PDA

Teljes verzió megtekintése : Amikor más repüli be a géped :)

Kozy
2004-11-29, 12:28
Sziasztok!

Röviden annyi a lényeg, hogy nem rég vettem ezt a falat kis gépet:
http://kepeim.hu/userlapok/picture.php3?kid=274560&u=7613&t=1

Szerencsére nem volt túl drága, csak én mindig vitorlázós voltam, és nem mertem vele felszállni meg ilyenek :)
Ködös nap volt sajnos, egy reggel, amikor is modellező társam mondta, hogy majd ő segít berepülni... Én persze örültem, mert előtte való napon láttam repülni a gépem, és nagyon szerettem volna újra látni...

Felszált a gép, majd a ködös időben valami miatt hamar le is jött, és szegényből ez lett:
http://kepeim.hu/userlapok/picture.php3?kid=274561&u=7613&t=1

Nem haragudtam az illetőre, meg egyébként nagyon korrekt , úriemberről van szó, egyből felajánlotta a segítségét, és segített is : kaptam tőle egy új repülőgépet kárpótlásul! Szerintem ez igen ritka, és nagyvonalú cselekedet, példátlan az ismerettségi körömben, szóval igazán köszönöm :)

A gépnek széttörött a tűzfala, is, a légcsavar is, picit a motor is kapott egy maflést, és az üzemanyagellátó szelep tartója kettétört, de szerencsére minden javítható, visszabontottam a borítést, kivágtam késsel a sérült részeket, és a gép egy teljesen új orrot kapott az elsö 15 centin, vadi új tűzfalat 5-ös rétegeltből, lakkozást, festést... majd piros dekorációt, mivel ez volt kéznél, nos, ilyen lett:

http://kepeim.hu/userlapok/picture.php3?kid=274562&u=7613&t=1

Némi csacsiság is plusszban:
http://kepeim.hu/userlapok/picture.php3?kid=274564&u=7613&t=1

És repült is a kicsike:
http://kepeim.hu/userlapok/picture.php3?kid=274619&u=7613&t=1

Kozy
2004-11-29, 12:32
Van egy olyan érzésem, hogy nem jelennek meg a képek...

Akinek szintén ilyen érzése van:

http://kepeim.hu/userlapok/kepek.php3?u=7613&alkid=15184

jelöljétek ki a linket és másoljátok egy új böngésző ablak címsávjába, vagy ha ez sem menne, akkor

kozy.kepeim.hu és ott az újászületés link... érdekelnének esetleg hasonló sztorik, vagy bárki pozitív hozzászólása :)[/img]

Space Walker
2004-12-01, 15:38
Hali

Én is így voltam de teljesen nekem nem tört össze!

Egy segédmotoros vitorlázóval kezdtem, azzal repültem egy évig utána megkértem egy srácot és épített nekem egy motorosat. Egész jól dolgozott, de nem ez elényeg. ő repőlte be a gépet neki sikerült.
Én is féltem elöször, de hidd el nekem, hogy egy tréner motorossal könnyebb repülni mint egy vitorlával. Lehet hogy már te is tudod.

Kozy
2004-12-01, 16:28
ezt embere válogatja, szerintem egy profin megépített vitorlázó, ami nem versenyteljesítményekre van kihegyezve sokkal sokkal jobban repülhető, mint egy motoros gép
az okok: a motoros gép erősebb, hitrelen mozdulatokat végez, nagyon oda kell figyelni...

egy vitorlázó akkor repül a legjobban, ha nem nyúlsz hozzá, és hagyod, menjen amerre lát :)

faterom nagyon szépen épít, a vitorlázói mostmár kivétel nélkül segédmotorosak, és 50esnél nagyobb siklószámot hoz ki belőlük... van kitől tanulnom :)

szóval joggal skeráztam a robbanómotorostól, hiszen a vitorlázónál csak arra kell ügyelni, hogy ha fordulózni akarsz még leszállás előtt is, akor legyen sebességed, mert sebesség nélkül csak lefordul a gép...

de még a tréneren is, ha leveszed a gázt és egyenesen tartos az orrát, elkezd süllyedni, mint a kő, és akkor vagy leteszed szépen, vagy kell még gáz, hogy újra emelkedjen :) én nagyon szeretem a vitorlázókat, eddig csak azokkal volt olyan élményem, hogy elengedem magam teljesen, és uralni tudom a gépet egész repülés alatt...

