PDA

Teljes verzió megtekintése : Skywalker 1680 vagy X8? Elso FPV project...

neu
2013-05-07, 11:30
Udv az Uraknak! :)

Kacsintgatok az FPV fele valamennyi elektromos merevszarnyu multtal. Egyelore csak tajekozodom, foleg miutan eladtam a teljes modellezesemet anno es nullarol kell kezdenem. Meg a quadcopter is benne van a pakliban, de talan merevszarnyura hamarabb raveszerm magam.

Egyelore 2 platformon akadt meg a szemem amibe "by design" lehet pakolni tenyleg cuccot. Skywalker 1680/1900 es X8. Tudom, hogy van itt mindkettobol par embernek, ezert erdekelnenek tapasztalatok, tanacsok stb. Tudom, hogy a ket gep mas karakterisztikaval rendelkezik, raadasul csupaszarnyakrol nem tudok semmit. Az elobbivel jobban szimpatizalok a hagyomanyos, felsoszarnyas elrendezese miatt, azt ertem, hogy mukodik :) De az X8 is jo platformnak tunik, raadasul kesobb abba tobb hasznos terhet lehet pakolni.

Az elkepzeles ez volna elso korben:

- Minel hosszabb repulesi ido (meglepo modon :P)
- OSD (Home, Alt, Speed, Heading, Batt. stb)
- Nem lenne rossz, ha laptop-on lenne telemetria, muszerek, terkep, de ez nem letfontossag elso korben
- GPS, robot, failsafe, RTH
- FatShark vagy hasonlo video rendszer + mozgathato kamera gimbal (nem tudom az FS headtracker mennyire megbizhato, ugyhogy ezzel kapcsolatban meg kutakodom)
- 2.4GHz Ado + Vevo - itt sem jutottam meg dulore, de inkabb vennek valami normalis darabot ami tuti megbizhato, mint valami olcsobb megoldast amit bizonytalan. Jo ar ertek aranyra hajtok :)

Egyelore nem tervezek tobb kilometerre menni egybol, tudom, hogy ahhoz kell meg ez-az....Elso korben ismerkednek csak a dologgal, de nagyon megbizhato rendszer kene, mert vannak rossza tapasztalataim a multbol.

Otleteket, velemenyeket szivesen fogadok :)

Szep napot!
Udv, neu

eosbandi
2013-05-07, 11:47
Udv az Uraknak! :)

Kacsintgatok az FPV fele valamennyi elektromos merevszarnyu multtal. Egyelore csak tajekozodom, foleg miutan eladtam a teljes modellezesemet anno es nullarol kell kezdenem. Meg a quadcopter is benne van a pakliban, de talan merevszarnyura hamarabb raveszerm magam.

Egyelore 2 platformon akadt meg a szemem amibe "by design" lehet pakolni tenyleg cuccot. Skywalker 1680/1900 es X8. Tudom, hogy van itt mindkettobol par embernek, ezert erdekelnenek tapasztalatok, tanacsok stb. Tudom, hogy a ket gep mas karakterisztikaval rendelkezik, raadasul csupaszarnyakrol nem tudok semmit. Az elobbivel jobban szimpatizalok a hagyomanyos, felsoszarnyas elrendezese miatt, azt ertem, hogy mukodik :) De az X8 is jo platformnak tunik, raadasul kesobb abba tobb hasznos terhet lehet pakolni.

Az elkepzeles ez volna elso korben:

- Minel hosszabb repulesi ido (meglepo modon :P)
- OSD (Home, Alt, Speed, Heading, Batt. stb)
- Nem lenne rossz, ha laptop-on lenne telemetria, muszerek, terkep, de ez nem letfontossag elso korben
- GPS, robot, failsafe, RTH
- FatShark vagy hasonlo video rendszer + mozgathato kamera gimbal (nem tudom az FS headtracker mennyire megbizhato, ugyhogy ezzel kapcsolatban meg kutakodom)
- 2.4GHz Ado + Vevo - itt sem jutottam meg dulore, de inkabb vennek valami normalis darabot ami tuti megbizhato, mint valami olcsobb megoldast amit bizonytalan. Jo ar ertek aranyra hajtok :)

Egyelore nem tervezek tobb kilometerre menni egybol, tudom, hogy ahhoz kell meg ez-az....Elso korben ismerkednek csak a dologgal, de nagyon megbizhato rendszer kene, mert vannak rossza tapasztalataim a multbol.

Otleteket, velemenyeket szivesen fogadok :)

Szep napot!
Udv, neu

Esetleg egy kissebb géppel lehetne újrkezdeni, mondjuk egy EasyStar vagy egy Bixler2, illetve Styroman ES klónja.... ezek is elég sok cuccot felvisznek...

Pistu
2013-05-07, 12:21
Hat az X8 sokkal jobban mutat viszont az biztos, hogy a skywalker vagy a skyhunter joval stabilabb es sratolas szempontjabol is 1xubb gep. En biztos nem vennek elsore X8at bar ez attol fugg mennyi tapasztalatod van. Ha meg nem volt csupad en kihagynam. Balintnal tenyleg vannak kisebb es jo gepek twinstar/easy clonok. Ami azert jo valasztas kezdesnek mert van hozza alkatresz max 1-2 napon belul.

Robotnak batran ajanlom mmormota fele C4S robotot. Benne van minden ami kellhet, az antenna trackinget pedig mar fejlesztik bele.

Videonak talan a lawmate ami jol bevalt eddig szinte mindenkinek. Hozza rendes antennak.

LRS ez penztarca es izles kerdese.

ppeter
2013-05-07, 12:37
Szia!
Skywalker hibája:
-a törzs gyengesége, üvegszálas bevonással orvosolható
- szárnygumizás kockázatot rejt magában.

X8 (és csupaszárnyak):
- Egyedül elhajítva a start kockázatos. Jó erőben lévő segítővel nem probléma.
- A csupák jellemzője, hogy nagy állásszögnél a lefelé nagy mértékben kitérített kormányfelület dugóba viszi.
A dugóból a robot nem valószínű, hogy kiveszi (csak manuál módban, kézzel lehet kivenni).

Első gépként Styromannál választanék gépet.
Én az 5,8 GHz-s videót javasolnám. 200-250 mW-tal. elmarad az alul-áteresztő szűrő, kicsi az antenna, 1 km-t biztosan tudja Ati féle antennákkal (vagy saját készítésű antennával).

Üdv ppeter

neu
2013-05-07, 12:40
eosbandi

Teljesen igazad van, en is gondolkodtam rajta, de megmondom oszinten, hogy az EasyStar-t kihagytam anno is, nem szeretem (tudom, hogy kivalo tanulo gep). Igazabol maga a gep a legkisebb tetel ebbol az egeszbol. Bixler talan, de nem latom, hogy mennyivel lennek elorebb egy Bixler-rel mint egy Skywalker-rel. Latom, hogy kicsit kisebb, kicsit olcsobb motor, szabalyzo, akksi kell bele. De ha az egesz listat megnezed, akkor nem annyira szamottevo a kulonbseg figyelembeveve, hogy nem szeretnek tobb gepet tartani, allandoan adni-venni a cuccokat, tul sokat barkacsolni. A Bixler-bol az FPV / Rx rendszeren kivul nem sok mindent tudnek atmenteni az SW-be kesobb ha jol nezem.

Raadasul valameirt ugy gondolnam, hogy a Skywalker 1680 stabilabban repul mint a Bixler, bar ez csak feltetelezes a felsoszarnyas kialakitasabol adodoan. Lehet hogy tevedek. Milyen elonyt latsz a Bixlernel az SW-vel szemben? Alkatreszellatottsag esetleg?

Pistu

X8 igazabol koltoi kerdes, nem gondoltam, hogy barki is megprobalna meggyozni rola :D Nem volt meg csupaszarnyam, ugyhogy igazabol azt tuti valami kisebb, olcsobb verzioval kezdenem FPV nelkul. A Twinstar is felmerult, de ott sem latom a hatalmas kulonbseget a Skywalker-hez kepest, raadasul dupla motor, szabi....Alkatreszellatottsag lenne a fo erv? Azt lattam hogy TS-t hasznalnak sokan FPV-re megha nem is erre talaltak ki.

Styroman FPV klonjat meg nem lattam. Ha meguszom barkacsolas nelkul (nem nagyon van helyem es idom) akkor lehet hogy erdekes. Kerestem, de nem talalom, csak hivatkozast ra. Merre lehet megtalalni?

LRS meg nem aktualis, az majd csak ha tenyleg megfog a dolog es lesz hozza eleg rutin :)

ppeter

Koszonom! Ati fele antennarol meselnel kicsit? :)

Koszi!
Udv, neu

ppeter
2013-05-07, 13:01
Nekem nincs, de a többiek dicsérik.
Én magamnak csináltam, én bemérni nem tudom, Ati viszont beméri...
Jelen álláspontom szerint a 3 levelű cloverleaf antenna az adón, és a 4 levelű Skew planar antenna a vevőn a nyerő rövid távon.
Styroman: http://www.3dhabvagas.hu/category/fpv-repulok-uav-fpv-rc-modell-plane-kit-flugzeug
Ez csak a jéghegy csúcsa, lehet, hogy van Neki más is.
Üdv ppeter

Pistu
2013-05-07, 13:11
Egyebkent meg mielott valaki megszol az X8 nagyon fasza kis gep es gyonyoruen repul. Nagy benne a hely. Viszont nem kezdo szint. Nagyon nem.

A fo erv nem az alkatreszellatottas, de eleg nyomos. Kezdo FPVs konnyen tori a gepet es nem mind1 hogy heteket kell varni valamire vagy megvan par napon belul. Az, meg hogy az ember milyen gepet valaszt leginkabb egyeni elhatarizasa kerdese amit mindenki mas indokok/ervek alapjan valaszt. Minden gepnek vannak aprobb hibai. Aki mast allit az eleg rendesen fullent. De a legtobb sokak altal hasznalt gepnel ezek apro javithato dolgok. Nekem SW-em van es jol repul nincs vele semmi baj, de megis lecserelem egy skyhunter-re. Mert vannak vele nemteccesi dolgaim. De ez azert van mert en olyan vagyok amilyen nem pedig azert mert a gep szar. Az embernek megvannak a sajat igenyei es ehez kell gepet valasztani.

neu
2013-05-07, 13:25
Igen, az X8 nekem is jo gepnek tunik, de mivel nincs csupa tapasztalatom, tenyleg nem vagnek neki....igazabol irhattam volna mast is a cimbe ;)

Teljesen egyetertek Veled abban, hogy mindenkinek meg kell talalnia a neki megfelelo gepet. Mint minden hobbinal, itt is sok sok probalgatas es csere mire kialakul. En az SW-t szemeltem ki magamnak eddig, de az alkatresz ellatottsag az valoszinuleg tenyleg problemasabb lehet. Egyebkent v6-nal tartanak, gondolom parszor atterveztek. Meg mindig nem eleg jo? A Skyhuntert is neztem, ott milyen elony latsz az SW-vel szemben? A vezersik kikepzes az valoszinu egy erv, azt lattam, hogy ott mereviti mindenki pluszban az SW-t pl.

Styroman Twisteret megnezem, hogy mennyit kell barkacsolni meg hogy mi kell bele. Az esszeru valasztas lehet valoban, de ha naponta kell valami kics csetreszert elrohangalnom ami eppen nincs, akkor nem biztos, mert eleg draga az idom (leven keves van belole...). Arra meg nem jottem ra a fotok alapjan, hogy a motortarto hogy van a szarnyra rogzitve. Valaki repul itt ilyennel egyebkent?

Pistu
2013-05-07, 13:36
Twister: Hat azon a kepen latszik ahol a laservagott alkatreszek panelje van. Be kell vagni a szarny anyagaba es beragasztani. Fel van egetve a szarny profilja igy latszik hogy kell allnia.

Skyhunter: Joval nagyobb (belterre) a torzs. Van sajat tartoja amire ra lehet tenni a robotot. A szarny nem gumis hanem csavaros (gumisra is van mod). A segge stabilabbnak tunik ezzel a megoldassal. cserebe nincs oldalkormany gyarilag. Majd kiderul milyen lesz. Egyenlore az osszerakasnal jbban tetszik. Meg az orrfutora es a vizszintes karbon merevitesere varok aztan johet a teszt.

X5osom van, de vegul nem epitettem be. Es mivel kell a hely fel is fogom tenni eladasra. Azse rosz konstrukcio, de idohianyban szenvedek ugyhogy ez a project elvetve :D

csomy
2013-05-07, 14:04
Nekem van egy StyroMan Twisterem.
Első építésként kb 2 este volt összeállítani a testet, plusz elektrokika.
Külön érkezik a gép első, és hátsó fele, a vezérsíkok. A szárny 3 darabban, plusz a lézervágott részek. Szépen repül, és sok akku fér bele mind térfogat, mind súly értelemben. Én 5, vagy 2x5 AH-val repülök vele. Bár komoly zuhanásom nem volt vele, de strapabíró jószág.

eosbandi
2013-05-07, 14:40
eosbandi

Teljesen igazad van, en is gondolkodtam rajta, de megmondom oszinten, hogy az EasyStar-t kihagytam anno is, nem szeretem (tudom, hogy kivalo tanulo gep). Igazabol maga a gep a legkisebb tetel ebbol az egeszbol. Bixler talan, de nem latom, hogy mennyivel lennek elorebb egy Bixler-rel mint egy Skywalker-rel. Latom, hogy kicsit kisebb, kicsit olcsobb motor, szabalyzo, akksi kell bele. De ha az egesz listat megnezed, akkor nem annyira szamottevo a kulonbseg figyelembeveve, hogy nem szeretnek tobb gepet tartani, allandoan adni-venni a cuccokat, tul sokat barkacsolni. A Bixler-bol az FPV / Rx rendszeren kivul nem sok mindent tudnek atmenteni az SW-be kesobb ha jol nezem.

Raadasul valameirt ugy gondolnam, hogy a Skywalker 1680 stabilabban repul mint a Bixler, bar ez csak feltetelezes a felsoszarnyas kialakitasabol adodoan. Lehet hogy tevedek. Milyen elonyt latsz a Bixlernel az SW-vel szemben? Alkatreszellatottsag esetleg?

Az igaz hogy a SW stabilabb. Ami miatt a Bixlert javasoltam: A mérete. Elfér a kalaptartón, csak beledugod a két szárnyat és már mehet is. A SW-t macerásabb szállítani (hozzáteszem, nekem 1900-as SW-m van). Ha esetleg alkatrész kell hozzá akkor a holland HK raktárból 5 napon belül megrérkezik.

neu
2013-05-07, 15:14
Pistu,

Koszonom, igy vilagos...gondoltam, hogy valami ilyen megoldas lesz, bar az ilyen beragasztos temanak, huzasra altalaban nem vagyok a nagy hive. Atgondolom, lenne logika benne, hogy egy ilyet epitsek...

csomy

Mennyi plusz kics csetresz es bizbasz kellett meg azon felul ami a kitben van? Tudod azok amikre epites kozben josz ra hogy nincs, es ettol megall az egesz porject napokra :D Jelenleg szinte semilyen alkatresz keszletem nincs amihez nyulhatnek.

eosbandi

Az en kalaptartomon nagyjabol semmi nem fer el :D :D :D De szerencsemre az utca vegen mar tudok is reptetni, ugyhogy talan meguszom kocsi nelkul. Amugy meg ules le vagy ki, aztan indulas :D Az 1900-as szarnyat kulon vetted? Az 5 nap az teljesen rendben van. Hogy rendeled, siman a hobbyking-en es onnan hozzak alapbol, vagy van masik oldal? Volt erezheto kulonbseg az alap es az 1900-es szarny kozott?

csomy
2013-05-07, 16:20
csomy

Mennyi plusz kics csetresz es bizbasz kellett meg azon felul ami a kitben van? Tudod azok amikre epites kozben josz ra hogy nincs, es ettol megall az egesz porject napokra :D Jelenleg szinte semilyen alkatresz keszletem nincs amihez nyulhatnek.

Gyakorlatilag csak ragasztó kell hozzá, meg az elektronika, amit beépítesz.

ppeter
2013-05-07, 16:46
Szia!

Nekem a Skywalkerhez adtak ragasztót is.
Semmi nem kellett az összerakáshoz. Talán szervó-hosszabbító kábel kellett a szárnyakhoz. A törzshöz adtak.
Nekem a régi szárny jobban tetszik. Az új szárnyon nekem nem tetszik a rövid, tömzsi csűrő.Az íveltsége miatt nem tudok 70-80 km/h -nál gyorsabban menni. A régebbi kisebb szárnnyal 100 fölött ment (ebből lett a baj...).
Üdv ppeter

neu
2013-05-07, 17:43
Ado / vevo ugyben mit javasoltok? Van pl gyakorlati ertelme egy remote satellite vevonek? (pl AR7000) Leiras szerint jonak hangzik, de nem tudom mekkora jelentosege van a gyakorlatban (anno meg nem volt ilyesmi :) ) Adobol mit erdemes racionalisan venni ha nem akarom allandoan cserelgetni? Nekem utoljara meg egy oldschool HiTec 35MHz-es 4 csatis adom volt, azt latom, hogy annal mar elorebb tartunk :D Egy 6-7 csatornas Spektrum esetleg jo lehet kezdesnek fejben tartva a jovo lehetosegeit is? Tulzas, keves? Ti mit hasznaltok az FPV projectekhez?

eosbandi
2013-05-07, 18:07
Ado / vevo ugyben mit javasoltok? Van pl gyakorlati ertelme egy remote satellite vevonek? (pl AR7000) Leiras szerint jonak hangzik, de nem tudom mekkora jelentosege van a gyakorlatban (anno meg nem volt ilyesmi :) ) Adobol mit erdemes racionalisan venni ha nem akarom allandoan cserelgetni? Nekem utoljara meg egy oldschool HiTec 35MHz-es 4 csatis adom volt, azt latom, hogy annal mar elorebb tartunk :D Egy 6-7 csatornas Spektrum esetleg jo lehet kezdesnek fejben tartva a jovo lehetosegeit is? Tulzas, keves? Ti mit hasznaltok az FPV projectekhez?

A Spektrum és az FPV nem igazán férnek meg egymással.

neu
2013-05-07, 18:08
Na tessek...ezert jo kerdezni :) Miert nem egyebkent? Es mi igen?

Robertony
2013-05-07, 18:22

Nekem bevallt a 9xr+frsky kombo.

Ltomi78
2013-05-07, 18:50
Én assan modul t használ ok 2.4 ghz en turnigy9x ben. Az assan nagy hatótáv u x8r vevőjével. 3-4km akár a gyári antennával. 3 stabilan videó zavar as mellett mert ugye 1.2 videó link nel ezzel is szamolnod kell.

ppeter
2013-05-07, 18:51
Az Fpv géppel nagyobb távolságra lehet repülni, mint a normál modellekkel. (ez veszély is egyben)

Én FPV-ztem Spektrummal, de semmilyen visszajelzésem nem volt a hatótávolsággal kapcsolatban. 1,5 km-re is voltam gond nélkül, (ismerős helyen, és jól beállított robot ott volt a háttérben). Kezdésnek jó lehet mindenképpen szatellites vevővel....
A Futabánál pl. van lehetőség az RSSI jel megjelenítésére a videojelben. ...

Most FrSky telemetriás modult használok. A vevő vissza sugározza a vétel erősségét az adónak. Ha gyenge a vett jel akár a vevőnél, akár az adónál, akkor csipog, jelzi a vétel gyengülését. A IMAX/FLYSKY/EURGLE/TURNIGY 9x és 9XR rádióknál van lehetőség ER9X szoftverre frissíteni, így sokkal kényelmesebben kezelhetők a visszasugárzott telemetriás adatok.

Üdv ppeter

neu
2013-05-08, 01:25
A Turnigy 9x/xr adorol nagyon vegyes velemenyeket olvastam. Ugy tunik, mintha tenyleg csinaltak volna egy jo adot jo aron, es ez bosszantja a nagyokat. Meg mintha lenne egy kis presztizs kerdes is korulotte, mert hogy a Futaba az ugye Futaba...namost a gyakorlatban nem tudom ez mit jelent, de most tobben is azt irtatok, hogy ezt hasznaljatok megelegedessel. Azert hasonlo tudasu ismertebb gyartok vevoi sokszorosaba kerulnek. Tenyleg azok vannak ennyire tularazva? 50 dodoert nagyon szepnek hangzik, de ezeket mindig kis femtaetassal kezelem, mert altalaban ami tul szep ahhoz, hogy igaz legyen, az altalaban nem igaz. Itt most akkor megis? :)

Ennek a modulos temanak utana nezek, mert nem biztos, hogy teljesen ertem a dolgot, anno nekem nem volt ilyesmi. Jol ertem, hogy ez kell a kommunikaciohoz, hogy visszajojjon a telemetria az ado kijelzojere? Es ehhez kell akkor passzolo vevo?

Bigyula
2013-05-08, 06:29
Azért az az 50 dodo az több, mint 100. Adó + FrSky (vagy valamilyen más) adómodul vevővel, + posta (meg esetleg VÁM + ÁFA)...

neu
2013-05-08, 07:19
Persze, de ez a tobbi adonal is rajon meg.

Ltomi78
2013-05-08, 10:29
A Turnigy 9x/xr adorol nagyon vegyes velemenyeket olvastam. Ugy tunik, mintha tenyleg csinaltak volna egy jo adot jo aron, es ez bosszantja a nagyokat. Meg mintha lenne egy kis presztizs kerdes is korulotte, mert hogy a Futaba az ugye Futaba...namost a gyakorlatban nem tudom ez mit jelent, de most tobben is azt irtatok, hogy ezt hasznaljatok megelegedessel. Azert hasonlo tudasu ismertebb gyartok vevoi sokszorosaba kerulnek. Tenyleg azok vannak ennyire tularazva? 50 dodoert nagyon szepnek hangzik, de ezeket mindig kis femtaetassal kezelem, mert altalaban ami tul szep ahhoz, hogy igaz legyen, az altalaban nem igaz. Itt most akkor megis? :)

Ennek a modulos temanak utana nezek, mert nem biztos, hogy teljesen ertem a dolgot, anno nekem nem volt ilyesmi. Jol ertem, hogy ez kell a kommunikaciohoz, hogy visszajojjon a telemetria az ado kijelzojere? Es ehhez kell akkor passzolo vevo?

Turnigy 9x-gyári modulját csak quadcopter rövidtávú reptetéseknél használom max 300-400m-ig, biztos tudna többet is sokak szerint 1.5km de mivel a failsafe-t nem lehet előre progamozni rajta ezért használom az assant. Egyébként olyan modul és vevő páros teszel bele amilyet szeretnél a lényeg hogy JR kompatibilis legyen ne Futaba tipusú ez.

Stallmaster
2013-05-08, 10:37
én földön teszteltem csak a sima turnigy 9x-modult, ott oszlopok, házak közt 600m volt a hatótáv, de már én sem azt használom. szerintem is vegyél FrSky telemetriás modult bele, úgy is olcsóbban jössz ki, mintha "nagy" gyártó drága termékét vennéd, és vissza is csipog neked, mikor gyengül a jelerősség, failsafe programozható, stb. ha veszel egy modul nélküli 9x-et, vagy 9xr-t, meg egy JR kompatibilis frsky modult, bepattintod a hátuljába, és repülhet is.

neu
2013-05-08, 22:35
Es a Turnigy 9x/xr + FrSky telemetrias modullal milyen hatotav / megbizhatosagi tapasztalataitok vannak? Ezek szerint hasznaljatok ezt paran...

mcelek
2013-05-09, 00:20
Utóbbit most vettem, spektrumot cseréltem le ;)
Én is a többiek sikeres beszámolói miatt vettem, bár kínai és halottam meghibásodást is, nem risztott el.
Persze eddig FPV-re egy butafa superCAP9-em van Scherrer UHF-el, szóval az irányítás hatótávja biztosan nagy korlát, ezért ezt érdemes jól meggondolni és leginkább bizonyított rendszert használni. Szóval a 9x jó rádió, és akár FrSky, akár Assan modullal jó eredmények lehetnek, de nem Long Range, hacsak nem Boosterrel. Viszont a hagyományos rendszerek közül a Futaba FASST rendszere tudja a legtöbbet, 4-5km sem ritka stabilan.
Persze többnyire 2km körül repkedünk 8)
Erre a célra nyugodt, jó siklószámmal rendelkező gép kell, csupáról magad is lebeszéled, skywalker jó nagyon, de a T vezérsík szitálhat nagyobb sebességnél. Többen Twinstart használunk, de tényleg Styroman gépekkel jársz a legjobban, hiszen meg van az építés öröme is, nem beszélve a félelmetesen nagy terhelhetőségről.
8)

Stallmaster
2013-05-09, 01:01
itt vannak a 2.4ghz cuccokra vonatkozó távolság rekordok: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,116911.0.html

eosbandi
2013-05-09, 10:42

A DSM2 nem tűri a zavarokat. Hacsak nem a puszta közepén repülsz akkor lehet számítani valamilyen zavarforrásra 2.4Ghz-en. A DSMX már jobb, de az viszont nem egy alap kategóriás rádió.

Rádiónak egy Turnigy9X a lehető legjobb. Az új 9XR-hez már forrasztani sem kell hogy rátedd valamelyik opensource firmware-t. Adónak pedig kezdetnek mindenképpen egy FrSky. 1.5-2Km-t simán elmegy booster nélkül is (a booster meg csillapítás nélkül rátehető mivel 60mW a kimenő teljesítménye.)

neu
2013-05-09, 13:00
Errol az open source firmware dologrol meseljetek mar valamit, mert ez nekem uj hogy mar az adot is flashelitek :D Nekem anno ez nem volt meg opcio. Volt ket bot, meg a trim oszt' kalap-kabat :D

RC Zumuld
2013-05-09, 13:31
Szerintem ez már erősen off-topik itt.

Turnigy rádiók és open source fw topikja:
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,52164.0.html
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,104324.0.html
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,123694.0.html

FrSky:
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,77370.0.html

A 2.4- es irányítás hatótávjának feszegetéséről pedig 2- vel ez előtti postban olvashatsz egy linket.

neu
2013-05-09, 14:00
Koszonom, megyek megnezem ezt is!

ppeter
2013-05-09, 14:05
Szia Neu!
Ez a leg naprakészebb link (szerintem): http://www.rc-miskolc.emiter.hu/rc-miskolc/index.php?option=com_content&view=article&id=148&Itemid=136
Üdv ppeter

neu
2013-05-09, 14:08
Szia Neu!
Ez a leg naprakészebb link (szerintem): http://www.rc-miskolc.emiter.hu/rc-miskolc/index.php?option=com_content&view=article&id=148&Itemid=136
Üdv ppeter

Nagyon jo! Koszonom ppeter! ;)

mcelek
2013-05-09, 23:56

A DSM2 nem tűri a zavarokat. Hacsak nem a puszta közepén repülsz akkor lehet számítani valamilyen zavarforrásra 2.4Ghz-en. A DSMX már jobb, de az viszont nem egy alap kategóriás rádió.
Rádiónak egy Turnigy9X a lehető legjobb. Az új 9XR-hez már forrasztani sem kell hogy rátedd valamelyik opensource firmware-t. Adónak pedig kezdetnek mindenképpen egy FrSky. 1.5-2Km-t simán elmegy booster nélkül is (a booster meg csillapítás nélkül rátehető mivel 60mW a kimenő teljesítménye.)

Ja, spektrum hanyagolható ;)
Hogy is van az a Flash, mert nekünk nem sikerült a 9xr-t, pedig PulsarXP-től kaptam volna egy szép csupaszárnyas boot-al indulót.