PDA

Teljes verzió megtekintése : kereszt yagi 23cm-re, teljes leírás

ati
2012-08-31, 08:35
Rengeteg málnakeverő és helix antennát készítettem az elmúlt időszakban. Ezeket nem lehet mérés nélkül utánépíteni, mert a helixet a talppontjában kell hangolni, a málnakeverőt pedig össze-vissza kell hajlítgatni, hogy jó legyen. Szóba került egy lapos és egyszerű megoldás a kereszt yagi. Az amatőr műholdas technikában sokan és sokat használják. A fiókomban található hulladékból megépítettem egyet, amit most közzé teszek.

ati
2012-08-31, 08:41
Sajnos, javítani nem lehet, így nehézkes a fórum szerkesztése. Türelem, majd csöpög az info ebben a témában is.

ati

ati
2012-08-31, 09:00
Találtam a fiókomban 5mm széles 1,5mm vastag üvegszálas NYÁK csíkokat. Ebből 10cm ad ki egy dipólt. A NYÁK egyoldalas,FR4 mínőség. Készítettem 2db dipólt úgy hogy fűrésszel kicsit bevágtam középen, így 5-5cm lett a dipól 2 ága.
A csupasz oldalukkal összeragasztottam őket. lsd fotók! A két dipólközé kell egy 90 fokos fázistoló tag. Ezt egy 75ohmos L/4-es koax kábelből alakítottam ki. Teflon kábelből 42mm a hossza.

GPeti
2012-08-31, 17:47
Szükségem lenne egy vízszintesen polarizált körsugárzó antennára (ez az) de 2.4-re, ez az antenna jó lenne átméretezve?
Vékony 75Ohm koax-ot honnan lehet szerezni?

ati
2012-08-31, 19:21
A kereszt-yagi az cirkulárisan polározott, bár élből nézve a vizszintes felé hajlik. 13cm-re is meg lehet csinálni, természetesen a méretek másként alakulnak. A két egymással 90 fokban összehozott dipól talpponti impedanciáját illeszteni kell 50 ohmra, ahhoz, hogy az SWR és ezzel az antenna jó legyen. Ezt az illesztést egy L/4 (50mm) hosszúságú 1mm vastagságú és 4mm szélességű kétoldalt fóliázott NYÁK lemezcsíkkal érjük el. A csík végén lehet a betáp kábelt forrasztani.

ati
2012-09-02, 17:12
Vékony koaxot én Friedrichshafen-ben (Németország) vettem.A lényeg, hogy 75 ohmos legyen. Az leírt antenna 1230-1300MHz sávban működik. A méretek precíz betartása mellett nem szükséges hangolni és garantált a működése.