PDA

Teljes verzió megtekintése : Hóban autózás

oldal : [1] 2

Giorgio
2005-01-28, 09:02
Hi Mindenki!
Olyanokat kérdeznék, akik már próbálták: milyen szigetelési előkészületek után lehet hóban autózni elektromos autóval?

HummeRC
2005-01-28, 09:35
Hi Mindenki!
Olyanokat kérdeznék, akik már próbálták: milyen szigetelési előkészületek után lehet hóban autózni elektromos autóval?

Szia.

Nos tegnap este több tanú előtt meghajtottuk a Gravel Houndomat (elektromos tamiya buggy) a hóban.

Alapltétel hogy elektromos autót nem teszünk nedves környezetbe mert mindenképpen veszélyes, igy mindenki csak a maga felelősségére csinálja.

Ha nem vagy biztos abban hogy megfelelően tudod szigetelni a kocsidat, akkor ne kisérletezz szerintem :!:

Az autóról tudni kell, hogy a kaszni hátul nyitott, igy én az autó elejét simán leragasztottam power tape-vel a kaszni alatt. Az autó alja egyébként is le van ragasztva ugyanezzel a szalaggal, (megelőzendő a karcokat meg a koszolódást) mivel az alváz akksinál és a motornál alapból nyitott.

Visszatérve az autó elejére a ragasztószalagozást úgyoldottam meg, hogy a kaszni alatt spoiler szerűen legyen kialakitva, tehát ha be is megy a hó a kaszni alá, akkor is a nagyja azonmód megy hátra, kifelé a kaszni hátsó részén ami nyitott.

Természetesen az elektromos cuccok környékén oldalt is kapott ragasztószalagot. A motort nem kell szigetelni, ha csak nem tervezed a hóban állást akkor nem fog menet közben beázni lévén melegebb minthogy megálljon rajta a viz.

Az autó fergetegesen jól ment, de most nem ez volt a kérdés. :)

Annyira jól hogy el is felejtettem képet csinálni róla. De ma feltétlenül csinálok párat. :)

Az utókezelésről se feletkezzünk meg...

:arrow: Hóban (nedves körülmények közötti) autózás után az akksit le kell csatlakoztatni a szabályzóról, NEM ELÉG KIKAPCSOLNI :!: mert egy esetleges beázásos zárlatnál azonnal kész a baj, ahol az alap a szabályzó halála, de komolyabb problémát is okozhat.

Szóval miután a havat a lehetőségekhez képest eltávolitottad a kocsidról és kivetted az akksit, én javaslom a pár órai pihentetést radiátor közelében (lehetőleg rajta, de ne a kerekein álljon mert az kevésbé hőálló, mint maga az alváz!) Igy ha esetleg mégis bejutott volna a viz, akkor az onnan szépen kiszárad.

A száraz autót pedig olyan alaposan takaritsd ki, mintha koszos, homokos helyen játszottál volna. Azért mert nem látszik a fém alkatrészeket még kikezdi a hólé és a só.

Igy leirva soknak tünik a macera, de hidd el megéri. Nagyon nagy élmény. :D

Ha pedig ezeket betartod, akkor nem lehet nagy baj belőle.

Gyurici
2005-01-28, 10:00
Javaslom a csapágyak szétszedését kimosását nagyon hamar, mert
különben kuka lesz a vége. Igaz nem hóban, de nyáron esőben
nyomtunk versenyt. 1,5 napot késlekedtem a pucolással, az Xray-nek
3 csapágya bánta.

Gyurici

Giorgio
2005-01-28, 10:00
A GravelHoundban milyen elrendezésben vannak az aksik? Az egymás mellett álló cellákat leszigeteljem valahogy? Én mechanikus szabályzót tettem fel, mert a jó szabályzókat féltem! ( Lásd tavalyi TAMIYA kupa Budapest! ) Ezt le kell valahogy szigetelni?

oranje88
2005-01-28, 10:28
sztem ne féltsd a szabályzódat!én TA03-mal mentem már sárban hóban esőben, és általában a lufizás megvédi a szabályzót.sőt, nálam eddig mindig! uh bízz meg nyugodtan a szigetelésben!

lor
2005-01-28, 14:03
gravel mind ket tipusu akksit fogadja
a szokvanyos tamiya sort es az masik side by side- tipust is.

en csak sima letaposott hora raktam le a gepet
es nagyon kafa!

HYPO
2005-01-28, 14:11
Hi.

Arra azért vigyázzatok, hogy ha nem "no limites" a szabályzótok, a motorba jutó víz rövídrezárhatja a mocit, ami nagy kárt nem okoz a motornak, a fesszabinak viszont mattot ad.

lor
2005-01-28, 14:17
jaja azokon a helyeken kell odafigyleni ahol gyenge aram van
mert a motor 10A-s koreiben nem tesz nagy kart ket csepp viz
viszont egy sima ttl kor par mA-s koreit off-ra teszi egybol

Gézabá
2005-01-28, 19:50
Mivel a legnagyobb veszélyt tényleg az jelent, hogy a motor zárlatos lesz és ez megöli a szabályzót, ezért javasolnék egy apró trükköt.
A hóban és ebben a hidegben nem melegszik túl a motor, ezért nyugodtan be lehet csomagolni. Én is így szoktam. A motor eleje felől ráhúzok a motorra egy tamiya fogaskerék zacskót, és a motor pjzsa mögött, a vezetékeknél szigetelőszalaggal lezárom.
Hibátlanul működik.

ZS
2005-01-28, 22:25
Egy kocamodelező meglátásai és tapasztalatai a hóban autózáról.
Nekem egy pajeróm van és azzal szoktam a téli útviszonyok idején is szórakozni. Van ?? alapszabályom amit magamnak alakítottam ki.
Az egyik, hogy a model autó NEM HÓEKE azaz letaposott (ledöngölt) hóban vagy max. 2 cm vtgig autózom. Ha ennél nagyobb a hó akkor HÓLAPÁt és mehet.
A második, mint ahogy az előttem szólók is írták a model ALAPOS kiszárítása és kitisztítása.
A következő, hogy a kerekekhez és a ki-be hajtásokhoz visszatettem a gyári múanyag csapágyakat és a hajtás kapott rendesen kenét. újabban WD-40 de régebben a gyári kenő zsírból kapott.
Az alvázu kapott egy kis kiegészítést egy vékony műanyag lapból így a havat nem nagyon kotorja be az alvázba.
Nem tudom mennyire jól csinálom, de ez eddig bevált.
Jó havazást mindenkinek!!

norbi868
2005-01-29, 01:21
Sziasztok.

Nagyon király hóban autózni. Ma is tegnap is voltam kint. Minden bevan fóliázva és aki teheti mehanikus szabályzóval zuzzon. A mozgó vagy nem mozgó fém alkatrészeket alaposan bezsirozni a csapágyakra nagyon odafigyelve lehet autózni. Én még a kasztnit ragasztószallaggal mégjobban odaszoritom a vázhoz ahogy HummeRc irta.

Gézabá
2005-01-29, 19:14
Ha valaki megteheti a tisztításra javaslom a következőt.
Nekem van kompresszorom, amihez kaptam egy hosszúcsőrű, "alvázvédős" szórópisztolyt. Ebben teszek meleg mosószeres vizet, és úgy mosom le a kocsit, mintha nagynyomású mosó volna.
Aztán szétszerelés, csapágytisztítás, olajozás és mehet tovább a buli.
A tiszta hó egyébként nem árt az autónak, a sár annál inkább.

darázsgroup
2005-01-30, 03:31
Én rendszeresen nyúzok egy TA02 alvázat (full Tamiya kék gumi szigetelt csapágyas, 17eFt volt a csapágykészlet, de megérte) egy régesrégi GM Sport Reverse szabályzóval meg valami öszvér 17-es motorral felszerelve mély hóban. Roppant szórakoztató, direkt csináltam szöges gumit is. Abszolut semmi szigetelést nem használok, a szabályzó csurig telimegy hóval, szépen elolvad benne, játék után ki lehet önteni a vizet belőle. Már évek óta megy, a csapágyakat még soha nem mostam ki, tökéletesen simán lágyan futnak most is.
Ezzel nem azt akarom tanácsolni, hogy ti is próbáljátok meg, mert az autók 99%-a kapásból ki fog purcanni a hóban, csak azt akartam jelezni, hogy vannak olyan szabályzók és csapágyak amiket nem zavar a hó.

HummeRC
2005-01-30, 03:38
Darázs: hol lehet olyan csapágyakat szerezni? Nekem csak a sima fém csapágyakat akarják mindig adni...

lor
2005-01-30, 05:49
a kerekagyakban nekem is gumi tomiteses figyel.
:-)

HummeRC
2005-01-30, 16:41
Sziasztok.

Csináltam ma egy mini videót a Gravel Houndról hóban.

Aki kiváncsi rá, az letöltheti nyugodtan. 1perc52másodperc, wmv és 4mb.

:arrow: jobb klikk ide és cél mentése más néven (http://www1.freeweb.hu/hummerc/gravel.wmv)

Áthelyeztem máshova a videót és javitottam a linket :!:

Tegzi
2005-01-30, 18:42
Hali.

Én is használtam már hóban a King Blackfoot-omat. Szerintem ha valaki hóban használj az autóját, akkor érdemesebb inkább perselyeket használni azokon a helyeken, ahol víz érheti, így nem kell azokkal külön foglalkozni, nem rozsdásodik. Belül meg lehet csapágy. Ez annyira nem ront sokat az autózáson, viszont nem kell állandóan szétszedni az autót.
A szabályzót én meg szilóplasztal kinyomtam, vagy javaslom a lufis módszert, be kell húzni a szabályzót egy lufiba. No limit-es szabályzónak mind1, én még nyáron is használtam úgy egy szabályzómat 12x3-mas motornál, és semmi baja nem lett.

Green
2005-01-30, 19:52
hali

nem lehet letölteni a videot :!:

vagyis nekem nem jött össze :oops:

pedig kiváncsi lennék :shock: :roll: :wink:

lor
2005-01-30, 21:07
rakj html-t is meg rakd ki oda is a linket mert lehet azert nem lehet tolteni

vagy kuld el mailben nekem aztan kozze teszem

esetleg ezt is el lehet olvasni
http://index.hu/tech/net/ysi041215/

HummeRC
2005-01-31, 01:52
Köszönöm az észrevételt.

Áthelyeztem egy másik szolgáltatóra a videót és javitottam az előző linkemet.

Maga az oldal még nincs kész, csak ez és egy index van rajta.

HummeRC
2005-01-31, 03:22
Kiváncsi vagyok a véleményekre is ám. :wink:

norbu
2005-01-31, 04:07
Király, csinálj máskor is.Lehet hosszabb is.

HummeRC
2005-01-31, 07:04
Köszönöm.

Igyekezni fogok, de elég nehéz úgy használható felvételeket csinálni hogy az egyik kezemben van a fényképező, a másikban a távirányitó. :D

Toki
2005-01-31, 10:12
Kiváncsi vagyok a véleményekre is ám. :wink:

Tetszik a videó ! Csinálhatnál egyszer a Zónakupán is hasonlót . Szívesen elviszlek az uccsó versenyre . :wink:

üdv, Péter

u.i. : Azért ezt a motorodat már nem szívesen venném meg. :wink:

Gabesz
2005-01-31, 10:43
Hi!

Tök jó ez a videó, és a Beatallica zenei aláfestése...hmmm.. :wink:
Szuper!

HummeRC
2005-01-31, 16:04
Köszönöm.

