PDA

Teljes verzió megtekintése : Kezdőként milyen sokrotoros gépet vegyek?

Szpeti
2012-09-16, 19:36
A kérdés adott.

pulsarxp
2012-09-16, 19:47
A kérdés adott.

quadot (4) ;) ha ez már megy, jöhet a nagyobb... :)

Szpeti
2012-09-16, 22:53
Aha. Köszi. Sokat segítenek a tanácsok. Kezd kirajzolódni bennem a kép.

Blaster
2012-09-16, 22:58
Szia!

DJI NAZA F450.Könnyű összerakni, beállítani, nehéz összetörni :)

icahone
2012-09-17, 08:02
Nagyon jo kerdes, ez lesz a GYIK elso kerdese hamarosan.

- Ha van elozo helis tapasztalat: barmilyet, penztarcatol fuggoen.

- Ha nincs helis tapasztalat:
Mindenkeppen quadot. Erdemes olyan konfigban gondolkozni ami birja a zuhanasokat, kvazi toresallo. Persze ilyen nincs de jo valasztassal osszehozhato egy olyan gep amivel relative keves gond lesz a javitasok szempontjabol. Tehat ne vegyel kesz gepet hanem rakd ossze magad. Ezzel elered azt is hogy megismered milyen alkatreszekbol all ossze a gep.

Ami a lenyeg lenne:
- utesallo, toresallo vaz (az F450 vagy barmely klonja valoban jo valasztas - es olcso is), jo ha van leszallotalp resze, de pl. az f450-nel folosleges.
- rovid tengelyu motorok (utesnel nem fog sem elgorbulni sem eltorni a motortengely)
- olyan vezerlo ami tud autolevelt es par trimmer-rel allithatok a gain-ek, illetve nem kell alapbol semmit sem allitani rajta, csak osszeszereled es repulsz (TMF/TMF PRO/AQ50D, FY90Q, FY-901). Egy csak gyrokkal rendelkezo vezerlovel nehezebb megszerezni az elso sikerelmenyeket, viszont ezek joval olcsobbak.
- olcso, ocska minosegu propellerek minden mennyisegben

karee2
2012-09-17, 08:04
Nagyon jo kerdes, ez lesz a GYIK elso kerdese hamarosan.

- Ha van elozo helis tapasztalat: barmilyet, penztarcatol fuggoen. Egy kicsi van!!!! ;D

- Ha nincs helis tapasztalat:
Mindenkeppen quadot. Erdemes olyan konfigban gondolkozni ami birja a zuhanasokat, kvazi toresallo. Persze ilyen nincs de jo valasztassal osszehozhato egy olyan gep amivel relative keves gond lesz a javitasok szempontjabol. Tehat ne vegyel kesz gepet hanem rakd ossze magad. Ezzel elered azt is hogy megismered milyen alkatreszekbol all ossze a gep.

Ami a lenyeg lenne:
- utesallo, toresallo vaz (az F450 vagy barmely klonja valoban jo valasztas - es olcso is), jo ha van leszallotalp resze, de pl. az f450-nel folosleges.
- rovid tengelyu motorok (utesnel nem fog sem elgorbulni sem eltorni a motortengely)
- olyan vezerlo ami tud autolevelt es par trimmer-rel allithatok a gain-ek, illetve nem kell alapbol semmit sem allitani rajta, csak osszeszereled es repulsz (TMF/TMF PRO/AQ50D, FY90Q, FY-901). Egy csak gyrokkal rendelkezo vezerlovel nehezebb megszerezni az elso sikerelmenyeket, viszont ezek joval olcsobbak.
- olcso, ocska minosegu propellerek minden mennyisegben

pulsarxp
2012-09-17, 09:36
Személyes tapasztalat, hogy ez törhetetlen! :D
http://quadframe.com/collections/quadcopter-frames/products/quad004
Iszonyat mit ki nem bír. Esett már le kb 20-30m-ről, vetett már kisebbségi fordulatokat, fárol szedtem le, szóval kapott szegény nagyon sokat, és még egyben van, és repül.
Az F450 és társai nekem úgy törtek mint a ropi :)

OBi_
2012-09-26, 13:37
A kérdés adott.

Szia!

Ha kezdő vagy, akkor sokkal jobb, ha két fát összeszegelsz X alakba, és erre szereled fel a cuccokat. Ha nem sikerül a repülés, akkor esetleg eltörik valamelyik, fa, de hát az van még bőven az erdőben.

OBi_
2012-10-02, 08:42
A kérdés adott.

Szia!

Ha kezdő vagy, akkor sokkal jobb, ha két fát összeszegelsz X alakba, és erre szereled fel a cuccokat. Ha nem sikerül a repülés, akkor esetleg eltörik valamelyik, fa, de hát az van még bőven az erdőben.

Szerinted ez építő jellegű?

kirjozsi
2012-10-02, 09:17
A Vbodi által készített Quad törzs (hab+alul felül laminálás) szerintem kitűnő. Sok félét láttam már de ilyen könnyű és erős cucc "home made" megoldásban nálam ver mindent. A mérete, elrendezése is optimális. Gondolok itt a bővíthetőségre pl. kamerák, GPS, egyéb. Nagyon picurka mocikkal kevés kv értékkel nem kell hozzá nagy akku így bőven kiló alá lehet szorítani még akkor is ha telepakoljuk minden kiszolgáló vezérlővel. A Karee által kipróbált berepült vezérlés pedig hozzá párosítva http://www.youtube.com/watch?v=Op7ahK2mFTU&feature=plcp lenyűgöző gépet varázsol a kezünkbe.

feket663
2012-10-02, 11:51
Témához nem értve azt mondanám, hogy az egyik legjobb ajánlat a piacon ez a váz:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24172__Q450_Glass_Fiber_Quadcopter_Frame_450mm.h tml

Postával kijön 21 dollárból, és erre még tuti nem kell áfát fizetni, és eléggé strapabíró kinézetű (az Xaircraft X450 kópiája)

icahone
2012-10-03, 08:02
A kérdés adott.

Szia!

Igen. Itt van peldaul Garai Jozsi megoldasa: http://www.youtube.com/watch?v=oRLC5rFsT68

OBi_
2012-10-03, 14:24
A kérdés adott.

Szia!

Igen. Itt van peldaul Garai Jozsi megoldasa: http://www.youtube.com/watch?v=oRLC5rFsT68

Hát, nem erre gondoltam, de meggyőztél! ???

Gratula Garai Józsi-nak ez tényleg jó! :)
http://www.youtube.com/watch?v=oRLC5rFsT68

jpeti29
2012-10-03, 21:35
a kókánykopter?! :D

próbálgatáshoz teljesen ideális.

MekkMester
2012-10-04, 21:52
Sziasztok!

Multicopter vásárlás előtt állok, ezt szeretném megvenni: Blade mQX RTF QuadCopter.

400-450-es kategóriában helizek, tehát ettől a kis géptől kifejezetten csak szórakozást várok, meg eleve szeretnék nyitni a multikopterezés felé.
Semmi tapasztalatom nincs multirotoros gépekkel (max. koax) ezért az a kérdésem, mi a véleményetek, tapasztalatotok a fenti madárkáról?

köszi, Miki

karee2
2012-10-05, 05:37
Sziasztok!

Multicopter vásárlás előtt állok, ezt szeretném megvenni: Blade mQX RTF QuadCopter.

400-450-es kategóriában helizek, tehát ettől a kis géptől kifejezetten csak szórakozást várok, meg eleve szeretnék nyitni a multikopterezés felé.
Semmi tapasztalatom nincs multirotoros gépekkel (max. koax) ezért az a kérdésem, mi a véleményetek, tapasztalatotok a fenti madárkáról?

köszi, Miki

Szia!

Ha már helizel, akkor gondolom van rádiód, vevőd (plusszban), tapasztalatod, ...stb! Miért nem építessz egy "normális" quadcoptert magadnak? Ennyi pénzből (44K) simán kihozol egyet! Ha kell segítek az összeállításban!!!

k

MekkMester
2012-10-05, 08:09
Nem újat veszek, egy párszor használtat 28e Ft-os irányáron. (talán még ebből tudok alkudni)
44-et én sem adnék ki egy ilyen mókás darabért. Most még nem tudom, hogy akarok-e vele komolyabban foglalkozni.
Úgy gondoltam, egy ilyen kezdő és aránylag nem sérülékeny (legalább is úgy néz ki) géppel belekóstolok az érzésbe.
Az utóbbi időben már nem nagyon tartalékolok alkatrészt. Minden a helikben van, használatban. Nincs pluszban gyro, szabályzó, stb. tehát mindent meg kellene vennem, egyelőre annyira nem akarok még belefolyni, más részről meg állatira nincs rá időm.
A helizésre is családi botrányok árán szakítok időd.
Magyarán egyelőre nekem egy belépő szintű gép is jó a multirotorozás kipróbálására.
Aztán (ahogy magamat ismerem) nagy valószínűséggel ez lesz az új őrület. ::)

karee2
2012-10-05, 08:16
Nem újat veszek, egy párszor használtat 28e Ft-os irányáron. (talán még ebből tudok alkudni)
44-et én sem adnék ki egy ilyen mókás darabért. Most még nem tudom, hogy akarok-e vele komolyabban foglalkozni.
Úgy gondoltam, egy ilyen kezdő és aránylag nem sérülékeny (legalább is úgy néz ki) géppel belekóstolok az érzésbe.
Az utóbbi időben már nem nagyon tartalékolok alkatrészt. Minden a helikben van, használatban. Nincs pluszban gyro, szabályzó, stb. tehát mindent meg kellene vennem, egyelőre annyira nem akarok még belefolyni, más részről meg állatira nincs rá időm.
A helizésre is családi botrányok árán szakítok időd.
Magyarán egyelőre nekem egy belépő szintű gép is jó a multirotorozás kipróbálására.
Aztán (ahogy magamat ismerem) nagy valószínűséggel ez lesz az új őrület. ::)

OK!

karee2
2012-10-05, 08:17
Azért ezt nézd meg!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Op7ahK2mFTU&feature=youtu.be

k

MekkMester
2012-10-05, 09:08
Azért ezt nézd meg!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Op7ahK2mFTU&feature=youtu.be

k

Profi, korrekt kis gépet hoztál össze.
Értem, hogy mit akarsz, nekem is azok a gépek voltak a legkedvesebbek, amiket romokból raktam össze és aztán hibátlanul repültek, a saját építés mindig felemelőbb, mint egy rtf.
Nálam sem a kedv, hanem az idő a szűk keresztmetszet.

karee2
2012-10-05, 10:19
Profi, korrekt kis gépet hoztál össze.
Értem, hogy mit akarsz, nekem is azok a gépek voltak a legkedvesebbek, amiket romokból raktam össze és aztán hibátlanul repültek, a saját építés mindig felemelőbb, mint egy rtf.
Nálam sem a kedv, hanem az idő a szűk keresztmetszet.

Köszi! De én ezt nem "romokból" raktam össze!!! ;D

k

MekkMester
2012-10-05, 10:35
Bocs Karesz, nem úgy értettem. ;)
Az rám vonatkozott, sokszor jutottam hozzá olcsón értékes helikhez, mert nem értett hozzá az előző gazdája és teljesen leharcolta, én meg szívesen szerelgettem, állítgattam és jó kis használható gépek lettek.
Láttam, hogy igényes alkatrészekből raktad össze, tényleg elismerésem.
A kulcsszó a saját építés volt!

Na de valaki mondjon már véleményt a Blade mQX-ről.
25e körüli árat csak megér? Eflite csak nem csinál ócska cuccot?

karee2
2012-10-05, 10:46
Az rám vonatkozott, sokszor jutottam hozzá olcsón értékes helikhez, mert nem értett hozzá az előző gazdája és teljesen leharcolta, én meg szívesen szerelgettem, állítgattam és jó kis használható gépek lettek.

Tudom, hogy arra gondoltál! Csak viccnek szántam a választ! ;D

OBi_
2012-10-05, 13:22

Nem ismerem, de a képeket nézve, és Karee2 szokta mondani "Kefés motorja van!!" :(

MekkMester
2012-10-05, 14:16
Igen Obi, ez nem előny. Most hogy mondtad, utána néztem elég drága hozzá a motor.
Tipikusan olyan gép, amit alkatrészenként összerakni kétszer annyiba kerül, mint egyben megvenni.
Mondjuk szabályzót még valahonnan elő tudok túrni és később átalakítom bl-re.

karee2
2012-10-05, 14:22
Ez brushless, és eladó!

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,111942.0.html

k

MekkMester
2012-10-05, 14:50
Ez brushless, és eladó!

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,111942.0.html

k

Néztem is még tegnap.
A 7UP-al combóban szó szerint vonzó ajánlat. :D

MekkMester
2012-10-05, 14:57
Látjátok, még totál nem áll rá az agyam a multirotoros technológiára.
Most a képeket nézve esett le, hogy hiába van otthon valahol szabályzóm, basszus, ide 4 kell!

karee2
2012-10-05, 19:57
Látjátok, még totál nem áll rá az agyam a multirotoros technológiára.
Most a képeket nézve esett le, hogy hiába van otthon valahol szabályzóm, basszus, ide 4 kell!

http://www.youtube.com/watch?v=G1FqV36oEYE&feature=youtube_gdata_player

Ide nem kell csak 1 db. !!!

:D

MekkMester
2012-10-08, 10:20
Motor és szabályzó szempontjából tényleg gazdaságos.
A 4db szervó, + kollektív szempontjából már nem annyira.
Viszont ez már 3D képes.

karee2
2012-10-08, 10:43
Motor és szabályzó szempontjából tényleg gazdaságos.
A 4db szervó, + kollektív szempontjából már nem annyira.
Viszont ez már 3D képes.

