PDA

Teljes verzió megtekintése : Modell-Repülőnap Urhidán!

raid
2003-07-10, 16:11
Hi!

"2003 Augusztus 23-án Modellrepülőnap lesz az Urhidai Repülőtéren!
(Székesfehérvártól kb. 6 km-re)

Aug. 18-tól.....Egész héten repítés, sátorozási és lakókocsi elhelyezési
lehetőség a helyszínen!
Aug. 23: 8 órától óriási....repülési program, Magyar és külföldi
modellezők részvételével! Pirotechnikai játékok!
Este tüzijáték!

A nagy érdeklődésre való tekintettel, részvételed Augusztus 10-ig
feltétlen jelezni szíveskedj: Varga Vilmos modellezőnél vagy Cser Antal
repülőtér tulajdonosnál!
Jelentkezés nélkül a főnapon, (aug. 23.) repülési időt, nem biztos, hogy biztosítani tudunk!

Varga Vilmos, Cser Antal....."

üdv.: raid (akinek infóra van szüksége.....kérem jelezze!) köszi!

cslaci
2003-07-31, 10:22
Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy a fórumot írók-olvasók közül ki lesz ott Urhidán, ki fog esetleg a főnapon is repülni?

A válaszokat köszöni egy biztos néző: Laci

raid
2003-07-31, 10:45
cslaci!

Rám, bizton "számírhatsz"... :wink: :)
Challenger + a Red Bull-os Extra..Noszmüller Laci révén! :wink: 8)

bicska1
2003-07-31, 17:33
Hello

Na végre ismeri vki a Noszmüller Lacit. :)

Üdv: Bicska

raid
2003-07-31, 19:25
Üdv Bicska1!

Gratula! Mindig ilyen ismerőseid legyenek, mint a Noszi!!!!
Én is nagyon örülök, hogy megismerhettem......ez azért, nem tegnap volt!!
:) :) :wink: :!:

Most barátkozik a Red-Bull-Extrával.......Matyiföldön...Te is ismerkedhetnél vele, ha úgy gondolod!!! :wink: :wink: :)

sneci1977
2003-08-16, 07:38
Sziasztok!

Nem tudjátok, mindegyik napon lesz modellbörze, vagy csak 23.-án?

Köszi!

Bandi

S Attila
2003-08-25, 12:19
Sziasztok.
Egy-két mondat a szombati úrhidai repülőnapról.
Ez volt a (sajnos még csak a) második ilyen rendezvény amin részt vettem, de ismét nagy élmény volt. Amennyiben a résztvevők/szervezők elfogadnak tőlem egy köszönetet, így ezt most megteszem. Köszönöm Nekik.
Káprázatos repülést láthattunk kicsiktől és nagyoktól. Repült ott mindenféle gép, könnyű kis hab-csupaszárny, vitorlás, kisebb-nagyobb motoros egyaránt. A bemutatók nagyon élvezetesek voltak, főleg délután, a megnyitót követően volt részünk kényeztetésben. Külön élmény volt látni a helisek produkcióit, eddig nem nagyon érdeklődtem ezen irányzat felé, de lehet, hogy ez még változni fog.
Külön szeretném kiemelni Juhász András repüléseit. Az általa bemutatottak már igazi csemegék, ilyen talajközeli függeszkedést még nem láttam. Néha már az volt az érzésem, hogy mindjárt megcsapkod egy-két fűcsomót az oldalkormánnyal. Szinte már a leszállással sem kellene bajlódnia, csak megfogná a gépet és "leakasztaná" a levegőről. (Az ilyen szintű bemutató nekem már-már elveszi a kedvem az egésztől, mintsem segítene. :D )
Üdv.
S. Attila

raid
2003-08-25, 13:59
Szia Atilla és Mindenki! (Aki ott volt, és Aki nem)

Köszönöm szépen!!!
A Többiek nevében, pedig KÖSZÖNJÜK SZÉPEN!

Azt hiszem, mindenki, Aki repült a "műsorban"....azzal a céllal tette ezt,
hogy örömet szerezzen a nézőknek és kedvet csináljon a modellezéshez!
Remélem, reméljük sikerült népszerűsítenünk ezt a kellemes JÁTÉKOT!

