PDA

Teljes verzió megtekintése : Multi Hangár

icahone
2012-09-09, 12:41
Sziasztok,

lassan egyre tobben leszunk, igy talan erdemes megnezni es/vagy osszehasonlitgatni hogy ki mivel repul es osszeszedni a gepeket ebbe az egy topikba.

Bemutatnam hat a sajat madaraimat amikkel jelenleg is repulok, majd a tobbit is amikkel valaha repultem, plusz leirnam a tapasztalataimat veluk, valamint kivancsian varom a tobbi forumtars gepeit is!

A jelenlegi "torhetetlen" gyakorlogepem:

HK Q450 vaz - 450mm m2m 280g
HK KK2.0 FC
HK Turnigy Aerodrive SK3 - 2822-1275 motorok
HK 10A (261000002) szabalyzok Simonk fw-el
HK GWS 8x4 nylon propellerek
HK 2200mAh 3s lipo
HK Turnigy 9x Frsky
AUW 720g
Repido 9 perc korul.

Celja es tapasztalatok:
Probaltam egy "torhetetlen" gepet epiteni, amellyel megtanulok vegre repulni. A cel az volt hogy egy konnyu de jol manoverezheto gepet kapjak ami jol birja a gyurodest es nem kerul sokba sem maga a gep sem az alkatresz utanpotlas. Az FC a ket kozponti lap koze lett epitve, ahol vedve van barmekkora utes ellen. A motorok rovid tengelyuek, hogy birjak az uteseket. Ami nincs vedve tulsagosan a serulesektol az az aksi es a propellerek. Azt tudja amire alkalmas: tanulni vele a repulest.
Kabe 30 zuhanas utan ugy gondolom hogy a konfiguracio eleg jol sikerult. Az eredmenyem kabe 20 torott propeller es 1 torott kar, minden mas tulelte. A gep berepje: http://www.youtube.com/watch?v=eYt74eJ6RKc es egy kis flippeles, meg az fpv elotti korszakabol: http://www.youtube.com/watch?v=A0L519vULBQ .

Nemregen FPV felszerelest kapott (840g AUW) igy most erre a celra hasznalom. A plusz egy HK 5.8g 200mW TX, 690TVL UWDR tengeri farkas kamera es HK Fatshark Base szemuveg. 2-3 fpv kozbeni zuhanas utan is ugyanugy repul mint elotte. Kis szelben meg okes de a kozepes szelet mar nem birja, ilyen idoben nem igazan repulheto.

Ez a kinai klon vaz teljesen bevaltotta a hozza fuzott remenyeimet, nemsokara beruhazok meg egyre, hogy legyen egy kulon gep csak "nyuzasra" meg egy csak fpv-zni.

icahone
2012-09-09, 14:25
A mozigepesz ;):

HK H.A.L. vaz - 585mm m2m 620g
Naza FC + GPS
Tiger MT2814-10 770kv motorok
HK F-30A szabalyzok Simonk FW-el
HK APC style 11x5.5 propellerek
HK 5000mAh/20C 3s lipo
HK Turnigy 9X Frsky TX/RX
Gopro2 + d.p.m. gimbal
AUW 2230g
Repido 9 perc korul

Celja es tapasztalatok:
A cel egy olyan gep megepitese volt amelyik kabe 10 percet bir levegoben maradni es rezgesmentes 1080p felvetelt tud csinalni nulla vagy kis szelben. Hosszu honapok tesztelesei soran arra jutottam hogy ehhez a mutatvanyhoz jo minosegu motorok kellenek, merev propellerek, merev vaz es a kamera egy -vagy tobbszintu levalasztasa a vazrol. A Tiger motorok teljesitik ezt a celt, alapbol jo minosegu EZO csapagyakat raktak bele a csajnizok. A propellerek kozul az SF tipusok egyaltalan nem valtak be, tul lagyak, elhajlanak a levegoben es tul sok rezgest okoznak, igy inkabb a magas emelkedesu de merev propellerek mellett dontottem (APC 11x5.5, 13x6.5). A HK H.A.L. vaza ugyan aluminium, viszont jo vastag anyagbol van igy meglepoen jol csillapitja a rezgeseket. Vegul is csak a vaz maga 620g! A Simonk FW-el sutott szabalyzok nem sokat tettek hozza a stabilitashoz, viszont kisebb lett a fogyasztas es kevesbe melegszenek mint a Plush-ok. Azok akik szerint a Naza nem alkalmas szelben valo repulesre igazat kell adnom. Egy mas vezerlovel ami jobban toleralja a szelet meg jobb minosegu kepet lehetne kesziteni. A kamera es a gimbal (mi ennek a magyar neve?) ket szinttel van levalasztva a vazrol, gumibetetes csavarokkal. Igy elso izben sikerult elernem azt hogy nem kell a jol bevalt izraeli rezgescsokkento lapkat hasznalnom, amit eddig minden gepen kenytelen voltam hogy kiszurjem a nagyfrekvencias rezgeseket. Az utolso szoget a Gopro-hoz hasznalt ND filter utotte be, ezzel egyutt mar verofenyes idoben is hasznalhato kepet kapok 1080p-ben.
(https://www.youtube.com/watch?v=WyO5DtNVjEE)

Persze meg van meg mit tokeletesiteni a rendszeren, hiszen legi videozasra altalaban hexa, okto-ban gondolkodunk. A penzugyi vonzat miatt azonban a quad mellett dontottem es ugy erzem jo uton jarok. Es persze nem is szeretnem profi modon csinalni ezt mint paran masok itt a forumon, csak a magam kedveert.

icahone
2012-09-09, 14:58
F550 klon FPV AP tesztgep (mar nincs meg):

Dji F550 clone (SM550 V2) vaz (550mm -> 630mm atalakitoval) 478g
Naza FC
Turnigy Park450 1050kv motorok
Turnigy Plush 18A szabalyzok
Gemfan 12x4.5 propellerek
2200mAh/45C 2s lipo
Gopro2
AUW 1370g
Repido 5 perc korul

Celja es tapasztalatok:
A vazat a "torhetetlen" tulajdonsaga miatt vettem teszteles celjabol, kesobbi FPV AP felhasznalas celjaira.
A projekt egyik fo celja az volt hogy a karok megnovelesevel tudjak 12-13" propellereket hasznalni ezen a vazon.
A karok megnovelesevel ez lehetsegesse valt de valamiert a repules nem volt teljesen stabil, legalabbis a 12x4.5 propellerekkel. Legjobban a 10x4.5 Gemfan-okkal repult a gep, majdnem teljesen stabilan, Gopro-t rarakva majdnem teljesen rezgesmentes, elfogadhato kepet kaptam. (http://www.youtube.com/watch?v=7p_8NEoxSEw) A szelet a gep nem igazan birta, FPV felhasznalasra egyaltalan nem kerult.

icahone
2012-09-09, 15:23
Xaircraft Hexa klon FPV AP tesztgep (mar nincs meg):

2 verzioja keszult, az egyik Park450 1050kv motorokkal, a masik 2217 860kv motorokkal, szinteltolasos karhosszabbitokkal.

Xaircraft diy hexa glassfiber - (530mm ->610 mm m2m atalakitoval) 524g
Naza FC
Turnigy Park450 1050kv / Turnigy 2217 860kv motorok
Towerpro 18A / Turnigy Plush 18A szabalyzok
Gemfan 10x4.5, 12x4.5, GWS 8x4, 9x5, 9x5x3 propellerek
2200mAh 2s/3s lipo
Gopro
AUW ~
Repido ~

Celja es tapasztalatok:
A vazat AP es FPV celra vettem, foleg a modularitasa es a magas leszallotalpa miatt. Tetszett az is hogy a GF verzio is eleg konnyucske volt. A muanyagbol keszult karok sajnos tul hajlekonynak bizonyultak ahhoz a sulyhoz amit el kellett volna birnia, szintugy a kozponti lapok amelyek tul vekonyak voltak es nem eleg merevek. Kisebb motorokkal, konnyu repulesre alkalmaz volt a vaz.
Mivel nagyobb propellereket szerettem volna hasznalni (12-13") igy keszitettem hozza toldalekokat a karok vegere, valamint minden masodik motor szinteltolast kapott, igy a 12" propellerek majdnemhogy egymas felett fordultak at. A koncepcio meglepo modon mukodott es relative stabil is volt. Kiprobaltam a vazat az eredeti formajaban is, 8,9,10" propellerekkel de az eredmeny nagyon gyer volt. Kesobb kiderult hogy ebben nagyreszt a TowerPro szabalyzok jatszottak szerepet, miutan ezeket Plush-okra csereltem a stabilitas sokat javult. Osszessegeben a vaz nem hozta a hozza fuzott remenyeket, rezgesek szempontjabol sajnos nem a legjobb konstrukcio volt. (https://www.youtube.com/watch?v=kPfhm9EMrmo)
A gep fpv felhasznalasra sosem kerult.

icahone
2012-09-09, 15:49
DIY hexa 770mm FPV AP gep (most epp nem repul):

Teljesen sajat epitesu vaz - 770mm m2m 500g
Naza FC
Turnigy 2217 860kv motorok
Turnigy Plush 25 szabalyzok
Gemfan 12x4.5 propellerek
5000mAh/20C 3s lipo
HK 0.9G FPV cucc
Gopro + antivibracios lapka (IL)
AUW 2,5kg
Repido 8-10 perc korul

Celja es tapasztalatok:
Az elso teljesen sajat epitesu hexa-m, full aluminium. A celja FPV repules volt, AP-vel egybekotve, amit lenyegeben teljesitett is. A vaz epitese aprolekosan le van irva itt: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,107065.0.html .
A gep leszallotalp egysege az elso nagy zuhanas utan at lett epitve, igy kabe 500g-mal kisebb lett a sulya. Az eredeti igy nezett ki: http://www.youtube.com/watch?v=3SccVSIYrzM , a vegso verzio pedig elfogadhato kepet nyujtott. (http://www.youtube.com/watch?v=s8mwVcuXrO0)

A gep igazabol azert lett lecserelve hogy modularisabb hexa verziokat probalhassak ki, ugyanezt az elektronikat hasznalva, ezek utan jott az XA hexa es a DJI klon. A nem kivant rezgesek szempontjabol lenyegeben ugyanazt a minoseget hozta amit a jelenlegi legjobb megoldasom, de sokkal olcsobban. Egyetlen hatranya a modularitas hianya, igy zuhanas, tores utan a karok ujragyartasa, csereje, illetve hogy tobb helyet foglal.
A gep ma is a garazsban pihen, szebb napokra varva, esetleges eladasa meg sem fordul a fejemben, ehhez hasonlo tulajdonsagokkal biro hexa vazzal eddig sajnos nem talalkoztam. A tovabbi hexa vaz tesztek sokba kerulnenek, de azert folyamatosan figyelem a piacra kerulo uj vazakat egy jo megoldas remenyeben. Addig is, ha nem talalok mast es ujra belevagnek akkor csak 6 motorra es egy vezerlore van szuksegem hogy ujra szoljon a hatlovetu ;)

icahone
2012-09-09, 16:17
Diy quad - a gyakorlogep (most epp nem repul):

Sajat epitesu vaz
HK KK2.0 FC
HK Hextronik 1300kv / Turnigy Aerodrive SK3 - 2822-1275 motorok
HK TowerPro 12A szabalyzok
HK 2200mAh 3s lipo
HK GWS 8x4 nylon propellerek
HK Turnigy 9x TX/RX w/Frsky
AUW 695g
Repido 13 perc korul

Celja es tapasztalatok:
Nemreg ugy dontottem hogy megtanulok vegre repulni, legalabb olyan szinten hogy vesz eseten tudjam iranyitani barmelyik gepemet. A dontes egyik mozgatorugoja a nagyobbik quad-ba olt ido, penz es energia karbaveszte irant erzett aggodalom volt. Olyan gepet probaltam osszerakni es ugy hogy a leheto legjobban birja a zuhanasokat es olcso legyen. Es azokbol volt is rendesen. Az FC ugy lett beepitve hogy zuhanaskor ne karosodjon, az aksi szinten. Ami folyamatos veszelyben volt azok a motorok es a propellerek voltak. A motorokbol egyet sikerult is tonkretennem, masik kettot is javitgatni kellett, az FC es az aksi viszont mindent tulelt. Ezzel a geppel tanultam meg a tengely koruli forgast es a flip-elest ;D Ez a ketto ugyan nem a legfontosabb, de ezekre volt hely a kertemben is, igy nem kellett nagyobb terre kimenni. A nekem szembe repulest es a koroket, nyolcasokat mar az uj gyakorlogeppel tanulom, ahol mar a motorok is vedve vannak valamelyest a zuhanasoktol.

Ezen a vazon hasznaltam elso izben a KK2.0 FC-t, a berep egesz jo lett: http://www.youtube.com/watch?v=8TX9KNN2EBI .
Miutan a vaz megkapta az SK3 motorokat nekialltam a flipeknek is: http://www.youtube.com/watch?v=tpExfWZfmLA .