Zlin
2004-12-01, 17:01
Halihó fiúk!

Én repitettem már mind a két kategóriába tartozó gépet.
Szerintem mind a kettő tuti jó, csak mindig vigyázni kell hogy a helyzetnek és géptipusnak megfelelő legyen a sebesség!

Zlin
2004-12-01, 17:32
Apropó! Jut eszembe, nekem is volt egy berepülésem saját géppel!
Csak ott a rádió szünt meg müködni, igy hát egyenesen berepültem a földbe :(

deltahf
2004-12-01, 17:44
...a rádió szünt meg. persze.
meg a tudásod a berepüléshez. :-)
akinek esik a gépe az mind rádió hiba, senki nem balfasz.ÁÁÁÁÁ
Pedig de!
Nekem is esett már pár gép de sosem rádiózavar, bár könnyebb lenne ráfogni.
Na pááá rádiózavaros.

Space Walker
2004-12-01, 18:23
Hy deltahf

Mondjak v-mit NINCS IGAZAD!
Én ismerem a srácot, és tudom milyen körültekintően rakja össze a gépet és repül. Az történt, hogy tönkre ment a rádió és cső gázzal ment afőldnek. Másnap be raktuk egy másik másik géppe, ami szintén felszállás közbe kezdett szórakozni, de szerncsére meguszta! Utána a repülőt elvittuk kézbe és ugyanabban a távolságba elkezdtek mozogni a szervók. Úgyhogy nincs igazad, csak ennyit akkartam mondani!
Neked még nem tört géped?

Kozy
2004-12-01, 18:25
deltát kizárjuk a rádiózavarosak szük köréből, és isteni magasságba emeljük .)

nekem sokszor volt zavarásom, és egyszer lett totálkrash a vége... de kkor annyia, hogy egyáltalán nem tudtam vezetni a gépet, nem reagált semmire, aztán a földön retest, és minden jó volt...

deltahf
2004-12-01, 18:33
Engem ki is zárhattok, nyugodtan.
:-)
Ha nem kapcsol rá valaki a másikra akkor nincs olyan zavar amitől a földig jön a gép. Ha csak nem 'kezdő' de itt ugye kezdőröl van szó ezekszerint.
Főleg ha a srác olyan körültekintő mint ahogy mondod.
:-) hahahaha

akkor tudná, hogy elöször szoktak elmenni a rádióval kipróbálni a működőképességét, nem utólag. :-)

Ilyenkor mi a helyzet.

Szia szia

Space Walker
2004-12-01, 18:36
Nem rákapcsolás volt, menet közbe a rezonációtól ment tönkre a vevő!

Kozy
2004-12-01, 19:03
marhaság delta

ha te azzal kezded a repítést, hogy jajj szívem, minnyá otthon leszek, megyek a gyerekért is, igen, papucs zéró csak kirohantam repülni egyet, és utána elindul egyedül persze a reptér közepére lelépni, hogy a nagydolgát :) nha neeem

figy delta, mi sem most kezdtül a modellezést, megbízható rádióm van, ennyi pénzért már miért ne, ezenkívül a legjobb aksik, és megbízható vevő...

