PDA

Teljes verzió megtekintése : !!!Fenyegetőzés, behajtás, és 8 napon túl gyógyuló sérülések!!!!

kabat83
2012-10-20, 12:39
Tisztelt Modellező Kollégák!

A fórumon hirdettem az alábbi repülőt
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,116872.0.html

körhinta69 jelezte ,hogy motor nélkül szeretné megvenni, megegyeztünk, ezért Pesten megvette tőlem a gépet, amit én vittem föl Debrecenből.

Előzetesen elmondtam neki, hogy a gép volt javítva mert a futója gyárilag gyenge volt és kifordult alóla. A helyszínen (Pesten) Trainer Tomi barátjával szemügyre vették a gépet ami közel egy fél óráig tartott. Tomi alaposan megnézte a teste és a szárnyakat, valamint a javítást is. Szó esett a benne lévő AVIOJET panelről is. Véleménye szerint nem a legjobb dolog, mert magyar valamint az egyik barátja teszteli és ő sem tud sok jót mondani róla. Végül is úgy döntöttek, hogy marad benne és a gépet motor nélkül megvette tőlem körhinta69 95.000 forintért. (Gép, szervók AVIO)

Másnap fölhívott, hogy a gépben lévő szervók nem megfelelőek a számára, mert a két magassági nem egyszerre mozog, a gáz szervó, nem működik és a csűrő szervók rosszak, valamint az oldal kormány is zizeg,.. a gép súlya 6000 párszáz gramm és.., hogy én hazudtam mert a gép orra esett és össze volt törve. Jelzem elmondása szerint külön gyújtás akkut tett bele, hiába tudja vezérelni az AVIO a gyújtást. Ez plusz súly, de mindegy.

Nálam a gép tökéletesen repülhető volt, ezt modellező ismerőseim is látták. Valamint a szervókkal sem volt bajom. Azt is elmondtam hogy a gépben egy turnigy 26ccm motor volt ami kevésnek bizonyult és ezért kicseréltem a tűzfalat, mert nem akartam átfúrni még több helyen , mivel kapott egy RCG-30ast. Még azzal is étvertem, hogy hírdetésben az oldakormány tipusát roszzul tüntettem fel. Ez igaz, mert beollóztam a hírdetés szöveges részét, mivel már volt régebben is a fórumon, de a képeken jól látható a az oldakormány tipusa. Amit kicseréletm és nem javítottam ki a szövegben. EZ ÍGY VAN!

A jelen állás szerint én átvertem őt, és azt kéri hogy 40ezerért vegyem vissza az AVIJOT-ET és továbbá Trainer Tomi ismerősétől vegyek bele neki 4db Hitech 645mg szervót további 16 ezerért.

Én felajánlottam, hogy visszaveszem a AVIO-t 40 ezerért(új ár), vagy megveszem a szeróvat 16 ezerért Tomitól, de az neki nem megfelelő. Ezért azzal fenyeget, hogy rendőr ismerőseivel kideríti az adataimat és behajtókat küld rám, akik 8 napon túl gyógyuló sérüléseket fognak nekem okozni.

Jelzem nem lenne kötelességem alkudozni vele! Mert megnézte megvette és kész!

Én mondtam, hogy várom őket szeretettel.....

Összegezve:

Megvették tőlem a gépet, amit tüzetesen megnéztek, átvizsgáltak és most fizessem vissza a gép árának közel 70%-át. Ha ezt nem teszem jól megveret...

Én nem érzem hogy átvertem volna, még abba is belementem volna, hogy szervót veszek neki vagy visszaveszem az aviot, de ez nem megfelelő, szóval ha megvernek akkor azt neki köszönhetem, persze ahhoz nekem is lesz pár hozzáfűzni valóm...

Az sem érdekel ha kizártok a fórumból, de akkor sem érzem azt ,hogy átvertem, vett egy használt gépet és most "újat" szeretne, ráadásul fenyeget.

Várom a hozzászólásokat!

RT_
2012-10-20, 12:47
kár hogy itt nincs "like" gomb:)

ahogy előadtad a storyt félnék is ideírni, mert ha leírnám a véleményemet erről akkor engem is megveretnének...

Cooter Davenport
2012-10-20, 13:17
Nem kell különösebben tartani az effajta CIGÁNY STÍLUSÚ fenyegetőzésektől,mert legtöbb esetben csak üres szavak s nincs mögötte EMBER !
Mindenesetre nagyon szomorú hogy a modellezők közt ilyen stílus kezd kialakulni...

Cooter Davenport
2012-10-20, 13:19
Ami még fontos !
Ilyen szöveg után én biztos h semmit sem vásárolnék vissza !

DiamantTomi
2012-10-20, 13:38
Ezek alapján simán feljelentést tehetsz ellene a rendőrségen, vannak bizonyítékok is.

Btk.174. § Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, amennyiben más bűncselekmény nem valósul meg, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

ezek után eldöntheted hogy teszel-e az ügy érdekében

Zoli 72
2012-10-20, 13:45
Ezek alapján simán feljelentést tehetsz ellene a rendőrségen, vannak bizonyítékok is.

