PDA

Teljes verzió megtekintése : Elektromos quadrocopter

steve0206
2013-02-15, 14:04
Sziasztok.

Felajánlottak németből megvételre egy elektromos quadrocoptert, de az eladó (közvetítő) nem hajlandó sem gyártót, sem típust, sem azt, hogy pontosan hol található elárulni.
Amit ígér a géppel kapcsolatban, és számomra fontos is lenne, az a kb 30 kg teherbírás, 50 m magasságig emelve, és akár 3-4 kilométerre szállítva. Emellett gps koordináták alapján küldhető egyik pontból a másikba.
Érdekelne, hogy milyen gyártó lehet... Ide irányítottak, hogy itt találom a téma szakértőit. A gépet 8000 eurora tartják, és mivel ez nem 10 forint, nem szeretném csak úgy kidobni az ablakon.
Az egészet az indította el bennem, hogy láttam ismeretterjesztő csatornán, amint ilyen gépek egy tornyot építenek. A dolog nagyon megragadott, hisz bizonyos helyzetekben akár több ember feladatát is kiválthatná. Minden segítségnek nagyon örülök.

Még egy apróság... több aksit ígérnek hozzá, hogy míg az egyik üzemel a többit lehet tölteni. Ebből az okból ne legyen leállás.

Woody
2013-02-15, 14:23
Szia!

Na és mi az amit pontosan elárul a srác? Hogy a pénzt hogyan dobd le a Petőfi híd nyugati hídfőjétől egy arra haladó uszályra 03:45 -kor?....

steve0206
2013-02-15, 14:48
:) Már régen üzletelünk, megbízható, de ilyennel még nem foglalkoztam. Szerintem csak simán keresni akar rajta. :)

Krisz22
2013-02-15, 14:56
Hát...ilyet csak és kizárólag személyesen,ha 8ezer eurót kiakarsz adni nem számít az a 50ezer ft az utra!!

De szerintem,ha itt feldobsz 6ezret, tuti kapsz érte olyat amilyet akarsz csak a megfelelő embert kell megbízni!/én ezt tenném/

üdv

steve0206
2013-02-15, 15:03
Krisz22 érdekes, amit írtál.... És kit kellene megkeresnem azt nem tudod? :)

Woody
2013-02-15, 15:05
:) Már régen üzletelünk, megbízható, de ilyennel még nem foglalkoztam. Szerintem csak simán keresni akar rajta. :)

Szia!

Ja értem! Bocs, csak kissé komolytalanul hangzott valahogy az ügymenet. :-)
Ez jó hosszú topic lesz, ha a profik kifejtik a dolgokat. Én nagyon nem ástam el magam multirotor témában, javítottam és repültem pár quadrocopterrel, és véleményem szerint egy komoly teherbírással rendelkező multi az inkább 6 vagy még inkább 8 karos a biztonság miatt, de majd ezt kifejtik a profik ahogy feljebb is írtam. Sok sikert!

ui: amúgy mit szeretnél vele csinálni? ha nem titok..

steve0206
2013-02-15, 15:09
Nem titok, egy üdülő mellett lévő horgásztavon keresztül szállítani dolgokat. Körbe elég körülményes. Másik felhasználási lehetőség építés közben anyagszállítás. Olyan helyen tökéletes, ahol mondjuk nincs lift, és nem akarsz néhány embert egész nap fel-le ugráltatva kinyírni :)

De a felhasználhatóságnak szinte csak a képzelet szab határt. Akár nagyobb rendezvényekre is megrendelés... fotó, videó készítés. Nagyon sok fantáziát látok a dologban, ami idővel kiforrná magát.

Krisz22
2013-02-15, 15:12

Ha tudnék segítenék,de mivel csak "amatőr" vok a témába...

De ilyen drága technikát nem vinnék víz fölé....
De,ha esetleg küldene a csávó képet oszd meg velünk,kiváncsin várjuk!!!

Sok sikert!!

steve0206
2013-02-15, 15:15

Sok sikert!!

Igen, a megbízhatóság nagyon fontos. Talán ha emberek fejére zuhanna az még nagyobb gáz lenne :)

Woody
2013-02-15, 15:16
Nem titok, egy üdülő mellett lévő horgásztavon keresztül szállítani dolgokat. Körbe elég körülményes. Másik felhasználási lehetőség építés közben anyagszállítás. Olyan helyen tökéletes, ahol mondjuk nincs lift, és nem akarsz néhány embert egész nap fel-le ugráltatva kinyírni :)
.....

