresni a repülőt. Van egy quadom 5 akksival (7-8perc/akksi) fpvvel nazaval gps trackerrel. Ha nem túl szeles vagy esős a szombat meló végén dél körül át tudok menni segiteni nézelődni ha gondolod.

Ha gondolod 06205332070

üdv Bozóki Péter

Szia!

Köszi,ma hívni akartalak,de sűrű volt a napom.
Holnap mindenképp kereslek.

Ltomi78
2014-04-23, 15:51
Egy nem fórumos ismerősőm megkért hogy írjam ki hátha meglesz....Bonyhád mellett Mol kút mellől indult Phantom II-es elszállt!.... 2 órája történt az esett. A kapcsolat megszakadt a távval de a gép valószínűleg szél miatt nem jött vissza.
Aki arra lakik, repül és látta, megtalálja kérem jelezze Pü-ben.

Köszi

icahone
2014-04-23, 18:23
Ide is betehetned: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,154219.0.html ;)

Ltomi78
2014-04-24, 12:18
A tegnap elszallt phantom 2 es megtalalojanak a tulajdonos kp ban jutalmat ad!. Aki tud arra fele felveteleket kesziteni es latja a gepet a tulajt itt eleri:
+36 20 939 4494

Egy nem fórumos ismerősőm megkért hogy írjam ki hátha meglesz....Bonyhád mellett Mol kút mellől indult Phantom II-es elszállt!.... 2 órája történt az esett. A kapcsolat megszakadt a távval de a gép valószínűleg szél miatt nem jött vissza.
Aki arra lakik, repül és látta, megtalálja kérem jelezze Pü-ben.

Köszi

capriv6
2014-05-22, 21:37
Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni..
Tegnap a kopterem reptetés közben egy erdős részen landolt.
Tegnap meg ma sem találtuk meg...
A hely elég konkrét de több szem többet lát alapon többen keresgetve van esély a megtalálásra..
A környék Gyál Vecsés közötti kiserdő.
47.399141,19.241556
Elég alacsonyan szálltam (erdő felett 4-6m) és kitakart az erdő.
Utolsó emlékeim hogy látok egy fa lombkoronát és a kopter hátrafelé nekiütközött egy fának..
Utána a videókép eltűnt.
Én itt lakom 5perc-re..
Ha valaki csatlakozna a keresgetésbe akkor az alábbi időpontban én biztos kinn leszek:
2014.05.23 09:00-16:00
2014.05.24 12:00-16:00
2014.05.26 12:00-20:00

Bárki jönne ezen a telefonon elér:06705246687

Köszönöm előre is...
Hosszú nadrág minden keresgetőnek kötelező!!!

Ltomi78
2014-05-23, 11:02
Kereses soran keszitett legifelvetel;
https://www.dropbox.com/s/sflyspb686mgyxh/REC_0108.MOV

Sziasztok

A hely elég konkrét de több szem többet lát alapon többen keresgetve van esély a megtalálásra..
47.399141,19.241556
Utolsó emlékeim hogy látok egy fa lombkoronát és a kopter hátrafelé nekiütközött egy fának..
Utána a videókép eltűnt.
Én itt lakom 5perc-re..
Ha valaki csatlakozna a keresgetésbe akkor az alábbi időpontban én biztos kinn leszek:

Köszönöm előre is...

csomy
2014-05-23, 11:24

Azt tudjátok, hogy ez így kb a játék kategória. Ez alapján a videó alapján nem fogjátok megtalálni.
Egyébként milyen volt a kopter?

Gabek
2014-05-23, 11:37
Nem olyan esélytelen.

A lényeg az, hogy ne csak egy szögből keressetek. Pl repüljetek át a terület felett mind a 4 égtáj felől. (minimum)

Nekem a rekordom felszállás után 3 perc volt modell megtalálásban, mondjuk az repülő volt. :)

Drukkolok ;)
Gábor

Ltomi78
2014-05-23, 12:18
Sötétedés előtt ennyire volt lehetőség...ezért kéne a segítség hogy több szem, több kamera többet lát alapon feltérképezzük jobban a lombozatot, ha mégis fenna akadt akkor talán látható. H kopter volt de szerintem Capriv tesz be fotót hamar ;)

Azt tudjátok, hogy ez így kb a játék kategória. Ez alapján a videó alapján nem fogjátok megtalálni.
Egyébként milyen volt a kopter?

csillagvzs
2014-05-23, 13:03
Kár hogy ilyen messze van. szivesen segítenék fpv kopterrel is. 2.7khd-n már talán látszik.

