PDA

Teljes verzió megtekintése : a Modell & Hobby -ba miért nincs? ? ? ! ! !

tamiya
2004-10-16, 21:10
Hi!

A következő kérdések merültek fel bennem, amikor egy eladóval beszéltem és ezt mondta, "Ha Ön jobben szeret a Schweighofernél vásárolni, vagy külföldön, menjen oda".
-Pesten miért nincs üzemanyagszivattyú,
-ősszel balsa és rétegelt áru
-mért van az, hogy felveszik a rendelést és nem jön a cuccom?
-és mért csak rendelésre lehet Graupner szervót venni
-0% -os szintetikus olajjal kevert üzemanyag (Pl: Tornado v. Graupner), mért csak GSG-t forgalmaznak?
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Talán ennyi lenne a kérdésem, Tamiya

tamiya
2004-10-16, 21:10
Hi!

A következő kérdések merültek fel bennem, amikor egy eladóval beszéltem és ezt mondta, "Ha Ön jobben szeret a Schweighofernél vásárolni, vagy külföldön, menjen oda".
-0% -os szintetikus olajjal kevert üzemanyag (Pl: Tornado v. Graupner), mért csak GSG-t forgalmaznak?

DiamantTomi
2004-10-16, 23:34
Azt forgalmaznak amire kereslet van :(
Sajnos ott erre volt kereslet.Van amit én is németo.-ból rendelek :shock:

DiamantTomi
2004-10-16, 23:34
Azt forgalmaznak amire kereslet van :(
Sajnos ott erre volt kereslet.Van amit én is németo.-ból rendelek :shock:

modell.hu
2004-10-17, 02:03
Hi!

Hello,

Sorba veszem neked a válaszaim:
- természetesen mindenki ott vásárol, ahol legjobban szeret, általában ezt a mi kollégáink nem hangoztatják, de így van és mi elfogadjuk,
- üzemanyagpumpánk van elektromos és kézi is,
- balsa és rétegeltlemez is van, előfordul, hogy valami kifogy a legjobb akaratunk mellett is.
- ebben az évben kb. 450 rendelést postáztunk ki, hiba nálunk és nálad is lehet, előfordult már, hogy valaki összekeverte a megrendelést és az érdeklődést. Tudtommal Te is kaptál már csomagot tőlünk!
- többféle Graupner szervó van raktáron,
- azért nincs 0%-os Tornado üzemanyagunk, mert nem gyárt ilyet a Tornado, csak 1% nitromethan-osat. Graupner üzemanyagot nem forgalmazunk.

Én úgy gondolom, hogy a problémád inkább abból fakad, hogy nem kaptál tűlönk az Ausztriában vásárolt távirányítódhoz magyarnyelvű használati útmutatót, de talán a kettőt próbáld külön választani.

üdv

Végh Tamás

modell.hu
2004-10-17, 02:03
Hi!

Hello,

Sorba veszem neked a válaszaim:
- természetesen mindenki ott vásárol, ahol legjobban szeret, általában ezt a mi kollégáink nem hangoztatják, de így van és mi elfogadjuk,
- üzemanyagpumpánk van elektromos és kézi is,
- balsa és rétegeltlemez is van, előfordul, hogy valami kifogy a legjobb akaratunk mellett is.
- ebben az évben kb. 450 rendelést postáztunk ki, hiba nálunk és nálad is lehet, előfordult már, hogy valaki összekeverte a megrendelést és az érdeklődést. Tudtommal Te is kaptál már csomagot tőlünk!
- többféle Graupner szervó van raktáron,
- azért nincs 0%-os Tornado üzemanyagunk, mert nem gyárt ilyet a Tornado, csak 1% nitromethan-osat. Graupner üzemanyagot nem forgalmazunk.

Én úgy gondolom, hogy a problémád inkább abból fakad, hogy nem kaptál tűlönk az Ausztriában vásárolt távirányítódhoz magyarnyelvű használati útmutatót, de talán a kettőt próbáld külön választani.

üdv

Végh Tamás

takacsj
2004-10-17, 12:19
Tamiya a fizetett agent provocateur.... :-)
CIA vagy KGB ?

TJ

takacsj
2004-10-17, 12:19
Tamiya a fizetett agent provocateur.... :-)
CIA vagy KGB ?

TJ

DiamantTomi
2004-10-17, 12:22
Moderátor légyszi rakd ezt az egészet e Légiháborúba mert egy nagy szar topic.Megint a ba**** :oops: tatás megy.Nem ezért jár ide az ember.Ok, elolvastuk, elég :oops:

DiamantTomi
2004-10-17, 12:22
Moderátor légyszi rakd ezt az egészet e Légiháborúba mert egy nagy szar topic.Megint a ba**** :oops: tatás megy.Nem ezért jár ide az ember.Ok, elolvastuk, elég :oops:

takacsj
2004-10-17, 12:33
A lappföldi titkosszolgálatnak dolgozik, és a Lappföldi Modell Konszern világuralmi tervét segíti!

TJ

takacsj
2004-10-17, 12:33
A lappföldi titkosszolgálatnak dolgozik, és a Lappföldi Modell Konszern világuralmi tervét segíti!

TJ

DiamantTomi
2004-10-17, 12:35
:D

DiamantTomi
2004-10-17, 12:35
:D

deltahf
2004-10-18, 21:11
+ egy hozzászólás.
1 hete vásároltam egy Lightning 2 RR-t és Savage25 RTR -t.
A Lightning nagyon új tiípus és annak a rendjén ki is ütöttem alóla a kerékagyat. :-( na ez fasza, -mondtam. Tutti várhatok mire lesz 'Nekik' ilyen.
Ma reggel telefon, kérdésem.... kis szünet.... kb.7-10mp igen van.
:-) komolyan?! Igen. Félre tennék nekem? Igen.
Mentem és félre volt téve.
Azon felül minden van az autóhoz, ugyhogy sikerült jól bevásárolnom tarcsi cuccokat. Szóval szerintem nagyon jól felépitett üzlet.
...és biztos, hogy van olyan ami nincs.
De, ha annyian fogunk modellezni, mint a friccek és a színvonalunk is eléri azt akkor a boltos is megfogja tenni azt amit megkell.
A készletük meg szerintem sacc. cirka 40.000.000.- Szerintem.
Az elöbbi hozzászóló társnak aki 1-2millára gondolt.
Hol élsz ember? Szemed csak van?

deltahf
2004-10-18, 21:11
+ egy hozzászólás.
1 hete vásároltam egy Lightning 2 RR-t és Savage25 RTR -t.
A Lightning nagyon új tiípus és annak a rendjén ki is ütöttem alóla a kerékagyat. :-( na ez fasza, -mondtam. Tutti várhatok mire lesz 'Nekik' ilyen.
Ma reggel telefon, kérdésem.... kis szünet.... kb.7-10mp igen van.
:-) komolyan?! Igen. Félre tennék nekem? Igen.
Mentem és félre volt téve.
Azon felül minden van az autóhoz, ugyhogy sikerült jól bevásárolnom tarcsi cuccokat. Szóval szerintem nagyon jól felépitett üzlet.
...és biztos, hogy van olyan ami nincs.
De, ha annyian fogunk modellezni, mint a friccek és a színvonalunk is eléri azt akkor a boltos is megfogja tenni azt amit megkell.
A készletük meg szerintem sacc. cirka 40.000.000.- Szerintem.
Az elöbbi hozzászóló társnak aki 1-2millára gondolt.
Hol élsz ember? Szemed csak van?

fuhur
2004-10-19, 13:15
Szia Tamiya,

Én épp a napokban voltam náluk és tele voltak rétegelt lemezekkel meg balsával. Lehet, hogy épp rosszkor sikerült betérned. Ha messziről jársz, talán érdemes "megereszteni" egy telefont :idea:

Tudom, hogy bosszantó, ha megy az ember és nem kap cuccot, de fentebb írtam egy ötletet...