Btk.174. § Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, amennyiben más bűncselekmény nem valósul meg, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

ezek után eldöntheted hogy teszel-e az ügy érdekében

Mivel én a másik oldalt ismerem, És nem így ismerem, utánakérdeztem én is.
A leírtak egy része fedi a valóságot. Körhinta nem végig volt ott az átadásnál. Elektronika kipróbálására nem volt lehetőség (ezt majd körhinta és Tomi elmondja). A többiről majd ők nyilatkoznak.

Viszont a kedves topic inditót kérdezném: Ha megfenyegeti körhintát privát üzenetben, hogy elvágja a nyakát (Körhinta majd linkeli az üzenetet), akkor miért jön ide sírni, ha a másik nem ijed meg, és megígéri , hogy megkeresi??

Ez a része számomra nem tiszta.

Ha gép annyira jó, mint leirtad, akkor vedd vissza, másnak biztosan kelleni fog, és ezzel le van zárva a konfliktus.

djbaro
2012-10-20, 14:58
Ami még fontos !
Ilyen szöveg után én biztos h semmit sem vásárolnék vissza !

Igaz én sem adnák neki semmit,el lehet felejteni 8)

Néztem körhinta adatait,nemrég regisztrált,én csirkének nem is adnák le ilyen cuccot ;)

kabat83
2012-10-20, 15:03
...körhinta fenyegetőzött először a behajtó embereivel a 8 napon túl gyógyuló dolgaival és akkor borult el az agyam. Ez pedig nem privátban történt hanem szóban telefonon, amit körhita69 rögzített is. Legalább is az ő elmondása alapján.

Valamint ha téged megfenyegetnek, hogy behajtókat küldenek rád akkor te ezt hogyan reagálod le, elborult az agyam és kész, én ezt elismerem. De a fenyegetőzést ő kezdte. Erről neki van telefonbeszélgetése fölvéve!
Mielőtt hozzászólsz ehhez, informálódj pontosan légyszíves!

kabat83
2012-10-20, 15:07
ráadásul az basz fel, hogy felajánlottam neki, hogy visszaveszem az AVIOJETE új, áron, hogy kompenzáljam az állítólagos sérelmeit, de ez sem elég még vegyek neki új szervókat a haverjától, hogy ő is jól járjon.... ezek után fenyegetőzik

djbaro
2012-10-20, 15:07
Akkor azért is fel lehet jelenteni amiért rögzitette a beszélgetést,ha előre nem közölte ezt veled. Ne is foglalkozz vele telefonon tedd tiltólistára,úgyis sajnálná a pénzét téged keresgetni :D

kabat83
2012-10-20, 15:12
a másik dolog kedves Zoli, hogy körhinta végig ott volt az átadásnál Tomi lakásán voltunk. Ő fizette ki nekem az összeget amikor Tomi a kis mühelyében lomolt elő egy 110es boxer motort. Ráadásul körhinta azt kérte ,hogy nem mondjunk el Tominak az igazi árat. Ezt pontosan nem értettem ,de ezt kérte, mintha neki szeretett volna megfelelni azzal, hogy majd kevesebbet mond vételár gyanánt, vagy ilyesmi.

kabat83
2012-10-20, 15:16
természetes hogy, van másik oldal is, mert ő(k) /vagy nem tudom hanyas számban írjak,/ biztosan másként fogja előadni.

A kipróbálásra nem volt lehetőség?????? egy modellező lakásán voltunk a műhelyajtóban. Jobb lett volna ha kipróbáljuk legalább ez az egész szarság nem történik meg, de korántsem gondoltam hogy ilyen herce hurca lesz belőle!

körhinta69
2012-10-20, 15:22
Kabát.
Mivel nyilvánosan, itt a fórumon valótlant állítottál és az általad nyitott topicba előre mosakodsz, rágalmazásért fel foglak jelenteni, az ügyvédemmel megbeszéltem.
Diamant tomi, Djbaro és társai! Nem, ha egy telefonbeszélgetést saját célra vesznek fel, az nem bűncselekmény, ha ide kitenném, az lenne.
Majd a hatóság eldönti mit szeretne az ügyben bekérni.

körhinta69
2012-10-20, 15:26
Íme, a fenyegetőzés :

körhinta69
Csirke

Elérhető

(Nincs tárgy)
« Címzett: kabat83 Dátum: 2012-10-18, 20:12:18 »
Idézet Válasz Törlés
szia.

Na, akkor összegzem.

