PDA

Teljes verzió megtekintése : A tököm tele van már a piti zsebárusokkal!

Kövi
2013-07-27, 00:53
Könyörgöm már egy tisztelt moderátornak, penderítse már ki innen ezt sok kis buzi zsebárust!

A normális modellezők miattuk nem tudnak hirdetni!

Kövi
2013-07-27, 00:55
Most éppen atitika-val az élen!

bakelit.forest
2013-07-27, 13:54
kicsit, mintha irigység volna ebben a megnyilvánulásban...
véleményem szerint az hirdet, aki akar...
személy szerint több dolgot vettem már tőle és maximálisan korrekt a srác...

mit szeretnél eladni, ami miattuk nem sikerül?

Donigyuri
2013-07-27, 13:58
Könyörgöm már egy tisztelt moderátornak, penderítse már ki innen ezt sok kis buzi zsebárust!

....Miért zavar ez téged? És ezt nem kötözködés képpen kérdezem, csak nem vágom miért rágtál be. Egyébként nem tudom ki az illető.
Üdv.

laszieee
2013-07-27, 14:08

....Miért zavar ez téged? És ezt nem kötözködés képpen kérdezem, csak nem vágom miért rágtál be. Egyébként nem tudom ki az illető.
Üdv.

szrtm leeginkább az lehet (a gond) h nem a kereskedői topikban hírdet ::)

ui1.: valóban nehéz eladni saját cuccot, mert egyszerűen amin 1 karc is van használt címszóval az sokak szerint 1 fillért se ér ... sajnos a fórumon a zacskósoktól a pofátlan alkuszokon keresztül ide jutottunk ... a zacskósokkal se és senkivel sincs semmi bajom, mindenki boldogulni próbál... inkább a felhígult modell-társadalmat kellene hibáztatni...

ui2.: lassan rájövök én is h bespájzolni nem érdemes semmit, mert jön ami újabb - jobb - szebb, és az esetleg fel nem használt portéka senkinek se kell, hiába új...

bakelit.forest
2013-07-27, 14:24
nekem konkrétan nem szokott gondot okozni, ha valami használt, vagy karcos...
valóban nagyon lementek az árak az ázsiai beszerzések miatt, de ilyen a világ.
ki mit tud intézni, megvenni azt fogja előnyben részesíteni.

majd a leendő vevő eldönti, kitől és mit szeretne venni.
de emiatt így kikelni és minősíteni (főleg ilyen stílusban) nem hiszem, hogy érdemes...

szerintem...

béke!

Kövi
2013-07-27, 16:44
Nincs miért irigynek lennem. Egyszeruen csak az zavar, hogy az uzletszeruen hirdetok miatt meg nehezebb eladni, de megvenni is barmit. Teleszemetelik a cuccaikkal ezt a rovatot. Pontosan ezert szuletett az az uj hirdetesi feltetel hogy itt csak haszntat lehet hirdetni. Erre pedig pont tesznek a zsebarusok. Tegyek ezt kereskedoi topican es ne itt!
A piti kis uzletuk engem nem zavar. Az o dolguk...

ferka11
2013-07-27, 17:06
Sziasztok!

Azt sem lehet figyelmen kívűl hagyni,hogy szegényebbek az emberek,és hobbyra már nem költenek annyit.Azt én is tapasztalom,hogy drágábban kínálják a portékákat,és kivárnak az eladással,nagyon sokszor irreális árak vannak!Sok az új fórumozó,és sokszor gátlástalanok!Tényleg egy kis rendet kellen már tenni!!

Rudi
2013-07-27, 17:22
Engem nem zavarnak a zsebárusok, minél nagyobb a választék annál jobb, sőt inkább az zavar, hogy egyesek "használhatatlan" (értsd kutyának sem kell) dolgokat árulnak valóban irreális áron, majd még odaírják, hogy az ár fix és alku sincs és ez eltart egy pár hónapig mialatt azért mégiscsak lejebb viszik az árat de már rajtuk marad. :D

bakesz
2013-07-27, 18:00
Vannak értelmes és értetlen emberek.
Az értelmesek vették a fáradtságot és átköltöztek a kereskedői topikba, viszont
az értetlenje sajnos itt maradt.
Idegesítő és pofátlan dolog itt hirdetni, szinte már üzletszerűen.
Gondolom vámot és adót rendesen fizetnek, sőt még számlát is tudnak adni. :)
Maradjon már meg az adok-veszek topik olyannak amilyen volt!
És találjon itt a modellező olyan mások által már nem használt cuccot, amit keres, ha meg újakat keres, azt tudja hol tegye.

Javaslom az érintetteknek hogy vegyék ők is a fáradságot és költözzenek egy topikkal arrébb.
Ahogy ezt tette a többi korrekt hirdető is.

Zoli 72
2013-07-27, 18:23
Nincs miért irigynek lennem. Egyszeruen csak az zavar, hogy az uzletszeruen hirdetok miatt meg nehezebb eladni, de megvenni is barmit. Teleszemetelik a cuccaikkal ezt a rovatot. Pontosan ezert szuletett az az uj hirdetesi feltetel hogy itt csak haszntat lehet hirdetni. Erre pedig pont tesznek a zsebarusok. Tegyek ezt kereskedoi topican es ne itt!

Látod, mégis zavar. Esetleg Te is a kínából érkezett cuccot szeretnéd busás haszonnal továbbadni? ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Használd ki inkább a lehetőséget, és vedd meg olcsóbban (mivel árversenyt idéznek elő) amit szeretnél

Seszi
2013-07-27, 18:50
nekem a naponta uppolgató hirdetőkkel van csak bajom...

Zoli 72
2013-07-27, 19:10

Köszi :D Megkaptam :D

Kövi
2013-07-27, 19:42
Én ha tehetem itthon MODELLBOLTBAN vásárolok. Szívesen veszek jó minőségű márkás cuccot is itthon használtan. Engem főleg ebben érint az adok veszek. Ritkán adok el itt bármit is. Persze akkor is zavar, hogy pár óra alatt több oldallal kerül hátrébb a zacskósok miatt.

Ez persze nem jelenti, hogy nem vásárolok a HK-től. Ezt ellenben nem kereskedelmi célból teszem, és leginkább pedig nem itt bombázom szét a MODELLEZŐK hirdetéseit...

Zoli 72
2013-07-27, 20:05
Én sem kereskedési céllal veszem. Ímádok építeni, viszont gyorsan megunom a repülőimet :'(

bakelit.forest
2013-07-27, 20:27

így már értem, mire gondoltál!
elnézést, hogy rád rontottam, csak nem volt világos, mi a tényleges probléma.

zsiraf
2013-07-27, 20:44
Valóban átköltöztethetnék a "zsebárusokat" a kereskedői topicba! Bajom ugyan nincs velük, de általában ugyanazt árulják (9g szervó, 2.200mAh aksi 50g-os moci, Imax B6 és társai) nyilván, mivel ebből lehet sokat eladni. Viszont így, ha valaki valami különlegesebbet árul és nem upp-ol folyamatosan, gyorsan eltűnik a süllyesztőben, aki pedig különlegesebb dolgot keres, órákig lapozgathatja az ugyanolyan hirdetéseket...

Zs.

Seszi
2013-07-27, 21:50
Valahogy a Te uppolgatasaid nem idegesitenek :P

Zoli 72
2013-07-27, 21:56
Valahogy a Te uppolgatasaid nem idegesitenek :P

Huuu, megnyugodtam.
Már azt hittem haragszol rám ;D

atitika
2013-07-27, 22:04

Most éppen atitika-val az élen!

Akkor én mint érintett, ;) csak egy mondatot kívánok hozzászólni.
Kövit felhívtam ma délelőtt, - gondolván, megkérdezem kultúráltan, mi a problémája velem - jól nevelt ember módjára bemutatkoztam, kérdeztem, hogy mi a problémája a hirdetéseimmel, aztán csak annyit tudott beleböfögni a kis buzi (saját magát idézem) ;D hogy olvasd el a hirdetési szabályzatot, aztán kinyomta a telefont. :(
Bocs, mégegy mondat: kisköcsög faszkalap: tisztelet, tisztelet!!! (még látatlanban, ismeretlenül is, mivel a profilod ki nem töltése is arra utal, hogy nem mered saját magad sem felvállalni, nemhogy még esetleg az esetleges konfliktushelyzetet korrektül lerendezni, :o na dehát szerencsére nem vagyunk egyformák! )

Üdv.: Kis Attila Székesfehérvár
A telefonszámom a profilomban! ;)

opener
2013-07-27, 22:25
Kövit felhívtam ma délelőtt, - gondolván, megkérdezem kultúráltan, mi a problémája velem - jól nevelt ember módjára bemutatkoztam, kérdeztem, hogy mi a problémája Bocs, mégegy mondat: kisköcsög faszkalap: tisztelet, tisztelet!!! (

Itt kis ellentmondást vélek felfedezni. Hol van itt a tisztelet, tisztelet!?
Úgy vélem, itt magadat sikerült minősíteni.

