PDA

Teljes verzió megtekintése : Mi az a kompresszio?most keztem és még ezeket nem tudom mi.

thenin
2005-01-24, 21:20
létci irjatok minden dolgot amit tudtok,érdemes tudni .szóval mi is az a kompresszió?

Gézabá
2005-01-24, 21:32
Ha ez nem vicc, akkor megmondom a szakmádat. Vagy ügyvéd, vagy orvos vagy.

thenin
2005-01-24, 21:37
Ha-ha.nem csak most keztem.amikor kezted te tudtad a kérdéseidre a válaszokat?gondolom nem de most,hogy vissza gondolsz már szerintem nevetsz a kérdéseiden.na valaki leirná?kérnem.nagyon fontos lenne
köszi minden SEGÍTőKÉSZ embernek

Gézabá
2005-01-24, 21:46
Én nem bántani akarlak, de nem hiszem, hogy a fenti két embertípuson kívül van még olyan ember, aki ezzel nincs tisztában.

sl45
2005-01-24, 21:49
Gézabá: Itt vitatkozol mikor már leírhattad volna a választ, ez mire jó??
Válaszolj a kérdésre vagy ne szólj hozzá. Egyszerű nem?
Vagy te olyan ember típus vagy aki szeret vitatkozni?????

thenin
2005-01-24, 21:55
Köszi SL45 a segitségedet.

Gergew
2005-01-24, 21:58
Én szívesen segítek.
A kompresszió a dugattyú szorulásának mértékét jelenti a hüvelyben. A nagy akomresszió jól össze tudja sűríteni a keveréket a motor, ha nem elszökik a dugattyú oldalán, tehát nem zár igy csökken a motor élettartama és leadott teljesíménye is. Egy idö után minden motor kompressziója tönkre megy, kérdés hogy hogy járatta be az illetö motor gazdája, vagy hogy mennyire nem kímélte.
Üdv: gergew

thenin
2005-01-24, 21:59
köszi a segítségedet.ha nincs kompresszió akkor nem jó a moci?nem fog beindulni?

Gézabá
2005-01-24, 22:03
SL 45-nek.
Ne nézz már egy rosszindulatú gazembernek.
Privátban már írtam a topic indítójának, ahol megpróbáltam neki segíteni.
Én csak azt nem hiszem el, hogy valaki ilyen alapvető dolgokkal nincs tisztában. Inkább hiszek abban, hogy valaki bolondot akar csinálni a fórum olvasóiból. (Ennek nagyobb a valószínűsége)

thenin
2005-01-24, 22:04
Nem akarok bolondot csinálni az emberekből.csak gondoltam ha nem találtam meg a neten akkor a tapasztalt modellesek biztos tudják,és segíteni fognak.

Gergew
2005-01-24, 22:07
Ha nincs komresszió kis szerencsével még beindulhat de megy már sokáig. Akkor felújítószett. (dugattyú, hüvely, hajtókar)

kácsor kornél
2005-01-24, 22:19
Aranyosan leirtad Gergew ,hogy SZERINTED mi a kompresszio,de a valóság más! A kompresszio a komprimálni (összesüriteni ) szóból ered. És általában egy viszonyszámot takar amit a motor gyártoja ad meg.Tehát azt jelent,hogy a motor a beszivott tüzelőanyag-levegő-keveréket az eredeti térfogatának hányad részére süriti össze! Ha a motor megkopik-a kompresszio csökken és vele arányossan a motor teljesitménye is.Végül ha már nagyon kopott esetleg be sem indul! ---Remélem segitettem .:üdv Kornél :roll:

thenin
2005-01-24, 22:21
kezdek félni....... :cry: ha ez lesza megoldás mit csináljak?csomót kell pumpálni benyát hogy beinduljon.lehet ,hogy ez a baj?

kácsor kornél
2005-01-24, 22:24
Fel tudod emelni a pullstarttal a kocsit?