És még valami.
Én modelleztem olyan időszakban, amikor nem az volt a kérdés, hogy van-e 1,5-es balsa, hanem hogy mikor lesz akármilyen balsa.... és megvettük, mert biztos jó lesz az valahol. Ahhoz képest a mai budapesti kínálat ezzel a néhány üzlettel gyermekkorom kánaánja :!:

Üdv,
Fuhur

fuhur
2004-10-19, 13:15
Szia Tamiya,

Én épp a napokban voltam náluk és tele voltak rétegelt lemezekkel meg balsával. Lehet, hogy épp rosszkor sikerült betérned. Ha messziről jársz, talán érdemes "megereszteni" egy telefont :idea:

Tudom, hogy bosszantó, ha megy az ember és nem kap cuccot, de fentebb írtam egy ötletet...

És még valami.
Én modelleztem olyan időszakban, amikor nem az volt a kérdés, hogy van-e 1,5-es balsa, hanem hogy mikor lesz akármilyen balsa.... és megvettük, mert biztos jó lesz az valahol. Ahhoz képest a mai budapesti kínálat ezzel a néhány üzlettel gyermekkorom kánaánja :!:

Üdv,
Fuhur

zskoszik
2004-10-19, 14:11
Sziasztok!

Igazad van Fuhur! Néhány éve amikor foglalkozni kezdtem a modellezéssel Budapesten 2 hónapig vadásztam távirányitóra...
Ehhez képest ma milyen jó érzés az alkatrészlistámmal bemenni a 2 modellbolt valamelyikébe és 90%-os eséllyel mindent kapok:)

üdv

Zs

zskoszik
2004-10-19, 14:11
Sziasztok!

Igazad van Fuhur! Néhány éve amikor foglalkozni kezdtem a modellezéssel Budapesten 2 hónapig vadásztam távirányitóra...
Ehhez képest ma milyen jó érzés az alkatrészlistámmal bemenni a 2 modellbolt valamelyikébe és 90%-os eséllyel mindent kapok:)

üdv

Zs

Gergew
2004-12-17, 19:38
Na ez a HPI alkatrészekre nem teljesen igaz! És lehet hogy ez az általános üzletpolitika, de engem pl kurvára zavar hogy jónéhány HPI alkatrészt csak úgy lehet kapni hogy mást is kapok hozzá mikor azokra nincs is szükségem! Milyen gusztustalan már ez a T-15 felújitó szett!? Mi van ha nekem csak a dugattyú kell??? Az eladókról meg nem is beszélve... talán egy vagy kettő érti a dolgát... a többin meg csak az unott pofát látom (már bocsánat ha tévedek) egyszer ugy kellett 10percet várnom egy eladóra mert magáncseverészett valami haverjával telefonon és ott mutogatott hogy mingyá mingyá... meg egyszer kértem egy alkatrészt telefonon és azt mondta a gyerek hogy 1600FT, na mondom nem drága elmegyek és megveszem... erre a helyszinen kiderült, hogy 5600FT... ÉS ÉN ERRE MIT MONDJAK?
Na mindegy nekem az a véleményem, hogy inkább foglalkoznátok csak 1 vagy 2 modellgyártóval (pl Dura és HPI) mint egyszerre ennyivel... igy képtelenség ennyi alkatrészt tárolni, mindig pótolni stb. És hát nem ártana egy kis nevelés meg egy kis szakmai felvilágosítás az alkalmazottaknak...

modell.hu
2004-12-17, 23:59
Szia Gergew!

Sajnos nincs befolyásunk arra, hogy HPI hogyan csomagolja a termékeit, más gyártónál is előfordul, hogy egy hordozó kereten több műanyag alkatrész van. A motoroknál én eddig külön dugót, hüvelyt, csak a gyűrűs motoroknál láttam, az illesztett termékek párban jönnek.

Hidd el nekem nem olyan könnyű olyan eladót találni, aki képben van a modellvasúttal, az RC minden ágával, valamint a makettekkel, és még sok esetben a találós kérdésekre is megadja választ. ( olyan kis izét keresek, tudod….stb.) Lehet, hogy téged is zavarba lehetne hozni egy-egy kérdéssel a saját hobbidon belül, képzeld el akkor, hogy nekik is milyen nehéz minden kérdésre értelmesnek tűnő választ adni.

Folyamatosan több eladó van üzletben, nem hiszem, hogy 10 percet vártál volna azért, hogy az eladó befejezze a telefonját, de kérlek küld el nekem az időpontot és visszanézem a kameránk felvételén. Ha tényleg így volt, akkor elnézésedet fogom kérni. Erre én is allergiás vagyok.

Az alkatrészek árát számítógépből mondjuk, mert nem tudunk 41.000 árat megjegyezni, nem tudom, hogyan fordulhatott elő, lehetett ez egy félrehallás a részedről, vagy akár mi is hibázhattunk.

Én is szívesebben foglalkoznék egy termékkel, de sajnos abból nem tudnánk megélni/fejlődni, így kénytelenek vagyunk egy szélesebb profilt vinni. Nem olyan nagy élmény ez.

Üdv.

modell.hu

szazs
2004-12-18, 02:26
Szia Mindenki!

Kedves Tamiya!

Többször jártam az említett üzletben, és az Eladók másodszorra megismertek :!:
Előfordult, hogy sok volt a munkájuk, de ezt nem tetéztem azzal, hogy idegesen toporgom, inkább megnéztem a kínálatot, hiszen látták hogy ott vagyok :!:
SOHA nem fordult elő, hogy 10percet kellett volna várnom arra, hogy megkérdezzék mit szeretnék?
(Pedig egy nemrég nyílott modellboltban x+ összegnél is nekem kellett szólni, fizetnék...)
Mindíg korrekt választ kaptam kezdőként is bénázós kérdéseimre.
Szerintem nem kellene elvárni azt, amire magunk sem vagyunk képesek :D

Bocsi, de ez így munka után, kijött.

Zlin
2004-12-18, 09:59
Helló!

Csatlakoznék az elöttem iróhoz, mert Én is többször megfordultam már a fent nevezett boltban! De még Én sem tapasztaltam azt, hogy elhanyagoltak volna az eladók. Olyan eset volt már, hogy éppen amit kerestem az nem volt, vagy éppen elfogyott, de ez nem katasztrófa.
Én örülök, hogy egy ilyen jól felszerelt és kulturált üzletben szerezhetem be a hobbymhoz szükséges anyagokat 8)
Ja, és még egy dolog. Az utóbbi időben Én is mindig elöbb telefonon érdeklődöm, és eddig mindig kielégitő válaszokat kaptam :)