Szerintem is:
- az új cuccokkal (fekete)kereskedők ne a használt jelzésű adok-veszeket szemeteljék tele.

atitika
2013-07-27, 22:32
Kövit felhívtam ma délelőtt, - gondolván, megkérdezem kultúráltan, mi a problémája velem - jól nevelt ember módjára bemutatkoztam, kérdeztem, hogy mi a problémája Bocs, mégegy mondat: kisköcsög faszkalap: tisztelet, tisztelet!!! (

Itt kis ellentmondást vélek felfedezni. Hol van itt a tisztelet, tisztelet!?
Úgy vélem, itt magadat sikerült minősíteni.

Szerintem is:
- az új cuccokkal (fekete)kereskedők ne a használt jelzésű adok-veszeket szemeteljék tele.

Mivel telefonon nem tudtam elmondani, gondoltam, hogy majd itt reagál úgyis.
Részemről a téma lezárva, amit akartam ezzel kapcsolatban, itt leírtam, (miután lekisbuziztak) :D de ettől én ezután is nyugodtan alszom és a szemeteimet hetente minimum egyszer frissítem.
Köszönöm.

Kövi
2013-07-27, 22:51
Nem gondolod kedves kis attila, hogy egy percet is szánok arra, hogy felhívjak. Ha tudtam volna, hogy te vagy vissza sem hívlak.
A nyaralásom nem veled csevegve fogom eltölteni.
Ami pedig a hozzászólásod stilisztikai és tartalmi részét illeti: ez téged minősít csak. :)
Persze egy itt hirdető zacskóstól ne is várjunk többet mi MODELLEZŐK.

Azért bízom benne, hogy van olyan moderátor aki olvassa ezt figyelemfelkeltő topicot. :)

sumi75
2013-07-27, 23:11
Ati részére 1:0

laszieee
2013-07-27, 23:17

jajj csak ezt ne ... :)
Nekem Styro Bálint szava mondása jutott eszembe: mindenki hagyjon fel a modellezéssel :D

ui1: mert akkor nincs vita :D
ui2: ma a kengyeli-szolnoki-matrfűi-tiszaföldvári csapat jót modellezett Martfűn ... végre sokan voltunk mint régen, jót repültünk, jót nevettünk, jöttek elveszett régiek, és zöldfülű újak, mindenki segített mindenkinek, és végre ismét együtt volt a csapat (zöme), egymás gépét dobtuk, egymást dícsértük, egymást bíztattuk. Nem volt vita, és nem tört semmi.

Nektek is ezt kellene !!! JÓT MODELLEZNI
Béke !!

Kövi
2013-07-27, 23:30
Szőrös arcú Dani barátom is kint volt?

laszieee
2013-07-27, 23:34
Szőrös arcú Dani barátom is kint volt?

ha a helis Dani -ra gondolsz, akkor a válaszom, nem, ma nem volt kint senki helivel, és nem tudom .. de volt egy szőrös arcú Úriember, lehet h Ő Dani -volt (Stadler-ben melózik) ... ha a Te Danid nem ott nyomja amelót, akkor nem ő volt :D

Kövi
2013-07-28, 00:15
Igen, én a helis Nagy Danira gondoltam. :)

laszieee
2013-07-28, 00:52
Igen, én a helis Nagy Danira gondoltam. :)

nos ::)
talán furin fog hangzani, de én az elmúlt 3 évben nem modelleztem együtt vele (Ő nem nagyon jár ki oda repülni)
rajtam nem múlik, igaz 7végenként tudok csak kijárni (vagy ha szabin vagyok), de Dani -val kint max ha 3x futottunk össze, de ő sose repült épp , csak beköszönt

evvan :D

ferka11
2013-07-28, 07:41
Amiért pipa vagyok,de nagyon,meghirdet x terméket,se leírás,se fotó,/jobb esetben bemásol egy gyári fotót,esetleg egy gyári leírást,/ ha szóvá teszed,a válasz,neki barátja a Google!Tehát,ha szeretném megtudni mit is szeretne eladni,nézzek utána,na nekem ezzel van tele a tököm!!!

Szpeti
2013-07-28, 08:40
Nekem meg azzal van tele a tököm, hogy már csak egy nap van hátra a 3 hetes szabimból. Meg azzal, hogy ilyen hamar eltelt.

Zacsizni jó! Azt is lehet-ne hobbi szinten csinálni.

laszieee
2013-07-28, 09:00
Amiért pipa vagyok,de nagyon,meghirdet x terméket,se leírás,se fotó,/jobb esetben bemásol egy gyári fotót,esetleg egy gyári leírást,/ ha szóvá teszed,a válasz,neki barátja a Google!Tehát,ha szeretném megtudni mit is szeretne eladni,nézzek utána,na nekem ezzel van tele a tököm!!!

ezt most nem veszem magamra :D pedig rám célozva írod
(bár nem az én hírdetésemre)

Nekem azzal :) h folyton az adok-veszekbe b@szog@tod a népet... :D Már írtam az adok-veszek moderátorának, legyen formalap, és addig ne engedje elmenteni az "új témát" míg minden ki nincs töltve... szrtd lett belőle vmi? arra hívatkozott h akkor hová lennének az egyedi stílusú hírdetések...

Ui.: te amugy mikor repülsz? ;) mert csak az adok veszekbe látlak napszaktól független... :D amugy semmi bajom veled, kötöttél már velem JÓ üzletet (és te mondtad rám h korrekt eladó vagyok, úgyhogy febti beszólással please ne rontsd az image -m :P)

hebrega70
2013-07-28, 09:25
sziasztok gyerekek nem itt a helye a vitatkozásnak akkor most ne hirdessen senki szerintem azért van hogy el agyon nem vitatkozni meg szuvenír joga hogy mit csináljon szerintem sokszor nem tudjátok kivel átok szembe lehet hogy kilóra meg venne sose tudjátok mi lakozik benne csak a ócsárolás megy szerintem legyetek korrektek egymással és szerintem mindenki árulja a kis motyóját úgy ahogy tudja ez a véleményem

üdv zoli

Kövi
2013-07-28, 09:49
Nem kötözködés, de azért még telefonról is ki lebef tenni a mondatvégi írásjelet. ;)

A dolog nem ilyen egyszerű! Ez nem a falu végi piac. Ez egy fórum, ami Dudkin barátunk magántulajdona. Amikor beléptél elfogadtad az ide vonatkozó szabályokat. Ezek pedig pontosan memgmondják mit és hogyan hirdethetsz itt ingyen. Ha ezt nem sikerul betartani, akkor folyamatosan megszeged a fórumozás szabályait.
Ezeket a szabályokat pedig a Zoli nem azért hozta mert egy undok kiskirály. Sokkal inkább, hogy önmagunktól megvédje a fórumot, és így a MODELLEZŐKNEK ( nem az árusoknak ) egy jó beszélgegőhelyet biztosítson.
Nem ugolsó sorban több hirdető havonta fizet a kis banneréért. Elég hülye belyzet ez velük szemben is. Pedig a hirdetők az egyetlen bevételi forrása a fórumnak....

cbruder
2013-07-28, 10:46
Nem is tudom mi a bánatnak hoztátok létre a moderátorokat is ... ezeknek lenne a feladata, hogy a "zsebárusokat" és hasonlókat kiszürjék a forumból ... akik csak azért lettek forumtagok hogy az ingyenes hirdetési lehetöségeket kihasználva "telehirdetgessék" cuccaikkal a forumot, egyszerüen csak le kellene egymás után tiltani öket az adok/veszek rovat eladási részéböl ...

Ha jól tudom, van ott nálatok egy Vatera.hu, vagy akár az E-Bay is, tulajdonképpen oda tartoznának igazából ezek a hirdetések ... ha valakiknek annyira kellenének az ilyesféle "olcsó, de nagyon fasza" cuccok, ott biztos meg is találnák ezeket ... de persze ott már fizetni is kéne akkor a hirdetésekért ... :(

Mindenesetre nagyon kellemetlen (szerintem) minden modellezö forumtag részére is, hogy ha az "Új hozzászólások"-at megnyitom csak az ilyesféle kacatok hirdetéseinek százai viritanak rám kapásból ... tehát vagy az adok/veszek rovatot kellene az "Új hozzászólások"-ból kiiktatni, vagy a zsebárusokat (kitartóan) törölni ...

Vírus
2013-07-28, 11:01
Ez egy ilyen moderátor teszt is lehetne.. Sajnos nincsenek a toppon már, vagy nem fórumoznak, vagy már nem ebben a kategóriában modelleznek. Egy frissítés nem ártana.. A lezárt hírdetéseket sem törlik :( van olyan oldal, ahol szinte csak lezárt hírdetéseket találni, ez baj.

