PDA

Teljes verzió megtekintése : ...miért áll le hirtelen gázra?

kovach
2004-10-25, 21:51
Kezdő "autós" vagyok. Van egy Conrád-os robbanós autóm.Eleinte minden jól ment Kb. 6-7 futtatásnál tartok és azt tapasztaltam hogy hirtelen gázra leáll a motor.Tornádó ü.a. használok eddig jó volt nem hiszem hogy ezzel van baj inkább beállitás de mi? ü.a. levegőkeverék áll.be van előre állitva minden mást már próbálltam... HELP!

kovach
2004-10-25, 21:51
Kezdő "autós" vagyok. Van egy Conrád-os robbanós autóm.Eleinte minden jól ment Kb. 6-7 futtatásnál tartok és azt tapasztaltam hogy hirtelen gázra leáll a motor.Tornádó ü.a. használok eddig jó volt nem hiszem hogy ezzel van baj inkább beállitás de mi? ü.a. levegőkeverék áll.be van előre állitva minden mást már próbálltam... HELP!

WRC
2004-10-25, 22:07
Hali!

Én is kezdő vagyok, ugyan ezzel a hibával küzködtem! Gyári beállításnál jól kapja a naftát, de a bejáratás után már ez túl sok szegényits a keveréken lépésenként kevest, de ne túl sokat mert túlhevül!
Meglátod jó lesz és jobban is megy majd!
Milyen géped van?

WRC
2004-10-25, 22:07
Hali!

Én is kezdő vagyok, ugyan ezzel a hibával küzködtem! Gyári beállításnál jól kapja a naftát, de a bejáratás után már ez túl sok szegényits a keveréken lépésenként kevest, de ne túl sokat mert túlhevül!
Meglátod jó lesz és jobban is megy majd!
Milyen géped van?

magnum
2004-10-26, 01:49
Helló Mindenkinek!
Én is kezdő vagyok. Van egy HPI Nitor 2-esem, egy T15-ös motorral felszereve. Azt hiszem az öszes olyan hibát elkövettem, amit előtte elolvastam, hogy ne csináljunk. :roll:
Lásd "Hidegben nem indul" topicomat, abban a hitben, hogy valami nincs jól beállítva, nekikezdtem csesztetni a beállító csavarokat. De nem ám egyszerre egyet, hanem az össezset és nem is kicsit tekergettem el. :oops:
Következésképpen a motor üzemelése finoman szólva bizonytalanná vált.
Beindulni beindul, nem könnyen, de beröffen. Utána leáll. Izzít, indít beindul, majd leáll. Újrapróbál, majd beindul és fut rendesen. Elkezdem nyomatni, de ha kicsit odahúzom a gázt leáll. Lefullad néha magától is egy élesebb kanyar után. Melegen beröffen azonnal, de rögtön le is áll.
Letöltöttem a HPI-től a motorbeállító leírást (utólag :) ).
Nem tudná valaki megmondani, hogyan lehet a gyári beállításokat visszaállítani, majd onnan korrektül belőni a motort?

magnum
2004-10-26, 01:49
Helló Mindenkinek!
Én is kezdő vagyok. Van egy HPI Nitor 2-esem, egy T15-ös motorral felszereve. Azt hiszem az öszes olyan hibát elkövettem, amit előtte elolvastam, hogy ne csináljunk. :roll:
Lásd "Hidegben nem indul" topicomat, abban a hitben, hogy valami nincs jól beállítva, nekikezdtem csesztetni a beállító csavarokat. De nem ám egyszerre egyet, hanem az össezset és nem is kicsit tekergettem el. :oops:
Következésképpen a motor üzemelése finoman szólva bizonytalanná vált.
Beindulni beindul, nem könnyen, de beröffen. Utána leáll. Izzít, indít beindul, majd leáll. Újrapróbál, majd beindul és fut rendesen. Elkezdem nyomatni, de ha kicsit odahúzom a gázt leáll. Lefullad néha magától is egy élesebb kanyar után. Melegen beröffen azonnal, de rögtön le is áll.
Letöltöttem a HPI-től a motorbeállító leírást (utólag :) ).
Nem tudná valaki megmondani, hogyan lehet a gyári beállításokat visszaállítani, majd onnan korrektül belőni a motort?

Mazlee
2004-10-26, 10:05
Ha gázadásnál leáll akkor sokat kap. tekerj rajta negyedesével, felesével amig nem dadogva gyorsul.

a t15 motorra meg ott a HPI oldalán a leirás
http://www.hpieurope.com/manuals/pdf/15101.pdf

Mazlee
2004-10-26, 10:05
Ha gázadásnál leáll akkor sokat kap. tekerj rajta negyedesével, felesével amig nem dadogva gyorsul.

a t15 motorra meg ott a HPI oldalán a leirás
http://www.hpieurope.com/manuals/pdf/15101.pdf

Slash
2004-10-26, 10:13
bezarod ovatosan az alacsony es a magasfordulati tut is (betekred a csavarokat a karbin az oramutato jarasaval megegyezo iranyba)

fontos, hogy a magasfordulatit tut ugy tekerd be, hogy kozben (nem jaro motornal) max. gázt huzz, hogy a karbiban a csuszoresz ne legyen utban)

ha betekerted a tuket (ovatosan, nem megszoritani a vegen, amint erzed, hogy akad, ne tekerd tovabb). Ezutan a gyari ertekeknek megfeleloen kinyitod tegyuk fel 3-3,5 fordulatra az alacsony es a magasfordulati tut is.

meglatod egybol jo lesz.