Gabesz: Nekem is tetszik a zene, elég pörgős, és mégsem túl durva... :)

Toki: Elárulom, hogy a kocsi a kaszni alatt telibe volt ragasztva powertape-vel (mint egy második jól záródó fedél), a motor egy csepp nedvességet sem kapott. Mellékesen nem is áll szándékomban eladni, mert ez az autó igy marad ahogy van. Hihetetlen jó érzés vezetni. Elektromosban ilyet ez előtt még nem éreztem. Talán ha a hátsó difijét lezárnám akkor lehetne még durvitani egy kicsit. Minden másban most nagyot alkotott a Tamiya. Rég volt ilyen eltalált és strapabiró új kocsija. :wink:

imrepeti
2005-01-31, 21:51
Valaki írta, hogy telenyomta sziloplasztal a szabit. A sziloplaszt hőszigetelő, ez nem árt a cuccnak, mit érnek a hűtőbordák, ha te mindenol leszigeteled??

Jó a videó HummeRC :taps:
(nekem a szivem szakadna, ha a kicsikémet homokba vagy hóba kellene rakni) Majd egyszer veszek egy offroadot hátha megtudom mit szerettek benne. :roll:

imrepeti
2005-01-31, 21:54
Még mielőtt ...
A videó teccik, meg amíg más takarítja azt is szépnek látom ahogy a 4 kerék nyomja a havat, csak belegondoltam, mennyi ezt kitakarítani. :D

kácsor kornél
2005-01-31, 22:56
Jó a video , :taps: GRATULA!

Toki
2005-01-31, 22:57
Köszönöm.

Gabesz: Nekem is tetszik a zene, elég pörgős, és mégsem túl durva... :)

Toki: Elárulom, hogy a kocsi a kaszni alatt telibe volt ragasztva powertape-vel (mint egy második jól záródó fedél), a motor egy csepp nedvességet sem kapott. Mellékesen nem is áll szándékomban eladni, mert ez az autó igy marad ahogy van. Hihetetlen jó érzés vezetni. Elektromosban ilyet ez előtt még nem éreztem. Talán ha a hátsó difijét lezárnám akkor lehetne még durvitani egy kicsit. Minden másban most nagyot alkotott a Tamiya. Rég volt ilyen eltalált és strapabiró új kocsija. :wink:

Jólvanna, csak gonoszkodtam 1 kicsit. :twisted:

HummeRC
2005-01-31, 23:16
Toki: tudom, no problem... :wink:

Kornél: köszönöm... :D

imrepeti: tényleg jó érzés, és el sem hinnéd hogy max 15 perc kitakaritani a kocsit és én biztonsági okoból még min. 2 órát szoktam a radiátoron száritani. (tudod az ördög sosem alszik, azért jobb az esetleg beázott elekromos részeket kiszáritani...) Szóval nem kell sokkal több meló hozzá, mint egy jó poros, földes, esetleg saras nyári buli után takaritani.

pigmanus
2005-02-12, 21:58
Hello
Én is megjárattam a mad fightert szöges gumikkal:
http://pigmodell.uw.hu/madho1.JPG

HummeRC
2005-02-12, 22:20
Sziasztok.

Mi is játszottunk ma. :)

Bokáig érő szűz hóban kezdtük el! A végére 'kicsit' letapostuk! :D

http://img182.exs.cx/img182/1639/CIMG3559-3.jpg

Nem beállitott kép, igy sikerült!!! :)

http://img182.exs.cx/img182/369/CIMG3561-2.jpg

kácsor kornél
2005-02-12, 22:25
-SZUPERJÓ VOLT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!

kácsor kornél
2005-02-12, 22:27
-Köszi Hummer!
-Köszi Kalap!

HummeRC
2005-02-13, 16:23
Sziasztok.

Amint látom, pont a legjobb időt választottuk ki a tegnapi nap formájában a hóban autózásra.

Tegnap sok, finom, friss szűzhó volt, ami ideálissá tette hóban autózásra a terepet.

Ma már nálunk elolvadt a hó teljesen és csupa latyak, sár minden.

Ezt a mázlit... :D

kácsor kornél
2005-02-13, 20:37
Lehet hogy utoljára játszottunk hóban mostanában?

pigmanus
2005-02-13, 20:39
Nálam a hegyen van még sok hó .

HummeRC
2005-02-14, 08:33
Lehet hogy utoljára játszottunk hóban mostanában?

Szia.

Ahogy az előrejelzést elnézem, könnyen igazad lehet.

Ámbár hétközben még várható egy minimális havazás pestre, de utána eső, majd pénteken napsütés lesz a mérvadó. Természetesen szombatra felhős borult idő néz ki egyelőre. :?

liogreen
2005-02-14, 12:03
üdv,

Hát sajnos most télen a lustaságom miatt még nem vittem ki a szépségemet (Tamiya TL01B Baja Champ) a hóba (össze kéne rakni), de én nem szoktam túlzásba vinni a dolgot:
- egy-két lufi az elektronikára, és a szervóra, és már megy is.
- szöges gumit se nagyon használok, nekem bevált a gyári.

A régi szépidőkben, még a TB01 is megjárta a havat rallyblock gumival, nyugodtan merem ajánlani, de ott azért jobb a letaposott hó.

Gyurici
2005-02-14, 12:28
Üdv!

Pénteken már én sem bírtam megállni hogy ki ne próbáljam az
1:8-as robbanós Buggyt! :D :D :D
Bár nem sokat ment, csak 1 tankot hajtottam ki, utánna kb 30
percig olvadt a pincében a kazán teteljén. :D

De semmi baja sem lett, veszélyes helyekre nem folyt be hólé.

Gyurici

Tucsok
2005-02-14, 16:25
en ilyenkor a zuhanyzo fulkebe raktam a TNXet...amig nem tortem ripityara kalap baggijan.... :cry:

hiru
2005-02-14, 16:38
Én a TB-01-et vittem hóba,mint ahogy már valaki említette.A síma rally-blockkal vittem és csináltam pályát.Nagyon állat!!!!!!Volt egy része a pályának ami szín jég volt,nagyon csúszott!Annyira állat volt!

HummeRC
2005-02-25, 12:17
Sziasztok.

Időközben felkerült a honlapomra a második Gravel téli mini videó!

Készülőben van a harmadik kicsit hosszabb is, amint meglesz jelzem!

Tessék nézni egészséggel. :)

Robotmadár
2005-02-25, 21:13
öö, bocs hogy beleszólok, de ezen a videón tök jól bepörgetted a gravelt! :D

gmarosi92
2005-11-13, 14:17
Nekem az alvaz nem lapos, hanem henger alaku.
Ezt lehet jol szigetelni?

HummeRC
2005-11-13, 14:58
Ha mutatsz egy képet róla, könnyebben tudnánk segiteni.

Egyébként úgy általában a "power tape" és egy kis kreativitás csodákra képes. :wink:

gmarosi92
2005-11-13, 15:52
Ha mutatsz egy képet róla, könnyebben tudnánk segiteni.

Egyébként úgy általában a "power tape" és egy kis kreativitás csodákra képes. :wink:

ok csinalok es megprobalom felrakni.

gmarosi92
2005-11-13, 16:03
http://img477.imageshack.us/my.php?image=pic00280de.jpg
http://img477.imageshack.us/my.php?image=pic00312kw.jpg

Remelem segitettem.

oceanearth
2005-11-13, 16:16

Remelem segitettem.

ennek sztem teljesen mind1.
egyébként megfogod azt körbetekered power tapel

Qtro
2005-11-13, 17:12
Srácok valamelyikötők meterologus? Mikorra várható hó? Készülhetünk a sí szezonra.

gmarosi92
2005-11-13, 17:31
Srácok valamelyikötők meterologus? Mikorra várható hó? Készülhetünk a sí szezonra.

Tavaly nem volt sok, es elvileg mostantol egy kevesebb ho lesz, de ez nem biztos.

Qtro
2005-11-13, 17:35

Tavaly nem volt sok, es elvileg mostantol egy kevesebb ho lesz, de ez nem biztos.
Bocsi az OFF-ért.
Februárban egy méteres hóban toltam Dobogókőn a terepjáromat 300 m hosszan. Az talán nem kevés.
ON

gmarosi92
2005-11-13, 17:35

Remelem segitettem.

Korbetekerem, kivetel a hutot, a motort meg rakjam bele egy lufiba?
A kardan fem, de ugye minden olscobb kocsiban alapbol muanyagcsapagy van?
Bonzer Monstertruck a neve ha valaki lenne kedves utannanezni :D

oceanearth
2005-11-13, 18:25

Remelem segitettem.

Korbetekerem, kivetel a hutot, a motort meg rakjam bele egy lufiba?
A kardan fem, de ugye minden olscobb kocsiban alapbol muanyagcsapagy van?
Bonzer Monstertruck a neve ha valaki lenne kedves utannanezni :D
tudom mi ennek a másolatnak a neve. sztem csak simán tekerj körbe midnent, a kínainak ugyis mind1. lufizhatod a motort ha akarod, de akkor már a szabit is.

gmarosi92
2005-11-13, 19:23

Bocsi az OFF-ért.
Februárban egy méteres hóban toltam Dobogókőn a terepjáromat 300 m hosszan. Az talán nem kevés.
ON

Errefele nem volt.

gmarosi92
2005-11-13, 19:24
tudom mi ennek a másolatnak a neve. sztem csak simán tekerj körbe midnent, a kínainak ugyis mind1.
Ezt hogy erted?

lufizhatod a motort ha akarod, de akkor már a szabit is.
Ehez ki kell csavarozni??

gmarosi92
2005-11-13, 19:25
Megegyszer megkerdeznem.
ugye minden olscobb kocsiban alapbol muanyagcsapagy van?

HummeRC
2005-11-13, 20:51
Megegyszer megkerdeznem.
ugye minden olscobb kocsiban alapbol muanyagcsapagy van?

Szia.

Igen, ezt teljesen jól tudod használni hóban.

Tücsök modellező társunk sikerrel bemutatta már tavaly télen, hogy ezt a fajta alvázat is lehet szigetelni. Power Tape szalaggal (és a kényes kis lukaknál méretre vágott darabokkal) hibátlanul szigetelhető.

A motort lufizhatod ha akarod, de ha tiszta hóban játszol vele, akkor a tapasztalatok alapján semmi baja nem lesz. A koszos hó viszont ugyanúgy csökkenti a teljesitményt, mintha saras helyen játszanál és az menne bele. (A meleg motor miatt, a hó simán elolvad.)

A lényeg az elektronika és a csatlakozások szigetelése, hogy ne csinálj zárlatot.

Igen, a legtöbb olcsóbb autóban műanyag perselyek vannak, golyóscsapágyak helyett. Igy egyrészt olcsóbb, igénytelenebb és meghagyja a tuning lehetőségét a modellezőnek. A legegyszerűbb azonban ha leveszed a kereket és megnézed mi van alatta. :idea:

oceanearth
2005-11-13, 22:02
ha a motorba víz kerül az is csinálhat zárlatot, azért illek nagyjából azt is szigetelni

Qtro
2005-11-13, 22:07
ha a motorba víz kerül az is csinálhat zárlatot, azért illek nagyjából azt is szigetelni
És amikor vízben járatják a motort akkor mit csinál?
Kicsi feszültség esetén nincsen komoly zárlat. Ez nem próbléma.

oceanearth
2005-11-13, 22:14
És amikor vízben járatják a motort akkor mit csinál?
Kicsi feszültség esetén nincsen komoly zárlat. Ez nem próbléma.