namármost , tudom, hogy fel vagyok töltve teljesen, és úgy megyek csak ki a reptérre, hogy erről meggyőződtem, összerak, bekapcs, teszt... ha így működik kormány, ember és gép oké, ( itt hív majd téged az asszony, hogy a gyerek vár a napköziben, skerázzál, mert a ***ödre lép) te meg elindulsz lelépni a távot, én meg ha nem haragszol, amig leléped, elfüstölök egy tankot, mielőtt besötétedik, boccsss

ezenfelül erős fémfelületek fölé ( ilyen a bádogtető, ) nem repülünk, mert az eletromágneses tere igen vicces, és mindenféle potenciáljai vannak, és a franc akar abban repülni... érdekes, hogy nekem is csak ott hülyült meg a gépem, amíg át nem jöttem felette...

szal igyekezz delta, mi még repülünk egyet sötétedés előtt .)) srácok? :)

deltahf
2004-12-01, 19:17
Kozy

...rendben. Ha így gondolod akkor tegyél így.
de most rajtad nyerít a fél fórum szerintem. :-)
Akkora baromságokat írtál.
Fém tető, meg rohanok a gyerekért, legjobb rádió, jó akksik és vevő...
mégis hullik a géped, persze a fémtető felett :-) :-)
Mint nem kezdő modelles!
Részemről a vita lezárva, úgy hullasz ahogy akarsz.
De azért vezetni is tanulj meg!

abence
2004-12-01, 19:42
a Petinek teljesen igaza van.

Mindenki rádiózavarról beszél amikor valamit elcsesz. A tesztet minden nap el kellene végezni, nincs kizárva, hogy a közelben lévő adótornyok,ez, az, amaz, ne okozzon zavarást.
Fémdoboz, magasfeszültség, betonfal, egyéb ilyen "zavaró" tényező elég érdekes. Én egy (sokak szerint szar) REX 5 vevővel repkedek szó szerint a magasfeszültség vezetékei között, és egy rezzenés sincs.
Az, hogy a gép jön leszálni, fékezed fékezed, és egyszercsak mintha valaki kopp csűrőt húzna leborul a gép, még mindig nem zavarás. (ez csak egy példa, gondolom nem így zuhant le)

Üdv.: bence

Zlin
2004-12-02, 10:44
"...Ha nem kapcsol rá valaki a másikra akkor nincs olyan zavar amitől a földig jön a gép. Ha csak nem 'kezdő' de itt ugye kezdőröl van szó ezekszerint..."

Ezt most komolyan mondod???!!! Mert ha igen, akkor te lehetsz kurvára kezdő, aki még sokmindent nem látott! Én lassan 15 éve tartok rádiót a kezemben, s bizony láttam már egy-két gépet a FÖLDIG jönni RÁDIÓZAVAR miatt!

Zárójelben jegyezném meg, hogy erőteljesen csiszolni kéne a stílusod, vagy olvasd át többször a hozzászólásod mielőtt elküldöd, mert így eléggé pökhendinek hatnak...mint az én fenti soraim is - amit direkt fogalmaztam így, hátha könnyebben leesik a tantusz...neked. :?

Bye.
zlin

Zlin
2004-12-02, 10:58
"...Ha nem kapcsol rá valaki a másikra akkor nincs olyan zavar amitől a földig jön a gép. Ha csak nem 'kezdő' de itt ugye kezdőröl van szó ezekszerint..."

Ezt most komolyan mondod???!!! Mert ha igen, akkor te lehetsz kurvára kezdő, aki még sokmindent nem látott! Én lassan 15 éve tartok rádiót a kezemben, s bizony láttam már egy-két gépet a FÖLDIG jönni RÁDIÓZAVAR miatt!

Zárójelben jegyezném meg, hogy erőteljesen csiszolni kéne a stílusod, vagy olvasd át többször a hozzászólásod mielőtt elküldöd, mert így eléggé pökhendinek hatnak...mint az én fenti soraim is - amit direkt fogalmaztam így, hátha könnyebben leesik a tantusz...neked. :?

