PDA

Teljes verzió megtekintése : Magyar Modellező Szövetség honlapja

deze
2003-06-25, 11:41
Sziasztok!

A MMSZ honlapján Ti is azt látjátok, amit én? (Semmit, na jó, egészen pontosan meghívást a 2000.(!) évi közgyűlésre, valamint néhány linket). Azt hittem, itt találok majd szabályzatokat, előírásokat, hasznos dolgokat, híreket, versenynaptárt, stb. de nem. Vagy csak nekem nem sikerül?

És most csak egy kicsit más téma: Tényleg, honnan a manóból tudhatom meg mondjuk pl. az F3A (de bármely más kategória) versenyeinek előírásait, követelményeit, a repült figurákat, technikai előírásokat stb. MAGYARUL, és persze a Magyarországon érvényes változatban? Vagy pl. én azt hallottam, hogy az eredetileg szeptemberben tartandó tatai hidroplánversenyt most, 28-29-én tartják. Igaz ez?
Szóval én azt hittem, ezeket megtalálom a fenti helyen, de csalódnom kellett.

Üdv:deze

prudentbear
2003-06-25, 12:14
Te jobb helyzetben vagy, mint én, mert azt sem tudtam, hogy van egy nemműködő weboldala.
:x

Én még nem láttam ezt a szervezetet sehol sem érdekképviselni, egyedül a biztosítás terén.
Sem a frekvenciaosztás,
sem az állami támogatások (ex OTSH és társai) elnyerése terén,
sem a nemzetközi tagozódás és kapcsolatépítés terén...

Persze lehet, hogy ennyire nem kommunikálja...-?
Bár nem hinném.

Ami látszik, az az, hogy a klubok sporadikus területi elrendezéssel a maguk szerencséjének a kovácsai. Ha netán összehoznak egy jó nki versenyt, majd megismétlik, utána is csak magukra számíthatnak.

Írjatok még ide, ez érdekes téma!

ata
2003-06-25, 13:52
Sziasztok,

én egy kérdéssel kezdeném felétek: miért nem vagytok modellező klubokban tagok (már aki nem az)? Amíg ilyen sokan magányos farkasként akarnak modellezni, addig igazán nehéz a modellezők érdekeit képviselni, érvényesíteni. Néhány érv a saját tapasztalataimból a klubtagság mellett:
(én az Orosházi Modellező Klub tagja vagyok, sajnos a lakhelyemtől kb 100 km-re van)

1., A klubban olyan gépek vannak ami után én csak csorgatom a nyálam, és jó ideje azon agyalok, hogy hogyan tudnám magamnak ezeket összebarkácsolni: esztergapad, szalagfűrész, csiszológép, asztali fúrógép, stb.

2., A klubnak (még) van helyisége ahol a piszkos munkákat el lehet végezni, ahol lehet építeni.

3., Van reptér, van autómodell pálya, van különbejáratú tó a hajómodellezéshez.

4., Vannak tapasztalt (és segítőkész) modellezők, akik mindenben segíteni tudnak az építéstől kezdve a műrepülésig.

5., Utalhatod az adód 1%-át a klub számára.

6., Ha repíteni akarsz jó helyen, jó társaságban teheted meg. Én "utálok" egyedül repíteni!

7., Ha nem is úgy mint régen, de azért tudnak anyagokat adni , pl: rádiót. Nagy szerencsével pályázati pénzek is becsúsznak néha.

Mindezért természetesen fizetni kell a tagdíjat, részt kell(ene) venni a közös munkákban, pályakarbantartás, versenyrendezés, takarítás, stb.

Összességében véve én nagyon sajnálom, hogy nem lakom közelebb a klubomhoz, és csak alkalomszerűen tudok elmenni repíteni hozzájuk. Viszont azt piszokul nem értem, hogy ilyen, országos viszonylatban is jó körülmények közé miért lasszóval kell a fiatalokat összefogdosni? Ha többen lennének, könnyebb lenne a klub élete is, több pénzt is lehetne szerezni.

Benkő Attila

Egyébként, ha valakinek esetleg elkerülte a figyelmét, július végén szabadonrepülő VILÁGBAJNOKSÁGOT ( http://vb.eastcom.hu ) rendeznek Kunszentmiklóson!

prudentbear
2003-06-25, 14:02
IDÉZET (VÁLASZ ALATTA)

Sziasztok,

én egy kérdéssel kezdeném felétek: miért nem vagytok modellező klubokban tagok (már aki nem az)? Amíg ilyen sokan magányos farkasként akarnak modellezni, addig igazán nehéz a modellezők érdekeit képviselni, érvényesíteni. Néhány érv a saját tapasztalataimból a klubtagság mellett:
(én az Orosházi Modellező Klub tagja vagyok, sajnos a lakhelyemtől kb 100 km-re van)

Előre leszögezném: klubtag vagyok már vagy 8 éve, két különböző klubban. Lényegében egyiktől sem kaptam semmit, mindent magamtól kellett produkálni. Helyiség és szerszámhasználati lehetőség is csak a másodikban volt (van, lenne elvileg).