-Gázszervo néma, kuka.
-Oldalkormány szervot nézd meg a videon, kommentálnom nem kell- turnigy - kuka.
-Mindkettő, igen mindkettő csűrő hyperion szervoja ugyanúgy zizeg mint az oldalkormányé, a földön állva szabályosan arrébb ugrál a gép.....
-Két hátsó szervo működik ugyan, de az egyik gyorsabb mint a másik ( ezt lehet valahol be lehet állítani, nem tudom )
-Ha helyére tolom a szárnyakat, a kilépőélnél fél centi hézag a törzsben, az ugyan mitől lehet ha új a gép?De ez a legkevesebb.
- gép nem 5100-5200 gramm, mint ahogy te állítod, hanem tankolva ha 4 decivel számolok 6230 gramm, túlsúlyos, de nem kicsit.
A gépet sztétszedem, kiszedem amit beleraktam, a szervoidat visszaszerelem, a motort kiveszem.
Ha pesten jársz, előtte szóljál, visszaadnám a gépet. Nem, a pénzt nem kérem vissza. Tartsd meg.

VAGY

juttass el nekem minimum 5 db, MINŐSÉGI, EBBE VALÓ OLYAN SZERVOT AMI ÚJ ÉS MŰKÖDIK, MERT A PÉNZT AZÉRT KAPTAD AMIT NEKEM ERRŐL MONDTÁL. HITEC 645mg, FUTABA s9402. MÁS NEM ÉRDEKEL.amik most benne vannak, odaadom.
Döntsd el hogyan legyen, nekem mindegy.Ha nem tudsz szervot küldeni és még pesten sem járnál, személyesen viszem vissza D

djbaro
2012-10-20, 15:30
Az igen ügyvéded is van,akkor biztos nagyon rendes ember lehetsz ;D
Nehogy te faragj rá.

A telefonbeszélgetések rögzítéséről nem rendelkezik külön törvény, így az csak az érintett hozzájárulásával történhet. Az Adatvédelmi Törvény. 2. § 6. pontja szerint a hozzájárulás az érintett kívánságának önkéntes és határozott kinyilvánítása, amely megfelelő tájékoztatáson alapul.
Ezért a beszélgetés megkezdésekor a hívást kezdeményező ügyfelet tájékoztatni kell arról, hogy a beszélgetés hanganyagát rögzítik. Ezzel a tájékoztatással annak lehetőségét kell megteremteni, hogy az ügyfél eldönthesse: hozzájárul ahhoz, hogy az ügyfélszolgálattal, (illetve bármilyen szolgáltatóval) folytatott beszélgetését rögzítsék, vagy személyesen kívánja az ügyfélszolgálati helyiséget felkeresni.
A törvény arról rendelkezik, hogy amennyiben a beszélgetést rögzítik arról mindkét felet tájékoztatni, kell. „6. hozzájárulás: az érintett kívánságának önkéntes és határozott kinyilvánítása, amely megfelelő tájékoztatáson alapul, és amellyel félreérthetetlen beleegyezését adja a rá vonatkozó Személyes adatok - teljes körű vagy egyes műveletekre kiterjedő - kezeléséhez;”
( Avtv)

körhinta69
2012-10-20, 15:31
Egy újabb gyöngyszem aminek "csak" a futója fordult ki, egyébként sérülésmentes és működik...

a helyedben én még alkudnék vagy elkérném azokat a szervókat amivel a gép tényleg működik is ha már kifizettem a kialkudott árat... egyébként döntse el mindenki mennyire igazak a hirdetésben leírtak, korrektek-e

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,116872.15.html

- 3 szervó nem megy (az 5-ből) egyáltalán nincs közepe jó minőségű Bluebird féle... na jó ez így nem igaz, ha gyorsan mozgatom megy csak nincs közepe, én nem szállnék fel vele az tuti...
- van benne kb. 300g gyanta és üvegszövet
- orrburkolata is össze volt törve szintén gyantázott bár most egyben van de látszik, hogy orra esett
- tűzfal is gyantázott
- a kabin is romokban széttörve
- oldalkormány leszakadt, akad, ferdén lett visszaragasztva, gondolom mikor orra esett, átfordult leszakadt, ....a kabin is akkor törhetett össze...
- csűrőlapoknál, magasságinál is 4mm hézag mindenhol a kormánylapok zsanérozása között szuper jó átszívással
- magassági szervók bár egyformák és legalább mozognak az egyik kb. fél mp később áll végállásba, így faszán fog csűrni a magassági mivel mindkét irányba késik az egyik oldal, szintén csere
- a szárnyakat már be se mertem dugni, azok tesztelését meghagyom neked, ahogy hallom az is remeg....
- zsanérok mozognak még nem jönnek ki de szarrá el vannak kopva így lötyög az egész magassági kb. 6mm szabadon mozog bár ez részben a szervó közép hűlt helyének is köszönhető...
- plusz 1rg 3mm tűzfal lett felragasztva a gyárira nem tudom minek mivel csak a futója fordult ki
- a tulaj szerint 5.2kg a 1,8 fesztáv... a gravitáció itt Pesten úgy látszik erősebb mert szárazon 6.2 kg-ot mértünk...

körhinta69
2012-10-20, 15:37
További jó csámcsogást a modellező kollégáknak, van egy ember, aki átbaszott, letagadta a sérüléseket, a benne lévő szervok szarok, majd jönnek az önkéntes ügyvédjelöltek, Djbaro innen a szomszédból ráadásul és véééééééééééér van, toljuk neki.
A hatóság eldönti, milyen bizonyítékokra kíváncsi, gondolom a dudkin meg a francii ezt itt fennhagyja még egy pár napig, aztán mi marad nektek?