capriv6
2014-05-23, 19:44
Nem esélytelen de még mindig keresem...
Képek.. egyre valószinűbb hogy a fa tetején van hisz a lábak kiálnak..
A képeken még naza volt fennt de azt lecseréltem egy KK-ra..
http://kepfeltoltes.hu/140523/DSC_0001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140523/DSC_0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kár hogy ilyen messze van. szivesen segítenék fpv kopterrel is. 2.7khd-n már talán látszik.

capriv6
2014-05-23, 21:53
Ez a mai nap kutatás utvonala ketten voltunk,egymás melett haladva 5m távolságban, de csak én loggoltam.

http://kepfeltoltes.hu/140523/291703819N_vtelen1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sziasztok

47.399141,19.241556
Utána a videókép eltűnt.
Én itt lakom 5perc-re..

Köszönöm előre is...

[/quote]

gergo75
2014-05-24, 08:23
Szia!
Én kerestem repülőm 2,5m magas kukoricásban. Először hasonló módszerrel mint ahogy a képen látom.
Aztán kitaláltam, hogy hogy nem fogok kétszer háromszor ugyan ott keresni vagy esetleg egyszer sem tobb helyen.
Damilt feszítettem ki abban a távolságban aminél messzebb biztosan nem lehetett, majd szépen egyenes vonalak mentén sétáltunk végig ketten egy barátommal. Így találtuk meg.
Előtte hasonlóan loggolva az útvonalat össze-vissza, aztán megpróbáltunk visszamenni arra a helyre ahol még a loggolás szerint nem jártunk...
2 napig damilozás nélkül napi 3-4-5órát aztán harmadik nap szisztematikusan damillal és meg is lett.
Sok sikert!
Neg lesz az

Red
2014-05-24, 10:35
Köszönöm előre is...

szia!

én szívesen jövök
szerintem írd ki más topicba is, ezt nem olvassa mindenki, én pl véletlenül hallottam róla...

pulsarxp
2014-05-24, 10:53
Köszönöm előre is...

szia!

én szívesen jövök
szerintem írd ki más topicba is, ezt nem olvassa mindenki, én pl véletlenül hallottam róla...

Véletlen mi? ;)

Red
2014-05-24, 10:54
Véletlen mi? ;)

ez egy hosszabb történet, majd egyszer elmesélem ;)

Smith
2014-05-24, 18:33
Készítettem fentről videót,akinek van ideje nézegesse,több szem többet lát alapon.. ;D

https://www.youtube.com/watch?v=4CZhpdFnnKI

https://www.youtube.com/watch?v=K5shNR8vtBE

http://kepfeltoltes.hu/140524/terkep2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

capriv6
2014-05-24, 19:29
Köszönöm mindenkinek a mai kutatást :)
Nagyon jo kis csapat jött össze ismét..
Sajnos a gép még mindig nem lett meg de van még terület ahol még nem tapostuk le a füvet :)
A következő keresési dátum a következő mikor ki tudok menni:

Nem egy csúcskép de alábbi ezközök voltak a gépben:
Vevő: DMD 868Mhz
Kamera: Mobius
Fedélzeti kamera: Foxtech SD25 (ha jol emlékxem)
Vezérlő: KK legujjabb
Gimbal BGC panelos, saját épitésű mozgató karok
Motorok: HP2212 1000Kv
ESC: SimonK 30A
Akku:TG 5000mA
Videó akku: ?? 1000mA
Váz saját készítésű H-váz
Videó ado: Lawmate 500mW 2.4 Ghz
Antenna: sima bot
OSD: HK easy (fesz + idő kijelzése)

Már annyira elkeseredtem hogy felajánlom a megtalálonak hogy bármit leszedhet a gépről!!!

Sziasztok

47.399141,19.241556
Utána a videókép eltűnt.
Én itt lakom 5perc-re..

Köszönöm előre is...

pulsarxp
2014-05-24, 20:10
Fasza a videó, de szerintem pont beljebb lesz. Kedden nekifutunk megint ;)

Készítettem fentről videót,akinek van ideje nézegesse,több szem többet lát alapon.. ;D

https://www.youtube.com/watch?v=4CZhpdFnnKI

https://www.youtube.com/watch?v=K5shNR8vtBE

http://kepfeltoltes.hu/140524/terkep2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Smith
2014-05-24, 20:45