1., A klubban olyan gépek vannak ami után én csak csorgatom a nyálam, és jó ideje azon agyalok, hogy hogyan tudnám magamnak ezeket összebarkácsolni: esztergapad, szalagfűrész, csiszológép, asztali fúrógép, stb.

- Kérdés, ezek mennyire fontosak. Valóban, egy kompresszor jó lenne -otthonra (ugyanis ha netán bemegyek a klubba, sose működik, vmi hiányzik róla, stb.)
- A valódi kérdés az, hogy építeni-e vagy sem. Ezen dől el a klubok sorsa - részben.

2., A klubnak (még) van helyisége ahol a piszkos munkákat el lehet végezni, ahol lehet építeni.

- Igen, ez lehet érv némelyeknek, kérdés messze van-e a klub.

3., Van reptér, van autómodell pálya, van különbejáratú tó a hajómodellezéshez.

- Bp-en sajnos nincs ilyen, minden reptéren jobb esetben csak megtűrt elemek vagyunk, és ezen MMSZ szinten lehetne csak változtatni (egyébként).

4., Vannak tapasztalt (és segítőkész) modellezők, akik mindenben segíteni tudnak az építéstől kezdve a műrepülésig.

- Nincsenek, a tapasztalabbak otthon vannak és eléggé elfoglaltak (mint én is, elnézést a nagyképűségért). Nekem még szerencsém volt úgy 7-8 éve, mert volt kitől megtanulnom a műanyag technikát. Mostanra ez (is) még nehezebb lett.

5., Utalhatod az adód 1%-át a klub számára.

- Igen, ezt a fentiek mellett (ellenére?) megteszem.

6., Ha repíteni akarsz jó helyen, jó társaságban teheted meg. Én "utálok" egyedül repíteni!

- Én imádok egyedül repíteni.

7., Ha nem is úgy mint régen, de azért tudnak anyagokat adni , pl: rádiót. Nagy szerencsével pályázati pénzek is becsúsznak néha.

- Nem tudnak: utoljára 1995-ben kaptunk 2-3 m2 üvegszövetet.

Mindezért természetesen fizetni kell a tagdíjat, részt kell(ene) venni a közös munkákban, pályakarbantartás, versenyrendezés, takarítás, stb.

- Igen (de mire).

Összességében véve én nagyon sajnálom, hogy nem lakom közelebb a klubomhoz, és csak alkalomszerűen tudok elmenni repíteni hozzájuk.

Viszont azt piszokul nem értem, hogy ilyen, országos viszonylatban is jó
körülmények közé miért lasszóval kell a fiatalokat összefogdosni? Ha többen lennének, könnyebb lenne a klub élete is, több pénzt is lehetne szerezni.

- Szerintem a válasz az MMSZ topikban van elrejtve.

Pb

z72
2003-06-25, 14:09
miért nem vagytok modellező klubokban tagok (már aki nem az)?

Én rcmodell.hu klubtagnak érzem magam :)

deze
2003-06-25, 15:31
Sziasztok!

Nagyban egyetértek a klubtagsággal. Én még nem vagyok tag, de minden igyekezetemmel azon vagyok, hogy az legyek, méghozzá a Dunaharaszti Modelező Klubban. Lakhelyemhez közel van, és nagyon sok segítséget kaptam tagjaitól eddig is. Mint az korábbi hozzászólásaimból (és valószínűleg kérdéseimből ill. az általam indított topicokból is) kiderül, kezdő vagyok, részemről ezért még csak "igyekezet" a klubtagság, és ezért a tájékozódás és ismeretszerzés vágya, minden forrásból (pl. MMSZ...?) :? .

Üdv:deze

deze
2003-06-25, 15:52
Ja, ha ezek után valakit mégis érdekelne, és még nem találkozott vele, itt található az MMSZ honlapja: http://vision.euroweb.hu/mmsz/

Talán az MMSZ-nél is van valaki, aki ebben illetékes elvtárs lenne, és esetleg frissíthetné a honlapot. Vagy ennyire rosszul megy?

deze

prudentbear
2003-06-25, 16:54
Ennyi? bazz.

Komolyan, az arcomról lesül a bőr. :oops:

hilti
2003-06-25, 21:34
Üdv Mindenki,

Az idei télen megkerestük Öket, hogy felajánljunk ill. kérjünk segitséget, hogy Matyiföldön "rendet" (tulajdonjog, szabályzat stb.) csinálhassunk. Semmi reakciójuk nem volt, illetve a szokásos "majd szánunk rá idöt!".
Most lehet, hogy durva leszek: de amig ki nem halnak addig itt semmi nem lesz. Sütögetik a gesztenyéjüket ( ISM jovoltábol) a többi meg az enyészeté lesz.
Én nem adtam fel csak rossz, hogy az ember tényleg segitöszándékkal csinálna jót és ebben nem hogy segitenék hanem hátráltatnak.
Weboldal önmagáért beszél.

