PDA

Teljes verzió megtekintése : GWS ICS480 Segítséget kérek!!!!

Heiko
2005-01-08, 21:20
Vettem egy GWS F4u-corsair-t, hozzá ICS 480-as szabályzót, GWS 6csatis vevőt, 4csatis adót, GWS szervókat. Összeraktam a gépezetet, de egyszerűen nem indul el a motor egy istenért sem, de a szervók müködnek tökéletesen. Szerintetek mi lehet a baj a szabályzóval. Az akku is fel van töltve, jól van bekötve a szabályzó is de egyszerűen nem mükszi. Kérem segítsetek! Előre is köszike.

DiamantTomi
2005-01-09, 00:08
ha jól látom 0 gázra resetel.nincs leírása?

FushiMishi
2005-01-09, 00:22
Húzd le a gázt teljesen, azután el kell indulnia. Lehet hogy reverse kell arra a csatira hogy úgy menjen a gáz ahogyan te akarod.

lala
2005-01-09, 06:53
Szia!

Nekem ICS300 -am van.
Az akkut mindenféleképen a szabályzóra kell kötni, a trimmet és a gázt pedig vedd le teljesen.
Hány cellás az akku?
5 cella alatt nekem sem indult el.

rcgabor
2005-01-11, 11:46
Nekem ugyanilyen szabályzóm van.Vedd le a gázt teljesen.Dugd össze a csatlakozókat,várj pár masodpercet.Ha ekkor finom tolásra nem indul akkor próbáld meg mégegyszer.Indulnia kell neki,muszály lesz.Vagy összedugás után fullra nyomad a gázt és aztán újra 0ra teszed.

rcgabor
2005-01-11, 11:49
Majd elfelejtettem.Ez a szabályzó bírja a 480 as motort ugye?Elvileg nam szabadna leégnie.Valaki erről tudna valami infót mondani?

FushiMishi
2005-01-11, 12:21
Az ICS480-as 5-8 cella 15/25A-t bír, hűtőborda nélkül/hűtőbordával.
480-as motorból sok fajta van. A sima 7,2V speed 480 graupner rövidzárási árama 31A, a speed480BBrace pedíg 60A. Max hatásfoknál 8-11A vesznek fel.

rcgabor
2005-01-11, 13:00
Nekem csak egy pro 480-as van de az szerintem nem vesz fel még annyit se mint a speed motor.Úgyhogy a limitbe belefér.

Heiko
2005-01-17, 18:51
Megy mostmár a szerkezet. Köszönöm a segítségeteket. De sajnos a Corsair nem akar egy Istenért sem repülni.
Felugrik a levegőbe, aztán valamelyik irányba elborul, pedig jól ki van egyensúlyozva. Tényleg ilyen nehéz egy F4U-corsair-t vezetni. Akinek van tapasztalata a géppel kapcsolatban, kérem irja meg a véleményét.
Előre is köszönöm barátaim.

mmormota
2005-01-17, 19:29
Megy mostmár a szerkezet. Köszönöm a segítségeteket. De sajnos a Corsair nem akar egy Istenért sem repülni.
Felugrik a levegőbe, aztán valamelyik irányba elborul, pedig jól ki van egyensúlyozva. Tényleg ilyen nehéz egy F4U-corsair-t vezetni. Akinek van tapasztalata a géppel kapcsolatban, kérem irja meg a véleményét.
Előre is köszönöm barátaim.

Nekem GWS corsair-em van, ez jóindulatú, stabil gép. Ha a tied is Corsair, a sárjkány repülési tulajdonságai nem valószínű hogy nagyon különböznének. Ha beállítási hiba van, pl. nem jó helyen van a súlypont, akkor persze lehet nagyon nehéz is a vezetése.
Az is lehet, hogy nincs még elég sebessége mikor felkapod, és átesik.
Hol szoktál repülni? Meg kellene mutatni a gépet gyakorlattal rendelkező pilótának.
Szimulátoron gyakoroltál előtte?

Heiko
2005-01-20, 15:49
GWS Corsair az enyém is. Sajnos csak annyit tudok vele csinálni, hogy elindul, mikor elég nagy a sebessége adok rá egy kis magasságit, akkor el kezd emelkedni, és azonnal valamenyik oldalára elborul. A csűrő jól be van trimmelve, a súlypontjáról pedig csak annyit hogy a belépőéltől számítótt hat centiméternél a repülő vizszintesen áll a levegőben egy száll damilon. Egyébként Békéscsabán szoktam repülni elektromos vitorlázoval, az nekem már nagyon megy, ezért gondoltam hogy veszek egy corsair-t. Szimulátoron is teljesen magabiztosan tudok gépet vezetni. Ha valaki a beállításokról részletesebben tudna nekem valamit irni, azt nagyon megköszönném. Jó repülőzést kívánok nektek előre is, nekem sajnos ebben még nincs részem.