Üdv:_Zsolti_

Gergew
2004-12-18, 12:29
Kedves modell.hu!
Én nem arról beszéltem hogy "ha kérdezek valamit nem tudnak válaszolni"! Egyszerüen slendriánul végzik a munkájukat (tisztelet a kivételnek) és abszolút semmi segítökészséget szakmai hozzáértést nem látok felölük. Annak a vásárlásnak már nem tudom az idöpontját, nem is akarom hogy miattam kapjon valaki de ugyanakkor volt hogy bármilyen alkatrészt kértem az eladótól, halvány gőze se volt róla mi az (pedig egy elülsö C hub szerintem alapvetö) egyedül azt tudta mi az a Futaba S3003, arra bólogatott hogy van meg mondta hogy nincs 1500ös akkupack (ami mellesleg sosincs). És eszébe nem jutott volna felhivni a Lehel uti üzletet, hogy esetleg van-e!? NA EZ A HOZZÁNEMÉRTÉS! Arról az telefonos félreértésről meg annyit még hogy a gyerek emlékezett rám és elnézést kért, nadehát képzelj el engem abban a helyzetben! Ez az eset meg egy barátommal történt ami szintén vita tárgya volt már, mikor kért a Lurdyban 1méter zsugorcsövet, ki is fizette, csak mire hazaért és lemérte már csak 90centi volt! AKKOR KI IS TOSZTA EL? Ezeket az eseteket nem véletlen írtam le, mert ezek azért elég súlyosak és ezek MEGTÖRTÉNTEK különben nem írtam volna le, úgyhogy légyszíves legközelebb ne hazudtolj meg! Érdekes vannak jól felszerelt üzletek is amelyek csak egy vagy két gyártót forgalmaznak és jól működnek és értenek hozzá... arról nem is beszélve hogy nem adnak mindent majdnem dupla áron...
Ennek ellenére az üzemanyagot még egyenlőre Nálatok fogom megvenni!

modell.hu
2004-12-18, 14:46
Szia Gergew!

Látom neked bőven van problémád velünk, ezt sajnálom, szerencsére vannak néhányan akik meg vannak velünk elégedve.

Jó lett volna, ha le tudod írni az időpontot, akkor visszakereshető lett volna a várakozós sztorid.

1500 akkupack-unk most is van 14 darab 2.990 Forintért.

A választékot nem kívánjuk csökkenteni, így mi lehet, hogy egy kicsit ki fogunk lógni a sorból. Egyébként látom más üzleteken is, hogy bővítik a választékot, szerintem ez így jó és nem is szeretnék erről vitát nyitni.

Figyelemmel kísérjük az külföldi árakat és megpróbálunk minnél jobb árakat kialakítani, nekünk sajnos kalkulálni kell az ÁFA, fuvar, esetleg vám tételekkel is. Ezt nem mindenki teszi, mi igen. Az általad említett dupla árakkal kapcsolatban csak annyit, hogy féláron számlával szívesen vásárolok Tőled.

Már írtam korábban, hogy az építő kritika jöhet, abból tudunk tanulni, a vádaskodás sehová nem vezet szerintem.

Üdv.

modell.hu

Vasix
2004-12-18, 16:21
Sziasztok!

Lehel úton szoktam vásárolni, teljesen meg vagyok elégedve mindennel! Amikor telefonon egyeztetjük a kéréseket, akkor is felismernek a kollégák. Amikor bent vagyok, hasznos tanácsokkal látnak el.
Legutóbbi eset: Formosa-hoz kértem szervókat, szabályzót telefonon, elég volt csak belépnem a boltba, már nyomta is a kezembe a srác az előre összekészített zacskót: "Szerintem ide lesz."
Ami éppen nincs, azt megrendelik nekem... lehet azon múlik, hogy kicsi arccal lépek be az ajtón? :oops:
Másrészt... ez az egész egy szórakozás, persze tudom, bosszantó dolog, hogy jó idő van, és nincs mit repíteni, de ilyenkor nem hülyeség a családdal, barátokkal törödni, nem is? :wink:

Üdv:Vasix

Berger
2004-12-19, 19:54
... arról nem is beszélve hogy nem adnak mindent majdnem dupla áron...
Ennek ellenére az üzemanyagot még egyenlőre Nálatok fogom megvenni!

A hozzászólásod többi részével nem vitartkoznék de írásodból ezt a részt mindenképp kiragadtaml.
Ha problémáid vannak az árakkal akkor nem értem az üzemanyag az miért is kivétel :?: :?: :?: :?:
Megjegyzem nem kötekedni akarok csak nekem az kép nem áll össze.

Gergew
2004-12-20, 00:31
Berger te tudsz Budapesten olcsóbb üzemanyagot? (Tornado 16% 5000/2.5l)
Üdv: gergew

modell.hu
2004-12-20, 11:06
Szerintem biztosan kapsz olcsóbban, legalábbis a hozzászólásod alapján! Nézd meg jobban jól felszerelt kedvenc üzleted kínálaltát.

Érdekes vannak jól felszerelt üzletek is amelyek csak egy vagy két gyártót forgalmaznak és jól működnek és értenek hozzá... arról nem is beszélve hogy nem adnak mindent majdnem dupla áron...

modell.hu

FushiMishi
2004-12-20, 11:27
Én többször jártam a Lehel úton, mindíg jó volt a kiszolgálás, annak ellenére hogy 5-6 körül szoktam menni, (Tamiya: próbálj meg dolgozni 8-10 órát, és utánna kedvesen kiszolgálni egy nagyarcú vevőt). Az árak korrektek sztem.

Építő jellegű hozzászólás:
Tuti a honlap Tamás, én mindennap megnézem többször is van-e valami újdonság, de pórul szoktam járni :D Láttam hogy a készletetek gépen van, nem lehetne valami jelszavas akármivel megnézni, mint pl a német Conradnál, és akkor nem zargatnám a munkatársakat mindenféle van abbol a zsanérból hogy... telefonokkal, mert kiírná hogy készlet 23 darab, ára xxxforint... 5millió cuccotok van, és van olyan amiről nem is tudom hogy van mert eszembe nem jutna megkérdezni, de ha van egy lista...
Nekem nagyon tetszene.

Üdv: Fushi

Berger
2004-12-20, 11:41
Berger te tudsz Budapesten olcsóbb üzemanyagot? (Tornado 16% 5000/2.5l)
Sajnos magam sem tudok és éppen ezért merült fel bennem a kérdés hiszen te említetted, hogy minden dupla áron kapható az M&H-ban.
Az üzemanyag árak tudomásom szerint mindenhol ebben a magasságban vannak.

Gergew
2004-12-20, 12:39
modell.hu te azt hiszed hogy én sértegetni akarom az üzletedet! TÉVEDSZ! EZ CSAK EGY VÉLEMÉNY!!!

modell.hu
2004-12-20, 15:01
modell.hu te azt hiszed hogy én sértegetni akarom az üzletedet! TÉVEDSZ! EZ CSAK EGY VÉLEMÉNY!!!

Én csak a stílusod és többi hozzászólásod alapján tudok véleményt alkotni magamnak, de ez a magánügyem.
Szerencsére nem sok olyan olyan hozzászólást kapunk, mint a Tiéd és azok is általában ugyan abból a körből származnak.
Szerintem lezárhatjuk a témát, mert sehová nem vezet.

modell.hu

Gergew
2004-12-20, 17:51
Ma voltam a M&H-ban üzemanyagot venni egy barátommal! Beálltam pulthoz és csak úgy poénból mértem at idöt és 15percig senki nem kérdezte meg, hogy mit óhajtok! A pult előtt! Úgy hogy majdnem könyököltunk rajta! [/b]Na ezt nézd vissza: 14:40-15:00

Gergew
2004-12-20, 17:53
Ma voltam a M&H-ban üzemanyagot venni egy barátommal! Beálltam pulthoz és csak úgy poénból mértem at idöt és 15 percig senki nem kérdezte meg, hogy mit óhajtok! A pult előtt! Úgy hogy majdnem könyököltunk rajta! Na ezt nézd vissza: 14:40-15:00

Gergew
2004-12-20, 17:55
:idea: Ja, Lehel úti :wink:

FushiMishi
2004-12-20, 18:10
Mi van kishaver, nincsen szád? Ha anyád nem kérdezi meg hogy éhes vagy-e akkor éhenhalsz? Bocs, de leesik a hajam tőletek! :D Menj el inkább dolgozni! :twisted: Asszem nem rád mondják hogy a jég hátán is megél :D

fuhur
2004-12-20, 18:38
Én meg ma voltam az Ml&H -ban és jó sokan voltak és vártam kb 2 percet és egyszercsak előkerült egy dobozból a rendelésem (nem szóltam!) és megköszöntem és nagyon örültem és nagyon elégedett vagyok (voltam eddigis) velük és ennél többet nem tudok hozzáfűzni...

