PDA

Teljes verzió megtekintése : Ecalc

jomunkasember
2013-01-25, 15:38
hasra, hogy azért a kv stimmeljen...

Ez a kalkulátor néha tök pontos néha meg baromságot számol. főleg akkor ha nincs benne az a motor a listájában. a DT 750 motorú trikopteremre azt írja hogy nem tud felszálni, közben meg 60%-nál lebeg. Ezek a mocik fél gázon húznak 300g-ot. ha 1200gra kihozom a quadot akkot bírni fogja. Majd meglátjuk.

Amúgy milyen motor állítottál be a kalkulátornak?

n.james
2013-01-25, 16:56
Elakadtam hogy 3s vagy 4s hajtás legyen-e benne (FPV a cél) minél hosszabb repülési idő megcélzásával.

65 perc elég? Csak egy ötlet, hátha segít ;) : http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=21097024&postcount=102

icahone
2013-01-28, 13:23
Ez a kalkulátor néha tök pontos néha meg baromságot számol. főleg akkor ha nincs benne az a motor a listájában.

Az Ecalc termeszetesen jol szamol, ha hianytalan informaciokkal van megetetve. Motoroknal nem eleg megadni a kv erteket meg a sulyt, a "resistance" es a "no load current" elengedhetetlen ahhoz hogy jol szamoljon. A tobbi hab a tortan, de nem art ha meg van adva a "# mag poles" es a "case length", valamint lefogadom hogy sokan nem adjak meg a "motor weight" erteket, ami ugyan egy sorral feljebb talalhato, de meglehetosen fontos informacio ;)

Ami a balanszolatlan motort, propellert es a flashelt szabalyzokat illeti, elso gepnel ez mind felejtheto dolog. Stefan esete is jol peldazza ezt.
Jo ha van, de ha nincs nem tortenik semmi.
Lassan tenyleg eljutunk odaig hogy minden uj epito azt fogja hinni hogy ezek nelkul mar keptelen egy gep repulni, igy lesz ebbol urban legend >:(
A vezerlot tenyleg erdemes csillapitott labakra szerelni, hogy ha barmi gond felmerul akkor ez kizarhato legyen.

@stefan: ha jol latom acro modban repulsz. valamelyik erteked (roll/pitch P vagy I) tul magas. Probalj kicsit visszavenni a roll/pitch P vagy I ertekbol, stabilabb lesz a gep.

jpeti29
2013-01-29, 10:39
Ez a kalkulátor néha tök pontos néha meg baromságot számol. főleg akkor ha nincs benne az a motor a listájában.

Az Ecalc termeszetesen jol szamol, ha hianytalan informaciokkal van megetetve. Motoroknal nem eleg megadni a kv erteket meg a sulyt, a "resistance" es a "no load current" elengedhetetlen ahhoz hogy jol szamoljon. A tobbi hab a tortan, de nem art ha meg van adva a "# mag poles" es a "case length", valamint lefogadom hogy sokan nem adjak meg a "motor weight" erteket, ami ugyan egy sorral feljebb talalhato, de meglehetosen fontos informacio ;)

Én elfogadom a véleményed, de akkor légyszi segíts nekem.
Erről a motorról beszélgetünk:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17922

Megvan adva minden adata.
A quad összsúlya 1200g tokkal vonóval, 10x4,7es APC SF légcsavarral lesz, 2200as 25C-s akksival.

Azt írja nekem hogy 80-90%nál fog lebegni. Én ezt fentartásokkal kezelem, mert tele van a youtube ezekkela motorokkal szeretl hasonló tulajdonságú quadokkal, amik szépen repülnek.

n.james
2013-01-29, 16:06
Az Ecalc termeszetesen jol szamol, ha hianytalan informaciokkal van megetetve.

Nekem is mindig gondom volt az Ecalc progival, igaz a motorok amiket használtam nincsenek az adatbázisában. ::) Kíváncsi lennék Neked kijön-e a 65 perc lebegés a megadott konfiggal, mert nekem nem sikerült vele kiszámoltatni. :(
http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=21097024&postcount=102

Ebben is egy NX motor van aminek minden adatát megadták (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17923__NX_4006_530kv_Brushless_Quadcopter_Motor. html). ::)

icahone
2013-01-29, 20:20
Erről a motorról beszélgetünk:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17922

Megvan adva minden adata.
A quad összsúlya 1200g tokkal vonóval, 10x4,7es APC SF légcsavarral lesz, 2200as 25C-s akksival.