kácsor kornél
2005-01-24, 22:41
Ha fel tudod emelni(a berántó val) akkor valószinüleg a kompresszio jó tehát a hibát máshol keresd!

thenin
2005-01-24, 22:44
fel tudtam emelni.akkor jó?de egyépként mikor nem tudom felemelni?ha teljesen kihúzom akkor bármikor nem?

kácsor kornél
2005-01-24, 22:56
Az elején ne tudd!!!!! :ejnye:

Gergew
2005-01-24, 23:02
Aranyosan leirtad Gergew ,hogy SZERINTED mi a kompresszio,de a valóság más! A kompresszio a komprimálni (összesüriteni ) szóból ered. És általában egy viszonyszámot takar amit a motor gyártoja ad meg.Tehát azt jelent,hogy a motor a beszivott tüzelőanyag-levegő-keveréket az eredeti térfogatának hányad részére süriti össze! Ha a motor megkopik-a kompresszio csökken és vele arányossan a motor teljesitménye is.Végül ha már nagyon kopott esetleg be sem indul! ---Remélem segitettem .:üdv Kornél :roll:
:oops: :lol:
Na hát meseszerűen irtam le na. Hát végülis a LEvegő-üzemanyag keverék összesűrítésének mértékét jelenti a dugattyú fölött, nem? Hát sajna én csak ilyen parasztosan tudom leírni :roll:
Lényrg: minék nehezebben tudod átfordítani a lendkereket annál jobb a komressön. :wink:

thenin
2005-01-24, 23:06
mikor elején?

thenin
2005-01-24, 23:12
hogy érted azt,hogy az elején ne tudjam felemelni?érti ezt valaki?

thenin
2005-01-24, 23:15
az a lényeg ,hogy most már tudom,hogy nincs baja a mocinak,és ennek örülök.Köszönöm minden segítő modellező társnak.

kácsor kornél
2005-01-24, 23:20
A ZSINÓR ELEJÉN :idea:

kácsor kornél
2005-01-24, 23:22
Gergew Jó a stilusod nem akarsz,könyveket irni :?:

thenin
2005-01-24, 23:27
kössz akkor jó a moci.megértettem! :barom: :barom: :idea: 8-[

bogrács
2005-01-24, 23:47
Szerintem nem értesz a motorokhoz. ha ilyen alapvető kérdéseket teszel fel, inkább egy személyes találozót javaslok, környékbeli autóssal, akinél tájékozódhatsz, és be állítja elsőre a porlasztódat is. és nem főzöd, meg a motorodat, rossz esetben. Az avatarodba nics lakhely.

bogracs

Necro
2005-01-27, 00:42
en csak annyit tennek hozza, hogy thenin kezdo srac es aranylag "kicsi" meg :)

mz/x
2005-01-27, 01:08
Ahhoz, hogy egy kicsit jobban ertsd a dolgokat, erdemes lenne elolvasni par konyvet, vagy ha nem is elolvasni, akkor legalabb atlapozni(jo kis kepek vannak am benne :) ). Ha jol emlekszem, akkor talan a regi kresszkonyvekben volt rola szo(lehet hogy fellelheto a csaladban, kerdezd meg), legalabb is amikor en tanultam, akkor meg benne volt.A komolyabb konyveket azert nem ajanlom, mert azok mar felteteleznek egy minimalis(?) tudast.Nagyon sok dolog tortenik, mire az uzemanyag " lejut " az aszfaltra.( hu, ez igy tul misztikus :) , szoval mire az elegetett uzemanyag energiaja mozgasba hozza az autot).Erdemes ezt az "utat" vegigkovetni, es egy csomo mindent meg fogsz erteni. Persze ugy lenne a legjobb, ha valaki aki ott van a kozeledben, elmagyarazna a dolgokat.

kácsor kornél
2005-01-27, 21:50
Kresszkönyv jo ötlet!