Rudi
2003-08-25, 21:49
Repült ott mindenféle gép, könnyű kis hab-csupaszárny, vitorlás, kisebb-nagyobb motoros egyaránt.

Ilyen biztos nem volt:
http://www.thilokyritz.de/airliner/video.html

Sajnos. :( De jó lenne ha előbb utóbb lenne . :o

raid
2003-08-25, 22:33
Szevasz RUDI!!!!!

Majdnem olyan, DE VOLT!!!!!
Te pedig biztosan nem voltál ott!!!
Mert LÁTNOD KELLETT VOLNA!

Azért, mert ilyen ügyesen megtaláltál egy jó "oldalt" a NET en....
nem szükséges minden topicban "elsütnöd"!
Javasolnám......néha nézzél ki...Csákvárra...a reptérre!
Ha szerencséd lesz, kint lesz a kategória, Magyar képviselőinek
néhány tagja!!
Ha pedig, mindez nem elég......látogass el Kiskunfélegyházára.....
Keresd meg a Horváth Janit.....
Vagy.....kérdezz meg egy-két embert: Isnernek-e valakit, Aki gyártott
már itthon turbinát és gépet!!

Rudi!!
Inkább kérdezz elősször, utánna nézz körül......ITTHON, hátha találsz
itt is "kincseket"!!!!!!!
Nemsokára itt rendezik a kategória VILÁGBAJNOKSÁGÁT!!!!!!

Laxi
2003-08-28, 16:16
Szervusztok!

Csodálatos élményben volt részem Úrhidán! Gyönyörű gépek, szép repülések. Le a kalappal a szervezők és a résztvevők előtt.
Csináltam néhány fényképet meg videót. Sajna még nem tudtam bedigizni de hamarosan kiteszem valahová. (Darabokra tört az oprendszerem amikor a digitalizáló kártyát akartam installani :cry: )
Tud valaki valamilyen címet ajánlani vagy a tar.hu-n csináljak helyet magamnak?

hilti
2003-08-28, 17:26
Hi,

A forumnak van egy képtára szerintem azt is tudod használni.
http://images.rcmodell.hu

Üdv

Zaquron
2003-08-28, 20:25
Hello!

Mint azt bizonyára senki sem vette észre én is ott voltam Úrhidán.
.. de minek.
A bennem kialakult vélemény igencsak negatív a főrendezőre nézve. Azt természetesen nem vitatom, hogy rengeteg munka és pénz egy ilyen repülőnap megszervezése és minden tiszteletem azé aki veszi a fáradságot,
DE
:!:
ez az "úriember" (név szerint Varga Vilmos) olyan mértékben megsértett, hogy ha legközelebb találkoznánk valószínűleg a köszönését sem viszonoznám. Csak a teljesség kedvéért azt is leírom hogyan.
Kb. 10 óra környékén érkeztünk meg a helyszínre. Rövid nézelődés után látva hogy sok a szünet a repülésben úgy gondoltam megkérdezem lehetséges-e hogy egy pár perces start erejéig 'megkóstoljam' az ottani levegőt, mivel az autó hátuljában ott pihent a gépem. Ettől a szándéktól vezérelve odamentem a rendezői sátorhoz és mivel Varga "úr" éppen a hangosbeszélővel volt elfoglalva, a mellette ülő fiatalembert kérdeztem meg. ő azt mondta, hogy előre kellett volna regisztráltatnom magamat ,de azért felírja a nevem és a frekvenciát, és majd meglátjuk belefér-e. Ekkor kapcsolódott be a "mélyentisztelt főrendező úr" a beszélgetésbe azzal, hogy néhány keresetlen szóval fennhangon elküldött a bánatosba. Mivel a hangnem minősíthetetlen volt nem írom le itt a szavait, de biztosíthatok mindenkit jobb helyeken ezért bizony pofánvágnának bárkit.
Nos az én negatív élményeimről ennyit.
Ha valami pozitívat is akartok hallani akkor szívesen megemlítem azt is hogy nagyon tetszett többek között a pirotechnikai bemutató, és nagyon sok szép repülőt és jó pilótát láttunk. Nekik minden elismerésem.