:?: Biztos a homlokomra van tetoválva, hogy velem jól kell bánniuk :?:

Vagy a hiba nem a ...... :idea:

hilti
2004-12-20, 18:56
Én nem nagyon járok a Modell&Hobby-ba, nekem nem esik annyira utba.
Azért elmondhatom magamról, hogy mind a régi mind az új helyen már megfordultam. Az tény, hogy többször elöfordult, hogy nem volt valami, de ilyenkor mindig elmondták, hogy mikor várható, vagy esetleg mi az amivel ki tudnám váltani.
Most gondolkozom, egy kis repülö összeállitásán. Aki segit az összeállitásban javasolt nekem egy szervot amit ő is itt vásárolt. Gondoltam akkor itt a vásárlás ideje, fogtam a telefont is hivtam a számot. Rövid csörgés után egy hölgy vette fel a telefont (olvastam már a forumon több rosszat a hölgy kolleganökröl) gondoltam, most beleszaladtam a pofonba rendesen. De nem!
Nagyon kedves volt minden kérdésemre válaszolt, söt még amikor a servo különböző tulajdonságairól kérdeztem, akkor sem jött zavarba.
Én azt gondolom, hogy van még javitani való, de nekem ez már igy megfelel.

Üdv

gcs
2004-12-20, 19:01
Én meg tök ismeretlenül írtam mailt, hogy kéne ez+az+amaz, de csak majd' egy hét múlva tudom elhozni. És a megbeszélt napon nyitáskor ott vártak a cuccok egy táskába összekészítve, csak fizetni kellett. Csodálkoztam is :shock: hogy ilyen is van :!: Mégegyszer köszi Modell.hu-nak :!:

modell.hu
2004-12-20, 19:27
Ma voltam a M&H-ban üzemanyagot venni egy barátommal! Beálltam pulthoz és csak úgy poénból mértem at idöt és 15 percig senki nem kérdezte meg, hogy mit óhajtok! A pult előtt! Úgy hogy majdnem könyököltunk rajta! Na ezt nézd vissza: 14:40-15:00

Visszanéztem, valóban 19 percet voltatok az üzeletben, ebben benne van amíg az autókat nézegettétek középen és a pultnál töltött időtök is.
Amikor a pultnál álltok, a kollégám előtt, akkor éppen egy távirányítót próbál egy hölgynek, így akkor várnotok kellett, sajnos ez előfordul.
Amint visszaadta a távirányítót a hölgynek és hozzátok fordult, onnan kezdve 30 másodpercen belül a pulton volt az üzemanyag előttetek.

Nem azért nem szolgált ki előtte, mert nem volt kedve, hanem azért mert dolgozott és ezt Te láttad is, így kicsit "érdekes" a hozzászólásod.

Csak információként mondom neked, az üzemanyag az önkiszolgáló részen van és Te pedig sietsz, így nyugodtan elveheted onnan. Nem kell várni a kollégámra, ballagj oda vele a pénztárhoz, fizess és nem lesz ilyen várakozós élményed.

modell.hu

Tucsok
2004-12-20, 20:39
hali
en nem vok turelmes tipus es megsem panaszkodom ha latom h valakit kiszolgalnak,persze az mas lenne ha azt latnam h az elado (mittomen)gameboyozik.gergew egy kis turelmet,szerintem a modell and hobby egyr jobb lesz,az arak mennek le,es a varakozasi ido is.en amikor eloszor beleptem oda elegedetten tavoztam,mostanaban meginkabb jobb kedvel jovok ki mert tobb penz marad a zsebemben..a hozzaszolasodbol itelve nem lehetsz tul idos,hany eves vagy?

u.i.:modell.hu viszont 27 frekit meg mindig hianyolok..rendelesre se tudtok hozni?

Tucsok
2004-12-20, 20:49
Tamiya
azzal hogy egy marka nevvel kritikazod egy masik marka forgalmazojat,ezaltal,ha netan a az elad/akarki a ott vasarol es ezt olvassa,majd azt gondolja `Meg egy kocsog tamiya-s`szal kerlek errre vigyazz!

Szab
2004-12-20, 21:14
Ha itt VÉLEMÉNYEKET gyűjtünk, akkor én is ideírom. Az enyémet:
Eddíg minden esetben teljesen korrekt szolgáltatást kaptam a pénzemért. A modell.hu és akármelyik másik üzlet nem varázslók. De megfelelő hozzáállással emberséges üzletmenetet lehet kialakítani. Ilyenkor azt is megoldják, amit amúgy hirtelenjében nem sikerülne. Megrendelik, behozzák, elintézik, stb.stb. Természetesen nem egy APEH-Revizor arcával megyek be az üzletekbe, hanem mint vásárló. És EZZEL az idítással rögtön más pályán halad az egész történet. Kb. egy éve azzal ismertem meg a Tamást, hogy elvittem Neki is az Intelli Ctrl V3-as magyar fordításomat. Nem busás haszonért, hanem csak mert úgy gondoltam, hogy neki is jól jön. De a hála nem maradt el. És azóta mondhatom, hogy remek üzleteket csinálunk. Én kérem az akármit, alkatrészt, modellt, cuccot, egyéb csetreszt, ő megszerzi és kiszámolja, hogy hogy a legjobb mindkettőnknek. Ha nincs valami, akkor lesz. És összekészítve vár engem a polcon. Semmit nem kellett ehez tennem, csak EMBERKÉNT kellett viselkednem az első perctől fogva. Mivel én is ezen a bolygón élek, tudom, hogy milyenek a magyar állapotok. Ezért nem akarom elvenni a kenyerét. Nem akarok mindent totál áron alul megvenni. Mindent annyiért kapok, amennyibe kerül. Pont.
Ha meg egy eladó éppen a századik vevő után már kissé fáradt, gondolj bele, hogy Te milyen fáradt lennél, és máris emberibben sikerül hozzászólni... És persze természetesen, ez is csak egy vélemény. Az enyém.

Tucsok
2004-12-20, 22:49
sajnos ez eggyes kollegaknak nem megy :(

csak EMBERKÉNT ... viselkednem .

van egy szolas mondas is `ugy kommunikalj masokkal szemben, ahogyan te szeretned h veled is kommunikaljanak veled`
(ez egy picit at lett alakitva de hat ebben az esetben igy jo,copyright by Tucsok :lol: ) szal ezt ne felejtsetek el amikor bementek eaz M and Hba,modellzonab,Thomaseekhoz,megamodellbe...

rc7
2004-12-20, 23:21
Az utóbbi egy évben óriásit fejlődtek a magyar boltok. Választékban, árban, infrastruktúrában. Én lubickolok a boldogságban. Micsoda vadászatot kellett annak idején folytatni, hogy ezt-azt beszerezze az ember külföldön. Fél Európa boltjait jártam. Még az átkosban:Beszterce, Szu, Berlin, Erfurt, Lipcse, London, Párizs, Barcelona,stb. Újkori világjárásaimat már nem is emlegetem.
Most meg csak ebédidőben átmegyek a modellboltba, ahol egyre bővülő választékban, egyre jobb árakon egész jó dolgok. Tényleg előfordult, hogy 15 percet várni kellett? Felháborító....