A folyamatosan új cumókat áruló és naponta uppolgatósoknak meg ott a kereskedői topic.. Azt tessék használni, mert ha ujjat akarok venni drágábban mint ahogy megrendelem, egyből oda fogok kattintani megígérem.

üdv

Kövi
2013-07-28, 11:38
Üdítő volt két értelmes öregmotoros hozzászólását olvasni! :)

v_zoli
2013-07-28, 12:14

a-aa :P

cbruder
2013-07-28, 12:49
Ez a "téma" egyébként nem újdonság, már évek óta reklamálunk ezügyben, de az utóbbi idöben már szinte drasztikus méreteket öltött ez a fajta "magánkereskedés" ...

Jó, tudom mindenki próbálja a zsebpénzét vagy havi keresetét egy kissé megtoldani, de ez a "kereskedelmi módszer" már kezd egy picit túlzásba fajulni ...

Részemröl, ha bármire is szükségem van, tuti hogy nem itt a forumon fogom megvásárolni (hacsak nem ismerös és megbizható az eladó, vagy éppen égetö szükségem van arra a bizonyos cuccra) mivel sem garancia, sem csere/vagy visszaküldési lehetöség nem létezik ilyenkor ... az egy, vagy másfél éves keserves melóval megépitgetett gépeimbe meg még csak véletlenül sem használnék ilyesfajta bóvlis cuccokat ... de embere válogatja ...

v_zoli
2013-07-28, 12:51
Ez egy ilyen moderátor teszt is lehetne.. Sajnos nincsenek a toppon már, vagy nem fórumoznak, vagy már nem ebben a kategóriában modelleznek. Egy frissítés nem ártana.. A lezárt hírdetéseket sem törlik :( van olyan oldal, ahol szinte csak lezárt hírdetéseket találni, ez baj.

A folyamatosan új cumókat áruló és naponta uppolgatósoknak meg ott a kereskedői topic.. Azt tessék használni, mert ha ujjat akarok venni drágábban mint ahogy megrendelem, egyből oda fogok kattintani megígérem.

üdv

Teljesen egyetértek Veled. Nekem is nyitogatja a bicskát a zsebemben, hogy a hk-s cuccokkal árasztják el a fórumot. Ha valaki onnan rendel tudja milyen áron és milyen minőséget akar. De mindezt nem pár forinttal a hazai modellboltok árai alatt tegyék.
Sok zacskóssal zördültem már össze olyanon, hogy egy 2$os csomagtölteléket 2000+postáért árul, mert ennyibe hozná meg a postás, ha csak ezt rendeli az ember (hisztis vén fasz vagyok, túlteng bennem az igazságérzet, ennyi...)

Aki akar az vagy megteheti, vagy meg is teszi hogy rendel hk-ról. Ha annyira nem ért hozzá, akkor pedig megkéri az ismerős modellezőt, hogy rendeljen neki. Én (és erre vannak tanuk is) minden itteni ismerősömnek ingyen és bérmentve megrendelem a cuccot, annyit fizet érte, amennyit az sms-mutat.

Sajnos a zacskós hiénák áldozatai pont azok a kezdők, akik örülnek, hogy találtak végre egy helyet, ahol segítséget kaphatnak, azt látják, hogy épp kicsit olcsóbb mint a modellbolt igaz a minőség nem ugyanaz, de azt ők úgysem tudják még. Miután mindenki jól lehúzta őket egy rossz élménnyel gazdagabban és egy csomó pénzzel szegényebben el is megy a kedvük ettől a hobbitól.

Ami nem ide tartozik ugyan, az a hihetetlenül bután túlárazott dolgok. Fel kell fogni, annyiért tudod eladni, amennyiért a kereskedő is megvenné ez mindenre igaz, nem csak az rc dolgokra. Bármi amit megveszel és pár hónap múlva eladnád fel kell fogni, hogy max az újár 60%át éri. Ez leviheti a saját készítésű dolgok árát is, de aki ért hozzá, az esetleg hajlandó megfizetni, aki nem az meg nem is nézi.

Spec
2013-07-28, 13:23
annyi hülyeséget itatok már, kinek a pap kinek papné nekem meg lánya tetszik

mindenki maga döntse el kitől mit vesz és menyiért

fejezzük be e témát

Szpeti
2013-07-28, 14:11
annyi hülyeséget itatok már, kinek a pap kinek papné nekem meg lánya tetszik

mindenki maga döntse el kitől mit vesz és menyiért

fejezzük be e témát

ÍÍgy van! :)

Egyébként meg nem tudom, miért kell teleszemetelni ezt a jó kis fórumot. Volt már ide vonatkozó téma.
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,67464.0.html

Nyissanak a zacsisok is egy pár témát, hogy túl sok a velük foglalkozó téma.

K.Iván
2013-07-29, 09:10
szuvenír joga

Szuverén joga. Nem mindegy. ;D

laszieee
2013-07-29, 19:57
Kövi, lécci zárd le :D

Tamasi
2013-07-29, 20:19
Jok a pogramok csak sok itt a ...... ;D

móki
2013-07-29, 21:31
Jok a pogramok csak sok itt a ...... ;D
Én nem értem mi a baj ezzel a topiccal ! ;D ;D
Vidámság ......emberek ! ;D ;D
http://www.youtube.com/watch?v=aowrSnR9f3E

opener
2013-07-29, 22:15
Hűhaaa, ez lett a legpörgősebb topik, ki is használnám:

eladó
-turnigy imbusz- és krampusz csavarhúzók
-akku csatik
-kiváló minőségű 300Ft-os szervók
-koax rotorlapát garnitúrák (ebayen 10USD volt 100db, de ez ne zavarjon, kiváló minőségek, csak az eladó volt mafla)
-több db stb.

Minden öccáz! Csak a stb. haccáz, de az postával.

up!

senki?

up!

van még

up!

a nagy érdeklődés miatt már csak 10-20db van mindenből, -igyekezzetek!

up!

guelph
2013-07-29, 22:20
Engecc? akkor mindet vinném öccszázé.A stb nem kell az már szok.
Ja keresek motrot 50est is

osy51
2013-07-29, 22:21
Na megint sikerült egy teljesen fölösleges témát nyitni. Itt akarsz rendet csinálni? Az egész ország így müködik! Aztán meg a "nagyhalak" megeszik "a kishalakat". Sokkal nagyobb kérdésekben sem tartják sokak a szabályokat.
Egyébként meg "...ne ítélj, hogy ne ítéltess!" ;)

Vírus
2013-07-29, 22:23
Még a végén kimoderálnak mindenkit... Ha észreveszik, majd 2022 körül..

Kövi
2013-07-29, 23:09
Halkan jegyzem meg, hogy örök téma a moderátorok inaktivitása.
Franczii már évek óta nem repít, sőt ha nem tévedek nem is modellezik talán. A probléma talán az, hogy anno Dudkin saját baráti köre kapta meg ezeket a jogokat. Ez természetes is valahol. Ám az idők és az emberek is változnak. Jó lenne némi kis frissítés, hogy itt is legyen végre egy hathatós korlát, ami megfékezné az elfajulást. Amíg ez be nem következik, addig csak jót csámcsogunk ezen az idióta állapoton. Itt jegyzem meg, hogy minden tiszteletem azoknak, akik a kis portékájukat a kereskedők topicban árulják. ŐK tiszteletben tartják a többieket.
Valójában pont ez lenne a lényeg! A többiek felé tanúsított magatartás. Az az arrogancia és a pofátlanság, ami az itt lappangó zacskósok sajátja már felháborító. Pont beleszarnak a forumozók és moderátorok arcába. Mindezt persze a nem működő moderátorok miatt tehetik meg. Egy korrekt moderálás mellett azonnali tiltást kapnának ( amit kaptunk mi ok nélkül anno tömegesen a helis szekcióban az RC WARNING club miatt ). Így egy kitiltott és hirdetéseivel törölt user már nem is lenne gond.
Avagy a többi korrekt árushoz hasonlóan árulnának a nekik fenntartott topicban....

PS: A topicot nem az utálkozás miatt nyitottam. Sokkal inkább provokatív céllal, hogy felhívjam erre fos állapotra a figyelmet. Nem ismerem az elején említett fehérvári urat sem. Semmi bajom vele személyesen ezen oknál fogva. Ellenben a fórumozásával annál több. És ez nem telefon téma, sokkal inkább ide való, mivel fórum tevékenység itt a nyilvánosság előtt zajlik...

v_zoli
2013-07-29, 23:15
Like

bakelit.forest
2013-07-29, 23:59
anno tettem ajánlást, illetve ötleteltem pár dolog miatt, de megoldást is kínáltam, felajánlottam a segítségem, tehát nem csupán kiabáltam, mi nem tetszik...

a válasz az volt, hogy ez a fórum évek óta működik, és minden jó, és nem kell változás, változtatás, majd ők tudják mi legyen, én meg pár hozzászólással ne akarjak megváltani...

mosolyogtam akkor is, és most is... :)

Kövi
2013-07-30, 09:00
Ha valakinek van kedve, nézze már meg Franczii utolsó hozzászólásait, és aktivitását a fórumon! :o
Évente kettő, de az is nem modellező cuccok adok-veszek meghirdetése....