Szia!

Én már 2011 decemberében elkezdtem egy 3D-s trikó építését! A rezgések miatt nem tudtuk a levegőben tartani, de az idén télen, Vbodi barátommal CNC-vel elkészítjük azokat a fém alkatrészeket, amik a rezgést csillapítani fogják!

Néhány kép itt:

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,66244.360.html

k

Bigyula
2012-10-08, 12:33
A hétvégén elkészítettem az első quad vázamat. Sajnos eléggé selejtes lett. A koncepció az volt, hogy 2 db 490 mm hosszzú, élére állított 10*15 mm-es fenyőlécet középen egymásba ékelve összeragasztok. Ez még sikerült is, de szerettem volna egy kis merevítést, valamit egy "tálcát" is hozzá. Ezt 4 db 10*10 mm-es fenyőlécből (nem volt több 10*15 mm-es), a végein 45 fokban levágva (gérvágóval), és a karok oldalához ragasztva. A merevítések beragasztását sajnos el...ztam, mert a két kar derékszöge kicsit elcsúszott (szétfeszítettem az első merevítéssel). Próbáltam szétszedni, de a pillanatragasztó úgy megfogta a léceket, hogy egy kicsi kalapáccsal sem tudtam szétverni. Így tüzifa lesz belőle, én meg veszek még lécet, és próbálkozom mégegyszer. :D

karee2
2012-10-08, 13:05
A hétvégén elkészítettem az első quad vázamat. Sajnos eléggé selejtes lett. A koncepció az volt, hogy 2 db 490 mm hosszzú, élére állított 10*15 mm-es fenyőlécet középen egymásba ékelve összeragasztok. Ez még sikerült is, de szerettem volna egy kis merevítést, valamit egy "tálcát" is hozzá. Ezt 4 db 10*10 mm-es fenyőlécből (nem volt több 10*15 mm-es), a végein 45 fokban levágva (gérvágóval), és a karok oldalához ragasztva. A merevítések beragasztását sajnos el...ztam, mert a két kar derékszöge kicsit elcsúszott (szétfeszítettem az első merevítéssel). Próbáltam szétszedni, de a pillanatragasztó úgy megfogta a léceket, hogy egy kicsi kalapáccsal sem tudtam szétverni. Így tüzifa lesz belőle, én meg veszek még lécet, és próbálkozom mégegyszer. :D

Szia!

1-2cm nem számít!!! Azért ne tüzeld el!!! ;D

k

stefan
2012-10-11, 20:48
Valóban, kicsi esztétikai hiba vagy mérethiba nem számít! a vezérlő majd korrigál ;) De azért a igényesen és pontosan megépített gép a tökéletes! 8)

Én jártam úgy, miközben a Tricopterrel Távrepültem! Autóval követtük és az anyósülésben ülve irányítottam! :D félig becsukódott az egyik kar,de az csak szépen stabilan repült! Nekem csak az tűnt fel hogy furcsán néz ki! ;D

Bigyula
2012-10-12, 13:32
Sajnos nem 1-2 mm volt az eltérés. A karok közötti motortávok tértek el 8-9 miliméterrel. Viszont, rájöttem miért: én kis naív azt hittem, hogy ha a gérvágón beállítom a 45 fokot, akkor az annyi is lesz... :( Sajnos az a helyzet, hogy egy kicsit lötyög vágás közben a fűrész a vezetősinben, és így nem lett tökéletes a 45 fok. Most fejeztem be a V2 fűrészelését, és azt láttam, hogy ha odaillesztem a karok közé a kétszer 45 fokban levágott merevítést, akkor az egyik karra felfekszik, a másik karon viszont a külső részen 0.5-1 mm eltérés (lyuk) van. Ezért sikerült szétfeszítenem a karokat a V1 ragasztásakor, mert nem figyeltem erre. Most kézzel igazítom (csiszolgatom) egy kicsit.

krisone
2012-10-13, 09:47
Se a lötyögéssel se a 8-9 mm-el ne foglalkozz (már persze, ha nem esik szét a lötyögés miatt a levegőben) nekem közel három centi eltérés volt a fa vázamban a két tengelyem m2m távolságban (elmértem) és direkt lötyögősre, meg szilikon perselyesre építettem a rezgések miatt és kutya baja nem volt. Úgy repült mintha kötelező lett volna... és 45 fok is inkább ilyen 40-50 közötti szórású valami volt...

K.

Sajnos nem 1-2 mm volt az eltérés. A karok közötti motortávok tértek el 8-9 miliméterrel. Viszont, rájöttem miért: én kis naív azt hittem, hogy ha a gérvágón beállítom a 45 fokot, akkor az annyi is lesz... :( Sajnos az a helyzet, hogy egy kicsit lötyög vágás közben a fűrész a vezetősinben, és így nem lett tökéletes a 45 fok. Most fejeztem be a V2 fűrészelését, és azt láttam, hogy ha odaillesztem a karok közé a kétszer 45 fokban levágott merevítést, akkor az egyik karra felfekszik, a másik karon viszont a külső részen 0.5-1 mm eltérés (lyuk) van. Ezért sikerült szétfeszítenem a karokat a V1 ragasztásakor, mert nem figyeltem erre. Most kézzel igazítom (csiszolgatom) egy kicsit.

Hasi
2012-10-16, 17:39
Nekem is volt ilyen, hogy tricopternél behajlott félig egy kar. Kicsit utánatrimmeltem és úgy repült, ahogy kell neki. Később észre vettem, hogy furcsán néz ki...

MekkMester
2012-10-24, 22:12
Megvettem a Blade quad coptert. Már régóta szemeztem a multirotoros gépekkel, de mindig lebeszéltem magam róla, mert heliztem.
Ezek a cuccok a szememben olyan sehová nem sorolhatóak voltak. Nem helikopter, nem repülő és még csak nem is szépek.
Na most kipróbáltam és eszméletlenül frankó. Ha tudom, hogy ez ilyen jó móka, már rég belevágtam volna.
Egy negatívuma, hogy kefés motorja van és amilyen élményt nyújt, hamar el fogom használni.
Már látom, a következő lépés a bl-re átalakítás lesz.

icahone
2012-10-25, 07:21
Udv a klubban! ;D

pulsarxp
2012-10-25, 14:44
blade-val szimulátoron játszottam, hát vicces egy jószág :D

MekkMester
2012-10-26, 15:03

Szerintem állat jó és beltérben is lehet vele csapatni, ez még jól jöhet a hosszú téli napokon.
Annyi hátránya van, hogy nem szabad nagyon megszoknom a stabilitását, mert utána a helivel csúnya dolgokat fogok művelni.
Viszont, azt mondjátok meg nekem (még nem próbáltam, csak nézegettem a manualt), hogy mi különbség van az "X" és "+" elrendezés között, hogyan változik a repülési tulajdonság, vagy egyáltalán mi értelme van a "+" elrendezésnek?

pulsarxp
2012-10-26, 15:36

Szerintem állat jó és beltérben is lehet vele csapatni, ez még jól jöhet a hosszú téli napokon.
Annyi hátránya van, hogy nem szabad nagyon megszoknom a stabilitását, mert utána a helivel csúnya dolgokat fogok művelni.
Viszont, azt mondjátok meg nekem (még nem próbáltam, csak nézegettem a manualt), hogy mi különbség van az "X" és "+" elrendezés között, hogyan változik a repülési tulajdonság, vagy egyáltalán mi értelme van a "+" elrendezésnek?

Hehe... általában ez a kérdés fordítva szokott elhangzani. :)
A videózás végett van nagy előnye, de a repülési tulajdonság is más. Hiszen gondolj bele csak egy előre döntésnél. + -ban az első motor fordulata csökken a hátsó növekszik a két oldalsó pedig állandó, még X-ben az első kettő csökken, a hátsó növekszik. +-ban talán kicsit lomhább, olyan furcsán mozog, legalábbis nekem aki X-ben tanult meg repülni :)

MekkMester
2012-10-27, 09:15
Értem, köszönöm a választ.

icahone
2012-11-10, 17:17
Hosszu teli napokra esetleges olvasmanynak: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,118138.msg1469085.html#msg1469085

Atosz04
2012-11-21, 16:57
Helló!
Ez lenne a jövő?<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/L75ESD9PBOw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

orpheus
2012-12-27, 10:26
Sziasztok!

Sem helis sem repülős tapasztalatom nincs a gyíkot megpróbáltam átolvasni de lényegében kínai. ;)

Mit ajánlotok "bohóckodni" amivel esetleg van tapasztalat is,árban nem akarok az egekbe menni szóval ha van R.T.F akkor az is jöhet olyan 20ezerig.Szobában bent és esetleg valami ilyet is néztem:

http://www.helipal.com/wl-v949-mini-ufo-quadcopter-blue.html

Ebben nem szimpi, hogy a propeller fogaskerékkel van hajtva nem a mocin közvetlenül van rajta.

Esetleg még:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24648__Walkera_QR_Ladybird_Ultra_Micro_Quadcopte r_RTF_Mode_2_.html

De ez már elég kicsike.

Köszönöm válaszaitokat!

Üdv,Orp

kirjozsi
2012-12-27, 19:34
Sziasztok!

Sem helis sem repülős tapasztalatom nincs a gyíkot megpróbáltam átolvasni de lényegében kínai. ;)

Mit ajánlotok "bohóckodni" amivel esetleg van tapasztalat is,árban nem akarok az egekbe menni szóval ha van R.T.F akkor az is jöhet olyan 20ezerig.Szobában bent és esetleg valami ilyet is néztem:

http://www.helipal.com/wl-v949-mini-ufo-quadcopter-blue.html

Ebben nem szimpi, hogy a propeller fogaskerékkel van hajtva nem a mocin közvetlenül van rajta.

Esetleg még:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24648__Walkera_QR_Ladybird_Ultra_Micro_Quadcopte r_RTF_Mode_2_.html

De ez már elég kicsike.

Köszönöm válaszaitokat!

Üdv,Orp

Szia Orp !

I. Szerintem vegyél egy vitorlást 3 csatornásat és tedd fel a polcra.
II. Aztán egy szimulátor távirányítót, Pc re telepítsd a Real Fly G4 és pár óra gyakorlás.
III. Vedd le a polcról a gépet szabadban reptetés ( legyen melletted olyan aki látott már ilyet)
IV. Később jöhet egy 4 csatornás vitorlás vagy lassabb műrepülő.
V. Mikor ezekkel 20 ból 20 szor leszállsz oda ahová szeretnél akkor jöhet egy Heli vagy multi rotoros cucc.

Persze kimaradhatnak a dolgok csak drága lesz és szerviz igényes a mutatvány.
Üdv sok sikert kívánok a repülős helis világban !

orpheus
2012-12-27, 20:39
Szia Orp !

I. Szerintem vegyél egy vitorlást 3 csatornásat és tedd fel a polcra......

Szia.

Köszönöm a válaszod.Hát akkor ha ilyen tapasztalatok kellenek azokhoz amiket linkeltem akkor inkább hagyom mert többe lenne a repcsi meg a szimulátor mint egy ilyen kis 15 ezres "játék".(nem beszélve arról, hogy a repcsizés egy pirinyóra sem foglalkoztat)

Nem olyanokat akarok vezetni mint amik itt vannak,(50-100ezres Quadkoptert)hanem csak szobában bohóckodni egy 15-20cm naggyal . :D No mindegy akkor el is ment a kedvem így tőle.Köszönöm a válaszodat még egyszer. ;) ;) ;)

pulsarxp
2012-12-27, 20:44
Szia.

Köszönöm a válaszod.Hát akkor ha ilyen tapasztalatok kellenek azokhoz amiket linkeltem akkor inkább hagyom mert többe lenne a repcsi meg a szimulátor mint egy ilyen kis 15 ezres "játék".(nem beszélve arról, hogy a repcsizés egy pirinyóra sem foglalkoztat)

Nem olyanokat akarok vezetni mint amik itt vannak,(50-100ezres Quadkoptert)hanem csak szobában bohóckodni egy 15-20cm naggyal . :D No mindegy akkor el is ment a kedvem így tőle.Köszönöm a válaszodat még egyszer. ;) ;) ;)

Pl itt van egy:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__27838__Walkera_QR_Ladybird_V2_Ultra_Micro_Quadco pter_RTF_Mode_2_.html

orpheus
2012-12-27, 21:06
Igen kb ezt linkeltem én is amire gondoltam. :-) :-)

pulsarxp
2012-12-27, 21:09
Igen kb ezt linkeltem én is amire gondoltam. :-) :-)

szerintem hibátlan :D Már egy ideje szemezek vele én is, videót láttam róla 1000-et, és jó cucc. :)
De kezd majd valami kis mezőn, mert a lakásban összetörsz mindent :D

orpheus
2012-12-27, 21:13
Van nagy kert, csak a kutya kapja el szerintem. (beagle) :-) :-) :-)

Lufibohoc
2012-12-27, 23:44
kirjozsi: az ilyen és ehhez hasonló nagyképű hozzászólások miatt nem írtam a fórumon 5 évig, és nem is olvastam azt. Biztos megvan még az első topicom, érdemes végigolvasnod a régi hozzászólásaim...
Mivel nem hallgattam egyik repülős tudorra se, 3d-s géppel, szimulátor nélkül kezdtem. Amit nyertem: nem áll sok pénzem olyan gépben amivel már nem repülnék, amit vesztettem: 50 cm carbon lap, némi ragasztó, +halálra unnám magam egy vitorlázóval.

orpheus: ennek fényében a következőt ajánlanám:
- olyat vegyél ami mode2 (különben máshogy fogod vezetni a géped mint Magyarországon a modellezők 95%-a, és ha esetleg valaki tanít nem fog tudni repülni a gépeddel
- én a helyedben jó sok youtube videót megnéznék, és kiválasztanám azt a gépet, ami a felhasználói videók (nem a gyári/kereskedők videói, mert csalnak) alapján a legjobban tetszik.
- szerintem az a jó, aminek a motorjához az van írva: brusshless (semmiképp se brusshead vagy valami ilyesmi). Az első 3 fázisú motor (modern, jó hatásfokkal, 3 kábel lóg ki belőle) a második a kefés motor (ha túlmelegszik tönkremegy, kisebb hatásfok, 2 kábel lóg ki belőle)
- legyen cserealkatrész (pici multikoptereknél a légcsavaron kívül talán semmi se törik)
Ha mindent figyelembe veszel, lehet nem jön ki egy 20-asból, de szerintem jobb +5-10 ezret rááldozni valamire, mint késöbb sajnálkozni, amiért mégse olyan a cucc mint vártad.
Nézz szét a walkerák között. Nekem jó tapasztalataim vannak ezzel a márkával.