Azt írja nekem hogy 80-90%nál fog lebegni. Én ezt fentartásokkal kezelem, mert tele van a youtube ezekkela motorokkal szeretl hasonló tulajdonságú quadokkal, amik szépen repülnek.

Full aksitoltottsegnel 75%-on lebeg a progi szerint. Normal 82%, low 89%.
CSAK fele akkora teljesitmenyt hasznalva mint a maximuma (72W/130W), tehat ezzel a konfiggal nincs kihasznalva a motor, nem is csoda hogy nemigen repulne vele.
Mindez 4s aksival 48%, 53%, 59%-ra modosul lebegesugyileg ;D

20A szabikkal szamoltam (25g) es azokkal az adatokkal amit a HK megadott (persze nem biztos hogy helyesen) :
Poles: 22
Resistance: 0.147ohm
Idle Current: 0.6A/10V
Weight: 56g
KV: 650

Ha ezekbol barmelyik adat nem ul, maris mas eredmeny jon ki...

Ami tuti hogy 4s-el nincs gond, 3s keves neki ezzel a sullyal. ;)
(Amugy meg ehhez a KV ertekekhez nem 10" propellereket hasznalnak hanem 12-13")

icahone
2013-01-29, 20:41
Nekem is mindig gondom volt az Ecalc progival, igaz a motorok amiket használtam nincsenek az adatbázisában. ::) Kíváncsi lennék Neked kijön-e a 65 perc lebegés a megadott konfiggal, mert nekem nem sikerült vele kiszámoltatni. :(

Ebben is egy NX motor van aminek minden adatát megadták (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17923__NX_4006_530kv_Brushless_Quadcopter_Motor. html). ::)

Amennyiben a "2x4S11000" az 22Ah-t jelent akkor meg is van az 59 perc az Ecalc szerint :o
Ha 2 darab ilyen aksit hasznalt: http://www.maxamps.com/Lipo-11000-148-Pack.htm, akkor kijohetett kabe 1 ora 8)

Persze azt tudni kell hogy ezzel a konfiggal CSAK lebegni lehet, ahogy nagyobb gazfroccsot nyomna neki sz@rra egnenek a motorok.

icahone
2013-01-29, 20:55
Nah itt is van, ehun-e, a srac bejegyzese a weboldalon ahol ezt az aksit (LiPo 11,000 4-cell 14.8v Battery Pack) aruljak:

"by Ferdinand Date Added: 2012-03-21 08:47:19
Top product! Got my quadrocopter to 65min Flight time with two of them. Really hot stuff for multicopters.

Rating:5 of 5 Stars! [5 of 5 Stars!]"

Ugyhogy tessek megnyugodni, az Ecalc jol szamol. (nagyjabol +-10% pontossaggal) :D

Amugy nemreg valaki felvetette hogy nyitna egy Ecalc temat, hat lehet batran, aztan majd ezeket a hsz-ket is atpakolom oda.

n.james
2013-01-30, 12:01
Amennyiben a "2x4S11000" az 22Ah-t jelent akkor meg is van az 59 perc az Ecalc szerint :o

Köszi, legalább látom miket hibáztam. :D
Ha már úgyis átpakolod, kérdeznék még:
A Hextronic DT750 motor paramétereit nem tudod véletlenül? Égen földön kerestem, de az ellenállásra mindenhol 0 ohm van írva. ::)
Ha nem tudom a motor ellenállását, akkor nem használható a progi ugye?
A progiban a "case length" a motor magassága vagy csak a forgórész magassága?