Kérünk egy aktív moderátort! :D

v_zoli
2013-07-30, 09:53
Ha valakinek van kedve, nézze már meg Franczii utolsó hozzászólásait, és aktivitását a fórumon! :o

Nem kicsit felelősségteljes meló ám az. Engem 1 hét alatt leváltanának az tuti.

Spec
2013-07-30, 09:55
2013.07.22 járt itt

Szpeti
2013-07-30, 10:53

Egy időben,mikor még ennél is jobban unatkoztam, és a nagyfőnök modikat keresett, gondolkodtam, hogy jelentkezek, de utána letettem róla. Nem biztos, hogy a ténykedésem emelte volna az oldal színvonalát, és gondolom esélyem sem sok lett volna. Pedig van egy pár ötletem, hogyan szórakozhatnék még jobban. :)

Első körben átnevezném magam Zsarnok-ra.

Seszi
2013-07-30, 11:07
nem biztos, hogy a moderátor meg a gyomlálás a jó megoldás. Ha valamit kidobnak, a "sértett" "spori" hetekig offolja a közeli topicokat, hogy most már megint mér dobták ki az ő hozzászólását. Meg kell találni az arany középutat, mert mindenkinek úgyse lesz jó sose.

Böngésző oldali fejlesztésen gondolkozom már régen. pl egy ilyen fórumhoz, de bármelyik elterjedt fórummotorhoz lehetne írni olyan böngésző plugin-t, ami szűrné a megjelenített hozzászólásokat. Ha valaki nem tetszik pl, rákattintok a nevére, bekerül egy szürkelistába és amíg ki nem veszem onnan - és miért venném ki -, addig nem látom a hozzászólásait... ugyanígy ki lehetne kerülni az óriási képeket, vagy a buta módon 83-szor idézett képes hozzászólásokat. Lehetne vele figyeltetni az adok veszek-ben az új témákat, és ha valami érdekes jelenik meg, mondjuk címszavas keresés alapján, akkor emilben értesít, stb stb

bakelit.forest
2013-07-30, 11:18
bocsánat, hogy megint belevau, de!

nem lehetne ezt békésen, értelmes emberekhez méltóan csinálni?

a sima adok veszek topikok szóljanak a használt, esetleg új, de tévesen vásárolt, tehát nem kereskedelmi céllal árult termékekről, a sérelmezett termékek pedig menjenek a kereskedői topikokba.
azon végképp felesleges rágódni, ki mit fizet utána, hiszen senkinek semmi köze hozzá!

aki venni akar, majd eldönti, kitől és mit.
aki árul, az meg megnyugodhat.

nem gondolom, hogy olyan nagy feladat lenne áttenni a most is futó hirdetéseket a megfelelő helyre, illetve a jövőben figyelni, hogy minden a megfelelő helyre kerüljön. (merem ezt azon okból mondani, hogy voltam modi más fórumon és nem okozott gondot)

vagy ez hülyeség és inkább folytatódjon a fröcsögés? 8)

v_zoli
2013-07-30, 12:40
bocsánat, hogy megint belevau, de!

nem lehetne ezt békésen, értelmes emberekhez méltóan csinálni?

a sima adok veszek topikok szóljanak a használt, esetleg új, de tévesen vásárolt, tehát nem kereskedelmi céllal árult termékekről, a sérelmezett termékek pedig menjenek a kereskedői topikokba.
azon végképp felesleges rágódni, ki mit fizet utána, hiszen senkinek semmi köze hozzá!

aki venni akar, majd eldönti, kitől és mit.
aki árul, az meg megnyugodhat.

nem gondolom, hogy olyan nagy feladat lenne áttenni a most is futó hirdetéseket a megfelelő helyre, illetve a jövőben figyelni, hogy minden a megfelelő helyre kerüljön. (merem ezt azon okból mondani, hogy voltam modi más fórumon és nem okozott gondot)

vagy ez hülyeség és inkább folytatódjon a fröcsögés? 8)

ezzel egyet értek, a rossz helyen levőket pedig törölni.

jenny15
2013-07-30, 13:31
Szerbusztok !
Nagyon tanulságos volt végig olvasni az emelkedett gondolatokat.
Móki és Osy51 írt használható infót.A modellező boltosok egy Mg 996-ot
adnak 5-6000Ft-ért, a" zacskósok" 2500Ft-ért, ami kb 8-9USD.
Szóval úgy látom csökken a boltok forgalma, ahogy tisztul az emberek agya.
Üdv: GB

móki
2013-07-30, 19:22
Móki és Osy51 írt használható infót.A modellező boltosok egy Mg 996-ot
Miért ?....nem tetszett a TEME ? ;D ;D

jenny15
2013-07-30, 22:44
Szerbusz Móki !
Nagyon nagyon tetszett, és arra gondoltam hogy, akár Ő is indíthatta volna
ezt a modellező társakat erőből minősítő, választékos jelzők alkalmazásával
színesített, komoly eszme futtatást. Az élet úgyis valamelyik véleményt igazolja majd!
A kis bejátszást köszönve, jó repítéseket kívánok: GB

Szpeti
2013-07-31, 21:51
Nagyon pang a topic.

Hol vannak a zacsisok? Védjék meg magukat! ::)

kissarkany
2013-07-31, 22:08
Zsákos Frodó ( k ) ;D A megyén kívül vannak

Szpeti
2013-07-31, 22:17
Biztos ami biztos, átlinkeltem a témát a másik hasonszőrű topicba, hátha kikerekedik valami.
Én mindent megteszek, hogy történjen valami a dologgal kapcsolatban.

WestBam
2013-07-31, 22:56
+1 http://fc05.deviantart.net/fs71/f/2012/228/a/5/tiny_fb_like_icon_by_onesockwolf-d5bbsrv.png a témának!

Az inaktív modiknak pedig dislike.
Az autós-hajós adok-veszek tele van hónapok óta nem aktív, eladott de le nem zárt és lezárt eladott hirdetésekkel, pedig tényleg pici melóval szépen rendbe lehetne tenni. Én felajánlottam az adminnak, hogy segítek rendbe tenni az engem érintő autós részt de még csak válaszra sem méltatott holott megemlítettem, hogy van modi előéletem, nem ismeretlen a -nem mellesleg elavult- fórummotor kezelése számomra...

Zsebárusok pedig vannak és lesznek is mindig, ettől függetlenül szerintem erősen tiltani kell őket addig míg nem kell az adminnak vagy a modoknak menni a bíróságra mert a nav adócsalás miatt feljelent pár embert és lehet menni tanúskodni meg bizonyítékokat szolgáltatni...
off/engem a polisz már keresett meg levélben mert a legöregebb aukciós oldalon adócsalótól vásároltam (több mint egy évvel és kb. 50 másik vásárlással a levelük előtt és arra sem emlékeztem már, hogy mit) de azért kellemetlen volt, hogy tanúként szerepeltem az összes többi vásárlóval együtt egy bírósági ügyben. Szóval jobb előre gondolkozni ilyen téren is. off vége/

bedrock
2013-08-01, 13:51
Buzizással kezdeni egy topicot nem túl elegáns.
Utána már lehet magyarázni, hogy hí meg háá...

Dudkin tud a problémáról, mivel évek óta változatlan ez a téma. Vagy nem érdekli, vagy úgy véli jó ez így is.

Nekem megfelel így is. Mert igaz, hogy több idő átböngésznem 200 hirdetést, mint 20-at, de talán több a lehetőség is.

Sokszor vásároltam már "zsacsisoktól" is. Többnyire akkor, ha valami gyorsan kellett és nem akartam kivárni a hk-s 2-3 hetet. Ha tisztességesnek, elfogadhatónak tartottam a felárat, kifizettem.

Nekem nem a zacsisokból, hanem az önkéntes rendőrökből, az önkéntes nav-osokból van elegem.