Volt egy rovid idoszaka a gepnek amikor megkapta az FPV felszerelest is de sohasem volt alkalma kiprobalni ::)

A vaz most is megvan, a garazsban pihen es lehet hogy hamarosan ujra csatasorba all ha szerzek 4 olcso, rovid tengelyu motort es egy vezerlot hozza. Az egyik legjobb befektetesem volt ez a kis gep.

icahone
2012-09-09, 17:10
Diy quad FPV AP:

Sajat epitesu vaz - 570mm m2m
Naza FC / FH-X46 (TMF)
HK Turnigy 2217 860kv motorok
HK Turnigy Plush 25A szabalyzok
Gemfan 12x4.5 propellerek balanszolva
HK 5000mAh/20C 3s lipo
AUW 1750g (videoadoval, kamera nelkul)
Repido 11 perc korul

Celja es tapasztalatok:
Frissen beszerzett Gopro tesztelese es beepitese, FPV es AP celjabol. Hosszas tesztelgetes utan megvettem az izraeli rezgescsokkento lapkat, ezzel sikerult vegre turheto felveteleket kesziteni 1080p-ben. A gep repult FPV-ben is, le is zuhant, es ossze is torott kisse, az OSD-m ekkor ment tonkre, es a lowpass filterem is. Ezzel a geppel teszteltem eloszor a Naza FC-t, elotte FH-X46-al repult.

Az alap problema ezzel a geppel is ugyanaz volt mint az osszes tobbivel, a gopro felulre szerelve jo kepet adott de belelogtak a propellerek, mig alulra szerelve a kep hasznalhatatlan volt es a rezgescsokkento lapot a gep ala szerelni nem volt hely.

Az osszes eddig teli felvetelt szinte kizarolag ezzel a geppel keszitettem, hoesesben is. (http://www.youtube.com/watch?v=kWHWjf__uCc)

icahone
2012-09-09, 17:50
Az elso diy quad FPV-hez:

Sajat epitesu vaz - 440mm m2m
FH-X46 FC (TMF, AQ50D)
HK Turnigy Park450 1050kv motorok
HK TowerPro 18A szabalyzok
HK GWS 9x5x3 propellerek
HK 5000mAh/20C 3s lipo
HK 0.9g kamera/RX/TX szett
AUW 1400g
Repido 14 perc korul

Celja es tapasztalatok:
Az elso gepem amit kizarolag fpv-zni keszitettem. A kepeken latszik hogy rengeteg sok minden sz@rul van megoldva, kezdetleges az egesz, de azert mukodott. Nem sok repulest birt, kabe a 7-8-ik repulesnel szettortem. Az FH-X46 nelkul ez sokkal hamarabb megtortent volna, mivel ez mar tudta az autolevelt igy sokszor kihuzott a csavabol, de nem elegszer.
A kamerat aludobozba epitettem hogy ne zavarja a GPS-t. Sajnos ez sem volt eleg, a GPS hol mukodott, hol nem, lowpass filterrel vagy anelkul. Az utolso repulesek elott nagy nehezen sikerult elerni hogy a magassagot is mutassa ne csak a tavolsagot, de ekkor mar mindenre ferritgyuruket raktam es a kabeleket alufoliaba csomagoltam. Rossz volt az antenna elhelyezese is es az egesz gep tulnehez volt.

Ez a gep segitett megtanulni hogy az fpv repules nem olyan egyszeru mint ahogyan sokan irtak rola, foleg nulla helis tapasztalattal es rossz konfiggal. Egy jo idore le is alltam az fpv-vel es csak mostanaban kezdtem el ujra foglalkozni vele. A vaz a mai napig megvan de mar soha nem lesz hasznalva, konstrukciosan hibas es elavult.
Es ahogy repult: http://vimeo.com/33139739 .

icahone
2012-09-09, 18:06
Diy quad - a masodik a flottaban:

Sajat epitesu vaz - 440mm m2m
HK KK board
HK Turnigy Park450 1050kv motorok
HK TowerPro 18A szabalyzok
HK GWS 9x5 propellerek
HK 6ch TX/RX
HK 1500mAh/20C 2s lipo
AUW ~
Repido ~

Celja es tapasztalat:
A gep csak es kizarolag egyszeru repkedesre volt gyartva, a HK KK vezerlojevel tanultam repulni vele. A kezdeti zuhanas okozta kar elhajlasok miatt dontottem a nagyobb atmeroju alukar mellett. A sulya igy ertelemszeruen tobb lett es a repulesi tulajdonsagoknak sem hasznalt a nagy atmero. Ezenkivul terveztem neki egy egyszeru leszallotalpat, aminek vedenie kellett volna az esesek ellen. Ez a vaz lett kesobb atepitve az elso fpv-s gepnek.

icahone
2012-09-09, 18:26
Diy quad - az ELSO:

Sajat epitesu vaz - 370mm m2m
HK KK board
HK Hextronik 1300kv motorok
HK TowerPro 12A szabalyzok
HK GWS 8x4/9x5 propellerek
HK 6ch TX/RX
HK 2200mAh/15C 2s lipo
AUW 895g
Repido 10 perc korul

Celja es tapasztalat:
Vegignyalazgatva a forumot kedvet kaptam egy quad epitesehez. Addig csak merevszarnyuval repultem, azt sem tul regota es jo otletnek tunt megepiteni egy ilyen "szerkezetet" amit a kertben is roptethetek anelkul hogy ki kene menni a mezore vagy a repterre. A szerszamaim megvoltak hozza es utanaszamolva a varhato koltsegeknek nem tunt nagy ervagasnak egy ilyen beruhazas. Sokat szamitott az is hogy akkoriban jott ki a HK KK board, ami meg akkori aron is piszok olcsonak szamitott.
Az adatokat roviden leirtam itt: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,65909.msg1196519.html#msg1196519 .

Ma mar maskeppen allnek hozza az epiteshez, de akkoriban az egyetlen felelmem az volt hogy mi van ha lezuhanok. Ezert irdatlan hosszu labakat terveztem a gepnek ami majd megfogja az eseseket. Persze mondanom se kell hogy ez segitett leggyakrabban abban hogy felboritsam a gepet, illetve megnehezitette a felszallast is.

Az elso repulesek szornyuek voltak es jol tettem hogy a kudarcok ellenere sem hagytam fel a probalkozasokkal. De a kudarcok utan dontottem ugy hogy veszek egy autolevel-es vezerlot hogy konnyebben menjen a repules. Ha akkor ezt nem lepem meg akkor most nincs mit ide leirnom a forumra, es igazan csak most jutottam odaig, kabe 1 ev utan hogy ujra hasznalva csak gyro-s vezerlot, kezdek oromet lelni a repulesben es a tanulasban. Ha nincs meg a megfelelo angol tudasom es felszerelesem a garazsban akkor mar reg feladtam volna es most merevszarnyu geppel fpv-znek, vagy meg azt sem. Orulok hogy a kezdetekkor mar letezett ez a forum es itt voltak azok aki mar probalgattak a multirotorokat, nelkuluk en nem lennek ma itt.

icahone
2012-11-10, 14:05
Rctimer "locust" FPV gyakorlogep:

Locust ("saska") vaz -580mm m2m 430g
Crius AIOP / FY-90Q / KK2.0(fw1.4)
Sunnysky X2212-13 980kv motorok
HK F-20A szabalzyzok Simonk FW-el
HK GWS style nylon 9x5 propellerek
Frsky T9X / D4R-II CPPM modban
Tgy Nanotech 3s 2200mAh/35C aksi
Gopro2 720p feljatszas, live video
Foxtech 5.8g 200mW video TX
Sajat keszitesu Helix antenna (5T ~9.5dBi)
Suppo osd v2
AUW 1425g
Repido 6 perc korul

A legutolso a csaladban megint csak egy kinai klon: a "Locust", tehat a saska nevet kapta a kinai keresztsegben.
A vaz ismertetojegye hogy nem szimmetrikus, azaz az egyes motorok kozti tavolsagok nem egyformak.
Az elso motorok kozti tavolsag 40cm, a hatso motorok kozti tavolsag 33cm.

Celja es tapasztalatok:

FPV-hez kerestem olyan vazat amely kepes Gopro kamerat hordozni, jol birja az eseseket es sok minden elhelyezheto benne, valamint nem kell hozza leszallotalp resz, tehat a HD kamera a tetejen lehet ugy hogy a propellerek nem takarjak ki a kepet.

A vaz kezbe fogva stabilnak tunik, leszamitva hogy a froccsontott karok csavarodnak valamennyit. Az uvegszalas anyag eleg vastag es eros hogy komolyabb esest is kibirjon. Egy nagyobb eses utan az egyik lapka serult az egyik csavarlyuknal, de nem torott csak megrepedt kicsit, ezt kesobb epoxyval orvosoltam. Tobb helyen is elokeszitett furatok, vagatok vannak a lapokon, peldaul standard 45mmx45mm vezerlokhoz, szonarhoz, leszallotalphoz. A furatok meglepoen pontosan vannak elkeszitve, sehol sem kellett utanafurnom mikor osszeraktam. A Gopro a vaz elejen van fixen rogzitve egy rezgescsokkento lapka kozvetitesevel.

Eddig harom kulonbozo vezerlovel volt felszerelve, egy Crius AIOP, egy FY-90Q majd vegul egy KK2.0 teljesitett szolgalatot rajta. A legjobb stabilitast a KK2.0-val sikerult elerni, miutan az 1.4-es fw felkerult ra.
A vegso fpv celu elrendezesben az elulso szabalyzok aramvezetekei a gep ket oldalara kerultek es semmilyen mas erosaramu vezetek nem halad at vagy keresztul a geptesten. A gep farkaban kapott helyet az arameloszto lap es az lc filter is, a gep kozepere kerult a vezerlo, az osd es videoado pedig a gep tetejere ketrult, ahogyan az antenna es a gps is. A felso fedelzeten ezen kivul csak a Gopro es az aksi kapott helyet.

A gep 720p-ben megfelelo felvetelt kepes kesziteni, 2200mAh aksival tobb mint 1km a hatotavja, ebbol 1km a tesztelt.
Ehhez helix antennat hasznaltam es itt meg az FY-90Q volt a gepen: http://www.youtube.com/watch?v=wjQbQLpKzpQ.
Ez pedig sima SPW antennaval es Crius AIOP-vel: http://www.youtube.com/watch?v=GMOe-erJg1E.

A gep tovabbra is a flotta aktiv reszese marad, a Gopro felfogatason meg megprobalok kicsit igazitani. Mindenesetre ez az eddig legjobban bevalt gep kis -es kozephatotavu fpv repulesekhez. Az egyetlen hibaja hogy nem minden vezerlovel kepes stabilan repulni, de a KK2.0-t nagyon szereti.

Bercel
2013-03-16, 20:32
Sziasztok,

Szeretném elkészült gépem jelenlegi konfigurációját, képeket megosztani veletek:

Egyedi váz szimpla 10*10-es aluból, tengelytáv 335 átlóban
AEORC v0.1 (HK Multiwii Mini Flight Controller /delisted/), Jussi's MiniWii Flight Controller
FrSky FVAS-01 Telemetry Variometer Sensor
hexTronik 24gram Brushless Outrunner 1700kv
HobbyKing 10A ESC 1A UBEC, Simonk flash-elt
Slow Fly Electric Prop 8045 SF (HK)
Hitec Eclipse 7 Corona modullal, Corona 2.4Ghz 8ch Receiver (DSSS)
2s 2200mAh Lipo aksi
On Board Lipoly Low Voltage Alarm (2s~4s) (HK)
Teljes tömeg:540 gr.
Repidő: 11:40 (2000 mAh visszatöltéssel)

Az alkatrészek hobbikirálytól vannak, de a táv, az aluváz és világítás alkatrészei hazai beszerzésűek (OBI, Interspar, helyi elektronikai alkatrészbolt).

Célja: egy saját belépő szintű gép megépítése, mely egyszerű FPV-t (annyira, hogy csak egy kamera és OSD+ adó) el is cipeljen ha kell.

Tapasztalatok: A netről az rcgroups-ról de leginkább erről a fórumról össze lehet annyi infót hozni, hogy egy elektronikai ismeretekkel rendelkező modellező el tudja készíteni saját multikopterét.A szabályzó flash-elése kalibrálása elengedhetetlen, a vezérlő alapszintű beállítása feltétlen szükséges, utópia az, hogy összerakod és jó. Az olcsó vezérlőnek híg leve. Bár az enyémet ki tudtam egészíteni egy BMP085-el, de eddig úgy tűnik nem elég jó a pontossága (neten írják hogy ennél jobbak is vannak). A magnetoszenzor csak kicsit hiányzik, néha-néha kell csak kicsit belenyúlni a távval. Több tapasztalatot majd a szabadban történt repkedések után tudok megosztani.