Üdv James

icahone
2013-01-30, 13:00
@jpeti29: ha hazaertem megnezem de gyanitom hogy nem fer el a 11-es.
@n.james: elo emberrol nem tudok aki tudna a dt750 paremetereit :), viszont gondolom relative konnyen visszaszamolhato, adott propnal, adott cellaszammal, mert feszultsegnel es aramerossegnel. Ugy ertem be kell inditani a motort es meg kell merni minden olyan erteket amibol aztan kiszamolhato a megkozelitoleges ellenallas.
Sajnos az ellenallas es az uresjarati aram nelkul nemigen lehet jol szamolni, max. be lehet tippelni ezeket, de uresen hagyva nincs ertelme a szamolasnak, valoban.
A case length-nek en a forgoresz magassagat szoktam megadni, de nem tudom ezt kell-e.

joyszi
2013-01-30, 16:52
Itt egy teszt a DT750-ről:

http://kep.psharing.com/712787.jpg

joyszi
2013-01-30, 17:00
Bocs, most látom, hogy ez már egy 16 körös módosítás...

OBi_
2013-01-31, 09:12

Ha 2 darab ilyen aksit hasznalt: http://www.maxamps.com/Lipo-11000-148-Pack.htm, akkor kijohetett kabe 1 ora 8)

Persze azt tudni kell hogy ezzel a konfiggal CSAK lebegni lehet, ahogy nagyobb gazfroccsot nyomna neki sz@rra egnenek a motorok.

Nem tudom en látom rosszul, de a képen a cella súlya 57g!! Egy 4s 5000-es súlya kb. 500g, 22000-es aksié 2Kg!! Szerintem a cella nem 57g, hanem 500g! Tehát a felszálló súly 4,5 kg!! Na de ekkora motorokkal és szabival!

icahone
2013-01-31, 12:04
Szia Obi,

igen, te latod rosszul !!
Mivel az osszsuly manualisan van beallitva 2.4kg-ra igy irrelevans hany grammot mond az ecalc barmire !!
De ha megis erdekel akkor mar megnezhetted volna a linken, hogy 1 darab aksi sulya 825g, ez ketszer az 1650g, hol van ez a 2,4kg-tol? Boven belefer minden !!

Ha van 600$-od a kiserletre szivesen megmutatom neked hogy osszejon az az 1 ora !! ;D

Amugy meg nem kell minden mondatod utan dupla felkialtojelet tenni, anelkul is mindenki megerti mit szeretnel ???

OBi_
2013-01-31, 13:18
Szia Obi,
..........................

Szasz,

Nem láttam 500g (498g) –nál könnyebb 4s 5000mAh-es akksit, inkább 530-550g körül vannak, ebből kettő, és még ráadásul 11000mAh-ás, és 825g lenne? Nehezen hiszem (egyébként megnéztem!!!).
2400-1650 = 750g !!! Egy 750g-os gép felbír emelkedni szerinted 1,6kg –os akksival?
(a számításban lévő motorról, ill. ESC-ről nem is beszélve. Ill. a példában 1 óra rep. idő, akkor már hűteni kellene a szabikat. Vezetékek, amik idáig csak melegedtek, ennyi idő alatt már leolvaszthatják a szigetelésüket stb.. stb.. )

Egyébként, próbáltam meglévő gépem merési eredményeihez hasonlítani a program eredményeit, nem volt még csak hasonló sem. (igaz a motor nehéz ügy, nincs az adatok között, nem is érdekel)

Nincs 600$ -om, pláne nem erre, de nem is azt mondtam, hogy nem lehetne építeni, csak a beidézett fórumon lévő gép adatai sántítnak! Abból is látszik, hogy senki nem válaszolt neki, pedig nem most tette fel!

icahone
2013-01-31, 13:59
Azt hiszel amit akarsz. Akar azt se hidd el hogy van elektromos auto, pedig letezik, igaz, en sem ultem meg egyben sem de attol meg el tudom fogadni a tenyt hogy VAN.

A szamitas lathato feljebb, nem hinnem hogy szukseges kommentalni. Ha a motor 4,7A-t vesz fel lebegeskor akkor NEM fog tulmelegedni 1 ora alatt sem. Ha megnezted a szamitast lathattad hogy 0 fokos homersekleten lett szamolva. Ugyan mi melegedne tul ilyen homersekleten, BOVEN a motor maximuman belul? Vagy a szabalyzo? Nem gondolod komolyan.