Bye.
zlin

Zlin
2004-12-02, 11:15
Köszönöm Zlin!
A klaviaturámbol vetted ki a sorokat!
Igaz a modellezésben nem tartom magam nagy pengének, de azért az alapokon már túljutottam!
Sajnos ahol mi repitünk ott elég gyakoriak a rádiózavarok, de ebben az esetben nem zavar okozta a bajt!
A másik dolog pedig az,hogy amig nincs a másik repülés tudásáról
személyes tapasztalat addig nem minősitem azt!
Ha mód van rá akkor inkább segiteni kéne egymást, és nem fikázni!

Üdv:_Zsolti_

Kozy
2004-12-02, 11:39
így igaz, fogjunk össze srácok :) delta majd egyedül is el lesz .)

tutajos
2004-12-02, 19:35
Ne kostolgassuk deltahf Petit jó gyerek a neten kicsit érdekes a stilusa de őt érdemes megismerni.
Egy két mondat alapján nem kellene elitélni senkit.

Zlin
2004-12-03, 12:19
Hellóka !

Tutajos, ha megfigyelted pár hozzászólással ezelött, nem én kostolgattam senkit,ez amúgyis távol álljon tőlem!
Sőt a tudását sem én vontam kétségbe!
Demég csak nem is itélkezem senki felett, csak hát.... :gondolkodik:

Dudkin
2004-12-03, 12:22
na most legyen eleg...

D

Kozy
2004-12-03, 15:02
:))))

ezért ne mírtam semmit :) utálok veszekedni :)

Iván_a_rettenetes
2005-05-04, 09:49
Én lassan 15 éve tartok rádiót a kezemben, s bizony láttam már egy-két gépet a FÖLDIG jönni RÁDIÓZAVAR miatt!

Én is ! De ha csutgagázon azonos fordulaton csapódik be,akkor minden
lehet csak rádió zavar nem! akkor rángatná a gázt.Csapkodna a röpcsi.
Kivétel a PCM vevő, de ezt még kimondani sem szeretem. Nem, hogy
használni. :oops:

A bádogtetőt meg gondolom viccnek szántátok. Sokmindent szoktam
otthon hazudni,hogy miért daraboltam össze a göbzit. De ez a bádogtető ez csúcs. :lol: :lol: :lol:

Szóval: rádió zavar, akku zárlat, kristály hiba, átesés miatt nem fogó
csűrök ! Ezek mind külön fogalmak, netessenek összekeverni.

Bocsi,hogy beleugatok Tényszerü szeretnék lenni. Bírálat nélkül.

jomunkasember
2005-05-04, 11:05
Én lassan 15 éve tartok rádiót a kezemben, s bizony láttam már egy-két gépet a FÖLDIG jönni RÁDIÓZAVAR miatt!

Én is ! De ha csutgagázon azonos fordulaton csapódik be,akkor minden
lehet csak rádió zavar nem! akkor rángatná a gázt.Csapkodna a röpcsi.
használni. :oops:

A bádogtetőt meg gondolom viccnek szántátok. Sokmindent szoktam
otthon hazudni,hogy miért daraboltam össze a göbzit. De ez a bádogtető ez csúcs. :lol: :lol: :lol:

Szóval: rádió zavar, akku zárlat, kristály hiba, átesés miatt nem fogó
csűrök ! Ezek mind külön fogalmak, netessenek összekeverni.

Bocsi,hogy beleugatok Tényszerü szeretnék lenni. Bírálat nélkül.

jó sokáig gondolkodtál a válaszon... :D :D :P

Iván_a_rettenetes
2005-05-04, 19:25
jó sokáig gondolkodtál a válaszon... :D :D :P

A gondolat elvileg már megvolt , csak lassan gépelek. :wink:

Peter N
2005-05-06, 00:09
jó sokáig gondolkodtál a válaszon... Hááát valóban sokáig gondolkodott de miután kifórrott a gondolat hibamentes választ adott. Az idö teltével egyre tisztább lessz az éter a repült évekkel arányosan csökken a rádiózavar. Az utobbi 10 évben nem volt hosszanartó rádiózavarom a 35Mhz sávon. Zuhantam kontakthiaba(az én hibám) az aku és vevö között, figyelmetlenség miatt, vezetési hiba miatt, modell mekanika miatt stb. stb de soha zavar miatt. Természetesen ha valaki bekapocsol egy azonos frekvenciáju adót akkor nincs mentség. Delta F re is hiába röffentetek rea mert ö sem irt butaságot(esetleg egy kicsit szúrós stilussa van)

