PDA

Teljes verzió megtekintése : Multi offtopic

oldal : [1] 2 3 4 5 6 7 8

icahone
2012-09-12, 09:08
Sziasztok,

nyitottam egy uj temat, ha ti is ugy gondoljatok, legyen ez a gyujtohelye minden olyan hozzaszolasnak ami nem tartozik szorosan az eddigi temakhoz.

icahone
2012-09-16, 13:36
Tervezek egy uj temat nyitni, teljesen kezdoknek, ahol le lesznek irva az alapok, ahonnan el lehet indulni.
A cel az lenne hogy ennek atolvasasa utan barki aki ideteved fogalmat kapjon arrol hogy mirol szol ez a sport.

Ha van hozza barmilyen magyar nyelvu anyagotok akkor nyugodtan toljatok be ide addig amig rendszerezve lesz.

Valami ilyesmire gondoltam:
- mi az a multirotor, mire jo, mire nem jo
- milyen alkatreszekbol epul fel egy multirotor
- vazak fajtai
- milyen motor/propellert, motor alapok, propeller alapok
- ismertebb vezerlok, PID magyarazat
- aksik
- biztonsag
- mibol all ossze egy fpv rendszer, videoatviteli rendszerek (...)
- eszkoztar multirotor epiteshez/teszteleshez
- legi fotozas, fenykepezes multirotorrol
- finomhangolas modszerek
- beszerzesi forrasok
- GYIK

Hasi
2012-09-16, 13:47
Jó ötletnek tartom! Biztosan sokaknak segítenél vele...

icahone
2012-09-16, 18:16
Nah, mara ennyi futotta. Kerem aki tudja nezze at, ha talal benne hibat vagy hulyeseget szoljon es javitom!

pulsarxp
2012-09-16, 18:44
Nah, mara ennyi futotta. Kerem aki tudja nezze at, ha talal benne hibat vagy hulyeseget szoljon es javitom!

ment a PM, egyébként gratulálok, szép munka ;)

karee2
2012-09-16, 21:09
Én ezt javasolnám: :P

http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=volocopter-multi-blade-chopper

Csak fel kell ledezni, és kiv-inni Szanába!!! ;D

k

Szpeti
2012-09-17, 22:21
ezt dobta ma a videa hírlevél.
Ismerős ez a rádió :)

http://videa.hu/videok/tudomany-technika/filmet-vesz-fel-a-magyar-digitalis-kamera-helikopter-s79d9SHxMeSmJC2Q

Gratula Józsi.

icahone
2012-09-22, 19:39
A kezdoknek valo tema frissitve lett a biztonsag es fpv temakorokkel, kerlek javitsatok ki mit irtam le sz@rul.

icahone
2012-09-27, 17:18
Egy erdekes tema az antennakrol es a veluk kapcsolatos "tevhitek"-rol:
http://fpvlab.com/forums/showthread.php?7991-MYTHBUSTERS-Let%92s-talk-seriously-about-antennas-or-10-myths-busted

n.james
2012-09-27, 20:57
Egy erdekes tema az antennakrol es a veluk kapcsolatos "tevhitek"-rol:
http://fpvlab.com/forums/showthread.php?7991-MYTHBUSTERS-Let%92s-talk-seriously-about-antennas-or-10-myths-busted

Nem semmi az eleje, pláne az anyázás ami utána jött. ;D Látszik hogy kemény piac az antenna gyártás.
Az én kérdésemre sem jött egzakt válasz sosem (pláne videó), hogy egy hangolt antennával mennyivel lenne jobb a kép minősége mint az sk. gyártásúval. ::)
Mintha most itt is féláron adnák az antennákat. ::)

Szpeti
2012-09-30, 13:10
Na ez teszik. Ha lesz egy kis időm ........

De aztán ne hurrogjatok le hogy hogy néz ki a galykopterem. Vagy gajkopterem, de mindegy is, mert ezt a szót én találtam ki, ezért úgy írom ahogy akarom.

icahone
2012-09-30, 19:39
Mit nem kell varosban csinalni: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EY_WOWKoRtE

pittyu
2012-09-30, 20:43
A marharépa... Az ilyen idioták miatt fognak minket szankcionálni.

Tarczali Viktor
2012-10-01, 07:40
Szerintem legyen csak simán gagyikopter!
Ha még kezdő vagy és nem vezettél koptert, próbálkozz előbb a tologatós csattogós lepkével! ;D
Bocs, de nem bírtam kihagyni.
Viktor

karee2
2012-10-01, 08:57
Szerintem legyen csak simán gagyikopter!
Ha még kezdő vagy és nem vezettél koptert, próbálkozz előbb a tologatós csattogós lepkével! ;D
Bocs, de nem bírtam kihagyni.
Viktor

Erre gondoltál?:

http://www.pixter.hu/video?id=15591

;D ;D ;D ;D ;D

Szpeti
2012-10-01, 12:10
csattogóslepkekopter?

Zoli 72
2012-10-01, 12:18
csattogóslepkekopter?
na erre szerelj motort és légcsavart ;D ;D ;D

Szpeti
2012-10-01, 12:24
csattogóslepkekopter?

Szerintem kareenak most beindultak a kerekek. Ő vevő minden ilyen őrültségre.
Sanszos, hogy két hét múlva repülni fog egy ilyen. :)

kirjozsi
2012-10-01, 14:21
Jézúúúúús Szóljatok a berepnél !!!!!

karee2
2012-10-01, 19:54
csattogóslepkekopter?

Zoli!

Hát repül ez anélkül is!!!! ;D ;D ;D

k

karee2
2012-10-01, 19:56
csattogóslepkekopter?

Nagyon kiráááááááááááááály!!!!!! ;D ;D ;D

Zoli 72
2012-10-01, 20:38
csattogóslepkekopter?

Zoli!

Hát repül ez anélkül is!!!! ;D ;D ;D

k

Igen, mert segíti a gravítáció.
De felfelé motor nélkül hogy megy??
Arról nem is beszélve, hogy ernyő és motor nélkül nagyon durva lesz a leszállás.

De ezt a csattogós lepkét én is tologatnám ;D ;D ;D

karee2
2012-10-01, 20:40
De ezt a csattogós lepkét én is tologatnám ;D ;D ;D

Azt elhiszem!!! ;D

Tarczali Viktor
2012-10-01, 20:45
Csakhogy a fiatalabbak is tudják, hogy milyen a tologatós csattogós lepke. Amikor még nem kellett minden játékba elemet tenni. De az irányítás már akkor is a kezedben volt:
http://www.youtube.com/watch?v=yru37qHvg8o

kirjozsi
2012-10-02, 07:24
Viktor ! Én az ilyet mindig húztam nehogy nekitoljam valaminek. Szpeti már akkor is 3D-zett, forgatta kurvagyorsan a feje fölött :)

pulsarxp
2012-10-02, 19:34
hát ez olyan fél Off :D
http://www.youtube.com/watch?v=yfJWWzg5LeM#t=1m09

karee2
2012-10-02, 20:10
Viktor ! Én az ilyet mindig húztam nehogy nekitoljam valaminek. Szpeti már akkor is 3D-zett, forgatta kurvagyorsan a feje fölött :)

Na de Józsi! Meghúztad a csattogót? ;D ;D ;D

Zoli 72
2012-10-02, 20:26

Na de Józsi! Meghúztad a csattogót? ;D ;D ;D

A szerencsés ;D ;D ;D

OBi_
2012-11-07, 08:59
Nem értem miért kell a vázakat ennyire túlmisztifikálni. Nincs akkora jelentőségük. Ügyes modellezők sokkal jobbakat is készíthetnek. Az hogy gyári, csak a szerelhetőséget, kinézetett javítja, csökkenti a kreativitást. Az pedig hogy aszimetrikus e, nem sokat számít, csak te látod annak. A vezérlő a középpontban van, a súlypont is, ha nincs, akkor egy jó vezérlő korrigál. Kezdetekben nekem triko.-n a farok motor tejesen más volt, mint a többi, még a prop. is, kicsit jobban pörgött, mint a többi. Volt, hogy az egyik kar félig becsukódott, ment tovább, még lebegett is.

icahone
2012-11-07, 10:55
Nem értem miért kell a vázakat ennyire túlmisztifikálni. Nincs akkora jelentőségük. Ügyes modellezők sokkal jobbakat is készíthetnek. Az hogy gyári, csak a szerelhetőséget, kinézetett javítja, csökkenti a kreativitást. Az pedig hogy aszimetrikus e, nem sokat számít, csak te látod annak. A vezérlő a középpontban van, a súlypont is, ha nincs, akkor egy jó vezérlő korrigál.

Tenyleg nincs jelentoseguk akkor ha csak repulni akarsz, MINDEGY hogy hogyan. Sok sikert hozza! De vagyunk itt paran a forumon akiknek sokat szamit az hogy HOGYAN kepes repulni az eszkoz, es ez kozel sem csak a vezerlo fuggvenye. Vagyunk paran akik AP-re hasznaljuk a gepeket es vagyunk paran akik FPV-zunk is, nemcsak oromrepkedunk egy mezon par tiz meteren belul es itt mar igencsak nagy jelentosege van annak hogy milyen vazat hasznalsz.

A rezgesatvitel szempontjabol fontos hogy milyen a vaz. A beepithetoseg szempontjabol fontos hogy milyen a vaz. A javithatosag/torhetoseg szempontjabol szinten fontos hogy milyen a vaz. A vezerlo szempontjabol sem mindegy milyen a vaz, ugyanaz a vezerlo ket kulonbozo tipusu vazon maskeppen fog teljesiteni. De lehetne meg sorolni, legellenallas, RF arnyekolas, kamerakitakaras...

Ugyes modellezok valoban keszitenek jobbat csak valoszinuleg nehezebben javitjak ki ha torik es joval tobb idot is vesz igenybe. Es nem mindenki CNCs garazsmuhelyes guru hogy sajat vazat epitsen maganak. Az o szamukra csak a gyari vazak nyujtanak megoldast, paran pedig azert is tesztelunk ilyeneket hogy megtudjuk erdeme-e veluk foglalkozni. Es jo lenne ha minel tobben lennenk, mert akkor ez a kozosseg is joval gyorsabban fejlodhetne. A kreativitasnak pedig boven marad tere meg a gyari vazak eseteben is, hidd el mert kiprobaltam ;)

Az asszimetrikus vazat nem en latom annak, hanem AZ IS. Tudom, mert lemertem. Tudom, mert kiprobaltam. Tudom, mert 3 kulonbozo vezerlovel is teszteltem. Es ha neked is van/lesz szemelyes tapasztalatod ilyen vazakkal nagyon szivesen latjuk leirva itt a forumon, hogy iranymutatasul szolgalhasson masok szamara. Hiszen epp azert (is) osztjuk meg a tapasztalatokat itt a forumon hogy mindenki eldonthesse szamara mi a legjobb.

OBi_
2012-11-07, 13:44
Tenyleg nincs jelentoseguk akkor ha csak repulni akarsz, .......
....
....

Azok a vázak, amik itt szerepelnek olcsó kínai szarok, ami esetleg jobban néz ki, 10 perc alatt összedobott vackoknál. Inkább elfogadom, hogy lustaságból ezekkel egyszerűbb összehozni egy multit. (esetenként nem is olyan olcsók) Ne hogy azt hidd ezek olyan fene nagy tervezgetések eredményei.
Nekem az a véleményem, nem a váznak kell megfogni a rezgést, magát a rezgést kell megszüntetni, vagy csökkenteni. Persze itt is van különbség, hogy hobby gépről, munkaeszközről, esetleg státuszszimbólumról van e szó.
Hát felsoroltál pár dolgot, amin én már régen elgondolkoztam, de nem igazán látom, hogy akár a modellezők, akár a gyártók foglalkoznának vele pl. légellenálás, árnyékolás. De legalább másnak is az eszébe jutott.
Szerintem a CNC nem feltétele a jó vázaknak, akinek van és tud vele bánni az nagyon szép dolgokat tud alkotni, de e nélkül is lehet jót csinálni.
A kínai a meglévő vacakra rátesz egy lapot és odaírja, ez itt a kamera helye, ettől lehet fotózni, vagy FPV-z ni, ettől már profi váz?
Attól hogy az X közepét kicsit eltolod, de a vezérlő középen marad, és súlypontod is ott van, attól még nem sok minden változott. Most jövök rá, ezek szerint enyém is aszimmetrikus, a képe megfordítva nem fedi le saját képét.
A jobb kártyákon a motorok távolság arányait is be lehet állítani pl. a hátsó két motor közelebb, van egymáshoz (ez miért jó? pl: rabbit.) ;D

>> Az asszimetrikus vazat nem en latom annak, hanem AZ IS. Tudom, mert lemertem.

Ezt bővebben mert, nem tudom mi ez.

>> Es ha neked is van/lesz szemelyes tapasztalatod ilyen vazakkal nagyon szivesen latjuk
>> leirva ….

Azért még te is csak most kóstolgatod az FPV-t, nekem is már egy éve a fiókban van a tejes cuc, csak még mindig volt fontosabb. ;)

icahone
2012-11-07, 20:28
...Inkább elfogadom, hogy lustaságból ezekkel egyszerűbb összehozni egy multit...

...Ne hogy azt hidd ezek olyan fene nagy tervezgetések eredményei...

...Nekem az a véleményem, nem a váznak kell megfogni a rezgést, magát a rezgést kell megszüntetni, vagy csökkenteni...

...A kínai a meglévő vacakra rátesz egy lapot és odaírja, ez itt a kamera helye, ettől lehet fotózni, vagy FPV-z ni, ettől már profi váz?...

...Attól hogy az X közepét kicsit eltolod, de a vezérlő középen marad, és súlypontod is ott van, attól még nem sok minden változott...

...Ezt bővebben mert, nem tudom mi ez...

...Azért még te is csak most kóstolgatod az FPV-t, nekem is már egy éve a fiókban van a tejes cuc, csak még mindig volt fontosabb. ;)...

Ruhellek offolni de a kedvedert most a' eccer' kivetelt teszek.