Üdv: István

karee2
2012-12-28, 05:17
Sziasztok!

Nekem az a véleményem, - mivel van modellezős múltja Orpheusnak, - hogy ha csak "bohóckodni" szeretne, akkor a legolcsóbb megoldás, egy 4CH-s mikroheli, ami már itt a fórumon 15K-ért kapható 2,4G távval! Nyilván, nem azt az érzést adja, mint egy T-Rex450, vagy egy KK2-s quad, de nem is ez a célja! 15-20K-ból csak ezt a színvonalat lehet kihozni! Amit István (Lufibohóc) ír, brs. moci, normális táv, .....stb, azt 50K-ból nem ússza meg! Ha pedig komolyan akarja csinálni, akkor első lépésben, egy szimu-távot vegyen, és a RF-al "törje" a gépeket! ;)

B.U.É.K!!!!

k

kirjozsi
2012-12-28, 10:09
A jó szándék vezérelt és nem a nagyképűsködés, kikérem magamnak !
Sok gépet összetörtem már az elején de csak azért mert önfejűsködtem. Amikor tanácsot adtak és elfogadtam, soha nem volt baj. Az a 20 ezres értékhatár akkor jó ha te építesz egy kis trikoptert vagy quadrot.

icahone
2012-12-28, 10:32
Sziasztok,

20E-bol mar ossze lehet dobni egy gyakorlogepet. Hiszen az ado, vevo, aksi mar megvan.
A vaz, vezerlo, motor, szabi, prop meg kijon ennyibol. A kesz szobaquadok tenyleg jok lehetnek bohockodni, de ha valami alkatreszuk serul akkor megy kompletten a kukaba, mig ha az ember maga rakja ossze a gepet akkor minden cserelheto.

Ha Orp-nak van modellezo multja akkor csak egy oka van miert "kinai" a GYIK. Sajat allitasa szerint sem repulos, sem helis tapasztalata nincs igy gondolom idaig a foldon tolta. Ilyen esetben nehez megmondani jobb-e egy kesz gepet venni vagy osszerakni egyet de ha keszet vesz az is kibirja tan annyi ideig hogy meggondolja erdemes-e ebbe az iranyba mennie. Igy en is azt mondanam vegyen egy kis Walkera-t elso korben. Ha nem valik be akkor jo, ha meg igen akkor bukta az erre koltott kabe 70$, hiszen ugyis osszerak majd egy komolyabb gepet, ez meg megy a kukaba vagy a gyereknek amig egeszben van.

A szimulator viszont mindenkeppen ajanlott. Ugyanis mar ott eldolhet hogy egyaltalan van-e erzeke valakinek a repuleshez, bar minden tanulhato. Szerintem meg vasarlas elott erdemes kiprobalni a par fellelheto modellt, megpedig az ingyenes FMS-ben.

Lufibohoc
2012-12-28, 12:21
Kicsit utánanéztem, szobába én ilyet vennék:
http://www.helipal.com/walkera-qr-infra-x-smart-drone-2-4ghz-black-value-edition.html
vagy ilyet:
http://www.helipal.com/walkera-qr-infra-x-smart-drone-2-4ghz-yellow-edition.html

Az előbbinek jobb távja van, és ha pl vennél walkerás helit is, akkor később tudod használni ahhoz is, tehát olcsóbban megkapod. walkerás 2,4-hez nem értek, így nem tudom lehet e kapni hozzá vevőt külön, mert akkor egy saját építésű géphez is használható a táv.
Igaz, hogy egy 20 ezerbe nem fér bele, de szerintem nem rossz ennyiért infrás "ütközésgátlóval" és ultrahangos magasságmérővel felszerelve.

Ui: kirjozsi, nem nagyképű nem attól lesz valaki, hogy sok gépet összetört, hanem attól, hogy ha egy kezdő idetéved és kérdez valamit, akkor a kérdésére válaszolunk (nem azt mondjuk, hogy vegyen egy vitorlást LOL!!!!), esetleg finoman terelgetjük a jó irányba.

orpheus
2012-12-28, 12:24
Sziasztok.

Na még ha kicsit bánt is, hogy itt ott "marjátok" egymást de legalább így nekem sok fontos infó jön.

Nos modellezek(tem) közel 10 évig autóval (mint ahogy azt írta is icahone "földön toltam") így azért valami fogalmam van erről arról(szabályozók,motorok,távok mod1-mod2 stb),a KÍNAI az olyan kifejezések voltak mint pl,flashelt szabalyzó stb....régebben szimulátorozgattam kölcsön kapott cuccokkal aztán repültem vitorlázóval (AXN Floater-Jet) pár órát felügyelettel.

"Helikoptert" reptettem pár napja egy tacskós nem koax heli volt egész jól elszórakozgattam vele,nem érzem nehézségnek az irányítását.

Viszont egy ilyen 20-30ezres (adó-vevő + egy/két kis aksi egy tizesből kijön köbö :D ) "gyakorló" dolog érdekelne, hogy és miként lehetne összerakni mert valóban jó dolog, ha tudom cserélni a törő alkatrészeket és ha ez valóban kijön 20ezerből akkor arra szánnám a pénzt inkább,és érdekesebb is összerakni magamnak mint megvenni egyben hisz így valamilyen szinten megérthetem a működését is jobban.

Szóval nem kell szapulni egymást de köszönöm válaszaitokat! ;) ;)

Lufibohoc
2012-12-28, 12:54
Orpheus: nem marás, csak ismerősek a kérdéseid azokból az időkből amikor kezdtem, és sajnos a válasz is... (Leszámítva azt, hogy nálam 2 oldalon keresztül arról beszéltek, hogy miért ilyenek a kezdők, ahelyett, hogy segítettek volna.)
Természetesen az, hogy valamit megcsinálsz, vagy készen megveszel nem ugyanaz. Neked kell tudnod, hogy mire vágysz. Miután elolvastam a fórum multikopteres részét, ezt a gépet 3 irányra bontanám (lehet vele vitatkozni):
- MultiWii (hihetetlen videók vannak ezzel a boarddal, nagyon szuper, a beállítás macerás, ha értesz hozzá, akkor is laptop kell az első 10-20 repüléshez, az adok veszek topic alapján sokan feladták)
- Olyan board ami kevés beállítást igényel és kb egyből repképes ( nasa (drága), rabbit (én ilyet vettem, tök jó, leszámítva a hibás szonárt, a nem egészen tökéletes softwer-t, kk2 board (stabil olcsó lap, de az olvasottak alapján ez se tökéletes, mondjuk érthető, hogy ennyiért nem tudja ugyanazt mint egy naza) biztos van több ilyen gép is, nem ástam bele magam annyira)
- Valami kész gép (bekapcsolod, tesztvideók alapján megy)
Neked kell tudnod, hogy melyik vonz.
A gép árának kiszámítása nem kész gép esetén: táv(2,4 mert rövid az antenna és nem csvarhatják fel a propok), balanceres töltő, gép alkatrészei: váz, szabályzók, motorok, légcsavarok, board.
Szerintem esélytelen, hogy egy olyan stabilitású gépet így kihozol annyiból mint az általam linkelt walkera.
Egyébként ne hallgass rám, repcsiben is arra mentem, hogy olyan 3d-s gépem legyen ami szinte törhetetlen, amivel egy ovis is megrepül bármilyen figurát és ne kelljen a távon bűvészkedni hozzá. Valaki meg a bűvészkedést szereti.

n.james
2012-12-28, 13:10
...
ha ez valóban kijön 20ezerből akkor arra szánnám a pénzt inkább,és érdekesebb is összerakni magamnak mint megvenni egyben hisz így valamilyen szinten megérthetem a működését is jobban.

Inkább 30 az a 20. Nekem kb. 28-ból jött ki az adó ás vevő nélkül aksival együtt, de ez szobában is biztonságos a "kasztni" miatt. ;D
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,65909.msg1459594.html#msg1459594
Az eredeti az RCGroupon van: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1666155
A szelet a kasztni miatt nem igazán szereti, de szélcsendben elég stabil: http://www.youtube.com/watch?v=xhkgw8JMvnU

"Bohóckodni" tökéletes. ;)

Üdv James

orpheus
2012-12-28, 13:37
Gondoltam, hogy 20-ból nem jön ki ;).Na mindegy majd lesz valahogy,ez a walkera elég tetszetős és kb árban is ott tart ahol én gondolom bár nem tudom kis hazánkba mennyiért jutnék hozzá vagy postáznák nekem, és ez néz is ki valahogy ami nem hátrány viszont abban is igaza van mindenkinek, hogy ha egy összerakotton törik valami vagy elromlik akkor az cserélhető....hmmmm

A törhetetlen probléma és kütyüzés mentes dolgok a kedvenceim szóval...fingom sincs... :D

De majd meglapulva olvasgatok :D

Szerk:

Közben utána lestem az árának,hát 48 ezret nem adok ki érte,nem azért mert nincs (nemrég kaptam meg egy paraszttól itt fórumon, hogy minek modellezik az akinek nincs pénze erre írtam neki ha már bunkózunk, hogy 2db traxxas e-revo 1/8 után,egy losi ten scte/traxxas slash 4×4,traxxas e-revo 1/16,hpi hpi cyber 10b mamba szettes...és még sorolhatnám...nem hiszem, hogy nincs keretem erre a hobbira mivel egy E-revo árából megveszem az összes szarod amit az aláírásodban taglalsz és még marad is pénzem(csak a két nagy e-revo 500ezer rtr-be.)) hanem mert számomra annyit nem ér.... :D

Lehet veszek valami ratyit.Nem tudom.Esetleges ötletek jöhetnek. :D

icahone
2012-12-28, 14:36
Ui: kirjozsi, nem nagyképű nem attól lesz valaki, hogy sok gépet összetört, hanem attól, hogy ha egy kezdő idetéved és kérdez valamit, akkor a kérdésére válaszolunk (nem azt mondjuk, hogy vegyen egy vitorlást LOL!!!!), esetleg finoman terelgetjük a jó irányba.

Szerintem kirjozsi tenyleg csak segiteni akart, pontosan azt irta le ahogyan mindannyian haladnank. Egy merevszarnyu geppel sokkal konnyebb kezdeni es megtanulni vele a (foleg szembol) torteno repulest. Enelkul is megtanulhato a multi iranyitas csak sokkal nehezebb. Szerintem az itt levo X szamu multis forumozobol jo ha tud 5-10% repulni ugy ahogyan kell. En sem tudok meg :( A tobbi az mind a vezerloire tamaszkodik ami a repules nagy reszet megoldja helyettuk.

A kulcsszo itt a bohockodas volt, kirjozsi meg komolyan gondolta ;D

pulsarxp
2012-12-28, 14:51
Jó, de tegye fel a kezét az, aki anno hallgatott az öregekre, és mindent úgy csinált, ahogy mondták. nyilván nem sokan lesznek :D
A bogárka amit linkeltem szerintem postával sincs több mint 20k :)

Lufibohoc
2012-12-28, 15:00
Isteni sugallatom van: csinálok egy gumimotoros quadot! Ennél csináljon olcsóbbat valaki! :D

orpheus
2012-12-28, 15:20
Isteni sugallatom van: csinálok egy gumimotoros quadot! Ennél csináljon olcsóbbat valaki! :D

Várom! :D

karee2
2012-12-28, 17:24

Ez tényleg jó ötlet!!! De a gumi - a hajtáslánc - brushless legyen!!! :P

k

kirjozsi
2012-12-29, 06:50
Látom már, Orpheus tényleg gyakorlottabb modellező mint mások. A levelekből kiderül , hogy nem is fog le tenni erről a szándékáról (Reptetés). Még az is lehet , hogy nem is szoba reptetés lesz ez. Építs egyet Orpheus, egy 35cm trikoptert kk2 vezérlővel http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24723__Hobbyking_KK2_0_Multi_rotor_LCD_Flight_Co ntrol_Board.html,
csengő vagy 2830 moci 700-1100 kv bármilyen http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12921__D2830_11_1000kv_Brushless_Motor.html,
30Aszabik,http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25365__Turnigy_Multistar_30_Amp_Multi_rotor_Brus hless_ESC_2_4S.html
2200 3s akku jó hozzá
hmm kicsit lehet többe kerül de lesz ölöm bódogtág ;)
Ha láttad volna értem mit meg tettek a modellezős barátaim majd elküldöm pü ben, KÖSZÖNÖM ez úton is mindnek !

orpheus
2012-12-29, 09:22
A trikoptert nem nehezebb szép magyaros szóval élve "kormányítani" ? :D

Jó a vidi :D

Nem hinném, hogy egy ilyet el tudnék vezetni bár ahogy látom az elektronika nagy mankó,sajna a környéken nincs olyan aki ebben tudna segíteni.Repülősök akadnak.

kirjozsi
2012-12-29, 10:11
Nem nehezebb szerintem. Ja és a kk2 vezérlőn van olyan funkció ,, self level " amivel könnyebb tanulni. Bekapcsolásakor megtartja egyenesben, így segít neked ha bezavarodnál.

kirjozsi
2012-12-29, 10:13
A trikoptert nem nehezebb szép magyaros szóval élve "kormányítani" ? :D

Jó a vidi :D

Nem hinném, hogy egy ilyet el tudnék vezetni bár ahogy látom az elektronika nagy mankó,sajna a környéken nincs olyan aki ebben tudna segíteni.Repülősök akadnak.