Köszi,igyekeztem,ennyit tudtam kihozni a Mobius kamerából.. Megyek én is,kirendelhetnénk egy büfé kocsit ;D !
Itt van még egy a fasor másik oldala széléről (a videókat max. 1 hétig lehet meg nézni utána törlöm)
Nyomd át HD-ba ott jobban látszik a kullancs! ;D

https://www.youtube.com/watch?v=eCQmFG6N_J0

http://youtu.be/F1LK9x1br0Y

pulsarxp
2014-05-24, 21:28

Köszi,igyekeztem,ennyit tudtam kihozni a Mobius kamerából.. Megyek én is,kirendelhetnénk egy büfé kocsit ;D !
Itt van még egy a fasor másik oldala széléről (a videókat max. 1 hétig lehet meg nézni utána törlöm)
Nyomd át HD-ba ott jobban látszik a kullancs! ;D

https://www.youtube.com/watch?v=eCQmFG6N_J0

http://youtu.be/F1LK9x1br0Y

Zsír... az a baj, hogy már lassan vagy 20 koptert látok a videókon, mert mindenre azt hiszem, ami kicsit is világos :D
Kullancsal meg ne is idegesíts, mert már nemtudom mennyit szedtem ki magamból.
Ez a mai: :D
https://lh3.googleusercontent.com/-NfQjei2HPBY/U4Dxrg4_GMI/AAAAAAAAW-Y/8VGTUZJAwbc/w327-h585-no/2014-05-24+21.22.55.png
Egyébként az előző hsz-ed alsó sárga téglalapjának közepe felé (csak beljebb kicsit) lehet még.

Szpeti
2014-05-24, 21:37
http://kaprazatostermeszet.hu/a-kullancs-eltavolitasa-gyorsan-es-biztonsagosan/

Seszi
2014-05-24, 21:46
http://www.rc-suli.hu/Orvenyes/holaquad.jpg

szerintem B6-C6-C7

kedden 5 körül jó nekem

pulsarxp
2014-05-24, 21:55
szerintem B6-C6-C7

kedden 5 körül jó nekem

torpedózzunk? :D
Én D6 - C7 felé tippelem.

Red
2014-05-24, 22:47
ma rájött Capri, hogy eddig rossz helyen kerestük, kicsit előbb eshetett le mint eddig gondoltuk
elvileg ma bejártuk a nagyobb szektor bal felső részét, de szerinte annak a jobb alján lehet valahol

ja, ohne kullancs :)

Smith
2014-05-25, 13:13
A légi felvételek és az emlékek alapján az E7 F8 területeket kellene alaposan meg nézni.
Sajna már meg ázott... :(

capriv6
2014-05-25, 18:40
Eddig ezeket a területeket jártuk ibb be..
Többen voltunk de csak én készítettem logot..
Keresgetést folytatom az eső ellenére is :-* Nem adom fel 8)

http://kepfeltoltes.hu/140525/N_vtelen12_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A légi felvételek és az emlékek alapján az E7 F8 területeket kellene alaposan meg nézni.
Sajna már meg ázott... :(

capriv6
2014-05-25, 18:54
Az első napokban készített log..
Köszi Krisztián..
Tehát látszik hogy C5-ig már eléggé letapostuk a füvet...
Most jöhet az alatta lévő terület...
Bagoly lak: A3 (hárman vannak)
Süni család:A6
Róka család (kölyök rókák):F6
Kezdem megismerni az erdőt ;) ;) ;)

http://kepfeltoltes.hu/140525/bejart_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[/quote]
[/quote]

pulsarxp
2014-05-25, 19:02
már csak egy koptert kéne találni benne :D

capriv6
2014-05-29, 17:17
Szasztok

Eljött ez a már már várva várt pillanat..
Befejeztük a keresést..
Nagyon sok idöm ráment,10 óra logom van amit csak én készítettem.
Köszönöm mindenkinek jo volt látni a sok segítséget.
GPS TRACKER LEGYEN VELETEK

a8l
2014-05-29, 18:57
Az megoldás lehet ilyen esetekre, hogy van osd a gépen, és a monitor képét veszi folyamatosan egy dvr?
Ami alapján zuhanás után visszanézve a felvételt, az utolsó gps kordinátáknál lehet keresni.

asellyei
2014-05-29, 19:08
Szasztok

Befejeztük a keresést..

Akkor most meglett a gep?

pulsarxp
2014-05-29, 19:20
Szasztok

Befejeztük a keresést..

Akkor most meglett a gep?

nem.

a8l: persze, de még koordináta nélkül is sokat segít a felvétel.

