PDA

Teljes verzió megtekintése : Ardu Pilot Mega, MinimOSD

oldal : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Gabek
2012-09-21, 09:51
Ha valaki használ ilyet, jelentkezzen itt. :)
Megvitathatnánk pár dolgot.

Gábor

Ltomi78
2012-09-21, 14:39
erre gondolsz?:

http://www.nghobbies.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=1_168&products_id=852

hát ez engem is érdekelne. Esetleg hasonló kihozható belőle mint amit a c4s tud. Képes vezérelni multirotort is úgylátom

Gabek
2012-09-21, 15:48
Igazából többet tud, de a lényege a nyílt forráskód.

Jelen pillanatban inkább az 1-es verziót javaslom.
https://store.diydrones.com/Full_ArduPilot_Mega_kit_from_Udrones_p/kt-apm-02.htm

A 2-essel sok gond volt mostanában.

Napalm
2012-09-21, 19:29
A múlt héten kiszórták az APM 1 raktárkészletet, 150$-ért /db, nem is valószínű hogy lesz. Más boltokban esetleg... a szenzoros panelt pedig kína is másolja, ebay-en még lehet talán kapni, bár a minősége kérdéses.

Gabek
2012-09-21, 19:39
A múlt héten kiszórták az APM 1 raktárkészletet, 150$-ért /db, nem is valószínű hogy lesz. Más boltokban esetleg... a szenzoros panelt pedig kína is másolja, ebay-en még lehet talán kapni, bár a minősége kérdéses.

Itt van még: http://www.udrones.com/ProductDetails.asp?ProductCode=EXPCK1

A 2-es nekem nem tetszik. Beépített magneto van benne, beépített GPS, nomeg ott a "játék sd"....
Pár dolgot megoldottak már, de...

Gabek
2012-09-21, 19:46
Most látom!

Már nem építik rá a GPS-t sem. :)

icahone
2012-09-22, 09:51
Miert nem gondolkoztok mas board-ban is, a Crius AIO Pro pl. ugyanazt tudja mint a linkelt boardok csak joval olcsobban.
Vagy akar ez: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__26588__MultiWii_PRO_Flight_Controller_w_MTK_GPS_ Module.html, igaz, most epp BK-ben van. Gyakorlatilag barmelyik AtMega2560 multikontrollerrel ellatott boardhoz hasznalhato pl. az ArduPlane kodja.

Gabek
2012-09-22, 10:04
Hát szerintem ez azért nem ilyen egyszerű.

De ha még szenzorokat is használsz.

Kopterre pl mindenképp kell magnetométer. bár mintha az általad linkelten lenne...

Nem tudom. Az ardus kódokkal is van gond. Pl ha APM 2 -höz fordtod le a kódodt akkor azt definiálni kell. Így:
#define CONFIG_APM_HARDWARE APM_HARDWARE_APM2

Ott vannak még a portok és ezer egyéb dolog.

Az Ardu tényéeg nagyon jó.
Nekem egy bajom van csak veleük.
Túl könnyedéd adják ki az új kódot és gyakoriak a hibák benne.

Minden új kód esetében várni kell kicsit, közben figyelni a fórumot. Ha nem írnak semmi komoly gondot csak akkor szabad befrissíteni.
Viszont szinte hetente fejlődik!

Kb egy hónapja már a szélirányt, sebességet is tudja figyelni repülés közben.
De van benne kamerastabilizátor is, és még ezer dolog.

De én nem is ezért vettem.
Inkább a nyílt forráskód miatt.
Ha valamit akarok, meg tudom csinálni magam.
Nem kell arra várnom, hogy a gyártó talán majd megcsinálja. És vajon mennyit kér majd érte....
Hanem leülök, és megcsinálom.

Gábor

eosbandi
2012-09-22, 10:11
Miert nem gondolkoztok mas board-ban is, a Crius AIO Pro pl. ugyanazt tudja mint a linkelt boardok csak joval olcsobban.
Vagy akar ez: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__26588__MultiWii_PRO_Flight_Controller_w_MTK_GPS_ Module.html, igaz, most epp BK-ben van. Gyakorlatilag barmelyik AtMega2560 multikontrollerrel ellatott boardhoz hasznalhato pl. az ArduPlane kodja.

ez sajnos igy nem teljesen igaz, az ardupilot spi buszon hajtja a a szenzorok jelentos reszet, a multiwiis boardok pedig i2c-n azan a kod sajnos nem hasznalhato rajtuk.

De a 2.5 ardupilot mar egeszen hasznalhato, a datalogger direktbe rakerult a lapra, a gps meg lekerult.

DE. Az ara 199 usd plusz 65 usd az osd hozza. plusz szallitas vam afa miegymas...
de meg ha atcsuszik is a vamon, akkor is olcsobb es jobb ha egy C4S-t vesz az ember.

Napalm
2012-09-22, 10:22
Attól függ, hogy mire kell. Pl. az AP-nek jópofa realtime mission plannere van.

Mangetométer mindig jó, pontsabb az IMU vele.

Gabek
2012-09-22, 10:27
A C4S hez nincs magneto. Csak repülőt kezel. Nincs pitot sem hozzá.

Ami viszont nagyon tetszett nekem benne, hogy egyszerű belőni és nagyon megbízható.

Való jában a kettő egyáltalán nem összehasonlítható.
Az egyik egy zárt forráskódú fix rendszer, a másik meg egy nyílt forráskódú moduláris rendszer.

Szerintem vásárlás elött el kell dönteni mire kell. Pl ha csak repülővel akar "matatni" az ember, és megelégszik az alap funkciókkal, akkor bőven elég és jó választás a C4S. Minden más esetben...

eosbandi
2012-09-22, 11:20
Nem védem vagy támadom egyiket sem. Van itthon C4S, APM1 es APM2 is.... Az ArduCopter kódot eléggé mélyen ismerem is. A legnagyobb gondom vele, hogy szerintem overenginered, és ahelyett hogy egyes funkciók kidolgozására és megbízhatóságára koncentrálnának, inkább az újabb és újabb funkciók bevezetésére fordítanak energiát. Lehet hogy open source, de a kód olyan bonyolultságú, hogy nem igazán lehet átlátni, és előre tudni, hogy egy-egy szituációban hogyan fog viselkedni. Az is igaz hogy az ArduPilot semmiképpen nem egy plug and play rendszer, rengeteg parameter beállítási lehetőség van amelyeknek egy része ráadásul a gyors fejlesztés miatt dokumentálva sincs, azaz max a kódból tudod kikövetkeztetni, hogy mi-mit csinál.

A végső tapasztalatom az, hogy az APM-el sokkal több időt töltöttem programozással, állatgatással mint repüléssel.

Gabek
2012-09-22, 12:43
Ez így van. Amit írsz mind igaz.
A nyílt forráskód egyenes következménye az, hogy "soha sincs kész".
Innentől csaka programozókon múlik, hogy milyen morállal dolgoznak.
Előfordúlt, hogy óriási hibákkal került ki új verzió. De mivel tudjuk, hogy erre figyelni kell, figyelünk.

Itt a lehetőség ami érték. Szinte bármit kitalálsz, azt meg lehet oldani vele.

Én ha összeadnánk, hogy mennyit programoztam, több hét jönne ki!
Igaz én többnyire az OSD-t programoztam át.

Gábor

Napalm
2012-09-22, 16:11
Ha nem akarsz hozzá 60+ dolláros OSD-t, akkor vegyél egy HK-s e-osd-t 10$-ért, CL-OSD kódot tedd fel rá, kicsit alakítsd át, és ugyan azt kapod :) USART-on külöd át a paramétereket, osd-n meg kirakod. Pixel szintű grafikát is támogat nagyon alap szinten. Az APM-es OSD nem egy nagy szám, ha jól emlékszem az is a maxim ic-t használja, azért is annyi amennyi.

Bár szerintem kis kiegészítéssel az APM-be is bele lehet tuszkolni az OSD kódot. Nagyon sok olyan rész van benne, amit nem feltétlenül használ az ember, így mehetne a helyére.

Gabek
2012-09-23, 01:27
Egyenlőre maradok a MinimOSD-nél ha már ennyit dolgoztam rajta. :)

Ez egy régebbi verziónk
http://www.youtube.com/watch?v=uHLk0jY2lBU&feature=player_embedded

Gabek
2012-10-09, 19:51
Kis update.

Bár ennél is van márújabb. :)

http://www.youtube.com/watch?v=28RBM0eXuvo&feature=player_embedded

Napalm
2012-10-14, 09:49
Hoppá :D

http://diydrones.com/profiles/blogs/arducam-osd-v2-0-update-your-minimosd

icahone
2012-10-17, 14:52
Itt az APM 2.5 90 dodoert ha kene valakinek:
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=818&productname=

jomunkasember
2013-05-31, 09:25
Sziasztok,

sajnos a műhorizont nem igazán akar menni a MinimOSD-vel.
Látott már valaki ilyen jelenséget?:

http://youtu.be/ls9GQOWbN_A

Köszi

Gabek
2013-05-31, 21:34
Szia!

Te vagy Moon Walker? :) :D

Ez egy régebbi verziójú FW és a karakterkészlet sem mai.

A kettő kombinációja okozza a gondot.

Ha egy régebbi FW-t szeretnél használni valami okból, akkor fontos, hogy pont ahhoz való karakterkészlet legyen feltöltve.

Szerintem ez a baja.

De én a legújabb verziót tenném fel.
Abban már bennevan a csúszás indikátor panelem is, amit Miguel barátom kicst át is írt már, hogy kevesebb helyet használjon. ;)

Ha gondolod, a szkájpom: gabeki_l

Üdv,

Gábor

feket663
2013-07-20, 00:12
Ideje lenne kicsit felrázni ezt a témát. Nemrég beszereztem egy Hobbykinges klónt. A bolt oldalán az egyik felhasználó leírta, hogy a Mission Planneren keresztül nem tudta frissíteni, sajnos ez nálam is megtörtént. Nagyon nem keseredtem el, a netet bújva rá is találtam a megoldásra. A direkt Ardupilot-hoz módosított Arduino programmal gond nélkül, és jóval rövidebb idő alatt megvan a firmware feltöltés. Ezt a kis kényelmetlenséget leszámítva tökéletesen teszi a dolgát. Az első repülés során a teljesen default PID értékekkel is szépen stabilizálja a kis 920 mm fesztávú csupaszárny gépet, és a return to launch funkció is telesen megbízható. Az automatikus landolás viszont nekem nem tűnik teljesen kósernek, a kijelölthöz képest 20-30 méter eltérés mindig volt, ez még további olvasgatást igényel, bár magam is le tudok szállni...
Az egész Arduplane rendszerben nekem leginkább az tetszik, hogy teljesen automatikus repüléskor is megmarad mind a gáz, mind a kormányfelületek vezérlése, ha 50%-nál nagyobb botkitérést érzékel a vezérlő, az így megnyíló lehetőségeket az olvasók fantáziájára bíznám (de egyet azért mégis megemlítenék: útvonal repüléskor véletlenül elénk ugrik egy jól megtermett fa, nem kell az üzemmód választó kapcsolóval vadul kapcsolgatni, elég csak a botokat megfelelő irányban ól kitéríteni, és fordul a gép)
Az újabb firmware-el már nem muszáj a jelzett irányba beépíteni, lehet elfordítva is beszerelni, és még ezer más lehetőség is van, aki kíváncsi rá, a diydrones oldalon elolvashatja.
Nekem is lenne egy kérdésem, mi történik, ha nem a gép hossztengely vonalába építeném a panelt, hanem kissé eltolva, befolyásolná a működését? így könnyebb lenne elhelyezni, de ha nem jó a dolog, nyilván megoldom valahogy másképpen.
Köszönöm a segítséget!

pulsarxp
2013-07-20, 00:15
Egy linket küldenél, hogy melyik ez a típus pontosan?

feket663
2013-07-20, 00:18
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__37328__HKPilot_Mega_V2_5_Flight_Controller_USB_G YRO_ACC_MAG_BARO.html?strSearch=hkpilot

nekem ez van, ezzel a GPS-el:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31135__NEO_6M_GPS_Module.html

Sajna a csatlakozó nem kompatibilis, én forrasztással hidaltam át a problémát...

pulsarxp
2013-07-20, 00:34
Köszönöm!
Lehet rendelek egyet, és eljátszok vele :)

feket663
2013-07-20, 00:55
Szerintem teljesen jó a termék!

Gabek
2013-07-20, 11:09
Ideje lenne kicsit felrázni ezt a témát. Nemrég beszereztem egy Hobbykinges klónt. A bolt oldalán az egyik felhasználó leírta, hogy a Mission Planneren keresztül nem tudta frissíteni, sajnos ez nálam is megtörtént. Nagyon nem keseredtem el, a netet bújva rá is találtam a megoldásra. A direkt Ardupilot-hoz módosított Arduino programmal gond nélkül, és jóval rövidebb idő alatt megvan a firmware feltöltés. Ezt a kis kényelmetlenséget leszámítva tökéletesen teszi a dolgát. Az első repülés során a teljesen default PID értékekkel is szépen stabilizálja a kis 920 mm fesztávú csupaszárny gépet, és a return to launch funkció is telesen megbízható. Az automatikus landolás viszont nekem nem tűnik teljesen kósernek, a kijelölthöz képest 20-30 méter eltérés mindig volt, ez még további olvasgatást igényel, bár magam is le tudok szállni...
Az egész Arduplane rendszerben nekem leginkább az tetszik, hogy teljesen automatikus repüléskor is megmarad mind a gáz, mind a kormányfelületek vezérlése, ha 50%-nál nagyobb botkitérést érzékel a vezérlő, az így megnyíló lehetőségeket az olvasók fantáziájára bíznám (de egyet azért mégis megemlítenék: útvonal repüléskor véletlenül elénk ugrik egy jól megtermett fa, nem kell az üzemmód választó kapcsolóval vadul kapcsolgatni, elég csak a botokat megfelelő irányban ól kitéríteni, és fordul a gép)
Az újabb firmware-el már nem muszáj a jelzett irányba beépíteni, lehet elfordítva is beszerelni, és még ezer más lehetőség is van, aki kíváncsi rá, a diydrones oldalon elolvashatja.
Nekem is lenne egy kérdésem, mi történik, ha nem a gép hossztengely vonalába építeném a panelt, hanem kissé eltolva, befolyásolná a működését? így könnyebb lenne elhelyezni, de ha nem jó a dolog, nyilván megoldom valahogy másképpen.
Köszönöm a segítséget!

Szia,

Ha kicsi az eltérés akkor semmi.

A lényeg az, hogy ha a tengelytől messze kerül, csűrésre lejebb vagy feljebb kerül a szerkezet és ezt sűlyedésnek vagy emelkedésnek veheti, amire reagálhat is, de ehhez szerintem kb a szárnyba kéne tenned. ;)

Gábor

Ltomi78
2013-07-20, 20:20
En a c4s t mar elől oldalra tettem mert kozepen az akksi van az fpv raptoromban. Teljesen jol megy.

Ha jól értem ez az ardu cucc ha bekotom a servok at es a gpst akkor kepes haza repülni is meg waypointot is zud repulni csak a gázt nem kezeli?
Különböző funkciokat stabilitas , go home, lehet egy csatornával kezelni?