Legyetek egy kicsit türelmesebbek!

peaceful
2004-12-21, 01:24
És persze természetesen, ez is csak egy vélemény. Az enyém.

Nem csak a Tiéd. Nekem is teljesen hasonlóak a tapasztalataim.
Minden soroddal egyetértek.
Csak sajnálom az eladókat (főleg a Tamást). 10 EMBERI vásárló után jön egy "ez meg miért nincs" tipusú és oda van a sikerélménye, pedig lehetne. Be sem szólhat, pedig emberből van ő is, de nyelnie kell és
ezt itt sokan ki is használják.

norbi868
2004-12-21, 15:32
FushiMishi irta:

[/quote]Mi van kishaver, nincsen szád? Ha anyád nem kérdezi meg hogy éhes vagy-e akkor éhenhalsz? Bocs, de leesik a hajam tőletek! Menj el inkább dolgozni! Asszem nem rád mondják hogy a jég hátán is megél

Ta aztán jó kereskedő lennél gratulálok. Ezért tart itt Magyarország. A sarki kisboltban megkerdezik hogy miben segithetek nemhogy egy ilyen helyen ne várná el az ember.

norbi868
2004-12-21, 15:34
Ezt kicsit elrontottam. :D :D

FushiMishi
2004-12-21, 15:51
Norbi:
Ha lemész a tescoba megkérdezik tőled hogy miben segíthetnek?
A bolt nagy része önkiszolgáló, én odamentem a polchoz, levettem a cuccot(van kezem), odabattyogtam a pénztárhoz és fizettem. Ha olyasmi kell ami a pult mögött van akkor pedíg megvártam a sorom, és kértem. Nem várom el hogy helyettem levegyék a polcról a cuccot, közben + még a kocsimat is mossák le. Ha pedíg sok a vevő, nem tartom fel feleslegesen az eladókat. Mellesleg volt hogy pakolászták ki a frissen jött árut, én meg addíg nézelődtem(van mit asszem) és utánna vásároltam. Amit írtam az meg arra vonatkozik hogy egy kicsit életrevalóbb ember szól ha valami baja van, és nem egy fórumon üvöltözik hogy... Az eladónak a szemébe megmondtátok hogy vazze ez + az a bajom?

DiamantTomi
2004-12-21, 17:14
szerintem ha bemész a boltba és kérdőn nézel az eladóra felveszed a szemkontaktust. mintha akarnál valamit, egyből meg fogja kérdezni: segíthetek? :idea: (ha le se tojnak, csúnyán kell nézni az bejön)
:mrgreen:

fuhur
2004-12-21, 17:24
Sokoat gondolkoztam ezen a problémán, de nem értem. Persze könnyen lehet, hogy én látom egy kicsit másként a világot, de például én szeretek nézelődni egy modellboltban. Ebben is, meg a többiben is. Számtalanszor fordult már elő, hogy kiszolgáltak, majd mekértem az eladót, hogy tegyük egy kicsit félre a dolgokat mert szeretnék egy kicsit nézelődni.

Gyakori, hogy több, mint 30 percet téblábolok az üzletben, miközben arról ábrándozok, hogy majd ezt is, meg azt is meg fogom venni. Előfordul, hogy bámészkodás közben jut eszembe még valami sürgősen megvennivaló.

Ti nem érzitek jól magatokat egy olyan üzletben, ahol azokat a "bizgeréket" árulják, amik többségére szükségetek volt/van/lesz?

Szerintem nem kell annyira rohanni. A hobbinak az a célja, hogy amikor azzal foglalkozol, az örömöt, kikapcsolódást jelentsen, ne pedig stresszt, roszz érzész, bosszúságot. Amikor a hobbidhoz vásárolsz dolgokat, az már része a hobbinak, tehát része az ellazulásnak, a kikapcsolódásnak. Épp elég stressz a napi munka, a mindennapi megfelelés, az otthoni gondok.

Én így látom.

Fuhur

P306
2004-12-21, 18:37
Én így látom.

Fuhur

És jól látod. Az egyetlen dolog, ami miatt sietni szoktam ott, hogy mikor tudom már végre beépíteni azt a bizgentyűt, amit megvettem :-D

Üdv:

P.

Gergew
2004-12-21, 19:04
FushiMishi! Te tudtad hogy a Tesco és a M@H között az a különbség hogy míg a Tescoban pénztáros van, itt ELADÓ van!? ELADÓÓÓÓÓ Tudod te hogy mi annak a feladata? Modell.hu teneked meg írhatunk bármit ugyis kitalálsz rá valami szellemes választ, holott még te kérdezted először az rcoffroadon hogy mi bajom van a mdell'n hobbyval!!! Tessék leírtam de te ahelyett hogy beismernél bármit is, gusztustalanul tagadsz mindent! Talán fel kéne venned több hozzáértö eladót!!! Egyedül a kasszás csajjal vagyok megelégedve!!! Egyébként nem csak naftát vettünk, hanem megkérdeztük hogy kapunk-e Evader ST-hez vagy BX-hez alkatrészt és milyen érdekes, NEM. És én meg is mondom hogy miért nem. Azért mert a Duratrax igy is tul olcsó ahhoz hogy ezzel foglalkozzatok és ugy vagytok vele hohy ha már ugy is a laikusok elöször ide tévednek be, mint az az öreg néni a 8éves fiával - hát röhejes dolog Savage SS-t venni neki Karácsonyra- inkább vegyék meg ezeket a százezres autókat! Szóval inkávbb egy Mugen MST-t vagy egy HPI MT2-t adtok az ilyeneknek, mint egy kezdö (Nitro) Evader ST-t vagy BX-ez! Merthogy körülnéztem a neten, ez majdnem a legolcsóbb autó az RC piacon, és olyan dolgok vannak benne alapból, ami a egy Rush EVO-nál már tuningnak számít! Persze most jön az hogy van helyette ez meg az a Maximum tudomisénmicsoda, nade az hol van egy Evaderhez? Meg persze az is hogy 8óra munka után hogyan viszonyulnék a vevökhöz...bla bla... ez csak szöveg... tudom mi az hogy minden nap 10órákat kell dolgozni... hát igen.. talán több eladó kéne...
Kellemes Ünnepeket!

SAFECLINIK
2004-12-21, 19:14
Hali M&H

Ne vedd komolyan őket, Tomi Te csak csináld a dolgod,
Akinek nem tetszik ,figyelve a másik topicot is csak gáncsoskodni akar.

Komoly érett ember nem szidalmaz másokat akkor sem ha oka lenne rá.

Én eddig MINDENT------------- LASSAN MONDOM--- MINDENT!
megkaptam Tőletek, köszönet érte.

Boldog Karácsonyt, és sikerekben, modellezőkben

Gazdag Új Évet Kívánok Nektek

Mackos a Feri

FushiMishi
2004-12-21, 20:26
Asszem valamit elrontottam! Ma voltam a Lehel úton, megvettem amit akartam 2 perc alatt, majd nézelődtem még 1 kicsit(kb. fél órat) van-e valami érdekes, de állandóan odajött valami srác, hogy szia segíthetek? Nem tudtam mit tenni, elküldtem, de megint jött! Mi a baj, ez ellen nem lehet tenni semmit? Hol tehetek panaszt? :D Komolyan bosszantó hogy mindíg ki akartak szolgálni :D

Mindenkinek Kellemes Kalácsot és Boldog új Modellévet.

Fushi

Gergew
2004-12-21, 20:48
Akkor te tényleg nagyon ügyes fiú lehetsz Misi! Anyád biztosan büszke rád.
Persze lehet hogy tölem azért nem kérdezik meg nem tűnök komoly vásárlónak korom miatt... elvégre nem sok olyan 18 éves modellező van, akinek nem az apja vesz meg mindent meg állítja be a karburátort... tényleg nem.. végülis ez is érthető

APPME
2004-12-21, 21:00
Üdv a Versenyzőknek!