djbaro
2012-10-20, 15:38
egy egyszerű kérdés, minek vetted akkor meg? Elvitte ? megnézted? akkor ez már fölösleges nyafogás,ha postán küldte volna az más lenne,de ha ott voltál akkor ki is a hibás? :o

körhinta69
2012-10-20, 15:39
egy egyszerű kérdés? Minek baszott át?
Én nem basztam itt se át soha senkit

djbaro
2012-10-20, 15:42
További jó csámcsogást a modellező kollégáknak, van egy ember, aki átbaszott, letagadta a sérüléseket, a benne lévő szervok szarok, majd jönnek az önkéntes ügyvédjelöltek, Djbaro innen a szomszédból ráadásul és véééééééééééér van, toljuk neki.
A hatóság eldönti, milyen bizonyítékokra kíváncsi, gondolom a dudkin meg a francii ezt itt fennhagyja még egy pár napig, aztán mi marad nektek?

Nem vagyok én ügyvédjelölt,de nekem próbálj meg eladni valami hulladékot 8)

Én megnézném és ha nem tetszik kiröhögném a gazdáját és otthagynám,nem megvenném és utána meg pereskednék évekig,kicsit sokba fog ez neked kerülni,de különben én le...om.

körhinta69
2012-10-20, 15:43
Én megkértem egy srácot, nézze át, ha jó, megveszem. Hibázott, elnézést kért, dolgozik nekem sokat, majd "leisszuk".
Ettől még átbasztak aljas módon, gondolom itt sok ilyen van, de én ehhez nem vagyok hozzászokva, nekem ez furcsa.
Nem bluebird szervo, turnigy, nem volt törve, a képek mást mutatnak, nálam jó volt a szervo, nálam nem- ja van róla video, megkapta püben-, nálunk 6200 a gép, nála 5200....
no?

Endre
2012-10-20, 15:43
Viccesek vagytok. Ha mindketten komolyan vennétek azt amit csináltok nem tartanátok itt. Vonatkozik ez a modellezésre ugyanúgy, mint az üzelkötésre.Sajnos rólatok most tényleg egy másik ember csoport jut eszükbe többekenek. Szomorú, hogy itt tartunk. Szerintem mindkettőtöknek lenne itt böven átgondolni jópár dolgot az egésszel kapcsolatban. Részemröl nem vagyok egy vásárolgatos típus, de ez alapján amit itt látok egyőtöktől sem vásárolnék még egy rozsdás szöget sem.

djbaro
2012-10-20, 15:44
egy egyszerű kérdés? Minek baszott át?
Én nem basztam itt se át soha senkit

Láttad a gépet? megnézted? akkor nem tudom felfogni hogy baszott át :o

Endre
2012-10-20, 15:48
Ja bocs, közen olvastam a többi hozzászólást. Természetesen én vagyok a hülye, hogy hozzászóltam. :)További jó civakodást.

körhinta69
2012-10-20, 15:48
Na léptem, további jó olvasást, írogatást.
Kabátka! Nem én kereslek, majd a postás, ajánlott levéllel

Cooter Davenport
2012-10-20, 15:49
EMBEREK !!! Ügyvéd meg hatóság??? Ez az új modellező társadalom??? Szégyen hogy ez a valamikor erősen összetaró társaság így kezd felbomlani/hígulni...
BÉKÜLJETEK KI!!! VAGY rendezzétek le egymás közt személyesen ! Ezt a MOCSOK topikot meg kérem a moderátorok minnél hamarabb töröljék !

djbaro
2012-10-20, 15:50
Én megkértem egy srácot, nézze át, ha jó, megveszem. Hibázott, elnézést kért, dolgozik nekem sokat, majd "leisszuk".
Ettől még átbasztak aljas módon, gondolom itt sok ilyen van, de én ehhez nem vagyok hozzászokva, nekem ez furcsa.
Nem bluebird szervo, turnigy, nem volt törve, a képek mást mutatnak, nálam jó volt a szervo, nálam nem- ja van róla video, megkapta püben-, nálunk 6200 a gép, nála 5200....
no?

Na ennyi!! Csak azt lehet átbaszni aki hagyja! A mai világban soha senkiben ne bizz meg! Ha valami kell te nézd és vedd meg,mert különben igy jársz,sajnos ilyen világban élünk.

körhinta69
2012-10-20, 15:59
Igazad van, én kérek elnézést

körhinta69
2012-10-20, 16:08
EMBEREK !!! Ügyvéd meg hatóság??? Ez az új modellező társadalom??? Szégyen hogy ez a valamikor erősen összetaró társaság így kezd felbomlani/hígulni...
BÉKÜLJETEK KI!!! VAGY rendezzétek le egymás közt személyesen ! Ezt a MOCSOK topikot meg kérem a moderátorok minnél hamarabb töröljék !

A Francii nyaral....még van csámcsizni 5 napunk

Zoli 72
2012-10-20, 17:01

Ezt javaslom én is.
Pénz vissza, repülő vissza, és mindenki levonja a tanulságot.
Ez így lenne korrekt.
Körhinta fel is ajánlotta, hogy visszaviszi a gépet, tehát akkor minden megoldódna.

trainerTOMI
2012-10-20, 17:33
Mivel akaratom ellenére belekeveredtem és többször is felírtátok a nevem, hogy tisztán lásson mindenki:

Nem vagyok valami öreg róka, de eddig jó néhány gépet összeraktam, elég sok modellezővel kötöttem üzletet ami tapasztalatot lehetett megpróbáltam megszerezni szaktudásban, emberségben, rengeteg külföldi forum, szaklap olvasásban, tanulással ez most egy új tapasztalat volt. Rengeteg repülőgépet vettem már itthon/külföldön, millió alkatrészt, több száz cuccot, balzát stb...használtam majd adtam el más modellezőknek. Szervókat, alkatrészeket miegymást. Még soha nem volt ilyen problémám senkivel, mert nem akartam átverni senkit. De ha hasonló cipőbe lépnék "véletlenül nem szándékosan" szó nélkül felajánlanám, hogy visszafizetem a gép/eszköz árát ha a kuncsaft nem azt találja amiért fizetett... Mivel nekem a becsületem mindennél többet ér...

A modellezésben csak úgy mint az üzleti életben bízom a partnerem által mondottakban, ha ő azt mondja "csak" a futója volt javítva mert kifordult alóla akkor nem keresek egyéb sérüléseket a gépen. HA azt mondja minden működik, akkor nem tartom szükségesnek egyesével végigpróbálni a csatornákat. Mivel késtem és valóban 30percet vártatok rám, de nem nálam, hanem a kocsiban így kb. 5 percet se töltöttél nálam amig szemügyre vettem a gépet mert már mindenki sietett. Ez kb. annyit jelent, hogy az elmondottak alapján megnéztem egyben van-e. (kb. olyan ez mint egy autószerelő mikor ránéz egy parkoló kocsira mi a baja a motorjának)

Ha te úgy érzed, hogy az üzlet és a termék korrekt volt amit eladtál akkor csak gratulálni tudok. Én természetesen vállalom, hogy "hibáztam" mert megbíztam egy ismeretlen modellező szaktárs szavában, hogy nem fog engem átbaszni. Sajnos csak utólag néztem meg a hirdetését is a gépnek, már ott is látni milyen ember vagy...

Az adás-vétellel okozott anyagi kárt vállalom és ha kell kifizetem átveszem a gépet a barátomtól lévén, hogy én nem voltam elég körültekintő pedig ő megkért segítsek. Ez szó nélkül a Te feladatod lenne....Összeszereléskor természetesen leírtam amit tapasztaltam ezt olvashatod is. Szerencsére itt most nem pénzről kell beszélnünk hanem a tényről, hogy ilyen dolgok történnek modellezők között. Azt gondolom ez nem engem minősít.

Még valami: többször említed, hogy tőlem kell venned szervót, szó nem volt róla nem is árulok én is boltban veszem, nem értem mire gondolsz, hol járok én ezzel jól??? Ill. milyen jól járok az építéssel... alapanyag eladással... baromira, ez teljesen karitatív a modellező lét és kollégák támogatása... elég ha megnézed a balsa árakat, vagy hogy mennyiért javítok meg egy gépet, megyek ki oktatni stb... próbálj meg ebből pénzt csinálni nem fog menni megsúgom... de ennek nem is ez a célja....

Tény: hogy minden szervó egy kalap szar amit a géphez adtál és vegyél helyette olyanokat amik használhatók mivel azért fizetett a kolléga nem ezért a szarért ami benne van és itt nem a márkájára gondolok hanem arra, hogy ezek már kirepülték a magukét, kikoptak, lógnak és nem működnek megfelelően így a repítés kifejezetten VESZÉLYES ÍGY A FELSZÁLLÁS IS TILOS...
Az hogy a gép mennyire van összetörve és javítva ill. mi a súlya és mennyiért adtad el az más kérdés... de 55.000-ért a hülye se venne ilyen gépet üresen, mivel 200-330euró között teljesen újakat lehet venni 1,8m fesztávval... ez nem az én döntésem...

sok sikert kívánok nektek

Zoli 72
2012-10-20, 17:45
Mivel akaratom ellenére belekeveredtem és többször is felírtátok a nevem, hogy tisztán lásson mindenki:

Nem vagyok valami öreg róka, de eddig jó néhány gépet összeraktam, elég sok modellezővel kötöttem üzletet ami tapasztalatot lehetett megpróbáltam megszerezni szaktudásban, emberségben, rengeteg külföldi forum, szaklap olvasásban, tanulással ez most egy új tapasztalat volt. Rengeteg repülőgépet vettem már itthon/külföldön, millió alkatrészt, több száz cuccot, balzát stb...használtam majd adtam el más modellezőknek. Szervókat, alkatrészeket miegymást. Még soha nem volt ilyen problémám senkivel, mert nem akartam átverni senkit. De ha hasonló cipőbe lépnék "véletlenül nem szándékosan" szó nélkül felajánlanám, hogy visszafizetem a gép/eszköz árát ha a kuncsaft nem azt találja amiért fizetett... Mivel nekem a becsületem mindennél többet ér...

A modellezésben csak úgy mint az üzleti életben bízom a partnerem által mondottakban, ha ő azt mondja "csak" a futója volt javítva mert kifordult alóla akkor nem keresek egyéb sérüléseket a gépen. HA azt mondja minden működik, akkor nem tartom szükségesnek egyesével végigpróbálni a csatornákat. Mivel késtem és valóban 30percet vártatok rám, de nem nálam, hanem a kocsiban így kb. 5 percet se töltöttél nálam amig szemügyre vettem a gépet mert már mindenki sietett. Ez kb. annyit jelent, hogy az elmondottak alapján megnéztem egyben van-e. (kb. olyan ez mint egy autószerelő mikor ránéz egy parkoló kocsira mi a baja a motorjának)

Ha te úgy érzed, hogy az üzlet és a termék korrekt volt amit eladtál akkor csak gratulálni tudok. Én természetesen vállalom, hogy "hibáztam" mert megbíztam egy ismeretlen modellező szaktárs szavában, hogy nem fog engem átbaszni. Sajnos csak utólag néztem meg a hirdetését is a gépnek, már ott is látni milyen ember vagy...

Az adás-vétellel okozott anyagi kárt vállalom és ha kell kifizetem átveszem a gépet a barátomtól lévén, hogy én nem voltam elég körültekintő pedig ő megkért segítsek. Ez szó nélkül a Te feladatod lenne....Összeszereléskor természetesen leírtam amit tapasztaltam ezt olvashatod is. Szerencsére itt most nem pénzről kell beszélnünk hanem a tényről, hogy ilyen dolgok történnek modellezők között. Azt gondolom ez nem engem minősít.

Még valami: többször említed, hogy tőlem kell venned szervót, szó nem volt róla nem is árulok én is boltban veszem, nem értem mire gondolsz, hol járok én ezzel jól??? Ill. milyen jól járok az építéssel... alapanyag eladással... baromira, ez teljesen karitatív a modellező lét és kollégák támogatása... elég ha megnézed a balsa árakat, vagy hogy mennyiért javítok meg egy gépet, megyek ki oktatni stb... próbálj meg ebből pénzt csinálni nem fog menni megsúgom... de ennek nem is ez a célja....

Tény: hogy minden szervó egy kalap szar amit a géphez adtál és vegyél helyette olyanokat amik használhatók mivel azért fizetett a kolléga nem ezért a szarért ami benne van és itt nem a márkájára gondolok hanem arra, hogy ezek már kirepülték a magukét, kikoptak, lógnak és nem működnek megfelelően így a repítés kifejezetten VESZÉLYES ÍGY A FELSZÁLLÁS IS TILOS...
Az hogy a gép mennyire van összetörve és javítva ill. mi a súlya és mennyiért adtad el az más kérdés... de 55.000-ért a hülye se venne ilyen gépet üresen, mivel 200-330euró között teljesen újakat lehet venni 1,8m fesztávval... ez nem az én döntésem...

Tomi!
Csak egyszer találkoztunk, de akkor is látszódott, hogy korrekt ember vagy.
Írásoddal ezen észrevételemet csak alátámasztottad.
Ha minden modellező ilyen magatartást tanúsítana, nem lennének ilyen topicok.

Most már azt is láthatnánk, hogy az eladó is korrekt-e.

körhinta69
2012-10-20, 17:48
Bocs, Kabát uram lehet félreértette, Tomi barátom felajánlott Kistarcsáról 4 ilyen Hitec szervot, mert van neki 7 db, ő már nem modellezik, én Tomit írtam, modellező kabát kolléga nyilván a Trainer Tomira gondolt.
Én adtam itt el úgy szervot, srófot,motort, volt olyan, hogy megbeszéltük elküldöm, ha jó, utalod, ha nem visszaküldöd. Soha nem volt ebből problémám.
Nem kérek vissza a TrainerTomitól nyilván semmit, mert sokat segített már a szar lealázott gépeimet összeforrasztani, meg gondolom fog is. Aviojet, motor stb megmarad, buktam így 50et cirka, kibírom.
Bele merek holnap nézni a tükörbe. Én.

kaiserosfefe
2012-10-20, 18:05
Ezert irtam Tomival kapcsolatban amit irtam a masik topikban. Amit mi ketten uzeleteltunk vele, az kb minimum millios nagysagrendu, de soha semmi szalka nem maradt (szerintem) egyikunkben sem.
Kiveve egyet, mikor nem adott a pizzajabol, bar megkerdezte, s en azt mondtam nem kerek, de ezt azota is banom ;D
Lehetett volna eroszakosabb is...

Att
2012-10-20, 19:10
Ezt a trógerkodást :(
Szerintem csak egy ember hibázott, körhinta69.
Ha már valaki használt gépet vesz, nézze meg személyesen :o
Kár a fenyegetőzésekért, értelme nincs, egy ilyen pitiáner üggyel úgy sem foglalkozik egy
értelmes ügyvéd sem, nevetséges ;D
Ennek már itt is nyoma van, és egy rendőr sem élhet vissza hatáskörével,
mert az már személyiség jogok megsértése, és még ő is megütheti a bokáját.
Senki nem fog lehasalni, mert te leküldesz valakit Pestről, ne legyél elájulva.
Itt is vannak rendőrök ;D ;D ;D

ÜDV : Att

Aludjatok rá még kettőt, és higgadtan beszéljétek meg.

Zoli 72
2012-10-20, 19:19
Ezt a trógerkodást :(
Szerintem csak egy ember hibázott, körhinta69.
Ha már valaki használt gépet vesz, nézze meg személyesen :o
Kár a fenyegetőzésekért, értelme nincs, egy ilyen pitiáner üggyel úgy sem foglalkozik egy
értelmes ügyvéd sem, nevetséges ;D
Ennek már itt is nyoma van, és egy rendőr sem élhet vissza hatáskörével,
mert az már személyiség jogok megsértése, és még ő is megütheti a bokáját.
Senki nem fog lehasalni, mert te leküldesz valakit Pestről, ne legyél elájulva.
Itt is vannak rendőrök ;D ;D ;D

Aludjatok rá még kettőt, és higgadtan beszéljétek meg.

Ezt mondjuk.
Vegye vissza a gépet, vegyenek érzékeny búcsút egymástól és le van zárva az ügy.
Szerintem ilyen egyszerű

foxpro
2012-10-20, 19:26
Ha jól láttam egy másik topicban, körhinta már ingyen tovább adta valakinek.
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,119925.0.html

Az emberek habitusától függ ki hogy reagál le egy átbaszást. Az első reakciók nagy valószínűséggel nem jönnek létre, csak a vita hevében hangzanak el. Ebből kiindulni fölösleges.
Én valószínűleg felgyújtottam volna a szar gépet, de szerintem körhinta megtalálta a legjobb megoldást! Mivel sajnos nem mindenki engedhet meg magának egy új és jó gépet, ingyen tovább adta.
Gratulálok a döntéséhez!

kabat83
2012-10-20, 19:38
Remélem hogy föltesz egy videót egy repítéséről...

körhinta69
2012-10-20, 19:49
Várnod kell rá. Szervokat kell vegyen....

Att
2012-10-20, 21:40
Zoli72.
Én meg azt mondom hogy volt alkalmuk átnézni a gépet,
mivel kabat le is vitte személyesen.
Akkor kellet volna fikázni, és haza küldeni,
Nem utólag megpróbálni lehúzni.
Azzal hogy oda ajándékozta, elismerte hibáját.
Örülök hogy ilyen jól ál anyagilag, és jó tanácsként csak annyit,
Hogy vegyen (új) repülőt, akkor nem érheti ekkora meglepi.

Dudkin
2012-10-20, 21:46
A szel osszefujja a szemetet...

Ha kiorjongtetek magatokat, elraknam a legihaboruba. Mindenki sokaig nezegethesse a neveket ott.

D

doky111
2012-10-20, 21:49
Én a békesség jegyében felajánlok egy üveg házi pálinkát! ;)
Vagy 1 liter tejet ;)

Nekem a mai nap a levegőben szakadt ketté egy gépem....... :( :( ( természetesen használtan vettem)
Ez benn a pakliban.

A páleszt komolyan gondoltam :P

Zoli 72
2012-10-20, 21:52
Zoli72.

Nézz és láss. Kiemeltem a lényeget.
Ha mindenki annyira fasza gyerek lenne mint Tomi, akkor nem lenne értelme ezeknek a topicoknak.

Mint Tomi én is egy pár gépet összeraktam, és nekem sem voltak ilyen balhéim.
Mert nem ér annyit szar 5 db szervó, hogy eljátszam a becsületem.
Én levontam a következtetést, az eladóval biztos nem fogok üzletelni

Dunkin!

Végeztem Ezredes Úr!!! ;D ;D ;D

Én a békesség jegyében felajánlok egy üveg házi pálinkát! ;)
Vagy 1 liter tejet ;)

Nekem a mai nap a levegőben szakadt ketté egy gépem....... :( :( ( természetesen használtan vettem)
Ez benn a pakliban.

A páleszt komolyan gondoltam :P

Akkor erre igyunk ;D ;D

adam02
2012-10-21, 02:36
Zoli72.

Att.

Úgy látom, neked az jutott, hogy mindig meg kell védened a fasza haverodat - már ugye a "rendes" topicjában is - aki még úgy sem áll anyagilag, hogy 5 szar szervo miatt csorba essék a "becsületén" és játsza itt az átbaszósdit és ahelyett, hogy kussolna, még sikítozik.Szánalmas.De azért majd veregesd meg a vállát helyettem is.

körhinta69
2012-10-21, 07:36
""Att.
Azzal hogy oda ajándékozta, elismerte hibáját.""