Köszönöm a segítséget!

feket663
2013-07-20, 21:51
Természetesen a gázt is kezeli, és minden funkciót a vezérlő csatorna különféle értékeivel lehet beállítani.

Gabek
2013-07-20, 22:51
Hát.

:)

Fel és leszálni is tud automatikusan. ;)

Akár egérrel is vezetheted, ha van telemetriád hozzá. ;)

Na akkor menj ide "click"... :D

Szerintem ez most a legtöbbet tudó autopilót.

Nem csak repülőt tud. Tudja kb az összes fajta koptert, konvencionális helikoptert, de pl.: rover-t is

Tud kamerát stabilizálni, célozni időzíteni, scripteket futtatni, és ha tudsz programozni akkor azt programozod rá "amit nem szégyelsz".

De gyárilag is meg van csinálva kb minden. pl loggol, kezel szonárt, pitotot, magneto-t, de vannak szabad portok (analóg és i2c) is ahová felprogramozhatsz szinte bármit.

repülőben a következő módokat tudja:

//Manual
//CIRCLE
//Stabilize
//Training
//ACRO
//FLY_BY_WIRE_A
//FLY_BY_WIRE_B
//Cruise
//AUTO
//Return to Launch
//Loiter
//GUIDED

Én nagyon szeretem. :)

feket663
2013-07-21, 08:50
Köszönöm a segítséget!

Szia,

Ha kicsi az eltérés akkor semmi.

A lényeg az, hogy ha a tengelytől messze kerül, csűrésre lejebb vagy feljebb kerül a szerkezet és ezt sűlyedésnek vagy emelkedésnek veheti, amire reagálhat is, de ehhez szerintem kb a szárnyba kéne tenned. ;)

Gábor

Köszönöm az információt, akkor rá fogok próbálni a dologra, bár akkor nekem már a szárnyban lesz, mivel egy csupaszárny gépről van szó :D

feket663
2013-07-23, 22:37
Tegnap megérkezett a Hobbykingről rendelt kőkemény 7,5 dolláros bluetooth modul. A tegnapi és a mai délutánt rászántam az összehozásra a HKPilot panellel, mint kiderült, a legnagyobb nehézséget a megfelelő BT driver megtalálása jelentette, mert a kétségbeesésemben a telefonomra letöltött android GCS programmal azonnal összepárosodott.
Hogy másnak már ne kelljen a felesleges köröket lefutni, inkább leírom, hogy én hogy csináltam:
Mivel a BT panelen öles betűkkel hirdetik, hogy 3.3 voltos jelszintekhez készült, ezért az RX ágba egy 1 kiloohmos ellenállást forrasztottam elsőként. A táp 5 voltja megfelelő, mert 3.6-6 voltos feszültségekig működőképes.
Az első lépés, egy FTDI panel segítségével össze kell kötni a géppel. Futtatni kell az arduino programot (gondolom ez mindenkinél megvan, aki multiwii vagy egyéb ardu előnevű paneleket használ)
és a mellékelt video szerint át kell állítani a soros port sebességét annyi különbséggel, hogy a hobbykinges BT panel default sebessége 115200, és az APM panelekhez 57600-ra kell állítani a sebességet

http://youtu.be/S2dWhLv_IK8 2 percig csak a beszerzést mutatja, azt a részt nyugodtan át lehet tekerni.

Nem szabad elfelejteni, hogy a mission plannerben is be kell állítani a megfelelő com portot és az 57600 baud átviteli sebességet.

Ennyi, és vége a dugdosásnak!!!

Ltomi78
2013-07-24, 23:28
Akkor mibeb mas c4s...vagy ez ha jol ertem tobbet tud? Az osd kepe hogy nez ki?

Ltomi78
2013-07-24, 23:36
Akkor mibeb mas c4s...vagy ez ha jol ertem tobbet tud? Az osd kepe hogy nez ki?

Bocsi latom tavaly ezt mar kerdeztem. :D
A quadcopter hez viszont jol johet... arra mar van kesz besllitasotok? Osd gps meg vezerlo mennyibol jonne ki?

feket663
2013-07-25, 06:48
75 dollár a vezérlő a HK-nél, 22 dolcsi a GPS, 18 az OSD, és egy 4 dolláros postával mindezek hazajönnek. Kell még egy 10-15 dolláros árammérő modul az e-bayről, annak a postája ingyenes.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__37328__HKPilot_Mega_V2_5_Flight_Controller_USB_G YRO_ACC_MAG_BARO.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__36844__Minim_OSD_v1_1.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31135__NEO_6M_GPS_Module.html
http://www.ebay.com/itm/F04030-Newest-45A-90A-Current-Sensor-Moudle-for-APM-2-5-APM-/251214281437?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a7d89badd

relaxman
2013-07-25, 07:47
Ezt a téglalap alakú vezérlőt hogy lehet felfogatni egy átlag frame-re, melyen négyzetben vannak a lukak?
Újat kell fúrni? A tápelosztó panel is négyzet alakú..

feket663
2013-07-25, 08:04
Én két oldalas szivaccsal csinálnám

Smith
2014-01-12, 20:59
Nem igazán találtam külön MinimOSD témát így ide írom a kínomat :( :
Crius aio vezérlőhöz rendeltem osd-t,FT232RL usb csatlakozóval küldték,4 eres összekötő kábellel!
Ezt a 4 eres összekötést írják mindenhol (felső kép) + a reset gomb nyomkodását,de ezzel a módszerrel nem lehet használni.
A software "CT Tool for MinimOSD Extra 2.3.2.0 Pre Release r713" állandóan hibát írt "Failed to talk bootloader"
pedig a panelokon a control led-ek villogtak.
Tanulságként írom le : sikerült megtalálnom a megoldást,az FT232-n a DTR -t az osd-n a GRN lábbal még össze kell kötni. ( a képen az alsó)
Így már megy a fel-le töltés,frissítés is. ;D
http://kepfeltoltes.hu/140112/ft232rl_minimosd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

nhadrian
2014-01-12, 21:04
Szia.

Valóban, igazad van, mivel a GRN láb igazából a kontroller reset lába.
Ugyanis, csak bootloader módban lehet feltölteni a CT-Tool-al firmware-t!

(Egyébként ugyanez elérhető ha rányomsz a gombra hogy Upload és utána abban a pillanatban csatlakoztatod az OSD-t, mert akkor még a bootloader-nél elkezdődik a feltöltés. De ez macerás megoldás…)

Üdv Adrián

Smith
2014-01-12, 22:00
(Egyébként ugyanez elérhető ha rányomsz a gombra hogy Upload és utána abban a pillanatban csatlakoztatod az OSD-t, mert akkor még a bootloader-nél elkezdődik a feltöltés. De ez macerás megoldás…)

Köszi,olvastam az rcgroups-on,ezzel kb. 1 órát játszottam sikertelenül..
Még egy észrevételem : az OSD-n hibásan mutatta a karaktereket,miután downgrade-eltem 2.0-ra + a karaktereket is ment a 2.0-val normálisan,ez után kapott Pre-release_2.4_r719.hex -et azzal is jó lett.
(az alapoktól kell indulni) ???
Minden firmware verziónál meg variálták a karakter készletet :
http://keptarhely.eu/thumbs/2014/01/12/v01/20140112v01e82oj.jpg (http://keptarhely.eu/view.php?file=20140112v01e82oj.jpeg)

Gabek
2014-01-13, 08:42

Még egy észrevételem : az OSD-n hibásan mutatta a karaktereket,miután downgrade-eltem 2.0-ra + a karaktereket is ment a 2.0-val normálisan,ez után kapott Pre-release_2.4_r719.hex -et azzal is jó lett.
http://keptarhely.eu/thumbs/2014/01/12/v01/20140112v01e82oj.jpg (http://keptarhely.eu/view.php?file=20140112v01e82oj.jpeg)

A MinimOSD_2.4.0.0.mcm a legfrissebb.

Előzőekben volt egy hiba.

Néha dupla fekete vonal volt a horizonton, felül.

Gábor

drager
2014-01-13, 08:49

Gábor

Ez a MinimOSD-Extra 2.4-hez jó?

Gabek
2014-01-13, 09:53

Gábor

Ez a MinimOSD-Extra 2.4-hez jó?

Az összes kései verziónkhoz jó.

drager
2014-01-13, 12:30

Esetleg egy letöltési linket tudnál adni, google csak szöveges formában találja és csak html-ként tudom letölteni.

Gabek
2014-01-13, 12:49

Esetleg egy letöltési linket tudnál adni, google csak szöveges formában találja és csak html-ként tudom letölteni.

Whoops! Most látom Miguel kifelejtette. :)
Mindjárt csinálok egy letöltést a project home-ra.

Gábor

Smith
2014-01-13, 19:10

Azt én is meg köszönném!! :P
Az akkumérésre két bekötést találtam :

http://keptarhely.eu/download.php?file=20140113v01e9ihvf.jpeg

Melyik séma jó a az utolsó firmware-hez??

Gabek
2014-01-13, 20:35

Azt én is meg köszönném!! :P
Az akkumérésre két bekötést találtam :

http://keptarhely.eu/download.php?file=20140113v01e9ihvf.jpeg

Melyik séma jó a az utolsó firmware-hez??

Egyik sem :)

Nem ezzel a szemlélettel csináltuk a FW-t.

Az összes adat forrása az APM. Az OSD csak megjelenít.
És mégsem. :)

Sokmindent számoltatunk vele valójában. de az alap szemléet nem változott. "Az adatok az APM-től jönnek".

Andrew-el régebben beszéltem a második akkuról, akkor azt mondta, lehet beteszi az APM repülős FW-ébe. Ha ez megvan kb 1 óra alatt megcsinálom, hogy meg is jelenítse az OSD, de valami meglévőt törölni kell érte. (teleírtuk a chip-et)

Valóban rá lehet kötni külső dolgokat, viszont le is kell programozni. De ha már... Akkor inkább a Jdrones OSD ;)
Azt nem kell mókolni, mert azon eleve ki van vezetve pár port.

Nem vészes a kód sem amit írni kell hozzá. Meg lehet csinálni.

Javaslom az 1 akku mindenre megoldást.

Gábor

Smith
2014-01-13, 20:52

így van most is,és nem változik a ki írt érték.(csak a fesz.mérés miatt vettem osd-t,a többi kijelzést le is szedtem)
Lehet nem kap értékváltozást az APM-ből?

Gabek
2014-01-13, 21:10

így van most is,és nem változik a ki írt érték.(csak a fesz.mérés miatt vettem osd-t,a többi kijelzést le is szedtem)
Lehet nem kap értékváltozást az APM-ből?

Annak mennie kell.

A MP mutatja?

Elöször az APM-en kell belőni.

Ott kell kiválasztani, hogy milyen szenzorod van, és OSD-n csak akkor nézd ha a MP már mutatja.

Az APM 3 adatot ad át az akkuról az OSD-nek:

1./ pillanatnyi feszültség (V)
2./ pillanatnyi áramerősség (A)
3./ töltöttségi szint (%)

Ha a szenzor mutat, és kalibráltad is, akkor állítsd be a max akkuméretet is a MP-ben.

Ez fontos, ha az OSD-n %-ba akarod látni az akku töltöttségi szintjét.
Nomeg riasztás is van rá az OSD-ben!

Mivel osd az APM-től %-ban kapja a merülési adatot. Ha így jelenítteted meg az OSD-vel akkor az egy az egyben az APM-től kapott adat.

HA mah-ra állítod az OSD-t, akkor már nem így van. Mivel elhasznált mah adatot nem kapunk.
Ezért Inegráltam. Vagyis figyelem a pillanatnyi ármfelvételt, és az eltelt időt.
Ez annál pontosabb, minnél nagyobb a mintavétel. Ezt felemeltem a lehetséges maximumra úgy, hogy megméretem az osd-vel a loop időt és minden egyes loopnál ezt hasznélom mint mintavételi idő. Ez önbeállós.

Gábor

Smith
2014-01-13, 21:13
Na ezen átsiklottam! ;D Így már tiszta,ezer köszönet!!

Smith
2014-01-14, 22:13
Már elérhető a "MinimOSD_2.4.mcm" köszönet,ebben mi lett változtatva,javítva?
Bekapcsoltam a horizontot,a jobb szélén a lezáró vonal után van még egy vonal,jelent valamit vagy hiba?
PL. : [-----------]_
(ez van most fent : MinimOSD-Extra_Copter_Pre-release_2.4_r719.hex)
Minden elismerésem,nem kevés munkátok van benne!

Gabek
2014-01-14, 22:20
Már elérhető a "MinimOSD_2.4.mcm" köszönet,ebben mi lett változtatva,javítva?
Bekapcsoltam a horizontot,a jobb szélén a lezáró vonal után van még egy vonal,jelent valamit vagy hiba?
PL. : [-----------]_
(ez van most fent : MinimOSD-Extra_Copter_Pre-release_2.4_r719.hex)
Minden elismerésem,nem kevés munkátok van benne!

Hát, javítottam a dupla körbehúzás hibát a horizojnton, valamint kicseréltem a koponyát egy légcsavarra. :)

Az a kis vonal akkor van ha kopter FW van fent. Alacsony magasságban mutatja a föld közelségét. Amolyan leszállás segítő.

Gábor

Smith
2014-01-15, 20:38
Alacsony magasságban mutatja a föld közelségét. Amolyan leszállás segítő.

Szuper,ötletes! ;D
Végül is a fesz.mérést egy osztóval csináltam meg,(a szenzor híján) Crius aio 2-n az A1-es bemenetre,Planner-ben beállítottam,kalibráltam,repülés teszt még nem volt,fejlemények a napokban..

Gabek
2014-01-15, 23:34
Alacsony magasságban mutatja a föld közelségét. Amolyan leszállás segítő.

Szuper,ötletes! ;D
Végül is a fesz.mérést egy osztóval csináltam meg,(a szenzor híján) Crius aio 2-n az A1-es bemenetre,Planner-ben beállítottam,kalibráltam,repülés teszt még nem volt,fejlemények a napokban..

Ez Miguel ötlete volt. :)

Így nem mér áramfelvételt. Nem?

Smith
2014-01-16, 20:39

Sajna nem,de legalább van fesz.kijlezés,(300 méterre már nem hallani az akku jelzőt) ???
Ez lenne az és az A1-be kell kötni (Crius aio 2 mpng 3.0.1) :
http://keptarhely.eu/download.php?file=20140116v01e15vjv.jpeg

Gabek
2014-01-16, 20:44

Sajna nem,de legalább van fesz.kijlezés,(300 méterre már nem hallani az akku jelzőt) ???
Ez lenne az és az A1-be kell kötni (Crius aio 2 mpng 3.0.1) :
http://keptarhely.eu/download.php?file=20140116v01e15vjv.jpeg

Ez nekem nem tűnik túl jó ötletnek!

A negatív rákötést nem értem... ???

Smith
2014-01-16, 21:31
Ez nekem nem tűnik túl jó ötletnek!
A negatív rákötést nem értem... ???

Miért? Ez egy fesz.osztó ez van a panelon is.Számolj utána :
http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=qOblYo1Rof

Gabek
2014-01-16, 22:20
Végülis csak 0,0001 A a veszteség ha jól számolom. :)

jpeti29
2014-01-17, 08:47
Nekem csak a fesz osztó arányával van bajom, nem lesz túl nagy a felbontás 3 cellánál. 10k, 33k jobb volna, nem?

feket663
2014-01-17, 09:02
http://www.modeltronic.es/imagenes/tw757/fpvraptor-sub3.jpg

Egy ilyen gépen ki hová helyezné el a sebességmérő szenzort (pitot cső)?

csomy
2014-01-17, 10:01
http://www.modeltronic.es/imagenes/tw757/fpvraptor-sub3.jpg

Egy ilyen gépen ki hová helyezné el a sebességmérő szenzort (pitot cső)?

Előre kitolnám a törzs elején, valami könnyen roncsolódó rögzítéssel, hogy orra esés esetén be tudjon csúszni.

feket663
2014-01-17, 10:26
Én is valami ilyesmire gondoltam, mondjuk egy darab EPP habot ragasztok majd belülre, és azon átbujtatom, csak félek, hogy amilyen szerencsém lesz, első repüléskor oda is verem a külön sehol se kapható csövet...

asellyei
2014-01-17, 10:49
Nekem egy styro Twisterem van. A legelején dugtam át a habban a csövet. Tökéletesen műkődik.
Vicces, hogy leszállásnál még soha nem nyomódott be. Inkább csak szállításkor. Az cső elég erős. Ahhoz nagyon oda kell ejteni a gépet, hogy valami baja legyen.

Üdv, a

feket663
2014-01-17, 10:56
Nekem már sikerült odaejteni a gépet párszor elég alaposan, tehát minden eshetőség lehetséges, bár remélhetőleg a sebesség szenzor megoldja majd az átesési sebesség alatti repülést, mikor elég érdekes dolgokat tud csinálni stabil módban a vezérlő... :D

Gabek
2014-01-17, 11:27
Nekem már sikerült odaejteni a gépet párszor elég alaposan, tehát minden eshetőség lehetséges, bár remélhetőleg a sebesség szenzor megoldja majd az átesési sebesség alatti repülést, mikor elég érdekes dolgokat tud csinálni stabil módban a vezérlő... :D

Pl a háton lapos dugó. :D

Szerintem zsugaríts rá egy zsugorcsövet egy ugyanojan vastag acélhuzal végére.

Ezt helyezd el a tözs elején valahol felül. A hosszú acélhuzallal könnyű beállítani az irányt. ;)

Aztána ha megköt a ragasztó, húzd ki, és kész a teleszkópos felfogatás ;)

Én teszteltem. Működik ;)

https://www.youtube.com/watch?v=ljpQ6APA5RM

stasz
2014-01-17, 20:26
Én is valami ilyesmire gondoltam, mondjuk egy darab EPP habot ragasztok majd belülre, és azon átbujtatom, csak félek, hogy amilyen szerencsém lesz, első repüléskor oda is verem a külön sehol se kapható csövet...

Ha mégis nagy gond lenne :)
http://www.lipoly.de/index.php?main_page=product_info&products_id=209883
http://store.3drobotics.com/products/pitot-tube-combined-static-dynamic-probes

feket663
2014-01-17, 20:28
Ezt még nem is láttam...

Gabek
2014-01-17, 23:53

Ha mégis nagy gond lenne :)
http://www.lipoly.de/index.php?main_page=product_info&products_id=209883
http://store.3drobotics.com/products/pitot-tube-combined-static-dynamic-probes

Nem lesz.

Nekem is még az első van. (Igaz még nem zuhantam.... Kopp, kopp, kopp....)

Amúgy gyárilag hibás volt!

Áteresztett!

Ezt érdemes lepróbálni. ;)

feket663
2014-02-03, 22:34
Még mindig a sebesség szenzorral kapcsolatban van kérdésem. Hét végén végre sikerült fpv-ben megrepíteni a Raptoromat, az air speed szenzor automatikus kalibrációja be is volt kapcsolva, de az airspeed ratio értéke 4.0 lett, a calibrációs leírásban azt olvastam, hogy ennek 1.5 és 3 közöttinek kellene lenni. A pitot cső kb 32 mm-re áll ki a gép orrából, az átszivárgást ellenőriztem, nem érzékelem, hogy lenne. Mi lehet a gond? Esetleg az, hogy a cső nem tökéletesen vízszintes, vagy a gép nagy orra turbulenciákat okoz?

Gabek
2014-02-03, 23:19
Még mindig a sebesség szenzorral kapcsolatban van kérdésem. Hét végén végre sikerült fpv-ben megrepíteni a Raptoromat, az air speed szenzor automatikus kalibrációja be is volt kapcsolva, de az airspeed ratio értéke 4.0 lett, a calibrációs leírásban azt olvastam, hogy ennek 1.5 és 3 közöttinek kellene lenni. A pitot cső kb 32 mm-re áll ki a gép orrából, az átszivárgást ellenőriztem, nem érzékelem, hogy lenne. Mi lehet a gond? Esetleg az, hogy a cső nem tökéletesen vízszintes, vagy a gép nagy orra turbulenciákat okoz?

Ne repülj a 2.75-el.

2.78 a legfrisebb.
Ezzel még nem repültem, de pl 2.76-al sokat.
Abban pl jó az autokalibráció. (Ott a log-okkal van gond)

Gábor

feket663
2014-02-03, 23:32
2.77-el repülök jelenleg

Az normális dolog, hogy a flight data kijelzőn a műhorizont alatt az airspeed értéke így a szobában 1 és 8-9 között folyamatosan változó adatot mutat? A gs érték az csak 0-3 km/h között ugrál.

Valami biztosan működik a szenzorban, mert mikor eltömődött hóval a cső, akkor egyből maxra vette a gázt (illetve a beállított értékre), miközben az osd-n 0 km/h volt a légsebesség.

esetleg itt egy video az osd-ről, hátha látsz benne valami falsságot...

http://youtu.be/4WFn_fEmLTo

Gabek
2014-02-04, 01:18
2.77-el repülök jelenleg

Az normális dolog, hogy a flight data kijelzőn a műhorizont alatt az airspeed értéke így a szobában 1 és 8-9 között folyamatosan változó adatot mutat? A gs érték az csak 0-3 km/h között ugrál.

Valami biztosan működik a szenzorban, mert mikor eltömődött hóval a cső, akkor egyből maxra vette a gázt (illetve a beállított értékre), miközben az osd-n 0 km/h volt a légsebesség.

esetleg itt egy video az osd-ről, hátha látsz benne valami falsságot...

http://youtu.be/4WFn_fEmLTo

Szia!

Jó volt nézni a videódat! :)

Egy apróságot látok.
Régi a karakter készleted.
Ebben volt egy hiba. A horizont felső fekete körbefuttatása duplán látszik néha.
Ezt már javítottam: https://code.google.com/p/minimosd-extra/downloads/detail?name=MinimOSD_2.4.mcm&can=2&q=#makechanges

Meg mintha az iránytűd össze lenne csúszva a mellette lévő panellel.
De így is jól működik.

Érdemes amúgy feltenni a legújabb FW-t is.
Nem csináltunk még hex-et, de forrásból már fent van.

Megcsináltam, hogy a HA-t az APM-től kérje le.
Már nem az OSD kalkulálja ki. Meg még pár apróságot javítgattam rajta.

Az, hogy az AS ugrál 0 sebességnél, az teljesen normális.
Gondolom még neked is az analóg verzió van.
Nem pontos a szenzor ebben a tartományban, és zajos is.

Most kísérleteznek egy digitális szenzorral, állítólag sokkal jobb!
Szerintem nemsoká megvásárolható lesz.

Gábor

Gabek
2014-02-04, 01:24
Megnéztem újra a videódat.

A 23 km/h az már egy kicsit sok.

Ez a rosz autokalibráció miatt is lehet.

Az iránytű is asszem a charset miatt van, de ezt holnap megnézem majd.

Gábor

feket663
2014-02-04, 07:08
Köszönöm szépen az észrevételeket, meló után megpróbálok mindent lefrissíteni. Sajna a DVR nem túl jól tette a dolgát, a filmen láthatótól azért jóval hamarabb visszajött a kép, csak a szinkron gyengesége megzavarta. Eddig egy skew planar antenna volt a video adón is (1.3 ghz 800 mw), majd kipróbálunk egy cloverleaf-et is, hátha azzal messzebb jutunk :D

foxlala
2014-03-04, 20:47
Sziasztok!

2 napja küzdök egy ilyen rendszerrel... Az APM 'nagyjából' működik, beszerelve a helyére. A gondom a MinimOSD csatlakoztatásával van.
A telemetria portra csatlakoztatva, de valamiért 'waiting mavlink...' állapotig jutok csak el. Mármint a vételi oldalon ennyi látszik. Az MP-ben SR1... paraméterek beállítva a kívánt értékekre. Mi lehet a gond? MinimOSD-n TX nincs bekötve, de ha bevolt, akkor sem volt változás.

Köszi a tippeket!

feket663
2014-03-04, 20:49
rx-tx fel van cserélve?

foxlala
2014-03-04, 20:58
rx-tx fel van cserélve?

Igen
És mivel az APM 2.6-os, így az 1-es csatorna van 57Kbaud-ra állítva

feket663
2014-03-04, 21:35
más ötletem nincsen sajnos... látni kellene.

Gabek
2014-03-04, 21:40
Sziaszok,

Csinálj egy fotót a drótozásról. ;)

Zárjuk ki amit lehet.

foxlala
2014-03-04, 21:41

Köszi, olvasok tovább net...

csp
2014-03-04, 21:43
Sziasztok,

Próbálnánk egy HK-es E-OSD-t flash-elni, de nem igazán sikerül.

Tudna segíteni valaki?

Előre is köszönöm.

CSP

[img=http://www.kephost.com/thumb/2014/3/4/a1_2014_3_4_qs3o8v697d_tn.png] (http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_3_4_qs3o8v697d.png)

asellyei
2014-03-04, 21:50

Köszi, olvasok tovább net...

Gyors kerdes, le vagyok maradva.
Ezt te most Arduplane-re vagy kopterre csinalod?
Ha nincs telemetria modul, akkor az OSD-re rakototted az rx-et , tx-et is?
Repcsin serial3-at kell hazsnalni, jo a beallitott baud-rate?

foxlala
2014-03-04, 21:51
Sziaszok,

Zárjuk ki amit lehet.

Hát tényleg drótozás... :)

http://rcpilot.hu/users/4005/23356/b_201403042148223043.jpg
http://rcpilot.hu/users/4005/23356/b_201403042148508520.jpg

asellyei
2014-03-04, 21:54
Nalam nem a BLK-ra, hanem a GND-re van kotve az osd oldalon.

foxlala
2014-03-04, 21:54
Sziaszok,

Zárjuk ki amit lehet.

APM +5 OSD +5
APM TX OSD RX
APM GND OSD BLK, de ezt próbáltam OSD GND-n is, úgy is 'waiting' volt...

asellyei
2014-03-04, 21:56
Mitol indul be a mavlink. Ha egyedul van az osd, akkor mindetto kell. Rx, tx is.
Vagy nem igy van?

Gabek
2014-03-04, 22:01
Sziaszok,

Zárjuk ki amit lehet.

Hát tényleg drótozás... :)

http://rcpilot.hu/users/4005/23356/b_201403042148223043.jpg
http://rcpilot.hu/users/4005/23356/b_201403042148508520.jpg

Hűűű

Bátran beforrasztottad! :D

De elvileg az jó.

Na!

Kezdjük nulláról.

A Mission plannerbe menj be a cli-be.

Ott csinálj egy erase-et és egy resetet is.

Ezután próbáld újra.

Ha nem segít töltsd újra a FW-t is.

Előfordúlhat, hogy pár változó rosz értékeket tartalmaz az eeprom-ban.

Írj, hogy ment.

Ja!

Meg lehet még próbálni:
Ha továbbra sem megy a MP-ben van egy OSD gomb. Ez beállítja amit kell.

Gábor

Gabek
2014-03-04, 22:02
Mitol indul be a mavlink. Ha egyedul van az osd, akkor mindetto kell. Rx, tx is.
Vagy nem igy van?

Az SR1 paramétereken múlik.

Nem kell request-elni. Legalábbis repülős FW-en nem.

asellyei
2014-03-04, 22:07
Koszi.
Nekem ma vegre mukodik a telemetria openlrsng-en keresztul.
Az Osd-t levettem 19200 baud-ra es minden sr parametert 2-re. Teljesen hasznalhato maradt igy is az osd alacsony refresh rate-el.
Igy megvan a telemetria adat a szemuvegben, a taviranyiton es az andriodon is egyszerre. Gyakorlati haszna nincs, de erdekes.
Udv

Gabek
2014-03-04, 22:10
Koszi.
Az Osd-t levettem 19200 baud-ra es minden sr parametert 2-re. Teljesen hasznalhato maradt igy is az osd alacsony refresh rate-el.
Igy megvan a telemetria adat a szemuvegben, a taviranyiton es az andriodon is egyszerre. Gyakorlati haszna nincs, de erdekes.
Udv

:D

Helyes

Mennyit romlik a hatótáv az OpenLrs-en kétirányú kommunikációnál?

Amúgy Sellyei vagy?

Gábor

foxlala
2014-03-04, 22:12
Hűűű

Bátran beforrasztottad! :D

De elvileg az jó.

Na!

Kezdjük nulláról.

A Mission plannerbe menj be a cli-be.

Ott csinálj egy erase-et és egy resetet is.

Ezután próbáld újra.

Ha nem segít töltsd újra a FW-t is.

Előfordúlhat, hogy pár változó rosz értékeket tartalmaz az eeprom-ban.

Írj, hogy ment.

Ja!

Meg lehet még próbálni:
Ha továbbra sem megy a MP-ben van egy OSD gomb. Ez beállítja amit kell.

Gábor

MP-be mit jelent a cli?

Egyébként az OSD gombot nyomkodtam, de semmi javulás

asellyei
2014-03-04, 22:13
Koszi.
Udv

Helyes

Amúgy Sellyei vagy?

Gábor

Ezt a hetvegen tudom meg. Ezzel a cuccal mindent csinaltam mar, de repuleshez meg nem talaltam meggyozonek.
Es igen, az vagyok.

Gabek
2014-03-04, 22:15
Koszi.
Udv

Helyes

Amúgy Sellyei vagy?

Gábor

Ezt a hetvegen tudom meg. Ezzel a cuccal mindent csinaltam mar, de repuleshez meg nem talaltam meggyozonek.
Es igen, az vagyok.

Ha jösz haza szólj és repülünk egyet. ;)

foxlala
2014-03-04, 22:21
Gábor!

MP-be mit jelent a cli?

és van rx-tx rendesen...

Köszi!

Gabek
2014-03-04, 22:24
Gábor!

MP-be mit jelent a cli?

és van rx-tx rendesen...

Köszi!

Command Line lényegében

Vagyis ott asszem Terminál néven fut

Oda kalimpád be, hogy setup.

Aztán help

Kiír minden lehetséges parancsot.

foxlala
2014-03-04, 22:35
Command Line lényegében

Vagyis ott asszem Terminál néven fut

Oda kalimpád be, hogy setup.