:OFF
- milyen lustasagrol beszelsz, nem csak te jarsz ide hanem total kezdok is, ugye nem varod toluk hogy azonnal elkezdjenek barkacsolni, neadj' isten vegyenek egy muhelyt vagy garazst valahol? nem mindenki technikai beallitottsagu mint mi de attol meg erdekelheti ez a hobbi. hogyan ismerkedjen a sporttal ha ugy kezdi a nagy almoskonyv hogy akkor most fogj egy furot, reszelot, csavarhuzot, szerezz egy munkapadot, vegyel ilyen csovet meg olyan lemezt...? o repulni akar, nem kendacsolni. es ma mar meg is van ra a lehetosege.

- nem hiszem, de ami jonak tunik azt kiprobalom azert hogy kideruljon. Igy bukkantam ra a HAL-ra is ami az elso olyan low-budget vaz amivel rezgesmentes 1080p kepet tudtam csinalni. es azota vettem meg egy ugyanilyen vazat es nemsokara hadrendbe all az is.

- egyetertek, de most csak a vazrol beszelunk ami szinten bejatszhat a rezgescsokkentesbe, a tobbi alkatresz most nem tema

- persze hogy nem, de esetenkent ok is beletenyerelnek valamibe ami jo is lehet. a q450(f450) peldaul egy tokeletes kis gep akrobatikahoz, fpv-hez, teljesen vedve beepitheto a komplett elektronika es zuhanas eseten 99% hogy nem torod ossze. mi a baj vele 11 dollarert? az hogy kinai?

- mar hogy a fenebe ne valtozna? ha a ket hatso es a ket elulso kozott kulonbozo tavolsag van akkor nem hiszem hogy elore vagy hatradontve a gepet ugyanakkora kiteritessel ugyanazt kapnad. es mi a helyzet a tengely koruli forgassal? a hirtelen ereszkedesekkel? ha olyan a vezerlod hogy k@rva gyorsan kompenzal, gyorsak a szabijaid is, kicsi a propellered akkor talan nem veszed eszre de ebben nem biznek

- olvass vissza

- nem nyert, az elso fpv repulesem pont egy eve volt, egy sajat keszitesu vazzal. azota meg 4 masik vazat keszitettem, mindegyik repult, volt ami kitunoen teljesitett, volt ami nem valt be. a legnagyobb problema mindnel az amit mar emlitettem, zuhanas eseten maceras a javitas. a mai kinai klonoknal kicsavarsz 4 csavart, masik kar be, becsavarsz 4 csavart oszt annyi. marpedig fpv-nel MINDENKI zuhan. elobb vagy utobb. probald csak ki.

nekem is van fontosabb de talan eszrevetted hogy eleg sokat vagyok a forumon mert fontosnak tartom hogy amit en tudok azt tudhassa mas is es forditva. ha tobben lennenk ezzel a hozzaallassal gyorsabban fejlodhetne ez a kozosseg es az ujonnan jovok tobb, jobb informaciot kaphatnanak ahhoz, hogy ne kelljen ugyanazokat a hibakat elkovetniuk mint nekunk es ne kelljen annyi penzt elpazarolni mint nekunk.
hidd el akadna nekem is jobb dolgom annal hogy megosszak mindent lehetoleg reszletesen, szabadidomben, de nekem valami erthetetlen hulye okbol kifolyolag szamit az hogy az utanam jovoknek mar konnyebb dolguk legyen mint nekem volt. tudom a mai vilagban ezt neha nem olyan egyszeru megerteni de en meg eltem kicsit a regi vilagban a rendszervaltas elott amikor meg maskeppen gondolkodtak az emberek es nem volt mindenkiben ennyi irigyseg es rosszakarat, a szulok meg becsuletre neveltek a kolykoket es tiszteletre. ha ma ilyet mondanek nyilvanosan korberohognenek. mit ad isten, volt olyan is hogy joindulat meg onzetlen segitseg ::) hat en peldaul ezert (is) toltok itt ennyi idot.

ezert ha van konstruktiv javaslat, info amit erdemes lehet megosztani az mindig udvos, a tobbi meg mehet PM-be, onnan meg a devnullba. bocs ha hosszu lett
ON:

OBi_
2012-11-08, 10:09
...Inkább elfogadom, hogy lustaságból ezekkel egyszerűbb összehozni egy multit...
.....

Ruhellek offolni de a kedvedert most a' eccer' kivetelt teszek.

:OFF
.....

A modellezés nem soppingolás!!!! 30 enyihány éve, amikor bementem az általános iskola modellező szakkörébe, nem bevásárolni mentünk, hanem reszelőt kalapácsot nyomtak a kezünkbe és az alkotás szépségét tanították!
Ezért értékelem többre, ha valaki készít valamit, mint ha csak lego-zik.

Olyan dolgokat írsz, amin lehetne vitatkozni pl. könnyebb szerelhetőség , törhetetlenség stb. de hagyjuk, meddő vita.

Ezeken a gépeken a motorok egyenlő távolságban vannak, csak a karok szögei változnak, sőt még a motorok meg sem dőlnek, tehát a motorok elrendezése szimmetrikus!
Akkor is tarom magam az eredeti álláspontomhoz, ezek a vázak nem akkora durranások, hogy külön topikot érdemeljen.

Igen is tisztelem az olyanokat, akik alkotnak pl. vbodi. De itt csak arról szól a téma "mit vettem", engem az jobban érdekel "mit készítettél"!!!!!

-logout "Asszimetrikus vazak (TBS Discovery, QAV500, Iconic X, Locust,..." :'(

icahone
2012-11-08, 12:08
Valamikor nem volt az, de ma egyre inkabb. Valtoznak az idok, az emberek, a technologia.
Ma mar lassan tenyleg eleg egy csavarhuzo meg egy forrasztopaka hogy osszerakj egy gepet.
En is tobbre ertekelem azt aki sajat maga keszit valamit de hogy jon ez ide?

Az en gepemen a motorok egymastol nem egyforma tavolsagra vannak, de ezt mar leirtam, az hogy nem hiszed el mas teszta.

Ez a tema valojaban inkabb arrol szol hogy "mit probaltam ki es hogyan valt be", termeszetesen ha a sajat gyartasu cuccok jobban erdekelnek akkor ne jarj ide hanem olvass mas temakat, nincs ezzel semmi baj.
Ide meg majd jon olyan akit meg ez erdekel.

pjotr
2012-11-08, 16:19
Bocsánat, hogy belebeszélek az elmélkedésetekbe.
Szerintem mindkettőtöknek igaza van. A modellezésnek az igazi szépsége az lenne, hogy fogj szerszámot , anyagot és alkoss valamit. És rögtön itt az első bökkenő. Hazánkban ez a hobby eléggé "mostoha gyermek". Semmihez nem férsz hozzá, ha mégis, akkor elég borsos áron. Gondolok itt az építő anyagokra. A mai csúcstechnológiával nehéz felvenni a versenyt, pláne ha minden gram számit. Színvonalas multikoptert pedig nehéz "akácfából" épiteni, bár nem lehetetlen. Akinek van pénze az vásárol, akinek nincs, az pedig barkácsol. Az a lényeg, hogy mindenki örömét lelje benne.

pulsarxp
2012-11-08, 16:27
Szerintem mindkettőtöknek igaza van. A modellezésnek az igazi szépsége az lenne, hogy fogj szerszámot , anyagot és alkoss valamit. És rögtön itt az első bökkenő. Hazánkban ez a hobby eléggé "mostoha gyermek". Semmihez nem férsz hozzá, ha mégis, akkor elég borsos áron. Gondolok itt az építő anyagokra. A mai csúcstechnológiával nehéz felvenni a versenyt, pláne ha minden gram számit. Színvonalas multikoptert pedig nehéz "akácfából" épiteni, bár nem lehetetlen. Akinek van pénze az vásárol, akinek nincs, az pedig barkácsol. Az a lényeg, hogy mindenki örömét lelje benne.

részben igazad van, de én szívesebben barkácsolnék, de a 4 emeleten nem tudom hogy tűrnének meg egy cnc gépet :D

krisone
2012-11-08, 17:09
Itt nálam a harmadikon elég jól bírják a szerszámokat :) Egy sör mellett megbeszéltem akivel beszélő viszonyban vagyok, a többi meg egyébként sem izgat :)

Viszont a kedvencem: Van egy fogaskerék guru a belvárosban a VI. kerületben egy régi bérházban, emeleten. A fél műhelye a gangon van. Fogalmam sincs mivel érte el de reggeltől estig mennek a marógépek és senkit nem érdekel.

részben igazad van, de én szívesebben barkácsolnék, de a 4 emeleten nem tudom hogy tűrnének meg egy cnc gépet :D

pjotr
2012-11-08, 17:33
Nekem is ment elég sokáig az első emeleten a műanyag fröccsgépem.

pulsarxp
2012-11-08, 19:28
Olvastátok, hogy Dávid munkát kapott a flitetest-nél?
Remélem így több multirotor fog bekerülni a "műsorba" :)

vbodi
2012-11-08, 19:36

Nagyon kreatív srác és klasszul publikálja a dolgait. Remélem, megkapja az amcsi munkavállalásit!
Be szoktam nézni az oldalára.

pulsarxp
2012-11-08, 21:02

Nagyon kreatív srác és klasszul publikálja a dolgait. Remélem, megkapja az amcsi munkavállalásit!
Be szoktam nézni az oldalára.

én is szorítok neki, mert szerintem is jól csinálja amit csinál, és bár kicsit nekem merevnek tűnik a srác, csak oldódik a két hülye között :D

icahone
2012-11-08, 21:38
"Akinek van pénze az vásárol, akinek nincs, az pedig barkácsol."

Sokat barkacsoltam en is a garazsban (pedig volt penzem), 5 kesz es repult vazam most is benn all. Aztan rajottem hogy a sok barkacsolas es finomitgatas helyett inkabb mar repulnek vegre. A penznek ehhez semmi koze sem volt. Most tobbet repulok es kevesebbet barkacsolok, de mindig kell valamit okoskodni mert a vasarolt dolgok sem tokeletesen jok. Regen a sok barkacstol voltam boldog most meg a sok repulestol ;D Ettol fuggetlenul meg mindig tobb idot toltok a garazsban mint a levegoben...

saxon
2012-11-08, 22:00
Nekem spec a kedvenc gepem egy altalam keszitett tricopter..:) Az mindig nalam van es ha csak orom-repkedest akarok, azt hasznalom.
Mellette vannak gyari vazak is, de mar azok se az eredeti allapotukban..egyedul az Aircraft vazhoz nem nyultam még hozza.
Bocs az OFF-ert.:)

pjotr
2012-11-09, 05:58
Icahone igazad van. A kreatívitásra mindig szükség lesz. A gyári motyók is alakíthatók, igénynek megfelelően. Szerintem mindenki hízik egy kicsit ha megdicsérik a munkáját és egy kicsit egyedivé teszi e modelljét.
A lényeg: érezzük jól magunkat és tartsunk össze.

vbodi
2012-11-09, 06:23
:D ;D

OBi_
2012-11-09, 08:44
Na, akkor csak vissza ugatok. :o Nagyon elmentünk az eredeti felvetéstől!
Tényleg akkora jelentősége van ezeknek a kínai szaroknak, hogy úgy beszéljünk róluk, mintha valami fene nagy mérnöki teljesítmény lenne??? ???
A motorok (+szabi) és egy FC, ezek döntik el a lényeget (nem akarok azon vitatkozni kinek mi a lényeg) akár egy falapra is tehetnéd!

icahone
2012-11-09, 10:17

Mi lett a "logout"-oddal? ;) Megis visszajottel ide frocsogni? Ha nem birod ezt a temat akkor miert csinalod? :-*

OBi_
2012-11-09, 11:59

Mi lett a "logout"-oddal? ;) Megis visszajottel ide frocsogni? Ha nem birod ezt a temat akkor miert csinalod? :-*

;D

saxon
2012-11-27, 21:40
Egy korrekt megoldas a leszallo talpra.
http://vimeo.com/53860725#

vbodi
2012-11-28, 06:26

Qrva jó!

karee2
2012-11-28, 07:54

Qrva jó!

Bocsi, de a Rabbitos Quadra ilyet terveztem! A mozgató szerkezet már meg van! ;)

k

Krisz22
2012-12-03, 15:37
Ezt meg akartam osztani Veletek!
Gondolom itt elfér!!!
Brutál szerintem: http://www.youtube.com/watch?v=JTWmOHedrXw

OBi_
2012-12-04, 08:28
Ma reggel befele jövet az autórádióban igen érdekes téma volt. Állambácsi szabályozza a digitális légi felvételek készítését, engedélyhez köti, amit a katonaság biztonsági emberei fognak bevizsgálni. Az engedély a felbontástól függ, amit még nem lehet tudni, hogy mekkora. :o
Tudom ez nem az amatőr kategória, de sokan akár 14M pixeles (lehet, hogy több is) kamerákat is hurcolásznak a gépeikkel. Bár a riportban repülőről készített felvételekről szólt, de nem sokk kell, hogy az embert kivegyék és marad a gép. Tőlem már kérték az engedélyt, mert egy mini quadra egy kulcstartós kamera volt téve. (be sem volt kapcsolva! :D)
Csak gondolat ébresztőnek írtam, engem nagyon idegesít ez az amúgy is túlszabályozott világ. >:(

saxon
2012-12-04, 08:50
Igen, ezt en is olvastam nemreg.
Hol repultel es kik kertek az engedelyt?

http://www.hir24.hu/gazdasag/2012/12/03/nem-szallhatna-majd-akarki-repulore-torvenytervezet/~~fokusz

Ma reggel befele jövet az autórádióban igen érdekes téma volt. Állambácsi szabályozza a digitális légi felvételek készítését, engedélyhez köti, amit a katonaság biztonsági emberei fognak bevizsgálni. Az engedély a felbontástól függ, amit még nem lehet tudni, hogy mekkora. :o
Tudom ez nem az amatőr kategória, de sokan akár 14M pixeles (lehet, hogy több is) kamerákat is hurcolásznak a gépeikkel. Bár a riportban repülőről készített felvételekről szólt, de nem sokk kell, hogy az embert kivegyék és marad a gép. Tőlem már kérték az engedélyt, mert egy mini quadra egy kulcstartós kamera volt téve. (be sem volt kapcsolva! :D)
Csak gondolat ébresztőnek írtam, engem nagyon idegesít ez az amúgy is túlszabályozott világ. >:(

OBi_
2012-12-04, 09:02
Hol repultel es kik kertek az engedelyt?