A címben ott van minden!

Erre hangolódjunk mostmár...

Boldog Ünnepeket!

APPME

Dudkin
2004-12-21, 22:01
Persze lehet hogy tölem azért nem kérdezik meg nem tűnök komoly vásárlónak korom miatt... elvégre nem sok olyan 18 éves modellező van, akinek nem az apja vesz meg mindent meg állítja be a karburátort... tényleg nem.. végülis ez is érthető

Hat lehet hogy nem o vette az autodat, de ugy tunik, azt ket atyai fulest is elfelejtette amivel jelentosen csokkentette volna benned ezt a kamaszkori hebrencsseget:)

ja igen, ne kezdj el veszekedni velem:) koszi..

D

Dodge
2004-12-21, 22:17

Mé' én 15 vagyok és a saját pénzemből vettem a kocsimat. Még se kürtölöm el országnak-világnak. Mert mi közük van hozá. Nem?

Üdv: Dodge

UI: Ezt én se azért írtam mert veszekedni akarok hanem csak azért, hogy ne hord fenn az orrod mert 18 évesen megtudtál venni egy kocsit (én nem 1:1-est)

Gergew
2004-12-21, 22:17
Dudkin, én nem sértegettelek Téged. Itt az egyetlen ember akit megsértettek az én vagyok. Elég szomorú, hogy igy elhomályositja a látásotokat ez a kormány, meg egész Magyarország!

Gergew
2004-12-21, 22:20
Bocsánatot kérek a kivételektöl, többek között tőled is Dodge. Nem hordom fenn az orrom, csak lenézem azt akinek mindent megvesznek és be is állítanak, neki csak annyi a feladata hogy játszik vele. Ez elég bosszantó. És sajnos nagyon sok van ilyen.

P306
2004-12-21, 22:22
Dudkin, kettő kevés legalább háromra lesz szükség !

Az, hogy kit hogyan szolgálnak ki egy boltban, nem kor függvénye. Én már láttam értelmes 18 évest is. A Te élettapasztalataiddal pedig talán a politikát ne keverd ide bele. Előbb élj egy kicsit. Vagy legalább próbáld meg.

Üdv:

P.

Gergew
2004-12-21, 22:22
Itt nem is a vásárlásról beszéltem.

Gergew
2004-12-21, 22:25
P306 akkor tölem miért nem kérdezték meg? elolvastad hogy miket irtam a topic elején a modell.hu-nak?

Dodge
2004-12-21, 22:25
Bocsánatot kérek a kivételektöl, többek között tőled is Dodge. Nem hordom fenn az orrom, csak lenézem azt akinek mindent megvesznek és be is állítanak, neki csak annyi a feladata hogy játszik vele. Ez elég bosszantó. És sajnos nagyon sok van ilyen.

Hát, igen! Azt én is utálom, hogyha a gyerek mond valamit és az meg is veszik neki szó nélkül úgy hogy azért a gyerek még a kisújját sem mozdította. Az ilyenek nem becsülik meg a mások munkáját (ebben az esetben a szülők munkáját) és csak törik a kocsit és tojnak a világra. "ők úgy is mindent megkapnak" jelszóval. Ez tényleg bosszantó.

Dudkin
2004-12-21, 22:32
Te srac, ha 18 eves korodra "osszegurcoltel" biztosan kemeny munkaval egy autoravalot, akkor ugyanmar, miert nem tudod egy boltban azt mondani, hogy jonapot kivanok ezt es ezt szeretnem megvasarolni, varjak vagy elintezhetjuk gyorsan, mert sietek? a dacbol ott allok 20 percet meg nem megoldas semmire :) utana meg hozongok a forumon haaat :) en egy kicsit viccesnek erzem mindezt.
Raadasul en nem jarok a Tamasekhoz vasarolni, tehat meg elfogultsaggal sem vadolhatsz :)

D

Dudkin
2004-12-21, 22:34
habar ha mar ennyi topicot nyitottak miattuk, lehet hogy van ott valami amiert erdemes benezni :) vegulis kozelebb lakom hozza, mint a tobbihez:)

D

jutszmbe: nyitas utan voltam naluk egy kabelert, amit telefonos egyeztetes utan a Tamas adott a kezembe tehat teljesen korrekt volt az uzlet. mit ronthattam el ? :twisted:

Gergew
2004-12-21, 22:36
4 hónapig gyorsbüféztem egy robbanósért! Talán ha a Modell & Hobby-ba járnál nem ezt irtad volna...

Gergew
2004-12-21, 22:38
Te úgy látszik tényleg nem olvastad el a topic elejét!

Dudkin
2004-12-21, 22:42
60 masodperc lejart sajnos, milyen ajandekuditot adhatok a kisburgonyahoz?

:lol:

Gergew
2004-12-21, 22:44
:evil: menjmá tudod milyen gályamunka az????? :evil: :evil: :evil:

Bigman
2004-12-21, 22:44
60 masodperc lejart sajnos, milyen ajandekuditot adhatok a kisburgonyahoz?

:lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :taps: :tanc:

Dudkin
2004-12-21, 22:45
olyasmi mint unatkozo tiniket kiszolgalni akik jusztis 20 percig baszodnak egy kanna uzemanyag miatt :)

Gergew
2004-12-21, 22:46
NEM RÖHÖG!!!!!

Gergew
2004-12-21, 22:48
Dudkin te hány éves vagy? márhogy ilyen szellemes dlgokat írsz... :lol:

Gergew
2004-12-21, 22:50
amúgy ha visszaolvasnál kicsit (megint csak) rájönnél :idea: hogy nem csak üzemanyagról volt szó, és nem ez volt az elsö alkalom!

Francii
2004-12-21, 22:52
...nem hordom fenn az orrom, csak lenézem azt akinek mindent megvesznek és be is állítanak, neki csak annyi a feladata hogy játszik vele. Ez elég bosszantó. És sajnos nagyon sok van ilyen...

Akkor Te az én fiamat is lenézed ezek szerint... Oszt' milyen jogon?? Gyerekkoromban az én szüleimnek csak egy drótos Wartburg "távirányítós" autóra futotta részemre! Azóta változott a világ!

Bár szerintem csak simán irigykedsz... :wink:

A 4 hónap gyorsétteremért viszont tisztellek.

Bigman
2004-12-21, 22:52
amúgy ha visszaolvasnál kicsit (megint csak) rájönnél :idea: hogy nem csak üzemanyagról volt szó, és nem ez volt az elsö alkalom!

Ha egy hely nem tetszik először, aztán másodszor se
akkor minek mentél oda többször.
keress szebbet jobbat olcsóbbat vagy amilyet elképzelsz magadnak. :barom:

Francii
2004-12-21, 22:56
18 éves koromban én is meg akartam váltani a világot.
Kérőbb úgy voltam vele, váltsuk meg páran közösen.
Most úgy gondolom, váltsa meg más... :D

Dudkin
2004-12-21, 22:56
Dudkin te hány éves vagy? márhogy ilyen szellemes dlgokat írsz... :lol:

lassan 30..

D

Gergew
2004-12-21, 23:12
Hát jólvan... én sem írom azt, hogy te vén fa* meg hogy miért nem mész már nyugdíjba... mert ez nem igaz és te is voltál 18 éves és pont azért nem írom mert nem süllyedek le egy bizonyos szintig. Mellesleg 8éves koromban én is kaptam zsinóros dzsippet, meg is becsültem, nadehát egy Savage SS az azért csöppet más!

