PDA

Teljes verzió megtekintése : Hideg időben nem indul :(

magnum
2004-10-21, 18:41
Sziasztok!
Ma szerettem volna első köreimet megtenni a járgányommal. El is menten a legközelebbi plaza parkolóházába. Jó huzatos helyen voltam, volt vagy 10 fok. Kb. egy órát gebesztettem, de nem sikerült beinítanom a motort. Volt minden: zsír új izzító (feltöltve!), friss üzemanyag, kitartás, de semmi. :(
Mi lehet a gond? Ti hideg időben nem szoktatok autókázni? Mi az a minimális hőmérséklet, ami alatt már nem érdemes próbálkozni? :roll:

magnum
2004-10-21, 18:41
Sziasztok!
Ma szerettem volna első köreimet megtenni a járgányommal. El is menten a legközelebbi plaza parkolóházába. Jó huzatos helyen voltam, volt vagy 10 fok. Kb. egy órát gebesztettem, de nem sikerült beinítanom a motort. Volt minden: zsír új izzító (feltöltve!), friss üzemanyag, kitartás, de semmi. :(
Mi lehet a gond? Ti hideg időben nem szoktatok autókázni? Mi az a minimális hőmérséklet, ami alatt már nem érdemes próbálkozni? :roll:

cortez88
2004-10-21, 20:23
Velem is elöfordult már,h kimegyek egy jo parkoloba,egy csomo ideig probálkozok,aztan semmi.Ez max2alkalom után már elég idegesito,es biztosra megyek:mielött elindulok itthonrol a szobamban megprobalom beinditani(kb3másodpercig járatom).ha sikerül,akkor ok,ha nem akkor mindent szépen átellenörzök,aztán elöbb-utóbb meglesz a hiba.Ahogy észrevettem,a lényeg minden jol fel legyen töltve,és pont jol kell beszivatózni.
De mintha ugy irtad volna h még uj az auto?!gondolom ez az elsö robbanósod.én elsö alkalommal elvittem egy tapasztalt ismeröshöz,es rábiztam az egészet,figyeltem,tanultam...aztán mostmár egyre gyakrabban sikerül beinditanom:)
te mivel inditod az autódat?

cortez88
2004-10-21, 20:23
Velem is elöfordult már,h kimegyek egy jo parkoloba,egy csomo ideig probálkozok,aztan semmi.Ez max2alkalom után már elég idegesito,es biztosra megyek:mielött elindulok itthonrol a szobamban megprobalom beinditani(kb3másodpercig járatom).ha sikerül,akkor ok,ha nem akkor mindent szépen átellenörzök,aztán elöbb-utóbb meglesz a hiba.Ahogy észrevettem,a lényeg minden jol fel legyen töltve,és pont jol kell beszivatózni.
De mintha ugy irtad volna h még uj az auto?!gondolom ez az elsö robbanósod.én elsö alkalommal elvittem egy tapasztalt ismeröshöz,es rábiztam az egészet,figyeltem,tanultam...aztán mostmár egyre gyakrabban sikerül beinditanom:)
te mivel inditod az autódat?

Janika.Hu
2004-10-21, 21:12
Ezek az autósok. :lol:

Janika.Hu
2004-10-21, 21:12

Dodge
2004-10-21, 22:00
Hali!
10 fok? Akkor még müködnie kell. voltam egy két talin ahol olyan -3 fokban nyomultunk. Igaz rengeteget szenvettem a kocsival mire beindult de azért...ha ilyen "hidegbe" próbálod beiindítani akkor először hagyd rajta az izzítót úgy 4mp-ig utána pumpáld be a benyát (de NE szivazsd meg mert lehet, hogy elfolytja a gyertyát!!!) ha ez megvan utána próbáld beindítani. Ha rotod van akkor pörgesd egy kicsit több ideig így felmelekszik egy kicsit a motor, így talán beindul. Ha nem akkor menny be egy modelboltba és vegyél egy 4-es gyertyát. Egyébként milyen autód van?
Remélem tudtam valamit segíteni.. :roll:

Üdv: Dodge

Dodge
2004-10-21, 22:00
Hali!
10 fok? Akkor még müködnie kell. voltam egy két talin ahol olyan -3 fokban nyomultunk. Igaz rengeteget szenvettem a kocsival mire beindult de azért...ha ilyen "hidegbe" próbálod beiindítani akkor először hagyd rajta az izzítót úgy 4mp-ig utána pumpáld be a benyát (de NE szivazsd meg mert lehet, hogy elfolytja a gyertyát!!!) ha ez megvan utána próbáld beindítani. Ha rotod van akkor pörgesd egy kicsit több ideig így felmelekszik egy kicsit a motor, így talán beindul. Ha nem akkor menny be egy modelboltba és vegyél egy 4-es gyertyát. Egyébként milyen autód van?
Remélem tudtam valamit segíteni.. :roll:

magnum
2004-10-22, 08:46
Egy HPI Nitro 2-es. Használtan vettem.
Ma ismét próbálkozok. :?
Köszi a tanácsokat!!