Bár hozzá kell tennem, hogy akítvabb fórum moderálásra szerintem is szükség lenne. Valóban kényelmesebb, gyorsabb lenne a fórumozás, ha mindenki bertartaná a hirdetési szabályokat, avagy mindenkivel betartatnák azokat.

jenny15
2013-08-01, 13:55
No még egy kicsi: az első háromfázisú motoromat sok évvel ez előtt a moderátortól vettem zacsiba.
Továbbá, az egyik általam kedvelt modellboltos, annak idején hordta ki a reptérre a zacsikat, ma már Ő
a legnagyobb harcos -ha mindenki ilyen bizonytalan eredetű ...terméket vesz akkor a boltok be fognak zárni.
Véleményem: az idő eldönti, Henry Ford azt mondta az első milliót ne nézzük ,hogy hogyan szerezte.

bakelit.forest
2013-08-01, 14:51
Buzizással kezdeni egy topicot nem túl elegáns.
Utána már lehet magyarázni, hogy hí meg háá...

Dudkin tud a problémáról, mivel évek óta változatlan ez a téma. Vagy nem érdekli, vagy úgy véli jó ez így is.

Nekem megfelel így is. Mert igaz, hogy több idő átböngésznem 200 hirdetést, mint 20-at, de talán több a lehetőség is.

Sokszor vásároltam már "zsacsisoktól" is. Többnyire akkor, ha valami gyorsan kellett és nem akartam kivárni a hk-s 2-3 hetet. Ha tisztességesnek, elfogadhatónak tartottam a felárat, kifizettem.

Nekem nem a zacsisokból, hanem az önkéntes rendőrökből, az önkéntes nav-osokból van elegem.

Bár hozzá kell tennem, hogy akítvabb fórum moderálásra szerintem is szükség lenne. Valóban kényelmesebb, gyorsabb lenne a fórumozás, ha mindenki bertartaná a hirdetési szabályokat, avagy mindenkivel betartatnák azokat.

ott a pont!

Kövi
2013-08-02, 02:35
Srácok!

Nem véletlenül kezdtem így! Pont leszarom, hogy elegáns vagy sem! Az sem elegáns, ha valaki üzletszerűen beleszarik a többiek arcába, és mit sem törődik azokkal a szabályokkal, amiket nekünk és értünk hoztak. Ez az alaphelyzet és nem más!

Nem utolsó sorban nem arról szól a topic, hogy ki kitől és miért szeret vásásrolni. Ez nem egy ideológia gyár és nem is a jó tanácsok helye, hogy miért is olyan baromi jó Kínából meg a zacsisoktól vásásrolni. Elhihetitek, a legtöbbünket pont nem érdekel, hogy nektek miért is jó tőlük vásárolni. Ez a ti ügyetek. Nem ártana azzal megtisztelni a másikat ( habár látom ez az önnön egó imádatában egyre nehezebb ) , hogy feltételezitek mi sem vagyunk hülyébbel nálatok. Ergo megvannak a saját indokaink amiért mi pont nem veszünk tőlük egy szöget sem. Nem feltétlenül jobbak vagy rosszabbak az érveink, csak mások.
Egy kis tolerancia és figyelem kellene, semmi más. Majd ha én lehülyézek bárkit, amiért ott vett meg valamit ahol ( és nem ott ahol én ) , akkor kérek majd tanácsot is nálam nyilván sokkal avatottabb és nálam persze sokkal okosabb fórumtársaimtól, hogy hol vásároljak!

Ettől függetlenül engem zavar a tucatnyi lószar hirdetés átugrálása, és a századik oldalig visszalapozva turkálni a hirdetéseket miattuk. Van nekik saját helyük, tegyék oda a kis üzletüket. Megette ezt már a pár korrekt srác, aki felvállalta az üzlet részét, és aktívan ott hirdet.
Halkan jegyzem meg, hogy egy saját topic-al bíró, korrekt, utolérhető zacsis az első lépés egy korrekt kis modellboltos felé vezető úton. A lényeg, hogy amit csinál, azt tegye profin, és odafigyeléssel! És ez esetben a zacsis is más jelentéssel bír majd az ő esetében...
Ennek első lépése. hogy megtiszteli a vevőit( fórum társait ) azzal, hogy korrekt módon hirdet. Ez bizalmat kelt és nem pedig rombol! Mert mit is gondoljak egy olyan emberről, aki nyíltan tesz minden írott és íratlan szabályra??? Nyilván akkor is így fog tenni, ha éppen egy vevővel szemben kellene esetleg egy íratlan szabály mentén bánni korrektül, ha problémája van...

Jó lenne, ha mi, itthon-Kínából-zacsisoktól vásároló MODELLEZŐK egy picit könnyebben adhatnánk-vehetnénk a HASZNÁLT vagy MEGUNT új cuccainkat ebben a szekcióban.

Addig is nyitva hagyom a topicot, hogy provokatív módon felhívja a figyelmet a moderálás hiányára. Ennyi volt a célom, nem más...

zs.norbi
2013-08-02, 08:40
Helló!
Nem védem egyik oldalt sem,de szerintem lassan ezen a fórumon több topic fog szólni egymás uszításáról,mint a modellezésről.
Ha az egyik vélemény-nyilvánítós topic elhal,jön a következő.Ki lehet beszélni a témát,de szerintem egyszerűbb békésen el lenni egymás mellett.
Szerintem semmivel sem követel nagyobb energiát a zacskósok hirdetései mellett keresgélni,mint az,hogy itt témát nyitva ócsároljuk őket.
üdv: -n-

bakelit.forest
2013-08-02, 08:43
:)
ja...

bedrock
2013-08-02, 09:15
Kiváncsiságból megnéztem a Repülős-Helis Adok-Veszek három altopicjának első oldalait.
Nem tűnik számomra zavarónak, sőt a három oldalon mindössze 3 olyan embert találtam, akinek 2 hirdetése van egy oldalon.

Lehet provokatívnak hívni a arrogáns, primitív stílust, én más jelzőt használok rá.
A helyzet az, hogy az a mondás, a sítlus maga az ember, egy internetes fórumon maximálisan igaz.

A topic hozzászólásai alapján mindössze pár embert frusztrál az, hogy páran visszaélnek a fórumos hirdetési lehetőséggel..

kissarkany
2013-08-02, 09:39
Szerintem itt sokan fingot akarnak fogni ! ;D de ez egy nálamnál sokkal műveltebb kollégám szerint : Echte Ungarishe Specialitet ! Ha ezt az energiát a Modellezésre fordítaná mindenki ( beleértve jómagamat is ) tele lenne az ország Pokriskin marsallokkal !!

tibby
2013-08-02, 10:29
Hi.Nem minősíteném ezt a topikot hozzá teszem sok igazság is van benne.Szeretnék ezzel kapcsolatban egy rövid történetet.Helis kezdő koromban egy Kínából hozott géphez kerestem alkatrészt,a válasz a következő volt a boltban"SZARRAL Itt nem foglalkozunk vegyél profi cuccot nálunk".A bolt már meg szűnt,a tulajdonosa vagy csak társ volt az üzletbe,vagy csak akkor épen ott volt arra már nem emlékszem pontosan, és most ö veri a nyálát most legjobban.Elnézést kérek ha bárkit megsértettem.

jenny15
2013-08-02, 15:52
Szóval a hozzászólás minősíti az íróját. Ahogy Bedrock és Osy is írta.
A dühöngő trágárságokat író " régi modellező" barátunknak, Móki kis videóját ajánlom,
hátha magára ismer, bár az az úr nem ilyen másokat gyalázó beképzelt ideológia gyáros.
A megoldás talán az lenne, hogy elnézést kér a fórum szennyezéséért.
Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok: GB

tibby
2013-08-02, 16:06
Akkor ezt félre érteted,és elnézést kértem amennyiben bárkit meg bántottam,nem rossz szándékkal írtam hidd el.

jenny15
2013-08-02, 16:20
Bocs nem Rád értettem, hanem akit Te is említettél a boltban .
Tehát a Kövire gondoltam, de feltehetően nem fogja megnézni
Móki videóját, pedig az egy szerény választékosan beszélő értelmiségi.

tibby
2013-08-02, 16:33
Jól van legalább mi értjük egymást,tényleg nevetséges ez az egész,hozzá teszem van amivel egyet értek.Különben is szeresük és tiszteljük egymást.Köszönöm a lehetőséget ebben a témában,és igazad van mindenben:-*

mikagy
2013-08-02, 17:28
Sziasztok!

Tudom nem idevágó téma, de jelenleg ez a legaktívabb topik, és valahol a kereskedésbe is vág, az én nyűgöm/nyűgjeim is.

Rendeltem a HeliPal.com-ról kettő motortengelyt, kifizettem, a rendelés aktív, kézbesítés 1-2 hét. mindez szerdán.
A mai napon jön egy mail, ami alant látható:

"Dear Sir/Madam,

Thanks for your support to our Clearance Sale but since it's a sale and the stocks are limited, we're sorry that the HMP50M02A 500MX Motor Shaft is just sold out when we proceed your order.

Would you like to:

1. Replace it to other items and send the order,
2. Pay the difference (1914 HUF) to payment@helipal.com by visiting www.paypal.com and click the "Send Money" tab.