Úgy sikerült ma több mint 11 percet folyamatosan levegőben lennem, hogy a szoba 2*2méteres részén kb. 1,5 m magassági tartományban volt a gép, magasságtartás funkció nélkül. Ezt a funkciót nem mertem bekapcsolni, mert tegnap amikor kint nagy szél volt, +- 1 métert simán ugrált a GUI-ban nézve az álló gép.
Nem tudom mekkora teljesítmény ez ahhoz képet, hogy eddig csak vitorlázó repcsiket irányítottam? Remélem lesz a közeljövőben jobb idő hogy kint is ki tudjam próbálni.

Van egy kb. 4000 mAh-s 2s aksim amit szeretnék rárakni, hogy az aljára egy panelkamerát és 200mW-os adót, OSD-t rá tudjak applikálni. Bizakodom hogy elbírja mert most sem volt még félgázon sem amikor lebegett a gép.

http://canissa.hu/kepek/884
http://canissa.hu/kepek/885
http://canissa.hu/kepek/886

Video: http://youtu.be/AP8-hnuMMI4

Üdv,

Bercel

n.james
2013-10-05, 11:35
Ha már hangár, akkor felteszem a flottámról készült legfrissebb képet. ;)

http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/19726087_07930cc0e2f8e774d6d0ed249224f526_xl.jpg (http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/19726087_07930cc0e2f8e774d6d0ed249224f526_xl.jpg)

A legkisebb 145 g, a legnagyobb 930 g aksi nélkül. ;D

icahone
2013-10-05, 12:10
Johet egy kicsit tobb info is ;)

karee2
2013-10-05, 12:30
Johet egy kicsit tobb info is ;)

Térburkolat, m2 ár,...stb! ;D

SGY
2013-10-05, 12:56
Sziasztok.

Én ezzel repkedek mostanában, imádom!

http://rcpilot.hu/users/49/5575/s_201310051149257404.jpg (http://rcpilot.hu/users/49/5575/b_201310051149257404.jpg) A képet az RcPilot.hu tárolja. (http://www.rcpilot.hu)

Konfig:

Gyári TBS Discovery váz
DJI karok
DJI Naza V2 +GPS
TBS motorok kv900
TBS Bulletproof szabik (Simonk fw)
OSD: Eagle tree , Elogger, OSD Pro+GPS, Guardian exp.
Videjó: 1200mW 5.8GHz ati féle CL antenna
GoPro2 élőképe kivezetve
Irányítás:egyenlőre Futaba 2,4 rendszer, már folyamatban van az EZUHF LRS

Minden nap nyomom vele, nem lehet megunni! ;D Remekül bírja a mínusz fokokat is, én már nem annyira...

n.james
2013-10-05, 15:07
FPV Tricopter (David Windestål style)

http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/19726705_65c6e12fc74eaba2fe15efcbcb1922a8_s.jpg (http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/19726705_65c6e12fc74eaba2fe15efcbcb1922a8_xl.jpg)

Súly: 930 g FPV konfig, de kamera nélkül
FC: KK2.0
Motor: DT-750
ESC: HK 20A ESC 3A UBEC, Simonk FW
Szervó: TGY-390DMH High Performance MG Digital Servo (Extra Strong) 5.4kg / .11sec / 22.5g
Prop.: Gemfan 11*4,7 (2+1)
Rx: X8 R6 6Ch 2.4GHz Receiver (Long Antenna) + PPM encoder
Vtx: Boscam 200 mW + Cl antenna
OSD: HobbyKing E-OSD

Tricopter UFO style (önhordó)

http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/19726697_070ab6c632584ae8cfe0dd39cb471784_s.jpg (http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/19726697_070ab6c632584ae8cfe0dd39cb471784_xl.jpg)

Súly: 183 g
FC: KK2.0 FW 1.6
Motor: 18-11 2000kv Micro Brushless Outrunner (10g)
ESC: HK 10A ESC 1A UBEC, Simonk FW
Szervó: DS65HB Digital High Speed Servo 6.5g/1.5kg/.07sec
Prop.: 5*3
Rx : 35 MHz

Tricopter UFO style, kormánylappal (önhordó)

http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/19726691_0cf86f858fb4dce1d7e4ea34af127b44_s.jpg (http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/19726691_0cf86f858fb4dce1d7e4ea34af127b44_xl.jpg)

Súly: 175 g
Szervó: TGY-D1290P High Speed Micro Servo 0.35kg/0.07s/2.9g
Rx : 35 MHz

Mini tricopter

http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/19726687_213726eba40789957ad2e17c93eac24e_s.jpg (http://img1.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/19726687_213726eba40789957ad2e17c93eac24e_xl.jpg)

Súly: 145 g
FC: KK Plus FW XXController 1.5i
Motor: Turnigy 1811 Brushless Indoor Motor 1500kv
Szervó: TGY-D1290P High Speed Micro Servo 0.35kg/0.07s/2.9g
Prop.: 5*3 3 ágú
Rx: X8 R4 4Ch 2.4GHz Receiver

FPV quad (UFO style), szervós HD kamera stabilizálással

http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/20390383_b5af5971e4260b52d3aa615fc933baaf_s.jpg (http://img2.indafoto.hu/10/9/119229_f55b0ce15b46eb8cc8666c471cc6466c/20390383_b5af5971e4260b52d3aa615fc933baaf_xl.jpg)

Súly: 245 g aksi nélkül
Rx: X8 R6M 6Ch Micro 2.4GHz Receiver (Short Antenna, lecserélve hosszúra)
Vtx: Boscam 200 mW + Cl antenna (külön 5 V stab tápnak)
Kamera: Super Mini 0.008Lux 520TVL Mini Hidden Nanny CCTV Camera 5V
Akku: 3S 1300mAh
AUW: 335 g

vbodi
2013-10-05, 20:37
Sziasztok.

http://rcpilot.hu/users/49/5575/s_201310051149257404.jpg (http://rcpilot.hu/users/49/5575/b_201310051149257404.jpg) A képet az RcPilot.hu tárolja. (http://www.rcpilot.hu)

Konfig:

Gyári TBS Discovery váz
DJI karok
DJI Naza V2 +GPS
TBS motorok kv900
GoPro2 élőképe kivezetve

Minden nap nyomom vele, nem lehet megunni! ;D Remekül bírja a mínusz fokokat is, én már nem annyira...

Frankó a géped!
Ha magasban vagy, az 5.8- antennát nem takarja ki a gép?

SGY
2013-10-05, 20:52
Sziasztok.

Konfig:

Gyári TBS Discovery váz
DJI karok
DJI Naza V2 +GPS
TBS motorok kv900
GoPro2 élőképe kivezetve

Frankó a géped!
Ha magasban vagy, az 5.8- antennát nem takarja ki a gép?

Köszi ;D. Az adóteljesítmény és a Helix-CL antennapáros eddig hibátlanul teljesít. Viszont 1700-1900 méternél lelövi a Futaba vevőt, közel van a videóadóhoz. Bizonyos pozíciókban van néha egy pillanatnyi hangyafoci, de alig lehet észrevenni.

OBi_
2013-10-07, 10:13
http://imageshack.us/a/img689/4936/1dst.jpg

FC: Crius v1.0 MPNG 2.9 R300
Motorok: NTM Prop Drive 28-36 750KV
Szabi: Hobbywing 20A Skywalker Quattro 20Ax4 (eredeti programmal, szuper)
Váz: Saját, összeszedve mindenből, ami jó (pl: discovery, HJ450 karok)
V. Adó: TS832, 5,8GHz 600mW 32ch (még a gyári bot)
Kamerák: SN777, Gopro 2
Felszálló súly 1300g (3s-el)

OBi_
2013-10-10, 10:29
Hahó!

Tegyetek fel képeket, had gyönyörködjünk és tanuljunk. Lássuk, kinek mije van! ;D 8)

karee2
2013-10-10, 11:51
OFF

Én most gondolkozok egy ilyenen! Ha kész lesz, csinálok róla fotót + vidit!

http://imageshack.us/a/img31/2331/mv9e.jpg

ON

Panhard
2013-10-10, 15:24
Sziasztok!
Megmutatom a gépemet én is. Nagyon stabil, megbízható. Már sok-sok "üzemóra" van benne.

APM2.5.2 Arducopter 3.0.1 FW
Hobby King 20A ESC 3A UBEC F-20A
D2822/17 Brushless Outrunner 1100kv
8x4.5 SF Propeller
FrSky D8R-II PLUS
NEO-6M GPS
433Mhz Radio Telemetry

Itt találtok pár videót: http://www.youtube.com/user/Panhard76/videos

Ltomi78
2013-10-10, 17:16
Fu de letisztult, tetszik!

Sziasztok!
Megmutatom a gépemet én is. Nagyon stabil, megbízható. Már sok-sok "üzemóra" van benne.

8x4.5 SF Propeller
FrSky D8R-II PLUS
NEO-6M GPS
433Mhz Radio Telemetry

csomy
2013-10-10, 17:36
Na de mi van a dobozban?

Panhard
2013-10-10, 18:09
Na de mi van a dobozban?

Íme a doboz tartalma:

ITEM
2013-10-10, 19:46
Sziasztok!

8x4.5 SF Propeller
FrSky D8R-II PLUS
NEO-6M GPS
433Mhz Radio Telemetry

Jó kis madár,tetszik nekem is az egyszerűsége. ;) Viszont egy jó kis vezérlőre épül,legalább is amiket olvastam róla,nem rossz cucc.

zoleee89
2013-10-10, 23:35
HK KK2.0 1.5FW
Western 2212 1000KV
10x4.5-ős kína propeller (levegőben törnek)
RcTimer 30A Simonk FW(Gyári)
Saját váz 10x20-as fenyő és rétegelt fa + tanuló keret
FrSky D8R-II PLUS 2.4Ghz
Turnigy 2650mAh 3S 40C
Felszálló súlya 1080g

Hubsan x4 után első nagy gépnek,tanulásra tökéletes volt.
A gép összeszerelésében és beüzemelésében OBi_ segített.

Ltomi78
2013-10-12, 00:40
Én már láttam is nagyon király gép ;)...csak 3 cellárol nyomod vagy 4 cella lipo?

Sziasztok.

Konfig:

Gyári TBS Discovery váz
DJI karok
DJI Naza V2 +GPS
TBS motorok kv900
GoPro2 élőképe kivezetve

SGY
2013-10-12, 09:44
4 cella. Bár most éppen a gyengélkedőn van, mert összetört egy "picit". Valami bekevert neki, elkezdett orsózni és háton bele a talajba. A log szerint a zuhanás előtti pillanatban lement 8-ról 3 ra a műholdak száma, a GPS HDOP pedig 9,9-re ugrott. Pedig csak atti módban jöttem visszafelé.

icahone
2013-10-14, 11:13
A hetvegi munka gyumolcse, a Klonkav ;) (klon QAV):

sajat epitesu vaz, a QAV500 mintajara, helyenkent eltero meretekkel, ugyanolyan gumibakos levalasztas, az egesz gep G10 uvegszalas anyagbol keszult
FC Naza M-lite
F-20A flashelt szabalyzok
Sunnysky 2216-12 800kv motorok
Rctimer 10x5 CF propellerek
4s 2650mAh aksi
AUW 1600g

A gep eleje meg nincs kesz, majd alakul attol fuggoen hogy gimbal vagy csak sima Gopro/AS10 kerul ra.
A videoado a gep orraban a tetejen lesz, az rc vevo antenna a gep vegen.
Az elso repules tegnap megtortent, jo kis szellokesek kozepette: http://www.youtube.com/watch?v=PHRlpTr59uU

jeremy
2013-10-17, 15:29
Sziasztok.
Legújabb szerzeményem .
Konfig:Turnigy H.A.L váz,motor átló 760mm.
Vezérlő:DJI NAZA M V2 +GPS
Szabik:Turnigy Basic 25A
Motorok:Kopterworx Kv2 pro v2 900kv
Rotorok:T prop 10x4 carbon
Aksik:Wellpower 5000mah 30c
Táv:Gaupner MX 12
Vevő:Gaupner GR 12
Kamera:Gopro Hero 3+Black Edition
Fedélzeti és irány fények +stroboszkóp
Felszálló súlya:2126.

Képeket kicsit később.
Videó:

]] (http://)http://www.youtube.com/watch?v=8iMphye8KFA&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q

]] (http://)http://www.youtube.com/watch?v=3IjuytbOaJ0&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q
Itt van 3db videó igaz erős szélben repültem .Beállítottam a kk2-t(végre sikerült),és ami a lényeg az első repülésem a H.A.L-al illetve ha úgy vesszük az első qvados repülésem mert eddig csak az udvarban mertem lebegni vele.Szerintem jól sikerült belőni mindent rajta ,mert rendkívül stabil ugyanakkor az emelkedése vagy gyorsulása ha kéri tőle az ember brutális.Persze a videókon látszik hogy mennyire kezdő vagyok de büszke vagyok hogy a három aksi kirepülése alatt semmi potty vagy műszaki hiba nem volt . :)
(A szél ereje az első videón a pólómon is látszik.)