Aztán help

Kiír minden lehetséges parancsot.

erase-reset megvolt, SR1_ param beállítva... de csak 'waiting' van :(
mára felfüggesztem, mert a család is akar tv-zni :) holnap okoskodom tovább...

Köszi a segítséget!!!

foxlala
2014-03-05, 22:43
Sziasztok!

Tegnap óta már működik az OSD-m... de...
Amit csináltam, hogy újra flash-eltem, és újra állítottam. Bár szerintem e nélkül is ment volna, csak én USB-n tápláltam a rendszert.
Ha az USB fel van dugva, akkor OSD nem megy. A fórumokon azt olvastam, hogy ez így 'normális'. Ha lehúzom az USB-t az APM-ről, akkor elindul a MAVLINK, és megjelennek az adatok a monitoron.

A következő gondom:
Az APM a BEC-ről kapja az 5 voltot, és az egész rendszer is. Ami azt jelenti, hogy a jumper után csak 4.5V van, és az OSD nem indul el, csak akkor ha... először az usb-ről elindul a rendszer, és az OSD-is, mivel ilyenkor 5V van a rendszeren. Majd 3s aksi rádug BEC, USB lehúz, és működik.
Ahogy nézem, nem úszom meg az UBEC beépítését.
Mindenki két táppal hajtja?

asellyei
2014-03-06, 06:37
Sziasztok!

Amit csináltam, hogy újra flash-eltem, és újra állítottam. Bár szerintem e nélkül is ment volna, csak én USB-n tápláltam a rendszert.
Ha az USB fel van dugva, akkor OSD nem megy. A fórumokon azt olvastam, hogy ez így 'normális'. Ha lehúzom az USB-t az APM-ről, akkor elindul a MAVLINK, és megjelennek az adatok a monitoron.

A következő gondom:
Az APM a BEC-ről kapja az 5 voltot, és az egész rendszer is. Ami azt jelenti, hogy a jumper után csak 4.5V van, és az OSD nem indul el, csak akkor ha... először az usb-ről elindul a rendszer, és az OSD-is, mivel ilyenkor 5V van a rendszeren. Majd 3s aksi rádug BEC, USB lehúz, és működik.

En igen.

Gabek
2014-03-06, 08:30
Sziasztok!

A következő gondom:

Szia.

Nem értem pontosan a problémát.

Amúgy nem érdemes külön táplálni az osd két oldalát.

Nagyon melegszik, és még szór is 433-on.

Gabek
2014-03-06, 08:34
Sziasztok!

A következő gondom:

foxlala
2014-03-06, 11:10
Szia.

Nem értem pontosan a problémát.

Amúgy nem érdemes külön táplálni az osd két oldalát.

Nagyon melegszik, és még szór is 433-on.

Szia Gábor!

Alap felállás, hogy egy táp, az OUT oldali BEC-ről kap 5V-ot. Viszont akkor az IN oldalon csak 4.5V van, mert van egy soros dióda, amin esik 0.5V feszültség. És a telemetria csatlakozón is csak 4.5V van. Én alapból innen vettem le a MinimOSD tápját, és nem indul el. Ha USB-t dug fel az ember neki, akkor az USB-ről az IN oldal is 5V-ot kap, és akkor elindul az OSD.
De átforrasztom úgy, hogy az OSD az OUT oldali 5V-ot kapja tápnak, és akkor remélem nem lesz ilyen gond.

Üdv!

asellyei
2014-03-06, 11:45
Én a következők miatt használok két tápot:
Az én ebay-es Minimosd-m csak egy helyről, az APM felől kér tápot.
Először csak egy tápom volt az input oldalon. Amikor a szervóim mozogtak, akkor a táp ingadozott és a Minimosd-n megszűnt az overlay.
Ezért lett egy táp az input oldalra és egy másik az output oldalra a szervókhoz.
Ezért nyilván a videóban is kevesebb lett az alap csíkozás, mert stabil tápellátás lett mindkét oldalon.

Üdv, a

Gabek
2014-03-06, 12:15
Hmmm Ez nagyon fura....

Nekem soha nem volt ilyen problémám.

Mi több nekem ugyancsak a telemetria tüskékről megy a BT modulom is....

A ubec-en is múlhat de hmmm....

Nem esik be a bec-ed terhelésre?

Milyen BEC-et használsz?

Nyugodtan megtáplálhatod direktbe a ubec-ről az OSD-t, de figyelj, nehogy földhurkot csinálj, mert abból füstjelzés lehet!

Szerintem a földet kapja továbbra is az APM-től.

Nekem mondjuk egy öreg APM 1.4-em van de az nagyon stabil ebben.
Nekem USB-ről is megy meg ubec-ről is szépen, ahogy kell.

Motorjáratkor valóban lehet zavar. De csinálni kell egy szűrőt és így teljesen megszűnik.
Pici csíkozás sincs.
Az APM-nek is jobb, ha zajmentes tápot kap. Bizonyos verziói érzékenyek erre.

MinimOSD -nek is pl a korai verziói el tudtak égni 12v-on. És néhány másolat még most is "első verziós".
A késöbbiekben már másfajta a táp áramkör, az már megbízhatóbb, de az is melegszik. Figyelni kell rá, hogy tudjon hülni.

A zaj nem olyan nagy gond, ha nem 433-on repülsz. Ha igen, akkor érdemes becsomagolni valami fémbe, de akkor méginkább jelentkezik a melegedés.....

Ezek a szempontok.

asellyei
2014-03-06, 13:09
Nekem ez az OSD-m van.
http://i.imgur.com/dfIf0s2.jpg

Az oldalán ott van a sok okosság.

A BEC-em az Turnigy U-BEC volt. Most már egy másikat használok.

Ezt a 433-at kifejtenéd? Most készülök repülni először az OPENLRS-el.
Habár vevő mostmár spektrum analizátor, így meg tudom nézni, hogy mi van bekapcsolt állapotban.

Gabek
2014-03-06, 14:23
Ez egy Jdrones OSD.

Az a külömbség itt, hogy ki van vezetve pár port, hogy maga az OSD is elláthasson bizonyos funkciókat.

Mikor kijött, írt nekem Jani, hogy fejlesszünk rá funkciókat, meg hogy küld nekem párat.
Sohasem érkezett meg, én meg xartam rá...

Hozzáteszem, nem egyezik a szemlélet sem, mert a MinimOSD arra készült, hogy az APM-től kapott adatokat jelenítse meg.
Vagyis az APM az az egység amire rá van kötve az összes szenzor, és véletlenül sem az OSD.
Ez a mi (MinimOSD-Extra) policy-nk is a kezdetektől.

Valamint tele van a chip. Nem fér el több rajta.

433mhz-vel kapcsolatban.

A MinimOSD-nek két fő része van. Egy digitális (ez a kis chip ami a számolási feladatokat végzi), és egy analoge ami tulajdonképpen a video sync chip, ami ráteszi az overlay-t a videóra. ennek az áramellátása külön választható.

Az analoge oldalhoz van egy regulátor az osd-n ami pl 12v-ból ugyanúgy 5v-ot csinál az OSD-nek.
Ez a regulátor a legtöbb OSD-n zajos. Szór 433mhz környékén. Ezt elvileg ki is tudod mérni OPenLRS-el is.
Vagyis: ha meg tudod oldani, hogy zavarmentes tápról táplád a rendszeredet, akkor teljesen felesleges az OSD-d analóg oldalát külön táplálni. Ugyanúgy 5V-ot kap, csak nem kerülőúton, és komprumisszumok árán.

Sandro-ék valóban a zavarszűrés miatt vették külön. Ez egy opció volt. De nem vát be igazán...

Üdv,
Gábor

foxlala
2014-03-19, 16:44
Sziasztok!

Másfél hete kipróbáltam az easystar-APM összeállítást. És egy kis segítségre lenne szükségem. Manual-és Stabilize módban szépen ment is a gép, engedelmeskedett az irányításnak. FPV is szépen működött. Gondoltam egy merészet, és átkapcsoltam RTL módba. Na azt nem kellettvolna, mert 90m magasból mint a réti sas, célba vette a földet, ott ahol épp volt, és 1mp.-en belül már bele is ált.
Lassan újra repkész a szerkezet, de nem szeretném megint az orrát simogatni. Végig volt 9-10 műhold, a log szerint.
Mit nem állítottam be neki? A földön RTL-be kapcsolva látszólag nem csinál semmit, se magassági-se oldalkormányhoz nem nyúl...

Köszi előre is!

Gabek
2014-03-19, 17:50
Sziasztok!

Másfél hete kipróbáltam az easystar-APM összeállítást. És egy kis segítségre lenne szükségem. Manual-és Stabilize módban szépen ment is a gép, engedelmeskedett az irányításnak. FPV is szépen működött. Gondoltam egy merészet, és átkapcsoltam RTL módba. Na azt nem kellettvolna, mert 90m magasból mint a réti sas, célba vette a földet, ott ahol épp volt, és 1mp.-en belül már bele is ált.
Lassan újra repkész a szerkezet, de nem szeretném megint az orrát simogatni. Végig volt 9-10 műhold, a log szerint.
Mit nem állítottam be neki? A földön RTL-be kapcsolva látszólag nem csinál semmit, se magassági-se oldalkormányhoz nem nyúl...

Köszi előre is!

Szia,

Ez így elég kevés info.

Küld át az OSD videót erről.

Megnézem neked

foxlala
2014-03-19, 18:14
Szia,

Ez így elég kevés info.

Megnézem neked

Sajna az OSD-s video nem lett rögzítve, még nincs DVR-em hozzá...
Esetleg a logot amit az APM rögzített, át tudom küldeni...

Gabek
2014-03-19, 19:00
Szia,

Ez így elég kevés info.

Megnézem neked

Sajna az OSD-s video nem lett rögzítve, még nincs DVR-em hozzá...
Esetleg a logot amit az APM rögzített, át tudom küldeni...

Mindenképpen.

Meg a parameter fileodat is.

Meg a feltszerelséget is írd le :)

asellyei
2014-03-19, 19:10
Sziasztok!

Köszi előre is!

Szia,

Ez így elég kevés info.

Megnézem neked

Szia,

FBWA-ban probaltal repulni? Mielott ez tortent? A gep zuhanas kozben max gazon ment?

Udv, a

foxlala
2014-03-19, 19:28
Szia,

FBWA-ban probaltal repulni? Mielott ez tortent? A gep zuhanas kozben max gazon ment?

Udv, a

Szia!

FBWA-t nem próbáltam még. Az első repülés volt APM-mel.
A gép szélcsendben vitorlázott, és akkor kapcsoltam át RETL-be.
A log szerint az APM adott gázt, ha jól értelmezem...

foxlala
2014-03-19, 19:33
Mindenképpen.

A paraméter file mit jelent, hol találom?

A felszereltség:
APM2.6
2.78 ArduPilot FW
MinimOSD
200mW 5.8GHz video adó
Brushleed 6V Permax motor
Mobius kamera
2.4 GHz Turnigy 9x vevő - ER9X adó
3S2200 Lipo
970g felszálló súly

Gabek
2014-03-19, 20:06
Mindenképpen.

A paraméter file mit jelent, hol találom?

A felszereltség:
APM2.6
2.78 ArduPilot FW
MinimOSD
200mW 5.8GHz video adó
Brushleed 6V Permax motor
Mobius kamera
2.4 GHz Turnigy 9x vevő - ER9X adó
3S2200 Lipo
970g felszálló súly

MP-ben ki tuod menteni a beállításaidat a full parameter list-nél.

asellyei
2014-03-19, 20:15
Szia,

Udv, a

Szia!

FBWA-t nem próbáltam még. Az első repülés volt APM-mel.
A gép szélcsendben vitorlázott, és akkor kapcsoltam át RETL-be.
A log szerint az APM adott gázt, ha jól értelmezem...

Vizszint be volt allitva?

foxlala
2014-03-19, 20:23

Igen, legjobb tudomásom szerint, ami a Stabilize módban szépen látszott is, még kézben, a magasságit és oldalkormányt is szépen kezelte.

Gabek
2014-03-19, 20:25

Igen, legjobb tudomásom szerint, ami a Stabilize módban szépen látszott is, még kézben, a magasságit és oldalkormányt is szépen kezelte.

A fileok?

Így csak beszélgetünk róla. :)

foxlala
2014-03-19, 20:30

A fileok?

Hova küldjem?

Gabek
2014-03-19, 20:34

A fileok?

Hova küldjem?

elküldtem privátban

foxlala
2014-03-19, 20:42

A fileok?

Hova küldjem?

elküldtem privátban

Köszi, mail ment...

H.krisztián
2014-03-19, 20:52
Ha nem nagy kérés akkor lehetne nyilvános a találgatás...talán mi illetve én is okulnék belőle.

asellyei
2014-03-19, 21:17
Ha nem nagy kérés akkor lehetne nyilvános a találgatás...talán mi illetve én is okulnék belőle.

Igen, en is en is!

feket663
2014-03-23, 11:19
Hello. Mára sajna úgy néz ki, hogy megadta magát valami a HK féle Ardupilot klón vezérlőben. Tegnap még repkedtem vele a hatalmas szélben (bár most így visszagondolva nem repült épp a legjobban, de akkor ráfogtam a szélre), ma gondoltam megnézem mi a helyzet vele, bevízszinteztem, kicsit csökkentettem-növeltem a PID-ek értékeit, kikapcsoltam a gáz-magassági mixet, de egyéb paraméterekhez nem nyúltam. Pár perc után, mikor épp egy flaperon mixet próbálgattam beállítani, egyszer csak áttettem stab módba, és tátom ám, hogy a magassági a vízszintben lévő gépen is elég rendesen ki van térítve. Nosza ismét csatlakoztattam a Mission Plannerhez, és látom, hogy a műhorizont közel sincs a vízszinthez, minden irányban izeg-mozog, és ráadásul még pár perc után rendesen el is mászik.
Próbáltam újra kalibrálni a gyorsulásmérőket, újra vízszintezni, de eredménytelen maradt a próbálkozás.
Itt egy kis video, hogy mit csinál közvetlenül vízszintezés után:

http://youtu.be/wykClzsTNQQ

Mi lehet vajon a probléma? (ugyanezt csinálja, ha gépről vagy a saját power moduljáról is táplálom meg)

csomy
2014-03-23, 11:49
Keress egy mérőpontot és mérd men van-e 3.3v a vezérlőn.
Ha rossz a 3.3v stabilizátor, akkor megőrülnek a szenzorok.
Azt hiszem 5Vot ad, ha tönkremegy.
Ardupilot oldalt dobja a google ha rákeresel: "apm 3.3v regulator". A többi infó ott.

feket663
2014-03-23, 12:10
rámértem az I2C busz feszültségére, de az jónak tűnik. Most épp egy ősrégi analóg műszerem van, ami 5 voltra kb 6 voltot mutat, de a mérendő helyen 4 volt alatti feszejt mutat, tehát a fesszabályzó működik.

feket663
2014-03-23, 12:38
Érdekes, nyomtam egy resetet, most meg jónak tűnik... Ki érti ezt?

Gabek
2014-03-23, 12:47
Érdekes, nyomtam egy resetet, most meg jónak tűnik... Ki érti ezt?

Szia!

Cserélgettél mostanában külömböző FW-eket oda vissza?

