PDA

Teljes verzió megtekintése : Jön a MODELLBAU MESSE Bécsbe!!!

tamiya
2004-10-16, 20:59
Sziasztok!

Itt az idő, a jövő héten kezdődik a MODELLBAU MESSE!!!
Ha jól értesültem Október 22.-23.-24. -én rendezik meg. Aki teheti látogasson ki, tavaly is sok látványosság volt.
A látványon kívül AKCIÓK :!: Kitelepedik a MEGAMODELL, SCHWEIGHOFER is ott lesz! És még sok modellcég.:idea: :idea:

Tényleg, a MODELL & HOBBY nem lesz ott? Csak nehogy elvesszenek a sok neves cég között. He-He... :D :D :D

Azt hiszem én is kinézek, úgyis kell vennem néhány dolgot /légcsavr, üzemanyagpumpa, balsa, jó sok üzemanyag/, ami ott jobban megéri, mint Magyarországon!
Hadd reklámozzak már! Például a SCHWEIGHOFERNÁL egy Graupner C507-es szervó 2000,- forinttal olcsóbb, mint a Modell & Hobby-ba! Az írányítók úyszintén, a minőség is jobb.
Nlunk mért nincs 0%-os, sintetikus olajjal kevert metanol, aminek minősége is van? Erre válaszolhatna az ország egyik legnagyobb modellboltja is! :!: Lehet, hogy 10 liter 12750,- Ft, de adnék annyit és akkor nem akarnák Bécsbe, Deutschlandsbergbe futni. Inkább legyen a motor hosszabb élettartamú, de löttyöt vagy 1% Nitro-s metanolt nem fogok beletenni. :twisted: Vagy talán nem lenne üzlet az az áru, amit külföldön is kapni?
De nem csodálkozom, mert ez Magyarország, ahol az eladó érdeke a vásárlól lehúzn i a bőrt! Ugye fiúk?

Jó repkedést, Tamiya

tamiya
2004-10-16, 20:59
Sziasztok!

Ha jól értesültem Október 22.-23.-24. -én rendezik meg. Aki teheti látogasson ki, tavaly is sok látványosság volt.
A látványon kívül AKCIÓK :!: Kitelepedik a MEGAMODELL, SCHWEIGHOFER is ott lesz! És még sok modellcég.:idea: :idea:

Tényleg, a MODELL & HOBBY nem lesz ott? Csak nehogy elvesszenek a sok neves cég között. He-He... :D :D :D

Azt hiszem én is kinézek, úgyis kell vennem néhány dolgot /légcsavr, üzemanyagpumpa, balsa, jó sok üzemanyag/, ami ott jobban megéri, mint Magyarországon!
Hadd reklámozzak már! Például a SCHWEIGHOFERNÁL egy Graupner C507-es szervó 2000,- forinttal olcsóbb, mint a Modell & Hobby-ba! Az írányítók úyszintén, a minőség is jobb.
Nlunk mért nincs 0%-os, sintetikus olajjal kevert metanol, aminek minősége is van? Erre válaszolhatna az ország egyik legnagyobb modellboltja is! :!: Lehet, hogy 10 liter 12750,- Ft, de adnék annyit és akkor nem akarnák Bécsbe, Deutschlandsbergbe futni. Inkább legyen a motor hosszabb élettartamú, de löttyöt vagy 1% Nitro-s metanolt nem fogok beletenni. :twisted: Vagy talán nem lenne üzlet az az áru, amit külföldön is kapni?
De nem csodálkozom, mert ez Magyarország, ahol az eladó érdeke a vásárlól lehúzn i a bőrt! Ugye fiúk?

Jó repkedést, Tamiya

Francii
2004-10-16, 21:12
Talán Neked is ki kellene települnöd...
...ha már annyira rosszul érzed itt magad a szegényes és drága választék miatt.

A motorok üzemeltetési ajánlása mindegyiknél ajánlja a nitrót (5-15%)
Bár valószínűleg ha Neked Ferrarid lenne, azt is 86-os normálbenzinnel járatnád, mivel azzal is elmegy.

Francii
2004-10-16, 21:12
Talán Neked is ki kellene települnöd...
...ha már annyira rosszul érzed itt magad a szegényes és drága választék miatt.

A motorok üzemeltetési ajánlása mindegyiknél ajánlja a nitrót (5-15%)
Bár valószínűleg ha Neked Ferrarid lenne, azt is 86-os normálbenzinnel járatnád, mivel azzal is elmegy.

P306
2004-10-16, 21:37
"Kedves" Tamiya !

Néhány dolognak utánanézhettél volna, mielőtt eme apró szösszenet billentyűzetre vetetted volna.
1. A Modellbau Messe okt.22-től 26-ig tart, nem 24-ig.
2. A Schweighofer (ahogy tavaly sem), az idén sem lesz ott, hanem a vásár ideje alatt ugyanazt a kedvezményt (10%) adja, amit most hétvégén.

Én inkább örülnék, hogy egyre több modellező cuccot lehet itthon megvenni és egyre kevesebbet kell ezügyben külföldre rohangálni. Egyszer majd számold bele azt is, hogy egy 2000,- forintos különbségért mennyit autózol el (plusz idő, plusz autópályadíj, kaja, kávé stb.).

Üdv:

P.

P306
2004-10-16, 21:37
"Kedves" Tamiya !

Néhány dolognak utánanézhettél volna, mielőtt eme apró szösszenet billentyűzetre vetetted volna.
1. A Modellbau Messe okt.22-től 26-ig tart, nem 24-ig.
2. A Schweighofer (ahogy tavaly sem), az idén sem lesz ott, hanem a vásár ideje alatt ugyanazt a kedvezményt (10%) adja, amit most hétvégén.