]]]] (http://)http://www.youtube.com/watch?v=7iFcilv-sKU&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q

]] (http://)http://www.youtube.com/watch?v=-ulKV84P7oU&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q
http://www.youtube.com/watch?v=KS-8sv-cbT0&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q
(http://[/url)http://www.youtube.com/watch?v=KS-8sv-cbT0&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q
http://www.youtube.com/watch?v=iNhYt-lJRXs&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q

Bekerült a DJI Naza M Lite +Gps a vasba .Nemsokára dobok fel videót.[2013'11'09]
http://www.youtube.com/watch?v=Ysc6yywr5zw&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q

ITEM
2013-10-20, 23:11
Sziasztok.
Legújabb szerzeményem .
Vezérlő:KK2.0 1,6
Motorok:NTM Prop Drive 28-36 750KV / 265W
Rotorok:APC Style Propeller 10x5
Aksik:Turnigy 4S 30C 5000mah Hard case
Táv:Spektrum Dx7EU
Vevő:Orange RX DSM2 6ch +OrangeRx R100 Satellite Receiver
Kamera:Omega HD DVR 720p
Felszálló súlya:2226g( 2db párhuzamos aksival 2757g) Egy aksival márt 35%-on,2-vel 53%-on lebeg.
Tervem belerakni a(Dji Naza lile gps combo) szettet
Képeket kicsit később.
Videó:

]] (http://)http://www.youtube.com/watch?v=8iMphye8KFA&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q
http://www.youtube.com/watch?v=3IjuytbOaJ0&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q

Igazi birodalmi romboló :D

jeremy
2013-10-22, 00:03
Igazi birodalmi romboló :D
[/quote]

:) Köszönöm!

Ltomi78
2013-10-24, 13:46
Bemutatom amár sokat megért vázam:
"A kétéltű FPV teknős és halott macska Gimbal hordó, aki egy "nyúl" szívével repül" ;D

Ebben az FPV verzióban még nem csak gimbal hordóként repült...kívánjatok neki sok szerencsét nekem meg sok időt mert az nincs mostanság :P

Motor: Ax2810Q 750 kv
Prop: akksi függően 3 cella: 12x4.5, 4 cella: 11x4.7
Akksi: 4000mah 3s 20C vagy 3000mah 4S 20 vagy 6000 mah (2db 3000-es) 4S 20C
Súly akksival! UAW: 4000mah -ig kb 1750 gramm, 6000mah val 2060 gramm, a gimbal esetén +380 gramm
Súly akksi nélkül FPV ben gimbal nélkül: 1380 gramm
ESC: Multistar 30A Simonk Fw flashalt: 1db BEC-es 3 db OPTO
Vezérlő: Rabbit FC 1.0 + gps+ sonar
Rc vevő: Assan X8R nagy hatótávú sma antennás
Videó adó: 1200mw 5.8 ghz airwave csatornás (goodluckbuyról szerzett)
Videó rendszer: 1db Pixim Sewolf 690 ultra WDR + 1 db normál lencsés mobius (az egészet a Rabbit pant tilt-je mozgatja, de csak Tilt be). rezgés csillapító pad amin ülnek talán pár kollegának ismerős lesz

FPV mod:
https://lh5.googleusercontent.com/-4nkjuml-Eo0/Umj02MWkbBI/AAAAAAAACzw/2DN1ffFQqfU/w936-h702-no/2013.10.24.+-+1

https://lh3.googleusercontent.com/-7rmZV2MEN4k/Umj1N130gyI/AAAAAAAAC1A/iJUDlb0IJeU/w236-h177-no/2013.10.24.+-+1

https://lh6.googleusercontent.com/-8Ifoea5GakY/Umj0pMiqviI/AAAAAAAACzU/7awVTytH3qE/w236-h177-no/2013.10.24.+-+1

Gimbal mod:
Gimbal hordás hoz átalakítva ( 2 perc a karboncsöveket kell becsúsztatni csak és fent a talp amin a gimbal is rajta lesz)
https://lh6.googleusercontent.com/-vxy6ViLWn74/Umj1DV_i5SI/AAAAAAAAC04/OlPYHSG7ek4/w653-h490-no/2013.10.24.+-+1

jezypeti
2013-10-27, 19:49
Sziasztok,
lassan összeáll a H-copter. A váz saját gyártás 15*15 és 10*10-es alu zártszelvény, a talpak elhasznált bordás szíjból vannak.
Motorok: turnigy park480 1020 KV
ESC: HK SS 25A
Prop: 9*4,7 / 10*4,5
Vezérlő: Crius AIOP v1.1 + GPS
Videó adó: 200mW 5.8gHz
Akku: 5Ah 3S + 0,8Ah (videónak)
Ledcsík.
Súly: 1463g (akksikkal!)
Még egy kamera hiányzik róla.
PID állítgatás még hátra van, de az alap beállításokkal is kifejezetten szépen repült ma.

Ltomi78
2013-10-31, 18:18
Ezt az 5000mah 4 cellás keménytokos akksit fogom a naza vezérlős deadcat-en alkalmazni

525 gramm. A HK oldalnán nem láttam hogy B-grade-lenne, tehát remélem bírja majd sokáig
https://lh3.googleusercontent.com/-F6mq436lhIw/UnFKSgTgOhI/AAAAAAAAC64/aGCctVcBxxg/w356-h475-no/2013.10.30.+-+1

relaxman
2013-10-31, 18:30
Keménytok = ütésálló? Vagy mi a haszna?

Ltomi78
2013-10-31, 18:50
Keménytok = ütésálló? Vagy mi a haszna?

Egyrészt ütésálló másrészt olcsóbb volt mint a nem kemény tokos jóval. ;)

jeremy
2013-11-01, 15:13
Én is ezt használom nagyon jó nem melegszik nem puffad és ami a lényeg többet tud mint ami rá van írva közel 6000mah És szerintem a c-érték is lényegesen magasabb. Egyetlen hátránya a súly ha valaki kisebb konfigba használná.Az én gépem most 2470g 1 aksival de simán bírja a 11-14 perces csapatásokat.(Persze ez függ a repülési stílustól is ) :)

jeremy
2013-11-10, 22:35
Sziasztok..!
Bekerült a Naza Lite gps szett .
Szerintem totál kezdőként kijelenthetem hogy( Ku....vajó)
A videót sajnos egy gyengébb kamerával vette fel a barátom de szerintem megnézhető!
Konfig:Turnigy H.A.L váz,motor átló 760mm.[Hexa karok]
Vezérlő:DJI NAZA M LITE +GPS
Motorok:NTM Prop Drive 28-36 750KV
Rotorok: Propeller 10x4.5
Aksi:Turnigy 4S 30C 5000mah Hard case
Fedélzeti kamera:Omega HD DVR 720p
Felszálló súlya:2540g
http://www.youtube.com/watch?v=Ysc6yywr5zw&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q

icahone
2013-12-14, 23:29
Bemutatnam a vekony fakaros gepemet.
Kizarolag fpv-re keszult es a hatotav novelese volt a cel.

AUW 1550g, teljes fpv felszerelessel, 2.6Ah 4s aksival.
Vezerlo: KK20
Szabik: F-20A flashelt
Motor: Sunnysky 2216 800kv
Prop: 10x5 rcrimer szenszalas
RC vevo: D4R, telemetrias
Video ado: 5.8g 400mW
Antennak: RC 2.4g malnakevero, video 5.8g ATI malnakevero
Gopro2

A geppel horizontalisan legvonalban 1.7km-t sikerult repulnom, vertikalisan pedig khmmm... nem nyilvanos.
A hozza fuzott remenyeket maradektalanul bevaltotta.

Elonyok:
Mivel lenyegeben minden fa igy alig van jel kitakaras.
A keresztmetszete miatt elegansabban sullyed mint mas gepek.
Olcso a javitasa (eddig nem kellett)

Hatranyok:
A favaz miatt hajlamos a csavarodasra, hirtelen mozdulatoknal.
A fa nem idotallo, a csavarokat idoknet utana kell huzni mert hajlamosak kilazulni.

A gep jelenleg atalakitas alatt van, konnyebb motorokkal, szabikkal, kabelezessel, stb. az osszsulya
1300g ala csokken a repido pedig nol majd. Az elso tesztek utan teszek fel videot.

icahone
2013-12-14, 23:51
Ime a flotta buszkesege, a PHNX.
A vaz teljes mertekben sajat tervezes es gyartas, kiveve persze a gumibakokat meg a csavarokat.
A felso fedelzetek gumibakokkal vannak levalasztva, a rezgescsokkentes miatt.
A motorok szimmetrikusan helyezkednek el, egymastol valo tavolsaguk egyforma.

Vaz: 100% uvegszal
M2M: 580mm ! (M2NM: 405mm)
Vezerlo: Naza
Szabi: F20A megsutve
Motor: Sunnysky 800kv
Propeller: 10x5E szenszalas
Aksi: 3Ah/4s lipo
Video: Gopro3
RC: Frsky D8R telemetrias
Video TX: 5.8g 400mW/600mW
Antenna: 2.4g, 5.8g malnakeverok
AUW: 1405g + video TX + antenna

Tervezett repido: 12.5 perc lebeges/38% gaz FULL fpv cuccal
Tervezett hatotav: 1500m stabilan.

Ma lett kesz, meg nem repult. Hamarosan tesztelem.

kiskiru
2013-12-16, 16:29
Már nem sok alkatrész hiányzik remélem a héten minden megjön :D
A vámosok is karácsonyi hangulatba lehetnek már mivel eddig semmit nem vámoltak el :D
http://kepfeltoltes.hu/thumb/131216/Untitled-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/131216/Untitled-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Ltomi78
2013-12-16, 16:41
Igényes! :) gratula
és minden darabot gyorsan tudod pótolni ha törne? Van már jó nyáklapod?

Ime a flotta buszkesege, a PHNX.
A vaz teljes mertekben sajat tervezes es gyartas, kiveve persze a gumibakokat meg a csavarokat.
A felso fedelzetek gumibakokkal vannak levalasztva, a rezgescsokkentes miatt.
A motorok szimmetrikusan helyezkednek el, egymastol valo tavolsaguk egyforma.

Vaz: 100% uvegszal
M2M: 580mm ! (M2NM: 405mm)
Vezerlo: Naza
Szabi: F20A megsutve
Motor: Sunnysky 800kv
Propeller: 10x5E szenszalas
Aksi: 3Ah/4s lipo
Video: Gopro3
RC: Frsky D8R telemetrias
Video TX: 5.8g 400mW/600mW
Antenna: 2.4g, 5.8g malnakeverok
AUW: 1405g + video TX + antenna

Tervezett repido: 12.5 perc lebeges/38% gaz FULL fpv cuccal
Tervezett hatotav: 1500m stabilan.

Ma lett kesz, meg nem repult. Hamarosan tesztelem.

OBi_
2013-12-17, 11:49
Kicsit megváltozott újra építettem. A régi verzióban a motorok másképpen voltak felfogatva, de úgy, ette a csapágyakat, talán most már jó lesz. (így a nagyobbik csapágy tart) Új FC-t kapott, és a váz lapok is újra lettek vágva. vbodi vágta, Zolee89 rajzolta, köszönöm nekik!

FC: Naza Lite
Motorok: NTM Prop Drive 28-36 750KV
Szabi: Hobbywing 20A Skywalker Quattro 20Ax4 (eredeti programmal, szuper)
Váz: Saját, összeszedve mindenből, ami jó (pl: discovery, HJ450 karok )
V. Adó: TS832, 5,8GHz 600mW 32ch (még a gyári bot)
Kamerák: Gopro2, Sony …, és egy SN777 de az lefele van, így nem látszik.
Felszálló súly 1600g (3200mAh 4S-el)

http://imageshack.us/a/img28/4849/f2g5.jpg

http://imageshack.us/a/img30/8098/mq1n.jpg

icahone
2013-12-17, 15:25
Igényes! :) gratula
és minden darabot gyorsan tudod pótolni ha törne? Van már jó nyáklapod?

Kosz. Es igen, minden darab azonnal potolhato, amennyiben torne.
Egy pesti cegtol veszem az anyagot.
Az egesz gep ugy lett tervezve hogy maximum csak a tavtartok torjenek.
Az meg filleres moka.