Attol hogy valami masnak sikerul ami neked nem az nem azt jelenti hogy lehetetlen, csak azt hogy masnak jobban megy a szamolas :D Ha elfogadnad a tenyt hogy vannak nalad okosabbak, ugyesebbek vagy lelemenyesebbek akkor konnyebb lenne megerteni dolgokat...

OBi_
2013-01-31, 14:51
Azt hiszel amit akarsz. Akar azt se hidd el hogy van elektromos auto, pedig letezik, igaz, en sem ultem meg egyben sem de attol meg el tudom fogadni a tenyt hogy VAN.

A szamitas lathato feljebb, nem hinnem hogy szukseges kommentalni. Ha a motor 4,7A-t vesz fel lebegeskor akkor NEM fog tulmelegedni 1 ora alatt sem. Ha megnezted a szamitast lathattad hogy 0 fokos homersekleten lett szamolva. Ugyan mi melegedne tul ilyen homersekleten, BOVEN a motor maximuman belul? Vagy a szabalyzo? Nem gondolod komolyan.

Attol hogy valami masnak sikerul ami neked nem az nem azt jelenti hogy lehetetlen, csak azt hogy masnak jobban megy a szamolas :D Ha elfogadnad a tenyt hogy vannak nalad okosabbak, ugyesebbek vagy lelemenyesebbek akkor konnyebb lenne megerteni dolgokat...

Az a számítás egy nagy kaka, hiszem, ha látom, én mérek, annak hiszek, ez igazolja a számításokat, itt nem ez történik! A 600g –os quadomnak van ekkora áramfelvétele lebegésnél, amit mértem (le is fotóztam)! Ez egy kicsit nehezebb gép!
Attól hogy 0 fok, attól még, nagyon sok minden leéghet, nagy megváltás lenne, ha nem így lenne. Ezt a villany nem tudja, ha melegszik nem 1-2 fokról beszélünk, mit számit 20-30 fok, esetleges száz fokokhoz képest.

>>> Ugyan mi melegedne tul ilyen homersekleten, BOVEN a motor maximuman belul? Vagy
>>> a szabalyzo? Nem gondolod komolyan.

Dehogy nem! Nézegess képeket nagyméretű gépekről, látni fogod, hogy még sok esetben a PC porci ventilátor is felkerül az ESC-re.

>>> Ha elfogadnad a tenyt hogy vannak nalad okosabbak, ugyesebbek vagy lelemenyesebbek
>>> akkor konnyebb lenne megerteni dolgokat...

Biztos, sokan vannak, csak azt nem tudom, hogy ha ennyire süt belőled a hozzá nem értés az elektronikához, miért szólsz egyáltalán bele, tanulj elektrotechnikát, villanytant és utána kotyogj, vagy oktass a fafaragásról!

n.james
2013-01-31, 15:29
Nincs 600$ -om, pláne nem erre, de nem is azt mondtam, hogy nem lehetne építeni, csak a beidézett fórumon lévő gép adatai sántítnak! Abból is látszik, hogy senki nem válaszolt neki, pedig nem most tette fel!

Csak halkan jegyzem meg, az RCGroups-on van lehetőség csak egy hozzászólás kiemelésére a topicból (bal oldalt fent láthatod, "view single post"), ezért csak azt az egy hozzászólást láttad. Az egész topic folyamot (a jobb felső sarokban van a link) itt olvashatod: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1567716&page=7#post21097024

Sajnos az ellenallas es az uresjarati aram nelkul nemigen lehet jol szamolni, max. be lehet tippelni ezeket, de uresen hagyva nincs ertelme a szamolasnak, valoban.

Bármilyen értéket írhatok be, van az ellenállásnál egy érték aminél ha nagyobb, ha kisebb növekszik az áramfelvétel. Az üresjárati áramot azt megadták, de még véletlenül sem jön ki az a lebegési idő ami nekem. Három különböző értékem van, kétféle proppal és 1 v 2 aksival. Ha az egyik lebegési idő megközelítőleg egyezik, akkor átállítva a prop vagy aksi értéket, tuti meg sem közelíti a többi mért értéket. Feladom. :(

icahone
2013-01-31, 16:05
>>> Ha elfogadnad a tenyt hogy vannak nalad okosabbak, ugyesebbek vagy lelemenyesebbek
>>> akkor konnyebb lenne megerteni dolgokat...
Biztos, sokan vannak, csak azt nem tudom, hogy ha ennyire süt belőled a hozzá nem értés az elektronikához, miért szólsz egyáltalán bele, tanulj elektrotechnikát, villanytant és utána kotyogj, vagy oktass a fafaragásról!