Hát akár még kivitelezhetőnek is tartom, de hogy nem lesz rentábilis az biztos!
Egy ilyen komoly teherbírással rendelkező multicopter igen komoly akkumulátorokat igényel, ráadásul egész napos üzemhez jó sok váltást célszerű belőle felhalmozni, aminek árából igen sok rakodómunkás készül ki önként, dalolva, boldogan.

csomy
2013-02-15, 15:23
Közöm nincs semmilyen multirotorhoz (még), főleg nem a nagyon komoly cuccokhoz, de szerintem pont az építkezési anyagmozgatásnak ki van aknázva minden lehetősége. Kötél, motoros csörlő, mobil daru, toronydaru, betonnyomó elefánt... erre nem sok értelme van.
Ne legyen igazam...

A tó feletti anyagmozgatás viszont érdekes látványelem lehet.

steve0206
2013-02-15, 15:27

Sok sikert!!

Igen, a megbízhatóság nagyon fontos. Talán ha emberek fejére zuhanna az még nagyobb gáz lenne :)

Szerintem lazán tudsz vele napi több tízezret spórolni, és ha ezt beszorozzuk egy évben csak 100 nappal, akkor elég komoly összeg jön ki. Lehet tévedek már megesett. Lehet egy 1-2 millió közötti befektetés már az első évben megtérülne, és ez nekem tökéletes lenne.

Persze minden lehetőség megvan, de gondolj bele egy komoly daru napi bérleti díja mennyi lehet. Ezen ne vitázzunk, nem erről szól a kérdés.

Az is lehet, hogy olyan új dolgot vezetek be, ami úttörő lesz. :)

steve0206
2013-02-15, 15:29
Közöm nincs semmilyen multirotorhoz (még), főleg nem a nagyon komoly cuccokhoz, de szerintem pont az építkezési anyagmozgatásnak ki van aknázva minden lehetősége. Kötél, motoros csörlő, mobil daru, toronydaru, betonnyomó elefánt... erre nem sok értelme van.
Ne legyen igazam...

A tó feletti anyagmozgatás viszont érdekes látványelem lehet.

Képzeld egy komoly horgászversenyen egy teló, és egy gép hozza a szektorodba amit kértél. Néhány ember álla padlót fogna :)

csomy
2013-02-15, 15:47
Képzeld egy komoly horgászversenyen egy teló, és egy gép hozza a szektorodba amit kértél. Néhány ember álla padlót fogna :)

Igen, de biztosan lennének olyanok is, akik arra fognák az utolsó előtti helyezésüket, hogy a halakat megriasztotta a zümmögő izé a tó felett.

eosbandi
2013-02-15, 15:47
Egy szó :

ÁTBASZÁS

Woody
2013-02-15, 16:05
De hány betű? És vízszintes vagy függőleges?

steve0206
2013-02-15, 16:34
Egy szó :

ÁTBASZÁS

Mire gondolsz?

steve0206
2013-02-15, 16:38
Van egy olyan érzésem, hogy a téma teljesen eltér attól, amiről a kérdést feltettem.
Ennyi kifogása csak a c...ny-nak van, a mondás szerint.

Hozzáértőket keresek, akik szerint maga a konstrukció megoldható, és ha igen, akkor milyen módon, mennyiből.

steve0206
2013-02-15, 16:46

Igen, de biztosan lennének olyanok is, akik arra fognák az utolsó előtti helyezésüket, hogy a halakat megriasztotta a zümmögő izé a tó felett.

Vagy ha kell valami, akkor beül az autóba("ami nem zümmög"), és elmegy érte. Többnyire ez is lehetetlen, mert sok helyen parkolóban hagyod a kocsit, akkor pedig gyalogolhatsz... ha szerencséd van, akkor nem kell messzire mennyi egy 5-10 hektáros tó partján. de a séta egészséges :D

eosbandi
2013-02-15, 17:07
Van egy olyan érzésem, hogy a téma teljesen eltér attól, amiről a kérdést feltettem.

Hozzáértőket keresek, akik szerint maga a konstrukció megoldható, és ha igen, akkor milyen módon, mennyiből.

Az altalad megadott paraméterellel nem kivitelezhető.
pont

steve0206
2013-02-15, 17:14

pont

Nem megoldható, de a németek mégis megcsinálták. Vagy valaki ott megcsinálta.