Please reply, thanks.

by helipal.com
Janet Chow

Visit our fans page @ facebook:
http://www.facebook.com/helipal"

Szerintetek mennyire lehúzás, várjak, vagy mit tegyek?
Ha ez itthon történik nem is csodálkoznék. Mi az, hogy elfogadják a rendelésem, a készleten van, majd jön egy ilyen levél!

De ha már itt tartunk:

Múlthéten vettem a M&H ban kettő légcsavart, amiket sajna nem bontottam ott helyben ki. (ezt már egyszer megjártam)
Amikor ki akartam bontani, láttam, hogy az egyiket, a gyárban kilyukasztották a zacskóval együtt.
Az még nem is lenne a kereskedő hibája, mert miért is nézné át az összes polcra kerülő árut, pláne, he nem is látszik.
Az érdekes az, hogy ezt a terméket valaki régebben vissza is vitte már, mert rá van írva, hogy "csere", és mégis kirakták polcra, hogy valami balek megvegye. Írtam is nekik hétfőn, de azóta nem reagáltak.
Pedig megírtam nekik, hogy ha megyek visszaviszem. Az a baj, hogy nappal nem járok arra, de lehet hogy nyitvatartási időn kívül juttatom be a boltba.
Ezek sem különbek.

Azért várom a két esetról a véleményeteket!

Na jól kiírtam magam, bocs az off-ért, mikagy

Robe29
2013-08-02, 20:20
Üdv. Mindenki,

Én egyszer egy megszorult os50-es helimotort kaptam az új helyett. (webshopos rendelésnél)
Valaki már egyszer visszavitte...de simán kicserélték. Beszéltem a sráccal aki a csomagot rakta össze és
azt mondta hogy nem nézett bele csak leemelte a polcról.

Ott is csak emberek dolgoznak...én is hibáztam már....nem egyszer. Csak tanuljanak belőle... ::)

Robi

Kövi
2013-08-02, 22:08
Kedves jenny15, tibby!

Nézzétek el nekem, ha nem értek egyet veletek.
Azzal sem tudok mit kezdeni, hogy nem vagyok túl szimpi. Valószínűleg nem is akarok az lenni. Eszem ágában sincsen jóban lenni az egész világgal, így adott esetben veletek sem. Én már csak ilyen rém undok és bunkó vagyok. :D
Aki ismer úgy is eldönti maga. Addig pedig vegyétek rémesen komolyan ezt a topicot ám! :D :D :D

Egyet mindenesetre simán elértünk: mienk a legaktívabb téma a fórumon.

Tanulság? Az nincs, de ezt már az elején tudta minden öreg motoros, mert ők már nem egy éve töltik itt az időt.
Évek óta nem változik semmi, és mivel felettünk álló fórum társaink nem is szeretnék, hogy változzon, nem is fog.
Ezt kell szeretnünk, ez van. Persze ettől még klassz lenne egy jobb fórum, de lehet nem is szolgáltunk rá arra. :)
Valójában persze én is megtalálom amit akarok, és nyilván az én hirdetéseim is célt érnek, hiszen szinte mindent, amit akartam. Ettől még egy rém pofátlan alak maradok, mint voltam eddig is.

PS: A szar az már csak szar marad, bárkiből is pottyant a világra! ;)

móki
2013-08-02, 22:30
Kövi !
Most ezt miért kellett !
Tényleg ez volt a legpörgősebb topic és most itt szint vallasz !
Áááááá........
Tönkre tetted ezt is ..............
Megy ez is a süllyesztőbe ........
Na mindegy .....talán majd jön valaki és jól elküld valakit -valamiért ......aztán ismét lesz mit olvasni és mulatni rajta ! ;D ;D ;D
De ez az utolsó hsz.-od legalább megnyugtató volt .
Üdv .Móki

tibby
2013-08-02, 22:56
Kövi! Se bunkó,se undok nem vagy ezt tisztázzuk,a topik ki váló és sok az igazság benne,csak másképpen kellet volna talán kezdeni,nem is tudom.A lényeg ne legyen harag meg keserű száj íz.Egy nagy család vagyunk. :D

Szpeti
2013-08-02, 23:10
Egy nagy család vagyunk. :D

Ez olyan széééép vooolt! :'(

;)

tibby
2013-08-02, 23:20
Örülök valami jót is tettem a héten. ;)

Szpeti
2013-08-02, 23:47
Nem szorosan a témához, csak érdekességnek, ha már ilyen jól elbeszélgetek.

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,134367.msg1671606.html#msg1671606

tibby
2013-08-02, 23:59
Ja!!! ::) :-X

Kövi
2013-08-03, 08:15
Srácok!

Nem kell túlparázni a dolgot! ;)
Van egy idegesítő jelenség ezen a haldokló fórumon, amit jól kiveséztünk. Talán Dud is olvasta, esetleg el is gondolkozott rajta.
Egyetlen egyet ne feledjünk! Ez csak egy fórum, amit nem szabad túl komolyan venni. Én ezt a topicot kimondottan provokatívnak szántam. Ezért is kezdtem úgy, ahogy.
Nincs ezzel baj. Legalább megmozgatta a csapat egy részét. A zacsisok is tanulhattak belőle.
Ahhoz képest, hogy mennyire eltérőek a vélemények e témában, egészen kulturáltan sikerült róla értekezni. Nem vagyunk egyformák, és ez így jó. Részemről személyes bántó szándék soha nincsen a soraim mögött, de nyíltan vállalom, hogy beszólok. :D

Ha van még ötlet, vélemény, akkor csak mondjátok. Nem zárom be ezt a remek ki témát, mert addig sem unatkoztunk, míg elvoltunk itt. ;)

lacika0528
2013-08-03, 15:38
Ámen!

tanaif
2013-08-04, 15:17
Azért haldoklik ez a topik,mert nincs pénz màr senki zsebében.
Valóban nem lehet màr eladni semmit,vagy csak nagyon nehezzen.

kocka69
2013-08-04, 19:36
Látom, ide bármit lehet írogatni (nem a legutóbbi hsz-ok). Én is írok néhányat, mert különben sosem leszek kapitány. Mert kapitányi rang nélkül senki sem vagyok.

kocka69
2013-08-04, 19:37
Már csak háromszázat kell írnom.

kocka69
2013-08-04, 19:38
Mikor törlik már ezt a teljesen szabálytalan topikot?

kocka69
2013-08-04, 19:39
A létrehozója még mindig fürdőzik a nézettségi adatokban?

kocka69
2013-08-04, 19:40
Ha valami bajunk van, miért mindig a másik a hibás?

kocka69
2013-08-04, 19:41
Elfáradtam. már a kapitányi rang sem érdekel. Kiléptem.

móki
2013-08-04, 20:40
Elfáradtam. már a kapitányi rang sem érdekel. Kiléptem.
Ide azért elég sokat kellene körmölnöd ,hogy valami rangot elérhess !
Ezekben az adok-veszek topicokban nem szaporodik a hozzászólásaid száma ........................nem véletlenül . ;)
Gondolj bele ha minden kezdő elkezdené ezt a produkciót amit te .
Gondold csak el ........ ki maradna itt és mit olvashatnál ha valami problémád lenne a modellezés kapcsán !!
Csak a régi öreg motorosok leírásait és tapasztalatait.
Szóval hidd el nem a rang teszi az embert .
Ami viszont tény az ,hogy ebben a topicban is van sok olyan dolog ami igaz és bla-bla .........de ez egy fórum ........és nem érdemrendek gyűjtőhelye !
Nyiss egy topicot pl az Elektromos helikopterek topicok közt és írd le a tapasztalataid ,észrevételeid stb dolgokat olyan dolgokról amiket a modellezésben használsz vagy szeretnél használni .
Na ott már növekednének a hsz. száma !!.......és akár még király is lehetsz ! ;D ;D ;D

Szpeti
2013-08-04, 20:49
Nyithatnának a zacsisok egy új topiciot:
Zacsisok, észrevételei tapasztalatai, forgalomnövelő fogások. cimmel.
Segítenék szívesen én is. És a rang is jobban nőne. Nem utsó sorban az enyém.

Zoli 72
2013-08-04, 21:57
Nyithatnának a zacsisok egy új topiciot:
Zacsisok, észrevételei tapasztalatai, forgalomnövelő fogások. cimmel.
Segítenék szívesen én is. És a rang is jobban nőne. Nem utsó sorban az enyém.