Ja és fertőzd meg a környék repülőseit is, biztos van köztük olyan ki kapható az újra sh többen lesztek mindenkinek könnyebb lesz ;)

orpheus
2012-12-29, 13:13
Nem nehezebb szerintem. Ja és a kk2 vezérlőn van olyan funkció ,, self level " amivel könnyebb tanulni. Bekapcsolásakor megtartja egyenesben, így segít neked ha bezavarodnál.

Ezekben a cuccokban gondolom akkor van van giro!? Meg szerintem egy ilyen cucc sem árt bele ha már 3 dolcsi,vagy ennek valami külön vezérlés kell?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31136__Ultrasonic_Module_HC_SR04_Arduino.html

Szpeti
2012-12-29, 13:38
Józsiiiii!

Melyik videó volt aaaz?

P.

orpheus
2012-12-29, 14:37
Józsiiiii!

Melyik videó volt aaaz?

P.

Höhh ez itten ni ha lehet. :D

http://www.youtube.com/watch?v=o4qHrPpYLZw

Szpeti
2012-12-29, 15:00
Ühm.
Kár volt megkérdeznem. ::)

Szpeti
2012-12-29, 15:08
Nekem valahogy ez a videó ugrott be elsőre.

http://www.youtube.com/watch?v=RFhQ18xpoXs

(kár volt az antishaker-t ráereszteni)

"utazol valahová? Nem, Én helyszínelő vagyok." 8)

kirjozsi
2012-12-29, 17:22
Szpeti !
Privibe küldtem a linket Orpheusnak csak , hogy lássa milyen az mikor a barátok jó fejek :D

De most basszus mit csináljunk kiszivárgott látod a többi is valahogy. No mindegy ezt tudtuk mikor készítettük D: ejó)
Remélem nem neheztelsz ? ;D
Mondjuk el azért azt is minden nagyképűsködés kizárva ! Pusztán minden ad hoc történt ! MOst is ha csak eszembe jut az a nap sírok a röhögéstől :D
Lehet ez egy válasz a kérdésedre : (Kezdőként milyen sokrotoros gépet vegyek?) Akár milyet vegyél, építs, fő hogy jól érezze magát a csapat.
Asszem én speciel büszke vok, hogy a barátok ilyenek.

kirjozsi
2012-12-29, 17:30

Ezekben a cuccokban gondolom akkor van van giro!? Meg szerintem egy ilyen cucc sem árt bele ha már 3 dolcsi,vagy ennek valami külön vezérlés kell?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31136__Ultrasonic_Module_HC_SR04_Arduino.html

Orphi ! Pakolgathatsz minden félét segítségként csak akkor nem te irányítod a végén. Meg persze a költségvetés nem lesz "gumibrushless" ???

orpheus
2012-12-29, 17:35
Orphi ! Pakolgathatsz minden félét segítségként csak akkor nem te irányítod a végén. Meg persze a költségvetés nem lesz "gumibrushless" ???

Mondjuk az nem is nagy baj :D A lényeg, hogy ne essen le,de akkor ennek kell valami külön vezérlés vagy, hogy műkszik. :D Nem találtam sem a gyikben sem sehol erről semmit.(nagyon sok oldalt mondjuk nem olvastam át ) :D

Szpeti
2012-12-29, 19:40
Szpeti !
Privibe küldtem a linket Orpheusnak csak , hogy lássa milyen az mikor a barátok jó fejek :D

De most basszus mit csináljunk kiszivárgott látod a többi is valahogy. No mindegy ezt tudtuk mikor készítettük D: ejó)
Remélem nem neheztelsz ? ;D
Mondjuk el azért azt is minden nagyképűsködés kizárva ! Pusztán minden ad hoc történt ! MOst is ha csak eszembe jut az a nap sírok a röhögéstől :D
Lehet ez egy válasz a kérdésedre : (Kezdőként milyen sokrotoros gépet vegyek?) Akár milyet vegyél, építs, fő hogy jól érezze magát a csapat.

Van egy pár nagyon jó emlékem nekem is.

Lufibohoc
2012-12-29, 19:50
Ma egész nap lógattam a lábam (állítólag meló volt, gyakorlatilag szétuntam magam), és kitaláltam a gumimotorosom, hogy fog működni. Jövő héten összerakom.
Nagyobb baráti társaságok számára is eszembe jutott egy jó projectet. Nem kell hozzá más, mint 1 quadrokopter, 5 jól képzett modellező, 5 szék, hogy le tudjanak ülni rendesen, 4 adó a kezekbe, 4 vevő a quadrocopterre, és már mehet is. Így meg lehet spórolni a drága boardot ;D

karee2
2012-12-29, 19:54

Van egy pár nagyon jó emlékem nekem is.

Szanazug???!!! :-*

Szpeti
2012-12-29, 20:04
Többek között.
És az úgy jön a sokrotoros topic-hoz, hogy ott a jéger csinált a csupából elég sok rotoros gépet.
Csak hogy ne offoljak.

Ha valaki nem látta még a bizonyítékot, szívesen belinkelem. :o
Nagyon büszke vagyok ránk!!!??? ::)

karee2
2012-12-29, 20:11
Többek között.
És az úgy jön a sokrotoros topic-hoz, hogy ott a jéger csinált a csupából elég sok rotoros gépet.
Csak hogy ne offoljak.

Légyszi, légyszi!!! ;)

Szpeti
2012-12-29, 20:54
Többek között.
Csak hogy ne offoljak.

Légyszi, légyszi!!! ;)

De te már láttad.
Na jó megdumáltál.

Hogyan reptessünk biztonságosan RC modellt.
http://www.youtube.com/watch?v=pysKP4noFdQ

Szpeti
2012-12-29, 21:00
Nagyon röhögök még most is.
1:40-től megpróbálok átreppeni a villanyvezetékek között, amiket nem lehet látni egyébként, csak saccoltam. Ezért sikerült.
Ha láttam volna meg sem próbálom.

karee2
2012-12-29, 21:08
1:40-től megpróbálok átreppeni a villanyvezetékek között, amiket nem lehet látni egyébként, csak saccoltam. Ezért sikerült.

Köszi!!! ;D

vbodi
2012-12-30, 16:47

Köszi!!! ;D

Jó buli volt! ;D :D

haya
2013-01-01, 03:22
Tiszteletem!

Először is Boldog Újévet mindenkinek!

Ha Orpheus ilyen válaszokat kapott akkor velem mi lesz?!

Én egy hónapja kerültem közelebbi kapcsolatba a multikkal, (akkor láttam először élőben), azóta úrrá lett rajtam az érzés, hogy nekem ilyen kell, én ezt akarom csinálni. Netes tapasztalat révén, neki kezdtem olvasni, keresni. Koax, nagyon gagyi szobai multik..... mondom nulla rc-s tapasztalattal jó lesz nekem ilyen is kezdésnek. Eleddig játékok szintjén érintettem az RC-t, mikrohelik haveroknál félóra-óra játszás, szokásos autók (gagyi) karácsonyra rokonságnál stb.
Olvasgatás közben, jött a "hidegzuhany": "bele se kezdj...", " kezd valami ultrakönnyű repülővel....."..... Le is tettem a dologról, de csak nem hagyott nyugodni.
Nézegettem a kicsit nagyobb koaxokat (persze all made in PRC), youtube videókat, hogyan kezdjünk repülni stbstb. Anyagilag is már ott tartottam, hogy 25-40e, aztán rátaláltam erre a fórumra, ennek is a "Kezdő vagy? Olvasd el es azután kérdezz !!" topicjára. Innentől, vagy helyesen vagy nem, de letettem arról, hogy bármi nemű pénzt fordítsak koaxra vagy valami "játékra". Volt, hogy hajnal 3-ig olvastam, már RCgroups, rcuniverse etc-etc. Még akkor....
Eldöntöttem, összerakok egy "olcsó" kezdőgyakorlóstrapás multit (Q450 és társai). Olvasgatás, váz, esc, fc, motor, Tx/Rx hajaj.
Na akkor mi micsoda, olvasgatás... Körvonalazódnak a dolgok az árak kúsznak felfelé.....kitartok. Kismillió buktató, beállítás, szívás, hajamragyog... Jelenleg ott tartok, hogy szerintem tudom mi-micsoda. Próbálom tervezgetni a gépet, rádió, stb.
A végső célom is kezd körvonalazódni, felhasználás szempontjából, de előbb meg kellene tanulni repülni, ahhoz meg gép kellene
.
Fórumokon, mindenki azt ajánlja, hogy kezdj repülőzni, szembejövő gépet tanuld meg irányítani stbstb, aztán "ha" megy akkor válts. Vagy ott a szimulűátor. Ez mind okés, de ha én homlokrakodót akarok vezetni, akkor sem fogok előtte targoncát venni, hogy majd jó lesz tapasztalatnak sok a kar abba is alapon..... Az sem kis befektetés, és a végső céltól, ami egy multi, nekem nagyon távolinak hat, és eleve az RC azért került a képbe mert tetszik a multi. Ez az én véleményem, aztán lehet kövezni érte, meg bejósolni a sz pást abbahagyást ilyeneket. Értem én, hogy a kedves fórumtársak csak jót akarnak! De anyagilag sem mind1, szerintem, hogy veszek, egy jó távot, alapnak 9X + FrSky +er9x firmware... + valami alap repülő... értem én mondom, de ha egyszerűen amiatt került a képbe egyáltalán maga az RC mert tetszett egy quad akkor elég nehéz felfogni, hogy autójogsi előtt mennyek pár kört bicklivel is de azt is csak PS3-on.....
Remélem nem értitek félre a hasonlatot!
Sokat tépem a számat (billentyűzetet), szumma-szummárum quaddal kezdenék, mégpedig magam építette quaddal gondoltam....
Végső cél: rezgésmentes 1080P videóra képes, hobby quad, waypoint, gps stb. Mondjuk egy icahone féle HAL waypointos gps holdos tudással (álom). Aminek real life hasznát is el tudnám képzelni.. (Pl vadászati szempontból, adott tábla /kukorica/ vadkár mennyiségét megbecsülni. Magyarán mennyi cuccot terítettek le pl. vaddisznók. Ezért komoly pénzeket kérnek amúgy igazai sárkányrepülős berepülés stb. Vagy kocsival, de úgy megint csak legyúrod az terményt.. Tudom ez nagyon más világ, de én pl ebbe mozgok, látok fantáziát.)
Közvetlen cél: strapás quad, az alapok elsajátítására, rakás prop, csere cucc.
Kezdjük az (a nagyon) alapoknál:
- Turnigy Accucell-6 már megvan (egyéb hobbiból kifolyólag, Cree XM-L, Q5, R2, led lámpák) Cserélném nagyobbra az szent.
- Szerszámozottság (forrasztás, nyákos cuccok, dremel,.....)
Jelenlegi elképzelésem és gyatra tudásom alapján ezeket szándékoztam beszerezni:

- Hobbyking KK2.0 egyszerű, olcsó, jókat írnak róla, kezdőbarát mind beállításilag mind autolevel szempontjából, jól dokumentált stb.
- Turnigy H.A.L. frame, vagy Q450 bár ahogy eleddig néztem mindig törik a motortartónál, emiatt tetszik jobban a H.A.L. bár az is törik szó sem róla.... na meg merevebb is a H.A.L. szvsz. Csere "karok" stb-ben szerintem egy árban vannak. Valamint tetszik a H.A.L. kupolája, ami védi a KK2.0-t. Mondjuk a talpa az nem tetszik (hexa H.A.L.-é jobbnak tűnik ), emiatt gondoltam beszerzem hozzá ezt is: Turnigy H.A.L. Optional Landing Skid Set
Aztán, hogy miből érdemes mindjárt többet rendelni a vázhoz azt már kérdezném?! Karok?, motortartó? Mondjuk a végső konkluzió után majdhogynem mind1 is.
- HobbyKing 30A BlueSeries Brushless Speed Controller, ha jól vettem ki ez Simonizálható. Nézegettem még az rctimer féle
SK-30A-t nem kellene belemerülnöm a flashelésbe, de jobb lenne egyszerre egyhelyről megrendelni amit lehet, tehát flashelek majd,
ha kellőképpen felvérteztem magam. TURNIGY Plush is felmerült, a jelenlegiek ahogy olvastam SILabs-osak ami miatt ugrott a SimonK.
- USBasp AVR Programming Device for ATMEL proccessors a fentiek miatt
Ecalc-ot még csak próbálgatom kb., 4-5 napja, de még nem minden kerek emiatt a többi cuccban nagyon tapogatozóm még.,,,
Pl az említett kezdő vagy topic alapján soha nem tudom az itt leírt alkatrészek bárminemű kombinációjából kihozni a "motor@hver throttle: az egyik legfontosabb adat, ez adja meg hogy mennyire lesz "virgonc" a gep, ha teljes aksitoltottsegnel ez 55-60% ala megy az gaz lehet, mert pl. alacsony toltottsegnel nem marad eleg ero a hirtelen manoverekre es ezen mulhat a gep tulelese. Tehat ha tervezesre hasznaljuk az eszkozt ez remekul megmutatja mire szamithatunk"
értéket.... Ez nekem mindig 45-52%?!?!?!?

