PDA

Teljes verzió megtekintése : JETI Advance 18-3P beállítása

valter
2004-11-23, 08:09
Sziasztok a következő problémám lenne:
Vettem egy Advance 18-3P AXI motorhoz, Origómodellen letölthető manuálból el kedzdtem beállítani. A fék beállítása rendben meg is történt . A motorbeállítás azonban seheogysem sikerül 4-es számú időzítés kellene de a harmadik időzítésnél nem a laírtak szerint "ciripel" (. . . . .) ezt csinálja holott ezt (... ... ... ... ...) kellene, majd a negyediknél ( .- .- .- .- .- ) és nem ezt ( .... .... .... .... .... ) -pedig hozzá sem nyúlok a gázkarhoz teljes gázon van és annyi. Ha nem csinálok semmit ezt a kettőt hallatja (. . . . . ) (.- .- .- .- .-) ...... a végtelenségig, meg amíg bele nem őrülök.
Nem tudok motort beállítani , és nem sikerül az akkut kiválasztani. Tapasztalt valaki ilyent? :cry:
Schulcze 835 vevő + Axi 221226 motor + E-Tech 1250mAh aku természetesen arany csatlakozó

valter
2004-11-23, 09:26
Senkinek nincs ötlete ? Délután visszaviszem , csak ha vannak tippek akkor megspórolok egy utat..hátha csak én nem csináltam valamit jól.

valter
2004-11-23, 11:51
???

tbertike
2004-11-23, 16:27
Hali!

Lehet, hogy nem a jó manualt olvasod. Az én leírásomban Jeti Advance 18-3P csak két időzítési mód szerepel, amint te is írtad. Az origónál lévőt nem ismerem, de lehet, hogy az a régebbi típusokhoz való leírás. Az új leírás szerint a 2,4,6 pólusú motorhoz az 1-es a nagyobb pólusszámú motorokhoz a 2-es módot javasolja, de azt javasolja, hogy az első repülést a mode 1-ben, és ha semmi sem melegszik túl mehet a mode 2. Azonban 2 pólusú motoroknál csak a mode 1-et használd!

hangya
2004-11-24, 15:20
:D Hehe. Én is belefutottam a fenti hibába. A leírása eleje a Master típusokra vonatkozik. Az ADVANCE verziókhoz tartozó leírása az OrigoModell oldalán található Jeti 3P szabályzok leírásánál található az utolsó táblázat előtt :

"Az ADVANCE típusok legújabb szoftverváltozatai univerzális felhasználást tesznek lehetõvé. Ez azt jelenti, hogy a megadott paramétereken belül minden motor és akkumulátor fajtához használhatók, beleértve a Litium-ion ill polimereket.
A motor típusának megfelelõen az idõzítést(elõgyújtást) a fenti módon programozni kell :
1.fokozat- 2,4,6 pólusú motorok számára optimalizált.
2.fokozat- a fordított többpólusú (10,14) motorok számára.Ilyenek a forgóköpenyes motorok.
A fenti két fokozattal minden motor számára teljes értékû mûködési paramétereket biztosít a szabályzó.
A cellák számát és típusát a szabályzó automatikusan érzékeli és ennek megfelelõen kezeli az akkumulátort, vagyis nincs szükség külön programozásra.
A szabályozás terjedelme is automatikus, a maximális fékhatás felfutása ill korlátozása nem lineáris."

tszalai
2004-11-26, 13:43
Sziasztok!

Mivel én is épp a szabályozók helyes beállításával szívok ... szerintem nézd meg, hogy biztos jó manuált olvasol-e.

Linkek a kereséshez:
http://www.jetimodel.cz/eng/hlavnien.htm
http://www.hackerbrushless.com/flightESCInstructions.shtml
http://www.aircraft-world.com/shopdisplaycategories.asp?id=86&cat=speed%20controls

Üdv.
Tibi