Smith
2013-12-19, 22:10
Sziasztok!
Itt is bemutatnám az első quadcopteremet,sok olvasgatás után ez alapján kezdtem neki : http://flitetest.com/articles/yq2-quadcopter-part-3-build (http://flitetest.com/articles/yq2-quadcopter-part-3-build)
A vázat műanyag maradék reklám táblából a lábak PVC lefolyó csőből készítettem.A karok 15mm-es alu profilból.
A felhasznált elktr. cuccok :
Vezérlő - Crius AIO Pro 2.6 + Neo-6 V3.0 GPS
Akku. - Turnigy 2650mAh 3S/25C
Prop. - 10x4.7 APC / 10x4.5 Carbon
Motorok - RcTimer 2212/880Kv
Szabályzók - 30A Rctimer Simonk ESC
Az induló súly : 1270gramm pár repülés után kapott FPV-t,(Mobius kamera 5V SBEC 5.8Ghz 600mw adóval) 1448gramm.

Itt egy videó az építésről és az első repüléséről : http://www.youtube.com/watch?v=0iAvy_cTwrs (http://www.youtube.com/watch?v=0iAvy_cTwrs)

http://kepfeltoltes.hu/131214/quad2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nálam szempont volt a szállítás ezért össze csukhatóra készítettem.

http://kepfeltoltes.hu/131219/csukotcopter_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A váz építésekor körbe raktam led-ekkel,(a kora esti repülésekhez).

http://kepfeltoltes.hu/131110/ledmini01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ebben a videóban az esti LED fények láthatóak : https://www.youtube.com/watch?v=k4CzcpQJags
Eddig 12 repülésen van túl,a 2650mAh akku ebben a hidegben kb. 10 perc repidőt biztosít.
Nagyon kezes és stabil,élmény vele repülni.. ;)

jeremy
2014-01-03, 18:48
Sziasztok.
Legújabb szerzeményem .
Vezérlő:DJI NAZA M LITE +GPS ( Előző Kk2)
Motorok:NTM Prop Drive 28-36 750KV / 265W
Rotorok:APC Style Propeller 10x5
Aksik:Turnigy 4S 30C 5000mah Hard case
Kamera:Gopro Hero 3+ Black Edition
Felszálló súlya:2680g( 2db párhuzamos aksival 3180g) Egy aksival márt 40%-on,2-vel 55%-on lebeg.

Képeket kicsit később.
Videó:

]] (http://)http://www.youtube.com/watch?v=3IjuytbOaJ0&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q
Itt van 3db videó igaz erős szélben repültem .Beállítottam a kk2-t(végre sikerült),és ami a lényeg az első repülésem a H.A.L-al illetve ha úgy vesszük az első qvados repülésem mert eddig csak az udvarban mertem lebegni vele.Szerintem jól sikerült belőni mindent rajta ,mert rendkívül stabil ugyanakkor az emelkedése vagy gyorsulása ha kéri tőle az ember brutális.Persze a videókon látszik hogy mennyire kezdő vagyok de büszke vagyok hogy a három aksi kirepülése alatt semmi potty vagy műszaki hiba nem volt . :)
(A szél ereje az első videón a pólómon is látszik.)

]]]] (http://)http://www.youtube.com/watch?v=7iFcilv-sKU&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q

]] (http://)http://www.youtube.com/watch?v=-ulKV84P7oU&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q
http://www.youtube.com/watch?v=KS-8sv-cbT0&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q
(http://[/url)http://www.youtube.com/watch?v=KS-8sv-cbT0&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q
http://www.youtube.com/watch?v=iNhYt-lJRXs&feature=c4-overview&list=UUeWGJR4lz4TCKtLFL0AtE0Q

Bekerült a DJI Naza M Lite +Gps a vasba .Nemsokára dobok fel videót.[2013'11'09]

Végre bekerült az új GoPro Hero3+!!!!!!!

icahone
2014-01-04, 21:22
Kis atalakitast kapott az fpv gepem, felkerult ra a GLB gimbal.

Az AUW 1680g lett 2.6Ah 4s aksival, a motortavolsagot 520mm-re csokkentettem a rezgesek miatt,
valamint uj karokat kellett vagnom, szinten a rezgesek csokkentese miatt.
A felso fedelzet lemezeit 1.5mm vastagsagura csereltem es a gep kapott az elejere
egy keresztfalat amire rogzitettem a gimbalt.

Egy kis csillapitas meg kell neki, vagy egy kis balanszolas.

A tesztvideo kodos idoben keszult: http://www.youtube.com/watch?v=LY0EbOsg0jQ

relaxman
2014-01-04, 21:43
a motortavolsagot 520mm-re csokkentettem a rezgesek miatt,

Furcsa. Nekem, mikor rövidítettem az X525 karjait kb. X350-re, több rezgés jutott a vezérlőre
ugyanazokkal a motrokkal, propokkal. És a fizika is ezt mondja, nem? ::)
Hosszabb kar, jobban elnyeli a rezgést.

icahone
2014-01-05, 11:18
OFF:
A fizikaval nehez vitatkozni, de azert biztosan azt is mondja hogy a hosszabb kar kevesbe merev,
jobban hajlik tehat hajlamosabb berezegni.
Minden anyagnal es formanal van egy "sweet spot" (mi ez magyarul) aminel rovidebb vagy hosszabb
meret csak ront az eredmenyen. Valoszinuleg te (vagy a gyarto) ezt kikiserletezte vagy pont eltalalta,
es amikor rovidebbre vagtad a kart bukta lett.

Empirikus modon megkozelitve viszont azt mondom hogy hogy a rezgesek mennyisege
nem csak a kar hosszatol fugg. Hanem az anyagtol, annak vastagsagatol, a konnyitesek helyetol es formajatol is.
Mivel a kar nem ugyanolyan atmeroju es formaju anyagbol van vegig ezert ezek is nagy szerepet jatszanak.

Es ahogy teszteltem: fogtam a kart, leszedtem a geprol,
es tobb kulonbozo ponton felakasztva, megpenditettem.
Az akasztas kritikus pontja persze ott van ahol rogzitem a kar belso veget a vazhoz,
hiszen ott adja at az egesz gepnek a rezgeseket.
Addig kiserleteztem a kulonfele konnyitesekkel es karhosszakkal, amig olyan kart kaptam
ami nem vagy csak minimalisan "peng" a rogzitesi pontnal.
Vastagabb anyaggal hosszabb karral is elerheto ez a helyzet, de jol meg kell tervezni
a konnyiteseket hogy minden iranyban merev tudjon maradni, ES lehetoleg minel tobb rezges
"nyelodjon" el meg mielott a kar belso vegere er.

Ne felejtsuk el hogy az osszes aluminium vagy uvegszalas megoldasnal mindenki 5mm-nel
vastagabb anyagot hasznal (6, ill. 8mm), nem veletlenul. En meg probalkozom a nehezebb uttal,
mivel konnyebb vazra hajtok.

Annyira sajnos nem ertek a fizikahoz hogy az anyagvastagsag, hossz, a konnyitesek helye es formaja alapjan
ki tudjam szamolni a rezgesek menyiseget igy csak a kiserletezes marad.
Gimbal hasznalataval raadasul nincs is szukseg hosszabb karokra, mert a propellerek boven
a kamera latoszogen kivul maradnak.
:ON

nhadrian
2014-01-05, 20:02
A tesztvideo kodos idoben keszult: http://www.youtube.com/watch?v=LY0EbOsg0jQ

Azért… ez sem rossz eredmény!!! Grat!!!

A kopter rezgésekről csak még annyit, hogy sajnos nem egy jól meghatározható, ismert frekvenciájú és amplitúdójú rezgéssel kell számolni, hanem motoronként minden paraméterében állandóan változó gerjesztésről. Aminek az eredménye az hogy ezek a központi elemén mindenféle nemkívánatos interferencia jelenségek révén erősítik/gyengítik egymást, például előfordulhat hogy a nagy és eltérő frekvenciájú kis amplitúdójú rezgések szerencsétlen véletlen folytán kisebb frekvenciájú ám nagyobb amplitúdójú gerjesztést eredményeznek a központi elemen, ami teljesen más csillapítást kívánna mint az egy motorról érkező "elemi" gerjesztés.

Ez akár kézben tartva is nagyszerűen tapasztalható, ha van valakinek kedve/ideje kicsit ezzel játszadozni és próbálgatni….

Szóval, még egyszer, szép felvétel!

Üdv Adrián

kiskiru
2014-01-06, 00:31
Na lassan de biztosan elkészül az én copterem is :D
Dji f550 váz
Dji 920kv motorok
30A opto szabi
4S 5000mAh lipo
8x45 propok
Rezgés csillapított leszálló talp
Eddig 2000g körül mozog

ami még rákerül:
Tarot gimbal
Gopro 3+BL.E.
5,8ghz videóű
flash ledezet
3s 22000mAh akku a sallangnak
Olyan 2500g körül lesz a vége de lehet kap egy 9x5-ös propot mert így is 50-60%-nál emelkedett el szóval a 2500g -hoz szerintem dukálni fog egy nagyobb prop is
nagyjából ennyi (meg hogy vagy 2 napot görcsöltem mire mindent összeraktam meg beállítottam, hát nem egy plug and play ha minden lehetőséget ki akarsz belőle hozni meg kell hagyni)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/140105/Image00001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/140105/Image00001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

kisposi
2014-01-25, 14:53
Sziasztok.

Íme az én gépem
Ov3rquad:
G10 váz
DJI 450/550 karok
Hobby King 30A ESC 3A UBEC SimonK
Sunnysky x2212 kv980 motorok
Gemfan 9047 prop
4s 3000mAh lipo
CC3D vezérlő
Felszálló súlya eddig 1300g

Gimbal kiépítés folyamatban

http://kepfeltoltes.hu/thumb/140125/IMG_0129_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/140125/IMG_0129_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/140125/IMG_0128_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/140125/IMG_0128_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

icahone
2014-01-25, 16:30
Szia, pofas lett!

Nem latom ugyan hol a vezerlo de gondolom kozepen, a fedelzetek kozott valahol.
Ha igy van akkora tapkabel amit alul kozepen elvezettel nem biztos hogy jo otlet,
en inkabb a vaz szelen vezetnem el.
A csavarral osszefogott vezetekeket pedig hanyagolnam, jobb a forrasztas.

jezypeti
2014-01-25, 18:09
Sziasztok,
egy trikóval bővült a hangárom. (Kb. fél éve szemezek a talon tricopter vázzal, most végre össze is rakhattam...)
Váz: Turnigy talon tricopter
Motorok: Dualsky XM4005TE-16
ESC: Turnigy plush 12A BlHeli
Prop: 12*4.5 (tervben a 14-es)
Szervo: Savöx SH-0257MG
Akku: 4S 3000mAh
Vezérlő: Crius AIOP v2 (APM2.6 lett volna, ha nem defekteset küld a goodluckbuy...)
Ublox 6m GPS + külső magnetometer
Feszültség+árammérő
FrSky vevő
Videóhoz külön 3S 850mAh akku
MinimOSD
5.8 gHz Boscam 200mW videóadó
Sony CCD
Möbius
Felszálló súly 1267g
Ma gyorsan kipróbáltam. Nagyon kezes, nem pörög, nem kúszik, olyan mintha rátűzték volna az égre :) (még az alap P.I.D.ekkel)
Mivel kezdő vagyok, nem is kell ennél több.

kisposi
2014-01-25, 20:08
Szia, pofas lett!

Ha igy van akkora tapkabel amit alul kozepen elvezettel nem biztos hogy jo otlet,

Köszi :)
A vezérlő középen van a fedélzetek között egy 3d nyomtatott tokban.
Tehát végül is védve van. De lehet átrakom a szélére a kábelt ha enged
annyit. Köszi a tippeket!

icahone
2014-01-26, 19:32
Sikerult osszedobnom nekem is egy konnyu kis fpv tricopter-t.
Mivel a vazat amit korabban a forumon arultam nem tudtam eladni ugy gondoltam hogy akkor
mar legalabb kiprobalom mit tud. Talaltam hozza 1 uj meg 2 lezuzott motort, 3 hasznalt szabit, 1 alig hasznalt
szervot meg egy KK20-t.

A vaz remekul bevalt, a Gopro3 mindenfele csillapitas nelkul van rogzitve, az acelcsillapitoknak hala a jello
teljesen elkeruli a gepet, kis bemozdulasok vannak de ezek mar nem okoznak gondot.

A gep osszsulya 1270g lett. Ecalc lebeges repido/gaz 2.5Ah aksival 11.5/41%,
a valosat meg nem tudtam merni, de 8 perc biztosan meglesz zuzos repulessel is.