Nem érdekes, nem volt komoly, csak egy aluliskolázott ifjú titán. (titán = ti tán tudtok valamit kezdeni vele ;))

bla
2012-12-04, 15:27
http://www.hir24.hu/gazdasag/2012/12/03/nem-szallhatna-majd-akarki-repulore-torvenytervezet/~~fokusz

Terrorizmus, persze. A valódi ok az lehet, hogy ne fényképezd már a képviselői költségtérítésből összespórolt medencéket a hátsó kertben.
Meg persze az anyagi érdekek sem utolsók, csak jól kell lobbizni:
"Egy légi távérzékeléssel foglalkozó cég vezetője lapunknak azt mondta: az új törvényre szükség van."
Persze az ne zavarja a törvényhozókat, hogy az igazi terroristát pont az nem érdekli szabad-e föntről és mit szabad fényképezni vagy nem-e szabad.

OBi_
2012-12-10, 10:00
Mobil telefonon, PDA akkumulátorokon, 1 cellás aksik vannak, mégis 3 csatijuk van a "+" "-" -on kívül ki tudja mi a harmadik?

Tarczali Viktor
2012-12-10, 10:27
Mobil telefonon, PDA akkumulátorokon, 1 cellás aksik vannak, mégis 3 csatijuk van a "+" "-" -on kívül ki tudja mi a harmadik?

Ezekben az akkumulátorokban be van építve a tölő áramkör. 5V a bemenetük a töltésre (közös "-") és a harmadik érintkezőn jön ki az akkufesz.

pulsarxp
2012-12-10, 13:50

Ezekben az akkumulátorokban be van építve a tölő áramkör. 5V a bemenetük a töltésre (közös "-") és a harmadik érintkezőn jön ki az akkufesz.

nem az aku fesz, hanem hőmérséklet mérő. Legalábbis régebben az volt. :)

OBi_
2012-12-11, 09:22

nem az aku fesz, hanem hőmérséklet mérő. Legalábbis régebben az volt. :)

Köszönöm a válaszokat, de hogy eldöntsem melyik az igaz, kibeleztem egy mobill aksit. Én is úgy emlékeztem mintha hő érzékelő ellenállás lenne, de amit találtam azon nagyon meglepődtem. Kb. 20x5 mm –es nyak lapon két IC és pár darab nagyon apró ellenállásszerű alkatrész, még nagyítóval is alig lehet látni!
Ezek után úgy gondolom, hogy ez bőven lehet akár töltő is, de én el tudok képzelni valami akku kapacitás mérő vagy védő áramkört is.

csomy
2012-12-11, 09:50
Köszönöm a válaszokat, de hogy eldöntsem melyik az igaz, kibeleztem egy mobill aksit. Én is úgy emlékeztem mintha hő érzékelő ellenállás lenne, de amit találtam azon nagyon meglepődtem. Kb. 20x5 mm –es nyak lapon két IC és pár darab nagyon apró ellenállásszerű alkatrész, még nagyítóval is alig lehet látni!
Ezek után úgy gondolom, hogy ez bőven lehet akár töltő is, de én el tudok képzelni valami akku kapacitás mérő vagy védő áramkört is.

Én ugyanezt tapasztaltam egy RD32ii belső akkumulátorán, az pedig ritkán kíváncsi az akku hőmérsékletére.
Szerintem is beépített töltő automatikáról van szó.

Daine
2012-12-20, 18:07
De jó felvételek! :o
Helyileg merre?

http://www.youtube.com/watch?v=qw8YQR0a9dc&feature=g-crec

http://www.youtube.com/watch?v=IKbhddXk3aw

saint nazaire franciaország
ezen a hajon dolgozok mint burkoló

Akkor nyáron meglátogatlak! ;)

tothgezaa79
2012-12-25, 11:04
De jó felvételek! :o
Helyileg merre?

http://www.youtube.com/watch?v=qw8YQR0a9dc&feature=g-crec

http://www.youtube.com/watch?v=IKbhddXk3aw

saint nazaire franciaország
ezen a hajon dolgozok mint burkoló

Akkor nyáron meglátogatlak! ;)

Az üzemanyag felét állom, és mennék én is! :)

OBi_
2012-12-31, 16:46
Szasztok!! :D

A Békéscsabai fiuk így búcsúztatták az ó évet!

Egy kis bummmm!! >:(

http://www.youtube.com/watch?v=ZWFTs-JX9Nw :o

BUÉK mindenkinek! ;D ;D ;D

Hasi
2012-12-31, 18:06
Mi meg rakétákat lőttünk le egy F-22-esről. Nagyon jól nézett ki, de videó sajnos nem készült...

icahone
2012-12-31, 19:19
BUEK!!

saxon
2012-12-31, 20:08
Egy kis izgalom az év végére. ;) http://youtu.be/D5GAZRPXCjs

B.Ú.É.K.

"Ez egy privát videó." :)

n.james
2012-12-31, 20:43
"Ez egy privát videó." :)

Bocs, a nagy izgalomban nem váltottam át. ;)

Banditos
2012-12-31, 20:49
BUÉK mindenkinek!

pulsarxp
2012-12-31, 21:32
BUÉK-ot kívánok mindenkinek :)

Susitu1
2013-01-04, 21:28
http://www.youtube.com/watch?v=J9-Lwpgfd1E

Nobi
2013-01-04, 21:41
Szerintem nem erre a videóra gondoltál :)

Susitu1
2013-01-04, 21:54
Szerintem nem erre a videóra gondoltál

szerintem de:)
0:59től
2:54től...
ugyan nem fpv de multikopteres felvétel

icahone
2013-01-05, 13:05
Repked mar valaki a Glyder 600-al?
Megneznem milyen a kep.

Marci
2013-01-05, 18:58
https://www.youtube.com/watch?v=SNPJMk2fgJU&feature=youtube_gdata_player

pulsarxp
2013-01-05, 19:21
https://www.youtube.com/watch?v=SNPJMk2fgJU&feature=youtube_gdata_player

asszem így könnyen, és gyorsan tanulható a szembe repülés kopterrel, mert elég nagy a motiváció :D :D :D

icahone
2013-01-05, 21:18
Volt mar regebben. Fake de jo :D

saxon
2013-01-06, 10:39
Ilyen tipusu gepet epitett mar valaki? Milyenek a repulesi tulajdonsagai?

http://static.rcgroups.net/forums/attachments/3/2/5/3/0/5/t5241688-1-thumb-Picture%205.jpg?d=1350618982

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=23041422&postcount=241

Hasi
2013-01-06, 12:58
Ilyen tipusu gepet epitett mar valaki? Milyenek a repulesi tulajdonsagai?

http://static.rcgroups.net/forums/attachments/3/2/5/3/0/5/t5241688-1-thumb-Picture%205.jpg?d=1350618982

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=23041422&postcount=241

Gondolom úgy repül mint egy quad. :D

saxon
2013-01-06, 14:51

Szerintem meg a tri-hez hasonlit inkabb - oldal iranyba fordulekonyabb - , de ezert is irtam, hogy aki mar epitett ilyet, ossza meg velunk a tapasztalatat.

pulsarxp
2013-01-10, 14:58
Talán itt jó helye van.
talátalm ezt a kis cikket:
360 fokos kamera (http://www.kickstarter.com/projects/1996234044/sphericam-the-easy-360o-video-camera)
és miközben olvastam az írást, és nézegettem a videókat, gondoltam mekkora poén lenne rárakni egy kopterre.
Hát megtették :D
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=07YMliQ4iqE#!

OBi_
2013-01-10, 15:26
Talán itt jó helye van.
talátalm ezt a kis cikket:
360 fokos kamera (http://www.kickstarter.com/projects/1996234044/sphericam-the-easy-360o-video-camera)
és miközben olvastam az írást, és nézegettem a videókat, gondoltam mekkora poén lenne rárakni egy kopterre.
Hát megtették :D
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=07YMliQ4iqE#!

Érdekes, de én még a 120o –os is utálom a görbe vonalai miatt. A 360o -on pedig még azt is nehezen látom, hogy mi van a képen. ;D

kirjozsi
2013-01-14, 06:08

Szerintem meg a tri-hez hasonlit inkabb - oldal iranyba fordulekonyabb - , de ezert is irtam, hogy aki mar epitett ilyet, ossza meg velunk a tapasztalatat.

No ez érdekes gép ! Csak el nem tudom képzelni minek bonyolítani a dolgokat, mert attól biztonságosabb, gyorsabb, stabilabb lesz? Nem jutna eszembe soha, de még jó, hogy nem vagyunk egyformák.

relaxman
2013-01-14, 08:40
A 360o -on pedig még azt is nehezen látom, hogy mi van a képen. ;D

Mert nem úgy kell nézni, hanem így :)
http://d11lpztdcmkqoh.cloudfront.net/video_360_heli_krokus_city/360_video_ultra_hr_e.html

OBi_
2013-01-14, 09:05
A 360o -on pedig még azt is nehezen látom, hogy mi van a képen. ;D

Mert nem úgy kell nézni, hanem így :)
http://d11lpztdcmkqoh.cloudfront.net/video_360_heli_krokus_city/360_video_ultra_hr_e.html

Ha, ha, így már mindjárt más!!! Bár még így is görbék a vonalak! :D
Hol van a kameratartó, vagy egy quad, rettentő precízen repül a heli ellőt? ;D

Robosanyi
2013-01-14, 10:21
Nekünk (Aircamfilm) van ilyen 360 fokos félgömb panoráma videó kamera rendszerünk. Ez nem 360 fokban torzítva lát, hanem 360 fok az összerakott kép, vagy valós idejű videófelvétel.
Ezt 4-5-6 sok kamerával hozzák össze.
És természetesen repítettük kopterrel.
4,7kg a teljes technika, tehát kicsit izmos kopter kell hozzá.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=287294468047137&set=pb.229618807148037.-2207520000.1358155079&type=3&theater

www.facebook.com/Aircamfilm

Hasi
2013-01-22, 18:29
http://www.youtube.com/watch?v=emK-qIbuJ-k

pulsarxp
2013-01-25, 06:22
http://video.foxnews.com/v/2114345456001/

n.james
2013-01-25, 10:59
Quadrocopterrel 65 perc egyfolytában a levegőben már elég jó lehet FPV-re. ;D
Itt a gép KK vezérlővel: http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=21097024&postcount=102
Úgy látszik nem kell félni a súlytól csak győzze aksival ;D, a gépe 2400g 2x4S11000 aksival. ;)

OBi_
2013-01-25, 11:26
Quadrocopterrel 65 perc egyfolytában a levegőben már elég jó lehet FPV-re. ;D
Itt a gép KK vezérlővel: http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=21097024&postcount=102
Úgy látszik nem kell félni a súlytól csak győzze aksival ;D, a gépe 2400g 2x4S11000 aksival. ;)

1 db 5000 4S-es aksi 500g, ez pedig 4x ennyi (2kg)!!! A 400g –os gép viszi ezt a súlyt, vagy 4400g a gép felszálló súlya, és ez 65 perc!!??

n.james
2013-01-25, 16:46
1 db 5000 4S-es aksi 500g, ez pedig 4x ennyi (2kg)!!! A 400g –os gép viszi ezt a súlyt, vagy 4400g a gép felszálló súlya, és ez 65 perc!!??

Könnyebb aksikat használ: http://www.maxamps.com/Lipo-11000-148-Pack.htm (http://www.maxamps.com/Lipo-11000-148-Pack.htm)

Csak 825 g 1 db aksi, tehát a gépe 750 g, de az aksi a géphez 600 $. :o A hosszú repülésnek meg kell fizetni az árát. ::)

Szpeti
2013-01-31, 14:23
Mindenesetre szerintem mondhatom mindenki nevében, mi szurkolunk neked innen Békésből!

Off

Én nem. :-*
Bár én most nem is vagyok ott.

Tőlem törölhetitek, a nem ideillő hozászolásomat, hiszen ez egy napló.

on.

n.james
2013-01-31, 15:52
Na, ez milyen kopter? ;) http://vimeo.com/38809811# ;D

Szpeti
2013-01-31, 16:01
Na, ez milyen kopter? ;) http://vimeo.com/38809811# ;D

Poroskopter

Tarczali Viktor
2013-01-31, 16:03
Autórotációs ;D

jpeti29
2013-01-31, 20:43
frankenokopter

Szpeti
2013-01-31, 20:50
Mi lesz a következő? Karcsibácsi alárakja a fűnyírót, és ezzel nyírja a sövényt, meg a tuják tetejét?

Ha építenék egy izomkoptert, én egy kakast tennék alá, egy kakashámmal, és addig pörgetném ameddig el nem kezdene kukorékolni.
Ebből lenne a kukorikopter.

karee2
2013-01-31, 21:07
Mi lesz a következő? Karcsibácsi alárakja a fűnyírót, és ezzel nyírja a sövényt, meg a tuják tetejét?

Még csak 1 méteresek a tuják!!! Azokat még elérem!!! :D ;D

karibá

karee2
2013-01-31, 21:13
Uzleti felhasznalasban is gondolokodsz, ha nem titok? Vagy meg hobbyn belul vagy?

ez meg egyenlore nyitott kerdes, elobb mukodnie kell es megbizhatonak lennie.... ugyhogy egyenlore hobby, aztan majd meglatjuk...