Ilyenkor előfordulhat, hogy "faxságok" kerülnek be és maradnak az eeprom-ban.

Csinálj CLI-ből egy full earse-t és egy resetet, majd töltsd fel újra a FW-t.

Ja és; teszeteld dúrván mielőtt felszáálsz. ;)

Remélem rendben leszel.

feket663
2014-03-23, 13:03
Nem cserélgettem... Pár, véleményem szerint a gyorsulásmérőhöz abszolút semmi köze nem levő paramétert tekergettem, aztán mégis összeomlott...
Most meg itt megy 5 perce, aztán egy fokot nem mászott el rajta semmi :D
Néha nehéz megérteni az elektronikai dolgok lelkületét.

Természetesen fokozott óvatossággal fogok felszállni, és csak nagy magasságban fogok bármilyen robottal kapcsolatban álló üzemmódot kapcsolni.
Remélem nem RTC (return to China) módot sikerül neki beállítani :D

Gabek
2014-03-23, 14:52
Nem cserélgettem... Pár, véleményem szerint a gyorsulásmérőhöz abszolút semmi köze nem levő paramétert tekergettem, aztán mégis összeomlott...
Most meg itt megy 5 perce, aztán egy fokot nem mászott el rajta semmi :D
Néha nehéz megérteni az elektronikai dolgok lelkületét.

Természetesen fokozott óvatossággal fogok felszállni, és csak nagy magasságban fogok bármilyen robottal kapcsolatban álló üzemmódot kapcsolni.
Remélem nem RTC (return to China) módot sikerül neki beállítani :D

Akkor is lehet ilyen, ha mozgatod gyro kalibrálás közben, vagy ha kikapcsolod az auto kalibrációt.

feket663
2014-03-23, 15:15
Egy helyben állt, teljes nyugalomban (már amennyire lehet a Földön nyugalomról beszélni... :) )

feket663
2014-03-23, 16:58
Csak tud ez az ardupilóta repülni, a szokásos üzemmódokban tette a dolgát, ahogy kell :)

belfi
2014-03-26, 11:30
Sziasztok!

Most kezdek FPV rendszert összeválogatni, az ArduPilot Mega és a MinimOSD felé húzok, viszont pár dolog nem tiszta:

1. Jól látom, hogy külön változatok vannak repülőhöz és kvadkopterhez vagy igazából ezek egyformák csak "márkázva vannak"? (Nekem most repülőhöz kell majd, de később akár kopterhez is jó lehet)
2. A 3drobotics.com-hoz képest tud valaki megbízható forrást, ahol ugyanazt kapom, de nem ennyire horror áron?

Köszi!
Belfi

csomy
2014-03-26, 13:26
1,Nincs repülő vagy kopter specifikus hardware.
2, a gyártónál olcsóbban senki nem fogja adni az eredetit

Gabek
2014-03-26, 14:30
A kiegészítők mások.

De megteheted, hogy veszel mindent.

drager
2014-03-26, 15:09
Olyat csinál a MinimOSD, hogy bekapcsolás után mutatja azt az elrendezést amit beállítottam a programban, aztán pár mp. után visszaáll a default mindent mutató elrendezésre. Mi lehet a porbléma?

asellyei
2014-03-26, 15:39
Két panel van rajta. Nekem is csinálta. Letiltottam a Config tool-ban a két panelt.

Üdv, a

belfi
2014-03-26, 15:58
ok, köszi a válaszokat.

drager
2014-03-26, 19:53
Két panel van rajta. Nekem is csinálta. Letiltottam a Config tool-ban a két panelt.

Üdv, a

köszi, kipróbálom

jpeti29
2014-03-26, 22:44
Sziasztok! Kellene a hozzáértő segítségetek.

Egy Crius pro v1 lapra felraktam a 2.78-as arduplane-t serial0-án egy ftdi-vel szépen tudok is vele kommunikálni.
a gépen openlrs vevő van, szeretném a telemetriát ezen küldeni.
az vevőre felraktam a legfrissebb kódot, összebindeltem, a tx-en puttyal bekonfiguráltam, beállítottam egy transparet serialt 19200as baud-dal.

az criuson levettem a serial0 sebességét 19200-ra, teszteltem egy ftdi-vel az MP-ben beállítva 19200-ra kapcsolódik is hozzá madzagon.

az openlrs-en keresztül viszont nem megy. nincs kapcsolat. Mi lehet a gond?

jpeti29
2014-03-26, 23:07
a tx datarate-je 2 azaz 19200 viszont a serial baud-ja 115200.
az MP vel és 19200-al próbálok kapcsolódni. Ez lehet gond? Állítsam a tx serial baud-ját 19200-re vagy az MP-t 115200-re?

jpeti29
2014-03-26, 23:59
Beállítottam mindent 19200-ra. Az openlrs transparent serial biztos hogy ok, mert rádugtam a z adót is meg a vevőt is a gépre és 2 terminál ablakkal üldtem adatokat ide-oda.

Utánna kipróbáltam, hogy az MP-ben megy-e, a CLI már mőködik, de a hagyományos Connect az timeout-olódik továbbra is. :-( kifogytam az ötletekből.

drager
2014-03-27, 05:22
ugyanez van nálam a bluetooth modullal ;)

Gabek
2014-03-27, 09:34

Üdv, a

köszi, kipróbálom

Átvált a másik panelre.
A csati húzza be, amit figyel.
Inkább állítsd be. :)

3 féle váltási lehetőséged van

1./
mode váltás (ez rotációs)

2./
kapcsolás nyomógomb-al. pl trainer kapcsoló (ez is rotációs)

3./
fix kapcsolás. (ehhez kell egy többállású kapcsoló kell.)
3 pozició kell. screen_1, screen_2, és off screen.
De!
a PWM értékeket nem 3 hanem 4 tartományra osztottam fel, így a képernyő váltó csati használható másra is.
Én pl a mission resetre használom most.

Gábor

jpeti29
2014-03-27, 09:51
Ma este teszek ezzel a FW-vel egy próbát:

https://github.com/gitsly/openLRSng

asellyei
2014-03-27, 20:10

erről azt írják, hogy a telemetria sokkal jobb/stabilabb lesz. Gondolom ez az indok, ugye?

Köszi, a

asellyei
2014-03-27, 20:16
Gábor,

Az RSSI kijelzést akarom beállítani az OSD-n. A Config-ban beállítottam, hogy legyen RSSI és ki is tettem a panelra.
Az eredmény konkrétan semmi. Nem is látszik az ikon.

Az OSD-n jelenleg a Minimosd Extra kódja van. A stabil verzió, de saját fordítás, mert át kellett írnom a BAUD-rate-t. Amúgy ezen kívül az OSD hibátlan. APM-en be van állítva, de nem néztem, hogy jó-e.
Mi lehet a gond?
1. Egyáltalán nincs RSSI érték a mavlink-ben és az OSD ezért azt sem rakja ki, hogy 0%?
2. Nem jó az Arduplane Verzióm?
3. Az a Minimosd Extra ezen verziója még nem?
4. Tök hülye vagyok?

Köszi, a

Köszi, a

feket663
2014-03-27, 20:51
Az ardupilot panelen beállítottad, hogy melyik analóg bemeneten fogadja ar RSSI-t?

asellyei
2014-03-27, 20:54
Az ardupilot panelen beállítottad, hogy melyik analóg bemeneten fogadja ar RSSI-t?

Igen. Az 5. Pin.
Amugy az Rssi ertek a szervokabel signal vagy tap zsinorjan kell, hogy menjen? Nalad melyik arduplane verzio van?

feket663
2014-03-27, 20:59
a legutolsó, a 2.78b

Az RSSI jel a belső vezetéken, azaz a jelvezetéken jön ki. A vevő 0-s kimenetén lévő tüskéről veszed, és figyelembe vetted, hogy az ardu panelen 0-val kezdődik az analóg bementek számozása?
Bocs, ha hülyeségeket kérdezek...

asellyei
2014-03-27, 21:09
a legutolsó, a 2.78b

Az RSSI jel a belső vezetéken, azaz a jelvezetéken jön ki. A vevő 0-s kimenetén lévő tüskéről veszed, és figyelembe vetted, hogy az ardu panelen 0-val kezdődik az analóg bementek számozása?

Fold, tap, jel. Fekete, piros, feher. Tehat a feher vezeteken? Amugy, jo pinre van dugva, az tuti.

feket663
2014-03-27, 21:13
Igen a fehér vezetékhez kell csatlakoztatni a korábban linkelt kis szűrőt

Gabek
2014-03-27, 21:14
a legutolsó, a 2.78b

Fold, tap, jel. Fekete, piros, feher. Tehat a feher vezeteken? Amugy, jo pinre van dugva, az tuti.

Ha ugyanaz az áramforrás, akkor elég a fehér.

A középsőt nehogy bekösd!

A feketével nem csinálsz bajt.

Próbáld a 6-os portot, ha végképp nem megy.

feket663
2014-03-27, 21:15
Még annyi kérdés, hogy az openlrs-en konfigurálva van, hogy az RSSI kijöjjön a 0-s porton?

asellyei
2014-03-27, 22:00
Felraktam most a 2.78b-t.
A10-es porton van a fekete feher vezetek. Szurt kabelen. 3.3 voltot merek rajta.
Ha ra van dugva az apmre ha nem, mindig 7.856-ot mutat at rxssi.
Holnap kiprobalom a hatos vagy 5-os pinen.
Az osd-n viszont mar a rossz erteknek jonnie kene :(
Openlrs configolva.

jpeti29
2014-03-28, 01:00

erről azt írják, hogy a telemetria sokkal jobb/stabilabb lesz. Gondolom ez az indok, ugye?

Köszi, a

Nnnnaaaa! Működ!!

lassúcska, de frankón teszi a dolgát. Ne szopassátok meg magatokat úgy mint én. Mielőtt felteszitek, EEPROM Erase az adón is meg a vevőn is mert addig összevissza működik.

asellyei
2014-03-29, 08:33
Felraktam most a 2.78b-t.
A10-es porton van a fekete feher vezetek. Szurt kabelen. 3.3 voltot merek rajta.
Ha ra van dugva az apmre ha nem, mindig 7.856-ot mutat at rxssi.
Holnap kiprobalom a hatos vagy 5-os pinen.
Az osd-n viszont mar a rossz erteknek jonnie kene :(
Openlrs configolva.

Az 5-ös analog porton működik. Az Minimosd-n bezzeg nincsen rajta. A Configgal beállítottam, de meg sem jelenik a távirányító ikon.
Ti milyen Minimosd verziót használtok?

Köszi, a

asellyei
2014-03-29, 08:39

Köszi, a

Nnnnaaaa! Működ!!

lassúcska, de frankón teszi a dolgát. Ne szopassátok meg magatokat úgy mint én. Mielőtt felteszitek, EEPROM Erase az adón is meg a vevőn is mert addig összevissza működik.

Szia Peti,

Én is ki akarom próbálni a gitsly-t. Úgy látom, az ő oldalán nincsenek előre fordított firmware-ek, csak forráskód. Ezt te hogy tetted fel? Magad fordítgattad?

Köszi, a

jpeti29
2014-03-31, 08:34
Persze. nem nagy kaland. Aurduinoval felmegy. a library mappájába az EEPROM libeken kívül csak a fw mellé csomagolt library mappában lévő libek lehetnek. az OpenLRSng.ino fájl elején van egy kikommentelhető sor hogy COMPILE_TX. ha // -el ki van kommentelve akkor RX-et fordít, ha kiszeded, akkor TX. Ez alatt a sor alatt van a két BOARD type. az első a TX a második az RX.

Konfigolása úgyan úgy megy ezután mint a sima OpenLrsNG-é.

asellyei
2014-03-31, 12:05
Persze. nem nagy kaland. Aurduinoval felmegy. a library mappájába az EEPROM libeken kívül csak a fw mellé csomagolt library mappában lévő libek lehetnek. az OpenLRSng.ino fájl elején van egy kikommentelhető sor hogy COMPILE_TX. ha // -el ki van kommentelve akkor RX-et fordít, ha kiszeded, akkor TX. Ez alatt a sor alatt van a két BOARD type. az első a TX a második az RX.

Konfigolása úgyan úgy megy ezután mint a sima OpenLrsNG-é.

Köszi,

Közben már megcsináltam a HEX file-okat. Az a béna ebben az Arduino-ban, hogy ha több projekt fut, akkor állandóan felül kell írni a libraries könytárat a Program Files-ban. Nem tetszik, hogy system space cuccokat user space file-okkal felül kell írni.
Üdv, a

nhadrian
2014-03-31, 19:56
Sziasztok.

Szerintem nem kell.
Csak a beállításoknál a sketchbook-ot az éppen fordítani kívánt kód mappájára kell irányítani, amiben szerepelnek a kívánt library-k.
AC-nél és Megapirate-nál lealább is ez működik.

Üdv Adrián

asellyei
2014-03-31, 20:03
Sziasztok.

Szerintem nem kell.
Csak a beállításoknál a sketchbook-ot az éppen fordítani kívánt kód mappájára kell irányítani, amiben szerepelnek a kívánt library-k.

Üdv Adrián

A kod konytaraban levo libeket nem nezi. Valamit ki googleoztam, hogy lehet libeket behuzni, zipbol, es a my documents ala teszi.
A build scriptet fogom megnezni, hatha ott egy sorrendet be lehet allitani.

nhadrian
2014-04-01, 06:36
Sziasztok.

Szerintem nem kell.

Üdv Adrián

A kod konytaraban levo libeket nem nezi. Valamit ki googleoztam, hogy lehet libeket behuzni, zipbol, es a my documents ala teszi.

Biztosan "nézi"…
http://docs.megapirateng.com/documentation/compile

Erre a sketchbook beállításra gondoltam!

Az ArduCopter kód esetében a saját library-k az AC mellett a Library könyvtárban vannak.
A kód mégis lefordul, tehát a saját libraryket használja.

asellyei
2014-04-01, 10:00
Sziasztok.

Szerintem nem kell.

Üdv Adrián

Biztosan "nézi"…
http://docs.megapirateng.com/documentation/compile

Erre a sketchbook beállításra gondoltam!

Az ArduCopter kód esetében a saját library-k az AC mellett a Library könyvtárban vannak.
A kód mégis lefordul, tehát a saját libraryket használja.

Bocs a vitáért, de itt is ugyanaz van:

Important Replace the shipped pde.jar from the source directory to the ardupilot-arduino software.

Windows:

Locate the pde.jar in your sources root directory for example c:\quadcopter\ardupilot-mpng\pde.jar, copy and replace the file with the file in c:\quadcopter\ArduPilot-Arduino-1.0.3-windows\lib

De lehet, hogy már nem látom a fától az erdőt. :'(

Üdv,
a

nhadrian
2014-04-01, 12:20
Igy van.

A jar.pde nem library!!!
Azert kell kicserelni mert az eredeti arduino programba integraltak egy uj plusz menupontot ahol ki lehet valasztani a megfelelo panelt.

nhadrian
2014-04-01, 12:22
Vagyis pde.jar

Tok mindegy. Nem libraryket kell masolni a program mappaba hanem magat az arduino javas alprogramjat...

asellyei
2014-04-01, 12:26
Értem, igazad van, kipróbálom.