Smith
2014-05-29, 21:50
http://www.rc-suli.hu/Orvenyes/holaquad.jpg

szerintem B6-C6-C7

kedden 5 körül jó nekem

Én még nem adtam fel!! ;D ;D
Videó fentről I7-I8-I9 H7-H8-H9 G8-G9
http://youtu.be/kaU6Xn4mAWw a szeles időjárás nem kedvezett..
Gyanús tárgyaknál kérjük a jelzést!

Red
2014-05-29, 22:29
ha megint mennél ki én is szívesen megyek veled
a nagy gép a goproval bevetésre kész ;)

Smith
2014-05-30, 06:30
ha megint mennél ki én is szívesen megyek veled
a nagy gép a goproval bevetésre kész ;)

Az erdő túl oldalát végig nyomhatnánk.. ;D

Smith
2014-05-31, 14:23
Végig videóztam fentről a piros zónákat :
http://kepfeltoltes.hu/140531/terkep02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha érdekel valakit feltöltöm,kinéztem a szemem :o nem láttam semmit..

Seszi
2014-06-08, 21:49
ide írom, mert nem találtam neki jobb helyet..

van az akkufesz jelző csipogó, ami a pakk balansz csatijára köthető. amikor ez áramot kap, csipog párat. Kéne egy olyan kis elektronikát tojni, ami egy csatorna kapcsolgatására újraindítja ezt a csipogót. így nem kell két csipogó a gépre. Mivel itt nincs nagy áram, biztos meg lehetne építeni egyszerűen.. remélem olvassa ezt valami írástudó és lerajzolja mit-hogyan :) papa-mama balansz csati és egy szervocsati biztos kell rá..

szega
2014-06-08, 22:06
A csipogó áramát megszakítod a benzineseknél használt killswitch -el és kész!

RC Zumuld
2014-06-08, 22:34
ide írom, mert nem találtam neki jobb helyet..

van az akkufesz jelző csipogó, ami a pakk balansz csatijára köthető. amikor ez áramot kap, csipog párat. Kéne egy olyan kis elektronikát tojni, ami egy csatorna kapcsolgatására újraindítja ezt a csipogót. így nem kell két csipogó a gépre. Mivel itt nincs nagy áram, biztos meg lehetne építeni egyszerűen.. remélem olvassa ezt valami írástudó és lerajzolja mit-hogyan :) papa-mama balansz csati és egy szervocsati biztos kell rá..

Nem kell feltalálni a meleg vizet:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__39918__Hobby_King_Discovery_Buzzer_EU_warehouse_ .html

anduur
2014-06-10, 08:00
Sziasztok!
Szeretném egy kolléga segítségét kérni elveszett gépem megkeresésében. A minap solymár határában készítettünk amatőr légifelvételeket két repülőgéppel. Sajnos leszálláshoz készülve az egyik elkapta a másik farkát és leestek egy bozótos felett. Az este elég reménytelen kisérletet tettünt gépek megkeresésére. Ha egyikőtöknek lenne lehetősége segíteni fentről megkeresni nem maradnék hálátlan!
Előre is köszönöm!
And

csillagvzs
2014-06-10, 08:05
Sziasztok!
Szeretném egy kolléga segítségét kérni elveszett gépem megkeresésében. A minap solymár határában készítettünk amatőr légifelvételeket két repülőgéppel. Sajnos leszálláshoz készülve az egyik elkapta a másik farkát és leestek egy bozótos felett. Az este elég reménytelen kisérletet tettünt gépek megkeresésére. Ha egyikőtöknek lenne lehetősége segíteni fentről megkeresni nem maradnék hálátlan!
Előre is köszönöm!
And

Mikor kellene?

anduur
2014-06-10, 08:33
Szia!
Bármikor, alkalmazkodom. Igazából csak az őszt nem szeretném megvárni, hogy mentsük, ami menthető:)

csillagvzs
2014-06-10, 08:35
Szia!
Bármikor, alkalmazkodom. Igazából csak az őszt nem szeretném megvárni, hogy mentsük, ami menthető:)

privátban adj egy számot és rád csörgök a részletekért.

anduur
2014-06-10, 19:56
Koszonom csillagvzs farafozasat megegyszer! Ugy alalult, hogy pont az erkezese pillanataban talaltam meg a gepeket a patakban. (A portas szerint a kutyak egesz ejjel ugattak valami sipolot:) ) Video majd a megfelelo helyen

csillagvzs
2014-06-10, 20:00
Koszonom csillagvzs farafozasat megegyszer! Ugy alalult, hogy pont az erkezese pillanataban talaltam meg a gepeket a patakban. (A portas szerint a kutyak egesz ejjel ugattak valami sipolot:) ) Video majd a megfelelo helyen

Nagyon szívesen. A kélyeg, hogy a gépek meglettek. :)

Helyesen:
Nagyon szívesen. A lényeg, hogy a gépek meglettek. :)

pulsarxp
2014-06-10, 21:27

Patakban? Nem ázott el?