Gergew
2004-12-21, 23:16
Kijavítom magam: nem azokat nézem le, akik 8évesen kapnak 100ezres RC-t (az inkább felhábotító) hanem engem az zavar amikor valakinek 18-20éves korában is az apja állít be mindent az autón meg simán szponzorál mindent.

modell.hu
2004-12-21, 23:22
Gergew!

Kerülük minden szellemességet a kedvedért, de megpróbálom megvilágosítani az elméd!

Amikor a közértben cukrot veszel, az általában a polcon van, ha Te mégis a husos pultnál kéred a cukrot, akkor ki kell várnod a sorod! Nálunk is ez történt átvitt értelemben. Ennek egy 18 éves embernek nem kellene meglepőnek lennie, ha neked mégis az, arról én nem tehetek.

Amit a Duratrax forgalmazásról írtál, az akkora hülyeség, hogy nem tudom, hogyan sikerült egyedül kitalálnod!

A kollégám az rcoffroad-n azért kérdezte Tőled, hogy mi a problámád velünk, mert kiváncsi volt rá.

Én viszont annyit kérnék Tőled, kerüld lszi az M&H-t és akkor nem lesz ilyen rossz élményed. Vásárolj a jól felszerelt kedvenc üzletedben, ahol nincs üzemanyag és gyertyakulcs sem.

modell.hu

Dodge
2004-12-21, 23:29
Kijavítom magam: nem azokat nézem le, akik 8évesen kapnak 100ezres RC-t (az inkább felhábotító) hanem engem az zavar amikor valakinek 18-20éves korában is az apja állít be mindent az autón meg simán szponzorál mindent.

Na. Ha a gyerek megérdemli akkor semmi gond. Én úgy értettem, hogy semmire kap a gyerek egy jó kis cuccot.
De ha viszont megdolgozik érte (pl. versenytnyer valamilyen sportban) akkor nyugottan kapja meg a jutalmát. Tudod...valamit valamiért.

UI: Tudodm nem nekem szólt az üzi de ezt már úgy is le akartam írni.

Gergew
2004-12-21, 23:32
hát ez nem igaz :D ez télleg mindent kimagyaráz. NEM ÉRTED HOGY NEKÜNK AZ ÜZEMANYAG CSAK MÁSODLAGOS VOLT??? Elsösorban ragasztóért mentünk oda meg a Duratrax ügyben (ami nem önkiszolgálós)
Szerintem menj el elöbb egy szinvonalas modell üzletbe ami lehet bármilyen kategóriás - Modellzóna, Sas Militaria, Grimrc... ahol embernek néznek és nem madárnak és ahol a levegőért sem kell fizetni!!!

Dodge
2004-12-21, 23:32

Ha egy hely nem tetszik először, aztán másodszor se
akkor minek mentél oda többször.
keress szebbet jobbat olcsóbbat vagy amilyet elképzelsz magadnak. :barom:

Azért ment vissza mert változtatni nehéz. Vannak akik félnek a változástól/változtatástól. Amit meg lehet érteni. De egyvalami örök: a változás.

Nem akartam tudorka lenni. Csak az igazságot írtam le.

Gergew
2004-12-21, 23:34

Na. Ha a gyerek megérdemli akkor semmi gond. Én úgy értettem, hogy semmire kap a gyerek egy jó kis cuccot.
De ha viszont megdolgozik érte (pl. versenytnyer valamilyen sportban) akkor nyugottan kapja meg a jutalmát. Tudod...valamit valamiért.

Teljesen igazad van ebben nem is értem hogy mi a gondod ezzel. Hát nekem is az első autóm harmadát apám finanszírozta.

Dodge
2004-12-21, 23:35
hát ez nem igaz :D ez télleg mindent kimagyaráz. NEM ÉRTED HOGY NEKÜNK AZ ÜZEMANYAG CSAK MÁSODLAGOS VOLT??? Elsösorban ragasztóért mentünk oda meg a Duratrax ügyben (ami nem önkiszolgálós)
Szerintem menj el elöbb egy szinvonalas modell üzletbe ami lehet bármilyen kategóriás - Modellzóna, Sas Militaria, Grimrc... ahol embernek néznek és nem madárnak és ahol a levegőért sem kell fizetni!!!

Figy. Szerintem lassúlj le egy kicsit. Mindenki sokat köszönhet a Modell&Hobby-nak (szerintem). Meg persze az összes boltnak.

hilti
2004-12-21, 23:36
Gergew & Dodge
Könyörögve kérlek ne folytasátok!
Még egy dolgot nem tisztáztunk, Ti lányok vagytok vagy fiuk?

Üdv

Dodge
2004-12-21, 23:38

Teljesen igazad van ebben nem is értem hogy mi a gondod ezzel. Hát nekem is az első autóm harmadát apám finanszírozta.

Nem nincs gondom. Csak leírtam. 6 évesen én is az Apukámtól kaptam a legelső elektromosomat (persze ez a legegyszerűbb kocsi ami létezik).

Gergew
2004-12-21, 23:39
Nahát ez egy nagy életigazság Dodge, én pont azért veszem még meg náluk a Tornadot, mert félek azon változtatni (pl kikeverni) de remélem hamarosan egyre több RC üzletbe ütközhetünk majd hazánkban melyek megdöntik a Modell & Hobby monopóliumát.

Dodge
2004-12-21, 23:40
Gergew & Dodge
Könyörögve kérlek ne folytasátok!
Még egy dolgot nem tisztáztunk, Ti lányok vagytok vagy fiuk?

Üdv

Hehe...nagyon vicces. :lol: Szerinted? Boy.

Gergew
2004-12-21, 23:42

Figy. Szerintem lassúlj le egy kicsit. Mindenki sokat köszönhet a Modell&Hobby-nak (szerintem). Meg persze az összes boltnak.

Én a Modell @ Hobby-ban eddíg csak csalódtam sajnos, tehát nem köszönhetek mást csak néhány liter üzemanyagot.

Dodge
2004-12-21, 23:42
Nahát ez egy nagy életigazság Dodge, én pont azért veszem még meg náluk a Tornadot, mert félek azon változtatni (pl kikeverni) de remélem hamarosan egyre több RC üzletbe ütközhetünk majd hazánkban melyek megdöntik a Modell & Hobby monopóliumát.

A változtatást nem erre írtam. Mazsolázd csak át mégegyszer. Látom fáradsz.

UI: Szerintem ennek nincs értelme úgyhogy pihenj egy kicsit. Még idegileg kileszel.

Gergew
2004-12-21, 23:43
FIÚ!!! 8) 8) 8)
Nem is ismerek oldalbordás modellezöket :D

Gergew
2004-12-21, 23:46
ezt nem értem

Dodge
2004-12-21, 23:53
Már megint mit?

modell.hu
2004-12-22, 00:04
de remélem hamarosan egyre több RC üzletbe ütközhetünk majd hazánkban melyek megdöntik a Modell & Hobby monopóliumát.

Szerencsére már most is több jó üzlet van az orszában és semmilyen monopóliuma nincs az M&H-nak, tudtommal.

Janika.Hu
2004-12-22, 00:13
Gergew, te aztán jól beégetted magad itten.:lol:

Ezek az autósok...... :?