Üdv. Zaquron

p.s.: anyázásokat és az elmaradhatatlan kioktatást legyetek szívesek a zaquron@fw.hu e-mail címre küldeni

raid
2003-08-28, 23:25
Hi Zquron!

Már megint szólnom kell!!!!! Ezt néha már én is unom! Az értetlenséget!!!
A szórólapon, amit én nyomtattam, világosan le vagyon írva:
Aug. 23-án 7-9 ig jelentkezés a repülésre!!!!
Ki tehet arról, hogy Vaklaki.......netán késik????
Sokkal több gond van egy ilyen szervezéssel, mint gondolnád!!!!!
Volt telefonszám is.............4 db....netán kevés volt???
Ezen....esetleg be is jelentkezhettél volna!!!!!
Úgy látszik....Téged mindenki(?) megsért......velem is volt már "ügyed"...
....gondolom.....nem csak mi ketten vagyunk "egyedül"....azok a galád,
nagyképű, sértegető emberek......
Rendezz Te is repülős napot, majd Te is elfoglalhatod magadat a mikrofonnal!!))))
A Varga Vilit ismerve...(kb. vagy 10 éve) nagyon "nyugodt" ember, nehéz kihozni a sodrából!!!!!!! Ha Neked sikerült........annak OKA volt!!!!!

Egy repülős-nap főműsora, nem arról szól, hogy boldog, boldogtalan.....fogja magát és kóstolgatja a levegőt!!!!
A műsor összeállítása NEM a Demokráciáról szól!!! Ha tetszik, ha nem!!!
Felelőséget CSAK EGY ember vállalt (+ a reptér tulajdonosa)!
Azért ezt is figyelembe kell(!) venni!
A frekvenciákat, már sokkal korábban összehangoltuk!
Az ott lévő közönség, pedig.....lehetőség szerint.....komplett, folyamatos műsort szeretne látni!!!!!!!!! EZ A LEGFONTOSABB!!!

Idézet:
a "mélyentisztelt főrendező úr"

Tiszteld is, de rendesen! Mert az ilyen emberek miatt, (révén) van lehetőség arra, hogy sokan megismerhessék ezt a csodálatos JÁTÉKOT!!!

Bocsáss meg! Lehetsz Te bármekkora EMBER.......Egy ilyen rendezvényen, senki sem fog hasraesni előtted!!!! És senki sem fog "mélyen" elnézést kérni Tőled, hogy nem tudta kitalálni a gondolatodat:
Hogy szeretnél a Főműsorban belekóstolni a levegőbe!!!
Csak éppen szólni (előre) felejtettél el!!!!

Még az a szerencse, hogy RENGETEG látogató és modellező fejezte ki köszönetét a rendezvény miatt a VARGA VILINEK!!!!!
Te, ebből a szempontból....sajnos kilógysz a sorból...sajnálom!!
Szerintem.....fogjál hozzá, csinálj Te is repnapot! Találd ki a szabályokat,
majd pedig ügyelj arra, hogy ÚGY is legyen!!! Mutasd meg, hogyan kell még jobbat csinálni!!! Majd meglátjuk, mennyire leszel képes végig higgadt nyugodt és diplomatikus maradni!
Próbáltál már 20-30 embert irányítani, vezetni? És közben minden történésért, teljes(!) felelőséget vállalni?????