Az elso repteszt tegnap volt, itt meg razta a segget, mint kiderult egyreszt a propbefogo tengely
ki volt lazulva, masreszt nem komalja a CF propokat, harmadreszt meg kellett neki egy kis PI tuning.
A tegnapi elso utja: http://www.youtube.com/watch?v=0Hj9NpkKU3s

Ma 10x4.5 najlonra csereltem az osszes propot, es a makrancos oszverbol szelid ambar verbo baranyka lett.
Ki is vittem egy fpv-s korre es remekul teljesitett, video http://www.youtube.com/watch?v=fsdHurjQhWA

jpeti29
2014-01-27, 10:52
És lehet hogy ha azt a rugalmas üvegszálas/karbon lapot amin az akksi van meg a kamera kicserélnéd mondju egy 4-es rétegelt lemezre még kevésbé rezegne.

djzomy
2014-01-28, 21:46
Bemutatom legújabb szerzeményem.
A váz karbon
25mm csövek, a középső két lemezt én csináltam szénszövetből. (jó kis pepecselés volt)
5010-es 350KV motorok 40A ESC
2A/5V saját készítésű UBEC
6cella 10Ah lipo
súlya 4,6kg +- 10deka
3tengelyes gimbal (féltéglát stabilan tartja :P )
még az elektronika burkolata hiányzik de már csinálom a negatívot

csomy
2014-01-29, 00:10
Bemutatom legújabb szerzeményem.
A váz karbon
25mm csövek, a középső két lemezt én csináltam szénszövetből. (jó kis pepecselés volt)
5010-es 350KV motorok 40A ESC
2A/5V saját készítésű UBEC
6cella 10Ah lipo
súlya 4,6kg +- 10deka
3tengelyes gimbal (féltéglát stabilan tartja :P )
még az elektronika burkolata hiányzik de már csinálom a negatívot

Volt szerencsém repülni látni. Félelmetes egy disznó!
:D

icahone
2014-01-30, 21:12
Hat komoly darabnak tunik, nem lehetett olcso.
Behozza az arat? Mit tervezel vele?

djzomy
2014-01-30, 23:52
Hat komoly darabnak tunik, nem lehetett olcso.
Behozza az arat? Mit tervezel vele?

299600ft +-1-2caavar csak a gép egy pakk akkuval
Egyenlőre tanulom kezelni mert ez nagyobb mint a tarot fy680 as :P
Beneveztem egy versenyre hátha nyerek valami tapasztalatot.
1055mm m2m most 14" propok vannak rajta de ki akarom próbálni 15" 16" ost is, csak egy teszt 80 $ ért sok....
A két összefogó karbon lemezt én készítettem! Nagy pepecs volt de megérte!
Behajthatóak a karok, colos kispuskatávcsőbilincsek tartják fixen.
Ma emeltem vele 5, 25kg-ot Szépen vitte de lomha volt vele...
Gpst is fejleszteni akarom 2, 5mes pontosságról 1-1, 5m re
Fotózni akarok vele.

Red
2014-01-31, 00:04
megszületett 2 kiló 33 deka :) és megtartjuk! :)

nincs valakinek valami kalkulátora, hogy vajon mennyi repidőre számíthatok?
sajnos a motorokról nem találtam infót, a DJI titkolja talán? :)

490KV-s motorok
4S 5000 akksi
2330gr
12x*3,8 prop

http://kepkezelo.com/images/w24a3w4f86ob0hgk8um.jpg

icahone
2014-02-04, 11:29
Gratula!
Ha megszuletett miert nem mered meg? :D
Kuldd fel a levegobe s merd az idot.

Ltomi78
2014-02-04, 12:14
Www.ecalc.ch

A motorokrol lesz info az rc groupson de hasonlo suly es kv ertekkel mar valszthatsz a listabol

megszületett 2 kiló 33 deka :) és megtartjuk! :)

nincs valakinek valami kalkulátora, hogy vajon mennyi repidőre számíthatok?
sajnos a motorokról nem találtam infót, a DJI titkolja talán? :)

DJI 920KV-s motorok
4S 5000 akksi
2330gr
8*45 prop

http://kepkezelo.com/images/w24a3w4f86ob0hgk8um.jpg

Red
2014-02-04, 19:04
Gratula!
Ha megszuletett miert nem mered meg? :D
Kuldd fel a levegobe s merd az idot.

köszönöm :)

felküldtem, megmértem...
hidegben 8 perc körül :/
szerintem kicsik a srófok... ha ráteszem a 10.45 (asszem 45, DJI gyári nagyobbik) azzal kicsit tovább van fent, megvan a 10 perc, de az egész billegős meg korántsem olyan stabil mint a kisebbekkel
ráadásul azt hallottam, hogy a motoroknak sem jó :(

néztem ezt az ecalc.ch-t, de én hülye vagyok ehhez :(

nincs véletlenül köztetek egy hozzáértő, aki meg tudná mondani, mit kellene cserélnem és mire, hogy 15-20 perc közé hozzam a repidőt?
gondolom motort és csavart kellene cserélnem, csak nem tudom milyenre
remélem a 4 cella maradhat, ha már vettem egy csomó akksit ;)

vagy legalább ajánlani tudnátok valakit, aki ismer valaki olyat aki.... ? :D

icahone
2014-02-04, 21:41
Gondolom a 8 percet lebegesben merted, dinamikus repulesnel ez jol lecsokken.

En ma 12 percet repultem (dinamikus repules) 10" propokkal de az egy trikopter es ultrakonnyu vaz, 2600mAh 4s aksival.
A gepen Gopro3 es videoado is van.
Egy korabban keszitett trikopterrel elerheto volt a 17 perc (lebeges) de 15" propellerekkel s 390kv motorokkal.
Quaddal 10p fole nehez menni, bar lehet hogy lesz olyan aki racafol.

Hat ha nem mesz 10" propmeret fole es marad a 4s aksi akkor 15+ percet leginkabb csak sulycsokkenessel tudsz elerni.
Nagyon konnyu vaz kell.

Red
2014-02-04, 21:47
a 8 percben volt 1 km repülés is az első felében a második fele lebegés
ma feltettem 10-es propokat, de nagyon ideges volt a gép vele pedig csak lebegtem, nem állt meg egy helyben
ezzel simán megvolt a 10 perc
sajna a súlyt nem tudom lejjebb vinni ennél

beszéltem ma Blasterrel, mondott nekem egy motor típust és propot hogy mit rendeljek, azzal minimum 15 perc repidőm lesz ezzel az akksival súllyal
nekik a 3.5 kilós cucc 15 percet repül azokkal a motorokkal
sajnos elég drága a holmi :(

hátha másnak is valami infója, hátha találunk valami közép utat :)

kiskiru
2014-02-04, 22:47
A dji 920-as motorhoz a 9443-as propot ajánlják még, a héten megkell jönnie (az enyém 2410g) majd megírom a repidőt

kisposi
2014-02-06, 19:42
Szia, pofas lett!

a minap kilazult a csavar alul az egyik vezetéknél, és ahogy rádugtam az aksit nem ment a két hátsó motor + szikrázott. Először megijedtem hogy valami zárlatos lett de aztán észrevettem hogy a csavarral volt a gond. Szóval jobb lesz tényleg összeforrasztani a avezetékeket :) Még szerencse hogy mindez nem a levegőben történt mert biztos törés lett volna a vége.

szepnorbee
2014-02-13, 13:37
Sziasztok! Megosztanám én is ACRO gépem paramétereit a közösséggel.

A váz saját készítésű, 1cm vastag alu zártszelvény.
A közepe NYÁK lapból van ami egyben az áramelosztó is.

Motor: SUNNYSKY X2208-1260KV 2-3s
ESC: BlueSeries 12A /COMP_PWM Aktiválva (aktív szabadon futás)/
Propeller: 8x4,5 Plasztik (9x4,5 -ről vágtam kisebbre)

Vezérlő: CRIUS SE
- ATMega 328P Microcontroller
- ITG3205 3-axis MEMS gyro
- BMA180 3-axis acceleration sensor
- HMC5883L 3-axis digital magnetometer
- BMP085 digital pressure sensor

Szoftver: Multiwii 2.3 REV1651 (barometer ill compass szoftveresen kiiktatva az alacsonyabb ciklusidő érdekében)

RX/TX: HK-TR6A / HK-T6A V2
Akkumulátor: 1800 mAh 3s 45C
Súlya 656 Gramm

Repidő ACRO módban sok hurokkal kb 8 perc. (tolva neki)

Így repül: https://www.youtube.com/watch?v=krroSQEvOvc

icahone
2014-02-14, 09:46
És lehet hogy ha azt a rugalmas üvegszálas/karbon lapot amin az akksi van meg a kamera kicserélnéd mondju egy 4-es rétegelt lemezre még kevésbé rezegne.

Osszefogtam az uvegszalas lapot a retegelt lemezzel, kamera arra kerult most.
Holnap letesztelem ;)

atilllla
2014-02-14, 12:09
Jó ez a moci? Ilyet szeretnék egy kisebb trikoba.
Default PID-del használod? A roll/pitch rate-t feljebb toltad?

ESC: Turnigy Multistar 15A (Simonk FW) /BlueSeries 12A megrendelve COMP_PWM miatt/

Szoftver: Multiwii 2.3 REV1651 (barometer ill compass szoftveresen kiiktatva a gyorsabb loop time érdekében)

Súlya 656 Gramm

Repidő ACRO módban nagy sebességgel 325-30 hurokkal kb 8 perc.

rcNooB
2014-02-16, 14:39
Hello!

Majdnem teljesen (kis utomunka meg lesz... kabelek elrendezese stb) kesz eletem elso gepe!
Ma megvolt az elso rovid teszt. Tupontos es felelmetesen stabil. Nagyon finom es bolondbiztos gps modban.

Naza v2 gps
Turnigy plush 30A
Sunnysky kv980
Zippy flightmax 3s 5000mah 25c
10*45 sf propok
Futuba T8J

1300g jelenleg repulesre keszen

Halas koszonet a forumtarsaknak a segitsegert es a turelmukert! Orom van es boldogsag :)

icahone
2014-02-16, 14:45
Szia, szep kis gep.
"Nagyon finom es bolondbiztos gps modban." - en azert a GPS-t elorebb tennem, tavolabb az akkutol.
Az ordog nem alszik ;)

rcNooB
2014-02-16, 14:53
Szia, szep kis gep.
"Nagyon finom es bolondbiztos gps modban." - en azert a GPS-t elorebb tennem, tavolabb az akkutol.
Az ordog nem alszik ;)

Koszi!

Valahol olvastam h kb kozepre kell helyezni a gpst.
Vagy lehet az fc re irtak...? Mindegy akkor majd elorebb
teszem nem tart semeddig. Csak "matricaval" rogzitettem.
Magat a nazat is csak a gyari ketoldalival ragasztottam fel
amit adtak hozza. Az esetleg okozhat gondot?
Nomeg az arameloszto lap is kozvetlen folotte van :D

Csak 3 percig teszteltem es nem mentem vele messzire.

icahone
2014-02-16, 16:03
A GPS-nek mindegy hol van csak meg kell mondani a Naza-nak hogy merre talalja.
A Naza jo ha kozepen van igen.
En semmin sem valtoztatnek csak a GPS-t raknam tavolabb az aksitol. (minel magasabbra vagy messzebbre)

marker
2014-02-16, 17:07
Sziasztok!

Mi zavarja a GPS-t? Én bele akartam rakni a vázba :( Pontosabban az alsó és felső váz közzé, persze az antenna fölött kivágva az anyag.

icahone
2014-02-16, 18:43
Minden eros aramu vezetek altal generalt magneses ter.
Nem a GPS-t zavarja hanem az iranytut ami ugyanott a kupolaban van beepitve.

marker
2014-02-16, 19:44
Minden eros aramu vezetek altal generalt magneses ter.
Nem a GPS-t zavarja hanem az iranytut ami ugyanott a kupolaban van beepitve.

Értem és köszi, a Naza-t nem ismerem annyira, így már világos.

szepnorbee
2014-02-16, 20:28
Jó ez a moci? Ilyet szeretnék egy kisebb trikoba.
Default PID-del használod? A roll/pitch rate-t feljebb toltad?

ESC: Turnigy Multistar 15A (Simonk FW) /BlueSeries 12A megrendelve COMP_PWM miatt/

Szoftver: Multiwii 2.3 REV1651 (barometer ill compass szoftveresen kiiktatva a gyorsabb loop time érdekében)

Súlya 656 Gramm

Repidő ACRO módban nagy sebességgel 325-30 hurokkal kb 8 perc.

Szia. Tudom ajánlani. Nagyon szuper moci. Pöpecül ki is van egyensúlyozva. Kicsit nehéz de legalább robusztus. Bírja a zuhanást. Nem utolsó sorban a csapágyazása is minőségi.