Draga Obi baratom!

En azert szolok bele hogy masoknak segitsek. De te MAR MEGINT miert? Ujra csak beleboffentesz egy temaba anelkul hogy EGYETLEN konstruktiv mondatod lenne. Mivel ez mar nem az elso eset UJRA megkerlek hogy amennyiben erdemben nem tudsz hozzaszolni egy temahoz akkor inkabb tartsd magadban ami kikivankozik. Legyszives.

Ami a nagy meretu gepeket illeti en nem kepeket szoktam nezegetni :o hanem repulok veluk. Neked van tapasztalatod ilyen sulyu geppel hogy ennyire ertesz hozza mi mennyire melegszik? Hmmm, nem hinnem. Hidd el, rendes tervezesnel nem eg el semmi ;)

@n.james: ha gondolod kuldd el PM-be az ertekeket, megnezem en is, hatha tobbre jutunk.

@jpeti29: az en Q450-emen boven elfer a 11" propeller, meg tan a 12" is.

Zolexx
2013-01-31, 18:12
Sziasztok!

Azt hiszem elég fontos irányadó online program ez az rc-s társadalomnak.
Úgy gondoltam érdemes nyitni róla egy témát, hiszen elég sokan használjuk.
A program elérhető ezen a linken: http://ecalc.ch/xcoptercalc_e.htm?ecalc

icahone-nak köszönhetően itt van egy használati utasítás, amelyért nagy köszönet jár neki, hogy megírta:

Az Ecalc egy (nemcsak) multirotorokhoz valo szamolgato szoftver, ami a megadott alkatreszek es mas egysegek alapjan kepes megmondani, mennyi lesz a gep sulya, mennyi ideig marad levegoben, mekkora gazon, stb.
Idealis eszkoz tehat egy uj gep megtervezesekor.

A leggyakrabban hasznalt beviteli ablakok:

- # of rotors: a rotorok szamat adjuk meg, ertelemszeruen pl. hexa-nal 6
- xCopter Weight: 2 lehetoseg van, a "without Drive"-al azt adjuk meg mennyi az osszsulya minden mas alkatresznek a gepen, ami NEM motor,szabalyzo vagy aksi. Az "incl. Drive"-al azt adjuk meg hogy osszesen mekkor a gep sulya, tehat az AUW (all up weight - teljes felszallosuly)-t. Erdemes az elso opciot hasznalni, mert igy barmilyen motor, szabalyzo, aksi valtoztatasnal a lap aljan levo AUW-t jol fogja ujraszamloni es minden mast is, repidot, stb.
- field elevation: erdemes jol megadni az erteket (tszfm), mert par szaz meter elteres tekintelyes kulonbseget okozhat pl. a repidoben
- air temp: detto mint felul
- battery: valasszuk ki minel pontosabban az aksit hogy jol szamolja a sulyat
- battery charge state: mindig erdemes megnezni hogyan teljesitene a konfogunk teljes toltottsegnel es alacsony toltottsegnel, sok leendo problema mar itt kiderulhet
- # serial: cellaszam, tehat 2s, 3s, 4s, ...
- # parallel: ha parhuzamosan kapcsolunk tobb aksit akkor azt itt adjuk meg
- controller: no comment
- motor manufacturer, type: no coment
- propeller: ha nincs meg a megfelelo tipus akkor keressunk hasonlot ahhoz mint amilyen megadna a megfelelo "prop const." erteket