Ha elakadnál: PROVIDENT!!! ;D Az minden problémát megold, így ünnepek után!!!!! ;)

Szpeti
2013-01-31, 21:52

karibá

hehe
itt gondolkoztam legalább egy percig, hogy milyen nevet írjak, hogy meg ne bántsak senkit (nem mintha annyira érdekelne), és arra jutottam, hogy ha a szomszéd Karcsibácsit írom, akkor az pont jó lesz.
Mondjuk ez az én szegénységi bizonyítványom. És különben is! Téged Karee-nak hívnak. :)

karee2
2013-01-31, 22:03

karibá

hehe
itt gondolkoztam legalább egy percig, hogy milyen nevet írjak, hogy meg ne bántsak senkit (nem mintha annyira érdekelne), és arra jutottam, hogy ha a szomszéd Karcsibácsit írom, akkor az pont jó lesz.
Mondjuk ez az én szegénységi bizonyítványom. És különben is! Téged Karee-nak hívnak. :)

Tudom, hogy csak jól szórakozol!!!???? :P

Maxi78
2013-02-17, 14:59
Üdv!
Még új kezdő vagyok a sokrotoros gépekkel de
kinéztem magamnak ezt:http://shop.modell.hu/twister-quad-rtf-2-4ghz-6600035.html
Az ára nagyon baráti.
Ismeri próbálta már valaki?Véleményeket
tapasztalatokat várnék.

n.james
2013-02-18, 12:06
Jönnek a formatervezett gépek ;), szélesítik a piacot:
http://www.helidirect.com/images/uploaded/phantom1.jpg (http://helidirect.com/dji-phantom-rtf-wtx-and-charger-p-29007.hdx?trk_msg=78N3L9EJV9FKD3I0JBO9N89MS8&trk_contact=MKJDE81URA8V708DNUEFGT3LS0&utm_source=Listrak&utm_medium=Email&utm_term=http%3a%2f%2fhelidirect.com%2fdji-phantom-rtf-wtx-and-charger-p-29007.hdx&utm_campaign=2013+Monthly+Sends&utm_content=HDPRESIDENTS-0218)

karee2
2013-02-18, 12:53
Jönnek a formatervezett gépek ;), szélesítik a piacot:
http://www.helidirect.com/images/uploaded/phantom1.jpg (http://helidirect.com/dji-phantom-rtf-wtx-and-charger-p-29007.hdx?trk_msg=78N3L9EJV9FKD3I0JBO9N89MS8&trk_contact=MKJDE81URA8V708DNUEFGT3LS0&utm_source=Listrak&utm_medium=Email&utm_term=http%3a%2f%2fhelidirect.com%2fdji-phantom-rtf-wtx-and-charger-p-29007.hdx&utm_campaign=2013+Monthly+Sends&utm_content=HDPRESIDENTS-0218)

Jaja! 1200 dodóért!!!! :o ;D

n.james
2013-02-18, 17:07

Ugyan már, ez csak 679 $. Igaz most nincs nekik, ha lenne lehet hogy 1200 $-ért adnák. ;D

Különben ha meglátnád ezeket a promo videókat, nem Te is egyből rohannál megvenni? ;)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kbFg_l3HAEc
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=e1ZbJFme7VY

karee2
2013-02-18, 17:54

Ugyan már, ez csak 679 $. Igaz most nincs nekik, ha lenne lehet hogy 1200 $-ért adnák. ;D

Különben ha meglátnád ezeket a promo videókat, nem Te is egyből rohannál megvenni? ;)

Már rohanok is!!! ;D (Egyébként 849$-ról van leértékelve!)

Bozso777
2013-02-18, 22:01

Már rohanok is!!! ;D (Egyébként 849$-ról van leértékelve!)

Én meg nem!!!
...nem hiányzik, hogy egy vagyont ráköltsek aztán jöjjön egy ilyen szupergenya :o és összetörje a távomat ;D

pulsarxp
2013-02-19, 03:52
Nekem tetszik, szerintem vagányul néz ki :)

karee2
2013-02-19, 05:40
Már kapható a GLB-n is!!! Csak kicsit húzósabb! ;D (Igaz, ingyen szállítással!) ;D

http://www.goodluckbuy.com/dji-phantom-330mm-naza-and-compass-rtf-quadcopter--2-4ghz-radio-w-white-gopro-camera.html

k

pulsarxp
2013-02-19, 05:53
annyiért kicsit drága nem?
az elecronicarc-nél "csak" 569 ajeró:
http://www.electronicarc.com/catalogo/product_info.php?products_id=865&osCsid=ac152b2a28e7d5249f6f82b651e21ef0

karee2
2013-02-19, 05:59
annyiért kicsit drága nem?
az elecronicarc-nél "csak" 569 ajeró:
http://www.electronicarc.com/catalogo/product_info.php?products_id=865&osCsid=ac152b2a28e7d5249f6f82b651e21ef0

Igen! Van olcsóbban is, csak ahhoz úgy látom nincs GoPro tartó!!!!! ;D

http://www.goodluckbuy.com/dji-phantom-330mm-ready-to-fly-quadcopter-with-2-4ghz-radio-built-in-naza-and-naza-gps-.html

Ettől függetlenül, tetszik nekem is, de ennyit nem adok érte!!! ;)

k

pulsarxp
2013-02-19, 06:13

http://www.goodluckbuy.com/dji-phantom-330mm-ready-to-fly-quadcopter-with-2-4ghz-radio-built-in-naza-and-naza-gps-.html

k

igen, én is sokallom, bár gondolom naza van benne, úgy meg már nem is annyira sok. :D
bár a táv nekem kicsit játéknak hat :D

karee2
2013-02-19, 07:28

k

igen, én is sokallom, bár gondolom naza van benne, úgy meg már nem is annyira sok. :D
bár a táv nekem kicsit játéknak hat :D Igen, azért törik össze!!!!! ;D

Marci
2013-02-21, 19:34
http://www.youtube.com/watch?v=yR5tXFDVmGg&feature=player_embedded

vektoros multi kopter

DASCO
2013-03-01, 12:45
propeller??????

talán LÉGCSAVAR!!!!!!

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

a propeller szót Magyarországon csak a hozzá nem értő laikusok használják!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

D

tirarira
2013-03-01, 13:37
propeller??????

talán LÉGCSAVAR!!!!!!

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

a propeller szót Magyarországon csak a hozzá nem értő laikusok használják!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

D

Azért ne legyél ennyire durci/morci! Mi hozzá nem értő laikusok, így is megértjük miről van itt szó!

airman
2013-03-01, 14:28
Én eddig azt hittem, hogy minden légcsavar és hajócsavar propeller. Ilyenkor döbbenek rá, hogy még mindig mekkora laikus vagyok. :(

DASCO
2013-03-01, 16:40
csak azért írtam mert egy hasznos topick hitelességét veszíti a helytelen szóhasználat miatt.
A cím nekem azt sugallja, hogy a témában nem járatos ember akar tanácsot adni. Ezért
elkerülöm ezt pedig hasznos lehet....

(kormánylapátja a hajónka van, kifutója a manökeneknek és az autó kanyarodik a földön...)

D

n.james
2013-03-01, 17:17
OFF
Vitának nincs sok értelme, az a lényeg hogy megértjük miről van szó! Lehet ugyan feleslegesen fejtegetni pl. hogy mi a kanyarodás és a fordulás (már szaladtam bele ilyen vitába) stb. de szerintem a lényeg nem a kötekedésen hanem a megértésen és a segítőkészségen van.
A fórum nagy része laikusokból áll, mint én is. :-*

propeller (latin = "előrehajtó") Légcsavar, hajócsavar. Csavargőzös.

krisone
2013-03-01, 18:39
Az FC meg az Arsenal, de a multirotor topicban valahogy mégse az jut senki eszébe...

csak azért írtam mert egy hasznos topick hitelességét veszíti a helytelen szóhasználat miatt.
A cím nekem azt sugallja, hogy a témában nem járatos ember akar tanácsot adni. Ezért

(kormánylapátja a hajónka van, kifutója a manökeneknek és az autó kanyarodik a földön...)

D

icahone
2013-03-02, 17:54
Azért a NAZA-t gondold meg!
Érzésem szerint sehol sincs egy MegapirateNG+GPS kombóhoz ár/érték arányban...de tudásban sem.

Ha mar offolunk:

Pfff, mar ne haragudj meg de erre azert reagalnek kicsit, marcsak azert is mert repultem mind a kettovel.

A Naza teljesitesben joval elobb jar mint egy barmilyen Atmel alapu procira epulo szoftver. Mondjuk ez ertheto is.
Az ar/ertek arany sem annyira egyertelmu, attol fugg mire kell a vezerlo es mennyire ertesz hozza. Valoban be lehet allitani egy Crius-t vagy hasonlot ugy hogy tobbet tudjon a Naza-nal de:
1. sosem lesz megbizhatobb
2. en meg elo emberrol nem hallottam aki erre kepes lenne
Ezenkivul a Naza egy kezdo szamara is jol atlathato es konfigolhato, mig egy MPNG abszolute nem.

icahone
2013-03-02, 18:01

Udv a multi vilagban! ;)
Itt ezt a szot hasznaljuk. Sot, rajtunk kivul a vilagban elo tobbi laikus is. Szokjad.
Legcsavar a merevszarnyu gepeken van.

De hopp egy gugli, hatha erdekel:
multirotor airscrew 94800 results, abbol is egy csomo irrelevans
multirotor propeller 2650000 results

jomunkasember
2013-03-02, 21:24
Bocs, nem akartam ide offolni, csak a vázhoz kívánkozott.

Ezt fejtsd már ki légyszi kicsit érthetőbben is, mert nem tudom mire gondolsz.:

[quote=jomunkasember ]A Naza teljesitesben joval elobb jar mint egy barmilyen Atmel alapu procira epulo szoftver. Mondjuk ez ertheto is.[/b]

Remélhetőleg nem kajáltad be a marketinget, hogy nem lenne elég a 16MHz-es proci, ami zömében így is csak várakozik!
Szerinted mit csinál az ARM??? Arányaiban még inkább semmit. Viszont sokszorosáért el lehet adni.

Aláírom, a bizodalmam kevesebb, mint egy zárt rendszerben, de szerencsére programozok arduino környezetben és ha valami nem tetszik, majd legfeljebb átírom.
Beállítani is be lehet, igaz nme 10 perc, hanem mondjuk 2 hét... :-X
Viszont NEGYEDADANNYIBA kerül és többet tud!

Lehet mérlegelni:

57$ vs. 250$

Hasi
2013-03-03, 10:06
Ha mar offolunk:

Pfff, mar ne haragudj meg de erre azert reagalnek kicsit, marcsak azert is mert repultem mind a kettovel.

A Naza teljesitesben joval elobb jar mint egy barmilyen Atmel alapu procira epulo szoftver. Mondjuk ez ertheto is.
Az ar/ertek arany sem annyira egyertelmu, attol fugg mire kell a vezerlo es mennyire ertesz hozza. Valoban be lehet allitani egy Crius-t vagy hasonlot ugy hogy tobbet tudjon a Naza-nal de:
1. sosem lesz megbizhatobb
2. en meg elo emberrol nem hallottam aki erre kepes lenne
Ezenkivul a Naza egy kezdo szamara is jol atlathato es konfigolhato, mig egy MPNG abszolute nem.

Én az ardupilotról is sok jót hallottam, arról mi a véleményed?

szsk
2013-03-03, 13:19
Bocs, nem akartam ide offolni, csak a vázhoz kívánkozott.

Ezt fejtsd már ki légyszi kicsit érthetőbben is, mert nem tudom mire gondolsz.:

[quote=jomunkasember ]A Naza teljesitesben joval elobb jar mint egy barmilyen Atmel alapu procira epulo szoftver. Mondjuk ez ertheto is.[/b]

Remélhetőleg nem kajáltad be a marketinget, hogy nem lenne elég a 16MHz-es proci, ami zömében így is csak várakozik!
Szerinted mit csinál az ARM??? Arányaiban még inkább semmit. Viszont sokszorosáért el lehet adni.

Aláírom, a bizodalmam kevesebb, mint egy zárt rendszerben, de szerencsére programozok arduino környezetben és ha valami nem tetszik, majd legfeljebb átírom.
Beállítani is be lehet, igaz nme 10 perc, hanem mondjuk 2 hét... :-X
Viszont NEGYEDADANNYIBA kerül és többet tud!

Lehet mérlegelni:

57$ vs. 250$

Én a 250$ választom ;)
Több mint 20 szoros $ értékben próbáltam ki rengeteg marhaságot,mire rá jöttem hogy 250-ért azt tudja amire az embernek szüksége van!Nem kell a fél internetet körbe olvasgatni és kéregetni olyan emberek segítségét,aki amúgy sem ért hozzá.Kivétel ha nem vagy egy programozó zseni!
Ezt megveszed és tíz perc múlva a gép tudja a dolgát,már csak élvezned kell a multikopterezést!
Vagy 57 ért szenvedsz több hónapot,és mire jó lesz meggyűlölöd a teljes modellezést!
Nahát én így jártam majdnem >:(
Bocs az off ért,de nagyon kellett!!!

jomunkasember
2013-03-03, 21:08
Én szívesen olvasom más, személyes tapasztalatát!
Ilyenekből lehet tanulni.
Itt ki is derül egy fontos szempont, hogy igenis
sokat számít a habitus az fc választásnál, és a rossz döntés
akár tényleg elveheti az ember kedvét.
Kinek a pap...

karee2
2013-03-04, 14:16

Udv a multi vilagban! ;)
Itt ezt a szot hasznaljuk. Sot, rajtunk kivul a vilagban elo tobbi laikus is. Szokjad.
Legcsavar a merevszarnyu gepeken van.

De hopp egy gugli, hatha erdekel:
multirotor airscrew 94800 results, abbol is egy csomo irrelevans
multirotor propeller 2650000 results

Off!

"És a Styro Extrán (1000mm) Ti hanyas Propot használtok?"

On!

k

icahone
2013-03-04, 20:13
Igazabol arra gondoltam hogy a Naza szoftvere barmennyire zart, az eddigi tapasztalatok szerint megbizhato, es gyors. Az valoban lehet hogy nem a proci sebessege miatt gyors, bar en erre tippelek, tehat igen, en bekajaltam a marketingdumat az Arm procikrol. De nemcsak en kajaltam be, hanem tudomasom szerint az a kituno magyar csapat is akik kifejlesztettek a C4S robotpilotat es sikeresen aruljak idestova tobb mint 2 eve.
Egy biztos, a Naza pontosabban tart poziciot, mint barmelyik nyilt szoftveru vezerlo, amit eddig lattam (vagy probaltam).