magnum
2004-10-22, 08:46
Egy HPI Nitro 2-es. Használtan vettem.
Ma ismét próbálkozok. :?
Köszi a tanácsokat!!

magnum
2004-10-22, 10:15
:D :D :D
Gyerekek!!! Életem első autója elindult!!!
Percekkel vagyok az indítás után, meg mentem az udvaron pár kört, de legtöbbször a kapuba vagy a garázsajtóba "csapódott" a járgány. :oops:
De megy és ez a lényeg! :D
Köszi a szobai indítási tanácsot! Ott röffentettem be úgy, ahogy az rcdragonnál leírták.
Megalelkes lettem! Szerintem ez az autómodellezés nagyon jó dolog!

magnum
2004-10-22, 10:15
:D :D :D
Gyerekek!!! Életem első autója elindult!!!
Percekkel vagyok az indítás után, meg mentem az udvaron pár kört, de legtöbbször a kapuba vagy a garázsajtóba "csapódott" a járgány. :oops:
De megy és ez a lényeg! :D
Köszi a szobai indítási tanácsot! Ott röffentettem be úgy, ahogy az rcdragonnál leírták.
Megalelkes lettem! Szerintem ez az autómodellezés nagyon jó dolog!

Mazlee
2004-10-22, 10:23
Egyértelmű hogy a hideg miatt volt. Elő kell "melegiteni" .

Mazlee
2004-10-22, 10:23
Egyértelmű hogy a hideg miatt volt. Elő kell "melegiteni" .

magnum
2004-10-22, 10:32
OKé, hogy a hideg miatt, de akkor tegnap este meló után a lakásban sem akart beindulni.
Ma meg elsőre!

magnum
2004-10-22, 10:32
OKé, hogy a hideg miatt, de akkor tegnap este meló után a lakásban sem akart beindulni.
Ma meg elsőre!

Mazlee
2004-10-22, 10:52
Lehet hogy megszivattad a motort naftával mára meg kipárolgott.

Mazlee
2004-10-22, 10:52
Lehet hogy megszivattad a motort naftával mára meg kipárolgott.

magnum
2004-10-22, 11:02
Elképzelehtő, mert éjszakára kivettem a gyertyát meg leszedtem a légszűrőt és oldalra fordítva hagytam. Reggelre folyt is ki belőle cucc.
(Mint anno a Daciamnál! No azt nem kellett az oldalára fordítanom :D )

magnum
2004-10-22, 11:02
Elképzelehtő, mert éjszakára kivettem a gyertyát meg leszedtem a légszűrőt és oldalra fordítva hagytam. Reggelre folyt is ki belőle cucc.
(Mint anno a Daciamnál! No azt nem kellett az oldalára fordítanom :D )

Dodge
2004-10-22, 14:37
Hali!
Örülök, hogy beidult a járgányod! :taps: :taps:
További sok sikert! :tanc: :tanc:

Dodge
2004-10-22, 14:37
Hali!
Örülök, hogy beidult a járgányod! :taps: :taps:
További sok sikert! :tanc: :tanc:

Slash
2004-10-22, 16:26
igen.

egy jo tanacs:

Amikor mesz autozni, es hideg van, odafele anyosules elé rakd a vasat, futes a labakhoz. Mire kiersz, kellemes meleg a hengerfej is, es az auto is :-)

egybol be is fog indulni.

tapasztalat. akkor lehet erre legjobban rajonni, amikor 2 fokban akarsz egy tokos kompresszival ellatott uj mocit bejaratni...na azt elinditani ugy, hogy 2 fokos a moci....lehetetlen.
bezzeg ha a fentiek szerint melegbol ugrik ki a foldre, mar roffen is.
:lol:

Slash
2004-10-22, 16:26
igen.

egy jo tanacs:

Amikor mesz autozni, es hideg van, odafele anyosules elé rakd a vasat, futes a labakhoz. Mire kiersz, kellemes meleg a hengerfej is, es az auto is :-)

egybol be is fog indulni.

tapasztalat. akkor lehet erre legjobban rajonni, amikor 2 fokban akarsz egy tokos kompresszival ellatott uj mocit bejaratni...na azt elinditani ugy, hogy 2 fokos a moci....lehetetlen.
bezzeg ha a fentiek szerint melegbol ugrik ki a foldre, mar roffen is.
:lol:

Dodge
2004-10-22, 18:18
Igen, Slash-nak igaza van. Ez már nálam is bevált mínuszokban, de akkor a szervóm "merevedett" le. Egy kis melegítés és már is jó volt.