Idézet:
p.s.: anyázásokat és az elmaradhatatlan kioktatást legyetek szívesek a zaquron@fw.hu e-mail címre küldeni

Néha úgy tűnik, mintha élveznéd, ha valaki belédköt.....Hidd el én egyáltalán nem élvezem, hogy ezt a pár sort le kellett írnom!!!!
Nincs "anyázás".....nem sok olyan embert ismerek, Akinek ez volna a stílusa: "anyázás".......
Nem is kioktatás, max. vélemény és néhány "költői" kérdés.......
Szóval....nyugodj meg......gyere Orosházára.....ott is lehet kóstolgatni a levegőt, meg a fürdőt(is)! De azért vedd a fáradtságot, telefonálj a Nóbik Gyulának! Szeretettel fognak várni.....akár még szállást is segítenek intézni!!! Van egy rossz hírem: Ott lesz a Vili is! Azzal a külömbséggel, hogy most repkedni fog, nem szervezni!!
Orosházán a Nóbik Gyula lesz a FőNÖK és minden ÚGY LESZ ahogy ő akarja!!!! Hidd el ez is nagyon jó repnep lesz, mint az Úrhidai!!!

Tényleg! Bocsi! Nem Te akartad megkérni a Vilit, hogy mondjon be valamit Mátyásföldről???? Ez nem "gyanúsítás, csak kérdés!
És remélem, nem vetted sértésnek!!!!!

Nos.....irány Orosháza!?))))))))))))))

Zaquron
2003-08-29, 08:52
Kedves Raid,

amikor megkérdeztem repülhetek-e, azt nagyon udvariasan tettem. A benned kialakult kialakult kép rólam pedig téves. Egyáltalán nem vagyok kötözködő tipus, sőt, ismeretlen emberekkel MINDIG nagyon finoman bánok. A másik kérdés amit feszegetsz szintén tévedés. Egyértelműen jeleztem, hogy műsoron kívül szeretnék repülni a délelőtti holtidőt kihasználva. (Amiből volt bőven, ezt úgy gondolom Te is beláthatod) És hogy a feltett kérdésedre is válaszoljak: nem akartam bemondatni vele semmit, mivel Mátyásföldre én is legfeljebb látogatónak mehetnék mivel szegedi vagyok.

üdv.: Zaquron

raid
2003-08-29, 11:18
OK Zaquron!

Egyértelműen jeleztem, hogy műsoron kívül szeretnék repülni a délelőtti holtidőt kihasználva. (Amiből volt bőven, ezt úgy gondolom Te is beláthatod)
Nos.....holtidő, csak látszólag(!) volt, sokszor le kellett állni a repülésekkel! Hol egy nagyobb repülő, hol pedig valami "más" repülőtérrel kapcsolatos "dolog" miatt!!!
Szombaton, már nem arról szólt a "játék", hogy repülgessünk....ahogy tetszik! Erre, a hét előző napjai biztosítottak lehetőséget!!!!
Kérdezd meg a Rábel Bandit, hogyan szokott ez lenni???
A szombati napon, csak a Varga Vili dönthetett, repülésről, vagy nem-repülésről! A segítőinek, semmiféle lehetőségük sem lehetett az "engedély" megadására! Ha beírtak a listára, az csak azt jelentette, hogy oda van írva a neved!!!

Még egyszer javasolnám......gondolkodjál el a dolgokon.....mélyebben!
Gondold végig.....mit kellene és hogyan csinálnod abban az esetben, ha Te rendeznél egy repülőnapot, 500-1000-1500-2000 néző előtt!!!
Tessék szíves lenni, előítéletek nélkül belegondolni a "BIZTONSÁGI" intézkedések "végteleül hosszú" sorába!

köszi a megértést!
De hidd el, Senki sem akart megsérteni, vagy lekezelni!!!!!!!
Erre szokták mondani: Így jártunk!

A "bemondatási" kérdés, CSAK kérdés volt!
A válasz egyértelmű, köszi!

Dudkin
2003-08-29, 14:37
En ugy tudom, ha mar ezt a "bemondasosdit" feszegetitek, hogy egy volt matyasfoldi modellezo _kerte_ meg oket, hogy jelezzek a jovo hetvegi matyasfoldi OB megrendezesenek hiret a hangosbemondoban.