PITCH/ROLL PID:
P: 4.4
I: 0.030
D: 34
PITCH/ROLL RATE: 0.33
YAW RATE: 0.25

THROTTLE EXPO: 0.12
RC RATE / EXPO: 1.71 ; 0.30

mybuster
2014-03-02, 08:17
Sziasztok!
Bemutatom kopteremet egy szimpla gépről van szó, nemrég fertőzött meg a multikopteresek világa, így ez az első. ;D
http://rcpilot.hu/users/2334/23371/b_20140302711217626.jpg
Turnigy 2830/11 Motors / (8x4.5 Props)
Q-Brain 4x25A ESC
KK2.1 FC
Turnigy receiver
Zippy 3s 2200mAh 25-35C
AUW ~ 1kg

Sikeres berepülésen vagyok túl nagyon stabil gép. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=yCHBBasMKhU&list=HL1393740992&feature=mh_lolz

Üdv. Mybuster

jeremy
2014-03-14, 08:05
Sziasztok.
Konfig :
H.A.L váz,motor átló 775mm.(Hexa karok vannak rajta)
Vezérlő:DJI NAZA M V2 +GPS + Pmu
Motorok:Kopterworx Kv2 pro v2 900kv (3 japán csapágyas mocik)
Rotorok:T prop 10x4 carbon
Aksik:Wellpower 5000mah 30c 1db turnigy 5000mah 30c harde case 2db
Táv:Gaupner MX 12 Hot Telemetriás
Vevő:Gaupner GR 12
Kamera:Gopro Hero 3+Black Edition +32gb full speed memorycard
7" FPV LCD 5,8 Almighty Diversity RX built-in battery
5G8 Almighty 600mW TX32
IOSD Mini
5,8 Cloverleaf/Plannar Kit SMA
GoPro 3+ Audio/Video Cable
GoPro The Frame
Töltő:Thunder power ac6 dual power ballanszeres
Fedélzeti és irány fények
Sima körmös leszálló talpak a karokon,+ nagy klasszikus fém leszálló talp ha gimballal van használva.
Felszálló súlya:2126. Repidő:14 perc vegyes üzemmódban .
Eddig mért max sebessége ,nem manual hanem Gps módban 84km/h.

rcNooB
2014-04-10, 13:42
Elnyerte vegleges alakjat a gepem! =]

Tbs disco vaz (core nincs)

Naza v2 gps + iosd mini
Sunnysky kv980
Turnigy plush 30A
Zippy 3s 5000mah 25c

10*45 Graupner E

Futaba T8J

Fatshark attitude v2
Immersion Rc Spironet v2
Immersion Rc 600mW vtx

Tbs loveseat
Gopro 3+ silver

Majdnem 1600g rajtra keszen mindennel.
Trappy fele gainekkel egesz kezes lett bar valamiert
neha veszit a magassagbol. Majd meg finomitani kell.

Halas koszonetem minden segitokesz forumtarsnak ismetelten a turelemert es oktatasert :)

ITEM
2014-04-10, 13:46

Naza v2 gps + iosd mini
Sunnysky kv980
Turnigy plush 30A
Zippy 3s 5000mah 25c

10*45 Graupner E

Futaba T8J

Fatshark attitude v2
Immersion Rc Spironet v2
Immersion Rc 600mW vtx

Tbs loveseat
Gopro 3+ silver

Halas koszonetem minden segitokesz forumtarsnak ismetelten a turelemert es oktatasert :)

Jó lett,gratulálok! Videót is tegyél fel,hogy hogyan repül! ;)

rcNooB
2014-04-10, 13:54
Koszi!

Ahogy lesz ertekelheto felvetel maris toltom fel.
Csak az van h 1enlore bar marhara elvezem iszonyat felelmetes is : D
Ismerkedunk baratkozunk meg csak : ]

ITEM
2014-04-10, 13:58
Koszi!

Ahogy lesz ertekelheto felvetel maris toltom fel.
Csak az van h 1enlore bar marhara elvezem iszonyat felelmetes is : D
Ismerkedunk baratkozunk meg csak : ]

Az nem baj,kell is a tanulás,gyakorlás! ;) Majd,ha jobban megy a dolog,akkor jobban is fogod élvezni a reptetéseket,most még parazol,hogy nehogy valamit elszúrj. Menni fog az ne aggódj!

csomy
2014-04-10, 14:08

MUHAHA!
Kis naív! :D:D:D

rcNooB
2014-04-10, 14:27

MUHAHA!

Tudom meg parszor atrendezi majd 1-2 becsapodas meg kifesuli hebehoba
a kabelezest meg a propokat par faag stb ; D

Jamegjujjjujjujjj neztem LRS rendszert az tok szexi nagyon kene... de akkor masik
vtx is kell... aztan simonk os esc... eseseses 4s rendszer... aziskell igen : D

Node most ezekre meg nincs szuksegem raadasul epp eleg lovet reptetek remego kezzel igyis.
Majd ha torik valamai is cserelni kell akkor beiktatjuk a fejlesztest.
Csak meg nemtom bnomnek h adom be. O azt hiszi h ez most kesz van es annyi. Arammal megy
tankolni nem kell es jolvanakkor.

Na o a kis naiv... biza :]

ITEM
2014-04-10, 16:22

MUHAHA!

Tudom meg parszor atrendezi majd 1-2 becsapodas meg kifesuli hebehoba
a kabelezest meg a propokat par faag stb ; D

Jamegjujjjujjujjj neztem LRS rendszert az tok szexi nagyon kene... de akkor masik
vtx is kell... aztan simonk os esc... eseseses 4s rendszer... aziskell igen : D

Node most ezekre meg nincs szuksegem raadasul epp eleg lovet reptetek remego kezzel igyis.
Majd ha torik valamai is cserelni kell akkor beiktatjuk a fejlesztest.
Csak meg nemtom bnomnek h adom be. O azt hiszi h ez most kesz van es annyi. Arammal megy
tankolni nem kell es jolvanakkor.

Na o a kis naiv... biza :]

A barátnő az egy érdekes jelenség. ;D El kell engedni vásárolgatni,akkor nem tehet majd szemrehányást a te cuccaid miatt. :P

pulsarxp
2014-04-10, 17:26

Naza v2 gps + iosd mini
Sunnysky kv980
Turnigy plush 30A
Zippy 3s 5000mah 25c

10*45 Graupner E

Futaba T8J

Fatshark attitude v2
Immersion Rc Spironet v2
Immersion Rc 600mW vtx

Tbs loveseat
Gopro 3+ silver

Grat, jo lett. Az enyem is most épül, ezert kérdezném, hogy higy erzed, eleg a 3S?
Mennyi a rep időd az 5000 aksival?

rcNooB
2014-04-10, 18:34
Repido olyan 10 perc kornyeke. Annyira nagy volt az izgalom h elfelejtettem mindharomszor
megnezni a stoppert a tavon leszallas utan.

Nemtom sosem repultem 4s el :D

Mikor 1300g volt a gep es sf propokkal ment joval furgebb volt.
Most 1600g es graupner... emelkedik vegulis ha kell szepen de nem az a letepem az arcod.
Nagyon nem is kentem neki ugyanis tenyleg kegyetlenul fostam :D

Keresek megoldast h hogyan tudom kikuszobolni ezt a sullyedeses parat es ha minden fasza
akkor mutatok videot es majd megszakerted ;]

SZERK: Allitottam 1et a gaineken kivittem es megzavartam kicsit szabad szemmel a kedvedert.
SZERINTEM (!) egesz kellemes igy 3 cellaval. Teljesen jol hasznalhato nem ereztem magam bajban.
Bar mint mondtam nincs osszehasonlitasi alapom lehet ha toltam volna mar 4s el akkor keveselnem.
Lenduletes vegyes jatekkal 12 percet repkedtem es 3.75 kornyeken maradt benne cellankent.

pulsarxp
2014-04-10, 20:45
Köszönöm ainfót. Egy Gain beállítás még megosztanál velem, hogy nekem mi az ami most jó 3 cellával? :)
Remélem 2-3 hét, és én is beszámolhatok erről, és akkor megmondom, hogy mit gondolok a 3 celláról :)

Saabi
2014-04-10, 20:49
Keresek megoldast h hogyan tudom kikuszobolni ezt a sullyedeses parat es ha minden fasza
akkor mutatok videot es majd megszakerted ;]

Konkrétan milyen para van a süllyedéssel? Az hogy van? Hát van, a levegő nem éppen szilárd talaj. :-) Az igazi repülők is bírnak pár métereket "zuhanni" repülés közben.

rcNooB
2014-04-10, 20:57
Megy tbs vaz topikba a valasz

OBi_
2014-04-14, 10:21
Úgy gondoltam én is csatlakozom a divathoz, és nekem is kell egy formás quad. Régebben voltak olyan üvegszövetből készített vázak, amiknek a formája hasonlított a fantomra, de ezek nehezen hozzáférhetők. Nos, a DJI elhozta nekünk a fantom vázát, cirka 50 dodo-ért. Vettem egy ilyet és egy Crius-t (MPNG) építettem bele. Reszeltem egy alaplapot és erre tettem az FC-t, ESC-t és a vevőt, meg némi apróságot, LED meghajtót. Így egy izgalmas a fantomnál többet tudó gépet kaptam. ára sem rossz, fele annyiba sem került.

http://imageshack.com/a/img838/9998/bmt2.jpg

http://imageshack.com/a/img845/2475/cuh4.jpg

icahone
2014-04-25, 16:53
Jol nez ki!
Mit tud? (repido, tavolsag, kamera, gimbal,...)
Magneto-t, GPS-t nem zavarja a sok vezetek korulotte?
3s-el hajtod?

OBi_
2014-04-28, 09:46
Időhiány miatt még csak éppen repült, a kriusz beállításánál tartok. A próbák alapján nem fordul gázadásra, valószínű nem zavarja a magnetométert. A műholdakat összeszedi a GPS, de üzemmódjait nem teszteltem még. A képen nem látszik, de egy alaplapra van szerelve, ami gondoskodik az erős áram elvezetéséről, és az FC árnyékolásáról. A nyákot úgy alakítottam ki, hogy közvetlen az FC alatt nem folyik áram, csak árnyékol. Azon kívül a vezető vonalak amennyire csak lehet szimmetrikusak. A fólia, vezeték ráforrasztásával meg van erősítve.
Egyenlőre nincs kamera, ezt csak repkedésre szánom, a talpak kialakítása miatt gimbal nem férne el. 3s 2200-as aksival próbáltam eddig, 7-9 perc.
(vezeték ugyan annyi van, mint egy hasonló kriuszos konfig esetén, csak kisebb helyen)

relaxman
2014-04-28, 12:38
Ezzel majd jól megvicceled a phantom iránt érdeklődőket, hihi :D
Mit használsz kábelárnyékolásra? Egy fotó, link jól jönne.
Nem mérted hány g volt a phantom váz?

OBi_
2014-04-28, 14:59
A kábelek nincsenek árnyékolva, az alaplap van úgy kialakítva, hogy az FC-nek árnyékolás.
A súlyát nem mértem, csak készen, aksi nélkül 738g.
Reményeim szerint kicsit fickósabb lesz kriusszal, mint a fantom nazaval.
(ja és a talpak is mások, ezekkel nem esik induláskor pofára)

ramiusz
2014-04-29, 15:21
Hello mindenkinek!

Néhány napja csatlakoztam a quad-osok táborához én is. Bár az én kis rettenetem a tieitekhez mérten komolytalan jószág. Illetve még az sem, inkább vicc...

Ilyen lenne:
http://img.banggood.com/images/upload/2012/chenjianwei/SKU065514.36.JPG

Mint írtam nem épített gép. Egyszerű, mint a léckerítés.
Típusa: WLToys V222
Mérete: 190x190x94mm
Tömege üresen: ~84g
Tömege akkuval: ~95g
Akku: Lipo 1S 3.7v 500mAh
Motor: 8.5mm kefés, áttétellel hajtott rotorokal.

A tervezése során gondolom egy Parrott AR.Drone lehetett az ihlet forrása. Ez már a javított verzió, a "régi" 3 tengelyű helyett egy 6 tengelyű giroszkópot kapott és ehhez már nem az eredeti, hanem egy frissített távirányítót mellékeltek. (elméletben a protokoll is más)
A dobozban a gépen kívül a távvezérlő, egy szett tartalék rotor, az akku(cska) és egy töltő kapott helyet.
Rendeltem mellé még egy szett rotort és egy akkut is, ami még valamerre kódorog a világban.

Az első tapasztalat, hogy mini quadcopter létére is nagy. A rotorok forgási síkjában mérve majdnem 30cm-es.
Sajnos semmiféle "repülős" múltam sincs, így elég nehéz a tanulás. Szokni kell. Néhány nap alatt elértem, hogy 10 felszállásnak, már csak 75%-a végződik nem tervezett landolással (gyk. lezuhanás). A maradék, 50%-a inkább becsapódás, míg az így fennmaradt mennyiség az úgy ahogy sikerült leszállás.
A géppel vagy egy napig még viszonylag egyhelyben lebegni is képtelen voltam. "Kóválygott" összevissza. Ekkor vettem észre, hogy a bal első rotor forgási síkja üt, vagy 2-3mm-t. A doboz eléggé megnyomódott szállítás közben, gondolom megtört az anyag. ::)
Lecseréltem a tartalék rotorokra, így már legalább a felszállás/leszállás aránya javult ~65-35%-ra. Meg már nem kóvályog és apró korrekciókkal de már előre/hátra jobbra/ballra is tudom irányítani, csak a szobában eléggé sok a terepakadály.
Mindegy, lesz ez jobb is.