Robertony
2013-02-15, 17:29
Ti biza szivatva vagytok de kemenyen ;D

eosbandi
2013-02-15, 17:31

pont

Nem megoldható, de a németek mégis megcsinálták. Vagy valaki ott megcsinálta.

Lattad ? Ha nem akkor visszautalnek az elozo hozzaszolasomra : ATBASZAS

szamolj egy kicsit : 30kg hasznos teher, plusz a meghajtas es a vaz sajat sulya. Multirotorhoz kell az 2:1 thrust/weight ráta.... a váz, akksi, motorok legyen mondjuk további 20kg, összesen 50kg. Ehhez kell 100kg emelőerő. Szuper effektív motorokkal számolva 15gramm/watt a hatékonyság... a többit gondold hozzá... jah és 3-4km-hez ugye legyen a levegőben legalább 15-20 percet.

Tomek88
2013-02-15, 17:39
Üdv!
Ha azt vesszük a hobby king-nek volt a BEER LIFT versenye, és ott is 30-50 kg-nyi sört emeltek fel multikkal, igaz csak pár másodpercre de felemelték......... ;D
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=X7QWYlmePCI&feature=endscreen
Azért ez kicsit kudarcba fulladt
http://www.youtube.com/watch?v=YQ9N45JHZYc

steve0206
2013-02-15, 17:47
http://www.wired.com/gadgetlab/2011/11/electric-multicopter-lifts-man-into-sky/

Ez az ember 80 kg, és a leírtak alapján 20 percet töltött a levegőben.
Mielőtt valaki leírná én is tudok számolni, hogy hány motoros a gép.

Szóval nem lehetetlen semmi, csak tehetetlen emberek vannak.

Amit kérek megoldható, csak a hogyan a kérdés. 8)

eosbandi
2013-02-15, 18:08
http://www.wired.com/gadgetlab/2011/11/electric-multicopter-lifts-man-into-sky/

Ez az ember 80 kg, és a leírtak alapján 20 percet töltött a levegőben.
Mielőtt valaki leírná én is tudok számolni, hogy hány motoros a gép.

Szóval nem lehetetlen semmi, csak tehetetlen emberek vannak.

Amit kérek megoldható, csak a hogyan a kérdés. 8)

1 perc 30 másodpercet.....

Tarczali Viktor
2013-02-15, 18:12
Ez a projekt olyan, mintha vennél egy Ferrarit, csak azért, hogy az utcáról a B-30-as téglákat gyorsabban lehessen behordani az udvarra, ahol a teherautó nem fér el. Kivitelezhető? Igen! Van értelme? Nincs! Persze, ha azt mondtad volna, hogy 20 kiló kokót akarsz a határon átvinni vele, na az más. Oda nem kell sajnálni a pénzt, még látatlanban sem.
Viktor

Ltomi78
2013-02-15, 18:51
Hát vannak mar erre kiváló magyar cegek. Itt a fórumon is talán oket keresd
Aircamfilm, Csillagvzs, Banditos

Nem is ertem a többiek meg nem mondtak :D

Edem97
2013-02-15, 19:22
Üdv.
Én szerintem lehetséges és ki lehetne hozni olcsóbbra is mint 8000€.
Optimista ember vagyok hogy ha azt nézzük hogy 30 kg-ot kéne felemelnie még ha quadrocopterben gondolkodunk akkor motoronként 7,5 kg jön ki. Vannak már olyan méretű brushless motorok amik még többet is tudnak. Szóval ha más multirotoros gépeket nézünk akkor még jobban kijönne. Az FPV-hez használt robotpilóta tökéletes lenne hozzá. Az akkumulátorok is egyre jobbak.
Szóval szerintem lehetséges és kivitelezhető és még olcsóbbra is kijönne.

opener
2013-02-15, 19:54
Gyerekek, bilibe ér a kezetek :)

steve0206, ne haragudj, de szerintem egy fiatal játékos emberke (vagy gyerek?) vagy, aki azt gondolja, hogy olyan játékra tehet szert, ami még pénzt is termel. Nem olyan egyszerű az.