A legnagyobb gond az szokott lenni hogy nem talalunk ugyanolyan aksit vagy motort az adatbazisban mint a mienk. Ekkor valasszuk a "custom" erteket, majd kezzel adjuk meg a szukseges adatokat az adott sorban. Tehat a "battery->custom" es "motor type->custom" beallitasakor a program engedni fogja hogy kezzel irjuk be az ertekeket. Igy olyan motort is tudunk modellezni, ami nincs benne az adatbazisban, persze csak ha megvannak a megfelelo ertekek, mint: kv, resistance, no-load current, limit, #mag poles, case length. Ha nincs meg az osszes adat az nem mindig gaz, de ha pl. a fontosabbakbol hianyzik valami akkor bizony rossz eredmenyt fogunk kapni. (pl. motornal van kv, resistance, de pl. nincs no-load current)

Az ertekek beadasa utan az ALUL szereplo kovetkezo informaciok a leglenyegesebbek:

- battery max. load: ha ez tullepi az aksink terheleset a progi ugyis szol, de erdemes tudni hogy ha nem lepi tul de megkozeliti, az aksink mar akkor is tulmelegedhet es tonkremehet, ha pl. 40C-s aksim van, es maximalis terhelesen 35C-t kapok az gaz!
- flight time: nem szamit, ne torodjunk vele, ez a repulesi stilusunkon mulik, nem mervado
- flight time hover: ez az ertek ami az egyik legfontosabb, ebbol kiindulva lehet saccolgatni majd a valos repidonket
- motor@maximum max current: ennyit szabadna maximum felvennie a motornak adott propellernel, adott fesznel es fordulatszamnal
- motor@hover current: az egyik legfontosabb adat, pl. legi filmezesnel ahol nincs tul sok emelkedes/sullyedes/akrobatika
- motor@hover throttle: az egyik legfontosabb adat, ez adja meg hogy mennyire lesz "virgonc" a gep, ha teljes aksitoltottsegnel ez 55-60% fole megy az gaz lehet, mert pl. alacsony toltottsegnel nem marad eleg ero a hirtelen manoverekre es ezen mulhat a gep tulelese. Tehat ha tervezesre hasznaljuk az eszkozt ez remekul megmutatja mire szamithatunk
- entire drive total current maximum: az osszaramfelvetel maxigazon. Nagyon fontos hogy tudjuk, foleg ha arameloszto lapokat hasznalunk, itt hamar kiderulhetnek az esetleges kesobbi problemak
- entire drive AUW: abszolut kritikus hogy ismerjuk a gepunk teljes felszallosulyat

Ezeken kivul ha finomtuningolas is erdekel bennunket akkor minden bizonnyal megnezzuk majd hogy milyen fordulatszamnal milyen hatekonysaggal/veszteseggel dolgozik a motor, igy pl. kereshetunk masmilyen propellert a projekthez, stb.

Az eszkoz keszitoje ugyan +-15% elterest (a valostol, gondolom) ad meg, en viszont ugy tapasztaltam hogy meglehetosen pontosan ki lehet szamolni a szukseges ertekeket. Uj gep tervezesekor mindenkepp ajanlott az eszkoz hasznalata, foleg kezdok es haladok szamara.

OBi_
2013-02-01, 08:16
Kövesd végig a folyamatot! Valaki bedobott egy kacsát, ti meg az Ecalc-al próbáltátok bizonyítani, hogy ez igaz, próbáltam rávilágítani, hogy ez nem biztos, erre nekem estél.
Felhívnám a figyelmedet, hogy te vagy a moderátor én a user! Neked a feladatod a személyeskedés megállítása, nem a kezdeményezése!!!

(ha ennyire profi vagy miért rakod közzé kezdő szintű videóidat, valami profit lássunk)

jpeti29
2013-02-01, 09:15
@jpeti29: az en Q450-emen boven elfer a 11" propeller, meg tan a 12" is.

Köszi a segítséget!

icahone
2013-02-01, 10:31
Kövesd végig a folyamatot! Valaki bedobott egy kacsát, ti meg az Ecalc-al próbáltátok bizonyítani, hogy ez igaz, próbáltam rávilágítani, hogy ez nem biztos, erre nekem estél.

Amig nem tesztelted magad honnan tudod hogy kacsa? Ja, bizonyara tapasztalatbol, amit a 600g gepeddel szereztel.
Csak azt probaltuk megnezni hogy hogyan johetett ez ki az Ecalc-al. Kijohetett. Pont.