Dodge
2004-10-22, 18:18
Igen, Slash-nak igaza van. Ez már nálam is bevált mínuszokban, de akkor a szervóm "merevedett" le. Egy kis melegítés és már is jó volt.

Tacsy
2004-10-29, 11:03

Ezt meg se láttuk! :lol: :wink:

nickkerso
2004-12-28, 22:02
Én a szobában szoktam beröffenteni ilyen hidegben ........

nickkerso
2004-12-28, 22:03
ez is jó módszer és utánna mehetsz is döngetni

magnum
2004-12-28, 23:49
És ott is nyomulsz vele? :D :shock:
Nincs nagy füst? :lol:

Gergew
2004-12-29, 00:27
Enyhén toxikus... Szerintem 1óra belégzés után meghalsz.
Az Ofnámat én is a garázsban járattam, hát ott kellett hagynom mert megdöglöttem volna.

szabop
2004-12-29, 11:07
Hello!
Könnyen dumálok, a 2.-ról leballagok a házzal szembe az Interspar parkolóba.....
Viszont először tettem fel a kasznit bejáratás után.
Meglepődtem...
Ugye a rosszabb hűtés miatt melegedett jobban, alapjáraton elkezdett pörögni, mint állat, majd egy fékezésnél nyekk, leállt.
Azt hittem, hogy beállt a motor.
Szerencsére csak rá kellett egy kicsit nyitni, és kész.
Ha jól emlékszem, Nikkerso kérdezte, hogy mennyire van melyik dűzni nyitva a porlasztón. Nem hívott fel, de nem is tudok mit mondani rá. Mármint kokrétan. 3 Trabantom volt, mindegyik más beállítást "követelt".
Ez kicsiben is így van.
Én az első indításnál tökre becsavartam, nyitottam 2-re, és elkezdtem rángatni. Egy vízhólyag, 10 perc és mértékletes kicsavarás után elindult.
Utána meg már úgyis hallja az ember, hogy mit csináljon.
Tha't all, folks!
Peti

nickkerso
2005-01-04, 10:39
Megtaláltam a megfelelő állást a motoron.
Megy az autó és a szobában történő indítás nekem is bevállt !

Gyurici
2005-01-05, 09:56
Üdv!

Pénteken volt egy olyan esetem hogy egy zsír új buggyt próbáltunk
életre kelteni 1-3 fok közötti hőmérsékleten.
MInden hideg volt. Izzitó feltöltve, stb.
Szenvedtünk vele. Aztán gyertya ki, izzitóba bele. Enyhe izzás, ráfujtunk
és attól ki is aludt, persze ujraizzott amikor abbahagytuk a fújást.

Megoldás a következő volt. Repülős kollégáktól kértünk állíthatós
izzítópanelt. Azt majdnem maxra tekerve már indult is.
Ez kb 2V-ot jelent feszültségben. Az autós izzító meg feltöltve is max.
1,5V-ot ad.

Másik megoldás egy kisebb hőértékű gyertya lehet még.

Gyurici

kácsor kornél
2005-01-05, 20:51
Egyetértek!Olyan izzitot kell venni ami állitható :!:

nickkerso
2005-01-08, 19:25
Nekem tök sima izzítóm van és ezzel is megy.
Bár sok sok idő és persze egy tapasztaltabb modellezőtárs kellett hozzá, de végre megy az autó ilyen időben is.

Amúgy nem járatom a szobában de ha ott beindul akkor mehetsz is ki mert kint egy ből le is hül legalábbis nekem igencsak szóval ha beindul akkor ékelj ki a szabadba mert tényleg mérgező a gáz ami kijön belőle .

Mahart és a TNX
2006-08-15, 12:02
Hát hogy öszintén meg mondjam én nem sokat mentem vele a hóba!Elöször nehezen indultn, utána kijjebtekertem a porlaszto csavart,és ugyy beindult!Azt nagyon Birom a TNX-ekben hogy ha a levegőben forog a kerék akkor ugy meg nyulik mint egy tárcsa fék! :lol: :lol: Az az egy kérdésem hogy ha indulok vele lassan mozog az egész kocsi,nem lehet hogy amikor megnyult a kerék eldeformáklodott a gumi é samiatt van? :roll: