PDA

Teljes verzió megtekintése : .26-os motor beránási hiba

detto
2013-05-03, 23:00
Sziasztok!

Előszedtem kb 2 éve álló hot bodies sport rtr autómat. A berántója már akkor sem volt jó, starter padról használtam, nem foglalkoztam a berántójával. Most szétszedtem a motort a berántó felöli oldalon. A berántó és a csúszócsapágy jó. Ami hibára gondolok azt képekben feltöltöttem és nálam okosabbak véleményét kérem.

Röviden, ami az én véleményem: a berántó megteker egy tárcsát, ami a hajtókarból kiálló kis tengelyféleséggen keresztül tekeri meg a hajtókart. Na most ez a kis tengelyféleség teljesen besüllyed a hajtókarba és így nem tud beleakadni a tárcsába. Ezen a kis tengelyen az egyik vége mintha sérült lenne. A képeken, aki ért hozzá úgyis láttja miről van szó.

Kérdésem lehet-e ezt javítani? Valóban hosszab tengely kell bele, hogy beakadjon a tárcsába?

Amit még nem értek, ha valóban esetleg letörtek belőle darabok, annak szétkellett volna vernie a motort, de a motornak semmi baja.

Egy off kérdés: kb 2 éves üzemanyagot lehet még használni? Rendesen le volt zárva.

Bocsi a szakkifejezésekért.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Két képet csatolok, mert ennyit lehet max. egy hozzászóláshoz, ha nem egyértelmű, akkor tudok még feltenni más képeket is.

detto
2013-05-03, 23:05
Ezt a képet még muszáj feltennem, itt láttszik, hogy teljesen besüllyed a tengely a hajtókarba.

SYL
2013-05-08, 23:24
Piszkáld ki a csapocskát, de vigyázz az alatta levő rugóra.
Kicsit meg kell igazítani a csap két végét polírpapírral, könnyen kell a furatban mozognia.

Üdv: SYL

kiss lászló
2013-05-09, 00:11
Igen valószínű, hogy a kis csapocska mögött hiányzik egy kis rugó.
Ne tegyél bele hosszabbat, hanem pótold a rugót.
A kis csapnak könnyedén kell ki-be járnia a meghajtó tengelybe menet közben.
ÜDV: Laca

detto
2013-05-27, 23:25
Köszi a válaszokat, nagyon sokat segítettek.

Most már csak az érdekelne, hogy hova lett a rugó? Mert a dugatyúházban semmi nem volt.
Milyen rugót javasoltok? Honnan szerezzek vagy vegyem ki, ami ebbe jó?