Peter N
2005-05-06, 00:31
használni.
Teljesen egyetértek veled. Egy alkalommal elfelejtettem kikapcsolni az adómat :oops: és a haver azonos frekvencián PCM rádióval startolt, inditáskor és a start elején minden rendben volt de 50-60 méter repülés után kb. 20-30 fok sülyedés mellett a PCM nullázta a kormányokat és én egy hétig javitottam a modelljét. Ha nem lett volna a PCM már a rendszer bekapcsolásakor észlelte volna a rádiózavart (Itt valóban fentált pedig ö már legalább 25 éve vezet akárcsak én aki enyi év után is ekövettem egy ekkora fatális hibát.) Amikor lezuhant kérdeztem hogy mi történt? Mire Ö- nem tudom de nem reagált a rádióra!
Reanéztem az adómra és mondtam-Én tudom mi volt a hiba, a rádióm nincs kikapcsolva. Ö nem haragudt de én ropantul szégyeltem magam és azóta amikor ö (egyedüli akivel közös a csatornánk) repülni készül 2-3 szor is megnézem hogy valóban kikapcsoltam az adút.

Zlin
2005-05-06, 10:09
Helló!

Apropó! Jut eszembe, nekem is volt egy berepülésem saját géppel!
Csak ott a rádió szünt meg müködni, igy hát egyenesen berepültem a földbe :(

....jéééééééé.... :roll: Feltámadt a topic hamvaiból :|
Csak azt nem értem, hogy miféle rádió zavarról folyik itt a magasröptű diskurzus...Mikor Én egy árva kukkot sem írtam "rádió zavarról" :idea:
( Csak megjegyezném, hogy szerintem a fentebb idézett esetnél asszem' egyikőtök sem volt jelen... :wink: :idea: És innentől nem értem a dolgok lényegét... :roll: )

Iván_a_rettenetes
2005-05-06, 10:15
Köszi Jó Srácok vagytok!

Hát teccenek látni :
ilyen a légkör amikor szakemberek értelmes dolgokról cserélnek eszmét!

:lol: :lol: :lol:

Iván_a_rettenetes
2005-05-06, 10:22
Mindenki rádiózavarról beszél

Igazábó , tényleg nem is tudom honnan jött a rádiózavar. :oops:

De lehetett okúlni belőle.

:wink: :wink: :wink:

DASCO
2005-05-06, 12:09
a radiozavarok 99% inkabb pilota zavar :D
a mostani technika mellett mar tenyleg csak az azonos frekin bekapcsolt
radio okozhat tartos zavarokat. a tobbi meg ilyen kis szervorangasok par szor. tulelheto.

D

Peter N
2005-05-06, 13:55
tenyleg csak az azonos frekin bekapcsolt
radio okozhat tartos zavarokat. Na meg ha a környéken lakó rádióamatör azzal szórakozik hogy aránylag nagytelyesitményü adóval pásztázva a frekvenciát modellekre vadászik. Volt rea eset, az amatör nevét nem irom ki pedig megérdemelné. :evil:

DiamantTomi
2005-05-06, 14:16
Én életfogytiglani rózsaszínzaj hallgatásra ítélném :D :lol: :lol:

AR
2005-05-06, 16:26
Volt rea eset, az amatör nevét nem irom ki pedig megérdemelné.