Atti
2005-01-21, 09:31
Szia!

Próbáltad már, hogy egy segítő eldobja kézből?
Több időd van a korrigálásra amikor kitör (leborul) a gép.

Nekem Messerem van, de azt pofon egyszerű kézből indítani. Jóformán meg sem kell dobni.

Heiko
2005-01-21, 16:54
Probáltam már kézből indítani, de sajnos akkor még rosszul volt kisúlyozva a szerkezet, ezért egyszerűen balraborult az egész annak ellenére hogy ellencsűrtem neki. Azt szeretném, hogy a földről szépen fel tudjak vele szállni. Szerintem még mindig valamilyen beállítási baja lehet mert ammikor elemelkedik a földtől akkor egyszerüen olyan mintha egy fa lapon egy gólyóval kellene egyensúlyozni. Az akksijával is bajok vannak mert amit a modell.hu-tól rendeltem az valamilyen JSF aksi ami nem nagyon fér be az akkuhelyre. Áttalakítottam az aksit de, 3 nekifuttás uttán egyszerűen már a gép nem emelkedik el annyira lemerül. A 8,4 es 400 mAh es akkut 9V 150 mAh-el tőltőm szerintetek ez megfelelő. Köszönöm előre is a segítségeteket.

Atti
2005-01-21, 21:29
Nagyon komoly súlyeltérésnek kell lennie a két szárnyvéged között, ahhoz, hogy abszolút megfoghatatlan legyen a csűrővel. Még csak enyhíteni sem tudtad a balra borulást?

Szerintem itt valami más gond lehet.
De nem jut eszembe semmi hirtelen.

Heiko
2005-01-23, 19:12
Mostmár nem megy félre a corsair, a csűrővel lehet szépen irányítani. A felszálás még mindig nehézkes, amikor megfelelő a sebesssége adok rá egy kis magasságit és mies el kezd emelkedni ide-oda libeg a szárny ezt mostmár csűrővel lehet korigálni, de baromira nehéz vele a felszálás. Attila te milyen akkut használsz a gépedbe, az én 8,4-es akksim hamar lemerül. Szerintek 9,6-ról mehet a corsair birni fogja az ICS-480-as szabályzó, meg a motor. Köszi a segítséget, jó repszizést.

Atti
2005-02-01, 13:10
Szia!

Nekem 8 cella AAA-val ment, azaz 9,6V
Azért múlt idő, mert per pillanat pihen mivel kiszereltem belőle az elektronikát egy másik repcsibe.

Most meg tudnám már próbálni 2s lipo-val is, de akkor még nem volt.

A 8 cellával ha folyamatosan teljes gázon mész nagyon fog melegedni az akksi. én egyszer nagyon hajtottam a gépet, és utána alig bírtam kivenni belőle. Olyan meleg volt, hogy hozzáragadt a habhoz.
Amúgy normál üzemben (feltételezve, hogy nem teljes gázon mész), nem gáz.

Heiko
2005-02-02, 16:43
Akkor ezekszerint az ics480-as szabályzó, és a gws vevő birja a 9,6V-ot. Normális repülés mellett meddig birja az aksi ? Az én Corsairomnak elég gyatra még a futómülye is, mert minden egyes felszállásnál elhajlik a fém futószár, most megprobáltam mellé rakni egy vastagabb acélpálcát, és azt hozzáfogadtam a futószárhoz, elég stabilnak tünik, de a hó miatt még nem sikerült kiprobálnom. Én is tervezgetem, hogy veszek egy Messer-t, elég jól néz ki az a repcsi is, meg sokan jobban dicsérték, mint a corsair-t.
Jó modellezést kívánok nektek.

Atti
2005-02-02, 19:54
Ja bocsi,
azt elfelejtettem mondani, hogy én nem ics480-at használok.

Heiko
2005-02-03, 17:38
De szerinted az ICS480-ra rakhatok 9,6V feszkot, 5-8 celláig szabályoz, elvileg akkor jonnak kell lennie.

Atti
2005-02-04, 13:19
Szia!

Itt a válasz:

Az ICS480-as 5-8 cella 15/25A-t bír, hűtőborda nélkül/hűtőbordával.
480-as motorból sok fajta van. A sima 7,2V speed 480 graupner rövidzárási árama 31A, a speed480BBrace pedíg 60A. Max hatásfoknál 8-11A vesznek fel.

Ezek a mocik 7-10A vesznek fel 9,6V-nál, tehát akkor bírnia kell.

Heiko
2005-02-04, 17:17
Köszönöm szépen a segítséget, épp most barkácsolom hozzá az akkkumulátort. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogy fog duruzsolni a kicsike.