PDA

Teljes verzió megtekintése : Mi a legolcsóbb rth repülőre?

Roach
2013-04-29, 11:48
Üdv!

A kérdés adott, nagyon érdekelne olcsó működő rth repülőgépre, mondjuk az egyik multiwii+gps konfiggal meg lehet oldani hk-ról? Bújom az rcgroupsot is egy ideje sikertelenül, gondoltam szerencsét próbálok. Linknek örülnék, előre is köszi.

pulsarxp
2013-04-29, 14:13
Én eddig ezt találtam legolcsóbban:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31162__Arkbird_Autopilot_System_w_OSD_GPS_Altitu de_Hold_Auto_Level_.html

TonyC
2013-04-29, 14:17
Crius AIO Pro V2 + ArduPlane NG.

TonyC
2013-04-29, 14:27
+ MinimOSD az lemaradt.
Így.:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DacenggfmCw

RC Zumuld
2013-04-29, 15:29
... aztán amikor végeredményként kijön, hogy ezek a repülést segítő eszközök max. 15kHUF- al olcsóbbak mint a Magyar c4s amihez ráadásul gyors és szakszerű support is jár, rá kell jönni, ez többet ér mint az a 15.000HUF!
Egy hibás AIO szemüveget kellett visszaküldenem kínába. Ennek költsége 14.000HUF volt....

Robertony
2013-04-29, 16:25
35e-bol megjon egy AIO Pro szett.
-AIOP V2 vezerlo
-MAVLink osd
-Bluetooth modul
-u-Blox GPS
-USB AVR programozo
-feszultseg es aram mero
-433MHz-es telemetria ado/vevo

eosbandi
2013-04-29, 17:58
... aztán amikor végeredményként kijön, hogy ezek a repülést segítő eszközök max. 15kHUF- al olcsóbbak mint a Magyar c4s amihez ráadásul gyors és szakszerű support is jár, rá kell jönni, ez többet ér mint az a 15.000HUF!
Egy hibás AIO szemüveget kellett visszaküldenem kínába. Ennek költsége 14.000HUF volt....

Minden tiszteletem a C4S fiúké, de ha jól tudom akkor a C4S egyenlőre elfogyott és a következő széria elkészülésének időpontja nem ismert.

C4S árkategóriában nagyon jön fel a Feiyu, az 41AP már meg is előzte. Én is használom a C4S-t, szeretem is, de ha most kellene vennem akkor komolyan elgondolkodnél a 41AP-n.... egy darabig még előny a magyar gyártmány, de aztán nyernek a feature-ok....

eosbandi
2013-04-29, 18:00
Üdv!

A kérdés adott, nagyon érdekelne olcsó működő rth repülőgépre, mondjuk az egyik multiwii+gps konfiggal meg lehet oldani hk-ról? Bújom az rcgroupsot is egy ideje sikertelenül, gondoltam szerencsét próbálok. Linknek örülnék, előre is köszi.

MultiWii fixed wing RTH kód már van, de csak béta. Most fésülöm össze a _shared kóddal. Szerintem május végére repülhető lesz..... ha van kedved játszani vele akkor talán előbb is.

RC Zumuld
2013-04-29, 21:19
... és mindezért már csak azt kell elviselni, hogy a gép úgy néz ki mint egy karácsonyfa és minimum programozói végzettség kell a használatához. :)

eosbandi
2013-04-29, 21:33
... és mindezért már csak azt kell elviselni, hogy a gép úgy néz ki mint egy karácsonyfa és minimum programozói végzettség kell a használatához. :)

Viszont tudod hogy mire mit reagál és nem utólag kell a videót elemezgetni, hogy vajon miért csavarodott bele a földbe :D :D :D

Robertony
2013-04-29, 21:50
Viszont tudod hogy mire mit reagál és nem utólag kell a videót elemezgetni, hogy vajon miért csavarodott bele a földbe :D :D :D

;D 8)

Roach
2013-04-30, 01:37
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! :-*

A multiwii lesz a nekem megfelelő, van egy haverom aki szivesen segít nekem a beállításban, nem modelles de ezt a részét vágja. Megvárom viszont a május végét, előtte nem is lenne aktuális, majd utánna visszatérek a dologra és nagyon örülök, h működik a microwii(illetve fog).
Valamint nem ismerem ezt a fórumot, 1-2szer jártam itt de a gyors help után most már visszanézek rendszeresen.

Paraglider
2013-04-30, 03:00
olcsó működő rth repülőgépre

100 méter bálakötöző....

Peck
2013-04-30, 03:01

Vagy ugyanúgy pislogsz mint a vakegér... :D :D :D :D 8)
Ja, ehhez RTH se kell.

Roach
2013-04-30, 22:09

Ne haragudj milyen 15000Ft-ról beszélsz?? c4s 60ropi, hk-ról ez egyben: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__26588__MultiWii_PRO_Flight_Controller_w_MTK_GPS_ Module.html összesen kb 15k. Nem értem mi értelme vásárolni valamit 4x annyiért ami kevesebbet tud. c4s a vastagabb pénztárcával rendelkező ember választja esetleg mert magyar, már ne haragudjon meg senki de én(meg nagytöbbség) azt veszem ami a legolcsóbb és működik rendesen amire használni szeretném. Akkor lenne ez a magyar eszköz jó, ha legalább magyarországon meg lehetne venni olcsón, de nem lehet mert mint minden itthon méregdrága, tökmindegy itteni találmány vagy import, ha magyartól veszed ott megy fel az ára... sajnos.
Megválsz a repcsitől amibe benne volt mit csinálsz? eladod 60, 50, esetleg 40ért? ki venne meg ilyet repcsivel? Mert a 15ropis multiwii-t kiveszem a repcsiből, belerakom a multicopterbe és annyi, vagy ha már nem kell itt eladom tizenpár ezerért. Ellenkezzen velem aki akar de ez így működik.
Most rc-ben az open firmware a menő, egyre több helyen jelen van, fr9x, open9x, deviation, arduino, tessék megnézni a frsky taranist... ezeket kell megvenni, ezeknek a fejlesztését segíteni mert a felhasználó ezzel jár a legjobban, nem pedig a zárt forráskódú hasamraütök áron eladott dolgokat isteníteni, mert származik valahonnan.