Pedig jobban tennéd ,ha kiírnád.A rádióamatőr társadalom nevében
kikérem ezt az általánosítás.
Az ilyen mandinkákat mi ,ha netán belekeverednek köreinkbe ,egyszerűen kiutáljuk.
Honnan tudod,hogy ő szórakozik?Neked konkrétan magmutatta,hogy mit
is csinál pontosan ,hogy mitől is potyognak a repcsik!.....vagy csak gondolod?
Ilyen és hasonló vélemények alapján történhet meg,hogy a szomszédom
szerint én pl. egy japán kém vagyok és holmi katonai szervezetek
finanszírozzák az anyagi jólétem......jólétem???
:D :D

Üdv AR /HA1AR/

DASCO
2005-05-06, 18:31
VIGAZZATOK AR EGY KEEEEEEM!!!!!!! :D :D :D

D

Iván_a_rettenetes
2005-05-06, 20:31
Sziasztok!

Pár évvel ezelőtt találkoztam egy " abszolut rádió amatörrel" (ezt ne szó szerint vegyétek). Egy modell percekig nyugodtan repült, aztán átváltott mérgezett denevér figurává, majd nagyot csattant a földbe. A rákapcsolás egyértelmű volt, csak egyenlőre még nem tudtuk, hogy ki volt az.Egyszer csak látjuk a kocsisor végén egy idegen autóban valaki valamit pöszmötöl. Rákérdeztünk, hogy te kapcsoltál rá a lezuhant repülőre? ő erre:én még nem repülőzöm, mert a gépem még KIT formájában a dobozban van. Csak a rádiót nézegettem, hogy milyen sok szép kapcsoló van rajta. :barom:

A gép hihetetlen módon kisebb sérülésekkel megúszta.

Ez csak úgy eszembe jutott. :lol: :lol: :lol:

Peter N
2005-05-07, 01:30
Honnan tudod,hogy ő szórakozik?Neked konkrétan magmutatta,hogy mit
is csinál pontosan ,hogy mitől is potyognak a repcsik!.....vagy csak gondolod? A dolog a 80 as évek közepén történt, a pasas AVH tiszt volt és rádióamatör. Az ablakából egyenessen realátott a röpterünkre és onnan játszott. Elégé jó barátságban volt az egész modellezö társasággal(hogy a barátkozás oka mi volt azt nem lehet tudni de valószinü hogy akinek valamilyen adója volt azt az álambácsi figyelemmel követte)
A lényeg az hogy Dénes mert igy hivták egy alkalommal félpiásan a vendéglöben elröhögte hogy ö szedi le a modelljeinket.

APPME
2005-05-07, 07:18
A lényeg az hogy Dénes mert igy hivták egy alkalommal félpiásan a vendéglöben elröhögte hogy ö szedi le a modelljeinket.
Végtelen az Isten állatkertje...
:? APPME :?

AR
2005-05-09, 11:36
Végtelen az Isten állatkertje

De még milyen végtelen......

Lényeg a lényeg és emiatt is tiltakoztam elsősorban,hogy ha rádió zavar van,akkor nem a legközelebbi rádióatőrhöz kell futni.
Rám is rámkapcsolt már más és nehezen értette,hogy miért vagyok
annyira kikelve magamból.ő is akkor ismerkedett a rádiójával......
Ahhoz,hogy zavart előidézzen valaki nem kell ,hogy papírja legyen
a rádióhullámok használatáról....
Elég,ha megvan benne a rosszindulat....
Az,hogy ezt épp egy hívójeles teszi csak szomorít a helyzeten.
Ez a típus arra viszont képtelen,hogy min. a nevét le tudja kopogni.

VIGAZZATOK AR EGY KEEEEEEM!!!!!!!

Basszus ez nem vicc!Már vagy 15 éve (akkor költöztünk oda)szívok emiatt....és ez csak a viccesebb oldala volt....hi.
:( :D
Na de ez nem ide tartozik ez egy modellező fórum.

Üdv AR

gyurmak
2005-05-09, 13:35
Hehe, akkor énis játszhatnék a szintézeres modulommal, főleg versenyen, ha egy konkurens unszimpatikus versenyzőt akarnék kicsapni magam elől.