Seszi
2014-06-10, 22:36
de mit csinált a Zsolti? fárafozott? ráfárafozott? ráfozott egy fára? küldjétek el nekem amit írni akartok és átnézem szívesen ;D

anduur
2014-06-11, 07:48
Kiderült, hogy mi történt! Eredetileg nem a patakba esett a gép. A kamera szépen vette még az eseményeket zuhanás után. Az ott található raktár udvarára esett, ahol az öreg portás gyorsan összeszedte és bevitte az épületbe, ezért nem láttuk sehol akkor este. A vevőt is széthúzta és a szabályzó ekkor elkezdett pittyegni. "Hű a k*va anyád" mondta az öreg. Kicsit még téblábolt körülötte majd kihajította a patakba... Még jó, hogy nem gyújtotta fel úgy ahogy volt... Tegnap meg előadta, hogy ő nem tudja mi, de a patak felől valami sípolást hallott. Akkor még örültem is milyen jó, hogy hallotta. Egyelőre szárad az elektronika, kipucolom és kiderül, hogy élte túl az úszást. a kamera mindenesetre tette a dolgát:)

Gagyi
2014-06-11, 08:03
Kiderült, hogy mi történt! Eredetileg nem a patakba esett a gép. A kamera szépen vette még az eseményeket zuhanás után. Az ott található raktár udvarára esett, ahol az öreg portás gyorsan összeszedte és bevitte az épületbe, ezért nem láttuk sehol akkor este. A vevőt is széthúzta és a szabályzó ekkor elkezdett pittyegni. "Hű a k*va anyád" mondta az öreg. Kicsit még téblábolt körülötte majd kihajította a patakba... Még jó, hogy nem gyújtotta fel úgy ahogy volt... Tegnap meg előadta, hogy ő nem tudja mi, de a patak felől valami sípolást hallott. Akkor még örültem is milyen jó, hogy hallotta. Egyelőre szárad az elektronika, kipucolom és kiderül, hogy élte túl az úszást. a kamera mindenesetre tette a dolgát:)

A videó publikus lesz? :D

Paraglider
2014-06-11, 08:18
Igen! videot az öreg meggájverről!

csillagvzs
2014-06-11, 08:21

A videó publikus lesz? :D

Furcsán is álltak a gépek a sűrű fák alatt ahol szerintem kizárt, hogy beeshettek és főleg ahogyan egymáson voltak. :)
Videót nagyon megnéznénk. :D

anduur
2014-06-11, 09:13
https://www.youtube.com/watch?v=51verei83J8&feature=youtu.be
A borítóképen a gépek mostani állapota

Seszi
2014-06-11, 09:39
Van az a dolog a lakott terület fölött repkedéssel..

Gagyi
2014-06-11, 13:04

Privat a videó....

pulsarxp
2014-06-11, 13:20

Privat a videó....

már... reggel még nem volt :)

Gagyi
2014-06-11, 13:31

Privat a videó....

már... reggel még nem volt :)

Wazzz >:(

anduur
2014-06-11, 18:02
Uh bocsi. Visszatettem.
(Seszi, probaltam a szanto felett maradni es olyankor menni, mikor mar ures a kornyek bar latomen is h neha bizony besiklott. Legyen ez a baleset into pelda)

Paraglider
2014-06-12, 03:00

mit mond 5.45 -nél a bácsi? meg nemértem, hatástalanitani akarta,vagy mi?

icahone
2014-06-12, 07:39
Szuper hogy meglett a gep.
Portasbacsinak azert kornyezetszennyezesert egy feljelentes jarna ;)

Paraglider
2014-06-12, 07:50

mit mond 5.45 -nél a bácsi? meg nemértem, hatástalanitani akarta,vagy mi?

"majdnem fejbe b@szott".... .........................................

eosbandi
2014-06-12, 09:42
A többi dologtól eltekintve, elég nagy felelőtlenség (vagy nemtörődömség) kispárna alakúra puffadt aksival felszálni....

latna
2014-06-12, 14:11
A többi dologtól eltekintve, elég nagy felelőtlenség (vagy nemtörődömség) kispárna alakúra puffadt aksival felszálni....

