PDA

Teljes verzió megtekintése : LRP F1 pro Reverse beállítása.

Milan
2005-01-04, 14:23
Írjatok hogy kell beállítani ezt a szabályzót.

szaki
2005-01-04, 15:29
Szia!
Letöltheted a használati útmutatóját a http://www.lrp-electronic.de/ -ról.

Üdv,
Szaki

Milan
2005-01-04, 18:18
Köszi Szaki.

hiru
2005-01-06, 16:31
Szaki!Nem tudsz valami magyart mert nekem is van és nem tudom beállitani.

Yeti
2005-01-06, 17:55
Hi, hiru!

Az angolt le tudom fordítani, ha kell. A szabályzó ugye F1-P jelölésű? - a leírásra ugyanis nincs ráírva, hogy PRO REVERSE, csak az, hogy F1-P; gondolom ez az.

hiru
2005-01-06, 18:14
Hello
Igen ez az ha jol tudom.Igen ez az.Megtennéd?Megköszönném.

Yeti
2005-01-10, 01:59
Mivel nincs emiled, ide írom a lényeget:
6 cellánál a motor legyen minimum 13 körös
7 cellánál a motor legyen minimum 15 körös
Ha tuning motort használsz, legyen a rajta lévő fogaskerék a megszokott méretnél 2-5 foggal kisebb.

Alapok:
A felső poti (tekerentyű): üres beállítása
Az alsó poti: végfok állítás (a teljes gázhoz van köze, valami védő áramkör, ha jól tudom)

Ha jó a beállítás, a LED-nek így kell világítania:
üres: nem
előre: igen
előre, teljes gáz:nem
hátra: nem

Üres beállítása:
1. A potikat tedd középső helyzetbe. (Csak finoman tekerd, ne erőltesd, ha ütközik.)
2. Köss össze mindent, de a motort NE csatlakoztasd.
3. Kapcsold be az ADÓT, majd a szabályzót (2 másodperc késleltetéssel indul).
4. Adj gázt (előre menet), kb. 2/3-ig. Ha a led egyáltalán nem világít, akkor valószínű, hogy meg kell fordítanod a csatornát. Adj gázt hátrafelé, ha most világít, akkor tuti, hogy fordítani kell. (A továbbiakban tegyük fel, hogy ezt elrendezted.)
5. Hagyd a gázt üresben, trimmek középre. Ha a LED nem világít, akkor tekerd a FELSő potit JOBBRA, amíg el nem kezd égni. Utána csavard vissza BALRA úgy, hogy éppen kialudjon. Tehát, ha most egy pici előre gázt adsz, akkor el kell kezdenie világítani.

Végfok beállítása:
Úgy kell beállítani, hogy a LED kialudjon, amikor a motor teljes gázon megy előre. A leírás szerint a gázkar ütközése elött 3-4mm-re kell elaludnia. Véleményem szerint ez nem túl egyértelmű, hiszen más a gázkar útja egy pisztolyon meg egy kézi adón. Maradjunk abba, hogy kb. 10%.

Szóval! Adj teljes előre gázt, majd tekergesd az ALSÓ potit, amíg a LED épp el nem alszik. Ha ez megvan, tartsd a gázkart picivel a teligáz elött (kérj meg valakit), majd vedd vissza egy picit az ALSÓ potit úgy, hogy a kialvás helye itt legyen.

Ennyi. Rákötheted a motort. Próbáld ki, hogy jó irányba menne-e (felemelt kerékkel), ha nem, akkor cseréld fel a csatlakozókat a motornál.

Érdekelnek a figyelmeztetések is? A biztonság kedvéért a legfontosabbak:
1. Ha fordítva kötöd be az akksit a szabályzó bekrepál
2. Legyen némi légáramlás a kasztniban, hogy a szabályzó ne tudjon túlmelegedni. A gyakori fékezés, hirtelen gázadás (figurázás ugyi :D :twisted: ) nagy terheléssel járnak. Ha melegedési gondjaid vannak, akkor csak ésszel! (Kezdetben rövid időnként ellenőrizd a motort és a szabályzót!) (Ha túl forró ahhoz, hogy erősen rányomd az ujjad, akkor bizony gáz van! :shock: )
3. Ne köss egy másik akkuból próba képpen áramot a motor érintkezőire, ha a motor a szabályzóra is rá van kötve, mert ettől - ki nem találnád :D - a szabályzó szintén bekrepál.

(Jó hír viszont, hogy a szab. túlmelegedés ellen védve van - ennek módját nem részletezik, feltételezem, lekapcsol... :?: )

Ha kérdésed van írj!

hiru
2005-01-12, 21:51
Igy már megy nekem is!Kössz

Yeti
2005-01-17, 01:11
Kellemes autózást!

hiru
2005-01-19, 19:56
Kössz.
Meg volt.Annyira meg volt hogy 1 napig szereltem,mert én naiv odaadtam egy ismerösömnek.

Yeti
2005-01-19, 20:53
Kössz.
Meg volt.Annyira meg volt hogy 1 napig szereltem,mert én naiv odaadtam egy ismerösömnek. :D :D :D

lajoska
2014-06-01, 11:03
Szép napot mindenkinek

érdeklödnék hogy e szabályzo Li-po aksival fogom -e tudni üzemeltetni alap motor lenne rákőtve

Köszönettel lalika

lajoska
2014-06-02, 18:37
HA HÓ

Segitsetek valaki hozzá értő

Lalika

Bigyula
2014-06-02, 19:41
érdeklödnék hogy e szabályzo Li-po aksival fogom -e tudni üzemeltetni alap motor lenne rákőtve

Nem ismerem a szabályzót (nekem az LRP F1 Pro Reverse Digital van), de mivel tud 7 cella NiCd/NiMh akksit (a korábban említett motormegkötésekkel), így a 2 cella LiPo-val simán működik. Kell hozzá egy akkuőr, és akkor nem lesz gond.

lajoska
2014-06-02, 20:22
köszönöm ......köszönöm..... :)