Az ar/ertek arany tenyleg kinek a pap/paplan elven megy, viszont a tapasztalat meg mindig azt mutatja hogy elvetve akad (van ilyen egyaltalan?) csak olyan modellezo aki olyan szinten be tud loni egy 50$ vezerlot hogy amit csinal azt jobban tegye mint egy Naza. De nyitott vagyok, ha van ilyen, szivesen megneznem, marcsak azert is mert mint mindenki mast engem is erdekelne egy Naza kepessegeivel rendelkezo vezerlo, olcso penzert.

En is azt tartom amit Eosbandi mar tobbszor leirt a forumon (es masok is, nhadrian?,...), hogy az Arducopter, MPNG es a Multiwii kodja is tul van mar bonyolitva, nincs ember aki kiismerne magat benne, es ha megis, maga a PID rendszer is annyira bonyolult ezekben hogy hiaba a reszletes kod, elo ember be nem allitja ugy hogy jo legyen. De ha egyszer sikerul is, eleg egy apro valtoztatas a gepen, egy kis sulypont eltolodas, egy vezetek elvezetese mas helyen, stb. es mar lehet is fujni a jol belott PID-et. Az esetleges zuhanasokrol nem is beszelve.

Ezekert (is) gondolom hogy nincs sok ertelme ar/ertek aranyrol beszelni, hiszen nem egy kategoriaju vezerlokrol van szo. Ez mar inkabb alma es korte, nem kis alma es nagy alma.

Hamarosan atteszek innen is par hsz-t az offtopic-ba, mert kisse eltertunk a targytol...

kirjozsi
2013-03-04, 22:22

D

Az autó német, az óra svájci, az ember pedig ....r :) így hallottam egyszer rég.

jpeti29
2013-03-04, 23:10
Én nagyon szeretem pl a multiwii-t, de 1,5év után kissé untam hogy mindíg csak berepülök. így vettem egy naza-t is, hogy amikor nincs kedvem bütykölni, csak repkedni akkor tudjak önfeledten. hát ennyi a különbség. Persze nem dobtam a suttba a multiwii-t, a kamerázós hexámon az van. Néha sokkal szebben repül egy multiwii, mint egy naza, de azt mindíg vezetni kell és észnél kell lenni. a naza meg olyan amilyen, de lazábban vezeti az ember, mivel nem igazán kell vezetni.

jpeti29
2013-03-05, 08:36
...

Az autó német, az óra svájci, az ember pedig ....r :) így hallottam egyszer rég.

A sör meg nem alkohol, az asszony meg nem ember, és a medve meg nem játék! :D

Láthatjuk, hogy szóhasználaton vitatkozni max poénnak jó. ne komolytalankodjunk már!!!!!
Egy admin töröljön innen minden vitát robbantó, folytató és bíráló hozzászólást végre, mert ez az ami igazán rombolja egy fórum hitelességét, nem a szóhasználat!!!!!!!! :P

Lehetnének annyira inteligensek az emberek, hogy az ilyen jellegű értelmetlen vitát eleve az off topikban kezdik el, ha már mindenképpen kötekedős kedvőkben vannak!!!!!!!!!!! :-*

kirjozsi
2013-03-05, 18:58
Nos ez osztva.
Bizony bizony én nagyon nyugott is vagyok.

Amíg nem vagyok ideges !

vbodi
2013-03-05, 19:24
Nos ez osztva.

Amíg nem vagyok ideges !

;D

icahone
2013-03-05, 21:49
Nos ez osztva.

Amíg nem vagyok ideges !

;D

Alakul az offtopic, de tenyleg ;D

icahone
2013-03-14, 19:10
Van mar ilyen is, ha valakit erdekel:
www.ebay.com/itm/Genuine-Arduino-Due-Latest-Arduino-32-Bit-Board-Design-/160989616867

Bozso777
2013-03-15, 10:33
Már ilyet is lehet kapni :
http://www.ebay.com/itm/A804-Air-spider-Y600-3-Tri-copter-Multi-copter-Body-Kit-600mm-for-FPV-/300774845271?pt=US_Radio_Control_Control_Line&hash=item460793eb57

Lehet csak én maradtam le valamiről, deeee ha megnézem a 3 ajánlott konfigot, meg a vázat is...akkor röhögnöm kell... ;D

Nobi
2013-03-15, 10:49
Valaki épített már spider hexát ?

Érdemes megépíteni ?

Tarczali Viktor
2013-03-15, 11:00

Érdemes megépíteni ?

A pókoknak 8 lábuk van!
Ez esetleg bug vagy insect hexa. (ha már úgyis Offtopic)

Nobi
2013-03-15, 11:01
https://www.google.hu/search?q=spider+hexa&hl=hu&client=firefox-a&hs=fIn&rls=org.mozilla:hu:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Ke5CUffvIcmPtQaHt4DACg&ved=0CDQQsAQ&biw=1920&bih=950#imgrc=_

Bozso777
2013-03-15, 11:13

Érdemes megépíteni ?

A pókoknak 8 lábuk van!
Ez esetleg bug vagy insect hexa. (ha már úgyis Offtopic)

Ha egy póknak letépünk két lábát, az még mindig pók marad ;D

GPeti
2013-03-15, 20:07
Tudnátok erről egy kapcsolási rajzot dobni, unom a légcsavarok káros rezonanciáit.
http://www.youtube.com/watch?v=0HgoAJX-vsQ&feature=fvwrel

Bozso777
2013-03-15, 21:05
Tudnátok erről egy kapcsolási rajzot dobni, unom a légcsavarok káros rezonanciáit.
http://www.youtube.com/watch?v=0HgoAJX-vsQ&feature=fvwrel

Könnyű megcsinálni, csak azt a részét lesz nehéz megoldani, hogy képernyőről tudjon kirepülni :D

Tarczali Viktor
2013-03-19, 07:05
Örülök, hogy nem adtad fel!
Belinkelhetnéd, hogy mit is akarsz megvenni!
Ezt?
http://www.frequency.com/video/unboxing-udrone/66426281
Ennek nem lesz 12kg-os felszálló súlya, max. 2-3.
Jó a cucc! Beállítani, berepülni azért ezt is kell. Ha egyedül csinálod, biztosan hamar összetöröd (ne legyen igazam!).
Viktor

csillagvzs
2013-03-19, 07:13
Tudom hogy szét fog törni 1000x de akkor is egy udrone-os hexát veszek. Teljesen felszerelik és belállitják.
Már megrendeltem volna de a 433Mhz es telemetriával gond van. Ahogy olvastam az usb frekivel akad össze. Megvárom amig kijavitják.
Kicsit furcsának tünik még hogy pl a hexához két féle motort ir 850 és 880 holott a 12kg os felszálló tömeggel a naza csak 350 -es motorokat használ.

Nem tudom hol és mit is olvastál de az USB-nek nincs frekvenciája. (kábelen megy) ;D
A pár hozzászólásodból kiderül hogy halvány lila fingod sincs az egészről de még a modellezésről sem. (nem megsértődni ezen)
Nem tudom ki a tanácsadód vagy aki "felszereli" a leendő gépedet de jobban jársz ha most azonnal lecseréled.

Segítek kicsit:
"Kicsit furcsának tünik még hogy pl a hexához két féle motort ir 850 és 880 holott a 12kg os felszálló tömeggel a naza csak 350 -es motorokat használ."

850 és 880 az motor kv (1V-on a fordulatszáma a motornak)
A 350 meg watt-ot jelöl. (motor teljesítmény)

Nagyon rendes leszek és kivételt teszek veled.
Ajándék 1 órát rászánok és felhomályosítalak a dolgokról akár skype-n is.
Az 1 óra arra elég hogy át tudd gondolni minek mi az ára és következménye.
Ha igény van rá akkor a gépedet egyedi igényekre szabva is megtudom építeni neked.

Ha jól sejtem amire te használnád ara a feladatra nem alkalmas a gép amit kinéztél.

prothorin
2013-03-19, 08:03
Törölhető

bkis76
2013-03-19, 13:20
Hááát... Olvasva a hozzászólásodat, még ne vásárolj... Előszsör olvass, olvass és olvass... Nem rosszindulatból mondom! Egy éve küzdök,már tud magától repülni a hexám de hidd el ez NEM JÁTÉK! Baromi veszélyes ha kicsúszik a kezedből az irányítás!!! Ezekkel a játékszernek tűnő technikákkal nagyon óvatosnak kell lenni! Komoly felelősség az üzemetetésük! Pláne ha már FPV-ben gondolkodsz! Az érezhető az írásodból, hogy nagyon nincs még fogalmad az egészről! Érdemes átolvasni amit csak tudsz, esetleg megkeresni valakit aki tud gyakorlatban segíteni, hidd el sok szívástól és költségtől tudod magad megkímélni! Csak egy adat, 244 féle paramétert tudsz állítani az arducopter kódban, ezeket össze kell hangolni, képzeld csak el mennyi lehetőség van... Amíg nem látod át ezt az egészet addig nagyon nehéz bármilyen problémát felderíteni vagy bármit is beállítani! Három hónapig olvasgattam az arducopterről mire odáig jutottam, hogy mit hogy is kell, de még mindíg vannak homályos dolgok! Szimulátorozz ha van rá lehetőséged, hogy legyen némi rutinod, az nagyon sokat segít!

karee2
2013-03-19, 15:57
Hááát... Olvasva a hozzászólásodat, még ne vásárolj... Előszsör olvass, olvass és olvass... Nem rosszindulatból mondom! Egy éve küzdök,már tud magától repülni a hexám de hidd el ez NEM JÁTÉK! Baromi veszélyes ha kicsúszik a kezedből az irányítás!!! Ezekkel a játékszernek tűnő technikákkal nagyon óvatosnak kell lenni! Komoly felelősség az üzemetetésük! Pláne ha már FPV-ben gondolkodsz! Az érezhető az írásodból, hogy nagyon nincs még fogalmad az egészről! Érdemes átolvasni amit csak tudsz, esetleg megkeresni valakit aki tud gyakorlatban segíteni, hidd el sok szívástól és költségtől tudod magad megkímélni! Csak egy adat, 244 féle paramétert tudsz állítani az arducopter kódban, ezeket össze kell hangolni, képzeld csak el mennyi lehetőség van... Amíg nem látod át ezt az egészet addig nagyon nehéz bármilyen problémát felderíteni vagy bármit is beállítani! Három hónapig olvasgattam az arducopterről mire odáig jutottam, hogy mit hogy is kell, de még mindíg vannak homályos dolgok! Szimulátorozz ha van rá lehetőséged, hogy legyen némi rutinod, az nagyon sokat segít!

Mi már leírtuk egy párszor, hogy mit csináljon, mielőtt belevág, de semmi foganatja! ;D

icahone
2013-03-19, 18:38
http://www.udrones.com/product_p/achrtf1.htm BASE PRICE 765$??
Vagy 10 percet rohogtem mire ezt le birom irni. :D :D :D

Aki azt allitja hogy ezt a gepet nem lehet MAXIMUM felearon kihozni az hazudik. De meg joval kevesebbol is.
Ez a konfig a vicc kategoriaba tartozik. Egy sz@r. (mar ezert a penzert)

@prothorin: ont hamarosan ki fogjak rabolni, ahogy a nagykonyvben meg van irva.

Ennyi penzert mar egy felig komoly gepet is ossze lehet rakni, sokkal jobb minosegu alketreszekbol. Tudom tudom, ez keszen van de hiaba ha nem fogod tudni ugy bekonfigolni hogy hasznalni is tudd. 99%-ra.

issyke
2013-03-19, 19:00
http://www.udrones.com/product_p/achrtf1.htm BASE PRICE 765$??
Vagy 10 percet rohogtem mire ezt le birom irni. :D :D :D

Aki azt allitja hogy ezt a gepet nem lehet MAXIMUM felearon kihozni az hazudik. De meg joval kevesebbol is.
Ez a konfig a vicc kategoriaba tartozik. Egy sz@r. (mar ezert a penzert)

@prothorin: ont hamarosan ki fogjak rabolni, ahogy a nagykonyvben meg van irva.

Ennyi penzert mar egy felig komoly gepet is ossze lehet rakni, sokkal jobb minosegu alketreszekbol. Tudom tudom, ez keszen van de hiaba ha nem fogod tudni ugy bekonfigolni hogy hasznalni is tudd. 99%-ra.

Ez így van!!!
Én is egy hexát farigcsálok most a sok quad után , picit nagyobb mocikkal mint a linken , de azonos fölszereléssel és nincs a költsége a harmada.
Nagyon meg kell nézni mit vesz az ember és honnan, de javaslom aki kezdő multicopteres az ne az ArduCopter-al kezdjen mert könnyen bele törik a masinája.

saxon
2013-03-19, 20:59
Bar nem szorosan RC, de a video elejen van utalas egy quadro iranyitasi lehetosegere is..:)

https://getmyo.com/
( watch the video )

Susitu1
2013-03-19, 21:14
Bar nem szorosan RC, de a video elejen van utalas egy quadro iranyitasi lehetosegere is..

( watch the video )

csak nehogy véletlenül megvakard a füled:)

saxon
2013-03-19, 21:37
:D :D :D :D

Bar nem szorosan RC, de a video elejen van utalas egy quadro iranyitasi lehetosegere is..

( watch the video )

csak nehogy véletlenül megvakard a füled:)

Tarczali Viktor
2013-03-19, 21:38
És miért nem kapott áramot ?
M2-M8 között valahol lett rákötve bec ?

Az M2-ről lehúzva a BEC, csak az M1-en. ::) :-[

M2-M8 külön van választva az M1-től, tehát M1 ad áramot a boardnak...de a szervó M2-M8 között van, így egyik szabi becét meg kell hagyni ezen a részen is hogy a szervó áramot kapjon :)

Ez már legalább tizedjére van leírva ebben a topikban. És már megint három oldal kellett hozzá, hogy eljussunk idáig >:(

Bozso777
2013-03-19, 22:06
És miért nem kapott áramot ?
M2-M8 között valahol lett rákötve bec ?