Nem estem neked, csak ravilagitottam hogy rosszul latod, idezem: "Szerintem a cella nem 57g, hanem 500g! Tehát a felszálló súly 4,5 kg!!" Latszik hogy fogalmad sem volt a temarol de azert csak bele kellett szolnod.

A tovabbiakban is tartozkodni fogok attol hogy a destruktiv hozzaszolasaidra valaszoljak, kiveve ha ezek rossz iranyba vinnek a temat, mint a jelenlegi esetben is. Es mivel turelmes ember vagyok ujra csak megkernelek hogy ha lehet mellozd mar a tobbszoros felkialtojelek hasznalatat, ez folyamatos kiabalasnak hat. Koszonom.

OBi_
2013-02-01, 12:06
Amig nem tesztelted magad honnan tudod hogy kacsa? Ja, bizonyara tapasztalatbol, amit a 600g gepeddel szereztel.
Csak azt probaltuk megnezni hogy hogyan johetett ez ki az Ecalc-al. Kijohetett. Pont.

A képen jól látszik, hogy így, nem működik, kicsi a motor és az ESC is. Ha kijavítod megfelelőre, akkor már közel nem 1 óra a rep. idő. Megnéztem a motort a HK-n ez tényleg csak 150W –os. A hozzászólók is csak 11x4.5-os propokat említenek, 14x8-as túl nagy ennek a motornak, ezt az Ecalc-ban is mutatja. Ezek az adatok megfelelnek az rcgoups-on feltett gép adatainak, ezért mondom azt, hogy a motor terhelése kívül van a megengedett értéken! Ez így nem sokáig repül, de főleg nem 1 óráig, ez kacsa!

(ha nekem nem hiszel nézd átt a saját számításod)

http://forum.rcmodell.hu/index.php?action=dlattach;topic=126236.0;attach=35 931;image

eosbandi
2013-02-01, 12:43

A képen jól látszik, hogy így, nem működik, kicsi a motor és az ESC is. Ha kijavítod megfelelőre, akkor már közel nem 1 óra a rep. idő. Megnéztem a motort a HK-n ez tényleg csak 150W –os. A hozzászólók is csak 11x4.5-os propokat említenek, 14x8-as túl nagy ennek a motornak, ezt az Ecalc-ban is mutatja. Ezek az adatok megfelelnek az rcgoups-on feltett gép adatainak, ezért mondom azt, hogy a motor terhelése kívül van a megengedett értéken! Ez így nem sokáig repül, de főleg nem 1 óráig, ez kacsa!

(ha nekem nem hiszel nézd átt a saját számításod)

http://forum.rcmodell.hu/index.php?action=dlattach;topic=126236.0;attach=35 931;image

Vegignezted ezt a tablát mielőtt postoltál ? Ott van benne hogy 69Watt per motorral már lebeg a gép... a maximum figyelmeztetés teljes gázra vonatkozik.... Ergo nem szabad teljes gázt adni... (pl. lekorlátozza a vezérlő sw-ben...)

OBi_
2013-02-01, 12:53
......... Ergo nem szabad teljes gázt adni... (pl. lekorlátozza a vezérlő sw-ben...)

:D :D :D

icahone
2013-02-01, 14:27
Hat, eosbandi, amit irtal az sokaknak nyilvanvalo de nemelyeknek sajnos nem. Pedig elektrotechnikai vegzettseg sem kell hozza.

Akkor ideznem meg egyszer a 6-os szamu hozzaszolast a temaban, a gyengebbek kedveert:
"Persze azt tudni kell hogy ezzel a konfiggal CSAK lebegni lehet, ahogy nagyobb gazfroccsot nyomna neki sz@rra egnenek a motorok."

Inkabb meg kene tanulni olvasni es szamolni, az ertelmetlen frocsoges es okoskodas helyett, es ez egyaltalan nem szemelyeskedes. Aki nem tud erdemben hozzaszolni egy adott temahoz az inkabb ne tegye, szoljon hozza olyasmihez amihez ert is.