Motorok: (Na, itt aztán fogalmam nincs, kezdésnek milyet, ezeket nézegettem eddig, általában konkrét HAL építési leirások nyomán)
- NTM Prop Drive Series 35-30 1100kv / 380w 16.00$
- TURNIGY AerodriveXp SK-3530-1100kv / 335W 17.86$
- AX-2810Q-750KV Brushless Quadcopter Motor 18.56$
- Sunnysky 2212-13 kv980 (http://www.foxtechfpv.com/sunnysky-221213-kv980-p-384.html) 18.60$
Ha esetleg NTM, akkor nem tudom érdemes-e mellé ilyen: NTM Prop Drive 35 Series Accessory Pack?!
Másik sarkalatos a propellerek (szintén fórumokon nézegetett építések alapján):
- SF Electric Prop 1045
11X4.7
- APC 11x5.5
Aztán ugye egy Prop Balancer is elkelne a háznál.
Akkuba 3s-eseket néztem 30C-ben, aztán a kapacitás-súly-méret szentháromság miatt itt sem nagyon vágom, mi éri meg kezdőnek.
Ha leesik márpedig lefog, nem biztos, hogy van értelme 1-2 nagyobbnak, (5-4000mAh) inkább 2-3 kisebbre gondoltam, pl.: Turnigy 3300mAh 3S 30C
A töltőm maradna egyenlőre az AC-6-os, aztán egy iCharger 106B+ néztem ki későbbre.
És elérkeztem oda, hogy rádió...... Na itt teljesen tanácstalan vagyok.
- Turnigy 6X FHSS 2.4ghz
- Turnigy 9X + 8ch Receiver
- Turnigy 9X + FrSky V8HT 2.4Ghz DIY Module vagy FrSky DHT 8ch DIY Telemetry Compatible Transmitter Module?!
Persze megnéztem már XX db videót, tesztet, FrSky belerakást oda-vissza........ De nem tudom kell-e megéri-e egy kezdőnek.
Vevőket meg egyáltalán nem tudom, jó nekem szettbe az ami jára 9x-hez, vagy egy FrSky-osított + más vevő pl FrSKY D6FR ACCST 6 Channel RX....?! Egy FrSky-osított talán a későbbieket nézve jobb befektetés, mégha feladom akkor is könnyebben adnék talán túl rajta mint egy 6x-en......
Meg persze még jó pár apróság, vezeték, csatlakozók......
Ja-ja jártam erre is 10+1-szer :http://www.rc-miskolc.emiter.hu/rc-miskolc/index.php?option=com_content&view=article&id=207&Itemid=143

Végsőre kijöttem alsó hangon (occsósítva) 45e ből, felső hangon 80e+ ból (9x+FrSky stb). Nekem kezdésnek a max 60e lett volna +sallang (akku, töltő, rakat csere prop). Aztán emiatt inkább megint csak olvasgattam.
Valamint a tényleg nekem tetsző dolgokra alkalmas (mondjam úgy, hogy hülyebiztos?! gps, auto level, altitude hold etc.) FC-k hát, q..va drágák. Úgyhogy maradt az, hogy mielőtt futni akarsz tanulj meg járni..... addig is fejlődik a technika, kínaiak is lépnek, aztán majd elválik.
Aztán elkezdtem olvasni a kinti fórumokat. Ott (gondlom én az életszínvonal és anyagiak miatt) eleve más a hozzáállás. Vedd meg copterbe ezt meg ezt kezdésnek, ha nem akarsz sokat bukni ott a szimulátor, de amúgy egyezek a "noob", "user friendly", "begginer" copterek, coaxok, multik..... Szal más az észjárás.
Oda jutottam, hogy veszek kici occcó PRC, quadot tanulni, ha törik le..om, occsó az alkatrész. Az irányokat alapokat megtanulni akkor is élvezetesebb mint egy szimun (aminek az értékét és értelmét egy fikarcnyit sem vitatom) kinézet típusok:

Mini Pet aka. V997, illetve a nagytesója a V998.
Linkek:
http://www.myrcmart.com/hj-toys-v997-mini-pet-4ch-24ghz-6axis-rtf-quadcopter-bee-p-4854.html?osCsid=2afcohct12pv120r7uv4uvkml3
http://www.myrcmart.com/hj-toys-v998-mini-pet-4ch-24ghz-6axis-rtf-quadcopter-bee-p-5796.html?osCsid=2afcohct12pv120r7uv4uvkml3
Linkek azért ezek, mert van videó is.....nem azért mert innen rendelném vagy valami.
Ha minden egyes alkatrészéből veszek 2-őt akkor sem halok bele, és az én értelmezésen szerint, valamint az eddig olvasottak alapján ezeket majhogynem ajánlják kezdésnek. Ó persze, messze vannak attól ami a cél meg egy itten multis körberöhögi, de na.....

(Ha rákapnék az ízére, a repülés érzésére akkor lehet megpróbálnám az FPV-t, de momentán engem mint kikapcsolódási eszköz, szórakozás, és ha megy, van hozzá lendület, kedv, anyagiak, mint eszköz és egyben hobbi egy nagyon jó cucc lenne majdan egy sk. quad-hexa wayponitosan gps-el egy majdhogynem UAV-ot reptetni. Ezzel csa azt akartam mondani, hogy az UAV része jön be ezekben leginkább, lévén ez miatt került egyáltalán képbe. " Jé ma már van ilyen hobbi szinten, vazzz, ez de jó lenne erre meg arra....."
Tudom, hogy ezzel megint csak nem leszek népszerű erre felé.....)

Rendelt már valaki innen? Vagy a banggood.com-ról? Tapasztalat érdekelne?! Hong Kong-i az van 1000+1 lévén a led lámpás hobbim... csak RC-shopokkal nincs. Főleg nem ezekkel..... (Hking-es az van).
Nagyon rosszul állok neki ezek után is a dolgoknak?
Vélemény, lehurrogás, biztatás egyebek?!
Ez csak úgy újév alkalmából 3-4 heti olvasgatás után kikívánkozott belőlem, mint abszolút kezdőből, műkedvelőből.
Meg amolyan okulásnak annak aki mint totál rc analfabéta rátalál erre a fórumra.
Bocs, hogy hosszú lett!

üdv.:haya

Jelenleg itt tartok....

Szpeti
2013-01-01, 08:35
Nagyon rosszul állok neki ezek után is a dolgoknak?
Vélemény, lehurrogás, biztatás egyebek?!

Nem!
Hajrá!!

Buék. :)

kirjozsi
2013-01-01, 16:56
Szerintem is hajrá, szurkolunk neked Békésből ! "Ja és nem megpróbálom van, ha nem megcsinálom" idézet Szpetitől
Addig is itt egy rövid vidi vidámságra minden ok: http://www.youtube.com/watch?v=ZWFTs-JX9Nw

Lufibohoc
2013-01-01, 17:56
haya, ha olvastad a hozz&#225;sz&#243;l&#225;saim, l&#225;thatod, hogy &#233;n azt&#225;n nem vagyok h&#237;ve annak, hogy a kezdő kezdő g&#233;ppel tanuljon, ez&#233;rt lehet elkeser&#237;t amit &#237;rok:
-Ha sz&#243;rakozni szeretn&#233;l, &#233;p&#237;ts egy Neked tetsző quadrocoptert.
-Ha vadk&#225;r megles&#233;s&#233;hez kell, vegy&#233;l egy sz&#233;p nagy vitorl&#225;z&#243;t &#233;s szereld fel mindennel.
Az ok egyszerű: egy quadrocopter fpv-vel rep&#252;l 1 t&#246;lt&#233;ssel 6-11 percet &#233;s hangos is. Vitorl&#225;z&#243;val k&#246;rberep&#252;lheted f&#233;l &#243;ra alatt a t&#225;bl&#225;t. Tov&#225;bb&#225; egy nagy vitorl&#225;z&#243; nem annyira &#233;rz&#233;keny 1-2 kg plusz s&#250;lyra.

&#201;n ugyan nem vagyok nagy quadrokopteres &#233;s modellezni is csak 7 &#233;ve j&#225;rok (repcsi), fpv-hez egy&#225;ltal&#225;n nem &#233;rtek, de ha gondolod cs&#246;rgess meg &#233;s v&#233;gigvessz&#252;k a k&#233;rd&#233;seidet (lusta vagyok ennyit &#237;rni, bocs). Sz&#225;mom k&#252;ld&#246;m priviben.

off
szerk: Kirjozsi vede&#243;j&#225;ra reag&#225;lva: http://www.youtube.com/watch?v=3RIhSyCpjYA (Nekem csak a motor az &#233;rdemem a t&#246;rt&#233;netben) 300 f&#246;l&#246;tt volt a max sebess&#233;ge.

icahone
2013-01-01, 18:28
@haya:

egy kicsit en is hozzatennek.
Felettebb jo erzes hogy olvastad a kezdoknek valo temat. Amennyiben olyan reszekhez ersz ami magas mindenkeppen szolj es modositok rajta, a kesobb jovok kedveert.

Jo sokat emlegeted a HAL-t. Elso korben felejtos. Ha zuhansz vele akkor a motortartok hajlanak, a leszallotalp meg szetesik egy kicsit kemenyebb leszallasnal. Ezenkivul rohadt nehez ez a vaz. Persze megvan a letjogosultsaga de az nem a kezdoknek valo gep. A Q450 vagy akarmelyik hasonlo klon kituno valasztas. A vezerlo miatt pedig ne aggodj, azt a ket fedelzet koze epited be, igy vedve van. Hamarosan megprobalok egy rovid videot csinalni ahol lathato lesz mi hogyan van osszerakva. Az enyem jo sokat repult es meg tobbet pottyant, de meg mindig egyben van.

Muhelyed van? Vagy legalabb barmilyen szerszamok az epiteshez? Ha igen akkor rakj ossze magad egy gepet. Tok egyszeru, tudunk segiteni benne, foleg a bekesi sracok akik sajat gepeket epitgetnek. Tenyleg mint a faek, 2 fa keresztbe, motorok akar muanyag szoritogyuruvel felrakva, osszeforrasztva par helyen, kabelek osszedugva es kesz. Repul.
Az a sok minden amit felsoroltal nem kell. Ami kell az 4 motor, 4 szabalyzo (nem kell flashelt), 12-16 propeller (olcso, filleres vacak), 1 olcso vezerlo (KK2.0). A vazat vagy megveszed kabe 10$-ert vagy osszerakod barmibol. Kell 1-2 aksi, legolcsobb (15C 2000mAh korul), 2s vagy 3s motortol fuggoen, egy balanszeres tolto (5$), egy ado es egy vevo. Mivel kijott az a Turnigy uj 9XR radioja a ragi 9X-eknek lemegy az ara, vegyel egyet itt a forumon vagy ha olcsobban kell Hongkongbol, meg egy vevo kell es kesz vagy. Vagy vegyel hasznaltan valami egyszeru 4 csatis radiot, az joval olcsobb lesz. Semmikeppen sem 60E-rol beszelek hanem 30E korul. Igy mindenestul.

Ha nem akarsz nem kell szimu, osszeraktad a gepet, megnezted jo iranyba forognak-e a motorok, felteszed a propellereket es felszallsz. A tobbi az rajtad all. Nem kell bonyolitani.

Ecalc-nal valamit nem toltesz ki, azert mindig ugyanannyi az ertek. Ami kell: aksi, szabalyzo, motor, propeller, felszallosuly. Ezeket mind ki kell tolteni.

Alkatreszugyben nezz korul meg itt: www.goodluckbuy.com es www.rctimer.com, ezek nagyon penztarcabarat oldalak.

Ha megis kesz cucc kell akkor a legnagyobbat vedd meg, a kicsi szobacuccoknak teljesen mas repulesi tulajdonsagaik vannak, semmi kozuk a normal multikhoz (repulesben).

karee2
2013-01-01, 21:36
Tiszteletem!

Először is Boldog Újévet mindenkinek!

Szia!

A regedből nem derül ki, hol laksz, de abban biztos vagyok, hogy a közeledben is van olyan modellező "csapat", akik közül valaki multikopterezik! Először keress kapcsolatot a közeledben lévő modellezőkkel, ők tudnak tanácsot, és segítséget adni az induláshoz! Nyilván itt a fórumon is megkapsz minden segítséget, de ez olyan, mint ha könyvből tanulnál biciklizni! Ha van melletted egy olyan ember, akinek van bringája, és tud is bicizni, akkor ettől az embertől fogsz tanulni!

Sok sikert, és csináld meg amit szeretnél!!!!! ;)

k

haya
2013-01-02, 13:02
Köszönöm mindenkinek aki írt!

Kérdésem az lesz még sok abban biztos vagyok :o
Messze nem tettem le a saját építésről az biztos. De első körben ma berendeltem az említett mini "játékokat" némi csere cuccal.
Ha már tudom irányítani a szembe jövő gépet egyebeket, akkor kicsit lenyugszom. Addig meg agyalok és gyakorlok az ecalc-al meg ilyenek.