Én inkább örülnék, hogy egyre több modellező cuccot lehet itthon megvenni és egyre kevesebbet kell ezügyben külföldre rohangálni. Egyszer majd számold bele azt is, hogy egy 2000,- forintos különbségért mennyit autózol el (plusz idő, plusz autópályadíj, kaja, kávé stb.).

Üdv:

P.

tamiya
2004-10-16, 21:45
Szevasz!

Hát akkor engem kicsit félretájékoztattak. Bocs.
Én nem azt mondtam, hogy nem örülök annak, hogy itthon egyre több mindent tudok vásárolni, hanem azt, hogy az igazán jó cuccot itthon nem lehet megkapni. Ha mégis, akkor sokkal drágább v. nem olyan jó minőség. Neked mi a véleményed a GSG üzemanyagról? Jó annak, aki autópályán mehet! Én edig nem mentem rá az autópályára, nem éri meg.

Üdv, Tamiya

tamiya
2004-10-16, 21:45
Szevasz!

Hát akkor engem kicsit félretájékoztattak. Bocs.
Én nem azt mondtam, hogy nem örülök annak, hogy itthon egyre több mindent tudok vásárolni, hanem azt, hogy az igazán jó cuccot itthon nem lehet megkapni. Ha mégis, akkor sokkal drágább v. nem olyan jó minőség. Neked mi a véleményed a GSG üzemanyagról? Jó annak, aki autópályán mehet! Én edig nem mentem rá az autópályára, nem éri meg.

Üdv, Tamiya

tamiya
2004-10-16, 22:57
Az lehet, hogy jó a nitró, csak hűti a motort, +túljáratod!

Tamiya

tamiya
2004-10-16, 22:57
Az lehet, hogy jó a nitró, csak hűti a motort, +túljáratod!

Tamiya

Francii
2004-10-17, 00:06
Bennem ezek a hozzászólások azt az érzést keltik, hogy Neked igazán nincs is szükséged ezekre a dolgokra.

Kitaláltál magadnak néhány dolgot, ami nincs nálunk, majd habzó szájjal kikelsz magadból, hogy ez sincs, az sincs, milyen szar a választék, milyen ócska a magyarországi kínálat!

Ha valóban szükséged lenne rá, már rég a kezedben lehetne. Tudod van internetes kereskedelem is a világon! Még a fotelből sem kell felállnod!

Jómagam is a cuccaim nagy részét külföldről hozatom, és ezt tudják az általad említett Modell &Hobby-nál is, mégsem verem féltéglával a mellemet, hogy itthon miért nincs?! De érdekes módon azért nem derogál senkinek, akár a főnöknek (Végh Tamás) sem, ha végigkerestetem velük a polcot egy 1500 Ft-os kapcsoló, vagy bármi más apróság után!

Lehet, hogy olyan a "fogadj Isten" mint az "adjon Isten" ??

Engem még nem küldek el soha a Schweighoferhez, vagy a Lindingerhez, vagy a Tower Hobbieshez.

Amit tudomásul kell vennünk a magyarországi "modellezőkultúra" fényében:
kicsi ország, kicsi modellezés, kicsi kínálat.

Amit pedig a jobb minőségről írtál, egyenesen nevetséges! A Futabánál és egyéb helyeken külön letesztelik a rádiókat valószínűleg és ami szar, azt egyenesen Magyarországra, a M&H-ba küldik, ugye?

A nitró-nem nitró kérdéshez csak egy apró adat: USA-ban, ami azért nagy valószínűséggel a modellezés fellegvára, a jónéhány üzemanyaggyártó közül alig akad egy-kettő, aki nitró nélküli üzemanyagot forgalmaz! Biztosan sík hülyék és nem értenek hozzá.
Bezzeg itt nálunk ki van találva a tuti: nem kell nitró, nem számít ha a motorgyártó úgy adja meg hogy kell, nálunk a fasza magyar modellezők megálmodták, hogy felesleges!

Francii
2004-10-17, 00:06
Bennem ezek a hozzászólások azt az érzést keltik, hogy Neked igazán nincs is szükséged ezekre a dolgokra.

Kitaláltál magadnak néhány dolgot, ami nincs nálunk, majd habzó szájjal kikelsz magadból, hogy ez sincs, az sincs, milyen szar a választék, milyen ócska a magyarországi kínálat!

Ha valóban szükséged lenne rá, már rég a kezedben lehetne. Tudod van internetes kereskedelem is a világon! Még a fotelből sem kell felállnod!

Jómagam is a cuccaim nagy részét külföldről hozatom, és ezt tudják az általad említett Modell &Hobby-nál is, mégsem verem féltéglával a mellemet, hogy itthon miért nincs?! De érdekes módon azért nem derogál senkinek, akár a főnöknek (Végh Tamás) sem, ha végigkerestetem velük a polcot egy 1500 Ft-os kapcsoló, vagy bármi más apróság után!

Lehet, hogy olyan a "fogadj Isten" mint az "adjon Isten" ??

Engem még nem küldek el soha a Schweighoferhez, vagy a Lindingerhez, vagy a Tower Hobbieshez.

Amit tudomásul kell vennünk a magyarországi "modellezőkultúra" fényében:
kicsi ország, kicsi modellezés, kicsi kínálat.

Amit pedig a jobb minőségről írtál, egyenesen nevetséges! A Futabánál és egyéb helyeken külön letesztelik a rádiókat valószínűleg és ami szar, azt egyenesen Magyarországra, a M&H-ba küldik, ugye?

A nitró-nem nitró kérdéshez csak egy apró adat: USA-ban, ami azért nagy valószínűséggel a modellezés fellegvára, a jónéhány üzemanyaggyártó közül alig akad egy-kettő, aki nitró nélküli üzemanyagot forgalmaz! Biztosan sík hülyék és nem értenek hozzá.
Bezzeg itt nálunk ki van találva a tuti: nem kell nitró, nem számít ha a motorgyártó úgy adja meg hogy kell, nálunk a fasza magyar modellezők megálmodták, hogy felesleges!