A vitas reszeket a kesobbiekben atteszem az offtopic temaba, hogy megmaradjon az utokornak. ;) es terjunk vegre vissza oda amirol ez a tema szol.
A tovabbiakban minden destruktiv jellegu hozzaszolas is ide kerul majd hogy ne szemeteljuk tele a temat.

OBi_
2013-02-01, 14:56
Hat, eosbandi, amit irtal az sokaknak nyilvanvalo de nemelyeknek sajnos nem. Pedig elektrotechnikai vegzettseg sem kell hozza.

Akkor ideznem meg egyszer a 6-os szamu hozzaszolast a temaban, a gyengebbek kedveert:
"Persze azt tudni kell hogy ezzel a konfiggal CSAK lebegni lehet, ahogy nagyobb gazfroccsot nyomna neki sz@rra egnenek a motorok."

Inkabb meg kene tanulni olvasni es szamolni, az ertelmetlen frocsoges es okoskodas helyett, es ez egyaltalan nem szemelyeskedes. Aki nem tud erdemben hozzaszolni egy adott temahoz az inkabb ne tegye, szoljon hozza olyasmihez amihez ert is.

A vitas reszeket a kesobbiekben atteszem az offtopic temaba, hogy megmaradjon az utokornak. ;) es terjunk vegre vissza oda amirol ez a tema szol.
A tovabbiakban minden destruktiv jellegu hozzaszolas is ide kerul majd hogy ne szemeteljuk tele a temat.

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

berti
2014-05-11, 11:24
Sziasztok! Ecalc programmal kapcsolatos kerdes. Quadcopterem van, 5000mah, 4s aksival. A progi altal kiszamolt repido igy 8 perc. Mivel key aksim van, go,doltam, ha parhuzamosan bekotom oket, tudom novelni a repidot. A program viszont az alabbi hibat jelzi.

•The Motor Voltage is close or over to the Limit - please verify the max. allowed Motor Voltage

csomy
2014-05-11, 11:40
Szerintem párhuzamost helyett sorosat klikkeltél.

berti
2014-05-11, 12:55
Azt nem tudtam, hogy a bekotes modjat is lehet allitani a program ban. Azt gondoltam alapbol parhuzamosan kezeli. Segits, melyik menupontban tudom ezt allitani. Sajnos AZ angol tudasom korlatokat szab.
En amit beallitottam: 4s 2p

smith_hun
2015-09-19, 18:02
DIY Drones-on találtam egy új kalkulátort: http://www.drone-configurator.com/configurator/

laposelemer
2015-09-27, 09:44
Tetszik ez a konfigurátor.
Nem ad olyan részletes adatokat a gép hajtásáról, de legalább a mostanában használatos alkatrészek megtalálhatók benne.

Kezdőknek különösen jó, mert beszerzési forrást és árat is megad.

Gózika
2015-09-27, 12:09
DIY Drones-on találtam egy új kalkulátort: http://www.drone-configurator.com/configurator/
Nagyon teszik! Nagyon könnyen kezelhető. Pont nekem való...
30-40 perc környéki repidő, analóg fpv és digitális kamerával! Nem gondoltam, hogy ilyen egyszerűen össze lehet válogatni...

bla
2015-09-27, 19:12
Nagyon teszik! Nagyon könnyen kezelhető. Pont nekem való...
30-40 perc környéki repidő, analóg fpv és digitális kamerával! Nem gondoltam, hogy ilyen egyszerűen össze lehet válogatni...

Erre: HobbyKing H-King color 250
Azt írja max. 5" prop, nem is enged 6"-al számolni. Szerencsére az enyim nem tudja, és vígan elvan 6030-al.
De a gyártó se tudja mert ad a frame-hez egy garnitúra 5030-as és egy garnitúra 6030-as propellert is.

laposelemer
2015-09-27, 20:02
Azért a számított repidővel csínján kell bánni.
Az én konfigomra 7 perc vegyes repülést ír.
Ha jót akarok az akksiknak 4-4:30 környékén leszállok.

Amikor csak épp tanulta még és csak kavirnyáztam, akkor 6 perc volt ami az akkukat is kíméli.

Szóval nem kell komolyan venni az akku időt. Az csak elméleti idő ...