Udv :D

mas: mivel en nem voltam ott, igy masodkezbol vannak infoim, ami lehet pont annyira instabil, mint a napszemuveges napbarnitotta ember leirasa:)

hilti
2003-08-29, 15:32
Hi,

Megprobálom tisztábbá tenni a dolgokat.
Nagy Feri (aki mátyásföldi modellezö) kérte meg az uri embert aki a mikrofont tartotta, hogy legyen szives bemondani, hogy aug. 30.-án OB lesz Mátyásföldön F3A kategoriában.
Ezt sajnos nem hallhatuk a sok "Szevasz "XY" hogy vagy" között.
Zaquron féle dolgot meg csak azért nem értem, mert volt olyan srác akinél nem volt probléma, hogy aznap jelentkezett repülésre.
Mi nagyon sietünk, hogy elég korán lent legyünk és ne maradjunk le semmiröl, de igazából de. nem volt program.
14-kor indult a program, mi 17:30-kor jöttünk el, a 3,5 ora alatt viszont tényleg nagyon szuper volt.

Üdv

raid
2003-08-29, 17:32
Hi! Hilti!

Csak nem? Azt akarod mondani, hogy ha valaki odamegy a rendezőhöz,
hogy mondjon be valamit.........ez a rendező számára KÖTELEZő????
Netán, a Nagy Feri az OB hivatalos rendezője????
Én a helyedben.....picinyt többet foglalkoznék, az általad beharangozott,
Mátyásföld-i "repnap, vagy amit akartok"...-al!!!
Légyszíves! Végre mutasd már meg, hogyan kell egy rendezvényt összehozni!!! Véleményed, az már van! Most lássuk a teljesítményt!
Természetesen, ha kéred, lesz segítség, akár a tapasztalataimat is megosztom veled! Én már csináltam ilyet, Mátyásföldön!!! Tudod, még a Bessenyei Péter is repült, az előző évben pedig a Veres Zoli karcolta a füvet, az általunk rendezett repülőnapon! Ott, akkor is volt 1-2 (?) emberke, Aki vérig volt sértve, mert nem róla szólt a repnap és nem fért bele a műsorba!!!!

Arra még nem gondoltál: hogy az a Srác, netán, már korábban szólt, hogy jön?????? Kire gondolsz, Kedves Hilti????

-7-től 9-ig jelentkezés repítésre
-9-től főpróba (repítés)
-13-kor ebéd a modellezőknek
-14-től FőMűSOR
Ez így le volt ÍRVA!!!!!!Tessék mondani, miért kell álandóan másként gondolni, mint ami írva vagyon?
:twisted: :lol: :idea: :roll: :wink: :!: 8)

Zaquron
2003-08-29, 17:46
Kedves Raid,

kicsit visszautalva a korábbi hozzászólásodra: én nem gondolom hogy bárkinek hasra kellene esnie előttem. Mégis az udvarias kérdésre bizony civilizált választ várok el, még akkor is ha az egy elutasítás. Ha ez netán nem sikerül első próbálkozásra akkor az illető kap tőlem még egy esélyt. A Varga Vilmos esetében erre még van némi remény. Tudjuk be ezt most a feszültségnek amivel a szervezés járt. Részemről ezzel az ügy lezárva.

Üdv. Zaquron

hilti
2003-08-29, 18:01
Hi,

Nem semmi kép nem kötelezö, szerintem csak egy normál emberi gesztus lett volna és ha engem kérdezzel (vagy ha végig gondolod) semmi akadálya nem lett volna. Tudtommal a Takács Béla bá (OB fövédnöke) kérte meg a Ferit.
Mátyásföldi repnappal kapcsolatban azt gondolom, hogy kár lett volna bármelyik másik rendezvény konkurenciája képpen repnapot szervezni (szerintem az oda figyelésem már része a teljesitményemnek).
Ha szükségem lesz a segitségre azonnal szolok, köszönöm szépen a felajánlást.
Tudom, hogy szabályozva volt a jelenkezés, meg az ebéd szünet, viszont a Zaquron 10-15 perces repülése minden nehézség ellenére belefért volna.

Üdv

raid
2003-08-29, 18:09
Úgy látom, ez egy gumicsont lesz, vagy már az is!