Üdv, a

feket663
2014-04-01, 12:30
Megrendeltem egy új gépet a meglévő Ardupilot hardverelemekhez, és az lenne a kérdésem, hogy a panelt 90 fokkal elfordítva kell-e valamit állítani a gyorsulásmérőkkel kapcsolatban, vagy elég, ha elvégzem a kalibrálást ismételten, és tudni fogja a dolgát? Azzal tisztában vagyok, hogy a compasst be kell állítani, hogy jó legyen, de mivel az egy külső egység lesz (most érkezett meg kőkemény 2,5 dollárért postával),azt nem gond forgatni.

asellyei
2014-04-01, 13:34

Szia,

A gitsly féle openLRSng.ino-ban ezzel a sorral csináltál valamit?

#define REVERSE_PPM_RSSI_SERVO 1

Nem találtam meg, hogy ez mit jelent. Ezt te bent hagytad, vagy kikommentezted? A RSSI-t te rákötötted az APM-re egyáltalán?
Köszi, a

jpeti29
2014-04-01, 16:03
Szia!

Nem csináltam vele semmit, én nem kötöttem be rssi-t egyenlőre.
amúgy arra szolgálna szerintem, hogy megfordítsa az rssi értékét. Vannak vevők ami kevesebb feszt adnak ki ha nagyobb az rssi mintha kisebb. ha olyan robotra kötöd ami a másikat feltételezné, akkor ezzel tudod fordítani.

amúgy ha 1 akkor 1024-ből levonja a digitalizált fesz értéket, ha meg nulla akkor meg marad az eredeti digitalizált érték.

ui: az arduino nem igazán tud keresni a projekthez tartozó összes fájlban. keress rá az ilyenekre legközelett egy totalcommander-rel

asellyei
2014-04-01, 20:06
Sziasztok,

RSSI az osd-n mukodik. Illetve mukodne, ha jo lenne a charset.
Persze nem tudok feltolteni charsetet. Mert "error entering font mode no data".

Sakk-matt.

Teljes Apm configot cserelek c4s-re vagy barmi masra.
:'(
Pedig azt hittem ez nem nagy dolog.

feket663
2014-04-01, 20:10
Én a vezérlőre kötöttem az rssi kijelzést, az analóg0 bemenetre, a1-en pedig a sebesség szenzor van, tökéletesen működik minden, és nem a kódban változtattam az értékeket, hanem a mission planner szoftverben konfiguráltam mindent

jpeti29
2014-04-02, 09:34
Persze nem tudok feltolteni charsetet. Mert "error entering font mode no data".

Mavlink osd? font feltöltéshez kell neki a 12v-os táp is.

asellyei
2014-04-02, 10:49
Szia,

Ez egy olyan verzió aminek gyárilag csak egy tápja van. Legalább nem kell szétvezetékezni. De eddig mindig ment a charset update csak most nem megy.
Ott van az oldalán a sok okosság.

http://shop.myairbot.com/media/catalog/product/cache/1/image/54b2359dd2430bcca06ee462d488eb40/m/i/minimosd.jpg

asellyei
2014-04-06, 19:13
Sziasztok,

Ardustationt antenna trackerkent hasznalt mar valaki?

Koszi, a

foxlala
2014-04-06, 20:47
Sziasztok!

Sikerült párszor már repülnöm az APM-el...
(az első repüléskori zuhanás oka az volt, hogy a magassági kormányt és oldal kormányt is pont fordítva vezérelte az APM. Reversbe kellett tenni a az 1-2 ch-t.)
Most a gondom, hogy a repülési adatok nem nyerhetők ki az APM-ből. Van amaikor megjegyzi aksi lehúzást követően, de pl. ma egy gramm adat sem volt benne. Vagyis a log minden esetben törlődik, ha tápfesz megvonásban részesítjük???
A másik kérdésem, hogy a log a MP-ben mindég 1970.01.01... dátummal szerepel. Ez másnál is így van?
APM 2.6
FW 2.78b
MP 1.2.97

Gabek
2014-04-06, 21:32
Sziasztok!

(az első repüléskori zuhanás oka az volt, hogy a magassági kormányt és oldal kormányt is pont fordítva vezérelte az APM. Reversbe kellett tenni a az 1-2 ch-t.)
Most a gondom, hogy a repülési adatok nem nyerhetők ki az APM-ből. Van amaikor megjegyzi aksi lehúzást követően, de pl. ma egy gramm adat sem volt benne. Vagyis a log minden esetben törlődik, ha tápfesz megvonásban részesítjük???
A másik kérdésem, hogy a log a MP-ben mindég 1970.01.01... dátummal szerepel. Ez másnál is így van?
APM 2.6
FW 2.78b
MP 1.2.97

Ha nem szállsz fel, nem indul el a logolás.

asellyei
2014-04-07, 14:25

Köszi, a

Nnnnaaaa! Működ!!

Szia,

Volna egy kérdésem. Fordítottam egy tx és rx fw-ket. Feltettem, bindeltem működik. A telemetria be van kapcsolva, mert sípol.
Viszont, sem a configuratorban sem CLI-ben, nem lehet beállítgatni, mert nem tölti le a beállításait. Neked volt ilyen tapasztalatod?

Köszi, a

jpeti29
2014-04-08, 09:15
a sima openlrsng fw-vel ez volt. ezér töltöttem fel rá a gitsly félét.

asellyei
2014-04-08, 10:33
Szia,

Azt hiszem nem írtam le érthetően.
Tehát Chrome Configuratorral Feltettem a gitsly-t az adóra és a vevőre is. (A Clear EEPROM, mindkét esetben be volt kapcsolva.)
1. A cucc szépen bindol és szépen működik.
Probléma: A Chrome Configurátorral ha a TX-re kapcsolódom, akkor ezeket a beállításokat látom:

{"type":"TX_single_profile_backup","firmware_version":848,
"configurator_version":"0.37","obj":[{"version":9,
"serial_baudrate":57600,
"rf_frequency":3985817629,
"rf_magic":2919165209,
"rf_power":222,"rf_channel_spacing":7,
"hopchannel":[5,22,10,19,34,49,41,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0, 0,0],
"modem_params":0,
"flags":2}]}

Azaz: valami default értékeket, amiket a Chrome Configurator magátol hoz.
Ha te rácsatlakozol a TX-re akkor minden értéket jól mutat.

Köszi, a

asellyei
2014-04-08, 13:26
Ja és még egy kérdés:
Az TX-en milyen:
- Serial Baudrate
- Data Rate
Plannerben az SR1-ben:
- Milyen Baudrate van beállítva

A tx module és a Mission Planner között milyen kapcsolat van? (FTDI, Bluetooth)

Köszi, a

csomy
2014-04-08, 14:13
Tegnap kijött az Arduplane 3.0.0.
Sajnos sok fejlesztés már csak a PX4es vezérlőn lesz elérhető, de ott pl teljes dupla szenzorozás is elérhető, amit a vezérlő érzékelőtől függően máshogy értékel ki.
Lehetőség van különböző mintavételezésű gyorsulás érzékelők használatára, ami a vibrációk miatt nagyon jól jön.
Tud két GPS modult kezelni, ami akár két különböző GPS technológiai is lehet, valamint szó van egy deciméteres pontosságú meghatározásról is.
Akit érdekel, olvassa el!

http://ardupilot.com/forum/viewtopic.php?f=98&t=7129

jpeti29
2014-04-08, 22:29
Én nem használok Crome-ot így a konfigurátort sem. viszont amíg nem csináltam eeprom clear-t addig nekem is ilyen értékek voltak benne, nem is ment.

Én mindent arduinoval csináltam. az eeprom cleart is (feltöltesz a panelre egy eeprom clear példaprogramot és kész)

ezt követően ha feltöltöd akár a konfigurátoroddal is, szerintem jónak kell lennie.

foxlala
2014-04-14, 20:34
Sziasztok!

APM 2.6
FW 2.78b
MP 1.2.97

Ha nem szállsz fel, nem indul el a logolás.

Sziasztok!!!

Az a baj, hogy kb 1 hétig nem repültem, és ma feldugtam USB-re az APM-et, és az eddigi log-ok sehol...
Találkozott valaki 'idő'hattárral, amikor megörzi, és utána elfelejti... olyan, mintha olyan memória területre kerülne a log, ami feszültség csökkenés hatására felejtős, vagyi mint a 'RAM', és nem 'EEPROM', vagy 'FLASH' vagy bármi egyéb...

Köszi a választ!!!

asellyei
2014-04-22, 14:42
Én nem használok Crome-ot így a konfigurátort sem. viszont amíg nem csináltam eeprom clear-t addig nekem is ilyen értékek voltak benne, nem is ment.

Én mindent arduinoval csináltam. az eeprom cleart is (feltöltesz a panelre egy eeprom clear példaprogramot és kész)

ezt követően ha feltöltöd akár a konfigurátoroddal is, szerintem jónak kell lennie.

Szia,

Próbálom a GITSLY FW-rel a telemetria kapcsolatot.
Nem megy, a következő a helyzet.
A gépen:
APM Telemetria RX - TX páros bekötve a OPENLRS Vevőben. APM-en SR1 Baud Rate 19200.
A földön:
A modul hátuljába bekötve az FTDI adapter. Az FTDI COM6-on megnyit Mission Planner terminállal. Ömlik a kriksz-kraszk. (Ez biztos, hogy a APM-ből jön. A kikapcsolom a repcsit akkor megáll, az adatfolyam, ha rx-tx-et felcserélek, akkor is.)
Bármilyen BAUD-on nyitom meg a terminált, akkor is kriksz-kraksz jön.
Hiába CTRL-T-zek a Mission Planner-ben Timeout-ot kap.

Hogyan tovább, mit rontok el?

Köszi, asellyei

A binding.h-ban a következők vannak:
#define DEFAULT_RF_POWER 7

#define DEFAULT_CARRIER_FREQUENCY 435000000 // Hz startup frequency
#define DEFAULT_CHANNEL_SPACING 5 // 50kHz
#define DEFAULT_HOPLIST 22,10,19,34,49,41
#define DEFAULT_RF_MAGIC 0xDEADFEED

// 0 -- 4800bps, best range
// 1 -- 9600bps, medium range
// 2 -- 19200bps, medium range
#define DEFAULT_DATARATE 2

#define DEFAULT_BAUDRATE 57600
#define DEFAULT_SERIAL_DOWNLINK 29

// FLAGS: 8bits

#define TELEMETRY_OFF 0x00
#define TELEMETRY_PASSTHRU 0x08
#define TELEMETRY_FRSKY 0x10 // covers smartport if used with &
#define TELEMETRY_SMARTPORT 0x18
#define TELEMETRY_MASK 0x18

#define CHANNELS_4_4 0x01
#define CHANNELS_8 0x02
#define CHANNELS_8_4 0x03
#define CHANNELS_12 0x04
#define CHANNELS_12_4 0x05
#define CHANNELS_16 0x06

#define MUTE_TX 0x20 // do not beep on telemetry loss

#define INVERTED_PPMIN 0x40
#define MICROPPM 0x80

#define DEFAULT_FLAGS (CHANNELS_8 | TELEMETRY_PASSTHRU)

jpeti29
2014-04-22, 15:55
ha az ardu tudna rendesen kommunikálni 19200-on akkor menne a gitsly fw nélkül is. olvasd el az fw leírásának a USING THE SOFTWARE WITH MISSION PLANNER szekcióját

- Set telemetry baud rate (Default for ArduPilot is 57600)
- Set RFM module datarate, recommended to be set to 2 (19200), inorder to be able to have decent update frequency (packet interval) and telemetry data size.

asellyei
2014-04-22, 16:11
Elolvastam, mielott konfigolok, nalad ez e ket ertek mire van beallitva.
Baudrate?
Datarate?
Koszi,a

jpeti29
2014-04-23, 08:37
Este emegnézem, de emlékeim szerint ezeknek működnie kell:

APM baudrate 57600
a datarate meg 19200-ra

feket663
2014-04-23, 10:01
Tegnap megérkezett a Hobbykingről rendelt kőkemény 7,5 dolláros bluetooth modul. A tegnapi és a mai délutánt rászántam az összehozásra a HKPilot panellel, mint kiderült, a legnagyobb nehézséget a megfelelő BT driver megtalálása jelentette, mert a kétségbeesésemben a telefonomra letöltött android GCS programmal azonnal összepárosodott.
Hogy másnak már ne kelljen a felesleges köröket lefutni, inkább leírom, hogy én hogy csináltam:
Mivel a BT panelen öles betűkkel hirdetik, hogy 3.3 voltos jelszintekhez készült, ezért az RX ágba egy 1 kiloohmos ellenállást forrasztottam elsőként. A táp 5 voltja megfelelő, mert 3.6-6 voltos feszültségekig működőképes.
Az első lépés, egy FTDI panel segítségével össze kell kötni a géppel. Futtatni kell az arduino programot (gondolom ez mindenkinél megvan, aki multiwii vagy egyéb ardu előnevű paneleket használ)
és a mellékelt video szerint át kell állítani a soros port sebességét annyi különbséggel, hogy a hobbykinges BT panel default sebessége 115200, és az APM panelekhez 57600-ra kell állítani a sebességet

http://youtu.be/S2dWhLv_IK8 2 percig csak a beszerzést mutatja, azt a részt nyugodtan át lehet tekerni.

Nem szabad elfelejteni, hogy a mission plannerben is be kell állítani a megfelelő com portot és az 57600 baud átviteli sebességet.

Ennyi, és vége a dugdosásnak!!!

asellyei
2014-04-23, 10:35
Nem megy a videó. :'( Lécci csatolj be egy másik linket, ha van. Baromi kíváncsi lennék.
Köszi,
asellyei

feket663
2014-04-23, 10:37
Sajnos tényleg törölték... Más linkem nincsen.

asellyei
2014-04-23, 19:49
Tehát vissza az alapokhoz:

Gyári 3.6.2-es OpenlrsNG FW:

APM SR1_BAUD = 19
OPENLRS: BAUD Rate 57600
DataRate = 2 (19200)

Működik az APM kapcsolat. Sok packet loss, de CTRL-t-vel megy.

Ezek szerint a GITSLY FW volt nem jól configolva az adón.

Valójában és nem MAVLINK-et, hanem LTM-et akarok keringtetni, mert építettem egy GHETTOSTATION Antenna trackert, amihez nyilván kellenek a GPS adatok.

Üdv, a

a8l
2014-04-23, 20:13
Melyik Minimosd-t érdemes megvenni?
Találtam itt:
http://www.banggood.com/MinimOSD-MAVLink-OSD-APM-APM2-Flight-Control-Board-p-73436.html
Ez jó lehet?
Szeretnék rá minimosd exra fw-t, egy APM alapú vezérlős quadhoz kellene, hogy ne kelljen mégegy gps-t cipelni a géppel, de legyen használható osd-m.
A bekötés lehet még érdekes, de remélem nem túl bonyolult, ahogy néztem csak a tx rx-et meg a tápokat meg GND-t kell neki adni.

asellyei
2014-04-23, 20:19
Ez. 0.1.-es verzio. Az 1.0 es 1.1 kornyeken javitottak valamit, mert melegedett. Nekem vmi 1.1-es van amit 12. Oldalon linkeltem.