FushiMishi
2004-12-22, 00:47
Gergew:
Szerintem ez már rég nem arról szól, amiről kéne!
Ha átvernek az ARAL kúton, vagy a sarko boltban nem tetszik valami, akkor nem megyek oda többet. Hiába magyarázom a szomszédnak, ő nem így járt és oda fog járni továbbra is. A boltok kínálata nem lehet végtelen, ezért nem kaphatsz meg mindent egy helyen. A modellezés nagyon szerteágazó, minden ágának megvan a magy 12873495 alkatrésze. Ezeket egy boltban árulni logisztikai képtelenség, főleg ha azt figyelembe vesszük hogy Magyarország egy kicsi piac. Képzelj el egy boltot, ami 12 ezer négyzetméteres és 80 eladó van benne. Ezt ma Mo.-n nem lehet megcsinálni. Van hogy valamit egyszerűen nem lehet kapni. Akkor az a legjobb, ha az ember legyártja, vagy ha nem tudja, akkor legyártatja. De szerintem a mostani kínálatot végígnézve, 3-4 boltot körbejárva/körbetelefonálva, max 1-2 héten belül mindent megkaphatsz. Mi ez ha nem a kánaán. Szóval szerintem próbálj meg egy kicsit a földön járni és minden rendben lesz.

Gergew
2004-12-22, 00:52

UI: Szerintem ennek nincs értelme úgyhogy pihenj egy kicsit. Még idegileg kileszel.
Hát ezt itt

Dodge
2004-12-22, 00:57

Hát ezt itt

Ha ezt nem érted akkor sajnállak. Lehet, hogy szokatlan dolgot írok: de gondolkozz egy kicsit. Ne csak vágd oda, hogy "ezt nem értem" mert azt egy 9 éves is oda tudja vágni. Te 18 éves vagy nem pedig 9. Jóltudom? :lol:

Gergew
2004-12-22, 01:03
Én azthiszem ésszerüen válaszoltam rá, inkább te vagy lusta megmagyarázni.... ha már itt tartunk.

Dodge
2004-12-22, 01:08
Én azthiszem ésszerüen válaszoltam rá, inkább te vagy lusta megmagyarázni.... ha már itt tartunk.

Nem a lustaságról volt szó. Egyszerűen nem gondolkozol.
Amúgy szerintem nem rejtvényt írtam, hogy el kéne magyarázni egy 18 évesnek. Egy 15 éves gyerek magyarázzon egy felnőttnek? Egy kicsit röhej.

Gergew
2004-12-22, 01:21
Gergew:
Szerintem ez már rég nem arról szól, amiről kéne!
Ha átvernek az ARAL kúton, vagy a sarko boltban nem tetszik valami, akkor nem megyek oda többet. Hiába magyarázom a szomszédnak, ő nem így járt és oda fog járni továbbra is. A boltok kínálata nem lehet végtelen, ezért nem kaphatsz meg mindent egy helyen. A modellezés nagyon szerteágazó, minden ágának megvan a magy 12873495 alkatrésze. Ezeket egy boltban árulni logisztikai képtelenség, főleg ha azt figyelembe vesszük hogy Magyarország egy kicsi piac. Képzelj el egy boltot, ami 12 ezer négyzetméteres és 80 eladó van benne. Ezt ma Mo.-n nem lehet megcsinálni. Van hogy valamit egyszerűen nem lehet kapni. Akkor az a legjobb, ha az ember legyártja, vagy ha nem tudja, akkor legyártatja. De szerintem a mostani kínálatot végígnézve, 3-4 boltot körbejárva/körbetelefonálva, max 1-2 héten belül mindent megkaphatsz. Mi ez ha nem a kánaán. Szóval szerintem próbálj meg egy kicsit a földön járni és minden rendben lesz.

Tök mindegy FusiMisi, én leirtam a panaszaimat a topic elején - még bocsánatot se kért a modell.hu, csak mindent megmagyaráz - ugyhogy ha valakinek hát nekem igazán lehet mire panaszkodnom szóval valamilyen szinten egy cipöben járok a topic nyitójával.De persze az idáig senkinek nem jutott eszébe hogy Ö mit gondolna erről az üzletláncról ha vele ezek vagy hasonlak történtek volna meg. De most tényleg véget vetek ennek (végülis én kezdtem) és bocsánatot kérek a Modell&Hobbytól hogy rosszakat irtam róla nyilvános topicba, mindenki ugy keresi meg a pénzét ahogyan tudja. Szóval az ügy részemröl lezárva, remélem ez a topic is. Ha valakinek még valami gondja van velem azt legyenszíves privát üzebetben elküldeni.
Na üdv, Boldog Karácsonyt meg egyebeket
gergew

fuhur
2004-12-22, 11:42
Látom a helyére került a téma :taps:

Azért leírok egy kis tapasztalatot, amit ha Gergew megfogadnál, talán egyszerűbb lenne az életed.

Szóval minap vásároltam egy telefont, de az egész úgy kezdődött, hogy kinézetm az üzeltben és odamentem az eladóhoz, mondván azt a mobilt kérném.
Azt válaszolta, hogy az nincs, legfeljebb megrendelhetem :(
Igencsak ideges lettem, hiszen ott van kiállítva, ajándéknak kellett és idő se nagyon volt, hiszen Karácsony napokon belül itt van.
Mégis valahogy csak annyi jött ki a számon (erősen elszomorodva), hogy mennyi idő a rendelés.
Az eladó biztos észrevette, hogy nagyon elkeseredtem és megkérdezte, hogy ajándék lesz-e?
Miután mondtam, hogy igen, felvette a telefont, beszélt valakivel, aztán megkérte, hogy várjak egy kicsit, aztán visszahívták, végül megkérdezte, hogy este 8-ra, ha itt lesz, az jó-e nekem?
Gondolhatod! Madaratz lehetett volna velem fogatni a boldogságtól.
Estére visszamentem, lett telefon, nagyon örültem és az eladó is örült (én úgy éreztem), hogy segíthetett.

Egy kicsit gondolkozz el a viselkedéseden. Az Emberek mindíg úgy fognak hozzád viszonyulni, ahogy Te hozzájuk!

Az, hogy dolgoztál egy modellért nagyon becsülendő :!:
Egy kicsit a modorodon kéne javítani és nem lenne semmi baj.

A te korod éppen az a "lázadó" "majd én megmutatom, hogyan kell" "ki, ha nem én" korszak. Ezt ki fogod nőni, de nem biztos, hogy nyomtalanul. Sajna ennek szülői háttere, környezeti okai, iskolai, nevelési okai vannak. Nem lenne célszerű felelősöket keresni, de talán a társaság, amiben most vagy, segíthetne neked.... ha elfogadnád a segítséget.

... mert, ha nem, lehet, hogy gazdag, lehet, hogy sikeres, de lelkileg egész életedben frusztrált Ember leszel :(

norbi868
2004-12-22, 17:34
Modell.hu

Látogass már be ide is a kedvemért.

http://www.forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=2194&start=180

Üdv

Boss
2005-05-30, 10:30
Sziasztok!

Nem értem, hogy miért kell bántani a Modell&Hobby-t. Szerintem a legkorrektebb bolt pesten. Biztosan nem veszek semmit máshol ami náluk kapható.
Van még egy bolt ahová szívesen megyek, az pedig a Modellzóna a Hajós utcában.

Mivel én autós vagyok, ezért a 2 bolt kínálata böven lefedi a nekem szükséges eszközök listáját.

Major Péter

tmaxx
2005-05-30, 13:20
Sziasztok!

Nem értem, hogy miért kell bántani a Modell&Hobby-t. Szerintem a legkorrektebb bolt pesten. Biztosan nem veszek semmit máshol ami náluk kapható.
Van még egy bolt ahová szívesen megyek, az pedig a Modellzóna a Hajós utcában.

Mivel én autós vagyok, ezért a 2 bolt kínálata böven lefedi a nekem szükséges eszközök listáját.

Major Péter

szia.és megnézted hogy mikor irodott az utolso üzenet?lassan fél éve...