Tiszteletreméltó Zaquron válasza!!!!
Nevezhetném, korrektnek és kompromisszumkésznek!
Teljesen átérezte az ottani feszültséget!! :wink: :!:

De, Kedves Hilti!
Tudomásul kellene venned, nem voltál és nem vagy abban a helyzetben,
hogy Te döntsd el, Ki repülhetett volna még, azon a szép napon!!!! :!:

SAFECLINIK
2003-08-30, 18:35
Szervusztok!

Feri "mackós" vagyok Mátyásföldről.

Sajnálom ezt az egyébként a modellezőkre nem jellemző, és mindenképpen méltatlan hangnemet.

Higgyétek el napszemüvegem nincs, és napbarnította is csak születésem után lettem.
(legyetek észnél, a rasszizmust az interneten is büntetik!)

Ha valaki meg akart sérteni ahhoz sokkal több kell.

Nem értem Zaquront miért nem engedtétek repülni, szegény Vili egész nap térden állva könyörgött,hogy végre szálljon fel valaki azon a keresztszeles napon. Itt valami másról szól a történet.

Azt végképp nem értem ,ha valakik a vagyonkájukból ennyit fordítanak a magyar modellezés színvonalának emelésére, miért nem járulnak hozzá egy egész országot érintő ORSZÁGOS BAJNOKSÁG meghírdetéséhez.

Az ilyen jellegű bejelentések közérdekűek és nem pénztárcafüggőek.

Itt ellentmondást érzek!

Valaki megválaszolná?

Ui: Az Úrhidai repülőnep egyébként magas színvonalú volt, nagyon élveztem, Köszönet a rendezőknek.

Üdv; Mackós

raid
2003-08-30, 19:14
Kedves Feri!

Hogyisvanez????
Mi van a rasszizmussal?????
Miről beszélsz???

napszemüvegem nincs, és napbarnította is csak születésem után lettem
Hol van itt a rasszizmus????
Ha meg vagy sértődve, azon, hogy a Vili nem mondta be a Takács B.
üzenetét.......kérd rajta számon! Ne keverd a szezont a fazonnal!!!
Az égvilágon senki sem akart megsérteni!!!
Ne adj senki szájába olyan szavakat, mondatokat, amit nem mondott!!!!

Nem értem Zaquront miért nem engedtétek repülni,

Már megint "kevered.....".....Egyedül, Varga Vili döntötte el, hogy ki repül!
Miféle többesszámról beszélsz????????

Azt végképp nem értem ,ha valakik a vagyonkájukból ennyit fordítanak a magyar modellezés színvonalának emelésére, miért nem járulnak hozzá egy egész országot érintő ORSZÁGOS BAJNOKSÁG meghírdetéséhez.

Az ilyen jellegű bejelentések közérdekűek és nem pénztárcafüggőek.

Az igazsághoz tartozik: Sajnos, az egész országot érintő F3A M OB.-n csak 6-10 ember szokott résztvenni! Azon a rendezvényen pedig több ezer ember volt!

Minden megközelítés kérdése!
Sokan hallottunk, egyéb bemondásokat is.....a hangosbeszélőn.....
De, ha Neked gondod van a rendezővel, amiért nem mondta be az üzenetet.......beszéld meg Vele, személyesen! Orosházán lehetőséged lesz rá! Vagy fel is hívhatod telefonon!!! Ne lázítsál ellene itt a NET en!
Gondolhatod, hogy az ott lévő modellezőket, nem egyenként hívta meg a Vili!!! Tehát, azon senkinek sem kellene megsértődnie, ha netán nem kap, díszes borítékban, ünnepélyes meghívót! Ugye így van???