Nézzük:
-Ki is vezetné ezt a gépet? Miután mindenféle hatósági vizsgán átment, de nem csak az ipari berendezés, hanem a kezelője is. Ez mondjuk évekbe is telhetne, mire a hatósági engedélyek meglennének, merthogy minden ipari emelő berendezés engedély köteles. Erre, mint új dologra,
hazai viszonyok közt még kellene ezernyi minősítési bizonyítvány, kb. annyi, mintha egy személyszállító helikoptert építenél :)

Gondolkodj, ez nem játékszer lenne ám, egy 30-50kg-os tömeg ha beleng, azt meg kell fogni, ha távolban kell letenni, akkor pedig igencsak rutinos FPV pilóta kell hozzá. A gép teljesítményének ehhez képes többszörösének kell lennie. A gépnek, ahhoz, hogy működési engedélye legyen, millió biztonsági berendezéssel is kell rendelkeznie. Nemám csak a játékainkhoz való hobbicicis FPV berendezés és huss megyünk is vele. Egy GPS ahhoz kevés, hogy az anyagot egy raklapra letegye, ekkora tömeggel főleg. Tömeg, mennyi is lenne? -összesen (terhelve) 150kg? -nem kizárt.

-Amit te elképzelsz, biztonsággal üzemeltetve, nem 8ezer euró, hanem legalább 40ezer.

Gazdaságosság?
-Kérdezném, hogy hol fogja megérni egy min. 20ezer Ft/óra rezsiköltségű gép üzemeltetése?
3-400ezer csak egy akkupakk? Plusz a kezelő órabére, plusz kis nyereség is... ?

Komolytalan az egész 8ezer eurós project.

steve0206
2013-02-15, 20:17

Nézzétek milyen egyszerű a válasz. Erre vártam, és köszönöm.

Szánalmasnak találom a "Magyar Hozzáállást" ilyenek az emberek, csak kifogásokat keresnek a megoldások helyett.
Pontosan ezért tart mindenki ott, ahol van. És lehet jó helyen is van ott :D

icahone
2013-02-16, 10:10
Lehet hogy tevedek de nem hinnem hogy azok akik HASONLOVAL foglalkoznak (csak hasonlo, mert ok legi filmezest vallalnak, nem anyagmozgatast) 30kg hasznos tehert kepesek vinni 3-4km-re. De javitsanak ki ha tevedek. Ezenfelul ezen akcio tobb ember koordinalt munkajat igenyli, ezek idejet es tudasat ki fogja megfizetni?

eosbandi es opener leirtak a lenyeget. Aki nem hiszi jarjon utana.

@steve0206: nem kifogasokat keresnek, hanem neked sporolnak penzt meg idot. Igazad van, minden megoldhato, mert van az a penz. Ha megoldottad a technikai hatteret akkor viszont jonnek a gonosz szabalyozasok es a megterules problematikaja ;)
De sok sikert hozza.

QQC
2013-02-18, 12:07
Nem akkora marhaság a gondolat.
Vannak esetek, amikor megközelíthetetlen, vagy mással nehezen megközelíthető pontra kell eljuttatni valamit.
Iparban sokszor előfordul, hogy daruztat az ember egy 15-20kg-os alkatrészt, mert csak azzal oldható meg. Vagy gondoljatok egy mentésre, vagy katasztrófahelyzetre, ahol sürgősen kell szállítani olyan helyre kisebb cuccokat ( ellátmányt, műszert stb.), ahol a nagy helik rotorszele gondot jelenthet.
Erre a technikára Honeywell és más cégek nem keveset költenek, és nem bagóért végzik a munkát....
Egy ilyen technikát irányítani és kiszolgálni kell. Van benne üzlet rendesen, de az már kezdetnek sem 8 számjegy.

opener-nek igaza van. Ez már más kategória.

Ha nekem ekkora és ilyen tudású gépem lenne eladó, egyrészt teleszórnám fotóval és videóval a netet, másrészt nem ennyit kérnék. Gyanús az eladó. Ha meg valóban frankó, akkor bankot robbantasz.
A "Magyar hozzáállás" valóban jelen van. Sajnos ezt oltotta belénk az elmúlt pár évtized-évszázad... De szerencsére akad kivétel.
Ez kicsit off volt bocsi...

csillagvzs
2013-02-18, 20:54
Mivel megkerestél te is privátban és mások is hasonló ötletekkel így inkább ide írom a véleményemet.

Az ilyen feladatokra alkalmatlan a legnagyobb multikopter is. (gazdaságossága meg kizárt)
Nem lehet ennyi akkut felvinni. Az akku is súly és a 2x akkora akku kicsit sem 2x akkora repidőt jelent.

Erre a feladatokra benzines böhöm nagy kopterek vannak a piacon még külföldi árakon is igen húzós pénzekért.