Hassan
2004-10-17, 00:36
én csak annyit nem értek, hogy ha már annyira kell, és kimész 2000 Ft árkülömbség miatt külföldre, akkor mért nem rendeled meg külföldről, vagy inkább itthonról? Lehet h többet fizetsz érte, mert a kereskedő ráteszi a postaköltséget amiért kihozzák neki, és még magának hasznot, és ugyanott vagy mintha kimennél, csak ezzel megspórolod az idődet, de hát ha ennyire szeretsz utazgatni, akkor menj csak... :wink:

Hassan
2004-10-17, 00:36
én csak annyit nem értek, hogy ha már annyira kell, és kimész 2000 Ft árkülömbség miatt külföldre, akkor mért nem rendeled meg külföldről, vagy inkább itthonról? Lehet h többet fizetsz érte, mert a kereskedő ráteszi a postaköltséget amiért kihozzák neki, és még magának hasznot, és ugyanott vagy mintha kimennél, csak ezzel megspórolod az idődet, de hát ha ennyire szeretsz utazgatni, akkor menj csak... :wink:

Dudkin
2004-10-17, 05:18
Tamiya!

Egy kicsit felhuztam magam a stilusodon. NEm jol csinalod ezt az egeszet. Ha szukseged van valamire akkor bemesz a Tamasekhoz es ha nincs akkor mar egesz magyarorszagon nincs? :) es utana idejossz a forumra mocskolodni? van ennek ertelme? arrol nem is beszelve hogy nem ide kene a motoros repulesbe koszoloni, a helyesirasodtol meg sirok :) ... A motort huto nitrotol pedig tekintettel a kesei idopontra lefekudtem 10 percre aludni.

D

Dudkin
2004-10-17, 05:18
Tamiya!

Egy kicsit felhuztam magam a stilusodon. NEm jol csinalod ezt az egeszet. Ha szukseged van valamire akkor bemesz a Tamasekhoz es ha nincs akkor mar egesz magyarorszagon nincs? :) es utana idejossz a forumra mocskolodni? van ennek ertelme? arrol nem is beszelve hogy nem ide kene a motoros repulesbe koszoloni, a helyesirasodtol meg sirok :) ... A motort huto nitrotol pedig tekintettel a kesei idopontra lefekudtem 10 percre aludni.

D

deltahf
2004-10-17, 09:59
TAMIYA

Most jött el az amiért engem bunkóznak, hát akkor most hajrá.
Te meg húzz el Ausztriába vásárolni, mert ott olcsó és jó minden de maradj is ott.
(megjegyzem a minőség az ugyanaz, mivel sem a Tornado-t sem egyik alkatrészt sem a Modell & Hobby gyártja hanem onnan veszi ahonnan a seggfej Osztrákok. )
Tudod mennyire hiányzik egy ilyen seggfej vevő a Modell & Hobby nak?
Mint farzsebből a szar!

SZERINTEM

deltahf
2004-10-17, 09:59
TAMIYA

Most jött el az amiért engem bunkóznak, hát akkor most hajrá.
Te meg húzz el Ausztriába vásárolni, mert ott olcsó és jó minden de maradj is ott.
(megjegyzem a minőség az ugyanaz, mivel sem a Tornado-t sem egyik alkatrészt sem a Modell & Hobby gyártja hanem onnan veszi ahonnan a seggfej Osztrákok. )
Tudod mennyire hiányzik egy ilyen seggfej vevő a Modell & Hobby nak?
Mint farzsebből a szar!

SZERINTEM

deltahf
2004-10-17, 10:07
U.I.: Ha egyszer betévednél hozzánk akik vendégszeretőek vagyunk, és kedvesek a vendégekkel, és egy ilyen stilust elövezetnél valószínűleg átzavarnálak egy konkurens piros zöld céghez végleg.

Ugye most bámulsz mint szamár az égre?
Nem érted mi van, mi?

Ne ennyi közöd lehet a modellezéshez is, de annál nagyobb ahhoz hogy ezt kihozd belőlem.
De most megnyugodtam.

Naaa.

Kérlek tedd már a modelleidet ide, legalább lássuk, hogy van.
Fotókra gondoltam.

deltahf
2004-10-17, 10:07
U.I.: Ha egyszer betévednél hozzánk akik vendégszeretőek vagyunk, és kedvesek a vendégekkel, és egy ilyen stilust elövezetnél valószínűleg átzavarnálak egy konkurens piros zöld céghez végleg.

Ugye most bámulsz mint szamár az égre?
Nem érted mi van, mi?

Ne ennyi közöd lehet a modellezéshez is, de annál nagyobb ahhoz hogy ezt kihozd belőlem.
De most megnyugodtam.

Naaa.

Kérlek tedd már a modelleidet ide, legalább lássuk, hogy van.
Fotókra gondoltam.

takacsj
2004-10-17, 12:13
Tamiya!
mikor elkezdtem vásárolgatni, én is elájultam az osztrákok áraitól.
Aztán rájöttem, hogy általánosságban kb. ugyanannyiba kerülnek a cuccok, néhány dolog van ami jelentősen (?) olcsóbb.
Elkezdtem számolni, aztán mentem a modell&hobbyba, origomodellbe, és a szánmodellhez...
Na és persze itt az rcmodell.com is...
Ha i gazán megérné, én aztán tuti kimennék vásárolni, elég smucig vagyok hozzá.