Amit viszont szeretnék megkérdezni:
http://wiki.openpilot.org/display/Doc/Rotary valami hasonló létezik multira is?
A nagyja tutoriál az építésről szól, és kevés az irányításról "elméletről" stb...

Még egyszer köszönöm az eddigieket!

karee2
2013-01-02, 14:05
Köszönöm mindenkinek aki írt!

Kérdésem az lesz még sok abban biztos vagyok :o
Messze nem tettem le a saját építésről az biztos. De első körben ma berendeltem az említett mini "játékokat" némi csere cuccal.
Ha már tudom irányítani a szembe jövő gépet egyebeket, akkor kicsit lenyugszom. Addig meg agyalok és gyakorlok az ecalc-al meg ilyenek.

Amit viszont szeretnék megkérdezni:
http://wiki.openpilot.org/display/Doc/Rotary valami hasonló létezik multira is?
A nagyja tutoriál az építésről szól, és kevés az irányításról "elméletről" stb...

Még egyszer köszönöm az eddigieket!

http://wiki.openpilot.org/display/Doc/Multirotor+Basics

Lufibohoc
2013-01-02, 18:58
haya: nem kaptad meg a privi üzenetem?

kirjozsi
2013-01-09, 13:09
Nos uraim, nekiugrottam megint egy trikónak. Hogy milyen lesz a váz?

http://imageshack.us/a/img831/5854/201301091000.jpg

ilyen .

Szerintem kezdő és haladó multisoknak is megfelel (törhetetlen) . :P

karee2
2013-01-09, 13:27

ilyen .

Szerintem kezdő és haladó multisoknak is megfelel (törhetetlen) . :P Azért ne kiabáljuk el!!!!! :P

OBi_
2013-01-09, 14:03

ilyen .

Jéé ez olyan mint az enyém, csak az fekete! ;D ;D ;D

pulsarxp
2013-01-09, 15:49
én is épp egy trikón gondolkodom. Honnan vannak ezek az elemek? :)

ilyen .

kirjozsi
2013-01-09, 22:49
Honnan honnan, hát hotta a mikulát báti ! Van még bőven :P

kirjozsi
2013-01-10, 19:22
Szerelgettem kicsit.

http://imageshack.us/a/img826/3575/201301101004.jpg

( Ajánlom Orpheasnak )

kirjozsi
2013-01-10, 19:27
http://imageshack.us/a/img849/7301/201301101001.jpg
http://imageshack.us/a/img594/7939/201301101002.jpg
http://imageshack.us/a/img833/7450/201301101003.jpg

Pár dolog még hiányzik. Ej rá érünk még tavaszig összetörni ::)

loldma
2013-01-11, 23:47
Sziasztok!

Olvasgattam a topicot, és abban ellentmondanék, hogy igenis van RTF quad olcsón, karácsony környékén rögtön kettőnek a beszerzésével is foglalatoskodtam, egyet nagypapámnak, majd miután az első tesztvezetést én csináltam (meg kell nézni hogy a karácsonyi ajándék tökéletesen működik :D ), egyet nekem is hozott a Jézuska. Az első a ModelHobby-ban kereken 20.000Ft volt, a másodikat a modelfutár küldte szállítással együtt kerekítve 24.000-ért. Annyira nem egy komoly szerkezet, de ahogy néztem minden eleme cserélhető, és van külföldi forrás, kefésnek kefés, de cserébe irtó könnyű, ráadásul van rajta sport mód, amivel bukfencezik előre-hátra jobbra-balra. Jaigen, adót is adtak hozzá, 2.4ghz-st. Véletlenül se reklámozni szeretném, nem érdekem, de ha valakit érdekel, Twister Quad a neve. Szabad térre is ajánlják, én csak és kizárólag totál szélcsendbe, és tudom hogy le tud szállni a fára is, úgyhogy csak óvatosan.

Ami nekem kérdésem lenne, hogy egy rendesen megépített quadrotor, KK2.0 vagy Multiwii vezérlővel mennyire repül máshogy? A twistert el lehet vezetni egy 2,5 x 2,5 méteres szobában is, viszont annyira nem pontos, nem lehet egy ponton megtartani, illetve a magasságát szinte lehetetlen megtartani. Kivéve bokamagasságban, a légpárna hatás tartja, azon viszont csúszkál mint a szappanos hal egy vödör takonyban... :D

kirjozsi
2013-01-12, 07:34
Szia ! Szerintem jó ár az a cucc. Csak maradj a szobában vele. Persze össze sem lehet hasonlítani a kk2 vel. Az , hogy ezt a vezérlőt mekkora gépre építed rá már a te dolgod de, a (kk2) nagy szélben is jó élményt ad és ott marad ahol hagyod. Sokkal könnyebb vele repülni a magasságtartása miatt is.

Tarczali Viktor
2013-01-12, 09:06
A KK2.0-nak nics magasságtartása! Self level van, ami a vízszint tartását jelenti!
Viktor

kirjozsi
2013-01-12, 10:09
Persze arra gondoltam én is, hogy könnyebb egy magasságban tartani. Nyilván szabályzó függő is a dolog.

karee2
2013-01-13, 06:16
Ami nekem kérdésem lenne, hogy egy rendesen megépített quadrotor, KK2.0 vagy Multiwii vezérlővel mennyire repül máshogy? A twistert el lehet vezetni egy 2,5 x 2,5 méteres szobában is, viszont annyira nem pontos, nem lehet egy ponton megtartani, illetve a magasságát szinte lehetetlen megtartani. Kivéve bokamagasságban, a légpárna hatás tartja, azon viszont csúszkál mint a szappanos hal egy vödör takonyban... :D

Igaz, hogy ez egy Trykó, és még nincs 100%-ra beállítva, de így ezt tudja (vidi)! KK2 board van rajta, Br. mocik, flashelt szabik, egy 16gr. szervó, és kb.: 30K-ból megvan! Viharos szélben így reppen! (A Twistert ne vidd ki ilyen időben, mert nem fogod megtalálni!!!) ;D

http://www.youtube.com/watch?v=URNKfoWE0MQ&feature=youtu.be

k

haya
2013-01-16, 20:40
Tiszteletem!

Tegnap megjött a szigorúan játék kategóriás quadom. Kici kínaiak a távirányítón megadtak Monde2 és Mode4-et. Hogy majdan egy komolyabb quad meg táv. esetére jól tanuljam meg az orientációkat stb, kérdeznék egy nagyon lámát:

Nekem mode 2-ben:

Bal kar fel-le = emelkedés - süllyedés
Bal kar jobbra-balra = jobbra forog a függőleges tengelye körül - balra forog a függőleges tengelye körül
Jobb kar fel-le = előre - hátra
Jobb kar jobbra-balra = oldalaz jobbra - balra

Ha átrakom mode 4-be akkor annyi változás történik, hogy:

Bal kar jobbra-balra esetén oldalaz jobbra illetve balra.
Jobb kar jobbra-balra esetén meg fordul a függőleges tengelye körül

A kérdésem az, hogy egy igazi mode2 esetén melyik a helyes? Melyiket "szokjam" meg?

Előre is köszönöm!

icahone
2013-01-16, 20:51
Attol tartok hogy egyik sem.

A MODE2 ez:

Bal kar fol-le =gazkar
Bal kar bal-jobb =tengely koruli elfordulas
Jobb kar fol-le =elore, hatra
Jobb kar jobb-bal =jobbra, balra

karee2
2013-01-16, 20:55
Tiszteletem!

Tegnap megjött a szigorúan játék kategóriás quadom. Kici kínaiak a távirányítón megadtak Monde2 és Mode4-et. Hogy majdan egy komolyabb quad meg táv. esetére jól tanuljam meg az orientációkat stb, kérdeznék egy nagyon lámát:

Nekem mode 2-ben:

Bal kar fel-le = emelkedés - süllyedés
Bal kar jobbra-balra = jobbra forog a függőleges tengelye körül - balra forog a függőleges tengelye körül
Jobb kar fel-le = előre - hátra
Jobb kar jobbra-balra = oldalaz jobbra - balra

Ha átrakom mode 4-be akkor annyi változás történik, hogy:

Bal kar jobbra-balra esetén oldalaz jobbra illetve balra.
Jobb kar jobbra-balra esetén meg fordul a függőleges tengelye körül

A kérdésem az, hogy egy igazi mode2 esetén melyik a helyes? Melyiket "szokjam" meg?

Előre is köszönöm!

Az első a jóóóóóó!!!! Mode2;D

icahone
2013-01-16, 21:08
Tenyleg amit irtam az ugyanaz mint amit te irtal ;D
Culpa mea.

Amugy itt van lerajzolva: http://www.rc-airplane-world.com/rc-transmitter-modes.html

Lufibohoc
2013-01-17, 16:18
Tegyél fel róla videót, hogy hogy repül!

haya
2013-01-17, 18:44
Köszönöm!
Akkor mode2 a mode2 ;)

Videó az nonszensz lenne még általam irányítva. De, hogy hogyan repül arról van, csak nem általam vezérelve.
Nagyobb: http://www.youtube.com/watch?v=TlTvRuG_Qic&feature=player_embedded#!
Kisebbik: http://www.youtube.com/watch?v=jqXy2q2XTzk&feature=player_embedded
Kistesója holnap jön meg elvileg...magyar posta ugye. Az biztos, hogy ez lakásba - nekem legalábbis - már "nagy"
meg hirtelen haragú. Játékról lévén szó, ez ugye lehet a kevésbé kifinomult táv és elektronika hibája, na meg az enyém is.
HL V998-V2 ugyan az mint az MJX X200:
m2m: 230mm, 4.4mm X 4.4mm alu, 2.4Ghz 4ch, 3-axis gyro, 600mAh LiPo, nekem 8-10perc repidő.
Kistesója (ha ideér): m2m 120mm, 4.4mm X 4.4mm alu, 2.4Ghz 4ch, 6-axis gyro ami ugye 3axis gyro + 3axis gyorsulásérzékelő, 280mAh LiPo.
Elvileg hülebiztosabb a "komolyabb" elektronika miatt. Szobába, rossz időben, kezdőnek, gondoltam jók lesznek. 40-50$-sak egyébként.
Meg némi filléres pótcucc jön majd hozzájuk, prop, moci, váz, karok stb.
http://s7.postimage.org/4r5egeivr/HJ_998_RTF_U_Toys_V998_Mini_Pet_4_CH_2_4_Ghz_6_Axi .jpg (http://postimage.org/image/4r5egeivr/)
http://s7.postimage.org/9jf7rudjr/HJ_998_RTF_Y_Toys_V998_Mini_Pet_4_CH_2_4_Ghz_6_Axi .jpg (http://postimage.org/image/9jf7rudjr/)

Még egyszer köszönöm a megerősítést táv mód ügyileg!

Lufibohoc
2013-01-17, 21:43
Azért írtam, hogy tegyél fel videót, mert arra voltam kiváncsi, hogy egy kezdő számára mennyire felhasználóbarát. A youtube-os videókon nem derül ki mennyit bűvészkednek a karokkal...

kirjozsi
2013-01-18, 09:03
Öszeált a gép, kezdők figyelem.
A V2 régebbi verziós vezérlő flesselt szabival kitűnően (kezdőbarát) üzemel még 0 celzius alatt is. Nem kell sokat gépészkedni :) vele, hogy lebegjen. Csináltunk róla egy (rövid) vidit : http://www.youtube.com/watch?v=xkoWEUL_AVQ

OBi_
2013-01-18, 09:30
A V2 régebbi verziós vezérlő flesselt szabival kitűnően (kezdőbarát) üzemel még 0 celzius alatt is. Nem kell sokat gépészkedni :) vele, hogy lebegjen. Csináltunk róla egy (rövid) vidit : http://www.youtube.com/watch?v=xkoWEUL_AVQ

Gratula!!! :D
Hagyományos KK-val még nem láttam ilyen jól repülni se triko.-t se quad-ot!!! :P

karee2
2013-01-18, 12:22

Gratula!!! :D
Hagyományos KK-val még nem láttam ilyen jól repülni se triko.-t se quad-ot!!! :P

Obi!

Az összes flashelt szabival működő trikó/quad ugyan ilyen jól repül!!!! :P

k

kirjozsi
2013-01-18, 13:38
Köszi :D
21 percnél van amikor mutatom, hogy mennyire meg tud maradni egy helyben gépészkedés nélkül is. CsaK MERT KICSIT HOSSZÚ LETT A VIDI. Így van ez mikor nincs még berepülve, az utolsó símítások ::)

Lufibohoc
2013-01-18, 20:33
Javítson ki valaki ha tévedek, vagy törölje a hozzászólásom de ez nem a triko topic.

kirjozsi
2013-01-18, 21:32
Javítson ki valaki ha tévedek, vagy törölje a hozzászólásom de ez nem a triko topic.

DELETE :P

icahone
2013-01-19, 11:28
Igen, kicsit eltertunk a targytol de ennyi meg talan belefer. Hamarosan ugyis atnezem majd ezt a temat is
es ami nem tartozik ide az megy az offtopic-ba. Ugy vettem eszre hogy tobb tema is kezd elburjanzani
igy lesz majd ezekkel egy kis melo ::)

Abban egyetertunk hogy jo lenne ha ebben a temaban olyan hozzaszolasok szuletnenek amik a kezdoknek segitenek a dontesben, magyaran azt irjatok meg MIERT jo ez vagy az az osszeallitas kezdoknek, mennyibol jon ki, stb.

karee2
2013-01-19, 18:28

DELETE :P

Bocsi, hogy beleszólok, de itt arról van szó, hogy kezdőként milyen sokrotoros gépet vegyek!!! Ez a trikó is ebbe a kategóriába tartozik!!! ;)
K

Zolexx
2013-01-25, 11:12
Üdv nektek!