Amugy Gabek ur a szakerto.

Udv, a

a8l
2014-04-23, 20:41
Ez. 0.1.-es verzio. Az 1.0 es 1.1 kornyeken javitottak valamit, mert melegedett. Nekem vmi 1.1-es van amit 12. Oldalon linkeltem.

Amugy Gabek ur a szakerto.

Udv, a

1.0-át adnak a Bg-n is csak nem cserélték ki a képet.
Lentebb írja egy user hogy 1.0-át kapott nem 0.1-et.
Nézem a 12. oldalt

Smith
2014-04-23, 21:01
Elviekben az 1.0-án nincs elfordítva az AtMel,nekem még a régi van (elfordított atmega) de nem melegszik,a videó csatlakozás mellett a táp ugyan úgy meg van mint az 1.0-án..
http://www.rctimer.com/syssite/home/shop/1/pictures/productsimg/big/862.jpg
http://hobbyrobotfactory.web.fc2.com/RC/MultiCopter/HK/MinimOSD/jpg/MinimOSD-1.JPG

feket663
2014-04-23, 21:05
Akkor sincs túl nagy gond, ha mégis a régi fajta, mert legfeljebb abban az esetben közösíteni kell az analóg és a digit részt (amit Gabek szerint amúgy is érdemes megtenni)

asellyei
2014-04-23, 21:07
http://www.rctimer.com/product_862.html

drager
2014-04-24, 09:14
ez jó és jó árban is van, trackinges free postával:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=151274782390

a8l
2014-04-24, 21:11
Ez jó lehet:
http://www.goodluckbuy.com/crius-mavlink-osd-v2-0-minimosd-compatible-atmega328p-microcontroller-dc-dc-voltage-stabilization.html
Ez már nem elfordított chip-es, meg nem kell forrasztani a kivezetéseket.
14,75-ért nem is drága és minimosd extra fw van rajta alapból.
Persze gondolom frissíteni kell újabb verzióra.
Milyen usb adapter kell hozzá?
USBASP már úton van ebayról, meg 10->6 pines adapter, az jó hozzá?

Gabek
2014-04-24, 22:49
Ez jó lehet:
http://www.goodluckbuy.com/crius-mavlink-osd-v2-0-minimosd-compatible-atmega328p-microcontroller-dc-dc-voltage-stabilization.html
Ez már nem elfordított chip-es, meg nem kell forrasztani a kivezetéseket.
14,75-ért nem is drága és minimosd extra fw van rajta alapból.
Persze gondolom frissíteni kell újabb verzióra.
Milyen usb adapter kell hozzá?
USBASP már úton van ebayról, meg 10->6 pines adapter, az jó hozzá?

Előfordulhat, hogy kell az USBASP is, de alapvetően FTDI kell hozzá.
Lehetőleg olyan amin van reset láb.

Gábor

a8l
2014-04-25, 01:19
Az sirály.
Akkor vehetek még egy usb adaptert a sok másik mellé ami már van.
Ezek vannak eddig:
http://www.goodluckbuy.com/skylark-usb-cable-for-fpv-osd-firmware-upgrading.html

http://www.goodluckbuy.com/tarot-2-axis-gyroscope-zyx22-gyro-for-tarot-t-2d-brushless-gimbal-gopro-3-fpv.html

http://www.ebay.com/itm/140763404046?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
Ehhez 6pin adapter:
http://www.ebay.com/itm/141213126038?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Van egy usb adapter az x350pro-n is amivel az FC tud kommunikálni a Missionplanner-el:
http://www.goodluckbuy.com/walkera-fpv-quadcopter-qr-x350-pro-part-micro-usb-board-qr-x350-pro-z-13.html

Ezek közül egyikkel sem lehet megoldani a konfigurálást vagy flash-elést?

Ha mindenképp kell ilyen ftdi akkor melyik, rengeteg féle van?
Tud valaki linkelni egyet ami biztosan jó hozzá?

a8l
2014-04-25, 01:37
Ez jó hozzá?
http://www.goodluckbuy.com/crius-ftdi-basic-breakout-arduino-usb-ttl-6-pin-3-3-5v-for-mwc-multiwii-lite-se.html

feket663
2014-04-25, 07:30
ránézésre jónak tűnik

Gabek
2014-04-25, 08:53
Ez jó hozzá?
http://www.goodluckbuy.com/crius-ftdi-basic-breakout-arduino-usb-ttl-6-pin-3-3-5v-for-mwc-multiwii-lite-se.html

Lényeg, hogy ne 4 lábas legyen.

Lehet azzal is de ahhoz ritmusérzék kell. :)
(Nyomkodhatod a resetet...)

foxlala
2014-04-26, 15:49
Sziasztok!

MinimOsd-vel kapcsolatban van kérdésem, mégpedig a 2 lap között nem tudok váltani.
ArduCam OSD togle channel be van állítva CH7-re, de vagy 1-es lap, vagy semmi között vált. A 2.-es lapot nem hozza elő se úgy, hogy a 'rotation switch' be van pipálva, se úgy, hogy nincs.
A távon a TRN sw-re van programozva a 7-es CH, MP-ben látszik is, hogy rendesen változik az értéke, de mégsem változik a kijelző...
Esetleg a APM-en is kell valami konfigolni hozzá?

Köszi!

Gabek
2014-04-26, 18:34
Sziasztok!

MinimOsd-vel kapcsolatban van kérdésem, mégpedig a 2 lap között nem tudok váltani.
ArduCam OSD togle channel be van állítva CH7-re, de vagy 1-es lap, vagy semmi között vált. A 2.-es lapot nem hozza elő se úgy, hogy a 'rotation switch' be van pipálva, se úgy, hogy nincs.
A távon a TRN sw-re van programozva a 7-es CH, MP-ben látszik is, hogy rendesen változik az értéke, de mégsem változik a kijelző...

Köszi!

Szia,

Igen kell.

MP-ben kalibrálni kell azt a csatit is.

Talán csak ennyi. ;)
De ha átküldöd a CT-s mentésed megnézem.

Gábor

foxlala
2014-04-28, 18:50
Sziasztok!

Köszi!

Szia,

Igen kell.

Talán csak ennyi. ;)

Gábor

Szia Gábor!

Kalibráltam a ch6-ot, de így sem jó, nem vált.
A CT-s mentés mit jelent? PM vagy a MinimOSD konfigot?

Köszi!!!

Gabek
2014-04-29, 10:05
Sziasztok!

Köszi!

Szia,

Igen kell.

Talán csak ennyi. ;)

Gábor

Szia Gábor!

Köszi!!!

Még mindíg van ötletem! :)

Na!

A következő értékeket figyeld:
PWM 1233 alatt: screen 1
PWM 1233 -tól 1467 -ig screen 2
PWM 1467 felett off screen

De!
Ha bármiféle aktív waqrningod van akkor nem fog elváltani a biztonsági screenedről amit beállítottál.

Ezért pl szobában nem tudod váltogati a képernyőket, mert pl nincs GPS fixed ami ugye warningot ad. :)

Vagyis amíg asztalon van a technika kapcsold ki a warning panelt.

Gábor

asellyei
2014-04-29, 13:09
Sziasztok,

Csináltam egy antenna forgatót. Ghettostation névre hallgat. Még csak tesztelem https://www.youtube.com/watch?v=Q5-xZxIslBs.

Az GPS koordinátákat az OPENLRS-en keresztül LTM protokollon kapja. Egyszerű és olcsó, viszont sok a kábel.
Megoldás lehet LRS mellett Ardupilot-hoz.

Üdv, a

https://github.com/KipK/Ghettostation/wiki

foxlala
2014-04-29, 16:10
Szia Gábor!

Köszi!!!

Még mindíg van ötletem! :)

Na!

A következő értékeket figyeld:
PWM 1233 alatt: screen 1
PWM 1233 -tól 1467 -ig screen 2
PWM 1467 felett off screen

De!
Ha bármiféle aktív waqrningod van akkor nem fog elváltani a biztonsági screenedről amit beállítottál.

Ezért pl szobában nem tudod váltogati a képernyőket, mert pl nincs GPS fixed ami ugye warningot ad. :)

Vagyis amíg asztalon van a technika kapcsold ki a warning panelt.

Gábor

Szia Gábor!

Igen a PWM értékek nekem is megvoltak, és ugye az MP rádió kalibnál látszik is, és jó. sajna.
A warning-ok mind a két panelon kikapcsolva, egyébként van GPS-fix, mert kb 1m-re van az ablaktól, de nyilván más varning is lehetne.
Mivel szakad az eső, ezért átnézek megint mindent, és olvasok...

Üdv foxlala

csomy
2014-04-29, 16:13
A warning-ok mind a két panelon kikapcsolva...

Ez gyanús. A warning úgy működik, hogy vagy egyik ablakot, vagy másikat adod meg, hogy jelenítse meg, ha warning van.
Nem értem a _mindegyiken ki van kapcsolva_ kifejezést.

foxlala
2014-04-29, 16:49

Ez gyanús. A warning úgy működik, hogy vagy egyik ablakot, vagy másikat adod meg, hogy jelenítse meg, ha warning van.

És akkor hol kell ezt beállítani?

foxlala
2014-04-29, 16:57

Mert én csak azt találom meg, hogy a két panelen a 'warning' megjelenítés be vagy kikapcsolható...
van máshol is állítási lehetőség?

csomy
2014-04-29, 17:01

Itt ha Disabledre rakod, akkor nincs warning ablak, ergo nem ugrál magától sehova.

foxlala
2014-04-29, 17:08

Itt ha Disabledre rakod, akkor nincs warning ablak, ergo nem ugrál magától sehova.

Akkor itt van a kutya elásva...
Nekem ArduCam OSD config 2.1.2.0-ás verzióm van...
Töltöm is le az újabbat...

csomy
2014-04-29, 17:10
Tedd fel ezt a minimost extrát. Gabek kolléga kimeríthetetlen segítséget ad, lévén első kézből ismeri a szoftvert.
Köszönjük neki!

foxlala
2014-04-29, 17:22
Tedd fel ezt a minimost extrát. Gabek kolléga kimeríthetetlen segítséget ad, lévén első kézből ismeri a szoftvert.
Köszönjük neki!

Királyság!!!

Működik!!!

Köszönöm MINDENKINEK a segítséget!!!

csomy
2014-04-29, 17:28
Hajrá!

Gabek
2014-04-29, 19:32
Na, mire visszaértem meg is oldottátok! ;)

Örülök, hogy megy!

Gábor

a8l
2014-05-06, 21:19
Feladták az osd-met pár napja.
Hogyan kell bekötni?
Az osd boardon az Rx -et kell összekötni az APM Tx-kimenetével?
Kell még neki +5V meg gnd amit nem baj ha a vezérlőn kívülről kap?
Mást be kell kötni még az APM-be?
Csak annyi kéne hogy működjön az osd.

Gabek
2014-05-06, 22:56
Hogyan kell bekötni?

Igen. APM tx-ére az osd RX-e, és az telemetria port + és - .

Az APM-ről érdemes táplálni. Videó oldalon meg csak jel és negatív.

Gábor

a8l
2014-05-06, 23:37
Hogyan kell bekötni?

Gábor

Nem hagyományos APM-em van hanem devo-m az x350 pro -ban.
http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=28209179&postcount=499

Itt megpróbálta valaki beépíteni, ezt szeretném én is.
Nincs telemetria port hanem rá kell forrasztani az alaplapra megvan a helye az rx tx-nek.
Meg szeretnék BT modult de az már kicsit bonyolultabbnak tűnik, de van akinek már sikerült és tudja kezelni az androidos MP-vel.

Gabek
2014-05-07, 08:09
Hogyan kell bekötni?

Gábor

Nem hagyományos APM-em van hanem devo-m az x350 pro -ban.
http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=28209179&postcount=499

Itt megpróbálta valaki beépíteni, ezt szeretném én is.
Nincs telemetria port hanem rá kell forrasztani az alaplapra megvan a helye az rx tx-nek.
Meg szeretnék BT modult de az már kicsit bonyolultabbnak tűnik, de van akinek már sikerült és tudja kezelni az androidos MP-vel.

Akkor a válasz; fogalmam nincs... :D

Az RX TX az biztos, de ott is kérdés lehet, hogy hány voltos.

Az OSD-t mindenképp a digitális oldalról táplálnám, mert ha videó oldalról mész akkor melegszik és zajos is.

A BT modul nem nagy gond. Ugyanúgy kötöd be mint az OSD-t csak itt a BT tx -ét is be kell kötni.

Gábor

leskope
2014-05-09, 23:37
Próbálkozok az apm 2.5-el, alapbeállításokon visszajön és berepüli a way pontokat is, csak az a baj, hogy már majdnem sötét volt.

https://www.youtube.com/watch?v=MNYZSJuTS30&feature=youtu.be

leskope
2014-05-10, 11:32
https://www.youtube.com/watch?v=vQvy4EShc5k&feature=youtu.be

leskope
2014-05-10, 15:56
Ez a jó link:
https://www.youtube.com/watch?v=bDQNIrzFVRU

foxlala
2014-05-11, 15:30
Sziasztok!

PM loggal kapcsolatban kérdeznék...
Adott egy 1.5 MB-os log fájlom, ezzől szeretném kiszedni a GPS adatokat, hogy egy másik programmal fel tudjam dolgozni, de a 'DataflasLog -> Create KML' csak egy 127 byte-os filét csinál. A logban benne van minden, mert ha betöltöm, a sebesség-magasság-pozíció megvan benne. Van valakinek használható megoldása rá?

Köszi!

leskope
2014-05-18, 21:36
https://www.youtube.com/watch?v=IeNcsJTv4g0&feature=youtu.be

csomy
2014-05-19, 10:03

Nagyon szépen csinálja.
Semmi szél nem volt. Igaz?

Gabek
2014-05-19, 11:55

Szép!

Kicsit fura, hogy végig 0m a crosstrak, de gyönyörűen viszi. Jól beállítottad ;)

Amúgy én is szeretek utas lenni! :D

Pl itt a legvégén auto landing volt, én meg bámultam oldalra: https://www.youtube.com/watch?v=D0TuIBt5siQ&list=UU6JawuP-is5Ja8hE99sgXBw

:)

csomy
2014-05-19, 12:52
Gyakorlatban hogy megy egy auto leszállás programozása?

Gabek
2014-05-19, 13:05
Gyakorlatban hogy megy egy auto leszállás programozása?

Most sokat változtattak rajta. Itt még 2.7-venvalhánnyal repültem.

Ott így ment: A leszálló útvonalat neked kellett megtervezni.

Én csináltattam vele egy fél iskolakört, miközben az utolsó falig lesűlyedt 50m-re.
Itt ráfordúlt leszálló irányra. (150 - 200m távol)

Majd tovább sűlyedt a megadott útvonal szerint 10-15m-ig. Ez már pontos leszálló irány.

Mikor eléri ezt a wp-t akkor lép élletbe a leszálló script.

Innen nem enged 5° -nál nagyobb bedöntést, és lock-olja az irányt.
Ha eléri a megadott magasság küszöböt, (nálam asszem 4m) lekapja a gázt, és siklik.