Beszéltem (de minek? :cry: )

Dudkin
2003-06-25, 22:43
Sziasztok!

Sajnos en is csak igazolni tudom Hilti baratomat.. A teli pangast kihasznalva elindultunk, hogy megcsinaljuk a "tutifrankot" ami minden modellezo alma. Vagy mi adtuk fel tul hamar, vagy az elenk allitott falak voltak tul magasak, de beletort a bicskank.. Mindenhol olyan emberekkel talalkoztunk akik rettentesen feltik azt amit osszeharacsoltak maguknak, rettegnek attol, hogy verfrissites tortenjen, es mindenki mindenkinek a kedvenc "jozsibacsija"
/RND valasztottam nevet/. Ameddig ezek az emberek vannak, addig komoly merteku valtozast nem fogunk tudni elerni semmilyen teren, mert mindig lesz egy pont ahol elakad a fejlodes, mert szemelyes erdekeket serthet..

De rettegjetek, iden is lesz tel, es uborkaszezon ;)

udv :Dud

tamiya
2003-07-02, 15:32
Üdv mindenki!

Én épp egy repülővásárlás előtt állok. Ausztriába akarok mindezekért kimenni!
Nem is ez a gond, hanem, ha én veszek egy irányítót, ami (garancia) idő után elromlik, azt hol javítják meg??? Itt magyarországon nincs képviselet pl. klubon keresztül!? Talán visszavigyem vagy dobhatom el az egészet!!??
Erre kéne a klub, azaz az MMSZ, hogy összetartsa a modellezőket és klubokat!!!

Szombathelyen még esztergagép sincs, nemhogy kompresszor, vagy szuper irányító!

Légyszi írjatok ezekre a kérdésekre!

Köszi: tamiya /Dani/

hilti
2003-07-02, 18:51
Dani,

Magyarországon vett árukra itthon van a garancia, amit külföldön veszel annak ott kell intézni az ilyen ügyeit.
Ha elromlik gar. után akkor, lehet rohangálni a megoldásért.
De mire lejár a garancia idö, addigra profi modellezö leszel és mindenkit fogsz ismerni aki tud javitani rádiot.
De hogy jön ide az MMSZ?

Üdv

modell.hu
2003-07-02, 23:22
Szerintem nem kell meglepődni ezen a honlapon, mivel ott olvasható, hogy :

"Honlapunkon folyamatosan tájékoztatjuk Önöket szövetségünk életéről."

Valószínűleg ekkor történt utoljára valami!

A kollégám HPI modellautó Európa Bajnokságot nyert tavaly, senki nem mondta az MMSZ-től, hogy gratulálunk. Pedig szerintem nem akármilyen eredmény.

Érdemes lenne meghívnotok az MMSZ-t az összejöveteletekre, és lehet, hogy sok minden kiderül. De legalábbis tudni fogjátok, hogy mire számíthattok.

modell.hu

Adler
2003-09-15, 20:26
Hello!
Igaza van annak aki azt mondja, hogy az MMSZ nem csinal semmit, nem lép a fejlődés irányába. Én amikor 3 éve szerettem volna elkezdeni komolyan az RC modellezést akkor egész Budapesten egy segítőkész klubra sem leltem, aki az előrehaladásomat segíthette volna, ez kicsit rosszul esett mert akkor még nem is tudtam volna saját 5let alapján neki kezdeni, de most már tudok, mert a szomszédom nagyon segítőkész. Nem is értem, hogy az MMSZ milyen szerepet (ha van még) játszik még.

öregmodellező
2017-04-08, 14:17
Üdvözletem Tud valaki Zagyvaszántó környékén működő hajómodellező klubbot. Hajómodelleket és haditechnikai modelleket épitek. Köszönettel erno

GYŐBÁ
2017-04-08, 16:08
Hello!
Igaza van annak aki azt mondja, hogy az MMSZ nem csinal semmit, nem lép a fejlődés irányába. Én amikor 3 éve szerettem volna elkezdeni komolyan az RC modellezést akkor egész Budapesten egy segítőkész klubra sem leltem, aki az előrehaladásomat segíthette volna, ez kicsit rosszul esett mert akkor még nem is tudtam volna saját 5let alapján neki kezdeni, de most már tudok, mert a szomszédom nagyon segítőkész. Nem is értem, hogy az MMSZ milyen szerepet (ha van még) játszik még.
https://www.facebook.com/MMSZ.hu/

öregmodellező
2017-04-08, 19:52
Sokan modellezünk egyénileg,tudnánk segiteni a modellezés ujjá szervezését,bemutatókon is.A modellek készitését még meg oldjuk de versenyekre eljárni már meghaladja az anyagi kereteinket nyugdijasként. A Facebok oldalon kevés információt találok. Üdv erno

pilot11
2017-07-14, 16:52
HELIWOOD 2017 - Minden, ami RC helikopter...de lesz ott sokminden más is. Várunk Benneteket!

http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?81693-HELIWOOD-2017-Modellhelikopteres-találkozó-és-bemutató