RC Zumuld
2013-04-30, 23:29
Akkor meg kell azt venni, használni és boldognak lenni! :D
Viszont akkor nem értem, hogy miért indítottad a topikot, ha már eleve meg van a kérdésedre a válaszod! ;D

Valami nem attól lesz drága, hogy magyartól veszed- e vagy sem, hanem, hogy mekkora szériában gyártják...

Roach
2013-04-30, 23:47
Akkor meg kell azt venni, használni és boldognak lenni! :D
Viszont akkor nem értem, hogy miért indítottad a topikot, ha már eleve meg van a kérdésedre a válaszod! ;D

Valami nem attól lesz drága, hogy magyartól veszed- e vagy sem, hanem, hogy mekkora szériában gyártják...

A srác írta a kérdésemre, h igen működni fog a multiwii május végén, most fogja befejezni tehát már tudom. Topic nélkül nem tudnám, szerintem ez érthető. :'(

Már ne haragudj az, h valamit milyen darabszámban gyártanak engem, mint végfelhasználót nem érdekel. Mennyibe kerül és mit tud az annál inkább foglalkoztat.

Még egy mókás példa akkor a gyakorlatból: kompletten az fpv gépem mondjuk ér 50k-t(nagyjából ennyit fog az enyém) akkor miért fizetnék még 60at, h visszajöjjön? ;D

RC Zumuld
2013-04-30, 23:57
:-X

pulsarxp
2013-05-01, 00:30
nem akarok vitát szítani, de majd június elején vissza térünk rá, amikor kész lesz, és beüzemelted, vagy annak sokadik napja zajlik....

Roach
2013-05-01, 00:38
@Fat Jesus -A legolcsóbb rth érdekelt, nem a legjobb támogatással rendelkező, meg még csak nem is a legjobb. C4S elhiszem jó, csak az olcsó multiwii köré még egy nagyon szép repcsi kijön belőle ennyit írtam nem tudom most mi nem tetszik. Ne haragudj ha megsértettem egy rajongót, ha te használod a c4s-t akkor csak irígyellek mert amint írtam biztos nagyon jó csak nekem épp nem telik ilyesmire. Viszont a fórum azért van, h mindenki leírja a véleményét.

@pulsarxp -Igaz. Viszont, ha azt szeretném, h plug and play legyen akkor nem ezt választanám.

Seszi
2013-05-01, 01:45
bocs Roach, de a legolcsóbbat keresni valamiből, az nem vezet sehova. ár/érték arányt kell nézni!

Roach
2013-05-01, 02:42
Ha működik megérte, ha nem akkor pedig megintcsak megérte mert majd megy a multicopterre amire megintcsak ez a legolcsóbb rth és most is működőképes. Ár/érték arányban lenne jobb? Nem láttam egyenlőre de linket pls, ha valaki tud érdekel mindenképp.

pulsarxp
2013-05-01, 03:33
@pulsarxp -Igaz. Viszont, ha azt szeretném, h plug and play legyen akkor nem ezt választanám.

Igaz, ott a pont :) Kopteren meg tuti jó lesz, ott nekem is bevált :)
amit meg én linkeltem HK-s, sokan írtak róla jót rcgroupson, ha mégsem válna ez be... ;)

Roach
2013-05-01, 04:52
Kiderül, de az az igazság ha nem válik be akkor nem fogok repülővel fpv-zni nálam ez így lesz valószínű, mert csak a repcsire nem fogok költeni többet. Nagyon tetszik, h multirotorhoz használhatom egyébként ezt sem venném meg, hanem eladnám rögtön a repcsit ami most is meg van hirdetve am, de egyenlőre csak érdekelt lenne-e rá kereslet. Egyenlőre én bízok ebben a multiwiiben, meglátjuk.

Gogo
2013-05-02, 00:43

http://www.youtube.com/watch?v=bqEgFwGZZkA

4:00-tól érdekes. Ha kivársz a HK 47$-ért adja. Én még 39-ért vettem. 21 a GPS.

Roach
2013-05-02, 02:38

http://www.youtube.com/watch?v=bqEgFwGZZkA

4:00-tól érdekes. Ha kivársz a HK 47$-ért adja. Én még 39-ért vettem. 21 a GPS.

Thx!
Úristen. Na igen... ez már valami. lol nekem az is elég, ha jó irányba elkezd visszarepülni ez már teljesen túlszárnyalja a vártakat, meg az árát is. Kíváncsi vagyok milyen nehéz lesz egy ilyet belőni, h megcsinálja a látottakat.

Stefi_
2014-09-26, 14:26
Nah, mi lett az olcsó RTH-val? Bevált?

Paraglider
2014-09-26, 18:08
Ez a legolcsóbb:
http://lh4.googleusercontent.com/proxy/Di7KAkaZbmIfdlEAKpiHA_Bl_0l15AQksGj-k5l-7QJbql9FqnI__QmHTs93un9F9nw9FC7Srr0TVr6zHW-AvwUxWRzLLV9-oM109WPDsw6bHmCcPQ=w217-h217-nc

kabir bedi
2014-09-26, 18:20
:D :D :D