Marha jó móka!!! ;D

smith_hun
2014-04-29, 15:28
Hali!

Hasonló felépítésű minim van nekem is...a szoba reptetésnél nem volt gond, szépen, finoman kell gyakorolni...ellenben vigyázz arra, hogy ha nagyokat csapódik be, akkor a műanyag áttét deformálódik, és csere...én most hozatom hozzá a komplett egy kart... ::) Az akrobatika nagy magasságban meghozta az eredményét... ;)

Szerintem gyakorlásra mindenképp jó. Az alaplapon neked már rajta vannak a giroszkóp kalibrálói?

ramiusz
2014-04-29, 15:57
Na igen. Ha a vezérlőt a minimumra veszem olyan lustán reagál, hogy azért kenem a falhoz. Ha feljebb állítom, akkor meg azért.
Bele kell jönni.
Már nézegezem a tartalékalkatrészeket (még néhány szett rotor, szénszálas karok, esetleg komplett kar motorral, áttételkerekek...)
Úgy tudom már az alaplapra vannak integrálva. A girók kalibrálásáról annyit tudok, hogy amikor csatlakoztatom az akkut, akkor végzi el a gép és nem kell a távvezérlő karjaival bíbelődni, valamint tökéletesen sík padozat sem kell hozzá. Max., ha valamiért nem tudna kalibrálni, akkor kell újrakalibrálni manuálisan a karok ballra és le térítésével.

rcNooB
2014-04-30, 01:30
Na igen. Ha a vezérlőt a minimumra veszem olyan lustán reagál, hogy azért kenem a falhoz. Ha feljebb állítom, akkor meg azért.
Bele kell jönni.
Már nézegezem a tartalékalkatrészeket (még néhány szett rotor, szénszálas karok, esetleg komplett kar motorral, áttételkerekek...)
Úgy tudom már az alaplapra vannak integrálva. A girók kalibrálásáról annyit tudok, hogy amikor csatlakoztatom az akkut, akkor végzi el a gép és nem kell a távvezérlő karjaival bíbelődni, valamint tökéletesen sík padozat sem kell hozzá. Max., ha valamiért nem tudna kalibrálni, akkor kell újrakalibrálni manuálisan a karok ballra és le térítésével.

En is sokat estem keltem az elso helimmel (nine eagles 322) . Aztan egyszer kivitten szelcsendben az haz ele es
hopp tudom kezelni.

Vidd ki a gepet vagy keress kellemesen tagas beltert.
Ha nem kell fallal szekkel viragokkal stb foglalkozni akkor
tudsz figyelni tobbet a gepre. Aztan ha jobban megy akkor
lehet kerulgetni targyakat a szobaban. Viszont akkor mar
nem akarsz majd bent "jatszani". :D

Am nezegettem en is ezt a gepet. Szerintem jopofa

mybuster
2014-05-11, 21:02
Üdv mindenkinek!
Elkészült a TBS vázam, a váz A/4 es nyáklapból készült kézzel.
http://rcpilot.hu/users/2334/24266/b_201405111945511864.jpg
Video: https://www.youtube.com/watch?v=FJh6wyHiNmg&list=HL1399831323&feature=mh_lolz

pulsarxp
2014-05-11, 21:31
Fasza.... :)
Ez egy az egyben annak a másolata?

smith_hun
2014-05-11, 22:55
Ügyes. Végtelenül ügyes. Esetleg elérhető lesz olyan file-formátumban, amit utána egy CNC marós, vagy lézervágós kezelni is tudna? ;D

pulsarxp
2014-05-11, 22:57
Ügyes. Végtelenül ügyes. Esetleg elérhető lesz olyan file-formátumban, amit utána egy CNC marós, vagy lézervágós kezelni is tudna? ;D

úgy tudom már van, sőt méretarányos PDF-be is :)

mybuster
2014-05-12, 08:23
Köszönöm, nem akartam teljes copyt illetve csak a felső vázat találtam meg jpeg formátumba a titka hogy átlósan hellyezük el az A/4 es nyomtatási képen teljesen töltse ki a teret. Az ötlet innen indult (Rcgroups) http://img191.imageshack.us/img191/4396/hpim5609.jpg (http://img191.imageshack.us/img191/4396/hpim5609.jpg)
Terv: http://rcpilot.hu/users/2334/24266/b_2014051272227357.jpg
Érdemes lefújni a réz felületet egy korrózió védő réteggel. ;)

Red
2014-05-20, 15:26
nagyjából elkészült az 560-as:)

http://www.croatia-sailing.hu/pic/560/1.JPG

http://www.croatia-sailing.hu/pic/560/2.JPG

http://www.croatia-sailing.hu/pic/560/3.JPG

http://www.croatia-sailing.hu/pic/560/4.JPG

http://www.croatia-sailing.hu/pic/560/5.JPG

pulsarxp
2014-05-20, 21:31
nagyon jól néz ki, grat :)

Red
2014-05-21, 00:13
nagyon jól néz ki, grat :)

köszönöm!
sok munka van benne, csak még hiányzik egy elektronika a ledekhez ;)

hgabesz
2014-06-19, 12:23
Végre elkészült az enyém is :)

http://img1.indafoto.hu/3/1/82081_d82ed9151fa8898d5f442a3d98e1e9b9/21265145_916d208dbd3dc86bf76d04a97f637359_l.jpg

1200g és így tudtam 15-17 percet lebegni Zippy 3S 3000mah 20C-vel. Később lesz majd rá mobius gimbal-al és leszállótalppal, az kb. 5-600g súlynövekedés lenne. Bírná ez az akku vagy nagyobb C-s kellene hozzá?

rcNooB
2014-06-20, 12:14
Végre elkészült az enyém is :)

http://img1.indafoto.hu/3/1/82081_d82ed9151fa8898d5f442a3d98e1e9b9/21265145_916d208dbd3dc86bf76d04a97f637359_l.jpg

1200g és így tudtam 15-17 percet lebegni Zippy 3S 3000mah 20C-vel. Később lesz majd rá mobius gimbal-al és leszállótalppal, az kb. 5-600g súlynövekedés lenne. Bírná ez az akku vagy nagyobb C-s kellene hozzá?

Grat!

Nem volt neked anno egy soloprod?

hgabesz
2014-06-20, 12:56
Grat!

Nem volt neked anno egy soloprod?

Nem, én még új vagyok az RC repülés témában, egy v911-essel kezdtem márciusban, most meg ez lett, más nem volt.

kisposi
2014-07-12, 14:20
A készülőben lévő DRQ250-em:

Váz: DRQ-250
FC: OpenPilot Revolution
ESC: Afro 12A
Motor: Cobra CM2204 1960KV
Akksi: Zippy Compact 3S 1500mAh
FPV: folyamatban

http://kepfeltoltes.hu/thumb/140712/IMG_20140712_112733_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/140712/IMG_20140712_112733_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/140712/IMG_20140712_130612_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/140712/IMG_20140712_130612_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

OBi_
2014-07-28, 11:02
Csak hogy a téma ne üljön le, kép az armadámról. :D

http://imagizer.imageshack.us/v2/1280x710q90/910/FyxDmS.jpg (http://imageshack.com/f/paFyxDmSj)

icahone
2014-07-28, 17:16
Szép gyüjtemény, látom te is lelkes gyüjtö vagy :D

@kisposi: a te projekted hogy all, keszen van mar?

mybuster
2014-07-28, 17:31
Obi: A TBS-ed remek hanyas csavar van rajta 10"? :)

OBi_
2014-07-29, 09:14
Kösszi. :D
10x3.5 APC, eddig 10x4.5 SF karbon volt, de megsemmisültek. ???

Neti(s)
2014-08-01, 09:37
Üdv mindenkinek!

Elkészült a hexám, és hirtelen felindulásból :), gondoltam megosztom veletek. Igazából semmi "extra", mert még szívesen ráakasztanék egy telemtriát, fpv-t, de ez majd idővel, ahogy sikerül kigazdálkodnom.
Egy videót is mellékelek, ami tegnap készült, és azt sajnálom, hogy nem volt nagyobb szél, mint tegnap előtt, amikor a LOITERT tesztelgettem. Úgy ítélem meg, hogy van ereje, ha kell, akkor fickósan tud repülni. Az autotune után kicsit hirtelen változtat irányt, de a távon nem akarom állítani az "adagolást", mert ha kell a hirtelen mozdulás, akkor legyen meg ez a tulajdonsága. Csak meg kell tanulni, nagyon kicsi mozgásokkal irányítani.
Úgy gondolom, hogy nagyon stabilra sikeredett. Arra nagyon figyeltem, hogy a súlyelosztás, az "emelet" úgy legyen megépítve, hogy még véletlenül se legyen yaw forgás belőle. Még kerül rá egy gimbal, egy boscam kamerával, de azt már csak akkor, ha folyamatosan szép repülés van "akadás" nélkül.

Képek róla:
http://www.netisten.hu/hexa/DSCF5165-1.jpg
http://www.netisten.hu/hexa/DSCF5166-1.jpg
http://www.netisten.hu/hexa/DSCF5167-1.jpg

Az átlátszó plexilap nem a legszebb látvány, azt cserélve lesz, csak nem volt itthon karbon lemez, de már úton van.

Ami benne van:

Váz: H550 V1 Glass Fiber Hexcopter váz (550mm)
ESC: Afro ESC 30 Amperes
Motorok: Sunnysky Angel 2216-11 880kv
GPS: quanum gps + compass
Vezérlő: Apm2.6 (3.1.5 FW)
Prop: 10*4,5
Táv: Turnigy 9x
Aksi: 500 mAh
Egyszerű hobbykinges leszállótalp (cserélve lesz, mert a felső 2 db karboncső 12-es, és rövid)

És egy vágatlan videó, csak zenét tettem alá, és pofát adtam neki.
https://www.youtube.com/watch?v=lT85es0vKK4

pistike75
2014-12-23, 10:47
Sziasztok!
Látom, nem nagyon népszerű ez a topic, de azért írok bele :)

Elkészült gépem:

Váz: DJI F450 kopp
Vezérlő: DJI Naza m lite
Szabik: 20A Afro ESC Simonk
Motorok: Mystery 2212 930Kv
Prop: 9" 4.7 karbon erősítésű
Adó/vevő: Flysky FS-T6 / FS-R6B
Akku: Turnigy 2200mAh

Képek:

https://www.dropbox.com/s/ghfop0ngsts0y5w/DSC04653.JPG

https://www.dropbox.com/s/08r2gn0b4ekl9i3/DSC04656.JPG

Sötétben elég imponzáns ahogy száll :)

https://www.youtube.com/watch?v=82Li7UsYrAw

A vele készült felvétel egyelőre nem igazán élvezhető a sok zselé miatt, majd ha megjön a leszállótalp, akkor át tudom helyezni a kamerát némi rezgéscsillapítással, de a banggood nem nagyon kapkod...

https://www.youtube.com/watch?v=7igW03M1RMs

mybuster
2014-12-23, 11:45
Sziasztok!
Látom, nem nagyon népszerű ez a topic, de azért írok bele

Elkészült gépem:
Pöpec ;) Igazi "ufó" ;D
Balesetmentest!

Grimbow
2015-01-23, 18:07
bemutatom a gépparkot

kicsi egy team legit klón, lumenier szabályzókkal, emax motorral, CC3Dvel.
nagy pedig egy TBS discovery 1, nazav2, phantom motorok és szabályzó. IOSD mini, 600as boscam :)

http://i.imgur.com/YFTJWqW.jpg

Kisszabó
2015-01-31, 08:14
Sziasztok!

Pont megosztottam veletek, de aztán a fórumcsere miatt elveszett, így megosztom veletek még 1x:

Első építésem, (AR segítségével) Első modellem, Első repülése:
https://www.youtube.com/watch?v=0D9g35bAaxQ

Konfig:
Váz: Quanum Venture FPV
Vezérlő: DJI Naza-M Lite & GPS
ESC's: SimonK 30A
Motor: Sunnysky 900KV
Prop: 9 x 4,5" -> csere 10x4,5
Táv / vevő: Graupner MX-16 + Telemetria
Akksi: Zippy Compact 4000MAh 4S
Repidő: 22 perc (szélben, elég erősen gyilkolva - tehát nem lebegés)

Kamera: http://www.surveilzone.com/plastic-case-sony-super-had-ccd-600tvl-super-mini-fpv-camera-2.1mm-lens-hs1178 (úton)
TX: http://www.surveilzone.com/5.8g-32ch-av-600mw-mini-wireless-tx-fpv-ws1195 (úton)

Szabyfly
2015-03-07, 13:11
Sziasztok.
Nekem Tbs klón van. Nagyon tetszik. 2d gimbal.
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/07/7640c220fd7213d2ac08507149960543.jpg
Üdv Gabi.