én úgy tudom vízbe járatni csak 1-2 cellával szokták és úgy tudom, hogy vízben baja lesz a motornak 6 cellával, de ha te jobban tudod, akkor okk. ezek szerint nem lesz baja

HummeRC
2005-11-13, 22:14

Bizony-bizony, ha a motor beteszed viz alá, vigan megy tovább. :D

Sőt, az igazán gyakorlottak úgy járatják be az új motorkat, hogy beteszik viz alá. Utána jobban megy a motor.

Azt azonban hozzá kell tenni, hogy ha tartósan sokáig viz alatt van a motor (időt sem hagyva a kiszáradásra, mert ugye a nedves körülményeket megszüntetve a saját hőjétől kiszárad), akkor jobban fogy a szénkefe. :twisted:

#szerkesztve:

Jujj, mielőtt megszóltok hogy mindenkit arra biztatok hogy meritse viz alá a motorját, most szólok hogy ez elsősorban a tamiya alap motorra és a siklócsapágyas motorokra vonatkozik!

Kellő tapasztalat nélkül senki ne fogjon hozzá a csapágyazott motorját viz alá tenni, mert a viz ÁRT a csapágyaknak!

És igaza van ocean kollégának is, a bejáratás 1-2 cellával történik, hogy bejáródjon. Egyből több cella sok lenne és a túlzott fordulatszámtól darabosan törhet a szénkefe!

Qtro
2005-11-13, 22:22
A víz akkor próbléma, ha az galvanikus víz. Öli a réz és czin dolgokat, ez a baj és nem a motorban a rövid zár.
OFF

egyszer egy szeptemberi eseténbelementem a kerti tóba a Risinggal. Mondtam is magamba na ennek annyi. Majd a fiam gondos kiszárításának köszönhetően az autó a mai napig is jól funkciónál.

ON

Ennyit a vízről

gmarosi92
2005-11-13, 23:12
Szia.

Igen, ezt teljesen jól tudod használni hóban.

Tücsök modellező társunk sikerrel bemutatta már tavaly télen, hogy ezt a fajta alvázat is lehet szigetelni. Power Tape szalaggal (és a kényes kis lukaknál méretre vágott darabokkal) hibátlanul szigetelhető.

A motort lufizhatod ha akarod, de ha tiszta hóban játszol vele, akkor a tapasztalatok alapján semmi baja nem lesz. A koszos hó viszont ugyanúgy csökkenti a teljesitményt, mintha saras helyen játszanál és az menne bele. (A meleg motor miatt, a hó simán elolvad.)

A lényeg az elektronika és a csatlakozások szigetelése, hogy ne csinálj zárlatot.

Csinalt rola videot, vagy lattad?
Nem ertem pontosan h hol hadjam ki a ragasztast.

Igen, a legtöbb olcsóbb autóban műanyag perselyek vannak, golyóscsapágyak helyett. Igy egyrészt olcsóbb, igénytelenebb és meghagyja a tuning lehetőségét a modellezőnek. A legegyszerűbb azonban ha leveszed a kereket és megnézed mi van alatta. :idea:

Ok. Mar parszor kiszsedtem es szerintem nincs benne femcsapagy

Akkor ?% hogy nem megy tonkre ha sikerul jol szigetelnem?

gmarosi92
2005-11-13, 23:15
Ja majdnem elfelejtettem.
Hogy huzzam bele a szabalyzot a lufba? Szedjem ki??
A motorrol le kell szedni a hutobordat?
Es akkor a madzagot hol kell leragasztani szigszalaggal?
A csatlakozonal?
Es hol kaphato ez a ragasztoszalag?

gmarosi92
2005-11-14, 00:01
Akinek hbx off-roadja, vagy hbx buggyja van irjon. lenne par kerdesem.
Autozott e mar hoban, vagy tervezi e.
Meg meg par kerdesem lenne.

oceanearth
2005-11-14, 08:00
Ja majdnem elfelejtettem.
Hogy huzzam bele a szabalyzot a lufba? Szedjem ki??
A motorrol le kell szedni a hutobordat?
Es akkor a madzagot hol kell leragasztani szigszalaggal?
A csatlakozonal?
Es hol kaphato ez a ragasztoszalag?

a szabit belerakod egy lufiba majd a szájánál körbetekered szig. szalaggal, majd a csatlakozóknál is így teszel. nem olyan nagy kunszt!
mi az, hogy a szabályzót szedd ki?? hát másképp nyilván nem tudod belehúzni! motoron hagyd csak a hűtőbordát

Szted szigetelő szalagot hol kapni???
Menny el a szigetelő szalag boltba! :lol:

HummeRC
2005-11-14, 11:52
Csinalt rola videot, vagy lattad?
Nem ertem pontosan h hol hadjam ki a ragasztast.
...
Ok. Mar parszor kiszsedtem es szerintem nincs benne femcsapagy

Akkor ?% hogy nem megy tonkre ha sikerul jol szigetelnem?

Láttam személyesen. Úgy jött ki talira, hogy a Tamiya TL alvázát (a tiednek az eredetije) már leszigetelte.

Igazából sehol ne hagyd ki a szigetelést. Minden olyan helyet célszerű leragasztani, ahol a hó bemehet a kaszni belsejébe, ezáltal hozzáérhet az elektronikához.

Nézted már a honlapomat? Ott a cikkek között jól látható, hogy mennyire célszerű az elektronikát védeni. (Igaz hogy tepsis alvázra irtam és nem ilyen középső vázashoz mint a tied, de kiindulásnak jó.)

Egyébként a kérdéseidből nagyon jól látszik, hogy elkövetted a "kezdő modellező" nagy hibáját, mégpedig komplett autót vettél és még szét sem szedted. Ezáltal félsz hozzányúlni és azt sem tudod "mi van benne". Hogy fogsz hozzá igy javitani, ha esetleg valami tönkremegy? Vagy honnan fogod tudni, hogy hol merjed még használni, ahol gond nélkül elmehet? Én a helyedben már rég darabjaira szedtem volna az egészet, hogy megismerjem az autómat. :wink:

Vagy ha azért vettél komplett autót, mert nem akarod szerelgetni, csak játszani vele, akkor ne is erőltesd a szerelést, viszont ügyelj arra hogy csak rendeltetés szerint száraz-tiszta helyen használd. :idea:

xtr
2005-11-14, 12:13
Akinek hbx off-roadja, vagy hbx buggyja van irjon. lenne par kerdesem.
Autozott e mar hoban, vagy tervezi e.
Meg meg par kerdesem lenne.

Szia.
Tőlem kérdezhetsz nyugodtan, volt HBX Buggy és Onroad is a kezemben, használtam is egy ideig. Valószinüleg azon kevesek közé tartozom a fórumon, aki nem szólja le, mert annak ellenére, hogy másolat, szerintem jó minőségű és bőven megéri az árát egy kezdőnek.. No mind1, ez nem ide tartozik.
A csapágyak pedig a kerék-kihajtásoknál műanyag siklócsapágyak, viszont belül a fogaskerekeknél fém golyóscsapágyak vannak.

HummeRC
2005-11-14, 12:36
...A csapágyak pedig a kerék-kihajtásoknál műanyag siklócsapágyak, viszont belül a fogaskerekeknél fém golyóscsapágyak vannak.

Karbantartás szempontjából ez a legideálisabb felállás "terepre". :wink:

gmarosi92
2005-11-14, 15:25
Nézted már a honlapomat? Ott a cikkek között jól látható, hogy mennyire célszerű az elektronikát védeni. (Igaz hogy tepsis alvázra irtam és nem ilyen középső vázashoz mint a tied, de kiindulásnak jó.)

Neztem mar.

gmarosi92
2005-11-14, 15:33
en azt kerdeztem, hogy azt a Power Tape szalagot hol kapni.

Qtro
2005-11-14, 15:48
en azt kerdeztem, hogy azt a Power Tape szalagot hol kapni.
Bármely barkács áruházba elmész, és legkésőbb a pénztárnál megtalálod, vagy megkérdezel egy eladót.

gmarosi92
2005-11-14, 15:49
a lufi szajat ha levagom nem megy be csak a hutobordaig, az is jol szigetel?
egyebkent meg ha nem vagom le rase megy.

Qtro
2005-11-14, 16:11
a lufi szajat ha levagom nem megy be csak a hutobordaig, az is jol szigetel?
egyebkent meg ha nem vagom le rase megy.

A lufi gumiból van, és nagyon jól tágul. Probáld meg, hogy előszőr felfújod lehetőleg nagyra, majd le engeded és csak akkor vágod le a végét. Így jól ki lesz tágulva.

xtr
2005-11-14, 16:18
A lufi gumiból van, és nagyon jól tágul.

Hogy mit meg nem tud az ember :!: :?: :D 8) :wink: :twisted:

Qtro
2005-11-14, 16:36
A lufi gumiból van, és nagyon jól tágul.

Hogy mit meg nem tud az ember :!: :?: :D 8) :wink: :twisted:
Akinek nem inge az gatya.

HummeRC
2005-11-14, 16:48
Kedvcsinálónak felkerült (az eddig érthetetlen okból elmaradt) 3. tavaly téli videó is. :wink: (kb 8mb wmv)

sryman
2005-11-14, 16:56
OKs király!
Én a biztonság kedvéért még a műanyag csapágyakat is visszaraknám mert félek hogy azér mégis vmi okok miatt nincs időm a kocsi teljes kipucolására télen így nem kell mennem a modellzónába new csapágyakért!:D
Szal a kerekekhez ha hóban megyek akkor tuti visszarakom a műanyag csapágyakat!

Qtro
2005-11-14, 17:13
Kedvcsinálónak felkerült (az eddig érthetetlen okból elmaradt) 3. tavaly téli videó is. :wink: (kb 8mb wmv)
Talán ez a kiserdei volt a legjobb. Köszi.

gmarosi92
2005-11-14, 17:39
Nekem a szabalyzon is van hutoborda.
Ezzel mi legyen??
http://bolthely.hu/rcshop/modules.php?name=termek&kat=42bda84d31aaf&id=0561

oceanearth
2005-11-14, 18:08
Ezzel mi legyen??

gmarossi te óriási hibát követtél mikor megvetted ezt az ótót, igaza van Hummernek azt sem tudod, hogy eszik vagy isszák így nem tudod mi a jó vagy rossz neki és igazándiból hozzá sem mersz érni, csak csodálod mint egy nőt.
elmész a lufiboltba(tesco) veszel lufit ugyanott vagy bármelyik hiper/supermarketbe/ barkácsáruházba veszel POWER TAPE-t. és kezded a szigetelkést, leírom sorba a teendőket, hogy értsd!!
1. előkészületek: lufik fölfújása nagyra
2. lufik leeresztése
3. szabályzó és motor berakása lufiba! nagyon nehéz művelet, csak ésszel és légy óvatos, nehogy az a csúnya lufi kárt tegyen valamiben
4. ez már nagyon trükkös esetleg hívhatsz segítséget is, a lufi száját leragasztod(körbe tekered power tapel)
5. ez már gyerek játék!?? fogod és a csatlakozókat is körbe tekered
5. az alvázat is körbe tekered ill. minden rést leragasztassz

ezután a bonyolult műveletsor után irány a hó

Qtro
2005-11-14, 18:18
Ezzel mi legyen??

Jé, ilyen drágán adják és még hütő bordája is van. Ennyi pénzért még lufit is adhattak volna hozzá.
Szerintem még nagyon korai a hóra való átállítása az autonak. Előszőr ismerd meg, tanuld meg jól irányítani, és ha leeset a hó akkor folytasd majd a átalakítást. Hummer se a hóba kezdte az autózást.

gmarosi92
2005-11-14, 18:22
Ezzel mi legyen??