A gond nem ez volt, hanem összeütközött egy másik géppel (felsőszárnyas).

mcelek
2014-06-12, 21:40
Elég nagy lámák, mert nekünk a Styroman kupákon alig akar összejönni szalagvadászat közben :P
Pedig egyszerre öten is megyünk a nyúlra ::)

pegenhoffer
2014-09-16, 23:04
Sziasztok!

Szeptember 7-én Budapesten a Mátyásföldi reptéren elvesztettem sonic alsó szárnyas 1,3 m fesztávú trainer modellemet. A modell kinézetre fehér piros, sárga és kék csíkokkal.

A modell nem reagált semmire és 25-30 percen keresztűl nagy körökben emelkedett, mígnem feltehetőleg a reptér keleti végében található domb környékén földet ért.

Sajnos több órás keresés ellenére sem kerűlt elő a repcsi.

Aki esetleg megtalálja, vagy hallot felőle, kérem hívjon a 06305334132 tel. számon. Megtalálónak szerény jutalom jár...

Köszönettel,

Péter

capriv6
2014-09-28, 20:09
Nos a korábban átjárt utvonalat nem tudom megmutatni de ez a legutobbi keresésém
utvonala..
Kaptam ma egy figurátol egy telefont hogy:
Megtalálta a pörgökkel felszerelt szkeret..
Mondom mit???
zöld és fekete pörgök vannak rajta
HOgy kerestem tavasszal...
EKKOR ESETT LE HOGY A KORÁBBAN ELVESZETT KOPTEREM AZ
Megbeszéltem hogy holnap átveszem...
Kiváncsi vagyok hogy mi maradt belőlle 5 hónap után...

Azt kell tudni hogy megadtam neki a telefonszámomat mikor elhagytam...
Mondta hogy kereni fogja.. hát igy is lett.. MEGTALÁLTA
Megérdemel valami jutalmat a keresgetésért ;D ;D ;D ;D

Itt keresgettem:
http://kepfeltoltes.hu/140928/1363179661_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az első napokban készített log..
Köszi Krisztián..
Tehát látszik hogy C5-ig már eléggé letapostuk a füvet...
Most jöhet az alatta lévő terület...
Bagoly lak: A3 (hárman vannak)
Süni család:A6
Róka család (kölyök rókák):F6

http://kepfeltoltes.hu/140525/bejart_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[/quote]
[/quote]

Red
2014-09-28, 20:12
próbáld megtudni, hogy hol találta meg!

örülök és kíváncsi vagyok :)

capriv6
2014-09-28, 20:16
Természetesen , képkkel is az állapotáról...

próbáld megtudni, hogy hol találta meg!

örülök és kíváncsi vagyok :)

Ltomi78
2014-09-28, 21:10
Wowi...super...
2 kullancsot hoztam haza az akkori keresesbol...en is megneznem..
Akkor most restauraljuk? :D..

capriv6
2014-09-28, 21:15
Ami működik az t felhasználom mai nem azall nem tudok mit kezdeni..
azért vol rajta cucc rendesen..

Wowi...super...
2 kullancsot hoztam haza az akkori keresesbol...en is megneznem..
Akkor most restauraljuk? :D..

capriv6
2014-09-28, 21:17
Bocs a kullanacs miatt...
Egykoron igy nézett ki 8)

http://kepfeltoltes.hu/140523/DSC_0001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140523/DSC_0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[/quote]

pulsarxp
2014-09-28, 23:15
Na ebből szép before/after kep lesz... :D

capriv6
2014-09-29, 14:52
Hát igen csakugyan meglett :)
Nem is olyan borzasztó annak ellenére hogy 5 hónapot töltött a szabad ég alatt...
jelentem mostanra már szétszedtem és egyesével kiprobáltam a dolgokat..
volt mit takarítanom rajta mert az erdő bekebelezte..
A bogarak pokok beleköltöztek mindenhova ahol találtak egy kis lyukat :)
Pokok fülbemászók ellepték és társasháznak hitték..