Kétségtelen, elismertem a hibáját, mert nem kellett a szar repülője.

""Dunkin!

Végeztem Ezredes Úr!!!""

Jaj, neeeeeeeeeeeeee, Ezredes? Akkor kérem magam nyugdíjba, törljetek.

erik67
2012-10-21, 08:11
Gratula a topikhoz, tanulságos olvasmány.
Csodálom hogy a mano még nem szólt hozzá. ;D ;D ;D ;D ;D
Mellesleg a HK-S gépekkel ugyan így átbasznak pedig azok újak. A fele nem úgy repül mint azt a videókon bemutatják.
Ha egyáltalán nem törötten érkezik meg. Sőt sajnos vettünk két gépet Bpesten egy modellboltban,mind a kettőből hiányzott alkatrész ,olyan ami hiánycikk de keresett.Természetesen letagadták hogy már nekik is így jött.
Gané emberek mindig voltak és lesznek ezzel együtt kell élnünk.
Magam részéről próbálok kilógni a sorból.
Üdv mindenkinek

Att
2012-10-21, 09:06
Higgyétek el én soha nem adtam el rosszat, hibásat, az nekem sem kenyerem.
Inkább ki dobom, vagy ha nem vészes a dolog, akkor elmondom a vevőnek, és annak tudatában veszi meg.
Rengeteg dolgot adtam el itt a fórumon, úgy, hogy előre elküldtem, és ha megérkezett,
csak akkor utalták a lóvét.
Volt aki egyből utalt, de mondtam hogy csak ha megérkezett a csomag, akkor kell.
Soha problémám még nem volt az eladott termékekből ! Nekem ez a legfontosabb !!!
Kabat jó srác, ezért nehéz el hinni, hogy ő direkt ilyet csinált.
Részemről ki szállok a továbbiakból, és mindenkinek repítésben gazdag hétvégét kívánok.

kabat83
2012-10-21, 12:57
Kedves adam02 ha tudnal olvasni, akkor meg az első oldalon írtam, hogy visszaveszem az aviojetet vagy megveszem neki a szervókat. De ez nem volt megfelelő, ezek utan kezdett fenyegetőzni, nem értem a hozzászólásod......

kabat83
2012-10-21, 14:07
körhinta69 utolsó pü.-je

Na drága barátom, azért sikerült magad lejáratni a végére, a Davenport meg a Diamant félék a cigányozásukkal a végére eltűntek a süllyesztőben.............
Remélem sok sikeres üzletet kötsz majd itt is a jövőben, habár nem hiszem, hogy itt olyan sok ember maradt aki valamit is venne tőled.Költsd gyógyszerre a pénzt, vagy inább kemóra, persze rosszat nem akarok neked.
Szerintem jobban jártál volna ha már az elején felajánlott, visszaadom neked a gépet ingyen lehetőség mellett döntesz, nem lett volna ekkora "nézettséged".Habár akkor bele kellett volna nézz a szemembe és a ciki lett volna. Ja, nyugodtan linkeld be ezt a püt ha szeretnéd a topicba. További sok sikeres(ebb) landolást.

Összegezve:

-Fölvittem a gépet Pestre,megnézték átvizsgálták,megvették.
-Kb másnapra az összes szervó szar lett benne.
-Utána egy rakás szar lett maga a gép is, összevissztörtt és használhatatlan.
-Reklamáció fellengzősködés
-Majd fölajánlom, hogy AVIO vissza, vagy négy szervó
-Nem ez nemelég fenyegetőzés behajtás, stb válaszul..
-Majd a gépet fölajánlja, (amit egyből leütnek, remélem valós személy és fog vele repülni) hogy bebizonyítsa mekkora úriember, nekem meg a telefonba magyaráz, fenyeget, hogy előkerít és milyen rossz lesz nekem, holott a vételár közel felét (AVIO 40 ezer) hajlandó lettem volna visszafizetni. Ami amúgy nem kötelességem, mert mondhattam volna azt is, hogy a pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadok el.

Én nem akartam átbaszni senkit, gondolom ha Tisztelt Trainer Tomi nem röhögött ki és zavart el, amikor szemügyre vette a gépet, akkor az mégsem volt egy olyan rakás szar, mint ahogy körhinta ecsetelte.

Köszönöm a lehetőséget, de nem szeretnék többet a fórumon repülőt venni vagy eladni, maradok a saját klubom tagjainál, mert ott nincsenek ilyen szarakodások.

Kérem az operátorokat, hogy töröljék a profilom, a továbbiakban nincs szükségem rá.

Köszönöm...

Dudkin
2012-10-21, 20:21
""Att.

""Dunkin!

Végeztem Ezredes Úr!!!""

Jaj, neeeeeeeeeeeeee, Ezredes? Akkor kérem magam nyugdíjba, törljetek.

Százezredes az, instállom!

Szerintem kevesebb stresszt kellene belevinnetek a kérdésbe:)

D