Nos, összeállítottam egy komplett quadkoptert, már csak meg kellene rendelnem.
Váz: valami 450-es méretűt fogok összeeszkábálni vagy venni.
Board: Hobbyking KK2.0 Multi-rotor LCD Flight Control http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24723__Hobbyking_KK2_0_Multi_rotor_LCD_Flight_Co ntrol_Board.html
Motorokra 4x Turnigy Park450 1050kv http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31073__Turnigy_Park450_Brushless_Outrunner_1050k v_DE_Warehouse_.html gondoltam
Szabi:4x TURNIGY Plush 18A http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9302__TURNIGY_Plush_18amp_Speed_Controller_DE_Wa rehouse_.html vagy 25A-es legyen inkább, vagy elég a 18A?
Akku: ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P 40C http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18930__ZIPPY_Flightmax_2200mAh_3S1P_40C_DE_Wareh ouse_.html
Propeller: Slow Fly Electric Prop 1045R SF(+SF) http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29747__Slow_Fly_Electric_Prop_1045R_SF_RH_Rotati on_4_pc_DE_Warehouse_.html
Egyebeket is rendelek, táv, akkutöltő stbstb.
Nagy részét Németből rendelem, ami ugye szűkösebb.
Véleményeket, javaslatokat várok, ne tartsátok magatokba.

Köszönöm!

OBi_
2013-01-25, 13:28
;D

karee2
2013-01-31, 08:33
Üdv nektek!

Nos, összeállítottam egy komplett quadkoptert, már csak meg kellene rendelnem.
Váz: valami 450-es méretűt fogok összeeszkábálni vagy venni.
Board: Hobbyking KK2.0 Multi-rotor LCD Flight Control http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24723__Hobbyking_KK2_0_Multi_rotor_LCD_Flight_Co ntrol_Board.html
Motorokra 4x Turnigy Park450 1050kv http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31073__Turnigy_Park450_Brushless_Outrunner_1050k v_DE_Warehouse_.html gondoltam
Szabi:4x TURNIGY Plush 18A http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9302__TURNIGY_Plush_18amp_Speed_Controller_DE_Wa rehouse_.html vagy 25A-es legyen inkább, vagy elég a 18A?
Akku: ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P 40C http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18930__ZIPPY_Flightmax_2200mAh_3S1P_40C_DE_Wareh ouse_.html
Propeller: Slow Fly Electric Prop 1045R SF(+SF) http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29747__Slow_Fly_Electric_Prop_1045R_SF_RH_Rotati on_4_pc_DE_Warehouse_.html
Egyebeket is rendelek, táv, akkutöltő stbstb.
Nagy részét Németből rendelem, ami ugye szűkösebb.
Véleményeket, javaslatokat várok, ne tartsátok magatokba.

Köszönöm!

Szia!

Mielőtt rendelsz, konzultálj - személyesen - egy dorogi, vagy környékbeli modellezős kollégával! Itt főleg az "egyebekre" gondolok, mint táv, akkutöltő,...stb! A többi, úgy nagyjából rendben van!

k

kirjozsi
2013-01-31, 12:04
Szerintem is jó gondolat ez Zolex de valóban keress a környezetedben. Ha teljesen az elején vagy az építésnek és irányításnak én inkább a trikoptert javasolnám. Kisibb beruházás s ha törik mert fog, kevesebb meló és pénz a javítás ;)
Valamint jobban látszik merre van arccal, legalább is nekem könnyebb volt.

karee2
2013-01-31, 21:17
Szerintem is jó gondolat ez Zolex de valóban keress a környezetedben. Ha teljesen az elején vagy az építésnek és irányításnak én inkább a trikoptert javasolnám. Kisibb beruházás s ha törik mert fog, kevesebb meló és pénz a javítás ;)
Valamint jobban látszik merre van arccal, legalább is nekem könnyebb volt.

Ja és van egy eladó:

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,125346.0.html

;)

Zolexx
2013-02-01, 21:42
Szia!

Mielőtt rendelsz, konzultálj - személyesen - egy dorogi, vagy környékbeli modellezős kollégával! Itt főleg az "egyebekre" gondolok, mint táv, akkutöltő,...stb! A többi, úgy nagyjából rendben van!

k

Hello

icahone-nal folyamatosan tartottam a kapcsolatot. Azóta már a konfig is változott. A cuccok már útba vannak ide.
No meg folyamatosan olvasom a témákat, illetve nézek videókat, és próbálok okosodni. Előtte még szimulátort is kipróbálom csak hogy szokjam a távirányítón az irányokat, bár élőbe tudom más lesz, de az irányok maradnak. Köszönöm a tanácsokat

Üdv.: Zolexx

prothorin
2013-04-20, 07:44
0 tapasztalattal egy forumozó tanácsára vettem meg a Hubsan H107 X4 et. 48$ volt + posta + rendeltem hozzá 4 motort és tartalék 350mAh Lipot. 20ezer lett a vége.
2 motort eltörtem mire megtaláltam az oldalt ahol van leirás a motorvédö megoldásról. A propellerek meg karmolnak hiába csak pár cm-es. Az egyik "leszállás" alkalmával felvettem megnézni mi a gondja de hozzáértem a stick hez és felpörgött összekarcolta a kezemet. Azóta megtanultam hogy kikapcs van.
Azóta szépen repül bár a propellerek már karcosak kicsit. Szedtem már le fáról semmi gondja nem lett. De vannak magasságok ahol vicces szelek járnak. A házak felett repült mikor elkapta egy széláramlat próbáltam korrigálni de normál módban maxon mentek a motorok sem birtam vele. Kivitte az utcára ahol cm -en mult hogy le nem kaszált egy kerékpárost.
Szobában szépen lehet repülni vele, szabadban is jól elvan. 12 percet repül most a 350 -es lipo val ugy hogy tartom az ellenszélben végig. Egy gondom van vele olyan kicsi hogy 10-15 méteren már nem látom melyik az "eleje".

kirjozsi
2013-04-20, 07:52
Ez inkább beltéri cucc vagy teljes szélcsendet kell rendelni ha játszani szeretnél ;D, hogy nem látod 10 méterről nincs mit tenni nézd távcsővel :o ( vagy nem menj messzebre)

karee2
2013-04-20, 12:07
Kivitte az utcára ahol cm -en mult hogy le nem kaszált egy kerékpárost.

Na látod!!! Ezt ugattam, hogy ez nem játék!!! Az egy dolog, hogy saját magad összekaszabolod, de más testi épségét, vagy tulajdonát veszélyeztetni kockázatos!!! Mennyit szimulátoroztál a felszállás előtt? (Sztem semmit!!!) Már itt is mindenki leírta, hogy keress egy modellezőt a közeledben, és csináljátok együtt a berepülést, a gyakorlást! (Egyedül, amúgy is veszélyes kimenni reptetni!!!)

Fogadd meg a tanácsom, és kezdj el keresni egy modellezőt a közeledben!

Ü.:k

prothorin
2013-04-20, 12:42
OFF

"(Egyedül, amúgy is veszélyes kimenni reptetni!!!)" Miért?

Hol keressek modellezöt? Ez egy kis falu itt nincsen más aki ilyennel foglalkozik. Az hogy 40km -re Ausztriában van egy reptér ok de 1, messze van 2, nem tudok annyira németül.

Szpeti
2013-04-20, 16:46
(Egyedül, amúgy is veszélyes kimenni reptetni!!!)

Vannak estek amikor pont az ellenkezője igaz. Embere válogatja. ;)

Tarczali Viktor
2013-04-20, 16:57
Elmesélek egy igaz történetet, ami mostanában történt meg mifelénk. Adott egy vidéki magántulajdonú mezőgazdasági repülőtér, amit permetező és egyéb kis gépek számára tartanak fennt. Szép sima nyírott gyepe van. Néhányan oda járunk robbanómotoros gépekkel repülni 1-3 méteresekkel. Megtűrnek bennünket, mert mindenki felelősséggel modellezik ott és még nem volt semmi probléma velünk. Egészen két héttel ezelőttig!
A "gazda" észrevette, hogy az egyik üzemben lévő AN-2-es szárnyának nekirepült valaki és megsérült a szerkezete és beszakadt a borítása. Persze arra gondolt, hogy mi voltunk azok, akiket szokott ott látni repülni. DE NEM! Csak setjük, hogy ki volt.
A középkorú kezdő "modellező" kapott ajándékba egy robbanómotoros 10-15 köbcentis tréner gépet a hozzávaló kiegészítőkkel együtt.
De miért is kérte volna ki a tapasztaltabb modellező segítségét (akit még ráadásul valószínűleg ismert is), ő úgy gondolta, hogy elég profi ahhoz, hogy megreptessen egy 4-5 kilós gépet, ami mehet akár 60-80-al is. Kisunnyogott a reptérre egyedül (értsd tapasztaltabb modellező segítsége nélkül) és megküldte a gépet, egyenesen az AN-2-nek. Összeszedte a maradékot és hazasunnyogott anélkül, hogy szólt volna bárkinek.
1. A mezőgazdasági AN-2-es repülőben kár keletkezett, amit nem vállalt magára.
2. Veszélyeztette a pilóta és mások életét, ha nem veszik észre a kárt a földön.
3. Elérheti, hogy a becsületes modellezőket elzavarják onnan, mert csak megtűrnek bennünket.
Ebből leszűrheti mindenki a tanulságokat magának...
Viktor

karee2
2013-04-21, 05:10
"(Egyedül, amúgy is veszélyes kimenni reptetni!!!)" Miért?

Azért!!! Egy eset van, - amikor tök mind1 hányan vagytok kint -, ha a farkad megharapja egy vipera, mert akkor úgy is ott döglessz meg!!! ;D ;D ;D

prothorin
2013-04-21, 11:02
Milyen rádiót vegyek? A futaba 8fg t néztem de 500$ elsöre nem adnék érte.

Legyen valami átlagos hatótávja, tudja rx et is és a hexához jól működjön.

vbodi
2013-04-21, 11:09
Milyen rádiót vegyek? A futaba 8fg t néztem de 500$ elsöre nem adnék érte.

Legyen valami átlagos hatótávja, tudja rx et is és a hexához jól működjön.

Sokan szidják, én szeretem:Spektrum DX6i

prothorin
2013-04-21, 12:26
Mennyit szimulátoroztál a felszállás előtt? (Sztem semmit!!!)

Nem találok hexához szimulátort ráadásul max a billentyűzettel tudnám irányitani.

Tomek88
2013-04-21, 12:44
Bár nem multizok(még) de attól még hogy hexát akarsz nem kell feltétlen azzal gyakorolni. Lehet quad-al is vagy Helikopterrel(hasonló irányítani mint egy multit, szinte ugyan az), a lényeg a megfelelő orientáció elsajátítása, akárhogy áll a gép a levegőben ne kelljen gondolkodni "merre is mozdítom a botot ha arra vagy erre akarok menni vele". Reflexszerűen kell mennie készség szinten, ez idő mire rááll az ember agya, valakinek hamar megy valakinek sokat kell szenvedni érte. Végy egy távot azt orrvérzésig szimulátor.......persze lehet anélkül is csak lehet sokba fog kerülni esetleg elmegy a kedved, vagy anyagi kárt,illetve személyi sérülést is okozhatsz

Roach
2013-04-28, 05:04
2 hete vásároltam Wltoys v202 quad, 6axis gyro+acc, legjobb ha kezdó vagy, elképesztóen stabil, nagyon bírja a szelet mintha sínen futna szó szerint. Első 2 nap faltól falig zúztam míg rájöttem hogy kéne irányítani és egy karcolás sem rajta. Esett már le 40 méterről, mentem neki fának villanyoszlopnak meg mindennek ami megtalálható a kertben. Bírja! Távirányítóról kapcsolható led, 5rate 20-100%-ig és 100%on nagyobb kar mozdításra dobja a bukfencet bármelyik irányba szinte magasság vesztés nélkül egy helyben.
Itt vettem, minden pótalkatrész kapható hozzá:
http://www.banggood.com/Wholesale-WLtoys-V202-Beetle-2_4G-4-Channel-4-Axis-Quadcopter-Dexterous-Mini-UFO-RTF-p-55993.html

300as 35-70c nano tech-et rendeltem hozzá hk-tól, kompletten 2gyári+5nano akksival 14k Ft-ra jön ki. Nagyszerű quad ezért az árért.
Bővebb infó róla angolul tudóknak:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1792639

Ha kezdő vagy ne keress tovább, ez kell neked, de akár sokadik modellként is nagyon nagy fun.

Pale
2014-11-02, 10:37
A j&#225;t&#233;k quadcopterekn&#233;l nagyobb, erősebb g&#233;pet szeretn&#233;k &#233;p&#237;teni. Olvastam flashell&#233;sről, meg&#233;p&#237;tett, de repk&#233;ptelen multicopterekről, ez&#233;rt szeretn&#233;k tan&#225;csot k&#233;rni mielőtt &#233;sz n&#233;lk&#252;l elkezdek v&#225;s&#225;rolgatni. Szerintetek ezekből a cuccokb&#243;l haszn&#225;lhat&#243; quadcoptert lehetne &#246;sszerakni?
Ha nem, akkor mit mire kellene lecser&#233;lni?
Előre is k&#246;sz&#246;n&#246;m, ha valaki hajland&#243; foglalkozni az &#252;ggyel!