SOSE A HALLOMÁSOKBÓL ÍTÉLJ, GYőZőDJ MEG A HALLOMÁSOK IGAZSÁGTARTALMÁRÓL!!! SOSE ESSÉL TÚLZÁSOKBA! (pl. az általad említett rasszizmus)

Rudi
2003-08-30, 22:05
Szia Raid
A hozzászólásomat nem sértésnek szántam, többen nem is annak vették. Csupán nyomát sem találtam a neten itthoni hasonlóaknak. De most már tőled tudom, hogy van amit nagyon szupernek tartok és megköszönném, ha valóban informálnál, hogy legközelebb hol lehet ilyet látni.
Csak azért bátorkodtam több topikba betenni mert volt olyan aktív modellező is aki nemigen halott ilyenről, szóval csak egy kis reklámnak szántam, hátha kis hazánk is minnél előbb fölzárkozik ilyen téren is.
(Remélem ez nem baj, nem kell egyből felkapni a vizet.)
Mégegyszer köszönöm az infot és várom a továbbiakat is ha van, pl. melyik következő repnapon lesz biztosan ilyen stb.
Üdv. Rudi

raid
2003-08-31, 02:26
Szia Rudi!

Nem is vettem sértésnek.....sőtt!
Csakhát....néha félreérthető a stílusom....
A stílusom miatt, pedig, Te ne haragudjál, ha kérhetem!

Mint említettem, Horváth Jani Kiskunfélegyházán szervezi a VB-t!
Valamint, előrehaladott álapotban vannak a gépei! Szerintem, meg kellene keresned.....
csákvárra pedig a Dirnberger Gábor és a Szabó Józsi járnak ki a saját, turbinás gépeikkel!
Nem igazán szoktak "nagyközönség" előtt repülni, mert már ők is megtapasztalták, hogyan tudnak "beszólni"(jó Magyar szokás szerint?)
egyes ÍRÍGY emberkék.....látván a technikájukat és repülésüket!
Régebben, törzsvendégek voltak Matyiföldön, de ezek a "jóindulatú" emberkék (nincsenek sokan, csak nagy a hangjuk), eléggé a szájukra vették őket! Megunván az örökös nyűglődést....inkább "elmentek"!
Szerencsére, azért, ha nagyon keresi őket valaki, slkerülhet találkozni Velük! Már kb. 2 éve művelik a turbinás szakmát......eléggé otthon vannak a témában!:o)))
Természetesen, már én is sokat gondolkodtam, hogy elkezdem ezt a kategóriát, de a motorok elég sokba kerülnek és nem nagyon hosszú életűek!! Bár nagy élvezet lehet repülni ezekkel a csodákkal, sok külföldi ismerősöm mesélte: kössem föl a gatyámat, ha ezzel akarok foglalkozni!

Szóval: Horváth Jani, Dirnberger Gábor.......ez a megoldás itthon!
A következő "lépés" Ausztria, Punitz

Remélem segíthettem....:o)))

bicska1
2003-08-31, 16:40
......csákvárra pedig a Dirnberger Gábor és a Szabó Józsi járnak ki a saját, turbinás gépeikkel!
Nem igazán szoktak "nagyközönség" előtt repülni, mert már ők is megtapasztalták, hogyan tudnak "beszólni"(jó Magyar szokás szerint?)
egyes ÍRÍGY emberkék.....látván a technikájukat és repülésüket!
Régebben, törzsvendégek voltak Matyiföldön, de ezek a "jóindulatú" emberkék (nincsenek sokan, csak nagy a hangjuk), eléggé a szájukra vették őket! Megunván az örökös nyűglődést....inkább "elmentek"!
Szerencsére, azért, ha nagyon keresi őket valaki, slkerülhet találkozni Velük! Már kb. 2 éve művelik a turbinás szakmát......eléggé otthon vannak a témában!:o)))....:o)))

Hello

És én ezért nem látok ebben ***** életben iylen király gépeket, főleg Pest közelben :) :( :roll:

Üdv: Bicska

hilti
2003-09-02, 11:14
Szia Bicska!

Azért ennyire ne ijedj meg!
Szabó Józsi rendszeresen kijár Matyiföldre, persze nem turbinás géppel, mert arra a füves, göröngyös talaj nem alkalmas, de csodálatos gépeket terveznek, készitenek és repitenek Matyiföldön, ha kijösz biztos, hogy fogsz tudni velük beszélni a turbinás gépekröl is.