Ha melegszik, akkor meg nyissal, ha fullad, akkor meg zarjal rajta, de a gyari ertekek kornyeken kell legyen jo a motor fel fel fordulattal kb.

megegyszer: oramutato jarasaval megegyezoen ZARSZ, SZEGENYITESZ
oramutato jarasaval ellentetesen NYITNI FOGSZ, DUSITASZ a kevereken.

na remelem menni fog. Persze ez meg nem a finom beallitasa a dolgoknak, de mukodni fogsz legalabb

Slash-Cs.,

Slash
2004-10-26, 10:13
bezarod ovatosan az alacsony es a magasfordulati tut is (betekred a csavarokat a karbin az oramutato jarasaval megegyezo iranyba)

fontos, hogy a magasfordulatit tut ugy tekerd be, hogy kozben (nem jaro motornal) max. gázt huzz, hogy a karbiban a csuszoresz ne legyen utban)

ha betekerted a tuket (ovatosan, nem megszoritani a vegen, amint erzed, hogy akad, ne tekerd tovabb). Ezutan a gyari ertekeknek megfeleloen kinyitod tegyuk fel 3-3,5 fordulatra az alacsony es a magasfordulati tut is.

meglatod egybol jo lesz.

Ha melegszik, akkor meg nyissal, ha fullad, akkor meg zarjal rajta, de a gyari ertekek kornyeken kell legyen jo a motor fel fel fordulattal kb.

megegyszer: oramutato jarasaval megegyezoen ZARSZ, SZEGENYITESZ
oramutato jarasaval ellentetesen NYITNI FOGSZ, DUSITASZ a kevereken.

na remelem menni fog. Persze ez meg nem a finom beallitasa a dolgoknak, de mukodni fogsz legalabb

Slash-Cs.,

kovach
2004-10-26, 21:20
Köszi a sok hozzászólást.
Az autó az osztrák Conradból származik nem egy top cucc de azért jó szórakozásés olcsó.ezen a cimen található:[http://www1.at.conrad.com/scripts/wgate/zcop_at7e383dab/~flN0YXRlPTMzNTExODEwMzQ=?~template=PCAT_AREA_S_BR OWSE&glb_user_js=Y&shop=A_B2C_AT&p_init_ipc=X&~cookies=1][/url]

de sajnos a képet nem tudom felrakni pedig lefényképeztem a karbit. azon még könnyebb lenne elmagyarázni

kovach
2004-10-26, 21:20
Köszi a sok hozzászólást.
Az autó az osztrák Conradból származik nem egy top cucc de azért jó szórakozásés olcsó.ezen a cimen található:[http://www1.at.conrad.com/scripts/wgate/zcop_at7e383dab/~flN0YXRlPTMzNTExODEwMzQ=?~template=PCAT_AREA_S_BR OWSE&glb_user_js=Y&shop=A_B2C_AT&p_init_ipc=X&~cookies=1][/url]

de sajnos a képet nem tudom felrakni pedig lefényképeztem a karbit. azon még könnyebb lenne elmagyarázni

magnum
2004-10-27, 00:48
Köszi Slash az infot! Most elutazom pár napra, de szombaton kipróbálom!

magnum
2004-10-27, 00:48
Köszi Slash az infot! Most elutazom pár napra, de szombaton kipróbálom!

koogabi
2005-04-10, 17:17
helló! én is conradban vettem az első a utóm!
miután beállítottuk a levegő benzin keveréket minden jól ment most már hirtelen gáznál se fullad le!
a távcsit beállítootad?? a szervóknál??
promotion 25-ösöd van???

kekbon
2005-04-21, 18:07
helló! én is conradban vettem az első a utóm!
miután beállítottuk a levegő benzin keveréket minden jól ment most már hirtelen gáznál se fullad le!
a távcsit beállítootad?? a szervóknál??
promotion 25-ösöd van???

Nekem is conrados az autóm. ezek szerint jól gyanítom, hogy a bejáratás miatt a kelleténél dúsabbra állítják gyárilag a keveréket?

pajzi
2005-04-22, 00:09
Nekem is conrados az autóm. ezek szerint jól gyanítom, hogy a bejáratás miatt a kelleténél dúsabbra állítják gyárilag a keveréket?

Bar Conraddal meg nem volt dolgom, de ez minden gyartonal igy van, akikkel eddig talakoztam. A motort ugy adjak a kezedbe, hogy egy dus bejaratasra jo allasra van tekerve. Aztan par tank utan lehet zarni aprankent a fodusiton. Gyarto fuggo, de altalaban kb. egy egesz fordulatot zarsz a bejaratas vegere (kb. 6-8 tank).

kekbon
2005-04-24, 21:13

Szia!

Nekem is conrados az autóm.

Ugyanezt tapasztaltam én is, máig. Ma ment le, a 6-9. tank üzemanyag, és a jelenség, mindenféle beállítás változtatás nélkül magától megszűnt.

Szerintem az okozta, hogy a motor nincs bejáratva, tehát nehezen feszi fel a fordulatot, így beköpi magát, és leáll. Ha már be van járatva, akkor könnyen veszi a fordulatot, és a többlet üzemanyag nem tudja elfojtani, mert azt el tudja égetni.

Amúgy a beállításoknál, a keverékarányon nem változtattam, maradt a gyári "dús" beállítás a mennyiségnél, meg a gyárilag előírt 2 fordulatra van állítva. Így tökéletes.

kekbon
2005-04-30, 23:52
mondjuk, legutóbb megint dadogott, ma meg nem. Egyetlen dolgot csináltam, az üzemanyag mennyiség szabályzót eltekertem, meg ugyanoda vissza. és meggyúgyult. Lehet, yhog valami piszok volt benne.....

toommcy
2005-05-09, 19:42
Egyszer az én kocsim is dadogott de az azért volt mert légbuborékos volt az üa... de lehet attól is hogy vmi szmötyi került a csövekbe...