TJ

takacsj
2004-10-17, 12:13
Tamiya!
mikor elkezdtem vásárolgatni, én is elájultam az osztrákok áraitól.
Aztán rájöttem, hogy általánosságban kb. ugyanannyiba kerülnek a cuccok, néhány dolog van ami jelentősen (?) olcsóbb.
Elkezdtem számolni, aztán mentem a modell&hobbyba, origomodellbe, és a szánmodellhez...
Na és persze itt az rcmodell.com is...
Ha i gazán megérné, én aztán tuti kimennék vásárolni, elég smucig vagyok hozzá.

TJ

Yumi
2004-10-17, 13:45
Szia Tamiya

Meghallgatnám a véleményedet 10 év múlva ugyanerről a kérdésről.
Most még korai lenne.Hidd el mindenhol drága a felszerelés,néha irreális
az ára a legkisebb mütyürnek is.De néha próbáljad elképzelni magad a
magyar modellboltosok helyébe is.Lehet,hogy tévedek,de egyik bolt
bejárata felett sem láttam a táblát:Magyar Máltai Szeretetszolgálat
Modellalkatrészelosztó központja.ők ebből szeretnének megélni.
Vásárolni és modellezni nem kötelező,de az udvariasabb hangnem
elvárható !Tudod az eldobott bumeráng mindig visszajön.

Üdv
Yumi

Yumi
2004-10-17, 13:45
Szia Tamiya

Meghallgatnám a véleményedet 10 év múlva ugyanerről a kérdésről.
Most még korai lenne.Hidd el mindenhol drága a felszerelés,néha irreális
az ára a legkisebb mütyürnek is.De néha próbáljad elképzelni magad a
magyar modellboltosok helyébe is.Lehet,hogy tévedek,de egyik bolt
bejárata felett sem láttam a táblát:Magyar Máltai Szeretetszolgálat
Modellalkatrészelosztó központja.ők ebből szeretnének megélni.
Vásárolni és modellezni nem kötelező,de az udvariasabb hangnem
elvárható !Tudod az eldobott bumeráng mindig visszajön.

Üdv
Yumi

nagyakos
2004-10-17, 20:10
Nem kéne szegény gyereket annyira taszigálni,mert ennyire felbuzdult,és írt egypár hülyeséget.
Annyiból mondjuk igaza van,hogy kint a boltosok a jól felfogott érdekükben emberszámba veszik a vevőt,ami itthon nem egészen így van.
Pl. Venni akartam a múltkor valamit, gondoltam megveszem itthon,nehogy már csak az osztrák boltosoknak legyen jó.Bemegyek a boltba,kérem az árut : nincs. Kérdem az árat : Nem tudom , majd megnézem. Telefonálok egy hét múlva, mi van az árral: Még mindig nem tudjuk,mert olyan elfoglaltak voltunk egész héten,hogy nem értünk rá megnézni az árat. Szó szerint,ezt így mondta a boltos tag.
Még annyit, hogy ausztriában egy modellboltos beleöl az árukészletbe vagy 50.000.000 ft.-t és rárak kb. 15-20%-ot,addig a magyar hajrá,csináljunk modellboltot felkiálltással összevásáról pár apróságot kb. 1-2 mill. ft értékben,rádob 30%-ot ,és vágja a pofákat,ha senki sem megy hozzá,mert az dobja hozzám az első követ ,aki nem azonnal szeretné megkapni ,amit szeretne,a másodikat pedig az,aki még sohasem vásárolt külföldön,mert ott azonnal olcsóbban megkapta,amit kért.

Még egy példa:
Kb. 1 éve vettem egy processzort a számítógépbe. Hazamegyek berakom ,mindenre odafigyelek,semmit nem hibáztam (komolyan),bekapcs,gép nem indul. Hibás volt a proci.
Visszavittem,ott elkezdtek hadoválni,hogy ez biztos jó volt,soha még rossz processzort ők nem láttak, stb. stb.. Nem adták vissza a pénzem,nem cserélték ki.
Utána csak külföldön vásároltam a számtech alkatrészeket is.
Vettem egy videokarit,majd miután beraktam a gépbe két hónap működés után megadta magát. Viszem vissza ausztriába mérgesen, a boltban elnézést kértek,és leemeltek a polcról egy vadonatújat,majd sűrű bocsánatkérések után elengedtek.

Szóval ennyi.

nagyakos
2004-10-17, 20:10
Nem kéne szegény gyereket annyira taszigálni,mert ennyire felbuzdult,és írt egypár hülyeséget.
Annyiból mondjuk igaza van,hogy kint a boltosok a jól felfogott érdekükben emberszámba veszik a vevőt,ami itthon nem egészen így van.
Pl. Venni akartam a múltkor valamit, gondoltam megveszem itthon,nehogy már csak az osztrák boltosoknak legyen jó.Bemegyek a boltba,kérem az árut : nincs. Kérdem az árat : Nem tudom , majd megnézem. Telefonálok egy hét múlva, mi van az árral: Még mindig nem tudjuk,mert olyan elfoglaltak voltunk egész héten,hogy nem értünk rá megnézni az árat. Szó szerint,ezt így mondta a boltos tag.
Még annyit, hogy ausztriában egy modellboltos beleöl az árukészletbe vagy 50.000.000 ft.-t és rárak kb. 15-20%-ot,addig a magyar hajrá,csináljunk modellboltot felkiálltással összevásáról pár apróságot kb. 1-2 mill. ft értékben,rádob 30%-ot ,és vágja a pofákat,ha senki sem megy hozzá,mert az dobja hozzám az első követ ,aki nem azonnal szeretné megkapni ,amit szeretne,a másodikat pedig az,aki még sohasem vásárolt külföldön,mert ott azonnal olcsóbban megkapta,amit kért.

Még egy példa:
Kb. 1 éve vettem egy processzort a számítógépbe. Hazamegyek berakom ,mindenre odafigyelek,semmit nem hibáztam (komolyan),bekapcs,gép nem indul. Hibás volt a proci.
Visszavittem,ott elkezdtek hadoválni,hogy ez biztos jó volt,soha még rossz processzort ők nem láttak, stb. stb.. Nem adták vissza a pénzem,nem cserélték ki.
Utána csak külföldön vásároltam a számtech alkatrészeket is.
Vettem egy videokarit,majd miután beraktam a gépbe két hónap működés után megadta magát. Viszem vissza ausztriába mérgesen, a boltban elnézést kértek,és leemeltek a polcról egy vadonatújat,majd sűrű bocsánatkérések után elengedtek.

Szóval ennyi.

P306
2004-10-17, 20:23
Nagyakos !

Ezért nem kell külföldre menni, ilyen boltok vannak már itthon is (mind modell, mind szám.tech oldalon). Csak még kevés. De hosszútávon egyre több lesz belőlük és csak ezek fognak megélni, mert kereskedni csak így lehet. A többi csak eladás.

Üdv:

P.

P306
2004-10-17, 20:23
Nagyakos !

Ezért nem kell külföldre menni, ilyen boltok vannak már itthon is (mind modell, mind szám.tech oldalon). Csak még kevés. De hosszútávon egyre több lesz belőlük és csak ezek fognak megélni, mert kereskedni csak így lehet. A többi csak eladás.

Üdv:

P.

nagyakos
2004-10-17, 21:45
Bocsánat, én ne a pesti oldláról beszélek a dolognak, vidéki vagyok,és ott sajnos ez van.

nagyakos
2004-10-17, 21:45
Bocsánat, én ne a pesti oldláról beszélek a dolognak, vidéki vagyok,és ott sajnos ez van.

nagyakos
2004-10-17, 21:47
Meg hát miért ne menne el az ember egy-egy vásárba.
Bármilyen érdeklődési köröd van , az adott témában ha elmész egy vásárba biztos ott leled meg a legnagyobb kínálatot és akciókat, valamint a legújabb termékeket.
Pl. a construma az építkezőknek, cebit a számtech.-eseknek.

Kiváncsi lennék,hány magyar zarándokolt el a schweighofer-be,pedig az a világ másik végén van.
Nekem kb. 500 km.

nagyakos
2004-10-17, 21:47
Meg hát miért ne menne el az ember egy-egy vásárba.
Bármilyen érdeklődési köröd van , az adott témában ha elmész egy vásárba biztos ott leled meg a legnagyobb kínálatot és akciókat, valamint a legújabb termékeket.
Pl. a construma az építkezőknek, cebit a számtech.-eseknek.

Kiváncsi lennék,hány magyar zarándokolt el a schweighofer-be,pedig az a világ másik végén van.
Nekem kb. 500 km.

P306
2004-10-17, 23:14
A kereskedő hozzáállása lakóhely független. Sőt szerintem Budapesten rosszabb a helyzet, mint vidéken. Tény viszont, hogy több az üzlet itt, mint vidéken. Ez (már csak a nagy számok törvénye alapján is) kitermeli azt a kis réteget, akikkel öröm üzletelni.
A vásárokba pedig szerintem is el kell menni, szét kell nézni, rá kell csodálkozni az újdonságokra, de nem szabad őket megváltásként kezelni.
De ez csak az én véleményem. mondhattam volna úgy is: szerintem :-)

Üdv:

P.

P306
2004-10-17, 23:14
A kereskedő hozzáállása lakóhely független. Sőt szerintem Budapesten rosszabb a helyzet, mint vidéken. Tény viszont, hogy több az üzlet itt, mint vidéken. Ez (már csak a nagy számok törvénye alapján is) kitermeli azt a kis réteget, akikkel öröm üzletelni.
A vásárokba pedig szerintem is el kell menni, szét kell nézni, rá kell csodálkozni az újdonságokra, de nem szabad őket megváltásként kezelni.
De ez csak az én véleményem. mondhattam volna úgy is: szerintem :-)

Üdv:

P.

nagyakos
2004-10-17, 23:39
That's right, peace !
:tanc: :D

nagyakos
2004-10-17, 23:39
That's right, peace !
:tanc: :D

modell.hu
2004-10-17, 23:49
Sziasztok!

Jó repkedést, Tamiya

Tamiya!

Sokat gondolkoztam érdemes-e neked válaszolnom, mivel fő problémádat már a másik topic-ban leírtam, ez itt csak egy gyenge próbálkozás a részedről!

A Modell & Hobby egy magyar cég, és célközönsége is Magyarországon van, így nem állít ki a bécsi kiállításon. Nem félünk attól, hogy a képviselt márkák miatt szégyenkeznünk kellene, de néhány év lemaradásunk azért van, csak ehhez kell egy bizonyos szellemi színvonal, hogy valaki megértse.... :lol: :lol:

C507-s szervót a Graupner már rég visszahívta, se M&H, sem a Schweighofer kínálatában nincs, így a 2000 Forintos különbözet a Te képzeleted szüleménye!

Mi "löttyöket" nem forgalmazunk, Európa legnagyobb modellmotor üzemanyag gyártójától vesszük az üzemanyagot. Ha vetted volna a fáradságot, hogy megnézd az árainkat a honlapunkon, akkor nem írtál volna ekkora marhaságokat.

Nekünk nem célunk a vásárlóról lehúzni a bőrt, megpróbálunk versenyképes árakkal dolgozni, nem minden esetben sikerül, de sokszor igen.

Szerintem kezdj még egy pár új topic-ot ugyanezzel a témával, vagy esetleg írd le, hogy az M&H nem adott az Ausztriában vásárolt távirányítódhoz magyarnyelvű használatit. Szerintem csinálj még nagyobb ...... magadból.

Végh Tamás

modell.hu
2004-10-17, 23:49
Sziasztok!

Jó repkedést, Tamiya

Tamiya!

Sokat gondolkoztam érdemes-e neked válaszolnom, mivel fő problémádat már a másik topic-ban leírtam, ez itt csak egy gyenge próbálkozás a részedről!

A Modell & Hobby egy magyar cég, és célközönsége is Magyarországon van, így nem állít ki a bécsi kiállításon. Nem félünk attól, hogy a képviselt márkák miatt szégyenkeznünk kellene, de néhány év lemaradásunk azért van, csak ehhez kell egy bizonyos szellemi színvonal, hogy valaki megértse.... :lol: :lol:

C507-s szervót a Graupner már rég visszahívta, se M&H, sem a Schweighofer kínálatában nincs, így a 2000 Forintos különbözet a Te képzeleted szüleménye!

Mi "löttyöket" nem forgalmazunk, Európa legnagyobb modellmotor üzemanyag gyártójától vesszük az üzemanyagot. Ha vetted volna a fáradságot, hogy megnézd az árainkat a honlapunkon, akkor nem írtál volna ekkora marhaságokat.

Nekünk nem célunk a vásárlóról lehúzni a bőrt, megpróbálunk versenyképes árakkal dolgozni, nem minden esetben sikerül, de sokszor igen.

Szerintem kezdj még egy pár új topic-ot ugyanezzel a témával, vagy esetleg írd le, hogy az M&H nem adott az Ausztriában vásárolt távirányítódhoz magyarnyelvű használatit. Szerintem csinálj még nagyobb ...... magadból.

Végh Tamás

nagyakos
2004-10-17, 23:56
Még mielőtt bárki azt hinné, hogy a modell&hobby ellen vagyok, még most gyorsan leírom hogy nem.
Az egyik vidéki üzletükkel úgy vagyok,ha visszatekerhetném az időt a modellezésem legelejére,akkor nem xy-t,hanem a m&h-nál dolgozó z-vel kezdtem volna,sokkal kisebb befektetéssel sokkal nagyobb sikerélményt,sokkal hamarabb elérhettem volna.
ugyanis:
Abban az üzletben a (egyébként nagyon olcsó) trainer géphez ha ott veszed meg, összerakás és 'support' is dukál: összerakják a gépet ha igényled ingyen! ,és berepülik neked, valamint segítenek elsajátítani a repülést alapfokon, anélkül hogy 3 gépet összetörnél.

nagyakos
2004-10-17, 23:56
Még mielőtt bárki azt hinné, hogy a modell&hobby ellen vagyok, még most gyorsan leírom hogy nem.
Az egyik vidéki üzletükkel úgy vagyok,ha visszatekerhetném az időt a modellezésem legelejére,akkor nem xy-t,hanem a m&h-nál dolgozó z-vel kezdtem volna,sokkal kisebb befektetéssel sokkal nagyobb sikerélményt,sokkal hamarabb elérhettem volna.
ugyanis:
Abban az üzletben a (egyébként nagyon olcsó) trainer géphez ha ott veszed meg, összerakás és 'support' is dukál: összerakják a gépet ha igényled ingyen! ,és berepülik neked, valamint segítenek elsajátítani a repülést alapfokon, anélkül hogy 3 gépet összetörnél.

nagyakos
2004-10-18, 00:15
Mondjuk ez a 'magyarhasználati' egy elég érdekes probléma kis hazánkban.
Emlékszem anno az olympus magyarországi képviselete is ezzel fenyegetőzőtt : Ha 'szürkeimportból' származó olympus géped van nem jár hozzá a magyarországi garanciális javítás.
Ez EU-s szemmel nézve eléggé elfogadhatatlan,ugyanis teljesen mindegy,hogy az adott cég készülékét kis hazánkban vagy a világon bárhol veszed,ha a te országodban az forgalmazásra került kutyakötelességük az adott országban KÖTELEZő saját nyelvű használati utasítást eljuttatni neked.Mondjuk ezt nem egy bolttól kell kérni,hanem a gyártótól vagy a magyarországi forgalmazótól.

nagyakos
2004-10-18, 00:15
Mondjuk ez a 'magyarhasználati' egy elég érdekes probléma kis hazánkban.
Emlékszem anno az olympus magyarországi képviselete is ezzel fenyegetőzőtt : Ha 'szürkeimportból' származó olympus géped van nem jár hozzá a magyarországi garanciális javítás.
Ez EU-s szemmel nézve eléggé elfogadhatatlan,ugyanis teljesen mindegy,hogy az adott cég készülékét kis hazánkban vagy a világon bárhol veszed,ha a te országodban az forgalmazásra került kutyakötelességük az adott országban KÖTELEZő saját nyelvű használati utasítást eljuttatni neked.Mondjuk ezt nem egy bolttól kell kérni,hanem a gyártótól vagy a magyarországi forgalmazótól.

tamiya
2004-10-30, 15:47
Szevasztok!

Sajna csak most jelentkezek. Köszi a hozzászólásokat, a jót, a rosszat is. Köszönöm NagyÁkos, hogy mellettem álltál, és még annak is kössz, aki mellettem v. ellenem volt!!! :!:

Ez az egész egy hirtelen felindulásból jött, abból, hogy nem tudtam a M&H honlapjának a frissítéseit megnézni. :!: :!: :!: Hát bocsánat A Modell&Hobby-tól, hogy így leszóltam, boccs azoktól, akiket ezzel megsértettem!
Gondolom, aki leszólt, részben budapesti. Nem akarok vitát, de ezt még hadd mondjam el:szerintem a pestiek kicsit odavannak maguktól, a vidékiek meg a parasztok.
Igen, Amerika egy más világ. Tudod, ott van pénz, míg M?agyarországon csak kevés many. Ha ott valami elromlik, vesznek újat, míg nálunk megszerelik! Szerinted a motorgyártás nem üzlet??? Ha raksz egy kis nitrót 5-15% között, jobban hajtja a motorodat is, igaz könnyebb beállítani. DE hamarabb szét megy, mint az, amelyikbe nem hsználtál nitrótű :!: :twisted: A MOKI mért megy nitró nélkül egyenletesen, erősen??? A jó motorbeállítás fél nap, nem pár perc v. pár óra!!! Csak ehhez érteni kell. Majd rakok fel képeket is, videót is. Én ha kimegyek Ausztriába nem pár cuccot veszek csak.
Rendeltem már a Modell&Hobby-tól is, nem vagyok ellenük. Bár azt mellre szívtam, hogy miért nem lehet egy "szerencsétlennek" az MC-12-höz másolatot adni. Hosszútávon úgyis bejönne az ára. De nincs 65.000,- ft-om, egy útmutatóért, akkor irányítót is vehetnék. Na mind1, a vita ebből alakult ki...
Én vidéki srác vagyok, megyeszékhelyen lakok, de egy modellbolt van, ez is vasútmodellel foglalkozik. Tehát vagy Pest (utánrendelés) vagy Ausztria. Külföldön tényleg udvariasabbak az eladók, sőt még számlát is adnak, nem mint egyes boltokba. A versenyképes árhoz annyit: Míg az osztrákoknál 3000,- egy (mechanikus) üzemanyag szivattyú, nálunk 7000-8000,-Ft. De nehogy vita legyen belőle!!!
Megértem a magyar modellcégeket is, mert ez Magyarország, sajnos még gyerekcipőbe jár a modellezés.
Valaki tud helyet, ahol olcsón lehet metanolt venni, akár utánrendeléssel???

Na azt hiszem, ennyi: Tamiya

P306
2004-10-30, 19:49
Pedig megígértem magamnak, hogy nem fogok hozzászólni... :ejnye:

Csak két megjegyzés, érzelem és részrehajlás nélkül.

1.

szerintem a pestiek kicsit odavannak maguktól, a vidékiek meg a parasztok.
Ezt hiba volt leírni, ugyanis ez nem lakóhelyfüggő. Sőt. Ez téged minősít. Lefelé, de erősen.
2.

A versenyképes árhoz annyit: Míg az osztrákoknál 3000,- egy (mechanikus) üzemanyag szivattyú, nálunk 7000-8000,-Ft. De nehogy vita legyen belőle!!!
Vita nem lesz belőle, ezek a tények: rcmodell.com 3250,-, Origomodell: 3400,-. Mindkét ár bruttó.

Továbbiakban hozzászólásaid átugorva.

Üdv:

P.

tcomp
2004-10-30, 23:00
Hát igen.
Ez magyarország!
Számla? Garancia?
Arra hivatkozni, hogy nem innen, vagy nem onnan származik a termék és igy nem jár garancia, enyhén szólva vagy tudatlanság a kereskedö részéröl, vagy egyszerüen ez magyarország!
Van tapasztalatom, szélmalom harc, mármint a tisztességes kereskedönek a nagykerrel szemben!
Én már szelektáltam a saját területemen, de még mindig vannak olyan kis boltok, akik ilyen kérdéssel nem foglalkoznak!
Nagy hiba, ugyanis minden fehéren feketén levan irva, a kötelezettségek, jogok, eljárási normák!
Csak amig olyan emberek is vannak, akik nem ismerik a jogaikat, addig ezt kihasználják
Ha egy kereskedö nem ad számlát az általa forgalmazott termékre, akkor szabálysértést követ el.
A modellezésben nagy értékü termékekröl van szó, lásd egy távirányitó, akár 200.000 Ft is lehet, de sorolhatnám.
A vevönek mindenképpen olyan dokumentumnak kell lennie a birtokában, amivel hitelt érdemlöen bizonyithatja, a terméket hol, mikor, mennyiért vásárolta, milyen garanciális feltételekkel, stb.
A magyar nyelvü leirást az importörtöl kell megkövetelni, tehát nincs mentség rá, hogy a kinaiak nem adnak hozzá!
Ez mese habbal. De amig ezt sokan megeszik, addig a kereskedök sem tesznek érte semmit.
Pedig kötelességük lenne.
Mindenkinek szives figyelmébe ajánlom a fogyasztóvédelmi felügyelöség oldalát, ott tájékozódhat a jogairól és a kötelezettségeiröl!
Pár év és talán ezen a téren is rend lesz itthon.

ui.:
senkit sem akartam megbántani, vagy kiokitani az irásommal, de akit érint ássa bele magát a kérdésbe!

üdv :)

abence
2004-10-30, 23:10
A versenyképes árhoz annyit: Míg az osztrákoknál 3000,- egy (mechanikus) üzemanyag szivattyú, nálunk 7000-8000,-Ft.

nézd meg az rcmodell.com weblapot, a tartozékok fül alatt találsz kézi pumpát 3250 forintért...

Bence

tcomp
2004-10-30, 23:17
tamiya!

ezt az árat konkrétan hol látod???
ebben szerintem elvagy tévedve, a többi kérdésben fent már irtam :roll:

modell.hu
2004-10-31, 00:20
Bár azt mellre szívtam, hogy miért nem lehet egy "szerencsétlennek" az MC-12-höz másolatot adni. Hosszútávon úgyis bejönne az ára. De nincs 65.000,- ft-om, egy útmutatóért, akkor irányítót is vehetnék. Na mind1, a vita ebből alakult ki...

Tamiya!

Kicsit félre értettél, mert én azt mondtam neked, hogy vásárolj/vásároljatok 59.990 ft. értékben és ajándékba adom a használatit. Természetesen ebben az értékben kért termékeket is megkapod, nem a használatiért kértem ekkora összeget, azt ingyen adtam volna!