De 50m magasság 3-4 km-en szintén kizárt a kitakarások és a jelveszteségek miatt. (elérhető technológiákkal biztonságosan)
Ha tényleg ilyet szeretnél ami a te általad leírt paramétereket tudja akkor használtan 15 mft alatt ne is keress mert pénzkidobás vagy átverés.
A gép súlya legalább 3-40KG terhelés nélkül! Ami már kicsit sem játék!
Ekkora gép mindenhol az EU-ban engedélyköteles és életveszélyes stb....
Én valószínűleg még bekapcsolni sem merném nem hogy repülni egy ekkora gép szörnnyel.
Még ha meg is építteted valakivel igen sok és jelentős problémával fogsz találkozni.

Ha a pénz kicsit sem nem számít akkor építhető célgép erre a feladatra.
De az nagyon fájni fog a tárcádnak.

csillagvzs
2013-02-18, 21:00
Lehet hogy tevedek de nem hinnem hogy azok akik HASONLOVAL foglalkoznak (csak hasonlo, mert ok legi filmezest vallalnak, nem anyagmozgatast) 30kg hasznos tehert kepesek vinni 3-4km-re. De javitsanak ki ha tevedek. Ezenfelul ezen akcio tobb ember koordinalt munkajat igenyli, ezek idejet es tudasat ki fogja megfizetni?

eosbandi es opener leirtak a lenyeget. Aki nem hiszi jarjon utana.

@steve0206: nem kifogasokat keresnek, hanem neked sporolnak penzt meg idot. Igazad van, minden megoldhato, mert van az a penz. Ha megoldottad a technikai hatteret akkor viszont jonnek a gonosz szabalyozasok es a megterules problematikaja ;)
De sok sikert hozza.

Korrekt!

karee2
2013-02-18, 22:21
Sziasztok!

Van itt srác, aki nagyon komolyan foglalkozik hasonló témával, lehet Őt kellene megkérdezni!

http://www.youtube.com/watch?v=SNPJMk2fgJU

k

csillagvzs
2013-02-18, 22:23
Sziasztok!

Van itt srác, aki nagyon komolyan foglalkozik hasonló témával, lehet Őt kellene megkérdezni!

http://www.youtube.com/watch?v=SNPJMk2fgJU

k

Ne döllj be a videónak. ;D

pittyu
2013-02-18, 22:43
Ez nagyon FAKE.

karee2
2013-02-18, 22:57
OFF

És itt az IGAZI:

http://www.youtube.com/watch?v=MivVSggIoCA

Ez a vízre is le tud szállni!!!!! ;D

ON

k

QQC
2013-02-23, 20:26
hááát..... A KW beleugrott a héten. 30kg emelővel. Az ára lehet, hogy titok marad, mert egy megye éves költségvetése ;D

Woody
2013-02-24, 12:44
valszeg én vagyok a hülye, de csak megkérdem, hogy ki az a "KW"? :)

tirarira
2013-02-24, 13:23
Sziasztok!

http://vimeo.com/53019192#

Nem 30kg csak 17kg. Nem 8.000 Eur. hanem 35.000 Eur. De elég meggyőzőén emelgeti.

Üdv. Roland

karee2
2013-02-24, 13:36
Sziasztok!

http://vimeo.com/53019192#

Nem 30kg csak 17kg. Nem 8.000 Eur. hanem 35.000 Eur. De elég meggyőzőén emelgeti.

Üdv. Roland

Sőt, a repidő, ha a szemetesben lévő akksikat is felhasználja, 1 óra 12 perc!!!!! ;D :D :D

k

QQC
2013-02-24, 21:28
valszeg én vagyok a hülye, de csak megkérdem, hogy ki az a "KW"? :)

Matjaž Kranjčevič
KopterWorx ;D

Woody
2013-02-24, 21:50
Kösz! Igen komolyan nyomják! :o

kirjozsi
2013-03-10, 12:32

Nézzétek milyen egyszerű a válasz. Erre vártam, és köszönöm.

Szánalmasnak találom a "Magyar Hozzáállást" ilyenek az emberek, csak kifogásokat keresnek a megoldások helyett.
Pontosan ezért tart mindenki ott, ahol van. És lehet jó helyen is van ott :D

Ez a steve srác nem lakik sehol, se zsinóros, se marok telefonja nincs. Viszont kérdezni azt tud aztán meg a hozzáállást fikázza. Szerintem a te hozzáállásoddal vannak problémák Pistike :P Nos ez a szánalmas ;D