Üdv

raid
2003-09-02, 11:40
persze nem turbinás géppel, mert arra a füves, göröngyös talaj nem alkalmas,

Csak annyit mondanék, ALKALMAS
:o))))
Kedves Hilti!
Bicska kollega, LATNI szeretne a gepeket!
Beszelni, mar sokan tudnak roluk! :o)))))

Röntgen
2003-09-04, 23:33
Olvasom a hozzászólásokat és temetem az arcom a kezembe! Ez egy modellező oldal volna? A hozzászólásokból süt az ellenségeskedés, a kivagyiság. Csak úgy, mint a mindennapi életben, erőt demonstrálunk! Erős a késztetés, meg kell, hogy mutassuk, kik vagyunk mi, és mekkora a hatalmunk…
Azt hiszem, a Fórum olvasásával úgy leszek, mint a televízióval: nem kapcsolom be! Ez a legegyszerűbb megoldás a kommersz gagyi kiszűrésére.
De mielőtt megteszem, még egy-két gondolat erejéig füstölgök, bár nem dohányzom. Azok. Akik itt erőt demonstrálnak, fitoktatnak, és (ki)oktatnak közismert személyiségek a modellezőtársadalomban. Mi, akik már találkoztunk Velük, tudjuk, hogy olyan emberekről van szó, akik száját a frekvenciaegyeztetésnél mindössze egy „MI KÖZÖD HOZZÁ” hagyja el, jó esetben. Nos, ettől a ponttól, kezdve, nincs miért kommunikálni az illetőkkel. Azok, akik felsőbbrendübbnek tartják magukat, nincs helyük a modellezést nyugalmas kikapcsolódásnak keresők között. Nyugalmunk érdekében kerülnünk kell az ilyen helyet látogatókat, mint egy fertőző gócot. Saját nyugalmunk, és testi épségünk érdekében. Mert itt, aki a „BIZTONSÁGI INTÉZKEDÉSEK VÉGTELENÜL HOSSZÚ SORÁRÓL „ papol, az Matyiföldön más ugyanilyen rendezvényen részegen és ön és közveszélyesen a nézők fölött repült, nagyméretű modelljeivel. Hiba szponzorálta a rendezvényt tisztes összeggel. Az emberi jellem eme fertője kezdi mételyezni a hozzá közelállókat, akik azt hihetik: ez a menő! (?)
És valóban, mint az utakon: gyilkoljuk le egymást az úttestről, vesszen a törvényt tisztelő! Az agresszivitás megjelenése a reptereken aggasztó, de kikerülhető. Máshol repül a polgár, aki nem akarja magát és gyermekét húszkilós modellel agyoncsapatni. Mert aki vakon bízik abban, hogy ha eltitkolta frekvenciáját, ezzel megússza a lezúgást, az balga balek. ő, a mindenható végignézi a frekitáblát, majd pökhendien odaveti a lábánál esdeklő népnek: repülhettek! Ha rajta múlna, megszabná, ki repülhetnek, és kik nem az ő fényes tekintete közelében! Emberek ébredjetek, ez az ember rendezi és támogatja meg a bemutatók egy részét! Úgy hogy rettegjetek, mikor történik valami! Attól, hogy az ember jelentős anyagi háttérrel bír, még ugyanolyat székel a dupla nullán, és ugyanúgy betörik az orra… Ha csak nem az anyagi szándék vezérel benneteket, hogy a lábánál szűköljetek, kerüljétek ki, ne álljatok vele szóba, egyszóval közösítsétek ki. Ettől kezdve repülhet csodálatosan, lehetnek még a mostaninál is nagyobb modelljei, de a kutya se áll vele szóba. Legfeljebb, ha fizet érte, megkérdem, hogy szolgál a kedves egészsége… 

Alfa_Hold
2003-09-05, 15:36
Tudod nekem megvan az a jó képességem, hogy tudok szelektálni.
Ezért bárkit végighallgatok előítéletek nélkül, és magamban helyreteszem a dolgokat. (Ha hülyeségeket beszél, legfeljebb magamban kiröhögöm...)
A hasznosat meg kimazsolázom.

Javaslom neked is ezt a technikát.
Így máskor megspórolhatod az ilyen kiborulásokat...