Most pendig jöjjenek a képek...
Megtalálás pozició:__::: hihetetlen ott mentem el mellette...
A bokor tetején volt... akksi kiesett (mindkettŐ)
http://kepfeltoltes.hu/140929/6666439021_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140929/DSC_0619_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140929/DSC_0620_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140929/DSC_0625_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140929/DSC_0628_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140929/DSC_0629_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140929/DSC_0630_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

pulsarxp
2014-09-29, 15:32
Basszus... még első napokban, mikor Tomi is jött, ott mentünk el mellette 100szor, és ezt a részt még be is repültem én is... :o
De legalább megvan :D

capriv6
2014-09-29, 16:09
hát ez hihetetlen...
Minden működik annak ellenére hogy esett rá az eső...
A mobiusról a videó is megvan fel is fogom tölteni.A videón lehet hallani mikor az erdő mellett elhaladtak a lovasok és beszélgetnek hihetetlen...kár hogy megtelt a kártya és nincs az meg ahogy mi is keresgettük ;D ;D
mobiust feltöltöttem és recordál rendultetlenűl...
Gimbal is működik
KK-is
Vevő is
Videó rész is
Hihetetlen....
Egyetlen ESC-n a fet pukkant el de az most szerintem az én hibámbol mert elöbb adtam neki tápot mint ahogy neki álltam volna kitakarítani...
Ez van belefér....

pulsarxp
2014-09-29, 18:49
Deduuurva...

Es fel volt akadva?

hgabesz
2014-09-29, 19:05
A KK2-ön a lost model alarm nem volt beállítva? Nekünk úgy sikerült megtalálni, hogy sírt szegény :D

Jól néz ki ez a váz, mekkora a súlya és hány cm?

pulsarxp
2014-09-29, 19:35
A KK2-ön a lost model alarm nem volt beállítva? Nekünk úgy sikerült megtalálni, hogy sírt szegény :D

Jól néz ki ez a váz, mekkora a súlya és hány cm?

Lecsuszott az aksi, igy nem tudott sipolni :)

mcelek
2014-09-29, 23:21
:D HÚ, mekkora öröm ez mindannyiunknak :D
És még műxik is ;D soha nem szabad feladni, vagyis ennyi idő után duplán nagy az öröm ;)

capriv6
2014-09-30, 16:39
Meglett a videóanyag is..
5:00-tól kezd érdekes lenni..
https://www.youtube.com/watch?v=_hl-CuEAAtQ

pulsarxp
2014-09-30, 16:48
Aztaq... :D
Hat ez egy szép leszallas.... :)

ati
2014-09-30, 17:02
Nagyon potty, az okát tudod már?

Ltomi78
2014-09-30, 17:48
Fantasztikus..gratulálok! vagy mit mondjak, ez tök jó ;D ;D ;D ;D
micsoda adattároló a micro sd.
A kamerák is működnek? wowi

Meglett a videóanyag is..
5:00-tól kezd érdekes lenni..
https://www.youtube.com/watch?v=_hl-CuEAAtQ

pulsarxp
2014-09-30, 18:21
Nagyon potty, az okát tudod már?

Elment az iranyitas es FS-ben zuhant.

Tomi, ami durva hogy meg Te is arra kovalyogtal akkor este az erdobe, igaz mar sotet volt, es mi is elmentunk 1000 szer mellette... :)

Giggino
2015-09-11, 23:06
MINDIG VAN REMÉNY!!!

Május 16-án a 4.5 Km távolságból RTL módban visszatérő Easym a reptértől kb. 2 Km-re egyszer csak lelassult, átesett.
Ezután a zuhanás által egy kis sebességet nyerve magához tért.
De kis idő múlva újra lelassult, drasztikusan csökkent a magasság, majd 90 m-en elveszett a videó kapcsolat.
Az utolsó ismert GPS koordináták alapján (amiket még éppen láthattam az osd-n - (bár már ekkor már útban volt Kínából a GPS tracker...)) kb. fél óra múlva a GPS adatok alapján számított földet érés helyszínén (egy gyakorlatilag átjárhatatlan sűrű erdős, bozótos terület) voltunk, és elkezdtük a keresést. Amit ezután még négy napig folytattunk, mindenféle segédeszközök (kamerás repülők, távcsövek, bozótvágó, valamint névvel telefonszámmal ellátott plakátok kihelyezésének...)használatával - sikertelenül.
Őszintén szólva a lelkem mélyén már lemondtam róla - bár lombhullás utáni keresésnek még adtam egy halvány esélyt.
Amikor ma, szeptember 11-én délelőtt megszólalt a telefonom, és egy úriember közölte, hogy megvan a gép!!!

A Mobius SD kártyáján megvan a videó! Ha érdekel valakit közzéteszem!

Jelenleg még folyik a kárfelmérés...
- A motor és a propeller nem lett meg, a motortartó bakkal együtt kiszakadt... (bár a helyszínen még nem néztem szét)
- A jobb szárny ivelt vége megtört egy kicsit, egyébként a gép többi része kvázi sértetlen.
- Az elektronikát kiszedtem, kiszárítom, megtisztítom, aztán nekiállok a vizsgálatnak maradt e bennük valami élet...