Az M2-ről lehúzva a BEC, csak az M1-en. ::) :-[

M2-M8 külön van választva az M1-től, tehát M1 ad áramot a boardnak...de a szervó M2-M8 között van, így egyik szabi becét meg kell hagyni ezen a részen is hogy a szervó áramot kapjon :)

Ez már legalább tizedjére van leírva ebben a topikban. És már megint három oldal kellett hozzá, hogy eljussunk idáig >:(

Pont egy oldallal ezelőtt írtam le ezt....H.krisztiánnak...
Emiatt néha elmegy az ember kedve attól, hogy segítsen...egyszerűbb lenne annyit írni, olvass...de hátha így már végre összehozza azt a gépet :D

H.krisztián
2013-03-19, 22:17

Emiatt néha elmegy az ember kedve attól, hogy segítsen...egyszerűbb lenne annyit írni, olvass...de hátha így már végre összehozza azt a gépet :D[/quote]

Nekem meg pont az ilyen hozzáállástól megy el a kedvem a fórumon lévő érdeklődéstől.

És nem csak nekem.
Pon t ezért kezdődik minden új topik úgy hogy az első kérdés félve hogy "NEM TUDOM VAN E MÁR ILYEN TOPIK HA IGEN BOCSmeg ne haragudjatok....stb.....stb....
Ezek után itt sem kérdezek többet. >:( >:(

Bozso777
2013-03-19, 22:33

Emiatt néha elmegy az ember kedve attól, hogy segítsen...egyszerűbb lenne annyit írni, olvass...de hátha így már végre összehozza azt a gépet :D

Nekem meg pont az ilyen hozzáállástól megy el a kedvem a fórumon lévő érdeklődéstől.

És nem csak nekem.
Pon t ezért kezdődik minden új topik úgy hogy az első kérdés félve hogy "NEM TUDOM VAN E MÁR ILYEN TOPIK HA IGEN BOCSmeg ne haragudjatok....stb.....stb....
[/quote]

1 oldalt lapozz vissza és nézd meg mit írtam le neked....ezt...ezek után ismét leírtam pedig Te kérdeztél, mégsem olvastad el a választ... de belinkelem :

nincs valakinek magyar nyelvű leírás a KK2 -höz?
kicsit elakadtam.
sajnos a szabályzók még nem jöttek meg így csak kíváncsiságból provizóre összedugtam egy szabályzót ami egy Dualsky 30A
rákötöttem a motort a szabályzóra a szabályzó szervócsatiját rádugtam a panel jobb oldalán 1-s csatlakozóra.
2-es csatlakozóra rádugtam a szervót.
a bal oldalon csatlakoztattam az 5 kimenetet a vevő kimeneteivel.
A vevő teszt ikon alatt minden mozgás megfelelő,csűrő jobbra-balra,magassági fel-le..........stb......stb....
a menüben 1 motoros gépet választottam ki (singlicopter),leokézom.

de a szervó semmit nem reagál a szabályzó -motor csak pittyeg.
nem jutok előbbre.

mi nem jó?

Az hogy a szervó nem kap áramot.
M1 a panelnak ad áramot.
Ahhoz hogy szervó működjön M2-M8 részen, kell még egy bec bekötve legyen, mert ez a rész külön van választva.

Ki sem írja élesítésnél hogy ARMED ?

Tehát innentől fogva elgondolkozhatnál azon hogy az a hülye veszi a fáradságot és próbál neked segíteni, te mégsem olvasod el, és úgyanaz a hiba van de még mindig segítenek....végül te hisztizel be hogy nem kérdezel többet...
Csak hogy megértsd...kicsit is átolvastad volna a topikot, simán meglett volna a válasz, mert tényleg többször is le lett írva...igaz nem olvastad át, mégsem leoltva lettél értve, hanem több ember is neked próbált segíteni...

Ezek után leszarom jó lesz e a géped vagy sem, vagy hogy kérdezel e vagy sem... >:( >:(

ui.:mivel írás közben lenyugodtam, ezért ez már az erősen cenzúrázott változat ;D

Gogo
2013-03-19, 22:54
ez már az erősen cenzúrázott változat

Helyén való ide ilyesmit írni?

Bozso777
2013-03-19, 23:33
ez már az erősen cenzúrázott változat

Helyén való ide ilyesmit írni?

mit ?

H.krisztián
2013-03-20, 00:40

És nem csak nekem.

1 oldalt lapozz vissza és nézd meg mit írtam le neked....ezt...ezek után ismét leírtam pedig Te kérdeztél, mégsem olvastad el a választ... de belinkelem :

nincs valakinek magyar nyelvű leírás a KK2 -höz?
kicsit elakadtam.
sajnos a szabályzók még nem jöttek meg így csak kíváncsiságból provizóre összedugtam egy szabályzót ami egy Dualsky 30A
rákötöttem a motort a szabályzóra a szabályzó szervócsatiját rádugtam a panel jobb oldalán 1-s csatlakozóra.
2-es csatlakozóra rádugtam a szervót.
a bal oldalon csatlakoztattam az 5 kimenetet a vevő kimeneteivel.
A vevő teszt ikon alatt minden mozgás megfelelő,csűrő jobbra-balra,magassági fel-le..........stb......stb....
a menüben 1 motoros gépet választottam ki (singlicopter),leokézom.

de a szervó semmit nem reagál a szabályzó -motor csak pittyeg.
nem jutok előbbre.

mi nem jó?

Az hogy a szervó nem kap áramot.
M1 a panelnak ad áramot.
Ahhoz hogy szervó működjön M2-M8 részen, kell még egy bec bekötve legyen, mert ez a rész külön van választva.

Ki sem írja élesítésnél hogy ARMED ?

Tehát innentől fogva elgondolkozhatnál azon hogy az a hülye veszi a fáradságot és próbál neked segíteni, te mégsem olvasod el, és úgyanaz a hiba van de még mindig segítenek....végül te hisztizel be hogy nem kérdezel többet...
Csak hogy megértsd...kicsit is átolvastad volna a topikot, simán meglett volna a válasz, mert tényleg többször is le lett írva...igaz nem olvastad át, mégsem leoltva lettél értve, hanem több ember is neked próbált segíteni...

Ezek után leszarom jó lesz e a géped vagy sem, vagy hogy kérdezel e vagy sem... >:( >:(

ui.:mivel írás közben lenyugodtam, ezért ez már az erősen cenzúrázott változat ;D
[/quote]

igen valóban elhangzott.
de mivel te már érted amit mondassz így néz már el nekem hogy én pedig az információk között egy fontos dolog melett elsiklotttam azt gondolván hogy ez nekem is így van.

Tehát köszönöm a válaszokat és elnézést ha felesleges mozdulatokra késztettem bárkit is.
semmiképp nem vitázni szeretnék,örülök hogy végre mozog.
Amit nekek köszönhetek.

Tarczali Viktor
2013-03-20, 06:39
Nem hiszem, hogy neked kellene megsértődnöd, hiszen egy csomó ember próbálta megoldani a problémádat. Én sem megsérteni akartalak, de kikívánkozott (tudod, megjött...). És az is igaz, ha átolvasod a topikot, simán rájössz te is. Nem akarok én senkit elrettenteni attól, hogy kérdezzen, mert én is sokat szoktam, ha nem találok megoldást valamire.
Ami a kezdőket illeti, az a legbosszantóbb (és most nem rád gondolok!), hogy tanácsot kérnek valami fasza profi cucc megvásárlásában, a fórumon próbálják lebeszélni róla, megsértődik, azértis megveszi és csalódás lesz a vége.
Például a békéscsabai kezdő modellezők rendszeresen állítanak be RTF Cessnákkal, hogy segítsünk mekik, mert a modellboltos ezt ajánlotta nekik kezdő gépnek és már tizedjére törik össze. (ezek a hab Cessnák rosszindulatú sz@r gépek és legszívesebben szétverném annak a fején, aki rásózza egy tudatlan kezdőre)
Ezúton üzenem a modellboltosoknak, hogy ne ajánlgassák a Cessnákat kezdő modellezőknek!!! Vannak sikerélményt nyújtó barátságos repülők is a piacon, de ebbe most ne menjünk bele. Elnézést mindenkitől, de ez már régóta kikívánkozott... (nyugodtan mehet az OFF-ba)
Viktor

Tarczali Viktor
2013-03-20, 09:01
Egy kis segítség és számold össze:
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=837&productname=
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=835&productname=
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=665&productname=
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=779&productname=
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=121&productname=
Az akku és a rádió ebben nincs benne, de az ott is opcionális
Viktor

jpeti29
2013-03-20, 12:42
"Ámerikanszki alkatresz, Órosz alkatresz, egykutya. Mindegyik Made in Taiwan!"
/Lev, Armageddon/

Tarczali Viktor
2013-03-20, 12:44
Feladom!
Vedd meg azt, amit kinéztél, ne hallgass senkire! Igazán irigyellek, hogy nálad a pénz nem számít, én maradok a gagyi kínai cuccoknál, falun lehet azzal is villogni.
Vedd fel videóra az első néhány felszállásodat és cáfolj meg mindenkit.
Ha amerikából rendeled meg, azt biztos nem is kínábam gyártják. Ami nem kínai, az hamisítvány!
Viktor

icahone
2013-03-20, 12:49
@prothorin:
Nincsen gagyi vagy gagyibb cucc. Minden (kiveve Gopro >:() kinai. Ha kintrol veszed akkor 1/3-2/5-fele annyi mint ha itthon boltban (ha van) ugyanazt.

Amit belinkeltel az valoban gagyi kinai cuccokbol van osszerakva de nam az a baj vele, hanem hogy tenyleg nagyon draga. Szerintem innen a forumrol tobben is szivesen osszeraknak neked/veled minimalis honorariumert es meg igy is sporolnal 200-300 dollart.

Kerdezd meg esetleg a villamkerdesek temaban hajlando-e ezt valaki osszerakni, beallitani es mennyi lenne kompletten.

karee2
2013-03-20, 13:12
@prothorin:
Nincsen gagyi vagy gagyibb cucc. Minden (kiveve Gopro >:() kinai. Ha kintrol veszed akkor 1/3-2/5-fele annyi mint ha itthon boltban (ha van) ugyanazt.

Amit belinkeltel az valoban gagyi kinai cuccokbol van osszerakva de nam az a baj vele, hanem hogy tenyleg nagyon draga. Szerintem innen a forumrol tobben is szivesen osszeraknak neked/veled minimalis honorariumert es meg igy is sporolnal 200-300 dollart.

Kerdezd meg esetleg a villamkerdesek temaban hajlando-e ezt valaki osszerakni, beallitani es mennyi lenne kompletten.

Szia! Én vállalom, komplett 2.000$-ért! Plusz 5.000$ a betanítás!!! ;D (Ez nem vicc!!!!) :P

karee2
2013-03-20, 13:13
Feladom!
Vedd meg azt, amit kinéztél, ne hallgass senkire! Igazán irigyellek, hogy nálad a pénz nem számít, én maradok a gagyi kínai cuccoknál, falun lehet azzal is villogni.
Vedd fel videóra az első néhány felszállásodat és cáfolj meg mindenkit.
Ha amerikából rendeled meg, azt biztos nem is kínábam gyártják. Ami nem kínai, az hamisítvány!
Viktor

Bárcsak a többi Viktor is így cselekedne!!!! ;)

karee2
2013-03-20, 13:28
Mindegy.
Teljesen másról beszélgetünk. Én ipari drón vezérlésröl Ti meg falusi villogásról.

Jaaaaaa! Így mindjárt más a helyzet!!! 10.000$ és benne van a tanítás is!!!

karee2
2013-03-20, 13:36
Egy kis OFF

Aki még nem látta volna! Viktor ne bosszankodj!!!

http://videa.hu/videok/vicces/bukas-avagy-hohelyzet-magyarorszagon-fuhrer-hitler-ho-5OVzPkbEapPok4wx

ON

jomunkasember
2013-03-20, 16:33
szerintem te csak provokálod itt a jónépet!!
végülis szórakoztató ...

Milyen felszállás? Ki akar ezzel villogni?

Egyáltalán nem szeretném kézzel vezérleni. Mavlink lenne. Automata töltés, időjárás követö rendszer pl esöben bevonul tetö alá. Ipari drone vezérlés.

bkis76
2013-03-20, 19:31
Mindegy.
Teljesen másról beszélgetünk. Én ipari drón vezérlésröl Ti meg falusi villogásról.

Itt azért van egy kis ellentmondás... Hétszázegynéhány dolcsis gépnél nem beszélhetünk ipari drónról. Az APM2 ami az általad linkelt gépben van még mindíg az egyik legolcsóbb vezérlő! Ipari dolgokban gondolkodva a te géped árának duplájáért már kepsz egy ipari vezérlőt és akkor még hol a gép...

saxon
2013-03-20, 21:28
Quadro mentes...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HQQsG-xauAg

pulsarxp
2013-03-21, 04:07
na ez durva :) Főleg ahogy a quad átfordul, mint a büdös bogár :D

Quadro mentes...

karee2
2013-03-21, 06:58
Quadro mentes...

Ez a Trikó meg olyan mint egy IPARI DRÓN!!!! ;D

Bozso777
2013-03-21, 07:47
http://www.ebay.com/itm/A804-Air-spider-Y600-3-Tri-copter-Multi-copter-Body-Kit-600mm-for-FPV-/300774845271?pt=US_Radio_Control_Control_Line&hash=item460793eb57

Lehet csak én maradtam le valamiről, deeee ha megnézem a 3 ajánlott konfigot, meg a vázat is...akkor röhögnöm kell... ;D

Múltkor betettem ezt a linket...nem volt rá reakció, pedig vártam kinek tűnik fel, mi nem stimmel ezzel a vázzal :D

karee2
2013-03-21, 07:54

Múltkor betettem ezt a linket...nem volt rá reakció, pedig vártam kinek tűnik fel, mi nem stimmel ezzel a vázzal :D

Szia!

Én már lattam a múltkor is, nincs farok-mechanika! (És, megy így is 3D-ben!!!) ;D

Viszont V4-t könnyű csinálni belőle!!! :P

k

karee2
2013-03-21, 08:03
Jó lesz nekem az olcsó kinai szar villogni a falu felett.

YEEEEEEEES!!!!!! (Csak maradj Sopron fölött!!!)

Bozso777
2013-03-21, 08:09

Szia!