Csak a pontosítás kedvéért írtam le, és rendszert sem tervezünk ebből csinálni.

modell.hu

u.i. Ha valakinek nem teljesen tiszta, itt nem nálunk lett vásárolva az irányító.,,,,,

APPME
2004-11-01, 09:47
Szia Tcomp!

Kérlek, ne írd ezt így. Mindenképpen szomorú ezt így leírva látni, Nemecsekkel se volt igazságos...

Köszönöm.

:shock: APPME :shock:

Dodge
2004-11-01, 16:43
Szia Tamiya!
Elolvastam, hogy miket írtál. Nem hinném, hogy jó fényben mutatkoztál be. Ez a pesti (öntelt) meg a vidéki (paraszt) kicsit felháborító. Én pl. félig vidéki félig pesti vagyok. Akkor most mi van? Erre mondj valamit.
Hogy leszólod a Modell&Hobby-t nagy baromság volt. Az, hogy figyelmetlen voltál a Te bajod.

Szerinted ki hozza be neked a kocsid alkatrészeit, ha nem a Magyar kereskedők?

Ha benzingondod van keverd ki magadnak. Ha nemtudod szar ügy. Kérj meg valakit, hogy keverje ki...bocs elfelejtettem, hogy a Pestiek önteltek. Ha meg valaki paraszt az hogy értene a mértékegységekhez? Hmmm. Ezen gondolkozz mielőtt baromságokat és sértő dolgokat írsz.

Magyarország kisország. Kisország, kisnépesség, kis népesség, kisfizetés, kisfizetés, kevés model....stb. De neked ezt nehéz lehet felfogni.

Na, nem is húzom tovább mint a keltésztát. Ha valki meggondolatlan baromségot ír az vessen magára.

Üdv: Dodge

UI: Semmi harag nincs bennem csak az bánt, hogy leszólod a kereskedőket, pedig nem is tudod, hogy mennyi munkát fektetnek bele. Erre Te lefikázod a munkájukat...

tamiya
2004-11-02, 20:55
Hali!

Én tapasztaltam, hogy kik milyenek, persze tisztelet a kivételnek! A másik: Nem leszóltam a magyar kereskedőt, hanem csak véleményt nyilvánítottam!!! Nem szabad?
űIgen, az irányító nem a M&H-nál lett vásárolva, mert osztrákba olcsóbban kijöttem. De ettől függetlenül még egy pár lapos útmutatót kaphattam volna. Csak azért, mert eddig is rendeltem, ezután is fogok rendelni cuccokat a M&H-tól! Lásd pl. Graupner szervók (cirka 20.000). Pedig azért is mehettem volna ki Ausztriába, de inkább itthon rendeltem. Most épp üzemanyagot szeretnék beszerezni! Mivel nincs csak tiszta metanol, legalábbis eddig nem bukkantam rá, ahol utánvéttel letudnák küldeni még keresgélek. Bár az az 1% tényleg elenyésző.
:!: :!: :!: Apámnak irodatechnikai boltja volt. Fénymásolók, irodatechnikai cuccok. HA BEJÖTT EGY SZERENCSÉTLEN MAGYAR HASZNÁLATI ÚTMUTATÓÉRT, ADTUNK NEKI, NEM PEDIG ODALÖKTÜK, HOGY VEGYEN 60.000-200.000 FT ÉRTÉKBE CUCCOT, AZTÁN MAJD MEGKAPJA AJÁNDÉKBA :!: :!: :!:
Ha jelenleg nincs annyi manitum nekem/nekünk hogyan csináljam??? A jövőben is a M&H-tól akarok rendelni, lehet, hogy lassan, de az a 60.000,- Ft bejönne.
Jah, nem akarok senki ellensége lenni, ezek tények és tapasztalatok, amit eddig leírtam.

Üdv, Tamiya

modell.hu
2004-11-02, 23:39
:!: :!: :!: Apámnak irodatechnikai boltja volt. Fénymásolók, irodatechnikai cuccok. HA BEJÖTT EGY SZERENCSÉTLEN MAGYAR HASZNÁLATI ÚTMUTATÓÉRT, ADTUNK NEKI, NEM PEDIG ODALÖKTÜK, HOGY VEGYEN 60.000-200.000 FT ÉRTÉKBE CUCCOT, AZTÁN MAJD MEGKAPJA AJÁNDÉKBA :!: :!: :!:

Talán annyi a differencia ebben a két esetben, hogy mi magunk fizetjük a fordítási költséget - ez esetben 88 oldal műszaki fordítás -, míg édesapádnak valószínűleg az importőr/forgalmazó magyar használatiját kellett lemásolnia. Így ennek költsége egy "kicsit" kedvezőbb.

üdv.

modell.hu

kisgest
2004-11-03, 00:13
Sziasztok!

Olvasgatom ezt a vitát, de nem értem miről szól...mind különbözünk...kinek a pap, kinek a papné. Én ugyan csak most kezdeném ezért nagyon sokat próbálok tájékozódni, de szertintem elefántot csináltok a bolhából!
Személyes élményeim alapján beszélhetek csak. Én is vadásztam egy ideig a "hol a legolcsóbb" ajánlatokat, de szinte mindegy, hogy itthon vásárolsz, vagy utazol. Én személy szerint szeretek utazni, úgyhogy én mennék...ha lenne értelme :D
Én egy Savage25 RTR-t szeretnék ami itthon 140. Sógoréknál is kb, de szembetűnő, hogy a többi autó szinte egytől egyik olcsóbb. De a legjobban a towerhobbies 400$-s árától buktam ki. Kár hogy nem küldik ide.
De mégsem fikázom az itthoni boltokat, hogy milyen szemetek mert 140e náluk. Talán egyszer majd nálunk is... :?