Ennyi

Amúgy a videón elég nagy keresztszél volt.

bedrock
2014-05-20, 19:18
Csodás a best of fpv videó! :) Csak a leszállást akartam megnézni, de belefeledkeztem.

Valaki megtenné aki ardut és c4s-t is használt, hogy kiemelné a 2 rendszer főbb jellemzőit, még inkább különbségeit?

a8l
2014-05-27, 01:50
Megérkezett a minimosd -m.
CT-vel raktam rá újabb fw-t.
pre relase 785-öt, mindent lehet állítani a programban.
A kamerával összedugva meg az Fc-vel nincs kép.
Ennél az rx-et az rx-hez kell bekötni, másoknál működik.
5V meg gnd-t adtam neki a FC egyik aux portjáról, kap is tápot kimértem jön az 5.22v.
A túl oldalt gopro videojel egyiken be, másikon ki az adóhoz, a gnd a gopro-tól van bekötve, arra az oldalra más nincs bekötve.
Mit csinálok rosszul?
Gondolom APM jelvezeték nélkül simán áramot adva neki és kéne továbbítania a képet.
Volt itt szó régen valami kettős tápról meg hasonlók.
Ez mit jelent, külön kell táp az osd oldalnak is 12V, nemcsak a 6lábas kimeneteknél kell neki +5V?
Boccs a sok kérdésért de nem volt még ilyen minimosd-m, eddig minden mást be tudtam üzemelni, de ez úgy látszik kifog rajtam.
A másik hogy a programban lekérdezve PAL módban van, ezt nem lehet valahogy ntsc-re rakni?
Ideiglenesen átraktam a gopro-t is pal-ba és az osd-ből kihúzva a videó kábeleket és azokat összekötve van kép, tehát az osd-n akad el a kép továbbítás.

a8l
2014-05-27, 01:52
CRIUS MAVLINK osd feliratú v2.0 board-om van, GLB-től, hátha fontos.

a8l
2014-05-27, 03:11
Kipróbáltam hogyha adok tápot a másik oldalnak is tehát az analóg kamera oldal felől 12V-ot akkor van kép, de fut fel le vagy oldalra.
Hogyan tudom megcsinálni hogy csak 5V-ot kapjon a digitális oldalról és működjön az osd oldala is?
Még ilyet nem láttam eddig amit két oldalról kell táplálni hogy működjön. Egy rendes osd-nek csak 5v-ot és megy is.
Meg ntsc és pal között hogyan lehet váltani vagy mit kell átkapcsolni forrasztani mit tudom én?

feket663
2014-05-27, 06:40
Eredetileg a külön tápellátás zavarvédelmi célokat szolgált az eredeti Minimosd hardveren, viszont ahogy elnézem, ez a panel egy kicsit át van tervezve az eredetihez képest, itt nem látom azokat a forrpontokat, amivel közösíteni lehetne a tápellátást. Biztosan meg lehet oldani, de ahhoz kicsikét forrasztgatni kell, abban már nem nagyon tudok segíteni. Esetleg itt nézz körül:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1820773&highlight=arduflyer

a8l
2014-05-27, 15:43
Eredetileg a külön tápellátás zavarvédelmi célokat szolgált az eredeti Minimosd hardveren, viszont ahogy elnézem, ez a panel egy kicsit át van tervezve az eredetihez képest, itt nem látom azokat a forrpontokat, amivel közösíteni lehetne a tápellátást. Biztosan meg lehet oldani, de ahhoz kicsikét forrasztgatni kell, abban már nem nagyon tudok segíteni. Esetleg itt nézz körül:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1820773&highlight=arduflyer

Mit csináljak vele hogy működjön?
Ha adok neki az analóg oldalra is 5V-ot, meg közös gnd-t a kamerával és a fő akkuval, akkor jó lesz?
Jó ötletnek tűnt ez a board, de lehet rendelek valahonnan egy másikat.
Milyet rendeljek 0.1-et vagy 1.0-át és főleg honnan?
Azért még próbálkozok, a neten nem találtam sehol olyan oldalt ahol le lenne írva hogy ezt a panelt hogy lehet csak a digit. 5V-al megtáplálni.

feket663
2014-05-27, 15:48
Én hobbykinges Minimosd 1.1 panelt használok, azon minden forrpont megvan, összeforrasztottam két helyen a jumpereket, és tökéletesen működik egy táppal (nem kell 12 voltot adni neki). Anno Gabek, a Minimosd Extra kód írója javasolta ezt a beállítást, és tökéletesen működik is a dolog.

a8l
2014-05-27, 16:31
Bosszant ez a rohadt panel, hogy ennyit vártam rá és nem működik.
Adtam neki a másik oldalra is 5V-ot az Fc egy másik kimenetéről, de ugyanaz, van kép nem is fut, de olyan homályos mintha hőkamera lenne.
PAL-on működik csak, a gopro is pal -on meg a vevő monitor is pal-ra lett állítva.
Maga az osd működik, mert vannak feliratok, pl low battery meg no gps fix, de annyira ócska a kép hogy nem nagyon lehet kihámozni mi micsoda.

a8l
2014-05-27, 16:46
Hogyan tudom letesztelni hogy maga a board jó e egyáltalán?
Kamera se kell gondolom, de adott egy gopro meg egy mobius video kimenet amivel jelenleg tesztelni tudom.
Gondolom ha nem kap adatot az FC-től attól még a képen látszanak dolgok meg kéne legye videó kép nem ilyen hőkamerás képre hasonlító homályos paca.
Ha mindkét oldalnak adok 5V-ot akkor van kép de ócska, két kis piros led világít rajta, és egy harmadik kék led meg villog, gondolom az adatáramlást jelzi a kék.
Vannak adatok csak a kép nem értékelhető minőség.

drager
2014-05-27, 18:48
Kamera se kell gondolom, de adott egy gopro meg egy mobius video kimenet amivel jelenleg tesztelni tudom.
Gondolom ha nem kap adatot az FC-től attól még a képen látszanak dolgok meg kéne legye videó kép nem ilyen hőkamerás képre hasonlító homályos paca.
Ha mindkét oldalnak adok 5V-ot akkor van kép de ócska, két kis piros led világít rajta, és egy harmadik kék led meg villog, gondolom az adatáramlást jelzi a kék.

Nem tudom milyen paneled van, de általában a kamera felől 12V-ot kell kapnia és abból csinál a kis táp 5V-ot. Szóval az 5V lehet kevés neki.

a8l
2014-05-27, 19:37

Nem tudom milyen paneled van, de általában a kamera felől 12V-ot kell kapnia és abból csinál a kis táp 5V-ot. Szóval az 5V lehet kevés neki.

Teljesen mind1 hány voltot kap 12-ig ugyan azt csinálja.
Most egyáltalán nem megy át rajta a videó jel.
Ha lehúzom a kamera videó be vagy kimenet kábelt és hozzáérintem a másikhoz akkor azonnal van rendes kép, de az osd-n keresztül semmi kép nincs.
Nem érintettem sehova, nem zártam rövidre semmit, nem is melegszik semmi, világit mindkét piros led ami a két oldal tápellátását jelzi gondolom , és villog a kék is.
Rendelek a BG-ről egy HK-s boardot vagy a HK-ról, ugyan azt árulják.
Ezt meg összetaposom, de előtte azért reklamálok a GLB-nél bár nem hiszem hogy sok értelme van, kínai árura nincs gari.
http://www.banggood.com/APM-OSD-MinimOSD-ARDUPILOT-MEGA-Flight-Controller-Board-Purple-p-914255.html

Ha megjön a Hextronix board (pár hét múlva) akkor mit tegyek hogy csak a digit oldalról kelljen neki 5V?
Az elején jobb alul a két kis pöttyöt forrasszam össze?

leskope
2014-05-27, 20:05
Az én minimosd-m már produkált ilyen hibát, nem volt kép, de ha lehúztam a video be-ki menetet akkor volt kép osd nélkül, tedd rá újra az fw-t és a karakterkészletet, nekem megjavult.

feket663
2014-05-27, 20:52

Teljesen mind1 hány voltot kap 12-ig ugyan azt csinálja.
Most egyáltalán nem megy át rajta a videó jel.
Ha lehúzom a kamera videó be vagy kimenet kábelt és hozzáérintem a másikhoz akkor azonnal van rendes kép, de az osd-n keresztül semmi kép nincs.
Nem érintettem sehova, nem zártam rövidre semmit, nem is melegszik semmi, világit mindkét piros led ami a két oldal tápellátását jelzi gondolom , és villog a kék is.
Rendelek a BG-ről egy HK-s boardot vagy a HK-ról, ugyan azt árulják.
Ezt meg összetaposom, de előtte azért reklamálok a GLB-nél bár nem hiszem hogy sok értelme van, kínai árura nincs gari.
http://www.banggood.com/APM-OSD-MinimOSD-ARDUPILOT-MEGA-Flight-Controller-Board-Purple-p-914255.html

Ha megjön a Hextronix board (pár hét múlva) akkor mit tegyek hogy csak a digit oldalról kelljen neki 5V?
Az elején jobb alul a két kis pöttyöt forrasszam össze?

A PAL jelzésű kivételével forraszd össze a maradék jumpereket, és akkor nem kell megtáplálni 12 volttal az analóg oldalról.

a8l
2014-05-27, 20:54
Az én minimosd-m már produkált ilyen hibát, nem volt kép, de ha lehúztam a video be-ki menetet akkor volt kép osd nélkül, tedd rá újra az fw-t és a karakterkészletet, nekem megjavult.

Én is ha csak lehúzom az egyik videókábelt és hozzáérintem a másikhoz akkor egyből van hibátlan kép.
Ha nincs rádugva semmi csak a két videó kábel akkor halvány oldalra futó kép van, ahogy tápot kap az analóg oldal egyből elmegy a kép.
Próbáltam újraraktam a 785-öt meg a charset-et 2.4.0.1-et, de semmi.
Írok nekik, aztán összetaposom.
Rendeltem egy hextronikot a Bg-től, meg az ebayról is próbálok egyet ami olcsóbb, és ilyen elfordított chip-es, aztán valamelyik csak működik.
GLB-től meg semmit nem veszek amiben elektronika van.
Az ftdi adapter jól működik amit küldtek.

Nincs valaki itt Szentendre környékén akinek van minimosd-je és működik neki és megnézné az enyémet?
Bár nincs mit rosszul összekötni, mert elég egyértelmű minden, szerintem ezen a boardon valami nem jó. Most meg várhatok megint 3 hetet mire megjön egy másik.

Gabek
2014-05-28, 09:23
Haló!

Na!

Vannak OSD-k amik gyárilag úgy jönnek, hogy már össze van kötve az analóg és digitális oldal.
Vagis videó oldalról ne tápláljátok!

De szerintem amúgysem jó ötlet, mert melegedik, és 433-on zavart is csinál.

A videó kábelek egyikén se legyen bedugva a +. (középső láb)

Így mennie kell.

A videó standardal kapcsolatban.
A soldier jumpert nem figyeli a FW. Mindegy be van e forrasztva vagy nincs.

A működési elv a következő:
Ha bootoláskor nem kap videó jelet, akkor beáll arra a standardra amit CT-ben megadsz.

Ha kap videójelet akkor megnézi, hogy mit. Ha pl NTSC jelet kap a kamerától, akkor beáll NTSC-re akkor is ha CT-ben PAL-t adtál meg.

Vagyis, a CT-ben a default stabdardot adod csak meg, de a tényleges állapot felülbírálja.

Fontos még, hogy csak bootoláskor nézi ezt meg.

Ha már beállt default standardra, és után dugod rá a kamerát, akkor ha külömbözik, akkor eltünik az overlay. Ha ugyanaz akkor megmarad.

Ha ilyen van, nyomni kell egy resetet és be kell álljon.

Gábor

a8l
2014-05-28, 11:57
Írtam nekik, azt válaszolták, hogy csináljak videót és ha hibás akkor refund vagy küldenek másikat.
Azt meg tudja mondani valaki, hogy ha csak rádugom az analóg részre a kamera be és ki(adó felé) kábelt és adok tápot neki akkor kéne továbbítania a videót ?
Tehát nincs overlay osd feliratok mert a digit részre semmit nem rakok, csak a kép továbbítás megy e külön az analóg részen?

Gabek
2014-05-28, 12:27
Írtam nekik, azt válaszolták, hogy csináljak videót és ha hibás akkor refund vagy küldenek másikat.
Azt meg tudja mondani valaki, hogy ha csak rádugom az analóg részre a kamera be és ki(adó felé) kábelt és adok tápot neki akkor kéne továbbítania a videót ?
Tehát nincs overlay osd feliratok mert a digit részre semmit nem rakok, csak a kép továbbítás megy e külön az analóg részen?

Elvileg.

Smith
2014-05-28, 15:12
Pont a mi nap próbáltam ki.
Nekem a lila 1.0-ás van,ha nincs adat nem megy át a video jel,ha kap adatot és megy az osd felirat is közben lehuzom az adat kábelt akkor meg marad a video jel,ha
müködés közben le húzom a kamerát kint maradnak az osd feliratok.

a8l
2014-05-28, 17:12
Pont a mi nap próbáltam ki.
Nekem a lila 1.0-ás van,ha nincs adat nem megy át a video jel,ha kap adatot és megy az osd felirat is közben lehuzom az adat kábelt akkor meg marad a video jel,ha
müködés közben le húzom a kamerát kint maradnak az osd feliratok.

Ha van mindkét oldalt táp mondjuk világít mindkét piros led, de az RX nincs sehova csatlakoztatva, akkor átmegy a videójel?
Adat akkor van ha villog a kék led, vagy az nem jelent semmit?

Smith
2014-05-28, 21:17
Ha van mindkét oldalt táp mondjuk világít mindkét piros led, de az RX nincs sehova csatlakoztatva, akkor átmegy a videójel?
Adat akkor van ha villog a kék led, vagy az nem jelent semmit?

Ha nincs az RX bekötve de van a bemeneten videó jel és tápra teszed (az Rx csatlakozó soron) nem megy át a videó jel,
ha minden jól van bekötve és van osd kijelzés - kihúzod az RX-et akkor a "no mavlink data" felirat látható pár másodpercig eközben a videó jel átmegy és úgy is marad továbbá semmi osd kijelzés de a videó keresztül megy..
Ha nincs az Rx bekötve de a videó bemeneten van videó jel akkor semmi nem jelenik meg a kimeneten (lásd a képen).
Ez tetszik : ha minden rendben és van az osd-n felirat de mondjuk repülés közben kikapcsol a kamera akkor szürke háttérrel tovább megy az osd és a "home" iránnyal haza találsz!
Nálam a képen látható bekötésen nem megy át a videó,csak ha meg kapja a panel az Rx a Gnd és az 5V-ot a másik felén!
Nekem piros a fesz. led mindkét csatlakozó sor közelében a másik szélén szintén piros villog amikor kapja az RX-en az adatokat..
A videó csatlakozó mellett van egy DC táp kör (zöld keretben) ennek a jumpere el van vágva (kék jelzés) azért hogy ne erről működjön a panel,ezzel a kis dc táppal (piros átkötés) a Mobiust töltöm, pár hete már tesztelem és nem melegszik..

http://kepfeltoltes.hu/140510/minim_mobius_www.kepfeltoltes.hu_.jpg