Peti! Kérésed parancs ;D ;D ;D (http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,138176.0.html)

kissarkany
2013-08-04, 22:06
Zsákosok ! Irány Középfölde ! ;D

honey2
2013-08-06, 21:33
Szevasztok" megszállotak".Most találtam rá erre a fórumra mit a kövi inditott.Érdekes pont ő szól meg valakit ,aki Kaposvárott lévő boltjában eladott pár éve agy flymentort 35 000-ért azzal az igérettel hogy beállitja a helin.Aztán mikor megjött a szerkezet a boltba ,kibontva kaptam meg(használt) és a 450-es helimre a felszerelése általa nem valósult meg mert ő erre nem ér rá.Használati utasitást ,programot(eng) a netről töltöttem le mert ennyiért még 35000.- a pandánál nem jár hozzá.Véleményem szerint ő legyen az utolsó ember aki valakire szólhat rosszat.Ha nem megy az üzlet a pandánál,nem fog növekedni akkor sem ha itt másokat vegzál.Ettől már csak egy lépés a hivatalos feljelentgetés(nav).Mindenki olyan amilyen amilyennek nevelték.Üdv nektek:honey

bakelit.forest
2013-08-06, 21:51
Szevasztok" megszállotak".Most találtam rá erre a fórumra mit a kövi inditott.Érdekes pont ő szól meg valakit ,aki Kaposvárott lévő boltjában eladott pár éve agy flymentort 35 000-ért azzal az igérettel hogy beállitja a helin.Aztán mikor megjött a szerkezet a boltba ,kibontva kaptam meg(használt) és a 450-es helimre a felszerelése általa nem valósult meg mert ő erre nem ér rá.Használati utasitást ,programot(eng) a netről töltöttem le mert ennyiért még 35000.- a pandánál nem jár hozzá.Véleményem szerint ő legyen az utolsó ember aki valakire szólhat rosszat.Ha nem megy az üzlet a pandánál,nem fog növekedni akkor sem ha itt másokat vegzál.Ettől már csak egy lépés a hivatalos feljelentgetés(nav).Mindenki olyan amilyen amilyennek nevelték.Üdv nektek:honey

jahogy, benne egy boltost tisztelhetünk?
akkor már érthető miről szól ez az egész.......
gyakorlatilag a több oldalnyi szájtépés lényege így teljesen más... :(

(nem mellesleg már vásároltam a Pandában is, és személyes tapasztalatom pozitív volt. nem is értem...)

ascona
2013-08-06, 21:52
A modortalan topic indító egy levitézlett modell boltos?? Hm hm, ez már más megvilágításba helyezi a hisztijét :D
Ráadásul nem túl hízelgő sztorik kerülnek elő róla.

Si tacuisses, philosophus mansisses! :D

Kövi
2013-08-06, 21:57
Ez egyre jobb! :D

szadi
2013-08-06, 22:02
ne keverjetek bele a pandaba o mar par eve kivalt a boltbol udv

Kövi
2013-08-06, 22:04
Köszönöm ! :)

Mezìttalpas modellező vagyok nagy pofával. Semmi több! ;)

honey2
2013-08-06, 22:07
Tisztelt Szadi.Bocs hogy a Panda emlitésre került akkor még ott ő volt a tulaj, elmondása szerint.A boltnak is jobb igy szerintem mert egy igérgetős,nagymellényű kocsmároshoz se járnak be a vendégek, inkább a jobb de drágább helyet helyezik előtérbe.Uff beszéltem.

honey2
2013-08-06, 22:12
Mezìttalpas modellező vagyok nagy pofával. Semmi több! kövi (kisbetűvel)én csak minősithetetlen viselkedésedre hivtam fel itt a figyelmet, de hozzászólásod téged minősit.Kérdezném tőled akkoriban nem volt számlaadási kötelezettséged?Akkor te hogyan mersz itt valakit is basz...gatni.Én örülök hogy újra indult ez a fórum. hadd pörögjön rajta.Uff.

Kövi
2013-08-06, 22:21
Egy elégedett ügyfél. Csak azt az egyet áruld már el nekem, hogy 4 évvel ezelőtt miért jelezted kifogásaid? ;)

A véleményed meg PL. :D Ez már csak egy ilyen topic!

Aki nem képes a sorok között olvasni, az vessen magára! ;)

tibby
2013-08-06, 22:25
Bár az eladás menne így mint ez a topik. :'(

Kövi
2013-08-06, 22:44
Igaz...

Mi páran jót szórakozunk azon, hogy mennyire nem látják sokan a fától az erdőt.
De tibbynek igaza van abban, hogy ha több pénz lenne a zsebünkben,minden könnyebb lenne.

A hidetéseknél pedig az osztrák oldalak mintaértékűek! ;)

bedrock
2013-08-06, 23:07
Kövi, nem magyaráznád el a gyengébbek kedvéért (pl az enyémért) hogy mit nem látunk a sorok között az erdőben?

kissarkany
2013-08-07, 00:08
A baj hogy a boltban annyi pénz volt a zsebemben, hogy ömlött kifelé ! Talán még egy T-rex 80000 -est is meg tudtam volna venni, de az 500-as hoz sem volt semmi egyik budapesti boltban sem !

Kövi
2013-08-07, 00:39
Már leírtam pár hozzászólással korábban. :)
A lényeg, hogy van egy jelenség ami valóban sokunknak nem tetszik, de nem is tudunk változtatni rajta. A megoldás nem rajtunk múlik, és évek óta várat már magára. Én is ( persze sokan mások is ) ezt már az elején jól tudtuk.
Ennek ellenére gondoltam feldobom a pangó fórumot ezzel a sokakat megosztó témával. Persze nem voltam finom, sem udvarias. Nem is akartam az lenni, hiszen a fent leírt formában hirdető fórumtársak ( most hagyjuk a zacsis jelzőt ) sem tisztelnek meg minket azzal, hogy betartják az ide vonatkozó, és rájuk is érvényes szabályzatot.
Tudtam, hogy el fog fajulni a dolog, és előbb vagy utóbb lesz itt sárdobálás és személyeskedés is. Még egy kis alpári káromkodásra is futotta. Szóval mivel előre lehetett tudni mi fog kikerekedni belőle, és azt is hogy valójában úgy sem érünk el vele semmit, ezért gondolom, hogy aki ezt véresen komolyan vette, az nem látta a fától az erdőt.

Ami egyébként elképeszt, hogy pár fórumtársunk mennyire nem képes az olvasott mondatok értelmezésére. Valami felfoghatatlan módon olyasmikről kezdődött el a vita, aminek semmi köze nem is volt a téma indításához. Nem az volt a kérdés, hogy ki kitől és hol és miért vásárol. Nem is az, hogy ki és milyen vállalkozási formában teszi. De még az sem, hogy ki és hogyan fizet ÁFA-t és adót. Még csak az sem volt kérdés, hogy megéri-e vagy sem. Csak annyi volt a kérés, hogy az üzletelők ne itt, ne ebben a topicban hirdessenek. Ajánlanám a dombóvári kisbetűs olvasninemtudó kedves fórumtársamnak is a téma végigolvasását. Hátha most sikerülne neki végre! Ha pedig a lelke már 4 éve vérzik már az általam okozott sebektől, keressen meg, amit már réges-régen, még akkor a boltban meg tehetett volna.
Addig is ne keverjünk ide egyetlen modellboltot sem negatív színben, mert az nem lenne sem etikus sem jogos! Ez a topic NEM RÓLUK szól!

PS:

Nem ide tartozik, de gondoltam a fentiek tükrében akkor tisztázzuk! A kedvenc hazai modellboltom a Modellhungária. Szeretem a srácokat, és sok mindent megkapok, ami nekem szükséges. Rendszeresen VÁSÁROLOK az Rcpandában is ( velük elfogult lehetek, így ők nem lehetnek ezért kedvenc sem ). Ezen túlmenően rendszeresen vásárolok egy német webshopból, mert korrektül beszerzik, ami nekem kell. És nem utolsó sorban én is vevője vagyok a HK-nak, ahonnan elsősorban elektronikát rendelek. "Zacskóstól" még sosem vásároltam, és sosem fogok. Nem azért mert nem szeretem őket. Egyszerűen csak mert van számomra jobb választás, vagy csak mert egyszerűen nem találom meg náluk, ami nekem éppen kellene. Nem utolsó sorban pedig azért mert egy felesleges közbenső állomás lennének csak köztem és a kínai webshopok között, ami pénzbe kerül...

Dudkin
2013-08-09, 16:53
Srácok!

Nem kell túlparázni a dolgot! ;)
Van egy idegesítő jelenség ezen a haldokló fórumon, amit jól kiveséztünk. Talán Dud is olvasta, esetleg el is gondolkozott rajta.
Egyetlen egyet ne feledjünk! Ez csak egy fórum, amit nem szabad túl komolyan venni. Én ezt a topicot kimondottan provokatívnak szántam. Ezért is kezdtem úgy, ahogy.
Nincs ezzel baj. Legalább megmozgatta a csapat egy részét. A zacsisok is tanulhattak belőle.
Ahhoz képest, hogy mennyire eltérőek a vélemények e témában, egészen kulturáltan sikerült róla értekezni. Nem vagyunk egyformák, és ez így jó. Részemről személyes bántó szándék soha nincsen a soraim mögött, de nyíltan vállalom, hogy beszólok. :D

Ha van még ötlet, vélemény, akkor csak mondjátok. Nem zárom be ezt a remek ki témát, mert addig sem unatkoztunk, míg elvoltunk itt. ;)

Sorban reagálok.