Én már lattam a múltkor is, nincs farok-mechanika! (És, megy így is 3D-ben!!!) ;D

Viszont V4-t könnyű csinálni belőle!!! :P

k

V az jó, de nem 4 hanem tail kell mögé :D
Y4 lehetne, de hiányzik akkor egy motortartó...
vagy Y6, de az meg van nála :http://www.ebay.com/itm/A813-Tri-copter-Y600-6-Multi-copter-Body-Kit-600mm-FPV-High-Skid-Version-/290770835152?pt=US_Radio_Control_Control_Line&hash=item43b34ad6d0

Ugyanezen eladónál másik tricopter : http://www.ebay.com/itm/A806-Y600-3-Tri-Multi-copter-Body-Kit-600mm-FPV-Glass-Fiber-Al-Version-/290770835061?pt=US_Radio_Control_Control_Line&hash=item43b34ad675
Tuti hisz benne , hogy működik szervó nélkül :D
Emiatt a váz miatt gondolkoztam rajta működhetne e, mert itt lehetőséget sem hagytak az Y4-es kialakításra.

prothorin
2013-03-21, 08:29
Belefáradtam a szélmalom harcba.
Mivel érdemeltem ki hogy mindenki nekem támadt és lebeszél mindenröl.
Én csak egy hexát szerettem volna megvásárolni és használni. De hogy menjek el valami határ menti helyre innét 40km-re és keressek valaki.....Ezt inkább nem.
De ennyi támadás után már nem szeretnék semmit.

Törölhető

Tarczali Viktor
2013-03-21, 09:03
A hülyék meg viszik, mint a cukrot, mert azt hiszik, hogy lehet csinálni belőle valami ipari drónt. Nem fog menni!

Bozso777
2013-03-21, 09:12
A hülyék meg viszik, mint a cukrot, mert azt hiszik, hogy lehet csinálni belőle valami ipari drónt. Nem fog menni!

Szerintem nem nagyon adott még el belőle, mert nincs teli mínusz értékelésekkel. ;D

Viszont egyszerűen lehetne belőle vtailt építeni, arra jó lehet...de ennél már nem igazán hiszem el a súlyát sem, ami fontos lenne a csapatos gép miatt...

karee2
2013-03-21, 13:19
Belefáradtam a szélmalom harcba.
Mivel érdemeltem ki hogy mindenki nekem támadt és lebeszél mindenröl.
Én csak egy hexát szerettem volna megvásárolni és használni. De hogy menjek el valami határ menti helyre innét 40km-re és keressek valaki.....Ezt inkább nem.
De ennyi támadás után már nem szeretnék semmit.

Törölhető

Szia!

Azért ez még a történethez tartozik, hogy az első hozzászólásoknál próbáltunk segíteni, de te csak közömbösen, értetlenül írogattad tovább a hülyeségeidet! Én elküldtem neked a soproni modellezők levelezéseit, abból itt a fórumon meg-kereshettél volna valakit, utána elküldtem az új reptér Google térképét, hát ha kitalálsz oda, de ennek sem volt foganatja! Ha tele is vagy zsével, akkor sem fogják a lábad elé tenni az IPARI DRÓNOdat, menni kell utána!!! Sok szerencsét! ;)

k

prothorin
2013-03-21, 15:24
Nagyon sajnálom ezt az egészet. Szerettem volna ezzel foglalkozni de mára kiderült mégse lesz belöle semmi.
Nem mintha a kitartással lenne gond mivel a prototipus fejlesztésnél megtanultam évek mennek el mire lesz eredmény. Egyszerüen elfogyott az eröm erre.
Nem tudom miért gondolod hogy gazdag vagyok. Egyáltalán nem.
De az ember az álmaihoz néha erön felül próbál ragaszkodni.

Törölhető

feket663
2013-03-21, 17:13
Nagyon sajnálom ezt az egészet. Szerettem volna ezzel foglalkozni de mára kiderült mégse lesz belöle semmi.
Nem mintha a kitartással lenne gond mivel a prototipus fejlesztésnél megtanultam évek mennek el mire lesz eredmény. Egyszerüen elfogyott az eröm erre.
Nem tudom miért gondolod hogy gazdag vagyok. Egyáltalán nem.
De az ember az álmaihoz néha erön felül próbál ragaszkodni.

Törölhető

Ha igazán plug&play megoldást akarsz venni, akkor inkább érdemes a DJI termékek felé kacsingatni. Bár az aztán nem olcsó, meg az automatikus repülést talán csak a Wookong tudja, ha jól emlékszem, de lehet, hogy az sem.

Ahhoz, hogy az arducopter jól repüljön, nem árt tisztában lenni, hogy a rengeteg paraméter változtatása mit is csinál. Arról meg szerintem ne álmodj, hogy megveszed a kész gépet a diydrones-tól, és az tuti jóra be van állítva. elég csak egy nehezebb alkatrész, és a paraméterek kényes egyensúlya máris megbomlik.
Hidd el, hogy senki se akar neked itt rosszat, ki maga stílusában, de segítőkész próbál lenni

n.james
2013-03-21, 20:35

Legalább fejleszti a kreativitást. ;D Meg lehet csinálni kormánylappal a fordulást. ;)

pulsarxp
2013-03-22, 02:36
Egy Y hexát lehet belőle csinálni :D

Bercel
2013-03-22, 05:49
2-t kell venni belőle, egymásra kell csavarozni őket és van egy hexád ha nagyon hexát akarsz :D

Marci
2013-03-24, 09:04
http://www.modelairplanenews.com/blog/2013/03/18/micro-uav-that-plays-catch/

Bozso777
2013-03-24, 11:32

ááááá az nagyon jó...hatalmasakat lehetne ezzel "játszani"

Tomek88
2013-03-24, 13:06

Jahh, én már látom ahogy kicsit nagyobb méretben ilyenekkel "szedik" össze a renitens polgárokat ;D

Bozso777
2013-03-24, 13:38

Jahh, én már látom ahogy kicsit nagyobb méretben ilyenekkel "szedik" össze a renitens polgárokat ;D

Arra is tökéletes lenne...alján fasza húskampóval ami felnyársal :D...tüntetésből egykét embert kiemelsz hamar feloszlik a tömeg ;D ...asszem Viktor hadrendbe állítana párat(párezret) :D

Pistu
2013-03-24, 15:11
Valaki probalkozott mar repulon szallitani quadot es a hozza tartozo motyot? (rendes repulore gondolok utazas alkalmaval) Erdekelni hogyan, miben vitte.

karee2
2013-03-24, 17:24
Valaki probalkozott mar repulon szallitani quadot es a hozza tartozo motyot? (rendes repulore gondolok utazas alkalmaval) Erdekelni hogyan, miben vitte.

Szia!

Keresd "Relaxman"-t!

k

relaxman
2013-03-24, 18:52
Igen, volt alkalmam novemberben a Föld másik felére elcipelni a quadot, és két 2200-as lipot.
Mivel ellentmondásos infókat kaptam előtte, ezért tettem egyet a kézipoggyászba is,
és a feladottba is. Mindegyik simán átment odafelé. Visszafelé egyedül a frankfurti reptéren
kellett kinyitnom a kézipoggyászom, mert az átvilágítás során nem volt egyértelmű mi is
van a pótcipőmbe rejtve :D Muszáj volt így megoldanom a térfogat-optimalizálás miatt.
De a hölgy hamar továbbengedett, mikor meggyőződött róla, hogy csak egy
(rövidzár ellen jól biztosított) akkuról van szó. Ja, a 3. akkumat postán adtam fel,
hogy egyet tuti tudjak majd használni. Erre épp azt nem tudtam, mert később érkezett meg. pff

csomy
2013-03-24, 19:55
Rövidzár ellen biztosított?
Hogyan?

Peck
2013-03-24, 20:04
Pl szigetelőszalaggal szépen körbeteker :) + nincs mellette a kulcscsomód :D

csomy
2013-03-24, 20:36
Ok. Ennél azért bonyolultabb trükkökre gondoltam :D

relaxman
2013-03-24, 20:42
Igen, nekem is a balanszcsati+főcsati is többször körbe volt kötve erős szigszalaggal.
Olvastam hogy igy kell a tartalék akkukat szállítani. Megcsináltam, nehogy belekössenek.

Pistu
2013-03-24, 21:03
Tehat akkor elviekben nem lehet vele gond. Nyaralasra akarnam vinni, hogy tudjak par jo felvetelt csinalni. Akkor mar csak egy olyan koffert kell keressek ami felfer a repcsire kezipogyaszkent es belefer a quad + tav + aksik. Ez lesz a macerasabb dolog, mert jo lenne ugy megoldani hogy egyben maradjon ne kelljen szetszedni.

Peck
2013-03-24, 21:14
Ezzel szerintem az a gond, hogy a quadot nem tudod elég kicsire összecsomagolni :)
Gondolok itt arra, hogy a kézipoggyásznak is van tudtommal max. mérete, + elvileg csak 1 kézipoggyászod lehet.

Pistu
2013-03-25, 08:20
hat ennek majd utana kell jarni, hogy a koffer amibe egybe belefer belefer e max felviheto kezipogyaszba. De sajnos a discovery csavarozasa nem a legjobb. Kreten csavarojai vannak amit nem baszogatnek ha nem muszaj. De majd minden kiderul. Augig van meg ido kidolgozni a reszleteket :D

bkis76
2013-03-25, 20:42
hat ennek majd utana kell jarni, hogy a koffer amibe egybe belefer belefer e max felviheto kezipogyaszba. De sajnos a discovery csavarozasa nem a legjobb. Kreten csavarojai vannak amit nem baszogatnek ha nem muszaj. De majd minden kiderul. Augig van meg ido kidolgozni a reszleteket :D

Légitársaságomként változó a kézipoggyász mérete és súlya. Általában 115 cm élhosszpl: 23cm x 41cm x 51cm 3-10kg. Wizz-nél van kicsi és nagy kézipoggyász is, szóval a légitársaság honlapján keresd a tutit...

pulsarxp
2013-03-31, 16:14
rendőrségi quad és társai :D
http://www.nbcnews.com/technology/technolog/drones-over-america-how-unmanned-fliers-are-already-helping-cops-1C9135554?ocid=msnhp&pos=1

Bozso777
2013-03-31, 16:23
http://www.nbcnews.com/technology/technolog/drones-over-america-how-unmanned-fliers-are-already-helping-cops-1C9135554?ocid=msnhp&pos=1

Majd mikor áttérnek erre: http://www.youtube.com/watch?v=SNPJMk2fgJU
De ha ők nem akkor majd a másik oldal :D

Marci
2013-03-31, 20:49
nem bír a kicsi zöld emberke pár métert gyalogolni? vagy mekkora lehet itt a hatótáv?

http://index.hu/tech/2013/03/31/dron_viszi_a_postat_franciaorszagban/

egyáltalán minek a lipo?

http://www.modelairplanenews.com/blog/2013/03/28/solar-powered-quadcopter/

http://cdn8.modelairplanenews.com/wp-content/uploads/2013/03/Capture29-180x180.jpg?18e0d2

Bercel
2013-04-01, 06:35
Azért aki azt hiszi, hogy az alsó nem egy FAKE video az téved ám, nem kicsit... Mert a lőfegyvereknek van ám "visszarúgása", ami nem vethető össze egy széllökés erejével. SZVSZ a légpuskám nagyobbat lök vissza mint amit a videon látni.

Majd mikor áttérnek erre: http://www.youtube.com/watch?v=SNPJMk2fgJU
De ha ők nem akkor majd a másik oldal :D

Bercel
2013-04-01, 07:00
nem bír a kicsi zöld emberke pár métert gyalogolni? vagy mekkora lehet itt a hatótáv?

http://index.hu/tech/2013/03/31/dron_viszi_a_postat_franciaorszagban/

egyáltalán minek a lipo?

http://www.modelairplanenews.com/blog/2013/03/28/solar-powered-quadcopter/

http://cdn8.modelairplanenews.com/wp-content/uploads/2013/03/Capture29-180x180.jpg?18e0d2

Talán, hogy repülni tudjon? Gondolj bele! 1nm-re kb. 1kW energiájú sugárzás ér a Földre amikor delel a Nap. Ezt max 18% hatásfokkal lehet elektromos árammá alakítani. Ergo max 180W-od van ha 1 nm a napelemtáblád. A képen ennek kb. negyede lehet: 45W!!! Az 540 gr-os Mini Quadom 2200 mAh-s 2 cellás aksival kb 11 percet lebeg. Átlagos áramfelvétele 12A, ez kb.90W teljesítmény. Ha figyelembe veszem, hogy a napelemtábla tömege nem elhanyagolható akkor ennél csak nagyobb teljesítmény lenne elegendő az elrugaszkodáshoz, ha egyáltalán elbírná a kicsikém.
Szóval, álmodozni lehet mert megmondta Viktor... Aksi nélkül nem megy ha bele gebedtek akkor sem!

relaxman
2013-04-01, 09:22
Ez ilyen beltéri használatra való. Mennyire dobálhatja már egy kis szellő :)

pulsarxp
2013-04-01, 10:02
Ez ilyen beltéri használatra való. Mennyire dobálhatja már egy kis szellő :)

nyáron emel.... :D

prothorin
2013-04-08, 12:14
Törölhető

bkis76
2013-04-08, 15:21
Ujra visszatértem.
Elöször is feltöltött videók nagyon tetszenek én is ilyet szeretnék venni igy felszáll, leszáll! megy nagyon ott van.
Az eredeti terv a udrones.com ról rendelés volt. Mikor végigszámoltattam mennyibe is kerülne akkor lemondtam róla. Teljes set 2.300$ erre jön 350$ szállitás + áfa + vám olyan 800ezer forintnál hagytam abba a számolást. Ennyi pénzem nekem nincs.
Szeretnék egy hexát venni ha épitett az jó volna mert kezdőként nem fogom tudni összerakni. Lehet akár kinai klón is.
Évek óta prototipus fejlesztéssel foglalkozom, forrasztok stb szóval ezek a technikai dolgok nem állnak messze tölem.
Megkérnék valaki privátban hogy ajánljon nekem egy összerakott gépet. APM 2.5+ vagy PX4-es vezérlövel, normális motorokkal. Hozzá milyen lipo-t vegyek milyen vezérlöt, telemetria esetleg majd fpv.
Szivesen kifizetem a berepülés költségeit is ha azok nem 100.000-es nagyságrend.