Jé, ilyen drágán adják és még hütő bordája is van. Ennyi pénzért még lufit is adhattak volna hozzá.
Szerintem még nagyon korai a hóra való átállítása az autonak. Előszőr ismerd meg, tanuld meg jól irányítani, és ha leeset a hó akkor folytasd majd a átalakítást. Hummer se a hóba kezdte az autózást.

Tudom.
Csak elkezdtem a kabelszigetelest meg az infobegyujtest, ha lesz ho, akkor is autozhassak.
Meg tanulmanyozom dem mar kezd jol menni a dolog, csak gyorsan kanyarodok es neha borulok.

imrepeti
2005-11-14, 19:16
Hello

Ezt a motor-víz témát valaki elmondhatná nekem bővebben, mert ha valaki megmeríti a kicsi motorját vízben (frutti gáznál, ahogy HYPO mondaná) az tuti hogy a szabályzó aszondja, hogy "Hello" és távozik a boldog vadászmezőkre (ezalól egy-két no limites esetleg kivétel).

Az a két cellával dolog pedig nem úgy folyik, hogy nincs közben szabályzó?

Bye

u.i.:Szerintem, ha leesik az első hó, még akkor is bőven ráérsz erre készülni, mert akkor tele lesz a fórum videókkal, képekkel, stb.

Qtro
2005-11-14, 19:32
Hello

Ezt a motor-víz témát valaki elmondhatná nekem bővebben, mert ha valaki megmeríti a kicsi motorját vízben (frutti gáznál, ahogy HYPO mondaná) az tuti hogy a szabályzó aszondja, hogy "Hello" és távozik a boldog vadászmezőkre (ezalól egy-két no limites esetleg kivétel).

Az a két cellával dolog pedig nem úgy folyik, hogy nincs közben szabályzó?

Bye

u.i.:Szerintem, ha leesik az első hó, még akkor is bőven ráérsz erre készülni, mert akkor tele lesz a fórum videókkal, képekkel, stb.

Én is azt hittem, hogy hali a szabinak, de szerencsém volt, pedig rendesen füstőlt.

A vízben járatáshoz meg nem is lehet szabít tenni, hiszen 2,4 volt esetén be se kapcsolna. Direktbe az akku a motorra.

Andre
2005-11-14, 19:39
Most meg fogtok kövezni, de én tavaly semmit nem szigeteltem le a TA02-ben mikor kivittem a hóra, pedig ázott rendesen. Én raktam bele vízálló szabályzót a szervót egyszerúen megkentem gépzsírral és a vevőmben meg ott gyárilag gumiszigetelés van, ahol belemehetne a víz.

Este mikor végeztem szépen levettem a kasznit és fejjel lefel leraktam a radiátor elé. Másnap mentem egy újabb körre és soha semmi baja nem volt pedig amikor levettem a kasznit a havon kívül semmit nem lehetett az alvázból látni.

Annyit azért én is megtettem, hogy a csapágyakat visszaszerltem műanyagra.

Azt nem tom, hogy a TAPE szeleg mennyire szigetel, de a lufit régen én is használtam, annyi kiegészítéssal, hogy a száját nem vágtam le és amikor összehúztam kötegelővel még nyomtam a szájába FBS-t is. Mégis vizes lett a szabályzóm, tönkre is ment. Akkor határoztam el, hogy vízálló szebályzót veszek inkább.

Necro
2005-11-14, 19:48
Andre :)
Most oszinte leszek...en magam sem nagyon szigetelek ...
Jatek vegen kiontom a tepsibol a vizet (szo szerint) es mehet bele az uj akksi...gond nelkul....termeszetesen ehhez olyan szablyzo kell, ami eleve vizmentes, azott be mar nekem is nem vizmentes szabim.. de valoban nem mondd itt senki sem hulyeseget, nem at, ha szigetelve van
Minden attol fugg, ki mennyire "modellezik" :)
Szeretem, ha az auto ugy van jol, ahogy eppen terveztek, sok-sok magyarazat es kerdes elkerulheto azzal, ha egyszeruen kiprobalja valaki
Persze ennek anyagi kockazata is van, de rogton ertheto, hogy mi a gyenge pont az autonknal. Nos nalam pl csak es kizarolag a servo volt a mult telen :)
Motor jaratas vizben: 2 ceruzaakksi, nincs szabalyzo, csak a motor van a vizben mas nem :)

ps: kellemes olvasnivalo ez a tema, szo szerint jokat derulok rajta...

imrepeti
2005-11-14, 19:51
Akkor határoztam el, hogy vízálló szebályzót veszek inkább.

Azt nagyon tuti, de amikor a motor a vízben elmerül ,mivel a víz elég jól vezeti az áramot, olyan mintha lenne egy 1 körös motorod.
Lehet neked vízáló a szabályzód, ha 17-36 körös, mert a rövidzár öli meg nem a víz. (Itt is HYPO barátunk szavait idéztem, csak nem szó szerint).

Most nem azt mondom hogy nem lehet hóba vinni a kicsikét, csak arra kell ügyelni, hogy a motorban ne legyen víz (meg a vevőben, szervóban és a szabályzóban).

u.i.:"Hmmm..., Csak módjával!"

Andre
2005-11-14, 20:04
Andre :)
Most oszinte leszek...en magam sem nagyon szigetelek ...
Jatek vegen kiontom a tepsibol a vizet (szo szerint) es mehet bele az uj akksi...gond nelkul....termeszetesen ehhez olyan szablyzo kell, ami eleve vizmentes, azott be mar nekem is nem vizmentes szabim.. de valoban nem mondd itt senki sem hulyeseget, nem at, ha szigetelve van
Minden attol fugg, ki mennyire "modellezik" :)
Szeretem, ha az auto ugy van jol, ahogy eppen terveztek, sok-sok magyarazat es kerdes elkerulheto azzal, ha egyszeruen kiprobalja valaki
Persze ennek anyagi kockazata is van, de rogton ertheto, hogy mi a gyenge pont az autonknal. Nos nalam pl csak es kizarolag a servo volt a mult telen :)
Motor jaratas vizben: 2 ceruzaakksi, nincs szabalyzo, csak a motor van a vizben mas nem :)

ps: kellemes olvasnivalo ez a tema, szo szerint jokat derulok rajta...

Szintén:

:D :D :D

Imrepeti!

Neked is igazad van, a csatikat szgeteltem én is. "Mert hülye azért nem vagyok" :)

kácsor kornél
2005-11-14, 20:09
Én Necro-val értek egyet!
Tavaly sokat autoztunk együtt(idén is fogunk)és nem szigeteltem az autoimat!
-Ennek ellenére csak szervom ment tönkre!

-Tök jol birják a cuccok a vizet szerintem!

Qtro
2005-11-14, 20:12
Én Necro-val értek egyet!
Tavaly sokat autoztunk együtt(idén is fogunk)és nem szigeteltem az autoimat!
-Ennek ellenére csak szervom ment tönkre!

-Tök jol birják a cuccok a vizet szerintem!

Ha lesz HÓ :twisted:

HummeRC
2005-11-14, 22:47

Mi az hogy ha lesz hó? Hétvégére már lehet meg is kapjuk, amilyen "hószag" van odakint. :wink: :lol:

Qtro
2005-11-14, 22:50

Mi az hogy ha lesz hó? Hétvégére már lehet meg is kapjuk, amilyen "hószag" van odakint. :wink: :lol:

Bocsi, de kevered a pályán keveredő LÓSZAG-gal.

Necro
2005-11-14, 23:03

nevezzuk csak batran neven a gyereket: SZARSZAG VAN OTT!! :lol:

kácsor kornél
2005-11-14, 23:27

nevezzuk csak batran neven a gyereket: SZARSZAG VAN OTT!! :lol:

-Locitrom illat :lol:

HummeRC
2005-11-14, 23:33
Gyerekek, nem egyről beszélünk. :roll:

Gergew
2005-11-16, 12:43
A moderátorok offolják szét a topicot. Ez igen.

Necro
2005-11-16, 13:43
A moderátorok offolják szét a topicot. Ez igen.
csak az egyik, ne beszelj mar rolam tobbes szamban legyszi ... :roll: :arrow: egyebirant ez sem hoban autozas szoveg....:P

vrobee
2005-11-17, 15:23
ha lelufizom a motort akkor a légáramlás megszűnése nem okozhat hibát?

kácsor kornél
2005-11-21, 07:34
---Uraim,elő az autokkal ! :!:
---megjött a hó :lol: :lol: :lol: :lol:

gmarosi92
2005-11-21, 14:07
mar nalunk olvad :(

Kris91
2005-11-21, 14:14
Nálunk már el is olvadt. :cry: Pedig pont mostanában akartunk kimenni robbanós Buggyval... Na mind1. Remélem azért mostantól már lesz hó rendesen... Ti hova szoktatok menni autózni? Vagy amikor találkozót szerveztek??? :roll:

cbruder
2005-11-21, 14:21
Szerintem legegyszerübb, ha az egesz autot viz- es legmentesen jol becsomagolod egy nylon-zsakba hogy csak a kerekei latszodjanak ki :-)

Ha lehet a sarga havat kerüljetek, az vezeti igazan csak az aramot !!!

De ha mindenaron jo havas palyat akarnatok, szivesen latlak benneteket !!

Mai helyzetkep:

:arrow: http://users.atw.hu/netshark/P1010004.JPG

.

Kris91
2005-11-21, 14:30
Bazz! először csak néztem, aztán láttam, hogy hol is vagy... Svájc... Az nem túl bíztató. Akkor még várok a hóra. :lol:

gmarosi92
2005-11-21, 14:37
Mai helyzetkep:

http://users.atw.hu/netshark/P1010004.JPG

A baloldali kocsi iden nem jon ki az tuti. :D

cbruder
2005-11-21, 14:39
csak ugy vigasztalaskeppen :

Mar vonul a front feletek !!!! :-)

Mar Salzburg-nal is tökig er !!!

Es ami a legjobb, en vagyok a gondnok is a hazban, ugyhogy nekem kell lapatolnom !! Inkabb menne csak az egesz hozzatok !!!! :D

cbruder
2005-11-21, 14:49
Ez meg itt a környekünk :-)

De ez még csak egy tavalyi kep.

Gondolom, a hatterben lathato buckak (3200m) a legmegfelelöbbek lennenek a "buggy"-zashoz :-)

http://users.atw.hu/netshark/P2060003.JPG

#szerk: Nagyon szép tájak, de a méretük miatt a képeket átraktam linknek, hogy ne tolja szét az oldalt. :wink: Üdv: HummeRC

Gergew
2005-11-21, 15:28
Te ilyen helyen élsz???? :shock:

AZTTTADURVAAA BESZARÁÁÁS

cbruder
2005-11-21, 15:31
Haaaaat, csak ugy veletlenül idetevedtem :D

De szivesen vagytok latva egy kis holapatolasra !!!! :D

A hetvegeig beigertek 1m-t !!!! Tavaly is majdnem leellettem a lapatolastol :-(

A következö projekt azt hiszem egy RC-s hoeke lesz !!!! :-)

gmarosi92
2005-11-21, 15:36
akkor gondolom csupa szigetelt kocsid van, es amikor keszvagy kocsikazol 1 kicsit.

cbruder
2005-11-21, 15:39
Inkabb maradok a repülöknel !! :-)

Az megmarad a ho tetejen is !! :-) Sitalppal persze !! :-)

Meg a buggy-zas helyett is inkabb a vitorlazoimat lökdösöm le a buckak tetejeröl :-)

hyperspale
2005-11-21, 16:02
akkor inkább menj a repülős topicokba és fájdítsd az ő szivüket!

:lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol:

Kris91
2005-11-21, 16:11
Mai helyzetkep:

http://users.atw.hu/netshark/P1010004.JPG

A baloldali kocsi iden nem jon ki az tuti. :DHát ez igaz! Jó sok hó esett. :evil: Szép táj! Hol is élsz pontosan cbruder? (város) :lol: Ha nem, titok.

gmarosi92
2005-11-21, 16:33
Lehet h veletlen meglatogatjuk. :D

Kris91
2005-11-21, 17:16
Ahaaaaaaaaaaaaaaa! :twisted: El kéne menni :lol:

Necro
2005-11-21, 17:24
emberek ne itt mar! NA!

Bazsa81
2005-11-25, 22:53
A témához:

Ma első idei téli autózásom fél tízkor, este (az előbb) a fúrógép motor hangjától zengett a lakótelep... :D

Holnap képeket is teszek fel (remélem...)

ui.: THX FushiMisi & Kácsor Kornél

Kris91
2005-11-25, 22:59
mi holnap megyünk ki. Te hogy oldottad meg a szigetelést a víztől-sártól? Én az egész vevődobozt, és a szervókat amennyire is lehetett beragasztottam Poer Tape-el. :roll: Majd holnap én is tudok feltenni képeket.

Bazsa81
2005-11-25, 23:20
Sehogy nem oldottam meg a szigetelést, kockáztatok :D

Bazsa81
2005-11-26, 16:44
ÍME:

http://rapidshare.de/files/8185275/MANKAT.MPG.html

Kris91
2005-11-26, 16:47
És mit csináljunk vele? :lol: Majd teszek fel képet, hogy hogy néz ki a vas. Nem hó volt, hanem irdatlan nagy SÁR! Meg pocsoják. :lol:

Bazsa81
2005-11-26, 21:58
válaszd a FREE menüpontot, várnod kell 30 sec.-t, utána le tudod tölteni...

gb
2005-11-27, 17:54
Most kétezer forint alatt kapható a Wet Protect 21 víztaszító spray 150ml-es kiszerelésben. Infó: www.wet-protect.com

RiffRaff
2005-11-27, 19:55
Most kétezer forint alatt kapható a Wet Protect 21 víztaszító spray 150ml-es kiszerelésben. Infó: www.wet-protect.com

Hello!

Hol kapható?
Kiprobáltad már?
A modelzonában ajánlottak ilyet, csak 5eFt-ért :(
Köszi!

HummeRC
2005-11-27, 20:12
Érekes módon a hazai beszállitója a spray-nek éppen miskolcon található, így remélhetőleg GB kolléga némi felvilágositással tud szolgálni. :wink:

gmarosi92
2005-11-28, 18:39
Ezt a lufizas helyett kell hasznalni???
Jol mukodik?
Vki mar hasznalt ilyet?

Bazsa81
2005-11-28, 20:22
1 kis autózás a mai hóban:

http://img484.imageshack.us/img484/660/kp0248fh.jpg (http://imageshack.us)

http://img484.imageshack.us/img484/8669/kp0257rb.jpg (http://imageshack.us)

FushiMishi
2005-11-28, 22:48
Bazsaaaa!

Hova lett a lego emberke és miért nincsen bekapcsolva a villogó?
Scale modell teccikérteni?

gb
2005-11-29, 00:14
Érdekes módon a hazai beszállitója a spray-nek éppen miskolcon található, így remélhetőleg GB kolléga némi felvilágositással tud szolgálni. :wink:

Igen itt kapható, csak egy a gond, emlékeim szerint a minimális rendelés 5e. Ft. + Áfa.
Ha többen összeálltok szívesen segítek a lebonyolításban, de ehhez legalább 4 dobozzal kell venni, hogy kijöjjön a fenti összeg.
Van 400 ml-es kiszerelésben is, az nincs 4500 Ft.
Szóval ha úgy gondoljátok, szóljatok és elsétálok a nagykerbe, aztán feladom postán.

Üdv!

martex
2005-12-22, 17:42
Sziasztok!

Nos elszánt, és nem kevésbé őrült modellező lévén nem tántorított vissza egy kis autózástól a frissen esett hó sem.

http://img427.imageshack.us/img427/8765/kp0014sa.jpg (http://imageshack.us)

Mint a kép is árulkodik, a kocsi nem szégyelte néha felvenni a hógolyó szerepét sem, a felismerhetetlenségig behavazódott.

Olvastam, hogy miylen szigetelési módszereket alkalmaztok, én elővettema kreativitásom :lol: , és nemes egyszerűséggel az alváz és a kasztni közé fabrikáltam egy "nájlonzacsit".

http://img437.imageshack.us/img437/1677/kp0028xk.jpg (http://imageshack.us)

Alulról a jó bevállt PowerTape-ragasztószalaggal történt a szigetelés.

Boncolás után az eredmény:

http://img437.imageshack.us/img437/4509/kp0038ts.jpg (http://imageshack.us)

http://img437.imageshack.us/img437/9138/kp0044kz.jpg (http://imageshack.us)

Bár nem tudom, hogy a képeken mennyire kivehető, de legpozitívabb reményeimet is felülmúlva, a kocsi beltere csontszáraz(!!!!!!!!!!!!!) maradt!!!

És a szigetelési költségek nem haladták meg a 100 forintot. Tökéletesen működött, mindenkinek bátran ajánlom.

Márpedig a hóban csapatás élménye felbecsülhetetlen... 8)

Pale
2005-12-22, 21:25
Jó játék!
:lol:

http://img508.imageshack.us/img508/5748/gravel013pt.th.jpg (http://img508.imageshack.us/my.php?image=gravel013pt.jpg)
http://img508.imageshack.us/img508/694/gravel027vb.th.jpg (http://img508.imageshack.us/my.php?image=gravel027vb.jpg)

:lol: :lol: :lol:

Anonymous
2005-12-22, 21:35
Naggyon durva. Én puhányként csak a revoval megyek a hoban. Nekem csak a kerekeim savasok. Bekapcsolni a motort na az gond, meg ujrainditani.

oceanearth
2005-12-22, 21:39
hát ez aztán a kretivitás, mindeki itt szórakozik, te meg egy huszárvágással megoldod. hát király vagy, mondjuk sok szellőzés nincsen, dehát -10 fokban csak nem melegedik túl a moci. :D
hát grat az ötlethez

Wolfati
2005-12-23, 01:08
Szép. Én legutóbb kipróbáltama Rising-ra a folpakk fóliát.
Eredményes volt, de hamar szétszakad ha kavicsos-köves helyre viszem az autót.
Minuszban tényleg nincs gond a motorhűtéssel :lol:

Kreativitás mindenekelőtt!!!

breex2000
2005-12-23, 11:04
Hy!

Jajj.Látom mindenki szigeteli valahogy az autóját.Én meg csak rádobtam a hbx buggymra a kasztnit oszt mentem :oops:
Eddig még nem volt belőle baj...

Anonymous
2005-12-23, 11:58
A legegyszerűbb dolog szerintem, hogy bedobod a szabályzót és a vevőt egy lufiba és kész. A szervo illesztésére max nyomsz szilikont de nem kell más. A hoban autozás semmiben nagyon nem különbözik az esőben valonál. A motornak jó a viz mert kimossa, szervo birja s vizet, a szabályzó ha vizálló akkor nincs semmi baj, egyedül a vevö a kényes dolog.

Kalap
2005-12-23, 12:12
Na mondjuk ez igy hogy a motornak jó a viz mert kimossa, khm, pöttyet erős, mert a motor kimosására motortisztitó spray való, amire esetleg Te gondoltál, az a viz alatti motorbejáratás, de az teljesen más dolog. A viz alatti bejáratásnál is vizteleniteni kell a procedúra után a motort, különben korrodálódik, beáll mit az agyhalál és mehet a levesbe. A szervókról meg annyit, hogy nem igazán birják a vizet, ha vizállóvá akarod tenni, szét kell szedni, bekenni jó vastagon szilikonzsirral a szervóház illesztéseit, és a csatlakozó tövét, de a sziloplaszt nem jó, mert a kikeményedéskor ecetsav szerű anyag képződik, (ennek van olyan savanyú szaga) és ez megmarhatja a felületszerelt áramköri elemeket, ill. magát a NYÁK-ot!
Kalap

Anonymous
2005-12-23, 12:38
Nyáron esős versenyben egy szervóm eldurrant a viz miatt, azőta használok vizállo szervot. A motoromat minden egy menet ütán kimosom, mert pár motoromat már a temető küldtem. Az alap motor legkritikusabb pontja a csuszocsapágyak és a kommutátorok. A szervo viztalanitásárol: a fogaskerekhez egy kilo szilikon, a ház illesztéséhez tömitö szilikon, a vezetés csatlakozásához pedig tömitö szilikon. Én Tömitö szilikon alatt értem mit a vizvezeték szerelök használnak, egy nagy tubus(kell kinyomo hozzá) 500Ft s van a szivárvány minden szinében.

RiffRaff
2005-12-27, 15:15
Hurrá Havazik megyek és csapatok egy kicsit hehe!

oceanearth
2005-12-27, 15:24
Itt nálunk a 8-ba van már vagy 3 centi hó, mennék is csapatni az új buggymmal ha nem kéne a k***a matek vizsgára készülni. ja meg vevőm sincs:D:D de azt a TT-ből még ki tudnám venni.

RiffRaff
2005-12-27, 17:21
a 18-ban rendesen esik ki is mentem havatlapátolni,de az uncsi volt :D
elő a rising és felturtam az egész utcát :tanc:
http://img462.imageshack.us/img462/9359/esikah0081gm.jpg
http://img462.imageshack.us/img462/2668/esikah0096pa.jpg
http://img462.imageshack.us/img462/9313/esikah0124od.jpg

És a száradás :D
http://img465.imageshack.us/img465/9308/esikah9vp.jpg

RiffRaff
2005-12-30, 09:44
HÚ! Lehet menni autózni!

Esik mint állat már van vagy 8-10 cm :))
SAjna megint csak az utca marad :(, vagy a park!
Mindenki ki a szabadba :)

Random_
2005-12-30, 10:34
Itt egész éjszaka az eső esett most meg valami havas trutyi esik. :(

Davzone
2005-12-30, 12:08
Hójelentés győrből:
Az ajtón szinte nem tudok kimenni!
-4 fok van
a hó néhol akkora hogy a kocsik motorháza se láccik ki (nem a modellautoké :lol: )
A többi helyen kb 30 centi ...
És brutáisan fuj a szél :twisted:

Gabesz
2005-12-30, 17:05
Sziasztok!

Nálunk Siófokon a helyzet teljesen győries :D
Driftelő autósok a városban, ahol még nem akadnak el, én meg megyek quadozni, a modell ilyenkor már nem megy el sehol :D
Néhol térdig ér a hó, nagyon király...Ja, és esik :twisted:

mz/x
2005-12-30, 17:59
Tatabánya ugyanez.Kb 30-40 centi ho, már nem esik, csak a szél hordja.......