Igy haldoklunk elegánsan 3 éve:

http://i1012.photobucket.com/albums/af250/Dudkin/haldoklaselegansan.jpg (http://s1012.photobucket.com/user/Dudkin/media/haldoklaselegansan.jpg.html)

szocsi
2015-05-21, 11:49
Már leírtam pár hozzászólással korábban. :)
A lényeg, hogy van egy jelenség ami valóban sokunknak nem tetszik, de nem is tudunk változtatni rajta. A megoldás nem rajtunk múlik, és évek óta várat már magára. Én is ( persze sokan mások is ) ezt már az elején jól tudtuk.
Ennek ellenére gondoltam feldobom a pangó fórumot ezzel a sokakat megosztó témával. Persze nem voltam finom, sem udvarias. Nem is akartam az lenni, hiszen a fent leírt formában hirdető fórumtársak ( most hagyjuk a zacsis jelzőt ) sem tisztelnek meg minket azzal, hogy betartják az ide vonatkozó, és rájuk is érvényes szabályzatot.
Tudtam, hogy el fog fajulni a dolog, és előbb vagy utóbb lesz itt sárdobálás és személyeskedés is. Még egy kis alpári káromkodásra is futotta. Szóval mivel előre lehetett tudni mi fog kikerekedni belőle, és azt is hogy valójában úgy sem érünk el vele semmit, ezért gondolom, hogy aki ezt véresen komolyan vette, az nem látta a fától az erdőt.

Ami egyébként elképeszt, hogy pár fórumtársunk mennyire nem képes az olvasott mondatok értelmezésére. Valami felfoghatatlan módon olyasmikről kezdődött el a vita, aminek semmi köze nem is volt a téma indításához. Nem az volt a kérdés, hogy ki kitől és hol és miért vásárol. Nem is az, hogy ki és milyen vállalkozási formában teszi. De még az sem, hogy ki és hogyan fizet ÁFA-t és adót. Még csak az sem volt kérdés, hogy megéri-e vagy sem. Csak annyi volt a kérés, hogy az üzletelők ne itt, ne ebben a topicban hirdessenek. Ajánlanám a dombóvári kisbetűs olvasninemtudó kedves fórumtársamnak is a téma végigolvasását. Hátha most sikerülne neki végre! Ha pedig a lelke már 4 éve vérzik már az általam okozott sebektől, keressen meg, amit már réges-régen, még akkor a boltban meg tehetett volna.
Addig is ne keverjünk ide egyetlen modellboltot sem negatív színben, mert az nem lenne sem etikus sem jogos! Ez a topic NEM RÓLUK szól!

PS:

Nem ide tartozik, de gondoltam a fentiek tükrében akkor tisztázzuk! A kedvenc hazai modellboltom a Modellhungária. Szeretem a srácokat, és sok mindent megkapok, ami nekem szükséges. Rendszeresen VÁSÁROLOK az Rcpandában is ( velük elfogult lehetek, így ők nem lehetnek ezért kedvenc sem ). Ezen túlmenően rendszeresen vásárolok egy német webshopból, mert korrektül beszerzik, ami nekem kell. És nem utolsó sorban én is vevője vagyok a HK-nak, ahonnan elsősorban elektronikát rendelek. "Zacskóstól" még sosem vásároltam, és sosem fogok. Nem azért mert nem szeretem őket. Egyszerűen csak mert van számomra jobb választás, vagy csak mert egyszerűen nem találom meg náluk, ami nekem éppen kellene. Nem utolsó sorban pedig azért mert egy felesleges közbenső állomás lennének csak köztem és a kínai webshopok között, ami pénzbe kerül...

100%-ig igazad van Kövi!!!!!!!!!!!!!!

Annyiban más a véleményünk, hogy nekem nem csak az a bajom, hogy itt árulnak ezek a nepperek! Pofátlanságnak tartom, hogy míg más a családjától elvett pénzből megfeszített munkával létrehoz egy vállalkozást. Addig az ilyen zacskósok büntetlenül nepperkednek, veszélyeztetve a törvényesen működő vállalkozások fennmaradását.

Vírus
2015-07-01, 14:44
100%-ig igazad van Kövi!!!!!!!!!!!!!!

Annyiban más a véleményünk, hogy nekem nem csak az a bajom, hogy itt árulnak ezek a nepperek! Pofátlanságnak tartom, hogy míg más a családjától elvett pénzből megfeszített munkával létrehoz egy vállalkozást. Addig az ilyen zacskósok büntetlenül nepperkednek, veszélyeztetve a törvényesen működő vállalkozások fennmaradását.

Ha ezek veszélyeztetnek egy boltot akkor az inkább zárjon is be...

Gyurici
2015-07-09, 19:33
Ha ezek veszélyeztetnek egy boltot akkor az inkább zárjon is be...

Látszik hogy soha nem csináltál semmi ilyesmit. Sajnos sok bolt zárt be emiatt, és azok akik megmaradtak csak vegetálnak,
és az árúkészlet csökken folyamatosan. Még a régi nagyok is árúkészlet problémával küzdenek. Emiatt a vásárlók dühösek és elpártolnak.
Szóval ördögi kör alakul ki.
De nem fogom tovább részletezni, mert az emberek sajnos még mindig bérből és fizetésből élnek (sajnos sokan kevésből)
és ebből kellene jusson a hobbira is. Ez pedig még jobban az önjelölt kereskedők felé mozdítja el őket.
Bár néha már drágábbak mint a boltok, de a piac szindróma miatt eszébe sem jut a vásárlónak megnézni az üzletben az árakat
mert azt hiszi itt olcsóbb minden.

https://youtu.be/1L7p5lezYm0

Flyka737
2015-07-17, 01:46
Nekem is van egy érdekességem, nem tudom, mennyire tartozik ide. Nyilván volt sokunknak olyan, hogy visszalépünk, egy vételtől, pár közbejött dolog esetén, nyilván mindenki minimalizálni próbálja ezt a lépést, és próbál nem az üresbe beszélni. De az miért van, hogy kirakok egy hirdetést, hogy keresek valamit, rám ír egy úriember, hogy neki lenne egy "ilyenje". 45 percet beszélgetek vele telefonon, mondok egy árat, mondom neki, hogy ha nem tetszik neki, akkor mondjon egy jobbat. Azt mondja meggondolja még, amit azért nem értek, mert nem én tartottam fegyvert a fejéhez, hogy add el nekem most azonnal a géped... Másnap reggel megyek ki egy barátom műhelyébe, ahova történetesen pont ő is ment egy repülőért, mondom király, megbeszéljük élőben. Odaérek délben, éppen készül menni, a barátom hangsúlyozza, hogy itt van a "Csaba" (ez én vagyok), hogy ő is tudja ki vagyok én. Ezután köszön mindenkinek, és szemet hunyva kisétál a műhelyből, szemkontaktust velem nem létesítve. Próbáltam azóta hívni, semmi. Pont ő papolt kb. 15 percet arról, hogy nem számít a hozzászólások száma, neki konkrétan 0 van. Na akkor hogy is van most ez?? Egyetértek vele, tényleg nem számít, de egy olyan ember, akinek van múltja a fórumon, valószínűleg ilyen nem csinálna. Nőjünk már fel, ne a pillanat hevében döntsünk, hogy húú, én ezt most eladom, aztán mikor van is érdeklődés, akkor meg: háát, meggondoltam magam. Bevallom vevőként én is csináltam olyat már, hogy valamit biztosra mondok, de közbejön valami és borul az egész, DE szimpla "meggondoltam magam" miatt soha nem történt ilyen, eladóként meg emlékezetem szerint soha, semmi. Mondtam neki, hogyha meggondolta magát, az se baj, csak szóljon, legyen gerince, nyelje be a szégyent, és ennyi. Üdv.:Csaba

Tacuma Sato
2015-09-10, 16:52
Sose mérgalődj Flyka! :) Nálam is előfordult már, hogy feltettem valamit eladásra hirdetve, kisvártetva jött az üzenet, hogy érdekli a vevőjelöltet, aztán szépen ugyan azzal a lendülettel, mint ahogyan jött, úgy el is párolgott az illető vásárlási szándéka.... :)

Flyka737
2015-09-12, 03:07
Nem az a gond, hanem mikor az eladó eladási szándéka párolog el, úgy, hogy ő keres meg engem. :D Üdv.