Ltomi78
2015-09-12, 19:40
Hat enegem erdekel...grat a szerencses megtalihoz:)

A motor esestol szakadta ki? Bocs a hülye kerdesert... Csak nem ertettem hogy aki megtalalta az hagyta ott gondolom

pulsarxp
2015-09-12, 19:47
Engem is érdekel es gratulálok a megtaláláshoz.
Mennyire volt más helyen a vélt zuhanáshoz képest?

Giggino
2015-09-13, 12:55
A tehenek találták meg... :-)
A kökény bokor - amiben a gép landolt - egy legelő mellett volt. A pásztor - aki megtalálta - szerint a tehenek indultak el felé, amit a kutyák nem engedtek.
Erre figyelt fel a pásztor, aki azt hitte, hogy valami vad lehet a bokrokban... így találta meg.
Majd szólt a közeli Tai-Chi tanyán dolgozó ismerősének, ők szedték ki a gépet a bozótból. A tanyán még annó hagytam egy névvel telefonszámmal ellátott plakátot, ők pedig vették a fáradtságot, és felhívtak... Vannak még becsületes emberek... van még remény... :-)

Megkérdeztem mennyivel tartozok... Azt mondták hogy nézzem át mi az ami használható, és az alapján, amennyit gondolok...

Az alábbi linken vannak a kereséshez készült térképek (001,002,003), képek a megtalált gépről, osd videók (VID*.*) ami alapján indult a keresés, a teljes HD kamera által rögzített videó (REC_0002.MP4) és ebből egy kivágás amin a zuhanás van (easy.mp4) és még egy térkép ami a megtalálás helyét mutatja.

https://drive.google.com/folderview?id=0B7TJW3OqT9DtQUZiSU9wYnYwZVk&usp=sharing

Azért még én is szétnézek majd, hátha meglesz a motor is.

Amiket eddig átnéztem, szétszedtem, kitisztogattam, kipróbáltam:
- A videó rendszer (Panel kamera - 5.8 Boscam TS832 600mW VTX ati féle CL) tökéletesen működik. Hossza teszt után is.
- Az APM 2.6 + UBLOX NEO6M GPS+MinimOSD+Power modul - tökéletesen működik.
- A Mobius is úgy néz ki rendben van. Kivettem belőle az akkut életet leheltem bele, majd föltöltöttem. Tökéletesen működik, bár USB-ről nem tudom hogy töltődik e, mert nem világít a zöld led... ez még tesztelés alatt áll.
- 1000mAh WellPower akku a videóhoz. Életre keltettem, feltöltöttem. A cellák szépen tartják a feszültséget. Hogy mennyit tud ténylegesen, majd kiderül a használatban.

- 3000mAh Turnigy akku életre keltettem, feltöltöttem, egyik cella zárlatos. Lehet hogy a zuhanáskor lett az, de nekem nagyon gyanús, hogy már előtte sem volt tökéletes és emiatt történt a "baleset". Ha megnézitek az utolsó OSD videót azon látszik, hogy a teljesen feltöltött 3000mAh -ból csak kb. 1440 -et fogyasztott. Viszont a feszültség már volt ahol csak 9V körüli... A HD videón pedig lehet hallani, hogy megáll a motor...

- Az 433 Mhz Orange OpenLrsNg vevő-t még nem nézem át. Külsérelmi nyomok nincsenek rajta.
- A 45A ESC-t szintén még nem néztem.
- A szervók kuka...

Hát itt tartok...

Ltomi78
2015-09-13, 14:15
ha fullra feltöltötted akkor nem világít a zöld...amig egy kicsit nem meritesz belőle..addig nem kezd újra tölteni..csak egy tipp lehet nem igy van...

tök jó a mobius felvétel...tiszta X akták:)

azért jó hogy robot volt...szépen próbálta szintbe hozni mégsem orral leflele jött hanem lépcsőzetesen...persze ebből tanulság hogy az utsó magassági adat alapján valószínűleg távolabb teszi le mindig..

tényleg és mi lehetett az oka a 9 V-nak beszart az akku vagy robot mérte rosszul és ezért nem indíottott?

Ltomi78
2015-09-13, 14:25
azért kiváncs lettem volna hogy a tracke ilyen esés után hogy működik....én kényszerleszálltam...és sajna akkor még nem szoritottam be a fehér tracker akkuját ezért picit elmozdult és nem müködött....akkor simán gps utsó koordináta alapján találtam meg és 700 métrerre volt tőle és volt videókép egy 20 percig még a földről is