Renegade
2005-12-30, 18:26
Ma végre Fehérváron is tisztességes mennyiségű hó van.
szinte egész délutén kinn voltam :D a változatossá kedvéért Dirt Thrasher!!!
http://img519.imageshack.us/img519/2007/pict00101kf.jpg

http://img489.imageshack.us/img489/3729/pict00594sw.jpg

http://img462.imageshack.us/img462/3256/pict00677ua.jpg

http://img514.imageshack.us/img514/1567/pict00583hg.jpg

http://img527.imageshack.us/img527/2405/pict00687lh.jpg

Davzone
2005-12-30, 19:02
Én holnap délelott megyek ki savagel ha nem lesz nagy szél :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Tacsy
2005-12-30, 20:56
Na gondoltam megmutatom én hogy készülök a hóban autózásra... :twisted:
Előszöris íme az idei 'szöges' gumim :twisted: :

http://www.kepfeltoltes.hu/051230/DSC03246_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/051230/DSC03247_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/051230/DSC03248_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/051230/DSC03249_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/051230/DSC03250_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/051230/DSC03251_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A Risingom meg kapott egy 'hóálló' csomagolást :wink: :

http://www.kepfeltoltes.hu/051230/DSC03252_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/051230/DSC03253_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/051230/DSC03254_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/051230/DSC03255_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

HummeRC
2005-12-30, 21:02
Klassz szöges gumi. :wink:

RiffRaff
2005-12-31, 00:14
Hú Tacsy ez aztán a nem semmi :)
Remélem holnap élőben is láthatom.

gmarosi92
2005-12-31, 10:30
Ez az igazi teli gumi.
Nyaron csak kiszeded a csavarokkat, vagy veszel 2 par gumit???

Tacsy
2005-12-31, 12:22
Ez az igazi teli gumi.
Nyaron csak kiszeded a csavarokkat, vagy veszel 2 par gumit???

Ha alaposan megnézed a képen a gumi futófelületét, látni hogy ez már egy agyonhasznált és slic-re koptatott gumi... Nem dobtam ki hanem csináltam belőle szöges gumit. Természetesen van normális nyári garnitúra is az autóhoz :wink: ...

Tacsy
2006-01-01, 18:14
Nos, a tegnapi talin bizonyított a hó elleni csomagolás és a 'szöges' gumi is. Mindkettő kiállta az éles próbát, ötösre vizsgáztak. Fotók a weboldalunkon vannak.

RiffRaff
2006-01-01, 23:42
JA TAcsy! A hóban bizonyított, már csak a szállítást kell megoldani :)
jó rohadt hegyes csavarokat találtál :), ja és felfedeztünk egy új felhasználási területet : nagyon jól összeszedi a falvelet a szöges gumi, tehát ajánljuk ősszel a kertben is Hehe!

Kalap
2006-01-02, 00:18
2005 utolsó napján az én Gravelem is bizonyított, ime a képek:
http://www.kepfeltoltes.hu/060101/Resize_of_IMG_4527_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060101/Resize_of_IMG_4528_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060101/Resize_of_IMG_4529_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060101/Resize_of_IMG_4530_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060101/Resize_of_IMG_4534_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

..És ime a védelem, ami ezt lehetővé tette, az eltávolitás után minden csontszáraz volt belül, pedig 5 akksit játszottam ki!
Az alkalmi "hólánc" is jelesre vizsgázott!
http://www.kepfeltoltes.hu/060101/Resize_of_IMG_4535_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060101/Resize_of_IMG_4536_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060101/Resize_of_IMG_4542_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060101/Resize_of_IMG_4541_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060101/Resize_of_IMG_4540_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060101/Resize_of_IMG_4539_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060101/Resize_of_IMG_4538_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Kalap

gmarosi92
2006-01-02, 01:01
itt egyre jobb otleteket latok!
(holanc szigeteles stb...)

HummeRC
2006-01-02, 02:49
Eszméletlen a hólánc ötleted Kalap :!:

Azt hiszem alkalmazni fogom. :D

Feketekez
2006-01-02, 12:49
Bazz Kalap :!:
Nagyon pihent vagy :D :twisted:

Szöges gumira vonatkozólag én rajzszögre gondoltam (tudjátok, a kisebb nagyobb fejűre gondoltam)

http://images.google.co.hu/imgres?imgurl=http://minibolt.minimax.hu/products/127.jpg&imgrefurl=http://minibolt.minimax.hu/shop.php%3Faction%3Dib%26articleno%3D127&h=350&w=467&sz=26&tbnid=PEBP2Z1StiEJ:&tbnh=93&tbnw=125&hl=hu&start=4&prev=/images%3Fq%3Drajzsz%25C3%25B6g%26svnum%3D10%26hl%3 Dhu%26lr%3D%26sa%3DG

Tacsy
2006-01-02, 13:55
Ez sem rossz, csak az a baj vele, hogy hamar elhajlik vagy le is törik...

HummeRC
2006-01-02, 14:57
Tényleg Tacsy. Neked a csavarok mitől maradnak a helyükön? Mivel támasztottad meg őket :?:

RiffRaff
2006-01-02, 18:15
Kalap a többi kép mikor kerül fel? vagy a video?
Tudod mire gondolok :)
Jók lettek az ugratós képek :)
többet nem csináltál?

RiffRaff
2006-01-02, 18:19
Feketekez a csavar azért jobb mert a menet miatt nehezebben csúszik vissza a gumiba, valamint tartósabb.
A rajzszög egy erősebb gázadásnál letörik, vagy szétvágja a gumit :(
De azért szívesen veszem az infót ha kipróbáltad:)

Tacsy
2006-01-02, 23:48
Tényleg Tacsy. Neked a csavarok mitől maradnak a helyükön? Mivel támasztottad meg őket :?:

Lehet hogy vicces de: semmivel!
Bár az egyik keréknek az egyik sor csavarját elkeztem leragasztani Silicone-1001U nevű tömitővel (nem is ragasztó!!!) de rájöttem hogy tök felesleges mert olyan tömést tettem a gumiba ami nagyobb nála (ugy van belepréselve) szal amennyire kell a helyén tartja a csavarokat.
Eddig bevált... :roll:

gb
2006-01-03, 12:20
http://www.kepfeltoltes.hu/051230/DSC03249_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tacsi!
A kedvemért mehetnél egy kört ezen az asztalon is, jó nagy "gázfröccsökkel" és "satufékekkel"... :lol:

RiffRaff
2006-01-03, 15:27
én az autómba is beraktam :)
De csak kipárnázva :)
Veszedelmes a járgány igazi ókori kínzóeszköz, Tacsy szerintem még meg is reszelte a csavarok hegyét :twisted:

Tacsy
2006-01-03, 17:27
Tacsi!
A kedvemért mehetnél egy kört ezen az asztalon is, jó nagy "gázfröccsökkel" és "satufékekkel"... :lol:

:arrow: A Mona Lisa-t már sikerült vele felrajzolnom az asztalra, persze csak olyan avangarde módban... :wink: :twisted:

Tacsy
2006-01-03, 17:31
Tacsy szerintem még meg is reszelte a csavarok hegyét :twisted:

Isten bizi' hogy nem reszeltem meg! Gyárilag ilyen hegyes...
De ez a kerék nem is igazán a hóra készült, sokkal inkább a jégre! Alig várom hogy végre idén is menjünk jégautózni :wink: .
Persze érdekes lesz egy 2WD-vel jégen menni, úgy hogy a kormányzott kerekeken nincs szög... :shock:
Parketta gáz oszt nosza rajta, kanyarodj... :twisted: :?

gb
2006-01-03, 17:54
Persze érdekes lesz egy 2WD-vel jégen menni, úgy hogy a kormányzott kerekeken nincs szög... :shock:
Parketta gáz oszt nosza rajta, kanyarodj... :twisted: :?

Lehet ha előre kis barkácsolással korcsolyát, vagy sítalpat tennél fel, hibátlanul kanyarodna.

RiffRaff
2006-01-08, 23:35
Sajnos a hóban autózás hóhiány miatt szünetel :(

vrobee
2006-01-22, 02:30
HBX BONZER némi átalakítással találkozik a frissen esett hóval:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060122/STA46452_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060122/STA46448_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060122/STA46445_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

:D

gmarosi92
2006-01-22, 10:49
új teleszkópokat hol vettél és milyent? Ja és hogy szigetelted?

vrobee
2006-01-22, 12:09
A telókat itt vettem a fórumon....picit át kellett dolgozni őket,mert TLT01-ből valók......de most megfelelnek a célnak.

hogy érted a szigetelést?Az autó elektronikáját?
Azt csak szigetelőszalaggal....a motort sehogy....az mindig tele volt hóval... :D

gmarosi92
2006-01-22, 13:21
A telókat itt vettem a fórumon....picit át kellett dolgozni őket,mert TLT01-ből valók......de most megfelelnek a célnak.

Azt csak szigetelőszalaggal....a motort sehogy....az mindig tele volt hóval... :D
Ok. nem tudnál képeket felrakni kazni nélkül?? Ja és a zservónál (ahol kimegy a kerékhez) mit csináltál?

Necro
2006-01-22, 13:27

Ok. nem tudnál képeket felrakni kazni nélkül?? Ja és a zservónál (ahol kimegy a kerékhez) mit csináltál?

gyerekek legyszi!!!! a HBX-nek van sajat temaja, tessek atbaktatni oda

gmarosi92
2006-01-22, 14:21
ok bocs

vrobee
2006-01-22, 15:51
én eddig csak a hóval kapcsolatban nyílvánultam meg,de ha más kérdés is van akkor átmegyek a HBX témába.

zsiraf
2006-01-27, 19:24
Nahát micsoda topik, azt hittem csak mi vagyunk ilyen őrült autógyilkosok :lol: :lol: :lol:
Itt vannak a jégautóm képei,kaszni nem szokott lenni rajta,mert telemegy hóval meg jéggel,és megduplázza a kocsi súját(nameg a szögek is beleérnek)

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060127/sz_ges_Kyosho_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060127/sz_ges_Kyosho_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060127/sz_ges_Kyosho_002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060127/sz_ges_Kyosho_002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060127/sz_ges_Kyosho_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060127/sz_ges_Kyosho_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

mz/x
2006-01-27, 21:05
Nekem ezek vannak,még tavaj csináltam.

http://img520.imageshack.us/img520/8425/szgum20ev.jpg

zsiraf
2006-01-27, 22:00
Az ilyen rajzszöges kerekemet(igazábóa DagadtGyereké volt) elég hamaz kinyírta az autom tul sok volt a KRAFT :lol: :lol: :lol: az összes hegy elgörbült :wink: 8)

hyperspale
2006-02-08, 11:35
nemtom hogy ki hogy van vele de sztem hóban nem autózbi kell hanem:

http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXKEL0&P=7

ui: nálunk esett is hó! :wink:

zsiraf
2006-02-08, 12:01
Ez jópofa lehet,csak nehéz kb. 20 perces munkával ilyenre alakítani egy 1:10-es on-road-ot :lol: :lol: :lol:

Henki
2006-02-08, 12:19
Hello

leesett a hó, lehet menni autózni! királyság!!!!

nhadrian
2006-02-08, 12:34
A hétvégén voltam horgászni, közben persze autoztam is egyet... :D:D:D
szoval itt van pár kép:

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060208/DSCF5330_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060208/DSCF5330_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060208/DSCF5331_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060208/DSCF5331_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060208/DSCF5329_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060208/DSCF5329_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060208/DSCF5322_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060208/DSCF5322_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Üdv Adrián

Henki
2006-02-08, 12:58
Hello

***va jó! Csak igy tovább....... :lol:

zsiraf
2006-02-08, 13:01
Helló,nhadrian!

Jól látom,hogy az autódon "sima"(nem szöges) gumi van?

nhadrian
2006-02-08, 14:39
Hali!