Vez&#233;rlő: http://www.ebay.com/itm/MWC-MultiWii-SE-V2-5-Multirotor-Multicopter-Flight-Controller-w-FTDI-USB-TTL-/121399896044?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item1c43ff67ec
Szab&#225;lyz&#243;: http://www.ebay.com/itm/Brushless-speed-4pcs-controller-ESC-MultiCopter-KK-Quad-rotor-X-copter-30A-E-/251602357716?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item3a94ab4dd4
Motor: http://www.ebay.com/itm/4pcs-A2212-13T-1000KV-Brushless-Motor-2-Pairs-1045-Blade-for-Multicopter-Plane-/161375416416?pt=AU_Toys_Hobbies_Radio_Controlled_V ehicles&hash=item2592b97060
V&#225;z: http://www.ebay.com/itm/F450-450-MultiCopter-Quadcopter-Kit-Frame-Quad-XQuad-Multi-Copter-KK-MK-MWC-/321466517932?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item4ad8e5c9ac
T&#225;v: http://www.ebay.com/itm/Flysky-FS-T6-RB6-FS-2-4GHz-RC-Helicopter-Transmitter-6CH-6-Channel-Radio-Mode-2-/221237098238?pt=FR_YO_Jeux_RadioComRobots_Vehicule sRadiocommandes&hash=item3382c236fe

boxtif
2014-11-02, 11:13
Az én véleményem szerint:
Ezt a vezérlőt nem ismerem, nekem Naze32 jött be legjobban, illetve kidzsó másolata Flip32 néven.
Stabil, flipet is lehet vele nyomni, és nem drága, 29USD.
eleve multikopterhez való szabályzó kellene, például:
http://www.ebay.com/itm/4-x-Simonk-30A-Firmware-Brushless-ESC-3A-5V-BEC-f-DJI-F450-Align-TREX-250/161432910116?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%2 6asc%3D27538%26meid%3Df9dbce1d45aa4b64ac2118bdb41b cf9c%26pid%3D100005%26prg%3D11353%26rk%3D2%26rkt%3 D6%26sd%3D251602357716&rt=nc&tfrom=251602357716&tpos=unknow&ttype=price&talgo=origal
Motorból van sokkal jobb, mint ez a névtelen, adatok nélküli:
http://www.ebay.com/itm/4x-Sunnysky-X2212-980KV-180W-Brushless-Motor-for-Multirotor-Quadcopter-Hexa-Octa-/251333624860?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item3a84a6c41c

Vázból 6000 forintért adok egy használt eredetit, ha kell. Távból ennyiért kapsz Turnigy 9x-et, 8 csatornával, és az bővíthető tovább, később.
A kérdés, mire kell, mert ehhez még kell aksi, tartalék karok.

smith_hun
2014-11-02, 11:25
Vázat már lehet venni az ebay-en 400-as kategóriában 4-5eHUF körül is ingyen szállítással...

Látom pécsi vagy...pont ma megyünk ki repülni 4-an a Kika melletti Tesco-hoz...ha van kedved gyere ki, lesz elméletileg egy épített 250-es quad is, a tulaja biztosan tud mesélni pár használható infót...Találkozó 1300-kor a körforgalom közelében lévő TESCO oszlop alatt...

Pale
2014-11-02, 12:23
Látom pécsi vagy...pont ma megyünk ki repülni 4-an a Kika melletti Tesco-hoz...ha van kedved gyere ki,

Köszi, ma biztos nem, de lehet, hogy még megkereslek ezügyben. (Ma fekszem. Ha már nem hajlik a derekam legalább baromira fáj. :P )

smith_hun
2014-11-02, 12:33
Fasza...én is lábadozom a gerincműtét után. Akkor jobbulást, és keress meg bátran! Szívesen segítünk, amiben tudunk. Addig olvasgass, baromi sok infó elérhető itt fenn...

Pale
2014-11-02, 12:35
Az én véleményem szerint:

A kérdés, mire kell, mert ehhez még kell aksi, tartalék karok.

Tetszenek a cuccok! Légcsavar miféle kell? 2 vagy 3 cellás akku?

Jó kérdés, hogy mire kell! Alapvetően játszadozni, de kérdés, hogy egy ilyen gép elbírna-e valami kamerát, lehet-e GPS-t kötni rá?

boxtif
2014-11-02, 16:54
Van üvegszál alukaros váz, több féle is, azok jobbak ezeknél.
Hasonlóm is van, felvevős kamerával, videó adóval simán tud ~10m/s-os emelkedést, 10/4.5 propokkal, 3 cella 3800 vagy 5000mAh akksival. Van 2200mAh akksi is, de az elég karcsú.
Légcsavarból jobb minőségű centirozott kell, vagy meg kell csinálni, meghálálja.

Pale
2014-11-02, 19:40
Van üvegszál alukaros váz
10/4.5 propokkal,

Tudsz konkrét típust/linket írni? Köszi!

Kanyarcsákány
2014-12-09, 16:02
Sziasztok!
Régebb óta tervezem, hogy építek magamnak egy quadrocoptert.
Az elmúlt hetekben nézelődtem és a bőség zavarában elbizonytalanodtam.
Egy DJI F450 (vagy klónja) quad-ot szeretnék építeni, lehetőleg olcsón, ezért nem az ARF kit-ben gondolkodom.
Ár/érték arányban szeretnék egy megbízható koptert építeni, így szeretnék tőletek tanácsot kérni. Több mint tíz év szabadon repülős múltam van és egy éve autózom is így hardveresen nem fog gondot okozni a gép megépítése.
Mit vegyek meg hozzá??

A Naza M Lite (+GPS) vezérlője szimpatikus, mert úgy olvastam, hogy "bolondbiztos". Ha nem így gondoljátok, bátran cáfoljátok meg. Ha elb....ok valamit, ne kelljen az erdőbe keresni a gépet! Jöjjön haza!

Túl szeretném kicsit tervezni a koptert, mert később hexát használnék és vinni szeretném a motorokat és a szabályzót is.
30A-es szabiból melyiket ajánlanátok, amit nem kell flashelni (ezen a téren nem vagyok járatos és nem szeretnék új szabályzókat kidobálni)
Olyan motort keresek rá, ami később a hexát is könnyedén viszi 2-3 akkuval (hosszabb rep.idő miatt szeretném) kamerával, vagy egyéb teherrel.

És végül egy olyan táv/vevő páros is kerestetik, amit nem kell itthon főzögetni, hogy stabilan és biztonságosan működjön, de nem 50+ ba kerül. Spektrum távom van a kocsimhoz és ezzel meg vagyok elégedve. Jó a Spektrum DX6?? Nem km-ekre akarok repülni, hanem olyan távolságon belül amit szabad szemmel is le lehet követni.

És a propok terén is bajban vagyok. Mekkorát, milyet? Repültem már repülővel minden gond nélkül. Szimulátoron boldogultam helikkel (nem 3D), ezért úgy érzem, nem csapkodnám a gépet így nem a legolcsóbb verziót keresem. Ha lehet karbon legyen!

Kérem a tapasztaltak segítségét, hogy egy arany középutat el tudjak találni felesleges pénzkidobás nélkül.
100-120 a büdzsé, de nézzük úgy, hogy 80-100 és a váz már a kezemben van.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

karee2
2014-12-09, 16:44
Szia!

Kezd itt:

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,118138.0.html

k

Kanyarcsákány
2014-12-09, 18:12
Szia!

Kezd itt:

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,118138.0.html

k

Átestem az alapozáson :)
Engem a gyakorlati tapasztalattal rendelkezők tanácsa érdekelne.
Mi az amire azt mondjátok: "megérte az árát!, vagy ezt kerestem!" Nem szeretnék olyat venni, amire csak azt tudom mondani, hogy: "a célnak megfelel"

icahone
2014-12-09, 20:48
"Egy DJI F450 (vagy klónja) quad-ot szeretnék építeni, lehetőleg olcsón, ezért nem az ARF kit-ben gondolkodom."

Pedig gondolkodhatnal abban is, mert sokszor olcsobb mint ha kulon vennel mindent. Persze meg kell nezni mi van a csomagban, hogy az alkatreszekben megfelelo-e neked.

"Több mint tíz év szabadon repülős múltam van és egy éve autózom is így hardveresen nem fog gondot okozni a gép megépítése. "

Haat, az nem biztos. Eleg egy rossz mozdulat es maris kijon a fust. Nemelyik vezerlo bekotese sem trivialis.
Az fpv cuccok bekotese sem mindig. Hamar benez az ember barmit.

"A Naza M Lite (+GPS) vezérlője szimpatikus, mert úgy olvastam, hogy "bolondbiztos"

Muhaha. Bolondbiztos vezerlo nincs, foleg amihez GPS van kapcsolva. A DJI-rol meg vegkepp nem mondhato el hogy bolondbiztos cuccokat tervezne. Mukodni persze mukodik, tobbe-kevesbe jol, leszamitva par bosszanto aprosagot, mint a drifteles, az idonkent tul sokaig tarto GPS jelkereses vagy az RTA (return to anywhere)

"Túl szeretném kicsit tervezni a koptert, mert később hexát használnék és vinni szeretném a motorokat és a szabályzót is."

Nem fogod, mert akar par heten belul is kijon a szabalyzo, vagy motor egy masik valtozata ami mar nem teljesen ugyanugy mukodik majd mint a maradek 4.
Ha kesobb hexa kell akkor add el a quad-ot komplett es epits hexat.

"30A-es szabiból melyiket ajánlanátok, amit nem kell flashelni"

Minden amihez az van irva hogy "Simonk" vagy "Blheli" azt nem kell flashelni. A Blheli mostanaban sokkal jobb.
Erdemes olyat valasztani amit mar mas bejaratott, kiprobalt. Sose vegyel ismeretlen szabit.

"És végül egy olyan táv/vevő páros is kerestetik, amit nem kell itthon főzögetni, hogy stabilan és biztonságosan működjön, de nem 50+ ba kerül."

Akkor neked egy hasznalt Futaba kell, T9/T10, 40E korul megkaphato es full megbizhato. Hozza egy Frsky modul ha 2.4g.

"Jó a Spektrum DX6"
Jo. De azert tobb rosszat hallani rola mint pl. egy Futaba-rol vagy Frsky-rol.

"És a propok terén is bajban vagyok. Mekkorát, milyet?"

A motorodtol, a vaztol, a gep sulyatol, a vezerlotol, a szabalyzotol, az aksitol, a sebessegtol, a felhasznalastol fugg, tobbek kozott. Nagyobb kv erteku motor, kisebb prop, kevesebb rezges.

"Ha lehet karbon legyen!"

Pfff. A szenszal sajnos nem mindig jo, de erre majd idovel rajossz. Van amikor tul merev es az baj.
Raadasul gyakorolni nem olyan jo, a nylon tobbet bir(hat) es olcsobb is amig az ember tanul.

"hogy egy arany középutat el tudjak találni felesleges pénzkidobás nélkül"

Nincs ilyen. A felhasznalastol fugg milyen gepet rak az ember ossze. Tanulogep, versenygep, filmezeshez gep, baromkodashoz gep, terkepeszethez gep, aruszallitashoz gep, ...

Kanyarcsákány
2014-12-09, 21:21
Szuper!
Köszönöm szépen!
Ezzel igazából meg is válaszoltad minden kérdésem :)
Üdv! István

Windy
2014-12-14, 19:53
Sziasztok!

Hozz&#225;jutottam egy quadcopterhez, ami el&#233;gg&#233; komplettnek tűnik, b&#225;r lehet, hogy egy-k&#233;t dolgot m&#233;g venn&#233;k hozz&#225;. Mivel egy&#225;ltal&#225;n nem &#233;rtek hozz&#225;, keresek valakit, aki D&#233;l-Pesten seg&#237;tene nekem az eg&#233;szet &#252;zembe &#225;ll&#237;tani &#233;s a kezdő l&#233;p&#233;seket megtenni. Nagyon k&#246;zel lakom az M5 melletti Tesco-hoz, ami melletti r&#233;ten szoktam l&#225;tni modellezőket - t&#246;bbek k&#246;z&#246;tt helikoptereseket is. Term&#233;szetesen nem k&#237;v&#225;nom, hogy ingyen pazarolja r&#225;m az idej&#233;t, aki seg&#237;t nekem.

Előre is k&#246;sz&#246;n&#246;m!

Lacimanyo
2014-12-19, 04:20
Sziasztok

Kezdőkènt egy Syma X5C mennyire jó vàlasztàs volt? Mi a vèlemènyetek az àr/èrtèk arànyàról?

xinis
2015-01-06, 07:21
Tanulni és mókázni tökéletes!

karbonman
2015-01-06, 07:48
hello,igenn a kezö lépések ,döntések elég nehezek sok jó tanácsall mindenki hozzátud járulni egy-egy egyéni elképzeléshez,,a válszték az kopterek rengetege,,igy valóban nehéz lehet a döntés,valóban az alapoknák kell kezdeni ha nem érteszz egy kicsit az elektronikához,vezérléshez maradtak a fórumok, igaz rengeteg idöt vesz igénybe de ebböl lehet tanulni,meglátásom az kezdöként egy olcso koptert kell venni amin aztán a fogásokat el lehet sajátitani mert bizony egy drágább qvadrót nem jó bármilyen okból öszzezuzni..szép az ha ez ember egy csucs gépre törekszik de az maradjon késöbbre ,ja meg igy tapasztalható majd hogy "fekszik ez nekem " vagy sem.nem minden a pénz kérdése.