Köszönöm

Szia! Üdv újra köztünk!
Látom kicsit körüljártad a témát és beláttad, hogy megy ez másként is! :) Ne hagyd abba az olvasgatást, érdemes kicsit jobban belemerülni ebbe a témába! Először nagyon kínai minden, de aztán ahogy kezded átlátni az egészet nagyon érdekes és izgalmas lesz! Arra azért ne alapozz, hogy autómatán fog minden menni! Bár tudják ezek a kütyük, de néha csak a jól bevált emberi beavatkozás segít a bajt kivédeni, főleg amíg ismerkedsz a témával! Én is jártam úgy, hogy nem arra ment amerre akartam... Ha tudsz valakit aki gyakorlatban segít akkor mindenképp kérd a segítségét! Amiket mindenképp ajánlok átnézni az a légcsavarok motorok lelkivilága, és a vezérlők lelkivilága melyik mire érzékeny, rezgések stb. Vannak itt nagyon jó leírások a multikopteres topikokban!

csomy
2013-04-08, 15:48
Ujra visszatértem.

Biztatnálak az építésre.
Én nulla kopteres (multi és heli) tapasztalattal építettem egy nem túl szép, ám kielégítő tulajdonságokkal rendelkező quadkoptert. Amellett, hogy mindennel együtt megáll 100.000Ft körül, az építés során átlátod, és megérted a hogyanokat, és a miérteket. Lehet, hogy megveszel valakitől 2-300ért egy szuper gépet, de az első problémánál elakadsz, mert nem tudod mit történik.
Építs egyet, és meglátod, menni fog!

jomunkasember
2013-04-09, 10:49
Lehet hülyén hangzik,
de szerintem először vegyél egy hubsan h4-es mikroquadot és próbáld ki az érzést szobában és szabadban is.
Én így tettem, és bele is bolondultam a heli után, hogy ez mennyire egy relax dolog a heli után.
Jó persze a mostani konfigom az egy kilónál nehezebb súlyával már nem lesz ennyire relax... :)
a mikróval folyamatosan tudsz gyakorolni mindenhol, miközben építesz egy nagyobb gépet.

Ha a mikró után is akarsz még multizni, akkor hajrá.

Ujra visszatértem.
Elöször is feltöltött videók nagyon tetszenek én is ilyet szeretnék venni igy felszáll, leszáll! megy nagyon ott van.
Az eredeti terv a udrones.com ról rendelés volt. Mikor végigszámoltattam mennyibe is kerülne akkor lemondtam róla. Teljes set 2.300$ erre jön 350$ szállitás + áfa + vám olyan 800ezer forintnál hagytam abba a számolást. Ennyi pénzem nekem nincs.
Szeretnék egy hexát venni ha épitett az jó volna mert kezdőként nem fogom tudni összerakni. Lehet akár kinai klón is.
Évek óta prototipus fejlesztéssel foglalkozom, forrasztok stb szóval ezek a technikai dolgok nem állnak messze tölem.
Megkérnék valaki privátban hogy ajánljon nekem egy összerakott gépet. APM 2.5+ vagy PX4-es vezérlövel, normális motorokkal. Hozzá milyen lipo-t vegyek milyen vezérlöt, telemetria esetleg majd fpv.
Szivesen kifizetem a berepülés költségeit is ha azok nem 100.000-es nagyságrend.

Köszönöm

prothorin
2013-04-09, 11:20
Törölhetö

jomunkasember
2013-04-09, 11:34
Írod basszus, hogy nincs pénzed és összedobsz egy párszáz dodós konfigot!?
Nem is értem.
Illetve sejtem...

Egyáltalán repültél már akármilyen multival?
Vagy más repülőmodellal?
Esetleg akármilyen szimulátorral?

Forrasztó páka volt már a kezedben?

Csak azért kérdem, mert úgy tűnik, mintha ki akarnál hagyni fontos lépéseket a tanulási folyamatból,
és ha gebasz van, az általánosságban vet rossz fényt a multis/fpv-s közösségre...

Ha ezt már nem töröd össze egy órán belül, akkor érdemes arduflyerben gondolkodni...
http://www.marionvillemodels.com/rc-shop/hubsan-x4-mini-quad-copter-rtf-2.4ghz_H107.html

csomy
2013-04-09, 11:38
Nem is a közösséggel van baj, hanem a sikerélménnyel.
Ellenben eltértünk a topic címétől, szóval költözni kéne :S

prothorin
2013-04-09, 11:42
Ez is törölhetö

csomy
2013-04-09, 12:05
Tetszik a határozottságod, de annyit meg kell jegyezni, hogy akkor fog drónként jól viselkedni, ha RCként rendesen be van állítva. Ehhez nem árt némi tapasztalat. Amit persze megcsinálhat neked egy ismerős, aki jártas a témában.

prothorin
2013-04-09, 12:09
Ez meg még annyira

karee2
2013-04-09, 12:18
Sziasztok!

Ne szemeteljük már tele ezt a topikot ezzel! EZ NEM ERRŐL SZÓÓÓÓÓÓL!!!! >:(
Ha meg nem RC-zni akar, akkor meg főleg nem ide tartozik!

k

karee2
2013-04-09, 12:22
Icahone!

Légyszi töröld már azokat a hozzászólásokat, amik nem az Arduhoz tartoznak!!!

Köszi:k

prothorin
2013-04-09, 12:49
Elnézést hogy ismét összeszemeteltem a topicot. :(

prothorin
2013-04-12, 09:11
F550-es eredeti Dji + két 3S 5200 as Lipo val csak a gép talp nélkül képes lehet felszállni a felhök fölé és visszajönni majd leszállni? Ugy értem teljesen automatikusan.

jpeti29
2013-04-12, 10:12
ha a felhők 500 méteren vannak akkor igen. altima barátom egy f450 (1200g) 3s 4000-el ment fel 350-re és vissza. pont lemerült mire leért (10.5re).

prothorin
2013-04-12, 10:34
Honnét lehet tudni milyen magasan vannak a felhők?
A youtube-on láttam videót ott 550es ment bele a felhöbe meg vissza.

karee2
2013-04-12, 13:16
ha a felhők 500 méteren vannak akkor igen. altima barátom egy f450 (1200g) 3s 4000-el ment fel 350-re és vissza. pont lemerült mire leért (10.5re).

Ez érdekes! Milyen konfiggal? A Viktoré 3S 3000mAh-l, 550m-re ment föl, majd mikor visszajött, még kb.:3 percig röpködött!

http://www.youtube.com/watch?v=K69AqDd7ksk

k

karee2
2013-04-12, 13:19

Leléped! ;D

Wikipédia:

"Magasság szerinti osztályozás
Magasság tekintetében az alábbi négy csoportra osztják a felhőket (zárójelben a mérsékelt övi átlagos előfordulási magasságuk olvasható):
Magas szintű felhők (6–13 km)
Közepes szintű felhők (2–6 km)
Alacsony szintű felhők (talajfelszín és 2 km között)
Függőleges felépítésű felhők, amelyeknek alapja 2 km alatti, teteje pedig 10–12 km-en is lehet.
A felhők anyaga és magassága között szoros kapcsolat van.
A magas szintű felhők jégkristályokból állnak, a középszintűek általában jégkristályokból és túlhűlt vízcseppekből, az alacsony szintűek döntően vízcseppekből állnak.
Az éjszakai világító felhők (vagy poláris mezoszférikus felhők) a legnagyobb magasságban megfigyelt felhők[1], amelyek a mezoszférában helyezkednek el 76 és 85 kilométeres magasságban."

k

prothorin
2013-04-12, 14:47
az alacsony szintűek döntően vízcseppekből állnak.

Ez nem jó hir mert még a végén vizes lesz az elektronika.

1000 méteren bizton van már felhö gondolom.
Szóval a cél feljutni 1000 méterre egy szürke felhös napon ahol mindig kék az ég és persze vissza is jutni épségben.
GPS biztos kell meg telemetria hogy kb tudjam merre is jár éppen.
Esetleg egy gopro. Mivel illegális ilyen magassában repülni az hogy illegáisan még rögiztem is már csak hab a tortán.

500 méterhez elég volt a 3S 4000 mAh akkor az 1000 méterhez a 2x 6200 talán elég lesz.

Ki kell számolnom milyen gyorsan emelkedik fel 1000 méterre és ahhoz mennyi energia kellene.

Remélem a Futuba birja az 1000 méteres rx-et.

jpeti29
2013-04-12, 16:41

Ez érdekes! Milyen konfiggal? A Viktoré 3S 3000mAh-l, 550m-re ment föl, majd mikor visszajött, még kb.:3 percig röpködött!

k

bocs, igazad van. a quad önsúlya volt 1200g, de rajta volt 500g mérőműszer.

altima
2013-04-12, 19:39

k

Hali!

Feladat volt lassan kellett emelkedni!
Nyomást és hőfokot kellett mérni!

Finom használat mellett 15 repidőm van.
Innen lehet számolni...

csomy
2013-04-15, 21:34
Most vágott belém, hogy mennyire jó, hogy az FPV topicbók kinőtte magát a multikopter topic. Gratula az ötletelőknek!

GPeti
2013-04-18, 21:17
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_14539.html

eosbandi
2013-04-18, 22:58

Leléped! ;D

Wikipédia:

Magasság tekintetében az alábbi négy csoportra osztják a felhőket (zárójelben a mérsékelt övi átlagos előfordulási magasságuk olvasható):
Függőleges felépítésű felhők, amelyeknek alapja 2 km alatti, teteje pedig 10–12 km-en is lehet.
A magas szintű felhők jégkristályokból állnak, a középszintűek általában jégkristályokból és túlhűlt vízcseppekből, az alacsony szintűek döntően vízcseppekből állnak.
Az éjszakai világító felhők (vagy poláris mezoszférikus felhők) a legnagyobb magasságban megfigyelt felhők[1], amelyek a mezoszférában helyezkednek el 76 és 85 kilométeres magasságban."

k

http://met.hu/idojaras/repulesmeteorologia/regionalis_elorejelzes/
Itt megtalalod...

eosbandi
2013-04-18, 23:03

Leléped! ;D

Wikipédia:

k

http://met.hu/idojaras/repulesmeteorologia/regionalis_elorejelzes/
Itt megtalalod...
Ez meg egy jo kis fuzet ami segit ertelmezni. (glossary a vegen)
http://www.caa.govt.nz/safety_info/GAPs/VFR_Met_GAP.pdf

Susitu1
2013-04-21, 12:42
Nem tudom volt é már de akarok egy ilyet!

http://www.youtube.com/watch?v=8SY48lfuhFs

ki tud vákumszívni 450 es kopterre ilyet?

Bozso777
2013-04-21, 13:10

Ezt láttam már régebben is, és akkor sem értettem, a motoroknak ennyire nem számít a víz ?...mert ugye azok nincsenek védve.

Susitu1
2013-04-21, 13:14
motoroknak ennyire nem számít a víz ?

elméletileg nem...a sós vízzel már bajok lehetnek:)

pulsarxp
2013-04-25, 11:15
rendörségi heli, és quad :)
http://static.rcgroups.net/forums/attachments/2/2/5/1/1/a5724078-133-webIMG_3506.jpg

Hasi
2013-04-26, 13:28

Elmegyek rendőrnek. :D

pulsarxp
2013-04-26, 16:00

Elmegyek rendőrnek. :D

csak egy pár kontinenst is kell váltani. :D De a quad az nagyon komoly. Mint valami low grafikás szimuban... :D

jpeti29
2013-04-26, 17:26
HK-n meg is veheted :D

most lehet kapni üvegszálas futurisztikus H vázat.

saxon
2013-05-06, 12:12
http://www.origo.hu/techbazis/20130505-nemsokara-kaphato-az-otthoni-drondetektor.html

jpeti29
2013-05-06, 16:23
pfffff, nademááár! aki ezt tervezte arra nyomnék egy NCH-t (nem naiprajz rajongók kedvéért Nevelő Célzatú Halál)
http://www.ebay.com/itm/-Mini-25-Channel-IR-Remote-Control-RC-PSY-Flight-Gyro-Helicopter-With-Music-/181135919495

saxon
2013-05-06, 16:32
pfffff, nademááár! aki ezt tervezte arra nyomnék egy NCH-t (nem naiprajz rajongók kedvéért Nevelő Célzatú Halál)
http://www.ebay.com/itm/-Mini-25-Channel-IR-Remote-Control-RC-PSY-Flight-Gyro-Helicopter-With-Music-/181135919495

:) es tuti, hogy adtak mar el belole...

icahone
2013-05-06, 16:50
Ez aztan jo nagy blodseg. Egy ujabb hasznavehetetlen kutyu.
Meg ha mukodne is (hulyeseg, sosem fog), minek is valakinek egy ilyen??

vbodi
2013-05-06, 20:25

Amíg lószar van, veréb is van! :))))

vbodi
2013-05-06, 20:26

tirarira
2013-05-12, 00:33

Ha valaki akar ilyet, én a jövő héten rendelek, megoszthatnánk a szállítást!

icahone
2013-05-12, 11:33

Ha valaki akar ilyet, én a jövő héten rendelek, megoszthatnánk a szállítást!

Komoly gondban leszel a kefes mocik miatt. Ezeknek a karbantartasat surun kell vegezni es maceras lehet, foleg ha vizben is akarod hasznalni oket. Olvass bele kicsit az autos temakba mit irnak a kefes motorokrol...

bkis76
2013-05-18, 08:16
Ez ugyan nem fpv de nagyon durva... Quaddal fejtetőn lebegni...
https://www.youtube.com/watch?v=J4fDgjzgf1w (https://www.youtube.com/watch?v=J4fDgjzgf1w)

vbodi
2013-05-18, 09:16
Ez ugyan nem fpv de nagyon durva... Quaddal fejtetőn lebegni...
https://www.youtube.com/watch?v=J4fDgjzgf1w (https://www.youtube.com/watch?v=J4fDgjzgf1w)

Ez tényleg ütős!
Loopingnál átállítja az ESC-t.?