Jól látod az sima rally gumi. De meglepöen szépen ment még durva felületü (befagyott tó) jégen is!!!

lacikiru
2006-02-09, 20:32
Kipróbálódott a gravel a hóban jégben és úgy néz ki helytált ,csak a nagyob hasmagasság hiányzott :D
http://img139.imageshack.us/img139/2306/dscn44922sz.jpg
http://img228.imageshack.us/img228/4818/dscn44977gf.jpg
http://img228.imageshack.us/img228/3531/dscn45168xk.jpg
http://img226.imageshack.us/img226/4431/dscn44980mt.jpg

UP
2006-02-16, 13:37
Néhány ma délelőtti kép: Twin Detonator a hóban

A képeket a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060216/HPIM3334_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060216/HPIM3334_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060216/HPIM3339_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060216/HPIM3339_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060216/HPIM3340_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060216/HPIM3340_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

A fiam jégdarab szállításra fogta be:

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060216/HPIM3336_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060216/HPIM3336_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Mivel novemberben sikeresen beáztattam egy szabályzót :cry: , az újjal (a topik elolvasása után) már nem bíztam a véletlenre:

Első védelmi vonal :D :

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060216/HPIM3341_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060216/HPIM3341_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060216/HPIM3342_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060216/HPIM3342_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060216/HPIM3343_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060216/HPIM3343_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

És a második: egy vízhatlan dobozban a vevő és a szabályzó

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060216/HPIM3344_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060216/HPIM3344_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

A motorok és a csatlakozók is csontszárazak maradtak:

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060216/HPIM3346_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060216/HPIM3346_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Ezzel a szigeteléssel november végétől kb. 15 akkut autóztam ki hóban probléma nélkül. :tanc:

SaintMan
2006-02-16, 14:08
Kipróbálódott a gravel a hóban jégben és úgy néz ki helytált ..

Nekem meg mindíg elpörögtek a kerekek. :gondolkodik:

Mélyebb hóban is próbáltad?

lacikiru
2006-02-16, 17:23

Igen :D de felakadt :cry: azóta már beljebb tettem a gátlókat igy még emelkedett egy kicsit a hasmagasság :lol:

SaintMan
2006-02-16, 17:25

Igen :D de felakadt :cry: azóta már beljebb tettem a gátlókat igy még emelkedett egy kicsit a hasmagasság :lol:

Na, ezt kipróbálom! Nálunk aztán van most hó, lehet tesztelni.

Pale
2006-02-16, 18:34
Na, ezt kipróbálom!
Azért ne reménykedj csodákban! Én még aszfalton is így szoktam vele menni, de ettől még felül a havon. :( Megy míg van lendület, aztán a négy kerék elássa magát...

RiffRaff
2006-02-16, 19:11
PAle : Zárd le a difiket és akkor nem fog letiltani a dif ha megakad a kerék
így sokkal durvábban megy a hóban :D

SaintMan
2006-02-16, 20:25
Na, ezt kipróbálom!
Azért ne reménykedj csodákban! Én még aszfalton is így szoktam vele menni, de ettől még felül a havon. :( Megy míg van lendület, aztán a négy kerék elássa magát...

Na, ezaz, amitől félek. Most megnéztem, pár miliméterre emelkedik csak, ami tuti kevés ahhoz a hóhoz, amit itt tapasztalok.

Monsterek jobban veszik, nem?

HummeRC
2006-02-16, 21:59
Valóban, a buggy nem hókotró. Természetesen a monsterek már felépitésükből adódóan is jobban mennek ilyen terepen.

De ha néhány trükköt elvégzünk, akkor sokat javithatunk a buggy "hójáró képességén". :wink:

1. Emeljük meg az autó hasmagasságát, ameddig csak tudjuk.
2. Használjunk minél bütykösebb gumit.
3. Használjunk a lehetőségekhez képest minél nagyobb motort.
4. Áttételezzük túl az autót egy kicsit. Inkább az elméleti végsebessége legyen nagyobb, mint a nyomatéka. (Ha túl nyomatékos, akkor könnyebben elpörgeti a kereket és könnyebben elássa magát...)
5. Használjunk a lehetőségekhez képest lágyabb rugózást, hogy kevésbé nyomja le a kereket a talajra. Igy könnyebben fut a hó tetején.
6. Ha lehetőségünk van rá, akkor célszerű lezárni a hátsó differenciál művet. (Akár rongyal, akár kimondottan ere a célra szolgáló alkatrésszel. A szilikonpisztoly és a melegragasztó pisztoly nem alkalmas erre a célra, mert könnyen kipörgi magából. A sűrű olaj semmit nem ér ilyen erőhatásoknál, és a sűrű zsir sem túl tartós megoldás.)

Remélem tudtam segiteni. :wink:

SaintMan
2006-02-16, 23:52
Nagyon köszönöm, igyekszem ebből minél többet megbütykölni, aztán beszámolok róla! :)

HummeRC
2006-03-05, 14:16
Hihetetlen, hogy március 5-én ezzel jövök elő, de ma reggelre szép nagy hómennyiseég esett le. :D

Esetleg valaki autózik mostanában, vagy már mindenki a tavaszt várta és kicsomagolta az autóit? :wink:

Én mindenesetre hamarosan "fejest ugrok" a gravellel a hóba... :D

cbruder
2006-03-05, 15:21
Itt jobban latszik mennyi esett tegnap este ota !! :D

http://users.atw.hu/netshark/ho2.JPG

HummeRC
2006-03-05, 15:24
Te nyertél... :taps:

Hazai viszonylatban, márciushoz képest esett szép mennyiségű hó... :wink:

Bár tudom hogy Te a francba kivánod, pláne mikor lapátolni kell, de azért néha irigyellek, hogy ilyen helyen élsz. Egész télen összesen nem láttam ennyi havat. Talán a felét... :wink: :)

cbruder
2006-03-05, 15:28
Hidd el, nagyon szivesen lecserelnem palmafakra es a feher ho helyett feher homokra a kek tenger partjan.......... :cry:

chipichape
2006-03-05, 19:59
Hidd el, nagyon szivesen lecserelnem palmafakra es a feher ho helyett feher homokra a kek tenger partjan..........

Na hiszen, nekem az itt mind megvolna de 3-4 het mulva vege a repulesi szezonnak, mert reggel 8 utan mar nem lehet 15 percnel tovabb megmaradni azon a szep feher homokon - t.i. leeg az ember talpa a melegtol :-(

Kenheti az ember a hajara a palmafakat :-(

Chip

norbu
2006-03-05, 20:20
Te nyertél... :taps:

Hazai viszonylatban, márciushoz képest esett szép mennyiségű hó... :wink:

Bár tudom hogy Te a francba kivánod, pláne mikor lapátolni kell, de azért néha irigyellek, hogy ilyen helyen élsz. Egész télen összesen nem láttam ennyi havat. Talán a felét... :wink: :)

Itt is ekkora hó van: http://www.matracentrum.hu/
Illetve reggel óta esett kb még 20cm :lol: :lol: :lol:

oceanearth
2006-03-05, 20:32
ma voltam fennt a Normafán ott volt 20 centi hó.

norbu
2006-03-05, 20:37
Itt reggel volt 1 méter azóta esett még bőven(hójelentés)

HummeRC
2006-03-05, 22:20
Én voltam kint autózni ma a gravellel, de annyira olvad minden, hogy gyakorlatilag vízben autóztam.

Ennyi erővel bedobhattam volna egy kád jégkásába is a kocsit. Kb ugyanannyira volt játszható... :lol:

De legalább mentem egy kicsit. 8)

Vagy lehetne nagyobb hó, vagy jöhetne már a jó idő, mert ez igy nem jó senkinek... :roll:

oceanearth
2006-03-05, 22:25
Én voltam kint autózni ma a gravellel, de annyira olvad minden, hogy gyakorlatilag vízben autóztam.

Ennyi erővel bedobhattam volna egy kád jégkásába is a kocsit. Kb ugyanannyira volt játszható... :lol:

De legalább mentem egy kicsit. 8)

Vagy lehetne nagyobb hó, vagy jöhetne már a jó idő, mert ez igy nem jó senkinek... :roll:

irány a normafa, kb bokáig érő hó van ott

UP
2006-03-06, 19:15
Ma délelőtt :D :
http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060306/H_ban_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060306/H_ban_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Random_
2006-03-13, 21:54
Ma esti képek.
A kereket nem szereltem át így is ment bár az eredeti gumi biztos jobb lett volna. :)

http://www.sg.hu/galeria/10636070791142279180.jpg
http://www.sg.hu/galeria/10636070791142279235.jpg
http://www.sg.hu/galeria/10636070791142279254.jpg
http://www.sg.hu/galeria/10636070791142279265.jpg
http://www.sg.hu/galeria/10636070791142279275.jpg
http://www.sg.hu/galeria/10636070791142279289.jpg

HummeRC
2006-03-14, 00:41
Nem semmi képek. :D

Nálunk azért ekkora hó nincsen. Éppen csak nedves az aszfalt... Onroadnak sok, buggynak már kevés... :?

Random_
2006-03-14, 04:43
Ja és nem volt a kasztnitartóban sasszeg. :)
A múltkor elfelejtettem rátenni és azóta már szándékosan nem teszem fel mert a tépőzár jobban fogja (nem csak két apró ponton) és nagy részét le is zárja a hó elől.

Nem csináltam semmi védelmet a hó ellen. Hátulról nem ment be hó az aksin pár vízcsepp volt a szabályzón és a vevőn szintén. A szervó elötti mélyedésben volt befújva egy kis hó, de nem vészes.

Szerdára mikor 4 aksit akarok elnyomni azért kicsit ragasztok ezt-azt, de nem viszem túlzásba a kocsi oldalán körbe a tépőzár eleget véd csak elöl meg hátul kell valami. Ott egy szoknya szerű dologra gondoltam ragasztószalagból majd meglátom hogy jönne össze.

cecelegy
2006-03-14, 15:13
sziasztok...
Jó nektek...
Én TT01-el kicsit bevok szoritva a 4fal közé...
mit tegyek? :(:(:(:(
20cm hó van március 14-én!
és most olvad tehát minden tiszta víz.
szombaton autóztam 2 akkist (kicsit akkoris sár volt) kicsit becsomagoltam a gépet, de a mostani időben nem lehet.
amugyis olyan lent van az alja a TTnek, h ha betonon megyek előbb utóbb (a magyar utak minősége miatt) hamar leszakadozik a csomagolás az aljáról. nah sebaj legalább nem teszek kárt a kocsiban :D
nyárig birnia kell, mert a következő beruházás szabályzó és motor lesz (csak legyen pénz)
amugy azért ebbe a topicba irok mert a csomagolás... : D
ennek az üzenetnek inkább a : AUTÓZÁS MÁRCISUBAN? HÓ FOREVÖR! topikban lenne a helye..
nah bye bocsi all...
amugy én szigszalag + egy zacsi és ennyivel letudtam a csomagolást...
szinte csak az alját fedtem be
az elektronikán nemvolt 1 csepp víz se..
1 csepp a vevő mellett az alváz belsejében... ennyi.
peg megusztattam egyszer egy nagy pocsolyában... hát lehet, h csak szerencsém volt. de azért biztos nyújtott valamilyen szintű védelmet a zacsi...
nah bye
(sorry OFF)
[bocsi az OFFért Opok]

SaintMan
2006-03-14, 15:17
Boccs az offért, de ..

:!: :!: :!: LEGYEN MÁR TAVASZ :!: :!: :!:

.. nyugodtan moderáljátok ki. :wink:

cecelegy
2006-03-14, 15:23
Boccs az offért, de ..

Valahol én is erre utaltam : D
:D örülök, h valaki egyetért :D

laz
2006-03-14, 15:28
Boccs az offért, de ..

Valahol én is erre utaltam : D
:D örülök, h valaki egyetért :D

:!: :!: :!: Ha már itt kötöttünk ki akkor már hárman vagyunk mert
már nekem is sok ebből a télből :!: :!: :!:

Üdv.:laz

HummeRC
2006-03-14, 15:35
Engem nem zavar a tél, de akkor vagy legyen komoly, stabil hó amin autózni lehet, vagy kezdődjön már a tavasz és legyen szárazság.

Ezt a locs-pocs-ot, meg az állandó olvadást már nagyon unom. Hát hol a csodában élünk mi? Angliában, hogy folyton nedves minden? :? :twisted:

Random_
2006-03-14, 15:40
Ezt a locs-pocs-ot, meg az állandó olvadást már nagyon unom. Hát hol a csodában élünk mi? Angliában, hogy folyton nedves minden? :? :twisted:

Pontosan ez idegesít engem is. Idén csak most tudtam először előkapni az autót időben és autózni rendesen hóban. Az előző havazások mind olyanok voltak, hogy másnap vagy harmadnap elolvadt az egész. Most is így jártam volna ha nincs egy ünnep amit autózással tudok tölteni.

SaintMan
2006-03-14, 15:51
Engem nem zavar a tél, de akkor vagy legyen komoly, stabil hó amin autózni lehet, vagy kezdődjön már a tavasz és legyen szárazság.

Nálunk azért volt rendes hó is, de abba meg símán belesüppedt a buggy. Még azután is, hogy végigkövettem HummeRC 7 (vagy mennyi) pontját. :lol: Egyszerűen nem sikerült annyi hasmagasságot kieszközölni.

Aztán utána meg fel volt fagyva a hegyoldal, lecsúszott róla a verda. Még brushlessel ment valahogy, de az meg nem tűnt egészségesnek.

Nem titkolom, várom, hogy a Gravel Hound gravel-en túrjon, a Rising Storm meg ne hóvihart kavarjon. :wink:

Szecska
2006-03-14, 16:22
Én ezen a télen kb 5ször tudtam rc-zni hóban semmi szigetelés nélkül jászottam bár egyszer amikor nagy hó volt leszigeteltem...
De jo jővőre meg az alap lekopott buggy gumikból szöges gumik lesznek csinálva igy lehet menni a Tóra csapatni!!! :D

SaintMan
2006-03-14, 16:39
Én ezen a télen kb 5ször tudtam rc-zni hóban semmi szigetelés nélkül jászottam bár egyszer amikor nagy hó volt leszigeteltem...
De jo jővőre meg az alap lekopott buggy gumikból szöges gumik lesznek csinálva igy lehet menni a Tóra csapatni!!! :D

Ha jégen mész, akkor nyílván eléggé megfogja az autót a szög, míg mondjuk síma úton csúszik. Nem veszi ez nagyon durván igénybe a futóművet?

Szecska
2006-03-14, 16:51
Ez még ki lesz tapasztalva de mivel ez még csak terv emiatt nem tudom hogy milyen lesz...

HummeRC
2006-03-14, 17:04
Ha jégen mész, akkor nyílván eléggé megfogja az autót a szög, míg mondjuk síma úton csúszik. Nem veszi ez nagyon durván igénybe a futóművet?

A tapasztalatok szerint a szögek hamarabb elhajlanak / letörnek, minthogy a futómű megsinylené. Legalábbis ha nem 10 db szöget teszel bele össz-vissz, mert akkor tényleg nagyon döcögős lesz. :lol:

Egyébként ha a gyári buggy gumira gondolsz, az is szögecses csak épp gumiból. :wink:

Szecska
2006-03-15, 07:56
meg a kerékbe kisméretű facsavarokra gondoltom inkább mint csavarokra. Eleve a facsavarnak más a feje és még a tőmés ki is támasztja..Amugy mivel le van kopva a gumiról a kis pöckök emiatt pont azok helyére teszem a facsavarokat tehát kb annyi facsavart kell elképzelni mint amennyi a vadi uj kerekekn van csak gumiból...

Maxi
2006-03-15, 11:09
Én azt mondom hogy a jégre fölösleges a szöges gumi mer ha azt használ az ember akkor nagyából ugy viselkedik jégen az autó mint az aszfalton és szerintem a jégautózásnak az a lényege hogy csússzon. Én a tt-01-el slik gumikkkal mentem ki egy tó jegére és gyönyörüen viselkedett az autó! tiszta drift autó lett belóle és oda raktam az autót csuszás közben ahova akartam. Nagyon király élmény volt! Ja és az is hozzá tartozik hogy egy 19*2 lrp gt3-as moci volt az autóba!

Szecska
2006-03-15, 11:11
Értelek maxi de sztem meg poén lehet a szöges gumit is kiprobálni!!! :D

Maxi
2006-03-15, 11:55
Bocsi de az elöbb téves infót attam mer nem 19*2-es moci volt benne hanem 17*2-es :oops: :oops: :oops:

Szecska
2006-03-15, 11:59
hát maxi az nem mindegy van egy kis külömbség... :)

Gabesz
2006-03-15, 13:14
Sziasztok!

Már ne is haragudjatok, de jégen szinte tökéletesen mindegy, milyen motor van benne, mindegyikkel csúszik, sem a nyomaték, sem 4-5000-es fordulatszámeltérés nem számít sokat, avégét úgysem tudod kihasználni.
Betonon driftnél inkább számít, de ott is az a léányegesebb, ha kell, vegye rögtön a fordulatot, legyen nyomatéka.

Szerintem... :wink:

Maxi
2006-03-15, 13:31
Igazad van!

oceanearth
2006-03-15, 15:16
Én azt mondom hogy a jégre fölösleges a szöges gumi mer ha azt használ az ember akkor nagyából ugy viselkedik jégen az autó mint az aszfalton és szerintem a jégautózásnak az a lényege hogy csússzon. Én a tt-01-el slik gumikkkal mentem ki egy tó jegére és gyönyörüen viselkedett az autó! tiszta drift autó lett belóle és oda raktam az autót csuszás közben ahova akartam. Nagyon király élmény volt! Ja és az is hozzá tartozik hogy egy 19*2 lrp gt3-as moci volt az autóba!

legalább NE KAMUZNÁL! méghogy jégen slick gumivel oda rkatad az autót ahová akartad?? te jó ég, ekkora habisztit is régen hallottam

Maxi
2006-03-15, 15:35
Hát ne hidd el!

Necro
2006-03-15, 16:35
Hát ne hidd el!

nos Urak!
Jo lenne, ha ebbol nem lenne cset topik :!: :!: :!: :idea:

Qtro
2006-03-15, 18:34
meg a kerékbe kisméretű facsavarokra gondoltom inkább mint csavarokra. Eleve a facsavarnak más a feje és még a tőmés ki is támasztja..Amugy mivel le van kopva a gumiról a kis pöckök emiatt pont azok helyére teszem a facsavarokat tehát kb annyi facsavart kell elképzelni mint amennyi a vadi uj kerekekn van csak gumiból...

Bocsánat ay Off ért. De a szöges gumiról Sanyi Bátyónak volt egy érdekes hozzászólása. Már mint az több mint életveszély. Akkor ha a gumiból kiszabadul vagy 10-20 csavar. Olyan mint egy szöges bomba. Megfontolandó.

Radzsbi
2006-03-15, 19:36
Na én ezért nem is gondolok szöges gumira!!!
ha azt akarom hogy tabadjon nem megyek a jégre!!
én is voltam már az Omszkin, és nagyon sirály volt!!
drift jobbra-balra..... 10-20 méteres csúszkálás!!

nekem nagyon bejött(bár én a robbanósaimat hajtom inkább, mert csak az van!!!)!!!!!!!!!!!!!

Cosmo
2006-03-17, 22:10
2006.03.17snow.wmv - 5.52MB (http://www.zshare.net/video/2006-03-17snow-wmv.html)

norbu autózik a hóban
:lol: :lol: :lol:

norbu
2006-03-17, 22:15
ÁÁÁ, nem ér,punnyadt moci volt a gépben és elöl nem volt bent a diffizár ...:oops:Mármint a VW-ben.A kicsi az ment mint az állat. :lol:

NOIC1
2006-03-23, 16:42
Hali.

A jégen autózáshoz nekem még csak egy QD-vel volt szerencsém,nagyon király volt,bár a verda teljesen önálló életet élt,nem nagyon érdekelte a vezetési szándékom!!! :lol:
De marha nagy buli volt!!!!!!!!
A QD előnye,hogy mivel zártabb ezért nagyon egyszerű vízhatlanná tenni!

NOIC........
:wink:

noname994
2008-09-14, 11:09
Hello
Én is megjárattam a mad fightert szöges gumikkal:
http://pigmodell.uw.hu/madho1.JPG
ejhha!kár hogy nem ien gépet vetem majd onroadra rakok a télen terep kereket és nyomás ;D

noname994
2008-09-16, 18:58
HBX BONZER némi átalakítással találkozik a frissen esett hóval:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060122/STA46452_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060122/STA46448_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060122/STA46445_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

:D
Üdv! Ennek A HBX Bonzernek Amúgy Mekkora A Kerék Átérője Gyárilag?Köszönöm!! ;)

HummeRC
2008-09-16, 21:31

Szia.

A Tamiya Twin Detonator kereke van gyárilag a HBX Bonzer-en, ami 12cm átmérőjű.

noname994
2008-09-16, 21:34

Szia.

A Tamiya Twin Detonator kereke van gyárilag a HBX Bonzer-en, ami 12cm átmérőjű.
felnivel gumival? csak :(

HummeRC
2008-09-16, 21:54
Szia.

Hát nem vagy ám éppen egyértelmű...

A 12cm a gumi legnagyobb átmérője. A felni léte, vagy nem léte nem változtatja az átmérőt.

Most gonoszság nélkül: Láttál már egyáltalán bármilyen rc-modell autót közelről? Pont olyan alap kérdéseid vannak, amiket nem tennél fel, ha legalább 1 talira elmennél és megnéznéd őket élőben. ;)

noname994
2008-09-17, 07:45
Szia.

Hát nem vagy ám éppen egyértelmű...

A 12cm a gumi legnagyobb átmérője. A felni léte, vagy nem léte nem változtatja az átmérőt.

Most gonoszság nélkül: Láttál már egyáltalán bármilyen rc-modell autót közelről? Pont olyan alap kérdéseid vannak, amiket nem tennél fel, ha legalább 1 talira elmennél és megnéznéd őket élőben. ;)
Igazából?Nem De Inkább nem is kérdezek :)

Rcvik
2008-11-23, 11:30
Végre van hó!!!Lehet csapatni....

http://www.videoplayer.hu/videos/play/271364

HummeRC
2008-11-23, 14:25
Végre van hó!!!Lehet csapatni....

Bizony, már nagyon vártuk. Párommal ki is mentünk autózni egy kicsit, de a hideg most erősebb volt nálunk. ;D

A nőnemű Pajero: ;)
http://www.hummerc.hu/rc/kepek/pajero1.jpg

Egyébként a videón látott autónak igencsak előnyére válna a difizár használata...

Rcvik
2008-11-23, 16:20
Most hagytam abba reggel 7 órától.Már a láz kerülget de nagyon király volt.
Igazad van HammeRc a diffi zár igencsak hiányzik pedig az autó kb 1 hónapos és teljesen darabjaira szedtem lezsíroztam.

_Tomiboy
2008-11-23, 19:19
Én Rustlerrel nyomtam a köröket. Lusta voltam feltenni a hóláncot, de azért így is jól szórakoztam. :)

Rcvik
2008-11-24, 10:36
Ma folytatom.....

http://kepfeltoltes.hu/view/081124/Photo073_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081124/Photo074_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081124/Photo075_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081124/Photo076_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081124/Photo077_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081124/Photo078_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081124/Photo079_www.kepfeltoltes.hu_.jpg